שיחת משתמש:דוד שי/ארכיון72

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

תוכן עניינים

ריאיון[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחה:ראיון. דוד שי 19:26, 30 בנובמבר 2007 (IST)

יונת דואר[עריכת קוד מקור]

שלחתי אחת. נינצ'ה - שיחה - בואו לקרוא ולערוך! 23:10, 30 בנובמבר 2007 (IST)

גם אני. ירוןשיחה 21:12, 1 בדצמבר 2007 (IST)

שיחה:יהדות: בין דת למוסר#חשיבות?[עריכת קוד מקור]

שלום דוד

בבקשה חווה דעתך בשיחה הנ"ל.

בברכה ---יוני--- 13:57, 2 בדצמבר 2007 (IST)

למה ולמה זה מפריע?[עריכת קוד מקור]

[1]? ספציפית במקרה זה? ברור שהם לא זכאים לערך בפני עצמם אבל איזכור כזה דווקא נראה לי מתאים. בכל מקרה, זה נראה לי שינוי מדיניות קיימת. דרור 19:55, 2 בדצמבר 2007 (IST)

שתי הגרסאות אינן טובות בעיני, כל אחת סוטה לקיצוניות אחרת. בעיני הנוסח הראוי, במקום "אב לשלושה" הוא "אב לשלושה ילדים, כולם עורכי דין, שניים מהם במשרד נשיץ-ברנדס". ברור לי שיש חשיבות לכך שילדים הולכים בדרכי האב. עם זאת, שמות הילדים, ובוודאי שמות הנכדים, אינם חשובים. זה הזמן לגלות שגד נשיץ היה שכני החביב במשך כשלושים שנה, ולכן אני נמנע מלערוך את הערך העוסק בו, אף שהערך ראוי להרחבה רבה. דוד שי 20:05, 2 בדצמבר 2007 (IST)
אני חושב שיש חשיבות לשמות הילדים. מי שיחפש את שמו של אחד הילדים יגיע באמצעות מנגנון החיפוש לערך זה (אין צורך בערך נפרד על הילדים, אולם מי שישמע על עורך הדין ויתהה על הקשר יכול לרצות לדעת זאת - לדעתי זה אכן מידע אנציקלופדי). דרור 18:25, 3 בדצמבר 2007 (IST)
לדעתי זה מידע רכילותי. דוד שי 22:54, 3 בדצמבר 2007 (IST)

כרגיל, יש להפעיל שיקול דעת. אתן שתי דוגמאות - בערך עקיבא ארנסט סימון ציינתי את שם בנו - אוריאל סימון (והצבע הכחול מסביר את הסיבה) וקשה היה לי שלא לציין כבר את שם בתו שאינה "חשובה". לגבי מישל רבל - שניים מילדיו עוסקים בתחום קרוב לשלו וציינתי את שמם; כחלק מהביוגרפיה שלו חשוב היה לציין את בנו שנפטר ואז נותר הבן הנוסף ששוב היה מוזר לא לציין את שמו. שנילי (שיחה | תרומות | מונה) שכח לחתום

אכן, יש להפעיל שיקול דעת, ובנושא שלפנינו, הצגתי את תוצאת שיקול הדעת שלי, ודרור הציג את תוצאת שיקול הדעת שלו, השונה משלי. דוד שי 23:10, 3 בדצמבר 2007 (IST)

אבן בטוטה[עריכת קוד מקור]

היות וניסת לעשות סדר בערך זה, אני מבקש להודיע לך כי עברתי עליו, קיצצתי 40% מתוכנו, בדרך כלל על ידי העברת התאורים המפורטים של המקומות בהם עבר, לערכי המקומות, תוך ציון שזו התרשמות של נוסע מוסלמי מהמאה ה-14. כן ערכתי שיכתוב מקיף. אם תמצא עניין, אולי אתה מוכן לשים קץ לתבנית העריכה המצויה בו. תודה.‏Daniel Ventura‏ 22:48, 2 בדצמבר 2007 (IST)

עלי מוהר[עריכת קוד מקור]

מה אומר לך, דוד, לעתונות אבדו הפרופורציות. במקום לכתוב מתחת לתמונה "דוד שי, בירוקרט הוויקיפדיה העברית, משתתף בסיור לזכרו של עלי מוהר", בחרו להקדיש את הכתבה לתיאור סתמי של הסיור. איך זה חל כזה פיחות במעמדנו?! ‏Harel‏ • שיחה 23:15, 2 בדצמבר 2007 (IST)

ואני בכלל חשבתי שדוד שי ניתן להפצה רק תחת רשיון גנו... הידרו 23:21, 2 בדצמבר 2007 (IST)
היה יופי של סיור, כל הכבוד למארגנים על הביצוע (וכמובן לעלי מוהר על הטקסטים). דוד שי 06:02, 3 בדצמבר 2007 (IST)

התיזו מים בשלולית[עריכת קוד מקור]

מתוך סקרנות, מה זה היה בדיוק (תסתכל על הקטגוריה שהוספת)? :) דניאל ב. 23:16, 2 בדצמבר 2007 (IST)

תשובה בדף השיחה הידרו 23:24, 2 בדצמבר 2007 (IST)

סטירה לצרפתייה[עריכת קוד מקור]

דוד שלום.

קיים ערך בארגז החול שלי שאני משתוקק להעביר אותו למרחב הערכים הראשי. אף אחד עוד לא עבר עליו, למרות שהצעתי זאת למספר אנשים. בנוסף לפניות האישית, פירסמתי את הערך גם במדור "ביקורת עמיתים" ולא נענתי. הערך ממש קצר - ייקח לך לכל היותר 7 דקות כדי לעבור עליו. תעשה מצווה לחג ותשמח את ליבו של יהודי, עבור על הערך תן סטירה לצרפתייה. בברכה, Bravo123 23:17, 3 בדצמבר 2007 (IST).

עברתי, ולטעמי אפשר להעבירו למרחב הערכים. דוד שי 23:36, 3 בדצמבר 2007 (IST)
גם אני עברתי, ואני מסכים עם דוד. (ממני לא ביקשת למרות שהצעתי...) נינצ'ה - שיחה - בואו לקרוא ולערוך! 23:44, 3 בדצמבר 2007 (IST)

מכתב שהופנה לאחד המפעילים[עריכת קוד מקור]

דוד שלום רב
מועבר לעיונך מכתב שהופנה על ידי למשתמש:pacman, כל זאת בתקוה לקבל אצלך אוזן קשבת.
כמו כן ברצוני להביא לידיעתך שמקבל המכתב משתמש:pacman מחק אותו מספר פעמים מבלי להגיב עליו. על פניו נראית לי התנהגותו לא מקובלת, לא אתית ולא יפה. חבל!!!!
תודה

שלום רב
רציתי להודות לך משתמש:pacman על כך שהצלחת להעיף מויקיפדיה את הערכים חדשות המשטרה אתר אינטרנט ואבי בר עיתונאי שהכנסתי וזאת מבלי לאפשר לי לתקן את הדבר.! כבר בהתחלה יכולת לומר לי כי הסיבה האמיתית היא הפנייה לאתר חדשות המשטרה מה שנראה כפרסום והעובדה שאני הכנסתי בעצמי את הערכים. ובהמשך לאפשר לי לתקן את הטעון תיקון. אך מסיבות ששמורות עמך העדפת להסתתר מאחורי טענה חסרת בסיס ולא נכונה שאין הערכים מתאימים לויקיפדיה, כאשר ישנם כאן עשרות ואולי מאות ערכים דומים לחלוטין.! לצערי הרב אני חייב לומר לך שהתנהגת כלפי בצורה לא חברית, לא מפרגנת, ולא ברור לי מה הביא אותך לעשות את זה. לא באתי לכאן כדי לחבל בויקיפדיה ההיפך הוא הנכון, אך קיבלתי ממך יחס של מי שבא לחבל בויקיפדיה. אני מקווה שאתה מרגיש טוב עם עצמך באשר לדרך בה נהגת בי. אבל אתה יודע העולם הוא גלגל!!! יחד עם זאת אני מקווה שתהיה מספיק הגון ותסיר את ההערות אותן הכנסת לשני הערכים: חדשות המשטרה ואבי בר ותאפשר למישהו אחר להעלות את הערכים הללו במועד מאוחר יותר בצורה שתתאים לקריטריונים בויקיפדיה.

תודה
Pnns 23:45, 3 בדצמבר 2007 (IST)

Pnns, אחרים יכולים לכתוב את הערכים הללו בעתיד ואני לא רואה למה בכלל אתה ממשיך להתעקש לפנות למשתמש Pacman. אשמח מאוד אם תרד כבר מהנושא הזה, מספיק דפים כבר ראו אור לתגובותיך. מספיק. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 00:13, 4 בדצמבר 2007 (IST)


תודה לך משתמש:Yonidebest על התייחסותך, אך מדובר בדבר עקרוני ומקומם. יחד עם זאת אני מקבל את הארתך ואפסיק בשלב זה את המאבק להחזרת הערכים חדשות המשטרה אתר אינטרנט ו- אבי בר עיתונאי לויקיפדיה.

אגב ראיתי את דף המשתמש שלך והוא מצא חן בעיני ואני שואל האם זה מבנה רגיל ולגטימי, אחרי מה שקרה לי עם: משתמש:pacman אני מבקש לוודא קודם כל שמה שאכתוב בדף המשתמש שלי לא יימחק.

אגב נוסף, אנחנו שכנים, אני מכפר סבא
תודה
Pnns 00:28, 4 בדצמבר 2007 (IST)

אבי - מה דעתך, במסגרת מאמציך לתרום לוויקיפדיה, להרחיב ולשפר את הערך משטרת ישראל שדורש טיפול בידי מי שמבין בנושא? תוכל אפילו, במסגרת עריכתך, להוסיף בו תחת "קישורים חיצוניים" את ההפניה לאתר חדשות המשטרה, ששם הוא יהיה באמת רלוונטי ובמקום. מגיסטרשיחה 00:43, 4 בדצמבר 2007 (IST)


רעיון נחמד, אבדוק מה יש עד כה ונראה מה ניתן לשפר. אך קודם לכן עלי ללמוד עוד קצת כיצד מתחברים לתמנון רב הזרועות הזה שנקרא ויקויפדיה.
Pnns 00:46, 4 בדצמבר 2007 (IST)

אין מה ללמוד. כנס לערך ולחץ על הלשונית "עריכה". לגבי דף המשתמש שלי - עדיף שקודם תתרום משהו לאתר הזה לפני שתפתח דף משתמש. ראה גם ויקיפדיה:דף משתמש. בברכה, ‏Yonidebest Ω Talk‏ 13:05, 4 בדצמבר 2007 (IST)

פועלו של בוט ההחלפות[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחת ויקיפדיה:בוט/בוט החלפות#פועלו של בוט ההחלפות. דוד שי 07:39, 4 בדצמבר 2007 (IST)

חסרה t[עריכת קוד מקור]

כאן. יחסיות האמת • כ"ד בכסלו ה'תשס"ח 02:58:53

תודה רבה. דוד שי 07:23, 4 בדצמבר 2007 (IST)

פרשת "הימין האמיתי"[עריכת קוד מקור]

קודם כל אני מבקש מאד שדוד שי יענה לי בלבד משום שזוהי שאלה שכרגע מופנת אליו בלבד.
עוד דבר להבהיר שאיני תומך בדעות וכו' של מפלגה זו ורק רציתי לקבל תשובה עניינית על הנושא שמסקרן אותי.
השאלה היא מדוע בזמנו (פברואר 2007) הוחלט שלא יהיה ערך בויקיפדיה על מפלגת "הימין האמיתי" כאשר המשתמש דאז כתב את הערך בצורה רגילה לחלוטין אך הוחלט למחוק את הערך ולחסום את רוב המשתמשים התמכו בפתיחת הערך על המפלגה ועל העומדים בראשם ? (אם הצגתי משהו לא מדוייק תקן אותי בבקשה)...
ויקיפדיה היא אינציקלופדיה שיוויונית שלא נוטה לאף צד (כך היא אמורה להיות) אך למרות זאת הנני מרגיש שיש פה איזשהו גל תמיכה לכיוון שמאל של המפה הפוליטית הישראלית שמתנגדת (בקרב המפעלים לפחות) לפתיחת ערכים על נושאים ימניים או להפך מנסה להציג אותם בצורה שונה, אך למרות זאת יש פה ערכים רבים על אירגוני שמאל זוטרים המשתייכים לשמאל "הקיצוני" של המפה הפוליטית ואין שום בעיה לפרסם ערכים אלו. אם תוכל לענות לי בצורה רגילה מבלי לעורר פה דיון "סוער". נ.ב בזמן הלא רב שאני פועל בויקיפדיה הספקתי לקבל ממך רושם חיובי מאד. --David te 23:04, 4 בדצמבר 2007 (IST)

בהצבעת המחיקה תוכל לקרוא את נימוקי התומכים במחיקה והמתנגדים לה. דוד שי 05:36, 5 בדצמבר 2007 (IST)
ואם אכן הוחלט בעבר למחוק את הערך האם מותר לכתוב אותו מחדש לאחר תקופה מסויימת ? --David te 12:45, 5 בדצמבר 2007 (IST)
לא, אבל תיאורטית ניתן לפתוח הצבעת מחיקה חוזרת לאחר חודשיים. יחסיות האמת • כ"ה בכסלו ה'תשס"ח 18:23:47 18:23, 5 בדצמבר 2007 (IST)
אבל רק אם יש לך נימוקים כבדי משקל לשינוי המצב. אין להטריח את הקהילה שלא לצורך, רק מפני שלא מוצאת חן בעיניך החלטה שלה. דוד שי 19:21, 5 בדצמבר 2007 (IST)

הקצין והרוזן[עריכת קוד מקור]

אתה מוכן להורות על בדיקת הערך בו הצבת תבנית שכתוב. השכתוב בוצע ולדעתי אפשר להסיר את התבנית. תודה.‏Daniel Ventura‏ 06:28, 5 בדצמבר 2007 (IST)

בערך יש תבנית "עריכה", והגהתי את פסקת הפתיחה שלו מלמדת שהוא זקוקה לה. לצערי אין לי זמן לקרוא את כל הערך. דוד שי 07:00, 5 בדצמבר 2007 (IST)
מצאתי זמן, והסרתי את תבנית העריכה. דוד שי 07:17, 5 בדצמבר 2007 (IST)
תודה יישר כח על הצבת התבנית ועל הברת המהירה. ‏Daniel Ventura‏ 08:13, 5 בדצמבר 2007 (IST)

חשבון המשתמש על שמי[עריכת קוד מקור]

שלום דוד,
אודה לך על העברת שם המשתמש שלי, Eldad, על שמי (משתמש זה לא היה פעיל). בעקבות מספר שינויים שנעשו לאחרונה במערכת, נרשמתי מחדש בתור Eldads, אבל לא יכולתי להירשם בתור Eldad (ראה גם את הדיון בדף השיחה של רותםליס, "שם קובץ הארכיון שלי). תודתי נתונה מראש, אלדדשיחה 06:39, 5 בדצמבר 2007 (IST)

תיקון קטן של בקשתי: כמובן, בקשתי היא להירשם בהמשך בשם זה. אודה לך אם תוכל להפנות את השם הקיים כרגע, כדי שאוכל להירשם תחתיו (למניעת מצב בלתי אפשרי בעתיד, שבו יהיה "אלדד" במערכת, אבל מישהו אחר בשם "Eldad" יפעל גם כן). אלדדשיחה 06:41, 5 בדצמבר 2007 (IST)
לא ירדתי לסוף דעתך: האם את רוצה לשנות את שמך מאלדד ל-Eldad, או להשתלט על השם Eldad תוך שמירת שמך הנוכחי? דוד שי 07:02, 5 בדצמבר 2007 (IST)
בדיוק - האחרון. אני מעוניין להמשיך להשתמש בגרסה העברית של שמי בעריכות בוויקיפדיה, אבל לשייך גם את Eldad אלי. אם זה אומר שאני צריך להירשם תחת שם זה גם כן - זה מה שאעשה; אם זה אומר שהשימוש ב-Eldad יפנה לשם המשתמש הנוכחי שלי, הנמצא בשימוש, "אלדד" - גם פתרון זה מקובל עליי. אלדדשיחה 07:03, 5 בדצמבר 2007 (IST)
פיניתי, קח את Eldad לבעלותך. דוד שי 07:21, 5 בדצמבר 2007 (IST)
חן חן, דוד, אין כמוך. אלדדשיחה 07:22, 5 בדצמבר 2007 (IST)

פגיעה בהחלטתך[עריכת קוד מקור]

דוד שלום.

אני רוצה להשב את תשומת ליבך לדברים שעודדי ופקמן כותבים עלי בדפי שיחה. אני פניתי אליך לא מזמן, בבקשה שתאשר בדיקה של ערכיי על ידי משתמשים שאינם דווקא מפעילי מערכת, ואתה אישרת את הבקשה זאת. משום מה, פקמן ועודדי אינם מסכימים עם הקביעה הזאת והם פשוט שמו פס על ההחלטה שלך. אתה מוזמן להיכנס לקישור הבא - 1 - ולהתרשם. למי בדיוק יש פה את היכולת לבטל את החלוטתיך? הרי אתה בירוקרט והם רק מפעילי מערכת. הדבר שבאמת מרתיח בכל הסיפור הוא שהם בכלל לא דנים על כך, לא איתי ובפרט לא איתך. אני מבקש שתשב גם את תשומת ליבם לעניין הזה ותסביר להם שמעשיהם פוגעים גם בי וגם בך. בברכת חג שמח, Bravo123 00:42, 6 בדצמבר 2007 (IST).

בראבו, דוד הוא משתמש שווה בין שווים, וכל אחד יכול "לבטל את החלטתו". זכותם של פקמן ועודדי לבקש "ויקיפד-מבקר" המקובל על הקהילה. ‏Gridge ۩ שיחה 00:47, 6 בדצמבר 2007 (IST).
כמו שאמר Gridge, אין קדושה בהחלטותי, ולוויקיפדים יכולה להיות דעה שונה משלי. אם פקמן ועודדי מעוניינים במבקר שמקובל על ויקיפדים רבים, נצטרך למצוא אחד כזה. דוד שי 06:32, 6 בדצמבר 2007 (IST)
אוקיי. אז תוכל לעזור לי למצוא מבקר שיהיה הוגן גם כלפי הקהילה וגם הוגן כלפי? אני לא יכול להעלות ערכים וזה מאוד מייאש אותי. בברכה, Bravo123 15:17, 6 בדצמבר 2007 (IST).
כבר סיכמנו שעד שיימצא מתנדב ראוי, אני אבקר את ערכיך. נדמה לי שנינצ'ה הציע את עצמו. האם יש כעת ערכים המחכים לביקורת? דוד שי 19:39, 6 בדצמבר 2007 (IST)
אני מוכנה לבקר ערך אחד. חנה ק. 19:42, 6 בדצמבר 2007 (IST)


יש לי בעיה עם עודדי[עריכת קוד מקור]

שלון לך, החבר דוד שי

יש לי בעיה קשה ביותר עם עודדי. הוא משחזר כל הזמן תרומות שלי בלא שאלות הבהרה, סתם כדי לעצבן. במקרה האחרון הוא "טיפל" בתרומות האחרונות שלי למיתולוגיה נורדית. הוספתי שם שורת ערכים חדשים ותיקנתי הגייה של שמות.

התעתיק הסקנדינבי מוכר לי, ואין לי צורך בעוזרים. אולם, התעתיק ששיניתי הוא גם התעתיק שמשתמש בו הספר "המיתולוגיה הסקנדינבית", ויש שם גם הסבר מפורט לגבי התעתיק הסקנדינבי. למותר לציין שספר זה הוא היחיד בעברית שעוסק במכלול המיתולוגיה הנורדית. בן הטבע 08:13, 6 בדצמבר 2007 (IST)

אגב, הוא איים לחסום אותי רק בגלל תרומותיי הרבות למיתולוגיה נורדית. אולי אינני זוכר, אבל אלה הן הסמכויות של המפעיל בימינו? לחסום אדם בשל תרומותיו? רק אם אעורר מהומה רבתי תתחיל לפעול בנידון? בן הטבע 08:41, 6 בדצמבר 2007 (IST)

אני גם דורש שישלח לי במייל את זהותו האמיתית. אני רוצה לדעת מי זה הבן אדם הזה שמטריד אותי כל הזמן. בן הטבע 08:46, 6 בדצמבר 2007 (IST)

מבלי להתייחס ליתר טענותיך, דרישתך בסיפא בלתי לגיטימית, מחוצפת ומדאיגה. כידוע לך היטב, הזכות לאנונימיות ולפרטיות היא מאבני היסוד של ויקיפדיה, ודווקא עודדי טרח ומסר לציבור מיוזמתו פרטים אישיים אודותיו הרבה מעל ומעבר למתחייב במדיום זה. ואת הדיון בענייני תעתיק יש לקיים בדף השיחה של הערך הרלוונטי, ללא דרמטיזציה מיותרת, ללא פטרונות, וללא פיזורו על פני דפי שיחה רבים. מגיסטרשיחה 09:23, 6 בדצמבר 2007 (IST)
אני סקרן לגבי זהותו. מבלי הסקרנות הזאת שטבועה בי לא הייתי מחבר ערכים באנציקלופדיה. מלבד זאת, עודדי מטריד אותי ואני דורש מהחבר דוד שי לשים לכך קץ. אנא, אל תהיה לו לפה. הוא יכול לשוב על דבריך, אבל הנני מקווה שידאג ליישר את ההדורים במקום לנהוג כחכמולוג שלא בשעתו. בן הטבע 09:28, 6 בדצמבר 2007 (IST)
זהותו זה לא הדבר החשוב כאן. עדיף שתדבוק בטענתך הראשונה לגבי שחזורים ללא הסבר והתנכלות, ותעזוב את זהותו של עודדי לנפשה. בברכה, MathKnight הגותי 19:52, 6 בדצמבר 2007 (IST)

ראה נא, החבר דוד שי. אני עוסק בעיקר בשיפור ערכים ואני לא יודע מה מתרחש מאחורי הקלעים. כולי תקווה שלא יצרתם כאן איזו חונטה שלטת, שבה מפעיל מגן על מפעיל באופן אוטומטי. אני שב על דבריי: למפעיל אסור לאיים בחסימה בשל שיפור ערך. הוא יכול לנעול את הערך לזמן מה, אבל לא לחסום משתמש. תפקידך להבהיר זאת למפעילים. ואם יש פה חונטה, אז נוריד אותה בדרכים דמוקרטיות. ניצור אופוזיציה, נגייס המון חברים חדשים ונקדם את ויקיפדיה בדרך ראויה יותר. אני לא אסבול איומים בחסימות שלא לצורך, בן הטבע 09:37, 6 בדצמבר 2007 (IST)


את ויקיפדיה כותבים כלל המשתמשים. הם הטייסים וסמכויות המפעיל ניתנו לעובדי תחזוקה על מנת שישרתו את הטייסים הללו. בל נשכח זאת.

כשהפרשים המונגולים כבשו ארצות חדשות, הם הותירו בתפקידיהם את הבירוקרטים המקומיים. הם היו הפרשים. הבירוקרטים נועדו רק לשמש כעזר להם. כשהתגלעו בעיות מסוימות החליפו את הבירוקרטים באנשים אחרים. זהו טיבו של עולם.

כפי שאמרתי לא פעם, כל התרומות הן תרומות מכובדות, וכל החברים הם שווי זכויות, אבל יש חברים ששווים יותר מבחינת ערכם, אם ביכולת הכתיבה המשובחת ואם בידיעותיהם המקיפות. צר לי שממלוא רום צניעותי אינני מתרגש מידיעותיהם של מרבית החברים. אינני בז להם חלילה, אך נסער ומתפעם אינני. לדאבוני, חרף ניסיוני לעניין מומחים מן האקדמיה להצטרף לויקיפדיה, אינני מצליח לעשות כן. ואיך תוכל לבקש מפרופסור לספרות לתרום לערך כמו דון קישוט, כשאינו מסוגל כלל להגות את השם המשונה הזה. לא כל הפרופסורים הם מוכשרים באותה מידה, אבל באופן ממוצע דעתם בתחום מומחיותם נכונה יותר.

החבר עודדי טרם הרשים אותי בהיקף ידיעותיו ובעושרן המעמיק. צר לי על כך מאד ואולי העתיד צופן לו גדולות, ואני האידיוט. אולם, בתור זה שירחיק מכאן פרופסורים לפולקלור הוא אכן עושה מלאכה נאה. אין ספק, אני נדהם בכל בוקר מחדש לגלות פה כל כך הרבה גאונים. איפה כל אלה מתחבאים בעולם האמיתי? מדוע לא פגשתי בימי חיי המוני חכמים כפי שמצויים פה? אפילו בוועדות הבחירה לפרס נובל מתכנסים אנשים נחותי קומה מאשר הויקיפדים העברים. וכבר אוכל להתנבא ולהבטיחך שביום מן הימים אחד הויקיפדים עוד יזכה לקבל את הפרס.

אבל מה יש לדון בכך. הגעתי להחלטה יפה. במקום להתווכח על קוצו של יוד, ולזעום על העריכות הזדוניות, אני פשוט אפרסם במקום אחר כמה מן המאמרים הויקיפדיים שתרמתי להם, ואעשה זאת תחת רישיון פתוח. כך תהיינה ברשת שתי גרסאות: זו של נופדיה וזו של ויקיפדיה. הווה אומר, אמשיך לתרום כהרגלי, אך אם יבוצעו שינויים איומים אעתיק את המאמר כולו למקום אחר, במקום לדון ולהתווכח.

בהזדמנות זו אני רוצה לשבח את אמירתו האמיצה של רודולף ג'וליאני כי המדשאה הדרומית בסנטרל פארק מיותרת. בן הטבע 13:11, 6 בדצמבר 2007 (IST)

אסתפק בתשובות שקיבלת בדף השיחה שלך. דוד שי 19:34, 6 בדצמבר 2007 (IST)
לדעתי התשובות שהוא קיבל אינן מספקות ואף אחת לא מתייחסת לתלונות שהעלה. אם יש כאן התנכלות לחינם ושחזורים ללא הסבר, יש לברר את הפרטים ולנקוט פעולות לתיקון העוול. אם גם בן הטבע כותב על חונטה שלטת כדאי שלא נטאטא את ההאשמות מתחת לשטיח אלא נלבן אותן. בברכה, MathKnight הגותי 19:52, 6 בדצמבר 2007 (IST)
רק עכשיו ראיתי את השיחה, שאורכבה משום מה. בכל מקרה, כאשר משחזרים משהו שהוא לא השחתה יש נמק, ולא צריך כל ויכוח ומלחמת עריכה ישר לרוץ לאזהרות ואיומים. בכל מקרה: תלונות יש ללבן ולא לטאטא מתחת לשטיח, גם לא בגלל פחד מנקמה אישית מצד זה שהתלוננו עליו וחבריו. בברכה, MathKnight הגותי 19:56, 6 בדצמבר 2007 (IST)
המחשבה כאילו מישהו בוויקיפדיה העברית מוּנע על-ידי פחד מוזרה בעיני. אני מקווה שהוויקיפדים מוּנעים על ידי תבונתם. דוד שי 20:06, 6 בדצמבר 2007 (IST)

אגב, בן הטבע, המקום להתלונן הוא בויקיפדיה:בירורים. בברכה, MathKnight הגותי 19:59, 6 בדצמבר 2007 (IST)

מי מאיים? איזו נקמה? ישנם חילוקי דעות לגיטימיים. ביני לבין החבר דוד שי היו המון כאלה, ולמרות זאת הוא מאד מוערך עליי. אני יודע שהוא גר ליד דדי צוקר, אבל לא משום שעקבתי אחר מכוניתו. הוא בעצמו סיפר על כך. בכל אופן, עודדי איים עליי בחסימה במקום לנעול את הערך, וגם ספק אם היה עליו לנעול את הערך. הוא פשוט מרשה לעצמו יותר מדי בזמן האחרון וצריך לרסן אותו. למרות זאת, אולי לא אתאפק ואפרסם מאמר על תרגומיו של פלוני, ואעשה זאת בצורה האובייקטיבית ביותר. אבל אולי בכלל לא אחבר מאמר כזה. אני לא יכול להעסיק אלפי קוראים בדברי הבל קטנוניים. כל האפשרויות פתוחות בפניי, ואין כאן כל צל של איום. הרי אי אפשר לכבול את ידיי בגלל שאני ויקיפד בחלק מן הזמן.

השאלה שאני שואל את החבר דוד שי: למה לא אוסגרד? למה אין ביניכם איש אמיץ שמסוגל להתמודד עם האמת? זאת השאלה שמעניינת אותי, למען האמת. בן הטבע 21:49, 6 בדצמבר 2007 (IST)

יש לי אמון רב בעודדי, שעושה בנועם רב עבודת בקרה חיונית.
באשר לאוסגרד או אסגרד, המקום לדיון בשאלה זו הוא דף השיחה של הערך. מובן שיש לעשותו בכבוד הדדי. דוד שי 21:56, 6 בדצמבר 2007 (IST)

אתה אישרת את נעילת ההעברה. כלומר, אני נחשב ויקיפד מסוכן, שאבין אחת ולתמיד? בן הטבע 22:05, 6 בדצמבר 2007 (IST)

אף אחד לא משיב לי בדף השיחה. כלומר, נועלים ושוכחים? האם בהתעלמות ובכוח אתה רוצה להשיג את מאווייך? אני מציין נימוקים משלי? איפה הנימוקים האחרים? בן הטבע 22:14, 6 בדצמבר 2007 (IST)

הנעילה נבעה ממלחמת העברות שניהלת, בזמן שיש לקיים דיון בדף השיחה.
בדף השיחה שלך, שנחפזת לארכב, ניתנה לך סיבה "במצב בו יש מעל 1000 מופעים לכתיב הנוכחי ואפס לתעתיק שאתה מציע, אין להעביר ללא דיון והסכמה". ייתכן, שאינך מסכים עם נימוק זה, אבל הטענה "אף אחד לא משיב לי בדף השיחה" מוגזמת. חכה בסבלנות לתגובות נוספות. דוד שי 22:47, 6 בדצמבר 2007 (IST)

ממש אין לי סבלנות וזמן לדון בזה יותר. רק רציתי להעיר את תשומת ליבך לפרץ אלימות מצד המפעילים ואת ידענותם המפוקפקת של משתמשים אנונימיים. אולי אלו השנים באוניברסיטה שגורמות לי להתייחס למקורות כתובים ביתר רצינות, ואולי אני סתם טיפוס מעצבן. בכל אופן, שישאר אסגרד. התחלתי לטפל במיתולוגיה הנורדית בימים האחרונים, כפי שתוכל הבחין, ואני כעת מושך את ידיי משם. בעוד כמה שנים אולי ייתווסף שם עוד ערך. בן הטבע 22:54, 6 בדצמבר 2007 (IST)

שלום, החבר דוד שי.

פעלתי לפי ההנחיות. אני אמתין שבוע. אם בתום שבוע ימים לא אמצא בדף השיחה נימוקים לאסגרד, אבקשך לשחרר את הערך מנעילתו על מנת שאבצע העברה. אלו הכללים ואבקשך להקפיד עליהם, קלה כחמורה. בן הטבע 11:05, 7 בדצמבר 2007 (IST)

יש בדף השיחה נימוקים כבדי משקל לשם "אסגרד". דוד שי 14:43, 7 בדצמבר 2007 (IST)

החלפת שם משתמש[עריכת קוד מקור]

אודה לך מאוד אם תשנה את שם המשתמש שלי (אם אפשר) למשתמש:איתן ב.. כמו כן אשמח לתשובתך בדף שיחתי. שישי בבוקר 11:13, 7 בדצמבר 2007 (IST)

שיניתי. דוד שי 14:25, 7 בדצמבר 2007 (IST)

שליחות קטלנית 3[עריכת קוד מקור]

דוד שלום.

גרסה שלי לערך מחכה לך כאן לבדיקה. בברכת חג שמח, Bravo123 11:33, 7 בדצמבר 2007 (IST).

אשמח אם תעבור גם על ערך נוסף - תפוחים מן המדבר. בברכת חג שמח, Bravo123 01:13, 8 בדצמבר 2007 (IST).
אני מבקש את התערבותך בערך סנייק. בברכת חג שמח, Bravo123 17:43, 8 בדצמבר 2007 (IST).

שיחה: זהרה לביטוב[עריכת קוד מקור]

העליתי תמונה לערך, ונתקלתי ב"זכרון" ובדף השיחה. כרגיל, אורי רדלר מתנשא אבל צודק. אבקש רשותך להסיר את הזכרון, הוא אינו מוסיף לערך. אלמוג*הצטרפו למיזם המדינות* 07:53, 8 בדצמבר 2007 (IST)

הרשות נתונה. דוד שי 07:56, 8 בדצמבר 2007 (IST)
תודה, והסרתי את ה"זכרון". את הקובץ עצמו לא מחקתי, שמא יימצא בו שימוש בעתיד. אלמוג*הצטרפו למיזם המדינות* 07:59, 8 בדצמבר 2007 (IST)

יגון[עריכת קוד מקור]

דוד שלום.

הסיפור הקצר יגון של הסופר הרוסי צ'כוב מחכה לך. חג שמח, Bravo123 00:01, 9 בדצמבר 2007 (IST).

קושיה[עריכת קוד מקור]

דוד שלום. קרה משהו מאוד מוזר שאני נתקל בו לראשונה בויקיפדיה. אני כותב את הערך אריה גרטנר והוא עדיין בעריכה. הערך מופיע ברשימת המעקב שלי, אך כשאני מחפש אותו, שלא כרגיל מופיע סימן אדום ולא כחול והוא אינו נמצא לא בערך ולא בחיפוש. מה קרה ? צחי לרנר 08:10, 9 בדצמבר 2007 (IST)

נראה כמו תקלת שרת. הערך מופיע בשינויים אחרונים, ולחיצה עליו מציגה ערך, אך הקישור כאן אדום. נקווה שהשרת יתאושש. דוד שי 08:14, 9 בדצמבר 2007 (IST)
טוב תודה, אני מחזיק לו אצבעות צחי לרנר 08:18, 9 בדצמבר 2007 (IST)
ערכתי אותו, שמרתי אותו, והוא מסרב להופיע. דוד שי 08:19, 9 בדצמבר 2007 (IST)
פתרתי את החידה: הערך נשמר כ"אריה גרטנר " (עם מרווח בסוף השם). העברתי אותו ל"אריה גרטנר", והכל בא על מקומו בשלום. דוד שי 08:26, 9 בדצמבר 2007 (IST)
ואני יודע ממה זה נובע. כשעשיתי קופי ופייסט. עשיתי קופי עם מרווח ממקום אחר שהיה שמור לי שמו צחי לרנר 08:29, 9 בדצמבר 2007 (IST)
דוד תודה על העזרה צחי לרנר 19:55, 9 בדצמבר 2007 (IST)

מרחב ערכים[עריכת קוד מקור]

מדוע אני חסום גם למרחב הערכים? אנא שחרר אותי ממרחב הערכים. הגזמת מעט. הרי אינני טרול משחית, בן הטבע 18:43, 9 בדצמבר 2007 (IST)

זו משמעותה של חסימה. הדף היחיד שבו אתה יכול לפעול בחופשיות הוא שיחת משתמש:בן הטבע. דוד שי 18:45, 9 בדצמבר 2007 (IST)

לא. אם אין אפשרות טכנית, אמור לי: אתה חסום מכל דפי השיחה לשבוע, ואני אכבד זאת. אל תחסום אותי ממרחב הערכים. הרי אינני טרול משחית. בן הטבע 18:46, 9 בדצמבר 2007 (IST)

א. לא חסמתי אותך, מישהו אחר עשה זאת.
ב. כפי שאמרתי, חסימה היא מכל דפי ויקיפדיה פרט לאחד.
ג. אני מציע שתפנה את בקשתך לזה שחסם אותך, כדי שישקול אותה, בעיקר לנוכח הגורמים לחסימה. דוד שי 18:51, 9 בדצמבר 2007 (IST)
אם הבנתי נכון את דבריך אצל הראל, אז אתה מתנגד לחסימה. האמנם? יחסיות האמת • כ"ט בכסלו ה'תשס"ח 18:53:33
לא הבנת נכון, קרא שנית. דוד שי 18:59, 9 בדצמבר 2007 (IST)

החבר דוד שי, חדל להיות קטנוני. נחסמתי על דבריי בדף השיחה שלי. אם מוטל להיחסם מדפי שיחה, ואין אפשרות טכנית, אחסום את עצמי, אבל למנוע ממני לתרום ערכים כאילו הייתי טרול הוא דבר בלתי הגיוני. בן הטבע 18:56, 9 בדצמבר 2007 (IST)

לאחר שתסתיים חסימתך, תוכל להעלות הצעה זו לדיון. כעת, עצם הסכמתי להמשיך אתך בדיון זה היא בניגוד לכללים (כאמור, חסום רשאי לכתוב רק בדף השיחה של עצמו), אבל אתך אני מגמיש קצת את הכללים. קצת, אבל לא אגזים. דוד שי 18:59, 9 בדצמבר 2007 (IST)

ראה נא[עריכת קוד מקור]

כאן. ‏odedee שיחה 05:46, 10 בדצמבר 2007 (IST)

מודה ועוזב ירוחם. דוד שי 07:02, 10 בדצמבר 2007 (IST)


שלום וברכה[עריכת קוד מקור]

תרומתך לויקיפדיה היא עצומה והרבה יותר גדולה מתרומתי, אך לא הבנתי למה בדיוק התכוונת באמירה שלך פה. בברכה, איש מהקריות & שיחה 21:12, 10 בדצמבר 2007 (IST)

התכוונתי שזהו ערך טעון פוליטית ומעורר מחלוקת, ולכן מוטב שכותב לא מנוסה יצבור ניסיון בערכים פחות רגישים, ורק לאחר מכן יתמודד עם ערך זה. דוד שי 21:27, 10 בדצמבר 2007 (IST)
או.קיי, תודה על התשובה. בברכה, איש מהקריות & שיחה 21:33, 10 בדצמבר 2007 (IST)

חידה[עריכת קוד מקור]

בעקבות פורטל:מתמטיקה/חידה/7 אחוד לך חידה מתמטית: במשפחה מסויימת, האב מבוגר מהבן ב-27 שנים. בעוד 3 שנים יהיה גיל האב גדול פי 13 מגילו של הבן. נשאלת השאלה: מה עושה האמא?

אם תענה נכונה ולאחר מכן תמצא את החידה ראויה (אני בספק), תוכל להוסיף אותה לאוסף. בברכה, השמח בחלקו (-: 23:14, 10 בדצמבר 2007 (IST)

לראשונה חד לי חידה זו חידונאי נודע וירא שמים, כך שאולי אינה נוראה כל כך, הרי מדובר בקיום מצווה. ובכל זאת, על כגון זה כבר אמר רבי חנן בר רבא: "הכל יודעין כלה למה נכנסת לחופתה ..." דוד שי 23:20, 10 בדצמבר 2007 (IST)
טוב, יש לי בעיה: אני נורא אוהב חידות כאלה, אבל מצד שני אני נורא ואיום בפתרונן. מישהו יכול לתת לי רמז עבה כפיל? אביעד המקורישיחהבואו להתפעל 20:54, 11 בדצמבר 2007 (IST)
יש להניח שהשאלה הייתה צריכה להיות מה עושים ההורים, משום שהאם צריכה לעשות זאת עם מישהו (בהנחה שלא מדובר בהפריית מבחנה). בברכה. ליש 21:07, 11 בדצמבר 2007 (IST)
זה אכן רמז עבה כקורת בית הבד. בנוסח המוכר לי, השאלה היא "איפה האמא?" דוד שי 21:15, 11 בדצמבר 2007 (IST)
סליחה, אבל האם לא טעיתם? ככל שאני בודקת את השאלה ואת התשובה, יוצא לי שהאב מבוגר מן הבן ב-24 שנים, ולא 27. הלא אם הבן נולד כשהאב היה בן 24, הרי שבעבור שלוש שנים מן הכניסה להריון, יהיה האב בן 26 והבן בן שנתיים - 2X13=26. איך זה מסתדר עם 27?שלומית קדם 23:49, 11 בדצמבר 2007 (IST)
הריון נמשך 9 חודשים - ולא שנה. ‏ costello • ‏ שיחה 23:56, 11 בדצמבר 2007 (IST)

עובר כל גבול[עריכת קוד מקור]

דוד שלום. התייחס בבקשה לתבנית השכתוב המאוד בוטה שאחד המפעילים הציב בערך יגון (סיפור). אני ממליץ על אזהרה בדף השיחה שלו ואפילו על חסימתו. בברכה, Bravo123 23:20, 10 בדצמבר 2007 (IST).

אולי תוותר על ההמלצה השבועית לדוד אילו משתמשים לחסום, ותתחיל לטפל בערכיך? אני מזכיר לך שבין התנאים שהתחייבת עליהם והובילו לשחרור חסימתך, נאמר גם שעליך לקבל ביקורת ולנסות לשפר את ערכיך, ולא לחכות שאחרים יעשו זאת בשבילך. ‏pacman - שיחה 23:23, 10 בדצמבר 2007 (IST)

עכשיו עודדי החזיר את הערך לארגז החול שלי. אתה מסכים עם הצעד הזה שלו? אם לא, אני מבקש שתחזיר אותו למרחב הערכים הראשי בשמי ותסביר את שיקולך לעודדי. Bravo123 13:26, 11 בדצמבר 2007 (IST).

בראבו, קצת סבלנות... תן לאחרים לערוך ואולי הערך יוחזר. אני מסכימה עם הצעד של עודדי כי הערך לא בשל למרחב הראשי. סקרלטשיחה הפתיעו אותי 13:33, 11 בדצמבר 2007 (IST)
זה תחום שאני לא בקי בו, ולכן לא אתווכח על צעדים מנומקים של אחרים. דוד שי 19:24, 11 בדצמבר 2007 (IST)
אני עדיין מתפלא על כך שלא הגבת להודעתי בדף השיחה של הערך. הראתי לך שכן קיבלתי אישור מחנה ק לשנות ולהעביר למרחב הערכים הראשי, ולא אמרת על כך דבר. אני עדיין מצפה לתגובה בנושא. Bravo123 23:06, 11 בדצמבר 2007 (IST).
אכן, קיבלת אישור, ולכן אין פסול במעשיך. דעתם של עודדי ופקמן שונה מזו של חנה ושלי, ולכן הערך הוחזר אליך למקצה שיפורים. דוד שי 23:16, 11 בדצמבר 2007 (IST)

ארגז חול בגוגל[עריכת קוד מקור]

כתבתי ערך על מתי שמואלביץ. לפני כן כתבתי זאת בארגז החול שלי ואח"כ מחקתי אותו.

כאשר אני מקיש "מתי שמואלביץ" בגוגל אני מקבל שם את ארגז החול שלי(ולא את הערך המבוקש). וזה לא הפעם הראשונה. מדוע הגוגל מפרסמים את ארגז החול ? האם הם אינם יודעים שארגז החול הוא רק לטיוטות וניסויים?

בברכה

Avi1111 13:08, 12 בדצמבר 2007 (IST)

גוגל מופעל על-ידי רובוט שחוכמתו נמוכה, ולכן ארגז חול הוא בעיניו דף ככל דפי ויקיפדיה. הבעיה אינה צריכה להטריד אותך, משום שבביקורו הבא בוויקיפדיה הרובוט יפגוש את הערך ויגלה שארגז החול נמחק, והכול יבוא על מקומו בשלום. למעשה זה כבר קרה, כפי שמעלה בדיקתי בגוגל. דוד שי 19:30, 12 בדצמבר 2007 (IST)
עדיין לא לגמרי: הרובוט כבר מצא את הערך, אבל אם תלחץ על "עוד תוצאות מתוך he.wikipedia.org" תגלה את ארגז החול (שמן הסתם יקח לו קצת זמן להעלם). אבינעם 21:49, 12 בדצמבר 2007 (IST)
מוזר, כעת הוא בכלל לא מציג לי את הערך, כאילו נעשה שחזור של האינדקס. נפלאות דרכי גוגל. דוד שי 21:55, 12 בדצמבר 2007 (IST)
אכן מוזר - אני לא רואה שום בעיה... אבינעם 22:10, 12 בדצמבר 2007 (IST)

תערוכה[עריכת קוד מקור]

שלום.

בבניין הראשי של חברת החשמל בחיפה (בניין גבוה בכניסה הדרומית לעיר) יש מקום בלובי המיועד לתערכות ניידות. דברתי עם האחראית - היא רוצה לקבל יותר פרטים ודוגמאות של פוסטר. טל - 04-8185647, רוט קובץ' או במייל ruthkovacs-at-iec.co.il. היא תהיה בעבודה רק בעוד שבוע. דוד א. 21:11, 13 בדצמבר 2007 (IST)

תודה רבה. זהו אכן לובי גדול ונאה ועובדים רבים ואורחיהם עוברים בו. מקום מצוין להציג בו את תערוכתנו. אפנה את תשומת לבו של שי יקיר למסר זה. דוד שי 21:14, 13 בדצמבר 2007 (IST)
במידה ויהיה פעילות ממשית - תעדכנו אותי. עזרה פנימית לא תזיק. דוד א. 10:39, 14 בדצמבר 2007 (IST)
דוד א., תודה רבה על היזמה שלך. אנא ראה בויקיפדיה:תערוכה רבים מן הפרטים השונים. אנחנו כבר נדאג ליצור קשר עם גב' קובץ'. ‏Harel‏ • שיחה 10:55, 14 בדצמבר 2007 (IST)

יגון של צ'כוב[עריכת קוד מקור]

דוד שלום.

המשתמש עודדי החליט להחמיר עימי נורא. הוא החליט שהערך שכתבתי על הסיפור יגון אינו עומד בסטדנרטים של אנצקלופדיה, והוא נימק את טענתו כך: "ערך אנציקלופדי על סיפור צריך להכיל מידע אנציקלופדי אודותיו: מתי נכתב, מתי והיכן פורסם, מה השפיע על הסופר לכתוב אותו (אם ידוע), אילו השפעות היו לסיפור, וכדומה. אם אין שום מידע - אולי אין טעם כלל בערך, אפילו אם יובאו מקורות לניתוח הספרותי שהובא כאן, כי כאמור - אנחנו אנציקלופדיה, לא סיכומונה. ‏odedee •". אני לא יכול למצוא את המידע שהוא מבקש, ובכלל הדבר לא מופיע בערכים אחרים על סיפורים. אני חש שנעשה לי עוול כבד מאוד, מפני שערכים אחרים נשפטים על ידו בקנה מידה אחר ואילו איתי הוא מחמיר ודורש ערכים מושלמים. אפילו המשתמשת חנה.ק אמרה זאת: "לדעתי מחמירים מדי עם הערך ועם כותבו... כשבדקתי את הערך הלכתי לקטגוריה סיפורים. בדקתי 3 ערכים מדגמיים. הלכתי לקטגוריה סרטים ובדקתי גם שם 3 ערכים וזאת על מנת למצוא מכנה משותף להשוואה. על פי הבדיקה הזו, מנסים להחיל על הערך קריטריונים קשיחים יותר. חנה ק.".

אני מבקש שתתערב בנושא ותברור ביני (ובין חנה ק) לבין עודדי. גם בערכים שכתבתי על הסיפורים "לשבור את החזיר" ו"תפוחים מן המדבר" לא כתוב מה השפיע על הסופר לכתוב אותם ואילו השפעות היו לסיפור על הקוראים. אז הערכים האלה טובים מספיק כדי להופיע במרחב הערכים הראשי, ופתאום יגון לא טוב מספיק? אני פשוט מבולבל מאופן הפעולה שלו. בברכה, Bravo123 21:44, 14 בדצמבר 2007 (IST).

כדי שאופן הפעולה שלי לא יבלבל אותך, החזרתי גם את "לשבור את החזיר" לארגז החול שלך, לאחר שמצאתי אותו נעדר כל מידע אנציקלופדי בסיסי. "תפוחים מן המדבר" גבולי ביותר אף הוא, אך מהצד השני של הגבול, ולכן השארתי אותו במרחב הראשי. ‏odedee שיחה 23:06, 14 בדצמבר 2007 (IST)
דוד, איפה אתה? אני זקוק להתערובתך לאור ההתאכזרות הבלתי נסבלת הזאת. Bravo123 23:42, 14 בדצמבר 2007 (IST).
חכה בסבלנות. הגבתי לדברי עודדי בדף השיחה של הערך לשבור את החזיר. באופן כללי אם תשקיע יותר מזמנך במציאת המידע שעודדי מבקש ערכיך יחזרו למרחב הראשי מהר יותר. אני מסכים עם עודדי שמתי ואיפה סיפור פורסם, זה חובה כדי לשחררו. בקשר להשפעות וכו', זה כדאי אבל לא חובה. נינצ'ה - שיחה - פתרו את החידה, אם תוכלו. 23:48, 14 בדצמבר 2007 (IST)
אני סומך על עודדי בעניין זה. הדרישות שלו אינן מוגזמות. דוד שי 01:30, 15 בדצמבר 2007 (IST)

המורשת העולמית, פשוט עולמית[עריכת קוד מקור]

היי דוד, ראיתי שמת לינק למיזם בעמוד הראשי. הרבה תודה. מקווה דברים יזוזו. ‏Ori~‏ • שיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 02:16, 15 בדצמבר 2007 (IST)

תודה גם ממני. צריך להחליף שם את הסמל לסמל הרשמי.
קובץ:World Heritage logo.png
סמל המורשת העולמית
אחכה עד שתובהר סוגיית זכויות היוצרים. דוד שי 07:30, 16 בדצמבר 2007 (IST)

מייל[עריכת קוד מקור]

שלחתי. סקרלטשיחה הפתיעו אותי 21:16, 15 בדצמבר 2007 (IST)

שלום דוד[עריכת קוד מקור]

שלחתי שתי הודעות באימייל. שבוע טוב, איתי 21:53, 15 בדצמבר 2007 (IST)

הודעת וולקום[עריכת קוד מקור]

היי דוד, הבנתי מכללא שהסכמת להוספת ההודעה הקצרה באנגלית בעמוד הפתיחה, ולא נשמעו התנגדויות למעט זו של חן, שנראה לי שגם היא גוועה. התרצה להוסיף? תודה, ‏Ori~‏ • שיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 03:57, 16 בדצמבר 2007 (IST)

אכן, אין לי התנגדות. הוספתי את השורה המבוקשת. כעת יש להכניס תוכן ממשי בדף שאליו היא מפנה. דוד שי 07:20, 16 בדצמבר 2007 (IST)
אני תורם לוויקיפדיה דולר על כל מי שיגיע לדף הזה כקישור מהעמוד הראשי... איך יבחינו בזה שם למטה? חגי אדלרתבניות בערכים מחכות לך! • ז' בטבת ה'תשס"ח • 07:38, 16 בדצמבר 2007 (IST)
התחייבותך נרשמה, כעת יש למצוא מונה כניסות. דוד שי 07:49, 16 בדצמבר 2007 (IST)
$1 and counting... יונתן שיחה 23:00, 16 בדצמבר 2007 (IST)

חידת בונוס[עריכת קוד מקור]

הוספתי חידת בונוס לחידה האחרונה שהוספת, אתה מכיר? אם לא אני לא אוסיף את הפתרון עד שמישהוא מהויקיפדים יפתור! טוקיוני 23:27, 16 בדצמבר 2007 (IST)

חידה מעניינת, שאינה מוכרת לי. שילבתי אותה בהמשך פורטל:מתמטיקה/חידה/19, תוך ניצול יכולת הקינון של התבנית. דוד שי 07:00, 17 בדצמבר 2007 (IST)

אספת הנבחרים[עריכת קוד מקור]

דוד שלום, כמי שבולט בהיסטוריה (גם אם קצרה) של הערך הנ"ל חשבתי שתמצא עניין בערך המחודש והמורחב. הערות לגבי הקיים ומשאלות לעתיד יתקבלו בשמחה. תודה, ‏Wierzba‏ 01:29, 17 בדצמבר 2007 (IST)

יפה מאוד. אני מציע שתציג את הערך גם למשתמש:אברהם אמיר, שהנושא קרוב ללבו. דוד שי 06:53, 17 בדצמבר 2007 (IST)
תודה, אפנה את תשומת לבו. להערותייך בדף השיחה אתייחס בערך. ‏Wierzba‏ 11:50, 17 בדצמבר 2007 (IST)

מעשה בחסידה ואתון[עריכת קוד מקור]

אל תעורר מהומה כדי להדגיש עמדה.

דב ט. 20:24, 18 בדצמבר 2007 (IST)

חלילה לי. אתונו של בלעם ראויה גם ראויה לערך, ואם אזכה עוד יהיה זה ערך מומלץ. דוד שי 20:26, 18 בדצמבר 2007 (IST)

חסימת משתמש:yonidebest[עריכת קוד מקור]

אני סבור שהחסימה בלתי מידתית באופן קיצוני ומבקש ממך לבטל אותה לאלתר. קומולוסשיחה בואו לעזור בתערוכה 09:23, 20 בדצמבר 2007 (IST)

כל כך פשוט? קודם לחסימה שקלתי אותה היטב, ובחרתי בחסימה הקצרה ביותר האפשרית בהתחשב בחסימתו הקודמת באותו עניין. בשיחת משתמש:yonidebest נימקתי את המניע לחסימה, ונימקתי גם את משך החסימה. כעת אתה מגיע, ובלי לנמק דבר מציג את עמדתך ומבקש פעולה. בקשתך תהיה אפקטיבית יותר אם תנמק אותה: תסביר מדוע נימוקי אינם משכנעים אותך, ומדוע התנהגותו של יוני הייתה התנהגות ראויה, כזו שאין לחסום עליה.
זו חסימה שלישית של יוני בעקבות אותו אירוע, ואם אתה ידיד אמת שלו, רצוי שתקדיש את מרצך כדי לפקוח את עיניו, ולסייע לו לחדול מניצול המזנון לתקיפה אישית. לוּ עשית זאת בפעם הקודמת שנחסם, ייתכן שלא היה מגיע לחסימה נוספת בשל אותה התנהגות. דוד שי 13:13, 20 בדצמבר 2007 (IST)
בטוחני כי קראת את דבריו של עוזי אליך בדף שיחתו. קימצתי בנימוקים משום שאני פסימי לגבי הסיכוי לשנות את דעתך, ועם זאת רציתי לצאת ידי חובתי ולפנות אליך לפני שאני מטריד את דף הבירורים בעניין. קומולוסשיחה בואו לעזור בתערוכה 14:31, 20 בדצמבר 2007 (IST)

אליעזר מרום[עריכת קוד מקור]

בעיית לוח הזמנים מעלה בי את התהייה שמא צמחה לנו כאן ז'וסטין פרנק משלנו, תהייה שקודם לא הייתה בי. הייתי משוכנע שהאיש אכן קיים, אלא שבנו אינו מודע לצורך להביא סימוכין. אלמוג*הצטרפו למיזם המדינות* 07:19, 21 בדצמבר 2007 (IST)

מי יודע? דוד שי 07:22, 21 בדצמבר 2007 (IST)
דן מרום יודע, ושתיקתו המתמשכת, בנוסף להעלאת התמונות, אך לא כל פריט אחר, מתחילה להיות מעט חשודה. אם יש לנו כאן מקרה ז'וסטין פרנק, לפחות נוכל לככב בכתבה עסיסית במוסף שבת, או במיזם וידאו ארט חדשני. אני מקווה שלאחר פירסום העניין יסכימו למחיקת הערך... אלמוג*הצטרפו למיזם המדינות* 07:24, 21 בדצמבר 2007 (IST)
להיפך. אם יתברר שזו דמות בדיונית ותתפרסם כתבה עסיסית במוסף שבת, סוף סוף תהיה האסמכתא המיוחלת, כזו שמצדיקה את קיום הערך, כמובן תוך שינוי מהותי בתוכנו. דוד שי 07:26, 21 בדצמבר 2007 (IST)
האיש מת לפני 30 שנה, לא ידוע כמה ילדים היו לו, וברור שלא קל (ואולי לא רצוי) למצוא תיעוד לגבי שירות של אדם במוסד, אם אכן שירת רוב הזמן במוסד. מעבר לכך, עפ"י 144 אין הרבה דן מרומים בארץ, אז אני מציע אלמוג שתיטול יוזמה ותרים אליו טלפון וחסל. יחסיות האמת • י"ב בטבת ה'תשס"ח 07:29:24
טלפון? מה רע בדף השיחה של דן מרום? ניתן לפנות אליו ולבקש שיציין את מספר ילדיו של אליעזר מרום, כמקובל בערכי אישים. דוד שי 07:31, 21 בדצמבר 2007 (IST)
בכל מקרה אני מציע להקפיא את ההצבעה ולהחזיר את הערך לארגז חול עם תבנית בבדיקה כפי שהיה קודם לכן. שאלת החשיבות אמנם חשובה, אבל רצוי לתת קדימות לשאלת הסימוכין ומבחינה זו כל יום עד לתום ההצבעה בו הערך מתנוסס במרחב הערכים עשוי להסב לנו מבוכה רבה בעתיד (אני לא יודע, אני לא בטוח). יחסיות האמת • י"ב בטבת ה'תשס"ח 07:34:24
אני מסכים אתך, ומציע שתעלה הצעה זו בסעיף נפרד בדף הצבעת המחיקה. אם לא תהיה לו התנגדות במשך היום, תוכל לממש הצעה זו. דוד שי 07:38, 21 בדצמבר 2007 (IST)
נראה שיש להצעה רוב, מה אתה אומר, לבצע? יחסיות האמת • י"ב בטבת ה'תשס"ח 23:12:27
5:2 נראה רוב סביר, לך על זה. דוד שי 23:17, 21 בדצמבר 2007 (IST)

אלכסנדר יולין[עריכת קוד מקור]

לפני שבועיים ביצע משתמש:אלמוג שחזור חלקי של עריכה שביצעתי בערך הנ"ל [2]. השחזור היה של אמירה שאינה עובדתית, ושלכל הפחות יש להביאה כציטוט בשם אומרה. מכיוון שלדברי אלמוג ולדברי כותב הערך איני בר שיח לגיטימי, אבקש שתשמש כמתווך ותבקש בשמי מראה מקום לאמירה שיפוטית זו, או מחיקתה מהערך. איתן ב. 10:52, 21 בדצמבר 2007 (IST)

האמירה שהמצרים עטו על יולין כמוצאי שלל רב היא מטבע לשון לגיטימית, המתארת את המצב העובדתי בו נפל לידי המודיעין המצרי ישראלי "בכיר" אותו יוכלו להפעיל, דבר שאינו קורה מדי יום. מאיתן ב. אבקש לא להמשיך ולהתנכל לערכים שכתבתי או שאבי כתב. יש כ-59,000 ערכים אחרים בוויקיפדיה. אלמוג*הצטרפו למיזם המדינות* 10:55, 21 בדצמבר 2007 (IST)
הפוסל - במומו פוסל. איתן ב. 10:56, 21 בדצמבר 2007 (IST)
איני מתנכל לערכים שכתבת, שכן למיטב הידוע לי אין ערך שכתבת בוויקיפדיה. כן תיקנתי את השינוי שערכת באנרי פרנאן דנץ. צרפת נכבשה על ידי הנאצים במלחמת העולם השנייה, והתיקון לכך שנכבשה על ידי "הגרמנים" מפחית ממשמעות גודל האסון שהתחולל על ראשה של הרפובליקה הצרפתית. תיקוניך הם קנטרניים ואינם ענייניים, ואני מבקש בכל לשון של בקשה שתפסיק. אלמוג*הצטרפו למיזם המדינות* 10:59, 21 בדצמבר 2007 (IST)
אינני רואה בעיה בביטוי "כמוצאי שלל רב" - זהו עניין סגנוני, ואין בו כל בעיה עובדתית. דוד שי 11:01, 21 בדצמבר 2007 (IST)
איני רואה כל בעיה בסגנונם המליצי של אלמוג ואביו, נהפוך הוא - הלוואי על כולנו סגנון כתיבה שכזה. יחד עם זאת, יש מליצות שמהוות אמירה שיפוטית ו"כמוצאי שלל רב" היא כזו. אמירה זו מביעה זילזול, ונכון שמדובר באוייבינו, אבל גם בהם לא יפה לזלזל. ראה לדוגמא את הפיסקה "ב-11 באוקטובר 1989 ערק לישראל באסם עאדל, טייס של חיל האוויר הסורי, עם מטוסו מדגם מיג 23ML. "מעריב" נחפז להוציא מהדורה מיוחדת ובה סיפור העריקה, אך לא היו בידיו כל פרטים, מלבד עצם הידיעה על העריקה. כדי להתגבר על בעיה זו, פרסם העיתון בעמודו הראשון ידיעה בדויה, פרי דמיונו של כותב הידיעה, שתיארה את הגעתו של העריק לישראל ואת קבלת הפנים שנערכה לו." מתוך הערך מעריב. ניתן היה לכתוב "מעריב נחפז כמוצא שלל רב להוציא מהדורה מיוחדת", ובכל זאת כותב הפיסקה הזו לא מצא לנכון להוסיף זאת (אף שבמקרה זה זה אפילו יותר ברור מאשר במקרה יולין דנן). ויחד עם זאת, על צורת הכתיבה הזו נאלצת להתגונן בדף השיחה כנגד טענות שעריכתך נועדה לבזות את מעריב, על אחת כמה וכמה אם היית מנסח את דבריך בתוספת השלל הרב.
לגבי השינוי גרמניה-נאצים: מצטער, אלמוג. מי שכבש את צרפת היה הוורמאכט, צבא גרמניה. לא החולצות החומות ואף לא הנוער ההיטלראי. איתן ב. 11:16, 21 בדצמבר 2007 (IST)
מי שכבש את צרפת היה הוורמאכט, צבאה של גרמניה הנאצית, שסר למרותו של אדולף היטלר, הפיהרר של גרמניה הנאצית. נראה לי שהנוסח "גרמניה הנאצית" עדיף על "גרמניה" ועל הנאצים", בהיותו מדויק יותר ואינפורמטיבי יותר. דוד שי 11:20, 21 בדצמבר 2007 (IST)

תודה[עריכת קוד מקור]

על מחיקה מהירה של הפשלה שלי. שנילישיחה 11:54, 21 בדצמבר 2007 (IST)

מספר אישי[עריכת קוד מקור]

לדוד שלום,

להלן הציטוט אותו הזכרתי בשיחתנו, מנאומו של יצחק רבין בפני הקונגרס האמריקאי ב 1994:

"אני, יצחק רבין, מספר אישי 30743, רמטכ"ל בדימוס, חייל בצבא השלום".

בברכה, אברהם אמיר 15:19, 21 בדצמבר 2007 (IST)

הרבה חיילים עברו בבקו"ם מאז גיוסו. דוד שי 15:28, 21 בדצמבר 2007 (IST)

הערך "חוצפה"[עריכת קוד מקור]

בעקבות פניה שהייתה בדף "קישורים השימושיים" תחת "טיפול דחוף" יצרתי את הערך הנ"ל.. לצערי המשתמש Pacman מחק את הערך במחיקה מהירה ללא שום דיון בדף השיחה של הערך. לערך זה ישנם מספר רב של ערכים מקבילים בשפות השונות ורק פה בויקיפדיה העברית הוא נמצא לא ראוי על ידי מפעיל מערכת. אני מבקש שתעזור לי להחזיר את הערך בכדי שננהל פה דיון הולם איך ניתן לשפרו ושיובהר מעל דפי השיחה אם בכלל ראוי שבויקיפדיה העברית יהיו ערכים שכמותו. ממש לא מוצא חן בעיניי שמפעילים מסויימים משתמשים בכוחם בכדי למחוק ערכים שאנשים כתבו או תרגמו באופן מזורז ללא שום דיון בדפי השיחה על דעת עצמם. ברק 16:50, 21 בדצמבר 2007 (IST)

מחזור[עריכת קוד מקור]

למה מחקת לי את הערך - מחזור? (בטבלה המחזורית)

כי נכתב בצורה גרועה ביותר, ולא חידש דבר. אני ממליץ שתקרא אחדים מהדפים בעזרה:תפריט ראשי. דוד שי 18:42, 4 בינואר 2008 (IST)

אתר איך-ויקי[עריכת קוד מקור]

הועבר לויקיפדיה:כיכר העיר#אתר איך-ויקי. דוד שי 15:09, 8 בדצמבר 2007 (IST)

דנה בנט[עריכת קוד מקור]

אני מודה לך על הערתך. אין לי מטרה לכלות את זמנו של איש. מילא את זמני אך וודאי לא את זמנו של אדם אחר. כנראה שלא הבנתי הייטב למי אתם נוהגים להקדיש ערכים באינציקלופדיה ולמי אינכם נוהגים להקדיש ערכים כאלה. אחזור ואעיין בכתוב. בכל מקרה, למייטב זכרוני, לא נאמר שם דבר על עניין שלוש הפסקאות. ויש המוני ישראלים שמוקדש להם כאן ערך קצר בהרבה משלוש פסקאות. יש גם המוני ישראלים שמוקדשים להם כאן ערכים הכתובים על פני פסקאות רבות מאוד והם, לטעמי האישי, מיותרים לחלוטין. אבקש ממך להפנות אותי לתמוכין בנושא האורך. אותי לימדו שהאורך לא קובע. מקרה ההעלמות של בנט מרתק וחושף עובדה מעניינת על חיינו בארץ. הוא חשוב גם אם הוא קצרEddau 23:36, 25 בדצמבר 2007 (IST)

אם כל שאתה יכול לכתוב בנושא הוא משפט אחד (בגרסה הראשונה של הערך), או שני משפטים (בגרסה השנייה), הוא לא חשוב וחסר ערך - הוא מטרד. דוד שי 07:53, 26 בדצמבר 2007 (IST)
גם על ויקטור תייר לא הצלחתי לכתוב יותר משני משפטים אבל ממנו כן התלהבת. מה ההבדל בין שני הערכים מלבד העובדה שאת אחד האישים ראו בטלוויזיה? ומה עם הערך הוותיק אורי גרוס שכל מה שכתוב בו הוא שהאיש כתב שלושה תסריטים לאופרות סבון? ובלי לבדוק אני אשאל מה עם כמה חברי כנסת לשעבר שכמו כל חבר כנסת יש להם ערך אבל הם לא עשו בכנסת כלום. לדוגמא, הבן של עובדיה יוסף שהגיע למשכן הכנסת פעמיים בכל הקדנציה או האבא של אליעזר מזרחי שכל השיגיו היו פיצוח גרעינים האולם המליאה?Eddau 08:27, 26 בדצמבר 2007 (IST)
אין לי כל עניין להמשיך בוויכוח זה אתך. דוד שי 08:31, 26 בדצמבר 2007 (IST)
אם זו הגישה של גולש ותיק כמוך, אז אני מבין שבויקיפודיה יש ערך לכל מה שלמישהו מתחשק ואף אחד לא מתנגד לזה בימים הראשונים לקיום הערך. למג'די חלבי יש ערך דומה לזה של בנט וקצר ממנו והערך שלו ישרוד ושל בנט לא כי ככה מתנהלים דברים באינציקלופדיה הזו. ככה. סתם.Eddau 17:17, 26 בדצמבר 2007 (IST)

דוד, אכן גישתו של אדדאו קצת קצרת רוח ואגרסיבית, ואני מגנה את מה שכתב לך כאן, אבל שים לב לשיחה:עדי יעקבי. ערך זהה לערך דנה בנט שזכה להגנת כל גדולי הוויקיפדיה, לרבות שי יקיר והראל. אלמוג*הצטרפו למיזם המדינות* 07:29, 28 בדצמבר 2007 (IST)

Eddau אינו הנושא כאן. ייתכן שהפתרון שיתגבש בשיחה:דנה בנט יתאים לערך עדי יעקובי, וייתכן שיש הבדל בין הערכים. בעיני הערך דנה בנט מיותר. האם רגינה פלזנשוולבה ראויה לערך? דוד שי 07:36, 28 בדצמבר 2007 (IST)
אפשר לפתוח ערך על נעדרים בישראל; תחת מסווה של סקירה כללית וניתוח חברתי דקיק, אפשר יהיה לכלול בו גם רשימה של נעדרים, וליצור הפניה משמותיהם אל הערך. עוזי ו. 09:28, 28 בדצמבר 2007 (IST)
אפשר כך, ואפשר כסעיף בערך נעדר. דוד שי 09:30, 28 בדצמבר 2007 (IST)

מייל[עריכת קוד מקור]

שלחתי. ירוןשיחה 19:39, 26 בדצמבר 2007 (IST)

עניתי. דוד שי 19:51, 26 בדצמבר 2007 (IST)
גם אני. תודה רבה, ירוןשיחה 19:52, 26 בדצמבר 2007 (IST)
גם אני שלחתי. סקרלטשיחה הפתיעו אותי 11:26, 29 בדצמבר 2007 (IST)
תודה דוד. ירוןשיחה 17:07, 29 בדצמבר 2007 (IST)

שלמה שיבולת[עריכת קוד מקור]

דוד, שלום. ראיתי שאתה עורך את הערך הנ"ל. קורותיו של הערך גרמו לי לייאוש מה. שמתי לב לקיומו של הערך רק כאשר הוא נמחק במחיקה מהירה באישון לילה, שעות ספורות לאחר שהוצבה בו תבנית חשיבות, בנימוק שאין לו ערך אנציקלופדי ובלי שנערך לגביו דיון חשיבות. מכיוון ששמעתי פעם או פעמיים על שיבולת ביקשתי את שחזור הערך כדי להבין מדוע נקבע ללא דיון שאין לו ערך אנציקלופדי. מפעיל אחר התנה את השחזור בכך שאסכים לערוך את הערך והבהרתי שאם אכן מדובר באותו רופא שהכרתי אשמח לעשות זאת. מייד לאחר שהשלמתי את ההרחבה הוצבה בערך תבנית חשיבות, ולאחר שזו נמחקה על ידי המשתמש הרביעי שסבר כי יש לערך חשיבות (ובלי שנשמעה דיעה הפוכה) - העריכה שוחזרה על ידי המפעיל שמחק את הערך מלכתחילה. כשפניתי אליו בדף שיחתו כדי לבקש הבהרה הוא מחק את פנייתי (מהלך שאילו היה מבוצע על ידי היה מוביל בלי ספק לחסימתי) והוסיף איום לא נעים בדף השיחה שלי. לגורלו של שלמה שיבולת איני חרד. אני מאמין שאם, בסופו של דבר, הערך יועמד להצבעה - הוא לא יימחק. אני יותר מוטרד מן העובדה שמפעילים יכולים למחוק ערכים בנימוק של העדר חשיבות בלי דיון חשיבות כפי שאירע כאן. אני אולי טיפוס מיושן, אבל שלמה שיבולת נראה לי חשוב הרבה יותר מכמה וכמה אנשים שזכו לערכים בוויקיפדיה. אבל למעלה מכך, אני חושש מאוד מהפקדת ההכרעה בעניין חשיבותם של ערכים בידי מפעילים בודדים (ואיני מתייחס למפעיל מסוים דווקא). הקביעה כי ערך אינו חשוב אינה יכולה להימסר לפרט כזה או אחר משום שחשיבות היא לעולם סובייקטיבית. בברכה, ‏ PRRP שו"ת 18:28, 29 בדצמבר 2007 (IST)

הו, תמימות קדושה...אני לא מחקתי את הערך בנימוק של העדר חשיבות, אלא בשל העובדה שהיה קצרצר ושחשיבותו לא הובהרה מתוכנו. את פנייתך הפוגענית לא מחקתי מדף שיחתי סתם, אלא בגלל הערות אד הומינם רדודות שאני מניח שאתה מודע להן טוב מאוד. ‏pacman - שיחה 18:31, 29 בדצמבר 2007 (IST)
אנא מחק את האיום מדף שיחתי, שאם לא כן אניח שאינך מעוניין כלל בתגובתי - כפי שציינת שם. ‏ PRRP שו"ת 18:35, 29 בדצמבר 2007 (IST)
איפה אתה רואה איום? ‏pacman - שיחה 18:37, 29 בדצמבר 2007 (IST)
כשמפעיל בעל הרשאת חסימה כותב "אל תכתוב לי בדף השיחה" - "איני מעוניין לדבר איתך" - זה איום. ‏ PRRP שו"ת 18:41, 29 בדצמבר 2007 (IST)
אתה מצטט ציטוטים שלא נאמרו. כל שאמרתי הוא שכאשר אתה משתמש בהתקפות אד הומינם, אני לא מעוניין שתכתוב בדף השיחה שלי. ‏pacman - שיחה 18:43, 29 בדצמבר 2007 (IST)

הערך שלפנינו לא יימחק. למפעילים בדרך כלל שיקול דעת נאות, אבל הם אינם פוסקים אחרונים. על מחיקה מוטעית של מפעיל ניתן לערער, ובפרט ניתן להוכיח את הטעות באמצעות כתיבת ערך ראוי (והערך שלפנינו מדגים זאת, וכך גם דנה בנט). את הוויכוח ביניכם אני ממליץ שתפסיקו בנקודה זו, הרי לשניכם יש דברים הרבה יותר נעימים ומועילים לעשותם. דוד שי 18:47, 29 בדצמבר 2007 (IST)

ארקדה[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחה:ארקדה#ארקדה. דוד שי 07:08, 31 בדצמבר 2007 (IST)

רות בן ישראל[עריכת קוד מקור]

שלום, אם אתה בקשר עם פרופ' בן ישראל בעניין גדעון, האם ניתן לבקש ממנה תמונה חופשית גם לערך אודותיה? ‏ PRRP שו"ת 22:28, 30 בדצמבר 2007 (IST)

כיוונת לדעתי. ביקשתי. דוד שי 22:39, 30 בדצמבר 2007 (IST)

דואר אלקטרוני[עריכת קוד מקור]

שלום דוד. שלחתי לך מייל. זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 00:15, 31 בדצמבר 2007 (IST)

עניתי. דוד שי 07:07, 31 בדצמבר 2007 (IST)

שבע האחיות (קטע כביש)[עריכת קוד מקור]

הקישורים היו בטקסט. אני ריכזתי אותם למטה. מה היה רע בזה. ‏Daniel Ventura‏ 22:26, 31 בדצמבר 2007 (IST)

לא הבנתי את שאלתך. על איזה קישורים אתה מדבר? דוד שי 22:32, 31 בדצמבר 2007 (IST)
נראה לי שהקישורים החיצוניים שהסרת. ‏– rotemlissשיחה 22:37, 31 בדצמבר 2007 (IST)
אין בהם כל הרחבה של נושא הערך. הצורה שבה שולבו בגוף הערך סבירה יותר, אם כי יש בה פגמים טכניים. דוד שי 22:38, 31 בדצמבר 2007 (IST)
אשר לקטע הזכרונות המצוטט: "כפי שנהגתי פעם קודמת. אני שולח את הערך ליהודה זיו, לבדיקה, להגהה ולאישור." לא מובן לי מדוע הסרת את שם עורך הקובץ - יעקב אשל. לפי המקובל של העורך מופיע כאשר לאחריו בסוגרים (העורך). ‏Daniel Ventura
או קיי, תחזיר את שם העורך. דוד שי 22:53, 31 בדצמבר 2007 (IST)

כנס ספר המדבר בארץ ישראל[עריכת קוד מקור]

אם החלטת להמאיס עלי את הכתיבה, הרי אתה כמעט מצליח. ‏Daniel Ventura‏ 22:30, 1 בינואר 2008 (IST)

תמונה:Mordechai Rotenberg.JPG[עריכת קוד מקור]

סומן על ידך בשעתו כ"לשימוש בויקיפדיה בלבד" וממילא מצריך טיפול. ‏DGtal‏ 23:57, 1 בינואר 2008 (IST)

מה שהיה היה. הרישיון הנוכחי הוא CC. דוד שי 23:59, 1 בינואר 2008 (IST)

תיקנתי את הערך "דורון מייזל"[עריכת קוד מקור]

כעת ברורים יותר הישגיו האישיים ולא נראה שהם רק הישגים של שטיינר או הישגים דומים לאלה של כל קצין. הסרתי את התווית המורה על ערך שעומד להימחק.

תודה על הביקורת הבונה

Eddau 01:36, 2 בינואר 2008 (IST)

ביקורת על הארץ[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחה:הארץ. דוד שי 19:56, 2 בינואר 2008 (IST)

אנא הסר את ההגנה[עריכת קוד מקור]

ותן לו אפשרות לחזור בו מדבריו הקשים ולהתנצל בפני הקהילה. יחסיות האמת • כ"ד בטבת ה'תשס"ח 19:44:48

הצחקתני, אבל את ההגנה הסרתי. דוד שי 20:14, 2 בינואר 2008 (IST)

שינוי שם משתמש[עריכת קוד מקור]

ראה תחתית שיחת משתמש:יפה שיר-רז. נרשם תחת של של אש[ה](תו?), וכעת נענה להמלצתי ומבקש לשנות את שם המשתמש למשתמש:BESY. ‏Gridge ۩ שיחה 23:23, 3 בינואר 2008 (IST).

שונה. דוד שי 06:39, 4 בינואר 2008 (IST)

בוקר טוב[עריכת קוד מקור]

שלום דוד, ראיתי שערכת מעט את הפיגוע בנחל תלם. אולי תואיל לחוות את דעתך בדיון החשיבות המתנהל בדף השיחה של הערך? ברי"אשיחה • כ"ו בטבת ה'תשס"ח • 08:27, 4 בינואר 2008 (IST)

התכוונתי לעשות זאת בסוף עריכתי, משום שאני בדעה שבדיון חשיבות רצוי קודם לשפר את הערך, כך שידבר בעד עצמו, ורק אחר כך לחוות דעה. דוד שי 08:43, 4 בינואר 2008 (IST)
הבינותי. תודה - ברי"אשיחה • כ"ו בטבת ה'תשס"ח • 08:49, 4 בינואר 2008 (IST)
ושוב תודה על תוספותיך. האם תסיר את תבנית החשיבות? אם מישהו שאינו מפעיל יעשה זאת, עודדי יחזיר אותה בשלישית, דבר שאולי יגרום למלחמת עריכה מיותרת לחלוטין. לכן מומלץ לענ"ד שיעשה זאת מפעיל, ביורוקרט, או סתם דוד שי :) . ברי"אשיחה • כ"ו בטבת ה'תשס"ח • 12:20, 4 בינואר 2008 (IST)
אני לא ממהר. אם עוד מישהו רוצה להתייחס לסוגיה, ניתן לו הזדמנות. בסופו של דבר התבנית תרד. דוד שי 13:17, 4 בינואר 2008 (IST)

חוטבי עצים ושואבי מים[עריכת קוד מקור]

שלום דוד, הנה, רעיון לערך חדש. ‏Gridge ۩ שיחה 13:57, 4 בינואר 2008 (IST).

כן, אשמח אם ייכתב. ואוסיף ואבקש גם את פסיק רישיה ולא ימות. דוד שי 14:03, 4 בינואר 2008 (IST)

שיחה:יבמ[עריכת קוד מקור]

אשמח אם תוכל להתייחס להערות בדף השיחה. יונתן שיחה 15:56, 4 בינואר 2008 (IST)

שינוי שם משתמש[עריכת קוד מקור]

שלום דוד. תוכל לשנות את שם המשתמש שלי למשתמש:Ido? הייתי מבקש בבקשות ממפעילים, אבל מכיוון ששני הביורוקרטים האחרים בחופשה אין טעם. IdoZiשיחה 22:33, 4 בינואר 2008 (IST)

מדוע זה נחוץ? אתה מוכר בשם זה גם במיזמים אחרים, הוא מבדיל בינך לבין משתמש:עידו, ו"עידויים" אחרים שיתווספו בעתיד. לדעתי, אל תחליף. כינוי זה נאה בעיניי. ‏Gridge ۩ שיחה 22:41, 4 בינואר 2008 (IST).
האמת ששמי הוא עדו, ולא רציתי להחליף לשם זה כדי להיבדל ממשתמשים אחרים. בכל מקרה, הבקשה לא באמת דחופה, והגעתי למסקנה שהיא לא נחוצה. IdoZiשיחה 22:47, 4 בינואר 2008 (IST)
יפה. יחי IdoZi ‏Gridge ۩ שיחה 22:55, 4 בינואר 2008 (IST).
חחח... ד"א, בויקיחדשות אני Idoz. ‏IdoZi‏ • שיחה 22:58, 4 בינואר 2008 (IST)
באמת? קרוב, אז בלבלת אותי. מדוע נרשמת בשם שונה? ‏Gridge ۩ שיחה 22:59, 4 בינואר 2008 (IST).
אין לי מושג... כנראה ששכחתי את המשתמש בויקיפדיה. ‏IdoZi‏ • שיחה 23:03, 4 בינואר 2008 (IST)

דוד היקר[עריכת קוד מקור]

אני מחכה בכיליון עיניים לתגובה ממך. ברק 09:55, 5 בינואר 2008 (IST)

משתמש:Alexbot[עריכת קוד מקור]

המשתמש נראה לי אמין, אשמח אם תוכל לתת לו דגל בוט כפי שביקש בויקיפדיה:בוט/בקשות#User:Alexbot. ‏– rotemlissשיחה 13:26, 5 בינואר 2008 (IST)

טופל. דוד שי 13:47, 5 בינואר 2008 (IST)
תודה. ‏– rotemlissשיחה 13:53, 5 בינואר 2008 (IST)

שדכן[עריכת קוד מקור]

יש כבר שידוך, אתה בטוח שכל כך נחוץ ערך על המקצוע? נוי 14:38, 5 בינואר 2008 (IST)

בדרך כלל אני נוטה להפריד בין העיסוק ובין בעל המקצוע העוסק בו (כמו מתמטיקה ומתמטיקאי), אבל במקרה זה אסתפק בהפניה. דוד שי 14:42, 5 בינואר 2008 (IST)

לא ברור[עריכת קוד מקור]

שלום דוד. בהמשך לשיחתנו, משתמש:Arikb ענה בדף השיחה שלו. אני חושבת שאשחזר את הערכים אפרים זורוף ודב חביב לובמן. סקרלטשיחה הפתיעו אותי 17:49, 5 בינואר 2008 (IST)

שחזרי את אפרים זורוף. את דב חביב לובמן אני מעדיף שלא לשחזר, עד שיתברר האם ניתנה זכות פרסום ברישיון GFDL. דוד שי 17:57, 5 בינואר 2008 (IST)

ויקיפדיה ככלי פרסומת[עריכת קוד מקור]

נתקלתי היום בערך ניר צוק בויקיפדיה. אינני חולק האם לשף הצעיר הזה מגיע ערך בויקיפדיה אבל אני מתנגד שהערך הזה יתן לו פרסומת ובחינם. ב"ערך" מופיעים שמות כל המסעדות שלו ובקישורים החיצוניים מפנים אותנו לאתר המסחרי של ניר צוק באינטרנט ובו פרסומת לכל מסעדותיו.

אודה על תגובתך.

בברכה

Avi1111 18:04, 5 בינואר 2008 (IST)

הסיבה שניתן לו ערך היא פעילותו כשף. תיאור פעילות זו מצריך ציון שמות מסעדותיו, ואם יש אתר אינטרנט שלו, ראוי לתת גם אותו. כאשר נכתוב ערך על יצרן נעליים, ניתן קישור לערך שבו הוא מוכר את הנעליים שלו. גם אני אינני אוהב פרסומת, אבל כאשר הערך עוסק בגוף מסחרי, קשה להתחמק מכך. דוד שי 18:32, 5 בינואר 2008 (IST)

סאטירה[עריכת קוד מקור]

קודם, קרא היטב את הערך. אשר לזכויות יוצרים, כל עוד המקור מצוטט, איו בעיה. אני חוזר לחופשה. להתראות מחר. ‏Daniel Ventura‏ 18:23, 5 בינואר 2008 (IST)

אין לי עניין בדיאלוג עם מי שאינו מסוגל ללמוד דבר. אם תחטא פעם נוספת בהפרת זכויות יוצרים - תיחסם. דוד שי 18:28, 5 בינואר 2008 (IST)
לא חרגתי מהדברים שנקבעו כאן:"במסגרת זו, ציטוט קצר מיצירה שזכויותיה מוגנות, למטרת מחקר או ביקורת ספרותית, מותר גם ללא קבלת הסכמה מראש מבעל זכויות היוצרים. המגבלה המקובלת לגודל ציטוט מסוג זה היא קטע יחיד בן 400 מילים, או קטעים אחדים שגודל כל אחד מהם אינו עולה על 300 מילים וגודלם הכולל אינו עולה על 800 מילים. מתוך שירה מותר לצטט לא יותר מ-40 שורות, ולא יותר משליש שיר. עם כל ציטוט מסוג זה יש לציין את מקורו המדויק: מחבר, מתרגם, מו"ל...

החוק משנת 2007 משמר גישה זו וקובע:(א) שימוש הוגן ביצירה מותר למטרות כגון אלה: לימוד עצמי, מחקר, ביקורת, סקירה, דיווח עיתונאי, הבאת מובאות, או הוראה ובחינה על ידי מוסד חינוך.(ב) לצורך בחינה של הוגנות השימוש ביצירה לעניין סעיף זה, יישקלו, בין היתר, כל אלה:

  1. מטרת השימוש ואופיו;
  2. אופי היצירה שבה נעשה השימוש;
  3. היקף השימוש, מבחינה איכותית וכמותית, ביחס ליצירה בשלמותה;
  4. השפעת השימוש על ערכה של היצירה ועל השוק הפוטנציאלי שלה.

ההרגשה שלי שתחסום אותי בכל מקרה והשאלה היחידה היא רק מאיזה סיבה ? ‏Daniel Ventura‏ 02:55, 6 בינואר 2008 (IST)


ספר המדבר בארץ ישראל[עריכת קוד מקור]

איחולי להסרת התבניות. אני מבין שהבעיה היחידה הייתה ששמרתי את זכויות היוצרים (ראו לעיל) ולכן שמם של דוד גוברין ויוסי לשם הושמטו ואפילו לו הובאו בערת שוליים למרות שהם המקור לדברים הכתובים .אכן התנהגות למופת ! ‏Daniel Ventura‏ 03:03, 6 בינואר 2008 (IST)

אל תטריד אותי יותר בדף השיחה שלי. דוד שי 07:15, 6 בינואר 2008 (IST)

בקשה[עריכת קוד מקור]

אולי תוכל לשכתב ולסגנן את ה'ביבי' שלי,מרכז לעניני חינוך צ. כשר 09:52, 6 בינואר 2008 (IST)

יוסף אליהו הנקין[עריכת קוד מקור]

אנא ראה דף השיחה ביוסף אליהו הנקין. אם אתה מסכים עם המשתמש החדש, תרגיש חופשי לשנות בהתאם. אם לא, אשמח אם תפיס אותו בדברים. הוא נראה כמשתמש שיוכל להיות מאוד מועיל. יעקב 10:01, 6 בינואר 2008 (IST)

הצבעתך[עריכת קוד מקור]

לתשומת לבך, ניתן להצביע עבור אחד המועמדים בלבד. ראה דף השיחה למידע נוסף. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 22:43, 6 בינואר 2008 (IST)

תודה, זה כתוב גם בדף ההצבעה. צריך לדעת לקרוא. דוד שי 22:45, 6 בינואר 2008 (IST)

קריסטאנה לוקן[עריכת קוד מקור]

דוד שלום.

כבר העליתי ערך חדש לארגז החול שלי. אני רוצה שתאמר לי אם אתה מאשר את העברתו למרחב הראשי - קריסטאנה לוקן. ובאותה הזדמנות, אמור האם אתה מאשר גם העברה של הערכים הבאים: מייקל ביהן ו-סנייק. בברכה, Bravo123 23:44, 6 בינואר 2008 (IST).

זה יקרה רק מחר. דוד שי 23:54, 6 בינואר 2008 (IST)

שיחה:זוגיות[עריכת קוד מקור]

אבקש את חוות דעתך בנידון. ‏Daniel Ventura‏ 09:33, 7 בינואר 2008 (IST)

ראה אדום כחול - אתה לא חייב להגיב, רק לקרוא. ‏Daniel Ventura‏ 22:30, 7 בינואר 2008 (IST)

מלחמת לבנון השנייה[עריכת קוד מקור]

דוד שלום, אבקש התערבותך הדחופה בערך "מלחמת לבנון השנייה". מציע לערוך הצבעה בין הגולשים / ויקיפדים על הערך בשל מחיקות חוזרות ונשנות של עריכות שביצעתי (לטעמי המוחקים מחקו מטעמים פוליטיים מובהקים) --Shiri yacov 16:55, 7 בינואר 2008 (IST)

על ענייני תוכן ראוי לקיים דיון בדף השיחה של הערך, אין למהר להצבעה. דוד שי 22:46, 7 בינואר 2008 (IST)

עד מאה ועשרים[עריכת קוד מקור]

שלום דוד, החזרתי לערך את מה שהשמטת, אך הפעם בצירוף מקור והגדרה יותר מדוייקת. מקוה שתסכים לכך. עד מאה ועשרים ושתהיה ברי"אשיחה • א' בשבט ה'תשס"ח • 20:19, 7 בינואר 2008 (IST)

הגירה מישראל[עריכת קוד מקור]

תרגמתי לעברית את הערך המקביל בויקיאינגליש בעקבות שיחתך עם אלמוג. אשמח אם תוכל לעזור לשפר אותו. ברק 08:25, 8 בינואר 2008 (IST)

הערך האנגלי גרוע ביותר, אבל תודה על התחלת הערך העברי. דוד שי 19:43, 8 בינואר 2008 (IST)

שיחה:בית ספר חקלאי[עריכת קוד מקור]

האם זה מקובל עליך. אחרת, לא אשקיע בזה אנרגיה. ‏Daniel Ventura‏ 14:13, 8 בינואר 2008 (IST)

כבר קבלת תמיכה והערות מכותבים אחדים. אם תקפיד לכתוב ערך אנציקלופדי, אין לי התנגדות לתוכניתך. אם יהיה מה לתקן - יתוקן. רק שלא אמצא בו את "פרינצסה". דוד שי 19:20, 8 בינואר 2008 (IST)

שינוי שם הערך[עריכת קוד מקור]

אנא ראה נימוקי למה אין לשנות את שם הערך. ‏Daniel Ventura‏ 18:21, 8 בינואר 2008 (IST)

שינוי שם משתמש[עריכת קוד מקור]

שלום מר דוד שי. פנו אלי בדרישה לשנות את שם המשתמש שלי, בטענה כי הוא פוגעני. איך ניתן לבצע שינוי כזה? האם ביכולתך לעשות זאת? אם כן, האם תוכל לשנות את שם המשתמש שלי ל"קרניבור"? לאחר השינוי, איך אני עושה לוג-אין לאתר? תודה. אנטיכריסט 23:44, 8 בינואר 2008 (IST)

שיניתי. אתה עושה לוג-אין כרגיל, ורק כותב את השם החדש במקום הישן. דוד שי 07:07, 9 בינואר 2008 (IST)

האדם הסביר[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחה:הציבור הנאור#האדם הסביר. דוד שי - שיחה 10:40, 28 בפברואר 2009 (IST)

כנגד[עריכת קוד מקור]

דוד, כדאי אולי לבדוק אם לא עדיף להחליף את המילה "כנגד" ב"נגד" (למשל, בערך על כינויי הגנאי וכו'). "כנגד" פירושה "מול", "לעומת". אלדדשיחה 08:03, 9 בינואר 2008 (IST)

בבקשה, עשה זאת. דוד שי 08:11, 9 בינואר 2008 (IST)

שטר[עריכת קוד מקור]

לדוד שלום, הבה נדליק את מקטרת השלום, נשכח מכינויי הגנאי הפוליטיים, ונעסוק בדברים יפים וחשובים. כך, למשל, לאור הבטחתי לך שיפצתי מאוד את "שטר". כרגע מדובר בבלוק של כמה עשרות KB כתוב בעורכדינית טהורה שהוכתב בסיאנס על ידי רוחו של הנשיא המנוח זוסמן, ואשמח אם אדם בעל הבנה וכישורים יעבור עליו ויתרגם אותו לעברית מובנת. אלמוג*הצטרפו למיזם המדינות* 16:59, 9 בינואר 2008 (IST)

ערך נאה, שמבהיר ששטר איננו משחק ילדים. דוד שי 20:30, 9 בינואר 2008 (IST)

סקרלט[עריכת קוד מקור]

ראה תלונתי בויקיפדיה:בירורים. סקרלט מתעקשת להשאיר ערכים בצורה חצי מעובדת, בלי תבניות התראה כמו לאחד/לשכתב/לערוך/להשלים וכד'. כשהתחלתי לשים תבניות מתאימות על הערכים ובו בזמן גם לפנות למשתמשים שעובדים על הערך, היא פשוט שחזרת את התיקונים שלי. היא מתנהגת בצורה כוחנית ואין לי מה לעשות נגדה. אנא עשה משהו. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 21:56, 10 בינואר 2008 (IST)

משתמש:ברוקולי נכנס איתי למלחמת עריכה (צריך לעשות משהו נגד המשתמש הזה) והוא מסיר את תלונתי בבירורים. ראה את תלונתי בדף זה. אי אפשר שמפעילת מערכת תנהג כך, גם אם מדובר במשתמש שהיא נוטרת לו טינה. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 22:01, 10 בינואר 2008 (IST)
טינה? אין די בטוח שכתוב "אין על יוני" בדף המשתמש שלה. ‏Gridge ۩ שיחה 22:02, 10 בינואר 2008 (IST).
כן, טינה. הכיתוב הזה זה שם עוד לפני שהתלוננתי על מה שהיא עשתה במסנג'ר. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 22:03, 10 בינואר 2008 (IST)
דוד שי, תעשה משהו בקשר לברוקלי. לא מספיק שהוא נכנס איתי למלחמת עריכה על הזכות שלי להתלונן על סקרלט, הוא עכשיו סתם מתנכל אלי בדף [3]. זכור לי שהוא משתמש שכל הזמן נכנס למלחמות עריכה. אם הוא לא יכול לשלוט בעצמו, תחסום אותו לכמה ימים. זה נורא מרגיז להתעסק איתו כל הזמן. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 22:26, 10 בינואר 2008 (IST)
תעשה משהו גם בקשר למשתמש:Gilgamesh, ידיד של סקרלט. גם הוא החליט להתנכל לי (הוא שחזר את האזהרה שנתתי לברוקלי והוא עכשיו מפריע בשיא הקטנוניות [4]. אני מרגיש כאילו הוא, סקרלט וברוקלי החליטו בכוונה לעצבן אותי כדי לגרום לי להתעצבן ולהיחסם. אנא, עשה משהו בקשר לזה. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 22:29, 10 בינואר 2008 (IST)
חברים, להירגע כולם. אני "מת" לחזור לאלוף בצלות ואלוף שום, אבל הרעש שאתם עושים פוגע לי בריכוז. תעזבו את כל המלחמות, ותנו לחיות בשקט. דוד שי 22:31, 10 בינואר 2008 (IST)
דוד שי, בבקשה שחזר את הערך עוגייה (אינטרנט) לגרסה האחרונה שלי ותגיד לגילגמש לעזוב אותי בשקט. הוא סתם עושה דווקא. אני מרגיש כאילו אני בגן ילדים ואתה הגננת. הוא סתם רוצה לעצבן אותי. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 22:34, 10 בינואר 2008 (IST)
ראה דברי בויקיפדיה:בירורים. דוד שי 22:36, 10 בינואר 2008 (IST)
ראיתי. שכחתי מהערך ואני מתכוון לסיים אותו כך שאין לי סיבה להסיר את התבנית. אנא שחזר לגרסה שלי ותגיד לגיגלמש לעזוב אותי בשקט. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 22:39, 10 בינואר 2008 (IST)
אין להשתמש בתזכורת במרכז הערך. מקסימום הערה מוסתרת. גילגמש שיחה 22:42, 10 בינואר 2008 (IST)
אין שום כלל כזה. בזמן שאני עובד על הערך, אני רוצה להשתמש בתזכורת שאפשר לראותה בערך כדי שאוכל לזהות מה צריך להשלים ובמה צריך לטפל. זה לא מפריע לך ולא מפריע לקוראים ואתה סתם נוהג בקטנוניות. תעזוב אותי כבר. תמצא לך מישהו אחר להציק לו. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 22:48, 10 בינואר 2008 (IST)
אתה מתכוון לסיים את הערך - יופי. עזבת אותו לחודשיים, כעת בשביל השקט, עזוב אותו לעוד יומיים, ואז תחזיר את התבנית, איש לא יגזול ממך את הערך. אני מסכים עם גילגמש שגם בערך בעבודה שנמצא במרחב הערכים אין להציג תזכורת בגוף הערך, אלא בהערה סמויה. בארגז החול שלך תרגיש חופשי, במרחב הערכים נחוץ ריסון. דוד שי 22:49, 10 בינואר 2008 (IST)
עצה שלי, פשוט תכתוב את הערך בארגז חול אישי עד שתסיים אותו, כמוני, ואז פשוט תוציא ערך "מושלם" לאור אחרי שעמלת עליו בסודיות בלי הפרעה של אף אחד! גם משהו מפריע לי, אני מרגיש נימה טיפה ילדותית, אני לא רוצה להעביר ביקורת, אני רק מביא לך את הרגשתי, כי אני בכל זאת די בעד הצדק, ואני דווקא חושב שהצדק איתך רק שאתה פשוט צריך להתנסח אחרת. ● αß הגמל התימני ☻(שיחה) 23:19, 10 בינואר 2008 (IST)
דוד שי, הוויכוח הוא לא על התבנית "בעבודה" בערך הזה. לסקרלט לא אכפת שאני עובד על הערך שלי והיא גם לא שחזרה אותו (התבנית מתנוססת עליו עכשיו). שיהיה, אהפוך להערה מוסתרת, אם כי אני עדיין חושב שמדובר בקטנוניות - זה לא הפריע לאף אחד כבר כמה חודשים, ואפילו לסקרלט לא הפריע שיש תזכורת בערך כשהסירה ממנו את תבנית "בעבודה". אבל ראה הדיון בבירורים. צריך לעבור על הערכים שערכה סקרלט ולוודא שהם בסדר. בשבילך להגיד "תירגעו" ותפתרו את זה בנחת קל להגיד - אותך לא שחזרו עם ההסבר "הכל טוב", שהערך ריק מתוכן. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 22:55, 10 בינואר 2008 (IST)
יוני, על ערך שיצרתי מתנוססת כעת תבנית {{חשיבות}}, וערכים אחרים שלי עלו להצבעת מחיקה. בל אחטא בלשוני, אבל לפעמים ויקיפדיה היא ארץ אוכלת יושביה, אם כי הכל לשם שמים. שום ערך בוויקיפדיה לא נשבר, ואם מישהו טעה, מחר נתקן את טעותו. העיקר להיות רגוע. דוד שי 22:59, 10 בינואר 2008 (IST)
ואיך תרגיש אם אשחזר את כל התיקונים שעשית בעשר הדקות האחרונות? האם עדיין תהיה רגוע, או שתחשוב שאני משתמש בסמכויות שלי לרעה? איך תרגיש אם ידיד שלי ישחזר את התלונות שלך? אתה צריך להבין היכן אני עומד ואיך הגעתי למצב הזה. קל לי לראות שכשאני הייתי מפעיל, הסמכויות שלי עלו לי קצת לראש ולא היה לי קל להבין את חסרי הסמכויות. עכשיו שאין לי אותם סמכויות קל לי להבין על מה התלוננו כל אותם משתמשים ומהי ה"כוחניות" שעליה דיברו. אולי זה קורה גם לסקרלט וכדאי שהיא תחזיר את המפתחות לכמה חודשים. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 23:04, 10 בינואר 2008 (IST)
אה ככה אתה חושב, תפתח הצבעה להסרת הרשאות. גילגמש שיחה 23:06, 10 בינואר 2008 (IST)
אתה תומך בדעתה על סקרלט בצורה מוזרה ולא אופיינית בדף הבירורים. אתה תומך בשחזורים שלה למרות שהשחזורים שלה למעשה החזירו את הערך למצב גרוע. גילגמש, נראה לי שאתה זקוק לחופשה, לא מוויקיפדיה, אלא מסקרלט. לגבי הסרת ההרשאות - אני מעדיף לא לפתוח בשלב זה, אלא אם דוד שי מסכים איתי. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 23:10, 10 בינואר 2008 (IST)
לא, אין צורך בהסרת הרשאות. יוני, עזוב את כל הערכים שבמחלוקת, ומצא לך פעילות אחרת, בוויקיפדיה או מחוצה לה. הכל יסתדר, צריך רק סבלנות ושלווה. דוד שי 23:13, 10 בינואר 2008 (IST)
אני מצטער דוד שי, אבל צריך לעשות משהו בנידון. אי אפשר להשאיר את הערכים בצורה שהשאירה אותם סקרלט. ניסיתי לתקן אבל היא שחזרה אותי. התלוננתי עליה וכלום. האם אתה חושב שהמצב הזה תקין? שמפעילה תוכל לעשות כל העולה על דעתה, גם אם התוצאה היא קלקלול הערכים? מישהו (אתה?) צריך לפנות אליה ולהעמיד אותה במקום. ניסיתי, אבל היא פשוט אמרה "הכל בסדר", ופשוט השאירה ערכים חצי אכולים במרחב הראשי בלי שום תבנית מתאימה. אז נכון, על מקרה (חד פעמי?) אין צורך בהסרת הרשאות, אבל צריך להבהיר לה שזה לא בסדר מה שהיא עשתה, ושלא תעשה זאת שוב. ככה לא מתנהגים בקהילה, גם אם מדובר בי. מה אני, עז? ‏Yonidebest Ω Talk‏ 23:19, 10 בינואר 2008 (IST)
הנה הצעה פרקטית: ראית ערך לא תקין במרחב הערכים? תקן אותו! זה בוודאי עדיף על לבזבז את הזמן על השאלה באיזה אופן צריך להסיר תבנית בעבודה. לירן (שיחה,תרומות) 23:32, 10 בינואר 2008 (IST)
זו הבעיה. תיקנתי וסקרלט שחזרה את כל השינויים שלי. האם עכשיו אתה מבין איפה אני נמצא? ‏Yonidebest Ω Talk‏ 23:33, 10 בינואר 2008 (IST)
אתה לא טיפלת, אתה שחזרת את סקרלט. גילגמש שיחה 01:36, 11 בינואר 2008 (IST)

שלחתי לך מייל. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 23:33, 10 בינואר 2008 (IST)

לאחר שכל מילותי לא עזרו, אתן דוגמה אישית. אני הולך לישון, לך לישון גם אתה, ילכו לישון גם סקארלט וגילגמש, ובבוקר נקום אל יום חדש, ובו אקרא את המייל. דוד שי 23:34, 10 בינואר 2008 (IST)
ואת דף הבירורים :-) ‏Yonidebest Ω Talk‏ 23:44, 10 בינואר 2008 (IST)

ומה עכשיו[עריכת קוד מקור]

דוד שי, עכשיו גילגמש, טרול"ר וזהר מארכבים לי את הדיון בבירורים למרות שלדעתי היא עדיין לא הסתיימה. אמנם מישהו אחר טיפל בערכים שסקרלט שחזרה, אבל זה לא מספיק. כשמשתמש מן המניין עושה משהו שלא צריך לעשות, הוא מוזהר לבל יחזור על המעשה. סקרלט השתמשה בסמכויותיה בניגוד למדיניות ואף אחד לא טורח אפילו להגיד לה "נו נו נו". ניכר מתגובותיו של גילגמש שמצדד בסקרלט שהיא בכלל לא יודעת מה עשתה לא נכון, ושהיא בכלל לא מבינה איפה היה שימוש כוחני בסמכויות שלה. צריך להסביר לה במה מדובר ולהיות בטוחים שהיא מבינה את הבעיה, כדי שזה לא יחזור על עצמו. אי אפשר לטאטא את הדבר הזה מתחת לשטיח. בהזדמנות זו אבקש גם שתחזיר את הדיון לבירורים ושתתן לה להסתיים. בגלל כל ההעברות הללו של גילגמש וטרול"ר ושל ברוקלי, הדיון הזה מתרכז על "איפה צריך לקיים את הדיון, והאם בכלל לקיים אותו", במקום בלהתרכז בתלונה עצמה. במקום שהתלונה תתרכז בדף הבירורים ושם בלבד, היא נגררת לדפי שיחה רבים וזו בכלל לא כוונתי. אנא שחזר את הדיון בבירורים כדי שנוכל לקיים את הדיון במקום אחד בצורה מסודרת, מהתחלתה עד סופה, בלי שאצטרך להיתקע עם משתמשים שמעבירים לי את הדיון באמצעו לדפים אחרים. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 23:21, 11 בינואר 2008 (IST)

אפשר למשוך את הדיון הזה עד אחרית הימים, עם הסתעפויות לדיוני משנה ודיוני זוטא, ואפשר לעצור בנקודה שהגענו אליה. לטעמי הגיע הזמן לעצור. דוד שי 05:48, 12 בינואר 2008 (IST)

תבנית פרויקט בן יהודה[עריכת קוד מקור]

אהלן, בעקבות ההודעה שלך בלוח המודעות הכנסתי את הערך 'אלתר לוין', אבל כשהוספתי בתחתית הערך את התבנית, היא לא עובדת כל-כך טוב מכיוון שאלתר לוין כתב את שירתו תחת שם העט 'אסף הלוי', ובפרויקט הוא בכלל מופיע בתור 'אסף הלוי איש ירושלים'. הוספתי מתחת לתבנית קישור שעובד לכתביו בפרויקט, ורציתי לשאול האם למחוק את התבנית או האם אפשר לתקן אותה? טוקיוני 11:45, 11 בינואר 2008 (IST)

טיפלתי בבעיה. דוד שי 11:59, 11 בינואר 2008 (IST)

משתמש:Yonidebest[עריכת קוד מקור]

לא מקובל עליי שיוני מזלזל בי וכותב דברים בסגנון "לסיים את הטיפול בסקרלט". סקרלטשיחה הפתיעו אותי 23:24, 11 בינואר 2008 (IST)

לא מקובל עלי שמפעיל אחד משחזר בסיטונאות משתמש אחר בלי לבדוק מה הוא משחזר ובלי להבין למה זה לא טוב. לא מקובל עלי שמפעיל אחד עושה מה שהוא רוצה ואף אחד לא מעז להעיר, אפילו לא "נו נו נו" קטן. לא מקובל עלי שאת מזלזלת בי בעצם השחזורים שלך. האם את חושבת שהשחזורים של אומרים לי "אני מכבדת אותך"? לא - הם אומרים לי "אני מזלזלת בך, לא אכפת לי מה אתה חושב עלי - אני משחזרת הכל כי אני יכולה ואף אחד לא אומר לי כלום". דוד שי, עד מתי? ‏Yonidebest Ω Talk‏ 23:27, 11 בינואר 2008 (IST)
אם פעולה של מפעיל מסויים (אשר בוטלה) אינה מוצאת חן בעיניך, יש לך 2 אפשרויות: לבקש בבקשות ממפעילים שיחסמו אותו, ולפתוח בהליך הסרת הרשאות. לפתוח דיון בבירורים במטרה שיגידו לו "נו נו נו" אינו אופציה תקינה. לירן (שיחה,תרומות) 23:29, 11 בינואר 2008 (IST)
אני מקווה מאוד שיש משהו יותר מתון שאפשר לעשות. אני לא הראשון להתלונן על פעולתיה של סקרלטו אני בטוח שיהיו תומכים רבים בהסרת הרשאותיה. יחד עם זאת, אני מעדיף, כמו דוד שי, למצוא את הפתרון הטוב ביותר. הפתרון הטוב ביותר היא העמדתה על טעותה. אם היא עדיין חושבת שהיא צודקת, המקרה הזה פשוט יחזור על עצמו, כפי שקרה בעבר. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 23:37, 11 בינואר 2008 (IST)
אם יש תומכים רבים אז תפתח הצבעה ואל תפזר איומים. גילגמש שיחה 00:47, 12 בינואר 2008 (IST)
בהצלחה. סקרלטשיחה הפתיעו אותי 23:40, 11 בינואר 2008 (IST)
תעשי לי טובה. את יודעת שאני לא מעוניין לעשות זאת, ושגם דוד שי לא מעוניין בזה. אם את תומכת בהסרת הרשאותיך, את לא צריכה אותי. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 23:42, 11 בינואר 2008 (IST)
אינני יודע מה דעתה של סקרלט לגבי הסרת הרשאתה, אך אני משוכנע כי אם קהילת ויקיפדיה תידרש לעניין, סקרלט תזכה לאמון רב מהקהילה, בהיותה מפעילה מצויינת אשר משקיעה זמן רב במלחמה בהשחתות וביישום מדיניות ויקיפדיה. כיוון שראיתי שפעלת כעצתי ופנית אל סקרלט, במטרה שדיון ביניכם יסיים את המחלוקת בעניין הסרה של תבנית בעבודה, הרי שאני מניח שדיון זה תם לו, והדיון ביניכם יימשך לו במקומו המתאים. לירן (שיחה,תרומות) 00:02, 12 בינואר 2008 (IST)
גם אני מקווה כך. אני בטוח שכשיוני דיבר על "הטיפול בסקרלט" הוא לא התכוון לפגוע בה אלא ל"סיום הטיפול בתלונה שלי נגד סקרלט". יחסיות האמת • ה' בשבט ה'תשס"ח 00:10:09
אכן לכך התכוונתי. מה לעשות שהשפה שלי לא מי יודע מה. מסיבה זו אני מעדיף לבצע פעולות תחזוקה על פני כתיבת ערכים. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 00:12, 12 בינואר 2008 (IST)

הזלזול הגדול ביותר בכל הסיפור הזה, להוציא את תוכן התלונה עצמה שנדון במקום אחר (לא ממש, אבל נניח לרגע) הוא שסקרלט, בתור מפעילה שנפתח דיון בבירורים על פעולותיה לא טרחה להציג את הצד שלה בעניין ונתנה לאחרים להתווכח שם. זה זלזול שלא מכוון רק כלפי יוני, אלא כלפי הקהילה כולה.

התגובה היחידה שנרשמה שם מצידה נרשמה אחרי שעות ארוכות, כשהדיון כמעט וגווע, והדיון הועבר לדף משנה במרחב המשתמש. גם אז לא נדרשה לסוגיה אלא פנתה אישית ליוני, באמצע הדיון, בטענה שלו היה מלבן איתה את הנושא אישית לא היה צורך בבירור, מה שדף השיחה שלה מוכיח כלא נכון.

בקיצור, כמו שכתבתי בדף הבירורים, הבעיה האמיתית היא זילות היחס לתלונות כפי שבא לידי ביטוי בשיחזור התלונה המקורית בתואנה טכנית ושולית, בהתקפות אישיות על המתלונן מצד אנ"ש, מהתעלמות המפעילה הנדונה להגיב ולהתייחס לפעולותיה, ובארכוב הדיון בעודו בעיצומו. התלונה כאן מגדישה את הסאה. אורי שיחה 02:38, 12 בינואר 2008 (IST)

מסכים לחלוטין. נינצ'ה - שיחה - פתרו את החידה, אם תוכלו. 03:06, 12 בינואר 2008 (IST)
אני מסכים עם אורי במקרה זה. התייחסות בתחילת התהליך (בדף הבירורים או בדף השיחה) הייתה מונעת את ההדרדרות. ‏Danny-w‏ 11:12, 12 בינואר 2008 (IST)
מטרת דף הבירורים היא לא לבדוק מי אשם אלא לפתור בעיה קונקרטית. הבעיה נפתרה, ולכן אין יותר טעם בהמשך קיומה של התלונה בבירורים. מכיוון שיוני חש שסקרלט לא התייחסה לנושא מספיק, הצעתי לו לפנות אליה בדף שיחתה ולדון איתה בעניין. כך הוא אכן עשה ובכך נפתרה הבעיה: גם התלונה עצמה נפתרה, וגם יוני יכל לוודא שסקרלט מודעת לתלונתו ומה היא חושבת על התלונה. מה חסר לכם בעצם? לירן (שיחה,תרומות) 11:25, 12 בינואר 2008 (IST)
כשיש דיון בין משתמשתים ותיקים כמו יוני וגילגמש ואחרים בדף הבירורים המדבר על סקרלט, והיא נמצאת ליד המחשב, מן הראוי שהיא תקח בו חלק, או לפחות תפגין נוכחות. אחרת זה מצביע על זלזול דוחה בכל מי שהששתף בדיון (וזה כלל אותי) ובמיוחד במי שפתח את הדיון, יוני. זה גם מצביע על כך שסקרלט מאמינה שצדקת דרכה לא דורשת טעונים, זה רומז על כך שהיא חושבת שאם היא עושה משהו הוא נכון ואין בכלל על מה לדבר, היא לא יכולה לטעות. לי זה הפריע, כך גם לאורי ולדני. נינצ'ה - שיחה - פתרו את החידה, אם תוכלו. 15:50, 12 בינואר 2008 (IST)
שוב, נראה לי שאינך מבין את מטרתו של דף הבירורים. מטרתו לפתור את הבעיה שהייתה. הבעיה נפתרה כמעט מייד, לא? לאחר שהבעיה נפתרה, אם יוני רוצה לדון עם סקרלט בנושא הבעיה, הוא מוזמן לעשות זאת בדף שיחתה, אבל אין לכך קשר לדף הבירורים. לירן (שיחה,תרומות) 15:55, 12 בינואר 2008 (IST)
אני מבין יפה את מטרתו של הדף, ואיני טוען שהדף לא תפקד כראוי אלא שסקרלט תפקדה שלא כראוי. הבעיה הפרקטית נפתרה, על כן הדף עשה את שלו. סקרלט זלזלה בקהילת ויקיפדיה העברית, לכן היא לא פעלה כראוי. למה דומה הדבר? למחיקת ערך שלם כיוון שיש נקודה מיותרת באחת משורותיו - המטרה הושגה, אך תופעות הלוואי שליליות יותר. נינצ'ה - שיחה - פתרו את החידה, אם תוכלו. 16:04, 12 בינואר 2008 (IST)
נינצ'ה,כללי הנימוס שלך (בתגובתך הקודמת) אינם מובנים מאליהם, וממילא מסקנותיך (בתגובתך הקודמת והנוכחית) שגויות: בהחלט ייתכן שמפעיל שעניינו עלה בבירורים יעדיף לשתוק, ולתת לקהילה לברר את העניין בנחת, בלי התערבותו המיידית. כאשר בירור נעשה במצב שבו לפחות אחד הצדדים זועם במיוחד, יש יתרון בכך שהצד השני אינו מוסיף שמן למדורה. דוד שי 16:06, 12 בינואר 2008 (IST)
נינצ'ה, האם נראה לך הגיוני לקיים דיון נורמלי עם מי שכינה את סקרלט "שורש הרע" ונחסם בשל כך, ואחר כך טוען שדוד שי הוא שכינה אותה שורש הרע? גילגמש שיחה 16:45, 12 בינואר 2008 (IST)

OK, מספיק להיום. דוד שי 16:49, 12 בינואר 2008 (IST)

ליעד מודריק[עריכת קוד מקור]

שמעתי את הריאיון בגלי צה"ל. היית סבבה וגם היה משעשע למדי :) בקשר לליעד, היא אמרה שהזקנו אותה ב-10 שנים. בערך היה רשום כי שנת לידתה היא 1979, אם הזקנו אותה ב-10 הרי היא נולדה בשנת 1989 וזה אומר שהיא בת 19... ההגיוני הדבר? אני חושב שהיא כבר מזמן עברה את ה-20. בברכה (והיה אחלה) אלירן d שיחה 15:07, 12 בינואר 2008 (IST)

1979, למיטב ידיעתי. ערןב 15:08, 12 בינואר 2008 (IST)
א. אם אתה חושב שזה לא הגיוני, מדוע שינית ל-1989? ב. היא גם אמרה שהיא עצמה כבר תיקנה את זה, ולכן השנה הנכונה היא 1979, כפי שכתוב בערך. עידושיחה 15:09, 12 בינואר 2008 (IST)
באמת היא אמרה את זה? אז כנראה שלא שמעתי או משהו, מצטער. וזה אכן לא היה נשמע לי הגיוני והתכוונתי להחזיר אבל אבינעם כבר שיחזר. בכל אופן מצטער על הטרחה :) אלירן d שיחה 15:12, 12 בינואר 2008 (IST)
הנה התיקון המקורי - רק חמש שנים, גם זה לא מעט לאישה צעירה. דוד שי 15:20, 12 בינואר 2008 (IST)
אכן צעירה ברוחה, אבל שימו לב מה מצאתי: 192.116.204.2 (שיחה | תרומות | מונה) הוא זה ששינה את תאריך הלידה בערך. הוא גם שינה קצת את הערך גלי צה"ל והעריכה האחרונה בגלגל"צ היא שלו. זוהי ליעד מודריק! או כתובת ה-IP של המחשב שלה לפחות. שימו לב שאביעד רשם לה תבנית אזהרה בדף השיחה. וואי זה מגניב ביותר! אלירן d שיחה 15:29, 12 בינואר 2008 (IST)
כתובות IP מחליפות בעלים תדיר. תומר 15:32, 12 בינואר 2008 (IST)
בדיוק באתי להוסיף גם שדורית חסמה את הכתובת לפני כמה חודשים בטענה שהוא "תומך באנסים ורוצחים" וגם זה לא הגיוני (אני חושבFace-smile.svg). אלירן d שיחה 15:35, 12 בינואר 2008 (IST)
אני חושש שהבלש צודק. כל התכנים שהוספו מכתובת ה-IP הזו נוגעים לגלי צה"ל, לתוכניות בגלי צה"ל, למגישים בגלי צה"ל ולנושאים קרובים. מכיוון שממחשבי צה"ל אין גישה לרשת חיצונית, יש להניח שהעריכות התבצעו מהבית. ואם כך הוא הדבר - או שהמגישה לא אמרה אמת כאשר סיפרה שתיקנה בעצמה את שנת הולדתה, או שהמגישה נחשדה על ידי דורית כתומכת באנסים ורוצחים. ‏ PRRP שו"ת 16:56, 12 בינואר 2008 (IST)
אין ספק שלפחות מחלק ממחשבי גלי צה"ל, כאמצעי תקשורת, יש גישה לאינטרנט, כך שאין כל סיבה לייחס את העריכות לליעד מודריק. כתובת IP זו היא של "אינטרנט זהב", וכפי שאמר תומר, היא לא בהכרח כתובת קבועה של גלי צה"ל. מה שברור משיחה זו הוא שיש להזהיר עורכים אנונימיים שהם חושפים יותר ממה שהם חושבים, ובוודאי יותר משחושף משתמש רשום. דוד שי 17:01, 12 בינואר 2008 (IST)