מלי פולישוק-בלוך

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
מלי פולישוק-בלוך
Polyshuk1.JPG
תאריך לידה 14 בינואר 1953 (בת 65)
כנסות 16
סיעה שינוי
תפקידים בולטים

מֵלי פולישוק-בלוך (נולדה ב-14 בינואר 1953) כיהנה כחברת כנסת מטעם סיעת שינוי בכנסת ה-16. בשלהי אותה כנסת, שימשה חברת הכנסת מטעם מפלגת חץ.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

פולישוק-בלוך היא ילידת ותושבת העיר רעננה. פולישוק-בלוך היא עורכת דין, בעלת תואר שני במדיניות ציבורית ותואר שני במדע המדינה, תואר ראשון באמנות התיאטרון, ובמשפטים.

שימשה מורה להיסטוריה וגאוגרפיה ומחנכת בתיכון אוסטרובסקי ברעננה למשך מספר שנים, בסופם פרשה מהוראה. אז, ניהלה במשך שנים רבות את החנות למוצרי חשמל של משפחתה ברעננה.

במקביל שימשה כיו"ר ועדי ההורים בבתי-הספר "מגד" ובתיכון "מטרו-ווסט" ברעננה והקימה את ועד ההורים המרכזי ברעננה. שימשה במשך שנים כחברת ועדת החינוך העירונית.

בראשית שנות ה-80 התפקדה למפלגת שינוי והייתה פעילה בולטת במוסדות המפלגה: היא ייסדה את סניף שינוי ברעננה וכיהנה כיושבת ראש הסניף עד להתמנותה כחברת כנסת; חברת מועצת המפלגה; חברת נשיאות מועצת המפלגה; חברת מזכירות המפלגה; יו"ר ועדה הכלכלה של שינוי (בתפקיד זה עיצבה את מצע המפלגה בתחום הכלכלי-חברתי); יו"ר הוועדה המוניציפלית של מזכירות; יו"ר ועדת ההסברה של המפלגה וחברה בפורומים השונים של המפלגה כמו פורום נשים ופורום לאומנות ותרבות.

כאשר מונה אמנון רובינשטיין לתפקיד שר האנרגיה והתשתית, שימשה פולישוק-בלוך כיועצת שר האנרגיה לענייני הפרטה. לאחר מכן שימשה כדירקטורית ויו"ר ועדת הכספים בדירקטוריון חברת הנפט הלאומית ודירקטורית בחברה למתנ"סים. עם קבלת הסמכה כעו"ד הייתה בעלת משרד לעריכת דין. הקימה את "פורום השרון" לקידום נשים בפוליטיקה שבו חברות נשים מכל המפלגות.

פעילות בכנסת ה-16[עריכת קוד מקור | עריכה]

בפריימריס לבחירת רשימת המפלגה לכנסת ה-16 הגיעה למקום השמיני, מה שהביא אותה לכהן כחברת כנסת בתום מערכת הבחירות. כיהנה לכל אורך הקדנציה של הכנסת ה-16.

בראשית הכנסת ה-16 שימשה כיו"ר ועדת המדע והטכנולוגיה במשך שנה.

לאחר הדחתו של השר יוסף יצחק פריצקי מן הממשלה ובעקבות התמנותו של ח"כ אילן שלגי כשר במקומו, מונתה פולישוק-בלוך כיו"ר ועדת החינוך, התרבות והספורט וכיהנה בתפקיד זה קרוב לשנה. לאחר פרישת סיעת שינוי מן הממשלה ומעברה לספסלי האופוזיציה מונתה לתפקיד יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, תפקיד בו נאבקה בשחיתות שלטונית, מנהל בלתי תקין, מינויים לא ראויים ומכרזים תפורים.

בנוסף שימשה כחברה בוועדת הכלכלה שבמסגרתה כיהנה כיו"ר ועדת המשנה של ועדת הכלכלה לעניין חישוב תמלוגים לבעלי זכויות יוצרים ומבצעים, במטרה לקבוע פרמטרים לקביעת התמלוגים בישראל. שימשה בתפקיד זה כאשר סיעת שינוי הייתה חברה בקואליציה. הגישה במהלך כהונתה כ–80 הצעות חוק בנושאים שונים, חלקם נכנסו לספר החוקים.

עם פרישתה של השרה יהודית נאות מהממשלה עקב מחלתה באוקטובר 2004 הייתה אמורה פולישוק-בלוך להתמנות לשרת המדע והטכנולוגיה במקומו של השר אילן שלגי שעבר למשרד לאיכות הסביבה במקומה של נאות. קבוצת האופוזיציה בתוך מפלגת "שינוי", בראשותו של עו"ד רון לוינטל, התנגדה למינויה, והמינוי לא עבר בסופו של דבר וכשר מונה ויקטור בריילובסקי.

בעת התפצלות סיעת "שינוי" לקראת הבחירות לכנסת ה-17[1], עברה פולישוק-בלוך למפלגת חץ בראשות אברהם פורז ושובצה במקום הרביעי ברשימה. בבחירות הכלליות שהתקיימו ב-28 במרץ 2006 רשימת "חץ" לא עברה את אחוז החסימה ופולישוק-בלוך לא נבחרה בשנית לכנסת.

פעילותה אחרי 2006[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאחר שלא נבחרה לכנסת ה-17 שבה לעסוק בעריכת דין. ביולי 2006 הקימה תנועה חדשה בראשותה, תנועת "דרך אחרת"[2]. במסגרת תנועה זאת, היא התמודדה בנובמבר 2008 על ראשות עיריית רעננה, אך קיבלה 19% מהקולות בלבד, והפסידה לנחום חופרי. הרשימה שעמדה בראשה, "דרך אחרת - מימד נוסף", זכתה למנדט אחד, ופולישוק-בלוך נבחרה לחברת מועצה מטעמה.

ב-2009 התמודדה פולישוק-בלוך בבחירות לכנסת השמונה עשרה ברשימת התנועה הירוקה-מימד, בה הוצבה במקום ה-11.

בשנים 2010–2012 הייתה חברה בוועדה לבחינת יחסי הון-שלטון שמונתה על ידי מבקר המדינה[3].

ב-2012 התמודדה פולישוק-בלוך בבחירות המקדימות במפלגת העבודה לקראת הבחירות לכנסת התשע עשרה, אך לא הגיעה למקום ריאלי ברשימה.

בשנת 2010 הופיעה בתפקיד אורח בסדרה "מנדלבאום בלש פרטי" בתפקיד עצמה. בסדרה זו משחק בתפקיד הראשי אחיינה של מלי פולישוק בלוך, יניב פולישוק.


מֵלי פולישוק-בלוך נשואה ואם לארבעה בנים[4]. אחד מהם הוא זמר האופרה יאיר פולישוק. היא דודתו של השחקן יניב פולישוק.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]