שיחת משתמש:Odedee/עד 4.2.10

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
עד: 4.12.05 - 4.2.06 - 4.4.06 - 4.6.06 - 4.8.06 - 4.10.06 - 4.12.06 - 4.2.07 - 4.4.07 - 4.6.07 - 4.8.07 - 4.10.07 - 4.12.07 - 4.2.08 - 4.4.08 (גרסאות עד 14 בפברואר 2008) - 4.6.08 - 4.8.08 - 4.10.08 - עד 4.6.09 - עד 4.8.09 - עד 4.10.09 - עד 4.12.09 - עד 4.2.10 - עד 4.4.10 - עד 4.6.10 - עד 4.8.10 - עד 4.10.10
Gay mourning flag.svg


תוכן עניינים

אגעזי vs געז

ראה כאן שיחה:כתב געז#מה פתאום "אגעזי"? געז! בברכה אליש ޖޭ 20:56, 5 בדצמבר 2009 (IST)

תודה, עניתי שם. ‏odedee שיחה 23:17, 5 בדצמבר 2009 (IST)

פיגוע בישיבת מרכז הרב

שלום, מחקת את השמות של הנהרגים של הפיגוע במרכז הרב בטענה שזה לא תפקיד אנציקלופדיה לשים שמות של נהרגים. אם כן, למה השמות כן מופיעים בכל השפות האחרות של הערך הזה? -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

איני יכול להשיב בשם ויקיפדיות בשפות אחרות. כל ויקיפדיה היא עצמאית, ובוויקיפדיה העברית נהוג לציין רק שמות של מי שנרצחו בכוונת מכוון, לא כאלה שהיו קורבן אקראי. ‏odedee שיחה 13:05, 6 בדצמבר 2009 (IST)
שלום. לפי מה שאתה אומר, גם בערך על הרצח בבר-נוער לא היו צריכים להיות כתובים שמות הקורבנות, אבל הם כן צוינו (ודי באופן עקיף, לא תחת כותרת "קורבנות"). האם יש מדיניות ברורה ומוגדרת לגבי נוהל זה שאתה מדבר עליו? בברכה, Sanomi - שיחה 01:15, 8 בדצמבר 2009 (IST)
נכון, גם בערך זה צריך להימנע מציון שמות הקורבנות, וגם כתבתי כך בשיחה:הרצח בבר-נוער#שמות הנרצחים, אבל לאחר שנערך התוכן ושונה, נחה דעתי. איננו צריכים לבצע תעלולי אקרובטיקה רק כדי לא להזכיר את השמות, כאשר ישנו מידע אנציקלופדי הקשור אליהם, והשמטת השמות תגרום לכתיבה מסורבלת. ‏odedee שיחה 01:41, 8 בדצמבר 2009 (IST)

חסימת האנונימי

שלום, למה חסמת את האנונימי לשלושה ימים? הIP הזה יחליף ידיים עוד כמה פעמיים בזמן הזה. לא עדיף לחסום לשעתיים-יום? הוא יראה שהוא חסום וילך.האם יש איזו שהיא הנחיה על כמה זמן לחסום? בתודה מתניה שיחה 17:09, 7 בדצמבר 2009 (IST)

יש הנחיות בויקיפדיה:מדיניות החסימה. אני מתייחס אחרת למי שסתם משחית קצת, ולמי שמקלל - לאלה רצוי להראות מיד את הדלת החוצה. הסיכוי שהמשחית ישמור על כתובתו בימים הקרובים גדול בהרבה מהסיכוי שהכתובת הזו תשרת מחר משתמש אחר שירצה לערוך בוויקיפדיה כאלמוני. ‏odedee שיחה 17:30, 7 בדצמבר 2009 (IST)
את ההנחיות האלה הכרתי. תהיתי לגבי החלק השני. תודה רבה על תשובתך. מתניה שיחה 17:31, 7 בדצמבר 2009 (IST)

משתמש:Odedee/שום גמדים לא יבואו

הי עודד,

אני פונה אליך כלקול הבהיר ביותר שמייצג את האסכולה המחקנית. אני נהנה לקרוא את טעוניך. לי עצמי קשה להסביר לאנשים את האסכולה הזאת ואני שמח שאני יכל להפנות אותם לדברים שכתבת. שאלה לגבי הגמדים (שלא יבואו): אם יש לי חשק לכתוב קצרמר בתחום התמחותי אבל בשום פנים אין לי חשק לשהשקיע בו הרבה עבודה. מה עדיף: לכתוב אותו או לא לכתוב כלל?

לדעתי כמובן עדיף לכתוב אותו. אני חושב שבויקיפדיה, השורות הראשונות של כל ערך הן החשובות ביותר. הן המסבירות את מהות הערך ללא הסתמכות על ידע מוקדם. אלה גם השורות שקצרמר אמור לכלול. קיום קצרמר מאפשר לאדם שמתעניין לקבל מושג ראשוני על מהות המונח שמעניין אותו. לפעמים זה אפילו נחמד כשזה תמציתי (בתנאי שזה תופס את הראש בקרניו). זה כמובן עדיף מכלום.אורי מוסנזון - שיחה 17:15, 8 בדצמבר 2009 (IST)

שלום אורי, תודה על המחמאה - אבל אני לא מייצג שום אסכולה, רק את עצמי. בתשובה לשאלתך, אם השאלה היא "לכתוב קצרמר או לא לכתוב כלום", עדיף שיהיה קצרמר, בהנחה שהוא עובר סף מינימלי כלשהו. אבל אני חושב שלא בהכרח זו השאלה שראוי לשאול, כי בהרבה מקרים אנשים יכולים לחלק את זמנם על מספר ערכים קצרים או על אחד מורחב, ובכאלה מקרים אשיב - כתבו ערך אחד טוב.
לגבי "זה כמובן עדיף מכלום" - המציאות הרבה יותר מורכבת. למשל, אם נכתוב קצרמר שבו כתוב "כלב הוא יונק הולך על ארבע שבוית על ידי האדם", לרוב הקוראים זה לא יהיה עדיף מכלום. אנשים רבים מחפשים חומר דרך גוגל, לא דרך ויקיפדיה. אם גוגל מציג להם קישור לוויקיפדיה שבו מופיע רק קצרמר כזה, כל הסיכויים שוויקיפדיה הפריעה להם במקרה הזה, והאריכה את דרכם למקורות מידע מוצלחים יותר. ‏odedee שיחה 17:43, 8 בדצמבר 2009 (IST)
מובן שאתה מייצג רק את עצמך אבל מבחינתי הטעונים שהבאת הם הנמוקים החזקים ביותר שראיתי להחזקה בתפיסה מחקנית. אני מסכים לחלוטין עם כל מה שכתבת למעט עניין אחד: ההסתכלות על הזמן כמשאב במחסור. אני חושב שלרוב המוטיבציה היא המשאב שבמחסור. כולם כאן בהתנדבות. הם עושים מה שבא להם. אפילו שזמנם מוגבל, גודל התרומה שלהם היא יותר פונקציה של חשק מאשר של זמן. מעניין שאני מסכים איתך כמעט על הכל ובכל זאת אני מכלילן מובהק ואתה מחקן (נראה לי) מובהק.אורי מוסנזון - שיחה 21:54, 8 בדצמבר 2009 (IST)
התייחסתי קצת לנושא המוטיבציה במשתמש:Odedee/זאת לא אנציקלופדיה של אבא שלך!. אני לא לגמרי משוכנע שהבנתי מדוע אתה מעלה את המוטיבציה בהקשר של מחקנות או מכלילנות, אבל אם זה בהקשר של הטיעון "פחות מחיקות -> יותר מוטיבציה -> יותר עורכים ויותר ערכים", זה טיעון בעייתי. אילו הייתה איזה קביעה אובייקטיבית שערך כלשהו אינו ראוי אבל הוא יישאר בכל זאת כדי לתת מוטיבציה לכותב, יש סיכוי גבוה שנקבל מבית אותו כותב ערכים לא נוספים ראויים. וכשיגיעו החברים שלו, הם יכתבו ערכים בלתי ראויים נוספים. מובן שאין לנו קביעה אובייקטיבית כזו, אבל אני מניח שהבעייתיות מובנת, וזו ההזניה של האנציקלופדיה שכתבתי עליה במשתמש:Odedee/לא אוכל ולא שותה?. ‏odedee שיחה 22:07, 8 בדצמבר 2009 (IST)
יתקן אותי אם אני טועה, אבל אורי דיבר על קצרמרים, ולא ערכים לא ראויים. הטיעון שלו היה, אם כן, "פחות מחיקות של קצרמרים -> יותר מוטיבציה -> יותר עורכים ויותר ערכים". אני נוטה להסכים שעדיף כלום על קצרמר "כלב" כזה, אך מצד שני, אני לא קורא לערך כזה בשם קצרמר. קצרמר הוא ערך עם מעט משפטים אך חשוב שהוא יכלול גם קישורים חיצוניים, ולכל הפחות קישורים חיצוניים לוויקיפדיות בשפות אחרות. במצב זה, אין ספק שקורא שיגיע לערך זמני דל זה יהנה בכל זאת מההפניות שבו. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 22:18, 8 בדצמבר 2009 (IST)
יוני, אני מסכים באופן כללי עם מה שכתבת אבל הסיבה שהעלתי כאן את עניין המוטיבציה היה המשפט של עודדי: "..כי בהרבה מקרים אנשים יכולים לחלק את זמנם על מספר ערכים קצרים או על אחד מורחב, ובכאלה מקרים אשיב - כתבו ערך אחד טוב". אני פשוט לא חושב שזה המקרה הנפוץ. לרוב, זה לא שלאדם יש זמן מוקצב לעבוד על ויקיפדיה ואז הוא חושב: "מה אספיק לעשות בזמן קצוב זה". רוב האנשים מתייחסים לוקיפדיה כאל תחביב. בזמן שהם עוסקים בתחביב הם מנסים לשובב את נפשם.אורי מוסנזון - שיחה 15:31, 9 בדצמבר 2009 (IST)
OK, אז אני רוצה לחלוק עם אותם אנשים את הפרספקטיבה שלי - כתיבת קצרמרים, תועלת דלה בצדה. אין טעם לחיות באשליות של תרומה כמותית משמעותית (ערכים רבים), כאשר אינה באיכות מספקת (הערכים הם קצרמרים). אני רואה קצרמר כערך גרוע שמשאיר את הקוראים וחצי תאוותם בידם, ושולח אותם מהר מאוד לחפש מקור מידע טוב יותר. ‏odedee שיחה 15:41, 9 בדצמבר 2009 (IST)

ויקיפדיה בירורים

פתחתי דיון בויקיפדיה בירורים ןהעתקתי לשם את הדיון שהיה בדף השיחה שלי. בית השלוםשיחה • כ"א בכסלו ה'תש"ע • 18:27, 8 בדצמבר 2009 (IST)

תודה על העדכון. ‏odedee שיחה 18:30, 8 בדצמבר 2009 (IST)

קישור

שלום עודדי, כתבתי הפניה בערך בליעת אור לויקיפדיה האנגלית תחת קישורים נוספים ומחקת אותה. נימוק: "לא נהוג לקשר ככה". איך כן נהוג לקשר? ההפניה במקרה הזה חשובה מאוד ולא מגיעים אליה דרך הבינויקי. Setreset - שיחה 12:32, 9 בדצמבר 2009 (IST)

זה בדיוק כמו המקרה של קישור אדום: צריך לכתוב את הערך, או לחכות שייכתב, ולא להפנות לאנגלית - כי זה כמעט מבטיח שלעולם לא ייכתב. ‏odedee שיחה 12:33, 9 בדצמבר 2009 (IST)

משתמש:Odedee/שום גמדים לא יבואו

למה זה לא דף ויקיפדיה רשמי? טרול רפאים - שיחה 14:31, 12 בדצמבר 2009 (IST)

כי זו דעתי, לא דף קהילתי. ‏odedee שיחה 14:48, 12 בדצמבר 2009 (IST)

הערך ההוא

בעקבות פתיחת הדיון שם העירו לי בדפי שיחה ובאי-מיילים בהולים שמוטב לרדת מן העניין, ואני יצאתי מהדיון בתחושה הפוכה לגמרי מזו שעולה מדברי הסיכום שלך. אני אולי לא ויקיפד ותיק ומנוסה, אבל אני גם לא טיפש. אני משוכנע כעת שהערך הזה קיים מטעם לא ענייני. יהיה קשה מאוד להפיג את התחושה הזו. יום טוב. חיפה-חיפה-עיר-עם-עתיד - שיחה 11:04, 13 בדצמבר 2009 (IST)

בדומה למה שכתבתי שם, אין איסור על כתיבת ערך אודות ויקיפד. בדיון כזה צריך לגלות קצת יותר רגישות מבמקרים אחרים: אמנם תמיד יש להתחשב בכבודו של אדם, אבל כשיש ודאות שהאדם פועל בינינו וקורא את הדברים, נדרשת עדינות. אין זה אומר שהטעמים לא ענייניים. ‏odedee שיחה 13:15, 13 בדצמבר 2009 (IST)

מחיקת מידע מהערך קיסריה-יישוב

איך מנמקים מחיקה ? המידע שנמחק אינו נכון כפי שהסברתי בדף השיחה של הערך, ושאלה כללית לגבי נימוקים בויקי- המידע שם הוסף ללא נימוק או ערך (קיסאריה הוא ערך ריק) מדוע להשאיר אותו ? Rשף (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום

רק כעת הסברת שהמידע אינו נכון, לדעתך. בזמן שביצעת את העריכה לא הסברת באף מילה מדוע מחקת את הטקסט. אנחנו לא קוראים מחשבות. ‏odedee שיחה 13:15, 13 בדצמבר 2009 (IST)

אני מבקש הסבר

כתבת: דברים אלה חמורים ביותר. איש לא שמך כאן כדי ללמד אחרים שיעורים, בוודאי לא דרך תקיפה אישית ובלתי עניינית. אם קיימת במעשיו של המשתמש אג'נדה כלשהי, הרי היא מקובלת כמו כל אג'נדה אחרת של ויקיפדים בוויקיפדיה. זכותו של אדם לתהות על חשיבותם של ערכים כל עוד הדבר נעשה בתום לב ולא בכוונות לעורר מהומות. פעולה כזו היא חלק ממה שיוצר את הרקורד של כל ויקיפד פה, לטוב ולרע. מי שפעל פה בניגוד למקובל בוויקיפדיה הוא דווקא אתה, וגם זה חלק מהרקורד שלך - ולא החלק הטוב

מה הוא הרקורד עליו אתה מדבר? אני דורש הסבר או שתמחק מה שכתבת . כתיבת דברים ללא ביסוס עובדתי אינה מקובלת כאן. היה בינינו עימות לפני זמן רב, ודרשתי ממך להתרחק מעלי. לא ברור לי למה אתה מתייחס, אבל אין בכוונתי לחזור למה שהיה אז. איתן - שיחה 00:39, 14 בדצמבר 2009 (IST)

רק כדי להזכירך:(מדף השיחה שלי)

את דבריך בשיחה:סנקט פטרבורג בעניין הורודנקה, ואתייחס אליהם כאן, כדי שלא להוסיף לדיון הטעון שם. נראה לי שלא הבנת את דברי, או שניסחתי אותם לא טוב. מובן שכולנו כותבים את דעותינו, כולל אני, וכשכתבתי "רק דעתך" לא התכוונתי חלילה לזלזל דווקא בדעתך, אלא להבהיר שמדובר בדעה ולא בעובדה. כשאתה כותב "קודם כל זה גורודנקה, ורק זה חסר לי - להוביל שגיאת כתיב בעיירה הספציפית הזאת" אני מבין מזה שלדעתך שם העיר גורודנקה ולא הורודנקה. אז אולי יש לי קשיי הבנה, ואולי הניסוח שלך פחות בהיר ממה שאתה חושב. זה שלך ברור שמדובר בתיקון השגיאה "גורדנקה" שתי פסקאות קודם, לא אומר שזה ברור לכולם. התייחסותי בדיון הזה הייתה עניינית, רק צר לי שהוא התקיים. ‏odedee שיחה 22:35, 13 באוגוסט 2007 (IDT)

תבין. לא היה לי שום דבר נגדך או נגד מישהו אחר. אלא שהיחס שלך אלי בהתחלה היה יחס מזלזל, אולי לא במתכוון, ואולי אתה מתייחס ככה לאחרים. מחקת לי ערך, הבעת חוסר אמון בעריכה שלי, ועוד.

באתי לפה ליהנות, לא לריב. מה לעשות, ויש לי תכונה כזו - אני מתייחס לכל אחד כפי שהוא מתייחס אלי. מי שתוקף אותי אני תוקף אותו בחזרה, לפעמים בכל הכוח. התחושה שלי היתה שבאת לתקוף. הרי ברור שהערתי לגבי הורודנקה וטעות ההקלדה נבעה מכך שאלה השורשים שלי. גם אם לא הבנת, ישר הסקת שאני קובע עובדה.

אני מוכן לשכוח את העבר, ולהפסיק את ההתנגחות, אבל זה חייב להיות הדדי. איתןשיחה 22:52, 13 באוגוסט 2007 (IDT)

איתן, גם אני פה כדי ליהנות ולא כדי להתנגח. תאמין לי, שלי (ואולי לעוד קוראים) לא היה ברור שהערת לגבי טעות הקלדה, ואף אחד לא יכול לנחש מה שורשיך לפני שאתה כותב זאת. זה שאני לא מסכים עם חלק מהעריכות שלך לא אומר שאני מזלזל בך. במקרה של סנקט פטרבורג סברתי (ואני עדיין סובר) שפעלת לא נכון, ואמרתי לך את זה בצורה עניינית, מראש, בתקווה לחסוך את הדיון שהתפתח שם. ‏odedee שיחה 23:00, 13 באוגוסט 2007 (IDT)
לא הגבת על השורה האחרונה איתןשיחה 23:05, 13 באוגוסט 2007 (IDT)
הגבתי, במשפט הראשון שכתבתי... אני לא מתנגח ואני מצידי בוודאי לא זוכר לך שום עבר. למעשה, אתה זה שהזכיר את חוסר ההסכמה בסן פרנסיסקו - אני כבר שכחתי מזה מזמן. אני חושב שאין פה אף אדם שהסכמתי איתו בכל נושא. חוסר הסכמה הוא אלמנטרי, ולמעשה - בוויקיפדיה הוא חיוני. ‏odedee שיחה 00:53, 14 באוגוסט 2007 (IDT)
מבחינתי זהו דף חדש. אני מקווה שלא נתעמת יותר. איתןשיחה 19:54, 14 באוגוסט 2007 (IDT)
לא ברור לי לשם מה העתקת הנה שיחה ישנה לגבי סנקט פטרבורג. דברי בשיחת משתמש:חיפה-חיפה-עיר-עם-עתיד ברורים: תקפת את המשתמש אישית ובהמשך, במקום להתנצל - התיימרת ללמד אותו שיעור כלשהו. דבריך האחרונים ל"חיפה" היו בבחינת הוספת חטא על פשע, ובדיוק ההפך מהראוי. כל זה חלק מהרקורד שלך. ‏odedee שיחה 01:56, 14 בדצמבר 2009 (IST)
טול קורה מבין עיניך. כאשר אתה כותב את הדברים שכתבת, ובפרט מדבר על ה"רקורד" שלי, אני מציע שתיזכר ב"רקורד" שלך, ובפרט בכך שאני כמעט פרשתי אז בגללך ובגלל התבטאויותיך, שכללו רמיזה עבה ל"בורות" מצדי. במקרה הנוכחי התערבת לטובת משתמש שהציב לעצמו אג'נדה לנכש ערכים שלא נראים לו, ובתגובה לעקיצה מצדי על מכבי חיפה תקף אותי בחריפות לא ראויה. אני בהחלט חושב שצריך ללמד אותו שתבנית חשיבות אינה דבר של מה בכך, ואם אין הוא מבין בנושא (או במקרה זה - לא מכיר את הפרטים ) אל לו לשים תבנית, שגוררת מעורבות מיותרת של כותבים שזמנם יקר. ה"רקורד" שלי נקי. שלום ולא להתראות. איתן - שיחה 07:25, 14 בדצמבר 2009 (IST)
לא ראיתי איפה רמזתי על בוטות מצדך בשיחה שציטטת כאן, אבל זה בכל אופן לא רלוונטי. אני איני הנושא פה, אלא תקיפתך את "חיפה". מה שעשית לא נקרא "ללמד אותו". מלמדים אדם דרך מתן הסבר ענייני, לא בכך שתוקפים אותו אישית. לא התערבתי לטובת "משתמש שהציב לעצמו אג'נדה", אלא התערבתי לאחר שראיתי שלא הסתפקת בכך שעקצת ויקיפד, אלא המשכת וכתבת בדף השיחה שלו ש"ילמד שיעור", כאילו מה שקרה פה הוא הולם ונורמטיבי - מי שתוהה על חשיבות ערכים, עולבים בו שילך ויתעסק רק בכדורגל, כדי שילמד לקח. ובכן, זה לגמרי לא נורמטיבי ולא מקובל, וחשוב להבהיר זאת - לא רק לך, אלא גם לו - שלא יחשוב שאלה נוהגי הקהילה כאן. ‏odedee שיחה 18:05, 14 בדצמבר 2009 (IST)
חבר'ה אנא גלו קצת גדלות נפש. הדברים הכי צודקים, כשהם נאמרים כמו חיצים, הם מכאיבים. אפשר להבין את דברי עודדי, ואפשר להבין את איתן, אבל אין צורך להכאיב. תקהו קצת את עוקצם של המילים, קבלו את הערותיו, האחד של השני, באהבה ובהבנה, ויצא הפסד כולנו בשכרנו. ברכות אריאל פ. שיחה 19:25, 14 בדצמבר 2009 (IST)

שיחה:לה פמיליה

עניתי לשאלתך שם. קוריצהשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 11:26, 14 בדצמבר 2009 (IST)

תודה, גם לדעתי דרוש איחוד. ‏odedee שיחה 18:05, 14 בדצמבר 2009 (IST)

הפניה רקורסיבית

מה רצית לעשות כאן? זהר דרוקמן - שלום עולמי‏ 16:35, 14 בדצמבר 2009 (IST)

תיכף אתקן. תודה, ‏odedee שיחה 18:05, 14 בדצמבר 2009 (IST)

דיון FXP

ממתין לתגובתך.


חג שמח :) Chend3 (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום

על מה? כבר כתבתי שאין טעם לכתוב שם תכונות כלליות של כל אתר פורומים בעולם. חג שמח, ‏odedee שיחה 20:36, 16 בדצמבר 2009 (IST)

מייל

עודד שלום רב. האם ניתן לשלוח לך מייל פרטי? זה חשוב.

שלום, אתה יכל לעשות זאת ע"י לחיצה על "שליחת דואר אלקטרוני למשתמש" שנמצא בתיבת הכלים מצד ימין אורי מוסנזון - שיחה 02:07, 15 בדצמבר 2009 (IST)

תודה רבה

מכיוון שהוא אנונימי אין לו את הפונקציה. איתי פ. - שיחה 02:18, 15 בדצמבר 2009 (IST)

נרשמתי ועדיין אין לי הפונקציה-- היות וטרם אישרתי הרשמה. כעת הכל עובד, תודה.

בשמחה אבל אתה\את עדיין מבצע את עריכותיך כאנונימי אורי מוסנזון - שיחה 02:26, 15 בדצמבר 2009 (IST)

אני כבר לא אנונימית. כנראה ערכתי בטרם הרשמה. לילה טוב:) Gfnsite (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום

לא אנונימית, אבל כרגע חשודה בקידום אינטרס מסחרי..לילה טוב אורי מוסנזון - שיחה 03:39, 15 בדצמבר 2009 (IST
קיבלתי את המייל. אנחנו מקשרים לדפים שמכילים מידע קונקרטי המרחיב בנושא הערך. דפים כלליים של פורטלים, פורומים ועיתונים אינם מתאימים. ‏odedee שיחה 20:36, 16 בדצמבר 2009 (IST)

תודה.

קצת גאווה יהודית

לכבוד אדון עודד, שלום! לאחר שקראתי את הערתך לעם ישראל חי, רציתי לדעת מיהו הכותב(חשבתי שזה איזה נוצרי), נכנסתי לדף המשתמש שלך, ואני רואה שסה"כ מדובר ביהודי טוב. אך עם דימוי עצמי יהודי במצב אנוש . וחסר השכלה יהודית ,ע"כ לגבי ההשכלה, המלצתי לך נתונה לרכוש אותה . (אתה יכול לחפש בגוגל את "הדברות" יש להם אתר מדהים שנראה לי יוכל לעזור לך בפרויקט ,או שתחפש בגוגל על יהדות יש הרבה אתרים ב"ה) נראה לי שאחרי זה כבר לא תרגיש שום נחיתות ובושה ביהדותך או רצון להתרפס לגויים. בברכת חנוכה שמח ווז ווז - שיחה 05:04, 15 בדצמבר 2009 (IST)

הנחותיך שגויות והבנתך לקויה. אולי מוטב שתקרא את דף המשתמש שלי עוד מספר פעמים. כל טוב וחג שמח, ‏odedee שיחה 20:36, 16 בדצמבר 2009 (IST)

תשובה

אני קיבלתי את המידע על הערים התואמות דרך ויקיפדיה באנגלית,וכתבו ערים תואמות לשוויץ (באנגלית כמובן). כנל לזלצבורג ושאר הערים.Assaf050 (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום

ויקיפדיה (באנגלית או בכל שפה אחרת) אינה יכולה להיות אסמכתה. דרושים מקורות עצמאיים לשם כך. ‏odedee שיחה 20:36, 16 בדצמבר 2009 (IST)

היסטוריה של העולם

תשומת לבך לערך הזה, שהוא העתק של זה על פי זה. קוריצהשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 20:06, 16 בדצמבר 2009 (IST)

תודה, אני רואה שהוא בעבודה, נראה אם יגיע למינימום כלשהו. ‏odedee שיחה 20:36, 16 בדצמבר 2009 (IST)

היי עודד

לגבי עריכתך בערך "ניתוח לשינוי מין"

ובכן אני מסכים שניתן לנסח מחדש את הפסקה, אך היא חיונית לערך (וגם בסדר במצבה הנוכחי), אחרי הכל, מדובר במידע חיוני - זו פשוט עמדת המדע.

סימן לידה

אנא בדוק את השינוי. שיחזרתי פעם אחת ושוחזרתי וינברג - שיחה 12:49, 17 בדצמבר 2009 (IST)

שחזרתי והסברתי לעורך את דרך הפעולה הראויה. ‏odedee שיחה 12:53, 17 בדצמבר 2009 (IST)

שמתי קישור לערך גלגולי הנשמות, שם כתוב בדיוק את מה שאני כתבתי, תחת הפרק "במדע" ותחת תת-הפרק "אנקדוטות בפסיכיאטריה". מצטער, זו פעם ראשונה שאני מוסיף מידע לערך, אינני יודע איך הדברים עובדים, אבל למחוק בכזו מהירות מבלי לבדוק את הכתוב, או אולי אפילו לתרום לו ולהביא לי אסמכתא ממקור מסויים, איננה הדרך (לטעמי) שבה הדברים בויקיפדיה צריכים לעבוד... Dusch10 - שיחה 13:05, 17 בדצמבר 2009 (IST)

ויקיפדיה מסתמכת על פעולה מהירה, שכן חוסר פעולה עלול להביא להשארת מידע שגוי למשך זמן רב, וזו חמורה יותר מהיעדר זמני של מידע נכון. נכון שגם בגלגול נשמות נזכר עניין כתם הלידה, אבל גם שם אין אסמכתה לדברים. לכן צריך להוסיף מקור ברור בסימן לידה. לאחר שתמצא כזה, הוסף אותו בבקשה גם במקום המתאים בגלגול נשמות. ‏odedee שיחה 13:11, 17 בדצמבר 2009 (IST)

זה מספיק? http://www.scumdoctor.com/Hebrew/beauty/birthmark/What-Does-A-Birthmark-Symbolize.html וזה: http://en.wikipedia.org/wiki/Ian_Stevenson

ויקיפדיה בשפה אחרת אינה יכולה להוות מקור, יש להביא את המקורות שעליהם מסתמך הערך בעניין הקשר בין סימן הלידה לגלגול הנשמות. האתר השני שהבאת משתמש בתרגום מכונה בלתי קריא, לכזה מקור אין לקשר לעולם. אני מציע לקיים את המשך הדיון בשיחת הערך, כיוון שאיני היחיד שחשב שדרוש מקור לדברים, ולרבים אחרים יכולה להיות תרומה לדיון. ‏odedee שיחה 13:28, 17 בדצמבר 2009 (IST)

אני לא מבין אתכם

אני רוצה לפתוח עמוד חדש בויקפדיה והמדריכים פה הם אחד הגרועים שראיתי. אתם שוכחים להוסיף דברים ולא מפרטים טוב אז איך אתם מצפים שחדשים יילמדו לבנות עמודבצורה טובה?. אני שעה וחצי אולי מנסה לבנות עמוד בגלל שאני לא יודע כיצד לבנות אותו נכון ולבסוף פרשתי. זה פשוט מרגיז!.Assaf050 (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום

אם אתה מדבר על אגם ואלן, אתה מתחיל בדברים קצת מתקדמים מדי. כתוב את הערך מבלי לנסות להכניס אליו תבניות, הוסף לו "בשר", ותראה שהוא יצמח, אחרים יעזרו לשפר אותו. מחקתי את הערך מאחר שרוקנת את תוכנו, אם תרצה אחזיר אותו לארגז חול במרחב המשתמש שלך ואעזור לך לשפרו. ‏odedee שיחה 21:17, 17 בדצמבר 2009 (IST)

היי עודדי

מה הקטע עם ההרשאות של משתמש:עזר? ברכות אריאל פ. שיחה 00:49, 18 בדצמבר 2009 (IST)

שום דבר, בדיקה שעשיתי. ‏odedee שיחה 00:51, 18 בדצמבר 2009 (IST)
פוגע קצת, לא? ברכות אריאל פ. שיחה 00:53, 18 בדצמבר 2009 (IST)
מדוע? הוא משתמש חדש, לא ותיק דיו לסימון אוטומטי. ‏odedee שיחה 00:56, 18 בדצמבר 2009 (IST)
כן, אבל הוא היחיד שעבר מ"בדוקים" לכלום. ברכות אריאל פ. שיחה 00:58, 18 בדצמבר 2009 (IST)
לא, הוא לא היחיד. מלבד זאת, המערכת רק הופעלה ומן הסתם יהיו בה בימים הקרובים שינויים ובדיקות לא מעטים. אין צורך לייחס להם חשיבות מיוחדת. ‏odedee שיחה 01:04, 18 בדצמבר 2009 (IST)
סבבה. ברכות אריאל פ. שיחה 01:05, 18 בדצמבר 2009 (IST)

לתשומת ליבך.

אנז'ה וטרולהטן. גוונא + שיחה + אין לנו פורטל הלכה! 10:51, 19 בדצמבר 2009 (IST)

תודה, טופל. ‏odedee שיחה 10:55, 19 בדצמבר 2009 (IST)
אני מתלבט. אותו ספק. דרור - שיחה 11:13, 19 בדצמבר 2009 (IST)
גם אותו טרול. שחזרתי. ‏odedee שיחה 11:20, 19 בדצמבר 2009 (IST)
יש לי חשד שגם פה. Kulystabשיחההמטמון מחכה למוצא • ב' בטבת ה'תש"ע • 13:29, 19 בדצמבר 2009 (IST)
ואלה. Kulystabשיחההמטמון מחכה למוצא • ב' בטבת ה'תש"ע • 14:00, 19 בדצמבר 2009 (IST)
אכן, תודה. ‏odedee שיחה 14:29, 19 בדצמבר 2009 (IST)

טרולהטן

שלום עודדי. אנא הסר את ההגנה מהערך. זוהי עיר מוכרת (וחשובה) למדי בקרב חובבי הקולנוע האירופאי, ולא אתפלא אם עוד יבוא מי מאותם "מתנדבים" שכותבים על כל סרט סטודנטים שיוצא ויכתוב את הערך. אני לא רואה סיבה להעניש אותם בגלל פעילות של טרול. זהר דרוקמן - שלום עולמי‏ 17:36, 19 בדצמבר 2009 (IST)

הסרתי, למרות שאני כן אתפלא. ‏odedee שיחה 17:46, 19 בדצמבר 2009 (IST)
יהיה בסדר. תודה. זהר דרוקמן - שלום עולמי‏ 17:52, 19 בדצמבר 2009 (IST)
כנראה שלא ראית שהטרול כבר יצר אותו מחדש מאז שהסרתי את ההגנה, ושוב מחקתי. כנראה שהוא ינוח רק בכלא. ‏odedee שיחה 17:54, 19 בדצמבר 2009 (IST)
לא אמרתי מתי יהיה בסדר, רק שיהיה. הוא מעלה הרבה מאוד ערכים/הפניות שיש למחוק אחר כך. אם על ההפניות, שגם ככה רובן שגויות, אנחנו לא מגנים אז על זה? זהר דרוקמן - שלום עולמי‏ 18:20, 19 בדצמבר 2009 (IST)

מדוע ?!

מדוע מחקת לי את עריכתי בערך "מילת קריאה" ?! המילה נוּ‏ היא ללא ספק מילת קריאה !

טעות, מיד אתקן. תודה, ‏odedee שיחה 22:47, 19 בדצמבר 2009 (IST)

ראיתי נכון?

האם אתמול לא קמת מהכיסא ומהוויקיפדיה מ-6 בבוקר ועד אחרי חצות? לימור י - שיחה 10:30, 20 בדצמבר 2009 (IST)

לא ממש, בואי נגיד שהוויקי הולכת איתי :) ‏odedee שיחה 10:32, 20 בדצמבר 2009 (IST)
עדיין מדובר על התמדה יוצאת דופן. כל הכבוד לימור י - שיחה 10:44, 20 בדצמבר 2009 (IST)
תודה, ונראה לי שאת צריכה לתקן את אזור הזמן בהעדפות שלך... ‏odedee שיחה 10:46, 20 בדצמבר 2009 (IST)
איך אתה רואה מהו אזור הזמן בהעדפות שלי?
אני נעה ונדה בין שני איזורי זמן, ב-7 לינואר שוב אסע לחודשיים שלושה אז אני כבר משאירה את המצב שהיה לימור י - שיחה 10:51, 20 בדצמבר 2009 (IST)
אהה. אני רואה כי השעות שציינת הן בהפרש של שעתיים מהשעון של ישראל. ‏odedee שיחה 10:53, 20 בדצמבר 2009 (IST)
זה רק אומר שטעיתי בחשבון. העריכה הראשונה שראיתי לפי אזור הזמן שלי היא ב-12:08, 19 בדצמבר 2009 (יהדות לוב), והאחרונה הייתה ב-07:10, 20 בדצמבר 2009 (רג'ינה ספקטור), - (עכשיו 14:45) לימור י - שיחה 11:00, 20 בדצמבר 2009 (IST)

עמי טמיר

אין לי מושג מדוע החלטת שאיננו אנציקלופדי, בלי הצבעה. אני אישית מאוד אוהב לראות אותו על המסך. פז א. - שיחה 09:38, 21 בדצמבר 2009 (IST)

בבקשה, שחזרתי, אנא סייע לשפר את הערך כי כרגע הוא נראה כמו אוסף של בבל"ת. ‏odedee שיחה 09:45, 21 בדצמבר 2009 (IST)

גיור

לא מבין מה אתה רוצה. המאמר הוא הלכתי לגמרי למרות שהוא כתוב בסגנון מובן לבני אדם. מדוע זו פובליציסטיקה? -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

מפני שמי שכתב אותו הוא פובליציסט, ולא מומחה לגיור. משקלה של דעתו בעניין הוא כשל דעתו של כל אדם מן היישוב. אם טעות בידי ומדובר במומחה לדבר, אשמח לקבל אסמכתה לעניין. תודה, ‏odedee שיחה 23:39, 23 בדצמבר 2009 (IST)

אינני מבין במה שונה כותב המאמר ממנחם פינקלשטיין, יאיר שלג ואפילו מן הרבנים אליעזר מלמד וברנדס שלמיטב ידיעתי אינם עוסקים בגיור. כיצד הופך מישהו ל"מומחה לגיור"? אינני יודע איך מתנהלים העניינים כאן, אבל אני מניח שיש אנשים שעוסקים בערכים רבניים או תורניים. ניתן לפנות לאחד כזה באופן אקראי ולבקש את חוות דעתו, האם מדובר בסקירה הלכתית או בפובליציסטיקה.

ייתכן בהחלט שיש בערך קישורים נוספים שיש להסיר. אני מציע שתסביר בדף השיחה של הערך מדוע אתה חושב שראוי לקשר לדף, ונראה אילו תגובות יגיעו. ‏odedee שיחה 01:05, 24 בדצמבר 2009 (IST)

האם חובת ההוכחה איננה עליך? מחקת הפניה למאמר כשלשים שניות לאחר שהופיעה בנימוק המעיד על כך שלא קראת אותו. האם יש מדיניות שכל שינוי אמור לעבור דרך דף השיחה?

כשאין עליו הסכמה - כן. ‏odedee שיחה 15:17, 24 בדצמבר 2009 (IST)

מגוחך. עקרון כזה לגבי חוסר הסכמה יכול להיות הגיוני רק אם מדובר באנשים המסוגלים להביע דעה בענין, ואילו אתה הבעת "חוסר הסכמה" מתוך איגנורנטיות. לא קראת את המאמר, אין לך ידע בשאלה מהו או מיהו "מומחה לגיור", ואתה מוחק. באותה מידה אני יכול להביע "חוסר הסכמה" לכל מה שכתוב בויקיפדיה בערך "מנועי דיזל", מפני שאין לי מושג כיצד פועלים מנועי דיזל.

דוגמה מדויקת יותר לעניין זה תהיה אם תביע חוסר הסכמה לקישור לפוסט של בלוגר כלשהו שכותב את דעתו על פרשה כלשהי הקשורה למנועי דיזל. יש בוויקיפדיה אנשים המסוגלים להביע דעה בעניין, ואם יתמכו בהוספת הקישור למאמר הזה, הוא יתווסף. ‏odedee שיחה 16:48, 24 בדצמבר 2009 (IST)

משינה

תסתכל בדף השיחה שם. תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 22:23, 25 בדצמבר 2009 (IST)

תודה, תיקנתי בהתאם לדיון. ‏odedee שיחה 22:30, 25 בדצמבר 2009 (IST)
מעולה תודה. תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 23:08, 25 בדצמבר 2009 (IST)

משתמש:Chesler

עודדי,משתמש חדש המעלה תמונות עם רישיון לא מוסדר Hanay שיחה ראית את פורטל הארכאולוגיה? 14:13, 26 בדצמבר 2009 (IST)

תודה, פניתי אליו. ‏odedee שיחה 14:19, 26 בדצמבר 2009 (IST)

האי (סדרת טלוויזיה)

בבקשה ממך תוריד את החסימה אני הוא זה שהרס את זה זה רק אני נשבע אם תוריד את ההגנה אני אטפל בדף ואתקן בו את הכל הטעויות שנשארו מאז אני מבטיח הדף פלס אם תוריד את ההגנה.-- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

הסרתי את ההגנה לאור הבטחתך. הקפד על עריכה איכותית ועברית תקינה, עריכות שיפגעו בערך ישוחזרו ויביאו לנעילה חוזרת. ‏odedee שיחה 16:33, 26 בדצמבר 2009 (IST)

תפעיל את מטה הקסמים, אני לא יודע איך (ראה [1] שנילישיחה 17:41, 26 בדצמבר 2009 (IST)

אני רואה שהסתדרת יפה :) ‏odedee שיחה 17:47, 26 בדצמבר 2009 (IST)
אני מתכוון לשיחזור מרובה. שנילישיחה 17:48, 26 בדצמבר 2009 (IST)
בינתיים הגיע Prince Charming ושיחזר בבודדת. שנילישיחה 17:51, 26 בדצמבר 2009 (IST)
אה. זה עוד לא נכנס באופן מסודר לדף הסקריפטים כי יוני בונה עכשיו סקריפט שבלחיצה אחת יחסום אותו, ישחזר את כל השינויים וימחק את כל הערכים שהוא מעלה (ראה בדף שיחתו). אתה יכול להוסיף כבר עכשיו את הסקריפט המשחזר לפי ההסבר פה. ‏odedee שיחה 17:51, 26 בדצמבר 2009 (IST)
עודד, יצרתי סקריפט ונראה שהוא עובד אבל כדאי לבדוק אותו מול תרומות של טרול. בפעמים הבאות שאתה נתקל בטרול, אשמח אם תנסה את הכלי:

importScript('מדיה ויקי:Gadget-TrollOptions.js');

(תסיר את הסקריפט הקודם כדי שלא יתנגש). אם יש משהו שצריך להוסיף או לשנות, אולי אוכל לתקן או לשפר. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 19:21, 26 בדצמבר 2009 (IST)
אנסה, תודה. אני חושב שאפשר בינתיים לשחרר את חסימות הטווח, מקסימום נחזיר אותן. ‏odedee שיחה 19:34, 26 בדצמבר 2009 (IST)
אפשר. פשוט מצאתי שכשהוא תוקף, יותר קל לחסום הכל ליום מאשר לחסום אחד-אחד. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 20:10, 26 בדצמבר 2009 (IST)
המחיקה המרובה לא עובדת, אלא אם כן עשיתי טעות כלשהי. אבל חוץ מזה, נחמד מאוד. ‏odedee שיחה 03:06, 27 בדצמבר 2009 (IST)
תיקון - היא עובדת, אלא אם כן לוחצים קודם על השחזור. יש כנראה איזה בעיה בביצוע של שני הדברים זה אחרי זה. ‏odedee שיחה 09:11, 27 בדצמבר 2009 (IST)
אה, לא, לא עובד. נפתח חלון אישור כמו לשחזור הגורף, ועל המסך נכתב "בוצע", אבל לא נמחק כלום. נראה כאילו אתה מריץ גם שם את סקריפט השחזור, וכמובן הוא לא יכול לשחזר יצירת דף חדש. ‏odedee שיחה 09:28, 27 בדצמבר 2009 (IST)
שניהם עוברים על הרשימה שלפניהם אבל עושים דברים שונים כך שלא חשבתי שיהיה בעיה. אני אבדוק את השילוב בלחיצה של האחד ומי אחריו השני. אצלי עבד כשביצעתי את רק מחיקה. איזה דפדפן יש לך? IE8? ‏Yonidebest Ω Talk‏ 19:45, 27 בדצמבר 2009 (IST)
לא, FF. ‏odedee שיחה 19:47, 27 בדצמבר 2009 (IST)
מצוין, אז בטח הוא עובד ב-IE8 ורק צריך להתאים אותו ל-FF :-) אבדוק את הסקריפט בדפדפן זה. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 19:49, 27 בדצמבר 2009 (IST)
אופס... תגיד, השחזור לפי חלקי שעה (למשל חצי שעה - 0.5) עובדת אצלך? ‏Yonidebest Ω Talk‏ 20:21, 27 בדצמבר 2009 (IST)
לא יצא לי לנסות, אני תמיד משחזר הכל. ‏odedee שיחה 20:23, 27 בדצמבר 2009 (IST)
טוב. התאמתי את הסקריפט ל-FF3. לא נראה שיש בעיה עם הרצת שלושת הסקריפטים בו-זמנית (מחיקה, שחזור וחסימה). ניסיתי ללחוץ על חסימה בזמן שהדפדפן עובד על מחיקה, אך הוא ביצע אותו רק לאחר שסיים עם המחיקות. נסה גם אתה, אולי זה היה רק במקרה. כך או כך, נראה שממילא עדיף קודם לחסום ורק אז לשחזר/למחוק. ממילא כל הקישורים באותו דף. אם אתה חושב שזה עובד בצורה סבירה, אוסיף אותה להעדפות, לבקשתה של דורית. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 21:50, 27 בדצמבר 2009 (IST)
מעולה. אולי תעשה כמה עריכות עם דוד המלך, שיהיה על מה לנסות, כי הטרול די חסום כרגע. ‏odedee שיחה 21:52, 27 בדצמבר 2009 (IST)
עשיתי כמה עריכות ויצירות לסירוגין. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 21:58, 27 בדצמבר 2009 (IST)
טוב, בינתיים הטרול דווקא צץ שוב, והמחיקה עדיין לא עובדת... ‏odedee שיחה 21:58, 27 בדצמבר 2009 (IST)
ריעננת עם CTRL + F5? ‏Yonidebest Ω Talk‏ 22:01, 27 בדצמבר 2009 (IST)
לא... תיכף ננסה שוב. ‏odedee שיחה 22:03, 27 בדצמבר 2009 (IST)
ריעננתי, אבל המחיקה עדיין לא פועלת. כתוב שהיא מתבצעת, אבל היא לא. ‏odedee שיחה 22:07, 27 בדצמבר 2009 (IST)
אצלי פועלת ב-FF3. כנס למדיה ויקי:Gadget-TrollOptions.js, לחץ על CTRL + F5. לאחר מכן נסה שוב עם התרומות של בובת הקש. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 23:41, 27 בדצמבר 2009 (IST)
ריעננתי שוב, עדיין לא מוחק. דרך אגב, נראה לי שאת החלון שנפתח ומבקש אישור, אפשר לבטל. ממילא מגיעים לסקריפט הזה רק אחרי לחיצה על "הצג אפשרויות טיפול בטרולים", ולא סתם במקרה, אז בקשת האישור מיותרת, זה רק מאט את הטיפול. ‏odedee שיחה 23:58, 27 בדצמבר 2009 (IST)
אתה בטוח שכדאי לבטל את האישור? בכל זאת, לחיצה לא נכונה ואתה משחזר/מוחק בכמה שניות בודדות איזה עשרה ערכים עד שקולטים מה עושים כדי לעצור את זה (הרי אין כפתור "ביטול/הפסק"). לגבי המחיקה - אבדוק את זה שוב מחר. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 00:20, 28 בדצמבר 2009 (IST)
אני חושב שכן, כי כשרוצים לבצע את הטיפול הגורף בטרול רוצים לעשות את זה מהר ואז ממילא לא מתייחסים לחלון אישור נוסף, הוא לא באמת מספק הגנה כלשהי - כדי לחסוך זמן אני אפילו לא לוחץ עליו עם העכבר כי לחיצה על הרווח מהירה יותר. כאמור אלה לא כפתורים שמגיעים אליהם במקרה. אבל אם אפשר להוסיף כפתור ביטול זה נחמד. אחרת זה לסגור את הדפדפן, לא? ‏odedee שיחה 00:31, 28 בדצמבר 2009 (IST)
אני לא יודע איך ליצור כפתור ביטול. אני אבדוק את הרעיון. בעקרון, מספיק לעבור לדף אחר כדי להפסיק את הסקריפט. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 00:38, 28 בדצמבר 2009 (IST)
טוב, לא מצאתי בעיה אצלי. אתה אומר שכתוב "בוצע" כשלא בוצע, כך שנראה לי שמדובר בבעיה עם קליטת שם הערך. שיניתי את הסקריפט כך שיוסיף את שם הערך אחרי המילה "בוצע". אנא דווח לי מה השם שמופיע אחרי "בוצע". כמובן צריך לרענן את הדף מדיה ויקי:Gadget-TrollOptions.js לפני הניסיון. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 20:33, 28 בדצמבר 2009 (IST)

שבירה

רעננתי את הדף הזה, וגם את המונובוק שלי, וכתוב בוצע אבל לא מופיע שם הדף שנמחק לכאורה. נראה כאילו הריענון לא פועל משום מה. ‏odedee שיחה 20:40, 28 בדצמבר 2009 (IST)
אולי שם הדף שנקלט הוא מחרוזת ריקה... אבדוק דרך אחרת לקלוט את שם הערך. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 20:41, 28 בדצמבר 2009 (IST)
טוב, עוד ניסיון? הסקריפט נעצר לאחר הוספת השם, לאחר שמופיע "טוען...". האם שם הערך מופיע אחרי "טוען"? אגב, באיזה גרסה של FF אתה משתמש? אני עדיין מתפלא שאצלי זה עבד ואצלך לא... ‏Yonidebest Ω Talk‏ 21:34, 28 בדצמבר 2009 (IST)
כותב "טוען..." ולא מופיע שם. גרסה 3.5.6. ‏odedee שיחה 21:37, 28 בדצמבר 2009 (IST)
טוב, לאור זאת שיש לנו אותו גרסה, בדקתי איזה סקריפט גורם לבעיה, ומסתבר שזה הסקריפט עם הפופ אפ. אם אתה לא משתמש בו, כדאי שתסיר אותו מהמונובוק. אם אתה כן משתמש בו (אצלי אגב הוא לא עבד כשורה), ייתכן שתצטרך לבחור באיזה סקריפט אתה מעדיף להשתמש... ‏Yonidebest Ω Talk‏ 22:58, 28 בדצמבר 2009 (IST)
מה זה, משפט שלמה? שאבחר אם אני אוהב יותר את אבא או את אמא? אני משתמש המון בפופ אפ, זה הסקריפט הכי שימושי. מה מקור ההתנגשות? ‏odedee שיחה 22:59, 28 בדצמבר 2009 (IST)
באמת? אצלי הוא לא עבד כלל... אנ'לא בטוח מה הבעיה. הודעת השגיאה ב-FF לא הכי מבהירה במה מדובר... אני יכול לבדוק את הסקריפט ב-IE, שם אולי תהיה הודעת שגיאה ברורה יותר, אבל מצד שני, הפופ אפ שם לא עובד קשורה בלי קשר. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 23:20, 28 בדצמבר 2009 (IST)
פעם עשו איזה שינוי שעשה בעיות עם הפופ אפ, והייתי צריך אז ליצור סקריפט מתאים במרחב המשתמש שלי בוויקיפדיה האנגלית, משום מה. יכול להיות שאם לא עשית את זה, הוא לא יעבוד לך. ‏odedee שיחה 23:23, 28 בדצמבר 2009 (IST)
וואלה, מבדיקה שטחית נראה שהפופ אפ עובד אצלי ב-IE. אולי אצור אחד משלי יום אחד. בכל מקרה, מצאתי את הבעיה, מסתבר שהסקריפט ביטל את אחד המאפיינים של הקישורים שבהם השתמשתי (פעולה מיותרת בעיני), אך מצאתי פתרון. נראה לי שכעת הסקריפט אמור לעבוד. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 23:40, 28 בדצמבר 2009 (IST)
עובד! כל הכבוד! ‏odedee שיחה 23:45, 28 בדצמבר 2009 (IST)

Copyleft

ראיתי שביטלתי שינוי שעשה צפריר בערך Copyleft כאשר את מתבסס על הערך האנגלי כדי לבטל את השינוי. צפריר צודק בתיקון שלו (מניסיון אישי שלי) והערך האנגלי תומך בו. Liorkaplan - שיחה 21:27, 26 בדצמבר 2009 (IST)

כיצד הוא תומך בו? באנגלית X11 היא הפניה ל-X-windows. ‏odedee שיחה 23:48, 26 בדצמבר 2009 (IST)

מחיקה

היי מותק שלי! לטיפולך כי אני יודעת שתעשה את זה בשניה. סקרלטשיחה 08:58, 27 בדצמבר 2009 (IST)

טופל. גם את יכולה :) ‏odedee שיחה 09:09, 27 בדצמבר 2009 (IST)
פעם הצלחתי לעשות את זה בציטוט. אבל שכחתי איך. תתן לי שיעור פרטי מחר או הערב :) סקרלטשיחה 16:19, 27 בדצמבר 2009 (IST)
אין בעיה, ח"י שקלים לקרן ויקימדיה. ‏odedee שיחה 16:44, 27 בדצמבר 2009 (IST)
סליחה? אתה שכחת שאתה חייב לי קוקטייל בלי שניצל בנואר על התערבות ישנה? אני אמרתי שהוא יחזור בצ'יק, ואתה אמרת שנייט, ושהוא יחזור אחרי שלושה ימים... איזה ניצחון אני פשוט גאה בו ובי :) סקרלטשיחה 15:11, 29 בדצמבר 2009 (IST)

חימום תת-רצפתי

עודדי שלום
תודה על התיקונים וההשלמות.
חשבתי שיש מקום לרשום שחימום תת רצפתי מקל על מיגון בפני טרור ביולוגי, איני זוכר איפה קראתי על כך. יתכן שאין טעם להזכיר, כי העמידות בפני טרור ביולוגי נובעת מדברים שכבר נרשמו : ספיקות אויר נמוכות והאפשרות לשלב מסננים.
ההגדרה המילונית של פרקט היא רצפת עץ, אולם, כפי שאפשר לראות בויקיפדיה בערך פרקט, המונח פרקט משמש גם לחומרים דמויי עץ.
מכת חום במערכת מים – ההספק המרבי של מערכות מים גבוה מזה של מערכות חשמל, ולכן הזמן עד להגעה לטמפרטורה הרצויה נמוך יותר. לאור - שיחה 08:28, 28 בדצמבר 2009 (IST)

שלום, לדעתי יש טעם לציין רק מאפיינים מובהקים. למשל לעניין טרור ביולוגי, חימום בחשמל באופן כללי אינו מחליף אוויר עם החוץ, ובכל מקרה טרור ביולוגי לרוב אינו שיקול חשוב בעת בחירת אמצעי חימום. לגבי הספקים, להבנתי אין מדובר פה ביתרונות מהותיים של הטכנולוגיה, זה תלוי בשיקולים של היצרן. מערכת מים נאלצת להשקיע בקיבול החום של המים ובהזרמתם, מה שאין כן במערכת חשמל. ‏odedee שיחה 11:28, 28 בדצמבר 2009 (IST)


תאורית הקוונטים

למה נמחקה ההפניה? HardStone (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום

הכתיב הנכון הוא "תאוריית". הכתיב "תאורית" שהשתמשת בו כעת, כמו גם הכתיב "תיאוריית" שממנו יצרת הפניה, אינם נכונים. איננו מפנים מצורות שגויות. ‏odedee שיחה 21:27, 28 בדצמבר 2009 (IST)
"מצורות"? פייי. סחטיין!

מחיקת ארגז חול

כיצד אני מוחק ארגז חול, שאני יצרתי, וכעת אינו שימושי ?לאור - שיחה 17:45, 29 בדצמבר 2009 (IST)

סמן אותו ב{{מחק}}, מפעילים ימחקו אותו בהמשך. ‏odedee שיחה 17:48, 29 בדצמבר 2009 (IST)

אוטוביוגרפיה

תודה עודד. קראתי, הבנתי והשכלתי. גיל Gil Lavi - שיחה 19:59, 29 בדצמבר 2009 (IST)

מקור קביעה בערך על טרנס

"גבר טרנסקסואל, הוא גבר שנולד במין נקבה. אישה טרנסקסואלית, היא אישה שנולדה במין זכר." אני לא מכיר המון טרנסקסואלים (רק שניים), ולא ידעתי את זה. רק רציתי לוודא, ברור לך שזה כך? גוונא + שיחה + אין לנו פורטל הלכה! 20:24, 29 בדצמבר 2009 (IST)

נראה לי מובן מאליו... מה לא ברור בזה? ‏odedee שיחה 23:31, 29 בדצמבר 2009 (IST)
באומרך "גבר... הוא... שנולד..." אתה קובע את כללי המשחק באופן שרירותי. אתן דוגמה לניסוח ההפוך.
"גבר טרנסקסואל הוא גבר שנולד עם זהות מגדרית של אישה, אישה טרנסקסואלית היא אישה שנולדה עם זהות מגדרית של גבר". גוונא + שיחה + אין לנו פורטל הלכה! 22:34, 30 בדצמבר 2009 (IST)
אני לא חושב שזה ניסוח הפוך. אבל גם הניסוח שלך בסדר גמור. ‏odedee שיחה 01:19, 31 בדצמבר 2009 (IST)

מה עניין ריבל לתרומת טרול

אשרי הרודף טרולים . 09:43, 30 בדצמבר 2009 (IST)

אזהרה

התוכל לטפל בחסימת משתמש:212.235.77.146 שממשיך להשחית את הוויקיפדיה ואת זמננו? אני לא מכיר את הנהלים (מתי חוסמים במקרה של השחתה חוזרת) וראיתי שאתה הזהרת אותו לפני שבוע על השחתה, ועתה הוא חזר על עצמו (אתבונן ואלמד, כמובן). תודה, צחי (פלבאי צהוב) - שיחה 10:17, 30 בדצמבר 2009 (IST)

זה עתה הבחנתי בכך וחסמתי אותו ליום. יישר כוח על הערנות. בברכה, ינבושד • י"ג בטבת ה'תש"ע.
תודה. לגבי הנהלים, מי שמשחית לאחר אזהרה (טרייה - אזהרה מלפני שבוע ייתכן שניתנה לעורך אחר באותה כתובת) - חוסמים תמיד. ‏odedee שיחה 10:20, 30 בדצמבר 2009 (IST)

אריות ציון

לא הבנתי למה לא נתת לי אפשרות לסיים לכתוב את דף אריות ציון? ראיתי דפים אחרים ירודים מאוד. תן לי שבוע ותראה שזה יהיה איכותי.Dvirozen (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום

לא אני הפעלתי הגנה על יצירה חוזרת של הערך, אבל אני מסכים איתה - אופן הכתיבה שלך אינו מתאים כלל לוויקיפדיה, ודף שכתוב כך אינו יכול להיות בין ערכי האנציקלופדיה. אם ראית דפים ירודים אחרים, אשמח אם תציין אותם כאן ונטפל גם בהם. אתה יכול לכתוב במשתמש:Dvirozen/אריות ציון, אם הוא יגיע לרמה סבירה ויתברר שיש הצדקה לאזכור הנושא באנציקלופדיה, אפשר יהיה להעבירו. ‏odedee שיחה 10:41, 30 בדצמבר 2009 (IST)

הדף הזה הוא דוגמא לדף נכון מבחינה תחבירית-ויקפדית..? http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%91%D7%AA_%D7%93%D7%95%D7%A8

אם כן..אני אכין דףזהה מבחינה לשונית ותחבירית. מתאים ?

כן. ‏odedee שיחה 11:02, 30 בדצמבר 2009 (IST)

אני לא מצליח ליצור עכשיו דף חדש של "אריות ציון". מה עושים ?

משתמשים בקישור האדום במעלה הפסקה - משתמש:Dvirozen/אריות ציון. זה "ארגז חול" פרטי שלך לעבודה על הערך במרחב המשתמש. ‏odedee שיחה 14:01, 30 בדצמבר 2009 (IST)

גד בן עמי צרפתי

הוא לכאורה חוזר בתשובה מובהק. מדוע מחקת? פז א. - שיחה 15:50, 30 בדצמבר 2009 (IST)

כי אין בערך אף מילה על חזרה בתשובה. הקטגוריה אמורה להועיל לקוראים המחפשים חוזרים בתשובה שמהערכים אודותיהם אפשר ללמוד משהו על חזרה בתשובה, ואין זה המקרה. ‏odedee שיחה 15:53, 30 בדצמבר 2009 (IST)

שיחת משתמש:Jfblanc

לפי דף המשתמש שלו הוא אינו דובר עברית. ‏Gridge ۩ שיחה 22:16, 2 בינואר 2010 (IST).

אז די תמוה שהוא עורך ערכים בעברית. אסמכתה בכל מקרה צריך. אם לא יבין את הפנייה, אני בטוח שידע לשאול. ‏odedee שיחה 22:22, 2 בינואר 2010 (IST)

ספאם

היי,

תוכל להוסיף את האתר שהסרתי כאן לרשימת הספאם? זו כבר הפעם השלישית לפחות שאני זוכר שנאלצתי להסיר אותו. מדובר באתר עם חומר דליל ביותר שבהחלט לא מוסיף על הנאמר בערך ובערכים הנלווים לו. קוריצהשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 09:31, 4 בינואר 2010 (IST)

כן, מיד. ‏odedee שיחה 09:33, 4 בינואר 2010 (IST)
תודה. קוריצהשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 09:55, 4 בינואר 2010 (IST)

לא הבנתי מה עשיתי לא בסדר

שם המבנה הוא בורג' חליפה. למה העברת חזרה לבורג' דובאי? חיפה-חיפה-עיר-עם-עתיד - שיחה 21:44, 4 בינואר 2010 (IST)

הוא מוכר בשם בורג' דובאי. אין מעבירים ערכים ללא דיון, למעט במקרים של טעות כתיב וכדומה. ‏odedee שיחה 22:16, 4 בינואר 2010 (IST)

שלום עודדי

עבר לשיחת מדיה ויקי:Spam-whitelist#classicalhebrew. ‏odedee שיחה 22:43, 5 בינואר 2010 (IST)

עורך ספרותי

ראה נא דברי בשיחת משתמש:93.172.23.8. דוד שי - שיחה 06:24, 6 בינואר 2010 (IST)

תודה, עניתי שם. ‏odedee שיחה 08:15, 6 בינואר 2010 (IST)

שאלה

יש לך מושג אולי איזה שם בעברית כדאי לתת לערך Rover שאני רוצה לתרגם? Ely1 - שיחה 14:16, 6 בינואר 2010 (IST)

אולי רובר (רכב חלל)? ‏odedee שיחה 14:28, 6 בינואר 2010 (IST)
רובר זה מילה באנגלית, זה לא רכב חלל ספציפי, ואני לא חושב שיש למילה הזו מילה בעברית Ely1 - שיחה 14:38, 6 בינואר 2010 (IST)
במקרה הזה, המילה "רובר" היא השם של רכב חלל, בדומה ל"אנדבור" ו"צ'לנגר" שגם הן מילים באנגלית, אבל כאשר הן משמשות כשם של מעבורת חלל, אין מתרגמים אותו אלא מתעתקים. ‏odedee שיחה 15:00, 6 בינואר 2010 (IST)

ידידנו

@. אבינעם - שיחה 21:56, 9 בינואר 2010 (IST)

עניתי. ‏odedee שיחה 10:25, 10 בינואר 2010 (IST)

סאבווי

הי עודד. תוכל בבקשה לשלוח לי את תוכן הדף שמחקת, כד שאוכל לפתוח אותו בצורה "כשרה"? כדאי שיהיה דף פירושונים כזה, לא? טוסברהינדי (שיחה) 02:52, 10 בינואר 2010 (IST)

כדי לפתוח אותו בצורה כשרה יש לכתוב אותו מחדש, לא להתבסס על מה שכתב הטרול - את זה שולחים לבלי שוב לפח (ולא היה שם שום תוכן מעבר לטריוויאלי). ‏odedee שיחה 10:26, 10 בינואר 2010 (IST)

בנימין ורד

קרא את המאמר עד סופו ותראה שהוא היה מעורב עד הסוף למרות שהאיזכור קצר.(גניבת תוכניות המיראז ושרבורג). הכרתי אותו אישית עת עבדנו יחד באופטומיק. איש שקט ישר וצנוע הנני מחזיר את הקישור. "אבל בעיקר נהפך הלק"ם ליחידה שאחראית על רכישת נשק מכל מקור אפשרי. במיוחד היה הלק"ם פעיל לעקיפת האמברגו שהטילה צרפת, בעקבות מלחמת ששת הימים, על יצוא ציוד צבאי שישראל כבר שילמה בעבורו, ובכלל זה ספינות טילים ומטוסי מיראז'. את הספינות הצליח חיל הים להבריח מנמל שרבורג בליל ה-31 בדצמבר 1967.את המטוסים היה קשה להבריח, אבל נמצאה דרך לעקוף את האמברגו."


בברכה

Avibrillant - שיחה 09:04, 11 בינואר 2010 (IST)

הקישור הזה אינו מוסיף כל מידע לגבי ספינות שרבורג. ‏odedee שיחה 10:20, 11 בינואר 2010 (IST)

א

זה הוא? סקרלטשיחה 13:13, 11 בינואר 2010 (IST)

כן. ‏odedee שיחה 15:27, 11 בינואר 2010 (IST)

מדוע מחקת את הערך עוררות מינית ?

אני לא יודע מי כתב אותו, אם הוא טרול או לא, אבל לערך היה בלי שום ספק חשיבות אנציקלופדית Ely1 - שיחה 14:27, 11 בינואר 2010 (IST)

הוא לא נמחק מחוסר חשיבות אלא משום שהוא תרומת טרול - אלה מושלכות היישר לפח האשפה. ‏odedee שיחה 15:27, 11 בינואר 2010 (IST)
יש לי שתי שאלות:
  1. האם קראת את הערך? אם היית קורא היית רואה שיש לערך חשיבות אנציקלופדית
  2. מדוע אתה חושב שמי שכתב את הערך הוא טרול?

Ely1 - שיחה 18:13, 11 בינואר 2010 (IST)

אין טעם לשוב ולציין את חשיבותו האנציקלופדית של הנושא: תרומות טרול נמחקות בשלמותן, בלי קשר לנושא. אני יודע (לא "חושב") שהוא טרול כי אני מכיר את סגנון פעולתו, כתובות ה-IP שהוא עורך מהן ונושאי העריכה שלו. ‏odedee שיחה 18:20, 11 בינואר 2010 (IST)
לא ראיתי בויקיפדיה:מדיניות המחיקה שמותר לך למחוק דפים עם תוכן אנציקלופדי באופן מובהק (אם היית קורא את הערך היית רואה שיש לערך חשיבות כזו) רק בגלל שמי שכתב אותם הוא טרול. Ely1 - שיחה 18:28, 11 בינואר 2010 (IST)
אז כדאי שתקרא את ויקיפדיה:התמודדות עם טרולים, ודפי המשנה שלו. ‏odedee שיחה 18:36, 11 בינואר 2010 (IST)
בסדר, הבנתי Ely1 - שיחה 18:46, 11 בינואר 2010 (IST)

שינוי שם ערכים

שלום לך, שמתי לב שהחזרת את שמות הערכים ששיניתי חזרה לשמם המקורי. מילא ערכים שלא כתבתי, עליהם אני אפתח דיון כמקובל, עם זאת החזרת לשם המקורי ערך אחד שאני כתבתי ואני לא רואה שום סיבה לדון עליו. הערך הוא הפטיטיס D ואני מבקש שתאנגלת אותו חזרה. שועל - שיחה 15:16, 11 בינואר 2010 (IST)

אה, לא שמתי לב כי ראיתי שהעברת אותו. אני מציע לסיים קודם את הדיון על ההפטיטיס האחרים, ואז להעביר אותו (או לא) בהתאם להחלטה שתתקבל שם. ‏odedee שיחה 15:28, 11 בינואר 2010 (IST)


מחיקת הערך "סל תרבות ארצי"

שלום רב, אני העליתי את הערך "סל תרבות ארצי" לפני כשנה לויקיפדיה. אני עובדת בסל תרבות ארצי מעל ל 10 שנים. סל תרבות ארצי הוא גוף ממשלתי (מתוקצב ע"י משרד החינוך ומתופעל באמצעות החברה למתנסים. מכיוון שגוף זה עומד בצומת רגיש שבין אמנים ומפיקים לבין בתי הספר יש לו מתנגדים רבים. לצערי הויקיפדיה מהווה פלטפורמה נוחה לכל מיני מפיקים מתוסכלים לשלוח את חיציהם, לעוות את הנתונים ולהעליל עלילות חסרות שחר. כך למשל: "בשנים האחרונות פרשו קרוב ל -50 רשויות, חלקן גדולות, מעבודה עם סל תרבות ארצי ומספר הרשויות העובדות הצטמצם בצורה ניכרת עקב טענות קשות על התנהלותה של ברוריה בקר בניהול הסל שחלקן הגיע לתקשורת ראה קישורים חיצוניים, בהמשך לביקורת מבקר המדינה וחשיפתה אולץ משרד החינוך שהפעיל את התוכנית ללא מכרז להוציא מכרז להפעלת התוכנית ב -2010"

50 רשויות פרשו????? אף מכרז עדיין לא יצא וזה לא רלוונטי לערך ועוד.


אני שוב ושוב נכנסת ומתקנת אבל זה הפך להיות עיסוק יומיומי. לכן אני מעדיפה להוריד את הערך בכלל - האם זה אפשרי? Mayasc (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום

לא, אנחנו לא מוחקים ערכים בגלל השחתות... אם הערך מושחת, אפשר לבקש בויקיפדיה:בקשות ממפעילים להגן עליו כשהוא בגרסה טובה. אפשר גם לבקש בויקיפדיה:לוח מודעות מוויקיפדים לשים לב לשינויים בערך. דרך טובה להקטין את היכולת לפגוע בערך היא לתת אסמכתות לקביעות רגישות המופיעות בו - יקשה לעוות נתונים כשיש אסמכתות מהימנות. ‏odedee שיחה 22:05, 11 בינואר 2010 (IST)

שוב שלום, כפי שתוכל לראות בדף השיחה של הערך - אנו מנהלים מאבק עם בחור בשם תומר לוין שמשום מה החליט להלחם בסל תרבות ארצי. לא ידוע לי מי הוא - אבל נכון לעכשיו הערך נעול לעריכה עם עובדות שקריות. אני מבקשת בכל לשון של בקשה להסיר את הערך מהויקיפדיה. למי עלי לפנות לשם כך?

ערך שראוי להיות בוויקיפדיה לא יוסר ממנה. אם יש בו מידע מוטעה, נשמח מאוד לתקן אותו. לשם כך יש לדון בדף השיחה של הערך, לציין מה מהתוכן שגוי לדעתך, ולהביא אסמכתות לכך. אם יהיה ברור שמדובר במידע מוטעה או שקרי, הוא יוסר. אם יתברר שיש חילוקי דעות לגבי העובדות, נציין זאת. ‏odedee שיחה 21:28, 22 בינואר 2010 (IST)

סל תרבות ארצי הינו פרוייקט של משרד החינוך!!! גם לי כאזרחית במדינה יש השגות לגבי איך שביטוח לאומי/משרד החינוך /משרד התרבות פועלים. האם תפקידה של ויקיפדיה הוא לתת במה לכל אזרח מתוסכל, או שמטרתה להציג את המידע בצורה המדוייקת ביותר? תוכל לראות בדף השיחה של הערך שכבר ביקשתי לשנות את הערך אך לא קיבלתי תגובה מהויקיפדים. הערך נעול לעריכה בגרסה איומה. כן קיבלתי תגובה מאותו אדם שנכנס ומשנה את הערך כל הזמן. זהו מוזיקאי שיחד עם מפיק מתוסכל בשם אבנר שטראוס עובדים יום ולילה בכל מקום ברשת כדי להשמיץ את הפרוייקט. לצערי הרב גם הויקיפדיה נותנת להם פלטפורמה נוחה.

תפקיד ויקיפדיה לתת תמונה מדויקת ומקיפה של המציאות. איש אינו "משנה את הערך כל הזמן" שכן הערך נעול לשינויים עד שיתברר כיצד יש לשנות אותו. אין זה משנה מי מציין בדף השיחה את הביקורת על נושא הערך, חשוב רק אם הביקורת ראויה לאזכור (קרי, הושמעה בציבור ע"י אנשי מקצוע וכדומה, ולא ע"י אלמוני). ‏odedee שיחה 22:31, 22 בינואר 2010 (IST)

כן, אבל הערך נעול לאחר שאותו אדם שינה אותו ויש שם טעויות שעושות לנו נזק! הביקורת "ראויה לאזכור" כיוון שהיא מופיעה בערך עצמו. מה עלי לעשות עכשיו???האם עלי לפנות לויקיפדיה העולמית? לפנות באמצעות עו"ד?

כבר אמרתי: לציין בדף השיחה מהן אותן טעויות, ולהצביע על אסמכתות אמינות שמהן יהיה ברור שאכן מדובר בטעויות. לא ברור לי למה כוונתך ב"מופיעה בערך עצמו" - לא ראיתי בערך ביקורת. ‏odedee שיחה 23:25, 22 בינואר 2010 (IST)

המשפט הזה למשל אינו נכון: "הדרכה והכתבת תכנים ניתנת במקרים רבים למפעילי התכנית ביישובים ובבתי-הספר, על-ידי צוות הסל ." או העובדה שברוריה בקר הקימה את פרוייקט הילה לפני סל תרבות ארצי, היא בעלת תואר שני בחינוך...כל המידע לגביה הושמט ונותר רק "מורה בתיכון" הרבה דברים שהכנסתי נמחקו. ציינתי זאת בשיחה.

יש כאן עניין עקרוני. נכנס אדם פרטי ועושה שינויים בערך. אין לי אפשרות להכנס מדי יום ולבדוק שלא נעשו שינויים. אני שוב מבקשת לשחרר את הנעילה כדי לשנות את הערך כפי שהיה בהתחלה. איזו אסמכתא אני יכולה לתת? לבקש ממשרד החינוך לאשר?

כן, יש כאן עניין עקרוני: הערך אינו רכושך, אלא בא לתת מידע לציבור. מידע כולל ונייטרלי, לא רק את דעת הפרויקט או דעת משרד החינוך. אנחנו מעוניינים שייצג בצורה מדויקת את המציאות. אם את סבורה שאין זה המצב, אזי, שוב, הצביעי בדף השיחה על כל קביעה שלדעתך היא שגויה, והביאי מקור לדבריך. משרד החינוך הוא בהחלט מקור הולם. ‏odedee שיחה 23:46, 22 בינואר 2010 (IST)

שוב שלום, הכנסתי בדף השיחה את הטקסט - כפי שהיה בעבר. הכנסתי כמה אסמכתאות. אוכל להוסיף עוד. האם אפשר לשנות את הערך?

בנוגע לערך "סל תרבות ארצי". הערך נעול כרגע, כאשר מצבו נכון לעכשיו בכי רע. זה לא הגיוני לנעול ערך מפני משתתף ספציפי שמחק אותו, בה בשעה שמקבלים את הגרסה שלו למרות שלא סופקו אסמכתות על ידי אותו משתמש (מיה). זה לא צודק. היה הגון לדרוש ממיה אסמכתות לפני שמאמצים את גירסתה לערך, עד כה לא היה מענה לגבי הדברים המוסמכים שהובאו בדף השיחה.

המקום לדיונים אודות סל תרבות ארצי הוא שיחה:סל תרבות ארצי, לא דף השיחה שלי. ‏odedee שיחה 23:38, 24 בינואר 2010 (IST)

היי עודדי

שים לב מה קורה בערך שחיטה כשרה, הצבתי בקשת הגנה, אבל זה לא טופל עד כה. ברכות אריאל פ. שיחה 22:39, 11 בינואר 2010 (IST)

הגנתי. לא ברור לי אם באמת היה נכון למחוק את התוספת, או לערוך אותה, אם יש בה תרומה. לשיקולכם, ‏odedee שיחה 22:46, 11 בינואר 2010 (IST)
תודה. ברכות אריאל פ. שיחה 22:49, 11 בינואר 2010 (IST)

מתוך סקרנות

מה הבעיה עם האלמוני? עמית - שיחה - האלבומים 19:03, 12 בינואר 2010 (IST)

זה היה די בורינג. קוריצהשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 19:06, 12 בינואר 2010 (IST)


שלום עודדי

אני מנסה לערוך כעת את הערך ups וכתבת לי כללים שאמורים לעזור לי. ראשית תודה על ההדרכה,

אומנם לא ממש הבנתי איזה ערך עלי לתת לתמונות שהכנסתי, התמונות הן מגיעות ישירות מחברת ups והן מותאמות לערך זה, כפי שניתן להבחין שזהו תוכן שנכתב במיוחד לשם כך, את התמונות קיבלתי מהחברה של ups בארץ בעצמם , מה הכי נכון לכתוב בהם?

תודה מראש

בינתיים ניסיתי, כתבתי שם שזה בהיתר והסכמת ups ישראל אני מקווה שכך מכניסים זאת. Maorcohen (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום

צריך להגדיר רישיון - כלומר איזה שימוש מותר לעשות בתמונות - קרא את המדריכים בנושא, נתתי לך קישורים אליהם. אנו מעדיפים להשתמש רק בתמונות חופשיות. אשר ל"תוכן שנכתב במיוחד" - קח בחשבון שתוכן הערכים בוויקיפדיה אינו שייך ליוצר, והוא נערך ללא רחמים. כדאי לך לקרוא גם את ויקיפדיה:אוטוביוגרפיה. ‏odedee שיחה 03:25, 13 בינואר 2010 (IST)

תודה על המידע החשוב


י. רביץ

היי עודד. עיין בדבריי האחרונים בשיחה:יהודית רביץ. לאחר מחשבה, ייתכן שיש מקום לאפשר את הדבר. אשמח לשמוע את דעתך. דני. ‏Danny-w‏ 09:14, 13 בינואר 2010 (IST)

אני חושב שצריך לראות עד כמה רחב ההיקף, ואם זו "תופעה" או רק מאמר אחד של אוחובסקי. ‏odedee שיחה 09:55, 13 בינואר 2010 (IST)

נביאים

הועבר לשיחה:נביאים בברכה, אוֹרOrGuttmanשיחה • כ"ח בטבת ה'תש"ע • 20:30, 13 בינואר 2010 (IST)

mp3music

שלום עודד,

ערכתי ערך שהוזן היום, ומחקת אותו בטענה שהוא פרסומי. הערך הוא mp3music. זה פוגע כי ישבתי הערב והשקעתי זמן רב בקריאה על דרך עריכת ערך, חיפשתי את כל המידע שאני צריך על האתר ועל כתיבת הקטע. ומחקת את כולו בטענה שהיה פרסומת.

כל מה שכתוב שם נכתב מידו של כותב קבוע בפורומים של אתר שנתן לי במה ואני מרגיש צורך להחזיר, אם חרגתי מהאובייקטיביות (מודה, אני לא הכי אובייקטיבי לגבי האתר, אבל השתדלתי), אני מבין את הצורך שלך להעיר ולהסיר במקרה הצורך - אך כל מה שכתבתי היה עובדתי ואמיתי ע"פ מקורותיי, ואני בטוח שלא הכל היה נראה פרסומי, אז מדוע מחקת את הכל?

העובדה היא שהאתר הזה הוא אתר המוסיקה הגדול בישראל (אם תחפש כל אמן בגוגל, התוצאות הראשונות יהיו של mp3music, הדירוג שלו כפי שציינתי בכתבה של theMarker בכתובת: http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=mc20080622_67431 תסתכל על המרקורים בתמונה התחתונה - במקום ה-33 מכל האתרים בארץ והיחיד מבין אתרי המוסיקה) והוא עוזר להמון צעירים להתקדם בתחום. אני חושב שזה שווה ערך. חוץ מזה - מצויין בקטע המקורי שדרוש מקור לגבי האתר - אז בכתבה של theMarker יש לך את המקור הראשון לכך שמדובר באתר המוסיקה הגדול ביותר, ואתה מוזמן לבדוק זאת בעצמך ע"י כניסה לשם - לפי מקורותיי יש יותר מ-50,000 מילים לשירים ועוד עשרות אלפי אקורדים וטאבים באתר.

בנוסף, אני לא יודע מה תפקידך בכוח, אבל הייתי שמח אם תסביר לי איך אוכל להציג את העובדות באופן שנראה לך אובייקטיבי.


מודה מראש, אבי.-- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

שלום אבי. לא מחקתי את הערך (קישור אליו תמצא בכותרת הפרק הזה) אלא ביטלתי את העריכה שלך. הטקסט זמין בלשונית "גרסאות קודמות" ותוכל להיעזר בכך אם תרצה לכתוב אותו בצורה הולמת יותר. איני מפקפק בחשיבות האתר, אבל העריכה שלך הייתה מוטה לגמרי, וגם חסרת כל אסמכתה. כיוון שאתה מעיד על עצמך ככותב קבוע בפורומים של האתר, אני מציע שתקרא את ויקיפדיה:אוטוביוגרפיה כדי להבין את הבעייתיות שבכתיבה כזו. לשאלתך על תפקידי בכוח, ככתוב בדף המשתמש שלי, אני אחד ממפעילי המערכת בוויקיפדיה העברית. אני מציע שתקרא גם את ויקיפדיה:נקודת מבט נייטרלית ואת ויקיפדיה:מדריך לכתיבת ערכים. ‏odedee שיחה 23:33, 13 בינואר 2010 (IST)

שוב שלום עודד, אני מודה לך על התשובה המהירה - בהחלט שירות מדהים :) אני בהחלט אקרא את המאמרים בלינקים ששלחת, וכפי שאמרתי לך - אני משתדל להיות אובייקטיבי למרות אהבתי הגדולה לאתר. בנוגע לאסמכתה - זה לא היה נטול אסמכתה - ראית תוצאות של מדדים מוסמכים (google trends) שמצביעים על גודל האתר, איזו עוד אסמכתה צריך? גם בקטע המקורי נכתב שדרוש מקור למידע על גודל האתר. אני אנסה להשיג עוד - אבל המדד של גוגל (המדד הכי אמין באינטרנט, לא?) לא מספיק?

"אסמכתה" משמעה קישור ל-URL מסוים או הפניה לספר, מאמר או פרסום ספציפי אחר, שבו מופיעות העובדות המתוארות בתוכן הערך בוויקיפדיה. אמנם כתבת שהאתר במקום ה-33 ב-google trend אבל לא הבאת אסמכתה לכך (אני מקווה שההבדל ברור). איני מומחה לגבי אמינותו של מדד גוגל לעניין זה, אך בעיני זו אסמכתה מספיקה. ‏odedee שיחה 23:49, 13 בינואר 2010 (IST)
נעיר שגוגל טרנדס הוא דירוג אמין למדי, כל זמן שזוכרים שהוא דינמי. בעת פרסום המאמר האתר היה במקום ה-33. שבוע לפני כן או שבוע אחרי זה - לך תדע. זהר דרוקמן - שלום עולמי‏ 00:00, 14 בינואר 2010 (IST)

אמת ויציב - ועדיין, בערך של שירונט מצוין שהוא אתר המוסיקה הגדול והרחב ביותר, בעוד שלפי גוגל טרנדס הוא לא ברשימה בכלל, ואפילו לא במדדים של היום, הנה הלינק לסטטיסטיקות של היום: http://trends.google.com/websites?q=mp3music.co.il%2Cshiron.net&geo=all&date=all&sort=0 שאלתי היא מדוע על המידע ששירונט מציג לא דורשים אסמכתה (אין מצב שדרשו - כי זה פשוט לא נכון ע"פ כל המדדים הפתוחים לקהל), ולמי אני מציג את האסמכתה של mp3music? קצת חפרתי אה? מצטער... חקר האמת לא קל :)

סימנתי גם את הקביעה בשירונט כדורשת אסמכתה. אם לא תובא כזו, הקביעה הזו תוסר משם. ‏odedee שיחה 00:16, 14 בינואר 2010 (IST)

תודה רבה עודד. אני ממש מתנצל על החפירות - אני פשוט עייף ורוצה ללכת לישון, אבל אני רוצה לסיים עם עניין האסמכתה הזאת - למי אני מגיש אותה? ומתי אדע שזה מקובל ומוסמך? כמו כן, ערכתי מחדש את התוספת שלי - והעפתי כל איזכור לגודל האתר, כי אני מבין שזה לא מעניין אתכם :) תוכל לבדוק ולהגיד לי אם זה בסדר בבקשה? ומה זו ההערה הזאת בראש הערך? זה יימחק עוד שבוע?

בעיני זה סביר, אם כי חלקים ממה שהוספת הם בנאליים למדי ונכונים לכל אתר קהילתי. אסמכתות יש לשלב בערך בצמוד לקביעות שנסמכות עליהם - ראה ויקיפדיה:הערת שוליים. כאמור בהערה בראש הערך, יש המפקפקים בחשיבותו האנציקלופדית של הערך על האתר. הערך יימחק אם אף ויקיפד ותיק לא ישתכנע שהוא ראוי להיות בוויקיפדיה, ראה ויקיפדיה:הבהרת חשיבות. אגב, אם אתה משתמש:Nissan14484, שים לב שיצאת מחשבונך וכל עריכותיך משעות הערב הן תחת IP אלמוני. ‏odedee שיחה 00:31, 14 בינואר 2010 (IST)

השתדלתי להיות כמה שיותר מתון, אז זה באמת גובל בבנאליות, אבל אני מפחד להפריז - שלא יראה כמו פרסומת... אני לא ניסן, אני מכיר אותו מהפורום - אבל אני אבי ואין לי פה יוזר. עדיין :)

עודד, הוספתי עוד שורה שם המציינת שזה האתר הגדול ביותר בנישת המוסיקה בישראל ע"פ המדדים של google trends, עם אותה אסמכתה כמו הקודמת - כדי להדגיש את החשיבות של האתר כערך - האם זה מקובל?

כן, אבל את הפרק "חשיבותו" יש לשנות, החשיבות צריכה להיות מובנת מקריאת הטקסט, לא צריך פרק אודותיה. ‏odedee שיחה 01:04, 14 בינואר 2010 (IST)

בדיוק באתי לערוך את הפסקה ולהעיף את הכותרת, אבל ראיתי שמחקת את השורה של הנתון מגוגל..? אמרת שזה מקובל, לא?

אני לא ערכתי את הערך בשעתיים האחרונות, ויקיפד אחר כנראה סבר שזה מיותר. אני מציע לך להסביר את הצורך בו בדף השיחה של הערך, אם תהיה הסכמה, הנתון יוחזר לערך. ‏odedee שיחה 01:19, 14 בינואר 2010 (IST)

אוקיי, תודה רבה על כל העזרה עודד - ולילה טוב.

בדוקי עריכות אוטומטית

שלום. ראשית, תודה על השדרוג. לשם הסקרנות, אשמח לדעת מה המשמעות שלו. משה פרידמן - שיחה 00:08, 14 בינואר 2010 (IST)

זה מאפיין שמסייע למערך הניטור, לא משהו מיוחד :) פשוט ברירת המחדל לגבי העריכות שלך תהיה שהן אינן השחתה. כמובן, זה לא בהכרח אומר שתהיה הסכמה לגבי נכונותן או התאמתן. ‏odedee שיחה 00:14, 14 בינואר 2010 (IST)

תודה גם ממני, רק עכשיו נודע לי. Goldmoon - שיחה 19:01, 14 בינואר 2010 (IST)

סולם ריכטר

הסיווג הזה קיים בכל הויקיפדיות בשפות הזרות. כולם טועים? חיפה-חיפה-עיר-עם-עתיד - שיחה 09:59, 14 בינואר 2010 (IST)

הוא לא קיים ב-USGS, והסיווג שלו בוודאי עדיף על יצירתו של ויקיפד אלמוני. בהיעדר אסמכתה שאלה שמגדירים את כל רעידות האדמה הקולוסליות-מגה-גרנדיוזיות-סופר-קטסטרופליות שחזקות פי 100 ממה שהתרחש אי פעם הם אנשי מקצוע, יש להניח שמדובר בהגזמות של ויקיפדים. שכפול תוכן מוטעה משפה לשפה הוא רעה חולה בוויקיפדיה ויש להיזהר ממנו. ‏odedee שיחה 10:04, 14 בינואר 2010 (IST)
הבנתי. אבל מה זה אומר על ערכים מתורגמים המהווים לפי דעתי את מרבית הערכים בויקיפדיה העברית? חיפה-חיפה-עיר-עם-עתיד - שיחה 10:15, 14 בינואר 2010 (IST)
שכל מקרה לגופו, ושאסור להניח שכל תוכן שנמצא בוויקיפדיה בשפה אחרת הוא נכון או רלוונטי. דרושה תמיד קריאה ביקורתית. ‏odedee שיחה 10:24, 14 בינואר 2010 (IST)

תודה

וסחטיין על הזיהוי, אני לא שמתי לב. איתי פ.שיחה 10:08, 14 בינואר 2010 (IST)

שלום

בנוגע לעריכות על אירוויזיונים 1986, 1980, 1992, 2000, 1975 ו-1972 - להלן המקורות שהמידה נדלה מהן:

www.diggiloo.net/?1986 www.diggiloo.net/?1980 www.diggiloo.net/?2000 www.diggiloo.net/?1992 www.diggiloo.net/?1975 www.diggiloo.net/?1972

אשמח אם תחזיר את טבלאות הדירוגים כפי שהיו. תודה.SpongeGil (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום

תודה, אבל זה לא אתר רציני דיו. צריך מקור אמין, כמו למשל אתר איגוד השידור האירופי. ‏odedee שיחה 17:18, 14 בינואר 2010 (IST)


להפך. זה אתר שהוקם בשנת 2001 לערך ומתעדכן "לייב" - מרגע בחירת השיר וכלה בגרסאות שונות שיוצאות לשירים ועד לתחרות עצמה, כולל לוחות הניקוד. אתה מוזמן גם לקרוא את הגרסאות האנגליות של וויקיפדיה לאותם אירוויזיונים ולראות שהמיקומים והנקודות זהים לחלוטין.

זה לא ממש חשוב מתי קם, חשוב מה אמינות התוכן ואיך אפשר לוודא אותה. אתר שאינו מספר מטעם מי הוא, נראה ומריח כמו אתר שמופעל ע"י מעריץ אלמוני, אינו מתאים כאסמכתה בוויקיפדיה. גם הגרסאות האנגליות של ויקיפדיה אינן אסמכתה, יש לציין מקורות רשמיים ואמינים. ‏odedee שיחה 21:14, 14 בינואר 2010 (IST)

http://www.eurovision.tv/page/history/by-year/contest?event=308

זה מספק? ניתן למצוא באתר גם מיקומים סופיים מהשנים שעברו.

כן, מצוין. זה האתר הרשמי של איגוד השידור האירופי. אנא אל תפתח פסקה חדשה בכל תגובה, אלא ערוך את הפסקה הקיימת והוסף את דבריך בסופה. ואל תשכח לחתום. ‏odedee שיחה 21:44, 14 בינואר 2010 (IST)

אחלה. אני קצת חדש בכל הנושא הזה של משתמשים וכו' (עד היום הפועל שלי באתר הוא רק ע"י עריכה אנונימית) ורק בגלל האינסידנט הזה נרשמתי... אם תוכל להחזיר את האירוויזיונים שהסרת את העריכה שלי בהם אני אודה לך. תודה! :) SpongeGil שיחה 21:52, 14 בינואר 2010 (IST)

מה שצריך הוא למצוא את הקישור המדויק לכל אירוויזיון, באתר לעיל, ולהוסיף אותו לגרסה שלך (כל הגרסאות נמצאות בלשונית "גרסאות קודמות"), תוך בדיקה שהתוכן שהוספת תואם את המקור - אם התבססת על הוויקיפדיה האנגלית או על האתר הראשון שציינת, אתה עלול לגלות שיש טעויות. ‏odedee שיחה 21:54, 14 בינואר 2010 (IST)

גאוגרפיה של פינלנד

שלום לך. אשמח לדעת מדוע מחקת את הערך "גאוגרפיה של פינלנד" עוד לפני שהסתיימה כתיבתו. 93.172.147.8 23:31, 14 בינואר 2010 (IST)

מדובר בטעות כנראה, שחזרתי אותו כעת ואתה מוזמן להמשיך בכתיבה, נשמח אם גם תירשם. ‏odedee שיחה 23:35, 14 בינואר 2010 (IST)

דם טבורי

אתה ללא ספק בעל ערך מוסף מדהים לפרויקט ויקיפדיה. מחקת מחיקה גורפת תיקוני עובדות שגויות, חידושי מדע (עם עשרות סימוכים שצירפתי), עדכונים, שינויים, החלפת תמונת עכברי מעבדה אומללים בתאי גזע אנושיים, בטיעון ה... של בעל עניין ושל היעדר סימוכין? טול קורה מבין עיניך ועשה לקידום ויקי, לא להותרתו בעידן החושך, כאשר הוא רווי מידע ארכאי. יש ערכים רבים בויקיפדיה שנכתבו על ידי חסרי עניין מוחלטים? חסרי דעה בענין עליו כתבו?.... אגב, הגם שאין זה טיעון לאיכות המידע שנמחק על ידך, הערך במקור, כפי שתוכל לראות, נפתח ונכתב על ידי. המשך לעשות כאוות נפשך, והשאר את ויקי במקום בו הוא נמצא, למצער, שאין ניתן להסתמך על הכתוב בו ללא סייג. SAMSH.

תודה על המחמאות. אני אשמח מאוד אם תעדכן את הערך, אבל אני חושש שאתה מפרש עדכון כהטיה לאינטרס המסחרי שלך. ‏odedee שיחה 14:32, 15 בינואר 2010 (IST)

קרנף ענק

לא שחזרתי את התוספת שלו, כי היא נראית לי נכונה (האם הקטגוריה שם שגויה?). אלדדשיחה 21:28, 15 בינואר 2010 (IST)

איני מתעמק בעריכות של משחיתים, במקרים כגון זה איני מניח כוונה טובה גם במקרה של שינויים סבירים. ‏odedee שיחה 21:29, 15 בינואר 2010 (IST)
אוקיי, תודה. טיפלתי. אלדדשיחה 21:32, 15 בינואר 2010 (IST)

הלן סוזמן

אפשר לדעת מדוע מחקת את הערך הלן סוזמן? תודה , Jbeaver - שיחה 09:42, 16 בינואר 2010 (IST)

טעות, טועים, טעינו. שוחזר, סליחה. ‏odedee שיחה 18:33, 16 בינואר 2010 (IST)
תודה ושבוע טוב Jbeaver - שיחה 22:20, 16 בינואר 2010 (IST)

משה קוה

לעיונך: "ב-1971 הפריך קוה את משפט בלוך, בשיתוף עם החוקר נתן אביעזר", אבל לא מוזכר על כך דבר במשפט בלוך. דוד - שיחה 21:34, 16 בינואר 2010 (IST)

מוזר, זה אכן תמוה. ‏odedee שיחה 19:51, 17 בינואר 2010 (IST)

למה לא מקובלת

למה ההפניה של "תאוריית הקוונטים" למכניקת הקוונטים היא לא מקובלת? HardStone (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום

לא יודע למה, אבל זה המצב. השם הזה לא מקובל. ‏odedee שיחה 19:50, 17 בינואר 2010 (IST)
למה לא מקובל ועל ידי מי?--HardStone - שיחה 15:34, 18 בינואר 2010 (IST)
אשחזר את ההפניה המיותרת במקום לבזבז את זמני על ויכוח איתך. ‏odedee שיחה 09:28, 19 בינואר 2010 (IST)

תודה על הקשקש

ציפיתי לפגוש אותך במפגש האחרון. ברכות אריאל פ. שיחה 11:28, 19 בינואר 2010 (IST)

לא כתבתי שאגיע... ‏odedee שיחה 11:33, 19 בינואר 2010 (IST)
ובכל זאת ציפיתי. קריצה ברכות אריאל פ. שיחה 11:36, 19 בינואר 2010 (IST)

משתמש:Ely1

שלום עודדי. שים לב שלא הענקתי למשתמש הרשאת בדיקת דפים של אחרים, אלא רק בדיקה אוטומטית של הדפים שהוא עצמו עורך. משמעות הבדיקה היא רק שהעריכה אינה השחתה. אני חושב שהמשתמש הנ"ל הוכיח שהוא כאן למטרות חיוביות בלבד. דעתך? דולבשיחה 21:03, 19 בינואר 2010 (IST)

כפי שתוכל לראות בדף השיחה שלו, הוא ביטל עריכה שלי שבה שחזרתי הוספת קישור לאתר מעריצים. לכן אני חושב שיש מקום לבדוק את תרומותיו, לא משום שהוא משחית אלא משום חוסר היכרות עם המקובל פה. ‏odedee שיחה 22:23, 19 בינואר 2010 (IST)
הבעיה היא שהוא מציף את רשימת השינויים האחרונים בעשרות שינויים בלתי בדוקים בכל יום, שינויים טובים. טוב, ניתן לו עוד כמה חודשים, שהמנטרים יתמודדו עם זה בנתיים. דולבשיחה 22:30, 19 בינואר 2010 (IST)
זהו, שלצערי לא כולם טובים... ‏odedee שיחה 22:35, 19 בינואר 2010 (IST)
לא ידעתי שזה בעיה, אני אנסה לתת יותר הסברים בתקצירי עריכות, ובקשר לעריכה ששיחזרתי לך, אני מודה שטעיתי שם ולא ממש בדקתי את הקישור, מצטער. Ely1 - שיחה 04:23, 20 בינואר 2010 (IST)

תיקון שם קטגוריה

שלום. תודה על ההודעה בדף השיחה שלי מהדקות האחרונות. האם תוכל למחוק את הקטגוריה עם השם השגוי? היא ריקה עכשיו, ואינני יודע איך מוחקים אותה. גם ספק אם אני מוסמך לזה. תודה. Yoavr763W - שיחה 00:16, 23 בינואר 2010 (IST)

רק מפעילי מערכת יכולים למחוק דפים. כבר עשיתי זאת. ‏odedee שיחה 00:18, 23 בינואר 2010 (IST)
אודה לך אם תוכל למחוק שלוש קטגוריות שרוקנתי והחלפתי באחרות, מקבילות. ראה בדף קטגוריה "בתי קברות צבאיים לפי ארצות". אלו שלוש הקטגוריות הבאות: בתי קברות צבאיים באיטליה, בתי קברות צבאיים בהולנד, בתי קברות צבאיים בתוניסיה. הקטגוריות המחליפות מופיעות לצידן. תודה. Yoavr763W - שיחה 00:49, 23 בינואר 2010 (IST)
מחקתי. ‏odedee שיחה 00:52, 23 בינואר 2010 (IST)


משחק פוטנציאל

שלום עודד. אשמח אם תוכל לעבור על הערך שכתבתי למשחק פוטנציאל. בשיחה על הערך כתבתי על כמה דברים שלא הייתי בטוח לגביהם, אבל בטוח יש עוד נושאים עליהם לא חשבתי, ואשמח להמלצתך לשיפור הערך.
בתודה מראש, אסף SefoluxB

הוא נראה יפה מאוד, אבל קצת מאוחר לי כרגע לערכים מתמטיים. מהיכן אתה מכיר תחביר ויקי? אל תשכח לחתום בדפי שיחה. בברכה, ‏odedee שיחה 02:28, 23 בינואר 2010 (IST)

תודה. לא הייתי אומר שאני מכיר תחביר וויקי... בעיקר הסתכלתי על דפים אחרים שנראו לי טובים, ולכן החשש שדברים התעקמו בתהליך :) SefoluxB - שיחה 11:36, 23 בינואר 2010 (IST)

שבת שלום לך עודדי

לא כל כך הבנתי מה עשיתי רע. אשמח אם תסביר לי :)

84.228.168.90 13:33, 23 בינואר 2010 (IST)

הוספת משהו ומחקת. לניסויים כאלה נועד ארגז החול. ‏odedee שיחה 23:38, 24 בינואר 2010 (IST)

רטיבור

ראיתי שמחקת קודם. האם זה מקרי שעלה שוב, או שמא מדובר לדעתך באותו תורם? אביעדוס • ט' בשבט ה'תש"ע • 00:17, 24 בינואר 2010 (IST)

אני כתבתי את הערך המקורי, אבל לא אני זה (משתמש:הררימה) שהעלה אותו שוב. הערך הנוכחי הוא בגרסה שונה לגמרי מן הערך המקורי שכתבתי.--79.179.25.98 15:58, 24 בינואר 2010 (IST)

שאלה

קודם אני מקווה שאני מכניסה את השאלה נכון. ראיתי דף שנראה לי לא אמין, ואני רוצה להוסיף שהוא זקוק לוריפיקציה. איך מוסיפים את ההערה הזאת? Lea phys - שיחה 10:54, 25 בינואר 2010 (IST)

מוסיפים {{בבדיקה}} בראש הערך. באיזה ערך מדובר? ‏odedee שיחה 11:29, 25 בינואר 2010 (IST)
הערך הוא "מכל ציפה" Lea phys - שיחה 11:57, 25 בינואר 2010 (IST)
טוב, זה משהו קיים, ובגדול התוכן אמין. אם יש טענות ספציפיות שאת מרגישה שאינן אמינות או שהן קביעות מהותיות הדורשות אסמכתה, סמני אותן ב{{מקור}}. אם יש משהו שנראה לך בלתי סביר בעליל את יכולה למחוק אותו מיד, להעביר אותו לדף השיחה, ולציין שם שדרושה אסמכתה. ‏odedee שיחה 12:45, 25 בינואר 2010 (IST)
החלק של העדויות שם בסוף מנוסח כמו דף מסחרי, אפשר פשוט למחוק חלק זה?
אני לא בעד מחיקה. זה לא כמו דף מסחרי כי אין מדובר במוצר של חברה מסוימת, ופיינמן, והספר שבו זה כתוב, הם מקור כתוב אמין -ואין הרבה כאלה בעברית, בנושא הערך הזה. אפשר לדון בכך בדף השיחה של הערך. ‏odedee שיחה 14:01, 25 בינואר 2010 (IST)

@

איתי פ.שיחה 10:55, 25 בינואר 2010 (IST)

עניתי. ‏odedee שיחה 11:29, 25 בינואר 2010 (IST)

תודה עודד

יש מצב לעשות נעילה זמנית לימים הקרובים? אין לי כוח שזה ישנה, בטח לא בערך של מאן. תודה, גל. --Galoren.com - שיחה 13:45, 25 בינואר 2010 (IST)

קורא המחשבות שלי התקלקל לא מזמן. באיזה ערך מדובר? ‏odedee שיחה 03:13, 26 בינואר 2010 (IST)

טווח

עשה טובה ובדוק אם עשיתי זאת טוב. איתי פ.שיחה 15:46, 25 בינואר 2010 (IST)

כן, אבל יש להם עוד טווח שצריך לחסום. אם ימשיך, חסום גם את השני באותו אופן. ‏odedee שיחה 15:52, 25 בינואר 2010 (IST)
תודה. איתי פ.שיחה 15:53, 25 בינואר 2010 (IST)

טיעון רבני

מחיקת הערך לאחר שאחרים השקיעו בו זה מעשה לא מנומס. אבקשך לשחזר אותו לדף משתמש פרטי שלי. גוונא + שיחה + פורטל הלכה מתחיל להתבשל! 18:46, 25 בינואר 2010 (IST)

זה אינו עניין של נימוס, תרומות של טרולים דינן להימחק. השינויים שעשית בערך היו קלים ביותר. הוא ייצג את עשייתו של טרול, ולפיכך נמחק, ולא ישוחזר. ‏odedee שיחה 19:09, 25 בינואר 2010 (IST)
בסדר. אני מבקש שתשחזר אותו לדף משתמש שלי. אני אשכתב ואעלה אותו. גוונא + שיחה + פורטל הלכה מתחיל להתבשל! 19:12, 25 בינואר 2010 (IST)
לא, צריך לכתוב אותו מחדש. אתה לא יכול להתבסס על עשייה של טרול ולהוציא מזה משהו כשר. זה תוכן רקוב מיסודו, וגם מבחינה פרגמטית וגם מבחינה מוסרית יש לכתוב את הדברים מאפס. ‏odedee שיחה 19:13, 25 בינואר 2010 (IST)
אני מקפיד על הכללים של ויקיפדיה, גם אם לפעמים זה מקשה. לדעתי מסקנתך שגויה, אבל כנראה שאיני נייטרלי בעניין זה. ‏odedee שיחה 19:31, 25 בינואר 2010 (IST)
אין שום כלל האוסר לשכתב ולהשתמש בתרומה משוכתבת של טרול.
יש כלל האוסר להיכנס למלחמות ולכפות דעה, וכן להסביר את עצמך ולדון בתרבותיות. גוונא + שיחה + פורטל הלכה מתחיל להתבשל! 19:32, 25 בינואר 2010 (IST)
אין שום בעיה עם זה. גם אני בכמה הזדמנויות לקחתי בסיס טרולי והכשרתי אותו על שמי עם השינויים הנדרשים. בוואנה הוא משתמש רציני שספקותי אינן קיימות שיוציא ערך טוב. שיקולי מוסר אינם רלוונטיים במקרה של טרול. אדרבא, כמה שיותר לדפוק. כל אופן, בואו נמשיך הלאה. ‏Ori‏ • PTT‏ 19:34, 25 בינואר 2010 (IST)
אין שום בעיה לכתוב את הערך מחדש. יש בעיה לקחת את התוכן של הטרול ולכתוב אותו בערך כאילו הוא מעשה ידיך. בהתאם לויקיפדיה:התמודדות עם טרולים, "מטעמים עקרוניים, אין לקבל את תרומתם ויש לשכתב מהיסוד את הערך שכתבו". גוונא, אני סבור שהסברתי את עצמי היטב בדיון זה. אם לא, אשמח אם תצביע מה לא ברור, או לא תרבותי. ‏odedee שיחה 19:37, 25 בינואר 2010 (IST)
אבל הוא אומר לך שהוא ישכתב מהיסוד. תחשוב על זה כאילו הוא הספיק לשמור את המידע בוורד לפני המחיקה. ‏Ori‏ • PTT‏ 19:38, 25 בינואר 2010 (IST)
זה יותר בסיסי: אין, ולא יכול להיות, מידע מועיל בערך שנכתב על ידי טרול. אי אפשר לסמוך על העובדות שכתובות שם, ואסור להשתמש בניסוחים שמופיעים שם. במילים אחרות, ולכך התכוונתי ב"מבחינה פרגמטית", שכתוב ראוי משמעו שדברי הטרול לא סייעו כלל בכתיבה. וכך צריך להיות. ‏odedee שיחה 19:41, 25 בינואר 2010 (IST)
אני חושב שאתה מקשה בדרישה. יש טרולים מועילים שהבעיה שלהם היא בנכונות להצטרף לקהילה ולא באמינות המידע או באיכותו. לא בדקתי את המקרה הספציפי, אבל אם בוואנה אומר "עלי", אז ספקותי אינן קיימות שהוא יגיע לכתוב ערך טוב, שישתמש אולי רק במראי מקום ולינקים, והטרול יוכל להתבייש בחפיף שהוא יצר. ‏Ori‏ • PTT‏ 19:46, 25 בינואר 2010 (IST)
אין לי עניין בטרול - לא אם הוא מתבייש, לא אם דופקים אותו. העניין הוא לכתוב ערכים טובים, וגוונא יכול לעשות את זה בלי להתבסס על משהו שטרול כתב. יש לי קצת ניסיון בשכתוב ערכים - זה לא יותר קל מאשר כתיבה מחדש, אלא דווקא יותר קשה. וכשמדובר בתרומת טרול, שאסור להשאיר ממנה אבן על אבן, זה הרבה יותר קשה. לסיכום, גם לא נכון להתעקש להתבסס על הזבל שלו, וגם לא כדאי כי עובדים קשה יותר ומקבלים ערך שעלול להיות הרבה פחות טוב מאשר כתיבה לפי מקורות אמינים. ‏odedee שיחה 19:49, 25 בינואר 2010 (IST)
מה אכפת לך? רבנן! אם אני מבקש ממך לשחזר ערך שהיה נראה לי שאפשר להפיק ממנו משהו, מה מפריע לך? גוונא + שיחה + פורטל הלכה מתחיל להתבשל! 19:50, 25 בינואר 2010 (IST)
כבר הסברתי בפירוט מה אכפת לי. מפריע לי שהטרול עלול לראות משפטים שהוא כתב שנשארים בערך המשוכתב, בניגוד למדיניות להעיף הכל, ומדאיג אותי שאתה בוחר להשתמש במקור הגרוע ביותר שבנמצא כדי לכתוב ערך. אגב, עד כמה שידוע לי, רבנן אינם מגיבים בדף השיחה שלי. ‏odedee שיחה 19:54, 25 בינואר 2010 (IST)
התנצלות נשלחה לך במייל. גוונא + שיחה + פורטל הלכה מתחיל להתבשל! 20:48, 25 בינואר 2010 (IST)
טוב. גוונא + שיחה + פורטל הלכה מתחיל להתבשל! 19:56, 25 בינואר 2010 (IST)

hi odedee

אם תוכל למצוא איזה סעיף בחוק שמאפשר למחוק את זה, זה יהיה נחמד. ‏Gridge ۩ שיחה 19:38, 26 בינואר 2010 (IST).

זה אולטרה קצרמר, אין בו אפילו פסקה אחת, רק משפט יחיד - למחיקה מהירה. אבל כיוון שלא הועלה ע"י אלמוני, עדיף שתנסה קודם לפנות ליוצר הערך ולבדוק אם הוא במקרה עובד עליו ברגעים אלה. ‏odedee שיחה 19:46, 26 בינואר 2010 (IST)
ראה כאן. לדעתי הוא מתכוון שהוא ישלים את הערך מתישהו ב-2013. ‏Gridge ۩ שיחה 17:36, 27 בינואר 2010 (IST).
ישלים כשישלים. עד אז, העברתי למרחב המשתמש. ‏odedee שיחה 17:39, 27 בינואר 2010 (IST)

תחנת הרכבת ראש העין צפון - הסדנה לגרפיקה

הטיפול בבקשתך בוצע שלום, בקשתך בסדנה לגרפיקה בוצעה. ניתן לבדוק את התוצאה ולהעיר עליה בדף הסדנה. אם הבקשה מולאה באופן משביע רצון ניתן לציין זאת ולארכב את הבקשה. MT0 - שיחה 15:57, 27 בינואר 2010 (IST)

תודה רבה. ‏odedee שיחה 16:08, 27 בינואר 2010 (IST)

האנונימי צודק

בעריכתו בערך תכלת. מתניה שיחה 19:06, 27 בינואר 2010 (IST)

תודה, שחזרתי. ‏odedee שיחה 23:28, 27 בינואר 2010 (IST)

ערבים נוצרים

לאדון עודדי , בקשר לכתבת ערבים נוצרים , אתה פשוט לא יכול לבוא ולקביע לקבוצה שלמה של אנשים את זהותם שהם זה מה שבחרו להגדיר , אתה לא מכיר את ההיסטוריה של קהילה זו פשוט בא וכותב מה שבא לך , הזהות הזאת ערבים נוצרים היא קיימת ונכונה , ותוכל לעיין באינציקלופדיות שמצויות , אם אתה מסתמך על אינטרנט צר לי לאכזב אותך האינטרנט זה מקום ששורץ בו שקר והרבה אנשים נכנסים לכתבה זו רק על מנת לשבש ולנגוד את העובדות בגלל גחמות אישיות כלומר בגלל שהם שונאים את המוסלמים או לא יודע מי אז כדי להראות שאין להם קשר למוסלמים הם חושבים שאם ינגדו את עצמם כך יזיקו למוסלמים , לגבי הערבים נוצרים הם ערבים ואכן ערבים והיו באזורים האלה שנקראים סוריה לבנון ישראל (פלסתין או איך שתקרא לזה ) ירדן לפני לפני המון שנים מהכיבוש האסלמי , כגון שבט הגסאסנה , הנבטים , הלחמיון , בנו אשרקיון , ויש עוד ועוד וכולם היו תושבי האזור הזה לפני בוא הכיבוש האיסלמי אז הם אכן ערבים והמון משפחות ערביות נוצריות יש להם את שמות משפחה ממקורות קבוצות אלו , המרונים אינם פיניקים הם הגיעו מאזור בסוריה שהיה תחת שליטה של הגסאסנה , והערבים שגרו שמה הסתרפו ללימודים של אדון מרון ונקרו מרונים , המרונים העם ערבים ממקורות קחטנים ורוב הערבים הנוצרים הם כרלה , ואפיחו חלוצי הנהדה הערבית ( ההתעורוות הערבית ) כמעט רובן המוחץ היו מרונים גובראן חליל ואמין אל ריחאני ,הם אלה שדיברו על הלאומיות ערבית לפני הרבה המוסלמים , בגלל שהערבים הנוצרים הם אכן ערבים ,ועד היום התרבות שלהם , מוזיקה , זהות , מסורת הליבוש המסורתי ולא המודרני הכל הכל , ערבי וזה בגלל השייכות הערבית , רק שיש כמה אנשים ששולים את זה רק כדי להתרחק מזהותם הערבית וליצור להם זהות בדויה כמו אשורים או סריאנים אראמים (שאלה בעצם עם נפרד ויש להם שפה ומסורת וליבוש שונה ויש אנשים כאלה ששומרים על זה עד היום ומקורם הוא מדרום טורקיה וצפון עירק ואין להם שום קשר לערבים נוצרים) אנשים מבלבלים עם קבוצה זו ומספחים את הערבים הנוצרים לקבוצה זאת , או שחלק רק בגלל שיש סטיגמות על ערבים וכדי להתרחק מכך הוא משכנע את עצמו שהוא הכל ורק לא ערבי או שעושים את כקונטרא למוסלמים , בדבר אחד אני מסכים זה שקופטים הם לא ערבים כי במקור הם פרעונים וזה אכן נכון למרות שאני מכיר המון מהמם שהם מגדירים את עצמם כערבים כי תרבותם היום ומסורתם היא ערבית . הערבים הנוצרים הם אכן ערבים ונבדלים מהעמים האשורים , תקרא את המאמר של רגא מטר ואם תרצה יש לי גם את הראיון בערבית עם הפטריארך המרוני נסראללה ספיר שאומר בעצמו שהמרונים הם מאז ומתמיד ערבים ומי שנוגד את זה הוא טועה ,ואני ממליץ לך לראות את המאמר של נשיונאל גיוגראפיק ויש המון מאמרים בנושא. אני אוהב את הזהות שלי וחשוב לי שכולם ידעו מהי ולא ישבשו אותה איך שרוצים , ויצרו לי זהות בדויה כמו פניקים שכולם בלבנון יודעים זהות זו נוצרה על ידי הפלנגות רק כדי להתריס שהפניקים כעם הם לא שרדו את הכיבוש האשורי ואפילו את הכיבוש היווני שלא משאר שריד אנודי מעם זה , ודגימות מראות שלעמים שנמצאים על שפלות החופים של ים תיכון יש להם תלות לפניקים יותר מאשר ללבנונים עצמם , כגון המלטים . הלבנונים הם ערבים גם הירדנים גם הפלסטינים וגם הסורים. מקווה שתתיחס למה שכתבתי לך בכבוד כי תאמין לי אני תולעת אינצקלופדית לא רעה ויודע המון ובמיוחד על נושא זה המוןן המון , ואתה יכול לבקר את הקהילה הערבית הנוצרית הזאת בארץ ותאמין לי לכמעט כולם מקהילה זו יש אותן מחשבה על נושא זו שדומה לי היטב... :) Palara (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום.

בעריכה שלך הסרת אסמכתה מאתר ה-CIA והחלפת משפט תקין במשפט מבולבל. לאחר מכן ביטלת שוב ושוב עריכות של אחרים. לא כך נוהגים בוויקיפדיה. את השגותיך כתוב - בקצרה - בדף השיחה של הערך. ‏odedee שיחה 10:34, 28 בינואר 2010 (IST)


חחחחח , לא התיחסת לשום דבר שכתבתי , אתה מחפש רק להוכיח שאתה צודק ,במקום לראות את הטיעונים שלי בושה וחרפה. לא ידעתי שנתנו לשלושתכם את השלטון על ערך זה , נורא מצחיק , עכשיו אני ועוד ארבעה אנשים נקבע לעם שלם או קבוצה שלמה את הזהות שלהם רק בגלל שאנו רואים את זה דרך העיניים שלנו ,ממש בוגר מצידכם , אגב אין פלא שזה מה שאתם מנסים לעשות , אתם עושים הכל כדי למחוק זהות שלהם של אנשים במיוחד (ערבים) רק כדי להראות שאין דבר כזה ערבי , זאת גזענות לשמה... כל הכבוד לכם ואני כתבתי את הסיבה לשינוי ערך זה וזה מצויין שמה בשיחה , אז כהראה אילו לא הייתי ערבי הייתם מתיחסים לזה אבל כנראה כל מה שאעשה את תשנו למרות שעשיתי מה שאמרתם לי לעשות וציינתי את זה בשיחה , באמת כמה גזעני מצידכם.Palara (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום

הסברתי לך מה היה לא תקין בעריכה שלך. אין לי מושג אם אתה ערבי או לא, וההאשמה בגזענות מיותרת. דון בדברים באופן ענייני בדף השיחה של הערך. ‏odedee שיחה 14:33, 28 בינואר 2010 (IST)

לאה מיכלסון

עודד שלום אני מנסה לכתוב ערך עבור האמנית לאה מיכלסון תושבת ערד. לצערי כל הזמן מוחקים לי את המקורות. אני מתבסס במידע שלי על ספריה המונחים מולי ונמצאים גם בספריית אוניברסיטת בן גוריון בנגב וגם בספריה הלאומית. אשמח אם תסייע לי או תסביר לי מה אני אני עושה לא בסדר. כמו כן ברשותי מספר תמונות של יצירותיה האם תוכל לסייע לי להעלות אותן לערך? -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

אתה הסרת בקשה לאסמכתות למספר קביעות. צריך מקור אמין שיבסס את נכונות אותם משפטים. הספר "פעימות ליבי" שציינת כאסמכתה יצא בהוצאה עצמית, זה נראה כמו מקור שקצת קשה לקוראי הערך להשיגו. אתה מוזמן להסביר את הדברים בשיחה:לאה מיכלסון. לגבי תמונות, ראה עזרה:תמונות וגם ויקיפדיה:זכויות יוצרים. בהצלחה, ‏odedee שיחה 10:34, 28 בינואר 2010 (IST)
לאנונימי מעלה התמונות: שוחחנו בטלפון עם עופר סלע מהספרייה בערד (כלומר ברק שוחח איתו אישית). נמסר לעופר הטלפון האישי שלי (של דני) והומלץ לו להתקשר אלי ע"מ שנסביר לו מה לעשות. לצערנו - לא התקשרתם. וחבל. דני. ‏Danny-w‏ 00:55, 8 בפברואר 2010 (IST)

שינוי הרשאות משתמש

שלום Odedee. ראיתי ששינית את הרשאות המשתמש שלי מכלום ל-בדוקי עריכות אוטומטית. רציתי לדעת במה מדובר. תודה רבה, רועי בושי - שיחה 12:54, 29 בינואר 2010 (IST)

לא משהו מיוחד, זה אומר שהעריכות שלך מסומנות באופן אוטומטי ככאלה שאינן השחתות, זה מקל על המנטרים. ‏odedee שיחה 12:56, 29 בינואר 2010 (IST)
תודה. רועי בושי - שיחה 12:59, 29 בינואר 2010 (IST)

שם האדריכל

עודדי שלום, אני לא מוצא באיזכור שם אדריכל על יד הצגת מבנה כל עיניין פירסומי אלא ציון אנציקלופדי באופן מובהק למי שתכנן את הבניין, הרי אחרי הכל הבניין מתחלק למי שתכנן ומי שמאכלס. הבניין הוא יצרת אמנות לכשעצמה ולכן חשוב לציין את שם האדריכל, אני מקווה שבהמשך מישהו גם יכתוב ערך על האדריכל הספציפי הזה (שהוא מאד חשוב באדריכלות הישראלית ופעיל כבר למעלה מ-40 שנה). אני מכבד את דעתך, אך אין מדובר כאן כאמור בכל עיניין פירסומי. מיכאלי - שיחה 15:41, 29 בינואר 2010 (IST)

אני לא מוצא באזכור הזה עניין אנציקלופדי, בעיני אזכור האדריכל בערך שאינו אודותיו הוא מיותר. אפשר לדון בכך בדף השיחה של הערך. ‏odedee שיחה 15:43, 29 בינואר 2010 (IST)

פיגועי 11 בספטמבר#מכניקת ההתרסקות

אודה להגהתך מההיבט ההנדסי של הסיפור. בנוסף, אשמח אם תתייחס למידת האמינות והרצינות של המקור הזה והזה. גוונא + שיחה + פורטל הלכה מתחיל להתבשל! 15:58, 29 בינואר 2010 (IST)

צריך להתעמק בזה קצת כדי לוודא שהטקסט בפסקה הזו מדויק, אעשה זאת מאוחר יותר. המקורות האלה הם אתרי קונספירציה, איני חושב שצריך להתעמק בהם. ‏odedee שיחה 16:26, 29 בינואר 2010 (IST)
אני מבין קטן בפיזיקה והנדסה, אבל אני חש שמה שכתבתי נאמן לדברי המהנדסים שצוטטו בכתבה. תודה בכולופן. גוונא + שיחה + פורטל הלכה מתחיל להתבשל! 23:40, 30 בינואר 2010 (IST)
לא שכחתי את זה, אני קורא את הערך באנגלית והאסמכתות בעניין הקריסה, כדי לוודא שהכתוב מדויק. מחר, בלי נדר. ‏odedee שיחה 23:44, 30 בינואר 2010 (IST)
בוצע. ‏odedee שיחה 21:47, 31 בינואר 2010 (IST)
כל הכבוד. גוונא + שיחה + פורטל הלכה מתבשל ממש עכשיו! 21:56, 31 בינואר 2010 (IST)

פרספטרון

היי
עודד עידכנתי את הערך הפרספטרון לאור הערותך לשכתוב , אשמח אם תבדוק אותו שוב ותודיע לי אם יש עדיין בעיות ניסוח.
לגביי מידע שגוי, אני דיי בטוח במה שכתבתי.
בברכה שי.Shaibv (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום

הניסוח בתבנית הוא קבוע, לא חשבתי שהתוכן שגוי. אבל אני סבור שהערך עדיין לא ברור, קשה להבין את מטרת האלגוריתם ואת צורת פעולתו. השווה למשל לסימפלקס. ‏odedee שיחה 17:44, 29 בינואר 2010 (IST)

אברהם (אבי) סספורטס

היי עודד, אני כמעט בטוח שהערך מועתק מהאתר הזה ומהערך אילן סעדון. Ely1 - שיחה - לצפות לעתיד טוב יותר 18:18, 29 בינואר 2010 (IST)

אתה צודק, מחקתי. אם אתה רואה שוב מקרה כזה החלף את תוכן הערך ב{{הפרת זכויות יוצרים}}. ‏odedee שיחה 18:32, 29 בינואר 2010 (IST)
בסדר. הבעיה היתה שלא כל הערך היה מועתק מאתר חיצוני (השאר אם אני לא טועה היה מועתק מהערך אילן סעדון), כך שלא ידעתי מה לעשות Ely1 - שיחה - לצפות לעתיד טוב יותר 18:33, 29 בינואר 2010 (IST)
טוב, גם אם ההעתקה היא משני מקורות, הערך פסול... ‏odedee שיחה 18:34, 29 בינואר 2010 (IST)

המבורג

היי עודד,אני הוספתי את הערים התואמות של המבורג פשוט לא שמתי לב שיצאתי מהמשתמש. בכל מקרה הינה ההוכחה http://www.hamburg.de/behoerdenfinder/hamburg/info/staedtepartnerschaft/ Assaf050 (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום

תודה, צריך להוסיף את הקישור הזה לשם, כהערת שוליים. אגב, בקישור יש תשע ערים, אבל אתה הוספת רק שבע. מדוע? ‏odedee שיחה 18:26, 29 בינואר 2010 (IST)

הוספתי שמונה ערים ולא שבע. את התשיעית שכחתי Assaf050 - שיחה 18:37, 29 בינואר 2010 (IST)

אוקיי, אין בעיה. רק תוסיף את הרפרנס הזה. ‏odedee שיחה 18:39, 29 בינואר 2010 (IST)

סליחה שאני מבלבל אותך אבל ה"עיר" התשיעית זו לא עיר אלא זה מידע נוסף על ענייני הערים התאומות. Assaf050 - שיחה 18:52, 29 בינואר 2010 (IST)

מאה אחוז. ‏odedee שיחה 19:06, 29 בינואר 2010 (IST)

קישור לבלוג

עודד שלום רב,

אני חדש בויקיפדיה ועידכנתי את הערך מודעות ע"י הוספת קישור לבלוג שאני חושב שהוא בלוג איכותי ומוסיף ערך אמיתי לקורא. אני לא כ"כ מבן למה פסלת אותו. מה בבלוגים אין תוכן איכותי? אני חושב שבלוגים זאת פלטפורמה ממש טובה לאנשים לומר את אשר על ליבם ולספק תוכן איכותי שבהחלט ראוי שגם קוראי ויקיפדיה יהנו ממנו כל עוד הוא באמת איכותי.

אשמח אם תשקול שנית את הפסילה. Dev1700 - שיחה 19:27, 29 בינואר 2010 (IST)

אנשים יכולים לומר את אשר על ליבם, זה לא אומר שאנחנו נקשר לשם. בלוגים הם פלטפורמה לא יציבה שאין עליה שום בקרה. כמו כן, דיון זה החל בדף השיחה שלך, המשך אותו שם כדי שלא יתפצל. ‏odedee שיחה 19:30, 29 בינואר 2010 (IST)

המצעד השבועי של גלגלצ

היי עודד,

אשמח לדעת למה מחקת את הדף שאני בונה.

Musicholic01 - שיחה 19:27, 29 בינואר 2010 (IST)

הדף הועבר למרחב המשתמש שלך, אני מחקתי רק הפניה לשם. אם תלחץ על הקישור בתקציר המחיקה, תגיע אליו. ‏odedee שיחה 19:30, 29 בינואר 2010 (IST)
ראה גם בדף השיחה שלך, כתבתי לך על זה. חג שמח ושבת שלום, אוֹר גוטמןשיחהמיובל ליובלות! • ט"ו בשבט ה'תש"ע • 19:31, 29 בינואר 2010 (IST)

תזכורת - רפובליקת ונציה

שבת שלום וחג שמח. מיקיMIKשיחה • 19:40, 29 בינואר 2010 (IST)

וואו, שכחתי מזה לחלוטין... תודה על התזכורת, יטופל. ‏odedee שיחה 19:44, 29 בינואר 2010 (IST)

שידור וידאו דיגיטלי

חבל שהזדרזת כל כך לבטל, מבלי לקרוא עד הסוף את מה שמחקת. החלו שידורי ניסיון של 30 ערוצי רדיו ב DVB בישראל. זה רדיו דיגיטלי שמשודר ב DVB וזה רלוונטי מאד לערך. איך אני יודע? פשוט גיליתי את זה. אבל אני לא היחיד. www.hometheater.co.il Ophirh22 - שיחה 21:34, 30 בינואר 2010 (IST)

אני יודע שהחלו שידורי ניסיון, אבל הוספת את זה בערך על וידאו. לא נראה לי במקום... צריך להרחיב על רדיו דיגיטלי בערך המתאים. ‏odedee שיחה 23:38, 30 בינואר 2010 (IST)
נו מה לעשות? אמנם לטכנולוגיה קוראים שידור ווידאו, אבל בפועל משדרים שם גם רדיו. זו המציאות, וזה מתאים לערך. רדיו דיגיטלי זו טכנולוגיה אחרת. Ophirh22 - שיחה 10:09, 31 בינואר 2010 (IST)
לא נכון. הערך הזה דן בשידורים דיגיטליים של וידאו, לא ב-DVB, לכן לא נכון לכתוב בו על רדיו. רדיו דיגיטלי הוא לא שם של טכנולוגיה ספציפית אלא ערך שבו נידונות כל השיטות להעברה דיגיטלית של שידורי רדיו, לכן זה המקום הנכון לכתוב בו על העברת רדיו דרך DVB. ‏odedee שיחה 10:11, 31 בינואר 2010 (IST)
לא יודע. אני מסתכל על הכותרת של הערך, ואני רואה שזה מדבר על DVB. יש את הלוגו של DVB וזה הנושא. הערך לא דן בשידורים דיגיטליים של ווידאו. אפשר להעביר שידורים דיגטליים של ווידאו בדרכים נוספות. אז נכון שבתרגום לעברית, מופיעה המילה ווידאו. אבל DVB משמש גם להעברה של רדיו כתוצר לוואי. תסתכל על נקודת המבט של הקורא שרוצה להבין יותר על DVB ולמה זה משמש. אם לא נכתוב לו שמעבירים שם רדיו, מאיפה הוא ידע?
דוגמא אחרת - אם הכבלים מעבירים בממיר שלהם גם תחנות רדיו, זה לא הופך את זה לשיטה להעברת רדיו דיגיטלי. זה תוצר לוואי. כנ"ל גם לגבי ה DVB. רדיו דיגיטלי זו טכנולוגיה שפותחה במיוחד בשביל רדיו, ואמורה להחליף את הרדיו האנאלוגי (למשל באוטו). לכן גם שידור רדיו באינטרנט לא נחשב רדיו דיגיטלי.Ophirh22 - שיחה 11:19, 31 בינואר 2010 (IST)
שכנעת אותי. ‏odedee שיחה 11:22, 31 בינואר 2010 (IST)

ביטול עריכת הייטק - שכר

עודדי שלום, ביטלת לי את עריכת הערך "הייטק". רציתי לדעת מה בעריכה לא עמד בסאנדרטים (או שאולי הנושא עצמו לא היה רלוונטי?). לעניות דעתי, שכר בהייטק הוא אחד מהמאפיינים הכי בולטים של הענף, ולכן, ראוי להזכיר אותו במסגרת הערך. אני לא בטוח שהקישור לטבלאות השכר שהכנסתי, הוזן נכון. השתדלתי להכניס אותו בהתאם להסבר שהופיע ב"ארגז החול". אם טעיתי, אשמח להסברים בנושא. תודה :) -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

היו בתוספת מספר בעיות. ראשית, הסגנון היה קצת סיפורי מדי, צריכים להיות יותר תמציתיים ועובדתיים. שנית, "כלכלת היי טק" זה לא מונח מקובל לתחום השכר של עובדי היי טק. שלישית, המירוץ לשיפור תנאים קיים בכל תחום, וגם טבלאות שכר קיימות בכל תחום, זה לא ייחודי להיי טק ולא מצדיק קישור לאתר הזה. כל מה שצריך לומר בנושא הוא ששכרם של עובדי היי טק הוא גבוה ביחס לשכר הממוצע במשק, עובדה שאני חושב שכבר נמצאת בערך. ‏odedee שיחה 10:56, 31 בינואר 2010 (IST)

זה נכון שתזוזות בשכר מקובלות בכל ענף, אבל שום ענף אינו תזזיתי כמו ענף ההייטק, או מציע אפשרויות שיפור משכורת בצורה דרסטית כמו בענף ההייטק. לכן חשבתי שראוי לציין את זה. לגבי הסיפוריות שבקטע, לחלוטין מקובל. אני יכול לכתוב את זה עובדתית יותר.

איני יודע אם שום ענף אינו תזזיתי במידה דומה. אם בידך אסמכתות לקביעות אלה, אפשר לערוך את הערך בהתאם, תוך הוספתן כמקור בהערת שוליים. ‏odedee שיחה 11:16, 31 בינואר 2010 (IST)

בקישור שהבאתי אתמול (טבלאות שכר) ישנן טבלאות שכר החל משנת 2002 ועד היום. אני יכול לבנות קובץ Excel שיבוסס על המשכורת הממוצעת בארץ בתחום מסויים, בתקופות מסויימות, ואז, להשוות את זה למשכורת הממוצעת באותן תקופות, במקצוע ספציפי בענף ההייטק (נניח, מהנדס תוכנה).

יקח לי זמן להכין קובץ כזה, בשל איסוף הנתונים. זה נשמע לך כמו פתרון אפשרי? מעבר לכך, אשמח לעבור חפיפה על ידך, בעתיד, מכיוון שאני נתקל בלא מעט ערכים שיש באפשרותי להוסיף להם תוכן, אבל איני רוצה לפגוע בשפה הויקיפדית.

ביצוע ניתוחים כאלה נחשב בוויקיפדיה ל"מחקר מקורי", והוא אסור. הדבר הרצוי הוא למצוא אסמכתות ולצטט אותן, אני חושב שלא חסרות כאלה. אשמח לסייע לך בכל שאלה, וכצעד ראשון אני מציע לך להירשם. ‏odedee שיחה 23:50, 1 בפברואר 2010 (IST)

עזרה

היי עודד, משתמש:80.179.206.188 מתעקש להכניס בערכים פורים, דוד ניטו ומניין שטרות לתוך פסקאות קישורים חיצוניים וקריאה נוספת איזכורים של העיתון החרדי המבשר (שאגב, יצא רק לפני שנה לאור), בהתחלה ביטלתי את העריכות שלו, אבל מיכוון שאני לא כל כך מבין בזה, תוכל אתה לבדוק את זה? תודה רבה, Ely1 - שיחה - לצפות לעתיד טוב יותר 12:19, 31 בינואר 2010 (IST)

חיפשתי את שמו בגוגל ולא מצאתי מאום, כך שכנראה לא מדובר באחת הסמכויות הגדולות שבנמצא. איני מחבב כאלה שמגיעים ודוחפים את משנתם לערכים מרובים. ביטלתי את כל ההוספות וביקשתי מהמשתמש לנמק את הקישורים. ‏odedee שיחה 12:21, 31 בינואר 2010 (IST)

טרנספר

אבל ראה את היסטוריית העריכות שלו, אין כל מחלוקת שנוגעת לעריכות שביצעתי. אף אחד לא חולק עליהן ולא חלק עליהן, לא כשערכתי אותן ולא בדף השיחה. מלחמת העריכה שהיתה בערך נגעה לכמה משפטים אחרים לגמרי. יוסאריאןשיחה 18:31, 31 בינואר 2010 (IST)

אני לא רוצה להיכנס לזה. איני צד במלחמה שם ואיני רוצה להתחיל לבחון איפה בדיוק יש הסכמה ואיפה אין. תגיעו קודם להסכמה על התוכן. ‏odedee שיחה 19:03, 31 בינואר 2010 (IST)

למה?

למה? Ely1 - שיחה - לצפות לעתיד טוב יותר 00:35, 1 בפברואר 2010 (IST)

כי לא קוראים פה לערכים "רשימת ה-". כך מאחזים, רעידות אדמה ואסטרואידים גם. ולפני העברת ערך יש לדון בדף השיחה, זה היה חוסך את הפינג פונג. ‏odedee שיחה 00:37, 1 בפברואר 2010 (IST)
הבעיה היא שהשם של הערך מבלבל עם הערך אסטרואיד, אולי בכלל כדאי לאחד אותם. Ely1 - שיחה - לצפות לעתיד טוב יותר 00:41, 1 בפברואר 2010 (IST)
שים לב גם שהערכים רעידת אדמה ומאחזים הם לא ממש רשימה, כאןזה רשימה נטו Ely1 - שיחה - לצפות לעתיד טוב יותר 00:42, 1 בפברואר 2010 (IST)
הוא לא מבלבל, כך מקובל. באנציקלופדיה ערכים כאלה הם בצורת היחיד. צורת רבים - רשימה. אפשר לדון בדף השיחה על איחוד, נראה לי שלא רצוי לאחד. ברעידות אדמה עשו שינוי ללא דיון, ואני תיכף אבטל אותו. ‏odedee שיחה 00:43, 1 בפברואר 2010 (IST)
אז מה עם הערך הזה רשימת מאחזים? Ely1 - שיחה - לצפות לעתיד טוב יותר 00:46, 1 בפברואר 2010 (IST)
אני לא רואה שום בעיה עם לקרוא לערך "רשימת...", מה הבעיה כאן? Ely1 - שיחה - לצפות לעתיד טוב יותר 00:49, 1 בפברואר 2010 (IST)
אני לא ממש זוכר, כנראה שהיה מסובך מדי לעשות הכל בערך אחד אז פירקו אותו איכשהו. יכול להיות שיש כמה ערכים ישנים ששמם מכיל "רשימה" כי לא תיקנו אותם, אבל המקובל הוא ללא המילה. גם אם אתה לא רואה שום בעיה, שינוי שם של ערך מצריך דיון. מקדים. ‏odedee שיחה 00:50, 1 בפברואר 2010 (IST)
בסדר Ely1 - שיחה - לצפות לעתיד טוב יותר 00:52, 1 בפברואר 2010 (IST)

רעידת אדמה

האיחוד התבצע לפני שנה ויותר (2008 ואנחנו ב-2010). לדעתי זה פרק זמן לא סביר לשיחזור. אילו היה מישהו מתנגד - ניחא. אבל היה שקט אפילו מצד חגי אדלר מוטי - שיחה 00:58, 1 בפברואר 2010 (IST)

לדעתי זה איחוד לא סביר. בלשון המעטה שבהמעטה. ‏odedee שיחה 00:58, 1 בפברואר 2010 (IST)
יכול להיות שאתה צודק, אבל המצב היציב והשקט מאז 368 יום הוא המצב המאוחד. כמובן שאפשר לפתוח דיון פיצול ולראות מה דעת הקהילה. מוטי - שיחה 01:14, 1 בפברואר 2010 (IST)
לא. היה פה איחוד בניגוד לנהלים. מי שאיחד בניגוד לנהלים הוא שצריך לפתוח דיון איחוד. ‏odedee שיחה 01:16, 1 בפברואר 2010 (IST)
מתוך דף המדיניות: "במקרה שאדם מתנגד לאיחוד זה, יתנהל דיון פיצול בערך המאוחד לאחר האיחוד. הסכמה של שני ויקיפדים לפיצול זה תביא להצבעה בעניין האיחוד, בדומה להתנגדות שני ויקיפדים לאיחוד (ראה לעיל)." מוטי - שיחה 01:41, 1 בפברואר 2010 (IST)
ההערה הזו היא אך ורק במקרים של איחוד מהיר, והמקרה פה אינו מתאים לאף אחד משני המקרים היחידים שבהם מותר לבצע איחוד כזה. אולי תקרא את שאר תוכנו של ויקיפדיה:מדיניות איחוד ערכים כדי שתכיר גם אתה את נוהל האיחוד. ‏odedee שיחה 01:46, 1 בפברואר 2010 (IST)
צודק. זה באמת רק אם בוצע איחוד מהיר מוטי - שיחה 01:48, 1 בפברואר 2010 (IST)

שאלה

זה בסדר להעביר את הערך מאחזים לשם מאחז? Ely1 - שיחה - לצפות לעתיד טוב יותר 01:50, 1 בפברואר 2010 (IST)

הייתי מצפה שאחרי הדיון שתי פסקאות למעלה, יהיה ברור לך שלא. כדאי להתחיל בכך שתקרא את דף השיחה של הערך. ואת הארכיונים שלו. ‏odedee שיחה 01:52, 1 בפברואר 2010 (IST),
הערך הוא לא רשימה, הרשימה היא רשימת מאחזים. Ely1 - שיחה - לצפות לעתיד טוב יותר 01:54, 1 בפברואר 2010 (IST)
אני רוצה להעביר את השם בלי קשר לכל הנושא של רשימות או לא, הערך הוא לחלוטין לא רשימה, ולכן, לפי המקובל בויקיפדיה השם צריך להיות ביחיד. Ely1 - שיחה - לצפות לעתיד טוב יותר 02:05, 1 בפברואר 2010 (IST)
אם אתה מתרשם מדף השיחה שתהיה תמיכה בשינוי כזה, תציע אותו בדף השיחה. ‏odedee שיחה 02:10, 1 בפברואר 2010 (IST)

הרשאות

שלום עודדי וערב טוב.

ראיתי מקודם ברשימת השינויים האחרונים שלי את המשפט "Odedee שינה את ההרשאות של משתמש:Shim'on מ־(כלום) ל־בודקי עריכות אוטומטית". מה ההרשאה הזו אומרת?

שמעון - השאירו הודעה 23:55, 3 בפברואר 2010 (IST)

ראה #שינוי הרשאות משתמש. ‏odedee שיחה 23:56, 3 בפברואר 2010 (IST)

התנשאות שאינה במקומה

"איני סבור שעשייתך פה תרמה לוויקיפדיה" כך כתבת לגבי אדם שהוא תורם רבות -> אורן נוי דג. אתה היחיד שמתנגד לתבנית זו, כל היתר בעדה. למה לך להתנשא ולומר עליו שהוא אינו תורם לוויקיפדיה. אתה הוא אחד מיני רבים. אינך הקובע והעומד בראש הפירמידה. כך שאין זה מן הראוי לומר על אחרים שאין הם תורמים. 85.250.192.47 13:05, 4 בפברואר 2010 (IST)

לא אמרתי שאינו תורם לוויקיפדיה, חלילה. אמרתי שלדעתי התבנית הזו אינה תורמת לוויקיפדיה. מה שאינו ראוי הוא מתן משוב בצורה חסרת חוט שדרה, מחוץ לחשבון. ‏odedee שיחה 13:18, 4 בפברואר 2010 (IST)

המרקייה

שלום עודדי, שחזרתי והעברתי למרחב הפרטי שלי, אני מקווה שלא איכפת לך. אם לבסוף, לאחר שיכתב, עדיין ירצו במחיקת הערך, פנאן. הערה קטנה - פעם הבאה, כשאתה מוחק ערך תעיף מבט על הקישורים אליו, היה דף הפניה שאלירן יצר מהמרקיה. מחקתי. סוף שבוע נעים, נינצ'ה - שיחה (הזהרו מחיקויים!) 13:09, 4 בפברואר 2010 (IST)

אין בעיה. אני חושב שאם ייכתב לבסוף, בהחלט ירצו במחיקתו, אלא אם כן התוכן ישתנה מהותית ויסביר את חשיבותו האנציקלופדית. ‏odedee שיחה 13:18, 4 בפברואר 2010 (IST)