חטיפה בידי חוצנים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
(הופנה מהדף חטיפת חוצנים)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-edit-clear.svg ערך זה זקוק לעריכה: ייתכן שהערך סובל מפגמים טכניים כגון מיעוט קישורים פנימיים, סגנון טעון שיפור או צורך בהגהה, או שיש לעצב אותו.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
ציור המשחזר את סיפור החטיפה לכאורה של טרוויס וולטון, כפי שהיא תוארה על ידי וולטון ועל ידי עמיתיו.

אנשים שונים טוענים כי נחטפו על ידי יצורים מהחלל החיצון (אירוע המכונה גם מפגש מהסוג הרביעי) , בדרך כלל לספינת החלל שלהם. כמו כן, טענות אופייניות בקרב חטופים כוללות דיווחים על כך שהם היו נתונים לבדיקות רפואיות פולשניות בניגוד לרצונם, דיווחים על כך שהחוצנים תיקשרו עימם במהלך המפגש באמצעות טלפתיה, דיווחים על כך שהחוצנים הזהירו את החטופים מהרס הסביבה או מהסכנות שבשימוש בכלי נשק גרעיניים ודיווחים על כך שהחטופים סובלים מ"זמן אבוד", כלומר, הם כמעט לא זוכרים דבר ממה שאירע להם בעת החטיפה. בעוד שרבים מאותם המפגשים לכאורה מתוארים כאירועים מפחידים או משפילים, חלקם מתוארים גם כחוויות נעימות או טרנספורמטיביות.

בשל היעדר ראיות פיזיות המסוגלות לאמת את קיומם של חטיפות החוצנים במציאות, רוב המדענים ואנשי המקצוע בתחום בריאות הנפש נוטים לשלול את התופעה ולטעון כי מדובר לרוב בהונאה, בסוגסטיה[1], בתופעות שינה[1] (כגון שיתוק שינה), בפסיכופתולוגיה[1], בפסיכודינמיקה[1] או בגורמים סביבתיים[1].

סיפור חטיפת החוצנים הראשון שזכה לסיקור תקשורתי נרחב היה סיפור חטיפתם של בטי ובארני היל בשנת 1961[דרוש מקור]. מאז ועד היום התפרסמו באמצעי התקשורת לאורך השנים דיווחים שונים על חטיפות חוצנים ברחבי העולם. אף על פי כן, התופעה נפוצה יותר בארצות דוברות אנגלית, ובמיוחד בארצות הברית.

טענות בולטות למקרים לכאורה של מפגשים מהסוג הרביעי[עריכת קוד מקור | עריכה]

חטיפות חוצנים בתרבות הפופולרית[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאורך השנים חטיפות החוצנים הופיעו פעמים רבות בסרטי, ספרי וסדרות מדע בדיוני שונות בהם:

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ 1.0 1.1 1.2 1.3 1.4 Appelle, Stuart. The Abduction Experience: A Critical Evaluation of Theory and Evidence. Journal of UFO Studies, n.s. 6, 1995/96, pp. 29–78


P culture.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא תרבות. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.