בובת מין

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

בובת מין היא אביזר מין דמוי אדם (גבר או אישה), ובעלת מאפיינים אנטומיים לטעמו הספציפי של הרוכש אותה, כגון צבע עור ושיער, נפח שפתיים, סוג מסוים של איבר מין וכו'). אין לבלבל בין בובת מין לאביזרי מין אחרים "פסיביים" (כלומר כאלה שפועלים עליהם יותר מאשר איתם), כגון נקב או ישבן מלאכותי, פנס מיני, וסוגים שונים של "רולים" של רקמות שונות המשמשים לדימוי איבר.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בצרפת נפוצו בעבר סוגים ראשוניים של בובות מין (dame de voyage), נכון הדבר גם לספרד (dama de viaje). מדובר היה בבובות שנתפרו מפיסות בד או ביגוד ישן, ושימשו את המלחים הספרדיים בעת הפלגות ארוכות באוניות.[1]

הדרמטולוג איוון בלוך תיעד בשנת 1908, בספרו (The Sexual Life of Our Time) איך החלה להתקדם התעשייה בהקשר זה בתקופתו.[2]

בובות מין ביריד האירוטיקה ונוס ברלין 2014

ייצור הסימולאקרה האנושית למטרות של סיפוק מיני הואץ בשנות ה-70 עם תגליות שונות בתחום הכימיה. החומרים לטקס, סיליקון, וכן ציפוי הויניל, הפכו למרכיב עיקרי ברקמות הלאכותיות של בובות המין כאשר סיליקון הפך למרכיב עיקרי בכך שכן הוא מאפשר רמה גבוהה יותר של ריאליזם.[3]

בשנת 1987 בוטל בבריטניה החוק המונע יבוא של מוצרים מגונים, וזאת בעקבות עתירה שהגיש איש העסקים דייוויד סאליבן, לבית המשפט האירופי לצדק[4] במשפט, בריטניה הואשמה כי התקנה שתיקנה לפיה אין לייבא מוצרים מגונים (אשר בפועל הייתה בעלת אג'נדות מאוד ספציפיות ואנטי-מיניות), סותרת את מוסכמות הסחר החופשי כפי שנהגו בהסכם רומא שנחתם בשנת 1957 בין מספר מדינות אירופאיות, ומטרתו הייתה לבסס את השוק האירופי המשותף.

סיבות לשימוש בבובת מין[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • סיפוק מיני כתחליף לאוננות או בתקופות בהן ההזדמנויות המיניות מעטות מסיבות שונות.
  • ביצוע בבובת המין סוג ספציפי של יחסי מין שלא מקובל בתרבות הפרט או שהפרטנרים לו אינם בנמצא.
  • אימון רומנטי ברמת התנועה המוטורית וקשר העין.
  • פטיש מיני ספציפי למאפיינים גופניים מסוימים, שהודגשו בבות המין עצמה (כגון שדיים גדולים במידה גדולה ביותר או שפתיים עבות וחושניות בעלות גוון אדום או ורוד מנצנץ).
  • בובת המין כאובייקט מעבר.

קהל יעד והקשר בין בובת מין לנטייה המינית[עריכת קוד מקור | עריכה]

ערך מורחב – נטייה מינית
בובת מין בעלת חזות גברית טיפוסית, יריד הלייף סטייל ונוס ברלין 2019

קהל היעד העיקרי של בובות מין, כאביזר מין "פסיבי", הוא באופן טבעי זכרים, שזהותם המגדרית בדרך כלל גברית. מתוקף הכוח המנטלי של הכללה (Generalization) הרצון להגיע לסיפוק מיני עם בובת מין כפוף לנטייה המינית של הפרט, וכך יוצא שגבר הטרוסקסואל בדרך כלל יעדיף בובת מין בעלת חזות נשית טיפוסית, וגבר הומוסקסואל יעדיף בובת מין בעלת חזות גברית טיפוסית, כאשר גורמים תרבותיים יכולים לעצב מעט את אופיו של האידיאל החזותי בהקשר זה.

פיתוח בובות מין[עריכת קוד מקור | עריכה]

חלקים שונים של בובות מין

העוסקים בפיתוח בובות מין הם לרוב כימאים, מהנדסים, וביוטכנולוגים המתמחים בבנייה של אביזרי מין והדמיות איברי מין. על העובדים בכך להכיר את ההיסטולוגיה והביוכימיה של הרקמות המיניות העיקריות של הגוף, את האנטומיה והפיזיולוגיה של החלבונים ואת פיזור השומן בהקשרם, להיות בקיאים בפוטנציאל האלרגני של חומרים כימיים שונים המשמשים לבניית הרקמות המלאכותיות, ולדעת לאחד בין חומרים כימיים לצורך יציקה של רקמות הדומות ככל הניתן לאלו של פתחי המין האנושיים.

תחום הנדסת המכונות נותן את חלקו בפיתוח המכשירים המשמשים להרכבה של בובות מין.

מגוון ותפוצה[עריכת קוד מקור | עריכה]

וריאציות שונות, גבריות ונשיות, של בובות מין הן בובה בעלת משקל-עודף, טרנסג'נדרית, טראנסקסואלית, זקנה, ואף בובות מין בצורת חייזרית או בדמות אגדית.

ביפן קיים ביקוש למכשיר אחר המזכיר בובת מין בכינוי דקימאקורהיפנית: 抱き枕, כרית אהבה).

תרבות האינטרנט חיזקה מאוד את תפוצת בובות המין בעולם וקמפיינים שונים המופיעים באתרי פורנו או באתרי מכירות, פונים לקהל יעד גברי בדרך כלל במטרה למכור בובות מין לקהל זה.

בובות מין אנושיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

במדינות העולם כולל יפן והעולם המוסלמי, אסיה ואירופה (בפרט גאורגיה, פולין, איטליה, בולגריה ואמריקה הלטינית - בעתיד גם סין) החלו לפתח בובות מין אנושיות הדומות במבנה גופן, אזור הנרתיק וכו' לבני אדם אמיתיים - ההשקה עתידה להתקיים בשנת 2017.[5][דרושה הבהרה]

בובות מין בתרבות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בסרט הקולנוע לארס והבחורה האמיתית גיבור הסרט לארס מתמודד עם דיסוננס שנגרם בגלל מערכת יחסים סבוכה עם אביו הדיכאוני, אמו שנפטרה ואחיו שהזדרז לעזוב את הבית. עקב אי יכולתו לפתח מערכת יחסים עם נשים, הוא מזמין באינטרנט בובת אהבה יפנית ולאחר שהרכיב והלביש אותה הוא מתייחס אליה כאל ביאנקה - ארוסתו. מכיוון שביאנקה איננה יכולה למות או לעזוב, לארס זקוק לה. אחיו של לארס מגייס את תושבי העיירה כולה לעזור לשמר את הפנטזיה של לארס ועקב כך לארס מצליח להיפתח וכאשר אינו נזקק לביאנקה יותר, ביאנקה "מתה" ולארס נענה לחיזוריה של עמיתתו לעבודה.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא בובת מין בוויקישיתוף

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ Ferguson, Anthony. The Sex Doll: A History. McFarland, 2010. p 16. ISBN 978-0-7864-4794-7
  2. ^ Bloch, Iwan. The Sexual Life of Our Time. p. 660. ISBN 1-4510-0357-9.
  3. ^ Ferguson, Anthony. The Sex Doll: A History. McFarland, 2010. p 31. ISBN 978-0-7864-4794-7
  4. ^ Conegate v Commissioners of Customs and Excise (No 121/85) Queen's Bench (1987) 254.
  5. ^ אהבה מסיליקון: בובות מין אנושיות עד סוף 2017, באתר nrg