ספר הג'ונגל 2

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
ספר הג'ונגל 2
The Jungle Book 2
כרזת הסרט בישראל
כרזת הסרט בישראל
מבוסס על ספר הג'ונגל עריכת הנתון בוויקינתונים
בימוי סטיב טרנבירת' עריכת הנתון בוויקינתונים
הופק בידי וולט דיסני עריכת הנתון בוויקינתונים
תסריט קארל גורס עריכת הנתון בוויקינתונים
מדבבים היילי ג'ואל אוסמנט
אנטוני ג'יי
ג'ון ריס-דייוויס
ג'ים קומינגס
בוב ג'ולס
ג'ון גודמן
מאי ויטמן
פיל קולינס עריכת הנתון בוויקינתונים
מוזיקה

שירים חדשים: לוריין פת'ר, פול גרבובסקי, ג'ואל מק'נילי

שירים ישנים: ג'ורג' בראנס
רוברט שרמן
ריצ'רד שרמן
מדינה ארצות הברית, אוסטרליה עריכת הנתון בוויקינתונים
חברת הפקה אולפני דיסניטון, סרטי וולט דיסני עריכת הנתון בוויקינתונים
חברה מפיצה בואנה ויסטה הפקות
הקרנת בכורה 14 בפברואר 2003
משך הקרנה 72 דקות
שפת הסרט אנגלית עריכת הנתון בוויקינתונים
סוגה סרט מוזיקלי, סרט שמבוסס על ספרים, סרט הרפתקאות, סרט ילדים, קומדיה עריכת הנתון בוויקינתונים
תקציב 20,000,000 דולר
הכנסות 135,703,599 דולר
הכנסות באתר מוג'ו junglebook2
סרט קודם ספר הג'ונגל עריכת הנתון בוויקינתונים
האתר הרשמי
דף הסרט ב־IMDb
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

ספר הג'ונגל 2אנגלית: 2 The Jungle Book) הסרט נוצר על ידי חברת וולט דיסני באוסטרליה בשנת 2003 ותוכנן במקור להפצה בווידאו בלבד. זהו סרט המשך לסרט ספר הג'ונגל ואינו מבוסס על הספר "ספר הג'ונגל השני" שכתב רודיארד קיפלינג בשנת 1895. הסרט הצליח קופתית והופץ בישראל בדיבוב עברי על גבי DVD.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסרט מתחיל בנקודת זמן לאחר סיום אירועי הסרט הקודם. בתחילת הסרט, מוגלי ממחיז למשפחתו החדשה את קורותיו בג'ונגל. למרות שמוגלי התרגל לחיי האדם, געגועיו אל הג'ונגל הפראי מתחזקים עם הזמן. אחרי שמוגלי מוביל את ילדי הכפר אל הג'ונגל ומסכן אותם, הוא נענש בידי אביו המאמץ על כך שהמרה את פיו בהתקרבות מסוכנת אל הג'ונגל והעמדת ילדי הכפר בסכנה.

בעוד שמוגלי נאבק ברצון לחזור אל הטבע הפראי, באלו הדוב מתקשה להתמודד עם חסרונו של מוגלי. למרות התנגדותו הנחרצת של בגירה, שלטענתו מוגלי צריך לגדול בחברת בני אדם כמוהו, מחליט באלו לצאת אל הכפר ולהחזיר את מוגלי בחזרה אל הג'ונגל. בגירה, שנעזר בפילים החיים בג'ונגל ובמנהיגם קולונל האטי, מחפש אחר באלו בכדי למנוע ממנו להגיע אל כפר בני האדם, אך נכשל במשימה. באלו מתגנב בהצלחה בין העצים ומחוץ לג'ונגל. במקביל אליו נכנס גם שירחן הנמר אל הכפר, אף הוא בחיפושו אחר מוגלי. בשונה מבאלו, שירחאן מגיע במטרה להרוג את מוגלי, אך הוא מותקף על ידי אנשי הכפר ובורח בחזרה אל בין העצים. באלו, שמצליח לחלץ את מוגלי מתוך הכפר, ממהר להמלט אל תוך הג'ונגל, ובמטרה להציל את מוגלי מידיי הדוב, עוקבים אחריו אל בין העצים גם שאנטי וראנג'ן.

בזמן שהייתם של מוגלי ובאלו בג'ונגל, קבעו השניים ביניהם שאם יראו את חברתו של מוגלי, יפחיד אותה באלו באזרת שיניו ושאגתו, ויפתור את מוגלי מחזרה אל כפר בני האדם. באותו זמן, מוצאים את עצמם שאנטי וראנג'ן במאבק נגד קא הנחש, ומצליחים להחלץ ברגע האחרון.

בגירה, אשר שומע מהפילים על כך שבני אדם נכנסו לג'ונגל בחיפוש אחר מוגלי, שאנטי וראנג'ן, מנסה לשכנע את באלו שמקומו של מוגלי בין בני האדם, אך בתגובה לוקח הדוב את חברו האדם ויחד הם הולכים להתחבא בארמונו לשעבר של מלך הקופים לואי. בזמן שהייתם שם, מספר באלו לקופים כמה סבל מוגלי בכפר בני האדם, אך מתוך כך מתמלא מוגלי געגועים אל הכפר ואל משפחתו המאמצת. כאשר הולך מוגלי בין העצים לבדו, הוא פוגש לפתע בשאנטי וראנג'ן, אך שוכח להזהיר אותם בנוגע להסכם שקבע עם באלו. באותו הרגע מופיע הדוב בשאגה, ומפחיד את שאנטי וראנג'ן, שבורחים אל תוך הג'ונגל בבהלה. מוגלי, בזמן ניסיונו לרוץ אחריהם ולהתנצל, נתקל לפתע בשירחן, שמתחיל לרדוף אחריו מיד. שאנטי מבחינה במצוקתו של מוגלי, וכשרצה להצילו היא מותירה את ראנג'ן לבדו. הילד הקטן חובר אל באלו ובגירה, שמנסים אף הם לעזור למוגלי להמלט משירחן.

מוגלי מוביל את הטיגריס בעקבותיו אל תוך מקדש עתיק, מעוצב בגונגים רבים תלויים מתקרת המקדש, שם הוא מתחבא מאחורי אחד הגונגים, וכמוהו עושים גם שאנטי ובאלו, כל אחד מהם מאחורי גונג אחר. בגירה וראנג'ן נשארים מאחור. השלושה מנסים לבלבל את שירחן, אך התוכנית נכשלת ומעמידה את שאנטי בסכנה. בכדי להגן עליה, יוצא מוגלי מתוך מחבואו ומושך את תשומת ליבו של שירחן. באלו מתערב אף הוא, ויחד הם מצליחים להביס את הטיגריס, ללכוד אותו, ולהותירו מאחור בעודם נמלטים מהמקדש.

בסוף הסרט מחליט מוגלי להיפרד מהג'ונגל, והוא חוזר יחד עם שאנטי וראנג'ן אל הכפר. באלו ומוגלי קובעים שיפגשו מדי פעם ליד הנהר.

דמויות ומדבבים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בסוגריים מופיעים המדבבים של הגרסה העברית.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]