ברנרד וביאנקה במבצע אוסטרליה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
ברנרד וביאנקה במבצע באוסטרליה
B619446 YAH.jpg
שם במקור: the rescuers down under
בימוי: הנדל בוטוי
מייק גבריאל
הפקה: תומאס שומאכר
תסריט: ג'ים קוקס
קאריי קירקפטריק
ביירון סימפסון
ג'ו רנפט
עריכה: מיכאל קלי
שחקנים ראשיים: בוב ניוהרט, אווה גייבור, ג'ון קנדי, אדם ריין, ג'ורג' סי. סקוט
מוזיקה: ברוס ברוטון
חברת הפצה: חברת וולט דיסני
מדינה: ארצות הברית
אולפן: אולפני ההנפשה של וולט דיסני
הקרנת בכורה: 16 בנובמבר 1990
משך הקרנה: 77 דקות
שפת הסרט: אנגלית
תקציב הפקה: 37,000,000 דולר
הכנסות: 27,931,461 דולר (בארצות הברית)[1]
סרט קודם בסדרה: הרפתקאות ברנרד וביאנקה
דף הסרט ב-IMDb

ברנרד וביאנקה במבצע אוסטרליהאנגלית:The Rescuers Down Under) הוא סרט אנימציה שהופק על ידי חברת וולט דיסני ויצא לאקרנים ב-16 בנובמבר 1990. הסרט הוא סרט המשך לסרטם הקודם של חברת דיסני "הרפתקאות ברנרד וביאנקה" שיצא בשנת 1977.

"ברנרד וביאנקה במבצע אוסטרליה" היה לסרט הראשון של חברת וולט דיסני מאז שנות הארבעים שאיננו מבוסס על סיפור קיים, בנוסף לכך, רק סרט זה מלבד פנטסיה 2000 וסרט פו הדוב משנת 2011, היה לסרט המשך שהוצג בקולנוע מסרטי האנימציה של דיסני. הסרט הוא הסרט השני שנוצר בתקופת הרנסאנס של דיסני, שהייתה בין השנים 1989–1999, אף על פי כן, בשל הכנסותיו, הוא איננו נחשב כחלק מרשימת הסרטים הכלולים ברנסאנס. זהו היה הסרט השני של דיסני שלא כלל בתוכו שירים (הראשון היה "הקדירה השחורה" משנת 1985), והיה הסרט הראשון שהשתמש באנימציית CAPS (אנימציית מחשב ידנית, כלומר, נצבעת בצבעים על המחשב ולא בדיו).

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

העלילה עוסקת בצמד עכברים אשר יוצאים להציל ילד ונשר נדיר מידי צייד.

בתחילת הסרט, ילד אוהב טבע בשם קודי, שומע מחבריו ביער שבראש הצוק לכודה נקבת מאראהוטה, עיט נדיר וגדול ממדים. קודי מטפס על הצוק ומגיע לפסגה, שם הוא חותך את החבלים עם האולר שלו ומשחרר את מאראהוטה שנבהלה מאוד מהאולר ובשחרורה הפילה את קודי מהצוק. כמה עשרות מטרים לפני פגיעה בקרקע, מאראהוטה תופסת את קודי והם מתיידדים ועפים אל הקן שלה, שם קודי מקבל במתנה את אחת מנוצות הזהב שלה. כשהוא חוזר למטה ליער, בעודו מתקרב לעכבר, הוא נלכד במלכודת חיות של הצייד הלא חוקי פרסיבל ק.מק'ליץ', אשר מבוקש ביותר על ידי הריינג'רים האוסטרלים. מקליץ' רואה את נוצת הזהב בתיק של קודי ומנסה לשכנע אותו לגלות לו את מיקום הנקבה והקן, בין השאר על ידי נוצת זהב משלו, הוכחה שהרג את הזכר זמן מה לפני כן. כאשר קודי מסרב לגלות את מיקום הקן, מקליץ' חוטף אותו ומשליך את תיקו לתנינים כדי להטעות את שומרי היערות המקומיים.

העכבר שהיה הפיתיון במלכודת, ממהר לשלוח מסר חירום ולהודיע על החטיפה ל"חברת הסיוע וההצלה". המסר מגיע למפקדה הראשית בניו יורק וברנרד והגברת ביאנקה, שני סוכני השטח הטובים ביותר של הארגון, נשלחים למשימה. הם מחפשים את אורווייל, האלבטרוס עליו עפו בסרט הקודם, אך במקומו מוצאים את אחיו ווילבור ומשכנעים אותו להטיס אותם לאוסטרליה. באוסטרליה, לאחר נחיתה די קשה בה ווילבור מעקם את הגב, הם פוגשים את ג'ייק, עכבר קנגורו אוסטרלי שפועל בתור סוכן מקומי של החברה לסיוע והצלה. ג'ייק, למגינת ליבו וקנאתו של ברנרד, מתאהב בגברת ביאנקה.

ווילבור עובר סדרת טיפולים מהם הוא מנסה כל הזמן לברוח ולבסוף מחלים בעוד לרופא הראשי מתעקם הגב ווילבור בורח משם. באותו זמן, מקליץ' כולא את קודי בניסיון להכריח אותו לגלות לו את מיקום הקן של מאראהוטה. כאשר זה לא עובד, מקליץ' מערים על קודי שכבר הרגו את מאראהוטה ועכשיו אין מי שידאג לביציה. העכברים מנסים להזהיר את קודי שמקליץ' עוקב אחריו ולהציל אותו. כשהם מגיעים למקום, מאראהוטה מנסה לתקוף על מנת להגן על ביציה ונלכדת על ידי מקליץ'. קודי מנסה לשחרר אותה ונתפס ביחד איתה. ברגע הבא, מקליץ' שולח את גואנת המחמד שלו, ג'ואנה, לטרוף את ביצי המאראהוטה. ג'ואנה מגיעה לקן ומנסה לטרוף את הביצים, אך היא מגלה כי אלה אבנים בצורת ביצה. מתוך פחד מכעסו של מקליץ', ג'ואנה זורקת את הביצים למים והולכת משם. מעט אחרי זה, ברנרד יוצא ממחבואו הקרוב לקן עם הביצים האמיתיות ומשכנע את ווילבור לשבת ולדגור עליהן. מכאן העכברים מנהלים קרב עם מקליץ' וג'ואנה, במהלכו קודי ומקליץ' נופלים למים. מקליץ' מצליח לחמוק מהתנינים, אך הוא נסחף בזרם המפל השוצף ונופל אל מותו. למזל הגיבורים, מאראהוטה משתחררת ומצילה אותם בזמן והם עפים משם לכיוון ביתו של קודי. על מנת לא לבזבז עוד הזדמנות, ברנרד מציע לביאנקה נישואים, הצעה אשר נענית בחיוב וג'ייק רוחש כבוד חדש לברנרד. קצת לפני הקרדיטים, חוזרים אל ווילבור שדוגר על הביצים ולרוע מזלו ננשך על ידי הגוזלים שבקעו מן הביצים.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ "ברנרד וביאנקה במבצע אוסטרליה", במסד הנתונים Box Office Mojo (באנגלית)