יצחק כהן (חבר הכנסת)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
יצחק כהן
שר הדתות יצחק כהן
סגן שר האוצר
תאריך לידה 2 באוקטובר 1951 (בן 65)
תאריך לידה עברי ב' בתשרי ה'תשי"ב
ממשלות 28, 31
כנסות 1420
סיעה ש"ס
תפקידים בולטים

יצחק (איציק) כהן (נולד ב-2 באוקטובר 1951) הוא חבר הכנסת מסיעת ש"ס ומכהן כסגן שר במשרד האוצר. בעבר היה ממונה על שירותי הדת מטעם הממשלה, במשך 3 קדנציות וכן כיהן כסגן שר האוצר. בקדנציה הראשונה תיפקד כשר דתות לכל דבר ועניין, בקדנציה השנייה כיהן כשר במשרד ראש הממשלה הממונה על שירותי הדת והחל מ-2008 נשא בתואר שר לשירותי דת.

נולד בב' בתשרי ה'תשי"ב באשקלון, שבה הוא מתגורר עד היום, ליוסף ומנטינה כהן, ילידי לוב. את שירותו הצבאי, שירות חובה וקבע, עשה בחיל האוויר בתפקיד מקצועי.

כיהן כחבר מועצת העיר אשקלון במשך שתי קדנציות וחצי, וכן כמרכז "מעיין החינוך התורני" (מוסדות החינוך של תנועת ש"ס).

בשנת 1996 נבחר לכנסת מטעם סיעת ש"ס, והוא מכהן בה עד היום. בכנסת ה-15 כיהן בממשלת ברק כשר הדתות (עד פרישת ש"ס מהקואליציה ב-11 ביולי 2000), ובממשלת שרון הראשונה כסגן שר האוצר (מ-2 במאי 2001).

עם הקמת הממשלה ה-31, ב-4 במאי 2006, מונה כהן לתפקיד שר לענייני דתות במשרד ראש הממשלה. מאז היבחרו פעלה מפלגת ש"ס להקמתו מחדש של משרד הדתות, ואכן ב-14 בינואר 2008, עם הקמתו וחידוש עצמאותו של המשרד לשירותי דת, מונה לעמוד בראשו.

בבחירות לכנסת ה-18 הוצב במקום השלישי ברשימת ש"ס לכנסת. כהן שייך לאגף המתון בש"ס. הוא נחשב למקורבו של אריה דרעי. במאי 2013 קרא במכתב לראש הממשלה לדו-שיח עם הליגה הערבית על בסיס יוזמת השלום שלה, והיה הראשון בסיעת ש"ס שהביע בפומבי עמדות "יוניות".

בממשלה ה-32 ויתר כהן על כהונת שר לטובת עמיתו לסיעה יעקב מרגי, ומונה לסגן שר במשרד האוצר. ביוני 2013 בחרה בו הכנסת כאחד משני נציגיה בוועדה לבחירת שופטים.

בבחירות לכנסת ה-19 הוצב כהן במקום רביעי בעקבות חזרתו של אריה דרעי לש"ס, כהן מונה לכהן כיו"ר ועדת האתיקה ובנוסף לזה הוא מכהן כחבר בוועדת הכספים ואף מונה ליו"ר ועדת המשנה שלה האמונה על שוק ההון.

בבחירות לכנסת ה-20 הוצב כהן במקום השני ברשימת ש"ס ובממשלה שהוקמה אחריהם מונה לסגן שר במשרד האוצר.

בנובמבר 2013 זכה באות אביר איכות השלטון בקטגוריית הרשות המבצעת[1].

גר באשקלון. נשוי לברוריה ואב לעשרה ילדים.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]Knesset in Jerusalem Israel.jpg ערך זה הוא קצרמר בנושא חברי הכנסת. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.