Far Beyond the Stars

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Far Beyond the Stars
פרק מ"מסע בין כוכבים: חלל עמוק 9"
Far beyond the starts screenshot2.JPG
בני ראסל מביט בהשתקפותו בחלון, ורואה את בנג'מין סיסקו
מספר פרק 13
מספר עונה 6
קוד הפקה 538
תאריך שידור מקורי 11 בפברואר 1998
אורך 45 דקות
שפה אנגלית
תסריט אירה סטיבן בהר
האנס בימלר
על פי סיפור מאת מארק סקוט זיקרי
בימוי אייברי ברוקס

Far Beyond the Stars (בעברית: הרחק מעבר לכוכבים) הוא הפרק ה-13 מהעונה השישית של סדרת הטלוויזיה "מסע בין כוכבים: חלל עמוק 9", הפרק ה-137 מתוך 176 פרקי הסדרה. התסריט לפרק נכתב על ידי אירה סטיבן בהר והאנס בימלר, על פי סיפור מאת מארק סקוט זיקרי. אייברי ברוקס ביים. פרק זה ייחודי בכך שכמעט כל צוות השחקנים המלא של "חלל עמוק 9" משחק דמויות אנושיות, ללא תלבושות ואיפור של חייזרים, כדוגמה נדירה של מטא-בדיון ביקום הבדיוני של "מסע בין כוכבים".

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

קפטן בנג'מין סיסקו יושב במשרדו, כאשר מייג'ור קירה נריס מדווחת לו כי הדיפאיינט לא הצליחה למצוא ניצולים מבין 400 אנשי הצוות של ספינת החלל קורטז (Cortez), בפיקודו של קפטן קוונטין סוופורד (Swofford) - חבר ותיק של סיסקו. בעוד קירה יוצאת, אל המשרד נכנס אביו של סיסקו - ג'וזף. סיסקו מתוודה בפניו כי הוא שוקל לעזוב את צי הכוכבים, אבל לפני שהוא מקבל החלטה, דעתו מוסחת על ידי דמות של בן-אדם, הלבוש בחליפה וכובע האופייניים למאה ה-20. כאשר הוא יוצא החוצה ממשרדו, לחפש אחר האדם שחלף על פני דלת משרדו, הוא מגלה כי האדם נעלם, וכי אף אחד מבין אנשי הצוות הנוכחים במקום לא ראה אותו. בהמשך, כאשר סיסקו מלווה את בת-זוגו קסידי ייטס במסדרונות תחנת החלל חלל עמוק 9, הוא לפתע מבחין באדם, לבוש במדי שחקן בייסבול, הנכנס אל אחד החדרים. סיסקו הולך בעקבותיו, ומוצא את עצמו באמצע כביש בעיר ניו יורק של המאה ה-20. מונית חולפת פוגעת בו, והוא מאבד את הכרתו. כאשר הוא מתעורר, הוא מוצא עצמו במרפאתו של ד"ר ג'וליאן באשיר, אשר בדיקותיו מראות תוצאות זהות לאלו שהיו לסיסקו בפעם הקודמת בה היו לו חזיונות, לפני כשנה (בפרק "Rapture"). כאשר באשיר מגיש לו את תוצאות הבדיקות, על מנת שיתרשם מהן בעצמו, סיסק לפתע מוצא את עצמו אוחז במגזין, מול דוכן עיתונים, משוחח עם המוכר (נוג), בעיר ניו יורק של שנות ה-50 של המאה ה-20, המאוכלסת בגרסאות האנושיות של דמויות שונות מ-DS9.

בני ראסל (בנג'מין סיסקו), במשרדי "Incredible Tales"

סיסקו - מעתה: בני ראסל, סופר מדע בדיוני אפרו-אמריקאי - פוגש ברחוב בעמיתו, אלברט מקאלין (מיילס או'בריאן), המציע להתלוות אליו למקום עבודתם - מגזין המדע בדיוני "Incredible Tales". במערכת העיתון כבר נמצאים יתר הכותבים: הזוג הנשוי קיי.סי. האנטר ויוליוס איטון (קירה נריס וג'וליאן באשיר, בהתאמה; המגולמים על ידי הזוג הנשוי במציאות נאנה ויזיטור ואלכסנדר סידיק), והרברט רוזוף (קווארק). עורך העיתון דאגלס פסבט (אודו) מחלק לכותבים משימות לחודש הבא, המבוססות על ציורים של "הדוד רוי" (מרטוק), אשר בהם: ציור של תחנת חלל עתידנית מסוגננת, המושכת את תשומת לבו של ראסל, המתנדב לכתוב סיפור המבוסס על ציור זה. פסבט מודיע לכותביו כי בלחץ הקוראים, המוציא לאור החליט לצרף את תמונותיהם לגיליון הבא. הוא רומז להאנטר שאיננה נדרשת להיות נוכחת בזמן הצילומים, והיא מתרעמת על כך שמסתירים את עצם היותה אישה מפני קוראיה. ראסל מבין שגם תמונתו לא תופיע, ומביע את מחאתו, הנדחית על ידי פבסט.

בשעת לילה, כאשר ראסל יוצא ממשרדי מערכת העיתון, אשר נמצאים בבניין על שם ארתור טריל (הכלאה בין בניין בריל האמיתי, לבין גזע החייזרים הבדיוני "טריל"), הוא נתקל בשני שוטרים (דוקאט ווואיון), המציקים לו, אך מתירים לו ללכת בסופו של דבר, לאחר אזהרה. בהמשך דרכו הוא פוגש בכומר קתולי (ג'וזף סיסקו), העומד בפינת רחוב ומטיף. הכומר מעודד את ראסל לכתוב את האמת אשר בלבו.

ראסל מגיע לביתו, ומתיישב ליד מכונת כתיבה ומתחיל לכתוב סיפור, שגיבורו הוא "קפטן בנג'מין סיסקו". הוא מרים את ראשו ממכונת הכתיבה, ומבחין בהשתקפותו בחלון: הדמות המופיעה בהשתקפות איננה שלו, אלא של קפטן סיסקו, במדי צי הכוכבים. ראסל משפשף את עיניו, וממשיך לכתוב את "הסיפור הטוב ביותר של חייו".

למחרת בבוקר, רסאל מגיע לבית-קפה, בו עובדת חברתו קאסי (קסידי ייטס), ומשוחח שם עם שחקן בייסבול מצליח (וורף), המתלונן על אפליה בגין היותו שחור, על אף הצלחתו; כמו כן הוא משוחח עם ג'ימי (ג'ייק סיסקו), עבריין רחוב שמנסה למכור שעונים גנובים. ראסל מנסה לשכנע אותו, ללא הצלחה, למצוא עבודה.

במערכת העיתון, הרברט, האנטר, איטון, אלברט והמזכירה החדשה דרלין (ג'דזיה דקס) קוראים בעיון רב את סיפורו של ראסל. הסיפור שלו, "חלל עמוק 9", הוא אודות מפקד התחנה בנג'מין סיסקו, אדם ממוצא אפריקני (המכונה "כושי" בפרק). האנטר, אשר פניה ובגדיה הופכים לרגע לאלו של קירה נריס, והכותבים האחרים אוהבים את הסיפור ורואים בו עבודה חשובה, אולם פבסט מסרב לפרסמו בגלל התוכן הגזעי שבו. הוא מבקש מראסל שיכתוב סיפור אחר עבור הגיליון הבא, או להפוך את דמות הקפטן ללבן.

בבית הקפה, קאסי מנסה לעודד את רוחו של ראסל, בעוד ג'ימי לועג לו, ומחווה את דעתו כי "כושים" ("Niggers") לעולם לא יצליחו להגיע לחלל, אלא אם כן זה יהיה על מנת לצחצח את נעליהם של האנשים הלבנים.[1] ראסל רואה בבית-הקפה את דמותו של הקלינגון וורף, נבהל ובורח מן המקום. בדרכו הביתה, הוא פוגש שוב בכומר, שמעודד אותו להמשיך לכתוב. ראסל חוזר לביתו, ובמקום לכתוב משהו אחר - הוא ממשיך וכותב שישה סיפורים קצרים נוספים אודות סיסקו. קאסי מגיעה לדירתו לנחם אותו, והשניים רוקדים. תוך כדי כך, ראסל מדמיין את עצמו ואת קאסי רוקדים כסיסקו וקסידי בתחנת החלל חלל עמוק 9.

למחרת, ויכוח לוהט מתעורר במשרד בין העובדים השונים, כאשר חלק מהעובדים סבורים שיש לפרסם את סיפוריו של ראסל. במהלך הוויכוח, אומר איטון: "אנחנו סופרים, לא ויקינגים" (פרפרזה למשפטו המפורסם של ד"ר לאונרד מק'קוי: "אני רופא, לא..."). אלברט מציע שראסל ישנה את הסוף של הסיפור הראשון, כך שיתברר כי כולו היה רק חלום, פשרה שהן ראסל והן פבסט מסכימים עליה, ובלבד שיסתבר כי את החלום חלמה דמות של אדם שחור. מרוצה מעצמו, ראסל עוזב את המשרד ופוגש ברחוב בג'ימי, ומבשר לו שסיפורו עומד להתפרסם. ג'ימי נראה לחוץ ועצבני, וממהר לעזוב. ראסל ממשיך אל בית הקפה של קאסי, ומבשר לה גם כן את החדשות.

באותו הערב, בזמן שראסל יוצא עם חברתו קאסי לחגוג את פרסום סיפורו, הוא פוגש שוב בכומר, שאומר לו שפרסום הסיפור הוא תחילת המסע שלו, ולא סופו. לפתע נשמע קול של יריות. ראסל ממהר להגיע למקום, ומגלה כי חברו ג'ימי נהרג על ידי שני השוטרים, לכאורה משום שהוא ניסה לפרוץ למכונית. כאשר ראסל מוחה על אי-צדק זה - השוטרים מכים בו באכזריות (תוך כדי שהם מכים בו - פניהם משתנות, לסירוגין, לאלו של דוקאט ווואיון).

בנג'מין סיסקו מביט בהשתקפותו, אך במקום לראות את עצמו - הוא רואה את בני ראסל.

כעבור מספר שבועות, לאחר שהחלים מפציעותיו - עוזב ראסל את דירתו וחוזר אל המשרד, נרגש לראות את סיפורו מודפס. הוא מגלה כי הבעלים של העיתון החליט לגנוז את הגיליון של אותו החודש ולספוג את ההפסדים, במקום למכור מגזין הכולל סיפור על גיבור כושי. ראסל מפוטר מעבודתו, ונשבר. הוא צועק שלמרות שהעולם יכול להתעלם ממנו - לא ניתן להרוס את הרעיונות שלו, וכי החזיונות שלו אודות העתיד הם אמיתיים. הוא מתמוטט על הרצפה מתייפח, ומפונה מהמקום על ידי אמבולנס. ראסל מאבד את הכרתו בהדרגה; הוא מוצא עצמו לבוש במדי קפטן של צי הכוכבים, ותוך כדי שהוא מסתכל מבעד לחלונות האמבולנס - במקום לראות נוף עירוני הוא רואה כוכבים החולפים במהירות, כאילו האמבולנס טס במהירות עיוות. הכומר שיושב לידו באמבולנס אומר לו כי הוא הן החולם והן החלום.

בנג'מין סיסקו מתעורר על תחנת החלל "חלל עמוק 9", לרווחתם של אביו ובנו. הוא מתרגש מאוד מהחיזיון שלו, מחליט להישאר בתפקידו בצי הכוכבים ותוהה אם אינם אלא יצירי הדמיון של ראסל, ואי שם, הרחק מעבר לכוכבים, בני ראסל חולם עליהם.

שחקנים ודמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

שם השחקן שם הדמות במאה ה-24 שם הדמות בשנות ה-50 של המאה ה-20 תיאור הדמות בשנות ה-50 של המאה ה-20
אייברי ברוקס בנג'מין סיסקו בני ראסל סופר מדע בדיוני אפרו-אמריקאי
פני ג'ונסון ג'רלד קסידי ייטס קאסי חברתו של בני, מלצרית בדיינר
ארמין שימרמן קווארק הרברט רוזוף סופר יהודי, שמאלני קצר-רוח
אלכסנדר סידיק ג'וליאן באשיר יוליוס איטון סופר בריטי. דמותו מבוססת על הדמות האמיתית הנרי קוטנר.
נאנה ויזיטור קירה נריס קיי.סי. האנטר סופרת קשוחה המאמצת שם עט גברי על מנת להסוות מקוראיה את העובדה שהיא אישה. דמותה מבוססת על הדמות האמיתית סי. אל. מור.
קולם מיני מיילס או'בריאן אלברט מקאלין סופר, מגמגם, חסר כישורים חברתיים, מעדיף לכתוב סיפורים על רובוטים
רנה אוברז'ונואה אודו דאגלס פבסט עורך מגזין מדע בדיוני, המביע הזדהות עם מאבקם של בני (למען שחורים) ושל קיי.סי. (למען נשים), אבל בפועל - מסרב לעזור להם או לקחת אחריות על היחס המפלה שלו-עצמו כלפיהם
טרי פארל ג'דזיה דקס דארלין קורסטי מזכירתו של פבסט, צחקקנית ומעופפת, המסתירה את האינטליגנציה האמיתית שלה
מייקל דורן וורף ווילי הוקינס שחקן בייסבול
סירוק לופטון ג'ייק סיסקו ג'ימי עבריין רחוב
ברוק פיטרס ג'וזף סיסקו כומר-קתולי המטיף ברחוב
מארק אלאמו דוקאט ברט ריאן שוטר גזען
ג'פרי קומבס וואיון קווין מולקאהיי שוטר גזען
ארון אייזנברג נוג מוכר בדוכן עיתונים
ג'יי.ג'י. הרצלר מרטוק רוי ריטרהאוס מעצב אמנותי

משמעות עלילתית[עריכת קוד מקור | עריכה]

זוהי הופעתו הראשונה של בני ראסל, בחזיון שנשלח לבנג'מין סיסקו על ידי הנביאים של באג'ור / החייזרים של חור התולעת.

הפקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בהצעתו המקורית, זיקרי הציע כי ג'ייק סיסקו יהיה הדמות הראשית של הפרק, וכי הפרק לא יעסוק בצורה ישירה בסוגיית הגזענות בארצות הברית כלפי שחורים. כמו כן, במקור זיקרי ביסס את דמויותיהן של קירה, באשיר ואו'בריאן על פי הנרי קוטנר, סי. אל. מור ואייזק אסימוב (בהתאמה).[2]

הסיפור של זיקרי היה שילוב של רעיונות שהועלו על ידי עורך התסריט רוברט יואיט וולף, אשר כתב תסריט בשם "Cold and Distant Stars", טיוטה מוקדמת למה שלבסוף הפך לפרק הכפול מהעונה השלישית "Past Tense", שבו וולף הציע סיפור ובו בנג'מין סיסקו הוא אדם חסר בית בן זמננו, שמאמין כי הוא קפטן של ספינת חלל, המאובחן כסכיזופרן והעובר טיפול תרופתי כפוי הנועד לדכא את החזיונות שלו. באותה הזמן, המפיק אירה בהר דחה את המימד ההזייתי של הסיפור, לטובת סיפור של מסע בזמן.[3]

הצוות של "What You Leave Behind" (פרק סיום הסדרה של "מסע בין כוכבים: חלל עמוק 9") השתעשע ברעיון להציג את בני ראסל בסצנה האחרונה של הסדרה, כשהוא נמצא מחוץ לאולפן צילומים כשבידו תסריט שכותרתו: "מסע בין כוכבים: חלל עמוק 9", דבר המרמז כאילו הסדרה (וייתכן כל היקום של "מסע בין כוכבים") היה חלום. הרעיון נדחה בסופו של דבר.

תגובות[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • הפרק היה מועמד לפרס אמי בשנת 1998, בקטגוריית עיצוב התלבושות הטוב ביותר.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ זהו השימוש היחיד של המילה "Niggers" ביקום של "מסע בין כוכבים".
  2. ^ Joe Nazzaro (יוני 1998). "Going Far Beyond the Stars". Star Trek Monthly (Titan Magazines). עמ' 42–46. 
  3. ^ Erdmann, Terry; Block, Paula (2000). The Star Trek: Deep Space Nine Companion. New York City: Pocket Books, Simon & Schuster Inc.. עמ' 196. ISBN 0-671-50106-2. 
מסע בין כוכבים
מסע בין כוכבים: הסדרה המקורית וסדרת האנימציה
יוצר הסדרה ג'ין רודנברי
שחקנים ראשיים ויליאם שאטנרלנרד נימוידפורסט קליג'יימס דוהאןג'ורג' טאקיינישל ניקולסוולטר קניגמייג'ל בארט
דמויות ראשיות ג'יימס טיבריוס קירקספוקליאונרד מק'קוימונטגומרי סקוטהיקארו סולוניוטה אוהורהפאבל צ'כוב
דמויות משנה איליהוילארד דקרולריסג'יליאן טיילורקלארק טרלמספר 1דייוויד מרקוסקרול מרקוססאביקסארקסוראקסייבוקחאן נוניאן סינגכריסטופר פייקצ'אנגכריסטין צ'אפלקאנגקארטרייטקולות'זפרם קוקרןקורקיילאסקרוגג'ניס ראנדשומר הנצח
גזעי חייזרים גורןוולקניםקלינגוניםרומולאנים
מושגים אנטרפרייז"אני רופא, לא..."ג'נסיסחולצה אדומהטכנובאבלטרנספורטרטרקייקום המראהמנוע עיוותמשכפלמתרגם אוניברסליפדרציית הכוכבים המאוחדתהצו העליוןצי הכוכביםקוביאשי מארורביע גלקטי • "שגר אותי למעלה, סקוטי"
סרטי הקולנוע מסע בין כוכביםזעמו של חאןהחיפוש אחר ספוקהשיבה הביתההגבול האחרוןהארץ הלא נודעת
פרקים בולטים The MenagerieThe City on the Edge of Forever
מסע בין כוכבים: הדור הבא
יוצר הסדרה ג'ין רודנברי
שחקנים ראשיים פטריק סטיוארטג'ונתן פרייקסלוואר ברטוןמייקל דורןגייטס מק'פאדןמרינה סירטיסברנט ספיינרויל ויטוןדניס קרוסבידיאנה מולדואר
דמויות ראשיות ז'אן-לוק פיקארדויליאם רייקרג'ורדי לה פורג'וורףבוורלי קראשרדיאנה טרוידאטהוסלי קראשרטאשה יארקתרין פולאסקי
דמויות משנה מולי או'בריאןמיילס או'בריאןקייקו או'בריאןאליסה אוגאווהרג'ינלד בארקליב'אתורבות'ביליאה ברהמסגאורוןגאינןרייצ'ל גארטאדוארד ג'ליקומתיו דוהארטידוראסג'ון הארימןואשלוקוטוסלוקסנה טרויישות הקריסטללאלרו לארןלורלורסהמלכת הבורגהנוסעסארקג'וליאנה סונגנוניאן סונגסיטו ג'קסהסילהלילי סלואןספוטטוליאן סוראןק'אהליירזפרם קוקרןקורןקיוקיילאסריצ'רד קסטילוג'ק קראשררואפואלכסנדר רוז'נקוהלנה רוז'נקוניקולאי רוז'נקוסרגיי רוז'נקותומאס רייקרשינזוןB-4
גזעי חייזרים אל-אוריאניםאנדרואידבאג'ורניםבטאזואידבורגוולקניםפרנגיקיוקרדאסיםקלינגוניםרומולאנים
מושגים אנטרפרייזהולודקוייזורטכנובאבלטרנספורטרטרקייקום המראהמאקימנוע עיוותמשכפלמתרגם אוניברסליפדרציית הכוכבים המאוחדתהצו העליוןצי הכוכביםהקרב בוולף 359רביע גלקטיסוגיות מוסריות במסע בין כוכבים
סרטי הקולנוע דורותהמפגשהמרדנמסיס
פרקים בולטים The Big GoodbyeQ WhoYesterday's EnterpriseThe Best of Both WorldsThe Inner LightAll Good Things...Pen PalsRedemptionThe Outcast
מסע בין כוכבים: חלל עמוק 9
יוצרי הסדרה ריק ברמןמייקל פילר • על-פי "מסע בין כוכבים" מאת ג'ין רודנברי
שחקנים ראשיים אייברי ברוקסרנה אוברז'ונואהמייקל דורןטרי פארלניקול דה בורסירוק לופטוןקולם מיניארמין שימרמןאלכסנדר סידיקנאנה ויזיטור
דמויות ראשיות בנג'מין סיסקואודווורףדקס (ג'דזיה דקסאזרי דקס) • ג'ייק סיסקומיילס או'בריאןקווארקג'וליאן באשירקירה נריס
דמויות משנה ווין אדאמישקאר אדוןמייקל אדינגטוןמולי או'בריאןקייקו או'בריאןקיראיושי או'בריאןאישקהבראייל אנטוסאקורם לאןבראנטגאורוןג'ארו אסהאילם גארקגרילקהדוקאטדמארקאלוין הדסוןוואיוןטורה זיאלזקאנברן טייןקאסידי ייטסלואיס צימרמןלוקוטוסלי נאליסליטהלייטוןמורןמילהמרטוקמִשְתָנָה נקבהנוגנילהאופקה סולאןג'וזף סיסקוג'ניפר סיסקושרה סיסקולות'ר סלואןמורה פולויק פונטייןלנרה קאהןקורקיורוםויליאם רוסתומאס רייקר
גזעי חייזרים באג'ורניםבריןג'מהדארבורגוורטהטרילמשתניםפרנגיקרדאסיםקלינגוניםרומולאנים
מושגים אמפוק נורדיפאיינטהדומיניוןהולודקחור התולעתחלל עמוק 9טכנובאבלטרוק נורטרנספורטרטרקייקום המראהלאטינוםמאקימדור 31מלחמת הפדרציה-דומיניוןמנוע עיוותמשכפלמתרגם אוניברסליפדרציית הכוכבים המאוחדתהצו העליוןצי הכוכביםהקרב בוולף 359רביע גלקטיסוגיות מוסריות במסע בין כוכבים
פרקים בולטים DuetThe VisitorRejoinedTrials and Tribble-ationsFar Beyond the Stars
סרטי קולנוע What We Left Behind: Looking Back at Deep Space Nine
מסע בין כוכבים: וויאג'ר
יוצרי הסדרה ריק ברמןג'רי טיילורמייקל פילר • על-פי "מסע בין כוכבים" מאת ג'ין רודנברי
שחקנים ראשיים קייט מאלגרורוברט בלטרןרוקסן דוסוןרוברט דאנקן מקנילאית'ן פיליפסרוברט פיקארדוטים רוסג'רי ראייןגארט וונגג'ניפר ליאן
דמויות ראשיות קתרין ג'יינווייצ'קוטיב'לאנה טורסטום פאריסניליקסדוקטורטובוקשבע מתשעהארי קיםקס
דמויות משנה אוון פאריסאיצ'ברג'ינלד בארקליבות'בינעמי וויילדמןסמנתה וויילדמןססקהמיראל פאריסלואיס צימרמן
גזעי חייזרים אוקמפהבורגגזע 8472הולוגרמהוולקניםהירוג'ניםוידיאניםטלקסיאניםפוטוניםקיוקייזוןקלינגונים
מושגים הולוגרמה רפואית לשעת חירוםהולודקוויאג'רטכנובאבלטרנספורטרטרקימאקימנוע עיוותמשכפלמתרגם אוניברסליפדרציית הכוכבים המאוחדתהצו העליוןצי הכוכביםרביע גלקטיסוגיות מוסריות במסע בין כוכבים
פרקים בולטים
מסע בין כוכבים: אנטרפרייז
יוצרי הסדרה בראנון בראגהריק ברמן • על-פי "מסע בין כוכבים" מאת ג'ין רודנברי
שחקנים ראשיים סקוט באקולהג'ון בילינגסליג'ולין בליילוקדומיניק קיטינגאנתוני מונטגומרילינדה פארקקונור טריניר
דמויות ראשיות ג'ונתן ארצ'רפלוקסט'פולמלקולם רידטרוויס מייוות'רהושי סאטוצ'ארלס טאקר
דמויות משנה ג'אנרגראליקדגרהדוליםדניאלססובאלאריק סונגסוראקפורתוסמקסוול פורסטת'יילק שרן
גזעי חייזרים אנאריםאנדוריאניםבוני הספירותדנוביולניםוולקניםטלרייטיםזינדי (בעלי-כנף, זוחלים, חרקים, ימיים, פרימטים, שוכני-עציםמועצת הזינדי) • סוליבאניםקלינגונים
מושגים אנטרפרייזהמרחב הדלפימלחמת הזמן הקרהמנוע עיוותפדרציית הכוכבים המאוחדתצי הכוכבים
מסע בין כוכבים: דיסקברי
יוצרי הסדרה בריאן פולראלכס קורצמן • על-פי "מסע בין כוכבים" מאת ג'ין רודנברי
שחקנים ראשיים סוניקווה מרטין-גריןדאג ג'ונסשזאד לטיףאנתוני ראפמרי וויסמןג'ייסון אייזקס
דמויות ראשיות מייקל ברנהאםסארואש טיילרפול סטמטססילביה טיליגבריאל לורקהיו קולברכריסטופר פייק
גזעי חייזרים וולקניםקלינגונים
מושגים יקום המראה
מסע בין כוכבים: מסעות קצרים
יוצרי הסדרה בריאן פולראלכס קורצמן • על-פי "מסע בין כוכבים" מאת ג'ין רודנברי
שחקנים ראשיים דאג ג'ונסמארי וייסמןריין וילסוןאלדיס הודג'
דמויות ראשיות סארוסילביה טיליהארי מאד
גזעי חייזרים קלפיםקסאהיאןבא'אול
מושגים ו'דרייש
מסע בין כוכבים: פיקארד
יוצרי הסדרה אלכס קורצמןעקיבא גולדסמןמייקל שייבון • על-פי "מסע בין כוכבים" מאת ג'ין רודנברי
שחקנים ראשיים פטריק סטיוארטסנטיאגו קבררהמישל הארדאוון אווגורהאליסון פילהארי טרדווייאיזה בריונס
דמויות ראשיות ז'אן לוק פיקארד • כריסטובל "כריס" ריוס • הארי מוזיקר • אלנור • אגנס ג'וראטי • נארק • דאהג'
דמויות משנה ויליאם רייקרדיאנה טרוישבע מתשעדאטה
גזעי חייזרים בורגרומולאנים
מושגים
מסע בין כוכבים: סיפונים תחתונים
יוצרי הסדרה אלכס קורצמןמייק מקמהן • על-פי "מסע בין כוכבים" מאת ג'ין רודנברי
שחקנים ראשיים נואל וולסטואוני ניוסםג'ק קוויידיוג'ין קורדרו
דמויות ראשיות סגן משנה טנדי • סגן משנה בקט מארינר • סגן משנה בראד בוימלר • סגן משנה רות'פורד
דמויות משניות קפטן קרול פרימן • קומנדר ג'ק ראנסום • סגן שאקסס • ד"ר ט'אנה
גזעי חייזרים באג'ורניםקייטיאנים
מושגים
סרטי האתחול מחדש (ציר זמן קלווין)
שחקנים ראשיים כריס פייןזאכרי קווינטוקארל אורבןסיימון פגג'ון צ'וזואי סלדנהאנטון ילצ'ין
דמויות ראשיות ג'יימס טיבריוס קירקספוקליאונרד מק'קוימונטגומרי סקוטהיקארו סולוניוטה אוהורהפאבל צ'כוב
דמויות משנה אמנדה גרייסוןאלכסנדר מרקוסקרול מרקוסכריסטופר פייקנירוסארקחאן נוניאן סינגג'ורג' סמואל קירק
סרטי הקולנוע סטארטרקהאויב בתוכנוסטארטרק: אל האינסוף
עתידי
מפיק על אלכס קורצמן
סדרות מסע בין כוכבים: פרודיג'ימסע בין כוכבים: מדור 31מסע בין כוכבים: אקדמיית צי הכוכבים
סרטים סטארטרק 4