מזמוז

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
צללית של זוג מתמזמז

מזמוזים (או התמזמזות) היא מילת סלנג המתארת מגע פיזי אינטימי בין שני אנשים המתבטא בעיקר בלטיפות חושניות, נשיקות ארוכות ולעיתים כולל גם נשיקות באזורים רגישים בגוף כמו הצוואר ובחלקים נוספים בגוף.[1] פעילות זו לעיתים רבות נחשבת לסוג של משחק מקדים, שנועד לבנות מתח מיני, ציפייה, וגירוי מיני, אשר עשויים להוביל לקיום יחסי מין או פעילות אינטימית אחרת.[2]

הפעילות מסייעת גם לשחרר הורמונים כמו אוקסיטוצין ודופמין אשר תורמים לתחושות של אושר, ומעצימים את הקשר הרגשי במערכת יחסים רומנטית.

אטימולוגיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

לפי רוביק רוזנטל המילה "מזמוז" במשמעותה זו מקורה בתרגומו של אברהם שלונסקי לרומן "הדון השקט".[3]

הבדלים תרבותיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

למרות שבאופן כללי מדובר בפעילות אנושית אוניברסלית, היחס אליה עשוי להשתנות באופן מהותי בחברות שונות. בעוד שבחברות רבות ברחבי העולם פעילות אינטימית פיזית נחשבת לחלק טבעי ואינטגרלי בכל מערכות היחסים הרומנטיים, ולעיתים רבות פעילות מהסוג הזה אפילו מקובלת באזורים ציבוריים מסוימים, חברות שמרניות יותר עשויות להחשיב פעילות מהסוג הזה לפעילות בלתי הולמת כאשר היא מבוצעת באזורים ציבוריים, תוך שימת דגש על הצורך בדיסקרטיות והקפדה על כך שהפעילות תתקיים בדלתיים סגורות.

בתרבות הפופולרית[עריכת קוד מקור | עריכה]

פעילות זו פופולרית למדי בספרות, בקולנוע, ובטלוויזיה כאשר בסצנות רומנטיות רבות בסרטים ובסדרות טלוויזיה הדמויות מתנשקות באופן נלהב על מנת להדגיש את הקשר הרגשי העמוק במערכת היחסים בין דמויות מסוימות.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא מזמוז בוויקישיתוף

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ Bolin, Anne (1999). Perspectives on Human Sexuality. Albany: State University of New York Press. p. 222. ISBN 0-7914-4133-4. Making out usually refers to kissing or passionate physical contact, but it also may escalate into petting.
  2. ^ Partridge, Eric (2006). The New Partridge Dictionary of Slang and Unconventional English. New York: Routledge. p. 1259. ISBN 0-415-25938-X.
  3. ^ רוביק רוזנטל, מה מקור פעלים 'התמזמז' ו'למזמז'?, "הזירה הלשונית"