פורטל:גרמניה/תמונה נבחרת/גלריה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש


1-50
(100%)
51-100
(48%)
101-150
(0%)

גלריית תמונות נבחרות של פורטל גרמניה

לעריכת סדרות התמונות לחצו על המספר בכותרת ואחר כך "עריכה".

1

Berlin-zentrum-by-RalfR-026.jpg
הרייכסטאג (גרמנית: Reichstag, להאזנה (מידעעזרה)) הוא שמו של המבנה בברלין שבו יושב הפרלמנט הגרמני, הבונדסטאג.

2

Zugspitze Ehrwalder Becken HQ.jpg
צוגשפיצה, ההר הגבוה ביותר בגרמניה

3

Kölner Dom nachts 2013.jpg
קתדרלת קלן היא קתדרלה גותית בקלן, גרמניה. הקתדרלה, שנבנתה בסגנון גותי קורן והושלמה רק במאה ה-19 בגל התחייה הגותית, היא אחד המבנים הידועים, הגדולים והמרשימים ביותר בגרמניה.

4

HolocaustMahnmalLuft.jpg
האנדרטה ליהודי אירופה שנרצחו, הידועה גם כ"אנדרטת השואה", היא יד זיכרון שהוקמה בברלין ליהודים שנרצחו בשואה, ותוכננה על ידי האדריכל פיטר אייזנמן.

5

Knopflochkamera.jpg
מצלמת חור-הכפתור: מצלמת ריגול זעירה ששימשה את השטאזי, המשטרה החשאית של גרמניה המזרחית.

6

Cologne Cathedral.jpg
קתדרלת קלן היא קתדרלה גותית בקלן, גרמניה. הקתדרלה, שנבנתה בסגנון גותי קורן והושלמה רק במאה ה-19 בגל התחייה הגותית, היא אחד המבנים הידועים, הגדולים והמרשימים ביותר בגרמניה.

7

Castle Neuschwanstein.jpg
נוישוונשטיין היא טירה במדינת בוואריה, שנבנתה במאה ה-19 עבור לודוויג השני.

8

Brandenburger Tor abends.jpg
שער ברנדנבורג (גרמנית: Brandenburger Tor) הוא שער ניצחון אשר מהווה כיום את אחד מסמליה החשובים ביותר של ברלין בירת גרמניה. במשך השנים, מאז הקמתו ב-1788, שימש משטרים רבים כסמל לשלטונם, תוך מהפכים רבים בתפקודו ובסמליו החיצוניים.

9

Hohenzollernbrücke Köln.jpg
קלןגרמנית Köln, להאזנה (מידעעזרה)) העיר הרביעית בגודלה בגרמניה לעת ערב. בתמונה נראים הקתדרלה של קלן, סמלה של העיר, וגשר הוהנצולרן, אחד מגשרי הרכבות העמוסים באירופה.

10

Zwinger gardens.jpg
גני ארמון הצווינגר בדרזדן, בירת מדינת סקסוניה שבגרמניה. הארמון, כמו רוב העיר דרזדן, נהרס בהפצצת בעלות הברית בין ה-13 וה-15 בפברואר 1945, ונבנה מחדש לאחר המלחמה.

11

Bamberger Dom 1880.jpg
קתדרלת במברג, 1880. הקתדרלה מציגה אדריכלות רומנסקית המשלבת את מסורת הווסאוורק הקרולינגית לצד פיסול גותי מוקדם.

12

5 56 49 am .....a ship.jpg
נהר הסאר

13

Caspar David Friedrich - Wanderer above the sea of fog.jpg
הטייל מעל לים הערפילים, ציור שמן משנת 1818, מאת הצייר הגרמני קספר דויד פרידריך שנחשב לאחד מן היצירות הידועות מן הזרם הרומנטי באמנות.

14

East German border tower.jpg
מגדל שמירה מאויש בחיילי צבא גרמניה המזרחית, בגבול בין גרמניה המזרחית לגרמניה המערבית.

15

Johann Sebastian Bach.jpg
יוהאן סבסטיאן בַּאךגרמנית: Johann Sebastian Bach), היה מלחין גרמני מתקופת הבארוק, הנמנה עם נגני העוגב והמלחינים הגדולים ביותר בכל הזמנים.

16

Hildesheim um 1900.jpg
בניין העירייה של הילדסהיים, 1900

17

Skyline Frankfurt am Main.jpg
פרנקפורט לעת ערב

18

AllianzArenaSunset.jpg
האליאנץ ארנה (גרמנית: Allianz Arena), מגרשה הביתי של קבוצת הבונדסליגה, באיירן מינכן. האצטדיון אירח את משחק הפתיחה של מונדיאל 2006.

19

Einsteinturm 7443.jpg
מגדל איינשטייןגרמנית Einsteinturm), מצפה כוכבים בפארק המדע על שם אלברט איינשטיין בפוטסדאם

20

האצטדיון האולימפי של ברלין - נבנה בשנת 1936 לכבוד אולימפיאדת ברלין.

האצטדיון האולימפי של ברלין נבנה בשנת 1936 לכבוד אולימפיאדת ברלין. לקראת משחקי מונדיאל 2006 נערכו באצטדיון שיפוצים בעלות כוללת של 242 מיליון אירו, והוא נפתח מחדש ביולי 2004. האצטדיון אירח את גמר מונדיאל 2006. כעת משמש האצטדיון את קבוצת הכדורגל הרטה ברלין.

21

West and East Germans at the Brandenburg Gate in 1989.jpg
גרמנים על חומת ברלין, ימים ספורים לפני הפלתה ב־9 בנובמבר 1989

22

Beethoven.jpg
לודוויג ואן בטהובן, מלחין ופסנתרן, שנחשב לאחד מגדולי המלחינים במוזיקה הקלאסית והיה דמות בולטת בתקופה החולפת בין התקופה הקלאסית והתקופה הרומנטית. שמו וגאוניותו עוררו השראה בדורות של מוזיקאים וקהל.

23

"חיילי הצבא האדום מניפים את הדגל הסובייטי מעל בניין הרייכסטאג" (1945), תצלום מאת יבגני חאלדיי המציג את הכיבוש הסובייטי של ברלין בתום מלחמת העולם השנייה.

"הנפת הדגל הסובייטי מעל בניין הרייכסטאג" (1945), תצלום מאת יבגני חאלדיי המציג את הכיבוש הסובייטי של ברלין בתום מלחמת העולם השנייה. לימים התברר כי התמונה מבוימת ומרוטשת.

24

ויטראז' בקתדרלת קלן שבגרמניה, המתאר את סקילתו של סטפנוס הקדוש.

ויטראז' בקתדרלת קלן שבגרמניה, המתאר את סקילתו של סטפנוס הקדוש, קדוש נוצרי וראשון המרטירים הנוצרים, שנסקל, לפי האמונה, ליד שער שכם בירושלים. לסטפנוס הקדוש מוקדשים מנזר סנט אטיין בירושלים וכנסייה בבית ג'מל שליד בית שמש, ויום חגו חל ב-26 בדצמבר.

25

חבל הסודטים בצ'כוסלובקיה סופח לגרמניה הנאצית בעקבות הסכמה שהושגה בהסכם מינכן, שנחתם ב-29 בספטמבר 1938, שבו נכנעו בריטניה וצרפת לדרישותיו של אדולף היטלר. בתמונה שלוש נשים מצדיעות במועל יד לצבא הגרמני הפולש; כל אחת מהן מבטאת הלך רוח שונה בתכלית.

חבל הסודטים בצ'כוסלובקיה סופח לגרמניה הנאצית בעקבות הסכמה שהושגה בהסכם מינכן, מ-29 בספטמבר 1938, שבו נכנעו בריטניה וצרפת לדרישותיו של היטלר. בתמונה שלוש נשים מצדיעות במועל יד לצבא הגרמני הפולש; כל אחת מהן מבטאת הלך רוח שונה בתכלית.

26

כנסיית השלום בסנסוסי שבפוטסדאם. הכנסייה נבנתה על ידי לודוויג פרזיוס וממשיכו פרידריך אוגוסט שטילר, ובה ממוקם מאוזוליאום שבו קבורים אחדים מבני ובנות בית הוהנצולרן.

כנסיית השלום היא כנסייה פרוטסטנטית השוכנת בפארק סנסוסי שבפוטסדאם. הכנסייה נבנתה על ידי לודוויג פרזיוס וממשיכו פרידריך אוגוסט שטילר. הכנסייה היא בזיליקת עמודים עם שלוש ספינות, ובין היתר יש בה מאוזוליאום שבו קבורים אחדים מבני ובנות בית הוהנצולרן.

27

פסל האסיר המת מאת פרנסואז סלמון באתר הזיכרון במחנה הריכוז נוינגמה, מתאר אסיר מוזלמן על סף מותו. כיום במחנה הריכוז מספר אנדרטות ואתרי זיכרון להנצחת קרבנות השואה.

המגורש, הידוע גם בשם האסיר הגוסס, פסל ברונזה מעשה ידיה של הפסלת היהודייה-צרפתייה פרנסואז סַלמון, ניצולת מחנות אושוויץ וראוונסבריק. הפסל, שהוצב ב-1965 באתר הזיכרון במחנה הריכוז נוֹיֶנגָמֶה, מתאר אסיר "מוּזֶלְמָן" על סף מותו. מחנה נוינגמה הוקם על ידי האס אס בסמוך לעיר המבורג שבגרמניה ב-1938 ופעל עד 1945. המחנה לא שימש כאתר השמדה, אך מתוך 100,000 האסירים ששהו בו נספו כ-55,000, עקב התנאים הבלתי אנושיים ששררו במחנה, ובהם עבודת פרך, רעב, תנאים לא-היגייניים, אלימות רבה מצד השומרים, ולקראת סוף המלחמה צעדות מוות. כיום מוצבים במקום מספר אנדרטות ואתרי זיכרון להנצחת קרבנות השואה.

28

המוזיאון היהודי של ברלין - מבנה שתוכנן על ידי האדריכל דניאל ליבסקינד בגישת הדה-קונסטרוקטיביזם.

המוזיאון היהודי של ברלין הוא מוזיאון הסוקר את תולדות יהודי ברלין מראשית התיישבותם בעיר, בשואה ועד לימינו. מבנה המוזיאון תוכנן על ידי האדריכל דניאל ליבסקינד בגישת הדה-קונסטרוקטיביזם. התאורה הייחודית מדגישה את הזווית החדה של צומת הדרכים בתצלום, המסמלת את הסלקציה בכניסה למחנות, הבחירה בין ההשמדה לבין החיים במחנות ריכוז.

29

הארמון החדש - ארמון בארוק השוכן בחלק המערבי של פארק סנסוסי בפוטסדאם.

הארמון החדש הוא ארמון בארוק השוכן בחלק המערבי של פארק סנסוסי בפוטסדאם. הארמון נבנה בתקופת שלטונו של המלך מבית הוהנצולרן פרידריך הגדול, על מנת לחגוג את ניצחון פרוסיה במלחמה השלזית השלישית ולהפגין את עוצמתה.

30

האנדרטה לזכר יהודי אירופה שנרצחו בברלין, היא יד זיכרון המנציחה את זכר היהודים שנרצחו בשואה.

האנדרטה לזכר יהודי אירופה שנרצחו היא יד זיכרון המוצבת בברלין סמוך לשער ברנדנבורג, המנציחה את זכר היהודים שנרצחו בשואה. האנדרטה תוכננה על ידי האדריכל פיטר אייזנמן ונחנכה בשנת 2005. האנדרטה משתרעת על שטח של 19,000 מ"ר והיא עשויה מ-2,711 קוביות בטון, המסודרות בתבנית משבצות על גבי מישור משופע, בדומה לקברים בבית עלמין.

31

מנגנון גלגלי השיניים של מכונת ההצפנה הגרמנית, האניגמה.

מנגנון גלגלי השיניים של מכונת ההצפנה הגרמנית, האניגמה. בזכות התקשורת המוצפנת שאפשרה האניגמה, הצליח הקריגסמרינה (צי גרמניה הנאצית), ובמיוחד צי הצוללות, להטיל מצור אפקטיבי על בריטניה בתקופת מלחמת העולם השנייה. בעלות הברית הצליחו לפצח את ההצפנה, ובמשך רוב המלחמה פענחו הודעות מוצפנות רבות.

32

הפסל "ספרים מודרניים בדפוס", שהוצב במסגרת תערוכת "Walk of Ideas", בברלין בשנת 2006. הפסל הוצב בכיכר בבל, בה התקיימה בשנת 1933 שריפת הספרים בהוראת ממשלת גרמניה הנאצית.

הפסל "הדפוס המודרני", שהוצב במסגרת תערוכת "Walk of Ideas", בברלין בשנת 2006. הפסל הוצב בכיכר בבל, בה התקיימה בשנת 1933 שריפת הספרים בהוראת ממשלת גרמניה הנאצית. גובהו היה 12 מטר ומשקלו 35 טון, והוצגו בו שמות אנשי הגות בתולדותיה של גרמניה, כדוגמת חנה ארנדט, היינריך היינה, תומאס מאן, עמנואל קאנט, קרל מרקס, ואחרים.

33

Linderhof-1.jpg
לינדרהוף, ארמון שנבנה לכבוד לודוויג השני, מלך בוואריה

34

Bench forest, Heidelberg.JPG
יער בהיידלברג שבגרמניה בסתיו. בעונת הסתיו מתרחשת באזורים הממוזגים תופעת השלכת - העלים משנים את צבעם ונושרים מן העצים.

35

מסעו של קייזר גרמניה וילהלם השני לארץ ישראל בשנת 1898. פמליית הקייזר במוריסטן ברובע הנוצרי שבעיר העתיקה בירושלים, ברקע - מגדל כנסיית הגואל.

מסעו של קייזר גרמניה וילהלם השני לארץ ישראל בשנת 1898 היה נקודת ציון בולטת בתולדות הארץ בתקופה העות'מאנית ובתולדות הציונות. בתמונה נראית פמליית הקייזר במוריסטן ברובע הנוצרי שבעיר העתיקה בירושלים, ברקע - מגדל כנסיית הגואל.

36

Potsdam Park bw amk.jpg
ביתן בארמון סנסוסי, פוטסדאם

37

Bundesarchiv Bild 183-H28029, Rostock, Marktplatz mit Rathaus.jpg
העיר רוסטוק על חורבותיה, 1942

38

Warning sign in cologne.jpg
קצין אמריקני קורא שלט המזהיר מפני מארב של צלפים גרמניים, קלן, 4 באפריל 1945

39

Der Eigene 1924-25 vol 10 no 4.jpg
Der Eigene היה מגזין גרמני שיצא לאור בשנים 1896-1932.
זהו המגזין הראשון בעולם שפנה לקהל הומוסקסואלי

40

Georg thiel erster werlkrieg verdun 1916.jpg
תעודה שקיבלה אלמנת מלחמה גרמנית על מות בעלה בקרב ורדן בשנת 1916. קרב ורדן היה מהקרבות העיקריים במלחמת העולם הראשונה. הוא החל ב־21 בפברואר 1916, ומחיר הדמים בו היה גבוה ביותר: יותר ממיליון איש נהרגו או נפצעו במהלכו.

41

Wernerprokla.jpg
18 בינואר 1871: וילהלם הראשון ואוטו פון ביסמרק מכריזים בוורסאי על הקמת הרייך השני, ולמעשה מאחדים את גרמניה לכדי מדינת לאום.

42

Medienhafen Düsseldorf.jpg
"בתים עקומים" בדיסלדורף, בתכנון האדריכל פרנק גרי

43

Medienhafen-Gehry-2005.jpg
"בתים עקומים" בדיסלדורף, בתכנון האדריכל פרנק גרי

44

Bundesarchiv Bild 183-Z0309-310, Zerstörtes Dresden.jpg
דרזדן על חורבותיה, 1945

45

AachenerDomVomKatschhof.jpg
הקתדרלה של אאכן היא כנסייה באאכן, העתיקה ביותר באירופה הצפונית.

46

Potsdam Sanssouci Palace.jpg
ארמון סנסוסי בפוטסדאם הוא ארמון הקיץ לשעבר של פרידריך הגדול, ואתר מורשת עולמית בהווה

47

Spreewald kahn 02.jpg
שפרוולד הוא אזור בדרום-מזרח מדינת ברנדנבורג, ששטחו הוא שילוב של אדמות בור מוצפות וכבול, שבהם נפרשים תעלות ויובלים רבים

48

Rostock Giebelhäuser Markt.jpg
השוק החדש ברוסטוק

49

Bundesarchiv Bild 102-10776, Köln, Hochwasser.jpg
ההצפה הגדולה בקלן, 1930

50

Lubeck panorama.JPG
העיר ליבק, 2006

שגיאת לואה ביחידה יחידה:Sister_project_links בשורה 163: bad argument #1 to 'getSitelink' (string expected, got nil).

1-50
(100%)
51-100
(48%)
101-150
(0%)