מירוץ המלכה האדומה (סיפור)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
מירוץ המלכה האדומה
The Red Queen's Race
מידע כללי
מאת אייזק אסימוב עריכת הנתון בוויקינתונים
שפת המקור אנגלית עריכת הנתון בוויקינתונים
סוגה מדע בדיוני
הוצאה
תאריך הוצאה 1949 עריכת הנתון בוויקינתונים
תאריך הופעה ראשונה מגזין Astounding Science Fiction, גיליון ינואר 1949
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

מירוץ המלכה האדומהאנגלית: The Red Queen's Race) הוא סיפור מדע בדיוני קצר שנכתב על ידי אייזק אסימוב בשנת 1949 ותורגם לעברית בשנת 2014 בקובץ כתבי אייזק אסימוב חלק 3. שם הסיפור הוא אזכור לקטע מהספר אליס מבעד למראה.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסיפור מסופר בגוף ראשון על ידי סוכן מלשכת המודיעין האמריקאי שאינו מוזכר בשמו. הסוכן חוקר את מותו של פרופסור לפיזיקה גרעינית בשם אלמר טיווד שנמצא מת בלב תחנת כוח אטומי מרוקנת. כשהחקירה מתקדמת, מגלה הסוכן כי טיווד פיתח דרך לשלוח חפצים אחורה בזמן. הפרופסור תכנן לשפר את העולם על ידי הענקת ידע מדעי מתקדם ליוון ההלניסטית.

הסוכנים ומפקדם מבינים כי השינויים בהיסטוריה עשויים, באמצעות אפקט הפרפר, לגרום להשלכות שונות ומשונות, עד להכחדת מין האדם.

בסופו של דבר מתגלה כי ידידו של טייווד שינה את המידע ששלח הפרופסור כך שיתאים לידע שהיה ליוון ההלניסטית בכל מקרה, וכי מאחר שהחפץ נשלח לעבר העולם כבר השתנה בעקבות המעשה. תיק החקירה נסגר תחת הכותרת "?".

הסיפור נקרא על שם הקטע באליס מבעד למראה, בו המלכה האדומה אומרת לאליס שעליה לרוץ מהר ולו רק כדי להישאר במקום. כך גם בסיפור הספר נשלח לעבר רק כדי לתת את המידע שכבר ניתן והוביל לעולם בו הספר נשלח לעבר.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]