רשת ג'

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
רשת ג'
Reshetgimel.jpg
פרטי התחנה
שפה עברית
מדינה ישראל ישראלFlag of Israel.svg
אזורי קליטה ותדרים
אזור קליטה אצבע הגליל, מרכז הנגב, צפון בקעת הירדן, תל אביב והסביבה
נקלט בתדר 89.7FM
אזור קליטה מרכז הארץ, ירושלים והסביבה, דרום הערבה, צפת, הגליל
נקלט בתדר 97.8FM
אזור קליטה חיפה, אילת
נקלט בתדר 105.5FM
אזור קליטה צפון הערבה, מרכז הארץ, ירושלים והסביבה
נקלט בתדר 97.5FM
http://www.iba.org.il/gimmel
האולפן על שם אהוד מנור בתל אביב, באולפן מונצחות גם שדרניות התחנה בעבר שוש עטרי ואורנה יקיר

רשת ג' היא תחנת רדיו ישראלית, השייכת לקול ישראל. התחנה משדרת החל מה-2 בנובמבר 1997 מוזיקה ישראלית בלבד.

רשת ג' נוסדה ביוני 1976 כתחנה ישראלית למוזיקה פופולרית מכל הסוגים, כשהיא מנהלת תחרות עם קול השלום של אייבי נתן ועם גלי צה"ל, בעיקר על לבם ואוזנם של צעירים.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בפברואר 1976 אישרה מליאת רשות השידור את הקמתה של תחנת רדיו נוספת במסגרת קול ישראל. תחילה נקראה התחנה רשת ה', והיא שידרה שעתיים בלבד ביום[1], באמצעות המשדר של רדיו רמאללה. ב-20 ביוני נחנכה רשת ג' באופן רשמי, ושידרה 19 שעות ביממה, מ-6 בבוקר עד 1 אחר חצות, בתדר 529 קילוהרץ AM[2]. בשנות ה-90 של המאה ה-20, עקב פתיחת ערוצי מוזיקה פופולריים (MTV לדוגמה) בכבלים ושגשוגו של הרדיו האזורי, מדרוגה של הרשת ירד באופן ניכר עד שבשנת 1997 נועצו לסגור אותה. ב-2 בנובמבר 1997, במטרה להציל את הרשת הגוססת, שונתה לגמרי מתכונת השידורים, והיא הפכה לתחנה המשדרת מוזיקה ישראלית בעברית בלבד. את הלוגו שליווה את המיתוג החדש של הרשת עיצב האמן והמעצב הגרפי דורון עזורי. השינוי עשה את שלו שיפר מאוד את אחוזי ההאזנה וכיום היא נחשבת לרשת מצליחה.

עורכים ומגישים[עריכת קוד מקור | עריכה]

עם עורכיה הידועים נמנו טוני פיין (עורך התוכנית "חדש חדיש ומחודש"), מנחם גרנית, בני דודקביץ, דליה הלר וטובה קלינגר; ובין מגישיה: שוש עטרי (מגישת תוכניתו של טוני פיין), יצחק איתן, דן כנר, בני הנדל, איתן גור, שמירה אימבר, אבי אתגר, יקיר אביב, אורנה יקיר, גבי ינון, אורלי מורג, לאה ליאור, יהודית בן-יעקב, יגאל רביד, כרמל בן-אפרים, מלאכי חזקיה, מנחם פרי, אהרון פררה, אבי משולם, עופר נחשון, דידי הררי, יוסי סיאס, רויטל עמית, ריבי גדות וורד יפתחי גרין.

תוכניות בולטות[עריכת קוד מקור | עריכה]

"קצת אחרת" - רוק ופופ מתקדם; "שוקו חם" - מוזיקה וחידונים; "קולבו" - מוזיקה אלטרנטיבית; מצעדי הפזמונים - מצעד הפזמונים העברי השנתי, מצעד הפזמונים הלועזי ומצעד לפזמוני העבר, "מקום בצמרת"; "על בטוח" ששודרה בשבתות; "אהבה יומיומית" עם יוסי סיאס, זמר שכזה; פינת המסיבות של היצירה האלקטרונית - מועדון גימל ועוד. הרשת גם הרבתה לשדר שעשועונים נושאי פרסים כמו "יום יום ים" ו"30 בצל".

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ אושרה הקמת רשת נוספת, דבר, 18 בפברואר 1976
  2. ^ יוסף פריאל, רדיו ג' - רשת קלה חדשה מהיום ברדיו, דבר, 20 ביוני 1976