תיאטרון גבעתיים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
סמליל התיאטרון
Givatajjim098.jpg

תיאטרון גבעתיים על שם יצחק ירון הוא התיאטרון העירוני של העיר גבעתיים.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

המבנה נמצא בפינת הרחובות דרך השלום ודרך יצחק רבין, במתחם הציבורי אשר נקרא בזמנו "גיברה" והיום נקרא מתחם ורד גבעתיים, נבנה מבנה שזכה בפרס רכטר לאדריכלות בשנת 1996. המבנה תוכנן על ידי זוג האדריכלים ברכה ומיכאל חיוטין בסגנון הדה-קונסטרוקטיביזם ונבנה על ידי עיריית גבעתיים באמצעות חברת יעד, החברה הכלכלית העירונית. בתחילה נקרא המבנה, אשר ייעודו היה "מרכז תרבות קהילתי", "בית אסלינגן" כאשר החדרים בקומה העליונה במבנה, משמשים כאכסניית נוער למשלחות של מחוז "אסלינגן", עיר תאומה לגבעתיים בגרמניה אשר תרמה כסף להקמתו של המבנה. ב-23 ביולי 1998, נחנך המבנה רשמית כ"תיאטרון גבעתיים".

בתחילת 2014, דוד קיגלר מונה לתפקיד ממלא מקום מנהל תיאטרון גבעתיים, לאחר שהתיאטרון נקלע לחובות בסך מיליון וחצי שקל. הושמעה ביקורת ציבורית ופוליטית בשל העובדה כי היה ממוקם ברשימת גבעתיים שלנו במקום השביעי של רן קוניק, ראש העירייה. בסוף שנת 2016 החליטה עיריית גבעתיים לקרוא את התיאטרון העירוני על שם יצחק ירון, ראש העיר בשנים 1978-1993[1].

פעילות[עריכת קוד מקור | עריכה]

כיום תיאטרון גבעתיים כולל: 3 אולמות - האולם הגדול, האולם הקטן ע"ש ארבלי אלמוזלינו ובו תצוגה ממבחר אוסף הבובות שלה[2], ומועדון התיאטרון. בנוסף לכך הוא מכיל בית קפה, אכסניה וגן פסלים. הוא מציג את "פסטיבל מספרי סיפורים" כל שנה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]