ויקיפדיה:דלפק היעץ של הספרייה הלאומית

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
National Library of Israel Service counter IMG 4500.JPG
איתור מקורות
Gnome-help-openclipart.svg
ארכיונים
רשימת הארכיונים

1 - 2 - 3 - 4 - 5

דלפק היעץ של הספרייה הלאומית הוא דף המיועד לשאלות של קוראים ושל ויקיפדים הנוגעים ליעץ ולתמיכה בכתיבת ערכים. שאלות אלה יועברו לספרני היעץ של הספרייה הלאומית בירושלים, ויינתן להם מענה בתוך שבעה ימי עבודה, בהתאם לעומס הפניות בדלפק הייעוץ הפיזי, ובמספר הפניות בדלפק וירטואלי זה.

שלושה ימים לאחר מתן תשובה לפנייה, הפנייה תאורכב בארכיון.


הוספת שאלה חדשה
כותרת שאלה:

שימו לב: שאלות חדשות נמצאות בסוף דף זה, ולא בתחילתו.


קישורים חיצוניים למאמרים[עריכת קוד מקור]

שלום רב, בערך בעלי חיים בתנ"ך ניסיתי להעלות קישור לשני מאמרים שהורדתי מהאתר של הספרייה הלאומית (הערות 38 ו- 43), אבל אני רואה שהקישורים לא עובדים. איך אני מצליח להעלות קישורים של מאמרים שלכם לויקיפדיה? יש לציין שככל הנראה המאמר בהערה 43 כבר לא מוגן בזכויות יוצרים, כך שאם אפשר להעלות אותו ולא רק לחבר קישור, אשמח לשמוע איך. ישראל שבט - שיחה 22:26, 19 במרץ 2018 (IST)

ישראל שבט שלום, סליחה על העיכוב. לא ניתן להכניס קישורים ישירות למאגר jstor, כיון שיש מערכת הזדהות המופעלת בדרך. מומלץ לקשר לפרטי המאמר ברמב"י, משם ה"גישה המקוונת" תפעל בצורה תקינה.
לגבי הורדה של ה-Pdf והעלאתו לויקישיתוף, יש לפעול לפי הכללים של ויקיפדיה ו-JSTOR, להבנתי הוא עדיין בזכויות. בברכה, נחום. Nachum Zitter Librarian - שיחה 12:30, 8 באפריל 2018 (IDT)

דברי ימי ישראל, תרגום 1893[עריכת קוד מקור]

אני מנסה למצוא את מקורו של התחדיש העברי "מתיוונים". האם מישהו יכול לבדוק בכרך ב', פרק 8 של דברי ימי ישראל להיינריך גרץ, בתרגום שאול פנחס רבינוביץ מ-1893, ולראות באיזה מינוח השתמש המתרגם ל"מפלגה ההלניסטית" בפתיח של הערך (בו מובא בקיצור תוכנו)? במקור הגרמני נכתב Die Partei der Griechlinge oder Hellenisten. תודה רבה בכל מקרה. AddMore-III - שיחה 09:43, 16 באפריל 2018 (IDT)

יש בידי את תרגום ציטרון, שבו כבר יש שימוש ב"מפלגת המתיונים" ו"התיונות", אבל אני מניח שכבר עיינת בו. Liad Malone - שיחה 11:39, 16 באפריל 2018 (IDT)
תודה רבה, Liad Malone. למעשה אין לי גישה כרגע לאף אחד מכתביו בעברית. אבל חיפוש בגוגל ספרים ובעיתונות יהודית היסטורית לא מעלה מקורות אחרים. AddMore-III - שיחה 12:37, 16 באפריל 2018 (IDT)
AddMore-III ו-Liad Malone שלום, סליחה על העיכוב. בפתיח (במהדורה בידי בעמוד ב', ברשימת הנשיאים לבית החשמונאים) הוא משתמש במושג "מרשיעי ברית". במהלך הפרק הוא משתמש במונחים בוגדים ומתבוללים. יתכן ולא הבנתי את כוונתך, במקור המדויק שציטטת במהדורה זו הוא בכרך "מימי דור האחרון לפני חורבן בית שני עד חתימת התלמוד", ולכן אני משער שמדובר בהבדלים בין המהדורות. בכל מקרה אלו הן המונחים הנפוצים בו. Nachum Zitter Librarian - שיחה 10:11, 8 במאי 2018 (IDT)
Nachum Zitter Librarian, תודה רבה וסליחה על הטרחה. האם מרד המקבים מכוסה במהדורה זו מתחילתו? אם כן, זה אכן זה. אם לאו, הרי שזה בכרך א' בסוף איפשהו. AddMore-III - שיחה 10:20, 8 במאי 2018 (IDT)
AddMore-III ו-Liad Malone שלום, כרך זה מתחיל מתחילת ההיסטוריה ומסתיימת בימי פונטיוס פילאטוס, כך שודאי כל החומר על מרד המקבים כלול. יש לציין כי תוכן העניינים מחלק ספר זה לארבע: דברי ימי ישראל בימי קדם קדמתה, דברי ימי ישראל בימי גלות בבל וראשית ימי הבית השני, הנשיאים לבית החשמונאים ולבסוף תקופת ימי המלכים מבית הורדוס. Nachum Zitter Librarian - שיחה 11:47, 13 במאי 2018 (IDT)

שאלת ניסיון מאורלי סימון[עריכת קוד מקור]

האם את יכולה לענות לי היום?Orly Simon - שיחה 12:02, 10 ביוני 2018 (IDT)

אורלי סימון שלום, לצערי אתמול לא יכולנו לענות. מה שאלתך? --Nachum Zitter Librarian - שיחה 12:46, 11 ביוני 2018 (IDT)