לדלג לתוכן

קובץ הערות וביאורים – הבדלי גרסאות

אין תקציר עריכה
(מקווה שהשינוי מברור, חיטריק כבר נפטר)
תגיות: עריכה ממכשיר נייד עריכה דרך האתר הנייד
אין תקציר עריכה
תגיות: עריכה ממכשיר נייד עריכה דרך האתר הנייד
'''קובץ הערות וביאורים''' הוא [[כתב עת תורני]] של [[חסידות חב"ד]], המכיל חידושי תורה ויוצא לאור מדי שבועיים. בקובץ כותבים רבני וחסידי חב"ד ממדינות שונות בעולם. הקובץ יוצא לאור מדי שבועיים וב[[תמוז]] [[תש"ע]] הופיע הגיליון האלף שלו.
 
הקובץ נערך ויוצא לאור על ידי תלמידי ישיבת אהלי תורה ב[[ברוקלין]]. מתלבנים בו נושאים בתורתו של רבי [[מנחם מנדל שניאורסון]], הרבי מלובביץ', ונושאים תורניים נוספים. עורכו הראשי הוא הרב אברהם יצחק ברוך גרליצקי, מראשי ישיבת אהלי תורה., כמו כן כלובכל שנה נבחרים שניים או שלושה תלמידים מהישיבה לשמש כ[[עריכה|עורכים]]. עם כותבי הקובץ נמנים [[ראש ישיבה|ראשי ישיבות]] חב"ד בעולם.
 
במתכונתו הראשונית הופיע הקובץ החל מקיץ [[ה'תשל"ג]] תחת השם "[[שאלות ותשובות|שו"ת]] התלמידים - אהלי תורה". באותן שנים הייתה מתכונתו צנועה והוא הופיע כמה פעמים בשנה, לקראת מועדים שונים. ב[[שמחת תורה]] של שנת [[תש"מ]] דיבר הרבי מליובאוויטש על הצורך להוסיף בלימוד התורה במשך כל השנה באופן מיוחד. כתוצאה מכך החלו תלמידי הישיבה להוציא לאור את הקובץ מדי שבוע, החל משבת [[פרשת בראשית]] אותה שנה, תחת השם "הערות וביאורים". בשנת [[ה'תשנ"ג]] החל הקובץ להופיע מדי שבועיים.