פטיש לכפות ידיים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
כפות ידיים נשיות. תת-פטיש לציפורניים נחשב לנפוץ ביותר בתחום הפטיש לכפות ידיים, ומתבטא בין היתר ברצון למרוח עליהן לק ציפורניים

פטיש לכפות ידיים[1] הקרוי גם קווירופיליה הוא משיכה, לרוב משיכה מינית לכפות ידיים. פטיש זה עשוי לכלול את המשיכה המינית לאזור מסוים בכף היד, כגון האצבעות, גוף כף היד או ציפורני הידיים, בנוסף הוא יכול להתבטא במשיכה לפעולות מסוימות שמבצעות הידיים, אשר לא נחשבות בדרך כלל לפעולות מיניות, כגון כיבוס בגדים באופן ידני או שטיפת כלים. מימוש הפטיש יכול להתבטא ברצון לחוות מגע פיזי עם כפות הידיים בשלל דרכים ותנוחות, או להוות מקור לפנטזיה מינית כזאת או אחרת.

פטיש לכפות ידיים מוכר ומקבל ביטוי על ידי תעשיית הפורנוגרפיה, אך נחשב לאחד הפטישים הפחות נפוצים, חרף העובדה שמקבילו, הפטיש לכפות רגליים נחשב לנפוץ ביותר מבין כלל הפטישים בעולם.[2]

מאפייני הפטיש[עריכת קוד מקור | עריכה]

פטיש לכפות ידיים הוא משיכה מינית לכף היד. משיכה זו באה לידי ביטוי בשלל דרכים: על ידי כך שכפות הידיים נוגעות בבעל הפטיש, עושות לו הנדג'וב, או שהוא מוצץ או מלקק את אצבעות הידיים או את גוף כפות הידיים.

משיכה לציפורני הידיים נחשבת לתת-סוג של פטיש לכפות ידיים אשר נחשב לנפוץ ביותר בתחום הפטיש לכפות ידיים, ומתבטא לעיתים קרובות ברצון של הפטישיסט שהן יגרדו אותו, או ברצון למרוח עליהן לק ציפורניים.

תפוצת הפטיש[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנת 2007, חוקרים באוניברסיטת בולוניה שבאיטליה ביצעו מחקר שבחן 381 דיונים באינטרנט שמקורם בקבוצות פטישיזם, כדי לאמוד את השכיחות היחסית של הפטישים השונים. בדיונים אלו השתתפו מעל 5,000 אנשים.

המחקר מצא שמתוך כלל המשתתפים בדיונים השונים, 669 משתתפים התייחסו לציפורניים, אשר נחשבות לסוג של פטיש לכפות ידיים. מהמחקר הוסק שהמשיכה לא הייתה באופן ספציפי לציפורניים, וייתכן שרבים מאלו שהתייחסו לציפורניים דיברו עליהן בהקשר של BDSM, שבו נעשה רבות שימוש בציפורניים בסשן של סאדו-מזוכיזם, ובעצם נמשכו לכאב שאלו גורמות, כך שלא ניתן באופן גורף לייחס זאת לפטיש לכפות ידיים. כמו כן, נמצא ש-669 משתתפים היוו פחות מ-1% מכלל המשתתפים בפורומים המדוברים.[3]

בתרבות הפופולרית[עריכת קוד מקור | עריכה]

בסדרת האנימה-מנגה "ההרפתקה המוזרה של ג'וג'ו" (אנ'), לדמות קירה יושיקאגה יש פטיש לכפות ידיים. יושיקאגה הוא רוצח סדרתי הרוצח נשים כדי לקחת את כפות ידיהן. לאחר מכן הוא מעמיד פנים שכף היד היא אישה אמיתית.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ E. L. McCallum. 1998. Object Lessons: How to Do Things With Fetishism. SUNY Press.ISBN 0791439798. p.59
  2. ^ Moore, Lucy (4 בנובמבר 2009). "Foot fetishes: Fun or freaky?". {{cite web}}: (עזרה)
  3. ^ Griffiths, Mark (22 בינואר 2016). "Handy crafts: A brief look at fingernail fetishes". {{cite web}}: (עזרה)