פוקימון (אנימה)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-edit-clear.svg ערך זה זקוק לעריכה: הסיבה לכך היא: כתיבה לא אנציקלופדית, משפטים ארוכים ועריכה כללית.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
פוקימון
English Pokémon logo.svg
ポケットモンスター
פוקימון
סוגה הרפתקאות, קודומו, אקשן
אנימה
אורך פרק 25 דקות
במאי קוניהיקו יויאמה
סטודיו יפןיפן Oriental Light and Magic, Shogakukan
ארצות הבריתארצות הברית 4Kids Entertainment
ישראלישראל אולפני נ.ל.ס (עונות 1-12) , וידאופילם אינטרנשיונל (עונה 13) (לא שודרה בישראל), (עונות 17-19)
רשת שידור יפןיפן TV Tokyo
ישראלישראל ערוץ הילדים (עונות 1-10, 17-),
ערוץ דיסני ישראל (עונות 11-12)
ארצות הבריתארצות הברית Cartoon Network, Kids' WB!
מדבבים בשפה העברית ראה פירוט
תקופת שידור מקורית 1 באפריל 1997 - עדיין רץ
מספר העונות 19 עונות לפי הספירה האמריקאית
מספר הפרקים 900+
סרטים
 1. מיוטו מכה שנית!
 2. (פוקימון 2000) כוחו של האחד!
 3. סוד האנון!
 4. פוקימון לנצח - קולו של היער!
 5. גיבורי הפוקימון! (לא דובב לעברית)
 6. ג'יראצ'י מגשים המשאלות! (לא דובב לעברית)
 7. גורל דיאוקסיס! (לא דובב לעברית)
 8. לוקאריו והמסתורין של מיו! (לא שודר בישראל)
 9. מאנאפי ומקדש הים! (לא שודר בישראל)
 10. עלייתו של דארקראי! (לא שודר בישראל)
 11. גיראטינה ולוחם השמיים! (לא שודר בישראל)
 12. אראקאוס ותכשיט החיים!
 13. זורארק - המאסטר של האשליות! (לא שודר בישראל)
 14. פוקימון: ויקטיני והגיבור השחור: זקרום! / פוקימון: ויקטיני והגיבור הלבן: ראשירם! (לא שודר בישראל)
ספיישלים טלוויזיונים
 • 2 full-length TV specials
 • Assorted side-story episodes Pokémon Hosou \ Pokemon Chronicles
 • Winter Vacation shorts


פוקימוןיפנית: ポケットモンスター , באנגלית: Pokémon) היא סדרת אנימה יפנית לילדים ונוער מסוג פעולה/הרפתקאות מסדרת הזיכיון "פוקימון". הסדרה מופקת לטלוויזיה משנת 1997 ועד היום. הסדרה הופקה במקור ככלי שיווק לקידום סדרת משחקי הווידאו של "פוקימון". שם הסדרה, "פוקימון", הוא צירוף של שתי המילים הלועזיות Pocket (כיס) ו-Monsters (מפלצות), כלומר "מפלצות כיס". השם נגזר מהאפשרות להכניס את המפלצות לתוך כדורים קטנים הנקראים פוקדור לשם אכסונן.

האנימה מתרחשת בעולם בו קיימים פוקימונים מסוגים שונים. הפוקימונים מאומנים על ידי מאמנים שמשתמשים בהם למגוון שימושים. נלחמים בעזרתם בדו-קרב, מציגים אותם בתחרויות "מתאמי פוקימונים" ויופי, ואף משתמשים בהם להגנת הסביבה כשומרי יערות (ריינג'רים).

נכון ליולי 2016, הסדרה כוללת יותר מ-900 פרקים שמחולקים ל-19 עונות, וביפן, ל-8 סאגות. הסדרה הצליחה מאוד ביפן ובעקבות הצלחתה נמכרה למדינות רבות ברחבי העולם ביניהן ארצות הברית, מדינות רבות באירופה ואף ישראל (שודרה בערוץ הילדים ובערוץ דיסני ישראל). את שיר הפתיחה של חמש העונות הראשונות בגרסה העברית של הסדרה מבצע הזמר עוזי פוקס, את שיר הפתיחה של העונות השישית, השביעית, התשיעית והעשירית בגרסה העברית של הסדרה מבצע הזמר והשחקן לירון לב, את שיר הפתיחה של העונה השמינית בגרסה העברית של הסדרה מבצע אורי קורן, את שיר הפתיחה של העונה האחת עשרה והשתים עשרה בגרסה העברית של הסדרה מבצעת טליה ברקאי, ואת שיר הפתיחה של העונה השבע עשרה מבצע גילן שחף.

תקציר העלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הדמויות הראשיות של פוקימון בעונות 1-5. מימין לשמאל: מיסטי, אש וברוק. הפוקימונים, מימין לשמאל: סקווירטל, בלבזאור, פיקאצ'ו וצ'רמאנדר

עלילת הסדרה מתמקדת בילד בן 10 בשם אַש קַטְצָ'אם (במקור סאטושי) ועוקבת אחר הרפתקאותיו בדרכו להגשים את חלום חייו להפוך למאמן הפוקימונים הגדול בכל הזמנים-מאסטר פוקימון. בדרכו הוא פוגש בחברים חדשים כמו מיסטי, ברוק, טרייסי, מיי, מקס, דון, אייריס, סיילן, קלמונט, בוני וסרינה וגם באויבים כמו ג'סי וג'יימס. לאורך הסדרה אש מבקר במקומות רבים, נלחם בקרבות הנקראים "קרבות מכון" ומנסה לזכות בתגים (פרס המוענק לו אם ניצח בקרב מכון). איסוף התגים מקנה לאש את הזכות להשתתף בליגת הפוקימונים.

הדמויות הראשיות של פוקימון בעונות 6-9. מימין לשמאל: מקס, מיי, אש וברוק. הפוקימונים, מימין לשמאל: טורצ'יק (של מיי), טריקו (של אש), פיקאצ'ו (של אש) ומאדקיפ (של ברוק).
הדמויות הראשיות של פוקימון בעונות 10-13. מימין לשמאל: דון, אש וברוק. הפוקימונים, מימין לשמאל: באנירי (של דון), סטארביה (של אש), פיפלאפ (של דון), פאצ'יריסו (של דון), אייפום (של אש), פיקאצ'ו (של אש), קרוגאנק (של ברוק), סודוודו (של ברוק) וטרטוויג (של אש).

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

דמויות ראשיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אש קטצ'אם (במקור סאטושי): אש הוא גיבור הסדרה, והוא מופיע כמעט בכל פרקי הסדרה (מלבד כמה פרקים וספיישלים). הוא נמצא במסע להפוך למאמן הפוקימונים הגדול בעולם, ולשם כך הוא יוצא למסעות שונים במטרה לשפר את יכולתיו. הוא ביקר במקומות רבים ונלחם בתחרויות רבות. מדי פעם אש תופס פוקימונים חדשים ומאמן אותם להיות פוקימונים חזקים. במהלך הסדרה אש משחרר פוקימונים רבים.
 • פיקאצ'ו: הפוקימון הראשון של אש שהופיע לראשונה בפרק הראשון בסדרה. פיקאצ'ו הוא פוקימון חשמלי קטן וצורתו דומה לעכבר. אש נאלץ להתחיל את מסעו עם פיקאצ'ו הסורר כיוון שלא התעורר בזמן ולכן החמיץ את חלוקת הפוקימונים המסורתית. הוא נאמן לבעליו גם בעונות האחרונות המוצגות כיום, ולא עוזב את גיבור הסדרה. פיקאצ'ו נישא בדרך כלל על גבו של אש, כיוון שהוא מסרב לשכון בפוקדור. פיקאצ'ו לאורך הסדרה גם מסרב להתפתח.
 • מיסטי (במקור קאסומי): מיסטי היא אחת האחיות ממכון העיר סרוליין. למיסטי יש תשוקה עזה לפוקימוני מים ופחד עז מפוקימוני חרק, ומטרתה היא להיות מאמנת פוקימוני המים הטובה בעולם. מיסטי היא האחות הקטנה וגדלה בצל אחיותיה הגדולות והמוצלחות. שלושת הדברים שהכי מגעילים אותה הם גזרים, פלפלים וחרקים. לעומת זאת היא אוהבת מאוד דברים צרפתיים משום שזה רומנטי בעיניה. כאשר גדלה היא התעניינה יותר ויותר בפוקימונים ולבסוף עזבה את ביתה ואחיותיה, במטרה להתחיל מסע משלה. בתחילת המסע פגשה מיסטי את אש בזמן שדגה פוקימונים בשטחי האגמים הפתוחים של פאלט. לאחר שנהרסו אופניה בידי מכת הברק של פיקאצ'ו, תירצה מיסטי את הצטרפותה למסע בכך שהיא דורשת אופנים חדשים. בסוף התחרות של ליגת ג'וטו עזבה מיסטי את החבורה, ודרכיהם נפרדו כאשר חזרה למכון שלה בעיר בסרוליין. פרט נוסף שמאפיין את דמותה של מיסטי זה החיבה שלה כלפי אש דבר אשר היא מסתירה.
 • ברוק (במקור טאקשי): ברוק הוא מאמן המכון בעיר פיוטר. לאחר קרב המכון של אש, ברוק מתלווה אליו במסעו. ברוק מתאהב בכל בחורה אשר אש וחבריו פוגשים במסע, אך רובם נגמרים בכישלון. ברוק הוא מאמן קשוח מאוד ומתמחה בפוקימוני אבן. הוא יודע רבות על פוקימונים, ותמיד מוכן לעזור בשעת צרה. חלומו של ברוק הוא להפוך למגדל הפוקימונים הטוב ביותר. בסוף הסאגה של יהלום ופנינה, ברוק הופך לרופא פוקימונים ועוזב את אש.
 • טרייסי סקאצ'יט (במקור קנג'י): טרייסי הצטרף למסע בזמן העונה השנייה באיי תפוז. טרייסי הוא צופה פוקימונים, והוא נוהג תמיד לצייר את הפוקימונים כדי לערוך כל מיני חישובים לצרכיהם. הוא עזב את המסע עם אש על מנת להצטרף לפרופסור אוק לעזור לו וללמוד ממנו.
 • מיי (במקור הארוקה): מיי היא מאמנת פוקימונים מתחילה מהעיר ליטלרוט במחוז הואן, אשר יצאה למסע שלה ביחד עם אש, ברוק ואחיה הקטן- מקס. בתור פוקימון התחלתי יכלה לבחור בין מאדקיפ, טריקו וטורצ'יק- מיי חשבה כי טריקו קריפי מידי עבורה, מאדקיפ לא יקשיב, ואת טורצ'יק חיבבה ובחרה בו. תחילה מיי לא התעניינה בפוקימונים, אלא רצתה פוקימון רק לצאת למסע סביב העולם, אך במהרה הבינה כמה שהיא כן מתעניינת ואוהבת פוקימונים. מיי החליטה בתחילת המסע כי היא רוצה להיות מתאמת פוקימונים, ומתקבלת לפסטיבל הגדול - אך ברבע הגמר מפסידה לסולידאד. בסיום עונת חזית הקרב היא ומקס עזבו את אש ומיי סיפרה כי רצונה כעת הוא לצאת למסע לבדה ולהתמודד בתחרויות הפוקימונים של אזור ג'וטו.
 • מקס (במקור מאסאטו): אחיה הצעיר של מיי. מקס הוא החכם שבחבורה. הוא מאוד אוהב פוקימונים, אף שעדיין אין לו פוקימון משלו. כי חוקי הליגה הרשמיים מסבירים, שרק מאמנים המגיעים לגיל 10 יכולים לקבל פוקימון. הוא חולם יום אחד להיות מאמן מכון כמו אביו. בסוף עונת חזית הקרב הוא עזב את החבורה כדי לחזור הביתה ולעזור לאביו בעבודות המכון.
 • דון (במקור היקארי): דון היא מאמנת פוקימונים מתחילה, שהתגוררה בעיירה טויינליף במחוז סינו. היא באה ממשפחה של מתאמים, אמה הייתה אחת המתאמות הטובות ביותר. דון נחושה ללכת בעקבות אמה ולהפוך למתאמת הפוקימונים הטובה ביותר שיש. היא בוחרת בפיפלאפ כפוקימון הראשון שלה. לאחר זמן מה היא פוגשת את אש וברוק. לדון חשוב מאוד המראה שלה, ובמיוחד כיצד נראה שערה. היא תופסת בדרך כלל פוקימונים חמודים וקומפקטיים עבור תחרויות הסרט שלה. דון מצליחה להתקבל לפסטיבל הגדול, תחרות המתאמים המחוזית - אך בגמר הגדול מפסידה לחברתה הטובה, זואי.
 • אייריס: אייריס היא מאמנת פוקימונים, אשר חלומה הוא להפוך למאסטרית דרקונים. היא אוהבת לטייל בג'ונגל ומסתובבת עם האקסיו שלה, שנמצא כל הזמן בשיער שלה. היא נוהגת להטיף לאש לגבי החלטות שהוא מקבל, וקוראת לו "ילד". לאייריס יש פוביה מפוקימוני קרח, בזהה לפוביה של מיסטי מפוקימוני חרק. בסוף סאגת יונובה היא עוזבת את אש, ויוצאת למסע משלה בג'וטו.
 • סיילן: אחד משלושת מנהיגי המכון של העיר סטריאטון, אשר מנהל איתם גם את המסעדה המשפחתית. הוא הצטרף לאש לאחר שניצח אותו בקרב המכון. הוא גם מתאם פוקימונים בדרגה A. הוא יכול לראות את התיאום בין הפוקימון למאמן שלו. סיילן חובב בישול ובלשות, ומבשל לאש, לאייריס ולפוקימונים.
 • אלכסה: עיתונאית ממחוז קאלוס הצטרפה לאש בסוף סאגת יונובה ועזבה בתחילת סאגת קאלוס כדי לעזור לאחותה ויולט להנהיג את מכון החרקים במחוז קאלוס.
 • סרינה: מאמנת מתחילה מאזור קאלוס, סרינה בחרה בפנקין כפוקימון הראשון שלה. סרינה זוכרת את אש מילדותה, כאשר בילתה במחנה במחוז קאנטו ונפצעה, ואש הגיע ועזר לה. סרינה היא הדמות היחידה בסדרה שהחליפה את התסרוקת שלה והתלבושת שלה באמצע העונה, זאת עקב הפסדה הראשון במופע פוקימונים - והחליטה להתחיל מחדש. סרינה היא מומחית ברכיבה על פוקימונים, וחלומה הוא להפוך לכוכבת מופעי פוקימון. סרינה יצירתית ביותר, ובכל הופעה ואירוע לובשת בגדים שעיצבה. פרט נוסף שמאפיין את דמותה של סרינה זה החיבה הרבה שלה כלפי אש, דבר אשר מוצג ברמזים רבים וברורים.
 • קלמונט (במקור סיטרון): מנהיג מכון העיר לומיאוס. כשעזב את המכון עם אחותו בוני, השאיר את הרובוט שלו לנהל את המכון. קלמונט בעל ידע טכנולוגי ובונה מכשירים מכניים שלעתים נכשלים בתפקודם. קלמונט ובוני פוגשים את אש לאחר שהוא מגיע לעיר לומינוס, ומיד קלמונט ואש עושים קרב פוקימונים. הקרב הופסק באמצע לאחר הפרעתם של צוות רוקט, ולאחר שדברים חזרו להרגלם - אש, קלמונט ובוני הציעו שיצאו למסע ביחד, ולא לחוד. מדי פעם כשהחבורה נתקלת בבעיה, קלמונט יוצר מכונה אשר אמורה לעזור, ואש מתלהב ביותר- אך לרוב היא נכשלת ומתפוצצת.
 • בוני (במקור אוריקה): אחותו הקטנה של קלמונט. בתחילת העונה בוני מבחינה בדדנה ומיד חושבת כי הוא חמוד, מאיצה באחיה לתפוס אותו. לאחר שקלמונט תפס את הדדנה, בוני מטפלת בו והוא נמצא בתיק הגב שלה כמעט כל הזמן. בכל פעם שהחבורה רואה בחורה יפה, בוני מיד מציעה לה את ידו של אחיה, בתקווה לשדך אותו. בדומה לברוק, גם היא לא מצליחה וקלמונט מזיז אותה משם במבוכה.

דמויות משניות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • גרי אוק (במקור שיגרו אוקידו): גרי הוא יריבו הגדול של אש, ונכדו של פרופסור אוק. בליגת ג'וטו גרי הפסיד לאש ולכן החליט להיות חוקר פוקימונים. ב"פוקימון: דברי הימים" נחשף שהוא הצליח מאוד בדרכו ואפילו הצליח להחיות את הפוקימון המאובן הנכחד אירודקטייל. הפוקימון הראשון שגרי בחר הוא סקווירטל.
 • דיליה קטצ'אם (במקור האנאקו): אמו של אש, היא אם מסורה ודאגנית. לעתים קרובות היא מגיעה לביתו של פרופסור אוק, הפוקימון שלה מיסטר מיים עוזר לה גם בניקיון הבית.
 • ריצ'י (במקור הירושי): ריצ'י הוא מאמן פוקימונים וחברו של אש. הם נפגשו בליגת אינדיגו. אבל הם נאלצו להלחם, בקרב ניצח ריצ'י מאחר שהצ'ריזארד של אש החליט לא להקשיב לו.
 • הארלי: יריבה השני של מיי, הוא כל הזמן מציק לה כדי שהיא תפסיד בתחרויות הפוקימונים. הפוקימון האהוב עליו הוא קקטורן.
 • טוד (במקור טורו): טוד הוא מאמן מתחיל מאזור קאנטו שאחד התחביבים הגדולים שלו, הוא צילום פוקימונים נדירים בעזרת המצלמה. בדרך כלל טוד מסתובב עם המצלמה שלו, ומצלם פוקימונים בסביבתם הטבעית. הוא מתעד בעזרת המצלמה שלו את אורח חייהם של הפוקימונים השונים. בסדרה פגש טוד בחבורה בפרקי ספיישל שונים, אך הנודעים ביותר בהם הם שלושת פרקי הספיישל בעונה הרביעית שבה טוד והחבורה גילו את מאורתו של ארטיקונו, פוקימון הציפור האגדתי וניסו להציל אותי מידי צוות רוקט. ידוע גם שטוד היה באזור המדבריות של העונה הראשונה, והצליח לצלם את אש ברגע שנחטף בידי איירודקטייל, פוקימון האבן/מעופף הנכחד.
 • דרו (במקור שו): אחד היריבים הכי גדולים של מיי, אם לא הכי גדול. גם הוא מתחרה בתחרויות פוקימונים עם הרוזליה שלו ופוקימונים אחרים נוספים. לאחר הפסטיבל הגדול בהוון ובקנטו, מחליטים מיי ודרו לצאת למסע ביחד להתחרות בתחרויות של מחוז ג'וטו.
 • זואי: היריבה של דון החל מעונה 10 (יהלום ופנינה). היא בדרך כלל נותנת לדון עיצות כשהיא מפשלת בתחרויות או באימונים. אחד הפוקימונים החביבים עליה הוא גליימיאו. בנוסף לכך, היא המנצחת בפסטיבל הגדול של סינו.
 • פול (במקור שינג'י): יריבו החדש של אש במחוז סינו. הוא בא מהעיר ויילסטון, ועשה את כל הדרך הרחוקה משם עד לעיירה טווינליף כדי לקבל פוקימון התחלתי, ביחד עם האלקיד שלו. הוא מחפש אחר פוקימונים חזקים בלבד, וידוע בקור רוחו הפוקימון שלו מאוד חזק והוא הצליח לנצח את אש פעמים רבות.
 • בארי (במקור ג'וּן): יריב חדש שאש נתקל בו במהלך שהותו במחוז סינו. בארי הוא אדם לחוץ שממהר כל הזמן, וידוע בהערצתו הרבה לפול. במהלך הסדרה בארי ואש נהפכים לחברים טובים. סימן היכר נוסף של בארי הוא העובדה שהוא תמיד נופל כאשר הוא פוגש באש. אביו פלמר הוא מוח החזית של סינו. הפוקימון ההתחלתי של בארי היה פיפלאפ, שהתפתח לפרינפלאפ ואז לאמפוליאון.
 • האחות ג'וי והשוטרת ג'ני - בכל עיר ישנו מרכז לטיפול בפוקימונים. כל מרכז בכל עיר מנהלת האחות ג'וי. כל האחיות בכל הערים הן בנות משפחה אחת, וכולן דומות אחת לשנייה. כך גם, בכל עיר ישנה מפקדת יחידת משטרה בשם ג'ני. כל השוטרות ג'ני בכל הערים הן בנות משפחה אחת וכולן דומות. ברוק נוהג להתחיל עם כל אחות ושוטרת כמעט בכל הערים שמבקרים בהן.
 • טריפ (במקור שוטי): טריפ הוא יריבו של אש במחוז יונובה, והוא גם צלם פוקימונים. הפוקימון ההתחלתי שהוא בחר היה סנייבי. הוא לועג לאש היות שהוא בא ממחוז קאנטו. אף על פי שטריפ רק התחיל את מסעו, הוא מאמן את הפוקימונים שלו ברצינות, ולוכד פוקימונים חזקים, שבעזרתם ניצח עד כה את אש בכל הקרבות שלהם.
 • ביאנקה (במקור בל): מאמנת פוקימונים מיונובה, חברה קרובה של פרופסור ג'וניפר.

הפרופסורים של האזורים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • פרופסור אוק (במקור דר. אוקידו): הפרופסור הראשי של אזור קאנטו, סבו של גארי, הוא מתגורר בפאלט ורוב הזמן נמצא במעבדה שלו והוא זה שנתן לאש את פיקאצ'ו. רוב הפוקימונים שאש לכד במסעותיו נמצאות אצל אוק במעבדה. בסרט הרביעי מתגלה שסלבי האגדי היה שייך לו פעם. הפוקימונים ההתחלתיים שהוא נותן למאמנים חדשים הם: בלבזאור, צ'רמנדר וסקווירטל .
 • פרופסור אלם (במקור דר. אוטסוגי): הפרופסור הראשי של אזור ג'וטו. פרופסור אלם היה בעבר המתלמד של פרופסור אוק. הפוקימונים ההתחלתיים שהוא נותן למאמנים חדשים הם: צ'יקוריטה, סינדקוויל וטוטודייל.
 • פרופסור בירץ' (במקור דר. אודאמאקי): הפרופסור הראשי של אזור הואן. הפוקימונים ההתחלתיים שהוא נותן למאמנים חדשים הם: טריקו, טורצ'יק ומדקיפ.
 • פרופסור רואן (במקור דר. נאנאקאמאדו): הפרופסור הראשי של אזור סינו. הפוקימונים ההתחלתיים שהוא נותן למאמנים חדשים הם: טרטוויג, צ'ימצ'אר ופיפלאפ.
 • פרופסור ג'וניפר (במקור דר. אראראגי): הפרופסורית הראשית של אזור יונובה. הפוקימונים ההתחלתיים שהיא נותנת למאמנים חדשים הם: סנייבי, טפיג ואושאוואט.
 • פרופסור סיקאמור(במקור דר. פלאטאנה): הפרופסור הראשי של אזור קאלוס. פרופסור סיקאמור היה בעבר המתלמד של פרופסור רואן. הפוקימונים ההתחלתיים שהוא נותן למאמנים חדשים הם: צ'ספין, פנקין ופרואקי.
 • פרופסור קוקוי (במקור דר.): הפרופסור הראשי של אזור אלולה. הוא מלא התלהבות בנוגע למחקרים שלו שעוסקים במתקפות של פוקימון ולפעמים הוא סופג מכה אחת או שתיים בתהליך. יש לו סגנון אופנה שונה והוא לובש חלוק לבן על פני גופו החשוף.הפוקימונים ההתחלתיים שהוא נותן למאמנים חדשים הם: ראולט, ליטן ופופליו.

דמויות הנבלים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • "צוות רוקט"
  • ג'סי, ג'יימס ומיאו (במקור מוסאשי, קוג'ירו וניארת'): ג'סי וג'יימס הם הנבלים הראשיים בסדרה ומופעים ברוב הפרקים. מטרתם היא לתפוס את פיקאצ'ו ועוד כמה פוקימונים נדירים ולהביא אותם לבוס שלהם, ג'יאובני. הם מקווים שעל ידי כך יזכו לקידום או להערכה. הם מופיעים ועושים צרות לגיבורינו אך בזכות עירנותם של הגיבורים תוכניותיהם המרושעות נהרסות. ברוב המקרים צוות רוקט מתפוצץ ועף מעבר לאופק לאחר שנכשלו. הם נקראו ע"ש הפושע המפורסם "ג'סי ג'יימס". כאשר הגיעו למחוז יונובה, הם קודמו בדרגה, והחלו לבצע משימות באופן רציני יותר. הם לא עפים יותר, אלא מסתלקים עם סילוני אוויר. כמו כן, הם מבצעים את המשימות בחשאיות, ולרוב מצליחים. אך לאחר העימות עם צוות פלזמה הם חזרו לדרכם הישנה, אם כי עדיין חזקים ומתוחכמים יותר. בקאלוס צוות רוקט מתעופפים כמו בעונות הקודמות.
   • ג'סי (במקור מוסאשי): ג'סי נולדה למשפחה ענייה. אימה הייתה חברה בצוות רוקט כשהייתה ילדה, אך נעלמה במסתוריות כשנשלחה למשימה של הארגון אחרי הפוקימון הנדיר מיו. במהלך דרכה, ג'סי הייתה בבית יתומים, בבית ספר לאחיות פוקימונים ובטכניון הפוקימונים, שם הכירה את ג'יימס. שניהם ברחו מטכניון הפוקימונים והצטרפו לכנופיית האופניים בעיר סאני-טאון. לאחר מכן הם עזבו את כנופיית האופניים והצטרפו לצוות רוקט, בה הם חברים עד עצם היום הזה.
   • ג'יימס (במקור קוג'ירו): ג'יימס נולד למשפחה עשירה, בניגוד לג'סי. ג'יימס לא אהב את החיים העשירים אלא רק את כלבו הנאמן גראולייט שמכונה גראולי. אחרי שברח מהבית כדי לא להתחתן, הוא הצטרף לטכניון הפוקימונים, לאחר מכן לכנופיית האופניים ולבסוף אל צוות רוקט.
   • מיאו (במקור ניארת'): מיאו, פוקימון החתול המדבר נולד במחנה קיץ ללא משפחה. יום אחד פגש חתולה בשם מיאוזי והתאהב בה. מיאוזי באה מבית עשיר ואמרה שהיא לא צריכה חתול רחוב כמוהו ושהגברת שלה תוכל לקנות לה מה שהיא תרצה. מיאו החליט להוכיח לה את אהבתו בכך שלמד ללכת ולדבר בשפת בני האדם בתקווה להרשים אותה, אך כשהלך אליה היא דחתה אותו ואמרה שהוא "סתם מיאו מוזר". מיאו העצוב הרגיש בודד, אך לאחר מכן הצטרף לצוות רוקט ונשאר מאז עם ג'סי וג'יימס שהיו בשבילו כמו משפחה אמיתית. בזכות הכישרון הנרכש שלו מיאו שימש לא פעם כמתרגם של שפת הפוקימונים. הוא אינו אוהב לשכון בפוקדור, והיו מספר מקרים שמאמנים ראו בו פוקימון נדיר וניסו ללכוד אותו. מיאו נלחם בעצמו מספר פעמים בסדרה, והתגלה שהוא בעל יכולות לחימה חזקות ביותר, ואף הצליח לשתק את פיקאצ'ו, אולם הוא תמיד מעדיף להשתמש במכונות. בסאגת XY מיאו השתמש ברובוט ענקי על מנת להשיג כוח של מגה התפתחות. גם מיאו מסרב להתפתח במהלך הסדרה לפרסיאן, בדומה לפיקאצ'ו.
  • קסידי ובוץ' (במקור יאמטו וקוסבורו): בגרסה האמריקאית, שונה שמם לקסידי ובוץ', על שם הפושע המפורסם בוץ' קסידי, הם צוות מקביל לג'יימס, ג'סי ומיאו בצוות רוקט. אף על פי שהם עובדים באותו צוות גדול מסתררת ביניהם יריבות גדולה. בניגוד לג'סי ג'יימס ומיאו הם נשלחים לכלא כל הזמן וג'יאובני משחרר אותם בערבות.
  • ג'יאובני (במקור סאקאקי): ג'יאובני הוא הבוס של צוות רוקט. הוא מסתורי ביותר ובעל פוקימונים רבים וחזקים. נמצא תמיד יחד עם הפוקימון החתול פרסיאן. הוא הנהיג בעבר את מכון הפוקימונים של העיר ורידיאן. לאחר העימות עם צוות פלזמה, ג'יאובני עזב את צוות רוקט, וברח.
 • "צוות אקווה"-צוות שמטרתו ללכוד את הפוקימון האגדי קיוגר בשביל לשנות את מפלס מי הים. פועלים בהואן, וצוותם המתחרה היא צוות מגמה. מנהיגו של הצוות הוא ארצ'י.
 • "צוות מגמה"-צוות שמטרתו ללכוד את הפוקימון האגדי גראודון בשביל להרחיב את האדמה על פני הים. פועלים בהואן, וצוותם המתחרה הוא צוות אקווה. מנהיגו של הצוות הוא מאקסי.
 • "צוות גלקטיק"-צוות שמטרתו ליצור יקום חדש שבו ראש הצוות יהיה אדון העולם. מעוניינים בלכידת הפוקימונים האגדיים פלקיה ודיאלגיה. פועלים באזור סינו. מנהיגו של הצוות הוא סיירוס, ומתחתיו פועלים 4 מפקדים-קארון, יופיטר, מארס וסאטורן.
 • "צוות פלאזמה"- צוות שמטרתו ללכוד את הפוקימון האגדי רשיראם. פועלים יונובה. מנהיגו של הצוות הוא ג'טסיס, והמדען הראשי הוא קולרסס.
 • "צוות פלייר" -צוות שמטרתו ליצור "עולם יפה". פועלים בקאלוס. מנהיגו של הצוות הוא לייסאנדר, והמדען הראשי הוא זירוסיק.
 • "צוות גוגלולת"-צוות שמטרתו לתפוס את הפוקימון האגדי מגירנה. פועלים באלולה. מנהיגו של הצוות הוא גוזמה. והמדען הראשי הוא.
 • "הציידת J"-שכירת חרב שצדה ותופסת פוקימונים על פי הזמנה. מדובר בדמות ללא עקבות מוסריים, שאינה מהססת לפעול בשום דרך למען מטרתה. פועלת בסינו.
 • לונרס השלישי-אספן פוקימונים, הופיע בסרט השני.

ארגונים במחוזים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ארגון אתר –

ארגון אתר עובד במחוז אלולה. המטרה של המקימים היא לעזור לפוקימונים פצועים. הארגון הקים אי מלאכותי שנקרא גן עדן אתר. שם הם נותנים מקלט לפוקימונים, וגם מבצעים מספר פרויקטים ומחקרים. נראה שהדמות המרכזית תוכל לבקר שם. אנשי הצוות הם: לוסמין הנהדרת אשר מתפקדת כנשיאה. ראש סניף הקרן הוא פאבה סימן ההיכר שלו הוא משקפי השמש הירוקות. הוא מאוד מאושר מהתפקיד שלו. העוזרת שלו היא וויקה ויש לה אופי מאוד איכפתי, ונראה שכולם אוהבים אותה. העובדים של הארגון עוזרים לפוקימונים. המדים שלהם מושפעים מהמחלקה שהם עובדים בה.

המדיות השונות בסדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

סדרות אנימה[עריכת קוד מקור | עריכה]

פוקימון: סאגת אינדיגו, איי תפוז וג'וטו[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונות אלו שודרו במקור ביפן בין השנים 1997 עד 2002.

אזורים הנכללים בחלק זה: קאנטו, איי התפוז וג'וֹטוֹ
הדמויות הראשיות: אש קטצ'אם, מיסטי (עונות 1-5) ברוק (עונות 1, 3-5), טרייסי (עונה 2)

עונה תיאור מספר הפרקים תאריך שידור מקורי ביפן
1: ליגת אינדיגו בתחילת הסדרה אַש קַטְצָ'אם מקבל ליום הולדתו ה-10 פוקימון בשם פיקאצ'ו פוקידע ורישיון מאמן פוקימונים. פיקאצ'ו הוא פוקימון בדמות עכבר בעל יכולות מתקפות חשמל. בתחילה עקב חוסר ניסיונו אש סופג מכות ברק רבות מהפוקימון. אף על פי כן, בהמשך אש ופיקאצ'ו מתיידדים וחולקים חוויות משותפות. בפרק הראשון אש ופיקאצ'ו רואים את אחד הפוקימונים האגדיים והלא מוכרים, "הו-הו", השייך לדור ה-2 של הפוקימונים. חלום חייו של אש הוא לזכות באליפות ליגת הפוקימונים. רק כך הוא יהיה פוקימון מאסטר (אלוף הפוקימונים).אש תופס קטרפי שמתפתח למטפוד ואז לבטרפרי שאש מחליף אותו תמורת רטיקייט ואז מחליף אותו בחזרה כי התגעגע לבטרפרי שלאחר מכן עוזב על מנת להקים משפחה עם בטרפרית ורודה זוהרת, פידג'יוטו, בלבזאור, צ'רמנדר שמתפתח לצ'רמיליון ואז לצ'ריזארד שלא מציית לו, סקווירטל, קראבי שמתפתח לקינגלר, הונטר שאש נותן אותו לסברינה, פריימיפ שעוזב במכון קרבות, מאק ו-30 טאורוסים. במהלך מסעו פוגש אש את מיסטי שהיא ואחיותיה מנהלות את מכון סרוליין, שמצטרפת אליו לאחר שאופניה נהרסו בידי מכת חשמל של פיקאצ'ו. לאחר שמיסטי הצטרפה אל אש, פוגשים השניים את ברוק, מנהיג מכון הפוקימונים של העיר פיוטר, שחובר אליהם במסגרת תוכניתו להיות מגדל הפוקימונים הטוב ביותר, ברוק תופס זובאט ומקבל מסוזי חברה חדשה של החבורה וולפיקס. מיסטי תופסת הורסי ופסיידאק ומקבלת מאש ביצה שממנו בוקע טוגפי (ששייך לדור ה-2 של הפוקימונים). אש מיסטי וברוק רואים דרגונייט ענקי. בשביל להיכנס לטורניר הגמר של ליגת הפוקימונים על אש לנצח 8 מאמני מכונים (מרכזי דו-קרב). מיסטי משאירה את הורסי וסטארמי במכון סרוליין. כל ניצחון במכון מזכה את המנצח בתג שמהווה כרטיס כניסה לטורניר הגמר. לאחר שעבר דרכים רבות ונלחם בכל שמונת מנהיגי המכונים של מחוז קאנטו, אש מתחרה בליגת הפוקימונים "אינדיגו", בה הוא מפסיד לחברו החדש ריצ'י בשלב שמינית הגמר. פידג'יוטו של אש מתפתח לפידג'יוט ועוזב את אש על מנת לשמור על מתפתחיו הצעירים.

צוות רוקט (ג'סי ג'יימס ומיאו) קיבלו הוראה מהבוס שלהם לתפוס את פיקאצ'ו ועוד פוקימונים נדירים. הפוקימונים של ג'סי- אקנס שמתפתח לארבוק, ליקיטונג שתפסה, פוריגון זירו שגנבה שעזב כי נתקע במחשב ושלדר שתפסה שעוזב כי התפתח ביחד עם סלואופוק לסלואוברו. הפוקימונים של ג'יימס- קופינג שמתפתח לוויזינג, מג'יקארפ שקנה שמתפתח לגרידוס שעוזב עקב כך שלא רוצה להקשיב לג'יימס. גראולייט המכונה גראולי שעוזב כדי לשמור על המשפחה של ג'יימס ו-וויפניבל שמתפתח לויקטריבל שלא מציית לו.

82 1997 - 1999
2: איי תפוז עלילת העונה השנייה מתרחשת באזור איי תפוז. אש, מיסטי וברוק, מגיעים בשליחותו של פרופסור אוק, לאי ולנסייה, על מנת להעביר לידיו פוקדור GS זהוב ומיוחד מפרופסור אייבי, לצורכי מחקר. בפרק זה ברוק עוזב את החבורה ונשאר על האי ביחד עם פרופסור אייבי על מנת לעזור לה לטפל במעבדה שלה. ברוק ידע שהישארותו על האי היא צעד חשוב נוסף בדרכו להפוך למגדל הפוקימונים הטוב בעולם. במקומו מצטרף חבר חדש לחבורה, טרייסי סקצ'יט. חלומו של טרייסי הוא להיות חוקר פוקימונים דגול כמו פרופסור אוק, שמאז ומתמיד היה מושא הערצתו. טרייסי מומחה בציור ורישום פוקימונים. אש תופס לפרס וסנורלאקס. ג'יימס מתחבר עם ויקטריבל שמחליט לציית לו. טרייסי תופס סייטר. אש מתחבר עם צ'ריזארד שמחליט לציית לו. אש מרוויח את ארבעת התגים של המכונים באיי תפוז, מיסטי תופסת פוליוואג, בסוף אש מתחרה ב"ליגת תפוז". אש התכונן רבות לקרב הגדול מול דרייק מנהיג התחרות ובהמשך מסתבר שהאימונים הרבים שלו השתלמו. לאחר קרב מותח, אש מנצח את דרייק, ואת דְרָגוֹנָיְיט, פוקימון הדרקון החזק שלו. מיד לאחר הניצחון, פונים אש, מיסטי וטרייסי לכיוון ביתו של אש בעיר פאלט. לפרס עוזבת כדי להיות עם חבריה ומשפחתה. לאחר התחרות חוזר אש לביתו, שם הוא פוגש את אימו ואת פרופסור אוק לאחר זמן רב שלא התראו. בנוסף לכך, אש ומיסטי מגלים להפתעתם שברוק החליט לחזור מאיי תפוז לאזור קנטו. בפאלט, לאחר שטרייסי נפגש עם פרופסור אוק, אש פוגש את גארי, יריבו הוותיק, פנים מול פנים. השניים עורכים קרב אחד-על-אחד כשגארי ואיווי מצליחים לבסוף לגבור על אש ופיקאצ'ו. מיד לאחר מכן גארי עוזב בשנית, הפעם לכיוון חדש: מחוז ג'וטו, שבאותה תקופה לא היה מוכר כלל. בעקבות כך, אש יוצא למסע לעבר ג'וטו יחד עם ברוק ומיסטי. טרייסי מחליט להישאר בפאלט על מנת לעזור לפרופסור אוק במחקריו. 35 1999
3: מסעות ג'וטו בעונה זו אש והחבורה מגיעים לאזור ג'וטו בו הם עוברים הרפתקאות וחוויות רבות. אזור ג'וטו הוא המקום בו חיים פוקימונים פראיים חדשים שהחבורה לא ראתה עד כה. בעונה זו, נחשף הדור השני של הפוקימונים שכלל 100 פוקימונים חדשים. אש מיסטי וברוק בדרך להירשם לליגת ג'וטו ורואים את הפוקימון האגדי סוויקון, אש תופס הרקרוס ואת ההתחלתי צ'יקוריטה, הצ'ריזארד של אש עוזב על מנת להתאמן במכון אימון לצ'ריזארד, אש תופס את ההתחלתי סינדקוויל, ברוק תופס פיינקו, ג'סי מחליפה את ליקיטונג עם בני חבר חדש של החבורה תמורת וואבאפט בטעות, הסקווירטל של אש עוזב כדי להנהיג צוות כיבוי אש. הפוליוואג של מיסטי מתפתח לפוליוורל, אש תופס את ההתחלתי טוטודייל וגם נוקטאול זוהר. פעם נוספת, משתתף אש בקרבות מכון בשביל להשיג תגים ולהשתתף בליגת הפוקימונים של ג'וטו-"כנס הכסף". 41 1999 - 2000
4: אלופי ג'וטו אש אוסף עוד שלושה תגי מכון, להם הוא זקוק על מנת להתחרות בכנס הכסף. אש תופס בידריל בתחרות תפיסת פוקימוני חרק אותו הוא מעניק לחברתו קייסי כי הוא ידע שהיא אוהבת פוקימונים צהובים עם פסים והוא גם זוכה באבן שמש. הזובאט של ברוק מתפתח לגולבאט. בתחרות תפיסת סיקינג אש תופס סיקינג אך מפסיד ונאלץ לשחרר אותו במהלך התחרות. ברוק נותן את הוולפיקס בחזרה לסוזי במהלך תחרות יופי. אש משתמש באבן השמש שזכה בתחרות החרקים כדי לפתח סאנקרן לסאנפלורה. מיסטי מנסה לתפוס רמורייד ללא הצלחה. אש משתתף בתחרות סומו והוא מנצח וזוכה באבן מלכים. הגולבאט של ברוק מתפתח לקרובאט. הצ'יקוריטה של אש מתפתחת לבייליף. 52 2000 - 2001
5: מסעו של מאסטר בתחילת העונה החבורה מסתובבת בקבוצת איים ומיסטי תופסת קורסלה. אש ומיסטי משתתפים בתחרות לפוקימוני מים הנערכת באיי המערבולות הם נפגשים ברבע הגמר שם אש מפסיד למיסטי והיא מודחת בחצי הגמר. החבורה פוגשת את הפוקימון האגדי לוגיה. בהמשך, אש מצליח להשלים את כל שמונת התגים הנחוצים לו על מנת להיכנס לליגת ג'וטו. הפוליוורל של מיסטי מתפתח בעזרת אבן המלך של אש לפוליטוד. הפיינקו של ברוק מתפתח לפורטרס. אש מתחרה בליגת ג'וֹטוֹ ומגיע בשש עשרה הגדולים לקרב מול גרי ומנצח אותו לאחר קרב קשה בין בלסטויס (שהתפתח מהסקווירטל ההתחלתי של גרי) לצ'ריזארד לאחר מכן בשמינית הגמר אש פוגש את ידידו האריסון ומפסיד לו בקרב צמוד בין בלייזיקן לצ'ריזארד. לאחר שאש מפסיד בליגת ג'וטו הוא נפרד ממיסטי שהולכת להיות מאמנת המכון סרוליין ומברוק וחוזר לביתו שבעיר פאלט. אש ופיקאצ'ו שנותרו לבד מחליטים לצאת למסע באזור הואן. 65 2001 - 2002

פוקימון: הדור המתקדם[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונות אלו שודרו במקור ביפן בין השנים 2002 עד 2006.

אזורים הנכללים בחלק זה: הואן וקאנטו
הדמויות הראשיות: אש קטצ'אם, מיי, מקס וברוק (עונות 6-9)

עונה תיאור מספר הפרקים תאריך שידור מקורי ביפן
6: פוקימון למתקדמים אש הולך למרכז הפוקימונים (מרפאה) לאחר שפיקאצ'ו נפצע בהתקפה של צוות רוקט. בדרכו להואן. ילדה צעירה בשם מיי שהולכת לבחור את הפוקימון הראשון שלה מתנגשת בו ופיקאצ'ו מחשמל בלא כוונה את האופניים שעליהם רכבה (באותו האופן בו הוא חישמל את האופניים של מיסטי בעונה הראשונה). בינתיים, בעוד אש ופיקאצ'ו נחים במרכז הפוקימונים נכנסת מיי לחדר של אש על מנת לבדוק את מצבו של פיקאצ'ו. לאחר שפיקאצ'ו מתאושש מחליטים אש ומיי ללכת יחד למחוז הואן. לאחר שהם פוגשים באחיה הקטן של מיי, מקס ובברוק (שהשאיר את כל הפוקימונים שלו במכון מלבד פורטרס), החבורה ממשיכה יחד את המסע. ברוק תופס לוטאד ומאדקיפ. אש תופס טיילו טריקו קורפיש ומשיג שלושה תגי מכון, מיי תופסת וורמפל שמתפתח לסילקון ואז לביוטיפליי, מיי תופסת סקיטי.

צוות רוקט נפרדים מארבוק ווויזינג שהולכים לשמור על פוקימוני רעל צעירים, ג'יימס תופס קקניה וג'סי תופסת סבייפר, ג'סי תופסת וורמפל שמתפתח לקסקון ואז לדסטוקס.

40 2002 - 2003
7: אתגר במהלך העונה ממשיכים אש מיי ברוק ומקס לשוטט במחוז הואן. במהלך העונה אש זוכה ב3 תגים נוספים. הטריקו של אש מתפתח לגרובייל וטיילו לסוולו, אש תופס טורקול, ומיי זוכה בשלושה סרטים. הטורצ'יק של מיי מתפתח לקמבסקאן, מיי תופסת בלבזאור זוהר. במהלך העונה נתקלים החבורה בצוות מגמה וצוות אקווה בהר צ'ימני ומסכלים את מזימתם לגנוב מטאור נדיר שנחת שם. כמו כן, פוגשת החבורה את מיסטי לשני פרקים מיוחדים, ואז היא שבה לקאנטו. הלוטאד של ברוק מתפתח ללומברה. ג'יימס תופס צ'יימקו. 52 2003 - 2004
8: הקרב הגדול במהלך העונה אש משיג את שני התגים האחרונים ומיי משיגה את שני הסרטים האחרונים. אש תופס סנורנט שמתפתח לגליילי. הלומברה של ברוק מתפח בעזרת אבן מים ללודיקולו. החבורה נתקלת בצוות אקווה ומגמה שוב רק שהפעם כל אחת מהצוותים מחזיקה בכדור בעל עוצמת שליטה בפוקימונים הקדומים קיוגר וגרודון. מאחר שכל אחת מהצוותים מחזיקה באחד מהם צוות אקווה מצליח לשחרר את קיוגר מצוות מגמה ולשלוט בו בעזרת הכדור שנבלע ומשתלט על גופו של מנהיג צוות אקווה. הכדור השני נבלע בפיקאצ'ו והוא וגרודון יוצאים לקרב נגד קיוגר לבסוף החבורה מצליחה להרוס את הקרב והכדורים יוצאים מגופם של שניהם, קיוגר וגרודון חוזרים לביתם והקרב מסתיים. אש משתתף בליגת הואן ועובר את שלב שש עשרה הגדולים לאחר שמנצח את ידידו מוריסון אך בשלב שמינית הגמר אש ופיקאצ'ו מפסידים בקרב צמוד מול חברו טייסון והמיאו שלו. מיי מגיעה לשלב רבע הגמר בגראנד פסטיבל אך מפסידה שם ליריבה דרו. הם חוזרים לביתם שם אש משאיר את טורקול וגליילי ולוקח איתו את פאנפי, ברוק משאיר את לודיקולו ומיי את סקיטי וביוטיפליי. מיי מקבלת מפרופסור אוק סקווירטל ומקבלת ביצה מחברתה ממנה בוקע איווי. אש מחליט להשתתף בחזית הקרב ומנצח בקרב הראשון ואילו מיי מחליטה להשתתף באליפות הגראנד פסטיבל. 50 2005-2004
9: חזית הקרב בעונה זו אש מצליח לנצח את כל חברי חזית הקרב ולהיפגש מול מנהיג החזית לו הוא מפסיד פעמיים אבל בניסיון השלישי אש ופיקאצ'ו מנצחים את רג'יאייס וברנדון. ג'יימס פוגש את סבו וסבתו ומשאיר אצלם את צ'יימקו החולה כי רוצה שיבריא סופית ומיים ג'וניור מחליף אותו ומצטרף לג'יימס. הגרובייל של אש מתפתח לספטייל ופאנפי לדונפאן, הקמבאסקין של מיי מתפתח לבלייזיקן, מיי תופסת מאנצ'לאקס. המאדקיפ של ברוק למרשטומפ, ברוק תופס בונסלי. אש תופס אייפום, אש מקבל הזדמנות להיות מאמן חזית, אך הוא מסרב משום שהוא רוצה להמשיך במסעותיו. מיי מנצחת בגראנד פסטיבל את יריבה דרו ברבע הגמר אך מפסידה בחצי הגמר, אש ומיי מתחרים בתחרות ובסופה מסיימים בתיקו ומחלקים את הסרט ביניהם. לבסוף לאחר שמיי שמעה שדרו הולך לתחרויות במחוז ג'וטו היא מחליטה לצאת למסע כזה לבדה ומקס חוזר הביתה לעזור לאביו במכון. ברוק חוזר גם הוא לביתו. בסוף העונה, הוא נלחם נגד גרי, וגרי מסביר לו שיש עוד אזור שבו יש עוד המון פוקימונים נדירים שאיש עוד לא ראה. אש מחליט לצאת להרפתקה נוספת רק עם פיקאצ'ו ואייפום: מחוז סינו! 49 2005 - 2006

פוקימון: יהלום ופנינה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונות אלו שודרו, במקור ביפן משנת 2006 ועד 9 בספטמבר 2010.

אזורים הנכללים בחלק זה: סינו
הדמויות הראשיות: אש קטצ'אם, דון וברוק (עונות 10-13)

עונה תיאור מספר הפרקים תאריך שידור מקורי ביפן
10: יהלום ופנינה בעונה זו מתחילה הסאגה החדשה במחוז סינו. אש שזה עתה סיים את מסעו "בחזית הקרב", והוא יוצא למסע חדש בסינו יחד עם חברו ברוק. שם הם פוגשים את דון, ילדה שהחלה את מסעה, והחליטה להיות "מתאמת פוקימונים". אש תופס סטארלי. במהלך מסעם יזכו השניים ביריבים. פול יריבו של אש, ואילו זואי, קני וננדו יריביה של דון. הסטארלי של אש מתפתח לסטארביה. במהלך עונה זו זכה אש בשני תגים ודון זכתה בסרטה הראשון. כמו כן, צוות רוקט, חמוש בפוקימונים חדשים, ממשיך לעקוב אחרי החבורה. אש תופס טרטוויג ותופס צ'ימצ'אר שגורש על ידי פול. ברוק חוזר עם בונסלי שהתפתח לסודוודו. ברוק תופס קרוגאנק ומקבל ביצה שבוקעת ממנה האפיני ודון תופסת באנירי, פאצ'יריסו ובוויזל. 52 הערה: עונות 10-13 שודרו כעונה אחת ביפן

2006 - 2010

11: יהלום ופנינה: מימד הקרב ג'יימס נותן את קקניה שלו למנהיגת מכון אטרנה, גארדיניה. דון ואש מחליפים ביניהם את בוויזל ואייפום. אש פוגש ביריב בשם אלן. בהמשך אייפום של דון מתפתחת לאמביפום. ג'סי זוכה בסרט הראשון שלה בתחרות סולסיאון. אש תופס גלייגר. אש זוכה בתג השלישי שלו, במכון ויילסטון. אש והחבורה פוגשים בצוות גלאקטיק. ג'סי משחררת את הדאסטוקס שלה על מנת שהוא יוכל להזדווג יחד עם דאסטוקס זוהר. אש פוגש ביריב חדש בשם ג'ון. מיי חוזרת ומתחרה יחד עם החבורה על גביע וואלאס. דון מנצחת את מיי בתחרות גביע וואלאס, וזוכה בסרט השני שלה. ג'סי תופסת יאנמה אשר מתפתח ליאנמגה. אש זוכה בתג הרביעי שלו במכון פאסטוריה. דון תופסת סווינאב. הגלייגר של אש מתפתח לגלייסקור. אש ודון משתתפים בתחרות סטייליסטים ודון זוכה בה. אש פוגש ביריבה חדשה בשם אנג'י. דון זוכה בסרט השלישי שלה בתחרות סלסטיק, ובכך מצליחה לשבור את השיא של אימה. החבורה פוגשת בצוות גלקטיק שוב, אשר גונבים את כדור הפנינה ואת כדור היהלום ממוזיאון סלסטיק. טרטוויג של אש מתפתח לגרוטל. אש זוכה בתג החמישי שלו במכון הארטהום. ג'סי זוכה בסרט השני שלה. אש פוגש ביריב חדש בשם בארי. הסוינאב של דון מתפתח לפילוסווין. 52 2006 - 2010
12: יהלום ופנינה: קרבות גלקטיק הפילוסווין של דון מסרב להקשיב לדבריה. הוא מצליח ללמוד את המתקפה "כוח עתיק". פילוסווין מתפתח למאמוסווין ולומד "כוח חבוי". אש זוכה בתג השישי שלו במכון קאנאלייב. לאחר מכן החבורה יוצאת לכיוון אי הברזל, שם הם פוגשים בריילי, ובלוקאריו שלו, וגם פוגשים בבארי ומגלים שיש לו הרקרוס. אש משתתף בתחרות פורינגר נגד פול ובמהלך התחרות, סטארביה מתפתח לסטארפטור. מאמוסווין לומד להעריך את דון, דון נותנת את האמביפום שלה לשחקן הפינג פונג, אש זוכה בתג השביעי שלו במכון סנואוופוינט. פול מתחרה נגד ברנדון, אלוף קרבות הפרימידות, שהובס על ידי אש בעונה ה-9, אך ברנדון מביס את פול מבלי להפסיד אפילו פוקימון אחד. פול מביס את אש בקרב מלא שבמהלכו הצ'ימצ'אר של אש מתפתח למונפרנו ולומד אגרוף מאך. במהלך הקרב, רג'י, אחיו של פול מספר לברוק ולדון שמניסיון של פול, שצפה בקרבות של אש וגם נלחם מולו, הוא ידע באילו פוקימונים ישתמש נגדו כדי לנצח אותו. דון מקבלת סינדקוויל. צוות גלקטיק מצליחים לתפוס את אזלף, יוקסי ומספריט, ולזמן את דיאלגה ופלקיה. אש משאיר את גלייסקור לאימונים עם מאסטר קרב אוויר שבמהלך הקרב ביניהם גליסקור מבצע התנגשות ג'יגה. פול משיג תג שמיני, זואי משיגה סרט חמישי, אש לוכד גיבל פראי. 52 2006 - 2010
13: יהלום ופנינה: מנצחי ליגת סינו בוויזל של אש לומד אגרוף קרח. דון משיגה את הסרט החמישי שלה בתחרות קרבות כפולים, מונפרנו של אש מתפתח לאינפארנאייפ. פיפלאפ לומד את המתקפה "משאבת הידרו". גרוטל של אש מתפתח לטורטרה. דון מקבלת טוגקיס מנסיכה. דון מתחרה בפסטיבל הגדול ומפסידה לזואי בגמר. אש מנצח במכון האחרון וזוכה בתג השמיני. הסינדקוויל של אש מתפתח לקווילאבה בזמן שצוות רוקט ניסו לגנוב אותו. אש משתתף בליגת סינו. הגלייסקור של אש חוזר כדי לעזור לו בליגת סינו ולמד אבנים חדות. בליגה אש מנצח את נאנדו קונווי ופול, שניצח את ברי, ואילו בחצי הגמר אש הפסיד לטאביאוס, שניצח בליגה עם הדארקראי ולטיאוס שלו. ההאפיני של ברוק מתפתחת לצ'נסי ומרפאת את כל הפוקימונים בספינה, בעקבות זאת ברוק החליט להיות רופא פוקימונים. 34 2006 - 2010

פוקימון: שחור ולבן[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונות אלו משודרות, במקור ביפן משנת 2010 ועד 26 בספטמבר 2013.

אזורים הנכללים בחלק זה: יונובה
הדמויות הראשיות: אש קטצ'אם, איירס וסיילן (עונות 14-16), אלכסה (עונה 16)

עונה תיאור מספר הפרקים תאריך שידור מקורי ביפן
14: שחור ולבן אש יוצא למסע ביונובה, שם הוא פוגש את טריפ, מאמן מתחיל, ואת אייריס, שמתלווה אליו למסע. הוא לוכד פידוב, אושאוואט וטפיג, בזמן שג'סי לוכדת וובאט, וסנדאייל פראי מתחיל לעקוב אחריו. הוא גם זוכה בתג הראשון שלו במכון סטראיטון, ואליו מצטרף אחד ממנהיגי המכון, סיילן. אחר כך, הוא לוכד סנאיבי. מתגלה שהאקסיו של אייריס רוצה להתפתח עד הסוף, וגם מתגלה שיש לה אקסקדריל. אש מפסיד לטריפ בקרב חמש על חמש. סיילן לוכד דוואבל. אש מקבל ביצת פוקימון. החבורה פוגשת בביאנקה. אש נלחם בלנורה, מנהיגת מכון נאקרין, אך מפסיד לה. אושאוואט לומד סילון אקווה, אך מתקשה לשלוט בו. טפיג לומד טעינת להט. לאחר מכן, הוא מנצח את לנורה בקרב חוזר. בדרך, הביצה של אש בוקעת, וממנה בוקע סקרגי. ביער פינוויל אש לוכד סוואדל. סיילן עורך קרב נגד מומחית פוקימונים בשם בורגאונדי. פיקאצ'ו לומד כדור חשמל. הסנדאייל שעוקב אחרי אש מתפתח לקרוקורוק. הפידוב של אש מתפתחת לטרנקוויל. בעיר קאסטליה מתרחש עימות בין צוות רוקט לפלזמה. בקרב המכון של אש נגד בורג הסוואדל שלו מתפתח לסוואדלון ולומד כדור אנרגיה, ואש מנצח בקרב המכון. ג'סי, ג'יימס ומיאו חוזרים לדרכם הישנה, ומחפשים אחר ג'יאובני. ג'יימס לוכד יאמאסק. החבורה פוגשת שוב בביאנקה. אייריס לוכדת אמולגה. אקסיו לומד לשלוט בזעם דרקון. אש פוגש במאמן בשם סטפן, ונלחם עם אושאוואט נגדו ונגד הבליטזל שלו. אש נלחם נגד טריפ שיש לו 2 פוקימונים חדשים, והקרב נגמר בתיקו. אושאוואט לומד לשלוט בסילון אקווה. אש לוכד פאלפיטוד, וסיילן לוכד סטאנפיסק. אייריס פוגשת במאמנת בשם ג'ורג'יה, שנלחמת נגד אייריס. אקסקדריל של אייריס מתחיל לציית לה. אש לוכד רוגאנרולה. צוות רוקט מתחילים תוכנית חדשה. החבורה פוגשת בלוק, במאי סרטים בעל זורואה. החבורה, ביחד עם לוק, מגיעה לעיר ראימון, עיירה קטנה ליד העיר נימבסה, עיר המכון הרביעי, שם הם פוגשים בטריפ, ביאנקה, בורגאונדי, סטפן וג'ורגיה, ובעוד שבעה מאמנים לא מוכרים, שבאו להשתתף בטורניר קרבות שנמצא בעיר. מתגלה שהבליטזל של סטפן התפתח לזאבסטרייקה. בסיבוב הראשון של הטורניר, אש נלחם ביחד עם פאלפיטוד נגד בורגאונדי והסטאוטלנד החדש שלה, ומנצח אותה. סיילן מתחיל להילחם נגד טריפ, ומנצח אותו, בעזרת דוואבל שלומד קבר אבן. סטפן, ג'ורג'יה, לוק ואייריס עולים גם לסיבוב השני. בסיבוב השני, אש נלחם נגד ג'ורג'יה ומנצח, בעוד שבקרב בין סיילן ללוק לוק מנצח, אף על פי שסטאנפיסק למד את המתקפה הרתחה, ובקרב בין אייריס לסטפן אייריס מנצחת. לאחר מכן, אש נלחם נגד מאמן בשם דינו ומנצח, בעוד שאייריס נלחמת נגד לוק, ומנצחת בזכות אקסיו שלמד התפרצות זעם. לבסוף, אש ואייריס נלחמים אחד נגד השני, כשלבסוף אייריס מנצחת. החבורה ממשיכה במסעה לעיר נימבסה, כאשר הם פוגשים במיאו שמספר להם שהוא פוטר מצוות רוקט מפני שהוא נכשל במשימה שלהם. סקראגי לומד את המתקפה בעיטה גבוהה. צוות רוקט, ללא מיאו, ממשיכים עם התוכנית שלהם. מיאו מצטרף לחבורה במסעם. צוות רוקט מצליחים לבצע את תוכניתם, שבמהלכה מתגלה שמיאו מעולם לא פוטר מצוות רוקט,אך בסוף הם נכשלים. טפיג לומד להביור. 49 2010-2011
15: שחור ולבן: גורלות היריב אביה של ביאנקה מופיע ואוסר על ביאנקה להמשיך במסעה,אך בסוף הוא מתחרט על כך. אש פוגש את אליסיה מנהיגת מכון הברק, מנצח בקרב המכון הרביעי שלו. אש וסיילן נלחמים נגד המאסטרים של הרכבת התחתית, אמט ואינגו. אש וטריפ פוגשים באלוף, אלדר, אך לאחר קרב בין אש לאלדר, שבמהלכו אלדר נרדם, טריפ כבר לא מעריץ את אלדר. אש נלחם לראשונה בקרב משולש. אש וחבריו עומדים להתחרות בגביע העולם לצעירים במזרח יונובה ופוגשים שם את סינתיה ואת דון. כמו כן הם פוגשים את הפוקימון המזמר מלואטה. אייריס תופסת דרגונייט. אש וחבריו פוגשים בפוקימון מלואטה ומגנים עליה מפני צוות רוקט ומשלישיית הקאמי. 48 2012-2013
16: שחור ולבן: הרפתקאות ביונובה (ומעבר) אייריס מתחרה מול מנהיג מכון הדרקון דראיידן ומפסידה. אש וחבריו פוגשים בווירג'יל, באיווי ובמפותחים שלו. אש מתחרה בליגת יונובה ומפסיד למאמן קאמרון ולפוקימון שלו ריאולו שבמהלך הקרב התפתח ללוקאריו. אחרי הליגה אש וחבריו עוברים לחקור את אזורי ההריסה הלבנים על מנת לראות את הפוקימון ראשיראם ושם הם פוגשים את N ואת לוקר נלחמים בצוות פלזמה. אש מתאחד מחדש עם הצ'ריזארד שלו (שוב). החבורה רואה את ראשיראם, מצליחה להכניס את צוות פלזמה לכלא ו-N נפרד מהחבורה. החבורה עוזבת את יונובה ובדרכם לקאנטו הם מבקרים באיי דקורורה. פרופסור אוק לכד רוטום. החבורה פוגשת את העיתונאית אלכסה ממחוז קאלוס (דור שישי) ואת הפוקימונים שלה הליופטייל וגוגואט והיא מצטרפת אליהם למסע. החבורה פוגשת את קלייר, מנהיגת מכון הדרקונים מג'וטו, ובעזרת החבורה קלייר לכדה דרדיגון זוהר. כשהגיעו למחוז קאנטו, אש ואלכסה נפרדים מאייריס וסיילן שעוברים למחוז ג'וטו. אש ואלכסה מגיעים לעיר פאלט ופוגשים את אמו של אש ואת פרופסור אוק. ג'סי וג'יימס משאירים את הפוקימונים שלהם מיונובה במפקדה של צוות רוקט וג'סי מקבלת בחזרה את וובאפט. אש משאיר את כל הפוקימונים שלו מיונובה חוץ מפיקאצ'ו ויוצא יחד עם אלכסה למחוז קאלוס. 47 2013

פוקימון: X ו-Y[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונות אלו משודרות, במקור ביפן החל מ-17 באוקוטובר 2013 ועד 17 בספטמבר 2016.

אזורים הנכללים בחלק זה: קאלוס
הדמויות הראשיות: אש קטצ'אם, סרינה, קלמונט ובוני (עונות 17-19), אלכסה (עונה 17)

עונה תיאור מספר הפרקים תאריך שידור מקורי ביפן
17: XY סרינה מוצגת לראשונה יחד עם אימה גרייס. אש מגיע לעיר לומיוס שבמחוז קאלוס יחד עם אלכסה ופוגש שם את פרופסור סיקאמור, קלמונט ובוני. אש מציל פרואקי שנפצע בקרב. לאחר מזימה של צוות רוקט, הגארצ'ומפ של פרופ' סיקאמור מתפרע ומשוטט בעיר, אש מציל אותו, סרינה רואה את אש בטלוויזיה ונזכרת כי הם מכירים מילדותם. פרוקי מחליט להצטרף לאש. סרינה יוצאת למסע שלה על מנת לפגוש את אש והיא מקבלת פנקין מפרופ' סיקאמור. אש לוכד פלצ'לינג. ג'יימס לוכד אינקיי. קלמונט לוכד דדנה בשביל בוני. אש בוני וקלמונט מגיעים לעיר סנטלון, שם הם פוגשים את ויולה, אחותה של אלכסה ומנהיגת מכון החרקים. אש נלחם בויולה ומפסיד, אולם לאחר מכן אש נלחם שוב בויולה ומנצח וזוכה בתג הראשון של קאלוס. אלכסה עוזבת במכון של אחותה כדי לעזור לה בהנהגת המכון. סרינה פוגשת את אש, קלמונט ובוני ומצטרפת אליהם למסע. קלמונט מתוודה בפני אש וסרינה כי הוא מנהיג המכון של לומיוס, אך על מנת שיוכל להמשיך במסע עם אש, הוא בנה רובוט שישמש כמנהיג המכון בהיעדרו. ג'סי לוכדת פאמפקבו. החבורה ממשיכה לעיר סילג' בה אש מנצח את מכון האבן וזוכה בתג השני שלו. סרינה פוגשת את מיאט והשתיים מפתחות יריבות אחת עם השנייה. אש וחבריו פוגשים את קורינה, מאמנת מכון הלחימה, ולומדים רבות על המגה-התפתחות. אש לוכד הולוצ'ה. הפלצ'לינג של אש מתפתח במהלך קרב אוויר לפלצ'ינדר. החבורה פוגשת ומתחברת עם שונה, טיירנו וטרבור (באנלגית: Shauna, Tierno, Trevor) במחנה הקיץ של פרופ' סייקאמור וסרינה לומדת משונה על ה-"Pokémon Showcase" (מופע פוקימונים) שזוהי תחרות בה מאמנות מופיעות יחד עם הפוקימונים שלהן והמנצחת זוכה ב"מפתח הנסיכה"; כאשר המשתתפות משיגות שלושה מפתחות, הן רשאיות להשתתף ב"מאסטר קלאס" - המנצחת במאסטר קלאס זוכה בתואר הנחשק "מלכת קאלוס". החבורה ממשיכה לעיר שאלור, בה הם נפגשים שוב עם קורינה. אש מנצח את קורינה וזוכה בתג השלישי. סרינה מחליטה שהיא רוצה להפוך למלכת קאלוס כמו חברתה שונה. סרינה לוכדת פאנצ'ם. קלמונט לוכד לקסיו. 49 2013-2014
18: XY מסעות קאלוס אש, סרינה קלמונט ובוני ממשיכים את הרפתקאותיהם במחוז קאלוס ועושים את דרכם לעיר קומרין. הפרואקי של אש מתפתח לפרוגאדיר. החבורה פוגשת את גרייס לראשונה. גרייס לומדת על חלומה של סרינה להפוך למלכת קאלוס ומאחלת לה הצלחה. אש לוכד גומי. החבורה מגיעה לעיר קומרין. אש מנצח את ראמוס, מנהיג המכון העשב, וזוכה בתג הרביעי שלו. סרינה משתתפת יחד עם שונה במופע הפוקימונים הראשונה שלה שמתרחשת בקומרין אך היא מודחת בשלב הראשון. שונה מנצחת וזוכה במפתח הראשון שלה. בעקבות ההפסד, סרינה מחליטה להסתפר ולהחליף תלבושת לשם שינוי תדמית. הגומי של אש מתפתח לסליגו. החבורה ממשיכה בחזרה לעיר לומיוס על מנת שאש יוכל להלחם בקלמונט - הלא הוא מנהיג המכון. הלקסיו של קלמונט מפתח ללקסריי. קלמונט מחליט להפרד זמנית מהחבורה על מנת לחזור למכון ולהתאמן לקראת הקרב שלו עם אש. החבורה ממשיכה ללא קלמונט ונפגשת עם טיירנו. אש מאתגר את טיירנו לקרב, סלייגו מפתח לגודרה ואש מנצח בקרב. סרינה פוגשת את מלכת קאלוס אריה. הפנקין של סרינה מתפתח לבראיקסן. החבורה מגיעה לעיר לומיוס שם הם מתאחדים עם קלמונט. אש מנצח את קלמונט וזוכה בתג החמישי. קלמונט מצטרף לחבורה בשנית והם ממשיכים בדרכם לעיר לואייר. בדרכם אש מחליט להפרד מגודרה על מנת שיוכל להתאחד עם חבריו. הם מגיעים לעיר לואייר. אש מנצח את ואלרי, מנהיגת המכון ואש זוכה בתג השישי שלו. בעיר לואייר החבורה פוגשת את סוייר - מאמן פוקימונים מתחיל שמגלה עניין רב באש. סוייר ואש עורכים קרב פוקימון ואש מנצח בקלות. החבורה ממשיכה לעיר דנדמיל, שם יתרחש מופע הפוקימונים הבא של סרינה. בדרך לעיר דנדמיל, אש מוצא ביצת פוקימון אשר בוקעת לנויבאט ואש לוכד את נויבאט. החבורה מגיעה לעיר דנדמיל והם פוגשים את מיאט - היריבה של סרינה. סירנה ומיאט נרשמות למופע הפוקימונים. סרינה מנצחת במופע וזוכה במפתח הנסיכה הראשון שלה, מתוך שלושה שעליה להשיג. הפאמפקבו של ג'סי מתפתח לגורגייסט. החבורה פוגשת את טרבור. אש מאתגר את טרבור בקרב ומנצח. הפלצ'ינדר של אש מתפתח לטאלונפליים. סרינה לוכדת איווי. החבורה פוגשת את שונה וטיירנו והשניים מצטרפים לחבורה בדרכה לעיר אניסטר, בה מתקיים מופע הפוקימונים הבא של סרינה ושונה וקרב המכון השביעי של אש. סרינה ושונה נרשמות למופע ושניהן מעפילות לשלב השני. סרינה מנצחת וזוכה במפתח הנסיכה השני שלה. אש מנצח את אולמפיה, מנהיגת המכון, וזוכה בתג השביעי שלו. אש וסרינה מקבלים מפרופסור סיקאמור פוקידע חדש, שכולל בתוכו מידע על כל המגה-התפתחויות השונות. 43 2014-2015
19: XY&Z החבורה ממשיכה את דרכה במחוז קאלוס לקראת קרב המכון השמיני והאחרון של אש ומופע הפוקימונים הבא של סרינה. החבורה פוגשת פוקימון מסתורי ומבוקש שלא נמצא בפוקידע, הלא הוא זייגארד, והוא מצטרף אליהם במטרה שיעזרו לו לחזור לביתו. החבורה נפגשת עם סוייר בשנית, וסוייר חושף לאש כי זכה ב-5 תגי מכון. פרוגאדיר של אש מתפתח לגרנינג'ה ומתגלה צורה חדשה של גרנינג'ה אשר נוצרת כתוצאה מהקשר החזק בין אש לגרנינג'ה, אך החבורה טרם יודעת במה מדובר. סרינה משתתפת במופע הפוקימונים שלה בעיר קוריוואי ומפסידה לג'סי, אשר זוכה במפתח הראשון שלה. החבורה ממשיכה בדרכה ונתקלת בצוות פלייר, במזימתו לחטוף את הזייגארד אשר נוכח עם החבורה, אך נכשל לאחר שהחבורה נלחמת בחזרה. הנויבאט של אש לומד מתקפת אקרובטיקה. האיווי של סרינה מפתחת לסילביאון. אש נפגש עם סוייר, עורך איתו קרב ומנצח. אש פוגש לראשונה את אלאן, אש ואלאן עורכים קרב ואלאן מנצח. סרינה משתתפת במופע פוקימונים נוסף בעיר פריי וזוכה במפתח הנסיכה השלישי והאחרון שלה. נויבאט של אש מתפתח לנויברן. סרינה נרשמת למאסטר קלאס יחד עם חברותיה, בניהן שונה. המאסטר קלאס מתחיל; סרינה, שונה וג'סי מעפילות לחצי הגמר. סרינה מנצחת בחצי הגמר ומעפילה לגמר, שם מפסידה למלכה המכהנת, אריה. דמות מסתורית בשם פלרמה מציעה לסרינה להצטרף אליה על מנת שתנחה אותה לקראת המאסטר קלאס הבא. סרינה מסרבת להצעתה של פלרמה כיוון שמעוניית להמשיך בהרפתקה עם אש והחבורה. פלרמה מסבירה לסרינה שההצעה עדיין פתוחה וסרינה מביעה עניין. אש מגיע למכון הקרח ומפסיד בהתחלה, אולם לאחר קרב חוזר קיבל אש את התג השמיני. אש מגיע לליגת קאלוס ומתאחד מחדש עם גודרה. בליגת קאלוס ניצח אש את אסטריד ואת סוייר ומעפיל לגמר, בגמר אלאן הביס את אש ואש עבר למקום השני. 43 2015-2016

פוקימון שמש וירח[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונות אלו משודרות, במקור ביפן מ-18 בנובמבר 2016.

אזורים הנכללים בחלק זה: אלולה

הדמויות הראשיות: אש קטצ'אם, לילי והאו (עונות 20-22)

עונה תיאור מספר הפרקים תאריך שידור מקורי ביפן
20:

שמש וירח

2016-2017
21: 2017-2018
22: 2018-2019

סרטי פוקימון[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאורך השנים יצאו לאקרנים סרטי קולנוע רבים בסדרת פוקימון במשך כל אחת מעונות הסדרה, בהם כיכבו הדמויות הראשיות בסדרת האנימה. נכון להיום (2013) יצאו לאקרנים 18 סרטים ופרק ספיישל טלוויזיוני ארוך. העלילה בכל אחד מהסרטים מתמקדת במפגש עם פוקימון אגדי. הסרטים משמשים גם כאמצעי לקידום פוקימונים חדשים אשר מופיעים בגרסאות החדשות של המשחק. כמו כן, לשבעת הסרטים הראשונים מתלווים גם סרטונים קצרים בהם מככבים אש, חבריו והפוקימונים שלהם. סרטונים אלו זכו לכינוי "Pikachu Shorts".

# שם הסרט תיאור תאריך היציאה המקורי לאקרנים ביפן פוקימונים בהם הסרט מתמקד
1 פוקימון: הסרט הראשון - מיוטו מכה שנית קבוצה של מדענים מצליחה לפתח שכפול של מיו, הפוקימון הנדיר ביותר בכל הזמנים. השכפול אשר נקרא מיוטו, הוא פוקימון רב-עוצמה אשר מחליט להשתמש בכחותיו העל-טבעיים על מנת להשתלט על העולם. בעקבות כך, אש וחבריו מחליטים לסכל את תוכניתיו הזדוניות של מיוטו. 18 ביולי 1998 מיו
מיוטו
2 פוקימון 2000: כוחו של אחד אספן פוקימונים גדול בשם לורנס השלישי מתכנן להפוך למאמן הפוקימונים הגדול ביותר בתבל - תואר בו יזכה אם יצליח ללכוד ולאלף פוקימון רב עוצמה בשם לוגיה. הכוחות של לוגיה הם כה חזקים עד כי היא הוא מסוגל להרוס את העולם כולו אם יגיע לידיים הלא נכונות. משום כך אש וחבריו חייבים לעצור את לורנס לפני שיהיה מאוחר מדי. 17 ביולי 1999 ארטיקונו
זאפדוס
מולטרס
לוגיה
3 פוקימון 3: סודו של האנון לאחר שחוקר פוקימונים בשם פרופ' ספנסר אשר חוקר זן נדיר של פוקימונים בשם "אנון", המסוגלים להפוך מחשבות וחלומות אנושיים לאמיתיים, הוא נעלם באופן מסתורי. בהמשך, לאחר שמולי, בתו הצעירה של פרופ' ספנסר, מקבלת לרשותה את פוקימון ה"אנון" אותו החזיק אביה, ביתה הופך באופן מסתורי לטירה עשויית בדולח ומספר מפלצות מסוכנות אשר הופיעו בדמיון של מולי הופכות לאמיתיות. לאחר שאש מבין כי הבלאגן נוצר על ידי האנון, הוא יוצא לעזרתה של מולי. הצ'ריזארד של אש חוזר אליו ואז בסוף הסרט חוזר למכון האימון. 8 ביולי 2000 אנון
אנטיי
4 פוקימון לנצח: סלבי וקולו של היער אש ברוק ומיסטי מגיעים לאי בו חי ביער פוקימון מסתורי בשם "סלבי". סלבי מסוגל לנסוע בזמן והוא הגיע מהעבר כשברח מצייד פוקימונים, כשהוא לוקח איתו ילד שניסה לעזור לו. אש וחבריו פוגשים אותם, ומגלים שצייד אחר מצוות רוקט בעקבות הסלבי. אש יחד עם חבריו והנער מהעבר נחלצים לטובת סלבי כשהם נעזרים בפוקימון הרוח הצפונית, סוויקון. 7 ביולי 2001 סויקון
סלבי
5 גיבורי פוקימון שתי סוכנות חדשות של צוות רוקט, אנני ואוקליי, נחושות לגנוב את תכשיט רב עוצמה המכונה "סול דיו". עם זאת, התכשיט נמצא תחת השגחתם של שני פוקימונים בשם לאטיאס ולאטיאוס ומשום כך הן חייבות ללכוד את היצורים בטרם הן יוכלו לגנוב את התכשיט. אש וחבריו יוצאים לסכל את מזימתם הזדונית של אנני ואוקלאיי. 13 ביולי 2002 לטיאס
לטיאוס
6 פוקימון: ג'ירצ'י מגשים המשאלות פוקימון רב עוצמה בשם ג'יראצ'י קם מתרדמת של אלף שנים. במקביל, קוסם מרושע בשם באטלר מעוניין ללכוד את ג'יראצ'י ולרתום את כוחותיו על מנת להחיות את אחד הפוקימונים האגדיים והחזקים מכל הפוקימונים. אש וחבריו יוצאים לסכל את מזימתו הזדונית של באטלר. 19 ביולי 2003 ג'יראצ'י
גראודון
אבסול
7 פוקימון: גורל הדיאקסוס אובייקט מסתורי מהחלל החיצון מתרסק בכדור הארץ ועימו מגיע פוקימון רב עוצמה בשם דיאקסוס. היצור מתגלה לראשונה על ידי פרופ' לונד ובנו טרוי. ארבע שנים מאוחר יותר, אש ופיקאצ'ו נוסעים אל עיר עתידנית בשם לארוס בה פוגשים בפרופ' לונד ובטרוי. אש עוזר בתחילה לטרוי להיאבק בפחדיו, אבל בהמשך הוא מגלה שהחרדות של טרוי מבוססות היטב לאחר שדיאקסוס מגיח באופן מפתיע. 22 ביולי 2004 דיאקסוס

ראיקוזה

8 פוקימון: לוקאריו והמסתורין של מיו טורניר מיוחד נערך בממלכה רחוקה. אבל בעוד אש, ברוק, מקס, ומיי מתכוננים לטורניר, פוקימון בשם מיו חוטף את פיקאצ'ו. על מנת להציל את פיקאצ'ו ולהבטיח כי הטורניר יתקיים כמתוכנן, פוקימון וידיד של הנסיך אהרון בשם לוקאריו מוביל את החבורה אל "עץ ההתחלות" על מנת להביס את מיו ולהציל את פיקאצ'ו. 16 ביולי 2005 מיו
רג'ירוק
רג'יאייס
רג'יסטיל
לוקאריו
9 פוקימון: מאנאפי ומקדש הים אש וחבריו יוצאים להגנתו של נסיך הים, מאנאפי, מהפיראט הרשע פנטום. כמו כן עליהם להחזיר את הפוקימונים הצעירים חזרה אל מקדש הים בעזרתם של אנשי המים, וגם של ג'קי הריינג'ר של הפוקימונים. 15 ביולי 2006 קיוגר
מאנפי
10 פוקימון: עלייתו של דארקראי בדרכם לטורניר הפוקימון הבא אש וחבריו מבקרים בעיירה אלאמוס. החבורה מגלה במהרה כי את הכפר פוקדים אירועים על טבעיים רבים וכי קיימת מחלוקת למקור שלהם - יש הטוענים כי המקור לכך הוא פוקימון רב עוצמה וחמקמק בשם דארקראי ואחרים טוענים כי הבעיות נגרמות כתוצאה מיריבות בין שני פוקימונים בשם דיאלגה ופאליקה. בשל כך אש וחבריו מחליטים לעזור לתושבי הכפר לשים קץ לתוהו ובוהו. 14 ביולי 2007 דיאלגה
פאליקה
דארקראי
11 פוקימון: גיראטינה ולוחם השמיים הלחימה בין פאלקיה לדיאלגה באלאמוס גרמה לזיהום רב בעולם ההפוך בו מתגורר גיראטינה. גיראטינה הזועף מצליח בהמשך לגרום לדיאלגה לבוא למימד שלו על מנת לנקום בו. לאחר שגיראטינה מגיע בטעות לעולם האמיתי נבל רשע בשם זירו מצליח ללכוד אותו ומתכנן להעתיק את יכולותיו של גיראטינה על מנת לשלוט בעולם ההפוך. אש וחבריו מחליטים להילחם בזירו על מנת לסכל את תוכניותיו הזדוניות, בזמן שהם הבטיחו לפוקימון האגדי שיימן שילוו אותו לגן הוורדים. 19 ביולי 2008 דיאלגה
רג'יג'יגאס
גיראטינה
שיימין
12 פוקימון: ארכאוס ותכשיט החיים לפני שנים רבות,בן-אדם בשם דמוס הציל את ארכאוס, אל הפוקימונים, ובתמורה ארכאוס הציע להציל את האדמה בעזרת תכשיט החיים. לאחר זמן מה ארכאוס רצה את תכשיט החיים חזרה, אך דמוס בגד בו וארכאוס שקע בשינה עמוקה. בזמן הזה, ארכאוס קם מהשינה וחוזר לנקום בבני האדם. האם אש וחבריו יצילו את האנושות? 18 ביולי 2009 דיאלגה
פאלקיה
גיראטינה
ארכאוס
פיצ'ו חתוכת-אוזן
13 פוקימון: זורוארק שליט האשליות אש והחבורה מגעים לעיר קראון, שם הם פוגשים בפוקימון בשם זורואה. בינתיים, אדם רשע בשם קודאי לוכד את אימו של זורואה, זורוארק. קודאי מתכנן גם לתפוס את סלבי כדי למצוא את קפסולת הזמן, חפץ שמאפשר לו לקבל שליטה על הזמן. האם אש והחבורה יצליחו לעצור אותו? 10 ביולי 2010 ראיקו
אנטיי
סוויקון
סלבי
זורואה
זורוארק
14 פוקימון הסרט: ויקטיני והגיבור השחור: זקרום / פוקימון הסרט: ויקטיני והגיבור הלבן: ראשירם החבורה מגעיעה לכפר בשם איינדוק, שבו פעם חי עם שנקרא "אנשי האדמה". עם זאת, כל הממלכה שבה חיו אנשי האדמה קרסה, אך טירה בשם "חרב האדמה" שרדה את קריסת הממלכה. לאחר מכן, כשאר הם פוגשים בראש העיר של איינדוק, הוא מציע להם להשתתף בפסטיבל הקציר של הכפר. בפסטיבל אש פוגש בוויקטיני, פוקימון אגדי קצת ביישן, אך ידידותי מאוד. עם זאת, אדם בשם דיימון, שהוא צאצא של אנשי האדמה, מתכנן ללכוד את ויקטיני בשביל ליצור את הממלכה מחדש, אך זה מוביל לתוצאות הרסניות. האם אש וחבורה יעצרו את דיימון? 16 ביולי 2011 זקרום
ראשירם
ויקטיני
גות'יטל
ריאוניקלוס
הידרייגון
גולארק
15 פוקימון הסרט: קיורים נגד חרב הצדק החבורה פוגשת פוקימון בשם קלדאו ועוזרת לו במאבקו מול קיורם ובשחרור הפוקימון שהאחרון לכד, חבורת "חרבות הצדק". 14 ביולי 2012 קלדאו
קובליון
טרקיון
ויריזיון
קיורם
(קיורם שחור/קיורם לבן)
16 פוקימון הסרט: ג'נסקט והאגדה שהתעוררה עלילת הסרט סובבת סביב להקה של חמישה ג'נסקט שבראשה עומד ג'נסקט זוהר והם מגיעים לעיר בה נמצאים אש וחבריו. מיוטו יופיע בסרט זה בצורה חדשה 13 ביולי 2013 ג'נסקט
מיוטו
17 פוקימון הסרט: דיאנסי וגולם ההרס קהילת קארבינק חיים להם במערות תת-קרקעיות והן מתקיימים בזכותו של יהלום לב המזין את החיים שלהם. זקן השבט שולח את הנסיכה שלהם, דיאנסי, במטרה למצוא את פוקימון החיים, זרניאס, על מנת שהוא יעזור לה למצוא את כוחה האמיתי, ובאמצעותו היא תוכל ליצור את היהלום הנחשק. היא יוצאת לעולם האמיתי, שם היא פוגשת מספר גנבים אשר מנסים לחטוף אותה, אך אש קטצ'אם, סרנה, קלמונט ובוני עוזרים לה להיחלץ מידיהם ומצטרפים אליה במסע למציאת הפוקימון האגדי. מסעם מוביל אותם ליער כל-האדמה, שם נמצאת הפקעת שבה ישן פוקימון ההרס, איוולטל. דיאנסי מוצאת את זרניאס והוא מגשים לה את משאלתה. בינתיים, הגנבים רודפים אחרי דיאנסי לתוך היער ומעירים את פוקימון ההרס, מה שגורם לו לצאת למסע תקיפות חסר הכרה שבו הוא מאבן את כולם. בסופו של דבר, זרניאס יוצא כנגדו ומחזיר את המצב לקדמותו. דיאנסי מגיעה בחזרה לביתה ויוצרת יהלום לב חדש 19 ביולי 2014 זרניאס
אייוולטל
דיאנסי
18 פוקימון: הופה והתנגשות העידנים בדרכו להיות פוקימון מאסטר, אש ממשיך את המסע ביחד עם חבריו. ברגע זה הם מבקרים במרכז פוקימונים אשר נמצא במדבר. הם לוקחים הפסקה ואוכלים דונאטים, כשלפתע טבעת מסתורית מופיעה מאחוריהם. יד מגיחה מתוך הטבעת ומנסה לקחת דונאט. "חכה!" אש ופיקאצ'ו תופסים את היד שמושכת אותם אל תוך הטבעת ואז הם נעלמים, כאשר קלמונט, סרנה ובוני נשארים מאחור ומבולבלים. "תופיע", אש ופיקאצ'ו עפים מחוץ לטבעת והמיקום שלהם השתנה. "חי חי, אתה מופתע?" שואל קול. "מה אתה?" אש מגיב. "אני הופה". מגדלים ענקים נראים במרחק. נראה שאש ופיקאצ'ו שוגרו אל עבר עיר המדבר, המיקום הבא במסע שלהם. זו הפעם הראשונה שהגיבורים שלנו פוגשים את הופה. מה המטרות שלו? מהו סוד כוח הטבעות שלו? זו התחלת המסע של הופה, אש ופיקאצ'ו 18 ביולי 2015 הופה

קיוגר
גראודון
ראיקוזה
לטיאס לטיאוס

זאפדוס

מולטרס

ארטיקונו

מיו

מיוטו

ראיקו

אנטיי

סוויקון

הו-הו

סלבי

ג'יראצ'י

דיאוקסוס

רג'יאייס

רג'ירוק

רג'יסטיל

רג'יגיגאס

ריולו

לוקאריו

מאנפי

פיונה

דארקראי

שיימין

זורואה

זורוארק

ויקטיני

זקרום

ראשיראם

ג'נסקט

קלדאו

קיורם

קובאליון טראקיון

ויריזיון

איוולטל

זרניאס דיאנסי

לוגיה ארכיאוס קיורם גירטינה פאלקיה דיאלגה

19 פוקימון: וולקניאון והפלא המתכתי הסרט השלישי של סאגת XY וה-19 בסך הכל. בסרט יופיעו לראשונה הפוקימונים וולקניאון - הפוקימון האחרון בפוקידע של XY, ופוקימון חדש שטרם הופיע ושייך לדור 7 של הפוקימונים בשם מגירנה. 16 ביולי

2016

וולקניאון
מגירנה
20 פוקימון: ביולי

2017

21 פוקימון: ביולי

2018

22 פוקימון: ביולי

2019

ספיישלים טלוויזיוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

במהלך שנות השידור של פוקימון בטלוויזיה, הופקו מספר ספיישלים טלוויזיוניים שהבולטים ביניהם היו "מיוטו חוזר", המציג את הניסיון של צוות רוקט לתפוס מחדש את מיוטו, ו"אגדת הברק" המציג את הניסיון של צוות רוקט לתפוס את ראיקו.

פוקימון דברי הימים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסדרה "Pokemon Chronicles" (ובשמה העברי "פוקימון דברי הימים") היא מעין סדרת המשך של סדרת האנימה "פוקימון". הסדרה שודרה לראשונה ביפן בין השנים 2002 עד 2004. הסדרה כוללת 22 פרקי ספיישל חדשים של פוקימון המספרים על אירועים שמתרחשים מחוץ לעלילת הסדרה המקורית, ומתמקדים בדמויות משניות בסדרה ובצוות רוקט. הסדרה עצמה נפתחה בספיישל "אגדת הברק", שדובב לאנגלית וחולק לשלושה פרקים.

פרקים שלא שודרו[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאורך השנים, נכתבו לסדרה מספר פרקים לא שודרו או צונזרו באופן בולט לקראת שידורם - אם בשל בעיות מול הצנזורה, אם בשל אסונות טבע או בשל סיבות אחרות. להלן רשימה חלקית של הפרקים שפורסמו בשל אי-שידורם:

 • פרק 18 - "היופי והחוף" - צונזר חלקית בארצות הברית. הסיבה הייתה סצנה פרובוקטיבית בה נראה ג'יימס לבוש ב שחשפה את "החזה הגדול" שצוייר לו. כמו כן, בפרק זה, הוא וג'סי צוחקים על "החזה הקטן" של מיסטי, שנעלבת ובוכה מכך. חלקים אלו, אשר בעלי חזות מינית ואף טרנסקסואלית (בשל הצגתו של ג'יימס באופן נשי, במראה החיצוני ובהתנהגות) נחתכו מהפרק, והפרק נערך מחדש ושודר בארצות הברית לאחר זמן רב, ללא הקטעים הבוטים. עד כה, לא שודר הפרק בישראל.
 • פרק 19 - "טנטקול וטנטקרול" - לא הייתה פרובוקציה כלשהי בפרק זה והוא אושר לשידור על ידי הצנזורה, אך לאחר אסון התאומים ובעקבות סצנה בה נראית הריסת העיר ובעיקר הריסת גורד השחקים בה, הוא לא שודר בשידורים חוזרים. עם זאת, קטע זה המשיך להופיע בפתיח של העונה הראשונה. הפרק הוחזר לשידור כמה שנים אחר כך ונמצא במארזי הווידאו.
 • פרק 23 - "מגדל האימה" - גם בפרק זה לא הייתה סצנה גסה כלשהי, אך לאחר אסון התאומים הוא נפסל לשידור בעיקר בגלל שמו (The Tower of Terror). הפרק הוחזר לשידור כמה שנים אחר כך ונמצא במארזי הווידאו.
 • פרק 35 - "האגדה של דרטיני" - פרק זה אינו משודר כיום בארצות הברית משום שלאורכו נראה אקדח מכוון מספר פעמים באופן מאיים למדי לדמויות הראשיות, וכמו כן נורות ממנו מספר יריות אזהרה. הורדת הפרק מלוח השידורים גרמה לבעיות בהמשכיות העלילה, שכן במהלך הפרק אש לכד 30 טאורוסים, והם הופיעו בפרקים הבאים, שבהם אש השתמש בטאורוסים בטורנירים, מבלי שהוסבר בסדרה לדמויות ולצופים בתוכנית מאין הוא השיג אותם.
 • פרק 38 - "פוריגון החייל החשמלי" - המפורסם שבפרקים אלו, שעורר סערה רבה מאוד לאחר שידורו וצונזר. הפרק שודר ב-16 בדצמבר 1997, וגרם לאשפוזם של כ-600 ילדים בשל חשד להתקף אפילפסיה. הפרק, שכלל לאורכו הבזקי אור אדום-כחול בתדירות נמוכה, צונזר בשל קטע בן 5 שניות שכלל במהלך הקרב בין פיקאצ'ו לפוקימון פוריגון את אותם הבזקים, אשר הופיעו בטעות בתדירות גבוהה מדי וגרמו למאות מהילדים שצפו בו ביפן (ובפרט גם למבוגרים יותר) להתקף אפילפטי (אף על פי שבדיעבד הסתבר לבסוף שרק חלק קטן מהילדים חוו התקף בעקבות צפייה בפרק). מאז אותה תקרית, הפוקימון פוריגון הוצא מהסדרה ואיתו גם ההתפתחויות שלו - דבר שגרם לבעיות בהמשכיות העלילה. כמו כן, התברר שהגורם לכך שההבזקים היו חזקים מדי היה תקלה בטכניקת פאקה פאקה בה נוצרה האנימציה. שינוי משמעותי שנגרם בעקבות פרק זה הוא הוספת כהות באיכות האנימציה של הסדרה.
 • פרק 40 - "שנה טובה, פוקימונים יקרים", הגרסה המקורית - הפרק לא שודר מעולם בגלל הבעיה החמורה עד להתפקע שיצרה דמותו של פוריגון, זאת על אף שדמותו הוסרה מהפרק. כעת, לא ידוע שום דבר על הפרק, חוץ משמו היפני (וכביכול גם שם עברי זה).
 • פרק ספיישל - "חג עם ג'ינקס" - הפרק נפסל לשידור בארצות הברית לאחר ששודר כבר פעם אחת, בשל טענה שהפוקימון ג'ינקס היא מייצגת סטריאוטיפית של אפרו אמריקאים ובפרט של הנשים בקבוצה זו. לאחר התלונה, שונה עיצובה של ג'ינקס וצבע גופה הפך לסגול.
 • פרק 250 - "מערת הקרח" - נפסל לשידור בארצות הברית עוד לפני ששודר, משום שג'ינקס הוצגה בו בעיצוב המקורי.
 • פרק 375 - "בארבוץ' נגד וויסקאש", הגרסה המקורית - פרק זה אושר לשידור אך רגע לפני שידור הפרק פגעה רעידת אדמה ביפן, ולכן החליטו לדחות את שידור הפרק בכמה חודשים, שכן בפרק עצמו גם הייתה רעידת אדמה והיה חשש שיפרשו את הפרק כלועג לאסון. עם זאת, הפרק מעולם לא שודר ביפן, ועקב כך הוא לא שודר גם בשאר העולם. לא ידוע מה יעלה בגורלו של פרק זה.
 • פרקים 680 ו-681 - "צוות רוקט נגד צוות פלזמה (חלקים א' ו-ב')", הגרסאות המקוריות - גם פרקים אלו אושרו על ידי הצנזורה ולא שודרו לבסוף עקב רעידת אדמה ביפן. לכן, החליטו לדחות את שידורם בכמה חודשים, שכן גם בפרקים אלו הייתה רעידת אדמה. כעת, לא ידוע מה יעלה בגורלם של הפרקים האלה, וייתכן שיקרה איתם אותו דבר שקרה עם פרק 375, שכן הפרק שלפני שני הפרקים האלה, פרק 679, מכיל קטע שמתחיל את עלילתם. אך לאחר השידור הראשון של פרק 679, הקטע הנ"ל הוסר בשידורים הבאים, וכל אזכור לפרקים האלה בתוך הסדרה לוט בערפל. מפני שהפרק עדיין לא שודר ביפן, הוא לא שודר גם בשאר העולם. קו העלילה של הפרקים נמחק מהקאנון, ובשל חשיבותם שונתה הלכה למעשה עלילת העונות הראשונות ביונובה.
 • פרק 694 (במקור פרק 683) - "הדייג המומחה שנלכד ברשת" - פרק זה תוכנן להיות פרק 683, עם זאת, שידורו נדחה בכמה חודשים בשל רעידת האדמה ביפן שגרמה לצונאמי, ובפרק הנ"ל כנראה הייתה סצנה שהזכירה את הצונאמי. שלא כמו פרקים 680 ו-681, פרק זה שודר אחרי כמה חודשים. כדי להתאימו לציר הזמן החדש של הסדרה, שלא כולל את שני הפרקים שאוזכרו במשפט הקודם, הפרק נערך מחדש. כמו כן, גם השם היפני של הפרק שונה מ"כנס הדיג של העיר קאסטיליה! דייג מומחה - סיילן מופיע!" ל"דייג מומחה - סיילן מופיע!", מכיוון שכל ההפניות והאזכורים לעיר קאסטיליה בפרק הזה הוסרו.

פוקימון בישראל[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסדרה זכתה לפופולריות רבה בישראל בקרב ילדים ובני נוער רבים ואף מבוגרים. ההצלחה הרבה של הסדרה בישראל הובילה להגעה של סרטי הסדרה לארץ, למכירת מוצרים רבים של הסדרה כגון, בובות, קלפים, סרטי DVD ומשחקי וידאו.

הפקת הדיבוב העברי[עריכת קוד מקור | עריכה]

במשך 12 שנים, משנת 1999 ועד לשנת 2011, דובבה הסדרה פוקימון לעברית באולפני נ.ל.ס (N.L.S Recording Studios). כמו כן, גם חמשת הסרטים שהגיעו לבתי הקולנוע בארץ (סרט מספר 12 שודר בערוץ דיסני ישראל) וסרט הספיישל "מיוטו חוזר" - דובבו באולפנים אלו לאורך שנות ה-2000 והופצו ב-DVD על ידי גלובוס גרופ ויונייטד קינג וידאו. במאית הגרסה העברית של הסדרה בישראל למשך עשר העונות הראשונות היא יפה גבאי (עונות אלה שודרו בערוץ הילדים). עם זאת, במאית הסדרה "פוקימון דברי הימים" הייתה מאיה בר שלום. בשנת 2009 בימוי הגרסה העברית לעונה ה - 11 של הסדרה (פוקימון מימד הקרב) הועבר לשרון בורגאוקר. ובשנת 2010 בימוי הגרסה העברית לעונה ה-12 של הסדרה (פוקימון קרבות גלקטיק) הועבר לטליה ברקאי.

בשנת 2011, הסדרה הפסיקה להיות משודרת בארץ עקב החלטת ערוץ דיסני ישראל שלא לשדר את הסדרה, העונה ה-13 טרם שודרה בישראל (אף על פי שדיבובה לעברית הושלם) , עונות 14-16 (שחור ולבן) לא דובבו לעברית ולא שודרו בישראל. בשנת 2011 בימוי הגרסה העברית לעונה ה-13 של הסדרה (פוקימון מנצחי ליגת סינו) הועבר לעמי מנדלמן. ובשנת 2016 טליה ברקאי חזרה לביים את הסדרה לעונות 17-19.

צוות המדבבים[עריכת קוד מקור | עריכה]

המדבבים העיקריים אשר השתתפו בדיבוב דמויות הסדרה בגרסה העברית:

 • אש קטצ'אם (במקור: ריקה מטסומוטו) - יהונתן מגון, דניאל מגון
 • פיקאצ'ו - איקואה אוטאני- קולה נשאר גם בגרסאות האחרות והפך, למעשה, לקולו הרשמי של פיקאצ'ו (וגם נינטנדו בעצמה החליטה לשים את קולה של אוטאני כפיקאצ'ו במשחקי הפוקימון השונים החל מ"פוקימון צהוב", 1999).
 • קלמונט - יובל בינדר
 • סרינה - טליה ברקאי
 • בוני - מייה קדוש
 • אלקסה - שירלי לילו
 • פרופסור סייקאמור - דן שצברג
 • ניני - אורלי תגר
 • דליה קטצ'אם (במקור: מאסאמי טויושימה) - לירז ברגמן
 • פרופסור אוק (במקור: אוּנשוֹ אישיזוּקה) - יהויכין פרידלנדר
 • ברוק (במקור: יוג'י אואדה) - אלון גורן, גיא רושיניאק
 • דון (במקור: מגומי טוֹיוֹגוּצ'י) - טליה ברקאי
 • גרי אוק (במקור:יוּקוֹ קוֹבּאיאשי) - אביהוד תדהר, דורון בן-עמי, דניאל זילברשטיין
 • פול (במקור: קיוטאקה פורושימה) - מירון אהרונוביץ
 • ג'סי (במקור: מגומי האיאשיבארה) - מאיה בר שלום, ענת ניב
 • ג'יימס (במקור: שיניצ'ירו מיקי) - גיא נתיב (עד שנת 2003 בערך), לירון לב, גילן שחף.
 • מיאו (במקור: אינוּקוֹ אינויאמה) - יוסי צברי, ירון מלאכי, עידו מוסרי, יואב נאמן, דור סרוגו
 • קריינות - עמי מנדלמן
 • מיסטי (במקור: מאייומי איאיזוקא) - עדי בן ישראל (בשתי העונות הראשונות), נעמה אוזן (החל משנת 2001 ועד פרישתה של הדמות), טליה ברקאי
 • מיי (במקור: קאורי סוזוקי) - דון לני גבאי
 • מקס (במקור: פושיגי יאמאדה) - איל כהן, עידן דנקנר
 • הארלי (במקור:ג'וּניצ'י קאנמארוּ) - יהונתן מגון
 • דרו (במקור: מיצוקי סאייגה) - דור יצחקי
 • השוטרת ג'ני- נטע רווה, מייקי אריאל, מירי כהן, עדי בר לב.
 • האחות ג'וי-ענבל ארבל, ליטל וידבסקי, דנה רישפי, אתי קסטרו, נועה מלמד, עינת אזולאי.
 • גרייס- אורנה כץ

לעתים הצטרפו מדבבים וזמרים אורחים לסרטי פוקימון. בין האורחים ניתן למצוא, למשל, את אפי בן ישראל, שגילמה שני תפקידי משנה בדיבוב הסרט הראשון, "מיוטו מכה שנית" (לצד בתה עדי, שדיבבה את מיסטי) ואף ביימה את הקולות בו, מומי לוי, ששר את שלושת שירי הפתיח של "פוקימון" בגרסאות הסרטים במקום עוזי פוקס, ניר רון, ששיחק את הנבל הראשי ב"פוקימון 2000- כוחו של אחד", דדי זהר, שדיבב דמות משנית בסרט "ארכאוס ותכשיט החיים" (דובב לעברית ב-2010), והזמרת שרי, ששרה את אחד משירי הסיום באותו הסרט.

סרטי פוקימון שדובבו לעברית[עריכת קוד מקור | עריכה]

במשך השנים סרטים שונים של הסדרה פוקימון הוקרנו בישראל בדיבוב מקורי לעברית. סרטי פוקימון 1 עד 4 וסרט הספיישל מיוטו חוזר הקורנו בבתי הקונלוע ברחבי הארץ בתחילת שנות האלפיים. ואילו, בשנת 2010 הסרט ה-12 של הסדרה (פוקימון - ארכיאוס ותכשיט החיים) דובב גם הוא לעברית ושודר בערוץ דיסני ישראל יחד עם העונה ה-12. בשנת 2011 סרט מספר 13 של הסדרה (פוקימון - זורוארק מאסטר האשליות) דובב גם הוא לעברית והיה אומר לעלות בערוץ דיסני ישראל כמו קודמו, אך הוא לא שודר עד היום עקב החלטת ערוץ דיסני ישראל להפסיק לשדר את פוקימון אצלם בערוץ.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא פוקימון בוויקישיתוף