חנק ארוטי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
אישה תולה את עצמה, כבולה באזיקים

חנק ארוטי (או חניקה ארוטית) הוא פרקטיקה מינית של יחסי מין ואוננות שבה אדם חונק את בת/בן זוגו, או את עצמו, שאותה נוהגים לקיים בעלי פאראפיליה לחנק, כלומר אלו ששואבים הנאה מפרקטיקה זו, המגבירה את סיפוקם המיני. אקט זה אמנם אינו אסור לביצוע על פי החוק, אך בשל מקרי המוות הרבים שנגרמים כתוצאה ממנו הוא נחשב אחת הפרקטיקות הקיצוניות והמסוכנות ביותר שנהוגות ב-BDSM[1].

פרקטיקת החנק עלולה להיות בעלת השלכות בריאותיות קיצוניות, לרבות גרימת מוות פתאומי כתוצאה מדום לב או גרימת נזק מוחי בשל אובדן חמצן במוח[2].

לפי מחקר שנערך בארצות הברית, עלה כי מדי שנה ישנם בין 500 ל-1,000 מקרי מוות שנובעים מחניקה ארוטית עצמית לשם העצמת הסיפוק המיני[3].

מקרי מוות ידועים שנבעו מחנק ארוטי[עריכת קוד מקור | עריכה]

להלן כמה מקרי מוות ידועים שנגרמו כתוצאה מחנק ארוטי בין שני משתתפים או יותר, ובין אנשים שביצעו אותו בעצמם כחלק מאוננות:

  • בשנת 1936, הגיישה היפנית סאדא אבה חנקה למוות את מאהבה קיצ'י סאן אישידה בעת שקיימה איתו יחסי מין אוראליים ווגינאליים[4]. לאחר שנוכחה כי הרגה אותו, לקחה סאדא סכין, וחתכה את איבר מינו[4]. הסרט הארוטי היפני-צרפתי "אימפריית החושים" משנת 1976, נוצר בהשראת המקרה וידוע לשמצה בעקבות הקטעים הפורנוגרפיים הקשים שבו ובהם: צביטת פין של ילד, מין אוראלי-וגינאלי בין גיבורי הסרט המלווה בשפיכה הגברית, והמוכר ביותר - כריתת הפין של קיצ'י סאן על ידי סאדא והחזקתו ממניעי אהבה והתאבלות על מותו[5].
  • ישנה סברה כי מותו של סולן להקת אינקסס (INXS) מייקל האצ'נס בשנת 1997, היה תוצאה של אוננות שהורכבה מחנק ארוטי עצמי, אם כי סיבת המוות הרשמית נרשמה כהתאבדות[6].
  • ב-3 ביוני 2009, נמצא השחקן דייוויד קרדין מת בחדר מלון בבנגקוק שבתאילנד. סיבת המוות הייתה, ככל הנראה, חנק ארוטי עצמי[7].
  • ב-1 במרץ 2010 מת כתב ה-BBC כריסטיאן דיגבי כתוצאה מאוננות חנק ארוטי שהסתבכה, בביתו שבלונדון[8].

מקרי מוות אחרים שנבעו מחנק ארוטי הם מעשי רצח שנעשו על ידי כת האיזוטריה ההודית תגים. כת סגורה וסודית של רוצחים בתת-היבשת ההודית אשר נהגו לפתות מינית אנשים ולרוצחם בעזרת חנק ארוטי. שמם נקשר לתשוקה, הרס ואירוטיקה, גם משום הבאתם את פרקטיקת החנק הזו לשלמות וגם משום עיסוקם הרב בטנטרה של אלת המוות, ההרס וההתנוונות, קאלי. על שמם נוצרה המילה האנגלית תאג'ס (Thugs), משמע בריונים.

בתרבות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בספר שמש עולה (שאחר כך עובד לסרט באותו שם) מאת הסופר מייקל קרייטון, משערים חוקרי המשטרה תחילה שמותה של אחת הדמויות בספר נגרם כתוצאה מחנק ארוטי (לבסוף יתברר כי הדמות נרצחה ולא מתה מסיבוך של אוננות מסוג זה).

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא חנק ארוטי בוויקישיתוף

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]