בובה פאט

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

בּוֹבַּה פֶאט

Boba Fet.jpg
קוספליי של בובה פאט, כנס דרגון-קון 2006
שם סרט מלחמת הכוכבים
תוכנית טלוויזיה ספיישל חג של מלחמת הכוכבים, מלחמת הכוכבים: מלחמת המשובטים
הופעה ראשונה ספיישל חג של מלחמת הכוכבים
הופעה אחרונה מלחמת הכוכבים - פרק 2: מתקפת המשובטים
יוצר/ת ג'ורג' לוקאס
שחקן/ית ג'רמי בולוק (הטרילוגיה הישנה), דניאל לוגן (הטרילוגיה החדשה)
מדבב/ת טמוארה מוריסון, אלן רוזנברג, אד ביגלי ג'וניור, טים גלובצקי, האקר ג'ו ודניאל לוגן
מידע
תאריך לידה BBY 32
גזע מנדאלוריאן, אדם
מין זכר
מקצוע צייד ראשים
שיוך קונפדרציית המערכות העצמאיות, האימפריה הגלקטית, מגני המנדלוריאנים, הפדרצייה הגלקטית של בריתות החינם
תאריך פטירה ABY 4
דמויות קשורות
משפחה ג'נגו פאט (אב)
צבא המשובטים ("אחים")
סינטאס ול (אשה)
איליין ול (בת)
מירטה גב (נכדה)
חברים ג'אבה ההאט, דארת' ויידר, זאם וויזל, ג'יינה סולו, האימפריה הגלקטית
אויבים אובי ואן קנובי, מייס ווינדו, האן סולו, ברית המורדים (לוק סקייווקר, צ'ובאקה, ליאה אורגנה, R2D2 ועוד)

בּוֹבַּה פֶאטאנגלית: Boba Fett; נולד בשנת BBY 32) הוא דמות בדיונית המככבת בזיכיון "מלחמת הכוכבים". בסרטים גולם על ידי ג'רמי בולוק ודניאל לוגן. בובה פאט הופיע בסרטים מלחמת הכוכבים - פרק 5: האימפריה מכה שנית, מלחמת הכוכבים - פרק 6: שובו של הג'דיי ובמלחמת הכוכבים - פרק 2: מתקפת המשובטים. בובה הוא צייד ראשים, ושיבוט של ג'אנגו פאט אשר גדל כבנו, וזה חינך אותו על הערכים המנדלוריאנים, בדגש על חשיבות הכבוד והרדיפה אחר תהילה בקרב. בובה מת בסרט מלחמת הכוכבים - פרק 6: שובו של הג'דיי, אך הוחזר בגרסאות הלא-קאנון של קומיקס היקום המורחב. בובה פאט הוא דמות פולחן פופולרית ביותר.

תפקידו בסרטים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מתקפת המשובטים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הופעתו הראשונה כרונולוגית של בובה פאט התרחשה בסרט מלחמת הכוכבים - פרק 2: מתקפת המשובטים. בובה הוא שיבוט של ג'נגו פאט, אך כחלק מהחוזה בין ג'נגו למשבטים, בובה רשאי לגדול כבנו של ג'נגו ולא כחייל בצבא המשובטים. בובה גדל בקאמינו, וההשפעה הנשית היחידה בחייו הייתה זו של המשבטת טאון וציידת הראשים זאם וויזל, שנרצחה על ידי אביו לאחר שנכשלה במשימת התנקשות בחייה של פאדמה אמידאלה. אובי ואן קנובי, החוקר את ניסיונות ההתנקשות, מגיע לקאמינו ונפגש עם ג'נגו ובנו. לאחר קרב בין ג'נגו לאובי-ואן, בובה ברח לספינת עבד של משפחת פאט, וירה בג'דיי. בדרך לכוכב ג'נוסיס, בובה עודד את אביו להרוס את אובי-ואן, שנחשב למת. עם זאת, מתגלה כי אובי-ואן פרק את הזבל של החללית, והחללית לא ניזוקה כלל, אובי וואן הצמיד אותה לאסטרואיד כדי שבובה ואביו לא יבחינו בו. כשהקרב על ג'נוסיס החל, בובה עמד לצד אביו, הרוזן דוקו, ניוט גונריי והארכידוכס פוגל הנחות. מייס ווינדו מגיע למקום, ומנסה לחלץ את אובי-ואן, אנקין סקייווקר ופאדמה. בובה צפה באביו נרמס על ידי אחת ממפלצות הריק (Reek), וראשו נערף על ידי ווינדו. בעוד העימות בין צבא הרפובליקה הגלקטית וצבא הדרואידים ההבדלני נמשך, בובה יוצא ממחבואו, מרים את קסדתו של אביו ונשבע לנקום בווינדו.

הטרילוגיה הישנה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בגרסת המהדורה המיוחדת של מלחמת הכוכבים - פרק 4: תקווה חדשה, פאט מופיע לזמן קצר.

בסרט מלחמת הכוכבים - פרק 5: האימפריה מכה שנית, בובה פאט הופיע לראשונה ביקום הקולנועי. הוא מופיע בתור דמות הנבל הראשי אחרי דארת' ויידר, כשעוקב אחר המילניום פלקון וגורם לדארת' ויידר ללכוד את נוסעיה. ויידר מענה את קפטן האן סולו, ובובה מתערב עם ויידר האם סולו ישרוד הקפאה בפחמן. ויידר מבטיח לבובה שהאימפריה תפצה את בובה עם סולו מת, אך לאחר שסולו מוקפא בפחמן מתגלה שהוא חי. בובה מעביר את סולו הקפוא לארמונו של ג'אבה ההאט כפרס.

בסרט מלחמת הכוכבים - פרק 6: שובו של הג'דיי, בובה נמצא בארמונו של ג'אבה כאשר ברית המורדים מגיעה כדי לחלץ את סולו. המורדים מובסים, ונלקחים על ידי בובה לבור הסארלאק כהוצאה להורג. המורדים נאבקים נגד השומרים, ובובה עצמו נאבק נגד לוק סקייווקר. בסופו של דבר, האן סולו מתנגש ומצית בטעות את תרמיל הריחוף של בובה, הנופל לתוך פיו של הסארלאק.

סרט עצמאי[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-6 בפברואר 2013, אנטרטיינמנט ויקלי דיווח כי חברת וולט דיסני, הבעלים הנוכחית של לוקאס פילם, תפתח סרט עצמאי לבובה, שיתקיים בין אירועי תקווה חדשה ל"האימפריה מכה שנית", או לחלופין בין אירועי "האימפריה מכה שנית" ל"שובו של הג'דיי". ב-4 במאי 2015 אושר שיהיה סרט על בובה פאט שיתמקד בעברו אשר יצא בשנת 2020.

הופעות במדיות אחרות[עריכת קוד מקור | עריכה]

סדרות אנימציה וטלוויזיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

היקום המורחב[עריכת קוד מקור | עריכה]

הקומיקס האימפריה האפלה של חברת דארק הורס מתאר את הישרדותו של בובה. הודות לרצון הברזל ולשריון המנדלוריאני שלו, הוא מצא את דרכו מתוך הסארלאק והורג את המפלצת. בובה נמצא על ידי הג'אוות במחשבה שהוא אנדרואיד או קיבורג. בובה מצליח להימלט, מנסה לנקום בהאן סולו פעמים רבות, אך עוזר לו ולחבריו נגד היוז'אן וונג. בסופו של דבר, הוא מאמן את בתו של האן, ג'יינה סולו - המבקשת לתקוף את אחיה, ג'ייסן. בובה נלחם בחייליו של ג'ייסן, ונעשה למעין בן משפחה. לאחר מכן, אשתו של בובה נעלמה, ובתם האשימה את בובה לגורלה, והחלה לחפש אותו. נכדתו של בובה, מירטה גב, קוראת לבובה לבוא אליה מכיוון שאִימהּ נרצחה על ידי ג'ייסן, שנהפך לדארת' קיידוס. מירטה נישאה ללוחם מנדלוריאני, ואשתו של בובה מתגלה בחיים, מכיוון שהוקפאה בפחמן לפני שנים רבות.

משחקי וידאו[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאור מעמדו של פאט בקרב מעריצי מלחמת הכוכבים, הוא מופיע במשחקי וידאו רבים. בכל סדרת משחקי lego star wars, בהם ניתן לשחק בתור דמותו, או להילחם בו. במשחק הסמארטפון Angry Birds Star Wars, בובה הוא חזיר הניתן לפגיעה; כאשר פוגעים בו, הוא מתרומם למעלה וגורם לנזק. במשחק זה ישנה רמה מיוחדת בשם "משימות בובה פאט", הניתן לפתוח אותה על ידי תשלום בכסף אמיתי או על ידי מציאת חמישה תרמילי ריחוף ברחבי המשחק. בובה מופיע גם במשחק ההמשך, Angry Birds Star Wars II.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]