ויקיפדיה:פרלמנט/ארכיון 46

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דף זה הוא ארכיון של הצבעות ודיונים שהתקיימו בפרלמנט. לארכיונים נוספים לחצו כאן. נא לא לערוך דף זה.


הצבעה על קבלת עקרונות וקווים מנחים ליצירת ערכי סרטי סטודנטים[עריכת קוד מקור]

 • תאריך תחילת ההצבעה: 23:36, 13 באפריל 2009 (IST)
 • תאריך סיום ההצבעה: 23:37, 20 באפריל 2009 (IST)

הקדמה[עריכת קוד מקור]

בעקבות הדיון בשיחת ויקיפדיה:עקרונות וקווים מנחים ליצירת ערכים/סרטי סטודנטים עלו שתי הצעות לקביעת קריטריונים בנושא. ההכרעה בין שתיהם מועברת כעת להצבעת הקהילה. דוגמאות לערכים על סרטי סטודנטים ניתן למצוא בקטגוריות הבאות: קטגוריה:סרטי בית הספר לקולנוע "מעלה" וקטגוריה:סרטי בית הספר סם שפיגל.

ההצעות[עריכת קוד מקור]

הצעה ראשונה: סרט שנעשה על ידי סטודנט במסגרת לימודים בבית ספר לקולנוע זכאי לערך בוויקיפדיה העברית אם מתקיים בו אחד התנאים הבאים:

1. הסרט הוקרן בהקרנה מסחרית בבית קולנוע;
2. הסרט הוקרן באחד הפסטיבלים הגדולים והמוכרים בעולם וזכה בהם בפרס ראשון. בסעיף זה "פסטיבלים גדולים ומוכרים" - פסטיבלים שסווגו על ידי FIAPF בקטגוריה "A" וכן פסטיבל סאנדנס ופסטיבל טרייבקה.

הצעה שנייה: סרט שנעשה על ידי סטודנט במסגרת לימודים בבית ספר לקולנוע זכאי לערך בוויקיפדיה העברית אם מתקיים בו אחד התנאים הבאים:

1. הסרט הוקרן בהקרנה מסחרית בבית קולנוע;
2. הסרט הוקרן באחד הפסטיבלים הגדולים והמוכרים בעולם וזכה בהם בפרס ראשון. בסעיף זה "פסטיבלים גדולים ומוכרים" - פסטיבלים שסווגו על ידי FIAPF בקטגוריה "A" וכן פסטיבל סאנדנס ופסטיבל טרייבקה.
3. מתקיימים בו שניים מן התנאים הבאים:
א. נמנה עם עשרת הסרטים שנבחרו על ידי ועדה של אנשי קולנוע בכירים כעשרת הסרטים הטובים ביותר שנעשו בבית הספר.
ב. הוקרן בסינמטק יותר מפעם אחת כשהוא לעצמו, דהיינו – שלא במסגרת פסטיבל, תחרות או כיוצא באלה.
ג. הוקרן באחד הפסטיבלים הגדולים והמוכרים בעולם, כמשמעותו של מושג זה בסעיף 2, וזכה בציון לשבח.

(כלומר, זהה להצעה הראשונה, בתוספת התנאי השלישי)

הצעה שלישית: נגד שתי ההצעות המוצעות.

מומלץ לציין לאיזו אפשרות אתם מעוניינים שיעבירו את קולכם בתום ההצבעה במידה והאפשרות הראשונה שבחרתם בה תקבל את מספר הקולות הנמוך ביותר.

המשך הדיון[עריכת קוד מקור]

מה פירוש נגד "שתי ההצעות"? האם כל סרט זכאי לערך? האם אף סרט? מה המצב הקיים? ‏Yonidebest Ω Talk‏ 23:44, 13 באפריל 2009 (IDT)

המצב הקיים כידוע הוא שאין קווים מנחים מה שמביא אותנו לויכוחים על כל ערך וערך בלי שום קריטריונים שאפשר להסתמך עליהם. הצבעה נגד שתי ההצעות, מסיבה כזו או אחרת, תביא לשימור המצב הזה. יורי - שיחה 23:50, 13 באפריל 2009 (IDT)
חלאס להלך אימים. אפשר גם לנסח "המצב הקיים, הוא המצב שהיה כאן ללא הפרעה בשנתיים האחרונות והמממש את עקרונות האנציקלופדיה החופשית בה ניתן לכתוב על כל נושא הראוי לאנציקלופדיה". חגי אדלרשיחהל-72 ערי מיליונים אין עדיין ערך. קחו אחת! • כ' בניסן ה'תשס"ט • 23:59, 13 באפריל 2009 (IDT)
גם על דגל של תת-מדינה גרמנית? • עודד (Damzow)שיחהיש לך משנה ויקיפדית? 00:02, 14 באפריל 2009 (IDT)
לא. הוא רק שבוע כאן... חגי אדלרשיחהל-72 ערי מיליונים אין עדיין ערך. קחו אחת! • כ' בניסן ה'תשס"ט • 00:06, 14 באפריל 2009 (IDT)

שיטת ההצבעה[עריכת קוד מקור]

שיטת ההצבעה שננקטה גרועה ביותר. יש בה פתח למניפולצייות ואסטרטגיית הצבעה שימנעו מההצעה המועדפת ביותר להתקבל. ההצעה שלי - פירוק ההצבעה לשתי הצבעות מקבילות: לספור את קולות האופציה הראשונה יחד עם קולות האופצייה השנייה (בעד קביעת קריטריונים) כנגד האופצייה השלישית (נגד קריטריונים), ובמידה והן גוברות על האופציה השלישית, זאת מבינהן עם מספר הקולות הרב ביותר מנצחת. דניאל ב. 23:51, 13 באפריל 2009 (IDT)

זאת כמובן הדרך היחידה להגיע להכרעה. גילגמש שיחה 23:53, 13 באפריל 2009 (IDT)

בקשה לקריאת הדיון המוקדם[עריכת קוד מקור]

מכיוון שההצעה השנייה גובשה בעקבות דיון מעמיק והצבעה בלתי פורמלית שנערכה על כל אחד ואחד מהקריטריונים שנדונו על ידנו, והיות שלטעמי מדובר בפשרה המשקפת בצורה הטובה ביותר את החוכמה הקהילתית, כפי שהובעה בדיון ובהצבעה הבלתי פורמלית, חשוב לי מאוד שכל מי שמצביע יקרא את הדיון המקדים במלואו לפני שהוא/היא מצביע/ה כאן. ‏ PRRP שו"ת 23:57, 13 באפריל 2009 (IDT)

זה ארוך מדי. אולי תתמצת את זה כאן לפני שיהיה סחף בלתי ניתן לשינוי? חגי אדלרשיחהל-72 ערי מיליונים אין עדיין ערך. קחו אחת! • כ' בניסן ה'תשס"ט • 00:00, 14 באפריל 2009 (IDT)
השתגעת? אנשים יגיעו להצבעה עצמה רק בעוד שבועיים... זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 00:01, 14 באפריל 2009 (IDT)
ניתן להסתפק בפיסקה המופיעה בסוף הדף תחת הכותרת "סיכום הדיון". סיכמתי באופן מסודר את תוצאות ההצבעה הבלתי פורמלית, והסברתי מדוע ההצעה שלי מייצגת את ההעדפה הקהילתית, כסך כל ההעדפות הפרטיות כפי שהובעו שם. ‏ PRRP שו"ת 00:05, 14 באפריל 2009 (IDT)
אז תעביר לכאן. לא מאמין שחוץ ממך, זהר, עמנואל ועדו מישהו קרא את ככל הדיון תפלצת הזו. חגי אדלרשיחהל-72 ערי מיליונים אין עדיין ערך. קחו אחת! • כ' בניסן ה'תשס"ט • 00:07, 14 באפריל 2009 (IDT)
לעניין נושא החתימות ראה ויקיפדיה:מזנון#עקרונות וקווים מנחים ליצירת ערכים/סרטי סטודנטים#חתימות. אני מבקש להבהיר כי דברי פררפ משקפים את דעתו כמובן ודעתו בלבד. דעתי היא שהפשרה האמיתית היא ההצעה הראשונה שקיבלה תמיכה רחבה במיוחד בסקר הלא רשמי שנערך (31 תומכים מול מתנגד אחד). לקרירטיונים שבסעיף 3 של ההצעה השנייה הייתה התנגדות ניכרת (28 תומכים מול 32 מתנגדים). יורי - שיחה 00:09, 14 באפריל 2009 (IDT)
מתמטיקה חדשה? 53.3% זו "התנגדות ניכרת"? חגי אדלרשיחהל-72 ערי מיליונים אין עדיין ערך. קחו אחת! • כ' בניסן ה'תשס"ט • 00:11, 14 באפריל 2009 (IDT)
ראשית, בהצבעה הלא פורמלית השתתפו כ-15 ויקיפדים בסך הכל (חלקם הצביעו על יותר מקריטריון אחד, אבל עדיין מדובר בכ-15 ולא ב-30). שנית, רוב זעום בהצבעה הלא פורמלית - כשמספר המצביעים כה קטן - 7:8 לפה או לשם (ואל תשכח שלגבי הקרנה בסינמטק היה רוב דווקא לתומכים) - לא מעיד על הכרעה אלא על חוסר הכרעה. שלישית, איש לא תמך בהצעה הראשונה (ודאי לא ברוב של 30:1) ואיש לא תמך בהצעה השנייה. כל אחד הצביע בעד או נגד כל קריטריון בנפרד. ההצעה שלי משקפת את ההסכמה הברורה לגבי שני הקריטריונים הראשונים ואת חוסר ההכרעה לגבי שלושת הקריטריונים שמופיעים בסעיף 3. לא הייתה הכרעה ברורה לגבי כ"א מהקריטריונים הללו בנפרד ולכן דרשתי הצטברות של לפחות שניים מתוכם. בברכה, ‏ PRRP שו"ת 00:16, 14 באפריל 2009 (IDT)
אני מציע שלא להתחיל להתמרמר על "לי היה רעיון יותר טוב אבל לא קיבלו אותו". אם ההצעה הנוכחית תדחה (שתי האופציות) - תוכל להעלות את שלך. בסופו של דבר מספיק אנשים מהמתדיינים העיקריים הסכימו עם ההצעה של פררפ, עכשיו נראה אותנו מגיעים גם להחלטה. זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 00:20, 14 באפריל 2009 (IDT)
את החישוב עשיתי על ידי ספירת הקולות של כל הקריטריונים ביחד. כפי שניתן ללמוד לקריטריונים שמופעים בהצעתו של פררפ הייתה התנגדות ניכרת (למעלה מ-50%). אי לכך התקבלה אצלי תחושה שאליה היו שותפים גם אחרים כי הצעתו של פררפ אינה פשרה כלל אלא ניסיון לכפות את דעת המיעוט על הרוב. בכל מקרה הדיון עכשיו באמת מיותר. ניתן לקהילה להחליט איזה מבין שתי ההצעות היא הטובה ביותר. יורי - שיחה 00:23, 14 באפריל 2009 (IDT)
לא פותחים את הדיון מחדש! הדיון התמשך כחודש לפני תחילת ההצבעה הזו והזמנות ואיזכורים לדיון הופיעו על דפים רבים בויקיפדיה. דיברנו כבר הרבה יותר מדי. עִדּוֹ (Eddau) - שיחה 02:29, 17 באפריל 2009 (IDT)

רוב נדרש[עריכת קוד מקור]

אציין שמשמעות ההצבעה היא מחיקת ערכים ללא דיון על סמך הקווים החדשים. האם זה אומר שנדרש רוב של 60% להעביר את ההחלטה? 55%? נא להבהיר. חגי אדלרשיחהל-72 ערי מיליונים אין עדיין ערך. קחו אחת! • כ' בניסן ה'תשס"ט • 00:05, 14 באפריל 2009 (IDT)

כל עוד לא נאמר אחרת, ההצבעה היא עבור קווים מנחים בלבד, ולא מחיקה מהירה, קרי - לא שינוי מדיניות ורוב רגיל. 55% לא קשור לכאן. זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 00:07, 14 באפריל 2009 (IDT)
ז"א שההצבעה הזו לא נותנת מנדט למחיקת שום ערך, ויש להמשיך בנוהל הרגיל למחיקה? חגי אדלרשיחהל-72 ערי מיליונים אין עדיין ערך. קחו אחת! • כ' בניסן ה'תשס"ט • 00:08, 14 באפריל 2009 (IDT)
ז"א שבעת הצבת תבנית חשיבות על ערך שאינו עומד בקווים המנחים שהתקבלו יהיה נחמד מאוד אם תסביר למה לדעתך על הערך להישאר למרות שהוא אינו עומד בקריטריונים שהוסכמו. אתה לא חייב, אבל יהיה נחמד מאוד מצידך אם תעשה זאת ולא תצפצף על החלטת הקהילה. יורי - שיחה 00:13, 14 באפריל 2009 (IDT)
מי שהתנגד לכל פשרה, ובעצם גרר אותנו לבזבוז הזמן הזה עכשיו זה אתה ושותפך עדו. אבל אני לא מתפלא, אתה חייב להשליט את נחת זרועך בכל מקום ואח"כ לטעון שאני "מצפצף". חגי אדלרשיחהל-72 ערי מיליונים אין עדיין ערך. קחו אחת! • כ' בניסן ה'תשס"ט • 00:22, 14 באפריל 2009 (IDT)
זה פירוש מאוד יצירתי למה שקורה פה. זהר, אני ואחרים התעקשנו על שיחה עניינית ואילו אתה ושותפך התעקשתם על בזבוז זמן בדברי הבל במטרה לא לאפשר לאף אחד להחליט על גורלו של אף ערך. עִדּוֹ (Eddau) - שיחה 23:11, 16 באפריל 2009 (IDT)
הא? מי הוא שותפי, מתי התעקשתי על בזבוז זמן (דווקא חשבתי שהייתי אחד הגורמים המסייעים, לצד פררפ ויורי, להגיע להכרעה בדיון) ומנין לך התעוזה לתקוף אותי (או מישהו) כך? זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 23:14, 16 באפריל 2009 (IDT)
אוי, הניסוח שלי היה דו משמעי. כונתי הייתה: זה פירוש מאוד יצירתי למה שקורה פה, חגי. בניגוד למה שאתה אומר, זהר, אני ואחרים התעקשנו על שיחה עניינית ואילו אתה, חגי, ושותפך עמנואל התעקשתם על בזבוז זמן בדברי הבל במטרה לא לאפשר לאף אחד להחליט על גורלו של אף ערך. אני מתנצל על אי ההבנה. עִדּוֹ (Eddau) - שיחה 23:32, 16 באפריל 2009 (IDT)
אני מציע שתתנצל על ההשמצה חסרת הבסיס הזו שאתה חוזר עליה שוב ושוב., אחרת אבקש מהמפעילים לנהוג בהתאם לכללי התנהגות בין חברי הקהילה. emanשיחה 00:05, 17 באפריל 2009 (IDT)
אני דוחה את ההצעה להתנצל. עִדּוֹ (Eddau) - שיחה 02:26, 17 באפריל 2009 (IDT)
כל הכבוד לכם, חבר'ה. שברתם שיא. זה הוויכוח הכי ילדותי שראיתי בחיים שלי. נינצ'ה - שיחה (הזהרו מחיקויים!) 02:38, 17 באפריל 2009 (IDT)

המשך הדיון[עריכת קוד מקור]

ביקשתי בכל לשון לקרוא את הדיון המקדים ומסתבר שלא עשית זאת. לו היית עושה זאת היית רואה שההבדל בין שתי ההצעות נוגע לערכים בודדים. לא לעשרה, לא למאה, ודאי לא לאלף. כמה סרטי סטודנטים הוקרנו כמה פעמים באופן עצמאי בסינמטקים וגם זכו בצל"ש בפסטיבל מוביל? כמה סרטי סטודנטים נכנסו ל-DVD מיוחד של "עשרת הסרטים הטובים ביותר של בית הספר לקולנוע" והוקרנו בסינמטקים? חשוב יותר: כמה מתוך כל אלה לא נכנסים בלאו הכי לתוך אחד הקריטריונים הראשונים שאתה תומך בהם? ‏ PRRP שו"ת 03:28, 14 באפריל 2009 (IDT)

בכוונה הגזמתי עם 1000. הקריטריונים בהצעה השנייה (א. נמנה עם עשרת הסרטים שנבחרו על ידי ועדה של אנשי קולנוע בכירים כעשרת הסרטים הטובים ביותר שנעשו בבית הספר. ב. הוקרן בסינמטק יותר מפעם אחת כשהוא לעצמו, ...) יכולים להביא מכל בתי הספר לקולנוע, לא רק בארץ, עשרות ומאות מועמדים כל שנה. אם אין הגבלה יש בעיה. איתן 04:28, 14 באפריל 2009 (IDT)
והבעיה הגדולה ביותר - אין מי שיתחזק ערכים אלה...איתן
איתן: אנא עבור על רשימת כל הסרטים שנמצאים בקטגוריה היום. כמה מתוכם יהיו בוויקיפדיה אם תתקבל הצעתי ולא יימצאו בה אם תתקבל ההצעה הראשונה? לא יהיו מאות מועמדים מכיוון שקיומן של שתיים מתוך שלוש הדרישות שהצבתי בסעיף 3 מהווה מכשיר סינון מצויין. סרט שהוקרן באופן עצמאי בסינמטק הוא סרט שמרבית המשתתפים בדיון (אם כי רוב דחוק) סברו שיש לו חשיבות. הוסף לכך צל"ש או בחירה כ"אחד מעשרת הטובים" (מבין מאות סרטים שנעשו בבית הספר), והרי לך מסננת אפקטיבית מאוד. ‏ PRRP שו"ת 15:11, 14 באפריל 2009 (IDT)
ומה עם סרט שקיבל פעמיים צל"ש ממומחים (סעיף א' ו-ג'). יוצא שיהיו ערכים על סרטים שראו אותם רק קבוצה מצומצת מאוד של אנשים והם מעולם לא יצאו להקרנה מסחרית. במה זה שונה מכל עבודת גמר איכותית במוסד להשכלה גבוה שאינה בצורת סרט? יורי - שיחה 15:39, 14 באפריל 2009 (IDT)
לא ולא. סעיף ג דורש צל"ש באחד מהפסטיבלים החשובים בעולם. אלה שני סוגים שונים ונפרדים של הערכה, ושני נימוקים נפרדים לחשיבות. ‏ PRRP שו"ת 16:01, 14 באפריל 2009 (IDT)
לצד ערכים נהדרים, יש לנו הרבה ערכים בעייתיים. אני עובר היום על ערכים כמו דרמה, שהיא אם כל הסרטים, ונמצאת במצב קטסטרופלי. יש המון טעויות בערכים קיימים. צריך קודם להתרכז בשיפור הקיים. איתן 22:13, 14 באפריל 2009 (IDT)
זה טבעה של ויקיפדיה. כל אחד כותב על מה שמעניין אותו, קורא מה שמעניין אותו, מתקן מה שמעניין אותו. העובדה שערך חשוב נמצא במצב לא טוב אינה מצדיקה מחיקת ערכים שראויים להיות פה אך חשובים פחות ממנו. ‏ PRRP שו"ת 22:54, 14 באפריל 2009 (IDT)
שכחת את אלה שכותבים רק על מה שהם מעוניינים ליחצ"ן, ובעצם שום דבר לא באמת מעניין אותם. עמית - שיחה - האלבומים 21:46, 15 באפריל 2009 (IDT)

מיטת סדום[עריכת קוד מקור]

אם הבנתי נכון את ההצעה הראשונה, סרט סטודנטים ישראלי שהוצג במוזיאון לאמנות מודרנית במנהטן אינו ראוי להופיע במהדורה העברית של ויקיפדיה. הצעה זו משולה בעיניי למחיקת ערך על מחקר ישראלי שפורסם בכתב-עת מדעי כמו Science או Nature, בתואנה שבעיתונות המסחרית הזכירו אותו רק בעמוד האחרון של השבוע באשדוד.

הצגה מסחרית של יצירת אמנות אינה מלמדת בהכרח על חשיבותה האמנותית. כל סרט ישראלי שהוצג אי-פעם בגלריית טייט, במרכז פומפידו או במוזיאון לודוויג (אנ') זכאי לערך אצלנו, אלא אם יוכח אחרת. קל וחומר שערך על סרט שהוצג בבמה הנחשבת ביותר בעולם ליצירות אמנות, הלא הוא המוזיאון לאמנות מודרנית בה"א הידיעה, לא צריך להימחק. כך מחייב ההיגיון הבריא, שוויכוחי סרק והצבעות חפוזות בפרלמנט נוטים לדכא. ליאור ޖޭ • כ"ו בניסן ה'תשס"ט • 13:53, 20 באפריל 2009 (IDT) -MOMA או ב

סרט שהוצג יחד עם שלושים סרטים אחרים מאותו בית ספר, באופן חד פעמי במומה, אינו דומה לסרט שהוצג בזכות עצמו איפה שהוא, הצבעה שבאה אחרי חודש של דיון אינה חפוזה ו-"מיטת סדום" זה ביטוי מכוער. עִדּוֹ (Eddau) - שיחה 14:44, 20 באפריל 2009 (IDT)
למה? (לטענה מתחום האסתטיקה הלינגוויסטית). עוזי ו. - שיחה 14:49, 20 באפריל 2009 (IDT)
נראה לי שלא הכל מכירים את מקור הביטוי וכוונתו. להלן המקור: "הָיְתָה לָהֶם [לְאַנְשֵׁי סְדוֹם] מִטָּה שֶׁהָיוּ מַשְׁכִּיבִין בָּהּ אוֹרְחִים. אָדָם אָרוךְ - קִצְרוּהוּ. קָצָר - מְתָחוּהוּ." [סַנְהֶדְרִין, קט]. וראו גם מיטת סדום. אין בביטוי שום קשר למעשה סדום אלא כוונה שמדובר בסוג של כלל מחייב ובלתי-הגיוני. Ranbar - שיחה 14:55, 20 באפריל 2009 (IDT)

הצבעה[עריכת קוד מקור]

בעד ההצעה הראשונה[עריכת קוד מקור]

 1. יורי - שיחה 23:38, 13 באפריל 2009 (IDT)
 2. מוטי - שיחה 23:43, 13 באפריל 2009 (IDT) מוכן לקבל את ההצעה השניה אם יהיה כתוב "כל שלושת" ולא שניים מתוכם
 3. עודד (Damzow)שיחהיש לך משנה ויקיפדית? 00:03, 14 באפריל 2009 (IDT) (כמו מוטי)
 4. כל הקשחת תנאים לכתיבת איזורטיה היא לטובה. גילגמש שיחה 00:10, 14 באפריל 2009 (IDT)
 5. יובל מדר - שיחה 00:23, 14 באפריל 2009 (IDT)
 6. חזרתי - שיחה 00:48, 14 באפריל 2009 (IDT)
 7. אני לא נמנה עם המחקנים, אך אין להרשות מצב בו יהיו כאן אלף סרטי סטודנטים שאף אחד לא שמע עליהם. איתן 03:24, 14 באפריל 2009 (IDT)
 8. עניין הציון לשבח שבהצעה השניה אינו מוצא חן בעיני. עִדּוֹ (Eddau) - שיחה 04:10, 14 באפריל 2009 (IDT)
 9. קווים מנחים הם המלצה, גם אם מחייבת. משכך, ערך שאינו עומד בקווים המנחים מוטלת עליו חובת הוכחה של חשיבותו. הסעיף השלישי בהצעה השנייה משול בעיני לסיבות שניתן להעלות בדיון חשיבות על ערך ואין לקבוע אותם כקו מנחה באופן גורף. ‏Wierzba‏ • שיחה • 06:02, 14 באפריל 2009 (IDT)
 10. אלמוג 06:50, 14 באפריל 2009 (IDT) קווים מנחים בוויקיפדיה אינם אף בגדר המלצה. אף ערך לא יימחק. ערכים שמפרים את הקווים ימשיכו להכתב. ובכל אופן אני מצביע כאן. אופטימיות?
 11. מגיסטרשיחה 08:14, 14 באפריל 2009 (IDT) משום שההצעה השנייה נראית כמו מכרז תפור.
  זהו נימוק שמהווה ראיה קונקלוסיבית לכך שלא קראת את הדיון. ‏ PRRP שו"ת 15:07, 14 באפריל 2009 (IDT)
 12. ינבושד • כ' בניסן ה'תשס"ט.
 13. פישאנדיון - שיחה 09:11, 14 באפריל 2009 (IDT)
 14. לימור י - שיחה 09:59, 14 באפריל 2009 (IDT)
 15. ערן - שיחה 10:50, 14 באפריל 2009 (IDT) מסכים עם ‏Wierzba
 16. עמרישיחה 10:52, 14 באפריל 2009 (IDT)
 17. --Yoavd - שיחה 12:17, 14 באפריל 2009 (IDT)
 18. חבל שלא הוצגה האפשרות "באנציקלופדיה אין מקום לערכים על סרטים, מלבד חריגים בודדים". עוזי ו. - שיחה 12:21, 14 באפריל 2009 (IDT)
  על פי אותו הגיון אפשר לרשום את המשפט "באנציקלופדיה אין מקום לערכים על ספרים, מלבד חריגים בודדים" ולאחר מכן להמשיך בכוונים נוספים. --Yoavd - שיחה 12:53, 14 באפריל 2009 (IDT)
  לא נכון. על פי אותו היגיון אין להציג ספרי סטודנטים וחיבורים לבחינת הבגרות בויקיפדיה. אולם לא מדובר בשום אופן בכל ספר שהוא. עִדּוֹ (Eddau) - שיחה 00:57, 15 באפריל 2009 (IDT)
 19. כאפשרות שנייה, נגד שתי ההצעות כי יש מאות בתי ספר לקולנוע בעולם ואלפי סרטים מופקים בהם18:01, 14 באפריל 2009 (IDT) אחד שחושב (שיחה | תרומות | מונה) שכח לחתום
 20. קלודיה - שיחה 19:26, 14 באפריל 2009 (IDT)
 21. לאחר מעקב אחרי כל הדיונים בנושא Jab-jab - שיחה 17:29, 15 באפריל 2009 (IDT)
 22. הידרו - שיחה 18:25, 15 באפריל 2009 (IDT)
 23. יוסאריאןשיחה 19:42, 15 באפריל 2009 (IDT)
 24. תוך הסכמה מלאה לדברי עוזי אמיר מלכי-אור - שיחה 19:44, 15 באפריל 2009 (IDT)
 25. עמית - שיחה - האלבומים 21:47, 15 באפריל 2009 (IDT)
 26. אודי - שיחה 21:51, 15 באפריל 2009 (IDT)
 27. סקרלטשיחה 22:31, 15 באפריל 2009 (IDT)
 28. נרו יאירשיחה • כ"ב בניסן ה'תשס"ט • 00:26, 16 באפריל 2009 (IDT)
 29. כמו עדו האחד והיחיד - שיחה 21:11, 18 באפריל 2009 (IDT)
 30. yanshoofשיחהבואו לאמץ ערכים יתומיםדרוש:אחראי חדש לסדנה לגרפיקה 11:21, 20 באפריל 2009 (IDT)
 31. שנילישיחה 11:24, 20 באפריל 2009 (IDT)
 32. ברוקסשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 23:27, 20 באפריל 2009 (IDT)

בעד ההצעה השנייה[עריכת קוד מקור]

 1. PRRP שו"ת 23:57, 13 באפריל 2009 (IDT)
 2. זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 00:00, 14 באפריל 2009 (IDT) ואם לא - האופציה הראשונה
 3. ואם לא, נגד שתי ההצעות. חגי אדלרשיחהל-72 ערי מיליונים אין עדיין ערך. קחו אחת! • כ' בניסן ה'תשס"ט • 00:01, 14 באפריל 2009 (IDT)
 4. Yonidebest Ω Talk‏ 00:08, 14 באפריל 2009 (IDT) - כמו חגי
 5. פשרה הוגנת. אם לא - ההצעה הראשונה. ברי"אשיחה • כ' בניסן ה'תשס"ט • 00:17, 14 באפריל 2009 (IDT)
 6. הצעתו של PRRP משקפת היטב את רוח הדברים, והיה אפשר ליישם אותה מייד. חבל שנגררנו לפה. עידושיחה 00:18, 14 באפריל 2009 (IDT)
 7. ΔΜΫ‏ • שיחה • 00:31‏, 14/04/2009 • כ' בניסן ה'תשס"ט
 8. מה שעידו אמר. יחסיות האמת • כ' בניסן ה'תשס"ט 00:38:08
 9. כמו ברי"א. ירוןשיחה 01:41, 14 באפריל 2009 (IDT)
 10. קצת מרחיב לטעמי, אבל אחרי קריאת הדיון נראה לי כפשרה שכולם יוכלו לחיות אתה. עדיפות שנייה - ההצעה הראשונה.סמי - שיחה 01:57, 14 באפריל 2009 (IDT)
 11. Lostam - שיחה 02:06, 14 באפריל 2009 (IDT). כמו עידו. בעדיפות שנייה - ההצעה הראשונה.
 12. חובבשירה - שיחה 08:06, 14 באפריל 2009 (IDT)
 13. Danny-w‏ 09:45, 14 באפריל 2009 (IDT) ואם לא - האופציה הראשונה.
 14. נינצ'ה - שיחה (הזהרו מחיקויים!) 09:48, 14 באפריל 2009 (IDT)
 15. נגד. אם לא - אני תומך באפשרות של "נגד שתי ההצעות". אלון - יום טוב לכולם - שיחה 10:25, 14 באפריל 2009 (IDT)
 16. YHYH ۩ שיחהמיזם הכדורגל במדינות • 10:51, 14/04/2009
 17. יותר הגיוני. ‏miniature‏ • שיחההדף האדום 13:33, 14 באפריל 2009 (IDT)
 18. פשרה לא מושלמת אך ראויה. אם לא - ההצעה הראשונה. מיקיMIKשיחהפרסום בויקיפדיה - המכה הבלתי כתובה • 16:52, 14 באפריל 2009 (IDT)
 19. מעדיף שכל סרט ישראלי (כי אי אפשר לסמוך על ויקיפדיות זרות לשם כך) שהוקרן בקולנוע מסחרי יהיה זכאי לערך (בלי הסתייגויות נוספות); אבל אם לא - אז ההצעה השניה קרובה יותר לדעתי.קודגורו - שיחה 22:48, 14 באפריל 2009 (IDT)
  שתי ההצעות מדברות על זכאות לערך עבור כל סרט סטודנטים שהוקרן באופן מסחרי, ישראלי או לא. זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 00:38, 15 באפריל 2009 (IDT)
 20. כעמדת קודמי - מעדיף שכל סרט סטודנטים ישראלי שהוקרן בסינימטק יזכה לערך. ואם לא - נגד שתי ההצעות. דרור - שיחה 23:07, 14 באפריל 2009 (IDT)
  שים לב, שלא "כל" הקרנה בסינמטק מזכה בערך, אלא רק "הקרנה בפני עצמה" - קרי לא במסגרת פסטיבל וכיו"ב. זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 00:38, 15 באפריל 2009 (IDT)
 21. Ldorfman - שיחה 01:08, 15 באפריל 2009 (IDT)
 22. הנדב הנכון - שיחה 22:40, 15 באפריל 2009 (IDT)
 23. הציוני האחרון - שיחה 01:10, 16 באפריל 2009 (IDT)
 24. ליאור ޖޭ • כ"ג בניסן ה'תשס"ט • 21:43, 16 באפריל 2009 (IDT)

נגד שתי ההצעות[עריכת קוד מקור]

 1. emanשיחה 00:54, 14 באפריל 2009 (IDT) סרטי סטודנטים הם סרטים קצרים לכל דבר, ולא צריכים קריטריונים מיוחדים. (עדיפות שניה- ההצעה השניה).
  הצבעה תמוהה לאור העובדה שהיית המתדיין העיקרי בכל הנוגע לעניין (כלומר, השתתפת בגיבוש קווים מנחים בעניין סרטי הסטודנטים, בעוד שכאן אתה מצהיר שבכלל לא דרושים כאלו). ירוןשיחה 01:43, 14 באפריל 2009 (IDT)
  משדעתי כפי שמנוסחת בתחילת הצבעתי לא התקבלה, נאלצתי להתפשר, כפי שאני עושה גם בהצבעתי פה. ובכל מקרה, הצעתי הצעה לכללי אצבע, ולא לכללים מחייבים. emanשיחה 01:51, 14 באפריל 2009 (IDT)
  צילמתי את השכנה שלי מורידה את הזבל. האם אני יכול לכתוב גם על זה ערך?. עִדּוֹ (Eddau) - שיחה 04:09, 14 באפריל 2009 (IDT)
  עדו, זה טיעון מיושן, פובקטיבי, שמעולם לא הוביל אותנו לשום מקום מלבד מריבות. אולי די עם הציניות ה"משעשעת" הזו? נינצ'ה - שיחה (הזהרו מחיקויים!) 09:58, 14 באפריל 2009 (IDT)
  Eddau - אתה בוּר שגאה בבורותו, ואיש אנטי תרבותי. ההשוואה שעשית היא כולה כסילות ורשעות לשמה. אתה מנסה להלעיג ולבייש אחרים, אבל הבושה היא כולה שלך. emanשיחה 10:59, 14 באפריל 2009 (IDT)
  אין כאן שום מקום לסגנון הזה. ואל תטען שהוא התחיל. יש הבדל עצום בין ציניות לבין התקפה בוטה והטחה סיטונית של כינויי גנאי. נרו יאירשיחה • כ"ב בניסן ה'תשס"ט • 20:59, 16 באפריל 2009 (IDT)
  זה לא כינוי גנאי, זו עובדה. Eddau הוא בור בכל מה שנוגע לקולנוע ישראלי, ומסע הצלב שלו נגד הסרטים האלה הוא מסע התגאות בבורותו זו. emanשיחה 00:16, 17 באפריל 2009 (IDT)
  אענה לך ברצינות ובנימוס: בויקיפדיה כותבים הרבה אנשים שהידע שלהם בחלק מתחומי כתיבתם רחוק מלהיות מקצועי. מידי פעם מגיע מומחה לתחום מזה או אחר ומסייע בעריכת הערכים שהוא מתמחה בתוכנם. למומחה כזה קל מאוד לשכנע את שאר העורכים בצדקת דעתו משום שהוא שולט בחומר. לצערי, אף אחד מהמתדיינים בדף זה לא הפגין כושר לא שכנוע מיוחד ולא שליטה מיוחדת בחומר. עִדּוֹ (Eddau) - שיחה 02:22, 17 באפריל 2009 (IDT)
  בהחלט לא צריך להיות מומחה. אבל צריך ידע בסיסי בנושא, ושוב ושוב הוכחת שאין לך ידע בסיסי. אם זה כשהזכרתי את פרס וולוג'ין ולא היה לך מושג שזה הפרס הראשי המוענק בפסטיבל הקולנעו בירושלים, ואם כאשר אתה חוזר וטוען שמדובר בתרגילים לימודיים, כשכנראה בחייך לא ראית שניה מסרט כזה.
  אז אני לא מומחה לעינייני קולנוע בכלל וקולנוע ישראלי בפרט, אבל אני יודע דברים בסיסיים, ואני כן צפיתי ברבים מהסרטים האלה וסרטי סטודנטים אחרים, ממוסדות שונים .ולא, אין לי שום קשר אישי ליוצרים, או לבית הספר, אלא פשוט אני נוהג לצפות בהם כשהם מוקרנים בטלוויזיה, - וכן הם מוקרנים בטלוויזיה, בניגוד לעבודות גמר בהנדסה שלא מודפסות בעיתון, או בכל פרסום אחר שמיועד לציבור הרחב. פשוט רוב הסרטים האלה (לפחות אלה שהגיעו להקרנה בטלוויזיה, אחרי איזו סלקציה שמן הסתם הם עברו) הם סרטים טובים ומעניינים. emanשיחה 02:30, 17 באפריל 2009 (IDT)
  הייתי צריך כבר לדעת שאסור לתת לך עוד הזדמנות לבלבל לכולנו את המח. עִדּוֹ (Eddau) - שיחה 02:41, 17 באפריל 2009 (IDT)

תוצאות[עריכת קוד מקור]

תוצאה: התקבלה ההצעה הראשונה ברוב של 32 לעומת מתנגד 1 (ולאחר העברת קולו) ו-32 לעומת 25 תומכים בהצעה השנייה זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 23:34, 20 באפריל 2009 (IDT)

סקר - כיצד אתם הוגים: Wיקיפדיה העברית או Vיקיפדיה העברית?[עריכת קוד מקור]

דיון[עריכת קוד מקור]

עבר זמן מה מאז הסקר אחרון (למישהו יש קישור?). להלן סקר חדש. נא לא להעביר לכיכר העיר (יש בארכיון הפרלמנט סקר ישן אחד, אך נדמה לי שהיו עוד). ‏Yonidebest Ω Talk‏ 18:21, 3 במאי 2009 (IDT)

בלי לעכור שמחות וכדומה, אפשר לשאול לרגע למה, בעצם, אנו עורכים את הסקר הזה עכשיו? זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 18:49, 3 במאי 2009 (IDT)
כי חשבתי על זה רגע. או: אפשר לשאול למה לא? ‏Yonidebest Ω Talk‏ 18:59, 3 במאי 2009 (IDT)
סקרים לא אוכלים ולא שותים? חשבתי פשוט שיש משהו עמוק יותר מאחורי זה, עם כל הסקרים האחרונים לגבי עיצוב עמוד ראשי ומיזם היובל וכן הלאה והלאה. זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 19:09, 3 במאי 2009 (IDT)
זה דווקא יכול להיות מעניין... לא יודע כמה שימושי, אבל מעניין • עודד (Damzow)שיחהיש לך משנה ויקיפדית? 19:11, 3 במאי 2009 (IDT)
זה תמיד מעניין וזה תמיד לא שימושי. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 17:59, 4 במאי 2009 (IDT)
זה רק סקר, אז למה הוא בפרלמנט? למה מי שאין לו מספיק עריכות לא יכול להשתתף בסקר? דוד א. - שיחה 22:27, 5 במאי 2009 (IDT)

וואלה?[עריכת קוד מקור]

אז מה ההבדל בין Wאלה לVיקיפדיה? ‏עמיחי 18:24, 5 במאי 2009 (IDT)

כמו ההבדל בין Wוטרגייט ל-Vינגייט. עידושיחה 18:26, 5 במאי 2009 (IDT)

הצבעה[עריכת קוד מקור]

Wיקיפדיה העברית[עריכת קוד מקור]

 1. כי ההשפעה היקית פסה מן העולם. ‏ PRRP שו"ת 18:29, 3 במאי 2009 (IDT)
 2. יא. ברוקסשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 18:39, 3 במאי 2009 (IDT)
 3. מאז הסקר הקודם זה השתנה. דניאל ב. 18:42, 3 במאי 2009 (IDT)
 4. ווא-ווא-ווי-ווא. יחסיות האמת • ט' באייר ה'תשס"ט 18:43:28
 5. ויקי-ויקי זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 18:50, 3 במאי 2009 (IDT)
 6. בWדאי... ברק שושני - שיחה 19:04, 3 במאי 2009 (IDT)
 7. כי זה יותר דומה למקור האנגלי והאפשרות השנייה נשמעת מאולצת. דולבשיחה 20:10, 3 במאי 2009 (IDT)
  המקור הוא בהוואית, לא באנגלית. ‏Ori‏ • PTTע, עכ, עכו 20:14, 3 במאי 2009 (IDT)
  המקור של ויקי בהוואית, אך המקור של ויקיפדיה באנגלית. דולבשיחה 20:45, 3 במאי 2009 (IDT)
 8. כמו באנגלית Odonian ‏ 20:32, 3 במאי 2009 (IDT)
 9. אתחיל לומר Vיקיפדיה ביום בו אתחיל לומר גם Vיסקי או הוליVוד. גיל 65 לערך. Face-smile.svg טוסברהינדי (שיחה) 20:51, 3 במאי 2009 (IDT)
 10. מגיסטרשיחה 20:52, 3 במאי 2009 (IDT) ואני מכיר גם כמה שאומרים Wיקיפידיה, אבל זה כבר אינגלוז מופרז בעיני.
 11. תומר א. - שיחה 21:16, 3 במאי 2009 (IDT)
 12. כיאה וכיאות. ‏עמיחי 22:01, 3 במאי 2009 (IDT)
 13. מיקיMIKשיחהמתקפת איכות/הודו - הצטרפו עכשיו! • 22:40, 3 במאי 2009 (IDT)
 14. ובאנגלית Wיקיפידיה. דרור - שיחה 23:21, 3 במאי 2009 (IDT)
 15. emanשיחה 23:35, 3 במאי 2009 (IDT) מקור המילה בהאWאי, לא האVאי.
 16. vיקיפדיה מטריף אותי, אישית. נינצ'ה - שיחה (הזהרו מחיקויים!) 13:36, 4 במאי 2009 (IDT)
 17. זה השם, אין סיבה לע(וו/בר)ת. עופר קדם - שיחה 20:23, 4 במאי 2009 (IDT)
 18. האמת, לא ממש איכפת לי איך מבטאים את זה. אבל יש לי נטיה קלה לדבל יו ולא לדובל וה. עִדּוֹ (Eddau) - שיחה 00:40, 5 במאי 2009 (IDT)
 19. גורי אלפי (היום בגלגל"צ). תומר א. - שיחה 18:17, 5 במאי 2009 (IDT)
 20. ערכתי בויקיפדיה האנגלית הרבה לפני העברית, והתרגלתי להיגוי הנכון. -- ‏גבי‏ • שיח 20:19, 5 במאי 2009 (IDT)
 21. שמעון - השאירו הודעה 22:20, 5 במאי 2009 (IDT)
 22. יובלשיחה 22:36, 5 במאי 2009 (IDT)
 23. --איש המרק - שיחה 10:51, 8 במאי 2009 (IDT)

Vיקיפדיה העברית[עריכת קוד מקור]

 1. Yonidebest Ω Talk‏ 18:22, 3 במאי 2009 (IDT) - אבל Wיקיפדיה העברית, כשאני מדבר באנגלית
 2. כי המנדט הבריטי הסתיים. • רוליג - שיחה 18:30, 3 במאי 2009 (IDT)
  והמנדט הגרמני החל רחמנא ליצלן? ‏ PRRP שו"ת 18:38, 3 במאי 2009 (IDT)
 3. ככה הורגלתי בביה"ס. AMIRBL25 - שיחה 18:47, 3 במאי 2009 (IDT)
 4. Ori‏ • PTTע, עכ, עכו 18:47, 3 במאי 2009 (IDT)
 5. טעות שהשתרשה (גילוי נאות - אני מנסה לתקן את עצמי כל הזמן, אבל זה לא עובד...) • עודד (Damzow)שיחהיש לך משנה ויקיפדית? 18:58, 3 במאי 2009 (IDT)
 6. ליש - שיחה 20:11, 3 במאי 2009 (IDT)
 7. דווקא לפני שהייתי פעיל בוויקי אמרתי W. לא יודע למה התחלף לי. עידושיחה 20:19, 3 במאי 2009 (IDT)
 8. כמו עודד, כולל הגילוי הנאות...yanshoofשיחהבואו לאמץ ערכים יתומים 20:48, 3 במאי 2009 (IDT)
 9. גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל? 20:54, 3 במאי 2009 (IDT)
 10. אין W בעברית. תחי ויקי כנפו ויקי פרץ וויקי פדיה! עמית - שיחה - האלבומים 21:50, 3 במאי 2009 (IDT)
  וואלה? ‏ PRRP שו"ת 22:16, 3 במאי 2009 (IDT)
  בחייאת אבּ‏וּ‏י. עמית - שיחה - האלבומים 22:23, 3 במאי 2009 (IDT)
  יא וולי. איזה שיחה הזויה :-) עמרישיחה 22:40, 3 במאי 2009 (IDT)
  וכיצד תספר בעברית על פגישתו של וינסטון צ'רצ'יל עם מארק טוויין ועל נסיעתו לוושינגטון הבירה? ‏ PRRP שו"ת 23:16, 3 במאי 2009 (IDT)
  בדיוק כמו שאריאל שרון בנאומו בפני הקונגרס האמריקאי הזכיר להם את דבריו של אבְרָ‏הַ‏ם לינקולין. עמית - שיחה - האלבומים 23:49, 3 במאי 2009 (IDT)
 11. Lostam - שיחה 21:56, 3 במאי 2009 (IDT)
 12. עמרישיחה 22:01, 3 במאי 2009 (IDT)
 13. חשבתי שכך כולם אומרים, אולי מהסיבה של עמית. כששמעתי פעם מישהו אומר אחרת זה נשמע לי מוזר. נרו יאירשיחה • ט' באייר ה'תשס"ט • 22:38, 3 במאי 2009 (IDT)
 14. miniature‏ • שיחההדף האדום • 23:28, 3 במאי 2009 (IDT)
 15. לא שזה נכון, אבל.. אביעדוסשיחה 01:16, 4 במאי 2009 (IDT)
 16. פררפ, כאשר שוחחתי בטלפון מWסטצ'סטר ניו-יורק, עם אחותי הגרה בנורת'- הוליWוד קליפורניה, והיא סיפרה לי שנכדיה התלהבו מהפינגWינים בגן החיות. וכששוחחתי עם עמית מראקVיל מרילנד, על עבודתו בWשינגטון, ואם הוא יכול לבדוק לי משהו בWיקפדיה. השתמשתי בדבליו. בארץ לעומת זאת וגם בניו-יורק אני עדיין רואה את עצמו כVיקיפד בVיקפדיה העברית. למה??? ככה!!! סו Wוט??!! גם Wינסטון צ'רצ'יל השתמש ב-V!! (הבאתי תמונה להוכחה). בVרכה, יהודה מלאכיפניה אליויקיהדות • י' באייר ה'תשס"ט • 01:32, 4 במאי 2009 (IDT)
  Wינסטון צ'רצ'יל מסמן "V" בידיו לפני המונים בבית הממשל בלונדון ב-8 במאי 1945, היום שבו הודיע על סיום המלחמה באירופה.
  לא קונה את הסיפור הזה. מה לדוס ולכל מאורות הפריצות האלה? ‏ PRRP שו"ת 18:07, 5 במאי 2009 (IDT)
  התכוונת ודאי ליהודי שותומ"צ, כי מערכת ההפעלה שלי היא WינדוWס ולא דוס. לעצם העניין בווסט-צ'סטר (אפ-סטייט ניו-יורק) פועלת ישיבת נייטרא. בנורת' הוליווד מתרכזת הקהילה חרדית/חסידית של לוס אנג'לס, בראקוויל מרילנד יש קהילה עניפה של חסידי חב"ד וחלק מחבריה עובדים ב-DC בסטייט דיפרטמנט ומקומות נוספים. רק בארץ כמעט ולא תמצא (אם בכלל) חרדי הנושא משרה במשרד החוץ. חכמים הזהרו בדבריכם. בידידות, יהודה מלאכיפניה אליויקיהדות • י"ג באייר ה'תשס"ט • 16:54, 7 במאי 2009 (IDT)
  אהה. זה כך משום שרק בארץ חרדי לא צריך לעבוד כדי להתפרנס. Face-smile.svgPRRP שו"ת 16:58, 7 במאי 2009 (IDT)
  כי רק בארץ חרדי מוגבל מלעבוד בכל מקום שירצה, מכמה וכמה סיבות ואכמ"ל. הם לצערי הרב לא מתפרנסים, וחיים בדוחק רב. לא רוצה לפתוח פה דיון הזוי וגורר מהומות. בברכה, יהודה מלאכיפניה אליויקיהדות • י"ד באייר ה'תשס"ט • 06:50, 8 במאי 2009 (IDT)
 17. סתם עומרשיחה 10:01, 4 במאי 2009 (IDT)
 18. כי W היא לא אות טבעית בעברית. נת- ה- - שיחה 11:56, 4 במאי 2009 (IDT)
  בעברית ישראלית, בהשפעת ההגייה האשכנזית, that is. בעברית המקורית דווקא כן. אביעדוסשיחה 15:33, 4 במאי 2009 (IDT)
  באמת כדאי לציין את זה בערך שם... נת- ה- - שיחה 23:28, 4 במאי 2009 (IDT)
 19. ככה התרגלתי. יורי - שיחה 13:45, 4 במאי 2009 (IDT)
 20. Gridge ۩ שיחה 15:42, 4 במאי 2009 (IDT).
 21. הספרנית בספרייה בחיפה איתה דיברתי בקשר לאורלינג תומר א. - שיחה 17:17, 4 במאי 2009 (IDT)
 22. לא משנה מי יפסיד ומי ינצח העיקר ש"הויקיפדיה מנצחת. הידרו - שיחה 17:35, 4 במאי 2009 (IDT)
  לא הבנתי. דניאל ב. 19:39, 4 במאי 2009 (IDT)
 23. עם אנגלים זה Wיקיפידיה, עם ערבים وיקיפדיה, ועם דוברי עברית וגרמנית Vיקיפדיה איתן 20:31, 4 במאי 2009 (IDT)
 24. ויקיפדיה כמו ביידיש. עם וו. וגם ושינגטון ב-וו. (אלא אם אני מדבר באנגלית). וטוב לי עם זה. :-) . ‏Danny-w‏ 20:48, 4 במאי 2009 (IDT)
 25. דוד שי - שיחה 23:32, 4 במאי 2009 (IDT)
 26. Vיקיפדיה, בהשראת הביג בוס - דVד שי... ברי"אשיחה • י"א באייר ה'תשס"ט • 00:38, 5 במאי 2009 (IDT)
 27. הרגל. ירוןשיחה 00:55, 5 במאי 2009 (IDT)
 28. כשמישהו מדבר על Wיקיפדיה בארץ, הוא נישמע מתנשא, הזוי ולא מחובר. ביום יום, כולם משתשמים ב-Vיקיפדיה, גם אני. BASWIM - שיחה 03:13, 5 במאי 2009 (IDT)
 29. בד"כ בצורת ה-V, מכיוון שזה פשוט נוח יותר להגייה וכבר השתרש בציבור. לעיתים נדירות, בעיקר מול קהל כלשהו, אני משתדל להשתמש בצורה ה"תקנית" והמקורית יותר, צורת ה-W. יחד עם זאת, תמיד יהיה זה Wיקישיתוף, Wיקיטקסט, מדיהWיקי ואולי עוד אחד או שניים שאיני זוכר כעת. Ldorfman - שיחה 03:39, 5 במאי 2009 (IDT)
  וואלה? אני הוגה Vיקישתוף, Vויקיטקסט ואילו מידהWיקי. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 17:56, 5 במאי 2009 (IDT)
 30. ΔΜΫ‏ • שיחה • 17:59‏, 05/05/2009 • י"א באייר ה'תשס"ט
 31. עינב גלילי (באותה תוכנית עם גורי אלפי). תומר א. - שיחה 18:17, 5 במאי 2009 (IDT)
 32. DGtal‏ 19:30, 5 במאי 2009 (IDT)
 33. Wאי, לא חשבתי בכלל שיש מי שאמר Wיקיפדיה. אמיר - שיחה 20:09, 5 במאי 2009 (IDT)
 34. דוד א. - שיחה 22:28, 5 במאי 2009 (IDT)
 35. כי, אוי לבושה, רק עכשיו בדקתי מה מקור המילה. אחד שחושב - שיחה 22:46, 5 במאי 2009 (IDT)
 36. כי ככה יצא. טבעת-זרם - שיחה 07:58, 6 במאי 2009 (IDT)
 37. --המורה - שיחה 16:33, 7 במאי 2009 (IDT)
 38. ניצן צבי כהן - שיחה 16:13, 22 במרץ 2010 (IST)