שיחת משתמש:דורית/ארכיון99

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

תוכן עניינים

שיחת משתמש:Lostam#מחיקת הערך של הרב פאלק[עריכת קוד מקור]

היי, אשמח לקבל את חוות דעתך באשר לדיון שנערך שם. יום טוב ומאורכב. TZivyAאהמ? • 10:24, 12 בפברואר 2012 (IST)

זה דיון פרוצדורלי. יותר חשובה לי המהות. ביקשתי את עצתו של דיגיטל בעניין. יום נעים, דורית 16:32, 12 בפברואר 2012 (IST)
סליחה על העיכוב. אני רואה שדיגיטל טרם השיב, אך שלוסתם כבר שיחזר את הערך לדיון חשיבות מחודש. זה רעיון טוב בעיניי. בהצלחה, דורית 12:48, 14 בפברואר 2012 (IST)

הכרזת מלחמה?[עריכת קוד מקור]

איך אני יכולה לראות אחרת את מסכת השחזורים של קוריצה?

קוריצה הביע התנגדות גם להצעה כללית שהעליתי ונראה שיש לו אג'נדה אישית למנוע את יישומה, גם לאחר הסברים מפורטים, מנומסים וסבלניים להפליא.

בנימה אישית, הגעתי לכאן כדי לתת, לא כדי להילחם על הנתינה שלי. יש רק דבר אחד שמוציא לי את הרוח מהמפרשים, והוא מתבטא בשאיפה להנציח בּוּרוּת, המנוגדת למהות האנציקלופדית המונחת ביסודה של ויקיפדיה (לפחות כפי שאני רואה אותה). אני לא מוכנה לקחת חלק בהתנהגות המצדיקה את המוניטין שיצאו לקהילה הוויקיפדית ולהיכנס למלחמת עריכה.

לגופו של עניין, יכולתי לרוץ לויקיפדיה:בירורים ולשטח את טענותיי, אבל כבר אמרתי כל מה שהיה לי לומר בדפי השיחה המקושרים למעלה. כעת אני בוחרת לזוז הצידה, לראות לאן ואיך יתגלגלו הדברים. דורית, עשי עם זה מה שאת מוצאת לנכון. יום נעים, דקיהמטבחוןהסלוןבקרוב אצלכם 12:34, 13 בפברואר 2012 (IST)

אוי, כמה הטעיות והטיות בפוסט אחד. נתחיל:
שבר סן-אנדראס: הטעיה חמורה ביותר. ידוע לך היטב שאין מעבירים ללא דיון, וידוע לך היטב שהנושא שבר/העתק שנוי במחלוקת. האם באמת חשבת שזה שלא שמו לב אומר שההתנגדות אינה תופסת גם לגבי ערך זה? נובמת.
השבר הסורי-אפריקני: לא רק שלא הוכחת את עמדתך באופן חד-משמעי (הובאו מקורות שסותרים אותה), זילזלת לחלוטין במתנגדים, נהגת בדורסנות וביהירות בכך שהכרזת כי לעזאזל עם ההתנגדויות המנומקות והמפורטות - את תעשי מה שבא לך, פעם אחת ניסית להטעות את המפעילים, ואחרי שבקשתך נדחתה על יוסאריאן הכרזת (שוב) כי את תעשי מה שאת רוצה.
פתחת דיון במזנון על נושא רוחבי מאוד וכיוונת אותו בעקביות לכיוון הרצוי לך, סיכמת אותו בהתאם לדעתך בלבד תוך התעלמות מהתנגדויות, קבעת כלל מקיף וגורף לשמות של ערכים בלי שום הצדקה, ניסחת זאת בצורה מוטה ביותר בדף המדיניות, והדוגמא שהבאת היא כמובן דוגמא שתואמת אחד לאחד את האג'נדה שלך.
שבר המלכה שרלוט: ע"ע סעיף קודם.
ההסברים שלך הם הכל חוץ ממפורטים, מנומסים וסבלניים. התייחסת בזלזול לכל טיעון שהובא בפנייך, דחית בקש כל מה שלא נראה לך. התייחסת כאילו רק לך יש את הידע וכולם מטומטמים.
בנימה אישית, אני באתי לכאן כדי לכתוב אנציקלופדיה. אני לא מרגיש שאני נעלה על ציבור כלשהו, ובמקרה הצורך אני יודע להודות בטעותי. אינני חושב שאני צריך לחנך מישהו מה נכון ומה לא נכון. אני רק משתדל כמיטב יכולתי הדלה לשקף את המציאות. אין זה מתפקידה של ויקיפדיה לחנך את הציבור (בשביל זה יש בתי ספר ואוניברסיטאות), וזה שאני חושב כך בוודאי שלא אומר שאני מקדם בורות. אמירה כזאת היא לא פחות ולא יותר מהוצאת דיבה עזת מצח, במיוחד לאור התרומה רבת-השנים שלי לאתר הזה. אם אינך מוכנה לקחת חלק בהתנהגות זו, אל תעשי אותה בעצמך.
אם כבר אני הוא זה שהיה צריך ללכת לבירורים, אבל באמת שאין לי זמן לזה.
אגב, מה הסמכתך בגאולוגיה שאת קובעת בכזאת נחרצות מה שגוי ומה לא? קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 13:05, 13 בפברואר 2012 (IST)
מצער לגלות כיצד קוריצה (הוא משתמש:ברוקולי) גורם פעם נוספת נזק לוויקיפדיה, וממאיס את הפעילות פה על משתמשת שתרומתה אדירה. אני מבקש להיענות ללא היסוס לפנייתה של דקי, ולהבהיר לקוריצה שהתקפתו שלוחת הרסן כאן, כמו גם שחזור פעולותיה של דקי, אינם ראויים. דוד שי - שיחה 13:44, 13 בפברואר 2012 (IST)
ואני מבקש להבהיר לדוד שי, שזלזולו המופגן בכל התרומה שלי לאתר הזה מלמדת עליו ועליו בלבד. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 14:01, 13 בפברואר 2012 (IST)
תסלחו לי שאני קוטע את רצף ה"ברכות" ההדדי ומתייחס לעניין, תו"כ שכולנו תופסים טרמפ על דף שיחתה של דורית (אבל לא נורא, מגיע לה כי היא רעה! רעה! רעה!)
אז ככה: ברוקס, "הסמכתה" של דקי בגאולוגיה היא החשובה והנחשבת ביותר בוויקיפדיה: היא זו שכותבת את הערכים בתחום. לצורך כך היא לומדת, קוראת, מתעדכנת בספרות המקצועית, וכותבת ערכים נ ה ד ר י ם. אדרבא ממך, שכתב ערכים רבים, לא מעט מומלצים, בנושאים מגוונים מאוד בהם אתה גם לא "מוסמך" הייתי מצפה לדעת כי הוויקפד האחראי שכותב מתוך תשוקה לנושא מסוים הוא הנכס הגדול ביותר שיש לקהילת הכותבים.
נקסט, דברו חלש. בבקשה להנמיך את הלהבות. ואם אתם רוצים אשמח לשמש בורר בין הסיעות השונות. --‏sir kiss שיחה 14:30, 13 בפברואר 2012 (IST)
אני מצטרף לבקשתו של דוד שי. מדובר על דפוס פעילות קבוע של ברוקולי (שיחה | תרומות | מונה) מתחילת פעילותו בוויקיפדיה אליו הוא חוזר שוב ושוב ודורש התייחסות. ללא כל קשר להתייחסות הדרושה, את הסוגייה הספציפית יש לפתור והבוררות שהציע sir kiss לעיל מבורכת ועשוייה לעזור. אורי שיחה 14:38, 13 בפברואר 2012 (IST)

התנהלותו של משתמש:ברוקולי לא היתה ראויה. התקיים דיון ודעתו לא התקבלה. משכך, פתוחה בפניו הדרך לפנות לאמצעים נוספים בניסיון לשכנע בצדקתו, אך כל עוד לא עשה זאת, עמדת הרוב צריכה להיות מיושמת. כפיית עמדת המיעוט אינה ראויה. המקרים היחידים שאני יכול לחשוב עליהם שבהם ניתן בכל זאת להמתין למיצוי הליכים היא כשמדובר בהוספת מידע שנוי במחלוקת. זה רחוק מלהיות המקרה. זה בסך הכל שם של ערך, כשממילא יש אליו הפניה מהשם השני. עידושיחה 14:47, 13 בפברואר 2012 (IST)

סליחה שלא הייתי באזור, אך ראיתי שעידו כבר טיפל בעניין. יום נעים שקט ושלו לכולם. דורית 16:37, 13 בפברואר 2012 (IST)

משתמש:Yuri[עריכת קוד מקור]

חסמתי את יורי ליום על עריכתו זו. לשיקולך לכמה זמן להאריך את החסימה על התבטאות מחפירה ועוברת-כל-גבול זו. תומר - שיחה 16:07, 13 בפברואר 2012 (IST)

יש לציין כי הנ"ל התבקש השבוע לחדול מסגנונו הבוטה. עתה כשהוא סיים לעשות את המהומה שלשמה הוא קפץ לבקר בוויקי, לא היה אכפת לו מהחסימה הצפוייה והוא ניגש להצדיק את השם הרע שיש לו כאן. יש לחסום את הנ"ל לתקופה ממושכת מאוד. נויקלן - ש 16:14, 13 בפברואר 2012 (IST)
מסכים. בנוסף, ממשיך לערוך בעודו חסום. תומר - שיחה 16:23, 13 בפברואר 2012 (IST)
הלו! זו האוניברסיטה העברית. מתניה שיחה 16:24, 13 בפברואר 2012 (IST)
זאת לא כל האוניברסיטה, זאת הכתובת של ווירלס לאורחים, ויורי שלפני חודשיים יצא חוצץ נגד חסימתה מנצל אותה לרעה. אז עם כל הכבוד, בשעתיים הקרובות כל אלפי האנונימים שירצו לערוך מהלפטופ באוניברסיטה יפתחו חשבון או יתאזרו בסבלנות. נויקלן - ש 16:27, 13 בפברואר 2012 (IST)
ראוי היה לשחזר אותו ולחסום אותו לשעתיים. כאחרון המשחיתים. לא יותר. יוסישיחה 16:31, 13 בפברואר 2012 (IST)
אם הוא אחרון המשחיתים אז מותר לי להתייחס אליו כאל משתמש לא ותיק? אם כן אז אחסום אותו לתקופה ממושכת יותר על הפרה מתמשכת של כללי התנהגות ו/או בנימוק "לא באה לתרום". נויקלן - ש 16:33, 13 בפברואר 2012 (IST)
כבר אמרתי בעבר, שמשתמש שלו אזהרות רבות, אינו צריך אישור ביור' לחסימה ארוכה. זה חסר טעם. חסמתי אותו ל-40 ימים. אולי תשקוט הוויקי קצת והוא ינצל את ימיו לעשיית דברים מועילים יותר, כמו ללמוד. כמובן שבפעם הבאה אם ימשיך בדרכו זו, החסימה תתארך עוד יותר. דורית 16:40, 13 בפברואר 2012 (IST)
יש לקרוא את הדברים עם הסתייגות קטנה: איני מפעיל/ה, ולא הייתה באפשרותי לקרוא את הדברים בגרסה שהוסתרה. עם זאת, סגנונו של יורי מוכר לי, ואניח שהדברים שנמחקו/הוסתרו דומים ברוחם ובסגנונם לאמירות מקוממות של יורי שקראתי בעבר.
תחת ההסתייגות הזו, אני מסכים/מה בהחלט עם יוסי: חסימה לתקופה ארוכה (ארבעים יום? באמת? מה, עד שתגיע היונה עם עלה הזית במקורה?) אינה מתבקשת כאן ואינה לענין. ויקיפדיה חסינה מספיק כדי לתפקד בצורה סבירה גם אם עוד נותרו כמה דיסידנטים מחוץ לכותלי הכלא. ודאי שאורי זכאי להגנה ואינו צריך להיות חשוף להתבטאויות בלתי הולמות. מחיקת והסתרת הדברים ותקצירם צריכה להספיק. רוצים לחסום את יורי בתור "עונש" על הטורח שהוא גורם למפעילים כשהוא כותב דברים שצריך לנקות אחריו? חיסמו. ליום או אפילו שניים. בהסתייגות שכבר ציינתי, לדעתי חסימה של 40 יום אינה הוגנת, אינה במקומה, ואינה מועילה. קיפודנחש - שיחה 17:12, 13 בפברואר 2012 (IST)
מצטרף לדברי הקיפוד (או אולי נחשה). Oyשיחה 17:31, 13 בפברואר 2012 (IST)
גם אני הקטן מצטרף לדבריהם. Kubush - שיחה 17:43, 13 בפברואר 2012 (IST)
לא, אני חושבת שתמצאו בדבריו האחרונים גסות רוח חורגת אף ביחס אליו. אין כאן "עונש", אלא הגנה. חסימתו של יורי אינה משהו שאני מוצאת בו עניין או רצון. אך אי אפשר להתעלם מהיסטורית החסימות הארוכה שלו, בין השאר מסיבות אלו ממש (הפרת כללי ההתנהגות בקהילה). פעם אחר פעם אינו למד ממעשיו. 40 יום היא חסימה סבירה בעיני, לאור העובדה שדבריו אליו כמו גם אחרים דומים להם גורמים להעכרת האווירה כאן לרבים אחרים, שגם בהם יש להתחשב. אבל אם לדעת שניכם שגיתי בחסימתי, אפתח עבורכם את הבירורים, ואתם מוזמנים לשאול את שאר המפעילים, המהווים פורום רחב יותר של דעות, מה לדעתם טווח הזמן שבו על יורי להיות חסום. דורית 17:51, 13 בפברואר 2012 (IST)
קיפוד, אני תמה על שאתה מבסס את דבריך על ספקולציה שמדובר בסגנון הרגיל של יורי. זו הנחה שגויה לגמרי במקרה הזה. דניאל תרמו ערך 18:00, 13 בפברואר 2012 (IST)
לקיפוד והמצטרפים, צודקים אתם לא יכולים לראות את הדברים וטוב שאי אפשר לראות. דבריו של יורי עברו את גבול הטעם הלא טוב by far. ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ 18:06, 13 בפברואר 2012 (IST)
אם אכן מדובר בדברים חורגים ולא ב"קש ששבר את גב הגמד" (כלומר "more of the same" שהגדיש את הסאה), כנראה שדברי למעלה שגויים. קיפודנחש - שיחה 18:24, 13 בפברואר 2012 (IST)

תודה על תשומת הלב![עריכת קוד מקור]

הרבה הצלחה, ‏עמיחישיחה 14:27, 14 בפברואר 2012 (IST)

אין בעד מה כמובן. יום נעים שיהיה לך, דורית 14:29, 14 בפברואר 2012 (IST)

האחריות על דף הביכורים[עריכת קוד מקור]

בס"ד היי דורית יקירה, מה שלומך? יש לי שאלה ברשותך:איך זה שלא קיבלתי ממך הודעה על החילופים בביכורים בדף השיחה שלי? הרי אמרת שאם יהיה שינוי, אני אקבל הודעה בדף השיחה שלי. תודה, ליאתשיחה • (מישהי שאיכפת לה) 19:04, 15 בפברואר 2012 (IST)

שלום ליאת. שימי לב שלא זאת בדיוק אמרתי. פירטתי בהרחבה בדף שיחת הביכורים. ערב נעים, דורית 19:25, 15 בפברואר 2012 (IST)
בס"ד עניתי, מצטערת אם בהודעה הראשונה שלי היה משתמע כאילו אני כועסת, (זו הבעיה שאנחנו במדיה של מילים כתובות ואי אפשר לדעת אם כועסים או לא). רק שאלתי, וזה הכל. ערב נעים ומצויין. ליאתשיחה • (מישהי שאיכפת לה) 19:30, 15 בפברואר 2012 (IST)
גם אני השבתי. אין צורך להתנצל כלל, ערב מקסים שיהיה לך, דורית 19:41, 15 בפברואר 2012 (IST)
יהיה משמח אם יאמרו גם מספר מילות לאחראית היוצאת, אין צורך שזה יהיה בדף שיחתה, אבל אולי בדף הביכורים, תודה רבה, יעל י 19:47, 15 בפברואר 2012 (IST)
ליאת כתבה. ערב נעים, דורית 20:06, 15 בפברואר 2012 (IST)
ערב נפלא גם לך דורית, יעל י 20:47, 15 בפברואר 2012 (IST)

ע"ע[עריכת קוד מקור]

מה דעתך על סוב"ר? לי זה נראה כמו דרישת שלום ממיודענו. נויקלן - ש 00:46, 17 בפברואר 2012 (IST)

גם לי. תודה נערת הדיסקו. ואם כבר, מה שלומך? ממשיכה לרקוד לצלילי השירים הנכונים כדי לשמור על הגזרה? דורית 00:54, 17 בפברואר 2012 (IST)
עד לפני שבוע הכל היה טוב. השבוע אני כבר לא יכולה לשמוע את השיר הזה. גם ככה חורף ואני דבוקה לכסא עם הטשולנט, רק הסופר-גלו הזה היה חסר לי. הגזרה כאמור כבר הלכה, אבל לפחות עכשיו אני מצדיקה את גינוני הדיווה שלי. מה קורה במחוזותייך? מתי יוצא טיול השורשים לפולניה? נויקלן - ש 01:05, 17 בפברואר 2012 (IST)
לא נורא. הרי את אישה, תמיד אישה. עכשיו יהיה יותר מה לתפוס. ושאני אצא לטיול בפולין? הפושטקים האלו כבר שכחו מה זה להיות פולנים. שום כבוד למסורת לא נשאר. עדיף להסתפק בטיול השבועי לקופת חולים. דורית 01:53, 17 בפברואר 2012 (IST)

מחאת הארכוב[עריכת קוד מקור]

בתור מכריז המחאות הרשמי של ויקיפדיה, אני מכריז בזאת על המחאה הרשמית המוכרזת על חוסר הארכוב, ומוחה באופן רשמי ומוכרז, על כך שאינך מארכבת. כמחאה מוכרזת קטנה, אשאיר לך כאן מסר קטנטן.

Ofekalefשיחההצטרפו למיזם המקורי!‏ 22:04, 17 בפברואר 2012 (IST)

זה בסדר. את לא צריכה לארכב. המחשב שלי יקרוס כשהוא ינסה לטעון את הדף הזה ואז לא אוכל לכתוב ערכים. ואחרי שהוא יקרוס, הוא יגרום לקצר אצלי בבית, ואני אשב לבד. בחושך. עם הסופה המשתוללת בחוץ. Kulystabשיחהגן עדן, גיהנום, או הובוקן... עד חג המולד • כ"ה בשבט ה'תשע"ב • 22:12, 17 בפברואר 2012 (IST)
שוב אוהלים? שלא תשתו לי חשיש שמה. ומחאות לא באות טוב לפולניות. תשאלו את חברתי הטובה גב' דוברובסקי, שלא יכלה להראות את הפרצוף שלה שמה, במספרה של סילביה. דורית 23:36, 17 בפברואר 2012 (IST)
Smiley lol.gif איזה בלוג מעולה. Botend - שיחה 23:44, 17 בפברואר 2012 (IST)
היא מאד מוכשרת, עכשיו היא גם התחילה עם הדבר הזה, נו, פייסבעק או משהו כזה של הצעירים של היום. בכלל, כל מה שהיא שולחת בו את ידה, מצליח. למעט הבן, שטרם הצליח למצוא כלה, למרות שהוא מאד חברותי בעבודה שלו כדייל באל-על. דורית 00:05, 18 בפברואר 2012 (IST)
בסדר, לא צריך לארכב, לא צריך לעשות כלום. אז מה אם אני ימות לי כמו כלב ברחוב, זו דאגה שלכם? לכם יש החברים שלכם שעושים כל היום לייק ושמייק, ואני יושבת לבד בחושך. לא נורא. רק תעשו לי טובה קטנה: לשבעה אל תביאו את הדפים האלו ששוקלים טונות על טונות. לא צריך. קיפודנחש - שיחה 00:50, 18 בפברואר 2012 (IST)
אנחנו נביא גלדיולות, מרוזנברג. אני מאד מקווה שיש לך קריסטלים משובחים. כי אם לא, אני אבקש מהבן של גברת דוברובסקי להביא מוורשה בנחיתת ביניים שלו בחזרה מסן פרנסיסקו. הוא אוהב לטוס לשמה. דורית 01:02, 18 בפברואר 2012 (IST)
קודם לא היה תקציב לאוהל, עכשיו יש. והשתדלתי שהוא יהיה כמה שיותר ירוק, במיוחד בשבילך :-) בטעות נכנס לשם דגל בצבע אדום, מצטער. ‏Ofekalefשיחההצטרפו למיזם המקורי!‏ 16:05, 18 בפברואר 2012 (IST)
זהו, אין יותר פן אצל סילביה. לא מספיק הגובלן בצורת שטרודל ששמת לי פה? ועוד שטרודל! זה קינוח זה? מילא זה היה קומפוט. אבל אני לא אומרת מילה. אני רק אשב לבד בחושך. דורית 16:36, 18 בפברואר 2012 (IST)
אני אומר, לכי עד הסוף! אפילו את השיחות בדף השיחה הזה תשאירי לבד, בארכיון, בחושך, עם {{ארכיון}}. ‏Ofekalefשיחההצטרפו למיזם המקורי!‏ 16:39, 18 בפברואר 2012 (IST)
Fondos archivo.jpg
ממילא הן לא זוכרות איפה אני גרה, לא באות לבקר ולא מציעות כוס מים. דורית 17:14, 18 בפברואר 2012 (IST)
דייייייי להתנצח. רוצים ארכוב וזהו זה. Eranglo - שיחהקוניצ'יווה! הצטרפו למיזם יפן :) •‏ לא יותר טוב כלום מכמעט 17:37, 18 בפברואר 2012 (IST)
ואני רוצה שלום במזרח התיכון, אפילו שכולם מסביב נישט פון אונזערע. עוזר לי? דורית 17:40, 18 בפברואר 2012 (IST)
הא! איך את מעזה להשוות שלום במזרח התיכון לארכוב דף שיחה? את עומדת לבדך מול הדף הזה, וזו רק החלטה שלך. הנה, אני רואה את העכבר שלך מתקרב ללחצן ההעברה (כן, אולי הגיע סוף סוף לארכב באמצעות „העברה“ את הדף הזה), כותב שם משהו עם ארכיון, והופס - מאורכב. חוץ מזה, אני דורש ארכוב מיידי, ושלום - לא. ‏Ofekalefשיחההצטרפו למיזם המקורי!‏ 17:51, 18 בפברואר 2012 (IST)

בנימין נתניהו[עריכת קוד מקור]

צהריים טובים,
תוכלי בבקשה להסיר את האזהרה מדף השיחה של האלמוני/ת - שיחת משתמש:31.210.185.78? כנראה שזו לא הייתה השחתה. בכבוד רב ובהערכה, יניב שיחה 14:49, 19 בפברואר 2012 (IST)

הסרתי, בערך. בכל מקרה, מדובר בפרט מיותר בעיני. תודה ויום נעים, דורית 14:57, 19 בפברואר 2012 (IST)

שינוי שם ערך[עריכת קוד מקור]

כיצד ואיפה מעמידים זאת לדיון? Eranglo - שיחהקוניצ'יווה! הצטרפו למיזם יפן :) •‏ לא יותר טוב כלום מכמעט 19:33, 19 בפברואר 2012 (IST)

אם יש צורך בדיון (בהנחה שלא מדובר בשגיאה ברורה וכד'), אז בדף השיחה. אם יש צורך בדיון נרחב יותר, אפשר להפנות מלוח המודעות. דורית 19:34, 19 בפברואר 2012 (IST)
ויש תבניות בהן ניתן להשתמש? לא מדובר בשגיאה ברורה Eranglo - שיחהקוניצ'יווה! הצטרפו למיזם יפן :) •‏ לא יותר טוב כלום מכמעט 19:38, 19 בפברואר 2012 (IST)
כן - {{שינוי שם}} (אותה יש להוסיף בשיחה). דורית 19:42, 19 בפברואר 2012 (IST)


נשים במדע[עריכת קוד מקור]

ערך מיותר ללא מודעות, אשמח לפרט במייל :) יעל י 20:13, 19 בפברואר 2012 (IST)

לא תודה. אנא הפנימי שנושאים הקשורים לוויקיפדיה, יש לדון בהם בוויקיפדיה. איני יודעת כמה פעמים עלי להבהיר זאת, במיוחד לאור העובדה שאמרתי בלשון יותר ממפורשת בעבר, שמכתביך אלי חצו את גבול הטעם הטוב. אנא חדלי, את לא עושה טוב לאיש ובפרט לעצמך בניסיונותיך האלו לייצר איזה "ערוץ פרטי", שלא יקום ולא יהיה. דורית 20:26, 19 בפברואר 2012 (IST)
ציפיתי שתראי את הסמליל של החיוך Face-smile.svg יעל י 20:33, 19 בפברואר 2012 (IST)
תרשי לי לומר לך, שיש לשער שנושאים הקשורים לוויקיפדיה נדונים גם מחוץ לוויקיפדיה, ובאופן לגיטימי לגמרי. אין סיבה לנסח כללים עבור משתמשות או משתמשים מסוימים באופן שמפלה אותם מהאחרים. מאידך גיסא, יתכן שיש משהו שלא הבנתי או פספסתי, אשמח אם תבהירי במה מדובר, תודה רבה, יעל י 09:38, 4 במרץ 2012 (IST)

פורטל יפן :)[עריכת קוד מקור]

היי דורית, הייתי שמח שתעייני בדף המיזם (ויכולה להציץ גם בטיוטת הפורטל ובדפי המשנה שלה), ותגידי לי מה דעתך. האם את חושבת שאנחנו מוכנים לעלות למרחב הערכים להמשך העבודה על הפורטל, כמו שדובר בעבר? חשוב לציין שרשימת המשימות של המיזם עצומה, וחרף זה שהיא גדלה משמעותית מהתכנון הבסיסי, הכחלנו כמעט 100 ערכים במסגרתה. אגב, השבוע הצטרף אלי משתמש:goony663 כאחראי המיזם Face-smile.svg
Eranglo - שיחהקוניצ'יווה! הצטרפו למיזם יפן :) •‏ לא יותר טוב כלום מכמעט 16:58, 23 בפברואר 2012 (IST)

עקבתי אחר פעולותיכם, ואני בהחלט מרוצה מכך שאתם משקיעים מזמנכם להרחבת ערכים ויצירת רבים חדשים. הבעיה המרכזית היא שבעוד שעשיתם ותרמתם רבות, המצב ההתחלתי לא היה טוב. משמע, מספר הערכים בנושא היה מאד נמוך או שהערכים הקיימים היו רחוקים מלהיות מקיפים ואני מניחה שאין מומלצים רבים בנושא. לכן, עדיין יש מקום להשקיע עוד קצת כדי להגיע לדיון על הפורטל מנקודת מוצא טובה יותר מהקודמת וגם מזו הנוכחית. בקצב ההתקדמות המהיר שלכם לאחרונה, אני חושבת שהדרך לשם קצרה. בברכה, דורית 23:37, 23 בפברואר 2012 (IST)
ערן, אני יודע שדורית אמרה בזמנו שכדאי קצת להתמקד בפוליטיקה, אבל אם יורשה לי להביע את דעתי, מה שבאמת בונה פורטל של מדינה זה היסטוריה, תרבות, אתרים ואישים. זה מה שנותן בסיס ל"הידעת?", ל"היום בהיסטוריה", לתמונות ואלה הערכים שיש להם בסופו של דבר פוטנציאל להפוך למומלצים. עוד ערך על בחירות מלפני 20 שנה לא יעשה את זה. Kulystabשיחהגן עדן, גיהנום, או הובוקן... עד חג המולד • א' באדר ה'תשע"ב • 00:41, 24 בפברואר 2012 (IST)
רק למען הסדר הטוב, דיברתי על מוסדות פוליטיים ומדינאיים, לא על בחירות. אבל זו עצה מאד טובה. תודה קולי, דורית 00:57, 24 בפברואר 2012 (IST)
אני לחלוטין מסכים שאסור להזניח את האחרים. אני חושב שאפשר לעשות סקירה זהירה של המצב כרגע מבחינת הפוליטיקה, ואז לחזור לעבודה רחבה יותר בשלל נושאים אחרים. אבל אכן היה חשוב שנרחיב את העניין. דורית - אני יודע שאת לא אמרת, אבל הפירוט על הבחירות הודגש כבעייתי עוד בדיון הראשוני על פתיחת הפורטל. לכן זה היה חשוב Face-smile.svg Eranglo - שיחהקוניצ'יווה! הצטרפו למיזם יפן :) •‏ לא יותר טוב כלום מכמעט 12:43, 24 בפברואר 2012 (IST)
ואגב פורטלים, דורית, את לא תרצי לעמוד בראש מיזם ענק שיפתח שער לתרבות עילית, יפיק פניני חכמה בלתי נדלות וכולם ייאלמו דום כשיראו אותו? Kulystabשיחהגן עדן, גיהנום, או הובוקן... עד חג המולד • א' באדר ה'תשע"ב • 13:17, 24 בפברואר 2012 (IST)
המורשת של פון אונזערע אינה מאפשרת פתיחת פורטל בנושא, כמו שאומר המוטו שלנו, השני רק ל"אתם יודעים איפה אני אנוח", תמיד עדיף "לשבת לבד בחושך". דורית 15:29, 24 בפברואר 2012 (IST)

משנכנס אדר[עריכת קוד מקור]

Klaunii3.jpg חודש אדר !
משנכנס אדר מרבין בשמחה חודש טוב ושמח Face-smile.svgכיכר השבתשיחהשָׁמוֹר וְזָכוֹר
תודה כיכר, חודש מלא טוב וחג פורים שמח לך, דורית 15:38, 24 בפברואר 2012 (IST)

@[עריכת קוד מקור]

מלפני כניסת השבת. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 22:34, 25 בפברואר 2012 (IST)

צר לי, אך לא הגיע. שלח שוב. שבוע טוב, דורית 22:36, 25 בפברואר 2012 (IST)
עדיין לא? ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 00:13, 26 בפברואר 2012 (IST)
שום דבר לא הגיע. דורית 00:15, 26 בפברואר 2012 (IST)
גיליתי מה הטעות ושלחתי שוב. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 18:27, 26 בפברואר 2012 (IST)
הפעם הגיע. אך אאלץ לדחות את התשובה בעניין למחר, היה לי יום מתיש ביותר. בברכה, דורית 19:49, 26 בפברואר 2012 (IST)
זה בהחלט סובל דיחוי, מגיעה לך מנוחה. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 21:13, 26 בפברואר 2012 (IST)
תודה. אבל אתה יודע איפה אני כבר אנוח. לל"ט, דורית 21:48, 26 בפברואר 2012 (IST)
מה גם את משמה? ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 22:54, 26 בפברואר 2012 (IST)
עוד באארופה. דורית 23:01, 26 בפברואר 2012 (IST)
בוצע תזכורת ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 22:26, 27 בפברואר 2012 (IST)
לא שכחתי, לא לדאוג. דורית 22:27, 27 בפברואר 2012 (IST)

הסרת קישור למקור בערך מיכאל דורפמן[עריכת קוד מקור]

שלום , מחקת את הקישור ל http://berkovich-zametki.com/Nomer5/Dan1.htm (מאמר שהווה מקור נוסף לתוכנית 12 השלבים של הקבוצה) עם התיאור "לא ברור לאן הקישור מוביל" אבל הקישור לא שבור וניתן לגשת לדף , האם הקישור חסום אצלך ? או שיש בעייה אחרת (שרת זה הוא חלק מפורטל היהדות של מיזם "הערות של ההיסטוריה היהודית") אם לא טעיתי של יבגני ברקוביץ

שלום ותודה על התייחסותך. מה שכיוונתי אליו הוא, שאיני מבינה מהו אתר זה. מאחר והמדיניות שלנו היא לא לקשר לבלוגים ומאמרי דעה אנו מוסיפים בקמצנות, העדפתי לוותר על קישור זה שלא הצלחתי להבין את תוכנו והעומד/ים מאחריו. עם זאת, מאחר ויש לנו קוראים ודוברי רוסית, אבקש התייחסותם לקישור ולרלוונטיות שלו. בברכה, דורית 15:57, 27 בפברואר 2012 (IST)
הבנתי והסכלתי - תודה , המטרה היא לתת עוד נקודות מבט מהתקשורת לנושא חוץ ממספר מצומצם של כתבות (הארץ , מעריב ואתר המחאה) - (הסבר נוסף קיים בדף שיחה:מיכאל דורפמן) פשוט בתקופה ההיא היו כתבים בודדים שכתבו על הנושא בעברית (והרבה אחרים דיברו בשפות זרות).
בבקשה. ואין לי מספיק ידע בשפה הרוסית כדי לשפוט. אפנה אחרים לעניין. בברכה, דורית 16:33, 27 בפברואר 2012 (IST)
הקישור הזה נראה לי בסדר בגדול, אם כי אני לא ממש יכול לאשר שהכותב הוא בר סמכא או מראיין חשוב. כתוב שם שבעל האתר התראיין לרדיו ולטלוויזיה, אם זה אומר משהו. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 23:43, 27 בפברואר 2012 (IST)
תודה אמיר. אם כי עדיין קשה לי לעמוד על טיבו של הקישור. תוכל בכל זאת להסתכל גם בשיחה של דורפמן? האלמוני/ת, נדמה לי, השאיר/ה מקורות נוספים לבחינה. תודה! דורית 23:47, 27 בפברואר 2012 (IST)

עיצוב תבניות העבודה[עריכת קוד מקור]

ראשית, כל הכבוד על העבודה המדהימה, התבניות נראות נהדר. ועכשיו לכמה הערות:

 • לא כדאי שתארכבי את דף השיחה?
 • אחרי שהגענו, פחות או יותר, לעמק השווה בארבעת התבניות שהיו בדוגמאות, ואחרי שערן נתן להם בפועל את העיצוב החדש, הגיע הזמן להשלים את העבודה גם בשאר התבניות.
 • מזמן הגיע הזמן לארכב את הדף הזה.
 • נראה לי שהכי פשוט זה להפוך את רשימת התבניות מרשימה של שמות לאוסף של כל התבניות החדשות.
 • אני אמנם לא מתכוון לשלוח לך אהל ולא לצבוע שום דבר בורוד, אבל דעתי ברורה: תעבירי חלק מהדף לארכיון.
 • בתבניות עריכה ושכתוב יש אפשרות לשים אותם רק על פיסקה מסויימת. יכול להיות שכדאי גם במקרה הזה לחלק את הכיתוב לשתי שורות. מה דעתך?
 • לארכב, לארכב. לארכב? לארכב!
 • אם את רוצה את יכולה להעביר את ההודעה הזו לדף הדיון על העיצוב החדש.
 • בין אם את מעבירה ובין אם לא, אל תשכחי שאת צריכה להעביר חלק מדף השיחה הזה לארכיון.

ולסיום, עם כאלה תבניות יפות, כואב לראות את תבניות המידע והניווט ה"מרובעות". אולי את מעגלת קצת פינות גם שם?--ישר23 - שיחה 13:02, 28 בפברואר 2012 (IST)

חיוך אדום תודה, אך הברכות מגיעות לכלל המשתתפים בדיון, משמע, גם לך. והאמת היא, שעיגול מרובעים זה התפקיד של גיל כ./ערן. אפשר לחשוב על שינוי תבניות הניווט והמידע, אבל בזהירות. בניגוד לתבניות שעכשיו אנחנו מבקשים לשנות, בתבניות אלו צריך סולידיות רבה הרבה יותר. בכל מקרה, אני מציעה שקודם נסיים עם התבניות המוצעות, בהחלט אפשר כבר להתחיל במשימה של הצעות לתבניות חדשות כדי שנוכל לדון בהן. יום נעים, דורית 15:40, 28 בפברואר 2012 (IST)
לאחר שחיפשתי לשווא, אודה על עזרתך באיתור דף השיחה שבו התקבלה ההחלטה לסגת מהצעת תבנית העבודה היפהפייה שהוצגה במזנון (ירקרק עם שפכטל) וחזרה לסגנון הברוטלי של מע"צ, עם אדום צעקני.
אני מבין שנפח דף השיחה הזה הפך לאיזו בדיחה פרטית שאת כנראה נהנית ממנה מזה זמן. אולם, בשלב זה, נפח הדף מקשה על מחשבים חלשים יותר לטעון אותו, ומשכך הוא הופך למכשול בנגישות אליך. בטוחני שאין זו מטרתך כביורוקרטית. משכך, אין לי אלא לשוב ולבקשך לארכב את הדף, או לחילופין, כדי שלא תפסיקי לחייך, לפתוח דף שיחה חדש שלא יתקע את מחשבי מי שמבקשים לחלוק בתשומת ליבך. תודה, Oyשיחה 08:01, 2 במרץ 2012 (IST)
אעיד שהמחשב שלי סובל מאטיות בימים האחרונים ומתקשה כרגע להתמודד עם דף השיחה הזה. אודה אם תרחמי על המסכן. חי ◣ 2.03.2012, 08:04 (שיחה)
אשתדל לארכב בקרוב. אוי - שיחזרתי לירוק. דורית 15:41, 2 במרץ 2012 (IST)

היי דורית, אם באדום עסקינן, צביעת תבנית בעבודה באדום הגיעה בעקבות דיון ב-שיחת משתמש:ערן. אם אם חושבת שיש להבדיל יותר בין התבניות בעבודה שיתופית ובעבודה, או סתם רוצה להרבות אדום בויקי, חווי דעתך שם או עדיף להעביר את הדיון משם. שבת שלום. • ♀♂קלאושיחה • 15:57, 2 במרץ 2012 (IST)

ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/בטיפול ישן[עריכת קוד מקור]

שלום דורית, אני מזמין אותך להצטרף למיזם. מטרתו היא ליצור ולהרחיב ערכים שהיו בתבנית "לטיפול דחוף" ולא טופלו. בברכה, Dekel E  •  שיחה, עזרו ותרמו למיזם החבובות. 15:43, 2 במרץ 2012 (IST)

תודה על ההזמנה. לא אוכל להצטרף למיזם כי אני עסוקה ביותר מידי דברים. בברכה, רחל - שיחה 15:14, 2 במרץ 2012 (IST)
מה שרחל אמרה (ואולי כדאי שתשים לב מה אתה מעתיק..). שבת שלום, דורית 15:48, 2 במרץ 2012 (IST)
סליחה. בברכה, Dekel E  •  שיחה, עזרו ותרמו למיזם החבובות. 15:56, 2 במרץ 2012 (IST)

שבת שלום![עריכת קוד מקור]

Day 21 - The Bread of the Earth.jpg שבת שלום
שבת זכור: "זָכוֹר אֵת אֲשֶׁר עָשָׂה לְךָ עֲמָלֵק, בַּדֶּרֶךְ בְּצֵאתְכֶם מִמִּצְרָיִם" • כיכר השבתשיחהשָׁמוֹר וְזָכוֹר 16:26, 2 במרץ 2012 (IST)
תודה. צר לי שלא השבתי קודם, אך ראיתי את זה רק לאחר שנכנסה השבת, ואני בטוחה שהיית מעדיף שאענה רק עם צאתה. לכן אאחל לך שבוע טוב ומבורך. בברכה, דורית 21:37, 3 במרץ 2012 (IST)
שבוע טוב ומבורך גם לך ! כיכר השבתשיחהשָׁמוֹר וְזָכוֹר 21:38, 3 במרץ 2012 (IST)
תודה :) דורית 21:40, 3 במרץ 2012 (IST)

פורטל יפן[עריכת קוד מקור]

היי דורית. מה שלומך?
חזרתי אחרי כמה ימים העדרות בעקבות לימודים, ושמחתי לחזור ולגלות שחברי וחברותיו היקרות והיקרים למיזם יפן המשיכו לתרום המון, המון ערכים. למרות שאנחנו ממשיכים להוסיף כל הזמן עוד ערכים לרשימה, הגענו ללמעלה מ70% מהמספר המבוקש (165 ערכים!), ואנחנו עומדים על 122 ערכים שהוכחלו במסגרת המיזם, וזה רק חלק - אני בדיוק מברר לגבי כמויות הערכים האדירה (למעלה מ14 רק על משרדי הממשלה היפניים!. האם יש מדינה אחת בעולם, שיש לה כזה פירוט על מגוון משרדי הממשלה בויקי העברית?) שנכתבה ולא הוכנסה בידי הכותבים לדף המיזם. אני מניח שמדובר בעוד מספר לא מבוטל.
או במילים אחרות - אני זורח פה מאושר. יש פה קבוצה איכותית של אנשים מסורים שהופכים את נושא יפן למגוון ורב תחומי בויקי העברית, ומפורט מאוד. אני וגוני דיברנו על זה בעבר בדף שיחתו: אנחנו מאמינים שלנושא יש פוטנציאל אדיר, ושהמטרה הסופית היא להגיע לפורטל מומלץ, עמוס בתוכן איכותי ומעניין על יפן.
אשמח שתסתכלי בדף הפורטל, ותתרשמי בעצמך מכמות הערכים. כרגע הדגש הוא יותר על כמות מאשר על ערכים מגה מפורטים, אבל זה כי יותר חשוב לנו כרגע להכחיל ערכים חשובים. אבל תוך כדי אנחנו עושים את המעבר הזה ומתפקסים גם על ערכים שדורשים עבודה מהותית.
המשך יום נהדר שיהיה
Eranglo - שיחהקוניצ'יווה! הצטרפו למיזם יפן :) •‏ לא יותר טוב כלום מכמעט 12:34, 3 במרץ 2012 (IST)

אין לי צורך להיכנס לדף המיזם, הרי אני רואה את ערכי יפן כל הזמן בשינויים האחרונים. זה בהחלט מעודד ובעיקר משמח לראות את ההירתמות של הוויקיפדים השונים. עבודה קהילתית במיטבה. עוד קצת, וגם פורטל יהיה :) שבת שלום, דורית 14:55, 3 במרץ 2012 (IST)
כיף לשמוע ואני מסכים שזאת אכן דוגמה נהדרת להירתמות הקהילה, וגיוון האנשים ותחומי העניין שלהם, ואיך הכול משתלב ביחד בויקיפדיה.
אשאל - כמה, בעניין זה, מוגדר קצת? Face-smile.svg Eranglo - שיחהקוניצ'יווה! הצטרפו למיזם יפן :) •‏ לא יותר טוב כלום מכמעט 14:59, 3 במרץ 2012 (IST)
קשה לומר. אם תבקש ממש יפה, ותחזיק אצבעות ממש חזק אולי דקי, אביהו וקולי ייצרו לך כמה מומלצים. לאחר עריכה ושיפור של ערכים קיימים ויצירה, בתקווה של עוד כמה חדשים, נראה לי שאפשר לומר שעברת את הרף ואפשר לבקש את אישור הקהילה, שאני מאמינה שתיתן לך זאת בנפש חפצה. דורית 15:04, 3 במרץ 2012 (IST)
זה רחוק ממה שדובר בעבר :O גזרת המומלצים לא מספיק מכוסה כרגע? יש לנו שלושי מומלצי פורטל, ונוספים יבואו. לגבי שיפור - אנחנו עובדים על זה. כאמור, יהיה הרבה יותר נוח מבחינת ערכים לשיפור כשהפורטל יעלה, אבל אם תסתכלי תראי שדקי למשל משפרת משמעותית את ערכי הגיאולוגיה, עודד עובד על דגל יפן, גוני על פוליטיקה של יפן.. זה מתקדם Face-smile.svg למרות שאכן יחסית פחות משמעותית, כמו שהוסבר בעבר. פורטל גרמניה עלה, אל תשכחי, כשהוא עוד היה בהרבה עבודה. אני בטוח שיש דוגמאות נוספות שאיני מכיר. מה את אומרת? Eranglo - שיחהקוניצ'יווה! הצטרפו למיזם יפן :) •‏ לא יותר טוב כלום מכמעט 15:11, 3 במרץ 2012 (IST)
זה בגלל שאני לא ממש זוכרת מה דובר בעבר :) אתה יודע מה, קצב השיפור נורא מהיר. בוא נתעדכן עוד שלושה שבועות לערך ונחליט אם אפשר לבקש אישור לפורטל? דורית 15:15, 3 במרץ 2012 (IST)
שלושה שבועות נראה לי המון, במיוחד בגלל הקצב הבאמת מאוד גבוהה. אני כן מחפש הערות נקודתיות, וכשאני מבין ממך לגבי נקודות ספציפיות אני מאמץ את זה. אבל חשוב לי שכן נלך לפי הקווים שדוברו בעבר. ולכן, אני מציע שנקבע לדבר בעוד כ-10 ימים ולראות לאן מתקדמים. משם ניקח תאריך יותר ברור. אם תוכלי בעשרת הימים האלה לרענן מעט את זכרונך (אפילו עיון בדף השיחה הזה, למשל, יוביל אותך לכל מיני דיונים בנושא, ותמיד מומלץ להסתכל בהצעה המקורית) זה יהיה נהדר. מה דעתך? Eranglo - שיחהקוניצ'יווה! הצטרפו למיזם יפן :) •‏ לא יותר טוב כלום מכמעט 15:30, 3 במרץ 2012 (IST)
אני לא רוצה שהמהירות תכשיל את העניין. אבל דבר איתי עוד שבועיים. דני לצערי התעלם מבקשתי, אבל נסה לבקש מקולי שוב לחוות דעתו לגבי מוכנות הפורטל. דורית 15:34, 3 במרץ 2012 (IST)
בדיוק פניתי אליו בנושא המומלצים Face-smile.svg שבועיים נשמע לי בסדר גמור, נדבר Face-smile.svg המשך יום נהדר שיהיה! Eranglo - שיחהקוניצ'יווה! הצטרפו למיזם יפן :) •‏ לא יותר טוב כלום מכמעט 15:41, 3 במרץ 2012 (IST)
גם לך, שבת שלום. דורית 15:49, 3 במרץ 2012 (IST)
לא התעלמתי במכוון. תכננתי להעיר, אך עקב העומס העניין נדחה, ובהמשך זה נשכח ממני. להלן דעתי:
ההתקדמות של המיזם טובה ומעודדת. לצערי, מן הידועות היא, שלאחר שיש פורטל, והמשימה "הסתיימה בהצלחה" - פחות אנשים תורמים לנושא. ראיתי זאת (שוב, לצערי) עם פורטל:להט"ב, שזכה בהתחלה לתמיכה ועדכון מרשימים, וכיום שוב כמעט שאיש אינו מעדכן אותו. וחבל. ההבדל הוא שלצורך בניית פורטל להט"ב - עבדנו כמעט שנה (!) באיסוף החומרים ובהרכבתם, כך שגם כיום, ללא עדכון שוטף, הוא עדיין מרשים.
לעומתו, מיזם יפן אמנם מתקדם יפה - אך אם יהפוך היום לפורטל (כאשר 30% מהממאמרים בו עדיין לא נכתבו) - ייתכן שמה שלא נכתב כבר לא ייכתב. ולפחות לא באותו קצב או באותה השקעה. החומר שנכתב (ורובו חומר מצויין) אינו בהכרח אבני היסוד , שמדרך הטבע דורשים השקעה רבה יותר וממושכת. ערכים כמו תרבות יפן (אנ'), זכויות האדם ביפן (אנ'), קולנוע יפני (אנ'), גיאולוגיה של יפן, ורעידות אדמה ביפן (אנ'), למשל, טרם נכתבו. כמו כן, בעוד שנכתבו ערכים יפים על ספורטאים יפנים, לא נכתבה כמעט אף מילה על הקיסרים או על חוקרים בעלי שם, סופרים ועוד(!)...
למען ההגינות אומר - שאפשר כבר עתה להקים פורטל בינוני ומטה. החומר הקיים עונה על המינימום. אך כפי שציינתי, מניסיוננו, לאחר שיועלה הפורטל - ספק אם החוסרים שציינתי - יושלמו בעתיד הקרוב, שהרי המשימה "הושלמה" ויש פורטל...
ומצד שני, אפשר להמתין עוד קצת, ולהמשיך בעבודה המצויינת, שאולי לא תימשך אחר כך, ובכך להפוך את הפורטל העתידי : מבינוני - למצויין.
לאחר שאמרתי את הדברים, מה לדעתכם כדאי יותר לעשות?
בברכה, דני. Danny-wשיחה 18:31, 3 במרץ 2012 (IST)
תודה על התשובה המפורטת דני. באופן עקרוני, אני בהחלט מסכימה. אני אשמח אם תמשיך לעקוב אחר התקדמות הפורטל. שבוע טוב, דורית 18:51, 3 במרץ 2012 (IST)
קולנוע יפני בתהליכי כתיבה. נויקלן - ש 18:53, 3 במרץ 2012 (IST)
היי דני, מה קורה?
לעניין: אין ספק שיש אמת בדבריך. אם זאת, חשוב לי לציין בהם כמה דברים:
ראשית, שבאמת יש פה כמה משתמשים שממשיכים לתרום המון ערכים, וערכים טובים מאוד. בוודאי, חלקם יורידו הילוך ואף יעזבו כשיהיה פורטל, וזה חבל. אבל יש קבוצה לא מבוטלת של יפנופילים, שמאני בטוח שימשיכו לכתוב ערכים.
חשוב להבין גם, שמספר הערכים שלא נכתב אולי נראה גבוה (קצת פחות מ30%), אבל באופן העבודה של המיזם, לא נגיע למאה לדעתי. המיזם נועד להמשיך גם בזמן הפורטל - כחלק ממנו. זרוע השיפור המאורגנת של הפורטל, אם תרצה להסתכל על זה ככה. מתוך גישה זאת, אנחנו ממשיכים להוסיף ערכים נוספים לעמוד. זה לא מובן מאליו, בכלל, שכתבנו כמעט 130 ערכים שונים בנושא יפן, בתקופת הזמן הלא ארוכה מידי שהמיזם רץ - מספר חודשים. זה המון, והמספרים ממשיכים לעלות: גם מספר המוכחלים וגם מספר המבוקשים להכחלה. לכן, 100% הוא לא שאיפה ריאלית: לעולם לא נכתוב את כל מה שברצוננו לכתוב על יפן. אתה מתאר מצב שיש נושא כלשהו בויקיפדיה שנכתב בו לרמה הקרובה לשלמות? תמיד יהיה מה להוסיף. והמיזם פה להמשיך לעשות את זה. לכן, אני חושב שצריך להסתכל מחדש על דרישת ה100 אחוז, כיוון שהיא אינה מתאימה במסגרת הגישה על פיה אנחנו מתנהלים במיזם.
אנחנו עובדים על הכול. נושא הפוליטיקה כוסה מאוד משמעותית, בהתאם לדברי דורית, ועכשיו הפוקוס הולך לדברים אחרים. תרבות, היסטוריה, אישים. איסוף רשימות מגוונות יותר של ערכים להרחבה. יש התקדמות מתמדת ואף הרשה לי להגיש שגדלה. אז אני מרוצה מאוד Face-smile.svg
דבר כמעט אחרון - אני לא חושב שאם יוקם היום פורטל, הוא יהיה בינוני ומטה. לדעתי הוא יהיה טוב, דורש עוד עבודה אבל טוב. הוא אולי לא יהיה מקיף כמה חלק מהאחרים, אבל איכות החומר היא טובה מאוד, ובנושאים מסויימים (למשל פוליטיקה יפנית) היקף החומר הוא דווקא כן גדול מאוד. לכמה מדינות יש תבנית עם 14 משרדי הממשלה שלה? לכמה מדינות מוכחלים חברי הממשלה? לקחנו את זה כנושא מרוכז ועשינו עבודה מקיפה מאוד. עכשיו קצת יותר מפזרים ומעלים את כמות החומר (ונוגעים טיפה גם באיכות החומר) בהרבה תחומים נוספים, כמו שהיה לפני ההתרכזות בפוליטיקה.
אני שמח על ההערות שלך. הערות בונות זה טוב, ושים לב שאנחנו ממשיכים באופן עקבי להקשיב לקהילת הויקיפדיה ולתגובות שלה לערכים במסגרת מיזם יפן ובכלל למיזם ולפורטל. אני חושב שברור היום שהפורטל יקרה: השאלה היא שאלה של זמן. זה הבדל ענקי מהספק שהיה בנוגע לפורטל בעבר, למרות שמעולם לא היה ספק שמגיע ליפן פורטל. אז אני באמת מאוד מרוצה Face-smile.svg
שבוע נהדר,
Eranglo - שיחהקוניצ'יווה! הצטרפו למיזם יפן :) •‏ לא יותר טוב כלום מכמעט 15:05, 4 במרץ 2012 (IST)

יש![עריכת קוד מקור]

ארכוב בקרוב, אה? איזה יופי! Face-smile.svg יום חג לקהילת הויקיפדים. Eranglo - שיחהקוניצ'יווה! הצטרפו למיזם יפן :) •‏ לא יותר טוב כלום מכמעט 18:15, 3 במרץ 2012 (IST)

בתהליכים, כן. אני מקווה שקיפוד לא התרגל לוורוד הזה בדף משתמש ומצפה למחווה אדומה עם האירכוב, כחלק ממסע ההשתלטות של צבע זה על העולם. דורית 19:09, 3 במרץ 2012 (IST)
דווקא כן התרגלתי, אבל היו תלונות בדף השיחה על הצבע, כך שנשמח לקפל את אוהלי המחאה בהקדם האפשרי. קיפודנחש - שיחה 19:17, 3 במרץ 2012 (IST)

רציתי לשתף אותך במשהו[עריכת קוד מקור]

ראשית כל ברכה ושלום. איני יודע האם את מכירה את התופעה אך ויקיפדים משועממים נוהגים לקרא דפי משתמשים אחרים, ובכן לפני מספר דקות פתחתי את דף המשתמש קיפודנחש בו הרקע וורוד עד שתארכבי את דף השיחה שלך. הקלקתי ו... אומר לך ת'אמת כמעט חטפתי שבץ... האמיני לי אני מעריך ומעריץ אנשים עקשנים אך דבר כזה עוד לא ראיתי.... ר'ובן - שיחה 01:10, 4 במרץ 2012 (IST)

שלום וברכה גם לך. ואתה צודק, מילא זה היה צבע אדום. אבל ורוד? גם אני לא מבינה אותו. ליל מנוחה, דורית 01:16, 4 במרץ 2012 (IST)
אז? emanשיחה 01:16, 4 במרץ 2012 (IST)
מוות לסיקסק, תחי הדוכיפת! דורית 01:21, 4 במרץ 2012 (IST)
כן. רק תסבירי לי בבקשה האם ישנו עניין מיוחד בדף העצום הזה [נסי להדפיס אותו]. ר'ובן - שיחה 01:18, 4 במרץ 2012 (IST)
לא, אין עניין. סתם דף משעמם ויאורכב בקרוב. דורית 01:21, 4 במרץ 2012 (IST)
מה קרה נכנעת ללחצים? או נכנעת לדף? [אם זה בגלל המחמאה שלי אני חוזר בי] ר'ובן - שיחה 01:24, 4 במרץ 2012 (IST)
כשחצי מהדף זה בקשות אירכוב, כנראה שאין מנוס אלא להקשיב. דורית 14:42, 4 במרץ 2012 (IST)
נו נו. בהצלחה בדף הבא. ר'ובן - שיחה 14:51, 4 במרץ 2012 (IST)

איך מארכבים?[עריכת קוד מקור]

− העניינים התחממו, רק רציתי לוודא שאי-האירכוב לא נובע מבורות בתחום, אז לצאת חובת הספק:

שתי שיטות הן: (אך ראשית, יש לוודא שהדף הגיע לאיזון המדויק בין הודעות-אנא-ארכבי להודעות-סתם-הודעות) הראשונה:

 1. לחיצה בודדת על "לשונית העברה".
 2. לחיצה על המילה "העברה".
 3. מילוי החלונות המתאימים.
 4. לחיצה על הכפתור "העברה".

השנייה:

 1. לחיצה על עריכה.
 2. בחירת כל תוכן הדף, חוץ ממה שצריך.
 3. קונטרול אקס.
 4. שמירה
 5. פתיחת דף בשם שיחת משתמש:דורית/ארכיון 1222
 6. קוטרול וי.
 7. שמירה.

סוף.

דרכים מתוחכמות אחרות גם הן קיימות, אך אלה הנפוצות ביותר.

בכבוד, הועד לארכוב מהיר, מיזמי ויקיפדיה. TZivyAאהמ? • 14:56, 4 במרץ 2012 (IST)

יש ארכוב! היסטוריה בהתהוות! {{צהלולים}} Botend - שיחה 19:12, 4 במרץ 2012 (IST)
(: 216 פסקאות נראה לי מספיק. יש מצב ששברתי את השיא הקודם שלי. אבל בוטן, התנגשויות עריכה לא עוזרות לי לארכב.. דורית 19:15, 4 במרץ 2012 (IST)

עוגיה למארכבת![עריכת קוד מקור]

Choco chip cookie.png ארכבת סוף-סוף! SMirC-congrats.svg בר הראל - שיחה - תרומות 19:21, 4 במרץ 2012 (IST)
תפסיקו לשלוח הודעות. המלאכה עדיין לא הסתיימה, ואתם מנגשים את הדודה. תנו לה את הזמן שלה :-) ‏Ofekalefשיחההצטרפו למיזם המקורי!‏ 19:22, 4 במרץ 2012 (IST)
*אנחנו מרגשים את הדודה, אולי בסוף היא תחזיר את ההודעות מכל הארכיונים הקודמים לדף הזה. בר הראל - שיחה - תרומות 19:36, 4 במרץ 2012 (IST)
הסתיימה המלאכה לבינתיים ונקווה שכל האוהלים יתקפלו. המשך אירכוב יבוא אחרי שאסיים כמה מטלות שעוד נשארו לעשות ומוזכרות בשיחה. ערב נעים לכולם. דורית 19:57, 4 במרץ 2012 (IST)
יותר טוב, אבל אני (ומקווה ששאר המוחים ישתפו עמי פעולה) מחכה לארכוב עד שישארו 10 (גג) שיחות בדף. בהצלחה! ‏Ofekalefשיחההצטרפו למיזם המקורי!‏ 20:08, 4 במרץ 2012 (IST)
עוד חזון למועד :) תודה! דורית 20:27, 4 במרץ 2012 (IST)
תודה. אנחנו ממפלגת "תפסת מרובה לא תפסת". אני מבטיח/ה לך, ילדה שלי תמה, שכל זמן שהדף הזה שוקל פחות מחצי טון, האוהל שלי, לפחות, נשאר בבוידעם. קיפודנחש - שיחה 22:28, 4 במרץ 2012 (IST)
"תמה". אל תשכח גם חסודה ושומרת מרחק נגיעה. דורית 22:37, 4 במרץ 2012 (IST)
לקחתי לי חופש פואטי, בתקווה שכולם יזכרו מה השורה הבאה בשיר המקורי. קיפודנחש - שיחה 22:38, 4 במרץ 2012 (IST)
שזה יהיה הארכוב האחרון? בהנחה שאתה לא רוצה שהדף יגדל ויגדל, אז משמע שאתה למעשה מציע לי לפרוש מהוויקי. אני בטוחה שכמה ישמחו :) דורית 22:42, 4 במרץ 2012 (IST)
חס וחלילה הארכוב האחרון. ההבטחה דיברה על המחאה האחרונה (with some strings attached). קיפודנחש - שיחה 22:45, 4 במרץ 2012 (IST)

... זה חלום כל משק ושיא החזון. • ♀♂קלאושיחה • 22:42, 4 במרץ 2012 (IST)

תרגום סקר[עריכת קוד מקור]

שלום,

השלמתי את התרגום של סקר שיתקיים בקרוב.

תוכלי בבקשה לעשות הגהה ולנסות לעשות תיקוני מגדר? זה דרוש שם. אשמח מאוד אם תצליחי לעשות את זה בלי לוכסנים :)

כאן עושים את ההגהה.

תודה. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 18:31, 5 במרץ 2012 (IST)

... ואם עשית הגהה, תבחרי בבקשה בשדה "מצב" למעלה "מוכן לפרסום". שוב תודה. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 18:32, 5 במרץ 2012 (IST)
אמיר, ואם לא אצליח בלי לוכסנים? הלוכסנים מבחינתך הם הרג ובל יעבור או שבדחילו ורחימו אפשר? דורית 19:43, 5 במרץ 2012 (IST)
באמת באמת שעדיף בלי. בבקשה מתניה שיחה 19:45, 5 במרץ 2012 (IST)
אמיר, עברתי על זה. שיניתי וניפיתי גם את ה-את-אתה ככל האפשר וללא שום לוכסן (כדי שמתניה לא ייבהל). אבל עדיף שתעבור על זה שוב (יום ארוך עבר על כוחותינו, עדיף זוג עיניים נוסף). אני מקווה שזה תקין. תודה על מאמצייך בתחום המגדר! דורית 23:37, 5 במרץ 2012 (IST)

לא יאמן[עריכת קוד מקור]

"לא אינציקלופדי"? יש לי שאלה, ערך שהיה בנוי כל כך יפה, מסודר, היה פחות אינציקלופדי מזה?: http://he.wikipedia.org/wiki/FXP

ראשית, אני מביעה שוב את צערי על העניין, ברור שיש לך עניין אישי בכך. אך הבהרתי בשיחה שלערך זה אין זכות קיום באנציקלופדיה. שנית, זו דוגמה לא טובה לאור העובדה שגם על הערך FXP מתנוססת תבנית חשיבות. בברכה, דורית 21:39, 5 במרץ 2012 (IST)
כתבתי לפני התנגשות עריכה: את תבנית החשיבות על הערך הניח המשתמש שהשאיר לך את ההודעה הזו, מיד לאחר השארתה. ולך, דג בלי מלח, את תבנית:הבהרת חשיבות עם זמן יכולים להניח משתמשים בעלי זכות הצבעה (ניתן לראות כאן את התנאים, ותק ועריכות). היה בעבר דיון חשיבות אודות האתר, אתה מוזמן לפתוח אותו מחדש, ולנסות לשכנע את החברים בצדקתך. Botend - שיחה 21:45, 5 במרץ 2012 (IST)
כן, ראיתי (באיחור/ואחרי התנגשות). והתעמקות נוספת מראה שאפילו אם הם מגזימים, קנה המידה שלהם שונה לחלוטין משל הערך שמחקתי. צר לי דג, אך לא הגיעה השעה. בברכה, דורית 21:49, 5 במרץ 2012 (IST)

חוץ מזה,[עריכת קוד מקור]

את כתבת: "בולטות למשל. הוא מגיע לכמות האנשים הצופים בוואלה!, Ynet וכד'? אני מניחה שלא. 87 מחוברים זה מעט מאד. בכל מקרה, באמת שצר לי, אך ערך כזה אינו מתאים לוויקיפדיה. עלו והצליחו, דורית 21:15, 5 במרץ 2012 (IST)"

למה ב-FXP לדעתך כמות המחוברים אמיתית? היא מזוייפת! שימי לב מה מופיע כשמנסים לראות את פירוט הגולשים ב-FXP במפורטת (שם אי אפשר לזייף): www.fxp.co.il/online.php

ציטוט: "המנהל הראשי ביטל את אפשרות הצפייה במחוברים."

את רואה?! הם שקרנים! איסידייר כנים ורציניים. השקעתי בערך יותר משעתיים, באמת שהשקעתי. את רוצה להגיד שלשקר ולזייף לכם צפיות וגולשים יקנה אותך? את רוצה להגיד שזו הכמות ולא האיכות? איפה האחווה הישראלית? אתר ישראלי, אוריגינל, שכבר שנתיים פועל בלי לסחוט אגורה מהגולשים עם פרסומות מטופשות.

אני מתחנן בפניך שתחשבי על זה שוב, בכנות, צאי מהקופסה ותסתכלי רגע על הערך לא רק כ"דורית מויקיפדיה"..

דג בלי מלח - שיחה 21:46, 5 במרץ 2012 (IST)

יום האישה הבינלאומי[עריכת קוד מקור]

היי דורית. מחר יום האישה הבינלאומי, ומצב הערך עליו בעברית אינו מספיק מפורט לאירוע חשוב כזה. רציתי להביא זאת לידעתך. הייתי מרחיב את זה בעצמי, אבל יש לפני יום עמוס, ביינתים רק נכנסתי על הבוקר לעבודת התחוזה השוטפת של הפורטל (גם כתבתי את תקרית סאקאי, אבל נו מילא, זה רק כי מחר). אגב, אופק הביא לידיעתי שמכיוון שלפורטל יש 96 דפי משנה, עוד 4 לא נוכל לבצע העברה של הכול בבת אחת. אני ממש חושש מזה. Eranglo - שיחהקוניצ'יווה! הצטרפו למיזם יפן :) •‏ לא יותר טוב כלום מכמעט 12:30, 7 במרץ 2012 (IST)

בעולם מושלם לא היה צריך לא ביום ולא בערך זה. לצערי עולמנו לא מושלם. ולגבי הפורטל, אז המתן. הפורטל הוא משני ביחס לערכים ושיפורם. זו משימתך המרכזית. זו לא שרחוק היום משהוא יקום. דורית 12:33, 7 במרץ 2012 (IST)
הבנתי. כדי שאני לא אפסיק את המשימות תחזוקה (כן, הן מהותיות: חצי מהערכים שאני וגוני כותבים על יפן הם כאלה שאני נתקל בהם בעקבות תאריך היסטורי כזה או אחר, אירוע שמופיע בויקי האנגלית, כאלה דברים.), אני אנסה ליצור מסגרת ויקי אחרת, בתור ארגז חול פרטי, שתאפשר לי להמשיך לערוך. אחכך אני אוסיף אותם ידנית (העתק הדבק) אל תוך הפורטל, כשהוא יהיה. איך זה נשמע לך?
לגבי יום האישה: בעולם אידאלי גם לא יהיה בויקי העברית ערך על הומופוביה, ולא בשום מקום: פשוט כי לא באמת יהיה מושג כזה. זה לא יהיה קיים. ביינתים, צריך ערך כזה, ובהקבלה, גם ערך טוב בנושא יום האישה הבינלאומי, כדי לאפשר לאנשים לקרוא ולהחכים. אם יהיה לי זמן אני אשב על זה בערב, אבל רציתי להעיר את תשומת ליבך לסיפור. בוקר טוב שיהיה לך. Face-smile.svg Eranglo - שיחהקוניצ'יווה! הצטרפו למיזם יפן :) •‏ לא יותר טוב כלום מכמעט 12:38, 7 במרץ 2012 (IST)
נדמה לי שאחת לשנה מישהו/י כבר מעיר/ה תשומת ליבי ל"סיפור" :) ועכשיו אני נאלצת ללכת לעבוד... יום נעים וגם צום קל/מועיל לצמים מבין הוויקיפדים, דורית 12:44, 7 במרץ 2012 (IST)

אופס[עריכת קוד מקור]

חסמתי לפני שראיתי שלקחת את זה על עצמך. הרגישי חופשי לשחרר ולטפל כרצונך. אם את מעדיפה לא - אמרי לי, ואמשיך את הטיפול שתכננתי. ערב טוב, ‏אופקאלףשיחההצטרפו למיזם המקורי!‏ 19:44, 7 במרץ 2012 (IST)

אין דבר. אבל לא חסימה של יום תטפל בעניין. דורית 19:46, 7 במרץ 2012 (IST)

אל תמחקי את הערך![עריכת קוד מקור]

אפל הכריזה על האייפד החדש (זה השם). תני לי לעבוד עליו. Redot - שיחה 21:32, 7 במרץ 2012 (IST)

אתן. כתבתי בשיחתך. חג שמח, דורית 21:35, 7 במרץ 2012 (IST)
אני כתבתי את הערכים על האייפד 2, אייפון 4 ו-4S אומנם כאנונימי או ממשתמשים אחרים. אז תאמיני לי זה ייכתב טוב. Redot - שיחה 21:35, 7 במרץ 2012 (IST)
בהצלחה. דורית 21:36, 7 במרץ 2012 (IST)
אפשר לשאול מהם המשתמשים האחרים? יניב שיחה 21:40, 7 במרץ 2012 (IST)
בדיוק בדקתי את הגרסאות הקודמות וביקשתי לכתוב בשיחה שלו. יניב, אתה מקדים אותי כל הזמן. דורית 21:44, 7 במרץ 2012 (IST)
מצטער... נכנסתי במקרה וראיתי את הרשימה שהזכירה לי משהו. אני חושב שמדובר במשתמש:Joller, שניהל מלחמת עריכה עם הייתשלהדוס, וכמה דקות לאחר שהייתשלהדוס השאיר לו הודעה בדף השיחה, הופיעה לה פתאום כתובת אנונימית שהמשיכה במלחמת העריכה וסיימה עם הטחת קללות בדף השיחה של הייתשלהדוס. בכבוד רב ובהערכה, יניב שיחה 22:07, 7 במרץ 2012 (IST)
כן, ראיתי גם אני (באיחור) וגם את שאר פעולותיך לאחר מכן. כשאתה בשינויים, אני יכולה להתפנות לדברים אחרים :) כל הכבוד על המהירות והערנות וחג שמח! דורית 22:10, 7 במרץ 2012 (IST)
אני לא מבין מה אתם רוצים ממני. המלחמת עריכה הזו הייתה נקודתית עקב מחלוקת ביני לבין אותו משתמש והייתה מזמן. מאז תרמתי לכם מאוד עם הרחבת אייפון 4, יצירת הערך 4S והאייפד 2. הכוונות שלי חיוביות ואולי התגובה הנקודתית ההיא לא הייתה במקום ואני מתנצל על כך. אבל אם ככה אתם מתייחסים אלי, אנא מחקו את הערכים שכתבתי. 79.179.232.223 22:14, 7 במרץ 2012 (IST)

כתיבת ערך[עריכת קוד מקור]

שלום דורית, מיד לאחר שהעליתי את הערך סטבינול הוא נמחק על ידך. אשמח להבין מדוע. ישנן חברות מזון רבות בתעשייה הישראלית שכתבו ערכים בויקיפדיה (למשל לחם אנג'ל, אסם, שמן תעשיות ועוד). המידע שכתבתי לא היה פרסומי אלא אינפורמציה על החברה. אם תוכלי לפרט כיצד ניתן להעלות ערך אודות החברה שלנו אודה לך מאד. יום נעים!

שלום ותודה על פנייתך. לטעמי, הערך נכתב במתכונת פרסומית. מדובר בחברה קטנה למדי (24 עובדים) ונראה כקידום מכירות למוצר המרכזי. אני יכולה להבין ערך מאוזן על סטיביה, אך פחות על חברה קטנה שמייצרת ממתיק מלאכותי ממנו. בברכה, דורית 12:40, 8 במרץ 2012 (IST)

חג שמח[עריכת קוד מקור]

חג שמח!

תודה רבה, חג שמח! יניב שיחה 15:19, 8 במרץ 2012 (IST)

תודה על מה? חג שמח והרבה משלוחי מנות עם שוקולד משובח בפנים חיוך אדום דורית 15:23, 8 במרץ 2012 (IST)
כלום... :) אין לי איזו אמירה שנונה, אבל לפחות קצת אדום אני יכול להוסיף... ואכן, משלוחי מנות עם שוקולד משובח לרוב (-: המשך יום נעים, יניב שיחה 17:06, 8 במרץ 2012 (IST)
גם לי אין אמירה שנונה, לכן קבל תמונה :-) חג שמח! דורית 17:26, 8 במרץ 2012 (IST)
מצטרפת אל הברכות, חג שמח וחביב לך דורית, יעל י 17:29, 8 במרץ 2012 (IST)

וק:מק[עריכת קוד מקור]

רק רציתי להיות בטוח שאין צורך. בר הראל - שיחה - תרומות 16:47, 8 במרץ 2012 (IST)

כן, אין צורך Face-smile.svg. תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 16:49, 8 במרץ 2012 (IST)
אני יותר גרוע מאימא פולנייה חחח בר הראל - שיחה - תרומות 16:50, 8 במרץ 2012 (IST)
אני רק לא מבין למה מחקת את ההערה מדף השיחה של הערך. תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 16:51, 8 במרץ 2012 (IST)
אני לא חושב שהשאלה כל כך תיקנית. אולי באמת 2012 הוא סוף העולם ואולי לא. אם אתה יודע, אז אתה רשאי להחזיר את השאלה. קריצה בר הראל - שיחה - תרומות 16:53, 8 במרץ 2012 (IST)
תיקנית? באיזה מובן? לא ידעתי שיש לנו תקן לשאלות. יש כל מיני שאלות שאני לא יודע את התשובות אליהן ועדיין אני לא מוחק אותן. תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 16:57, 8 במרץ 2012 (IST)
השאלה שצריך לשאול היא, האם זה רלוונטי לדף ויוביל לשיפורו. והתשובה היא - לא. דורית 16:59, 8 במרץ 2012 (IST)
הקשב לדודה. אם הוא רוצה לדעת, שיפנה לויקיפדיה:הכה את המומחה, אפילו שאני עדיין לא חושב שהשאלה לגיטימית Im-yahoo.svg. בר הראל - שיחה - תרומות 17:37, 8 במרץ 2012 (IST)
אני תמיד חשבתי שהרף הוא יותר גבוה, האם זה מזיק לוויקיפדיה. והתשובה היא - לא. תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 00:10, 9 במרץ 2012 (IST)

חג הפורים![עריכת קוד מקור]

Red Wine Glass.jpg פורים שמח!
"בארבעה עשר, ונוח בחמישה עשר בו, ועשה אותו, יום משתה ושמחה." חג פורים ושושן פורים שמח Face-smile.svgכיכר השבתשיחהשָׁמוֹר וְזָכוֹר
חג פורים ושושן פורים שמח ושבת שלום כיכר, דורית 12:09, 9 במרץ 2012 (IST)

"ויקיפד הבית"[עריכת קוד מקור]

שלום דורית, היכן דף המדיניות בענין ויקיפד הבית? אם ימצא/יכתב, הייתי שמחה להיות ויקיפדית הבית בנושא מסוים (רמז: לא בתחום שעליו כתבתי את עבודת הדוקטור שלי). ועד שלא ימצא הדף, אסבור ש"ויקיפד/ית הבית" אינו עולה בקנה אחד עם מדיניות ורוח הוויקיפדיה. אשמח לדעתך בענין ופורים שמח :) יעל י 06:56, 9 במרץ 2012 (IST)

זהו ביטוי ותו לא. דורית 12:08, 9 במרץ 2012 (IST)
תודה ושבת שלום, יעל י 14:04, 9 במרץ 2012 (IST)

לדודה שלנו שלוש פינות[עריכת קוד מקור]

גם לאוזן המן יש שלוש פינות, אבל הדודה יותר חשובה. פורים שמח! בר הראל - שיחה - תרומות 19:07, 9 במרץ 2012 (IST)

חג שמח, מנטר חיוך אדום דורית 21:51, 9 במרץ 2012 (IST)
לפחות יש מישהו שמעריך משהו. בר הראל - שיחה - תרומות 18:13, 10 במרץ 2012 (IST)

User:GedawyBot[עריכת קוד מקור]

Hi, I made a request for bot flag, I hope you approve it. Thanks in advance.--M.Gedawy 20:54, 10 במרץ 2012 (IST)

הצבעה[עריכת קוד מקור]

שלום דורית, ביום שישי הודעת כי הצבעה תתקיים במוצאי שבת בשעה 21:0. אם כך, מדוע המילה "דיון" מתנוססת בראש ההצבעה ולא המילה הצבעה. תודה רבה מראש, ושבוע פורה ומוצלח לך, יעל י 21:13, 10 במרץ 2012 (IST)

היכן כתבתי בדיון זה את המילה הצבעה? עקשנותך וניסיונך הדווקאי להפריע, אינו ראוי. דורית 21:18, 10 במרץ 2012 (IST)
את צודקת אהובתי, כתבת "הליך הבחירה" - אני פרשתי זאת כהצבעה. סליחה אם טעיתי.
"עקשנותי" - אני מקבלת באהבה את כל מה שתכתבי על מידותי.
"נסיוני" - לא נסיון, אלא השתתפות בפועל כויקיפדית מן המנין.
"הדווקאי" - רציני ושקול. אני חולקת לפעמים על דעותיהם של האחרות/ים.
"להפריע" - למה? אני מבקשת מאוד שתעני על השאלה: במה לדעתך ניסיתי להפריע?
"אינו ראוי" - כפי שכתבתי לעיל, אני מקבלת באהבה כל שתכתבי אלי ועלי.
אהבה היא מעל לחשבונות, כל מה שתאמרי אקבל. עם זאת אני מפנה את תשומת לבך לעובדה שאת מכאיבה לי.
ושוב, סליחה על הטעות שלי לעיל לא "הצבעה" אלא "הליך הבחירה". אבל המילה דיון אינה מתאימה, אין זה דיון חופשי, אלא דעות שנכתבות ונספרות. יעל י 21:32, 10 במרץ 2012 (IST)
בהעדר תשובה לשאלתי המודגשת בקו, עלי להבין שלא ניסיתי להפריע, והמילים שלעיל, נאמרו רק בעידנא דריתחא; תודה. יעל י 23:27, 10 במרץ 2012 (IST)
בהתחשב בזה שאת מנסה להשיג את תשומת ליבי בכל דרך וללא הרף וממשיכה בכך באופן עקבי ואפילו במחיר של תשומת לב שלילית, לאור ניסיונותיך הבלתי פוסקים, הייתי אומרת שאת ממשיכה להפריע ולהטריד. אנא, ולא בפעם הראשונה, חדלי כי לא נעים לי לחזור שוב ושוב על שברור לכל חוץ ממך. דורית 23:40, 10 במרץ 2012 (IST)

@[עריכת קוד מקור]

--‏sir kiss שיחה 21:56, 10 במרץ 2012 (IST)

אני רק שאלה[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב,

רק רציתי לשאול אם ידוע לך על כותבות שהוצע להן לשמש בירוקרטיות? מפריע לי שכל המועמדים שלנו מאותגרים שחלתית. ליאור पॣ • י"ח באדר ה'תשע"ב • 17:49, 11 במרץ 2012 (IST)

שחלה כמובן, לא קובעת את המגדר, רק את המין הביולוגי. לי אישית לא ידוע על כאלה. כמובן שכל תורמת יכלה להציע את עצמה כפי שעשה אחד המועמדים שלא קיבל הצעה בדף שיחתו. נויקלן - ש 17:53, 11 במרץ 2012 (IST)
אם יש משהו שמאפיין את הדיון הנוכחי באשר לביורוקרט נולד, זה שלי - לא מספרים כלום פה. לכן התשובה לשאלתך היא לא, לא ידוע לי. ערב נעים, דורית 20:46, 11 במרץ 2012 (IST)

משתמש:Dekel E/חקלאות ישראל[עריכת קוד מקור]

שלום דורית, אבקש שתבדקי את הערך הנ"ל. בברכה, ההר אדרניק  •  שיחה, עזרו ותרמו למיזם החבובות. 19:04, 12 במרץ 2012 (IST)

עדיף שתבקש ממי שמתעניינים או מבינים בתחום. נסה לפרסם הודעה בלוח מודעות. בהצלחה, דורית 19:14, 12 במרץ 2012 (IST)

תודה.[עריכת קוד מקור]

כפי שכתבתי- בתום לב. --Akkk - שיחה 01:41, 14 במרץ 2012 (IST)

זה היה ברור לי. ובבקשה. לילה טוב, דורית 01:46, 14 במרץ 2012 (IST)

הזמנה[עריכת קוד מקור]

שלום דורית, רציתי לבדוק אפשרות שתתארחי בסדנה למשפט וטכנולוגיה שאלמד בשנת הלימודים האקדמית הבאה, באונ' ת"א. התוכלי בבקשה ליצור איתי קשר באפיקים פרטיים יותר? תודה, פרופ' מיכאל בירנהק, הפקולטה למשפטים, אונ' ת"א.

שלום פרופ' בירנהק. תודה לך על פנייתך. שלחתי לך דוא"ל בעניין. בברכה, דורית 22:36, 14 במרץ 2012 (IST)

היי דורית יקירה[עריכת קוד מקור]

בס"ד היי מה שלומך? לפי מה שהבנתי מיעל, היום אני אמורה לסיים את תפקידי בביכורים, יעל אמרה לי שבזמנו הראל אמר לה שסיום הכהונה שלנו הוא היום, יעל כבר סיימה, אבל מכיוון שנשארתי לאחר סיום תפקידה, רציתי לדעת אם זה עדיין בתוקף. זה מאד חשוב לי כי היום תיכננתי לצאת לחופשת ויקי. (אל תדאגי, זו תהיה חופשה קצרה). תודה, ליאתשיחה • (מישהי שאיכפת לה) 13:16, 15 במרץ 2012 (IST)

שלום ליאת, מה שלומך? סליחה על התגובה המאוחרת, היה יום ארוך בעבודה. צאי לחופשה בנחת, אין מה לדאוג. אופק יוכל להתמודד עם העניין. דורית 21:36, 15 במרץ 2012 (IST)
בס"ד הכל טוב דורית יקירה, או.קיי אז בבקשה תודיעי לאופק שסיימתי את התפקיד, ותדאגו למצוא לי מחליף/מחליפה. ליאתשיחה • (מישהי שאיכפת לה) 22:14, 15 במרץ 2012 (IST)
ליאת, תודה רבה לך על כל מאמציך, השקעת זמנך והנעימות שבה קיבלת את פני החדשים לשורותינו. אודיע לאופק כי את עוזבת, אך אין צורך למצוא לך מחליפה, העבודה אינה כה רבה בימים אלו והוא יוכל להתמודד עימה בינתיים. ליל מנוחה, דורית 22:19, 15 במרץ 2012 (IST)
בס"ד תודה לך דורית יקירה, חיממת את ליבי, אני לא עוזבת את ויקיפדיה, אחזור לכאן לאחר חג הפסח. ליאתשיחה • (מישהי שאיכפת לה) 22:22, 15 במרץ 2012 (IST)
על לא דבר. שוב תודה על כל שעשית וחופשה נעימה! חג פסח שמח וכשר לך ולכל בני משפחתך, דורית 22:23, 15 במרץ 2012 (IST)
ליאת, תודה רבה לך על שיתוף הפעולה שלך. ערב טוב. ‏אופקאלףשיחההצטרפו למיזם המקורי!‏ 22:26, 15 במרץ 2012 (IST)
בדיוק באתי לכתוב לך בשיחתך. ליל מנוחה לשניכם ובהצלחה לדף הביכורים. דורית 22:28, 15 במרץ 2012 (IST)

מרטיני (קוקטייל)[עריכת קוד מקור]

עניתי לך בדף השיחה. את מוזמנת להגיב כדי שהנושא ייסגר.A_Holy_Bartender - שיחה 17:18, 17 במרץ 2012 (IST)

הסרת תבנית[עריכת קוד מקור]

שלום דורית, הסרת מהערך אמת ושקר את תבנית שינוי שם שהצבתי לפני ארבעה ימים, כתבת שעברת זמנה... אבנר - שיחה 17:47, 17 במרץ 2012 (IST)

היא אינה אמורה להישאר זמן רב בשיחה. אתה יכול להפנות דרך לוח המודעות אם ברצונך לפעול בזהירות יתרה. בכל מקרה, אם יש לך ידע מספק ומאחר ואין התנגדות, אני מניחה שאפשר להעביר. דורית 17:50, 17 במרץ 2012 (IST)
אוקיי, אעביר. אבנר - שיחה 17:59, 17 במרץ 2012 (IST)
אינני יכול לעשות זאת מבחינה טכנית מכיוון שכבר קיים דף הפנייה בשם אמת. אודה לעזרתך. אבנר - שיחה 18:08, 17 במרץ 2012 (IST)
יש היגיון בהפניה הזו, למה בעצם זה לא אמת (פילוסופיה)? דורית 18:11, 17 במרץ 2012 (IST)
הערך אמור להתייחס למובן המלא של אמת ולא רק בפילוסופיה. כרגע אין אף ערך אחר על אמת בויקיפדיה. אמת ושקר (משפט) הוא קצרמר שאפשר להכלילו באמת; כך גם לגבי אמת ושקר בלוגיקה. הבלבול היחידי שיכול להיות הוא עם אמת כסימנה של מפלגת העבודה הישראלית בבחירות. אבנר - שיחה 18:30, 17 במרץ 2012 (IST)
אני צריכה להרהר בעניין. בתקווה שתסלח לי, אשמח לחדש את הדיון מחר בערב. שבוע טוב, דורית 23:12, 17 במרץ 2012 (IST)
קצת איחרתי, סליחה. אני חושבת שאנחנו צריכים דעת משפטן/ית לגבי האיחוד של אמת ושקר במשפט. אח"כ אפשר לשים תבניות איחוד על הערכים המדוברים במשפט ולוגיקה ואם אין התנגדות, לאחד. יש לי שאלה נוספת, אתה מתכוון להרחיב את הערך "אמת"? אפשר ליצור ערך על אמת ובמקרה הצורך לקשר לדף פירושונים שנקים. זו לא הבעיה. השאלה היא מה הערך יכלול. בברכה, דורית 13:13, 20 במרץ 2012 (IST)
צהריים טובים. אני מקווה להרחיבו בתקופה הקרובה. הכוונה היא שהערך יכלול את כל המובנים של המושג אמת. אבל מטבע הדברים עיקרו יהיה פילוסופי. הדוגמא שעומדת לנגד עיניי היא הערך המקביל באנגלית. אולי הפשוט יהיה להתחיל מהרחבת הערך אמת (פילוסופיה) ובהמשך לשים תבנית איחוד ודף פירושונים. האם תאשרי לי לשנות את שם הערך הנוכחי לאמת (פילוסופיה)? אבנר - שיחה 14:11, 20 במרץ 2012 (IST)
אתה לא צריך "אישור" ממני. אנחנו פשוט דנים ומחליטים יחד עם מה הנכון באנציקלופדיה. הרעיון שלך טוב לדעתי. תתחיל מהרחבת הערך ונראה לאן אנחנו ממשיכים משם. את דיון האיחוד אפשר אגב, להתחיל מעכשיו. אוסיף את התבניות המתאימות. שיניתי את הערך הקיים לאמת (פילוסופיה). באופן עקרוני אם לא תהיה התנגדות, אני לא רואה מניעה מלהעביר לאמת. דורית 15:02, 20 במרץ 2012 (IST)
תודה. אבנר - שיחה 15:08, 20 במרץ 2012 (IST)

דקל[עריכת קוד מקור]

היי דורית

ראי בבקשה את בקשתי לשחרור בדף בקשות ממפעילים. גילגמש שיחה 15:11, 18 במרץ 2012 (IST)

ביורוקרט נולד - תוצאות[עריכת קוד מקור]

היי דורית. הדיון הסתיים לפני יומיים. למתי צפויות התוצאות? תומר - שיחה 20:08, 19 במרץ 2012 (IST)

שלום תומר. אנחנו עדיין דנים בעניין, אני מקווה שבקרוב נגיע להחלטה המסכמת. דורית 20:47, 19 במרץ 2012 (IST)

מקאו ספיקס[עריכת קוד מקור]

שלום דורית. מדוע נמחק הערך ?

Ittay Golan - שיחה 21:04, 19 במרץ 2012 (IST)

שלום איתי. הערך נמחק כיוון שהיה קצר וחסר מקורות. בברכה, דורית 21:04, 19 במרץ 2012 (IST)
מקווה שעזרתי. דורית, ערך שהוא על בעל חיים, אודה לך שתיידעי אותי (יש לי את הדרכים שלי למצוא מקורות בתחום זה) לפני שתמחקי אותו. -יונה בנדלאק - שיחה 14:22, 20 במרץ 2012 (IST)
תודה יונה. יום נעים, דורית 14:57, 20 במרץ 2012 (IST)

המנקה הגיע[עריכת קוד מקור]

שלום לך, תרצי שאעשה את הניקיון השנתי בדפי הjs שלך? נראה שזה נדרש מאוד. מתניה שיחה 18:25, 20 במרץ 2012 (IST)

ודאי! אבל תיזהר עם הפינות האפלות זה יכול לשאוב אותך פנימה, ולעולם לא תימצא שוב. דורית 18:28, 20 במרץ 2012 (IST)
מתניה, תודה רבה על המאמצים! עם זאת, זה עדיין לא עובד כשמוחקים שיחות. יש סיכוי שתוכל לאתר את הבעיה? דורית 18:50, 20 במרץ 2012 (IST)
אחח, נותנים לך אצבע את רוצה את כל היד. כן, אני חושב שאני יודע מה הבעיה, איפה חיים כשצריך אותו? מתניה שיחה 18:58, 20 במרץ 2012 (IST)

חסימה לאחר תבנית ניסויים[עריכת קוד מקור]

אנא ראי הדיון בסוף דף שיחתי. טישיו - שיחה 18:51, 21 במרץ 2012 (IST)

פולמוס המשיחיות בחב"ד[עריכת קוד מקור]

שלום דורית!

כאחד שמתמצא בנושא חושבני שיש לי מה לתרום לפרקים הלוקים בחסר של הערך.

למשל, בנושא ההתייחסותם של גדולי ישראל לסוגיא, יש בידי כמה ציטוטים שמשום מה לא נכנסנו. בכלל, זה פרק עלוב ביותר ביחס למה שהוא יכול להיות. ראי לדוגמא את הפרק המקביל באנגלית ביחס לעברית.

מלבד זאת, יש עיוות בהצגת יחסו של הרב אהרן סולובייציק לנושא, כשבערך באנגלית מובא ציטוט הבהרה שלו בנושא.

אבקשך לפתוח את הערך לעריכה. בן ארי - שיחה 08:10, 25 במרץ 2012 (IST)

ערכי :חב"ד", חשופים זה זמן רב למלחמות עריכה, ולכן הם סגורים. כיוון שאתה משתמש חדש, וטרם ניתן לעמוד על אופי פעילותך, אנא כתוב את עריכותיך בארגז חול, ולאחר מכן הפנה אותם לביקורת עמיתים. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 09:02, 25 במרץ 2012 (IST)
אריאל כתב יפה, ערכי חב"ד נמצאים תחת ויכוחים סוערים וערך זה לא יפתח לעריכה בזמן הקרוב, אם כי באמת רצוי לבדוק לנסות להתחיל להתניע את הדיון מחדש כדי להגיע להסכמות. עם זאת, הסכמות אלו לוקחות זמן רב בשל אופי הדיון המורכב. אם ברצונך להשתתף בדיון ולהציע תכנים נוספים, אז אין מנוס מכתיבתם בארגז חול ופנייה לשיחה לבקש את דעתם של אחרים בעניין. דורית 18:34, 25 במרץ 2012 (IST)
אני מתחיל לעבוד על העניין. אשתדל גם ללמוד את נושאי השיחה השנויים במחלוקת כדי לכתוב בצורה אובייקטיבית. אם כי אין מנוס מלערוך פרקים מסוימים בערך שהם פשוט 'מפוספסים'. חבל שנושא כזה מרתק ביהדות ייראה כמו שהוא נראה כעת.בן ארי - שיחה 08:14, 27 במרץ 2012 (IST)
שיהיה בהצלחה. חג שמח, דורית 12:09, 27 במרץ 2012 (IST)

שאלה[עריכת קוד מקור]

שלום הייתי רוצה לשנות את שם המשתמש שלי. האם ניתן לעשות זאת? תודה מראש. פרל - שיחה 23:11, 26 במרץ 2012 (IST)

כן, ודאי. אבל יש לך שם יפה. בטוח? אפשר להשאיר הודעה בויקיפדיה:שינוי שם משתמש. דורית 12:09, 27 במרץ 2012 (IST)

הצבעה שהוטתה[עריכת קוד מקור]

שלום דורית. אני כותב כאן כי איני בטוח לאן לפנות. הצבעה זו בדבר בית המשפט העליון הוטתה, לאחר שמוטי השתתף בה שלוש פעמים למרות שהיה חסום. בקיזוז הצבעות אלה התוצאה מתהפכת. תודה, נרו יאירשיחה • ד' בניסן ה'תשע"ב • 16:45, 27 במרץ 2012 (IST)

שלום נרו. בהתאם לקריטריונים שקבענו בזמנו (ויקיפדיה:פרשת בובות קש 2011#הצבעות מחיקה והצבעות מחלוקת, סעיף 1), יש לפתוח הצבעה מחודשת. אני מציעה רק לתת שהות של יום-יומיים עקב הזמן שעבר, לדיון בזק בשיחה כדי לשמוע אם יש דעות נוספות או רעיונות חדשים. לאחר מכן, אפתח את ההצבעה מחדש. חג שמח, דורית 19:29, 27 במרץ 2012 (IST)

ערך[עריכת קוד מקור]

ערך חדש שכתבתי. אשמח אם תעברי עליו, צהריים טובים, יעל - שיחה 12:46, 28 במרץ 2012 (IST)

ליגת העל הפלסטינית[עריכת קוד מקור]

היי,

ערך שהועלה קומפלט היום כולל תחביר ויקי, ואת מחקת אותו בעבר בגלל שהוא היה של מקסים וכו'. יש זהות לערך המחוק? כי אם כן, נראה לי שהמזיק הזה חזר לפעילות. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 23:11, 31 במרץ 2012 (IDT)

הוא אכן חזר לפעילות (ואני צריכה לטפל בזה באמת), אך ייתכן שדווקא הנ"ל, לא הוא. אם כי, יש זהות מאד גבוהה בין הערך הנ"ל לקודם, סביר להניח שעקב תרגום מאותו מקור. אני אפנה לעמרי כדי שיראה אם השגיאות עדיין קיימות. תודה וחג שמח. דורית 21:42, 1 באפריל 2012 (IDT)
בלי קשר לזהותו של כותב הערך, אני ממליץ למחוק את הערך היות שהוא לא מתבסס על מקור מידע רשמי ואמין, בדומה לערך שמקסים כתב. זה ערך שהוא נזק לוויקיפדיה ותו לא. עמרישיחה 07:17, 5 באפריל 2012 (IDT)

אימייל[עריכת קוד מקור]

לילה טוב,
אפשר לשלוח? זה קשור לוויקיפדיה, אבל אני מעדיף בכל זאת, אם אפשר, לשאול באימייל. בכבוד רב ובברכת חג שמח, יניב שיחה 21:46, 1 באפריל 2012 (IDT)

כמובן. אך כדאי לעשות זאת במהרה, כי אני פה רק לכמה דקות. סליחה, דורית 21:49, 1 באפריל 2012 (IDT)
שלחתי. יניב שיחה 21:52, 1 באפריל 2012 (IDT)
השבתי. דורית 21:55, 1 באפריל 2012 (IDT)

משתמש:אהרן יהושע צוקר[עריכת קוד מקור]

דורית שלום. ברוקולי החליט שמשתמש זה הוא האנציקלופדיסט, ובהתאם שחזרו הוא וגילגמש את כל עריכותיו, וברוקו ביקש את חסימתו. לי יש ספקות רבים באבחנה הזו - זה בהחלט בגדר היתכן, אך לדעתי רחוק מוודאות.
אם לפעול לפי הכלל "חף עד שתוכח אשמתו", לדעתי יש להסיר את בקשת החסימה ולהחזיר את עריכותיו לערכים, ולהסביר לו בדף השיחה מה פה קרה פה. אם לאחר מכן יתברר שברוקו צדק, נוכל לפעול בהתאם - הנזק אינו רב, חוץ ממעט אבדן כבוד. אולי יש לברוקולי מידע סודי בנושא - אם כך, ואם הוא יכול להציג את המידע לאחד המפעילים אז כמובן יש לפעול לפי מידע זה. קיפודנחש - שיחה 20:43, 5 באפריל 2012 (IDT)

עיון קל בעריכותיו היה מגלה זאת. כניסה לערכים שיש עליהם מתקפת השחתות מצד האנציקלופדיסט (ע"ע ארץ ישראל השלמה), הכרת תחביר ויקי בצורה טובה מאוד, והכרה של דפים שאין שום סיכוי שמשתמש חדש ותמים יכיר. דבר אחד בטוח - משתמש תמים זה לא. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 21:03, 5 באפריל 2012 (IDT)
כפי שכתבתי בוק:במ - אני מסכים עם ברוקו שככל הנראה לא מדובר במשתמש חדש. יחד עם זאת, ואפילו יחד עם העובדה שהוא ערך בערכים שהאנצ' מגלה בהם עניין, אי אפשר לראות בכך "הוכחה". בהכירי את ברוקולי, הרי שאם הייתי צריך להמר, הייתי מהמר שהוא צודק; אבל האפשרות שמדובר במישהו אחר בכל זאת קיימת. יש מספר התנהגויות לא אופייניות לאנצ' (למשל תוכן דף המשתמש - האנצ' לפעמים מתחמק, אבל כשלוחצים אותו לקיר הוא בדרך כלל מודה שזה הוא). בהחלט יתכן שמדובר באנצ' שסיגל לעצמו צורת פעילות חדשה, אבל לדעתי זה רחוק מאד מוודאות. בכבוד - קיפודנחש - שיחה 21:09, 5 באפריל 2012 (IDT)
קיפודנחש - גם כשחוסמים בובת קש שמזוהה "בוודאות" אנחנו לא בעצם בטוחים. חקיינים אווילים לא חסרים לנו. אני מודע לכך שהזיהוי כאן פחות ודאי, אבל בשורה התחתונה מדובר במישהו מאוד לא תמים. המשחקים האלה עם בובות קש מפריעים להתנהלות האתר, וצריך לגלות כלפיהן יחס מחמיר. היחס המקל שנהגו כאן בעבר הוביל לפרשת הבובות (לדעתי) ולזה שמשתמשים חסומים הרשו לעצמם לצפצף על החסימות שלהם. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 21:12, 5 באפריל 2012 (IDT)
קיפוד - לאור פעילותו המתוגברת של האנצ' לקראת החג, אני מציעה לבקש בדיקה, כך נוכל להבין את המצב לאשורו. חג שמח. דורית 13:34, 6 באפריל 2012 (IDT)

ערב פסח[עריכת קוד מקור]

ערב חג רציתי להגיד לך *תודה רבה*, בין השאר על תשומת לבך ועל הערותיך גם במילים וגם בין השורות, גם אם נגעו אל בכלל וגם אם נגעו בי, וגם אם היו בהן אי הסכמה ותפיסות שונות של עניינים שעמדו על הפרק, כי לאחר התבוננות, הרגשתי נתרמת מהשוני המרהיב. תודה לך דורית וחג אביבי שמח חיוך ירוק יעל - שיחה 12:05, 6 באפריל 2012 (IDT)

חג שמח. דורית 13:35, 6 באפריל 2012 (IDT)

חג פסח שמח ![עריכת קוד מקור]

3matzot.jpg חג הפסח
"וַאֲמַרְתֶּם זֶבַח פֶּסַח הוּא לַה'" חג אביב שמח ופסח כשר Face-smile.svgכיכר השבתשיחהשָׁמוֹר וְזָכוֹר 15:23, 6 באפריל 2012 (IDT)
חג פסח שמח וכשר לך ולכל בני משפחתך :) דורית 17:28, 6 באפריל 2012 (IDT)

חג שמח וההוא עם השפם :)[עריכת קוד מקור]

היי דודה!
שהיה לך ולבני/בנות ביתך חג שמח, מקסים, שופע אוכל טעים ונטול הדבר הנוראי ההוא ששאר האשכנזים אוהבים ואני לא מבין איך, משפחתי ורגוע Face-smile.svg
כשיהיה לך זמן, אני אשמח לקבל חוות דעת ממך על טיוטת ערך שאני עובד עליה, לשפם והאגדה - אוריאל יקותיאל!
הטיוטה ממש פה: משתמש:Eranglo/אוריאל יקותיאל - אני אשמח להערות בדף השיחה Face-smile.svg
המשך יום מעולה!
Eranglo - שיחהקוניצ'יווה! הצטרפו למיזם יפן :) •‏ לא יותר טוב כלום מכמעט 15:28, 7 באפריל 2012 (IDT)

אוח, מדובר במאממת, הורסת, הורגת, אני כבר מתעלפת. אבל למרות שהוא ראוי לתהילת עולם ולמרות שמדובר באישה ובשפם הכי מטופח שראיתי מאז סטאלין, אני לא משוכנעת שהנ"ל זכאי לערך. לפחות בינתיים. חג שמח! דורית 21:02, 7 באפריל 2012 (IDT)

למה מחקת?[עריכת קוד מקור]

את מה שכתבתי על אלו שמנקדים אחרי הערות שוליים?, למה פשוט לא שמת קישור לדיון הקודם שכבר "נגנז". אין לי מושג איך עושים זאת, ואם היה לי הידע כך הייתי עושה. בגלל שהדיון חשוב לי וחשוב לויקי, אני משוכנע שמחיקתו אינה נכונה ומבקש ממך להחזיר אותו, במתכונת מסויימת, לשיח. בברכה.

דווקא יש לי התחושה שיש לך מספיק ידע. הדיון היה, והסתיים. ומקומו בכל מקרה אינו בכיכר העיר. מלבד זאת, דיון שמסתיים ב"אני בעד לחסום מעריכה את מי שלא יכבד כלל מקיף זה." אינו ניסיון לדיון פרודוקטיבי אלא, במחילה, ליצירת פרובוקציה. וכאלו, יש לנו בשפע גם בלעדיך. בברכה, דורית 14:41, 9 באפריל 2012 (IDT)
מנין לך שהסתיים?, היכן מקומו של דיון כזה לשיטתך?, כן אני בעד לחסום מי שלא מכבד כלל אוניברסאלי כזה, כנראה אכפת לי מסוגיית קלות העריכה בויקי יותר ממך.
ואני מציעה שתעיין בויקיפדיה:פרלמנט/ארכיון 44. חג שמח, דורית 20:53, 9 באפריל 2012 (IDT)

סחר נשים בישראל[עריכת קוד מקור]

האם את מסכימה לפחות עם רוח דבריי? כלומר, האם עריכותיי ברוח זו ייתקלו בהתנגדות מצידך? מיסטר דבֶּליו ~ T ~ בית המשפטים העליון 14:57, 9 באפריל 2012 (IDT)

אני חוששת שאתה מגזים, ראה כמה עורכים ערכו אותו לפניך ולא סברו כמוך. והזקוק אתה לאישורי כדי לערוך? אך אני מציעה בחום שבשם ה"יבשושיות" שאתה מבקש להטיל על הערך, לא תעקר אותו מתוכנו. דורית 15:01, 9 באפריל 2012 (IDT)
ייתכן שאני מגזים, אבל זו התחושה שקיבלתי כשקראתי את הערך. רציתי לקרוא ערך מעניין, ויצאתי עם תחושה של ערך מלא סטטיסטיקות + פרשנויות חסרות מקור[1]; קביעת דעות כעובדות, גם הן חסרות מקור[2]; עובדות הנכונות גם לערך הכללי, ואינן ייחודיות לישראל[3]; ניסוח המנסה לעורר את החוש המוסרי של הקורא[4] ועוד.
הערך למעשה, מבלבל בין התיאור האנציקלופדי של העובדות לבין פרשנותן בהיבט החברתי. הפרשנויות וההיבטים המוסריים צריכים להיכתב בערך, אך בתנאי שהערך יציג מבנה מסודר של פרקים כשפרק אחד מתוכם יוקדש לנושא החברתי והמוסרי.
התוצאה הכללית מהליקויים בערך היא ההרגשה אותה תיארתי בתבנית. למעשה גם הניסוח הכללי בערך אינו מן המשובחים, והוא מושפע מניסוח עיתונאי קלאסי. עם זאת, אין לי את הכלים הדרושים לבצע עריכה מאסיבית בערך, וכמו כן אני צופה התנגדויות. אעשה כמה עריכות קטנות ואקווה שמישהי תשקיע לבנות ערך יותר טוב לנושא חשוב זה.
בברכה, מיסטר דבֶּליו ~ T ~ בית המשפטים העליון 15:25, 9 באפריל 2012 (IDT)
 1. ^ "על פי ההערכות[דרוש מקור]גילן הממוצע של הנשים הנסחרות למטרות זנות הוא 23, ורובן מובאות ממזרח אירופה: מולדובה, אוקראינה ורוסיה. רק 9% מהן דיווחו כי בעבר עבדו בזנות, משמע: רובן עבדו בזנות לראשונה בישראל. 29% דיווחו כי היו מובטלות במדינת מוצאן; אלו שעבדו, שימשו מזכירות, מורות, תופרות וכדומה, בשכר ממוצע של 38 דולר בחודש".
 2. ^ "שינוי ההגדרה מ"זונות" ל"קורבנות סחר", הוא מאבק לשוני המהווה חלק ממאבק למען זכויות הנשים המועסקות בזנות, מתוך הכרה כי שינוי ההגדרות מוביל לשינוי תפיסתי. ההגדרה של סחר בנשים באה להדגיש כי מדובר בקורבנות: נשים הנסחרות למטרות זנות וללא יכולת בחירה אמיתית תוך היותן נתונות לניצול ולפגיעה מתמשכת. זונה נתפסת כ"אחר", מודרת מהשיח ההגמוני ושרויה בשיח של הצפנה והשתקה. לעומת זאת, ההגדרה "קורבן סחר" היא הגדרה חדשה ומודרנית היוצרת הזדהות רבה יותר במסגרתו של השיח הליברלי על זכויות האדם ובמסגרת הביקורת על אכזריותה של הגלובליזציה".
 3. ^ ראי ציטוט קודם, וקבלי עוד אחד: "הנשים מועסקות בתנאים קשים של הרעבה, עבודה במשך שבועות רצופים עם יום חופש אחד בחודש במקרה הטוב. הן עובדות גם בתקופת הווסת, ובממוצע עובדות 13 שעות ביום. ענף הזנות מגלגל סכומי עתק, שמהם מקבלות הנשים עצמן שכר זעום".
 4. ^ "רק 9% מהן דיווחו כי בעבר עבדו בזנות, משמע: רובן עבדו בזנות לראשונה בישראל"
כאמור, תחושתי היא שאתה שוגה. בכל מקרה, מקומו של דיון זה אינו בשיחתי כי אם בדף שיחת הערך. בברכה, דורית 16:36, 9 באפריל 2012 (IDT)

דרושה תגובתך[עריכת קוד מקור]

אנו מצפים בכיליון עיניים לתגובתך קריצה בר הראל - שיחה - תרומות 13:30, 10 באפריל 2012 (IDT)

עד מתי תהיה לברוקולי חסינות?[עריכת קוד מקור]

שלום דורית, לצערי אני נאלץ להתלונן בפעם מי יודע כמה נגד ברוקולי, למרות שזה כנראה לא יעזור. כולם כאן יודעים שהוא מתנכל לי כבר יותר משנה, (יותר מ-30 מחיקות במרחב הערכים ועוד), אבל שום דבר לא נעשה בנידון. גם כעת כשחזרתי זמנית מפרישה הוא שוב מתנכל לי, אם זה בהטרדות בדף השיחה שלי, ואם זה במרחב הערכים, שם הוא עוקב אחרי העריכות שלי, ומוחק כל מה שהוא יכול. למשל בערך עמוס מנסדורף הוא מחק כותרת שהוספתי, אבל כאשר Sir kiss החזיר את הכותרת (תוך שינוי סדר קל), כמובן שברוקולי לא העיז למחוק לו. ברוקולי אף פעם לא עורך בתחום הטניס, הוא רק מחפש לעקוב אחרי ולקלקל עריכות שלי, בתקוה שאני שוב אפרוש, וכנראה שזה באמת מה שיקרה. אגב, גם שנים מחבריו מתנכלים לי מדי פעם, אבל בתדירות הרבה יותר נמוכה. לא הגיע הזמן לשים סוף להתנכלויות הבלתי פוסקות שלו, שמהוות תעודת עניות לויקיפדיה? חג שמח. אגסי - שיחה 17:56, 11 באפריל 2012 (IDT)

תגיד אגסי, לא הגיע הזמן שתפסיק לשקר, לרמות, להטעות, לקטר עד בלי די, ותתחיל לתת תרומה אמיתית למרחב הערכים כמו שסיר קיס עשה? בוודאי שלא מחקתי לו את הכותרת. הוא השקיע זמן ומצא עוד מידע רלוונטי על מנסדורף, ולא זרק איזה מבזקון חדשות כמו שאתה עושה. בשבוע האחרון השלמתי את כתיבתם של 5 ערכים חדשים שאין עוררין על חשיבותם, ואני עכשיו עסוק בכתיבתם של עוד 3. ומה אתה עושה? אל תטרח לענות אפילו. זה יהיה מביך מדי. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 18:01, 11 באפריל 2012 (IDT)
לא מחקת לו, כי למדת שכדאי להתחנף לאליטות, ואז הם לא מונעים ממך להתנכל לפשוטי העם. כל ילד מבין, שאתה עוקב אחרי העריכות שלי, רק כדי להתנכל לי. בושה שלמרות אנספור תלונות מוצדקות שלי, אף אחד לא שם קץ לתופעה הזו. אגסי - שיחה 18:10, 11 באפריל 2012 (IDT)
דורית, ברוקולי כל כך בטוח בחסינות שלו, שמיד אחרי התלונה שלי כאן, הוא ממשיך להטריד אותי בדף השיחה שלי. כאשר חברים מתלוננים בדף השיחה שלו, הוא מוחק את התלונות שלהם, כפי שהוא עשה פעמיים ב-8 באפריל. למה מותר לו למחוק מהדף השיחה שלו, להטריד אחרים, ולצפצף על כל הכללים כאן? אגסי - שיחה 18:49, 11 באפריל 2012 (IDT)
אגסי, לברוקולי אין חסינות. ואתה יודע זאת היטב. הערתי לו בעצמי על כך שעליו להקפיד היטב על התנהגותו ממש לא מזמן. אבל מי שהופך אותו ל"חסין" כדבריך, זה אתה עצמך. אתה בא ומתלונן שהוא מחק לך כותרת. שתי מילים. כמה מילים מאז נכתבו בעניין? אגב, לגופו של עניין אין כאן יותר מדי "עניין". הוא לא מחק לך תוכן, רק כותרת. אבל כשאתה בא ומתלונן נגד ברוקולי על דברים שאין בהם ממש, אל תתפלא אחר כך, שלא לוקחים את הערותיך ברצינות, גם אם יש בהן ממש. נקודה נוספת, למה בעצם אתה נמנע מלענות לשאלות בשיחתך? קשה לומר שזה שונה בהרבה ממחיקת תגובות (שזה אגב, מיותר בתכלית בעיניי ואני יכולה להבין למה זה מעורר אנטגוניזם). חג שמח, דורית 23:36, 11 באפריל 2012 (IDT)

סקריפטיאדה[עריכת קוד מקור]

שוב היא עושה בעיות? מיד אבדוק את העניין, גם לי לא עובד. חג שמח. ‏אופקאלףשיחההצטרפו למיזם המקורי!‏ 00:59, 12 באפריל 2012 (IDT)

מתי לא? אין מנוחה לרשעיות. ובכלל, נראה לי שאני צריכה לנצל אותך לכמה שיפורים ושיפצורים בעניין, כשיהיה יותר זמן. חג שמח :) דורית 01:03, 12 באפריל 2012 (IDT)
תמיד יש לי שפע זמן. אבל באמת, הרגישי חופשי לפנות. ‏אופקאלףשיחההצטרפו למיזם המקורי!‏ 01:14, 12 באפריל 2012 (IDT)
אז תלווה לי קצת זמן... :) ותודה! בהזדמנות הראשונה. לל"ט, דורית 01:26, 12 באפריל 2012 (IDT)
קודם כל, לא רק שלאופק אין זמן, אלא שאם מתגלה שהוא מבלה יותר מדי זמן בוויקיפדיה צריך לצעוק עליו, לגעור בו, ולשלוח אותו לחזור ללמוד. שנית, ערן, אנוכי, ואופק, לפי הסדר הזה, שברנו (כל אחת בתורה) ותיקנו (כנ"ל) את מדיה ויקי:common.js. בעזרת השם עכשיו הכל בסדר. קיפודנחש - שיחה 03:16, 12 באפריל 2012 (IDT)
בתור מבוגרת אחראית את עושה יופי של עבודה. אופק, תתכונן! ותודה לכולכם על העבודה שהשקעתם והתיקון המהיר. חג שמח! דורית 12:11, 12 באפריל 2012 (IDT)
אתה נותן לי יותר מדי קרדיט. דורית, אני מחכה. ‏אופקאלףשיחההצטרפו למיזם המקורי!‏ 18:22, 13 באפריל 2012 (IDT)

מארגז חול לערך[עריכת קוד מקור]

סליחה על הבורות, כיצד הופכים ארגז חול לערך? [העתק-הדבק או משהו אחר]? ר'ובן - שיחה 13:42, 12 באפריל 2012 (IDT)

אין צורך להתנצל. ניתן ללחוץ על לשונית ההעברה בראש הדף. כך תישמר היסטורית העריכה והקרדיט לתורמים. חג שמח, דורית 13:48, 12 באפריל 2012 (IDT)
אני צריך לבחור העברה לראשי? ר'ובן - שיחה 13:49, 12 באפריל 2012 (IDT)
כן. ותדאג לכך שהשם יתאים לשם הערך כפי שהוא צריך להופיע במרחב הראשי. דורית 13:52, 12 באפריל 2012 (IDT)
תודה רבה. חג שמח. ר'ובן - שיחה 13:54, 12 באפריל 2012 (IDT)
בשמחה. מחקתי את ההפניה, אני מקווה שזה בסדר מצדך. חג שמח, דורית 13:57, 12 באפריל 2012 (IDT)

וק:במ[עריכת קוד מקור]

אודה אם תתייחסי שם לבקשה שלי העומדת שם נלעבת. מיסטר דבֶּליו ~ T ~ בית המשפטים העליון 13:58, 12 באפריל 2012 (IDT)

דני כבר ביצע. תודה. מיסטר דבֶּליו ~ T ~ בית המשפטים העליון 14:02, 12 באפריל 2012 (IDT)
סליחה. לא היה לי מספיק זמן לכך. חג שמח, דורית 14:42, 12 באפריל 2012 (IDT)
אין על מה להתנצל. חג שמח גם לך, מיסטר דבֶּליו ~ T ~ בית המשפטים העליון 14:46, 12 באפריל 2012 (IDT)

חג שמח ![עריכת קוד מקור]

1850ukr pesah.jpg פסח שני
"...כְּכָל חֻקַּת הַפֶּסַח, יַעֲשׂוּ אֹתוֹ" חג פסח שני כשר ושמח Face-smile.svgכיכר השבתשיחהשָׁמוֹר וְזָכוֹר 16:12, 12 באפריל 2012 (IDT)
תודה כיכר. חג פסח שני שמח וכשר לך ולבני משפחתך. דורית 16:13, 12 באפריל 2012 (IDT)

ולנטיניאנוס השלישי[עריכת קוד מקור]

הי, לבקשתך טיפלתי למיטב יכולתי בעניין, וראי תגובתי בדף השיחה שלי. הציטוט צריך מראה מקום מסודר, אני לא הצלחתי למצוא את המקור, ההיתי פונה לאדם שהוסיף אותו, אולם נראה שהוא חסום בשל היותו בובת קש. בברכה--יום טוב - שיחה 19:39, 15 באפריל 2012 (IDT)

צהלול צהלוליים, תראו מי פה! זה לכבוד המימונה? וד"ש ממוסרי הקטן. הוא סיפר לי כמה דברים, אתה יודע. דורית 20:00, 15 באפריל 2012 (IDT)
:) יום טוב - שיחה
על כך נאמר, חכה חכה. דורית 21:17, 15 באפריל 2012 (IDT)

שיחה:ראובן לדיאנסקי[עריכת קוד מקור]

ערב טוב. אודה לתגובתך בדף השיחה הנ"ל. תודה, Lostam - שיחה 22:43, 15 באפריל 2012 (IDT)

כבר הייתי בדרכי לשם. השבתי. לל"ט, דורית 22:46, 15 באפריל 2012 (IDT)

ברונסקי ביט[עריכת קוד מקור]

תודה על השיפוץ היסודי שערכת בערך ברונסקי ביט האמת כבר כמעט התייאשתי, ועמדתי לבקש למחוק אותו כדי שאולי משתמש אחר פעם יכתוב אותו מחדש כמו שצריך. אבל את הגעת וגאלת ובכבוד --נתי שכן טוב - שיחה 07:25, 16 באפריל 2012 (IDT)

בבקשה. זה חלק מויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/מיזם שכתוב שאני משתדלת לקחת בו חלק. יום נעים, דורית 12:33, 16 באפריל 2012 (IDT)

העלאות[עריכת קוד מקור]

שלום דורית ותודה. אפשר לבדוק האם היו להעלאותי צפיות? אורלילי - שיחה כ"ה בניסן ה'תשע"ב 20:18, 17 באפריל 2012 (IDT)

אין בעד מה. את מתכוונת לתמונה ההיא? אני חייבת להגיד שאני לא ממש יודעת, אבל אפשר לנסות לבדוק מחר את סטטיסטיקת הצפייה. דורית 20:24, 17 באפריל 2012 (IDT)
לא ידעתי שאפשר אחרי מחיקה. שוב תודה. אורלילי - שיחה כ"ה בניסן ה'תשע"ב 20:39, 17 באפריל 2012 (IDT)
מעולם לא ניסיתי, כך של אוכל לומר לבטח. אבל, למיטב הבנתי, מה שתוכלי לראות זה את מספר הצפיות בדף הקובץ. אך זה שולב בדף כללי (שלא נזכיר שמו כרגע) עם צפיות רבות למדי, אז גם זה לא ייתן מדד טוב למספר הצפיות האמיתי. בכל מקרה, אני מעריכה שמדובר במספר מאד נמוך כך או כך. ערב נעים, דורית 20:55, 17 באפריל 2012 (IDT)

שי מנדיל[עריכת קוד מקור]

למחיקה, לתשומת לבך. ר'ובן - שיחה 20:26, 17 באפריל 2012 (IDT)

נמחק, תודה. דורית 20:27, 17 באפריל 2012 (IDT)

שיחת משתמש:YONI306[עריכת קוד מקור]

ערב טוב דורית. אנא ראי את ההתפתחות בדף השיחה הנ"ל. חסמתי משתמש זה לצמיתות. למיטב זכרוני, מאחר ומדובר במשתמש חדש, מותר לי כמפעיל לעשות זאת. אם שגיתי, או אם את חושבת שראוי לקצר את תקופת החסימה, אנא הרגישי חופשי לפעול בהתאם. Lostam - שיחה 22:09, 18 באפריל 2012 (IDT)

אם כי החסימה מוצדקת, היה עליך לפנות למפעיל אחר, למען הסדר הטוב, מאחר ומדובר בחסימה בעקבות דברים שכוונו נגדך. מיסטר דבֶּליו ~ T ~ בית המשפטים העליון 22:11, 18 באפריל 2012 (IDT)
לא חסמתי אותו בגלל דברים שכתב נגדי, זה רחוק מלפגוע בי או להטריד אותי. הוא הוזהר פעמיים, נחסם לשבוע בגלל התבטאות חמורה נגד נרו יאיר, ובדבריו כלפיי רק הוכיח שהוא לא הפנים ולא יפנים כיצד מתנהגים כאן. למען הזהירות אכן פניתי לבירוקרטית, וכאמור אקבל כל החלטה שלה בעניין. Lostam - שיחה 22:15, 18 באפריל 2012 (IDT)
צודק לוסתם. אין מדובר כאן באיזו מלחמת עריכה ביניהם או סכסוך בין השניים. הוא פעל כמפעיל בוויקיפדיה וכמי שבא להגן על הכותבים בה, זיהה מי שאינו יכול לפעול כאן בשיתוף פעולה ודרך ארץ, וחסם. דורית 22:21, 18 באפריל 2012 (IDT)
שוב, אין ספק שפעולתו של לוסטם - מפעיל מוערך ביותר - הייתה מוצדקת. אין גם ספק שהדברים נגדו היו רק ההוכחה וכו' לאחר ההתנהגויות הקודמות של החסום. אבל עדיין, למען קיום המדיניות כלשונה, היה על לוסתם לפנות למפעילה אחרת, וברור היה שהיא הייתה מבצעת זאת. רק משום מראית עין. לא עניין גדול, אבל בכל זאת. זה נראה כאילו: "פגעתי בך, אז חסמת אותי, הא?!" מיסטר דבֶּליו ~ T ~ בית המשפטים העליון 22:28, 18 באפריל 2012 (IDT)
ברגע שכתב מה שכתב נגד לוסתם הראה כי באופן שיטתי הוא מפר את כללי ההתנהגות כאן, שבגינם הוזהר. והרי אין בין השניים דבר וחצי דבר, כך שההצעה שיבקש כי אחרים יחסמו במקומו, מיותרת. דורית 22:36, 18 באפריל 2012 (IDT)
נו, שוין. מיסטר דבֶּליו ~ T ~ בית המשפטים העליון 22:37, 18 באפריל 2012 (IDT)

ליירד[עריכת קוד מקור]

המשפט הלא ברור הוא שריד מתרגום מכונה, והיווה כפילות עם התרגום הנכון המופיע בערך (A Lairdship carried voting rights in the ancient pre-Union Parliament of Scotland = הליירד היה בעל זכות הצבעה לפרלמנט העתיק של סקוטלנד מלפני האיחוד עם אנגליה). מיסטר דבֶּליו ~ T ~ בית המשפטים העליון 21:15, 22 באפריל 2012 (IDT)

*אנחה*. אם כך, טוב שהסרתי משפט זה. תודה, דורית 21:18, 22 באפריל 2012 (IDT)

אני רק שאלה[עריכת קוד מקור]

דורית שלום. שאלה כללית. היש אפשרות לעשות משהו? בברכה, ארימיסשיחה 16:39, 23 באפריל 2012 (IDT)

וברכה. זו שאלה כללית מדי, תמיד אפשר לעשות משהו. דורית 16:46, 23 באפריל 2012 (IDT)
עולות לי כמה דוגמאות לראש כרגע. אולי גם בהמשך. ארימיסשיחה 16:59, 23 באפריל 2012 (IDT)
אני מניחה שיש עוד דוגמאות למכביר. דורית 17:07, 23 באפריל 2012 (IDT)

ערב טוב[עריכת קוד מקור]

האם עריכות אלו שייכות לידידנו? Botend - שיחה 21:14, 23 באפריל 2012 (IDT)

כן. כל הכבוד על הערנות. ערב נעים, דורית 21:24, 23 באפריל 2012 (IDT)
הקרדיט ליניב. העירנות הייתה שלו :) Botend - שיחה 21:26, 23 באפריל 2012 (IDT)
חכה, חכה שאני אתפוס את מי שמינו אותו למפעיל. הוא לא משאיר לנו כלום לעשות זה. חוצפן. דורית 21:34, 23 באפריל 2012 (IDT)

שאלה[עריכת קוד מקור]

שלום דורית, רציתי לשאול אתך שאלה: למה מחקת לפני כעשרה ימים את הערכים אזוואד, דגל אזוואד וההפיכה במאלי (2012) בטענה "מקסים". תודה, דקל. ההר אדרניק  •  שיחה. 17:27, 24 באפריל 2012 (IDT)

שלום וברכה. מקסים הוא משתמש משתמש:MA1988. פרטים נוספים תוכל למצוא בדף המשתמש, וארכיוניו. דורית 17:34, 24 באפריל 2012 (IDT)
תודה Face-smile.svg. ההר אדרניק  •  שיחה. 17:35, 24 באפריל 2012 (IDT)
אין בעד מה. בברכה, דורית 17:37, 24 באפריל 2012 (IDT)

דף משתמש[עריכת קוד מקור]

מזה זמן מה אני תוהה לגבי מהותו של הבלונדה הממוקם בצד השמאל של דף המשתמש שלך. תוכלי להאיר את עיניי? TZivyAאהמ? • 22:14, 25 באפריל 2012 (IDT)

נאלצתי להקטינה קצת עקב הצורך הגובר ברוזי המסמררת. אבל לעניינו. הבלונדה, הידועה גם כבלונדה-מאמי, היא משתמשת עבר, זוהרת במיוחד, מאמממת ביופיה, מלבבת בשנינותה, שיודעת ללהטט בדיוק מופתי אפילו עם כובע תותי פרוטי, עקבי 10 ס"מ, קסטנייטות, ג'ומבוש, צ'רנגו, תופי בונגו, קונגה ותוף מרים בעת ובעונה אחת. במילים אחרות, משתמשת זו הפכה את הוויקי למקום טוב יותר, והיא חסרה. רק שהעקשן הזה מסרב לחזור. דורית 22:48, 25 באפריל 2012 (IDT)
אצלנו בכפר היו אומרים: "One Flew Over the Cuckoo's Nest" קיפודנחש - שיחה 00:36, 26 באפריל 2012 (IDT).
תגיד, איזה כפר זה, טודרא? ושם שרים גם והיא שעמדה? דורית 00:44, 26 באפריל 2012 (IDT)
כן וגם. קיפודנחש - שיחה 01:34, 26 באפריל 2012 (IDT)
Definitely Maybe. דורית 01:45, 26 באפריל 2012 (IDT)

צ'ריטי המתוקה[עריכת קוד מקור]

היי דורית, ראיתי את הודעתך. הגבתי לה. תודה רבה על הרצון לעזור. בברכת חג שמח ויום-עצמאות נהדר לכולנו.

ערן. Erancito - שיחה 00:45, 26 באפריל 2012 (IDT)

יום עצמאות שמח גם לך ערן. דורית 00:51, 26 באפריל 2012 (IDT)

עקיפת חסימה?[עריכת קוד מקור]

יש לי תחושה ש94.159.154.36 (שיחה | תרומות | מונה) הוא משתמש חסום ותיק מאוד שעוקף את חסימתו בפעם המי-יודע-כמה. לעיונך. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 19:53, 26 באפריל 2012 (IDT)

ייתכן מאד. עם זאת, עריכותיו אינן מזיקות ואי אפשר לומר בביטחון מלא שאכן מדובר במיודעינו, אבל בהחלט נמשיך לעקוב. תודה ויום הולדת שמח, דורית 20:37, 26 באפריל 2012 (IDT)
אין בעד מה ותודה. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 20:50, 26 באפריל 2012 (IDT)

שבוע עצמאות[עריכת קוד מקור]

PikiWiki Israel 2482 independence day aerial demonstration מטס יום העצמאות.JPG יום העצמאות
"לתפארת מדינת ישראל" שבוע עצמאות שמח Face-smile.svgכיכר השבתשיחהשָׁמוֹר וְזָכוֹר 18:53, 27 באפריל 2012 (IDT)
גם לך כיכר, ושבת שלום. דורית 18:56, 27 באפריל 2012 (IDT)

ולדימיר אלגאנוב[עריכת קוד מקור]

דורית,

אני חושב שבמקום להשקיע בבדיקת המידע (ערך של מקסים) עדיף למחוק אותו. דוד א. - שיחה 21:04, 28 באפריל 2012 (IDT)

שלום דוד, ערכים שלדעתך אין להם תקווה, מוטב לציין זאת באסם. אני מקווה בקרוב מאד לשוב ולעשות שם סדר. שבוע טוב, דורית 21:15, 28 באפריל 2012 (IDT)

ליגת ההוקי הקונטיננטלית, גביע גגארין[עריכת קוד מקור]

למה את משחזרת? העונה הסתיימה ויש אלופה חדשה. דוד א. - שיחה 12:28, 29 באפריל 2012 (IDT)

זה מקסים. דורית 13:00, 29 באפריל 2012 (IDT)

סניקרס[עריכת קוד מקור]

היי דורית. ראי כאן בבקשה. קולנואני העביר את הערך לשם חדש ללא דיון מוקדם. תחילה החזרתי את המצב לקדמותו על מנת לאפשר למשתמשים אחרים להביע את דעתם בנוגע לשינוי שם הערך, אך קולנואני החליט לכפות את דעתו על הקהילה, ושינה פעם נוספת את שם הערך. משום מה הוא טוען ש"סניקרס" הוא שמו המקורי של הערך, אך מעיון זריר בדף הגרסאות הקודמות מתבררת תמונה שונה. מה שלמעשה מצער בכל הסיפור הזה, זה שבדיוק לפני יומיים פנית אל המשתמש בבקשה לא להיכנס למלחמות עריכה, אך כנראה שהוא העדיף להתעלם מבקשתך. זאת למעשה גם הסיבה שפניתי דווקא אליך. אשמח לעזרתך. עמרישיחה 12:39, 30 באפריל 2012 (IDT)

נחסם על ידי למספר שעות. נויקלן 13:12, 30 באפריל 2012 (IDT)
תודה על הטיפול המהיר נויקלן. דורית 13:44, 30 באפריל 2012 (IDT)

,הרי בערך מסמודה יש הוספה מלאכותית שקרתה בגללי[עריכת קוד מקור]

זה מה שאני טוען

אין לזה שום סימוכין לכל הפסקה בלינק ,רצו להגיד על מישהו שהוא כמו בדואי, אז הוא בדואי ולא צ'רקסי ולא יהודי ולא צאצא של כנעני וכל השיטה של הוספה פיסקה אחת שקושרת בין המילה מסמודה לערך שלוך היא מלאכותית !!! שהרי אין את זה באנגלית היום 1.5 ,מה קשה להבין . הרי משם לקחתם ופירשתם את המושג מסמודה ולכן אם אין לכם הוכחות חותכות שכן זה מבוסס על הערך באנגלית , אז אל תמציאו שקרים !!!ותקשרו דברים על סמך תחושת הבטן !!! , שכן הביטוי בא לבטא ניתוק מהמודרניזציה בהרים ולכן תוספת הקישור הוא תוספת מלאכותית שקרית .Erezcas (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום

ארז, כפי שהסברתי לך, מעט סבלנות. נמשיך בשיחה ואבקש הבהרות ממי שהוסיף את זה גם. דורית 16:03, 1 במאי 2012 (IDT)

תודה.

יש בוטים בעולם...[עריכת קוד מקור]

מתניה שיחה 15:25, 2 במאי 2012 (IDT)

תודה, אבל יש דברים בוויקיפדיה שחייבים לעשות לבד. יום נעים, דורית 15:39, 2 במאי 2012 (IDT)
גם אם אי אפשר להיעזר בבוט, אם העריכה היא להעביר מספר ערכים מקטגוריה אחת לשניה, אפשר לעשות זאת בקלות רבה יותר בעזרת חתול הקטגוריות. Botend - שיחה 15:41, 2 במאי 2012 (IDT)
זה בסדר. כי חלק מהעריכות שלי לא כללו רק שינוי קט'. ומלבד זאת, תפסתי כל מיני שינויים אנונימיים שמוטב לשחזר. דורית 15:43, 2 במאי 2012 (IDT)
אם את אוהבת לסבול לא ניקח לך את התענוג. מתניה שיחה 15:51, 2 במאי 2012 (IDT)
הפרדה בין גברים ונשים בוויקיפדיה, ברור שזה תענוג מתמשך. אבל תודה, דורית 15:53, 2 במאי 2012 (IDT)
ניסינו להציע עזרת גברים לנשים, אבל הן לא רוצות חיוך אדום Botend - שיחה 16:02, 2 במאי 2012 (IDT)
זה בסדר, הותקנה לנו עזרת נשים רק בשבילנו. עוד מעט גם נשב רק מאחור קריצה דורית 16:08, 2 במאי 2012 (IDT)

חוות דעת[עריכת קוד מקור]

לילה טוב,
חסמתי את קולנואני לאחר שנכנס למלחמת עריכה בדף השיחה שלו. יחד עם זאת בבקשה לחסימתו בבקשות ממפעילים Neukoln‏ סבר שחסימה נוספת תהיה מיותרת וכי לא תעזור להרגיע את הרוחות. אשמח לחוות דעתך. יניב שיחה 22:57, 3 במאי 2012 (IDT)

החסימה בסדר. השארתי את בקשת החסימה כי הנחתי שיהיו מפעילים שעשויים לסבור אחרת ממני. העדפתי שלא לחסום כי לדעתי הבעיה הייתה בשיחה שהתנהלה שם ושהייתה בגדר הוספת קיסם למדורה. כמו כן, לחסום על רקע הטרול זה סוג של פרס. נויקלן 23:12, 3 במאי 2012 (IDT)
ראשית הרשו לי לנצל את ההזדמנות ולומר הערה כללית שאינה נוגעת לעניין שלפנינו. ברצוני להודות לשניכם על פעילותכם כמפעילים, שאינם נרתעים להיכנס לעובי הקורה ולפעול גם בעת מחלוקות לא פשוטות. פעילות זו שאני יודעת היטב עד כמה לא קלה היא, אינה מובנת מאליה. שנית, ובעניין שלפנינו, החסימה כשלעצמה כנראה הייתה בלתי נמנעת, בסופו של דבר קולנואני הוזהר פעם אחר פעם, ולא ניתן לומר כי לא ידע שלמלחמות עריכה אין השלכות. עם זאת, אני חושבת שמה שנויקלן מנסה להצביע עליו הוא, שהשיחה שם, שהובילה גם לבקשת החסימה, הייתה בגדר שפיכת שמן על מחבת שכבר הגיע לטמפרטורת רתיחה. דורית 00:00, 4 במאי 2012 (IDT)
תודה רבה. אני מסכים עם נויקלן לגבי "לחסום על רקע הטרול זה סוג של פרס", אבל מלחמת עריכה היא מלחמת עריכה ויצא שזו הייתה מלחמת העריכה הראשונה אחרי האזהרה החד-משמעית שניתנה לו. אני רוצה גם להדגיש שהפנייה כאן לא נעשתה מעל ראשו של נויקלן, אלא להפך - מתוך כבוד רב לדעתו ולשיקול דעתו כדי לקבל אינפוט נוסף למקרה שאני טעיתי בקריאת המצב. לפי מה שאני ראיתי, התעקשותו של קולנואני להחזיר את הדברים (למרות שהחסימה נומקה, היה קישור מובנה לדף המדיניות "התמודדות עם טרולים", ניתן גם נימוק בתקציר עריכה וקולנואני לא פה מאתמול), היא שהובילה לשיחה ולא השיחה היא שהובילה למלחמת העריכה, מה גם שלפי הארכיון שלו, זו לא הפעם הראשונה שהוא משחזר עריכות משום ש"זה דף השיחה שלו". לולא התעקשות זו לא הייתה שיחה ולא הייתה חסימה. בברכה, יניב שיחה 15:43, 4 במאי 2012 (IDT)
Face-smile.svg לרגע לא הייתה מחשבה של מעל הראש וכו'. החסימה הייתה מוצדקת. אני חושב שדורית הטיבה לומר את דעתי באשר למה שהוביל לחסימה הזאת. השיחה נפתחה לפני ההתעקשות שלו והיא לא נפתחה הפעם בגלל פעולה מסויימת שלו. נויקלן 15:59, 4 במאי 2012 (IDT)
יניב, אני חושבת שברור שזה לא היה "מעל ראשו" וכו', מה עוד שאני מאמינה שנויקלן, כמוני, מעריך ביקורת עניינית. מפעיל טוב, קל וחומר מצוין, יודע לפעול מחד אך גם לקבל משוב וביקורת מאידך. אני חושבת ששיחה זו הבהירה שזו הקטגוריה אליה אתה שייך. שבת שלום לשניכם, דורית 16:38, 4 במאי 2012 (IDT)

גימ"לים[עריכת קוד מקור]

תבנית:היה נתון במחלוקת תבנית:הועמד למחיקה מוגנים • חיים 7 • (שיחה) • 00:05 • י"ב באייר ה'תשע"ב • (4/05/2012)

אני מנסה להוריד את ההגנה לחלקית, אבל מקבלת הודעת שגיאה מוזרה. כנ"ל כשאני מנסה לשמור את השיחה. דורית 00:09, 4 במאי 2012 (IDT)
הנה, עובד. אל תשכח את התקציר ותאמר לי כשתסיים, אחזיר את ההגנה. תודה! דורית 00:11, 4 במאי 2012 (IDT)
סיימתי • חיים 7 • (שיחה) • 00:27 • י"ב באייר ה'תשע"ב • (4/05/2012)
תהיה, בנתון במחלוקת אין נקודה מיותרת שם? דורית 00:29, 4 במאי 2012 (IDT)
בדוגמא שמו פסיק בטעות • חיים 7 • (שיחה) • 00:57 • י"ב באייר ה'תשע"ב • (4/05/2012)
העיקר שתוקן. תודה וליל מנוחה, דורית 01:02, 4 במאי 2012 (IDT)
בפעם הבאה, ובייחוד כשמדובר בתבנית מוגנת, אנא נצל את ההזדמנות להפריד את התיעוד לדף משנה (שכמובן לא צריך להיות מוגן בעצמו). <נצל"ש>: חיים, העף נא עין בבקשתו של אופק (בדף שיחתי) באשר לסקריפט 64 </נצל"ש>. בברכה - קיפודנחש - שיחה 01:12, 4 במאי 2012 (IDT)
צודק, יצרתי את תבנית:היה נתון במחלוקת/תיעוד ואת תבנית:הועמד למחיקה/תיעוד. דורית אם תוכלי למחוק את התיעוד (שזה אומר כמעט הכל, חוץ מהקוד והקטגוריה) ולשים במקומו את זה {{/תיעוד}} <ת.נצל"ש> זה דורש ריכוז וזמן, שאין לי כרגע, סורי </ת.נצל"ש> • חיים 7 • (שיחה) • 02:27 • י"ב באייר ה'תשע"ב • (4/05/2012)
התוכלו להעיף מבט ולוודא שלא טעיתי? במידה ויש צורך בתיקונים, אמרו לי ואעביר את ההגנה לחלקית עבורכם. תודה ושבת שלום, דורית 12:51, 4 במאי 2012 (IDT)
מצויין, תודה ושבת שלום • חיים 7 • (שיחה) • 15:20 • י"ב באייר ה'תשע"ב • (4/05/2012)
בהחלט מספיק טוב. באופן כללי, אני מעדיף/פה גם את הקטגוריות להכניס דרך התיעוד, כאשר הקטגוריה מופיעה בדף התיעוד בתוך תגית "includeonly", כך שהקטגוריה מתייחסת בסופו דבר לתבנית ולא לדף התיעוד. באופן כזה ההגנה היא רק על ה"קוד" של התבנית, אבל כל פעולה אחרת כמו שיפור התיעוד או שינויים בקיטרוג פתוחות לציבור. כך אני נוהג/ת גם בתבניות שאינן מוגנות (ראו לדוגמה תבנית:שיר בטורים), ודרך אגב, כך נוהגים גם באחותנו הגדולה, ויקינגליש. קיפודנחש - שיחה 17:49, 4 במאי 2012 (IDT)
קיפ-קיפ, להוריד את ההגנה כדי שתסדר כרצונך? דורית 19:09, 4 במאי 2012 (IDT)
לא מספיק חשוב - ההערה הייתה יותר "לפעם הבאה". שב"ש - קיפודנחש - שיחה 20:31, 4 במאי 2012 (IDT)
אם כבר אז כבר. שבת שלום, ‏אופקאלףשיחההצטרפו למיזם המקורי!‏ 08:20, 5 במאי 2012 (IDT)

מחשבה מדינית[עריכת קוד מקור]

שלום דורית, תבורכי על הקטגוריה החדשה; אני שואלת האם וכמה נכון להכליל בה כתבים כמו מדינת היהודים וכתבי בן-גוריון, מה דעתך? יום נעים, יעל - שיחה 15:28, 6 במאי 2012 (IDT)

לא ידוע לי על קורסי מחשבה מדינית, המכלילים כתבים אלו. אולי אני טועה, אבל הכנסת הערכים לקטגוריה נעשתה רק לאחר הצלבה מול מקורות חיצוניים והללו לא הזכירו את הנ"ל למיטב זכרוני. דורית 16:03, 6 במאי 2012 (IDT)
אהה, נכון, את צודקת. ערב טוב, יעל - שיחה 16:29, 6 במאי 2012 (IDT)


משתמש:דורית/חשיבה מחודשת על עיצוב תבניות/ציטוט[עריכת קוד מקור]

שלום לדודה.

 1. אנא ארכבי נא. 350 קילו זה הרבה מעל המשקל המותר.
 2. אנא הציצי בשיחת תבנית:ציטוט.
 3. בבקשה לארכב.
 4. יצרתי דף במרחב המשתמש שלך (כותרת הסעיף) שמטרתו לעזור בדיון ובהחלטה.
 5. אירכוב זה כמו לנקות מאחורי האוזניים: הרבה מאד אנשים לא אוהבים לעשות זאת, אבל בני התרבות מבינים שזה לא אופציונלי.
 6. אולי כדאי לדון גם בפתרונות יותר "מעניינים" מאשר החלפת גופן גרידא. אפשר למשל להוסיף לתבניות "ציטוט" ו"ציטוטון" פרמטר אופציונלי "ניקוד", שיגרום להצגת הציטוט בגופן גדול יותר (התלונה היא שהגופן המשמש בהצגת ציטוטים, נכון להיום דוד בגודל 120%, אינו קריא בכתב עם ניקוד. מאידך, ללא ניקוד כנראה לא כדאי גדול יותר) או למשל פרמטר "מצויץ" שיגרום להצגת הציטוט בגופן עם serif (למעשה המילה העברית הנכונה למיטב ידיעתי היא "זיון" ולא "ציוץ", אבל אולי כדאי למען שלוות הנפש של הוויקיפדים לא להתעקש על מינוח נכון דווקא במקרה הזה).
 7. דף משתמש/ת מאורכב - היגיינה ויקיפדית בסיסית.
 8. כדאי לזכור שהאופן בו זה נראה אינו זהה לכולם, ותלוי בדפדפן, מערכת הפעלה, אילו גופנים מותקנים וכדומה, ולכן כדאי לשאול כמה שיותר אנשים, וגם לבקש מהם שיציינו במה הם משתמשים.

בכבוד - קיפודנחש - שיחה 02:51, 8 במאי 2012 (IDT)

התחלנו כבר עם מחאת הארכובים? אגב, חצי חציל צודק, זה באמת לא נוח לקריאה. תודה שפתחת את הדף, אעקוב אחר הדיון, אבל יש צורך בקשת רחבה של משתמשים שתעזור במקרה זה כדי לוודא שזה קריא וגם נוח לשלל הדפדפנים. דורית 11:59, 8 במאי 2012 (IDT)
מחאת האירכובים זה לא עניין של עיתוי אלא של משקל. לגבי "אעקוב אחר הדיון": אין (בינתיים) שום דיון. הסיבה שפתחתי את הדף במרחב המשתמש שלך היא שקיוויתי, אחרי העבודה היפה שנעשתה בהנהגתך עם העיצוב מחדש של התבניות, שתואילי לקחת גם את הפרויקטון הזה (במילים אחרות, לייצר דיון, להזמין אנשים לחוות דעה, לאסוף את הדעות ולהחליט מה נכון). ערן כבר עשה את הצעד הראשון בכך שהעביר את העיצוב מגוף התבניות למדיה ויקי:common.css. בברכה - קיפודנחש - שיחה 16:35, 8 במאי 2012 (IDT)
במילים אחרות, את קשקשנית, לכי תעשי מה שאת יודעת לעשות טוב :) התחלתי דיון, אשמח כמובן אם תשתתף בו. דורית 16:47, 8 במאי 2012 (IDT)

זקוק לעזרתך[עריכת קוד מקור]

שלום דורית. בעוד שהמשתמש ג'יס הזמין אותי במקור לסייע לשפר ולפתח את המיזם ויקיפדיה מדוברת שהוא התחיל בעצמו (מיזם מוצלח במיוחד בויקיפדיות האחרות שלפי דעתי בעל חשיבות רבה גם לוויקיפדיה העברית), לצערי הוא בוחר באופן חוזר ונשנה להסיר את התוספות שלי במיזם מבלי לקיים דיון הוגן אודות כל התוכן שהוא בוחר להסיר בדף השיחה של המיזם או בתקצירי העריכה. ככל הנראה הוא מעוניין שהמיזם לא יהפוך להיות מנופח ויכיל דפי הנחיות רבים מדיי ולכן, על אף שבכוונתו לשפר את האיכות של דפי המיזם הקיימים באופן שיתופי, הוא מנסה לצערי באופן חד צדדי לקבוע מה יכנס ומה לא יכנס למיזם על ידי שחזורים גורפים של כל העריכות שלי מבלי לדון על כך.

על אף שחשוב לי לשפר ואולי אף להרחיב את המיזם החשוב הזה, אינני מעוניין להיגרר למלחמת עריכה עם ג'יס. משום כך, אודה לך אם תוכלי, כצד נייטרלי, להשתתף בדיונים אודות התוכן שיופיע במיזם זה המתקיימים כעת בדף השיחה של המיזם ולספק משוב אובייקטיבי לסוגיות השונות שהועלו עד כה, על מנת שיחד, בכוחות משותפים נצליח לוודא שדפי המיזם יפותחו באופן תקין, בהתאם לקונצנזוס, ולשביעות רצונם של רוב או כל המשתמשים - ובמיוחד, על מנת למנוע היווצרות של מלחמת עריכה או של סתימת פיות. תודה מראש. WikiJunkie - שיחה 20:57, 9 במאי 2012 (IDT)

אנסה להיכנס לעובי הקורה מחר. אבל אני מציעה ללבן סוגיות בשיחה או לפחות להבהיר לי בשיחה שם, מה נקודות המחלוקת ביניכם בצורה מסודרת אם זה טרם נעשה. לל"ט, דורית 22:43, 9 במאי 2012 (IDT)
לצערי ג'יס לא ממש מעוניין לדון בסוגיות השונות שהעלתי עד כה או לנסות ולהגיע דרך דיונים לסוג של פשרה שמנוגדת לאופן שבו הוא רוצה שהתוכן בדפי המיזם יראה ומשום כך, לפי דעתי מוטב לו ישתתפו בדיונים שבדף השיחה של המיזם משתמשים נוספים על מנת שההחלטות אודות התוכן שיכלל בסופו של דבר בדפי המיזם ישקפו את הקונצנזוס הרחב ולא את הדעה של משתמש אחד בלבד. את מוזמנת לבחון את דף ההיסטוריה של דף המיזם ולהיווכח בעצמך בשחזורים הגורפים החוזרים והנשנים שלו. אשמח אם תוכלי להשתתף בשתי הדיונים האחרונים בדף השיחה של המיזם. תודה על הנכונות לעזור ליישב את המחלוקת המיותרת הזו. WikiJunkie - שיחה 23:08, 9 במאי 2012 (IDT)


שלום דורית. לצערי המשתמש ג'יס בוחר להמשיך ולשחזר את תרומותיי בדף המיזם למרות שלפני כן הוא הראה נכונות בדף השיחה לפשרה שהעלתי, ולמרות שהדף ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/ויקיפדיה מדוברת/טבלת ערכים מוקלטים נמחק בשל בקשתו של ג'יס (ולכן דיון האיחוד אינו רלוונטי יותר). אנא הביעי את דעתך באופן אובייקטיבי לגבי הסוגיה שבמחלוקת בדיון זה (בתקווה שבאופן זה נימנע ממצב של סתימת פיות/מלחמת עריכה ו/או ממצב בו ג'יס עשוי להתעלם לחלוטין מהניסיון לקיים דיון בנושא הסוגיה שבמחלוקת בדף השיחה של המיזם). WikiJunkie - שיחה 06:58, 15 במאי 2012 (IDT)

מצטערת על האיחור. שבוע זה עמוס בצורה יוצאת דופן לכן זמני בוויקי יופחת משמעותית. אבל אנסה לבחון את הסוגיה בערב. יום נעים, דורית 17:39, 15 במאי 2012 (IDT)
הגבתי לפנייה האחרונה שלך בדף השיחה. אשמח אם תוכלי כעת להביע את דעתך בנושא הסוגיות שבמחלוקת בדיון הנ"ל. WikiJunkie - שיחה 20:15, 16 במאי 2012 (IDT)

דעתך[עריכת קוד מקור]

האם משתמש:STUDENT57 הוא ידידנו המקסים? Botend - שיחה 15:45, 10 במאי 2012 (IDT)

כל הסימנים מראים שכן. תודה על הגילוי המהיר, דורית 16:47, 10 במאי 2012 (IDT)
ושוב? 84.228.181.27 (שיחה | תרומות | מונה) Botend - שיחה 07:58, 11 במאי 2012 (IDT)
כל הסימנים שם. תודה ושבת שלום בוטן, דורית 13:22, 11 במאי 2012 (IDT)

שם לקטגוריה[עריכת קוד מקור]

שלום דורית, אשמח לדעתך כיצד נכון לקטגר את המועצה לקידום נשים במדע ובטכנולוגיה, ויחד עם הרשות לקידום מעמד האישה (כאשר יוקם בקרוב), ו/או אחותי - למען נשים בישראל, וערכים נוספים ? ומה יהיה שם הקטגוריה? תודה רבה ושבת שלום, יעל - שיחה 12:35, 11 במאי 2012 (IDT)

החסרות קטגוריות? ואחותי מקוטגרת היטב. דורית 13:18, 11 במאי 2012 (IDT)
אני לא מוצאת. המועצה קוטגר למגדר, שזה כללי, וכאשר יוקם הערך של הרשות (בקרוב ויחד עם נוספים), הם יכולים לחלוק קטגוריה כמו "ארגונים לקידום מעמד האישה", (לכן חשבתי גם על עם אחותי, ויש גם אישה לאישה הבינלאומי ובארץ) מה דעתך על השם? יעל - שיחה 13:58, 11 במאי 2012 (IDT)
מגדר היא קטגוריה שגויה. הקטגוריה המתאימה היא קטגוריה:משרד המדע והטכנולוגיה שכבר הושמה בערך. אפשרות אחרת היא להכניס את זה לקטגוריה:מעמד האישה. לא קטגוריה חביבה עלי, אבל בכל זאת. שבת שלום, דורית 14:22, 11 במאי 2012 (IDT)
מסכימה אכן. וגם לא עלי. בוצע. שבת שלום, יעל - שיחה 14:47, 11 במאי 2012 (IDT)

תבנית:לעצב[עריכת קוד מקור]

יש כאן גרסה חדשה של התבנית המוצעת, להערותייך. דקיהמטבחוןהסלוןבקרוב אצלכם 13:45, 11 במאי 2012 (IDT)

זה ורוד. את הקול של עיצובית השגת :) השבתי שם, אבל אם את כבר פה - תוכלי להגיב במשתמש:דורית/חשיבה מחודשת על עיצוב תבניות/ציטוט? אנחנו צריכים עוד משתתפים/ות, ובהתחשב בדפדפן שיש לך, דעתך תועיל לנו רבות. שבת שלום, דורית 14:29, 11 במאי 2012 (IDT)

עיצוב 2012: לקראת העברה לפרלמנט[עריכת קוד מקור]

שלום דורית. אנא הביעי את דעתך בדיון שלעיל המתקיים כעת במזנון (עד כה הניסיונות להעלות את הנושא להצבעה בפרלמנט עלו בתוהו לאחר שהנושא לא זכה להתייחסות רבה מצד הקהילה). WikiJunkie - שיחה 17:36, 11 במאי 2012 (IDT)

הבעתי, שבת שלום. דורית 18:28, 11 במאי 2012 (IDT)

העטלף[עריכת קוד מקור]

היי דורית,
הוספתי פסקה חדשה בערך "העטלף" - אופרטה של המלחין יוהן שטראוס.
"תגובת הקהל".
אשמח אם תוכלי להתבונן ולשפץ.
בנוסף, בסוף הפסקה, שמתי את המקור ממנו לקחתי את כל הציטוט.


אשמח לקבל את עזרתך,
בתודה מראש,
ערן. Erancito - שיחה 17:22, 12 במאי 2012 (IDT)

שלום ערן, תודה רבה על התוספת ועל ציון המקור. אנא בדוק את השינויים שערכתי. לא הבנתי את עניין ה"סבר", שיניתי ל"סבל" בהנחה שלכך הכוונה. שוב, אל תהסס לפנות אלי אם תזדקק לעזרה נוספת. שבת שלום והמשך כתיבה פורייה, דורית 19:15, 12 במאי 2012 (IDT)

אני בובת קש?[עריכת קוד מקור]

בפעם השלישית (לכל הפחות) חוזר ליאור (שיחה | תרומות | מונה) על השקר שלו כאילו אני בובת קש ו/או שאני מופעל בובת קש. אני דורש שהפעם ייעשה מעשה. הוא משתלח בעקביות במי שחולק עליו, ונוקט בלשון הרע. עם דיבורים גסים אין לי בעיה. עם שקרים והשמצות - יש גם יש. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 17:58, 13 במאי 2012 (IDT)

בשבתי כאסקופה נדרסת להשמצות האמורות, המתפרסמות כעת בארבעה דפים לפחות בוויקיפדיה, אשמח אם תשעי לבקשותיי בדף הבקשות מהמפעילים. בתודה, ליאור पॣ • כ"ב באייר ה'תשע"ב • 18:05, 13 במאי 2012 (IDT)
אבקש את התייחסותך בדף השיחה שלי. ליאור पॣ • כ"ב באייר ה'תשע"ב • 09:09, 14 במאי 2012 (IDT)
אמרתי כל שהיה לי לומר, כבר בפעם השניה. התעקשותך אינה ראויה בעיני. דורית 10:27, 14 במאי 2012 (IDT)
המתנתי לתשובתך בסבלנות כבר אז, בספטמבר 2011. לא ביקשתי את חסימתו של ברוקולי כשפצח במלחמת עריכה בערך הסתננות מאפריקה לישראל, תוך שימוש פסול בהרשאות הניטור שניתנו לו. משעה שבחר לקרוא לי שקרן בארבעה דפי שיחה שונים, לא נותר לי אלא לבקש את חסימתו. מכיוון שהוסיף להשתלח בי, נאלצתי להבהיר ליתר הקוראים שאיני שקרן, עדיין מבלי לחשוף את זהותו. מדוע קוראי דף השיחה של הערך הסתננות מאפריקה לישראל צריכים להתמצא בהיסטוריה החסויה של ברוקולי כדי לדעת שהוא קורא לי שקרן שלא לצורך? מדוע אינך מסירה את השמצותיו? ליאור पॣ • כ"ב באייר ה'תשע"ב • 14:51, 14 במאי 2012 (IDT)
אין לי בעיה למחוק את כל הדיון. אבל מה לגבי טענותיך? מדוע אתה שב עליהן למרות שהסברתי לך היטב בעבר מדוע הן שגויות? מה שאתה רואה כ"חשבון קודם" הוא החשבון הנוכחי. הסברתי לך גם מדוע מה שאתה טוען יכול להתפרש כהאשמה בשימוש בבובת קש. הסברתי לך גם מדוע כל החיטוט בעניין, מטעמי צנעת הפרט, הופך את הטענה שלך לחסרת רגישות במיוחד ובבחינת לדחוף אדם הנמצא על הקצה. החשבון "הקודם", זה החשבון הנוכחי. כל שבוצע הוא העברות שם, שההיסטוריה שלהן נמחקה מסיבות שידועות לך היטב. העניין היחידי שאתה יכול להלין עליו הוא שיומן החסימות כנראה לא מעודכן, אבל זו בעיה טכנית שאינה מרמזת על "חשבון קודם" ואינה בשליטתנו. זה גם לא נחוץ במיוחד למפעילים שכבר מכירים היטב את ברוקולי, יומן חסימותיו וארכיוני שיחותיו מימים ימימה. לסיכום, טענתך שגויה, טועה ומטעה והגיע הזמן שתחדל ממנה לאור כל שנאמר, שוב. ובאופן אישי, מכל האנשים, אני מצפה ממך לפחות התעקשות ויותר הקשבה למצוקתם של אחרים, גם אם אינם נושאים חן בעיניך. דורית 21:53, 14 במאי 2012 (IDT)
כל האזכור של "עברו" של ברוקולי נעשה בדף הבקשות מהמפעילים וביוזמתו שלו. ברוקולי חידש כעת את מלחמת העריכה שלו סביב הערך הסתננות מאפריקה לישראל, כנראה לאחר שהסיק מהיעדר התגובה שלכם כי מותר לו לעשות כרצונו. אנא ממך, השיבי את הערך לקדמותו והסירי את השמצותיו, כדי שאוכל להבליג עליהן ולהימנע מאינטראקציות נוספות עם ברוקולי. בתודה, ליאור पॣ • כ"ג באייר ה'תשע"ב • 23:28, 14 במאי 2012 (IDT)
אני מתנצלת על העיכוב בתשובה, אני בעומס יתר בימים אלו. אשתדל לבחון את השיחה בערב ולמחוק מה שאינו תורם לדיון. דורית 17:33, 15 במאי 2012 (IDT)
תודה רבה. ליאור पॣ • כ"ד באייר ה'תשע"ב • 08:26, 16 במאי 2012 (IDT)

מה[עריכת קוד מקור]

שלומך? :) האדמתי את דף המשתמש לכבודך. Poxsi - שיחה 23:45, 13 במאי 2012 (IDT)

נושמת. מה שלומך?? ולמה האדמת כך את דף המשתמש? מה הוא עשה לך רע?! ואל תגיד "בבוא היום", הבא את היום. אתה חסר לנו. דורית 00:13, 14 במאי 2012 (IDT)
עסוקים? :) הכל מעולה. והדף? הוא לא עשה לי כלום, זאת הבעיה! אבל לא, נראה לי דווקא שהיו-יו ייעצר הפעם במקומו. מקווים :) Poxsi - שיחה 01:15, 14 במאי 2012 (IDT)
Poxsi, אני קוראת אותך לסדר פעם ראשונה. אם תמשיכי להשתמש במותג "נערת יו-יו" תיחסמי לצמיתות בגין הז"י. לא אתן לך לבצע בי כבמעשה אורית פוקס באביבית בר זוהר. נויקלן 01:24, 14 במאי 2012 (IDT)
אני מצטער על גניבת התפקיד, צעדתי אחורה, כולו שלך! אני אסתפק בתואר...... נער הפינג-פונג? אה, וכן, אני לא אישה :) Poxsi - שיחה 01:33, 14 במאי 2012 (IDT)
אשה, גבר, תאמין לי הכל אותו דבר. פינג-פונג בוי זורם, אך לא די בבחירת התואר, עכשיו צריך לפייסבק אותך ולמצוא תמונת פרופיל. נויקלן 01:43, 14 במאי 2012 (IDT)
אם את אומרת, כנראה שאני אהיה חייב להאמין לך. ונראה לי שעל הפיסבוק נאלץ לוותר, גם עם חשבון אחד אני בקושי מתמודד. חוץ מזה שאני בכלל אולדפשן. Poxsi - שיחה 01:54, 14 במאי 2012 (IDT)
אתה חייב להאמין לה. אם אתה לא מאמין ליו-יו גירל, היא תעשה ממך דג. וזה כואב. לא כמו להקשיב לג'סטין ביבר, אבל בכל זאת. דורית 10:32, 14 במאי 2012 (IDT)

עניין של סגנון[עריכת קוד מקור]

מצא את ההבדלים. קיפודנחש - שיחה 20:10, 15 במאי 2012 (IDT)

אין ספק שדבריה של דוריתי היו הקולעים והמועילים אבל איני יכולה להתייחס להנחיה לעיל בשל השתייכותי ("מצא") למגדר הלא נכון ערב קייצי מלבב לכולם, יעל - שיחה 20:16, 15 במאי 2012 (IDT)
קיפוד, כל הפולניות שיושבות לבד בחושך דומות זו לזו, אך אלו ששותקות - שותקות הן כל אחת על פי דרכה. דורית 20:58, 15 במאי 2012 (IDT)
ההבדל הוא שאתה שתקת, אבל לא היית יפה. Zivya - שיחה 21:07, 15 במאי 2012 (IDT)
זה כי הקוצים מסתירים לך. דורית 22:26, 15 במאי 2012 (IDT)

שלמה שטנצל ערך שנמחק ללא הצבעה[עריכת קוד מקור]

מאחר והערך שלמה שטנצל נמחק ללא הצבעה וללא דיון, ומאחר והערך שווה להערכתי ערך אני מבקשת מאוד להחזיר את הערך Mimi4040 - שיחה 07:59, 16 במאי 2012 (IDT)

שלום מימי. הדרך להשבת הערך, עוברת דרך השיחה. נסי לשכנע את המשתתפים שחל שינוי מהותי מהפעם האחרונה שבה הועלה הערך ולהסביר את זכאותו בהתאם לכללים הנהוגים על אישים בוויקיפדיה. יום נעים, דורית 12:03, 16 במאי 2012 (IDT)

יוסף מילוא[עריכת קוד מקור]

היי דורית,
תודה רבה על העזרה בערך "העטלף".
הוספתי כעת כמה משפטים חשובים על ראשית דרכו של במאי-הבית של הקאמרי בשנותיו הראשונות.
כללתי גם (בצורה מאוד לא מקצועית) את המקור ממנו לקחתי את המידע.
אשמח אם תוכלי לעצב את המידע בצורה מקצועית יותר.


תודה מראש,
ערן. Erancito - שיחה 14:31, 16 במאי 2012 (IDT)

שלום ערן, שמחתי לעזור. ערכתי מעט. תוכל לראות את השינויים שביצעתי טוב יותר על ידי השוואת גרסאות. בדף של יוסף מילוא, דרך לשונית "גרסאות קודמות" בראש הדף, תוכל לבחור את הגרסאות שלי ושלך, ולהשוות ביניהם דרך לחיצה על "השוואת גרסאות". תוכל לספק פרטים נוספים על הספר? כמו שנת פרסום, הוצאה ומחברים? זה יועיל. תודה שוב על התוספת והמשך כתיבה מהנה, דורית 14:53, 16 במאי 2012 (IDT)

שנת ההוצאה הייתה ב- 1954
העורך: בנימין תמוז
דפוס "הארץ" בע"מ ת"א
זה מה שרשום...
ערן. Erancito - שיחה 18:10, 16 במאי 2012 (IDT)

מעולה. הוספתי (תוך קרדיט מתאים בתקציר העריכה) ליוסף מילוא#לקריאה נוספת. ערב נעים, דורית 18:49, 16 במאי 2012 (IDT)

the poprina אמיתית![עריכת קוד מקור]

Trophy.png the poprina
אני כתבתי על משהוא אמיתי!

יש לנו להקה כמו הפיג'מות וגם אני יכולה לכתוב על להקות שאני הקמתי? נכון! אז אני מבקשת שלא תמחקו את הדף שלנו! תודה.. Poprina - שיחה 17:17, 18 במאי 2012 (IDT)

עוד אחד[עריכת קוד מקור]

היי

הינה עוד אחד - ז'אן-מארק איירו. גם מקסים. וגם דף השיחה ארוך מדי. זה כמעט תקע לי את המחשב. גילגמש שיחה גם אני משתתף במיזם העשור! 19:40, 18 במאי 2012 (IDT)

ראיתי. ההתלבטות שלי היא בגלל זה. דורית 19:41, 18 במאי 2012 (IDT)
לא כדאי למחוק, מקסים כתב שם שניים וחצי משפטים, את הערך כתב למעשה משתמש:Gatto Nero. עידושיחה 19:44, 18 במאי 2012 (IDT)
כן. לא שמתי לב. גילגמש שיחה גם אני משתתף במיזם העשור! 19:45, 18 במאי 2012 (IDT)

יום ירושלים[עריכת קוד מקור]

Emblem of Jerusalem.svg יום ירושלים
היו רגלינו עומדות בשעריך Face-smile.svg היום הממלכתי עבר, אבל תמיד נאהב אותה • כיכר השבתשיחהשָׁמוֹר וְזָכוֹר 21:59, 20 במאי 2012 (IDT)
מרחוק :) יום ירושלים מאוחר שמח, דורית 22:21, 20 במאי 2012 (IDT)

היא[עריכת קוד מקור]

B I L WW2.jpg

238 פיקסלים

נשארה צעירה לנצח וממשיכה להחליף טיירים, החיוך שלה מדביק אותי; אבל לא הצלחתי לברר מי היוצרים של הכרזה, אם יש לך רעיון :) יעל - שיחה 17:15, 22 במאי 2012 (IDT)

נסי לפנות לאברהם אמיר. אולי הוא ידע. בברכה, דורית 00:08, 23 במאי 2012 (IDT)
תודה דורית :) יעל - שיחה 00:14, 23 במאי 2012 (IDT)

חשבתי שזה רק היה לפוסטר אבל בשיטוט בארכיון הסתבר לי שהן באמת עשו את זה ... יעל - שיחה 11:10, 1 ביוני 2012 (IDT)

סקר קוראים[עריכת קוד מקור]

היי דורית. מזמן לא יצא לי לבקר במעונך. מה שלומך בימים אלו? שאלה לי אליך - איך מממשים את עניין סקר הקוראים על העמוד הראשי? • בברכה, אמיר (שיחה)

שורדת.. ואתה? מקווה שבקרוב אחזור לפעילות שוטפת. אבל, אני מציעה בתור התחלה לבדוק את הסקר הקודם, מי הקימו אותו, מה היו השאלות בו ולחשוב על שאלות מחודשות. מניסיון, אם אתה רוצה שמשהו יקרה, תאלץ לעשות אותו בעצמך. לכן אני מציעה לרכז את זה בדף משנה ולהתחיל לפעול תוך גיוס מעורבי העבר ומי שיכולים לדעתך לתרום לעניין כעת. דורית 00:06, 23 במאי 2012 (IDT)
בנתי אותך. אגב, את מוזמנת לבקר במיזם הידעת? המתחדש. • בברכה, אמיר (שיחה) 20:56, 23 במאי 2012 (IDT)
בדיוק עמדתי לכתוב לך בשיחתך. ראשית, ברכות על מיזם הידעת המתחדש. שנית, הסתכלתי עכשיו בויקיפדיה:סקר קוראים. מתי אתה רוצה פחות או יותר להעלות את הסקר? מה נעשה עד כה בעניין? לדעתי אפשר לפתוח דף שיחה כבר כעת ולהתחיל לגלגל את הרעיון. אם פספסתי משהו, אשמח לעדכון. דורית 20:59, 23 במאי 2012 (IDT)
בנתיים יש רק את ויקיפדיה:עמוד ראשי/עיצוב העשור • בברכה, אמיר (שיחה) 21:11, 23 במאי 2012 (IDT)
טוב. אני מקווה שבסופשבוע כבר יתפנה לי זמן, אז אראה לאן הדיון הולך ומה אפשר לעשות כדי להתקדם. אם שכחתי, נא לצלצל בפעמון. דורית 21:23, 23 במאי 2012 (IDT)
הדיון הזה ממוקד מדי, נראה לי שהדבר הנכון יהיה לפתוח תת-דף חדש בתוך ויקיפדיה:סקר קוראים ולהזמין את הוויקיפדים להעלות הצעות לשאלות. אחרת זה לא יתקדם. מה אתה חושב? דורית 19:39, 25 במאי 2012 (IDT)
אני לא רואה סתירה בין הדברים. אפשר להמשיך את הדיונים האלו ולהתחיל לחשוב על סקר. אני אעיין בסקרים הקודמים בקרוב. • בברכה, אמיר (שיחה) 19:49, 25 במאי 2012 (IDT)
לא טענתי אחרת. מה שניסיתי לומר הוא, שכדי להתקדם בסקר קוראים, הדיון על עיצוב העשור אינו מספיק. אני מציעה, לאחר שתעיין בסקרים קודמים, לפתוח את שיחת ויקיפדיה:סקר קוראים/2012. כשנדע באיזה חודש נעלה את הסקר, נשנה שם. אבל לפחות זו תהיה נקודת התחלה לדיון רב-משתתפים. דורית 20:07, 25 במאי 2012 (IDT)

קטנוניות שאין דומה לה[עריכת קוד מקור]

דודה, העיפי נא עין בתבנית:משתמש מפעיל מערכת, ובייחוד שימי נא לב ל"דפים המקושרים לכאן". התבנית הזו נכללת כנראה ביותר דפי משתמש של מפעילים לשעבר מאשר בדפי משתמש של מפעילים. חלילה להיכנס ולערוך את דפי המשתמש של כל הלשעברים, אבל אולי כדאי לשנות את נוסח התבנית במשהו? נניח "משתמשת זו מפעילת מערכת בוויקיפדיה העברית בהווה או בעבר". הייתי עושה זאת בעצמי, אבל התבנית הזו מוגנת. כבוד - קיפודנחש - שיחה 02:23, 23 במאי 2012 (IDT)

הוחלף ב-תבנית:משתמש מפעיל מערכת בדימוס. ארבעה דפי משתמש, כולם לא פעילים. נויקלן 09:50, 23 במאי 2012 (IDT).
רעיון טוב. היו-יו הזו, כמו יניב. לא משאירים כלום לעשות. כשאני אתפוס את מי שמינ(ת)ה אותם, זה לא יהיה טוב. דורית 20:22, 23 במאי 2012 (IDT)


תבנית ניווט למיזם ויקיפדיה מדוברת[עריכת קוד מקור]

שלום דורית. יצרתי תבנית ניווט למיזם. אשמח אם תוכלי להביע את דעתך עליה בדיון הנ"ל. WikiJunkie - שיחה 19:00, 23 במאי 2012 (IDT)

אעשה זאת, אבל אני רוצה ששאר משתתפי הדיון יביעו דעתם על העניין קודם. בברכה, דורית 20:15, 23 במאי 2012 (IDT)
שלחתי הודעה למשתמש אוי אשר בנתיים הגיב. אנסה להזמין גם את המשתמש בנימין לדיון. WikiJunkie - שיחה 20:21, 23 במאי 2012 (IDT)

דעתך בנושא מיזם יפן[עריכת קוד מקור]

היי דורית, אשמח לשמוע את דעתך בתגובה למספר הערכים הקריטיים האחרונים לפני פתיחת הפורטל. זה נמצא בויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/יפן/לוח מודעות#ערכים קריטיים עבור המיזם.
תודה רבה מראש,
Eranglo - שיחהקוניצ'יווה! הצטרפו למיזם יפן :) •‏ לא יותר טוב כלום מכמעט 10:47, 24 במאי 2012 (IDT)

בהתחשב בהערותיו המועילות של קולי בעבר, עדיף לשמוע דעתו. אשאיר לו הודעה בשיחתו. חג שמח :) דורית 19:28, 25 במאי 2012 (IDT)

חג שמח![עריכת קוד מקור]

שבעת המינים.jpg שבועות
זמן מתן תורתינו באהבה חג שבועות חלבי וטעים במיוחד Face-smile.svgכיכר השבתשיחהשָׁמוֹר וְזָכוֹר
תודה רבה, גם לך כיכר. דורית 15:23, 28 במאי 2012 (IDT)