הבדלים בין גרסאות בדף "התנועה האפרו-אמריקאית לזכויות האזרח"

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
מ
האדרח->האזרח - תיקון תקלדה בקליק
(הגהה, replaced: ב-מ ← במ (2))
מ (האדרח->האזרח - תיקון תקלדה בקליק)
ב-[[11 ביוני]] [[1963]], ניסה [[ג'ורג' וולאס]], מושל [[אלבמה]], לחסום בגופו את האינטגרציה של [[אוניברסיטת אלבמה]]. הנשיא ג'ון קנדי שלח כוח צבאי כדי להכריח את המושל לזוז הצידה ולאפשר את הרישום של Vivian Malone Jones ושל James Hood למוסד.
[[קובץ:President Kennedy addresses nation on Civil Rights, 11 June 1963.jpg|ממוזער|הנשיא [[ג'ון פיצג'רלד קנדי|ג'ון קנדי]] פונה בשידור טלוויזיה ורדיו לציבור בארצות הברית בנאום על זכויות האדם, 11 ביוני 1963]]
באותו ערב, ב-[[11 ביוני]] [[1963]], נשא קנדי נאום מיוחד לאומה בטלוויזיה וברדיו על מצב זכויות האזרח. בנאום, שנודע בשם "[[דיווח לעם האמריקני על זכויות אזרח]]" ( Report to the American People on Civil Rights), קונן [[ג'ון פיצג'רלד קנדי|הנשיא קנדי]] קונן "על גל גואה של אי-נחת המאיים על שלום הציבור" ואמר כי בדעתו לקדם חקיקה שתחייב גישה שווה לחינוך ולמתקנים ציבוריים ותתייחס לממדים אחרים של [[אפליה]]. הנאום שינה את גישת הממשל לנושא זכויות האזרח, מסוגיה חוקית לסוגיה מוסרית, והעביר מסר לציבור הרחב לגבי כוונת הממשל. קנדי תיאר את הממדים המוסריים, החינוכיים והכלכליים של אפליה גזעית. בשעות הבוקר המוקדמות של ה-12 ביוני, נרצחה Medgar Evers, מזכירת שדה של NAACP במיסיסיפי, בידי פעילים של הקלאן. שבוע לאחר מכן, ב-19 ביוני, הציג קנדי את חוק זכויות האדרחהאזרח לקונגרס כפי שהבטיח לעשות.
 
===המצעד לוושינגטון למען תעסוקה וחירות 1963===

תפריט ניווט