הכנסייה האמיתית של ישו

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

הכנסייה האמיתית של ישו היא ענף סיני של הזרם הפנטקוסטלי של הנצרות, אשר החל דרכו בראשית המאה ה-20. זוהי כנסייה עצמאית אשר נוסדה בבייג'ינג ב-1917.

יושב ראש הנוכחי הנבחר של האספה הבינלאומית של הכנסייה הוא המטיף יונג ג'י לין. האספה הבינלאומית נוסדה ב-1967 בלוס אנג'לס. ישנם כמיליון וחצי מאמינים בדוקטרינות הכנסייה, הפזורים על פני חמש יבשות.

עשר הדוקטרינות העיקריות של הכנסייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. רוח הקודש: קבלת רוח הקודש, כפי שנראית בדיבור בשפות, היא ההבטחה של ירושת ממלכת גן עדן על ידי המאמין.
 2. הטבילה: הטבילה היא טקס מחילה לחטאים והתחדשות. הטבילה מתרחשת במקום מים זורמים כמו נחל, ים או מעיין. הבפטיסט שכבר טבל וקיבל את רוח הקודש ביצע את הבפטיזם בשמו של ישו. אדם שקיבל זאת חייב להיטבל עם ראש מורכן ופניו כלפי מטה.
 3. רחיצת הרגליים: פולחן שטיפת הרגליים מאפשר לאדם להיות אחד עם ישו. כמו כן הוא משרת כתזכורת מתמדת שהאדם צריך אהבה, קדושה, ענווה, סלחנות ושירות. כל אדם אשר הוטבל צריך שרגליו ישטפו בשם ישו. שטיפת רגליים הדדית צריכה להיעשות כאשר הדבר מתאים.
 4. אכילת לחם הקודש: אכילת הלחם ושתיית היין היא פולחן לזכר מותו של ישו הנוצרי. הפולחן מאפשר למאמין להתכבד בבשרו ובדמו של ישו ולהיות קרובים אליו כך שיוכל לחיות חיי נצח ולקום ביום האחרון. יש להשתמש רק בלחם אחד ויין אחד.
 5. שמירה על יום השבת: יום השבת, היום השביעי של השבוע הוא יום קדוש ומבורך על ידי האלוהים. יום זה נשמר תחת חסדו למען הנצחת הבריאה, הגאולה והתקווה למנוחה פנימית בחיים שיבואו.
 6. ישו: ישו, אשר נצלב למען גאולתם של החוטאים, קם לתחיה אחרי שלושה ימים ועלה לשמיים. הוא הדרך היחידה לגאולה, וקיים ביחד עם האב ורוח הקודש (אם כי הכנסייה מתנגדת לטרמינולוגיה "השילוש הקדוש", משיקולים סמנטיים).
 7. תנ"ך: לתנ"ך הקדוש, המכיל את הברית הישנה והחדשה, השראה המגיעה מאלוהים, ובו האמת הכתובה היחידה ואמת המידה לחיים נוצרים.
 8. גאולה: ישועה ניתנת בחסד האל באמצעות האמונה לבדה. מאמינים חייבים לסמוך על רוח הקודש על מנת לרדוף אחר קדושה, לכבד את אלוהים ולאהוב את האנושות.
 9. הכנסייה: הכנסייה האמיתית של ישו, הוקמה על ידי ישו הנוצרי באמצעות רוח הקודש בעת המַלְקוֹשׁ שכבר החלה, היא התחדשות הכנסייה האמיתית מזמן השליחים.
 10. יום הדין: בואו השני של האל יתרחש ביום האחרון כאשר הוא ירד מגן העדן לשפוט את העולם: הצדיקים יזכו בחיי נצח בזמן שהרשעים יהיו מגונים לעד.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אתר האינטרנט הרשמי של הכנסייה האמיתית של ישו (באנגלית, בסינית, ביפנית, בקוריאנית, באינדונזית, בגרמנית, בספרדית, בצרפתית, בפורטוגזית, ברוסית ובוייטנאמית)
 • אתר האינטרנט הרשמי של הכנסייה האמיתית של ישו (באנגלית ובסינית)