משפחת שניאורסון

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

משפחת שניאורסון (שניאורסון = בנו של שניאור) היא משפחה יהודית מפורסמת, צאצאי הרב שניאור זלמן מלאדי, האדמו"ר הראשון בחסידות חב"ד.

ייחוס המשפחה[עריכת קוד מקור | עריכה]

אבי המשפחה רבי שניאור זלמן מלאדי היה תלמיד של יורש הבעש"ט בתנועת החסידות, המגיד ממזריטש ותלמיד-חבר של רבי מנחם מנדל מוויטבסק. עם עלייתו ארצה רבי שניאור זלמן ירשו כמנהיג החסידים בבלארוס, רבי שניאור זלמן התיידד עם הרבה רבנים למרות שהיו שגם התנגדו לדרכו החסידית. ביתו דבורה לאה התחתנה עם תלמיד רבי מנחם מנדל מוויטבסק, רבי שלום שכנא שניאורסון שהוסיף מיוחסות למשפחה ואף בנו שהפך לאדמו"ר השלישי של חסידות חב"ד, הצמח צדק.

בני משפחת שניאורסון השתדלו להתחתן בתוך המשפחה בשביל לשמור על הייחוס[דרושה הבהרה] וכן בשל היותם אדמו"רים שמיוחסים לבית דוד, ואף בשנותיו האחרונות של הרב מנחם מנדל שניאורסון האדמו"ר האחרון של חב"ד, התייחסו[דרושה הבהרה] אליו כמשיח ואחת הסיבות משום היותו ממשפחת שניאורסון המיוחסת לדוד המלך.

מקור שם המשפחה[עריכת קוד מקור | עריכה]

שניאורסון הוא שם משפחה יהודי שמקורו ביהדות אשכנז. שם המשפחה נקרא על שם אבי המשפחה רבי שניאור זלמן מלאדי. שם משפחתם של בניו היה "שניאורי" והשימוש ב"שניאורסון" החל אצל האדמו"ר השלישי מחב"ד, רבי מנחם מנדל שניאורסון (הצמח צדק)[1]. באותה עת שינו כל בני המשפחה את שמם לשניאורסאהן.

בני המשפחה הידועים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]