שיחה:ג'ו ביידן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

הכרזת כלי התקשורת?[עריכת קוד מקור]

אין חיה כזו "הכרזת כלי התקשורת" מי יהיה הנשיא בארה"ב. זה לא קיים בחוקה האמריקאית, זה לא קיים בחוק האמריקאי ולכן זה לא רלוונטי. ידוע שכלי התקשורת בארה"ב מאוישים בדמוקרטים שלא מסתירים את נסיונם לעצב את תוצאות הבחירות בכל ימות השנה וביתר שאת עכשיו, חרף כל הזיופים שאורגנו על ידי המפלגה הדמוקרטית והיטו את הכף. נכון לעכשיו המצב הוא שלא ידוע מי הנשיא משום שישנה חקירה של הזיופים ובכל מקרה שום הכרזה לא נעשתה בשום צורה רלוונטית. באותה מידה אפשר היה לכתוב כאן שראש ממשלת בריטניה הכריז על ביידן כנשיא או שמועדון הפנסיונרים של הרפובליקנים הכריזו על בחירתו של טראמפ לנשיא. הבחירה בפתיחה המופרכת הזו חושפת, שוב, את הנטיה השמאלנית החזקה של עורכי ויקיפדיה, נטיה שכבר מזמן הוציאה שם לא טוב לויקיפדיה העברית ושהופכת את הערכים שיש בהם תוכן פוליטי לקרקס נלעג. 79.178.215.125 01:30, 11 בנובמבר 2020 (IST) וואו אחי אתה לא יודע כמה שאתה צודק וכרגע,המצב בכלל לא נותן לכתוב מי הנשיא.(ראה את שיחת "בחירתו לנשיא" בהמשך ותראה כמה אני מנסה להסביר לעורכים שביידן לא הנשיא כרגע והתקשורת כרגע לא רלוונטית! גם אני כמוך חושב שבויקיפדיה יש נטיות לטובת השמאל אבל מה לעשות? התקשורת שונאת את הימין וביבי וכנראה שונאים גם את טראמפ!).

כפילות מיותרת[עריכת קוד מקור]

"...הוא סגן נשיא ארצות הברית ומכהן כסגנו של ברק אובאמה."
המילה סגן חוזרת פעמיים לשווא. אולי עדיף הניסוח: "הוא סגן נשיא ארצות הברית ברק אובאמה" או "מכהן כסגן נשיא ארצות הברית ברק אובאמה". אמיר72 - שיחה 10:42, 13 במאי 2009 (IDT)

ביידן ופולארד[עריכת קוד מקור]

אפשר לכתוב על כך שביידן טרפד את שחרורו של פולארד.. http://www.inn.co.il/News/News.aspx/226664
79.176.43.132 01:08, 2 באוקטובר 2011 (IDT)


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 21:46, 3 במאי 2013 (IDT)


קישור שבור 2[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 21:46, 3 במאי 2013 (IDT)

ההלוויה של שרון[עריכת קוד מקור]

גילגמש הסיר את המשפט "ב-13 בינואר 2014 הגיע לישראל להלוויתו של אריאל שרון." בטענה "מיותר". לדעתי יש להשאיר את המשפט. זו הלוויה של ראש ממשלת ישראל והוא טרח ובא אליה. יש מקום לציין זאת. ראו בערך הלוויית יצחק רבין, יש שם פרוט פי מאה. בורה בורה - שיחה 07:51, 19 בינואר 2014 (IST)

זה בערך הלוויית יצחק רבין וזה רלוונטי להוויה. אם יכתב ערך על הלוויתו של שרון, לא אתנגד לכך שיכתב שביידן הגיע. בערך על ביידן מדובר בפרט זניח. אני מניח שהוא נכח בהמון אירועים בסדר גודל דומה, כמתחייב מתפקידו ואין סיבה לציין דווקא את זה. גילגמש שיחה 09:20, 19 בינואר 2014 (IST)

משפחתו[עריכת קוד מקור]

ביידן נישא לאשתו הראשונה נייליה בזמן לימודיו בסירקיוז. לזוג נולדו שלושה ילדים. זמן קצר לאחר בחירתו לראשונה לסנאט, ב-1972, נפגעה משפחתו בתאונת דרכים, אשתו ובתו התינוקת נהרגו, ושני בניו נפצעו באורח קשה. השבעתו לסנאט נעשתה כשהוא סועד את בניו בבית החולים. ב-1977 נישא לג'יל ג'ייקובס, בעלת דוקטורט בחינוך המלמדת במכללות מקומיות בדלאוור ולזוג בת משותפת. באוקטובר 2014, סולק בנו האנטר משירות צבאי, עקב צריכת סמים[1].

.

הפיסקה הנ"ל, על כל תוכנה, נמחקה אתמול מהערך. חלק מתוכנה שולב במקום אחר, וחלק הוסר לחלוטין.
בערכים על אישים, מקובל לייחד בסןף הערך פיסקה ל"משפחתו", ובה פירוט מינימאלי (ככל שידוע) על קרוביו מדרגה ראשונה. --בן נחום - שיחה 10:31, 19 באוקטובר 2014 (IDT)
אני עם בן נחום. גילגמש שיחה 10:33, 19 באוקטובר 2014 (IDT)
פרט טריוויה זניח שלא מספר את כל האמת, סולק מהצבא? איזה צבא בדיוק ? מתי שירת שם ובאילו נסיבות? מדובר בכלל בשירות מילואים. אין שום קשר לאב ולתקרית, נראה שסתם בן נחום מנסה "לחסל חשבונות" לא קשורים עם ביידן. ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 11:20, 19 באוקטובר 2014 (IDT)
אדרבא, מה ש;Tomtom‏ כותב, דווקא מחזק את הניסוח בו אני וגילגמש תומכים.
אילו היה לזה קשר ישיר לאב, היה מקום לפירוט מתי שירת שם ובאילו נסיבות, וכו' וכו'. היות שזה אזכור אגבי, די בהתייחסות קצרה לנקודה המשמעותית ביותר, והיא "הסילוק מהצבא". את כל היתר, נשאיר לערך האנטר ביידן אם וכאשר ייכתב. בן נחום - שיחה 11:25, 19 באוקטובר 2014 (IDT)
אין שום חשיבות לערך האנטר, והסיפור על הסילוק מהצבא כל כך לא מדויק ושולי שמצביע על חוסר הבנה של מה ראוי להכנס לערך ומה לא. אפילו לא מספר מי משני בניו "סולק" מהצבא (נושא בעל חשיבות, לאור השירות הצבאי המשמעותי של הבן הבכור) איזה צבא (לא מדובר בשירות פעיל, אלא בשירות מילואים ולא בצבא ארצות הברית), וכאמור ללא שום קשר או חשיבות לביידן עצמו. סתם ניסיון לדחוף מידע מיותר ומזיק, כל כך טיפשי שאפילו בערך באנגלית זה לא מוזכר בערך על ביידן עצמו. ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 11:31, 19 באוקטובר 2014 (IDT)
לגבי סילוקו של בנו - זה אפשר להשמיט, אבל כן חשוב להזכיר פרטים עיקריים על בני משפחה. גילגמש שיחה 11:44, 19 באוקטובר 2014 (IDT)
עכשיו ראיתי שפרטים עיקריים על בני משפחה כן מופיעים בטקסט אז אני לא מבין על מה בדיוק המחלוקת. גילגמש שיחה 11:49, 19 באוקטובר 2014 (IDT)
אני מסכים עם טומטום - זה שהבן לקח סמים זה בחדשות רק כי זה צהוב וזה לא מעניין באמת - אם הוא היה הולך לבית זונות גם אז נכתוב על זה? (ואני בטוח שבתקשורת האמריקאית היו כותבים על זה בששון). אליסף · שיחה 11:53, 19 באוקטובר 2014 (IDT)
ואם בנו היה זוכה בפרס נובל, גם אז הדבר היה צהוב? רק עובדה שלילית היא בהכרח צהובה? צריך לחשוב על העניין. אני לא בהכרח מתנגד להשמטת הפרט הזה, אבל באופן עקרוני, אני חושב שגם עובדות שליליות הן חשובות. עניין אחר הוא שכאן זה ערך על ג'ו ביידן ולא על בנו אז נשאלת השאלה עד כמה להרחיב בסוגיה זו. גילגמש שיחה 11:59, 19 באוקטובר 2014 (IDT)
בסקירה רופפת של העךר האנגלי לא מצאתי אזכור לסמים. גילגמש שיחה 12:05, 19 באוקטובר 2014 (IDT)
תומך באזכור. לא מדובר בסתם סמים אלא בקוקאין, וכדאי לזכור שאחד התחומים העיקריים שבהם עסק ביידן בסנאט הוא המלחמה בסמים. הנושא התפרסם בכל העולם, בערך אנציקלופדי, כמו בחיים, יש גם דברים פחות מחמיאים. נרו יאירשיחה • כ"ה בתשרי ה'תשע"ה • 12:23, 19 באוקטובר 2014 (IDT)
כן, זה גם נכון. אם פוליטיקאי עוסק בסמים והבן הפרטי שלו הוא נרקומן יש פה עניין לציבור. גילגמש שיחה
אין לי בעיה בנושא של פרטים לא מחמיאים על ביידן, העניין הוא לתת את התמונה העובדתית הנכונה בקונטקסט הנכון ולא כמו שבן נחום עשה. אם הוא רוצה לספר על הבנים, שיספר על השירות הצבאי של הבן הבכור בעירק וההתנדבות של הבן השני לשירות מילואים בצי, ואז אולי להשחיל גם את נושא שחרורו מהשירות. לגבי ביידן לא ידוע לי שאחד מהנושאים העיקריים בהם עסק היה מלחמה בסמים כמו קוקאין או במשתמשים בוגרים, זה אולי אחד הדברים בהם עסק אבל כאמור לא ידוע לי שזה משהו עיקרי איתו מזוהה. הבן שלו דרך אגב הוא בן 44. ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 15:54, 19 באוקטובר 2014 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

בערך האנגלי מופיע פירוט לגבי עיסוקו בתחום הסמים. גילגמש שיחה 15:56, 19 באוקטובר 2014 (IDT)

מדובר שם על מדיניות סמים בנושא של סמי אונס, אקסטזי, וסמים משפרי ביצועים לספורטאים. ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 15:58, 19 באוקטובר 2014 (IDT)
הוא היה מופקד על נושא הסמים באופן כללי, כולל עניין "צאר הסמים" שחוקק. אני מניח שבשנים שעסק בתחום הוא טיפל גם בקוקאין, אבל הרזולוציה הזאת באמת לא משנה. מקום השירות של בניו לא זכה לפרסום מעין זה של עניין הסמים, אבל אין לי התנגדות שגם זה יוזכר. נרו יאירשיחה • כ"ה בתשרי ה'תשע"ה • 20:24, 19 באוקטובר 2014 (IDT)

הצעת הוספה למומלצים[עריכת קוד מקור]

דיון[עריכת קוד מקור]

ערך מקיף שכתבתי אודות סגן נשיא ארצות הברית לשעבר (ומי יודע, אם יתמודד בבחירות 2020 לנשיאות ארה"ב יש לו סיכוי טוב לשבת בחדר הסגלגל), כתרגום מהערך האנגלי ומערכים משיקים לו. הערך עומד בסטנדרטים הנוכחיים של מדור המומלצים, ואני פתוח לכל ביקורות/הארות/הערות מצד חברי הקהילה. ניב - שיחה 22:22, 8 בפברואר 2019 (IST)

- הועבר מהדף ויקיפדיה:ערכים מומלצים/הצבעה

איך אפשר לגשת ישר להצבעה? עוד לא קיבלת שום פידבק ברשימת ההמתנה. ראובן מ. - שיחה 17:58, 14 במרץ 2019 (IST)

ראובן מ.. עבר חודש ו-6 ימים מאז הערך עלה לרשימת ההמתנה. אי אפשר לחכות עד אין קץ שמישהו יטרח לתת ביקורת. חודש ו-6 ימים זה זמן מספיק כדי לתת ביקורות, ומשלא ניתנו כאלה סימן שהערך ראוי להיות מומלץ, והערך עובר להצבעה. אגב, זו לא פעם ראשונה שערך מועבר להצבעה אחרי ששהה זמן רב ברשימת ההמתנה לביקורת עמיתים ללא מענה. ניב - שיחה 18:06, 14 במרץ 2019 (IST)
אני מבין את הגישה שלך, שאי אפשר להמתין לנצח עד שמישהו יואיל בטובו לקרוא את הערך ולהעיר הערות, אבל בעיניי זה לא תקין ולא מקצועי שערך עולה להצבעה בלי שום ביקורת עמיתים או פידבק מינימלי. המלצה היא לא דבר של מה בכך, ונטל ההוכחה הוא על מי שטוען שהערך ראוי להמלצה ולא להפך. האינטרס שלו הוא להיות אקטיבי בעניין, ואם צריך להתרוצץ ולקושש קוראים-מבקרים, ואם צריך להמתין חודשים, אז צריך. לא נראה לי הגיוני שערך יגיע להצבעה כברירת מחדל.
עוד בלי לקרוא את הערך יש לי הערה: יש בערך רשימת קריאה מכובדת, והערות שוליים רבות. אבל אין שום השקה בין הרשימה להערות, כלומר אף לא אחד מהפריטים שבחטיבת "לקריאה נוספת" (הרשימה העליונה, לא "כתביו") מופיע בהערות שוליים. זה נראה בעיניי מוזר. למעשה, אין התייחסות לאף אחד מהספרים האלה בשום מקום בערך, לפחות ככל שהצלחתי לבדוק, להוציא אזכור אחד של "The Almanac of American Politics" בפרק "עמדות ודעות פוליטיות", ללא ציון מספרי העמודים הרלבנטיים. ראובן מ. - שיחה 18:36, 14 במרץ 2019 (IST)
לא חייבת להיות הלימה בין הפרקים "לקריאה נוספת" ו"הערות שוליים". בכל מקרה הדיון לא אמור להתנהל פה, לכן אני מעביר אותו לרשימת ההמתנה. ניב - שיחה 20:16, 14 במרץ 2019 (IST)
הרחבה: לפרק "לקריאה נוספת" תפקיד כפול: האחד, לתת לקורא רשימה של מקורות (בד"כ ספרותיים) נוספים לקריאה אם ירצה להרחיב את התעניינותו במושא הערך. השני, לסכם את רשימת המקורות בהם נעשה שימוש במהלך כתיבת הערך ושמצויים בהערות שבפרק "הערות שוליים". דוגמה טובה לכך היא בערך ג'ורג' הרברט ווקר בוש שכתבתי, שבו הפרק "לקריאה נוספת" מחולק לשלושה חלקים: (1) רשימה של מקורות ספרותיים שבחיים לא קראתי כדי שאם יבוא מישהו שרוצה לעשות על בוש מחקר מעמיק מאוד יותר, יוכל לשאוב מקורות למחקרו מרשימה זו. (2) רשימה של מקורות שכן קראתי ובאמצעותם כתבתי את הפרק "בוש וישראל", כדי שהקורא יבין מניין המצאתי את כל הכתוב. (3) רשימה של ספרים שכתב בוש. אי לכך, לא ידועה לי חובה להכיל רשימות מכל הסוגים שציינתי, ובערך על ביידן יש רשימות מסוגים (1) ו-(3), כך שלא חייבת להיות הלימה בין המקורות שבפרק "לקריאה נוספת" לבין הערות השוליים. ניב - שיחה 20:25, 14 במרץ 2019 (IST)

אכן ערך מפורט ומקיף. קראתי רק את הפרק על ביידן בועדת המשפט ועל סמך פרק זה אני חושב שיש צורך בעריכה לשונית. בנוסף, יש מקומות שבהם התרגום מהויקיפדיה האנגלית לא מדויק. דוגמאות:

(1) "ביטל את הסכמתו לערוך לבורק ראיון עומק אחרי שהחליט זאת אשתקד, וכעס על השמרנים שחשבו כי אין ביכולתו לנהל את הדיונים בעין יפה" ≠ "reversing an approval in an interview of a hypothetical Bork nomination he had made the previous year and angering conservatives who thought he could not conduct the hearings dispassionately." מי שכעס זה מתנגדיו; להבנתי, לא ביטל את הסכמתו לערוך ריאיון אשתקד, אלא הביע את תמיכתו בריאיון שנתן אשתקד.

(2) "שני הדיונים הפולמוסיים ביותר" --> צ"ל שניים מהדיונים הפולמוסיים ביותר.

(3) "שחור על גבי לבן" - לא ברור. צ"ל התנגדות של ביידן לאוריגינליזם, נושא מהותי.

(4) "ההתנגדות של ביידן נבעה, בין השאר, מחוויותיו הרעות ממסע הבחירות לנשיאות שלו ב-1987, חרף ניסיונותיו להימנע מהכנסת עניינים אישיים להשפיע על הדיונים" ≠ "In part due to his own bad experiences in 1987 with his presidential campaign, Biden was reluctant to let personal matters enter into the hearings". המשפט באנגלית מסביר למה ביידן נמנע כביכול מלעסוק בעניינים פרטיים של תומאס, לא למה הוא התנגד למינוי.

(5) ranking minority member - חבר בכיר מטעם מפלגת המיעוט, לא בהכרח הבכיר ביותר בועדה.

כדאי לשים לב שאם ביידן אכן ירוץ בפריימריז הדמוקרטיים לנשיאות, הערך יעסוק בנושא אקטואלי. Politheory1983 - שיחה 19:40, 23 במרץ 2019 (IST)

Politheory1983, תודה רבה על הביקורת. אגיב לה באופן מסודר ואחכה לתשובתך:
(1) - שיניתי את הניסוח של המשפט לפי עצותיך. בוצע תוקן
(2) - מקבל את ההערה, בוצע תוקן.
(3) - הוספתי הסבר קצרצר על אוריגינליזם, כיוון שאכן היה נושא מהותי בעת הדיונים על אודות מועמדותו של תומאס לביהמ"ש העליון.
(4) - תודה רבה על ההערה, הניסוח שלי אכן היה מסורבל. בוצע תוקן
(5) - לא מצאתי מה לתקן משום שזה מה שכתבתי: "בסנאט של ארצות הברית, "חבר בכיר" (Ranking member) הוא החבר הבכיר ביותר בוועדה קבועה של הקונגרס מטעם מפלגת המיעוט."
תודה רבה שוב, ניב - שיחה 22:17, 24 במרץ 2019 (IST)
  • צר לי, אבל לדעתי הערך לא מוכן להגיע לרשימת הערכים המומלצים ואנסה להסביר מדוע.
  1. ראשית אני מסכימה לחלוטין עם דעתו של ראובן מ. - לא יתכן להצביע בעד ערך מומלץ כשלא התקבל כל משוב עליו. ערך מומלץ צריך להיות ערך לדוגמא, כזה ראה וקדש, ואם איש לא טרח לחוות דעתו עליו, זה אומר דרשני.
  2. הערך בלתי פרופורציונלי בעליל לערכים מקבילים או דומים בוויקיפדיה. לדוגמא: הערך של יצחק רבין כולל פחות מ-100,000 בתים. הערך של הנשיא ריבלין כולל 44,000 בתים, אפילו הערך של אובמה כולל 112,782 דפים. איזו סיבה בעולם יש שהערך של סגן נשיא ארה"ב לשעבר יקבל כל כך הרבה מקום בויקיפדיה העברית 185,136 בתים? זו גם אחת מהסיבות שאיש כמעט לא מגיב על הערך. הוא ארוך מדי. אולי הוא טוב לוויקיפדיה האנגלית, אבל צריך תמיד לזכור שלא כל מה שמתאים להם מתאים לנו וההיפך, כמובן. ערך לא צריך להיות נמדד באורך שלו, אלא ההיפך, בתמצות ובריכוז שלו, וביחוד בהתאמתו לקורא הישראלי.
  3. ערכתי רק את שתי הפסקאות הראשונות של הערך, והפסקתי, לאחר שנוכחתי שהטקסט העברי דורש עריכה מאסיבית; הוא לא מנוסח כראוי, מפורט מדי (ביחוד לפתיח) והמילה ביידן חוזרת פעמים רבות מדי.
  4. אני יודעת שהשקעת עבודה רבה בערך, ניב, וויזואלית הוא נראה יפה מאוד, אבל הערך במצבו הנוכחי עדיין זקוק לעבודה רבה על מנת שיהיה מועמד להמלצה. Tmima5 - שיחה 01:15, 2 באפריל 2019 (IDT)


"בזאת אני מארכב את הדיון"?![עריכת קוד מקור]

"ניב,אתה בעצם מחקת את כל הביקורת שלי על הערך, כי אתה חולק עליה, ומודיע שאתה מארכב את הדיון?! ניב, אתה לא יכול למחוק ביקורת שלא נראית לך, או לארכב אותה, שזה היינו הך, כי הביקורת נעלמה מהדיון. הדהמת אותי. נא החזר בבקשה את כל הטקסט שלי שארכבת לכאן, כי נראה לי שבצעת כאן פעולה לא תקינה בעליל. Tmima5 - שיחה 20:12, 2 באפריל 2019 (IDT)

אני מפנה אתכם לדף הארכוב עד שניר יחזיר את הטקסט. כאן. Tmima5 - שיחה 20:37, 2 באפריל 2019 (IDT)
Tmima5, אני מתנצל אם הפעולה שעשיתי גרמה לך להיפגע. אמנם אני חולק עלייך, אך הביקורת שלך לגיטימית לחלוטין ואני אותה. מכיוון שאת הביקורת עצמה כתבת בדף ההצבעה ולא בדיון בו אמורה להיות ביקורת העמיתים, אירכבתי את הדיון משום שהוא נגמר (די, בכל זאת עבר כמעט חודש) והביקורת שלך נמצאת בדף האירכוב. משום שחשוב שהביקורת שלך תוצג, אני מעביר אותה לדיון ההמלצה בדף השיחה. ושוב, אני מתנצל אם נפגעת, ומקווה שנגיע אל עמק השווה. ניב - שיחה 21:24, 2 באפריל 2019 (IDT)

"האשמות לכאורה"[עריכת קוד מקור]

ניב שינה את שם הפסקה "האשמות על תקיפה מינית" ל"האשמות בדבר תקיפה מינית לכאורה". ביטלתי את עריכה זו באומרי שכל האשמה היא לכאורה, ועשיתי השוואה זריזה לבנימין נתניהו#חשדות לפלילים, אך ניב שיחזר את עריכה זו.
"האשמות לכאורה" אינו נוסח הגיוני. כל האשמה, טרם הוכרעה בבית משפט, היא "לכאורה", ולקרוא לפרק "לכאורה" רומז שאין מקורות להאשמות האלו (יש) ובאופן כללי מזלזל בעדויות של נפגעות, פרקטיקה רעה לטעמי, בטח כשיש שמונה נשים שונות שהעידו על תקיפה כזו.
אבל אולי הסיבה הכי חשובה לא להשתמש במילה "לכאורה" היא שהיא פרקטית לא קיימת בוויקיפדיה בהקשר הזה. חיפוש פנימי העלה שתי דוגמאות לשימוש במילה באותו הסגנון, הראשונה בפרנק סינטרה#קשרים לפשע מאורגן לכאורה, וגם שם הניסוח מצדיק את המילה "לכאורה", והשנייה בקלמן ליבסקינד#תחקירים בולטים, ושם מדובר בציטוט. אני מודה שלא עברתי על כל 5000 התוצאות אלא רק על ה200 הראשונות, אבל לדעתי מעיד על תבנית.
לסיום, מתייגת את קובץ על יד, המקיסט, saifunny, נעם דובב, מכה"כ, amikamraz, אלדד, דגש, פיראוס, עוזי ו., פשוט (משה)בעלי הידע בניסוח. //מי אני: Yuval Talya - מה עשיתי - בואו נדבר// 01:06, 6 ביוני 2020 (IDT)

מסכים עם יובל. נעם דובב - שיחה 08:46, 6 ביוני 2020 (IDT)
את המילה "האשמות" ראוי ליחד לכתב אישום המוגש על ידי התביעה. כאן מדובר בטענות שלא נחקרו, ולכן ראוי לתארן כ"טענות", וממילא אין צורך במילה "לכאורה". דוד שי - שיחה 12:31, 6 ביוני 2020 (IDT)
דוד שי צודק. יש לעשות שימוש במונח "טענות". דרך אגב, אין מקורות לטענות של ריד. המעשה, שלכאורה בוצע לפני למעלה מעשרים שנה, משולל כל תימוכין שיהיה קביל מבחינה חוקית ולכן הוא לכאורה. ניב - שיחה 14:56, 6 ביוני 2020 (IDT)
מה זה אמור להביע "אין מקורות לטענות של ריד?" ובמקרה של משה קצב, יש מקורות פרט לתלונות של הנשים אותן תקף? ואם אין כל תימוכין, מדוע הגישה עם עורכי הדין שלה תלונה? //מי אני: Yuval Talya - מה עשיתי - בואו נדבר// 18:22, 6 ביוני 2020 (IDT)
המילה "האשמות" מטעה ולא מתאימה. המילה "לכאורה" מיותרת, בין על טענה ובין על האשמה, והוספתה מהווה POV. לירה - שיחה 15:27, 6 ביוני 2020 (IDT)
אני מסכים עם דוד שי שנכון יותר במקרה זה להשתמש במילה "טענות" ובהחלט יש מקום למילה "לכאורה". כמונח משפטי שרווח גם בתקשורת, אין בה כדי לפקפק בנכונות הטענות, אלא להדגיש שלא התקיים עד כה דיון משפטי בעניינן. Amikamraz - שיחה 19:31, 6 ביוני 2020 (IDT)
אני מסכים שנכון לכתוב "טענות" (allegations). אין צורך במילה לכאורה. ברור שהטענות לא הוכחו, ולכן המילה "לכאורה" מיותרת ויוצרת רושם של ניסיון להמעיט מערכן של הטענות.Politheory1983 - שיחה 21:42, 6 ביוני 2020 (IDT)
אכן, תוספת של מילה מיותרת בהקשר כזה היא הדגשה ואינה נטרלית. לירה - שיחה 01:03, 7 ביוני 2020 (IDT)
תוקן בערך, בהסכמה מלאה. קובץ על ידשיחה • 18:53, 7 ביוני 2020 (IDT)
אני מקבל את דעת עמיתיי. ניב - שיחה 19:28, 7 ביוני 2020 (IDT)

פתיח ארוך[עריכת קוד מקור]

הפתיח ארוך מדי, ותחת לכתוב כמה משפטים קצרים, יש כאן כפילות על מה שכתוב בכל הקטגוריות דלהלןמבשר ציון - שיחה 14:21, 28 ביולי 2020 (IDT)

גודלו של הפתיח סביר ביחס לגודל הערך כולו. גילגמש שיחה 14:44, 28 ביולי 2020 (IDT)
נראה לי שאת שניהם ניתן היה לקצר. עמירם פאל - שיחה 16:11, 28 ביולי 2020 (IDT)

אין צורך בקיצור הפתיח. מדובר באישיות פוליטית מובילה במעצמה החזקה בעולם, לכן לא ניתן לתת לקורא פתיח של פסקה וחצי. ניב - שיחה 16:54, 28 ביולי 2020 (IDT)

פתיח[עריכת קוד מקור]

צריך להתיחס למועמדות לנשיאות בבחירות 2020 ואת התוצאות הסופיות. בחלק שעוסק במערכת הבחירות יש לציין את הסיסמה קרב על "נשמתה של האומה" ולהוסיף בקישור החיצוני : [1] --2020ITBN - שיחה 19:21, 7 בנובמבר 2020 (IST)

באופן כללי לדעתי הפתיח דורש שכתוב, כי אם נשאיר את כל מה שיש בו כרגע, הוא דורש להכניס את העובדה שהוא הנשיא הצפוי הבא אחרי 400 מילים, כשזה בעצם ההישג הכי גדול בקריירה שלו עד כה. מה גם שבכל מקרה נצטרך לשכתב את הפתיח בינואר, אז אני ממליצה שנכתוב אותו כבר עכשיו באופן שלא ידרוש יותר מדי עבודה לאחר ההשבעה. //מי אני: Yuval Talya - מה עשיתי - בואו נדבר// 19:57, 7 בנובמבר 2020 (IST)

בחירתו לנשיא[עריכת קוד מקור]

כמדומני שכל עוד לא פורסמו התוצאות באופן רשמי בארה"ב על ידי המדינות עצמן לכל הפחות (ולא התקשורת) יש להמתין עם עדכון הערך.

כמו כן הביס את הנשיא המכהן הוא תיאור רחוק מהמציאות לקרב הצמוד שהתרחש. מוטי ארבל - שיחה 23:57, 7 בנובמבר 2020 (IST)

מוטי ארבל. ביידן הוא הנשיא הנבחר, משום שספרו כ-92% מסך הקולות בכל ארצות הברית. התוצאות הרשמיות בהחלט של חבר האלקטורים שיימסרו לקונגרס בדצמבר, ידועות לכל מאן דבעי, ואין צורך לחכות להליך הפורמלי וההצעה שלך נועדה להיטיב עם מטה הבחירות של טראמפ שמנסה לתבוע את הבחירות בבתי המשפט כי אין הוא יודע להפסיד. ולגבי הניסוח "הביס את הנשיא המכהן", יכול להיות שהניסוח המתאים יותר הוא "גבר על הנשיא המכהן", אבל כשנשיא מכהן מפסיד כהונה שנייה מדובר בתבוסה, לא משנה איך תהפוך את זה. ניב - שיחה 00:02, 8 בנובמבר 2020 (IST)
מה אתם כל כך מסכנים? כולה הרשתות בארה"ב דיווחו על נצחונו של ביידן אבל הבחירות רחוקות מלהסתיים! מיום שני יתחיל בית משפט וזה רק ההתחלה... בסוף עוד טראמפ ינצח(כידוע בית המשפט בכיס שלו-גבר) אבל אתם שמאלני מחמד ברגע ששומעים ביידן ישר הותכים ללקק לו,לפחות תהיו הגיוניים! אסור לרשום משהו בויקיפדיה כל עוד אין הכרזה רשמית! כפי הנראה לעין,יש כמה חודשים על להכרזה הרשמית-קחו פרופורציות בבקשה! אנונימי/ת לא חתם/ה
איזה מזל שהערך חסום לעריכות מפני משחיתים כמוך. ניב - שיחה 11:42, 8 בנובמבר 2020 (IST)
להזכירכם בשנת 2000 אל גור הכותבר כנשיא אך לאחר 40 יום הופפפ הקערה נהפכת על פיה - ג'וש הוא נשיא ארהב! כך גם היום! אנונימי/ת לא חתם/ה
בסדר. אתה מוזמן להמשיך להיתלות באירועים שהתרחשו לפני 20 שנה, כשהאווירה הפוליטית בארצות הברית הייתה שונה לגמרי, ולדבוק באידאולוגיה המסוכנת של טראמפ. בינתיים, אתה לא תערוך את הערך ולא תכניס לתוכו עמדות הבל מוטות, וטוב שכך. ניב - שיחה 23:27, 8 בנובמבר 2020 (IST)

הנה הודת באמת- אתה נגד טראמפ(אט נגד האידיאולוגיה שלו...) וזה שאתה שונא אותו לא אמור למנוע את האמת מאחרים! זה שהרשתות בארה"ב הכריזו כמנצח זה לא אומר כלום, תאמין לי שיש עוד זמן עד התוצאות,אז בואו נחכה וברגע שהממשל מוציא הודעה על הזוכה תעדכנו! (שוב אתם נגד "לשתות אקונומיקה" לוקחים כל דבר ברצינות, זה לא שעדיף את ביידן שקורא לטראמפ "ג'וש" ואשתו מתקנת אותו או שהוא מתבלבל במדינה שבה הוא נמצא בחייאת... תגידו תודה לטראמפ שעזר לישראל וחלאס!).

אני מרגיש שזה מיותר לאנונימי, אבל בכל זאת. אני לא שונא את טראמפ, אני דווקא מאוד מעריך אותו על פעולות רבות שעשה, אם כי התבצרותו בבית הלבן וסירובו להכיר בתוצאות גורמות לי לסלוד מדרכו. הרשתות בארה"ב מכריזות על המנצח כבר עשרות שנים כי זה המנהג במדינה, ולפני 4 שנים כשטראמפ הוכרז כנשיא הנבחר על פני קלינטון לא הייתה לך בעיה עם זה, נכון? ולגבי הטענה שביידן התבלבל במדינה בה הוא נמצא, זו עריכה יפה מאוד של מומחה בפוטושופ, וזה הופרך כפייק ניוז. ואגב, הממשל לא מכריז על המנצח אלא הקונגרס. ניב - שיחה 10:06, 9 בנובמבר 2020 (IST)

תקשיב ניב אח שלי, אני איתך, פשוט היום הסיכויים שטראמפ יערער לבית המשפט ויגבור על ביידן(מה גם שבית המשפט בכיס שלו) גבוהים יותר מכך שלפני 4 שנים קלינטון תערער, בגלל זה לא היה כל כך משנה לי! אבל היום כשלטראמפ יש הוכחות חותכות ועדויות של משקיפים רפובליקניים שהוצאו מהספירה, סרטון של שריפת מעטפות טראמפ ועדויות על הצבעות של אנשים שמתו כבר (שוב,בית המשפט העליון-רובו רפובליקני) אז הסבירות יותר גבוהה שטראמפ יעשה מהפך (כמו ב2000). בכל מקרה אני לא רוצה שבגלל בחירות בארה"ב יגרם כאן בארץ שנאת אחים. פשוט אני חושב שהפעם הסיכויים למהפך גדולים משנים עברו.תודה אחי (אגב, מה התאריך בו עובר לפולארד העונש בארה"ב והוא יוכל לעלות לארץ?, והאם השמועות שביידן יטרפד את עלייתו לארץ נכונות? תודה רבה!).

שמועות הן שמועות וספק אם יש בהן צל של אמת... בנתיים אין הוכחות לשריפת קולות, אנשים מתים ועוד ועוד ועוד... ב2020 זו הייתה מדינה אחת ששינתה את התמונה והיום זה 4 מדינות.. דזרטשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 13:22, 9 בנובמבר 2020 (IST)
להזכירך - בית המשפט הוא לא מכונה פוליטית משמונת ולשופטים השמרנים יש חובה מוסרית, חוקית ומשפטית להקשיב לחוקה של ארצות הברית.. דזרטשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 13:24, 9 בנובמבר 2020 (IST)
קריאות כמו "מסכנים" ו"שמאלני מחמד" מרדדים את השיח הזה וחבל - אתה נשמע לי בחור שאפשר לעבוד איתו. שא ברכה דזרטשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 13:25, 9 בנובמבר 2020 (IST)

דווקא יש הרבה הוכחות ועדויות ביניהם סרטונים של שריפת מעטפות ועוד דברים שאינם נגלים לעינינו ולעיני התקשורת. להזכירך, עם כל הכבוד לחוקה של ארצות הברית כמו כאן, בית המשפט מזמן פועל עם אינטרס אחד במקרה הזה האינטרס הוא לרפובליקניים. אתה באמת חושב שכאן בגץ פועל על פי החוקה? חביבי, היום הכל מכור! לך תראה משפטים אחרונים של בגץ שהורסים את המדינה והמכנה המשותף של כל הדעות של בגץ הם יוצאות נגד הימין. אתה נראה לי אחד שיודע לעשות 1+1 נכון?

בישראל אין חוקה, זה שכאן הוא מוטה לא אומר שהוא צריך להיות מוטה גם במקומות אחרים כ"איזון" או בכלל. אשמח לקישורים לכתבות, סרטונים והוכחות אבל זה לא הדיון כאן. בארצות הברית פוליטיקה היא לא הבלוף שלנו דזרטשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 14:07, 9 בנובמבר 2020 (IST)
קישור אחד מני רבים,בסרטון רואים שריפת מעטפות של דונלד טראמפ בספירת הקולות

https://www.youtube.com/watch?v=77dY-eLnKDY&feature=emb_logo אחי אתה צריך להבין,בתי המשפט בעולם מזמן אינם פועלים לפי החוק ובמקרה הזה בית המשפט עם רוב רפובלקיני וצריך להשלים עם זה שבתי המשפט מזמן מכורים! גם אם תנסה להכחיש אתה בתוך תוכך יודע כמה האמת היא המשפט המוטה!

בקשה[עריכת קוד מקור]

ביידן נבחר לנשיא ה-46 של ארצות הברית בנובמבר 2020 הוא ניצח בבחירות שהסתיימו בתוצאה צמודה, את הנשיא המכהן דונלד טראמפ שהיה לנשיא הרביעי בארצות הברית שהפסיד בבחירות ולא זכה לקדנציה שניה. שמזן אם תוכל להכניס זאת לערך. תודה לבלוב הלשכה לפניות הציבור • כ"א בחשוון ה'תשפ"א • אשרי המאמין • 23:59, 7 בנובמבר 2020 (IST)

הנשיא הרביעי שהפסיד בחירות?? ממש לא לפי סדר: ג'רלד פורד, ג'ימי קרטר, בנג'מין הריסון, גרובר קליבלנד, ג'ורג' הרברט ווקר בוש, הרברט הובר, ויליאם הווארד טאפט, צ'סטר ארתור, פרנקלין פירס (הפסיד את המועמדות לג'יימס ביוקנן), מרטין ואן ביורן, אנדרו ג'ונסון (הפסיד את המועמדות להורשיו סימור), ג'ון אדמס וג'ון קווינסי אדמס. זו הסיבה שהערך מוגן לבדוקי עריכות אוטומטיות בלבד, כדי למנוע מהכנסת שגיאות לאחד הערכים האקטואליים ביותר בוויקפדיה העברית כרגע. ניב - שיחה 00:05, 8 בנובמבר 2020 (IST)
בקשה רלוונטית אצל טראמפ --2020ITBN - שיחה 00:59, 8 בנובמבר 2020 (IST)
רק מעיר הערה - אם זכרוני לא בוגד בי גם בוש האב וגם בוש הבן לא זכו לקנדציה שנייה, בברכה דיזרטשיחה - המשך יום נעים 08:13, 8 בנובמבר 2020 (IST)
דיזרט אכן הזיכרון שלך בגד בך. בוש הבן זכה בקדנציה שנייה כשהוא מנצח את ג'ון קרי. ניב - שיחה 11:41, 8 בנובמבר 2020 (IST)
אוי, לא נעים. משום זכרתי רק את הבחירות עם אל גור.. בכל מקרה לדעתי זה פרט טירוויה (יש פרטים שאפשר לציין כמו - שהוא הקתולי השני, שהסגנית שלו האישה הראשונה או שהוא הכי מבוגר) אבל הכוונה של לבלוב הייתה טובה. בברכה דיזרטשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 11:46, 8 בנובמבר 2020 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

TheDesertboy תודה. אני הסתמכתי על פרסומים בכלי התקשורת. אבל זה בסדר, מותר לי לטעות לבלוב הלשכה לפניות הציבור • כ"ט בחשוון ה'תשפ"א • אשרי המאמין • 12:16, 16 בנובמבר 2020 (IST)

ברור, אם כל זה שאני מתנגד להסתה המתריסה נגד התקשורת שהיא שמאלנית, מוטת, ליברלית ועוד ירקות לפעמים היא באמת מגזימה בפרטים כאלו וחבל כי זה נותן בסיס לטענות כמו "דני קושמרו הקומניסט". בברכה דזרטשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 12:19, 16 בנובמבר 2020 (IST)

המצע של ביידן[עריכת קוד מקור]

https://www.zman.co.il/160938/ יש לצרף--2020ITBN - שיחה 01:04, 8 בנובמבר 2020 (IST)

דיווח שאורכב ב-09 בנובמבר 2020[עריכת קוד מקור]

דיווח מהדף ויקיפדיה:דיווח על טעויות

ג'ו ביידן הינו סגן הנשיא ה 44 ולא ה47

לא נכון, סגן הנשיא ה-47. ראה סגן נשיא ארצות הברית#רשימת סגני הנשיאים. Wikiped201820 - שיחה 03:32, 9 בנובמבר 2020 (IST)
הוא סגן הנשיא ה-47 אך סגנו של הנשיא ה-44, מעניין, אולי נכון לנסח אחרת בערך. RimonLV - שיחה 13:27, 9 בנובמבר 2020 (IST)

חוששני שהתבלבלת בין העובדה שביידן האדם ה-47 שמילא את תפקיד סגן הנשיא, לעובדה שהוא סגנו של הנשיא ה-44, הלוא הוא ברק אובמה. ניב - שיחה 13:28, 9 בנובמבר 2020 (IST)

פתיח שגוי - ג'ו ביידן אינו "הנשיא הנבחר"[עריכת קוד מקור]

במשפט הראשון בערך מופיע המידע השגוי, כביכול ג'ו ביידן הוא כבר " והנשיא הנבחר ה-46 של ארצות הברית" (ורק לאחר מכן מופיעה בסוגריים ההסתייגות לפיה הוא "הוכרז ככזה" ע"י כלי התקשורת.
למעשה אין עדיין הכרזה רשמית על זהות הנשיא הנבחר, יריבו של ג'ו ביידן במירוץ לנשיאות כידוע טוען גם הוא לנצחון וזהות הנשיא הבא עדיין תלויה בהכרעות משפטיות ובספירות חוזרות שעדיין בעיצומם (בג'ורג'יה למשל).
לאור זאת צריך לשנות את המשפט למשהו בסגנון: אין עדיין הכרעה מוחלטת לגבי זהות המנצח בבחירות לנשיאות ארה"ב 2020, אך לפי כלי התקשורת בארצות הברית ג'ו ביידן הוא המנצח. בן נחום - שיחה 09:03, 12 בנובמבר 2020 (IST)

אתה טועה. נערכו מספיק דיונים בנושא, לרבות בדף השיחה הזה ממש. תשקיע טיפה בחיפוש, כלומר תגלול עם העכבר כמה פסקאות למעלה, תקרא את הנאמר, ובמידה ויש לך טיעון חדש להוסיף לטיעוני ה"למה שהתקשורת תקבע"/"בית המשפט יקבע את זה יש עכשיו תביעות", תוסיף אותו שם ותמנע מפתיחה של אינסוף חטיבות דיון על אותו נושא. גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 11:57, 12 בנובמבר 2020 (IST)

הערך "ג'ו ביידן"[עריכת קוד מקור]

שלום רב לעורכי ויקיפדיה. האמינות של חלומם של יוצרי האנציקלופדיה העממית, הולכת ומתפוגגת מיום ליום ובעת הזו היא מתקרבת לאפס. לב לבה של כל אנציקלופדיה או מקור מידע המתיימר להיות מוסמך ומחנך את ההמונים, אמור להיות חקר, אמינות ובעיקר יושרה והגינות. אחרת אתם שמים מכשול בפני עיוורים ומוליכים שולל את קהל הפונים לשירותי המפעל שהיה לו פעם חזון והיום יש לו אג'נדה. בערך של ג'ו ביידן, פרסמתם שקר, לפחות לרגעים אלה. שקר זה עומד על תילו מאז ה-3.11.2020 ואף אחד לא הטריח עצמו להתאים את הערך לעובדות. ברצוני להזכיר לכם שג'ו ביידן טרם!!! נבחר לנשיאות ארצות הברית. לפיכך חלקים רבים בדף הויקיפדיה שלו, מבוססים על ספקולציות, הנחות, תצפיות, משאלות לב ולא על האמת. זאת למרות הכתרתו של ביידן על ידי אמצעי התקשורת שאף הם משכו בשלב זה את התואר "נשיא נבחר". ממתי אמצעי התקשורת מהווים מקור מוסמך לערך אנציקלופדי כלשהו? האמת היא שעל מנת שמועמד לנשיאות בארצות הברית יוכרז כמנצח בבחירות ולכן כ"נשיא נבחר", על שני המועמדים להסכים בראש ובראשונה להסכים לקבל את תוצאות הבחירות. לתקשורת אין כל סמכות לא חוקית ולא מוסרית להכריז הכרזות הרות גורל כגון אלו. במקרה של אל גור וג'ורג' בוש, לא הוכרז מנצח בבחירות לנשיאות בשנת 2000 אלא לאחר 37 יום, כאשר בית המשפט העליון פסק את פסיקתו. נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ דחה את תוצאות הבחירות בטענה לתרמית בחירות נרחבת. זו נבדקת בימים האחרונים. האף בי איי החל בחקירה בחשד לתרמית בחירות והתובע הראשי הפדרלי ביל באר הורה אף הוא לפתוח בחקירה בחשד ל"אי סדרים חמורים בתהליך הבחירות". לא בכדי קונן לארי סנגר, אחד ממייסדי ויקיפדיה, על התנפצות מפעל חייו בשל הטיה חמורה ועיוות ערכים בויקיפדיה, כפי שניתן להיווכח בערך זה. האמת נכון לתאריך 16.11.2020 היא שאין מנצח בבחירות 2020. מי שיקבע לבסוף את זהותו של הנשיא הבא, היא החוקה האמריקאית, בית המשפט העליון הפדרלי אם יידרש לכך ובית הנבחרים, אם יידרש אף הוא לכך. לא אמצעי התקשורת וגם לא ויקיפדיה. בעבר כתבתי ערכים בויקיפדיה, אך הפסקתי לעשות זאת מסיבות מוסריות-אתיות. החלטתי לא לתת יד למפעל המכנה עצמו "אנציקלופדיה" כאשר בינו לבין הצהרת הכוונות הראשונית של המייסדים, אין דבר וחצי דבר. כמה חבל שמפעל שיכול היה להיות כה נפלא, ירד לטימיון בגלל פוליטיזציה האוכלת בו כיום בכל פה.

מקווה שתתקנו את דרככם אם ברצונכם לשמור על מוסר, הגינות, יושרה אינטלקטואלית ואמינות. בכבוד רב. שרית שץ

הנה הקינה של לארי סנגר על חלום חייו שהתנפץ ודבריו הקשים מופנים בין היתר, גם אל עורכי ויקיפדיה בעברית. https://larrysanger.org/2020/05/wikipedia-is-badly-biased/er.org/2020/05/wikipedia-is-badly-biased/

ברוכה הבאה למועדון. הנושא שהעלית כבר נדון לעייפה במזנון ובכיכר העיר, אבל אין ספק שגיוס לארי סנגר למשימה הוא חידוש מרענן. דוד שי - שיחה 05:48, 16 בנובמבר 2020 (IST)

דיווח שאורכב ב-17 בנובמבר 2020[עריכת קוד מקור]

דיווח מהדף ויקיפדיה:דיווח על טעויות

אם ביידן היה סגן הנשיא של אובמה (הנשיא ה47), אחריו הגיע טראמפ (48), איך ייתכן שביידן הנשיא ה46? לא בקיא יותר מדי אבל זה לא מסתדר לוגית.

(אובמה היה הנשיא ה-44, וטראמפ הוא ה-45). למעשה, ביידן הוא הנשיא הנבחר ה-37, כיוון שהיו מספר נשיאים שלא נבחרו כלל, או שנבחרו בעת שכבר כיהנו בתפקיד ולכן לא נחשבו ל-President Elect.לאחר שיושבע יהיה הנשיא ה-46. Dovno - שיחה 15:32, 17 בנובמבר 2020 (IST)
Dovno, בשורה השנייה של הערך כתוב שאובמה היה ה-47. עמד - שיחה 15:37, 17 בנובמבר 2020 (IST)

כתוב שביידן סגן נשיא ה-47. המספור הזה הוא של הסגנים. שנילי - שיחה 16:33, 17 בנובמבר 2020 (IST)

הטעות הזו נובעת מסיבה נוספת, סגן נשיא היה פעם נחשב תפקיד עלוב ולא בעל סמכות כלשהי ולכן היו נשיאים ש1.לא בחרו סגן 2.הסגן ויתר על המשרה. דזרטשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 14:43, 18 בנובמבר 2020 (IST)

דיווח שאורכב ב-21 בנובמבר 2020[עריכת קוד מקור]

דיווח מהדף ויקיפדיה:דיווח על טעויות

מצב טיפול: טופל

הוא הנשיא הנבחר ה-46 של ארה"ב ולא ה-37

הניסוח אכן מבלבל ושיניתי אותו. הכוונה הייתה לנשיא הנבחר של ארצות הברית ויש הערה אשר מבהירה את הנושא. ‏HiyoriXשיחה • חציל-צילון • 17:38, 20 בנובמבר 2020 (IST)

הקבינט[עריכת קוד מקור]

יש מידע על הקבינט של ארצות הברית בממשל גון ביידן , מה שדורש פתיחת ערך mako.co.il/news-world/2020_q1/Article-00619251506f571026.htm?sCh=31750a2610f26110&pId=173113802 --2020ITBN - שיחה 20:59, 23 בנובמבר 2020 (IST)

כל דבר בעתו. הממשל לא רק שלא התכנס, אלא המינויים לא אושרו בידי הסנאט. אגב, מי זה גון ביידן? ניב - שיחה 22:15, 23 בנובמבר 2020 (IST)
אני לא חושב שצריך לחכות שהמינויים יאושרו על ידי הסנאט.
עד הים לא היה מה לכתוב בערך הזה. אבל כבר יש "מסה קריטית" של מינויים. ודווקא עכשיו הקורא יירצה לראות מי אמורים להיות בקבינט. emanשיחה 01:28, 24 בנובמבר 2020 (IST)
עדיף בעיני להוסיף פרק על תקופת המעבר, אחרי הפרק על הבחירות, ולעדכן התפתחויות משמעותיות שם. זה גם יהיה המקום לכתוב על על "חילוקי הדעות" עם טראמפ על תוצאות הבחירות. פרק כזה צריך להיות תחת תבנית אקטואלי. כשהמינויים יהיו רשמיים אפשר יהיה להעביר לפרק/ערך נפרד על הקבינט של ביידן. פוליתיאורי - שיחה 02:04, 24 בנובמבר 2020 (IST)
גם אפשרי. emanשיחה 02:14, 24 בנובמבר 2020 (IST)
ויי איזה מזל שנתניהו מכיר אותו וגם אם לא הוא דיפולמט מלידה, כבר פעם שלישית שאני נתקל השבוע בישראלי שאומר ג'ון ביידן, בסוף אולי יהיה לו נין בשם הזה ובאמת יהיה אדם כזה..., בכל מקרה אני מסכים עם ניב - יש ערכים על חברי הקבינט המיועדים ולפחות עד הצבעת חבר האלקטורים (עדיף לחכות להשבעה ואישור הסנאט אבל זה דחוף לכם אז גם ההצבעה זו פשרה סבירה לדעתי). בברכה דזרטשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 10:09, 24 בנובמבר 2020 (IST)
לא דחוף לי כלום, אבל יש היגיון בפרק שיתאר מה קורה בתקופת המעבר, כולל הכרזה על מינויים, גם אם המינויים המוצעים לא יהפכו לרשמיים. נניח לצורך העניין שביידן ינסה למנות שר הגנה וייחסם בסנאט (כמו שקרה לבוש האב), זה יהיה ביג דיל - הפעם הראשונה שזה קורה מאז 1989 - ויש מקום לכתוב על זה בכל מקרה.פוליתיאורי - שיחה 16:17, 24 בנובמבר 2020 (IST)

דיווח שאורכב ב-21 בינואר 2021[עריכת קוד מקור]

דיווח מהדף ויקיפדיה:דיווח על טעויות

https://m.ynet.co.il/articles/58762250 הנאום הראשון. צרפו כך היה עם קודמו

הקובץ הבא מוויקישיתוף שמשמש בדף הזה או בפריט הוויקינתונים שלו הועמד למחיקה[עריכת קוד מקור]

הקובץ הבא מוויקישיתוף שמשמש בדף הזה או בפריט הוויקינתונים שלו הועמד למחיקה:

להשתתפות בדיון המחיקה יש לעיין בדף הצעת המחיקה. —Community Tech bot - שיחה 11:55, 25 בינואר 2021 (IST)

תמונה[עריכת קוד מקור]

התמונה הראשית שלו היא כסגן נשיא.. אין לו תמונה עכשווית? כנשיא? ירמיהו סלייטר - שיחה 09:21, 11 בפברואר 2021 (IST)

הייתה אחת משבוע לאחר אבל היא לא קיבלה את אישורי זכויות היוצרים שצריך וגם לא הייתה "רשמית", ברגע שתהיה תמונה שנוכל להעלות - היא תוצג במקום הנוכחית. בברכה דזרטשיחה 18:11, 2 בפברואר 2021 (IST)
הייתה תמונה כאילו רשמית שנמחקה כתוצאה מחוסר של זכויות יוצרים. מה גם שהיא הייתה לא מוצלחת. ניב - שיחה 18:38, 2 בפברואר 2021 (IST)
אם ככה טעות שלי בדיוק - מחילה Face-smile.svg דזרטשיחה 18:45, 2 בפברואר 2021 (IST)

לכל נשיא בארה"ב, כמו לסגן נשיא יש דיוקן רשמי. תמונתו העכשווית היא הדיוקן הרשמי שלו כסגן הנשיא מ-2012, כשהוא נכנס לתפקידו הנוכחי, צריך להיות דיוקן רשמי. שאלתי היא האם הדיוקן צולם\צוייר - אבל על מה שאתם מדברים, שאין זכויות יוצרים, זה לא הדיוקן. ירמיהו סלייטר - שיחה 10:42, 10 בפברואר 2021 (IST)

פסקת פתיחה[עריכת קוד מקור]

למה בפסקת הפתיחה ה ר א ש ו נ ה ישר מזכירים את כל מה שהוא עשה \ קרה לו בזמן האחרון??? "נשיא ארה"ב, זכה בבחירות, נשבע אמונים, סגן נשיא, סאנט, דלאוור, 36 שנים. וואוו וואוו ואוו, דבר ראשון נשיא ארה"ב. ורצוי לכתוב: נשיא ארצות הברית של אמריקה, ללא ציון מספר הנשיא שלו. ולאחר מכן, לרדת שורה ולכתוב את כל מעלליו. ראו לדוגמא את הערך של ביבי. קודם כל כתוב: "בנימין נתניהו הוא ראש ממשלת ישראל", ורק לאח"כ, שורה למטה, כתובים יותר פרטים. שינתי כמה פעמים אבל החזירו את זה... ירמיהו סלייטר - שיחה 15:45, 11 בפברואר 2021 (IST)

זה אכן מה שכתוב ואין צורך לשנות זאת. גילגמש שיחה 15:49, 11 בפברואר 2021 (IST)
דעתי כדעת גילגמש. הפתיח הוא למעשה תמצית של כלל הערך, ומן הראוי לספר על פועלו בראשית הפתיח, כדי להדגיש החל מהרגע הראשון את החשיבות האנציקלופדית של הערך. ניב - שיחה 15:59, 11 בפברואר 2021 (IST)

אכן, אך למעשה פסקת הפתיח מורכבת מ-4 קטעים, הראשון מתחיל ב:"ג'וזף ביידן הבן הוא נשיא ארה"ב ה-46", השני מתחיל ב:"ב1969 הוסמך כעורך דין", השלישי מתחיל ב:"ב2008 נבחר ביידן בידי הסנטור ברק אובמה", והרביעי מתחיל ב:"באוקטובר 2015". רק לאחר כל ארבעת אלה שנכנסים כולם תחת הקטגוריה פסקת פתיחה מתחיל הביגורפיה וכו'. לדעתי צריך להפוך את זה ל-5 קטעים, והראשון יכלול את המילים: ג'ו ביידן הוא נשיא ארה"ב של אמריקה. זה בהחלט מדגיש מהרגע הראשון את החשיבות האנציקלופדית של הערך, הלא כך, ניב הנכבד?! ירמיהו סלייטר - שיחה 16:54, 11 בפברואר 2021 (IST)

דבר ראשון אני מציע שתרגיע. דברי חכמים בנחת נשמעים, אין צורך בסימן תמיהה ולקרוא לי "נכבד". דבר שני, לא נהוג אצלנו להשתמש בשם המלא של ארה"ב, "ארצות הברית של אמריקה", בערכים על הנשיאים, וחמש פסקאות זה מוגזם ומיותר. ניב - שיחה 17:17, 11 בפברואר 2021 (IST)
יקירי היקר, דבר ראשון אני רגוע לחלוטין. דבר שני, דבריי נאמרו לגמרי בנחת.
שלישית, לדעתי יש צורך לפנות אליך בתואר "מכובד", וסימן התמיהה היה נחוץ לי.
רביעית, מי זה אצלנו? ומי קבע את זה?
אם אתה מתעקש, נשיא ארצות הברית מספיק לי אך לציין את מספרו (46) נראה לי מיותר.
אם 5 פסקאות זה "מיותר ומוגזם", אפשר להעביר את אחת הפסקאות למטה.
אשמח אם תעזרו לי אם הנוסח המתאים הוא: נשיא ארה"ב, או מדינאי/פוליטיקאי/איש ציבור אמריקאי המכהן כנשיא ארה"ב, תודה! ירמיהו סלייטר - שיחה 17:32, 11 בפברואר 2021 (IST)
דבר ראשון, הזחתי את דבריך. "אצלנו" זה בקהילה של ויקיפדיה, בה אתה מתיימר להיות חבר. לגבי "ארה"ב של אמריקה" - זה לא נקבע רשמית, אבל זה כלל אצבע שנהוג בכל הערכים על נשיאי ארצות הברית. עליך לכבד זאת. בנוגע לציון מספר הנשיא (46) - "נראה לי מיותר" זה טיעון שלא מחזיק מים, תסביר למה זה מיותר ולמה לדעתך כל הנשיאים מקבלים מס"ד (בוש האב 41, רתרפורד הייז 19 וכו') ורק ביידן לא. ניב - שיחה 19:19, 11 בפברואר 2021 (IST)
בעיני הפסקה הראשונה טובה כפי שהיא. פוליתיאורי - שיחה 20:51, 11 בפברואר 2021 (IST)
ניב, בוש והייז שהזכרת קיבלו את מספרם בתחילת הערך כי הם כיהנו בעבר, יותר נראה טוב: ..שכיהן כנשיא ארה"ב ה-41..", מאשר: .."נשיא ארה"ב ה-46. את מי זה מעניין?! פוליטיאורי, אני שמח בשמחתך. ירמיהו סלייטר - שיחה 09:41, 12 בפברואר 2021 (IST)
ירמיהו סלייטר, לא כולם לא יודעים שביידן הוא הנשיא ה-46. זו עובדה ראויה לציון, וזה תקף לא רק לנשיאי ארצות הברית. בכל מקרה סיימתי לדון איתך, אתה ממשיך להיות גס רוח ו"ראש בקיר", כלומר לא מוכן להגיע לעמק השווה. שבת שלום, ניב - שיחה 13:56, 12 בפברואר 2021 (IST)
ניבה'לה, לא אמרתי שאנשים יודעים שבידן הנשיא ה-46, אלא שזה לא מעניין אותם. וגם אני לא שש להמשיך את הדיון אתכם. מסע הרדיפה שלכם נגדי לא מקובל, והתכתבות עם אנשים חסרי רמת משכל כל שהיא, לא נכנסת ברשימת התחביבים שלי. "עמק השווה", לא הצעתם כזאת פשרה לאורך כל הדרך. גם לך ולכולכם שבת שלום. אני נועל את הדיון! ירמיהו סלייטר (שיחה | תרומות | מונה) לא חתם/ה

העריכה שלי לביידן וישראל[עריכת קוד מקור]

אני ביצעתי עריכה שבה הוספתי על השיחה בין ביידן לראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו ומחקט לי אותה. אני חושב שזה נכון להוסיף על השיחה ביניהם בערך הויקיפדיה Ofek the cool - שיחה 08:46, 19 בפברואר 2021 (IST)

זה אכן חסר חשיבות אנציקלופדית. Dovno - שיחה 09:33, 19 בפברואר 2021 (IST)
אני מסכים עם Dovno. יואב ר. - שיחה - נופי חלונות 10 13:25, 19 בפברואר 2021 (IST)

הדיוקן הנשיאותי[עריכת קוד מקור]

אז דף ההסרה של הדיוקן הנשיאותי הוסר והשימוש בו עכשיו מותר. אז העלתי את התמונה חזרה לערך הויקיפדיה של ג'ו ביידן ויום למחרת אני רואה שמישהו החליף אותה בטענה שהתמונה לא נמצאת בויקישיתוף ושזה לא הדיוקן הרשמי. עכשיו, הדיוקן כן הועלה לויקישיתוף אחרת לא יכולתי לשים אותו בערך בכלל וזה כן הדיוקן הנשיאותי בגלל שכתוב שזאת עבודה של משרד ההנהלה האמריקני וזה הם ששיחררו את התמונה ולכן דיי אפשר להבין שהם שחררו את הדיוקן הנשיאותי Ofek the cool (שיחה | תרומות | מונה) לא חתם/ה

טבעי שיהיו בעיות קלות מהסוג הזה במעבר בין ממשלים. כמובן שאם יש דיוקן רשמי נשתמש בו. גילגמש שיחה 07:33, 1 במרץ 2021 (IST)
זה לא הדיוקן הרשמי (למרות הכיתוב שהכניס מי שהעלה אותה לוויקישיתוף) - זו פשוט תמונה שנעשה בה שימוש ע"י אתר הבית הלבן בעמוד בו העלו את נאום ההשבעה של ביידן (בעמוד הזה, למשל, אתר הבית הלבן משתמש בתמונה אחרת לגמרי של ביידן). בדר"כ לוקח זמן עד שיש דיוקן רשמי של נשיא חדש - לא נדיר שאפילו שנה לאחר ההשבעה. ראו דיון בדיוק על התמונה הזו בדף השיחה באנגלית. שם החליטו שכיוון שאין עדיין דיוקן רשמי, פשוט לבחור מבין האפשרויות החופשיות הקיימות את זו שנראית הכי טוב, ולחזור לזה עוד כמה חודשים. Dovno - שיחה 07:56, 1 במרץ 2021 (IST)
Dovno אמר את זה במדויק. זה לא דיוקן נשיאותי רשמי אלא פשוט תמונה של ביידן מלאחר השבעתו (כנראה) שהבית הלבן עושה בה שימוש. אמנם היא מעודכנת מהדיוקן של 2013, אבל אין מה להציג אותה כתמונת הפרופיל בתבנית. אפשר לשלב אותה בפרק הנשיאות, לא בראש חוצות. ניב - שיחה 11:40, 1 במרץ 2021 (IST)

השינוי המזעזע לערך של ג'ו ביידן[עריכת קוד מקור]

נכנסתי לויקיפדיה על ג'ו ביידן וראיתי שמישהו שינה אותה וכתב שם "הוא מטרידן מיני בן אלף מגיע לו למות" דבר ראשון זה לא מקובל על הדעת לרשום דברים כאלה בויקיפדיה ודבר שני אני מפציר בויקיפדיה להזהיר אותו על המעשה הזה Ofek the cool (שיחה | תרומות | מונה) לא חתם/ה

תודה. ההשחתות תוקנו די מהר. עקב ההשחתות הרבות, ביקשתי להגן על הערך מפני עריכות של משתמשים לא רשומים. אגסי - שיחה 20:03, 7 במרץ 2021 (IST)
תודה לאנונימי על הזריזות ולך אגסי על הגשת הבקשה. בברכה רבה דזרטשיחה 20:36, 7 במרץ 2021 (IST)

רשימת פליטות הפה הפוליטיות לשנת 2007[עריכת קוד מקור]

אנחנו חייבים אזכור של הרשימה הזו? המקרים של רודי ג'וליאני (מס’ 1) ושל מיט רומני (מס’ 3) כמו גם של אחרים ברשימה לא מוזכרים כלל בערכיהם. יש כאן, לטעמי, ניפוח מיותר. Tzafrir - שיחה 11:25, 21 במרץ 2021 (IST)