שיחת משתמש:Liadmalone/ארכיון 3

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דף זה הוא דף ארכיון של דיון או הצבעה שהסתיימו. את המשך הדיון יש לקיים בדף השיחה של הערך או הנושא הנידון. אין לערוך דף זה.


תיוג[עריכת קוד מקור]

שלום.

בעקבות הערתך במזנון, על תיוג שלא התקבל: יתכן שהדבר נובע מההבדל בין שם המשתמש שלך ובין חתימתך: בפעם הראשונה העתקתי את החתימה, ורק כשראיתי (אחרי שמירה) ששם המשתמש מופיע באדום, הבנתי שיש בעיה ותיקנתי. למרות שכשתיקנתי חתמתי שוב (תיוג מתבצע רק כששומרים עריכה עם ארבע טילדות), יתכן שמנגנון מתוחכם יותר החליט שבמקרה הזה אין צורך לתייג. בכולופן, בגלל ההבדל בין החתימה לשם המשתמש, יתכן בהחלט, ואפילו סביר, שהתקלה הזו תופיע אצלך בתדירות גבוהה יותר מאשר אצל עורכים אחרים. קיפודנחש 01:24, 5 במאי 2015 (IDT)

תודה. Liad Malone - שיחה 14:04, 5 במאי 2015 (IDT)

לגבי בגין שהתמתן[עריכת קוד מקור]

אתה יכול אז להגיד לי אם זה לא רלוונטי כלפי המאמר של מנחם בגין היכן זה כן רלוונטי?

זה לא רלונטי בכלל. זאת מסקנה אישית שלך. סוביקטיבי לגמרי, תלוי בנקודת השקפה. השקפותיו השתנו בהתאם לנסיבות. קוראים לזה פרגמטיזם. Liad Malone - שיחה 00:44, 21 במאי 2015 (IDT)

רצח העם הארמני[עריכת קוד מקור]

עריכתך זו מעקרת בעצם את הפוינט של התמונה, לא כן? בעלה מת לפני 3 שנים, והיא מחזיקה תינוק בן חודש ביד, אז אולי הצלם הוא בעלה השני? ביקורת - שיחה 12:55, 14 ביולי 2015 (IDT)

אתה צודק, לא חשבתי על זה... הניסוח בקובץ התמונה אומר: "in the aftermath of the Armenian Massacres", כלומר, בעקבות הטבח של 1896-1894. ועוד משהו מוזר באותו ענין: באותו כיתוב בקובץ, כתובים שמותיהם של שני הילדים, תוך התעלמות מהתינוק. יש קשר?? Liad Malone - שיחה 13:26, 14 ביולי 2015 (IDT)
לא יודע, אני הייתי מתייחס בספקנות לנתונים לא אובייקטיביים שרשם מישהו עלום. אולי הייתי רושם: פליטה ארמנית עם ילדיה (1899). וזהו. כל זה בהנחה שפרט השנה מדוייק. ביקורת - שיחה 13:30, 14 ביולי 2015 (IDT)
על פי הנתונים שם, שנראים דוקא די מפורטים, אולי שנת הצילום בספק. הצילום הופיע בדצמבר 1900 ותמונה דומה בדצמבר 1899, אבל יתכן שזה צולם עוד לפני כן. Liad Malone - שיחה 14:27, 14 ביולי 2015 (IDT)

התקופה ההלניסטית בארץ ישראל[עריכת קוד מקור]

שלום ליעד,

תרצה להביא את הערך הזה לסטטוס מומלץ? גילגמש שיחה 08:49, 24 ביולי 2015 (IDT)

אני יכול אולי לעזור, אבל לא להביא אותו בעצמי או אפילו להוביל את המהלך. צר לי. Liad Malone - שיחה 06:37, 25 ביולי 2015 (IDT)
אוקי, חבל. גילגמש שיחה

הבהרות בערך אורה שורצולד[עריכת קוד מקור]

שלום ליעד, אילו הבהרות אתה ממליץ להוסיף באזכור החוג הישראלי לבלשנות והחברה לחקר שפה וחברה? תודה, --קרן דובנוב - שיחה 14:30, 16 באוגוסט 2015 (IDT)

קרן, הכנסת את הקישורים החיצוניים הללו בגוף הטקסט. אין להם מקום שם, אלא כהערות שוליים המספקות מקורות למידע המופיע לפניהן. לכן, אם יש דף ספציפי באתרים הללו, בהם כתוב אותו מידע, את צריכה לקשר ישירות לדף הרלונטי באותו אתר. אם אין כזה, פשוט מחקי את הקישורים הללו מגוף הטקסט, כי הערך לא עוסק בהם. Liad Malone - שיחה 14:51, 16 באוגוסט 2015 (IDT)
תודה. אחשוב איך לשפר את זה. --קרן דובנוב - שיחה 15:14, 16 באוגוסט 2015 (IDT)
תיקנתי בהתאם למצב המידע הספציפי באתרים הרלוונטיים. --קרן דובנוב - שיחה 15:44, 16 באוגוסט 2015 (IDT)
ליעד, בעזרתך השגתי את אישור הצלם. לאיזו כתובת דואר אלקטרוני אוכל לשלחו? תודה, --קרן דובנוב - שיחה 16:15, 16 באוגוסט 2015 (IDT)
ראי בדף ויקיפדיה:OTRS. לכתובת המופיעה למעלה - "לפניות בנושא זכויות יוצרים ותמונות" (permissions).‏ Liad Malone - שיחה 16:23, 16 באוגוסט 2015 (IDT)

הזמנה אישית לסקר העורכים של ויקיפדיה העברית[עריכת קוד מקור]

סמליל ויקימדיה ישראל

שלום ליעד,
עמותת ויקימדיה ישראל מקיימת לראשונה סקר בקרב עורכי ויקיפדיה העברית. הסקר נועד לקבל תובנות בנוגע לחוויית העריכה במיזם, מתוך כוונה לעזור לקהילת העורכים להמשיך לשפר את גרסתה העברית של האנציקלופדיה החופשית וכן, את תהליך יצירתה. נודה לך מאוד אם, כמי שפעיל בוויקיפדיה העברית מזה זמן רב, תסכים לענות על השאלון, באמצעות הקשה על הקישור הבא:

הקישור שלך לסקר.
הקישור המופיע פה לשאלון הוא אישי והודעה זו הושארה עבורך באופן ספציפי.


לתשומת לבך, הסקר אינו מתבצע על גבי שרתי קרן ויקימדיה, אלא באמצעות מערכת "Qualtrics", אשר אושרה לשימוש על ידי הקרן. למען הסר ספק, גם אם ההזמנה אישית, כל המידע בסקר נאסף בצורה אנונימית, כך שלא ניתן לקשר בין עורך מסוים לתשובות שמסר. בנתונים שייאספו לא יעשה כל שימוש מעבר למחקר עצמו, אשר ניתוח תוצאותיו יהיה זמין לקהילת העורכים לאחר סיום איסוף המידע.

הסקר נבחן ונמצא נגיש לאנשים עם מוגבלויות. הוא זמין למענה גם דרך מכשירים ניידים.


בכל שאלה או בעיה, לפני המענה על הסקר או במהלכו, הנך מוזמן ליצור קשר עמי, לירון דורפמן, בכתובת המייל Liron-at-wikimedia.org.il או בטלפון 050-5453913 .

.בשם ויקימדיה ישראל, תודה לך מראש

Nuvola apps kchart.svg

Ldorfmanשיחה 23:48, 16 באוגוסט 2015 (IDT)

אם טרם ענית, יש להזדרז!

שלום לך,
איני יודע אם מילאת את סקר העורכים שהזמנה אליו השארתי לך לעיל, אולם אם טרם יצא לך לעשות זאת, רצוי להקיש על הקישור בהקדם.
ממספר סיבות, הקישור לסקר פעיל למשך שבוע בלבד. אם חלף שבוע מההזמנה לסקר, לא ניתן יהיה להכנס אליו באמצעות אותו קישור. היה וטרם ענית על הסקר, ברצונך לעשות זאת ונתקלת בבעיה, ניתן תמיד ליצור עמי קשר ואשמח לדאוג לטיפול בנושא (אם הפנייה נעשית דרך דף זה, יש "לתייג אותי" כדי שלא אפספס). שבוע טוב, Ldorfmanשיחה 00:43, 23 באוגוסט 2015 (IDT)

שבוע טוב לירון, כבר מילאתי את הסקר. מצטער שלא ציינתי את זה כאן. תודה. Liad Malone - שיחה 00:46, 23 באוגוסט 2015 (IDT)
אחלה. שמחתי לקרוא. מקווה שמצאת אותו מעניין. Ldorfmanשיחה 00:54, 23 באוגוסט 2015 (IDT)

תודה[עריכת קוד מקור]

ערב טוב,

תודה רבה על עריכותיך המועילות בערך כיבוש האימפריה הפרסית על ידי אלכסנדר. אם אפשר, הייתי שמח אילו היית כותב את הערותיך בדף שיחה או על ידי הוספת תבנית {{הבהרה}} ולא בתקציר העריכה. ככה יהיה קל יותר לעבור עליהן. גילגמש שיחה 20:34, 26 באוגוסט 2015 (IDT)

רצח העם הארמני[עריכת קוד מקור]

היי,

מה דעתך על הערך הזה? מתאים לדיון המלצה? גילגמש שיחה 06:27, 28 באוגוסט 2015 (IDT)

לצערי לא. גם אחרי שאסיים איתו. הוא נכתב במקור בצורה מאד תקצירית, וגם ההרחבה שלי התבססה בחלקה על מקור טוב ("הבנאליות של האדישות" של יאיר אורון), אבל שנושאו הוא לא רצח העם עצמו אלא רק היחס אליו ביישוב היהודי בארץ ישראל ולכן גם לא מעמיק בו. ההרחבה שלי עכשיו מתבססת על הערך באנגלית, כלומר ללא מקורות שראיתי אותם. הערך הזה יאלץ לחכות לעורך שירצה להיכנס לעובי הקורה. אני פשוט דאגתי שכל המושגים והאירועים החשובים יופיעו בו. Liad Malone - שיחה 12:11, 28 באוגוסט 2015 (IDT)
אחלה הרחבה. רק תגיד, מדוע קישרת למסילת הברזל ברלין-בגדאד בצורת קישור חיצוני? Ranbarשיחהבואו לתיאטרון - תהנו מהמזגן 11:25, 30 באוגוסט 2015 (IDT)
Ranbar, תודה רבה ותודה ששמת לב (איך עלית על זה בתוך ים של טקסט??), זה כנראה קרה בלחיצה לא נכונה בשימוש בכלי התרגום. Liad Malone - שיחה 12:08, 30 באוגוסט 2015 (IDT)

עלילת החמור[עריכת קוד מקור]

שלום,

מה דעתך על הערך הזה? אתה חושב שהוא מתאים לדיון המלצה? הוא שלם, אין בו חוסרים והשתמשת בספרות המחקרית העדכנית? גילגמש שיחה 21:41, 5 בספטמבר 2015 (IDT)

אני לא באמת יודע מה הקריטריונים לדיון המלצה, את זה אתה יודע. הספרות שהשתמשתי בה מופיעה ב"לקריאה נוספת" ובהערות השוליים. היא לא מגוונת כל כך, אבל די איכותית: מנחם שטרן, אריה כשר, בצלאל בר כוכבא ופטר שפר. שני הספרים החדשים שבהם הם משנת 2010. אני מניח שניתן למצוא ספרים נוספים שעוסקים בנושא, אבל הסתפקתי באלה שנגישים לי, כי הם "חזקים" מספיק. אם יש צורך להתחיל לנבור ולחפש ספרות נוספת, אני חושש שאין לי את הכוחות לכך. Liad Malone - שיחה 01:21, 9 בספטמבר 2015 (IDT)

הערך אנה סטפן[עריכת קוד מקור]

אבקשך לא לערוך את הערך מחדש. היום התקשרה אלי אישית בעלת הערך אנה סטפן ובקשה ממני לערוך אותו..Ilanbarshalom - שיחה 22:57, 27 בספטמבר 2015 (IDT)

אני לא מבין על בסיס מה אתה מבקש ממני דבר כזה ומה הקשר לכך שהיא בקשה ממך לערוך אותו. יש בערך הזה דברים לא מקובלים, כמו ציון שם הצלם וגודל לא פרופורציונלי של תמונה ולא ברור לי למה החזרת אותם. Liad Malone - שיחה 01:47, 28 בספטמבר 2015 (IDT)
אני מקבל את הסרת ציון שם הצלם, הפרופורציה של התמונה לא מקובל עלי כי זה מתאים מבחינה חזותית לטקסט הכתוב. מחוץ לזה, שינית באחת הגרסאות את כל סדר התמונות. שיבצתי תמונות על פי ההקשר לטקסט. אני מבקש שתראה לי אם תוכל היכן ישנן הוראות לגבי גודל תמונה. חג שמח...Ilanbarshalom - שיחה 07:50, 28 בספטמבר 2015 (IDT)

הצבעתך בוטלה - הודעה טכנית[עריכת קוד מקור]

הצבעתך בוטלה מסיבות טכניות, אם תרצה תוכל לשוב ולהצביע ביקורת - שיחה 11:05, 28 באוקטובר 2015 (IST)

תודה שאתה עובר על ערכיי[עריכת קוד מקור]

הי ליעד, תודה לך שאתה עובר על ערכיי ומתקן תקלדות וניסוחים. למרות שאני משתדלת לתקן, אני לא רואה הכל אלא לאחר זמן. אז נחמד לראות שאתה מתעניין בערכים ומשפר אותם. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 16:56, 3 בנובמבר 2015 (IST)

חנה, תודה לך שאת כותבת את הערכים האלה. Liad Malone - שיחה 16:58, 3 בנובמבר 2015 (IST)
Face-smile.svg הרבה יותר מעניין מפישוק רגליים גברי למרות שהצבעתי בעד השארתו חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 17:00, 3 בנובמבר 2015 (IST)

ייעוץ בנושא חשיבות אנציקלופדית[עריכת קוד מקור]

שלום Liadmalone! נעים להכיר, שמי שי ואני רכזת ההדרכה והחינוך בוויקימדיה ישראל. בעקבות תרומתך המרשימה לידע בוויקיפדיה, רציתי לפנות אליך בשאלה.

קודם כל - קצת רקע: ויקימדיה ישראל משתפת פעולה עם רשת אורט ישראל בפרויקט שבמסגרתו תלמידים כותבים ערכים בליווי צוות מורי הרשת והעמותה (אשר מוודאת גם את איכות העבודות והתאמתן לוויקיפדיה). כחלק מתהליך הליווי, העמותה מעוניינת לייעץ בנושא החשיבות האנציקלופדית של נושאי הכתיבה המוצעים. ולשאלה שרציתי להפנות אליך: האם תסכים לסייע בהערכת חשיבותם האנציקלופדית של הנושאים המוצעים הבאים?

 • מחקר הרעב בגטו ורשה (הסבר על המחקר מופיע כאן)
 • קיילי ג'נר (אחותה של קנדל ג'נר, שאני רואה שהיית מעורב בעריכת הערך שעוסק בה)

הרבה תודה, --Shai-WMIL - שיחה 16:00, 9 בנובמבר 2015 (IST)

ערך גדול[עריכת קוד מקור]

שלום,

יש לך ערך גדול שכתבת לאחרונה או לא לאחרונה ומתאים לפי דעתך להיות מומלץ? גילגמש שיחה 12:27, 11 בנובמבר 2015 (IST)

שאלת אותי למעלה לגבי עלילת החמור. הגבתי לך שם בזמנו. מענין אותי לדעת מה אתה אומר על מה שעניתי. אני חושב שאני זקוק בערך הזה לאגיפטולוג שיעבור על נושא הזיהוי עם סת ומישהו שמבין במיתולוגיה היוונית, כדי שיעבור על נושא הזיהוי עם טיפון. בנושא הזה, שאינני מצוי בו, השתדלתי להצמד למה שמצאתי במקורות שלי ולהזהר לא לכתוב שטויות. Liad Malone - שיחה 12:40, 11 בנובמבר 2015 (IST)
תודה. משום מה שכחתי לרשום אותו אצלי. אבדוק לעומק ואחזיר תשובה. גילגמש שיחה 13:26, 11 בנובמבר 2015 (IST)

שלום, מדוע אתה מבטל את השינויים שאני עורך בערך איקי אלנר?[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחה:איקי אלנר

עלילת החמור[עריכת קוד מקור]

התרשמתי מאוד מהערך, כל הכבוד. אולי לא אצביע בעדו כי אני בדרך כלל לא מצביע במומלצים (אני לא אוהב להצביע על דברים שאני לא מבין בהם, שזה הרוב...), אבל אהבתי מאוד. ראובן מ. - שיחה 17:40, 4 בדצמבר 2015 (IST)

תודה רבה ראובן. גם אני בדרך כלל לא מצביע במומלצים, אבל לא בגלל שאני לא מבין בנושא, אלא בגלל שצריך להקדיש זמן וריכוז כדי לקרוא ערכים כאלה, ואני לא מעז להצביע בעד או נגד ערך שלא קראתי בעיון. במקרה הזה דוקא, בגלל שהנושא איזוטרי, הערך קצר יחסית. יחד עם זאת נראה לי שהנושא הזה לא ממש מענין הרבה אנשים ולכן גם דיון ההמלצה שלו דל-משתתפים. מכיון שיש לי את התחושה שכך תראה גם ההצבעה עליו, אשמח מאד אם תביע את דעתך זו בדיון ויותר מכך, אם תחרוג ממנהגך ותצביע. זה עשוי לעזור לו להתגבר על הענין המועט שהוא מעורר. Liad Malone - שיחה 18:01, 4 בדצמבר 2015 (IST)
אני בטוח שההצבעה תמשוך יותר משתתפים מאשר הדיון. אבל בהחלט אשתדל להיענות לבקשתך. אנסה אפילו לתרום לערך. ראובן מ. - שיחה 19:14, 4 בדצמבר 2015 (IST)
אני בהחלט מעוניין לנסות לתרום לערך. אני מחפש עכשיו חומר לערך ברשת ובמאגרי מידע הזמינים לי. כבר יש כמה קצות חוט. כשאבקר בספרייה אחפש עוד. ראובן מ. - שיחה 22:36, 4 בדצמבר 2015 (IST)
ראובן, תודה על ההתגיסות. אני בספק אם תמצא משהו נוסף שקשור לנושאי הליבה של הערך ולא קיים בו כבר. מכיון שעבדתי עם מקורות שעוסקים בזה באופן ספציפי, אני מניח שדי מיציתי את העיקר. תרשה לי להנחות אותך למקומות הזקוקים לחיזוק:
 1. עדיף לחפש חומר רק לגבי מקומות בערך שלדעתך לא מספיק ברורים או שאתה מרגיש שיש בהם חוסר.
 2. מקום אחד כזה למשל, הוא בפרק על פלוטארכוס, לגבי הזיהוי של טיפון עם משה. לא ברור לי כרגע עד הסוף איפה בדיוק החוליה המקשרת שמזהה ביניהם. אולי פספסתי משהו, אצטרך לקרוא עכשיו שוב הרבה עמודים אצל בר כוכבא. או שאסיר משם שני משפטים בעיתיים שחנה הצביעה עליהם.
 3. חסרות תמונות שקשורות לנושא.
 4. בספר של בר כוכבא יש תרשים זרימה של התפתחות העלילה. אני מתלבט אם לכתוב אותו במילים או לנסות ליצור אחד כזה.
 5. היה נחמד אם היה איזה קישור לוידאו בנושא.
Liad Malone - שיחה 23:03, 4 בדצמבר 2015 (IST)
אני בטוח שעשית עבודה מצוינת עם המקורות, אבל אנסה את כוחי בכל זאת. אני מאמין שתמיד אפשר לשפר, והערך הצליח לתפוס את התעניינותי למרות שזה לא ממש התחום שלי. אשים לב לנקודות שציינת, אם כי דברים כמו תמונות וסרטונים פחות מעניינים אותי. לגבי 4, תרשים זרימה נראה לי פחות מתאים, לדעתי עדיף לכתוב בפרוזה. ראובן מ. - שיחה 23:30, 4 בדצמבר 2015 (IST)
אגב, אם תחפש בגוגל סרטונים העוסקים ב-ass worship אתה עלול למצוא דברים שלא אליהם התכוונת... LOL ראובן מ. - שיחה 23:44, 4 בדצמבר 2015 (IST)
הערך באמת מעניין, היקף השתתפות הוויקיפדים בשלב הדיון אינו אומר דבר לגבי שלב ההצבעה. אני לא חושבת שכל עורך צריך להתמצא בכל נושא כדי להבין ולהתרשם מערך. יש ערכים כמו ארס שבאמת דורשים ידע והבנה בנושא. אבל יש ערכים שזה לא נדרש. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 15:46, 5 בדצמבר 2015 (IST)

אתה אוהב רכבות תחתית או רכבות תחתיות?[עריכת קוד מקור]

התבנית בדף המשתמש שלך מביאה אותי לתהות: אתה אוהב רכבות תחתית או רכבות תחתיות? ביקורת - שיחה 20:59, 14 בדצמבר 2015 (IST)

כשתופיע אחת כזאת בארץ הקודש, אוכל לענות על כך. עכשיו אני שם לב שבתיבת המשתמש כתוב: "משתמש משתמש זה...". Liad Malone - שיחה 21:05, 14 בדצמבר 2015 (IST)
סתם ראיתי את זה גם וכבר חשבתי להעיר משהו, אבל אז הבנתי - כותב התבנית הניח שרכבת תחתית היא צורת סמיכות ולכן ריבה רק את הנסמך. בן עדריאלשיחה • י"ח בטבת ה'תשע"ו 18:24, 29 בדצמבר 2015 (IST)

דייזי רידלי[עריכת קוד מקור]

מדוע אתה מתעקש להוסיף קישורים לוויקיפדיה האנגלית על ערכים שלא קיימים אצלנו בגוף הערך שלה? למיטב ידיעתי זו לא פרקטיקה מקובלת אצלנו. גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 12:10, 20 בדצמבר 2015 (IST)

גארפילד, במקרה הזה לא אתעקש, כי הקישורים האלה לא ממש חשובים. אגב, לא הוספתי קישורים כאלה לכל הערכים שלא קיימים אצלנו, במקרה של הסדרות הבריטיות לא ראיתי צורך. אבל באופן עקרוני, למיטב ידעתי בשביל זה נועדה התבנית הזו, כדי ליצור את הקישור בצורה המצומצמת ביותר בגוף הערך, ובלבד שהגישה אל הערכים הללו באנגלית תהיה ישירה וקלה. למה להקשות על על הקורא שמעונין לדעת על מה מדובר, או על העורך שירצה לתרגם את הערך החסר? הויכוח הזה חוזר על עצמו מדי פעם, כשגילגמש הוא המתנגד החריף ביותר לתבנית "הארורה" כלשונו, כשחנה ואני חושבים שהיא מועילה מאד ואין סיבה להתחפר בקבעון, רק כי לכשיתורגם אותו ערך אדום, התבנית עלולה להישאר בערך ולא יהיה מי שיסיר אותה בבוא הזמן (רחמנא ליצלן), כפי שהסביר גילגמש את התנגדותו. לסיכום, לא אתעקש בערך הזה, כי הוא לא כזה חשוב לי כמו ערכים על היסטוריה, אבל תדע שלאור החשיבות הגדולה של התבנית הזאת בעיני חנה ובעיני, גם גילגמש התפשר בנושא הזה וכבר לא דורש להסיר אותה, לפחות לא מהערכים שהוא כתב. Liad Malone - שיחה 13:19, 20 בדצמבר 2015 (IST)
אשמח אם תוסיף אותי לרשימת התומכים. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 13:30, 20 בדצמבר 2015 (IST)
אני בעד שימוש בתבנית כדוגמת {{אנ}} אני עשה בה שימוש והיא מסייעת לי רבות. הפרקטיקה בהחלט מקובלת. ראו את הערכים מלכי אשור ומלכי בבל. אנחנו מקלים על הקוראים להגיע לנתון. בהדרכה שעשיתי באוניברסיטת חיפה לסטודנטים בתואר שני במסגרת התכנית הרב תחומית לחינוך והתפתחות בגיל הרך עלתה הדרישה לקישור הזה מהסטודנטים. מכיוון שהדרכתי בעורך החזותי, דאגתי גם שהתבנית הזאת תעבוד גם בעורך זה. לא יקרה דבר אם לאחר שהערך ייכתב, יישכחו להסיר את התבנית הזאת, במשך הזמן היא תוסר. זאת לא בעיה מהותית. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 14:58, 20 בדצמבר 2015 (IST)
אני לא מתנגד או תומך אם זו השאלה שעומדת על הפרק. פניתי אליך, כיוון שזכרתי שראיתי איפשהו דיון בנושא ורציתי להבהיר את הסוגיה במידה ואתה בקיא בה יותר ממני. בסך הכל דבריך הגיוניים וסבירים. תודה רבה, גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 17:48, 20 בדצמבר 2015 (IST)
ליעד הטיב להסביר את עמדתי. התנגדותי בעינה עומדת כמו שהתנגדתי לתבנית הזדונית (נ). כמו שניצחנו את התבנית ההיא, כך גם לזו יבוא גואל. גילגמש שיחה 18:17, 20 בדצמבר 2015 (IST)
גם אני כמו גילגמש, דורש שמישהו יכחיל את כל הערכים ויסלק את התבנית הזדונית הזו! (עד אז אמשיך לעשות בה שימוש כמובן. אבל מדי פעם אני מכחיל ומסיר כמה). ביקורת - שיחה 01:13, 21 בדצמבר 2015 (IST)

החלפת כיוון[עריכת קוד מקור]

באמת התפלאתי על חנה, כי לא ראיתי שמדובר על לפנה"ס... תודה על התיקון. לילה טוב. (אגב, נכנסתי לשם בשביל תיקון אחר ועל הדרך בדקתי בבדיקה האוטומטית והוצע לי להחליף את הקווים) ביקורת - שיחה 00:56, 24 בדצמבר 2015 (IST)

עלילת החמור[עריכת קוד מקור]

היי, בפרק "השפעת העלילה על תרגום התורה ליוונית" כתבת: "יחזקאל הטראגיקן מנה אותה במקום השמיני". תהיתי אם תרצה לצרף מקור לכך [1] (גלול לשורה 144). אני לא מוסיף בעצמי כי אולי בכוונה לא עשית זאת. בראנד - שיחה 19:27, 2 בינואר 2016 (IST)

בראנד, שיחקת אותה. אני לא אוהב להשאיר מקורות עתיקים ללא מראה מקום, פשוט הוא לא צויין במאמר ונאלצתי להשאיר את זה ככה. אודה לך מאד אם תוסיף, כי אני לא מול מחשב, אבל אם אפשר, שהקישור יוביל לראש הטקסט, אם לא לחלק הרלונטי, כי הקישור שנתת הוביל אותי לפירושים. תודה רבה! Liad Malone - שיחה 21:02, 2 בינואר 2016 (IST)
בכיף. אגב, הייתי מציע לפלג את הערה מס' 100 לשתי הערות נפרדות. בראנד - שיחה 21:11, 2 בינואר 2016 (IST)
אני מניח שמדובר על הערה 101 עכשיו: הסיבה שהשתמשתי באותה הערה, היא שהתרגום לעברית מופיע באותו מקום אצל כשר. לכן הצמדתי את המקור העתיק למקור התרגום. אחרת צריך להכפיל את ההערה של כשר. אבל אולי באמת זה מה שצריך לעשות, כדי לאפשר עריכה עתידית שתפריד בין הציטוט לפרשנות של כשר. Liad Malone - שיחה 21:32, 2 בינואר 2016 (IST)
פיצלתי. מקוה שלא עשיתי טעות, כי עניתי לך מהזיכרון. אגב, בראנד, מענין אם קיים קישור לחיבור הזה. אני בדרך כלל אוהב לקשר ישירות לטקסט העתיק.
ובקשר ליחזקאל, חיפשתי קישור לחיבור הזה בערך עליו ואין שם. בגלל זה לא קישרתי. אולי תוסיף את הקישור הזה לערך עליו? זה מאד חסר שם. Liad Malone - שיחה 21:50, 2 בינואר 2016 (IST)
חיפשתי למענך ברשת. מדובר בספר די גדול, ומצאתי רק קטעים מתורגמים לאנגלית. אם כי יש לי את המקור היווני אם זה עוזר לך. [2] תוכל להוסיף שם תבנית (ביוונית). קישרתי ליציאת מצרים מיחזקאל. אגב, נראה לך שיש מקום לערך נפרד על המחזה? בראנד - שיחה 22:13, 2 בינואר 2016 (IST)
תודה. אם אין את הקטע הרלונטי באנגלית, אז זה כבר לא משנה. לא חושב שיש טעם ביוונית. אם אתה חושב שיש, אתה מוזמן להוסיף. בקשר למחזה, אני לא יודע, אני לא ממש מכיר את הנושא. כל הכבוד על מציאת הקישורים. Liad Malone - שיחה 22:22, 2 בינואר 2016 (IST)
בדיקה ברשת מעלה שהמחזה הזה מעניין מכמה סיבות: ראשית כל הוא יוצר לציפורה קרובי משפחה חדשים ומרחיב את תפקידם של קרובי המשפחה הישנים (יתרו פותר את חלומו של משה). שנית הוא יוצר סיפורים חדשים (חלום משה, דו-קרב בין יהודי למצרי בעוד שבפועל המצרי הכה את היהודי), ומשלב אגדות זרות (הופעת העוף החול בסוף המחזה). נראה אם אמצא זמן לטפל בזה. בראנד - שיחה 22:35, 2 בינואר 2016 (IST)
אם הערך הזה יזכה להיכתב, אל תשכח לקשר ממנו אל עלילת החמור. קריצה Liad Malone - שיחה 23:30, 2 בינואר 2016 (IST)

בר כוכבא[עריכת קוד מקור]

היי. שחזרת אותי בכוונה או במקרה? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:02, 3 בינואר 2016 (IST)

בכוונה. זה הפריע. לא שחזרתי, אבל הסרתי את התבניות בשלב מסויים. אני פשוט עושה קופי פייסט מהטיוטה וצריך אותה "נקייה". גם אם יש תבניות שגיאה, אני יכול לראות באיזו הערה מדובר. כשהתבנית שלך נמצאת, אני כבר לא יכול לדעת מתוך מבט על הערות השוליים. Liad Malone - שיחה 20:24, 3 בינואר 2016 (IST)
אין בעיה. אם כך, אני אתאפק מלתקן את זה. תהיה טעות אחת בים של "הכל בסדר". אבל להבא, אם זה מפריע לך, אני אכין תבנית צעקנית גדולה עבור מקרים כאלו. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:29, 3 בינואר 2016 (IST)
אתה חושב שזה מספיק טוב: תבנית:הערה ריקה? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:35, 3 בינואר 2016 (IST)
זה לא פותר את ענין הקופיפייסט שאחר כך אני צריך לתקן כשאני מדביק את הטיוטה על הערך. אלה טיוטות (במקרה רבים גם אישיות), בשביל זה הן קיימות. זה תחום שלא צריך להציק לך כי אתה ממילא לא אמור להתערב בו. הבעיה היא בעצם אצלך. אתה צריך למצוא דרך שטיוטות לא יופיעו אצלך כשגיאות. Liad Malone - שיחה 20:46, 3 בינואר 2016 (IST)
אין לי שום בעיה לעשות כך. אבל הצעתי פעם לערן שמרחב המשתמש לא יהיה מכוסה, הוא לא קיבל את הצעתי. ולא הבנתי שום דבר על קופיפייסט. תוכל להסביר? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:48, 3 בינואר 2016 (IST)
אני שובר את הראש כבר כמה ימים על ניסוח של פרק שלם בערך עלילת החמור ולא מוצא את הידיים והרגליים. עושה כל מיני נסיונות בטיוטה כדי לראות מה עובד. בסופו של דבר אעתיק את מה שעשיתי בטיוטה כמו שהוא ואדרוס את הפרק הקיים כרגע בערך. אם הטיוטה הזאת תכלול תבניות שלא אמורות להיות שם, אצטרך להסיר אותן ידנית. לא כיף. תשמע, אני זוכר שכבר פנו אליך אחרים לגבי זה שערכת להם את הטיוטה, ואני חושב שדי בצדק. לשאול אם מותר צריך לפני, לא אחרי. בעצם עבודה על טיוטה די דומה להצבת תבנית "בעבודה". אני אגב לא כועס בכלל, אבל גם לא ממש שמחתי כשראיתי את העריכה שלך. בינתיים אני בודק את הסבלנות של גילגמש לאי ההצלחה שלי להכין את הערך בזמן להצבעה. Liad Malone - שיחה 21:08, 3 בינואר 2016 (IST)
Im-yahoo.svg. הסיבה היחידה שלא פניתי אליך לפני היא שאנו מכירים מספיק וחשבתי שאיתך לא צריך גינונים.
אבל בכל מקרה הרי לא תעביר לערך את ההערות הללו ללא טקסט, כלומר, בכל מקרה צריך לתקן אותם. אז מה ההבדל? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 21:37, 3 בינואר 2016 (IST)
אז זהו, שלא. הטקסט כבר נמצא בהערות בפרקים הקודמים בערך, שלא העתקתי לטיוטה. ברגע שאדביק את הטיוטה, הם יקבלו את הטקסט שלהם. Liad Malone - שיחה 21:50, 3 בינואר 2016 (IST)
עכשיו הבנתי. אפשר להזכיר את זה אם ארצה לנסות לשכנע שוב את ערן להוציא את מרחב המשתמש מהבדיקה? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 21:54, 3 בינואר 2016 (IST)
זה שאתה לא עונה, זה כן או לא? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 12:34, 4 בינואר 2016 (IST)
אה, לא שמתי לב אתמול. כנראה בגלל ההודעה המדאיגה של גילגמש למטה. ברור, זה לא סודי. Liad Malone - שיחה 16:59, 4 בינואר 2016 (IST)
תודה! אתה רוצה שאדבר עם גילגמש שיפסיק להדאיג אותך? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:24, 4 בינואר 2016 (IST)
כן. הוא קורקטי מדי. Liad Malone - שיחה 19:37, 4 בינואר 2016 (IST)
זה לא אמור להיות להפך? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:40, 4 בינואר 2016 (IST)
למה להפך? הרשמיות שלו יכולה להדאיג. Liad Malone - שיחה 19:47, 4 בינואר 2016 (IST)
הבנתי. אז אני מניח שבמקרה הזה תצטרך להסתדר בלעדיי. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:49, 4 בינואר 2016 (IST)

יוספוס[עריכת קוד מקור]

שלום,

השארתי ביקורת עמיתים מצומצת בדף השיחה. שכחתי לתייג אותך אז אני פונה פה. גילגמש שיחה 21:55, 3 בינואר 2016 (IST)

ראיתי כמובן. אללה יסטור. עכשיו אני מצטער שפתחתי את זה כבר עכשיו... לא בא לי טוב באמצע העומס והבלגאן. אשמח אם לא תעשה עם זה כלום בינתיים, עד שאעבור על הערך ואבדוק את ההערות. חכה לי עם זה בבקשה. Liad Malone - שיחה 22:02, 3 בינואר 2016 (IST)
לא התכוונתי לעשות עם זה שום דבר. זה נועד לסייע לך בכתיבת הערך. זה כמובן לא דחוף. גילגמש שיחה 22:08, 3 בינואר 2016 (IST)
אה, אז תודה. אני מקוה רק שזה לא יביא עורכים אחרים למהר ולערוך לפי ההערות לפני שאני אגיע לזה. Liad Malone - שיחה 22:12, 3 בינואר 2016 (IST)
המצב הזה לא סביר כי אין עורכים רבים שמתעסקים בעת העתיקה, אבל אם אתה חושש מזה, שים תבנית עבודה. גילגמש שיחה 22:13, 3 בינואר 2016 (IST)

דאמוקריטוס[עריכת קוד מקור]

שלום, התחלתי למלא את דף ויקינתונים על ההיסטוריון (אין כמובן הרבה מה לציין) וגיליתי תוך כדי עבודה שיש דף בויקינתונים וערך על מישהו בשם כזה בשתי שפות שאינני דובר (רוסית ויוונית) -d:Q4154428. אני ממליץ לבדוק אם מדובר באותו אדם. יישר כח, ‏DGtal‏ - שיחה 11:41, 5 בינואר 2016 (IST)

אוקיי. הסיפור הסתבך - יש גם את d:Q15278658 שעוסק במצביא ואת d:Q15623025 שעוסק בפסל. אני חושש שפתחתי תיבת פנדורה. ‏DGtal‏ - שיחה 11:48, 5 בינואר 2016 (IST)
אכן פתחת. קראתי את הערך ברוסית. מדובר במצביא דגול, מפקד הברית החאית במלחמה נגד ספרטה. הימור שלי - מדובר בארבע אנשים שונים, כי כל אחד נראה כחי במאה אחרת. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 13:33, 5 בינואר 2016 (IST)
דמוקריטוס (היסטוריון) נזכר במקור עתיק אחד בלבד, בסודא. אפילו זמנו אינו ידוע. המאה ה-1 לספירה היא רק השערה. החשיבות שלו בזמננו נובעת מאזכורו את עלילת החמור. Liad Malone - שיחה 15:08, 5 בינואר 2016 (IST)
אבל אולי שוה לעשות פירושונים לדמוקריטוס ולציין בו גם את שני האישים האחרים בקישורים אדומים. אני מתייג את אסף. Liad Malone - שיחה 15:13, 5 בינואר 2016 (IST)
אפשר. לא דחוף, לדעתי. Ijon - שיחה 16:15, 5 בינואר 2016 (IST)
העיקר מבחינתי שווידאתם שמדובר ב-3 אישים שונים. אשמח אם תציין בערך מי זה ששיער שהוא בן המאה ה-1 (ההנחה היא שהוא חי בתקופת בית המקדש, מן הסתם). תודה, ‏DGtal‏ - שיחה 12:39, 6 בינואר 2016 (IST)
לא אמרת 4 אישים? מה עם הפסל? על מי מהם כתוב בדף ביוונית?
כבר לפני מספר ימים ציינתי בערך שמדובר בתארוך של מנחם שטרן (מאמר של בצלאל בר כוכבא הפנה את תשומת לבי). הוספתי עכשיו גם דעה מנוגדת. Liad Malone - שיחה 13:04, 6 בינואר 2016 (IST)
כנראה שיש לפחות 5 בשם זה. המילון הזה (קישרתי להיסטוריון) כולל 5 רשומות של אנשים בשם הזה. ‏DGtal‏ - שיחה 23:55, 6 בינואר 2016 (IST)
בטוח שהאחרון הוא בן אדם? נשמע לי כמו משכה משכר. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 00:04, 7 בינואר 2016 (IST)
זה לא התחום שלי, אז אני לא בטוח, אם כי אני משער שכן. מי שיפתח את המקור יבין מן הסתם במה מדובר, אבל המידע כל כך מועט שקשה להאמין שזה מצדיק ערך באיזושהי אנציקלופדיה. ‏DGtal‏ - שיחה 00:13, 7 בינואר 2016 (IST)
אני בכל זאת בעד דף פירושונים, גם אם חלק מהשמות הכתובים בו לא יהיו ערכים. עצם הריכוז של המידע בדף אחד יעזור להבחין בקלות בין 5 האישים. Liad Malone - שיחה 02:05, 7 בינואר 2016 (IST)
בעד (במיוחד כשיש de וגם da). אפשר גם לקשר לערכים בשפות זרות לאישים שיש עליהם ערכים (אפשר אולי לוותר על אלו שלא זכו לערך באף שפה). ‏DGtal‏ - שיחה 09:53, 7 בינואר 2016 (IST)

הקפאת החמור[עריכת קוד מקור]

שלום,

כמה זמן אתה צריך בשביל להשלים את החמור שלך? גילגמש שיחה 08:14, 6 בינואר 2016 (IST)

עד סוף השבוע הזה זה יהיה מוגזם? Liad Malone - שיחה 12:33, 6 בינואר 2016 (IST)
לא. ערכים עולים להצבעה בימי שלישי. גילגמש שיחה 13:43, 6 בינואר 2016 (IST)
פעמיים כי טוב. תודה, וקבל את התנצלותי על הדחייה. זה מתוך כבוד להמלצה. Liad Malone - שיחה 14:39, 6 בינואר 2016 (IST)
כמובן, זה בסדר גמור. פשוט חשבתי שסיימת כי לא ביקשת לדחות במהלך ההתכתבות שלנו במייל. גילגמש שיחה 15:31, 6 בינואר 2016 (IST)
בכל מקרה כדאי להמתין שבוע אחרי שתודיע על סיום עבודתך בערך. ואולי תהיינה התפתחויות? לך תדע מראש אם אבו מאזן לא יגיד משהו... קריצה ביקורת - שיחה 20:10, 6 בינואר 2016 (IST)
אפשר להמתין גם שבועיים. אעביר ערך אחר. זה לא קריטי. גילגמש שיחה 20:29, 6 בינואר 2016 (IST)
מה אבו מאזן עלול להגיד למשל? להמציא גרסה משלו לעלילה? אולי דוקא להפך, להכחיש שאי פעם היה חמור יהודי על הר הבית. Liad Malone - שיחה 21:19, 6 בינואר 2016 (IST)

היי,[עריכת קוד מקור]

זה היה מכוון... :) בתחילה כתבתי את שם הערך עם הקישור, אבל אחר כך הסרתי אותו, כדי לא להלבין פנים. אלדדשיחה 10:41, 7 בינואר 2016 (IST)

חשבתי שזו יכולה להיות הסיבה, אבל אני לא ממש רואה הבדל. הרי ציינת את שם הערך ובגלל שלא היה קישור, חיפשתי אותו ונכנסתי אליו. מצטער שערכתי את דבריך. Liad Malone - שיחה 10:46, 7 בינואר 2016 (IST)
זה בסדר. אם אתה רואה טעות בדף השיחה שלי ומעוניין לתקן, תרגיש חופשי. מקסימום, אשחזר ואסביר את השחזור. הייתה לי בעיה לאחר שכבר הזכרתי את שם הערך, כי ידעתי שהמחבר עלול להיפגע, אבל בסופו של דבר החלטתי להסיר את הקישור ולהשאיר את הערך במרכאות. בדרך כלל אני מעדיף להוסיף את הקישור לכל דבר רלוונטי (בכל דף השיחה), אבל במקרה הזה חשבתי שעדיף בלי (בדיעבד). אלדדשיחה 10:51, 7 בינואר 2016 (IST)
במקרה הזה אני לא חושב שהשגיאה הזו מביכה ולכן אני לא רואה כאן הלבנת פנים. אלו כל מיני פינות לשוניות שאנחנו ההדיוטות לא ממש סגורים עליהן, עובדה שכולנו שואלים אותך שאלות. Liad Malone - שיחה 10:55, 7 בינואר 2016 (IST)
אתה צודק, אבל אני יודע, מניסיון, שסף ההיעלבות של אנשים שונים משתנה (אני מנהל פורומים ברשת כבר קרוב לעשר שנים, כך שהייתה לי הזדמנות לראות תגובות שונות של אנשים להערות של אחרים). כשמדובר במישהו שאני לא מכיר, אני לא יודע עד כמה הוא עשוי (או עלול) להיעלב מהערה זו או אחרת. לכן, לפחות בשלב הראשון, אני משתדל לנקוט משנה זהירות. אלדדשיחה 12:01, 7 בינואר 2016 (IST)

אני תוהה[עריכת קוד מקור]

נפגש איתו אגריפס ברומא ומבקש ממנו ? הוא נפגש בעבר וביקש בעבר. אירועים בעבר צריכים להיות מתוארים בלשו עבר לא בהווה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 14:34, 12 בינואר 2016 (IST)

"נפגש" משמש גם בהווה. מדובר הרי ברומאן היסטורי והאירוע הזה הומצא לצרכים דרמטיים. השאלה היא כיצד יש לספר עלילה של ספר. אני חושב שבזמן הווה. כך גם ברור שלא מדובר באירוע היסטורי. Liad Malone - שיחה 14:38, 12 בינואר 2016 (IST)
אני לא מסכימה, אתה מספר סיפור שארע בעבר, וגם נכתב על ידי סופר בעבר. אתה מתחיל את המשפט בלשון עבר, בעברית אין הווה ממושך כמו באנגלית. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 14:41, 12 בינואר 2016 (IST)
אבל כל ספר נכתב בעבר, גם ספר שיצא לפני חודש, ובכל זאת, כשכותבים את תקציר העלילה של ספר או סרט, משתמשים בלשון הווה. הבדלתי בעזרת הזמנים בין האירועים ההיסטוריים (הצו של קליגולה להצבת פסלו) לבין אותה פגישה עם אגריפס, שבהחלט יכולה היתה להתקיים, אך למיטב ידיעתי היא פרי יצירתו של גרייבס. הפיכת החלק הזה בעלילת הספר ללשון עבר תגרום לפגישה הזאת להפוך לחלק מהאירועים ההיסטוריים. Liad Malone - שיחה 15:02, 12 בינואר 2016 (IST)
קיבלתי. תיקנתי שם עוד לשון הווה באירועים היסטוריים, זה היה בהמשך. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 12:41, 13 בינואר 2016 (IST)

Imagemap[עריכת קוד מקור]

 1. פתח את קובץ:Thirty-fourth government of Israel.jpg.
 2. ממש מתחת לתמונה יש קישור ImageMapEdit, פתח אותו.
 3. בחלון שנפתח תראה מתחת לתמונה עמודת צורות. לחץ על עיגול.
 4. בעמודה השניה יתווסף עיגול.
 5. בעמודה השלישית הקלד ב-"link target" את שם הערך המקושר "איילת שקד".
 6. במידת הצורך ב-"link title" רשום משהו אחר, נגיד "סגנית השר איילת שקד".
 7. לחץ עם הכפתור השמאלי באמצע הפנים שלה, כדי לתת קואורדינתות של מרכז העיגול.
 8. לחץ קצת מחוץ לפנים שלה עם הכפתור הימני כדי לתת קואורדינטות לנקודה כלשהיא על המעגל התוחם את העיגול.
 9. חזור על זה עבור אישים אחרים.
 10. בשדה "image description" הקלד "500px|thumb|ממשלת ישראל". לחץ על "tab" על המקלדת כשסיימת.
 11. ראה למטה "generated wikicode". העתק אותו לערך.
זהו. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:45, 12 בינואר 2016 (IST)
תודה. אנסה את זה בבית. בגדול, מדובר על יצירת נגזרת חדשה לתמונה המקורית, או פשוט הוספת תבנית שמטפלת בתמונה מבלי לשנות אותה? Liad Malone - שיחה 15:47, 12 בינואר 2016 (IST)
הוספת תבנית. ביקורת - שיחה 15:49, 12 בינואר 2016 (IST)
תודה! Shannen - שיחה 07:03, 13 בינואר 2016 (IST)
למי ועל מה? וליעד, ניסית? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 11:20, 13 בינואר 2016 (IST)
עוד לא, הייתי עסוק אתמול בפטרוניוס ורוברט אייסלר. אני צריך גם למצוא תמונה מתאימה לכך. Liad Malone - שיחה 12:01, 13 בינואר 2016 (IST)
אני ממליצה להעלות את ההסבר הזה בדף עזרה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 12:43, 13 בינואר 2016 (IST)
גם אני. יגאל, איפה בדיוק לשים את הקוד בערך? בסוף? מיד לאחר קובץ התמונה? הקוד בא במקום קובץ התמונה? ומה הדרך הקלה להגיע אל הקובץ? הרי כשאני לוחץ על תמונה בערך מסוים, היא נפתחת ב"מציג המדיה". ולמה דוקא 500px? על פי מה זה נקבע? לפי גודל הקובץ כפי שהוא מוצג כבר בערך? Liad Malone - שיחה 12:49, 13 בינואר 2016 (IST)
במקום הקובץ. אני לא יודע באיזה דפדפן אתה משתמש. אצלי מספיק ללחוץ על הקובץ עם עכבר ימין. אם אצלך לא, לחץ על פרטים נוספים מתחת לתמונה במציג המדיה. בעניין העזרה, אני די בטוח שזה כבר שם באיזה מקום. אחרת, מאיפה אני יודע את זה? כל מה שאתה כותב שם, כולל הגודך והכיתוב מתחת לתמונה, זה כמו שהיית כותב בהכללת קובץ רגילה. בחרתי 500 כי זה נראה לי הגיוני לתמונה כזאת. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 12:54, 13 בינואר 2016 (IST)

יגאל, אנחנו לא באמת יודעים מאיפה אתה יודע את כל זה, אנחנו מניחים שזה קשור לידע שלך בתחום. עובדה שלנו אין מושג, זה אומר שהדברים האלה לא ממש נגישים להדיוטות. עכשיו הפכת את זה לנגיש למספר העוקבים המצומצם של דף השיחה שלי. כדאי להנגיש את זה גם למשתמשים שלא מודעים לכמה דף השיחה הזה מרתק...
משתמש בכרום. לחיצה עם עכבר ימין לא מאפשרת לי להגיע אל הקובץ. ביצעתי את ההוראות שלך על תמונה של אנשים שתרמו קצת יותר למדינה היהודית מאשר מחברי ממשלת ישראל הנוכחית: יחידה 101. אחרי שעשיתי זאת, הבנתי שאולי היה עדיף להשתמש במלבן במקום עיגול, בהנחה שניתן ליצור אותו לאורך ולא לרוחב (ניתן?), כדי שהשטח יתפוס גם חלק מפלג גופם העליון. יש אפשרות לשנות רק את הצורה מבלי לעשות את כל העבודה מהתחלה?
אגב, בגלל התבנית הזאת, אין לי אפשרות להגיע לקובץ התמונה בעזרת לחיצה עליה. הסמן הופך לאצבע רק בריחוף מעל האישים. מה זה אומר? אם התבנית הזאת מונעת גישה ישירה אל הקובץ, אולי זה לא רצוי ולא הוגן להשתמש בה. Liad Malone - שיחה 13:30, 13 בינואר 2016 (IST)

בעניין מלבן - ככל הידוע לי, צריך מהתחלה. וכן, אפשר. אתה בוחר rect ולוחץ בפינה השמאלית העליונה עם העכבר השמאלי ובפינה הימנית התחתונה עם העכבר הימני. בעניין גישה לקובץ - זה בכוונה, כי הלחיצה אמורה להביא אותך לערכים המתאימים, לא לקובץ. בשביל הקובץ יש את הכפתור הרגיל בפינה השמאלית התחתונה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 13:34, 13 בינואר 2016 (IST)

ישנה בעיה, במצב הזה משום מה כשאתה מנסה לפתוח את התמונה בכרטיסיה חדשה כדי להגיע לפרטים בוויקישיתוף ולקטגוריה וכו' וכו', אין לך אפשרות. נפתחת התמונה בגירסת ה-250px וזהו. איך מסדרים זאת? יגאל? ביקורת - שיחה 14:19, 13 בינואר 2016 (IST)

איפה ראית את זה? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:20, 13 בינואר 2016 (IST)
אצל חיים נחמן ביאליק. ביקורת - שיחה 14:22, 13 בינואר 2016 (IST)
כבר שאלתי על כך למעלה. זה עדיין ניתן בעזרת האייקון המזערי בפינה השמאלית למטה. לך תדע שזה מה שהוא עושה... Liad Malone - שיחה 14:23, 13 בינואר 2016 (IST)
לא ראית את זה בכל התמונות אף פעם? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:24, 13 בינואר 2016 (IST)
ראיתי, אבל לחיצה על התמונה עצמה קישרה לקובץ, אז האייקון הזה נראה פשוט כמו אייקון ששייך לפרמטר "ממוזער", שמופיע לצד הכיתוב. הוא קטן מדי מכדי שיתיחסו אליו ברצינות. אולי צריך לעשות משהו בקשר לזה. Liad Malone - שיחה 14:29, 13 בינואר 2016 (IST)
עוד בעיה: זה גורם לגאדג'ט הכרטיסיות הצפות להחליט שזו התמונה הראשונה בערך, הצבע כאן עם העכבר על המילים חיים נחמן ביאליק וראה איזו תמונה תוצג. זה לא טוב כמובן. ביקורת - שיחה 15:46, 13 בינואר 2016 (IST)
כרגע מוצגת לי התמונה הראשונה (בתבנית) דוקא. Liad Malone - שיחה 15:59, 13 בינואר 2016 (IST)
לך כן, כי לא ניקית מטמון מאז עריכתך שם. נקה מטמון או שמישהו אחר שעדיין לא טען את הדף יבדוק. כך נראה לי, אני רואה את תמונת החבורה כולה. ביקורת - שיחה 16:28, 13 בינואר 2016 (IST)
כמו ביקורת על אף שלי זה לא מפריע. Shannen - שיחה 17:26, 13 בינואר 2016 (IST)
גם לי לא מאד, אבל בערכים מסויימים זה יכול לתת לך מפת קרב בערך על אישיות, וכדומה. ביקורת - שיחה 17:31, 13 בינואר 2016 (IST)
לא מכיר את הגאדג'ט הזה. נסה לבדוק בתחבורה ציבורית בחיפה, זה יוצר שם אותה בעיה? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:33, 13 בינואר 2016 (IST)
לא. שם זה בסדר, אבל קובץ המקור שם כנראה אינו JPEG וכדומה. ביקורת - שיחה 19:16, 13 בינואר 2016 (IST)
אז זהו ששם הקוד לא נמצא בתוך הקובץ, אלא הוצא החוצה כתבנית נפרדת. אולי זה העניין. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:18, 13 בינואר 2016 (IST)
אה. אם כך אז ודאי זה לא הקטע. ביקורת - שיחה 19:21, 13 בינואר 2016 (IST)

(באתי לכאן בעקבות דברים בכיכר העיר): אנא ראה ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/מיזם התמונות הממופות/מדריך שימוש בעורך. קיפודנחש 02:19, 19 בפברואר 2016 (IST)

IKhitron שאלה קטנה - אם משהו ערך 10 ראשים בתמונה מתוך 11, ואני רוצה להוסיף אותו, צריך לסמן את כולם מחדש או שיש דרך קיצור? ‏ .Meni yuzevich בית חב"ד לכולם ג' באב ה'תשע"ו 22:10, 6 באוגוסט 2016 (IDT)
ברור שיש קיצור. חפש מתחת לתמונה מילה import, הרחב את החלון, הדבק לשם את הקוד הישן, לחץ על ייבוא והמשך לעבוד איתו. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 00:05, 7 באוגוסט 2016 (IDT)

עלילת החמור - מומלץ[עריכת קוד מקור]

Article1 B.svg שלום Liadmalone, הערך עלילת החמור שכתבת/הרחבת נבחר כערך מומלץ. תקציר ראשוני של הערך, שיוצג בעמוד הראשי מופיע כאן. גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 06:34, 20 בינואר 2016 (IST)
תודה גארפילד. מי אחראי על כתיבת התקציר של הערך לעמוד הראשי? Liad Malone - שיחה 14:30, 20 בינואר 2016 (IST)
יפה מאד. ערך מיוחד ומושקע. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 14:40, 20 בינואר 2016 (IST)
הי ליעד, אנחנו נוהגים ליצור תקציר על בסיס פסקת המבוא של הערך. תצהיר זה מהווה הזמנה בשבילך, כותב הערך העיקרי, לבחון את התקציר ולערוך אותו לפי הבנתך. Face-smile.svg גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 14:43, 20 בינואר 2016 (IST)
תודה חנה. באיזה אורך צריך להיות התקציר? Liad Malone - שיחה 14:55, 20 בינואר 2016 (IST)
יש כבר טיוטה מוכנה, פורטל:ערכים מומלצים/ערכים/עלילת החמור, אין אורך קבוע, אבל ההנחה היא שכל מה שאמור להופיע בתקציר אמור להופיע בפתיח של הערך, כך שאם יש משהו שחסר בתקציר, כדאי להוסיף אותו גם לפתיח. ביקורת - שיחה 16:16, 20 בינואר 2016 (IST)
תודה. המקרה הזה קצת שונה. השתדלתי שהערך יהיה בנוי בצורה לינארית, מבלי "לחשוף" פרטים כבר בהתחלה, ובגלל זה פסקת המבוא מאד קצרה. אכתוב בהזדמנות את התקציר כך שייתן היילייטס של הפרקים השונים בערך. Liad Malone - שיחה 16:23, 20 בינואר 2016 (IST)

שלום ותודה על התיקונים בפה דה דו[עריכת קוד מקור]

בגרסא האנגלית יש תמונות, והכותרות כולן מופיעות תחת הכותרת הגדולה ׳גראנד פה דה דו׳. אני חדש ממש ובינתיים הספקתי ללמוד ליצור ערך חדש מתרגום ולהוסיף כאלואים: [[ שמפנים לקישור ;) תודה גדולה! 01nozu - שיחה 02:40, 24 בינואר 2016 (IST)

01nozu, לפני שאסביר לך דברים נוספים, שים לב שהעלית את הערך עם שגיאת כתיב Pa de deux במקום Pas de deux. זאת לא שגיאת הקלדה כי היא חוזרת שוב ושוב בגוף הערך. אנא ממך, אין להתייחס לשם הערך כלאחר יד. שיניתי את שמו של הדף, אבל צריך לתקן גם את שאר המופעים בהתאם. Liad Malone - שיחה 02:50, 24 בינואר 2016 (IST)

צודק. התבלבלתי בין ההגייה לבין הכתיבה. הצרפתית הזו.. מתקן עכשיו בערך כולו. תודה!

עלילת החמור נמשכת[עריכת קוד מקור]

ראה [3]. בן-דרור ימיני מזכיר בספרו "תעשיית השקרים" את הכתבה וכן כמה טענות דומות וטוען שהן שקר. בראנד - שיחה 23:31, 24 בינואר 2016 (IST)

הסיפורים מזעזעים. הבעיה היא שגדעון לוי שומע אותם ופשוט רושם את מה שמספרים לו. אני בטוח שיש התעללויות, אבל לך תדע למה להאמין ולמה לא. גם אם יש בסיס אמיתי לסיפורים, בגרסתם אצל גדעון לוי הם מן הסתם כבר עברו את תהליך ההגזמה הנהוגה בתרבות הערבית וה"עדויות" בעל פה כוללות גם תיאורי זוועה כיד הדמיון. כך הם עשו גם בתקופת מלחמת השחרור, כשהעלילו על היהודים את הזוועות שהיו נהוגות בתרבות שלהם. בהקשר הזה, מה שמעניק בעיני אמינות לסיפור היא העדות על חיילי מג"ב שדיברו ערבית. או שאולי נוח לי יותר להאמין שהמתעללים אינם יהודים. Liad Malone - שיחה 00:06, 25 בינואר 2016 (IST)
אני מעריך שאכן היה מקרה אחד. אולם הצרה היותר גדולה היא שבתעמולה האנטי-ישראלית זה כבר נהפך ל"מדיניות" של צה"ל. ממש עלילת חמור חדשה. בראנד - שיחה 22:00, 25 בינואר 2016 (IST)

סו וסלי[עריכת קוד מקור]

תודה על התיקונים בערך! --‏Yoavd‏ • שיחה 15:53, 26 בינואר 2016 (IST)

בכיף. תגיד, יואב, אם אני מבין נכון ממה שכתבת אצל גילגמש, עד הערך הזה לא השתמשת בכלל בהערות שוליים? Liad Malone - שיחה 02:39, 27 בינואר 2016 (IST)
ברור שהשתמשתי, אבל במידה...גילגמש העיר לי על מיעוט (יחסי) של הערות שוליים. הנה דוגמה לערך שכתבתי ב-2008, אבל רק 16 הערות שוליים. חוסה ראול קפבלנקה - אז זה היה מספיק בשביל להפוך לערך מומלץ. לפני מספר חודשים גילגמש העיר לי כי בערך שחמט אין מספיק הערות שוליים (רק 13) --‏Yoavd‏ • שיחה 08:45, 27 בינואר 2016 (IST)
ואתה מתכוון לטפל בזה בערך שחמט, כדי להציל את ההמלצה? Liad Malone - שיחה 11:39, 27 בינואר 2016 (IST)

ימחד[עריכת קוד מקור]

הי ליעד, הסרתי את תבנית בעבודה, בא לך לעבור על הערך? אני כבר לא רואה את הטקסט, ומניסיוני אני משוכנעת שיש תקלדות . תודה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 20:46, 27 בינואר 2016 (IST)

התוספת האחרונה לפלוטרכוס[עריכת קוד מקור]

הי ליעד, הסתכלתי על מה שהוספת לערך בסוגיה היהודית. למרות שמדובר בטקסט מסומך היטב, אני חושב שהוא יצר חוסר איזון משמעותי בערך. המשקל המרכזי של הערך עכשיו הוא הסוגיה היהודית בכתביו. לדעתי זה מצב לא טוב. נראה לי שזה יהיה נכון יותר לפתוח ערך משנה בשם הפרק שהוספת, וליצור בערך המרכזי תקציר שנוגע בסוגיות המרכזיות באופן שטחי. אני פותח את הדיון כאן, כי ברצוני להבין כיצד אתה רואה את הדברים. גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 05:48, 30 בינואר 2016 (IST)

אני מסכים שהערך נראה לא טוב כרגע כי החלק שמושקד ליהודים הוא לא פרופורציונלי, אבל אני חושב שעדיף להשאיר את הכל במקום אחד. כדי להחזיר את הדברים לפרופורציה אני מציע שתרחיב את הערך כך שיכלול מידע משמעותי נוסף. גילגמש שיחה 08:32, 30 בינואר 2016 (IST)
אין ספק שהפרופורציה עכשיו לא נכונה. אבל זה לא בגללי. זה בגלל שלפני כן, הערך היה על סף הקצרמרות. ניתן לראות את זה בקלות כשמשוים אותו לערך שממנו הוא כנראה תורגם - באנגלית. אין לי שום בעיה לפתוח ערך נפרד, אבל גם זה עלול לגרום לחוסר פרופורציה, כי עלול להתפרש כאילו פלוטרכוס עסק באופן מיוחד ביהדות, מעבר לענין הברור שלו בנושא כפי שעולה מתוך הפרק. אם לדעתכם אין בעיה כזאת וזה בסדר שיהיה ערך משנה כזה, אשמח מאד לפתוח ערך חדש במקום הפרק המפורט. ההצעה של גילגמש בעייתית. היא בעצם אומרת שאני חייב עכשיו להכנס לעובי הקורה של פלוטרכוס, רק כדי "להציל" את הפרק המושקע שכתבתי. הבעיה היא שאני לא באמת מכיר את הכתבים שלו לעומק. נכנסתי לעומק הדברים רק בענין היהודי, כי זה מה שמענין אותי וכי יש לכך חשיבות וענין לקורא העברי. לא תכננתי להרחיב את הערך כולו, אני לא חושב שיש לי את הכוחות לכך ויש ערכים אחרים שממתינים לי. גם אם אתרגם קצת מהערך באנגלית, זה יחזיר את הערך לפרופורציה הנכונה? אני בספק. הרי אם שאר הערך היה נכתב ברמת הפירוט של הפרק שכתבתי, אני מניח שהיה אפשר להציע אותו לדיון המלצה. מישהו, אולי עם ענין רב יותר משלי בנושא, יצטרך מתישהו להרים את הכפפה ולתקן את חוסר הפרופורציה, אבל לא על ידי מחיקה חלילה, אלא על ידי הרחבה. זה יהיה שיא האבסורד אם נעודד הסרת מידע חשוב ומענין בפרק מסוים, רק משום ששאר הפרקים לוקים בחסר. Liad Malone - שיחה 14:30, 30 בינואר 2016 (IST)
אני מסכים עם ליעד. אנחנו כותבים אנציקלופדיה על גבי ויקי, והערכים גלויים לציבור קוראינו גם בטרם השלמנו את המלאכה; מטבע הדברים, לא כל הערכים במצב מאוזן כל הזמן, וזה בסדר גמור. יכול פלוטרכוס לעמוד כך, בחוסר איזון, עד שנשנס מתנינו ונרחיב אותו גם בשאר הפרקים. Ijon - שיחה 09:41, 31 בינואר 2016 (IST)
גארפילד, גילגמש, Ijon, לא תכננתי את זה כשכתבתי את הפרק, אבל כשאני סוקר אותו עכשיו אני רואה שהוא מכיל מספיק מידע והוא מספיק מפורט כדי לעמוד כערך בזכות עצמו. השאלה היא לגבי החשיבות. האם אתם חושבים, בלי קשר לענין הפרופורציה הנוכחית, שהנושא שבחרתי יש לו חשיבות המזכה אותו בערך נפרד. אני מתיחס לפרקים שאני כותב "על היהודים" כמעין "נספח" מקומי לערך בעברית. השאלה היא אם ניתן להתיחס גם אל ערך נפרד, ערך-נישה אמנם, כ"נספח" לערך אחר, הערך הראשי. Liad Malone - שיחה 22:38, 31 בינואר 2016 (IST)
לטעמי לא. דיונים בתבנית "יחסו של X ל-Y" אין מקומם כערך נפרד, אלא כפרק ב-X, ואולי אזכור ב-Y. (האם נכתוב ערך בשם "דעותיו של ברטראנד ראסל על הדת"?) Ijon - שיחה 23:20, 31 בינואר 2016 (IST)
האמת היא שלא הייתי מגדיר את מהותו של הפרק כ"יחסו של ... ל-..." או "דעותיו של ... על ...".כללתי בו את כל מה שפלוטרכוס כתב (והגיע לידינו) לגבי היהודים, ולא רק את השקפותיו עליהם ועל דתם. הייתי מגדיר את זה יותר בכיוון של "היהודים בכתביו של...". אגב, אסף, כשראיתי שתרגמת את שמות החיבורים שהזכרתי בפרק, רציתי להעביר את תרגומי השמות למקום הנכון, לחלק בערך בו מפורטים חיבוריו. אבל אז גיליתי שבכלל לא קיים פירוט כזה, ובערך מפורטים רק החיבורים שתורגמו לעברית. זה עצוב מאד ששמותיהם של החיבורים הללו מופיעים רק בפרק על היהודים ולפני כן לא נזכרו בערך כלל. מזל שהפרק נכתב... Liad Malone - שיחה 02:45, 1 בפברואר 2016 (IST)
החיבורים שהזכרת רובם קצרים, ונכללים כולם באוסף המקיף של כתבי פלוטארכוס הידוע בכינויו הלטיני Moralia (ובמקור היווני Ηθικά), ומוזכר בתחתית ערך (בתרגום הלא-מומלץ [משום שאינו מן המקור] של יוסף האובן).Ijon - שיחה 22:59, 1 בפברואר 2016 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

אני מאמץ את עמדתו של אסף. הכל צריך להיות בערך מקיף אחד. אם לאחר כל ההרחבות הוא יהיה גדול מדי אפשר יהיה לשקול פיצול. אני מציע להעביר את הדיון לדף שיחת הערך כדי שהוא ישאר זמין לעיון עתידי. גילגמש שיחה 06:05, 1 בפברואר 2016 (IST)

חלב, קטר, עלווים ומה שביניהם[עריכת קוד מקור]

היי ליעד,
התחלתי ביישום הסיכום בעקבות הדיון שלנו במזנון. אודה על עזרתך בהעברת קטגוריות וערכים נוספים. אלדדשיחה 19:48, 4 בפברואר 2016 (IST)

בינתיים התגלו בעיות עם תבניות ועם בוטים. אז את קטר (מדינה) החזרתי לאווטאר הקודם שלה בתור "קטר"; בחלב (עיר) לא נגעתי (שיניתי כבר לפחות שתי קטגוריות לכתיב "חלב (עיר)", וכמה ערכים). אלדדשיחה 00:24, 5 בפברואר 2016 (IST)
אלדד, תודה על הפיניש בדיון. מיותר לומר שללא התגיסותך וכובד משקלך בדיון הזה, שינוי השמות האלה לא היה קורה. יש תחום מסוים של חיפוש שתרצה להטיל עלי? אז מה אתה מתכון לעשות בקשר לקטר? Liad Malone - שיחה 00:31, 5 בפברואר 2016 (IST)
הייתי צריך לפרוש אתמול, לטובת שינה... :) ראיתי שבינתיים התעדכנת בדלפק הייעוץ. האמת היא שכרגע לא ברור לי איפה אנחנו עומדים, כי לא הייתי מודע לכל השינויים המקיפים שנדרשים בהפניות, בבוטים, בתבניות וכו'. מציע אפוא שנמתין לתגובתו של DMY, ואז נדע איפה אנחנו עומדים. אלדדשיחה 09:46, 5 בפברואר 2016 (IST)
זה נראה לי מאד מוזר ולא מתקבל על הדעת שהחלטה מהותית על תוכן תשועבד לענינים טכניים. בגלל זה שם של ערך לא ישתנה? אני מוכן לקחת על עצמי משימות. שמישהו יגיד לי באיזה תחום לטפל ואתחיל לעשות זאת פרטנית. מה לגבי עלווים? תיקנתי כמעט את כל הקישורים (למעט שמות, במיוחד בפרסית, והקהילה בעלת השם הדומה בטורקיה - שאני לא יודע מה דינם) וגם את ההפניות שבורה בורה הסביר לי עליהם. השאלה היא אם בתיקונים הללו מאוחר בלילה גרמתי לבעיות דומות לאלו שנתגלו בחלב ובקטר. Liad Malone - שיחה 11:37, 5 בפברואר 2016 (IST)
אני מסכים אתך. בכל אופן, לא ברור לי אם אפשר להמשיך בשינויים אם לאו, לפחות מבחינת גרימת תקלות במערכת, עקב תבניות שאינן מתעדכנות. מציע להמתין עוד יומיים-שלושה, כדי לראות מה תגובתו של DMY (בתקווה שהוא ייכנס בינתיים לוויקיפדיה ויגיב), ואז נוכל להמשיך בשינויים. אלדדשיחה 11:39, 5 בפברואר 2016 (IST)
אל תיגעו בערך אלווים, זה התעתיק המקובל במחקר לקהילה בטורקיה, שיש לה את המאפיינים שלה. תודה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 12:02, 5 בפברואר 2016 (IST)
כן, אני מודע לכך, ולכן לא נגעתי בערך הזה (בטורקית הם נכתבים Aleviler). אלדדשיחה 12:05, 5 בפברואר 2016 (IST)
הוא ישתנה, ליעד. אבל זה דורש הכנה על ידי משתמש שמגיע לעיתים רחוקות. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:56, 5 בפברואר 2016 (IST)