לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "ספורט בישראל"

אין שינוי בגודל ,  לפני 5 שנים
←‏ג'ודו: הגהה
(←‏ג'ודו: הגהה)
'''[[ירדן ג'רבי]]''' היא אלופת עולם (2013) וסגנית אלופת עולם (2014) ובכך הייתה לג'ודוקא הישראלית הראשונה והיחידה עד כה שזכתה במדליית זהב באליפות עולם.
 
באליפויות העולם זכו יעל ארד, אורן סמדג'ה ואריק זהביזאבי כל אחד במדליית כסף אחת, '''[[אליס שלזינגר]]''' ו'''[[גולן פולק]]''' זכו במדליית ארד כל אחד.
 
הג'ודו החל בפריצתו הגדולה בישראל עם העלייה הגדולה של [[שנות ה-50 של המאה ה-20|שנות ה-50]], אז הקימו צעירים שעסקו בג'ודו בארצות מולדתם מועדונים להדרכת ועיסוק בג'ודו.{{הערה|1=עמוס גלעד, [http://www.judokan.co.il/news_article.asp?id=203 תולדות הג'ודו בישראל]. מתוך הספר "דרך הגמישות"}} הג'ודו הוכנס למכביה השישית (1961) אך עדיין לא כענף מן המנין. ב-1965 הוקמה ה"התאחדות הישראלית לג'ודו", ונערכו תחרויות לקביעת הייצוג במכביה, שהתפתחו לאליפויות ישראל בג'ודו. ב-1972 מוזגה התאחדות הישראלית לג'ודו אל ההתאחדות לספורט בישראל. במחצית השנייה של שנות השבעים הופיעו הישגים בינלאומיים ראשונים, כולל מדליות באליפויות בריטניה, בלגיה, סקנדינביה וארצות הברית, מה שהגיע בסוף שנות השמונים ותחילת שנות התשעים לשתי המדליות שהביאו יעל ארד ואורן סמדג'ה מאולימפיאדת ברצלונה. הג'ודו הישראלי ממשיך להגיע גם היום להישגים בינלאומיים מרשימים, תוך השגת מדליות רבות.
משתמש אלמוני