חנק ארוטי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
דומינטריקס מבצעת חנק ארוטי בגבר

חנק ארוטי (או חניקה ארוטית) היא פרקטיקה מינית בה אחד המשתתפים מעורר חנק בעצמו או במשתתף אחר באופן מכוון ונשלט במטרה להעצים את ההנאה מקיום יחסי מין ואוננות. פרקטיקה זו מכונה גם לעיתים "משחקי נשימה", "משחקי אוויר" או בלעז "breath-play".

פרקטיקת החנק, כאשר אינה מבוצעת נכון, עלולה להיות בעלת השלכות בריאותיות קשות, לרבות פגיעה בלתי הפיכה בקנה הנשימה, גרימת נזק מוחי כתוצאה ממחסור באספקת החמצן למוח, ואף גרימת מוות כתוצאה מדום לב[1]. כדי להימנע מפגיעות כתוצאה מפרקטיקה זו, על הנוקטים בה לרכוש ידע בהנחת חניקת דם שסיכויי הפגיעה בה נמוכים ביותר, ולהימנע מחניקת גרון המזיקה לקנה הנשימה.[2] רוב מקרי המוות והפגיעה הנגרמים מחניקה ארוטית נגרמים כתוצאה מחנק ארוטי עצמי ללא שותף.

לפי מחקר שנערך בארצות הברית, עלה כי מדי שנה ישנם בין 500 ל-1,000 מקרי מוות שנובעים מחניקה ארוטית עצמית לשם העצמת הסיפוק המיני[3].

מקרי מוות ידועים שנבעו מחנק ארוטי[עריכת קוד מקור | עריכה]

להלן כמה מקרי מוות ידועים שנגרמו כתוצאה מחנק ארוטי בין שני משתתפים או יותר, ובין אנשים שביצעו אותו בעצמם כחלק מאוננות:

  • בשנת 1936, הגיישה היפנית סאדא אבה חנקה למוות את מאהבה קיצ'י סאן אישידה בעת שקיימה איתו יחסי מין אוראליים ווגינאליים[4]. לאחר שנוכחה כי הרגה אותו, לקחה סאדא סכין, וחתכה את איבר מינו[4]. הסרט הארוטי היפני-צרפתי "אימפריית החושים" משנת 1976, נוצר בהשראת המקרה וידוע לשמצה בעקבות הקטעים הפורנוגרפיים הקשים שבו ובהם: צביטת פין של ילד, מין אוראלי-וגינאלי בין גיבורי הסרט המלווה בשפיכה הגברית, והמוכר ביותר - כריתת הפין של קיצ'י סאן על ידי סאדא והחזקתו ממניעי אהבה והתאבלות על מותו[5].
  • ישנה סברה כי מותו של סולן להקת אינקסס (INXS) מייקל האצ'נס בשנת 1997, היה תוצאה של אוננות שככלה חנק ארוטי עצמי, אם כי סיבת המוות הרשמית נרשמה כהתאבדות[6].
  • ב-3 ביוני 2009, נמצא השחקן דייוויד קרדין מת בחדר מלון בבנגקוק שבתאילנד. סיבת המוות הייתה, ככל הנראה, חנק ארוטי עצמי[7].
  • ב-1 במרץ 2010 מת כתב ה-BBC כריסטיאן דיגבי כתוצאה מחנק ארוטי עצמי שהסתבך, בביתו שבלונדון[8].

בתרבות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בספר שמש עולה (שאחר כך עובד לסרט באותו שם) מאת הסופר מייקל קרייטון, משערים חוקרי המשטרה תחילה שמותה של אחת הדמויות בספר נגרם כתוצאה מחנק ארוטי עצמי (לבסוף יתברר כי הדמות נרצחה ולא מתה מסיבוך של אוננות מסוג זה).

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא חנק ארוטי בוויקישיתוף

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]