אירוויזיון הילדים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
סמל התחרות בעבר - הילדה השרה. הסמל היה בשימוש בכל הלוגואים של אירוויזיון הילדים עד לשנת 2007.‏[1]
סמל התחרות הנוכחי. הסמל נמצא בשימוש בכל הלוגואים של אירוויזיון הילדים משנת 2008.

תחרות הזמר אירוויזיון ילדיםאנגלית: Junior Eurovision Song Contest, בצרפתית: Concours Eurovision de la Chanson Junior, לעתים נכתב כקיצור: JESC, Junior Eurovision או Junior EuroSong), הינה תחרות שירים בינלאומית שנתית לילדים של רשת השידור "אירוויזיון" מטעם איגוד השידור האירופי (EBU).

התחרות מתקיימת החל משנת 2003, בהשראת תחרות השירים הסקנדינבית לילדים "אם.פי.ג'י נורדיק" (MPG Nordic). התחרות נועדה למשתתפים בגילאי 16 ומטה המנועים מלהשתתף בתחרות הזמר אירוויזיון, בשל מגבלת גיל הנהוגה בו מאז שנת 1989, ובכך מהווה תחרות "אירוויזיון הילדים" גרסת בת של תחרות האירוויזיון. המדינה המארחת את התחרות נבחרת על ידי הוועדה המארגנת מטעם איגוד השידור האירופי, בניגוד לתחרות האירוויזיון הרשמית אשר בה המדינה הזוכה בשנה מסוימת נקבעת כמארחת בשנה הבאה (למרות שבתחרות זו החל מ-2011, למעט 2012, הוועדה המארגנת בחרה בזוכה לכמארחת).

ישנם מספר קווי דמיון בין תחרות אירוויזיון הילדים לבין תחרות הזמר של האירוויזיון: כל מדינה שלוקחת חלק בתחרות שולחת זמרים, שגילם הוא בין 10 ל-15 ביום קיומה של התחרות,‏[2] להתחרות נגד המדינות האחרות, כל מדינה שולחת שיר חדש ומקורי שנמשך בין 2 דקות ו-45 שניות ל-3 דקות,‏[3] הצופים שצופים בתחרות מוזמנים להצביע לשיר האהוב עליהם ביותר, אדם אינו יכול להצביע לשיר שמיוצג על ידי מדינתו, התחרות משודרת בשפה האנגלית והצרפתית והמנצחת הינה המדינה שקיבלה את מספר הנקודות המרבי ביותר בתחרות.

בנוסף למדינות שלוקחות חלק בתחרות, התחרות שודרה והוקרנה במדינות נוספות שאינן לוקחות חלק בתחרות, כגון: אוסטרליה, אסטוניה, גרמניה ופינלנד. החל משנת 2006, התחרות משודרת בשידור חי באינטרנט באמצעות אתר האינטרנט הרשמי של התחרות.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

מאלין רייטן מייצגת את נורבגיה בהסלט, בלגיה (אירוויזיון הילדים 2005)

המקור של תחרות אירוויזיון הילדים הוא בתחרות שירים שנוסדה בשנת 2000, כאשר רשות השידור הדנית, DR, החליטה לקיים תחרות שירים לילדים דנים. בשנת 2002, הרעיון הורחב לפסטיגל שירים סקנדינבי בשם "אם.פי.ג'י נורדיק" (MPG Nordic), כאשר דנמרק, נורבגיה ושבדיה לקחו בו חלק.‏[4] איגוד השידור האירופי הרחיב את תחרות השירים הסקנדינבית לילדים לתחרות שירים שבה כל המדינות החברות באיגוד השידור האירופי תוכלנה לקחת בה חלק. כותרת העבודה של איגוד השידור האירופי הייתה "Eurovision Song Contest for Children" ("תחרות אירוויזיון לילדים").‏[5] דנמרק הינה המדינה שהתבקשה לארח את תחרות אירוויזיון הילדים הראשונה בשנת 2003, לאור ניסיונם עם תחרות השירים הסקנדינבית, "אם.פי.ג'י נורדיק" (MPG Nordic).

לאחר שדנמרק ארגנה באופן מוצלח את אירוויזיון הילדים הראשון בשנת 2003, ארגון אירוויזיון הילדים השני בשנת 2004 עמד בפני בעיות מיקום. במקור, התחרות הייתה צריכה להיות מאורגנת על ידי רשות השידור הבריטית במנצ'סטר, ITV.‏[6] רשות השידור הבריטית במנצ'סטר הודיעה כי בשל בעיות כלכליות ותזמון, אחרי הכול, תחרות אירוויזיון הילדים בשנת 2004 לא תתקיים בבריטניה. לאחר מכן, איגוד השידור האירופי פנה לרשות השידור הקרואטית, HRT, שזכתה בתחרות בשנה הקודמת, כדי שתקיים את תחרות אירוויזיון הילדים בשנת 2004 בשטחה, בעיר זאגרב שבקרואטיה. חמישה חודשים לפני קיום התחרות בקרואטיה, נחשף כי רשות השידור הקרואטית, HRT, שכחה להזמין מקום באולם בו התחרות הייתה אמורה להתקיים. לאחר שנחשף כי רשות השידור הקרואטית שכחה להזמין מקום, רשות השידור הנורבגית, NRK, התנדבה לארח את התחרות בשטחה.

החל מאירוויזיון הילדים 2004, השדרנים שלקחו חלק בתחרות הצטרכו להציע את נכונותם לארח את התחרות בשטחם, כדי שאיגוד השידור האירופי יימנע מבעיות, כפי שקרה באירוויזיון הילדים 2004. בלגיה הינה המדינה הראשונה שהציעה את נכונותה לארח את תחרות אירוויזיון הילדים 2005 בשטחה, ותחרות זו אכן התקיימה בבלגיה.

כל תחרויות אירוויזיון הילדים משודרות בפורמט 16:9 מסך רחב ו-HDTV.‏[7] בשנים 2003 - 2006, הופקו גם תקליטורי DVD עם שירי התחרות (בדומה לתקליטורים שמופקים בתחרות הזמר של האירוויזיון), אולם ב-17 בינואר 2008, איגוד השידור האירופי הודיע על הפסקת הפקת התקליטורים עקב חוסר עניין הציבור.‏[8]

החל מאירוויזיון הילדים 2008, שיטת הניקוד הינה 50% הצבעת השופטים ו-50% הצבעת הקהל (Televoting).‏[9] בכל התחרויות הקודמות שיטת הניקוד הייתה 100% הצבעת הקהל, שהחליט באופן בלעדי מי היא המדינה המנצחת. בכל שנה, לעשר המדינות שקיבלו את מספר הקולות הרב ביותר בכל מדינה, מוענקות נקודות הנעות בין אחת לשמונה, ואחר כך עשר ושתים עשרה. בשנים 2003 - 2005, לצופים ניתנו כ-10 דקות, לאחר שכל השירים בתחרות הופיעו, להצביע לשירים האהובים עליהם ביותר. משנת 2006, קווי ההצבעה של התחרות פתוחים לאורך כל התחרות. כמו כן, בשנים 2007 ו-2008, כל הרווחים מהצבעות הקהל (Televoting) נתרמו לקרן החירום הבינלאומית של האומות המאוחדות לילדים.‏[10]

לפני אירוויזיון הילדים 2007, אילו רשות שידור מסוימת לא הייתה משדרת את התחרות בשידור חי במדינתה, הדבר היה כרוך בקנס כספי. כיום, שידור התחרות בשידור חי הוא אינו חובה יותר, אך רשות השידור יכולה לשדר את התחרות מאוחר יותר, בשעות צפייה שהינן מותאמות יותר לילדים. כמו כן, בנקודות שונות לאורך התחרות רשתות שידור מורשות להשהות את שידור התחרות למשך מספר דקות, ולהקרין לצופים בתחרות פרסומות.

בשנים 2003 - 2008, במהדורותיה הראשונות של התחרות, התחרות התקבלה היטב בקרב המדינות החברות באיגוד השידור האירופי, והחלה האצה במספר המדינות שרצו לקחת חלק בתחרות. החל מתחרות אירוויזיון הילדים בשנת 2009 שנערכה בקייב, אוקראינה, חלה ירידה חדה במספר המדינות שרצו לקחת חלק בתחרות, ירידה שתפסה תאוצה בתחרויות אירוויזיון הילדים 2012 ואירוויזיון הילדים 2013, בהן לקחו חלק בתחרות רק 12 מדינות. בתחרות אירוויזיון הילדים 2014 שנערכה במרסה, מלטה, חלה עלייה במספר המדינות שרצו לקחת חלק בתחרות, ובאותה שנה מספר המדינות שלקחו חלק בתחרות הסתכם ב-16 מדינות (כמו בתחרויות שנערכו בשנים 2003 ו-2005).

פורמט התחרות[עריכת קוד מקור | עריכה]

במהלך כל היסטוריית התחרות, פורמט התחרות נותר בלי שינוי ניכר, כאשר פורמט התחרות מורכב מהופעות מוזיקליות בשידור חי של אמנים צעירים שנבחרו על ידי רשות השידור המייצגת אותם. איגוד השידור האירופי טוען כי מטרת התוכנית הינה "לקדם כישרונות צעירים בתחום המוזיקה הפופולרית, על ידי עידוד תחרות בין האמנים".‏[11]

התחרות תמיד מתקיימת במוצאי שבת בסוף נובמבר או תחילת דצמבר, ונמשכת כשעתיים ו-15 דקות (אם כי התחרות בשנת 2014 הייתה חריגה, ונמשכה כשעתיים ו-30 דקות).‏[12]

בניגוד לתחרות הזמר של האירוויזיון, המדינה המנצחת בשנה מסוימת לא מקבלת באופן אוטומטי את הזכות לארח את התחרות בשנה שאחריה.‏[13] חוק זה שונה בשנת 2012, כאשר אוקראינה קיבלה את הזכות לארח את התחרות בשנת 2013.‏[14]

עד התחרות בשנת 2013, רק האמנים הזוכים במקום הראשון בתחרות קיבלו פרס ותעודה. מאז התחרות בשנת 2013, שלושת המקומות הראשונים בתחרות מקבלים פרס ותעודה.‏[15]

את התחרות מגישים, לרוב, שני מגישים, גבר אחד ואישה אחת (אם כי שנת 2006 עד שנת 2014 היו חריגות),‏[16] המופיעים בקביעות על הבמה ועם האמנים ב"חדר הירוק". כמו כן, המגישים אחראים גם על אמירת התוצאות הסופיות לאחר שמוסרי הניקוד מכל מדינה מציגים את התוצאות הסופיות.

למרות שתחרות אירוויזיון הילדים מתנהלת על פי דגם הפורמט של תחרות הזמר של האירוויזיון, ישנם מספר הבדלים בולטים בין שתי התחרויות שהינם ייחודיים לתחרות אירוויזיון הילדים: לדוגמה, בעת המופע מילות השירים חייבות להיות מושרות בשידור חי, אך קולות רקע עשויים להיות מוקלטים מראש בתור גיבוי. בנוסף, על בימת התחרות מותר שיופיעו בכל הופעה מקסימום שמונה אמנים, בניגוד למקסימום שישה אמנים על בימת התחרות בכל הופעה בתחרות הזמר של האירוויזיון. כמו כן, מאז תחרות אירוויזיון הילדים 2005, כל מדינה זוכה באופן אוטומטי ב-12 נקודות כדי למנוע מצב בו מדינה לא תקבל אף נקודה ("nul points"). במהות, מדינה שתסיים את הצבעת התחרות רק עם 12 נקודות, הינה בדיוק כמו מדינה שקיבלה אפס נקודות.‏[17] עם זאת, עד היום, בתחרות אירוויזיון הילדים אף מדינה לא זכתה בתואר המדינה שלא קיבלה אף נקודה, הידוע לשמצה.

הבדל בולט נוסף בין שתי התחרויות הוא שאמן אינו יכול לקחת חלק בתחרות יותר מפעם אחת, אך למרות זאת, איגוד השידור האירופי העניק אישור חד פעמי ומיוחד ליקטרינה ריאבובה (שזכתה במקום השני בשנת 2009 כאשר ייצגה בתחרות אירוויזיון הילדים את רוסיה) לייצג בשנית את רוסיה בתחרות אירוויזיון הילדים 2011. על פי מפקח התחרות דאז, סייסטה באקר, חוק זה בוטל בשנת 2012. כמו כן, בשנת 2010, נפסלה יקטרינה ריאבובה מתחרות קדם-אירוויזיון הילדים הרוסי עקב קיומו של חוק זה.

חוקים והגבלות[עריכת קוד מקור | עריכה]

גאיה קאווז'י, זוכת אירוויזיון הילדים 2013

איגוד השידור האירופי קבע מספר חוקים והגבלות בתחרות:

ראשית, השיר חייב להיות כתוב ומושר בשפה הרשמית (או אחת מהשפות הרשמיות) של המדינה המיוצגת. עם זאת, בשיר יכולות להופיע מספר שורות בשפה שהיא אינה השפה הרשמית במדינה. חוק השפה חל גם כן בתחרות הזמר של האירוויזיון בשנים 1966 - 1972 ושוב בשנים 1977 - 1998. בנוסף, האמנים בתחרות חייבים להיות אזרחי המדינה אותה הם מיצגים או תושבי קבע שחיים במדינה שנתיים לפחות.

בתחילה, תחרות אירוויזיון הילדים הייתה פתוחה לאמנים בגילאי 8 - 15‏[18], אולם, החל מאירוויזיון הילדים 2007, טווח הגילאים צומצם, וכיום רק אמנים, שביום קיומה של התחרות, נמצאים בטווח גילאי 10 - 15, יכולים לקחת חלק בתחרות.‏[19]

בניגוד לתחרות הזמר של האירוויזיון, בתחרות אירוויזיון הילדים אמן אינו יכול לקחת חלק בתחרות יותר מפעם אחת (חוק זה בוטל בשנת 2012).

השיר הנשלח לתחרות לא יכול להיות שיר שפורסם ויצא לאור באופן מסחרי, וחייב להימשך בין 2 דקות ו-45 שניות ל-3 דקות (משנת 2013 ואילך).‏[20] כמו כן, בשנים 2003 - 2006, איגוד השידור האירופי קבע כי אמנים שהוציאו לאור שירים ומוזיקה באופן מסחרי אינם יכולים לקחת חלק בתחרות.‏[21] חוק זה בוטל בשנת 2007, ובכך אפשר לאמנים שהוציאו לאור שירים ומוזיקה באופן מסחרי לקחת חלק בתחרות. כתוצאה מביטול החוק רשות השידור הנורבגית, NRK, בחרה לפרוש מהתחרות ולא חזרה לתחרות עד כה.‏[22]

מאירוויזיון הילדים 2008, התירו למבוגרים לסייע בכתיבת שירים לתחרות.‏[23] בעבר, כל כותבי השירים לתחרות היו חייבים להיות ילדים בטווח הגילאים 10 - 15.

מפקחי התחרות[עריכת קוד מקור | עריכה]

התחרות מופקת כל שנה על ידי איגוד השידור האירופי (EBU).

בשנים 2003 - 2011 המפקח הבכיר של תחרות אירוויזיון הילדים היה סוונטה סטוקסליוס משבדיה, שעמד גם בראש "קבוצת ההיגוי" שקבעה את חוקי התחרות והחליטה איזו רשות שידור תארח את התחרות בשנה הבאה.‏[24] תפקידה העיקרי של "קבוצת ההיגוי" הוא לשמור על קשר בין איגוד השידור האירופי לבין רשות השידור המארחת באותה שנה. כמו כן, חובתה לוודא כי האמנים הצעירים לא נשארים לבד בלי השגחת מבוגר אחראי ו"ליצור אווירת צוות בין האמנים, ולפתח את החוויה שלהם ותחושת הקהילתיות".‏[25] כמו כן, משנת 2003 עד שנת 2010, כיהן סטוקסליוס בתפקיד המפקח הבכיר של תחרות הזמר של האירוויזיון. כאמור, בשנת 2010, לאחר אירוויזיון הילדים 2010, התפטר סטוקסליוס מתפקידו כמפקח הבכיר של שתי התחרויות, הן של אירוויזיון הילדים והן של תחרות הזמר של האירוויזיון, בטענה שהוא רוצה "להעניק לאחרים את ההזדמנות להפיק את התחרות ולהעלות אותה לשלב הבא".‏[26] בשנת 2011, לאחר התפטרותו, תפס את מקומו של סטוקסליוס, סייסטה באקר מהולנד. בשנת 2012, ולדיסלב יעקובלב מרוסיה, תפס את מקומו של באקר, והוא משמש כמפקח הבכיר של התחרות עד היום.‏[27]

רשימת מפקחי התחרות שמונו על ידי איגוד השידור האירופי (EBU) מאירוויזיון הילדים 2003 עד כה:

מפקח התחרות מדינה כיהן בשנים
סוונטה סטוקסליוס Flag of Sweden.svg  שבדיה 2003 - 2011
סייסטה באקר Flag of the Netherlands.svg  הולנד 2011 - 2012
ולדיסלב יעקובלב Flag of Russia.svg  רוסיה החל מ-2012

מחלוקות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • מספר מדינות, בהן נורבגיה ודנמרק, פרשו מהתחרות בשנת 2006 משום שהן "מצאו את הטיפול באמנים הצעירים כלא אתי", ולא חזרו אליה עד כה.‏[28] בעקבות פרישתן מהתחרות, הן החיו מחדש את תחרות השירים הסקנדינבית לילדים "אם.פי.ג'י נורדיק" (MPG Nordic), שלא הופקה מאז החלה הפקת תחרות אירוויזיון הילדים בשנת 2003. כמו כן, נאמר כי נורבגיה החליטה לפרוש ולא לקחת חלק בתחרות אירוויזיון הילדים משום שהיא לא רוצה "לקחת חלק בתחרות שמנצלת ילדים ומטילה עליהם לחץ גדול". עם זאת, נורבגיה לוקחת חלק בתחרות השירים הסקנדינבית לילדים "אם.פי.ג'י נורדיק" (MPG Nordic), יחד עם דנמרק, שבדיה ופינלנד.
 • בשנת 2007, הודיעה ספרד שהיא פורשת מתחרות אירוויזיון הילדים לאחר שמנהל רשות השידור הספרדית, TVE, חוויאר פונס אמר כי "אירוויזיון הילדים מקדם סטראוטיפים שאנחנו לא חולקים אותם".‏[29] גם ספרד לא חזרה לתחרות עד כה.

יחסי אזרבייג'ן וארמניה באירוויזיון הילדים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • ולדימיר ארזומיאן, זמר מחבל הארץ נגורנו קרבאך, נבחר לייצג את ארמניה באירוויזיון הילדים בשנת 2010, וזכה במקום הראשון בתחרות באותה שנה. לאחר זכייתו של ארזומיאן במקום הראשון, נטען על ידי כלי תקשורת ארמניים כי השידור של תחרות אירוויזיון הילדים באזרבייג'ן באותה שנה נקטע כאשר נחשף כי ארמניה הינה הזוכה בתחרות.‏[30] טענות אלו הינן שנויות במחלוקת על ידי מנהל ערוץ הטלוויזיה "Armenia 1" ("ארמניה 1") וראש המשלחת האירווזיונית של ארמניה, דיאנה מנטסקאניאן, שגם הכחישו דיווחים כי ארמניה מתכוונת להגיש תלונה באיגוד השידור האירופי בעניין. בנוסף, ציינה מנטסקאניאן כי רשות השידור הארמנית לא ידעה אם אזרבייג'ן שידרה את התחרות בארצה באותה שנה, ובהתחשב בעובדה שאזרבייג'ן לא לוקחת חלק בתחרות אירוויזיון הילדים, אין עניין להתעסק בנושא. בסופו של דבר, אזרבייג'ן עשתה את הופעת הבכורה שלה בתחרות אירוויזיון הילדים שנתיים לאחר מכן, בשנת 2012.‏[31]

המדינות הזוכות[עריכת קוד מקור | עריכה]

שנה זוכה שפה אמן שיר תרגום לעברית נקודות הפרש מהמקום השני מקום שני תאריך אולם מיקום התחרות מספר משתתפות
2003 Flag of Croatia.svg  קרואטיה קרואטית דינו ילוסיץ' "Ti si moja prva ljubav" "את אהבתי הראשונה" 134 9 Flag of Spain.svg  ספרד 15 בנובמבר 2003 פורום קופנהגן Flag of Denmark.svg קופנהגן, דנמרק 16
2004 Flag of Spain.svg  ספרד ספרדית מריה איסבל "Antes muerta que sencilla" "עדיף להיות מתה מאשר פשוטה" 171 31 Flag of the United Kingdom.svg  הממלכה המאוחדת 20 בנובמבר 2004 אולם הוקנס Flag of Norway.svg לילהאמר, נורבגיה 18
2005 Flag of Belarus.svg  בלארוס רוסית קסניה סיטניק "My vmeste" "אנחנו ביחד" 149 3 Flag of Spain.svg  ספרד 26 בנובמבר 2005 את'יאס ארנה Flag of Belgium (civil).svg הסלט, בלגיה 16
2006 Flag of Russia.svg  רוסיה רוסית האחיות טולמצ'בי "Vesenniy Jazz" "ג'אז אביבי" 154 25 Flag of Belarus.svg  בלארוס 2 בדצמבר 2006 אולם סאלה פוליואלאנטה Flag of Romania.svg בוקרשט, רומניה 15
2007 Flag of Belarus.svg  בלארוס רוסית אלכסיי ז'יגלקוביץ' "S druz'yami" "עם חברים" 137 1 Flag of Armenia.svg  ארמניה 8 בדצמבר 2007 אהוי רוטרדם Flag of the Netherlands.svg רוטרדם, הולנד 17
2008 Flag of Georgia.svg  גאורגיה ג'יבריש חבורת בזיקבי "Bzzz..." "בזזז..." 154 19 Flag of Ukraine.svg  אוקראינה 22 בנובמבר 2008 המרכז האתלטי של קפריסין Flag of Cyprus.svg לימסול, קפריסין 15
2009 Flag of the Netherlands.svg  הולנד הולנדית ואנגלית ראלף "Click clak" "קליק קלאק" 121 5 Flag of Armenia.svg  ארמניה ו-Flag of Russia.svg  רוסיה 21 בנובמבר 2009 היכל הספורט של קייב Flag of Ukraine.svg קייב, אוקראינה 13
2010 Flag of Armenia.svg  ארמניה ארמנית ולדימיר ארזומיאן "Mama" "אמא" 120 1 Flag of Russia.svg  רוסיה 20 בנובמבר 2010 מינסק ארנה Flag of Belarus.svg מינסק, בלארוס 14
2011 Flag of Georgia.svg  גאורגיה גאורגית קבוצת קנדי "Candy Music" "מוזיקת הממתקים" 108 5 Flag of the Netherlands.svg  הולנד 3 בדצמבר 2011 קארן טקסים ספורט וקונצרטים קומפלקס Flag of Armenia.svg ירוואן, ארמניה 13
2012 Flag of Ukraine.svg  אוקראינה אוקראינית ואנגלית אנסטסיה פטריק "Nebo" "שמיים" 138 35 Flag of Georgia.svg  גאורגיה 1 בדצמבר 2012 אולם המוזיקה היינקן Flag of the Netherlands.svg אמסטרדם, הולנד 12
2013 Flag of Malta.svg  מלטה אנגלית גאיה קאווז'י "The Start" "ההתחלה" 130 9 Flag of Ukraine.svg  אוקראינה 30 בנובמבר 2013 היכל אוקראינה Flag of Ukraine.svg קייב, אוקראינה 12
2014 Flag of Italy.svg  איטליה איטלקית ואנגלית וינזנזו קאנטיולו "Tu primo grande amore" "האהבה הראשונה הנהדרת שלך" 159 12 Flag of Bulgaria.svg  בולגריה 15 בנובמבר 2014 מספנות מלטה Flag of Malta.svg מרסה, מלטה 16
2015 21 בנובמבר 2015 ארמיץ ארנה Flag of Bulgaria.svg סופיה, בולגריה 8 (לא סופי)

זכיות לפי מדינות[עריכת קוד מקור | עריכה]

מספר הפעמים בהן זכתה כל מדינה באירוויזיון הילדים במהלך השנים
זכיות מדינה שנות זכייה
2 Flag of Georgia.svg  גאורגיה 2008 ו-2011
2 Flag of Belarus.svg  בלארוס 2005 ו-2007
1 Flag of Italy.svg  איטליה 2014
1 Flag of Malta.svg  מלטה 2013
1 Flag of Ukraine.svg  אוקראינה 2012
1 Flag of Armenia.svg  ארמניה 2010
1 Flag of the Netherlands.svg  הולנד 2009
1 Flag of Russia.svg  רוסיה 2006
1 Flag of Spain.svg  ספרד 2004
1 Flag of Croatia.svg  קרואטיה 2003

רשימת המשתתפות על-פי מועד הצטרפותן לתחרות[עריכת קוד מקור | עריכה]

השתתפות המדינות מאז 2003:

██ השתתפו פעם אחת או יותר

██ מעולם לא השתתפו, למרות שיכולות

שנה רשימת המשתתפות על-פי מועד הצטרפותן לתחרות
2003 Flag of Belarus.svg  בלארוס , Flag of Belgium (civil).svg  בלגיה , Flag of Denmark.svg  דנמרק , Flag of the Netherlands.svg  הולנד , Flag of the United Kingdom.svg  הממלכה המאוחדת , Flag of Greece.svg  יוון , Flag of Latvia.svg  לטביה , Flag of Malta.svg  מלטה , Flag of Macedonia.svg  מקדוניה , Flag of Norway.svg  נורבגיה , Flag of Spain.svg  ספרד , Flag of Poland.svg  פולין , Flag of Cyprus.svg  קפריסין , Flag of Croatia.svg  קרואטיה , Flag of Romania.svg  רומניה , Flag of Sweden.svg  שבדיה
2004 Flag of France.svg  צרפת , Civil Ensign of Switzerland.svg  שווייץ
2005 Flag of Serbia and Montenegro.svg  סרביה ומונטנגרו , Flag of Russia.svg  רוסיה
2006 Flag of Ukraine.svg  אוקראינה , Flag of Serbia.svg  סרביה , Flag of Portugal.svg  פורטוגל
2007 Flag of Armenia.svg  ארמניה , Flag of Bulgaria.svg  בולגריה , Flag of Georgia.svg  גאורגיה , Flag of Lithuania.svg  ליטא
2010 Flag of Moldova.svg  מולדובה
2012 Flag of Azerbaijan.svg  אזרבייג'ן , Flag of Albania.svg  אלבניה , Flag of Israel.svg  ישראל
2013 Flag of San Marino.svg  סן מרינו
2014 Flag of Italy.svg  איטליה , Flag of Montenegro.svg  מונטנגרו , Flag of Slovenia.svg  סלובניה
2015 Flag of Ireland.svg  אירלנד

המדינות שפרשו מהתחרות[עריכת קוד מקור | עריכה]

שנה המדינות שפרשו מהתחרות
2005 Flag of France.svg  צרפת , Flag of Poland.svg  פולין , Flag of Cyprus.svg  קפריסין , Civil Ensign of Switzerland.svg  שווייץ
2006 Flag of the United Kingdom.svg  הממלכה המאוחדת , Flag of Denmark.svg  דנמרק , Flag of Latvia.svg  לטביה , Flag of Norway.svg  נורבגיה , Flag of Serbia and Montenegro.svg  סרביה ומונטנגרו
2007 Flag of Croatia.svg  קרואטיה , Flag of Spain.svg  ספרד
2008 Flag of Sweden.svg  שבדיה , Flag of Portugal.svg  פורטוגל
2009 Flag of Bulgaria.svg  בולגריה , Flag of Greece.svg  יוון , Flag of Lithuania.svg  ליטא
2010 Flag of Cyprus.svg  קפריסין , Flag of Romania.svg  רומניה
2011 Flag of Malta.svg  מלטה , Flag of Serbia.svg  סרביה
2012 Flag of Bulgaria.svg  בולגריה , Flag of Lithuania.svg  ליטא , Flag of Latvia.svg  לטביה , Flag of Macedonia.svg  מקדוניה
2013 Flag of Albania.svg  אלבניה , Flag of Belgium (civil).svg  בלגיה , Flag of Israel.svg  ישראל
2014 Flag of Macedonia.svg  מקדוניה , Flag of Azerbaijan.svg  אזרבייג'ן , Flag of Moldova.svg  מולדובה

המדינות שחזרו לתחרות לאחר פרישה[עריכת קוד מקור | עריכה]

שנה המדינות שחזרו לתחרות לאחר פרישה
2006 Flag of Cyprus.svg  קפריסין
2009 Flag of Sweden.svg  שבדיה
2010 Flag of Latvia.svg  לטביה , Flag of Lithuania.svg  ליטא
2011 Flag of Bulgaria.svg  בולגריה
2013 Flag of Malta.svg  מלטה , Flag of Macedonia.svg  מקדוניה
2014 Flag of Bulgaria.svg  בולגריה , Flag of Serbia.svg  סרביה , Flag of Cyprus.svg  קפריסין , Flag of Croatia.svg  קרואטיה
2015 Flag of Albania.svg  אלבניה

תחרות הזמר של האירוויזיון[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – תחרות הזמר של האירוויזיון

להלן רשימה של משתתפי-עבר בתחרות אירוויזיון הילדים, שלקחו חלק בקדמי-האירוויזיון במדינתם במטרה להתחרות בתחרות הזמר של האירוויזיון או להופיע בתחרות כאורחים מיוחדים שאינם מתחרים בתחרות:

מדינה אמן תחרות אירוויזיון הילדים תחרות האירוויזיון הערות
Flag of Ukraine.svg אוקראינה ויקטוריה פטריק‏[32] 2008 2014 ויקטוריה פטריק עלתה לגמר תחרות קדם-אירוויזיון 2014 באוקראינה, בו היא סיימה במקום השני עם השיר שלה "Love Is Lord" ("האהבה היא אדון"), מאחורי מריה ירמצ'וק והשיר שלה "Tick-Tock" ("טיק טוק").
Flag of Denmark.svg דנמרק אן גאדגרד 2003 2015 אן גאדגרד לקחה חלק בתחרות קדם-האירוויזיון הדני, Dansk Melodi Grand Prix, בשנת 2015.
Flag of Malta.svg מלטה גאיה קאווז'י 2013 2014 גאיה קאווז'י ביצעה את השיר עמו ניצחה באירוויזיון הילדים 2013, "The Start" ("ההתחלה"), כאורחת מיוחדת בגמר תחרות האירוויזיון 2014, בקופנהגן, דנמרק.
דניאל טסטה 2008 2014 דניאל טסטה לקח חלק בתחרות קדם-אירוויזיון 2014 עם השיר "One Last Ride" ("נסיעה אחת אחרונה"). הוא התמקם במקום השלישי בגמר תחרות קדם-האירוויזיון.
2015 דניאל טסטה לקח חלק בתחרות קדם-אירוויזיון 2015 עם השיר "Something In The Way" ("משהו בדרך").
סופי דבטיסטה 2006 2014 סופי דבטיסטה לקחה חלק בתחרות קדם-אירוויזיון 2014 עם השיר "Let The Sunshine In" ("תן לאור השמש להיכנס"). היא התמקמה במקום האחד עשר בתחרות קדם-האירוויזיון.
Flag of Macedonia.svg מקדוניה ויקטוריה לובה 2003 2015 ויקטוריה לובה הגיעה לגמר תחרות קדם-אירוויזיון 2015 במקדוניה, "פסטיבל סקופיה", עם השיר "Edna edinstvena" ("עדנה הייחודית").
Flag of Norway.svg נורבגיה מאלין רייטן 2005 2012 מאלין רייטן הגיעה לגמר בתחרות קדם-האירוויזיון הנורבגי, Melodi Grand Prix, בשנת 2012.
Flag of San Marino.svg סן מרינו מיקאל פרניולה 2013 2015 מיקאל פרניולה התמקם במקום העשירי בתחרות אירוויזיון הילדים 2013, עם השיר "O-o-O Sole intorno a me" ("או אור שמש מסביבי"). פרניולה נבחר בוועדה פנימית על ידי רשות השידור הסן מרינית, SMRTV, לייצג את סן מרינו באירוויזיון 2015, בווינה, אוסטריה, יחד עם אניטה סימונצ'יני, שייצגה את סן מרינו באירוויזיון הילדים 2014 כחלק מלהקת "סוכריות המנטה", עם השיר "Breaking My Heart" ("שוברים את לבי").
אניטה סימונצ'יני 2014 אניטה סימונצ'יני ייצגה את סן מרינו באירוויזיון הילדים 2014 כחלק מלהקת "סוכריות המנטה", שהתמקמה במקום החמישה עשר בתחרות, עם השיר "Breaking My Heart" ("שוברים את לבי"). סימונצ'יני נבחרה בוועדה פנימית על ידי רשות השידור הסן מרינית, SMRTV, לייצג את סן מרינו באירוויזיון 2015, בווינה, אוסטריה, יחד עם מיקאל פרניולה, שייצג את שייצג את סן מרינו באירוויזיון הילדים 2013 עם השיר "O-o-O Sole intorno a me" ("או אור שמש מסביבי").
Flag of Spain.svg ספרד דני פרננדס 2006 2011 דני פרננדס הגיע לגמר תחרות קדם-אירוויזיון 2011 בספרד, כחלק מלהקת בנים בשם "Auryn". הלהקה התמקמה במקום השלישי בגמר תחרות קדם-האירוויזיון.
Flag of Serbia.svg סרביה נוונה בוזוביץ' 2007 2013 נוונה בוזוביץ' ייצגה את סרביה בתחרות האירוויזיון 2013 שנערכה במאלמה, שבדיה, כחלק מלהקת "3 שלי", עם השיר "Љубав jе свуда" ("האהבה נמצאת בכל מקום"). הלהקה התמקמה במקום האחד עשר בחצי הגמר של התחרות עם 46 נקודות.
Flag of Poland.svg פולין ורוניקה בוצ'אט‏[33] 2004 2010 ורוניקה בוצ'אט הייתה זמרת הליווי של הזמר שייצג את פולין באירוויזיון 2010, מרצין מרוזינסקי.
Flag of Cyprus.svg קפריסין מריוס טופי 2004 2006 מריוס טופי הגיע לגמר תחרות קדם-אירוויזיון 2006 הקפריסאי, A Song for Europe, בשנת 2006, והתמקם במקום השני.
קאריס סבה 2008 2015 קאריס סבה לקח חלק בתחרות קדם-האירוויזיון הקפריסאי, Eurovision Song Project, בשנת 2015.
Flag of Russia.svg רוסיה האחיות טולמצ'בי 2006 2009 האחיות טולמצ'בי הופיעו במופע הפתיחה של חצי גמר תחרות קדם-אירוויזיון 2009 במוסקבה, רוסיה.
2014 חמש שנים לאחר שהאחיות טולמצ'בי הופיעו במופע הפתיחה של חצי גמר תחרות קדם-אירוויזיון 2009, הן נבחרו בוועדה פנימית על ידי רשות השידור הרוסית לייצג את רוסיה בתחרות האירוויזיון 2014 בקופנהגן, דנמרק, עם השיר "Shine" ("תזרח"). הן העפילו לגמר התחרות מהמקום השישי בחצי הגמר עם 63 נקודות, והתמקמו במקום השביעי בגמר התחרות עם 89 נקודות. האחיות טולמצ'בי הן המנצחות הראשונות בתחרות אירוויזיון הילדים שהופיעו בתחרות הזמר של האירוויזיון.
Flag of Sweden.svg שבדיה מולי סאנדן 2006 2009 מולי סאנדן התמקמה במקום האחד עשר בתחרות קדם-האירוויזיון השבדי, מלודיפסטיבלן, בשנת 2009.
2012 מולי סאנדן התמקמה במקום החמישי בתחרות קדם-האירוויזיון השבדי, מלודיפסטיבלן, בשנת 2012.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ "לוגו חדש לתחרות אירוויזיון הילדים" באתר הרשמי של אירוויזיון הילדים (באנגלית)
 2. ^ "תחרות אירוויזיון הילדים" באתר הרשמי של איגוד השידור האירופי (באנגלית)
 3. ^ "חוקי תחרות הזמר אירוויזיון הילדים", איגוד השידור האירופי (באנגלית)
 4. ^ "אם.פי.ג'י נורדיק 2002", תחרות שירים סקנדינבית לילדים" במסד הנתונים הקולנועיים IMDb (באנגלית)
 5. ^ "תחרות הזמר אירוויזיון הילדים הראשונה נולדה" באתר הרשמי של איגוד השידור האירופי (באנגלית)
 6. ^ "תחרות אירוויזיון הילדים" באתר הרשמי של איגוד השידור האירופי (באנגלית)
 7. ^ "תחרות אירוויזיון הילדים החדשה תשודר באיכות HDTV" באתר הרשמי של איגוד השידור האירופי (באנגלית)
 8. ^ "אירוויזיון הילדים 2007: אין DVD לתחרות" באתר web.archive.org (באנגלית)
 9. ^ "אירוויזיון הילדים: שינויי פורמט מינוריים" באתר הרשמי של אירוויזיון הילדים (באנגלית)
 10. ^ "אירוויזיון הילדים ואיגוד השידור האירופי מתאחדים כדי להעלות מודעות ולתרום ליוניסף" באתר יוניסף (באנגלית)
 11. ^ "תחרות אירוויזיון הילדים" באתר הרשמי של איגוד השידור האירופי (באנגלית)
 12. ^ "תחרות אירוויזיון הילדים" באתר הרשמי של איגוד השידור האירופי (באנגלית)
 13. ^ "חוקי תחרות הזמר אירוויזיון הילדים", איגוד השידור האירופי (באנגלית)
 14. ^ "פחות מ-50 ימים לתחרות אירוויזיון הילדים 2013" באתר הרשמי של אירוויזיון הילדים (באנגלית)
 15. ^ "פחות מ-50 ימים לתחרות אירוויזיון הילדים 2013" באתר הרשמי של אירוויזיון הילדים (באנגלית)
 16. ^ "תחרות אירוויזיון הילדים השלישית" באתר הרשמי של איגוד השידור האירופי (באנגלית)
 17. ^ "פחות מ-50 ימים לתחרות אירוויזיון הילדים 2013" באתר הרשמי של אירוויזיון הילדים (באנגלית)
 18. ^ "תחרות אירוויזיון הילדים" באתר הרשמי של איגוד השידור האירופי (באנגלית)
 19. ^ "תחרות אירוויזיון הילדים" באתר הרשמי של איגוד השידור האירופי (באנגלית)
 20. ^ "חוקי תחרות הזמר אירוויזיון הילדים", איגוד השידור האירופי (באנגלית)
 21. ^ "האירוע" באתר web.archive.org (באנגלית)
 22. ^ "תחרות אירוויזיון הילדים" באתר esckaz.com (באנגלית)
 23. ^ "תחרות אירוויזיון הילדים" באתר esckaz.com (באנגלית)
 24. ^ "קבוצת ההיגוי של תחרות אירוויזיון הילדים" באתר הרשמי של איגוד השידור האירופי (באנגלית)
 25. ^ "חוקי תחרות הזמר אירוויזיון הילדים", איגוד השידור האירופי (באנגלית)
 26. ^ "סוונטה סטוקסליוס נפרד מהאירוויזיון" באתר הרשמי של אירוויזיון הילדים (באנגלית)
 27. ^ "נבחר האולם בו יתקיים אירוויזיון הילדים 2013" באתר הרשמי של אירוויזיון הילדים (באנגלית)
 28. ^ "הסקנדינביות פרשו מהתחרות" באתר esctoday.com (באנגלית)
 29. ^ "רשות השידור הספרדית, TVE, פרשה מתחרות אירוויזיון הילדים" באתר elpais.com (בספרדית)
 30. ^ "אזרבייג'ן לא שידרה את רגע ניצחונו של ולדימיר ארזומיאן באירוויזיון הילדים 2010" באתר panarmenian.net (באנגלית)
 31. ^ "אירוויזיון הילדים 2012: 12 מדינות אישרו את השתתפותן בתחרות" באתר הרשמי של אירוויזיון הילדים (באנגלית)
 32. ^ ויקטוריה פטריק, זוכת המקום השני באירוויזיון הילדים 2008, היא אחותה הגדולה של אנסטסיה פטריק, זוכת המקום הראשון באירוויזיון הילדים 2012.
 33. ^ ורוניקה בוצ'אט ייצגה את פולין באירוויזיון הילדים 2004 כחלק מלהקת "KWADro".


תחרויות האירוויזיון

195619571958195919601961196219631964196519661967196819691970197119721973197419751976197719781979198019811982198319841985198619871988198919901991199219931994199519961997199819992000200120022003200420052006200720082009201020112012201320142015

אירוויזיון הילדים: 2012201320142015

שיר היובל באירוויזיוןהלהיטים הגדולים של האירוויזיון