ויקיפדיה:דלפק היעץ של הספרייה הלאומית

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
National Library of Israel Service counter IMG 4500.JPG
איתור מקורות
Gnome-help-openclipart.svg
ארכיונים
רשימת הארכיונים

1 - 2 - 3 - 4

דלפק היעץ של הספרייה הלאומית הוא דף המיועד לשאלות של קוראים ושל ויקיפדים הנוגעים ליעץ ולתמיכה בכתיבת ערכים. שאלות אלה יועברו לספרני היעץ של הספרייה הלאומית בירושלים, ויינתן להם מענה בתוך שבעה ימי עבודה, בהתאם לעומס הפניות בדלפק הייעוץ הפיזי, ובמספר הפניות בדלפק וירטואלי זה.

שלושה ימים לאחר מתן תשובה לפנייה, הפנייה תאורכב בארכיון.


הוספת שאלה חדשה
כותרת שאלה:

שימו לב: שאלות חדשות נמצאות בסוף דף זה, ולא בתחילתו.

אנה קלפהולץ[עריכת קוד מקור]

היי, אני מחפש פרטים על אדריכלית בשם אנה קלפהולץ (Anna Klapholtz) שתכננה את מרכז הכרמל בחיפה. כך ע"פ ספרם של גילברט וסוסנובסקי. תודה. Shannen - שיחה 12:15, 24 באוקטובר 2016 (IDT)

כל נדרי (מקס ברוך)[עריכת קוד מקור]

על פי הידיעה בתחתית העמוד הזה, יש לספרייה דף עם תווי היצירה בכתב יד המחבר. ניתן להעלות תמונה לערך? דניאל צבישיחה 11:52, א' בחשוון ה'תשע"ז (2.11.16)

אמנם באותה כתבה בעיתון דבר מ 1924 מופיע שכתב היד בספרייה, מבדיקה עם מחלקת המוזיקה שלנו עולה שהוא לא נמצא כאן. לצערי לא ניתן לדעת מה עלה בגורלו. Danieljl - שיחה
הפריט בקטלוג הספרייה. Geagea - שיחה 14:39, 20 בנובמבר 2016 (IST)
תודה. נברר שוב עם מחלקת המוזיקה--Danieljl - שיחה 15:44, 30 בנובמבר 2016 (IST)

האם עלי גרוס עיצבה את סמל קרית אונו?[עריכת קוד מקור]

ר' שיחה:עלי גרוס Ranbarשיחהבואו לתיאטרון - תהנו מהמזגן 10:28, 16 בינואר 2017 (IST)

כן. כך מופיע בתיאור ארכיון עלי גרוס בספרייה הלאומית. --Danieljl - שיחה 09:36, 17 בינואר 2017 (IST)

צילום רשומה בקטלוג לצורך ערך חדש: בקרת זהויות[עריכת קוד מקור]

שלום רב,

אני Sima shimony - שיחה מתרגמת מאנגלית את הערך בקרת זהויות.

הייתי רוצה לעברת את הערך ולעשות אותו מובן עד כמה שאפשר.

לצורך כך חשבתי שכדאי לצרף צילום או אפילו כמה צילומים של רשומות מתוך קובץ הזיהויים של הספריה הלאומית.

האם אפשרי? הרשומות שנראות לי נחוצות לדוגמה: קצטניק, עמוס עוז, כנס כלשהו, בוב דילן, סידרה כלשהי (חסמבה?).....

תודה, Sima shimony - שיחה 00:46, 27 בינואר 2017 (IST)

כתובות משתנות בקטלוג "הביבליוגרפיה של הספר העברי"[עריכת קוד מקור]

שלום רב. בהמשך לשיחה:שלום שרעבי, האם יש דרך לקשר באופן קבוע ל"רשימת זיהוי" שם? עושה רושם שמשום מה הכתובות מתחלפות. תודה, נרו יאירשיחה • כ"ד בשבט ה'תשע"ז • 13:15, 20 בפברואר 2017 (IST)

נרו יאיר שלום, אכן אין דרך מהאתר ליצור קישור קבוע לזהות של מפעל הביבליוגרפיה. אני בודק האם יש פתרון עוקף שאוכל להעלות לכאן. Nachum Zitter Librarian - שיחה 16:52, 6 במרץ 2017 (IST)
ברצוני להוסיף מאפיין בוויקינתונים לרשומה בספרייה הלאומית. לצורך זה עשיתי בדיקה של הקישור לרשומה באתר הספרייה הלאומית וזיהיתי 3 סוגים של קישורים:

מבנה קישור NNL למפות:

מבנה קישור NNL לספרים

מבנה NNL לרשומה רגילה (נניח תמונות)

השאלה שלי. האם יש עוד סוגים ואיך זה בכלל עובד. אני מבין שיש קישור חדש שיכול להיות משתנה וקישור ישן שהוא קבוע. האם יש הקצאה של מספר מערכת לפי סוג רשומה? כוונתי היא האם רשומות ספרים מקבלים מספר מערכת ממספר עד מספר למשל. אשמח לקבל הסבר מתייג גם את דריה. Geagea - שיחה 04:04, 7 במרץ 2017 (IST)
נרו יאיר שלום, לאחר בדיקה נמצא אין לנו כרגע דרך טובה לייצר קישור קבוע יציב לרשומת זיהוי במפעל הביבליוגרפיה. ניתן לייצר קישור לקובץ זהויות הלאומי, שבמרבית המקרים כולל מידע ממפעל הביבליוגרפיה. הצורה היא: http://uli.nli.org.il/F/?func=direct&doc_number=000267471&local_base=Nlx10. יש להחליף את המספר במספר המערכת שברשומה.
לגבי ההערה של שיחה, כל ספר יש לו מספר משלו. הקצאת המספר היא סידורית ומוקצית באופן אוטומטי על ידי המחשב עם פתיחת הרשומה, כאשר לעתים מקצים רצף מספרים לטעינות רשומות מרוכזות. לפירוט נוסף כדאי לפנות לדוא"ל של הספרייה. Nachum Zitter Librarian - שיחה 16:36, 8 במרץ 2017 (IST)

הקיסרית וו (שושלת מינג)[עריכת קוד מקור]

שלום רב, אני מתרגמת את הערך המדבר על הקיסרית וו שהיתה קיסרית סינית בתקופת שושלת מינג, הערך באנגלית קצר והייתי רוצה שהערך בעברית יהיה מלא במידע, מקורות המידע על הקיסרית וו הם מועטים ע"פ המקורות בהם השתמשו בכתיבת הערך באנגלית. אשמח אם תמליצו לי על מקורות (בעברית ובאנגלית) בהם אוכל להשתמש בכתיבתי את הערך העברי על הקיסרית וו. תודה.--Eliyamsa - שיחה 16:10, 26 במרץ 2017 (IDT)

סריקת ספר על מנת להעלותו לויקיטקסט[עריכת קוד מקור]

שלום. קראתי פעם שיש שרות חדש של הספריה הלאומית שהיא מעלה ספרים סרוקים לאתר שלה, אני רוצה לשאול האם יש אפשרות שיסרקו את הספר "מבצרי הדת" (מספר מערכת: 002067733) על מנת שיוכלו להכניסו לויקיטסט? בברכה, זאב קטןשיחה • ה' בניסן ה'תשע"ז • 23:44, 1 באפריל 2017 (IDT)

הספר סרוק כבר ב Hebrewbooks ויש קישור מקטלוג הספרייה לספר הסרוק אצלם. חיים לוי - שיחה 07:24, 3 באפריל 2017 (IDT)
הספר הסרוק בהיברובוקס הוא חלקי, ומה שיש שם כבר הקלידו. בברכה, זאב קטןשיחה • ז' בניסן ה'תשע"ז • 09:26, 3 באפריל 2017 (IDT)

העלאת תמונה מאוסף שבדרון[עריכת קוד מקור]

האם אפשר להעלות את התמונה של גוטהולד סלומון מויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/גלאם/הספרייה הלאומית/אוסף שבדרון? Ranbarשיחהבואו לתיאטרון - תהנו מהמזגן 17:20, 24 באפריל 2017 (IDT)