הבנים והבנות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

הבנים והבנות הוא שעשועון ישראלי המשודר בכל קיץ בערוץ הילדים החל משנת 2013, שעלה קיץ אחרי סיום התוכנית "מסע קיץ" שהייתה בפורמט דומה

סקירה כללית[עריכת קוד מקור | עריכה]

במהלך התוכנית מתגבשות שתי קבוצות ילדים: קבוצת בנים וקבוצת בנות. בכל פרק בתוכנית שתי הקבוצות מבצעות משימות שניתנות להם על ידי המנחים. התוכנית מצולמת בווילה. רוב המשימות מתקיימות בבריכת השחייה שבווילה. על כל משימה מקבלת הקבוצה הזוכה מספר "כפכפים" (נקודות) מסוים. בסוף השבוע, הקבוצה שהשיגה את מספר הנקודות הנמוך ביותר במהלך השבוע מועמדת להדחה. הצופים מצביעים באתר ערוץ הילדים למתמודד שהם רוצים שימשיך לשבוע הבא, והמתמודד שקיבל את מספר הקולות הנמוך ביותר עוזב את התוכנית. לאחר 10 הדחות מתקיים פרק הגמר. בגמר מבצעות שתי הקבוצות משימות שונות. בסיום כל המשימות, הקבוצה שהשיגה את הניקוד הגבוה ביותר זוכה בתוכנית. היא זוכה בתואר "שליטי הקיץ" ובאוזניות לכל חברי הקבוצה.

העונה הראשונה (2013)[עריכת קוד מקור | עריכה]

מנחים[עריכת קוד מקור | עריכה]

המשתתפים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שם קבוצה הוצגו כ: הדחה
דנה בנות רקדנית היפ הופ מקום ראשון
מישל בנות רק נראית עדינה מקום ראשון
אושר בנות אוהדת מכבי חיפה מקום ראשון
ליפז בנות חזקה ברשת / אחותי שחתה הבייתה מקום ראשון
קים בנות לייק טו ספיק אינגליש מקום ראשון
עתליה בנות אלופת הארץ באירובי ספורטיבי הדחה שלישית. חזרה בגלגל ההצלה. מקום ראשון.
יהודה בנים חולה על אייל גולן מקום שני בגמר
אליה בנים הבשלן של ארוחות שישי מקום שני בגמר
מטר בנים חולה על כדורגל מקום שני בגמר
רון בנים רקדן ברייקדאנס מקום שני בגמר
הראל. ש בנים יושב ראש מועצת התלמידים הדחה שביעית. חזר בגלגל הצלה. מקום שני בגמר.
טופז בנות חזקה ברשת הדחה שמינית.
עידן בנים לא יודע להסתדר עם בנות הדחה שישית.
אדווה בנות מכורה לוואטסאפ הדחה חמישית
בן בנים רוצה להגיע ל N.B.A הדחה רביעית
פלורי בנות אף פעם לא בוכה הדחה שנייה
חן בנים מעריץ את טל מוסרי הדחה שנייה
אופק בנות טכנולוגית בטירוף הדחה ראשונה
הראל. ר בנים גולש ורוקר הדחה ראשונה
התרחשויות בולטות
באחד מפרקי התוכנית התקיימה תחרות ליפ דאבים בין קבוצת הבנים לקבוצת הבנות. הקבוצה הזוכה בתחרות קיבלה מספר רב של "כפכפים" (נקודות). הבנים הכינו ליפ דאב לשיר "הופה" של עומר אדם והבנות ערכו ליפ דאב לשיר "call me maybe" של קארלי ריי ג'פסן. התחרות נערכה בשני שלבים: בשלב הראשון הצביעו צופי התוכנית באתר ערוץ הילדים לליפ דאב האהוב עליהם. הליפ דאב שזכה ליותר קולות קיבל מספר מסוים של כפכפים. בשלב השני שפטה להקת סטארטאפ, שהופיעה באותו הפרק בתוכנית עם השיר "חוקים חדשים למשחק" מתוך אלבומם הראשון. בשלב השני ניתנו לקבוצה הזוכה יותר כפכפים משניתנו לקבוצה הזוכה בשלב הראשון, ולכן קבוצה שזוכה בשלב השני מנצחת בתחרות הליפ דאבים, אפילו אם היא לא זכתה בשלב הראשון. בשלב הראשון, זכתה קבוצת הבנות אך בשלב השני זכו קבוצת הבנים. לבסוף, הבנים זכו במשימה.
באחד מפרקי התוכנית התקיים ספיישל "גלגל הצלה לבנות". בפרק זה, ניתנה הזדמנות לאחת הבנות שהודחו בארבע ההדחות הראשונות (אופק, פלורי, עתליה ואדווה) לחזור אל קבוצת הבנות. בשלב הראשון של פרק גלגל ההצלה התבקשו צופי התוכנית להצביע למתמודדת אותה הם רוצים להחזיר לקבוצת הבנות. שתי המתמודדות שקיבלו את מספר הקולות הרב ביותר היו אדווה ועתליה, והן עלו לשלב הבא של גלגל ההצלה. בשלב השני, התקיים חידון על התוכנית "הבנים והבנות". עתליה ענתה נכון על מספר השאלות הרב ביותר, וחזרה לקבוצת הבנות. מאז לא הודחה עתליה, וזכתה במקום הראשון בגמר עם קבוצת הבנות.
באחד מפרקי התוכנית התקיים ספיישל "גלגל הצלה לבנים". בפרק זה, ניתנה הזדמנות לאחד מהבנים שהודחו בחמש ההדחות הראשונות (הראל. ר, חן, בן, עידן והראל. ש) לחזור לקבוצת הבנים. פורמט גלגל ההצלה היה פורמט "גלגל ההצלה לבנות". שני הבנים שעלו לשלב השני היו חן והראל. ש. בשלב השני ניצח הראל. ש, וחזר לקבוצת הבנים. מאז, הראל. ש לא הודח, וזכה במקום השני בגמר עם קבוצת הבנים.
באחד מפרקי שבוע הרומנטיקה נערכה תחרות "נסיך הביצה" בין המשתתפים. בתחרות חולקו המשתתפים לזוגות וביצעו משימות הקשורות לרומנטיקה. בסיום השלב הראשון של התחרות הודחו הזוגות אושר ומטר והראל ועתליה. אל הגמר הגיעו הזוגות מישל ואושן שזכו במקום השלישי, דנה ורון זוכי המקום השני וקים ואליה זוכי התחרות שקיבלו כרטיס זוגי לסרט.

נושאים שבועיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

נושא שבועי הקבוצה המנצחת
חוזק בנים
רושם בנות
חוכמה בנים
אומץ בנים
מזל בנים
רומנטיקה בנות

העונה השנייה (2014)[עריכת קוד מקור | עריכה]

מנחים[עריכת קוד מקור | עריכה]

המשתתפים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שם קבוצה הוצגו כ: הדחה
תומר בנים שחקן נשמה מקום ראשון
שלבי בנים סלב בפייסבוק מקום ראשון
עדי בנים גבר עם כבוד מקום ראשון
שקד בנות רואה את העולם בוורוד מקום שני
ירח בנות שרה גם מחוץ למקלחת מקום שני
ירדן בנות נולדתי כדי לנצח מקום שני
אנה בנות מדגמנת בשעות הפנאי הדחה שביעית. חזרה בכפכף הצלה.מקום שני
מיכאל בנים ככה זה בתל אביב הדחה שמינית
דניאל בנים בדרך להוליווד הדחה שישית
אנג'ל בנות omg! אני בטלוויזיה! הדחה חמישית
אוריאל בנים בדרך להוליווד הדחה רביעית
אביאל בנים מכור לחדשות הדחה שלישית
ליפז בנות היפ הופ זה החיים הדחה שנייה
מר בנות דרמה קווין הדחה ראשונה
שון בנים יאאלה עפולה לא התקבל לנבחרת הבנים
איליי בנות מכורה לשופינג לא התקבלה לנבחרת הבנות
התרחשויות בולטות
בעונה זו, בין משימה למשימה ישנם קטעי קישור של שירן סנדל ואביב בן אור. סיפור המסגרת של קטעי הקישור הוא ששירן המליצה על אביב בתור מנחה למפיקי הערוץ. בפרק הראשון של התוכנית, אביב התגלה כמנחה לא טוב ופוטר מהתוכנית יחד עם שירן, שהביאה אותו. שניהם היו אמורים לחזור לביתם, אך במקום לעשות זאת הם מתחבאים במחסן ומנסים לחזור להנחות את התוכנית בדרכים שונות.
בכל פרק של העונה יוצא "אריק ארטיק" (דמות שעודד פז מגלם) לחוף ים ועורך מספר משימות (כגון: מי מכניס יותר ענבים לפיו בבת אחת) בין בנים ובנות אקראיים שהוא פוגש על החוף. מי שמבצע את המשימות בצורה הטובה ביותר מזכה את הנבחרת של המין שלו ב-250 כפכפים.
בעונה זו התקבלו לקבוצת הבנים דניאל ואוריאל פחימה, כתבי השטח של גאליס.
בעונה זו התקבלה לקבוצת הבנות ירח לין טוחולוב, שהשתתפה בעונה השנייה של התוכנית בית ספר למוזיקה.
באחד מפרקי שבוע הרושם התקיימה משימת "כפכף הזהב", שבה ניתנים לקבוצה המנצחת 500 כפכפים. במשימה היו שלושה שלבים. כל שלב זיכה את הקבוצה המנצחת בו בנקודה אחת ומי שזוכה ברוב הנקודות במשימה מקבל את גביע הזהב. נושא המשימה היה הכנת מנת חומוס על פי מתכון. בשלב הראשון של המשימה, נתבקשו המתמודדים להעביר גרגירי חומוס מקערה אחת לשנייה בעזרת קשים לנשיפה. בסוף השלב הראשון, נשקלו קערות שתי הקבוצות. קערת הבנים שקלה יותר, ולכן הבנים זכו בשלב הראשון במשימה וקיבלו נקודה אחת. בשלב השני והשלישי שפט יונתן בשן, כוכב הסדרה "שוברי גלים". בשלבים אלו הכינו המתמודדים את מנת החומוס מהגרגירים שצברו במשימה הקודמת. בשלב השני, הקבוצה שהכינה את המנה היפה ביותר זכתה בנקודה על השלב ובשלב השלישי המנה הטעימה ביותר זיכתה את הקבוצה שהכינה אותה בנקודה. יונתן בשן החליט שהמנה של קבוצת הבנות יפה יותר, ולכן קבוצת הבנות קיבלו נקודה על השלב השני. בשלב השלישי, החליט בשן שמנת הבנות טעימה יותר וזיכה את הבנות בנקודה על השלב השלישי. המשימה הסתיימה בניצחון 2-1 של הבנות על הבנים, והבנות זכו בגביע הזהב וב-500 הכפכפים.
באחד מפרקי שבוע המונדיאל התקיימה משימת "כפכף הזהב". המשימה עסקה בריקודי סמבה, והקבוצה שרקדה טוב יותר קיבלה את הגביע. השופט במשימה היה השחקן דניאל גד, כוכב הסדרה "גאליס" שקבע שהבנות מקבלות את גביע הזהב.
באחד מפרקי שבוע האגדות התקיימה משימת "כפכף הזהב". במשימה התבקשו הבנים והבנות להכין מממתקים בלבד את בית הממתקים של עמי ותמי. הקבוצה שהכינה את בית הממתקים היפה ביותר זכתה. השופט במשימה היה אילן רוזנפלד, כוכב הפיג'מות שהתחפש למכשפה והחליט שהבנות זוכות במשימה ומקבלות 500 כפכפים.
באחד מפרקי שבוע הצבא התקיימה משימת "כפכף הזהב" שעסקה בבישול בסגנון קיצי. המשימה התחלקה לשלושה שלבים שהקבוצה שמנצחת בכל אחד מהם מקבלת נקודה. בשלב הראשון התבקשו המתמודדים להכין מנות שנראות יפות. בשלב זה, שפט ידידיה ויטל, כוכב הסדרה "השמיניה" שנקרא "קצין הלמדא הראשי" (מכיוון שמשימות השבוע קשורות לצבא ובגלל שהסדרה 'השמיניה' עוסקת בגלי מוח שנקראים למדא). ידידה ויטל קבע שהבנים מקבלים את הנקודה על השלב הראשון.
באחד מפרקי שבוע גיבורי העל התקיימה משימת "כפכף הזהב" שעסקה בקריוקי. המתמודדים היו צריכים לשיר תוך כדי שמתמודד מהקבוצה השנייה מנסה להפריע להם. אם המתמודד מתבלבל בשיר הוא נפסל. הקבוצה שהצליחה לצבור בסך הכל הכללי את הזמן הארוך ביותר (מחברים את הזמן ששר כל חבר בקבוצה) ניצחה במשימה. קבוצת הבנים הצליחה לשיר ארבע דקות וחמש שניות, וקבוצת הבנות הצליחה להחזיק מעמד חמש דקות וחמישים וחמש שניות. קבוצת הבנות זכתה במשימה ובגביע הזהב. באותה המשימה התארח שחר חסון, מנחה התוכנית הפרעת קשב. תפקידו היה להודיע כשאחד מחברי הקבוצה נפסל. באחד הסיבובים, הוא עזר לאחת הבנות להפריע לדניאל (ששר באותו הזמן את השיר "שגעת טרפת" של ליאור נרקיס) והצליח להפסיל אותו. בגלל ששחר עזר לבנות דניאל קיבל את מלוא הנקודות, דקה וחצי.
באחד מפרקי שבוע הג'ונגל התקיימה משימת "כפכף הזהב" שעסקה באוהלים. המתמודדים קיבלו תמונה של אוהל והיו צריכים להקים אוהל שנראה בדיוק כמוהו. אליאנה תדהר, כוכבת הסדרה "גאליס", שנקראה פקחית יער גאליס, קבעה כי האוהל של הבנות יותר דומה לזה שבתמונה ולכן הבנות זכו במשימה. באחד מפרקי שבוע הפוך דנה פרידר הודיעה שיהיה כפכף הצלה. בסוף אנה חזרה בכפכף הצלה וקיבלה את כרטיס הכניסה הראשון לגמר.

נושאים שבועיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

נושא שבועי הקבוצה המנצחת
רושם בנים
מונדיאל בנות
אגדות בנות
צבא בנים
גיבורי על בנות
ג׳ונגל בנים
הפוך

העונה השלישית (2015)[עריכת קוד מקור | עריכה]

מנחים[עריכת קוד מקור | עריכה]

המשתתפים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שם קבוצה הוצגו כ: הדחה
נועה בנות ברבי בנעלי עבודה
גל בנות לא רואה בעיניים
סשה בנות לא רק בלונדינית
ליאור בנות בני עקיבא שולטטת
אבישג בנות חייבת לנצח
רותם (הצטרפה בשבוע ה-4) בנות אחיות או לא להיות
מאיה (הצטרפה בשבוע ה-4) בנות אחיות או לא להיות
דניס בנים טנגו זה החיים
רום בנים חצי בראדר
אביעד בנים נולד לרקוד
עמרי בנים סלב באינסטוש
נתן (הצטרף בשבוע ה-4) בנים תאומים תוצרת צרפת
חיים (הצטרף בשבוע ה-4) בנים תאומים תוצרת צרפת
רוי בנים חייב לתת 200 אחוז הדחה רביעית
דביר בנים חברים כמו אחים הדחה שלישית
אלין בנות ריקוד זה החיים הדחה שלישית
ארבל בנות נסיכה של אבא הדחה שנייה
נועם בנים ביישן רק בהתחלות הדחה ראשונה
דניאל בנים לא התקבל לנבחרת הבנים
צידקה בנות לא התקבלה לנבחרת הבנות
שחר בנים לא התקבל לנבחרת הבנים
ענאל בנות לא התקבלה לנבחרת הבנות

אנחנו

אנחנו זו תוכנית שלוקחת אותנו אל החיים האישיים של המתמודדים מחוץ למשחק אל המתמודד שרק אתמול שחה הביתה ואל מתמודד שעדיין במשחק.

הבנים הבנות שבוע
(המודח)

נועם

סשה 1
רוי (המודחת)

ארבל

2
(המודח)

דביר

(המודחת)

אלין

3
חיים ונתן (זוג התאומים שנכנסו בסוף השבוע ה-4 בהפתעה) מאיה ורותם (זוג התאומות שנכנסו בסוף השבוע ה-4 בהפתעה) 4

גם בעונה זו יש קטעי קישור של אביב בן אור ושירן סנדל . סיפור הרקע בעונה זו מתרחש אחרי האירועים שקרו בעונה הקודמת . בעונה זו היו אמורים שירן ואביב להנחות את התוכנית ,אך אחרי דייט כושל הם נפרדו וכל אחד מהם נמצא על חוף אחר ,בעונה זו כל אחד מהם פוגש חבר (דניאל מורשת ומירן מנקס) שעמו הם משתפים את התחושות וכמו כן הוחלט שבתוכנית הם יתחרו במשימה משותפת אשר תעניק כפכפים למין אותו הם מייצגים אם מישהו מהם ינצח (שירן לבנות ואביב לבנים).

התרחשויות בולטות
לראשונה בסדרה, בחרו זוג (בן ובת) והם יעבדו ביחד במשימות.
בעונה זו נכנסו זוג תאומים ותאומות לנבחרות, התאומים יקבלו חסינות להדחה בשבוע לאחר שבוע הכניסה לתחרות.

נושאיים שבועיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

נושא שבועי קבוצה מנצחת יתרון שבועי
רושם ראשוני בנות
אולימפיאדה בנים בנות
מסביב לעולם הדחה כפולה

(משתי הנבחרות)

בנות
יום הולדת בנות
אימה בנות