שיחת משתמש:Ldorfman/ארכיון שביעי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
ארכיון שביעי:
מסיום הפיילוט בחיפה עד להופעתי הראשונה בין 50 העורכים בעלי מֵרַב הפעולות בוויקיפדיה העברית (17 באפריל 2013)

סמינר ויקימדיה[עריכת קוד מקור]

שלום, בעבר התעניינת בסמינר ויקימדיה 2012 ונרשמת כמי שמעוניין להירשם אליו. הסמינר יתקיים במהלך סוף השבוע של סוף נובמבר, במלון בשפיים. המלון והארוחות מסובסדים על ידי העמותה (למעט השתתפות בסכום סימלי).

במהלך הסמינר יוכלו החברים לעזור לקבוע את התוכנית האסטרטגית של העמותה, ובדרך גם להשתתף בהרצאות המעניינות והמגוונות (צילום, זכויות יוצרים, שימור עורכים וכד') ובערב הגיבוש. גם שומרי שבת יוכלו להשתתף! כל הפרטים נמצאים בדף ויקיפדיה:ויקימדיה ישראל/סמינר 2012.

ההרשמה לסמינר כבר נפתחה. בכדי להירשם לסמינר, יש לבצע את הצעדים הבאים:

 1. למלא את טופס הרישום בעמוד הבא.
 2. יש לבצע תשלום בעמוד הבא תוך ציון "השתתפות בסמינר" ב"סיבת התשלום".
 3. מומלץ גם לרשום את השם יחד עם שאר הנרשמים כאן.
 4. המעוניינים להצטרף לעמותה בהזדמנות זו ולהיות זכאים למחיר חבר עמותה צריכים לפעול לפי ההנחיות באתר העמותה ולהוסיף 25 ש"ח לדמי התשלום בסעיף הקודם.

להתראות בסמינר - ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 13:54, 25 באוקטובר 2012 (IST)

ברור שאגיע (למיטב זכרוני, אני זה שהצעתי, באסיפה הכללית האחרונה של העמותה, את קיומו של הסופ"ש הזה, לשם דיון מעמיק בסוגייה המרכזית שעמדה על הפרק קריצה). אשלים את תהליך הרישום בזמן הקרוב. תודה, Ldorfmanשיחה 10:04, 28 באוקטובר 2012 (IST)

מיזם באר שבע[עריכת קוד מקור]

מיזם חדש שיזמתי. אני מזמין אותך לבקר בדף המיזם ולהרשם. (אתה מוזכר שם Face-smile.svg) • בברכה, אמיר (שיחה), הקרב על באר שבע החל 01:57, 28 באוקטובר 2012 (IST)

היי אמיר,
נכנסתי לדף המיזם והתרשמתי - נראה שכשיגיע לסופו, תהיה תוספת נכבדת ביותר לוויקיפדיה העברית. גם העיצוב הכללי של דפי המיזם מצא חן בעיני מאוד והצבעים שנבחרו מתאימים לנוף המדברי. לא הוספתי את שמי לרשימת המשתתפים מכיוון שאני עסוק מאוד בימים אלה בפעילויות אחרות, ויקיפדיות ווויקימדיות. עם זאת, אשתדל לתרום כמיטב יכולתי. ראיתי את האזכור שלי והנושא בטיפול - כפי שתוכל לראות בלשונית ה"תמונות ההיסטוריות" בדף הפרויקט, האוסף שביקשת נכלל כבר ברשימת העבודה שלנו. בברכת שבוע טוב ומוצלח, Ldorfmanשיחה 10:13, 28 באוקטובר 2012 (IST)
העיצוב והצבעים הם באדיבותו של דני. • בברכה, אמיר (שיחה), הקרב על באר שבע החל 14:08, 28 באוקטובר 2012 (IST)
סבבה. גם הוא בן הדרום, לא? Ldorfmanשיחה 14:09, 28 באוקטובר 2012 (IST)

קילו-בייט vs. קילו-בית בהודעות המערכת[עריכת קוד מקור]

למה בעצם? הוא מבקש לשנות ניסוח שמופיע בדפי המערכת (תבצע חיפוש ותראה בדף התוצאות את הכיתוב קילו-בייט). גם לא הייתי קורא לו אורח (על אף תדירות ביקוריו הוא פעיל באתר מ-2004) נויקלן 12:49, 5 בנובמבר 2012 (IST)

טוב, אם כך, נוסח ההודעה שהוא השאיר לא היה ברור, ולא משנה אם הוא "אורח" או "מבקר קבוע". בקריאה של הדברים, לפני ההסבר שלך, הייתי סבור שההודעה פשוט לא הושארה במקום הנכון. לכן העברתי אותה. כלל לא הבנתי שמדובר על חיפוש של דפים. שימוש בסימני פיסוק היה לבטח עוזר להעביר את המסר. Ldorfmanשיחה 02:31, 6 בנובמבר 2012 (IST)
חיפושים היו רק דוגמה. הוא אמר שיש לכתוב בית ולא בייט כפי שכתוב במדיה ויקי במקומות שונים. דניאל תרמו ערך 02:49, 6 בנובמבר 2012 (IST)
OK. לאחר ההסבר של נויקלן כאן הבנתי את הכוונה בדבריו. Ldorfmanשיחה 02:53, 6 בנובמבר 2012 (IST)

הסרת טענות ללא סימוכין בערך "הסכמי אוסלו"[עריכת קוד מקור]

Derecho.svg
בוויקיפדיה אנו מקפידים על כתיבה אנציקלופדית ונייטרלית בערכים. מאחר שהעריכה שביצעת אינה תואמת את הקווים המנחים שלנו בסוגיה זו, היא בוטלה. לנוחותך קישור למדיניות ויקיפדיה בנושא זה. כמו כן, קיים מדריך לכתיבה נייטרלית. אם לדעתך העריכה שביצעת הייתה נאותה, ניתן לנמק את העריכה בדף השיחה של הערך.

בברכה,

כך לפי דעתי (לא שיניתי) --‏Meni181818 דבּררת • ה' בכסלו ה'תשע"ג 22:59, 18 בנובמבר 2012 (IST)

טוב עשית שלא שינית דבר. הסרתי טענות אשר מזה חודשים לא הובאו מקורו שיבססו אותן. כאשר אנו מביאים בקשה למקור (כלומר מציינים "[דרוש מקור]"), הציפייה היא שכותב הדברים יביא, תוך פרק זמן סביר, אסמכתאות לנכונות הדברים שכתב. כאשר חולף פרק זמן ארוך למדי ועדיין לא מציינים פרטים לביסוס אותו מידע, הנוהג הוא להסיר את אותם משפטים בעייתיים. ככלל, עדיף לכתוב פחות מאשר לכתוב הרבה משפטים ללא אפשרות להביא מקורות שיתמכו בהם. Ldorfmanשיחה 23:06, 18 בנובמבר 2012 (IST)

הערה לגבי הערך "מדעי הרוח"[עריכת קוד מקור]

ההודעה הועברה לדף השיחה מתוך הארכיון החמישי שלי, שם הושארה, כנראה בטעות, ב-30 בנובמבר 2012:
שלום, אמש מחקת חלק מן ההערה שהוספתי לדף השיחה של הערך העוסק במדעי הרוח ("הערה נוספת - פילוסופים רבים גורסים כי האמת מתגלה מתוך התבוננות בעולם, ולא באדם עצמו. הם מכונים אמפרציסטים.") בטענה כי אינה רלוונטית לערך ולדיון בדף השיחה עצמו. אני מציע, שתעיין שוב בערך עצמו, ובייחוד בפסקה הבאה: "כיום, לעומת זאת, נהוג לומר כי מדעי הרוח אינם "מדע" במובנו המקובל, שכן הם עוסקים בשאלות שאינן ניתנות להוכחה אמפירית (ניסויית). מדעי הרוח מניחים כי העוסק בהם הוא אדם פעיל, שאינו מגלה חוקיות חיצונית לו, אלא משיג בהכרתו את עצם קיומו וקיום המציאות. בניסוח אחר, ניתן לטעון, כי מדעי הרוח מחייבים את העוסק בהם להיות סובייקט ואובייקט שלהם."

Flash Fiction - שיחה (נכתב ב-17:24, 30 בנובמבר 2012‏)

שלום לך,
ראשית, כאשר משאירים הודעה, יש לכתוב אותה בדף השיחה של המשתמש ולא באחד ה"ארכיונים" של דפי השיחה, שכן אלה משמשים לשמירת שיחות קודמות בלבד. במקרה הבחנתי בהודעה שהשארת לי...
לגבי הדברים עצמם, אם לדעתך ההערה רלוונטית לערך עצמו, כתוב אותה במקום המתאים לכך בערך. אין טעם בהשארת טקסט כזה בדף השיחה. בתודה, Ldorfmanשיחה 12:12, 2 בדצמבר 2012 (IST)

ציוני דרך בבניית העמוד הראשי[עריכת קוד מקור]

אולי זה לא מתאים לדף 'ויקיפדיה העברית', אבל מה אתה אומר על זה? (עיין בשיחה על התבנית) מאיר - שיחה 18:10, 4 בדצמבר 2012 (IST)

לא ברור לי הצורך בתבנית הזו, אבל נמשיך את הדיון בדף השיחה שלה. Ldorfmanשיחה 21:03, 4 בדצמבר 2012 (IST)

שלא תפספס :)[עריכת קוד מקור]

סופ"ש נפלא לך ולבני משפחתך Face-smile.svg Itzuvit - שיחה סדנה 20:29, 7 בדצמבר 2012 (IST)

חיכיתי שתכיני לנו את זה - מקסימום, הייתי מלחיץ אותך יום לפני האירוע הראשון... קריצה תודה רבה מאוד. המשך סוף שבוע נעים, Ldorfmanשיחה 13:57, 8 בדצמבר 2012 (IST)

שיחת משתמש:TAvisar[עריכת קוד מקור]

לירון, הנ"ל ממחלקת המחשוב של עיריית קרית מוצקין. מעלה תמונות מעודכנות של ראשי העירייה, עליו לטפל ברישיונות. ראה אם תוכל לסייע לו בהסבר אישי. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 14:08, 9 בדצמבר 2012 (IST)

הוא כבר הספיק להתקשר אלי (אנו מכירים - זהו דובר העירייה וכבר היינו בקשר בעניינים דומים). אטפל בכך בשמחה. תודה על ההפנייה והעזרה עד כה. להת', Ldorfmanשיחה 16:32, 9 בדצמבר 2012 (IST)
הי לירון, מה קורה עם קובץ:HaimTzuri.jpg, האם נשלח אישור OTRS? חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 00:16, 19 בדצמבר 2012 (IST)
היי, אנא מחקי אותו. הערב קיבלתי סוף סוף מהדוברות אישור תקין ואטפל בזה מאוחר יותר (אני לא בבית כעת ומשתמש במחשב לוח, כך שזה פחות נוח להתעסק בזה). מכל מקום, האישור שקיבלתי מתייחס לקובץ בשם אחר, כך שאינו רלוונטי לתמונה הזאת. אני אעלה את הקובץ שקיבלתי הערב (בשם המתאים לזה שבאישור) ואדאג להעביר את האישור. תודה על תשומת הלב ולילה טוב. Ldorfmanשיחה 00:40, 19 בדצמבר 2012 (IST)
ראיתי שבוצע. תודה. Ldorfmanשיחה 13:49, 19 בדצמבר 2012 (IST)

שיחה:ויקימדיה ישראל[עריכת קוד מקור]

שלום לירון,
אני ממתין לתגובתך בדף השיחה הנ"ל. Crazy Ivanשיחה 01:26, 10 בדצמבר 2012 (IST)

עניתי שם, אבל אכתוב גם פה: תודה על ההבהרות וההפנייה. לא הייתי מודע לדיון בנושא זה מדצמבר 2009. בכל מקרה, דברים רבים השתנו מאז. אעלה את הנושא בפורום של חברי העמותה, אשר רובם ויקיפדים. יחדיו נחליט על דרך הפעולה המתאימה. Ldorfmanשיחה 12:06, 10 בדצמבר 2012 (IST)

GameIS[עריכת קוד מקור]

הי לירון, אני מזכירה לך את מה שדברנו לגבי כותב ערך זה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 16:21, 13 בדצמבר 2012 (IST)

כן. תודה. ראיתי. יש דיון בדף השיחה של הערך. נראה איך זה יתפתח... Ldorfmanשיחה 23:06, 13 בדצמבר 2012 (IST)

יצחק שאולי בציפורי לילה[עריכת קוד מקור]

הי, שינוי העריכה לקישור ל"ציפורי לילה מתגעגעות" הגיעה בעקבות הוספה מאסיבית של קישורים לתוכנית לעשרות ערכים. המשתמשת משתמשת:Hanay ואני מנסים לעשות סדר בקישורים ובמה שרלוונטי, לכן היתה אולי יד קלה על הדק המחיקות. בכל אופן אני משאירה ניסוח מתומצת יותר- נראה לי בלתי אפשרי לציין את כל המעורבים בדבר ללא תבנית שתעשה זאת. Me123 - שיחה 15:42, 18 בדצמבר 2012 (IST)

שלום לך,
אני לא בטוח שהצלחתי להבין למה התכוונת בהודעתך זו. זה הנוסח שהשארתי בערך לאחר העריכה שלי:
מבחינתך, זה תקין או לא תקין? או שאולי בעצם התנצלת על הסרה של הקישור קודם לעריכה שלי... אם כוונתך היתה לאפשרות השנייה, זה בסדר. לא קרה דבר. אם אינך מרוצה מצורת הקישור, אנא הציעי אלטרנטיבה. אני סבור שראוי לשמר את כל המידע שבו, אולם בהחלט נוכל לדבר על זה. כך או כך, את וודאי מסכימה איתי ש"ציפורי לילה מתגעגעות" היתה תוכנית נפלאה. אני מייחל שתשוב. לילה טוב, Ldorfmanשיחה 23:51, 18 בדצמבר 2012 (IST)
שלום גם לך, מה שקרה הוא שנאלצתי לעשות מספר רב של עריכות בעקבות משתמש שהשאיר את הנוסח "ספיישל X בציפורי לילה מתגעגעות (עם שחר סגל ורועי בר נתן)" בעשרות ערכים, חלקם לא קשורים במיוחד (לא כולל שירות, נניח). ייתכן שצורת העריכה שלך היא יותר מדויקת, אבל היא דורשת עבודה רבה וכמות הקישורים הייתה בלתי אפשרית ולפיכך החלפתי את הניסוח ל"יצחק שאולי ב"ציפורי לילה מתגעגעות", גלי צה"ל, תאריך". אין מניעה מבחינתי להשאיר את הניסוח הזה בערך. בכל אופן אני תמיד שמחה לגלות פה עוד מאוהבי התוכנית ויעידו הערכים שערכתי שלמדתי ממנה רבות. יום טוב Me123 - שיחה 11:35, 19 בדצמבר 2012 (IST)
OK. גם הפורמט שלך תקין. בדקתי כעת וראיתי שבסופו של דבר, בערך על שאולי לא שינית את הנוסח. אני שמח על כך - אם הוא כבר מדוייק יותר, אכן ראוי להשאירו. לגבי כל היתר, אשפר אולי בהזדמנות, אבל הפתרון שלך למצב הקיים, כפי שציינתי, אכן טוב. Ldorfmanשיחה 13:42, 19 בדצמבר 2012 (IST)

הכרה באוניברסיטת אריאל[עריכת קוד מקור]

האנונימי צודק. כל עוד לא הוצא צו מניעה ההחלטה בתוקף. מתניה שיחה 18:18, 25 בדצמבר 2012 (IST)

OK. לא הייתי מודע לזה שלא הוצא צו מניעה. Ldorfmanשיחה 18:19, 25 בדצמבר 2012 (IST)

שיחה:הרווק (תוכנית טלוויזיה ישראלית)[עריכת קוד מקור]

שלום, אני אודה לך אם תוכל לסייע. תודה. (נכתב על ידי אלמוני ב-20:32, 27 בדצמבר 2012‏)

לא הבנתי לאיזה מן עזרה אתה זקוק. לא מצאתי גם ממש דיון בדף ההוא. הסברים על ביצוע עריכות בוויקיפדיה תוכל למצוא בדף זה. אשמח אם תצטרף אלינו לכתיבת האנציקלופדיה והכנסת שיפורים בה. Ldorfmanשיחה 20:49, 27 בדצמבר 2012 (IST)
צריך לכתוב את המתמודדות והסדר בהן הן נופו כמו בערכים קחי אותי שרון או אפילו האח הגדול ומאסטר שף. תודה. (נכתב על ידי אלמוני ב-20:51, 27 בדצמבר 2012‏)
אז במה אוכל לעזור? אם אתה נמנה על צופי התוכנית, אתה מוזמן לכתוב. אני איני מכיר אותה, אבל אם תתקל בבעייה, פנה אלי. עצה קטנה: מומלץ לבצע רישום לוויקיפדיה. כך תוכל למצוא את כל תרומותיך בקלות, ואף לעקוב אחר ערכים שיצרת או שינית. ההרשמה הינה בחינם וכרוכה בהליך קצר ביותר. לאחריה, יהיה ליתר הכותבים קל ונוח יותר להתייחס לתוספות שלך ולהגיב להן. שוב, אשמח לעזור אם תהינה לך שאלות כלשהן או אם תתקל באי-אלו בעיות. בתודה, Ldorfmanשיחה 21:02, 27 בדצמבר 2012 (IST)

איך מקשרים ערך לערך מקביל בוויקיפדיה אחרת?[עריכת קוד מקור]

מהאנגלית לעברית. לא ידעתי למצוא גם בהוראות בעברית. ברשימת הויקיפדיות בערך בעברית יש כוכב צהוב ליד המילה 'English'. מה זה? הערך 'ארכאונים'. תודה shoshie8שיחה • י"ט בטבת ה'תשע"ג • 14:22, 1 בינואר 2013 (IST)

היי שושי,
ראשית, אני מקווה שבריאותך משתפרת. חסרת לנו אתמול. לגבי שאלתך, ראי עזרה:בינוויקי (קישרתי גם לכותרת השיחה הזאת). הכוכב ליד אחד מהבינוויקים (InterWiki באנגלית) מסמל שבאותה שפה, זהו ערך מומלץ. כשתכנסי לחלק מהוויקיפדיות תראי שהסימון שונה מכוכב, אבל עדיין, הרעיון הוא לערך מומלץ. להת', Ldorfmanשיחה 14:39, 1 בינואר 2013 (IST)
תודה, לירון! shoshie8שיחה • י"ט בטבת ה'תשע"ג • 15:49, 1 בינואר 2013 (IST)

תמונת מדורה בערך "ל"ג בעומר"[עריכת קוד מקור]

שלום כבודו, לֶמַה התכוונת בתקציר עריכה שם כשכתבת "עיצוב... עוד מאותו הדבר הוסר"? ולַמַה מחקת לגמרי את התמונה שלי, היא הייתה שם כבר חודשיים !? Flower icon new.png מאיר שיחה 14:36, 1 בינואר 2013 (IST)

ראשית, לירון - לא "כבודו". זה בהחלט מספיק. לצערי אני לא יודע מה שמך...
לגבי הערך, מדובר היה בשתי תמונות המציגות מדורה שהלהבה שלה מיתמרת גבוה לשמיים. לכן, זו היתה מעין כפילות - "עוד מאותו הדבר". הסרתי את הקישור לתמונה הפחות ברורה ולא בדקתי מי צילם אותה. אין צורך בשתי תמונות כמעט זהות באותו ערך. Ldorfmanשיחה 14:42, 1 בינואר 2013 (IST)
אגב, הבחנתי בזה רק לאחר השינוי הזה. התמונה לא הוסרה מהשרתים. היא עדיין בקטגורייה "ל"ג בעומר" בוויקישיתוף, כך שאנשים יכולים עדיין להגיע אליה ולהשתמש בה, על-פי תנאי הרשיון. בתודה, Ldorfmanשיחה 14:48, 1 בינואר 2013 (IST)
OK לירון, תודה רבה. לרגע חשבתי שאני צריך להיפגע. אבל באמת גם לי יותר חשוב התוכן והסדר בערכים מאשר האגו שלי... Flower icon new.png מאיר שיחה 16:02, 1 בינואר 2013 (IST)
בהחלט אין פה, ולא צריכים להיות, ענייני אגו. לתמונה שצילמת אולי יהיה מקום בערך אחר וגם אם לא, טוב שיש אותה בקטגורייה - יתכן שיהיה בה שימוש כלשהו ביום מן הימים, בין אם בתוך מיזמי ויקימדיה ובין אם מחוץ להם. תודה על עזרתך בכתיבת האנציקלופדיה והכנסת שיפורים בה. Ldorfmanשיחה 16:07, 1 בינואר 2013 (IST)
ברור. אגב נזכרתי - כתבת שאתה לא יודע מה שמי, אבל בשורה קודם זה כבר היה כתוב ! Flower icon new.png מאיר שיחה 16:14, 1 בינואר 2013 (IST)
וואלה מבוכה. הבחנתי בהודעה שהשארת לי לפי הסימן הכתום המבשר על הודעה חדשה וראיתי את שם המשתמש M.t.lifshits, אבל לא שמתי לב שבחתימתך מופיע השם. אם כך, נעים מאוד. אשתדל לזכור אותו. אחר צהרים טובים, Ldorfmanשיחה 16:22, 1 בינואר 2013 (IST)

מסטיק בזוקה[עריכת קוד מקור]

טעות בידך. מוטי הוא זה עם הצווארון על הפנים וצביקה הוא עם הסומבררו[1]. קראתי עשרות רבות של בדיחות בזוקה ואני בטוח בכך. תוכל להביא סימוכין לדבריך? A_Holy_Bartender - שיחה 03:06, 2 בינואר 2013 (IST)

לא. אני בסך הכל שיפרתי את נוסח הדברים שהוכנסו על ידי כותב אחר, Ofir michael. אני מניח שהקישור שהבאת כאן מהווה סימוכין מספקים לכך שחובש הסומבררו הוא צביקה ולא מוטי. מצאתי עוד אזכור לשם צביקה. אתקן מייד. יום נעים, Ldorfmanשיחה 05:25, 2 בינואר 2013 (IST)

"דיון עקרוני בנושא הודעות ב-Site Notice"‏ (מה-30 בדצמבר 2012)[עריכת קוד מקור]

שלום לירון, משדרור נענה לבקשתי, והסיר את דבריו הפוגעים מהמזנון, אנא הסר גם את הדברים שכתבת ופגעו בדרור. תודתי נתונה מראש. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 17:02, 2 בינואר 2013 (IST)

היי אריאל,
תודה על הדאגה. לא נפגעתי מהדברים (אולי מכיוון שבאופן כללי, אני לא נפגע בקלות, ובמקרה הזה, אני גם די רגיל לסגנונו של דרור). מכל מקום, אין מה לדאוג ונמשיך לעבוד ביחד. אני מניח שאני יותר בורר מילים כאשר אני כותב במקום כלשהו בוויקיפדיה, בעוד הוא כותב את הדברים ישירות מליבו. לעיתים התגובה שלו לא ברורה לי, אבל בדרך כלל איני מתרגש מכך. אני אף מעריך כנות ולרוב, מעדיף אותה על פני הצגת דברים בצורה "דיפלומטית". לבקשתך, הסרתי כמה מילים שאולי פגעו בו, גם אם אני סביר שאין זה כך. תודה שוב על הדאגה לשלום בית. ערב טוב, Ldorfmanשיחה 19:33, 2 בינואר 2013 (IST)

תמונות בוויקישיתוף[עריכת קוד מקור]

בהמשך לשיחתנו היום. צדקת לגבי מי שמעלה את התמונות. עשיתי חיפוש לפי התרומות שלו ומצאתי המון תמונות נפלאות שדורשות קטלוג ויצירת קטגוריות. המשכתי במשימה, אתה מוזמן להצטרף. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 21:46, 3 בינואר 2013 (IST)

OK. תודה על העדכון קריצה. ערב טוב, Ldorfmanשיחה 23:02, 3 בינואר 2013 (IST)

תבנית:בעבודה בים המלח[עריכת קוד מקור]

היי, אודה לך אם תוכל להחזיר את התבנית לים המלח. העבודה אמורה לכלול את כל הערך ולא רק תמונות. הצבתי את התבנית לבקשת המשתמש. אבנר - שיחה 09:45, 6 בינואר 2013 (IST)

אני לא מקבל את זה שבכל פעם שהכותב הזה מעוניין לבצע שינויים בערך כלשהו, הוא צריך "לשריין" לעצמו את כל הערך לטובת עבודה שאורכת זמן רב. לא יתכן שיבוא מישהו, מוכשר ככל שיהיה, גם אם הינו עתיר ניסיון וידע בתחום, ויבקש לכתוב מחדש כל ערך בו הוא עוסק, כשמעל הערך התבנית "בעבודה", שאמורה למנוע ממנו "הפרעות". אם הוא מעוניין לשנות דברים, שיעשה את זה כמו שעושים כל הכותבים - בהדרגה. כך יהיה לנו קל יותר לעבוד איתו ואני בטוח שהדבר לא יגרום לו סבל מיותר. Ldorfmanשיחה 14:09, 6 בינואר 2013 (IST)
אני לא כל כך מבין את תשובתך. בדיוק בשביל זה נועדה תבנית בעבודה וכולנו משתמשים בה. מדובר בסך הכל בערך שני שהמשתמש עורך. לא מדובר כאן בבקשה יוצאת דופן. אבנר - שיחה 14:25, 6 בינואר 2013 (IST)
מדובר במשתמש יוצא דופן. Ldorfmanשיחה 14:26, 6 בינואר 2013 (IST)
יוצא דופן במה? אבנר - שיחה 14:28, 6 בינואר 2013 (IST)
זה אינו הערך השני שהוא עורך. קרא את השיחות שקיימנו איתו אנוכי ואחרים בדפי השיחה שלו (שים לב שהוא משתמש בשלושה שמות-משתמש), בארכיונים ובדפי השיחה של הערכים השונים. בקצרה, יש לו סגנון שיש בו משהו ייחודי, ביחס לכותבים ולעורכים בוויקיפדיה. הערך "תעלת הימים" אמנם הורחב ונעשתה בו עבודה חשובה, עד שאפילו הפך לערך מומלץ, אולם הדרך עד להגעה לתוצאה זו לא היתה קלה - לא לו ולא לאחרים. לפיכך, אני סבור שלפחות לעת עתה, רצוי שנוכל לעקוב אחר השינויים שהוא עושה בערכים, ונתקן כשצריך, מבלי שיתלונן שאיננו רשאים לעשות זאת. Ldorfmanשיחה 14:35, 6 בינואר 2013 (IST)
קראתי את השיחות עימו. שלושת שמות המשתמש שלו הם רפי/רפאל בנבנשתי. אני לא חושב שיש לו סגנון ייחודי הוא פשוט לא מכיר/הכיר מספיק את צורת העבודה בויקיפדיה. תבנית בעבודה לא מפריעה לעקוב אחר הערך. גם לא מדובר במשתמש שגורם נזק כלשהו. בכל מקרה, במהלך המחלוקת שהייתה בתעלת הימים הסכימו כולם שאשמש מעין מלווה שלו. אני חושב שצורת העבודה הזו הוכיחה את עצמה. גם בערך זה אני מלווה את העבודה כך שלא אמור להגרם שום נזק. אבנר - שיחה 14:42, 6 בינואר 2013 (IST)
שים לב שיש עוד משתמש אחד. בכל מקרה, אם הוא התרגל לתהליך העבודה השיתופי בוויקיפדיה, לא אמור להגרם נזק אם יעבוד כמו כולם, בשלבים. אחרת, מה שיקרה זה מחיקה של פסקאות שלמות וכתיבה של דברים שונים לגמרי במקומן. הוא לא צריך לקבל יחס פחות טוב מזה שמקבלים משתמשים אחרים, אבל גם לא פריבילגיות מיוחדות, בין אם יש לו חונך או אם אין לו חונך. בקיצור, שיחל לעבוד. אני מאחל לו הצלחה במשימתו. Ldorfmanשיחה 14:51, 6 בינואר 2013 (IST)
הוא החל כבר לעבוד על הערך. אתה מונע ממנו על דעת עצמך זכות בסיסית של כל ויקיפד. צריך החלטה של מפעילים(?) כדי למנוע ממישהו לשים תבנית בעבודה. אבנר - שיחה 14:58, 6 בינואר 2013 (IST)
די. זה סתם מתיש. מר בנבנשתי גזל ממני מספיק זמן בדיונים כמעט אין-סופיים. אין שום פסול בבקשה שלי שיעבוד בצורה בה אתה, אני ועוד עשרות אנשים עובדים. אם אתה חונך אותו, לווה אותו בצעדיו, אבל אל תמנע מאחרים לערוך את הערך ולשפר אותו. במיוחד לאור זה שמדובר בערך, שכמו שמר בנבנישתי ציין, זוכה לחשיפה רבה. שיעשה את מה שהוא צריך לעשות תוך שימת לב להערות של אחרים. אני לא חושב שזו בקשה מוגזמת מידי. אני מדריך לא מעט כותבים חדשים, וזו הדרך שאליה הם מורגלים - עבודה בשיתוף עם אחרים. תבנית "בעבודה" מונחת על ערך שנמצא במצב ממש גרוע ודורש שכתוב יסודי, או בערך שנמצא בשלבי כתיבה ראשוניים. זה אינו המצב פה. בכל מקרה, אני באמת צריך לעזוב את המחשב כעת, לפחות לזמן מה, אז כפי שכתבתי, שיחל לעבוד ונראה איך זה מתקדם. בהצלחה לשניכם. Ldorfmanשיחה 15:09, 6 בינואר 2013 (IST)
אני לא רואה מניעה לעבוד על הערך בטיוטה במקביל לערך הקיים, אם הוא לא רוצה "הפרעות". אני כתבתי יותר מערך אחד ומעולם לא ראיתי פחיתות כבוד לעבוד במרחב הפרטי שלי. אהרן - שיחה 10:31, 7 בינואר 2013 (IST)
השאלה שבמחלוקת היא האם Ldorfman יכול למנוע ממשתמשים - אני+רפי - להציב תבנית בעבודה על ים המלח? אבנר - שיחה 12:06, 7 בינואר 2013 (IST)
יש כאן שאלה עקרונית שבמחלוקת, ואני מציע להעביר אותה לדיון במזנון (כך גם תקבל חשיפה גדולה יותר). יואב ר. - שיחה 12:14, 7 בינואר 2013 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

לא - זו ממש לא שאלה עקרונית, אלא מקרה פרטי מאוד. יש מאות עורכים בוויקיפדיה, אולם למיטב ידיעתי, מעט מאוד פעלו בדרך בה ניסה רפי לפעול. דריסה של ערך קיים היא לא דבר מקובל. העבודה איתו ארכה שעות רבות. לפיכך, כעת, אם למד לעבוד באופן שיתופי, לא תהיה זו פחיתות כבוד אם יעבוד בדרך המקובלת. תבנית כזו מונעת את חופש העריכה ולכן יש לה מקום רק במקרים הספציפיים שפירטתי קודם. Ldorfmanשיחה 12:24, 7 בינואר 2013 (IST)
אפשר לעבוד על ערך בארגז חול כדי לערוך בו תוספות ובסוף לשלב זאת בערך או ללא תבנית בעבודה כדי לערוך בו שינויים קלים/תוספות. שינויים משמעותיים שכוללים מחיקה של תוכן הם אפשריים, אבל לא ראוי לעשות אותם תחת ניצול של תבנית בעבודה (זו הייתה דעתי גם במקרה דומה ב-2008) שתפגע בקוראי הערך בזמן העבודה עליו. במקרה הזה שבו כבר קיים ערך די יציב מוטב יהיה לעבוד על תוספות ושינויים משמעותיים בערך בארגז חול, או באופן לעבוד באופן ספציפי על חלקים בו באמצעות {{פסקה בעבודה}} ערן - שיחה 15:42, 7 בינואר 2013 (IST)
Ldorfman, כרגיל לא מתייחס לתוכן אלא לצורה ובדרך מחלק ציונים לאנשים. הערך ים המלח דורש תיקון נתונים ועובדות בצורה גורפת (ראה התיקונים שהכנסתי לעמודת הנתונים והשינויים בפתיח). שיחת הערך מלאה הערות בנושא. אני לא מבין מדוע Ldorfman מתלהם כאשר יש מתנדב שמוכן להשקיע מחשבה וזמן לתקן בצורה יסודית את הערך. כפי שאמרתי יש ברשותי מידע רחב שצברתי על הנושא ואת הידע איך להשתמש בו. אני מתכונן להשתמש בו כדי לתקן ולהעשיר את הנכתב בערך. Ldorfman יכול לעקוב כל הזמן אחרי השינויים שאני מכניס ולהעיר או לשנות במקומות שצריך. לאור העבודה המשותפת שלי עם החברים בתעלת הימים אינני מבין מדוע הוא מתנגד פרט לסיבות אישיות. אני השתחררתי מהצד הרגשי ביחסים איתו מזמן ואף ניהלתי איתו שיחות ענייניות בכמה נושאים. כדאי שגם הוא יתגבר ויחזור לטפל בנושאים בצורה עניינית. (בנבנשתי רפאל - שיחה 20:00, 7 בינואר 2013 (IST))
תחילה, כפי שכתבתי, שמי "לירון". כבר ציינתי זאת מספר פעמים ואשמח אם תשתמש בשמי בדרך שלא תציג ניכור לכאורה. בנוסף, איננו בקיבוץ - כולם פה "כותבים", "ויקיפדים", "עורכים" - לא "חברים". אם תסגל לעצמך את הטרמינולוגיה המתאימה, כבר עשית צעד חשוב.
לגבי עצם ההערות שלך הפעם, הן משוללות כל יסוד ואין לי שום כוונה להתחיל להסביר לך על מהות העבודה פה, כפי שכבר הסברתי בערך הקודם אשר עשית לך לפרויקט אישי. זה טוב ויפה שיש לך ידע רב בנושא, אבל פה לא כותבים ספר עיון, אלא מבצעים עבודה שיתופית לצורך כתיבת אנציקלופדיה. אפילו הפעולה האחרונה שביצעת בערך, כתיבה של פסקת הפתיחה, מעידה שטרם הסתגלת לכך. אתה מעלה חלקים שלמים שערוכים מראש, תוך אי-התחשבות בתוכן שהיה קודם ושקיים ביתר הערך. זה לא עניין צורני. זו בעייה מהותית בצורת העבודה שלך. אני מקווה שעם הזמן תסתגל לדרך הנדרשת ממך בעת כתיבה כאן. דבר אחרון: אנא אל תיקח דברים באופן אישי. Ldorfmanשיחה 20:09, 7 בינואר 2013 (IST)

כמי שמסתכל מהצד ורואה את מה שקורה - יש לי בקשה אליך. תן לרפאל לכתוב את מה שהוא רוצה ואחר כך תתחיל לערוך. למה להפריע ? גיא - שיחה 21:37, 7 בינואר 2013 (IST)

אתה אולי מסתכל מהצד, אבל אני למוד ניסיון מההתמודות עמו. הוא בעל ידע רב וניסיון בכתיבה, אבל אינו מסוגל להבין שכאן צורת הכתיבה שונה מזו שהכיר. במקום לשלב את השיפורים והתיקונים שלו, כוונתו היא לדרוס את הכתוב, כך שהתוצר הסופי יהיה כראות עיניו ויעסוק בתחומים שהוא רוצה שיהיה כתוב עליהם (דוגמא לכך תוכל לראות אפילו בשעה האחרונה: כנראה לא נראה לו רלוונטי לאזכר את העובדה שים המלח השתתף בתחרות "פלאי תבל" האחרונה, אז הוא פשוט מחק את המשפט על כך מפסקת הפתיחה, מבלי להתחשב בכך שמדובר בנתון שמופיע בערך מזה זמן רב, וללא ספק מוגדר כחלק מהגרסה היציבה). השארת הערך לעריכות שלו בלבד, מעבר להיבט העקרוני שפירטתי למעלה, יקשו מאוד על ויקיזציה ובדיקת השינויים שערך, כאשר הוא יסיים. על רפאל להשתלב בצורת הכתיבה המקובלת פה, או לחזור לכתוב חוברות וספרים בצורה אותה הוא מכיר. אני באמת מקווה שהוא יבחר באפשרות הראשונה. Ldorfmanשיחה 21:46, 7 בינואר 2013 (IST)
אני לא דורס כתיבה של אחרים אלא מתקן שגיאות בנתונים ובתוכן. השתתפות בתחרות "פלאי תבל" היא חשובה והשארתי אותה כלשונה (עם קיצור לגבי המיקום הסופי). אף אחד לא מפריע לך לתקן את התוצר הסופי לפי ראות עניך ותוכל לכתוב את הדברים שאתה רוצה שיהיו כתובים בערך. כפי שלמדתי בחיים לכל אדם יש דעות והשקפות והוא משתמש בהם בכתיבתו. בערך תעלת הימים לא היו "קשיים לויקיזציה ובדיקת השינויים שערכתי". נראה לי שקשה לך המצב שאני אחשב כעורך ים המלח ואתה חרד (מסיבות שלא ברורות לי) לכך שעמדותיך בנושא עתיד ים המלח ותעלות הימים לא ימצאו ביטוי בערך. אני מציע שתשים את הקלפים על השולחן ותגיד מה עמדותיך בנושא עתיד ים המלח ותעלות הימים. עמדתי היא שצריך לפעול בנושא מפלס הים ולמנוע אסון אקולוגי וצריך להיות פתוחים לשילוב כל האפשרויות של הזרמות מים שפירים ומי ים לאגן הצפוני בצורה מבוקרת כדי לייצב את המפלס.(בנבנשתי רפאל - שיחה 10:53, 8 בינואר 2013 (IST))
רפאל, אתה פשוט ממש לא מכיר אותי. מעבר למחשבה על הנושא כאזרח ישראלי החרד לעתידה של המדינה בכלל ולים המלח בפרט, לא עסקתי בנושא בצורה מעמיקה. אני חושב שזה המצב לגבי רוב אזרחי המדינה, אגב. אולי לאור זה שעסקת באופן אינטנסיבי בנושא, אתה חש שרבים נמצאים במצב בו הם בעלי דעה מגובשת בנושא, אבל אין זה כך. הפעם האחרונה בה ממש הרהרתי בנושא היתה כאשר שר התיירות התבקש לקבל החלטה לגבי עתיד המלונות במקום (וזה היה לפני שנה בערך למיטב זכרוני). מכל מקום, אני עורך בוויקיפדיה ובדרך מקרה, שני הערכים הללו היו מנוטרים על ידי זמן רב לפני שהגעת. זו הסיבה שהם חשובים לי, כמו כל יתר הערכים באנציקלופדיה.
אשמח מאוד אם יתווספו עוד עורכים בוויקיפדיה מקהלים שונים. לפיכך, המשך בעריכותיך בערכים נוספים, תוך השתלבות בעבודתם של יתר הכותבים, ונקווה שתוכל להשתתף בדיונים ובהצבעות לגבי עתיד המיזם. בברכת צהרים טובים וחמימים, Ldorfmanשיחה 13:28, 8 בינואר 2013 (IST)
אנחנו מנהלים דו שיח של חרשים. אתה מסביר לי את נוהלי הכתיבה בוויקיפדיה ועבודתך כעורך ואני מסביר לך שגיאות בתוכן הערכים וסדרי עדיפויות בכתיבה בערכים לפי שיקול דעת הנובע מידע רחב בנושא. כמו שאמרתי לך כבר בעבר זה דו שיח טיפוסי של הצורה עם התוכן. אני מניח ששליטתך בכלי הוויקיפדיה מאפשרת לך לכופף את התוכן (העובדות וסדר העדיפויות) לנימוקי צורה. אני חושב שתפקיד הבירוקרטים הוא להכריע בויכוח כמו שלנו. אני מניח שפוליטית הם ילכו עם הוותיקים אפילו אם הם לא צודקים. אני מתכונן להמשיך ולתקן תוך ציון מקורות (כך גם עשיתי בעבר חוץ מבויכוח על הפתיח שהוא בדרך כלל בלי מקורות כי הוא נשען על החומר המופיע בגוף הערך עם מקורות). אתה בוודאי תמשיך לערוך לפי סדר העדיפויות שלך והידע שיש לך (אני מקווה עם מקורות שונים). בהצלחה לכולנו. לפי התלונות, אני מניח שאני מפגע גדול לאדם עסוק כמוך.(בנבנשתי רפאל - שיחה 22:06, 14 בינואר 2013 (IST))
אני את שלי כתבתי. חשבתי שהגענו להבנות ושיש התקדמות. צר לי אם לא הצלחת לקרוא את זה בין השורות. עשה כרצונך. דבר אחרון: אתה טועה בענייני תפקיד הבירוקרטים והדרך בה דברים מתנהלים פה. אולי תבין את זה בהמשך. כל טוב, Ldorfmanשיחה 23:31, 14 בינואר 2013 (IST)

לירון, הדברים שהוסרו בדף שיחת הערך הוסרו לבקשת איתן על מנת לשפר את האווירה. אני לא חושב שנכון להחזירם. אבנר - שיחה 14:48, 20 בינואר 2013 (IST)

ציינתי שם, בתקציר העריכה, שלפחות לעוד משתמש אחד הדברים נראו מוזרים. קשה להבין את השיחה ללא חלק מהדברים שנכתבו בה - זה לא ברור כיצד מופיעות שתי תגובות של אותו כותב ברצף זו אחר זו, כשבפועל, בין הדברים נכתבו דברי כותב אחר. לפיכך, אני מאוד בעד השארת הדברים כפי שהיו, למען התיעוד. לגבי האווירה, מים רבים חלפו בירדן מאז שהדברים נכתבו, ונערכה אף פגישה בין שני הצדדים במסגרת המפגש שנערך ביום שישי לרגל יום ההולדת לוויקיפדיה. איני בטוח שהדברים הביאו לשינוי מהותי באווירה, או אף להתקדמות כלשהי. בהתאם לכך, השארת הדברים אינה גורעת מהמאמץ לשיפור המצב. ההסרה היתה ניסיון שלא צלח ורק הפך את סדר הדברים למוזר. Ldorfmanשיחה 14:57, 20 בינואר 2013 (IST)
אני לא מבין מדוע חשוב לתעד בגרסה המוצגת חילופי מילים קשות שהן לא לגופו לעניין. נהוג להסיר דברים מסוג זה לבקשת ויקיפדים שהדברים פגעו בהם. אבנר - שיחה 15:04, 20 בינואר 2013 (IST)
מדובר בדיון ארוך עם כותב שיש עמו בעייה בשלב הנוכחי. אי-השארת הדברים תיצור מצב בו לא יהיה ברור מדוע לצד השני יש טענות כלפיו. האמן לי שאנו כבר אחרי זה והיה זה רק ניסיון להבאת שינוי. ניסיון שלא צלח. Ldorfmanשיחה 15:08, 20 בינואר 2013 (IST)

מועדי הסיורים לחוסמסה ולפרדס מינקוב[עריכת קוד מקור]

תשומת לבך - מועד הסיור לחוסמסה נדחה בשבוע, והסיור יתקיים ב-1 במרץ. דרור - שיחה 13:02, 8 בינואר 2013 (IST)

תודה רבה. עדכנתי ביומני. Ldorfmanשיחה 13:30, 8 בינואר 2013 (IST)
תיקון - בשל אירוע בספריית אוניברסיטת חיפה נדחו הסיורים - פרדס מינקוב יתקיים ב-1 בפברואר, וחוסמסה ב-8 במרץ. דרור - שיחה 16:08, 8 בינואר 2013 (IST)
בשל אירוע הגלאם בספרייה? מה הקשר? Ldorfmanשיחה 16:19, 8 בינואר 2013 (IST)
תשומת לבך -הסיור בפרדס מינקוב נדחה ל-8 בפברואר. דרור - שיחה 14:15, 16 בינואר 2013 (IST)
תודה. עדכנתי ביומני. Ldorfmanשיחה 15:59, 16 בינואר 2013 (IST)

שאלות לגבי ה"סדנה המעשית לכתיבה בוויקיפדיה ומרתון העריכה" (05/02/2013)[עריכת קוד מקור]

נרשמתי לסדנה הנ"ל שאמורה הייתה להיערך בתחילת ינואר ונדחתה לתחילת פברואר.

אני רשום כבר הרבה זמן בוויקיפדיה, אבל מכיוון שיש לי הרבה שאלות עקרוניות וטכניות ואינני יודע את מי לשאול - התרומות שלי עד כה היו מזעריות, ובוודאי שאינני יכול לציין ערכים שכתבתי במו ידי.

עד כדי כך מגעת אי הבנתי שמשום מה נרשמתי בתור "ויקיפד חונך" כשכוונתי הייתה להירשם בתור ויקיפד-נחנך.

זאת ועוד- מה הכוונה בסדנה מעשית: להכין חומר לערך שאני רוצה לשכתב ולהיעזר בחונכים או שתהיה רשימת ערכים מוכתבת? להביא לפטופ או שיהיו שם עמדות מוכנות? יהיה שם חיבור WiFi? אם אני לא מוצא את החדר - יש טלפון אליו ניתן להתקשר או שאני צריך לכתוב כאן בדף השיחה "חבר'ה אייכּם?"?

(אני מקווה שהודעה זו עצמה נכתבה במקום הנכון ובהתאם לכללים, שכן כפי שציינתי- כל מיני עניינים טכניים "קלי ערך" שכאלה עדיין לא ברורים לי)

GeriReshefשיחה 22:30, 11 בינואר 2013 (IST)

היי גרי,
ראשית, הגעת למקום הנכון. הכל בסדר לגמרי. כמי שמרכז את המיזם עם הספרייה באוניברסיטת חיפה, מתפקידי להסביר ולענות, אז תודה לך על השאלות וגם על הכנות.
אכן, כאשר נרשמת לאירוע, שאלתי את עצמי מי אתה, שכן לא נתקלתי בשם המשתמש שלך עד כה והיסטוריית העריכה הראתה שאכן אינך כותב הרבה בוויקיפדיה העברית. חשבתי שאתה אולי פעיל בעיקר במיזמי ויקימדיה אחרים. מצבך הוא התחלה טובה ואני מניח שלאחר ההדרכה ובעת הצורך, קבלת הסברים נוספים, תוכל להשתלב במיזם לשביעות רצונך המלאה ולשמחתם של כולנו. בדיוק לשם כך אנו מקיימים אירועים מסוג זה שעליו אנו מדברים. בדף האירוע העברתי את שמך לרשימת ה"מתעניינים מהציבור", כך שתרגיש בו בנוח, כמו כל יתר הבאים לאירוע.
לגבי פרטי האירוע הקרוב, המגיעים אליו מוזמנים להציע הצעות או (אפילו עדיף) לבחור מראש ערכים לעבודה מתוך הרשימה שתופיע בדף האירוע, אליו יש קישור מתוך דף ההרשמה (כרגע הוא אינו קיים, אבל הוא יהיה פעיל סמוך יותר למועד הסדנה). האירוע יחל בחדר 166, שנמצא מפלס אחד מתחת לאיזור הכניסה לספרייה (יהיו שלטי הכוונה ועובדי הספרייה יוכלו לכוון גם כן, אבל אם עדיין תתקל בבעייה, אתה כמובן מוזמן להתקשר לטלפון הסלולארי שלי). 166 היא כיתת מחשבים, אולם בה תשמעו הסברים ותתקיים הדרכה פרונטלית בלבד. לאחר מכן נעבור לאזור הכניסה לספרייה ושם תתקיים "הפעילות המעשית" במחשבים הפזורים כבר במקום. לפיכך, אין צורך להביא מחשב או לדאוג לענייני לוגיסטיקה באשר לגישה לאינטרנט. לזה אנו דואגים. אתה רק צריך לבוא עם רצון ללמוד ולהכיר דברים חדשים.
לפני הסוף, משהו חשוב: לפי צורת ה"חתימה" שלך בסוף דבריך כאן, יש בה, לפחות כעת, בעייה. כפי שתוכל לראות כאן, היא מפנה ל-משתמש:גרי רשף (אשר אינו קיים), במקום למשתמש:GeriReshef (שזה עתה, לפי היסטוריית העריכות בדף זה), חשבון שנוצר ב-20:01, 28 ביולי 2006. חשוב מאוד שתתקן זאת, כדי שאנשים יוכלו ליצור עמך קשר וגם כדי לקבל פרטים על פעילותך. כדי לבצע את השינוי, הקש על "העדפות" בראש הדף, הסר את "עיצוב חתימה אישי" ומחק את מה שמצויין בשורה זו (או תקן את השורה, כך שתפנה לשם המשתמש האמיתי שלך ואם תרצה, הצגת השם תהיה בכל זאת בשם העברי). לעת עתה, תיקנתי את צורת חתימתך בסוף דבריך אלה בדף זה, כך שתראה תקינה.
אשמח לעזור ככל שניתן ולענות על עוד שאלות כשתהינה לך אי-אלו. אנא פנה אלי, מתי שנוח לך, בכל דרך הנוחה לך:050-5453913 / 04-8730596 / Liron@wikimedia.org.il / בהודעה בדף השיחה שלי . להשתמע, לירון דורפמן. Ldorfmanשיחה 01:31, 12 בינואר 2013 (IST)

קובץ:Gezer Calendar - Replica.jpg - העלאת נגזרת[עריכת קוד מקור]

המקור
היצירה הנגזרת - נראה לי טוב יותר... האין זה כך?

שלום לירון, העלית נגזרת של התמונה הזאת שמחליפה את התמונה המקורית במקום לעלות את הנגזרת כקובץ חדש. אני חושבת שיש לכבד תמיד את התמונה המקורית, ואני לא היחידה שחושבת כך. יש הבדל בין שיפוץ הקובץ מבחינת איכות לבין חיתוך הקובץ המקורי והעלמתו. גם לקובץ המקורי יש ערך. אני מבקשת שתעלה את הקובץ החתוך בשם קובץ חדש, ותחזיר את הקובץ הישן בתמונה זאת. אודה לך אם להבא תפעל ברוח הדברים שכתבתי כאן. תודה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 13:04, 13 בינואר 2013 (IST)

מה שאת כותבת טוב ונכון כאשר מדובר בנגזרת שמסירה איזשהו פרט מהותי בתמונה. במקרה הזה אין זה כך. גזרתי את מה שמסביב (שלא היה רלוונטי) ושיפרתי ענייני תאורה, כך שהקובץ החדש מראה טוב יותר את הממצא האריכאולוגי (או במקרה הזה, ההעתק שלו). הגזירה יוצרת בולטות של מה שרוצים להראות. במקרה כזה, אין צורך בכפילות - מה הטעם בשתי תמונות המציגות את אותו פריט מאותו כיוון ממש? האם הבחנת בבעייה כלשהי עם הקובץ החדש? Ldorfmanשיחה 15:14, 13 בינואר 2013 (IST)
לירון, יש לכבד את עבודתם של האחרים. מישהו טרח צילם והעלה כך. ואני אישית הייתי כועסת אם מישהו היה ניגש לתמונה שלי ומשנה את הצילום במקום להתאמץ עוד קצת ולעלות נגזרת כקובץ חדש. יש רבים בויקישיתוף שחושבים כך, מתניה חושב בדיוק כמוני. אתה לא יכול לדעת מה הערך המוסף של התמונה כפי שהיא הייתה קודם. אם תעשה כך לתמונה שלי אני מבטיחה לך שאשחזר אותך. הבעיה בקובץ החדש הוא שהוא דרס תמונה כפי שהיא צולמה, זה אי מתן כבוד לעבודתו של אחר. האישור ליצירת נגזרת לא אומר שיש לך הזכות לדרוס את התמונה שהיוצר המקורי בחר לצלם. אלא רק אישור ליצור נגזר מתוך הקובץ שלו. אני חוזרת ומבקשת שתעשה כפי שהצעתי. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 15:26, 13 בינואר 2013 (IST)
לצערי, אני איני מקבל את הטיעון הזה. מדובר פה באנציקלופדיה - לא ביצירת אמנות. הקבצים המוצגים אמורים לשמש את הקוראים ומשום כך, ראוי שיוצגו בצורה המיטבית. אין זה אי-כבוד לעבודתו של אחר. להיפך. זה לא שהעליתי תמונה חדשה שמישהו אחר צילם ודרסתי את עבודתו של הראשון. אני שיפרתי את התמונה הקיימת. בעיני מוזר יותר שאנשים לא טורחים לשפץ את התמונה שלהם טרם העלאתה לשרתים. זה תהליך שאינו גוזל זמן רב והתוצאות המתקבלות ממנו טובות לאין שיעור מהתמונה כפי שהיא מועברת מהמצלמה למחשב. אני יוצא מנקודת הנחה שכאשר זה לא נעשה, זה מפני שאנשים אינם יודעים כיצד לעשות זאת - זה לא שהם לא היו רוצים להעלות קובץ טוב יותר. ממש כרגע ישרתי תמונה של לוחית זכרון שצולמה בתל אביב. האם אין ההגיון אומר שראוי שהתמונה תופיע מיושרת? שהאובייקט שרוצים להראות בה יבלוט? Ldorfmanשיחה 15:40, 13 בינואר 2013 (IST)
לידיעתך, ביקשתי ממתניה לשנות את שם הקובץ, והוא ביקש ממני לקבל את אישורו של יואב דותן לשינוי השם. ואתה שינית את הקובץ. לא אמרתי שאין מקום להכניס לערך את הקובץ שאתה יצרת, היה מקום לשמור את הקובץ המקורי. לא ברור לי איך אתה לא מבין זאת. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 15:54, 13 בינואר 2013 (IST)
לא הבנתי מה הקשר בין הבקשה לשינוי שמו של הקובץ לשם משמעותי לבין הנושא עליו אנו מדברים. Ldorfmanשיחה 15:57, 13 בינואר 2013 (IST)
הקשר הוא שאפילו על שינוי שם התבקשתי לבקש אישור, אז על אחת וכמה על שינוי הקובץ. צר לי שאתה מתעקש. אני את הדיון הזה סיימתי. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 16:01, 13 בינואר 2013 (IST)
אני חושב שאין דינו של שינוי שם כשיפור התמונה. לשינוי שם יש תוצאות במיזמי ויקימדיה, בעוד שיפור התמונה מביא לעדכונה באופן מיידי. מכל מקום, זו דעתי. Ldorfmanשיחה 16:07, 13 בינואר 2013 (IST)
אם לדעתך יש צורך בקביעת מדיניות בנושא, את מוזמנת להעלות את הנושא לדיון ואכבד כל החלטה שתתקבל (אני מניח שזה משהו שצריך לעבור בויקיפדיה:פרלמנט מכיוון שמדובר פה בשינוי מהותי בדרך העבודה). לדעתי אין צורך בכפילות של קבצים, אבל אולי אהיה במיעוט. Ldorfmanשיחה 16:12, 13 בינואר 2013 (IST)
לירון, אני עושה את מה שאתה לא מוכן לעשות. אבקשך לא להפריע לי. אני אפנה את מתניה לכאן שיסביר גם הוא. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 16:14, 13 בינואר 2013 (IST)
מה אני לא מוכן לעשות? Ldorfmanשיחה 16:16, 13 בינואר 2013 (IST)
אני הולכת להחזיר שוב את הגירסה של יואב ולעלות נגזרת בשם קובץ אחר (מה שלא היית מוכן לעשות). אבקשך לא לשחזר שוב כמו שעשית קודם, כי בכך הכשלת את העלאה שלי. לאחר מכן אלך לכל הערכים ואחליף את התמונה בשם הקובץ החדש שמראה את התמונה המקוצצת. אני מקווה שלא תיכנס איתי בויקישיתוף למלחמת עריכה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 16:22, 13 בינואר 2013 (IST)
אם את רוצה לעשות זאת, עשי זאת. אני שחזרתי מהטעם של אי-נימוק, אשר היה מתבקש כאן. כל עוד תיצרי קובץ חדש ותקשרי לקובץ המשופר ("מקוצץ" נשמע לא טוב), אין לי בעייה. בכל מקרה, הייתי באמת שמח אם תעלי את הנושא העקרוני הזה לדיון, כדי שנקבע דרך עבודה מסודרת. לדעתי, האפשרות בוויקישיתוף להעלות גרסה נוספת נועדה בדיוק לזה - להעלאת גרסה משופרת של התמונה. ראיתי זאת בתמונות רבות, בעריכות שעשו עוד לפני, כך שלדעתי זה השימוש המתקבל כמובן בכלי הזה. Ldorfmanשיחה 16:30, 13 בינואר 2013 (IST)
עשיתי זאת. ידעת למה אני משחזרת, אבל נניח לזה. אין מה לעלות דיון כאן, זה שייך לויקישיתוף. קרא את הדף Commons:Commons:Overwriting existing files. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 17:05, 13 בינואר 2013 (IST)
OK. ציינתי בתקציר העריכה בוויקישיתוף "?Why" כדי שיהיה נימוק, למען הסדר. תודה על יצירת הקובץ החדש. הוספתי את הגרסה השנייה בפרטי כל אחד מהקבצים (לכן יש את השדה "גרסאות אחרות"-"other versions"). אני מקווה שזה תקין מבחינתך. Ldorfmanשיחה 21:58, 13 בינואר 2013 (IST)
חנה, קראתי כעת את דף המדיניות אליו הפנת אותי ואשר לא הכרתי עד כה (אם אני לא טועה, ראיתי הודעה על דיון בנושא שהתקיים בוויקישיתוף לא מזמן - ממש בחודשיים האחרונים). הנה - זה תואם בדיוק למה שאני אומר. שימי לב לסעיפים הבאים, המצדיקים אי-יצירה של קובץ חדש, אלא העלאת גרסה חדשה של אותו קובץ:
Minor improvements

Yes check.svg As a general rule, use the link "Upload a new version of this file" only for relatively minor improvements. Examples include

 • replacement with higher resolution versions of the same file
 • minor and uncontroversial color correction, noise reduction, perspective correction etc.
 • removal of a watermark
 • needful 90/180/270° rotation or minor rotation corrections of images of that are not upright
 • minor cropping
Unedited versions

Yes check.svg Sometimes users uploading new files that have been edited (eg a photograph improved for colour, contrast, etc, compared to the raw photo) may wish to provide the original unedited version as well. Uploading these independently would needlessly clutter categories. The solution is to first upload the unedited version, and then shortly afterwards to upload the edited version over it, so that the unedited version is available in the file history. The unedited versions are not intended to be used independently, and should not be split out as separate files unless this is needed for a specific known use. Files using this approach should be labelled with...

ההדגשות הן שלי כמובן, לא במקור, של הנושאים הרלוונטיים למקרה זה ולדומים לו. מה דעתך? Ldorfmanשיחה 22:12, 13 בינואר 2013 (IST)

בקשר לערך "מכללת אורט סינגאלובסקי"[עריכת קוד מקור]

לירון שלום, תודה על תיקון בקשר לתאריך של המנהלת הנוכחית. אני מסכימה איתך! בקשר להשמטת הביטוי מנהלת המכללה לטכנאים והנדסאים - זה מופיע משום שכל המנהלים שלפניהן היו מנהלים של כל הקומפלקס - הן התיכון והן המכללה. ואילו לאחר 1997 כשחל הפיצול, המנהלות היו רק של המכללה ולא של בית הספר השש-שנתי. מה דעתך? בברכה--תמר ע"ג - שיחה 11:57, 17 בינואר 2013 (IST)

צהרים טובים תמר,
אם כך, זה דורש הבהרה. הוסיפי את הגדרת התפקיד לצד כל שורה, כך שיהיה ברור מה כל אחד ניהל. אם כיום יש שני מנהלים (למכללה ולבית הספר השש-שנתי), אזי צריך להזכיר גם את מנהל ביה"ס - האין זה כך? Ldorfmanשיחה 12:11, 17 בינואר 2013 (IST)
התלבטתי בקשר לזה. אפילו אם זה הערך רק של המכללה, ולתיכון יש ערך נפרד בשם אורט סינגאלובסקי? האם בערך של המכללה אני צריכה להזכיר את מנהלי התיכון לאחר הפיצול? מה אתה מציע בעין אובייקטיבית? --תמר ע"ג - שיחה 12:23, 17 בינואר 2013 (IST)
לירון, תודה על כל תרומתך לערך.--תמר ע"ג - שיחה 13:56, 17 בינואר 2013 (IST)
אין בעד מה, בכיף. לחנה היה רעיון לגבי ההסבר והעברתי אותו לכותרת כך שלא יהיה צורך להגיע להערת השוליים כדי להבין מה ניהלו אלה שלפני השינוי ומה מאז.
בראש הערך על ביה"ס הוספתי הפנייה לזה שעל המכללה: "ערך זה עוסק בבית ספר שש-שנתי - חטיבת ביניים ובית ספר תיכון. אם התכוונתם למוסד על-תיכוני להכשרת הנדסאים בתחומים הטכנולוגיים, ראו את הערך "מכללת אורט סינגאלובסקי"". ראוי להביא איכשהו קישור לערך ביה"ס מתוך הערך על המכללה. אבדוק כיצד ניתן לעשות זאת. Ldorfmanשיחה 14:18, 17 בינואר 2013 (IST)
ראיתי את ההפניה ששמת בתיכון. זה באמת מצוין. אפשר אולי יותר מכך - לשנות את שם הערך כדי שיודגש שזה בית הספר השש-שנתי, או קריית החינוך כפי שהם מכנים עצמם, צריך תחקיר שלם לשם כך. אני לא יודעת למי הסמכות לזה. בכל אופן גם ההפניה מועילה מאוד. אם ברצונך להוסיף הפניה לתיכון מהדף של המכללה, מן הסתם גם זה ראוי.--תמר ע"ג - שיחה 14:38, 17 בינואר 2013 (IST)
לגבי בית הספר, הוספתי קישור לערך עליו ב"ציוני הדרך", אבל יש מקום לכתוב בכמה מילים על בית הספר גם בערך על המכללה - משהו קצר ביותר עם קישור לערך המורחב, רק כדי לאזכר אותו, ולא רק באותה נקודה של שינוי. אחרת, נפגמת הכרונולוגיה בין מה שהיה בהתחלה לשנת הפיצול. למעשה כל החלק לגבי ההיסטוריה מתייחס כרגע רק למה שהיה עד שנות ה-60, מוסד להכשרה מקצועית או לימודי תעודה, ואין אזכור לקיומו של בית הספר במקום. Ldorfmanשיחה 14:41, 17 בינואר 2013 (IST)
אקח זאת כאתגר להוסיף על סמך הביבליוגרפיה שיש לי, רק זה ייקח כמה ימים.--תמר ע"ג - שיחה 15:02, 17 בינואר 2013 (IST)
עדכנתי את שם הערך על בית הספר, כך שכעת הוא נקרא "קריית החינוך אורט סינגאלובסקי" והשם "אורט סינגאלובסקי" מפנה אליו. תימוכין מצאתי בדפי האתר של ביה"ס. התלבטתי אם לקרוא לו "קריית החינוך אורט ע"ש סינגאלובסקי" (או ..."ע"ש א. סינגאלובסקי", כפי שלעיתים מצויין), אבל מכיוון שלא מצאתי אף מקור המשתמש בשם זה, בחרתי בצורה ה"קצרה" יותר, תוך שימוש ב"אורט", מכיוון שזה בכל זאת נדרש.
לגבי תוספת הפרטים על בית הספר בגוף הערך על המכללה, עשי זאת מתי שתוכלי - זה ממש לא בוער. בהצלחה. Ldorfmanשיחה 15:05, 17 בינואר 2013 (IST)
תודה. לילה טוב.--תמר ע"ג - שיחה 21:52, 17 בינואר 2013 (IST)
לירון שלום, לפי עצתך הוספתי בפרק ההיסטוריה אזכור של בית הספר התיכון ונראה לי שעכשיו זה ברור יותר. תודה רבה על תרומתך. אני חושבת שהגדרת יפה מאוד את השם של התיכון ובכלל.--תמר ע"ג - שיחה 10:52, 18 בינואר 2013 (IST)
... אין בעד מה. בשמחה. בעקבות התוספת שלך ביצעתי עריכה די מקיפה של פרק ההיסטוריה ושילבתי בגוף הטקסט את הנתונים שהופיעו עד אז תחת הכותרת "ציוני דרך בהתפתחות המכללה". לטעמי, בצורתו הנוכחית, הערך תקין לגמרי ונושא ההיסטוריה מוצג באופן בו הוא אמור להיות בערכים מסוג זה. ליתר ביטחון, אודה לך אם תוודאי שהכל כעת נכון ומדויק. בנוסף, אתגר קטן לפתחך: ראי את הקצרמר "עתודה טכנולוגית". האם תוכלי לשפרו? Ldorfmanשיחה 02:04, 19 בינואר 2013 (IST)
לירון, תודה על העריכה של ההיסטוריה. אין לי בעיה עם השינוי בעריכה של ההיסטוריה שעשית, זה כרגע ברור וקריא ואם כך מקובל, אז בברכה. אין ספק שזה נראה פשוט יותר. אבל רציתי להעיר לך על התיקון של מקצתן - אתה כתבת (משום מה) שאין זה מקובל לכתוב מקצתן פעמיים. הרשה לי לצטט לך את ספרו של אבא בנדויד מדריך לשון לרדיו וטלוויזיה (האורים והתומים של רשות השידור). בעמ' 191 הוא יוצא נגד הביטוי חלק מהם, או חלקם ודוגל בעברית בביטוי מקצתם (ומקצתן). ומנמק. וכמו כן נותן משפטי דוגמה ראויים, למשל: אמש נפתחה תערוכת מכוניות: מקצתן חדישות ומקצתן ישנות. ויש בעמוד הנ"ל בספר הרחבה של הדיון והדוגמאות. מאחר שלמדתי עריכת לשון (באונ' ת"א) איני יכולה לעמוד מאחורי הביטוי "חלקם". מה דעתך לבטל את השינוי הזה בלבד? --תמר ע"ג - שיחה 22:14, 19 בינואר 2013 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

היי, זה המשפט עליו את מדברת, כפי שמופיע כעת (מתוך החלק "המכללה כיום", בהתייחסות לתארים המוענקים לבוגרי המכללה במסלולים השונים הפועלים בה):
"בלימודי תעודה – תעודות הכשרה מקצועית, מקצתן דיפלומות אורט בלבד, חלקן בפיקוח ממשלתי והשאר בהסמכה משותפת של המכללה ועוד חברות".

לא תיקנתי עוד, למרות שגם במילון "רב מילים" מצאתי תימוכין לכך ששילוב של שני "מקצתן" אכן אפשרי: (" בביטויים 'מקצת ה__... ומקצתם...', 'מקצתו... ומקצתו...' וכד' - חלק אחד... והחלק האחר..., חלקו... וחלקו..., חלקם... וחלקם... "
הדוגמאות המובאות שם:
" • מקצת הענפים שרועים על הקרקע ומקצתם זקופים.
• "רעב של בצורת באה, מקצתן רעבים ומקצתן שבעים" (משנה, אבות ה ח). ")
. כנראה שטעיתי לגבי זה, אבל "מקצתן" הצטייר לי כ"מיעוטן" ולא היה נראה לי מתאים שאנו מזכירים שני סוגים של תעודות ושניהם עדיין מהווים מיעוט של התעודות... למרות שטכנית, יש אפשרות להשתמש ב"מקצתן" פעמיים, רצוי להשתמש פה במילים נרדפות או אולי ניתן לומר על סוג אחד שהוא מהווה את הרוב ("רובם... והאחרים"...). מה את חושבת על זה? Ldorfmanשיחה 03:38, 20 בינואר 2013 (IST)

טכנית ייתכן ששני סוגים של תעודות (מתוך 3 סוגים) יהוו (כ"א) מיעוט של התעודות (נניח שליש, שליש, ושליש). כשלמדתי היה לי מרצה נהדר חיים כהן והוא אמר בהקשר הזה שגם הביטוי רוב רובם - אינו משקף דווקא את הרוב כי הרוב של הרוב הוא לעתים פחות מ-50% ואז אין זה הרוב. ובענייננו - שוב, אם כל סוג תעודה הוא שליש מכל התעודות, אז באמת כל סוג הוא מיעוט (מקצת) וזה אפשרי. הביטוי "חלקן" הוא ה"לקוי". כפי שכותב אבא בנדויד: "1. יש "חלק מהם": בעברית - מקצתם. 2 ויש חלק שלהם, בעברית: חלקם, כלומר מנת חלקם. איזה הוא עשיר? השמח בחלקו (כלומר במנת חלקו). אבל "השמיים יהיו מעוננים בחלקם (במנת חלקם?) הניסוח הראוי הוא 1. כולם או מקצתם, בשלמותו או מקצתו, הכול או מקצת. למשל מקצת הקלפיות כבר נפתחו אמש." בינתיים ראיתי שעכשיו יש בערך ניסוח כללי: "הלימודים נמצאים תחת פיקוח מקצועי מטעם המכללה או מטעם הגורמים המקצועיים המוסמכים." אך לא ראיתי מי ניסח זאת. אני מניחה שאתה. זה כללי ואפשרי ומסבר את העין (אם כי אינני מוצאת שום פסול כאמור בניסוח המקורי של המשפט הזה, שגם מכניס את האופציה של הפיקוח הממשלתי).--תמר ע"ג - שיחה 08:29, 20 בינואר 2013 (IST)
הדיון הזה הפך פילוסופי-משהו Face-smile.svg, אז בואי נחזור לענייננו. המשפט עליו אנו דנים עדיין מופיע בערך בנוסח שציטטתי בדברי מעל הודעתך האחרונה (אנו דנים במשפט ב"פרק" "המכללה כיום" ולא בזה שב"מסלולי הלימוד ותחומי הלימוד"). האם יש צורה אחרת שאת מציעה, שתהיה שונה מזו שיש כעת, אבל שלא תכיל שני "מקצתן"? אולי רצוי לנסח את המשפט מחדש ובצורה שונה, כדי לפתור את ה"בעייה". Ldorfmanשיחה 13:37, 20 בינואר 2013 (IST)
באמת קצת התבלבלתי קודם בין הפרקים. חבל שלא הצלחתי לשכנע אותך לשים פעמיים מקצתן משום שזה בעיניי הכי יפה מבחינה לשונית וגם כשר למהדרין כפי שניסיתי להוכיח. הנה אלטרנטיבה: תעודות הכשרה מקצועית, מהן דיפלומות אורט בלבד, אחרות בפיקוח ממשלתי והשאר בהסמכה משותפת של המכללה ועוד חברות.
אבל אם יש לך הצעה אחרת רק בלי "חלקן" - תבורך. אני לא כותבת בערך עצמו אלא נותנת לך את הכבוד.--תמר ע"ג - שיחה 17:57, 20 בינואר 2013 (IST)
אחלה כל הכבוד! קניתי. בוצע! Ldorfmanשיחה 23:00, 20 בינואר 2013 (IST)

לירון שלום, לא הבנתי את הנימוק להסרת את שמו של מנהל המכללה מן הקובייה של פרטי המכללה. גם קודם היה שם שמה של המנהלת ועכשיו משהתחלפה נוצר הצורך לעדכן. בברכה, תמר--תמר ע"ג - שיחה 21:03, 2 במאי 2013 (IDT)

התשובה מטה, בשיחה נפרדת, חדשה. Ldorfmanשיחה 02:20, 3 במאי 2013 (IDT)

עבודה על הדף "ויקיפדיה:OTRS"[עריכת קוד מקור]

היי לירון, תשים לב שבויקיפדיה:OTRS#תבניות לשימוש כאשר משתמשים בטופס העלאת תמונות הוספת תבנית בעבודה וזה נשאר שם הרבה זמן. ערן - שיחה 17:59, 18 בינואר 2013 (IST)

היי ערן, תודה על התזכורת. הצבתי את התבנית לבקשתה של סימה שמעוני, שביקשה לשפר את החלק הזה בדף לאור ניסיון שהיה לה. אזכיר לה את הנושא ובינתיים אסיר את התבנית. המשך סופ"ש נעים, Ldorfmanשיחה 22:32, 18 בינואר 2013 (IST)
תודה. ערן - שיחה 11:08, 19 בינואר 2013 (IST)

פארק העמקים[עריכת קוד מקור]

שלום, הערך נקרא נחל קישון, וראה גם ‫שיחה:נחל קישון#נחל קישון, או נחל הקישון?‬. לכן, כך צריך לקשר מדפים אחרים, ולא דרך דף הפניה. בעיקרון - שום קישור לא צריך להפנות לערך דרך דף הפניה. חזרתישיחה 13:28, 19 בינואר 2013 (IST)

OK. אני מקבל את זה. תודה על ההפנייה לשיחה הקצרה בנושא. אנו, ה"מקומיים", קוראים לזה בדרך כלל "נחל הקישון", אבל לאור המקורות וההחלטה שהתקבלה בערך על הנחל, אכן כך צריך להיות גם בערך על הפארק שהנחל מזין - ללא השימוש ב-ה הידיעה. Ldorfmanשיחה 03:02, 20 בינואר 2013 (IST)

קיבלת צל"ש! (על הערך "כאן (זכיינית שידור)")[עריכת קוד מקור]

Tireless Contributor Barnstar Hires.gif כוכב התורם הבלתי־נלאה
תודה על עזרתך ב-כאן (זכיינית שידור). שתמשיך כך! עידו כ.ש. - שיחה 13:51, 20 בינואר 2013 (IST)
הסמקה איזו הפתעה. תודה. בדיוק באתי לעשות עוד משהו חשוב לגבי הערך, אז קצת הקדמת. חן חן וצהרים טובים, Ldorfmanשיחה 13:57, 20 בינואר 2013 (IST)
Like Thumbup.svgshoshie8שיחה • י"ב בשבט ה'תשע"ג • 19:31, 22 בינואר 2013 (IST)

מילים שמסתיימות ב-ya[עריכת קוד מקור]

היי :)
ברשותך, רגע קטן של עברית:
במילים כמו "בעיה", "הפניה", "הגליה" וכו' - לא מכפילים את היו"ד לפני הה"א הסופית. לעומת זאת, היו"ד תיכפל במילים שמסתיימות ב-iya: תעשייה, קובייה, מעשייה, חצייה (לעומת "חציה"), ראייה (קרי, sight - לעומת "ראיה" - evidence), וכו'.

הכלל הוא שלפני ואחרי אם קריאה לא מכפילים את היו"ד. מסיבה זו, גם במקרה של יו"ד עיצורית לא נכפיל אותה אחרי ו': הכתיב התקני הוא "פרויקט", "מצוין", "מסוים" וכו'.

ולסיום, דוגמה נוספת להבדל בין יו"ד כפולה ליו"ד בודדת: "הקניה" לעומת "הקנייה". במקרה השני מתייחסים למשהו שנקנה, ל"קנייה"; ואילו בראשון - לשם הפעולה מן הפועל "הקנה". אלדדשיחה 02:10, 22 בינואר 2013 (IST)

Like Thumbup.svg תודה. זו הערה מעניינת מאוד. לפיה, אני מניח ששגיתי פעמים רבות. לא יהיה לי קל ליישם את הדברים... אצטרך לזכור אותם ולהתרגל. בוודאי אחזור לפה, לפחות בהתחלה, לקורא מה כתבת. בכל מקרה, תודה על התיקון. אם תמצא עוד טעויות כאלה שחוזרות אצלי, אודה לך אם תעיר לי עליהן. זה כיף שיש לי מישהו כמוך לקבל משוב ממנו. לילה טוב, Ldorfmanשיחה 02:22, 22 בינואר 2013 (IST)
בשמחה. אשמח אם תחזור ותעיין כאן בכל פעם שתרצה. אשמח גם לבקר שוב, ולהעלות נושאים נוספים. לילה טוב, לירון! אלדדשיחה 02:24, 22 בינואר 2013 (IST)
כעת אני (חושב שאני) מבין מאיפה באה ההערה... אז זה אמור להיות "סוגייה"? Ldorfmanשיחה 02:29, 22 בינואר 2013 (IST)
האמת שזה לא הגיע דווקא מזה, אבל אם כבר שאלת - כן, עדיף. "סוגיה" = הסוגים שלה. כנ"ל - "ספרייה". "ספריה" = הספרים שלה. אלדדשיחה 02:39, 22 בינואר 2013 (IST)
טוב. הדוגמה השנייה שלך שימושית מאוד עבורי בעת הנוכחית, כאשר אני כותב את המילה כמעט מידי יום. אכן התלבטתי לא פעם אם לכתוב עם י' אחת או שתיים. כעת קיבלתי את התשובה. מצויין (הנה שוב טעיתי - לזה יהיה קשה להתרגל...) מצוין. בדרך כלל אני נעזר במילון רב מילים כאשר איני יודע מהו האיות הרצוי של מילה בכתיב מלא. במקרה של "סוגיה", הם דווקא מציינים זאת עם י' אחת, אבל אני מקבל את הטיעון שלך. זה אכן הגיוני. תודה ולילה טוב, Ldorfmanשיחה 03:17, 22 בינואר 2013 (IST)
למרות מה שכתבתי לעיל, בשעה מאוחרת בלילה, המילה "סוגיה" צריכה להיכתב דווקא ב-י' אחת, כי ה-ג' מנוקדת בשווא. אילו ה-ג' הייתה מנוקדת בחיריק, אז היה צורך בשתי יו"דים. בדקתי עכשיו גם במילון ההווה, וגם שם היא נכתבת "סוגיה".
הסיבה העיקרית להסברים שלי לעיל הייתה הכתיב "בעייה" שנפוץ כל כך בוויקיפדיה - ואשר בעצם צריך להיות "בעיה". אלדדשיחה 11:44, 22 בינואר 2013 (IST)
עכשיו הבנתי. תודה על ההבהרה. צהרים טובים, Ldorfmanשיחה 13:45, 22 בינואר 2013 (IST)
נזכרתי בעוד שתי מילים בעייתיות (מאותה משפחה), שנכתבות בוויקיפדיה שוב ושוב בכתיב שגוי: הפנייה, הנחייה. צריך להיות: הפניה, הנחיה.
מתי כותבים "הפנייה"? כאשר פנית למישהו, והפנייה שלך נענתה (או לא) Face-smile.svg. וכנ"ל באשר ל"הנחייה": כשמוזכר, לדוגמה, כלב הנחייה של העיוור. אלדדשיחה 13:53, 24 בינואר 2013 (IST)
אחלה. רצוי להביא את זה לידיעת עוד כותבים בדרך כלשהי, אבל אין לי כרגע רעיון לגבי דרך מתאימה. Ldorfmanשיחה 14:02, 24 בינואר 2013 (IST)
נחשוב על זה. אם יהיה לך רעיון, זה יהיה מצוין. בינתיים אני מקווה שבכל זאת אנשים מציצים בדף השיחה שלך, אחרי הכול, אתה ויקיפד פעיל מאוד. אלדדשיחה 14:05, 24 בינואר 2013 (IST)
אף פעם לא חשבתי על זה. מסתבר שאתה צודק - עפ"י הנתון מהמחשב, נכון לרגע זה עוקבים אחרי הדף שלי 56 משתמשים... זה הפתיע אותי. Ldorfmanשיחה 14:09, 24 בינואר 2013 (IST)
יפה מאוד! האמת היא שגם אני לא חשבתי על זה אף פעם. איך לבדוק את נתוני המעקב, נגיד, אחרי הדף שלי? והנה עוד מילה שנוסיף לאוסף:
רצוי => רצויה. כאמור, אין סיבה להכפיל יו"ד לפני ה"א סופית, אלא אם כן מדובר בסיומת iyah, כמו קלייה, אפייה, תעשייה, מעשייה, ספרייה וכיו"ב. אלדדשיחה 19:38, 24 בינואר 2013 (IST)
לשאלתך, זה פשוט. ניתן לעשות את זה לגבי כל דף. לא רק דף משתמש. מקישים על "גרסאות קודמות" ושם, הקישור השני משמאל הוא "מספר העוקבים". כל עוד הוא גדול מ-30, יופיע המספר. ראיתי מה כמות העוקבים אחריך, ואני חושב שאתה תשאר פעור פה. בוא נאמר ש-56 זה פחות ממה שאצלך... Ldorfmanשיחה 02:30, 25 בינואר 2013 (IST)
תודה רבה, לירון! השכלתי! נו, טוב לדעת. עכשיו אני יכול לבדוק גם כמה קוראים יש לכל ערך בוויקיפדיה. בעצם, זה לא בדיוק זהה, אני מניח. אלדדשיחה 02:41, 25 בינואר 2013 (IST)
נו, גם אני השכלתי רבות בשיחה הזו שלנו קריצה, אבל לגבי ההערה האחרונה שלך, אני ממש מתפלא. כותב וותיק כמוך אינו יודע כיצד בודקים "רייטינג" של ערך?! (ובכוונה לא בחרתי במילה "מדרוג", שלה משמעות מעט שונה). באותו דף אליו כיוונתי אותך, זה שמגיעים אליו דרך ה"גרסאות הקודמות", תמצא גם קישור ל"סטטיסטיקת צפייה". תוכל לראות את כמות הצפיות בערך ברמה יומית (וסיכום חודשי), מיום כתיבתו של הערך. תהנה! Ldorfmanשיחה 02:46, 25 בינואר 2013 (IST)
האמת היא שידעתי, אבל המון זמן לא השתמשתי בטכניקה הזאת, אז שכחתי. בעצם, השתמשתי בכלי אחר. על כל פנים יצא הרבה עז מהמתוק שלנו כאן... קריצה אלדדשיחה 02:50, 25 בינואר 2013 (IST)
לילה טוב. Ldorfmanשיחה 02:57, 25 בינואר 2013 (IST)
ליל מנוחה. אלדדשיחה 03:07, 25 בינואר 2013 (IST)

המשרד לענייני ים המלח[עריכת קוד מקור]

נראה לך שהוא לא הבין את הסרקזם? איתן - שיחה 00:12, 26 בינואר 2013 (IST)

אכן. מההיכרות שיש לי עמו לפי דברים שהוא כתב בעבר, לא הייתי בטוח אם הוא הבין. למעשה, חששתי שהוא לא הבין ויחל לפרש דברים ולכתוב תילי תילים של רעיונות כתוצאה מזה. התלבטתי אם לכתוב לך על זה בדף השיחה שלך, אבל הגעתי למסקנה שזה מיותר. אנו מקדישים גם ככה יותר מידי זמן לנושא. מצד שני, כמה שזה מכעיס לעיתים, שאלה תהינה הצרות שלנו... Ldorfmanשיחה 00:58, 26 בינואר 2013 (IST)
אתם נשמעים כמו זוג ליצנים שהזדמנו למקום וירטואלי ומחלקים מחמאות לאנשים אחרים. תמשיכו בליטוף הדדי של האגו. השחצנות שלכם לא תוביל אותכם לשום מקום טוב. חשבתי שגמרתי את חילופי הדברים איתכם אבל טעיתי. בבנין הויקיפדיה ננוחם.
לירון, במקום לרדוף אחרי ברחבי הויקיפדיה ולהשתעשע בחילופי דברים איתי ועלי, אולי כדאי תבדוק מה קורה בתעלת הימים, איך נתת ל-109.67.179.99 להוסיף קטע הזוי של מספרים שגויים לגבי ייצור אנרגיה בתעלת הים התיכון?(בנבנשתי רפאל - שיחה 19:46, 30 בינואר 2013 (IST))
סליחה, אבל אני לא חושב שיש מישהו בוויקיפדיה שיותר תומך בך ממני בימים האחרונים. אני לא התייאשתי ואני מסביר לך כל צעד שאני עושה וכל תיקון שעליך לבצע. זה מתחיל להמאס על כולנו וכבר נכתב באיזה מקום שבד"כ היו חוסמים משתמשים שמתנהגים בצורה בה התנהגת (ולשמחתי כבר לא). אני לא משתעשע בזה. אתה זה שלא מבין דברים בצורה בה מצפים ממך להבינם. לגבי הקטע המדובר, צר לי אבל אין לי זמן לבצע חישובים מתמטיים. אם זה לא נכון, תקן את מה שצריך באופן נקודתי. על-פניו יש משהו בדברים שלו, אבל כאמור יכול להיות שהמספרים אינם נכונים. Ldorfmanשיחה 00:31, 31 בינואר 2013 (IST)
הקואליציה שלך עם איתן ואביהו זה לא כל הויקיפדיה. איך אתה קובע שעל פניו יש מה שהוא במה שנכתב? כל הקטע הוא לא נכון ונכתב על ידי מי שהוא שלא עשה את החשבון עד הסוף. מדוע אתם לא מפרגנים ולא סומכים על שיקול דעתי? מדוע אלפי תורמים לויקיפדיה מקבלים תמיכה וסומכים על שיקול דעתם ורק אני סובל מהתקפות חוזרות ונשנות של מספר עורכים בויקיפדיה? מדוע אתה מתעקש לנהל את הדיון בערך במקום בשיחה? (בנבנשתי רפאל - שיחה 09:53, 31 בינואר 2013 (IST))
התשובה פשוטה: הגיעו מים עד נפש! אתה ממש לא סובל מ"התקפות חוזרות ונשנות" וקיבלת את כל התמיכה שניתן לתת לכותב חדש ולכותב ותיק. אתה לא משתלב במיזם ואנו מקדישים לדיונים סביב נושאים הקשורים לים המלח ולך הרבה יותר זמן מזה שמוקדש לכל נושא אחר בו אנו מטפלים. לפיכך, גם כותב אנונימי שכותב דברים רלוונטיים מקבל קרדיט על כתיבתו. ציינתי מה עליך לעשות אם אתה סבור שהדברים שלו אינם מדוייקים.
לא הבנתי למה התכוונת ב"מתעקש לנהל את הדיון בערך במקום בשיחה" - זה המרחב בו מתנהל הדיון וכך זה צריך להתבצע כאשר כותבים פה. Ldorfmanשיחה 14:26, 31 בינואר 2013 (IST)

אתה מסלף את העובדות. עשיתי בדיוק מה שאמרת. כתבתי את הסיבות לכך שהנכתב זה דברים לא רלוונטים ואינם ראויים לדעתי להופיע בערך מומלץ. זה הגיגים של אדם בנושא אנרגיה הידרואלקטרית. מה הרלוונטיות לערך רציני כמו תעלת הימים? השיחה הזאת היא דוגמא לסיבה לדיונים סביב נושאים הקשורים לים המלח ולך הרבה יותר זמן מזה שמוקדש לכל נושא אחר בו אנו מטפלים. בדיונים יש שני צדדים. הצד שלכם מתעקש לא על צורת הכתיבה אלא על התוכן. אתם מתעקשים שדברים ייכתבו בצורה שתביא את השקפתכם בנושא. אתם בטוחים שאני בא לנושא ים המלח ותעלת הימים עם השקפה מסוימת ולכם (או לפחות לאיתן) יש השקפה אחרת. זה לב הבעייה ולא צורת הכתיבה בויקיפדיה.(בנבנשתי רפאל - שיחה 16:02, 31 בינואר 2013 (IST))

כפי שציינתי, אם יש בעייה עם הנתונים, אנא תקן אותם. אל תמחק אותם! אם זה דורש דיון, פתח דיון על הנתונים עצמם - לא על הצורך בהם, או בכלל על הכנסתם לערך. הם ישארו בערך מפני שהם מציגים צד שראוי שיוצג, אלא אם כן תהיה הסכמה גורפת לזה שאין בכך צורך. כפי שוודאי שמת לב, העניין לא טורד את מנוחתם של עורכים רבים, כך שעליך לברך על זה שלאיתן ולי אכפת בכלל מהנושא. לו לא היינו מתערבים, לא רק שהערך הראשון בו עסקת לא היה הופך למומלץ, אתה עוד היית עלול להחסם מפעילות פה על מחיקות חוזרות בגרסה יציבה. אני שב ומציע לך בכל מקרה, לנסות למצוא ערכים נוספים, רצוי מתחומים אחרים, בהם תוכל לתרום. לא רק שזה יסיח את דעתך ממה שאתה מכנה "התעקשות" ו"מחיקות של דבריך", אלא שאנו נרוויח שיפור של עוד ערכים ואתה תכיר עוד עורכים ואף תראה כיצד מתבצעת הפעילות בערכים אחרים. Ldorfmanשיחה 16:31, 31 בינואר 2013 (IST)
פתחתי דיון על הנתונים והראיתי שהם לא מבוססים. אין הנתונים מתיחסים לתעלת הימים. אין שם תעלה. לא כתוב מהיכן להיכן הולכים המים? איך הם מגיעים לים? יש שם רק חישובים הידרואלקטריים. אין מה לתקן כי אין פרויקט צריך להעביר את הקטע לאתר המדבר בפרויקטים הידרואלקטריים. אני לא מבין אותך. אם היה מי שהוא אלמוני כותב משפטים הזויים על פרויקט הזוי שקשור בים המלח האם לא היית מוציא את הקטע מסיבה של השחתה. יש לך את כל הסיבות להוציא הקטע. אין לו קשר לתעלת הימים. אין מה לתקן כי אין פרויקט.(בנבנשתי רפאל - שיחה 18:30, 31 בינואר 2013 (IST))
בוודאי שיש התייחסות לפרויקט אנרגטי - אחרת לא היתה בערך הכותרת "אספקת אנרגיה" ולא היו כתובים בו הדברים הבאים: "מבנה בקע הירדן והיותו מתחת לפני הים העלה את הרעיון לחפירת תעלת מי ים מהים התיכון דרך עמק יזרעאל לים המלח, ולניצול הפרשי הגובה להפקת חשמל" ו"הרעיון נבדק מחדש באמצע שנות ה-70 של המאה ה-20". Ldorfmanשיחה 18:43, 31 בינואר 2013 (IST)
כפי שראית תיקנתי את הכתוב בערך. התיקון היה כי ראיתי שהנושא בוער בעצמותיו של הכותב (שלפי הערכתי הוא אדם מבוגר) ולא רציתי לאכזב אותו. במה שנכתב אין קשר בין פרויקט ים תיכון ים המלח ובין מה שנכתב בנושא האנרגיה, אבל לפחות מה שנכתב זה לא שטויות (חוץ מהנושא ההנדסי. אני מקווה שלא נפלנו כאן). אני מציע לך לא להיכנס לעומק הדיון כי אין לך הבנה מינימלית בפרויקטים של תעלת הימים, ממה הם מורכבים, כיצד החלקים קשורים זה לזה, עקרונות ההיתכנות ההנדסית והכדאיות הכלכלית והפיננסית ועוד. כדאי שתקח בחשבון שלמרות שאתה עורך מכובד בויקיפדיה אין לך את הידע להעריך תחומים רבים ואתה זקוק ליועצים לעזור לך (מה שכתבת לי הוא לא לעניין. אתה מצטט אבל לא מבין. למשל: איך אתה יודע שהמדובר בתעלה העוברת בעמק יזרעאל? לעניות דעתי כיוון שדיבר על 400 מטר הוא מתכוון לתעלת אשקלון ים המלח). מספיק לקשקש. לזכותך יש להגיד שעזרת לאדם מסוים להתבטא.(בנבנשתי רפאל - שיחה 21:58, 2 בפברואר 2013 (IST))
רפי, סלח לי, אבל מרוב הלהט שלך והעיסוק רק בזה (כבר הצעתי לך לעבוד על ערכים נוספים), התחלת לכתוב דברים שאינם קשורים אלי. אני לא כתבתי לך דבר על תעלה העוברת בעמק יזרעאל. אני ממש לא יודע על מה אתה מדבר. מעבר לזה, איש לא אמר שאני מבין יותר ממך בתחום הזה, אולם אני מבצע את משימתי כעורך הערך. תודה על ההצעה, אבל אני לא זקוק ליועצים. Ldorfmanשיחה 22:55, 2 בפברואר 2013 (IST)

לירון, לא אמרתי שאני מבין יותר ממך בנושא תעלות הימים וים המלח. אמרתי שהידע שלך מוגבל מאד ולכן אני ממליץ שלא תתעסק בנושאי תוכן מורכבים אלא אם כן אתה מתיעץ במומחים (חוץ ממני). זה לא בושה להודות שאתה לא יודע מה שהוא. כך אני נוהג. אני חוזר ואומר, ההתעסקות הרבה שלך בערכים שאני שותף בהם נובעת מאובססיה שלך בכתיבה שלי. אני לא אשם שאתה מקדיש כל כך הרבה זמן לויכוחים איתי. בשביל ויכוחים צריכים שניים. אני אמשיך לעבוד על ערכים שאני חושב שאני מבין בהם.(בנבנשתי רפאל - שיחה 10:18, 3 בפברואר 2013 (IST))

... ואז כנראה תמשיך להרגיש נרדף ותחשוב "שיש לי אובססיה לכתיבה שלך". אני את שלי אמרתי אבל אתה עקשן ולא מסוגל לקבל עצות. צהרים טובים, Ldorfmanשיחה 11:30, 3 בפברואר 2013 (IST)

ויקינתונים במקום בינוויקי[עריכת קוד מקור]

יש ערכים בהם חסרות שפות (אחת או יותר) בויקינתונים, צריך להוסיף (את כולן ולהעביר את הערך לויקינתונים)/(רק אנגלית ולחכות)/(רק עברית ולחכות), Nurick - שיחה 02:38, 31 בינואר 2013 (IST)

לא הבנתי את כוונתך בהודעה הזו. זו שאלה או שאני מתבקש לעשות משהו או לשים לב למשהו/לא לעשות משהו? Ldorfmanשיחה 14:00, 31 בינואר 2013 (IST)
זוהי שאלה כמובן, אגב משתמש:VolkovBot משחזר קישורים, בברכה, Nurick - שיחה 15:04, 31 בינואר 2013 (IST)
וואלה, בינתיים אני לא יודע לענות על שאלות מסובכות בנושא הזה. אנחנו רק ביומו הראשון של מהלך הטמעת ויקינתונים בוויקיפדיה העברית, כך שאני "לומד תוך כדי ריצה", בדיוק כמוך. הכתובת לכל השאלות בנושא היא אמיר אהרוני (הוא גם הכתובת שלי - ראה בדף השיחה שלו...). בהצלחה לכולנו בזה! זה צעד מעניין וכזה שיש בו תועלת רבה. Ldorfmanשיחה 15:28, 31 בינואר 2013 (IST)
לגבי VolkovBot, אני רואה שעשית את הצעד הנכון (בדיוק באתי לעשות זאת) כשביקשת חסימה של ה"משתמש" (בוט) הזה בדף הבקשות מהמפעילים. אחלה. Ldorfmanשיחה 15:32, 31 בינואר 2013 (IST)

בקשה לגבי הערך "כאן (קבוצת תקשורת)"[עריכת קוד מקור]

אנא שים לב לדבריי בשיחה:כאן (קבוצת תקשורת). תודה, דורית 17:34, 31 בינואר 2013 (IST)

הופתעתי ממה שכתבת. עניתי שם. Ldorfmanשיחה 18:37, 31 בינואר 2013 (IST)

הפיסקה בפרק "אספקת אנרגיה" בערך "תעלת הימים"[עריכת קוד מקור]

לירון, אני חושב שנכנסת לקופסה בענין הקטע שהכניס הכותב האלמוני בנושא חשמל הידרו אלקטרי בערך תעלת הימים. הכותב הוא כנראה מהנדס שלא בקי בבדיקות כדאיות והחליט לתרום קטע לויקיפדיה. הכתוב בקטע לא עומד בסטנדרטים מינימליים של כתיבה כלכלית ואין שום אפשרות לערוך אותו. לעניות דעתי הקטע הוא לא לכבוד הויקיפדיה וצריך לבדוק אם הוא עונה על הקריטריונים למחיקה. התדיינות עם הכותב לא תקדם את הנושא.(בנבנשתי רפאל - שיחה 18:12, 1 בפברואר 2013 (IST))

נ.ב. עלה בדעתי שאולי תרצה שאיתן (בעל הכשרה כלכלית) יבדוק את הנושא.(בנבנשתי רפאל - שיחה 18:20, 1 בפברואר 2013 (IST))
רפי, רד מזה! אנו מתדיינים בנושא התוספת הזו כבר מספר לא מבוטל של ימים והררי מילים נכתבו בנושא, בדפים שונים בוויקיפדיה, מצידך ומצידי. ככל שזה תלוי בי, אלא אם כן תהיה הסכמה רחבה על זה שהדברים מיותרים או שהם אינם נכונים, הפסקה הזו בפרק "אספקת אנרגיה" נשארת. כפי שאני רואה זאת, יש שם הבעת דעה של צד שאין לו אזכור בערך, וכאנציקלופדיה ניטרלית, מתפקידנו להציג גם את עמדת הצד ההוא, בין אם אתה מסכים לדברים שם ובין אם לאו. לי אין עמדה בנושא עצמו, מלבד עמדתי כעורך של האנציקלופדיה, לפיה הדברים צריכים להשאר. אם בא משתמש וכתב דברים בצורה טובה, מבחינתי, כל עוד לא הוכח שאין הם כתובים טוב או שיש בהם פגם, הם צריכים להשאר. לא משנה בכמה גישות תנסה להציג לי את זה, עמדתי מוצקה. אני חושב שהתדיינות עם הכותב כן תקדם את הנושא. העניין הוא שהוא מביא דברים קונקרטיים, עונה תשובות "לעניין" ומצד שני, אתה כנראה לא רגיל להתדיינות כזו לגבי פסקאות במסמכים שיוצאים תחת ידך. אנו, בוויקיפדיה העברית דווקא מורגלים בכך, ולזה התכוונתי כשכתבתי לך מספר פעמים שעליך להסתגל לדרך העבודה כאן. התדיינות היא חלק ממהות העבודה כאן.
לגבי איתן, למרות שקיבלתי את הרושם שנראה לך ששנינו מכירים מזה זמן רב, אני חושב שאין זה כך. אנו אולי מכירים אחד את השני בתוך ויקיפדיה אבל לא ממש מחוץ למרחב הווירטואלי. גם ככה, עד לאחרונה (עד ל"ענייני ים החלח"), למיטב זכרוני, כמעט ולא יצא לנו לעסוק יחדיו באותם נושאים בתוך ויקיפדיה, אלא אם כן היה זה בדיונים בהם היתה השתתפות של רבים מקרב העורכים. פגשתי אותו במפגש יום ההולדת לוויקיפדיה (לפני שבועיים) וסיפרתי לו שאני חושב שזו פעם ראשונה שאנו נפגשים פנים-מול-פנים, אבל הוא הזכיר לי שבאירוע אחר, שגם בו הייתי אחראי על פעילות מסויימת, גם הוא השתתף, אבל אני, תוך עיסוקי, פגשתי בהרבה מאוד אנשים, ולא זכורה לי שיחה ארוכה עמו אז. את כל זה אני כותב רק כדי להציג בפניך את מלוא התמונה ולהסביר שלא זכור לי במה איתן עוסק "מחוץ לוויקיפדיה". אני מניח שלאחר ההסבר הזה, תאמין לי שדברי אמת הם. לפיכך, אם סבור אתה שלאיתן יש ידע נרכש בתחום, או אולי אף השכלה פורמאלית, וודאי שרצוי לפנות אליו לבדיקת הנתונים. אני יכול לומר לך שאני חושב שבכל מקרה הוא ער לדברים שנכתבו שם ואם היה לו משהו לתרום לנושא, וודאי היה עושה זאת. עם זאת, אם אתה סבור שיש צורך להפנות את תשומת ליבו לזה, אתה מוזמן. Ldorfmanשיחה 02:09, 2 בפברואר 2013 (IST)
לירון, הגנה בלהט על רעיונות איננה פסולה לדעתי. אני ממשיך להתדיין עם הכותב ולא פוסל אותו בלי נימוקים. ראה שהצעתי לו הצעה בקשר לרעיונותיו. אני חושב ששיקול הדעת שלך אינו מספיק מקצועי בנושאי כלכלה ופרויקטים מורכבים. אתה צריך ללמוד להסתמך על אנשי מקצוע בעת שאתה מקבל החלטות כעורך. לא תמיד משתמשים ועורכים מגיבים על ויכוח שהוא מקצועי (מחשש להסתבך) ולכן לעניות דעתי אתה צריך ליזום תגובות. הויקיפדיה חייבת לשאוף למידע מהימן ואיכותי. אם זה לא יקרה היא תאבד את שמה הטוב.(בנבנשתי רפאל - שיחה 10:09, 2 בפברואר 2013 (IST))
תודה על הצגת השקפתך. אני חושב שדנו בזה מספיק. Ldorfmanשיחה 11:43, 2 בפברואר 2013 (IST)
כפי שתראה יש עוד מי שהוא שחושב כמוני על איכות הקטע. האם תתעלם גם ממנו?(בנבנשתי רפאל - שיחה 10:20, 3 בפברואר 2013 (IST))
אתה פשוט לא הבנת את מה שהוא כתב. נמאס לי לנהל איתך דיון ביותר ממקום אחד (ואפילו ביותר משניים). או שתנהל דיון מסודר בשיחה אחת או שלא תשאיר לי יותר הודעות. Ldorfmanשיחה 11:32, 3 בפברואר 2013 (IST)

כוכב לחרוץ![עריכת קוד מקור]

Barnstar of Diligence Hires.png כוכב החריצות
כל הכבוד לך שאתה כלכך אחראי !!

מגיע לך המון ואתה עושה את כל זה מזמנך החופשי אני ממש שמח שיש אנשים כמוך שיודעים מה חשוב למען כולם ! שלך hod215 ילד בן 15 שרוצה להיות בכנס אבל צריך להשיג טרמפ Hod214 - שיחה 21:24, 3 בפברואר 2013 (IST)


תודה. על מה זכיתי בזה? עשיתי משהו מיוחד שמצא חן בעיניך? Ldorfmanשיחה 21:31, 3 בפברואר 2013 (IST)

הודעות ב"מזנון" על אירועים עתידיים[עריכת קוד מקור]

הוחלט בעבר בהסכמה רחבה, שהודעות מכל סוג שהוא לא יפיעו במזנון. שנית, שים לב שאתה מבטל עריכות של אחר לא לבטל הודעות (אתה מחקת תגובה שהכנסתי) • חיים 7 • (שיחה) • כ"ד בשבט ה'תשע"ג • 17:40, 4 בפברואר 2013 (IST)

חיים, הייתי ער לשיחה ההיא שהתקיימה לא מזמן, ולא זכור לי שהגענו להסכמה כלשהי בנושא. למעשה זכור לי שמלבדי היו עוד שהביעו התנגדות למהלך ההסתרה של הודעות על אירועים עתידיים. משכך הדבר, אנא השאר את ההודעות הללו עד לחלוף מועד האירועים הללו. אני בדיוק מעדכן משהו לגבי אחד מהם. Ldorfmanשיחה 17:43, 4 בפברואר 2013 (IST)
אני חולק עליך אכן הייתה הסכמה רחבה, אבל בכייף אעלה את הנושא שוב לדיון. דבר נוסף אבקש שוב, נא לשים לב לא למחוק תגובות אחרות!!!!!!חיים 7 • (שיחה) • כ"ד בשבט ה'תשע"ג • 17:49, 4 בפברואר 2013 (IST)
אם במהלך השחזור, הסרתי בטעות הודעות חדשות שהתווספו מאז הביטול שלך את השבת ההודעות שלי, אני מתנצל על כך. Ldorfmanשיחה 17:52, 4 בפברואר 2013 (IST)
לא, בפעם הראשון ששחזרת אותי כבר מחקת את ההודעה, השבתי אותה פעם שניה ומחקת, השבתי בשלישית, בתקווה... • חיים 7 • (שיחה) • כ"ד בשבט ה'תשע"ג • 18:09, 4 בפברואר 2013 (IST)
הייתי עסוק בכתיבת עדכון והודעה נוספת והיו לי עוד שני חלונות פתוחים... בקיצור, אני מתנצל על הנזק שנגרם. אם יש צורך בהשבת הודעה שהסרתי בטעות, הרגש חופשי לעשות זאת. ראיתי שהעלית לדיון מחודש את נושא ההודעות במזנון על אירועים. נקווה שהפעם, בסופו של הדיון, הכל יהיה ברור. ערב טוב, Ldorfmanשיחה 18:12, 4 בפברואר 2013 (IST)‏

ארכיון הדיון הראשון במזנון וארכיון הדיון השני במזנון

עזרה למתחיל (לגבי "משתמש:Hefetza/מארק לומברדי")[עריכת קוד מקור]

שלום לירון, השתתפתי היום במפגש באוניברסיטת חיפה לויקיפדים מתחילים. כתבתי ערך ואשמח אם תוכל לעבור עליו ולראות אם ניתן להעלות אותו לויקיפדיה.

תודה Hefetza - שיחה 21:37, 5 בפברואר 2013 (IST)

שלום אדם,
שמחתי להכירך באירוע היום ואני מקווה שתשתלב בעשייה בוויקיפדיה ושתיהנה מתרומתך כאן. בדקתי את הערך-לעתיד על מארק לומברדי, תיקנתי ושיפרתי מספר דברים. באמצעות השוואה בין הגרסאות (לאחר הקשה על "גרסאות אחרונות" למעלה), תוכל לראות מהם התיקונים שביצעתי וחשוב שתבדוק אם הבנת הכל. כך למשל הנחת שתי הערות שוליים להגדרתו כ"מתמחה בציורים שמתעדים שחיתויות פוליטיות וכלכליות". השארתי את ההערה מהניו-יורק טיימס ואילו את הקישור השני, המציג כתבת פרופיל על האומן מיקמתי בקישורים החיצוניים, לשם היא מתאימה יותר. בכלל, כתבות פרופיל תבואנה בקישורים החיצוניים. אסמכתאות לפרטים ספציפיים תבואנה כהערות שוליים. הנה שלושה דברים שנותר לעשות, למרות שאתה בהחלט בדרך הנכונה:
א'. הקישור החיצוני שמיקמת ב"קישורים החיצוניים" אינו מוביל לשום מקום. אנא תקן אותו ועצב אותו בצורה בה צריך להופיע קישור חיצוני (ראה דוגמאות בערך על נשיאנו, שאגב הוא ערך שמאוד כדאי ללמוד את הדרך בה הוא כתוב, שכן מדובר בערך הבנוי היטב ואף מוגדר כערך מומלץ).
ב'. אנא נסה להוסיף עוד פרטים בגוף הערך. ערך בן 5 שורות אינו טוב (אנחנו נמנעים בדרך כלל מכותרות לפסקאות בנות שורה או שתיים), במיוחד כאשר מקבילו האנגלי ארוך הרבה יותר.
ג'. נסה להוסיף עוד קישורים פנימיים (ולוּ בשביל התרגול).
חזור אלי לאחר השיפורים הללו. נראה לי שאז הערך יהיה בשל להעברתו למרחב הערכים. בהצלחה ואנא פנה אלי בכל שאלה. Ldorfmanשיחה 22:57, 5 בפברואר 2013 (IST)
שלום לירון, תודה על העזרה והתיקונים. טרם סיימתי עם הערך אבל יש לי כמה שאלות בנוגע אליו ולדברים נוספים הקשורים לויקיפדיה. האם יש אפשרות ליצור איתך קשר בטלפון או במייל? Hefetza - שיחה 15:50, 11 בפברואר 2013 (IST)
תמיד אשמח להיות איתך בקשר. בדרך כלל, בעיקר לשם השקיפות, אנו מעדיפים לקיים דיונים לגבי ערכים, או ערכים-עתידיים, על גבי דפי ויקיפדיה (כלומר בדף השיחה שלי או שלך, או בדף השיחה של הערך), אבל אם זה מתאים לך יותר, ובמיוחד לאור זה שאתה בשלביך הראשוניים כאן, צור עמי קשר, מתי שנוח לך, בכל דרך הנוחה לך:050-5453913 / 04-8730596 / Liron@wikimedia.org.il / בהודעה בדף השיחה שלי . להשתמע, לירון דורפמן Ldorfmanשיחה 16:43, 11 בפברואר 2013 (IST)
תודה לירון על עזרתך. אשמח אם תוכל לעבור שוב על הערך ולראות האם ניתן להעלות אותו. Hefetza - שיחה 20:10, 14 בפברואר 2013 (IST)
היי, אני ממש רחוק מלהבין בתחום ובזכותך שמעתי את השם של האומן לראשונה, אבל טרם ההעברה למרחב הערכים, אולי תוכלי להוסיף עוד פרטים - בפרק "יצירותיו" למשל. אולי אפילו תרגום של קטע מוויקיפדיה באנגלית יעזור לך. מקור נוסף שתוסיף לערך גם יהיה טוב... משהו שיוסיף בו בשר... אם היה בו עוד קצת תוכן, הייתי מרגיש שהוא מושלם. אני אעבור בכל מקרה על הערך ואבדוק אילו קישורים פנימיים ניתן להוסיף בגוף טקסט, אבל אנא בדוק אתה אילו עוד פרטים ניתן להוסיף. תודה, Ldorfmanשיחה 00:01, 15 בפברואר 2013 (IST)
טוב, ראיתי שביצעת עוד תוספת. אני הוספתי את הקישורים ומזל טוב - העברתי את הערך למרחב הערכים! הוספתי קטגוריות ומייד אוסיף בינוויקי. זה לא אומר שעליך להפסיק לחפש דרכים להוסיף עוד פרטים לערך, אבל להערכתי הוא הפך די בשל להעברה למרחב הערכים. לגבי הקטגוריות, אם אתה מוצא קטגוריות נוספות שהערך מתאים להן, אנא הוסף.
דבר אחרון וחשוב: הערך יתום! אנא מצא ערכים בהם ניתן יהיה להוסיף קישור (לא מאולץ) לערך החדש שייצרת. סופ"ש נעים, Ldorfmanשיחה 03:18, 15 בפברואר 2013 (IST)

סיור "אלף מילים" בפרדס מינקוב - תזכורת[עריכת קוד מקור]

ברצוני להזכיר כי מחר, יום שישי, ה-8 בפברואר בשעה 10:00 יתקיים הסיור בפרדס מינקוב. כאן ניתן לראות הנחיות הגעה לאתר. דרור - שיחה 12:56, 7 בפברואר 2013 (IST)

תודה. זכרתי. אבוא ואביא עמי גם את אבי. להתראות מחר, Ldorfmanשיחה 16:48, 7 בפברואר 2013 (IST)

שינויי אלמוני בערך "תעלת הימים"[עריכת קוד מקור]

אנא שים לב לכותב האלמוני שמתחיל לשנות את הכתוב בערך בכל מיני מקומות. אין לי בעיות עם זה. הבעייה היא שהאדם כותב וחושב לא תמיד בצורה קוהרנטית עם נתונים בדוקים עד הסוף. ראה סוף הדו שיח שלי איתו. אני חושב שהוא קיבל ביטחון ויתחיל יותר ויותר להכניס כתיבה משונה לערך. ראה התיקונים שלי בערך. אני אמשיך לתקן אותו עד שימאס לו.(בנבנשתי רפאל - שיחה 14:51, 7 בפברואר 2013 (IST))

תודה. אפקח עין. Ldorfmanשיחה 16:46, 7 בפברואר 2013 (IST)
באותו עיניין רק ההיפך. רפאל "תיקן" דברים, מחק דברים, שינה משמעויות של דברים. אני רואה שהוא מעונין לגרום שימאס לי, אז לידיעתינו, אין לי כוונה להקדיש לנושא עוד זמן רב, במיוחד לא אם סתם מוחקים את מה שעבדתי עליו, רק כדי להימאס עלי. מבחינתי כבר נמאס לי. את שלי עשיתי.
אם יש משהו ממה שכתבתי שנראה לך חשוב אתה מוזמן לשחזר: מצא את ההבדלים
אם אתם צריכים אותי לצורך דיון, אני אשים עין על דף השיחה של הערך לתקופת מה.
בנוסף ראיתי שמחקת את המשפט שמקשר בין התעלה, ההתפלה, ההקלה על בעיית המים, והקטנת הסיכויים לפריצת מלחמה. כתבת בסיכום שזה מספיק ברור ללא משפט זה, אבל לא ראיתי אף משפט בגירסא הנוכחית של הסעיף המצביע על הקשר בין ארבעת נושאים אלו. 109.67.179.99 17:40, 7 בפברואר 2013 (IST)
נתחיל בסיפא. כותרת תת-הפרק בו הסרתי את המשפט ה"מקשר בין ארבעת הנושאים" היא "קידום שלום אזורי". לפיכך, אני סבור שכל מה שנכתב שם קשור בבירור לנושא הזה - המיזם ככלי לקידום שלום אזורי. לגבי הדברים שבתחילת דבריך, צר לי שאתה מרגיש שרפאל מנסה להתיש אותך. אני שותף לתחושתך. מכיוון שאתה מבין יותר ממני בתחום בו כתבת, אודה לך אם תמשיך את ה"דיאלוג", אם נקרא לזה ככה, ביניכם ותגיעו לתוצאה שתהיה מוסכמת על שניכם. אני מתכוון להמשיך לעקוב אחר הערך, אבל אין לי שום כוונה להתחיל להכנס למספרים שהתווספו עם התוספת שלך. אם לא תתערב, הערך ישאר בצורתו הנוכחית. אל תסמוך על אחרים שייעשו את עבודתך. תודה על תרומתך. Ldorfmanשיחה 03:51, 8 בפברואר 2013 (IST)
כשאני קראתי את הסעיף, כל מה שהבנתי ממנו, זה שמנסים למצוא דברים שאפשר לעשות ביחד, עשיה משותפת למען חיזוק הקשר, ושחושבים שחיזוק הקשר בדרך זו יקדם יחסי שלום. בהקשר הזה פרויקט התעלה הוא אחד מני מאות פרויקטים אחרים שהוזכרו בסעיף, ואינו בעל חשיבות נוספת. לפרויקט התעלה יש מתכונות רבות שלא קשורות להקלת בעיית המים בירדן. 109.67.179.99 05:36, 8 בפברואר 2013 (IST)
אז מה אתה מציע - לשנות את הכותרת של התת-פרק? Ldorfmanשיחה 06:57, 8 בפברואר 2013 (IST)
אני הוספתי לתת פרק את המשפט - "התפלת המים ב-"מובל השלום" תשפר את מאזן המים האיזורי, ועל ידי כך תקטין את הסיכוי להתפרצות סיכסוך על משאבי מים, ועל ידי כך תתרום להתמשכות השלום." - זו הייתה ההצעה שלי. זה מקשר התפלת מים, מאזן מים אזורי, סיכסוכי מים, מלחמה ושלום, ותעלת הימים.
אני לא מבין למה המשפט הזה לא טוב שם, אבל מתפתחת אצלי הבנה שאנשים אחרים מבינים את המבנה של הערך אחרת ממני. אני רואה בהיסטוריה של הדיונים, שכבר היו תלונות על מבנה הערך. מתוך כך שאני מבין את מבנה הערך אחרת מרפאל ואולי ממך, נראה שאני מצטרף לאלו הגורסים שהמבנה הנוכחי לא טוב. יש ערבוב בין היסטוריה, מידע טכני, פוליטיקה, מטרות, וכדאיות. 109.67.179.99 08:55, 8 בפברואר 2013 (IST)
לדעתי הרעיון מובן גם ללא המשפט הזה. Ldorfmanשיחה 02:43, 9 בפברואר 2013 (IST)

109.67.179.99, חוזר וכותב בערך נתונים שגויים ולא בדוקים. ראה התיקון האחרון שלי בערך. הנוסחה שלו למדידת כמות האנרגיה של העומד ההידרוסטטי של 400 מטרים של ים המלח אינה תורמת לדיון בערך. היא קוריוז לא חשוב. אפשר לתת את הנתון בלי הנוסחה. לפי דעתי הוא בדרך לפתיחת מלחמת עריכה.(בנבנשתי רפאל - שיחה 23:47, 8 בפברואר 2013 (IST))

אם לדעתך מדובר בקוריוז בלבד ולא בנתון השגוי במהותו, כדי למנוע "מלחמת עריכה" (אני שמח שלמדת כעת את המונח), ניתן ואולי מוטב, להשאירו. Ldorfmanשיחה 03:10, 9 בפברואר 2013 (IST)
בגרסא האחרונה שלי, הנוסחא הייתה בתוך הערה. רפאל, אתה הוצאת את הנוסחא מהסוגריים של ההערה, בגלל זה זה מופיע כעת למעלה בערך, במקום למטה בהערות. דבר נוסף, נראה לי שאתה מוסיף אפס מיותר לתוצאת החישוב. זה אמור להיות בסדר גודל של 4700 טרה ג'אול. אצלי במחשבון זה יוצא 4.7088×10¹⁵ , וטרה זה 10¹² עד כמה שאני זוכר. 109.67.179.99 06:33, 10 בפברואר 2013 (IST)
109.67.179.99, שגיאת החישוב היא שלך. אני רק הצבתי הנתונים החדשים בחישובים שלך. טעות האפס המיותר מופיעה אצלך.(בנבנשתי רפאל - שיחה 23:23, 10 בפברואר 2013 (IST))
לירון שלום, חשבתי שהשתנתה. טעיתי. אתה נהנה מההתקפות של 109.67.179.99 עלי. מה משמעות "צר לי שאתה מרגיש שרפאל מנסה להתיש אותך. אני שותף לתחושתך"!!! מה זה? אולי אתם מנסים להתיש אותי? 109.67.179.99 כותב בערך דברים לא נכונים, המצאות שלו (הבדלים בהוצאות ההתפלה של מי ים סוף, צינור מים מבאר שבע לערבה, המחסור במים בעמאן שהתגלה לאחרונה) תוך ציטוט כביכול של הבנק העולמי ומוסיף נוסחאות טריויאליות מספרי לימוד, או מספרי הנדסה במקום שהם לא תורמים לדיון. אני אמשיך למחוק קטעים שגויים ולא רלוונטים. בהצלחה לכולם.(בנבנשתי רפאל - שיחה 22:17, 10 בפברואר 2013 (IST))
מה זה? מה המשמעות? רפאל, אני מרגיש שאתה מנסה להתיש אותי. אני לא מתכוון להשתנות בהתייחסותי לפעילות שאינה מקובלת בוויקיפדיה. Ldorfmanשיחה 01:15, 11 בפברואר 2013 (IST)
האם פעילות של מחקר מקורי וחישובים מהמותן זה מקובל בויקיפדיה? האם הצגת נוסחאות מספרי לימוד וחישובים שגויים מקובלים בויקיפדיה? האם ציטוט של ידיעות בעיתון ללא בדיקה מקובלים בויקיפדיה? האם תיקון טעויות לאחר הסברים זה התשה? האם התייחסות מוטה מקובלת בויקיפדיה? אם אתה מותש הפסק להתעסק בערכים שאני מנסה לתרום להם בצורה מדעית. תן לאחרים הזדמנות.(בנבנשתי רפאל - שיחה 05:23, 11 בפברואר 2013 (IST))
הסבריך הארוכים מהווים התשה. כל עוד ערכים מסויימים נמצאים ברשימת המעקב שלי, אני עוקב אחר השינויים בהם. בדרך המקרה בה אחד, רפאל בנבנשתי שמו, והחליט לערוך שינויים בשניים מהערכים הללו. לפיכך, אני מנטר את עריכותיו לצורך שמירה על הערכים. Ldorfmanשיחה 16:36, 11 בפברואר 2013 (IST)

תשובה לשאלה שנשאלה בספר האורחים[עריכת קוד מקור]

שלום,

התשובה שלך בנושא "עזרה בתחום השרתים שלכם" בספר האורחים אינה נכונה מבחינה עובדתית - בהחלט כן יש איפה לעזור לנו בתחומים הטכניים, כפי שכתבתי שם. עכשיו נותר לקוות שהבחור יחזור ולא יברח בגלל התשובה שלך. אנא השתדל להיות קשור לנושא השאלה ואם אינך בטוח - אל תענה או תשאל מישהו שמבין. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 12:38, 8 בפברואר 2013 (IST)

תודה על ההערה. למדתי משהו. השאלה שנשאלה בספר האורחים, ומסתבר שגם ב"דלפק הייעוץ", היתה אחת: "שלום, אני עובד בתחום השרתים - system administrator, ניסיון של 4 שנים. אם אתם זקוקים לאיזושהי עזרה או עצה - אשמח לעזור!". לפי התשובות בדלפק הייעוץ, מסתבר שרק אנשים הפעילים בצד הטכני ידעו שהקרן תשמח לקבל עזרה בנושאים אלה (ראה את התשובות שלך, של אסף ושל מתניה). לעומת זאת, אנשים שאינם מתעסקים בדרך כלל בצד הטכני ענו תשובה דומה/זהה לשלי (ראה את הדברים שכתב חיים 7 ואפילו קיפודנחש, שחייבים להודות שיש לו תרומה משמעותית מבחינתנו, גם בצד טכני, אבל כנראה שעדיין, גם הוא לא ידע על העשייה המדוברת). אני סבור שבזה שקראתי לאותו אלמוני לבוא לתרום למיזם באמצעות כתיבה, לא גרמתי נזק, ושלמדנו שראוי לשקול להביא יותר לידיעת הציבור את האפשרות לתרום בצורה עליה אתה כותב. אני לא בטוח שניתן למצוא על הנושא מידע בדף כלשהו בוויקיפדיה העברית למשל, או שאפילו קיימת הפנייה פשוטה מוויקיפדיה העברית לדף העוסק בזה ב"מטא". בקיצור, כל הנושא הזה ידוע בעיקר למי שעוסקים בו. Ldorfmanשיחה 03:08, 9 בפברואר 2013 (IST)

"ערוץ אחלה" בשיחה:רשת (זכיינית שידור)[עריכת קוד מקור]

אודה לעזרתך. תודה ושבת שלום--ויקיפד גאה - שיחה 02:50, 9 בפברואר 2013 (IST)

לצערי, אין לי משהו להוסיף לגבי זה. משפחתי מנויה על שירותי "הוט", כך שאין באפשרותי לצפות בערוץ 25 לעת עתה. עם זאת, לפי פרסום שראיתי בטלוויזיה, למיטב זכרוני אכן מדובר ב"ערוץ 25" ולא בערוץ הפועל תחת השם "אחלה". Ldorfmanשיחה 03:19, 9 בפברואר 2013 (IST)
אוקיי תודה בכל מקרה. --ויקיפד גאה - שיחה 03:29, 9 בפברואר 2013 (IST)
אין בעד מה. לילה טוב, Ldorfmanשיחה 03:31, 9 בפברואר 2013 (IST)
שאלה אחרונה. האם לציין בערך של רשת שבפברואר הוא עלה? כי בערך רשום שבשנת 2012 פורסם שהערוץ יעלה ומישהו הוסיף את הדרוש מקור. האם למחוק את הפורסם ולהוסיף שהוא עלה. הערך דיי מסובך בשבילי. --ויקיפד גאה - שיחה 03:36, 9 בפברואר 2013 (IST)
כן. אתה יכול להוסיף/לתקן זאת. הוסף לדבריך תימוכין בצורת המאמר שהבאת שם, או מאמר רלוונטי אחר.
אני לא חושב שהערך מסובך. אם אתה חושב שכן, אשמח לקרוא מה הופך אותו למסובך בעיניך, כדי שאולי נמצא דרך לתקן את המעוות. Ldorfmanשיחה 03:41, 9 בפברואר 2013 (IST)
סידרתי. איך זה לדעתך? קצת הסתבכתי בהערות שוליים. הרבה זמן לא הייתי כאן וראיתי שזה השתנה בכל זאת הוספתי את הערה ניסיתי בכתיב ומשום מה לא הצליח. אבל הקישור ישנו. בכל מקרה סדרתי ועשיתי את זה אקטואלי, את הפסקה ועשיתי את זה כערוץ 25 כי כך הוא מושק. תודה רבה על עזרתך. --ויקיפד גאה - שיחה 04:28, 9 בפברואר 2013 (IST)
תיקנתי, שיפרתי, שיניתי, סידרתי. ברוך שובך. Ldorfmanשיחה 11:33, 9 בפברואר 2013 (IST)
אלף תודות על העזרה. אתה פשוט מקסים. --ויקיפד גאה - שיחה 14:57, 9 בפברואר 2013 (IST)

דף לקורס "טכנולוגיות מידע ותקשורת" במכללת ספיר[עריכת קוד מקור]

הי לירון, ראה הפניה בדף שיחתי (הפניהי אחרונה) לפתוח מיזם נוסף במסגרת שיתוף פעולה עם האקדמיה עם מכללת ספיר. את הדף שאני מנהלת פתח רוליג. האם תוכל לטפל בכך? בנוסף יש בעיה טכנית בדף ויקיפדיה:עבודות ויקידמיות/בית הספר לתקשורת במכללת ספיר, הלשוניות לא נטענות, האם תוכל לבדוק? תודה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 13:14, 14 בפברואר 2013 (IST)

אין בעייה. אטפל בזה בשמחה, אולם זה יצטרך להיות מאוחר יותר היום. Ldorfmanשיחה 13:21, 14 בפברואר 2013 (IST)

הערה לגבי הערך "גן החיות התנ"כי"[עריכת קוד מקור]

קראתי את הערתך לגבי אי הצורך באזכור פרוייקטים עתידיים אלא לדבוק במה שקיים.יש לציין כי פרוייקט השבה לטבע מתחיל עם הקמת גרעין רבייה כך שאם גן החיות התנכ"י מחזיק בזוג של לוטרות הרי שהפרוייקט קיים ולכן מן הראוי לציין זאת.כ.ג. 20:50, 17 בפברואר 2013 (IST)‏ (נכתב על-ידי Silvihaim)

שלום לך,
תחילה, חתימה בדפי שיחה נעשית על-ידי הקלדת רצף של 4 טילדות (~). עם שמירת הדף, קוד זה יוצר מצב בו נכתבים באופן אוטומטי הכינוי שלך ושעת השמירה של התוספת. אנא הקפד מעתה על כך שיופיע גם שם המשתמש שלך בחתימתך.
לנושא עצמו, איננו מציינים אירועים עתידיים בערכים, למעט מקרים מסויימים מאוד יוצאי דופן. במקרה שלנו, כאשר זוג הלוטרות יוליד צאצאים ותהיה התרבות של המין הזה בזכות הפעילות בגן החיות, נוכל להוסיף בערך פרטים על כך (באותה צורה בו מוזכרת בו כעת הפעילות המוצלחת של השבת היחמורים לטבע). כל עוד למיזם אין הצלחה, גם אם הוא מתקיים (ומטיבו, הוא אורך זמן) אין אנו מציינים זאת. הדבר דומה לניסוי שטרם הבשיל לכדי תוצאות, וכמוהו יש רבים. באנציקלופדיה מציינים רק את המקרים שנשאו פרי. Ldorfmanשיחה 02:24, 18 בפברואר 2013 (IST)

סמינר הקיבוצים - דף-מיזם למטלה אקדמית[עריכת קוד מקור]

הי לירון, כנס בבקשה לדף שיחת משתמש:Sharon Geva, היא מובילה קורס בסמינר הקיבוצים בשם בלי הבדל מין? נשים בישראל בשנות המדינה הראשונות, במסגרתו עלו כבר ערכים כמו האנזי ברנד הורחב הערך שושנה פרסיץ ועוד. האם תוכל לפתוח לה דף מיזם. היא מעוניינת בכך. תודה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 12:13, 20 בפברואר 2013 (IST)

נראה שבינתיים הדף נפתח על ידי המתרגלת שלה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 21:39, 20 בפברואר 2013 (IST)
OK. בדיוק השארתי לה הודעה, אז אם את או היא תזדקקו לעזרה כלשהי, פנו אלי ואשמח לסייע. Ldorfmanשיחה 21:41, 20 בפברואר 2013 (IST)

תודה רבה (קישורים למאמרים של אמנון גופר)[עריכת קוד מקור]

על זה

הוא קצת מגזים, לא הכל קשור לאתרים

אור פ - שיחה 17:20, 21 בפברואר 2013 (IST)

אין בעד מה. בשמחה. זה חלק מהעבודה כאן. אני בהחלט מסכים איתך לגבי זה שלא כל מה שהוא משבץ ראוי להשאיר. עקבתי רק אחר התוספות בערכים שאני מנטר, כך שאם אתה יכול, כדאי מאוד לעבור על יתר התוספות שלו ולראות אם כל הקישורים שנותרו אכן מתאימים לערכים בהם מוקמו. להשתמע, Ldorfmanשיחה 23:00, 21 בפברואר 2013 (IST)
טיפלתי במה שיכולתי... אור פ - שיחה 00:48, 22 בפברואר 2013 (IST)
תודה. המשכתי במלאכה עוד קצת והעברתי עוד קישור שלו למקום טוב יותר. Ldorfmanשיחה 03:29, 24 בפברואר 2013 (IST)

הוספת סימוכין ל"פגישה, חצי פגישה"[עריכת קוד מקור]

אני מתחיל להתרגל לעבוד כמקובל בוויקיפדיה: בדפי שיחה ולא במיילים.. יש ערך לשיר פגישה, חצי פגישה. לשיר שמוכר בלחנו של חנן יובל היה לחן וביצוע מוקדמים יותר של דינה עמלי. עדכנתי את הערך לגבי כך, וצירפתי קישור לביצוע שניתן למצוא ב-You Tube. חלק גדול מהמידע התקבל בהתכתבות במייל עם המלחינה. כיצד אני צריך לציין זאת בערך עצמו? להוסיף הערת שוליים ולציין "מייל אישי מהמלחינה"? גרי רשף - שיחה 17:29, 23 בפברואר 2013 (IST)

היי, כמה דברים:
 1. יופי שאתה מסגל לעצמך דרך שהיא נוחה יותר לקשר. למיטב זכרוני הסברתי מתישהו במייל, מתי בכל זאת כדאי להשתמש בו. אם לא הסברתי זאת לך, שלח לי מייל לגבי זה Face-smile.svg.
 2. היה נחמד לשמוע את השיר בביצוע הפחות מוכר והנחמד גם כן. עם זאת, נאלצתי להסיר את הקישור שהוספת לקליפ של השיר, שכן בהצגת הסרטון ב-YouTube יש הפרת זכויות יוצרים (של ערוץ 1) ואנו איננו מקשרים במקרים כאלה לאתר (קישור יתבצע רק לסרטון שהפיק בעל הערוץ ב-YouTube בו הוא מוקרן). כפי שתוכל לראות, הוספתי לערך כמה מילים בעקבות הקישור הזה.
 3. לגבי שאלתך, זהו מקרה לא פשוט אם מתייחסים לכללי המקום ולנוהג בו. מה שאתה מתאר הוא בעצם סוג של "מחקר מקורי" ועל-פי הכללים, ויקיפדיה העברית נמנעת מפרסום של דברים מעין אלה. אף על פי כן, בדברים עצמם יש אמת, כפי שמוכיח הסרטון ביו-טיוב. הבעייה היא רק בהצגת התימוכין לדברים. מה שהכי טוב במקרה זה הוא להביא מקור כלשהו בו הדברים מתועדים - קטע עיתון (אולי תמצא ב"עיתונות יהודית היסטורית") או אתר אינטרנט בו זה מוזכר. תוך כדי כתיבת שורות אלה, ביצעתי חיפוש ומצאתי ערוץ YouTube של עמית עמלי (אחיה/בעלה/בנה) ובו ביצוע של המלחינה עצמה לשיר (לטעמי, זהו ביצוע מוצלח הרבה יותר מזה של אמיתי נאמן. גם העובדה שהשיר לא חוזר על עצמו עד כדי המאסה, תורמת אולי ליופיו של ביצוע זה). הוספתי את הקישור לערך (הפעם זה מותר).
  דבר עם המלחינה - אולי היא תמצא עבורך סימוכין נוספים שניתן להוסיף, אולי גוגל יעזור. הערה בסגנון "לפי מייל אישי מהמלחינה" או "בעקבות שיחות..." היא המוצא האחרון. משתמשים בו רק אם מדובר בעובדה שעלולה להיות לגביה מחלוקת ושללא המקור ניתן לטעון שאין הדברים כך. כדי לחזק טענה מסויימת, תמיד נעדיף מקור שיוכל להיות גלוי בקלות ולכולם.
להשתמע, Ldorfmanשיחה 04:31, 24 בפברואר 2013 (IST)

שאלה לגבי "דף זה בשפות אחרות" וקישור לשנים קלנדריות[עריכת קוד מקור]

 1. כתבתי ערך חדש שקיים בשפות אחרות. כיצד אני מקשר אליהן? למשל- להעתיק את החלק המתאים מהערך באנגלית, להוסיף אליו את האנגלית עצמה, ולצרף בהתאם בערך העברי החדש? כיצד הערכים האחרים יצרו קישור לערך העברי?
 2. הערך כמקובל מכיל סיפורים בסגנון של: פלוני נולד בשנת 2000, בשנת 2001 סיים אוניברסיטה ובשנת 2002 נפטר בשיבה טובה.. האם יש צורך להקיף כל שנה בסוגריים מרובעים כפולים כדי שיהיה ניתן לדעת מה עוד קרה באותה שנה, או שזה טרחני ומיותר? לחילופין- יתכן וקישור כזה מאפשר לתחזק את רשימת האירועים של אותה שתתעדכן אוטומטית בפועלו של פלוני הנ"ל?
 3. יש איזה דף FAQ לשאלות כנ"ל? גרי רשף - שיחה 13:30, 1 במרץ 2013 (IST)
היי גרי,
אחלה שאלות. הנה התשובות:
1. הקישורים לשפות אחרות נקראים בעברית "בינוויקי" ובאנגלית "InterWiki". עד לפני כחודש הוספת קישור מעין זה היה פעולה פשוטה למדי מצד אחד ומסורבלת-משהו מהצד השני - היינו מעתיקים מערך מקביל את כל הקישורים לשפות האחרות לתוך הערך בעברית ומוסיפים קישור לערך בעברית לתוך ערך מקביל בשפה מרכזית, אנגלית למשל. אז, היינו צריכים להמתין מספר ימים עד שבוטים היו "עושים את עבודתם" ומעדכנים את יתר השפות (או שהיית מעדכן אותן ידנית, מה שלא היה נוח בערכים מרובי בינוויקים). זה היה כאמור עד לפני מספר שבועות, עת הושק מיזם "ויקינתונים" (אני כמעט בטוח שאפילו הזכרתי אותו בהרצאה באוניברסיטת חיפה, אבל אני מניח שזה נשכח ממך בין כל המידע שספגת שם). מכל מקום, ויקינתונים הוא מיזם של קרן ויקימדיה שנועד לשמור במקום אחד מידע אחיד לשימוש כל יתר מיזמי ויקימדיה. כך, מאז שרשימות הבינוויקי עברו לשם, ארבע-חמש הוויקיפדיות הראשונות שהצטרפו למיזם "שואבות" את המידע הזה מתוך ויקינתונים (ובצורה זו, עדכונים של שפות חדשות בהן נוצר ערך מקביל הפכו קלים ויעילים יותר). מכיוון שהדברים נמצאים בראשית הדרך ואף לא כל העורכים בוויקיפדיה עוסקים בעדכון נתונים מסוג זה, הייתי מציע שלא תתאמץ ללמוד את השיטה בה יש לבצע עדכון מעין זה. עדיף שתתמקד בשיפור הערכים הקיימים (למשל הערך על שרת SQL בו אתה עושה עבודה טובה) ואנו נדאג להוסיף את המידע הזה לעת עתה. בהמשך, לאחר שתהיה "משופשף יותר", תוכל להתעסק גם בזה. אני מקווה שאתה לא כועס, אבל לדעתי זה צריך להיות בסוף "עקומת הלמידה" של ויקיפדיה וכפי שאתה רואה, יש בהחלט הרבה ללמוד.
2. הכלל הוא שמקשרים לערך-שנים פעם אחת בערך. לפיכך, אם מוזכרים בערך אירועים שונים שאירעו באותה שנה, כל עוד הערך הינו באורך "רגיל", רק ההופעה הראשונה של השנה תהיה כחולה. ביתר הפעמים לא יהיה קישור לערך-השנה (כך שהיא תופיע שחורה). קישור מעין זה אינו מוסיף לערך-השנה את פועלו של נשוא הערך בו יש קישור. אם הפעילות היא משמעותית מאוד (והדגש הוא על לידתו/מותו או תרומה מהותית לאנושות), ניתן לעדכן את ערך-השנה. תן לי דוגמה ואסביר אם יש טעם לעדכן את הערך הזה. ערכי שנים זוכים לעדכונים ממש במשורה. אתה וודאי מבין את ההיגיון בזה - לא כל פעולה היא משהו שנחשב למהותי מאוד באותה שנה.
3. יש את "ויקיפדיה:דלפק ייעוץ", המיועד להשארת שאלות הקשורות לכתיבה בוויקיפדיה, כמו בקשת סיוע בבעיות טכניות ועריכת דפים. דפים שכבר נכתבו כדי לענות על שאלות מהסוג הזה תוכל למצוא דרך "עזרה:תפריט ראשי". עם זאת, אתה כמובן מוזמן לחזור אלי לכאן מתי שתרצה... בהצלחה! Ldorfmanשיחה 01:58, 2 במרץ 2013 (IST)

@[עריכת קוד מקור]

שלחתי. איתן - שיחה 21:48, 5 במרץ 2013 (IST)

היי איתן, במקרה שלי אין צורך להודיע לי שנשלח מייל. אם זה נשלח למייל שלי בעמותה, סביר להניח שאראה אותו בטווח של שעות. אני בודק את המייל הזה לפחות פעם ביום. למעשה, בדיוק התכוונתי לענות למייל שלך. Ldorfmanשיחה 22:55, 5 במרץ 2013 (IST)
לא כולם כמוך... איתן - שיחה 07:02, 6 במרץ 2013 (IST)

סיור "אלף מילים" לחוסמסה - תזכורת[עריכת קוד מקור]

מחר, יום שישי, 8 במרץ, בשעה 10:00 יערך סיור אלף מילים לחוסמסה בחולון. נפגשים בכניסה למבנה ברח' דוד אלעזר 53, חולון. לא לשכוח להביא מצלמה. דרור - שיחה 14:22, 7 במרץ 2013 (IST)

כן. וודאי שאני זוכר. אבוא ואביא עמי גם את אבי. תודה, Ldorfmanשיחה 02:26, 8 במרץ 2013 (IST)

אנא עזור להשיק את ויקימסע העברי[עריכת קוד מקור]

Wikivoyage-logo-he.png

שלום Ldorfman,

במהלך החודשים האחרונים אני ועוד מספר משתמשים נוספים מנסים בכוחות משותפים לקדם את השקת המהדורה העברית של ויקימסע. על מנת לעשות זאת אנו נדרשים להרחיב את ויקימסע כך שיכלול כמות מינימאלית של 200 ערכים שונים לכל הפחות.

למרות שחלק ניכר מאותם 200 הערכים נכתבו כבר לאורך השנים בוויקיטיול (והועתקו משם בהתאם לתנאי הרישיון של ויקיטיול), כ-50 ערכים נוספים עדיין חסרים על מנת להשלים את המלאכה. בשל ההבנה כי שלושה עורכים לבדם לא יצליחו ליצור בכוחות עצמם 50 ערכים במצב סביר ובתוך פרק זמן סביר, החלטנו לנסות ולנקוט בשיטה שונה במקצת כדי להגיע אל המטרה:

בשבוע האחרון יצרנו בשיתוף פעולה 50 קצרמרים ל-50 ערכי היעדים התיירותיים שערכיהם בויקיפדיה העברית הנם בין ערכי היעדים התיירותיים הנצפים ביותר. במקביל התחלנו גם להרחיב בהדרגה ובמידה משמעותית את אותם הערכים. בנוסף לכך, הכנו רשימה של העורכים (הכוללת גם אותך) שביצעו את התוספות הרבות ביותר לאורך השנים לערכים המקבילים בוויקיפדיה העברית, ואשר (כך אנו מקווים) הם בעלי ידע רב באותו הנושא.

אנו נעריך כל עזרה שתוכל לספק במאמץ המשותף לכתוב חלק או את כל אחד מהערכים שלהלן בוויקימסע העברי, אשר את ערכיהם פיתחת רבות בעבר בוויקיפדיה העברית:

וכך לעזור לנו רבות בהפיכת ויקימסע למיזם איכותי וראוי להשקה.

בתודה מראש, WikiJunkie - שיחה 07:43, 8 במרץ 2013 (IST)

יישר כח על פועלכם. אני סבור כי ויקימסע הוא מיזם המביא מידע חדש ומעניין, ואשר מהווה תוספת מולצחת למיזמי ויקימדיה. עם זאת, לפחות בתקופה הקרובה איני סבור שיהיה לי את הזמן לעיסוק במיזם נוסף, לאור התחייבויות ויקיפדיות ווויקימדיות שנטלתי על עצמי. לפיכך, אני מאחל הצלחה לך וליתר העוסקים במלאכה ובטוח שאתרום לו כאשר אוכל, אולם כאמור, אין זה צפוי לקרות בשבועות הקרובים. Ldorfmanשיחה 22:35, 8 במרץ 2013 (IST)
אני מבין. בשלב הזה העבודה על המיזם רבה במיוחד ולכן כל עזרה מצדך (מתי שתמצא לכך זמן כמובן) תתקבל בברכה. WikiJunkie - שיחה 17:10, 9 במרץ 2013 (IST)

תאריך הולדתה של קרן מור, בדף השיחה של הערך[עריכת קוד מקור]

עניתי ושיניתי. בברכה --ויקיפד גאה - שיחה 19:15, 14 במרץ 2013 (IST)

שלום החזרתי שוב לחודש מרץ אז לא שיניתי, כי מצאתי כתבה שסותרת. אולי כדאי לשאול את משתמש:צחי לרנר. --ויקיפד גאה - שיחה 19:32, 14 במרץ 2013 (IST)
פניתי אל משתמש:צחי לרנר התאריך הוא מרץ שיחת משתמש:צחי לרנר#שיחה:קרן מור--ויקיפד גאה - שיחה 22:12, 15 במרץ 2013 (IST)
אם כך נסגר על ה-18 במרץ, לפי פרי כפרי. תם ונשלם. תודה לכולם ומזל טוב עוד מעט למור. Ldorfmanשיחה 01:47, 16 במרץ 2013 (IST)

שיחזור בדף תורמי איברים[עריכת קוד מקור]

שלום

מדוע שיחזרת את התוספת של יוצמח לדף תורמי האיברים שלי? emanשיחה 12:45, 16 במרץ 2013 (IST)

הסברתי לה בדף השיחה שלה. Ldorfmanשיחה 12:48, 16 במרץ 2013 (IST)

הודעה שהוסרה מספר האורחים[עריכת קוד מקור]

מדוע שחזרת כאן את האנונימי? תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 11:40, 20 במרץ 2013 (IST)

ראשית, אני שמח לראותך איתנו כאן. לגבי שאלתך, כפי שציינתי בתקציר העריכה, בדקתי ולא מצאתי שהיה קיים ערך בשם "פסטיבל מידרום" ואף לא "פסטיבל דרום" (ערך כזה לא עלה ונמחק). גם הפנייה עצמה, מבלי להשאיר כל פרטים או להוסיף מלל רלוונטי, מעידה על זה שזו אחת מאותן הודעות סתמיות וחסרות תכלית המושארות מידי פעם בדף זה ובדפים מקבילים. Ldorfmanשיחה 15:23, 20 במרץ 2013 (IST)

שינוי שם ערך והתלבטות לשונית[עריכת קוד מקור]

יש ערך בשם האמהות מכיכר דה מאז'ו. שם הערך אינו מוצלח: גם בגלל השימוש ב-ה' הידיעה (השם בספרדית הוא ללא ידוע), וגם כי 'כיכר דה מאז'ו' הוא קצת עקום (אפשר כיכר מאז'ו או פלאסה דה מאז'ו, אבל כיכר דה מאז'ו שקול ל'מגדל אוף לונדון'). ציינתי זאת בדף השיחה, והופיעה תגובת הסכמה אחת. האם אני יכול לשנות את שם הערך? אני שואל כי אני תוהה אם יש כללים או מגבלות לשינויים כאלה.

אני כותב כמה ערכים לגבי ההיסטוריה של ארגנטינה. יש מספר מונחים שתרגמו אותם בערכים אחרים בצורה לא מוצלחת. בערכים שאני כותב אני מעדיף להשתמש בתרגום שלי, ונראה לי ראוי לתקן זאת גם במקומות האחרים. מה הדרך לעשות זאת? להיכנס לכל ערך בו המונחים מופיעים ולהעלות את הנושא בדף השיחה? לתקן וזהו? יש דף שיחה כללי לדיונים כאלה? גרי רשף - שיחה 21:17, 21 במרץ 2013 (IST)

היי גרי, כיף לקרוא על ההתקדמות שלך ועל כך שאתה תורם עוד ועוד למיזם. כל הכבוד!
אקדים ואומר שאין לי מושג בספרדית, כך שכל מה שאכתוב הוא על דרך העבודה והעקרונות, ואיני יכול לנקוט עמדה לגבי תרגום כזה או אחר. פעלת בדרך הנכונה לגבי שינוי השם של הערך על הכיכר - הצגת את הבעייה בדף השיחה של הערך והמתנת טרם ביצוע השינוי. בדרך כלל מחכים כשבוע-שבועיים, תלוי בהיענות לשאלה שמוצגת ובהיקף העריכות בערך, ואם אין מתנגדים, משנים את השם (או מגיעים להסכמה עם מי שמציע שם אחר). לפיכך, זה הנוהל. כדי להסב את תשומת ליבם של עוד כותבים לנושא, מומלץ לפרסם את זה בויקיפדיה:לוח המודעות ואז להמתין עוד קצת לפני הפעולה, כדי לתת הזדמנות לאנשים שיגיעו לערך בעקבות הפרסום בלוח.
לגבי החלק השני של דבריך, רצוי להשתמש במונחים בהם כבר יש שימוש בוויקיפדיה ולא להמציא בכל פעם את הגלגל. בדרך כלל יש הגיון בצורה בה יש שימוש והיא נבחרת לעיתים לאחר שכבר קדמו דיונים שונים. אי-אחידות בתרגומים עלולה אף ליצור בעייה בקישוריות נוכחית לערכים רלוונטיים שכבר נכתבו, או לכאלה שיופיעו בהמשך. כפי שכבר וודאי למדת, ויקיפדיה העברית כבר די ממוסדת, כך שאכן כבר ישנו מקום לדיונים בנושאי תרגום, תעתיקים, איות נכון וכיוצא בזה. אנא סור לויקיפדיה:ייעוץ לשוני והצג שם את הנושא. אני בטוח שאחד הבלשנים שלנו יוכל לעזור. בנוסף, הייתי מציע לפנות למשתמשת:רחל1. יש לי הרגשה שיהיה לה משהו לכתוב בנושא ובכלל, היא אדיבה ונחמדה, כך שהיא וודאי תוכל תמיד לעזור לך בכלל, ויותר ממני כאשר מדובר באופן ספציפי בענייני ספרדית. בהצלחה וחג שמח! Ldorfmanשיחה 02:47, 22 במרץ 2013 (IST)
תודה רבה! :-) גרי רשף - שיחה 21:33, 23 במרץ 2013 (IST)

הודעה ממשתמש:TheRamtzi[עריכת קוד מקור]

 1. בערך פתרון שלוש המדינות העליתי בדף השיחה שאלה ולא קבעתי עובדה. לא סתם הוספתי סימן שאלה.

כלומר, תהיתי בקול רם, האם מדובר בערך מצוץ מן האצבע? ולא באתי וקבעתי שהוא כזה.

 1. אני מבין שהניסוח שלי צורם בעינייך. חבל, זו לא הייתה הכוונה. בכל מקרה יכולת לבקש, הייתי מנסח מחדש.

לא התכוונתי שזה יישמע צורם אלא להעלות קושייה.

 1. אם תרצה לשמוע את דעתי על הערך אתה מוזמן בכל מקרה, אני מניח שתעדיף שאעשה את זה בדף השיחה.פשוט אני מעדיף לא להיכנס לפלפולים שם.
 2. בהצלחה--TheRamtzi - שיחה 19:55, 26 במרץ 2013 (IST)
ראוי להתבונן בעריכות טרם שמירתן, באמצעות הלחצן "תצוגה מקדימה". אם היית עושה זאת, וודאי היית שם לב לכך שיש בעייה במספור השורות של הודעה זאת והיית יכול לתקנו. אגב, המספור מיותר לחלוטין. גם לא ברור לי באיזו משימה איחלת לי "בהצלחה".
אנו, העורכים הוותיקים, מקפידים מאוד על השפה במיזם ומעוניינים שכך הדברים ישארו. אנא הקפד גם אתה על כך ותראה שתרומותיך תתקבלנה בצורה חיובית יותר ושהגם היחס כלפיך ישתפר. בברכת חג שמח, Ldorfmanשיחה 20:03, 26 במרץ 2013 (IST)
 1. אני שמח שיש מי שאיכפת להם מהשפה אני באמת תהיתי מה עושים כנגד משתמשים שמגדפים אחרים ולא זוכים להערה על התנהגותם(העליתי את הנושא במזנון ולא זכיתי לתשובה). עכשיו אני יודע למי עליי לפנות.
 2. בהצלחה--TheRamtzi - שיחה 20:29, 26 במרץ 2013 (IST)
מה קשור נושא אחד לשני? העלית טענה תמוהה ולכן לא זכית לתשובה. אני התייחסתי כאן למשהו אחר. אני שוב ממליץ לך לחדול ממספור המשפטים ולבחון את דבריך טרם שמירתם (או לבצע תיקונים בהם, אם ביצעת כבר את השמירה). כמו כן, כדי שדבריך יהיו מובנים ויתקבלו באופן שאתה מעוניין, ראוי יהיה לפסק את משפטיך, גם בדפי השיחה. זה לא מאוד מסובך. Ldorfmanשיחה 23:02, 26 במרץ 2013 (IST)

שיחה:ירושלים[עריכת קוד מקור]

טוב בסדר, אבל למה מחקת את ההודעה שלי בדף השיחה ?. מקסימום יכולת להשאיר את זה. פארוק - שיחה 02:08, 28 במרץ 2013 (IST)

לא רציתי להביך אותך. הערתך היתה מיותרת ואם לא אני, מישהו אחר וודאי היה מעיר לך על כך. ציינתי זאת בתקציר העריכה של הביטול. אנא קרא את תקצירי העריכה (והשתמש גם אתה בכלי זה). לילה טוב, Ldorfmanשיחה 02:12, 28 במרץ 2013 (IST)
טוב בסדר, לילה טוב. פארוק - שיחה 02:15, 28 במרץ 2013 (IST)

הסדר בערך אודות רוני דלומי[עריכת קוד מקור]

שלום לירון, חג פסח שמח. לדעתי כדאי את הפסקה של התיאטרון והקריירה בטלוויזיה ובקולנוע לעשות בפסקה רגילה עם שלושה סימני === ולא ארבע. בלי קשר "לאחרי האלבום הראשון" ואז יהיה ניתן להוסיף בפסקאות האלה תמיד את החומרים עליה בתחומי התיאטרון והטלוויזיה. זו דעתי. אם אתה חושב שטוב שזה ככה אז בסדר מבחינתי. חג שמח, --ויקיפד גאה - שיחה 23:02, 28 במרץ 2013 (IST)

זו הערה שמקומה בדף השיחה של הערך, אולם לעצם העניין, האם היא הופיעה בתיאטרון ובטלוויזיה לפני צאת אלבומה הראשון? אם יש משהו לכתוב על זה לפני כן, בהחלט רצוי לבצע שינויים בערך. עם זאת, יש לשים לב לכך שישמר בו רצף הגיוני. Ldorfmanשיחה 23:07, 28 במרץ 2013 (IST)
לא שידוע לי. אבל חשבתי שכדאי לעשות את הפסקה באופן כללי. גם למה שיהיה בעתיד. אבל כמו שאמרתי לא כ"כ דחוף לי ואפשר לחכות. --ויקיפד גאה - שיחה 23:13, 28 במרץ 2013 (IST)
וחשוב לי להבהיר שזו לא הייתה הערה רק החלפת דיעה. חג שמח. --ויקיפד גאה - שיחה 23:42, 28 במרץ 2013 (IST)
OK. אין בעייה. עדכנתי את הערך לפי המלצתך. חשוב לי להבהיר שקיבלתי את דעתך בברכה Face-smile.svg. חג שמח. Ldorfmanשיחה 03:23, 29 במרץ 2013 (IDT)
ראיתיFace-smile.svg חג שמח גם לך. --ויקיפד גאה - שיחה 07:12, 29 במרץ 2013 (IDT)

רשיונות של תמונות מספר היזכור לקהילת איישישוק[עריכת קוד מקור]

חג שמח!
שלום לירון. השקעתך הרבה בויקיפדיה והמסתעף מרשימה מאד. תבורך על כך. --הפניתי שאלה זו למתניה אבל כנראה הוא בחופשת-חג, מקווה שתוכל לעזור לי - בהנחה שאתה מבין ברישיונות של תמונות. ברשותי תמונות מתוך ספר זה. האם חוקי להעלות אותם לויקיפדיה, ואם כן, תחת איזה סוג רישיון. בתודה מראש שלוששיחה • י"ח בניסן ה'תשע"ג • 13:04, 29 במרץ 2013 (IDT)

שלום לך וחג שמח. תודה על המחמאה והברכה. ראיתי כי מתניה ענה לך בינתיים וזה מה שכתב בדף השיחה שלו: "חג שמח, הספר מוגן בזכויות יוצרים, לכן אין אפשרות להעלות ממנו. נצטרך לחכות עד שנת 2043 על מנת להעלות משם. מתניה • שיחה 15:42, 29 במרץ 2013 (IDT)".
למדתי את נושא זכויות היוצרים על תמונות וכך, למרות שאיני משפטן ושמתניה נחשב למבין גדול בנושא רשיונות תמונות, תשובתו במקרה זה תמוהה בעיני. להבנתי, הספר עצמו מוגן בזכויות יוצרים, אולם התמונות אינן מוגנות עוד. מתניה מדבר על כך שיש להמתין 70 שנה מיום פרסומו של הספר, בעוד אתה שואל על תמונות מתוך הספר, שמבדיקה מהירה שביצעתי, צולמו כולן בראשיתה של המאה הקודמת. לפיכך, לפי החוק, תמונות אלה, מפאת הזמן שחלף, משוחררות מזכויות יוצרים וניתן להעלותן לוויקישתוף. דוגמה לכך תוכל למצוא בקובץ:Eisiskese24.jpg - תמונה מתוך הספר, אשר הועלתה לוויקישיתוף, מוגדרת שם כחופשית מזכויות יוצרים לפי הדין באיחוד האירופי (שכן צולם על אדמת ליטא), ואף מעטרת את הערך על איישישוק. בעמוד 33 בספר מופיעות תמונותיהם של שני רבנים, יוסף זונדל הוטנר ושמעון רוזובסקי, ומוסבר שאחת התמונות צולמו ב-1916 ולגבי השנייה לא ידועה השנה, אולם היה זה בוודאות מתישהו לפני 1941 (שכן בשנה זו ידוע שרוזובסקי נספה בשואה). שתי התמונות הללו אינן מופיעות בערכים אודות אישים אלה ומכאן אני מניח שזו דוגמה לתמונות שלא הועלו לוויקישיתוף ושניתן להעלותן, שוב לאור הזמן שחלף מאז הצילום. הסבתי את הנושא לתשומת ליבו של מתניה וביקשתי הסבר לתשובתו. נמתין להבהרות. בברכה, Ldorfmanשיחה 02:28, 30 במרץ 2013 (IDT)
תודה על תשומת לבך, והסברתך המנומקת. אכן לשלשת תמונות אלו בדיוק כוונתי: תמונה טובה יותר של בית הכנסת של "איישישוק" ושל הרבנים הנזכרים. שוב תודה וחג שמח! • שלוששיחה • י"ט בניסן ה'תשע"ג • 20:44, 30 במרץ 2013 (IDT)
אני שמח על כך שמתניה ענה שהרישיון צריך להיות {{PD-old}}. שלוש, אנא עדכן את הרשיון בתמונות שהעלית. Ldorfmanשיחה 02:01, 3 באפריל 2013 (IDT)
תודה על עדכון הרישיון ועוד בתמונת הרב הוטנר, בעקבות כך עשיתי גם בתמונת הרב רוזובסקי. נו, ככה לומדים. שוב תודה ולילה טוב! • שלוששיחה • כ"ג בניסן ה'תשע"ג • 02:15, 3 באפריל 2013 (IDT)

שימוש בוויקינתונים - אלפונסינה והים[עריכת קוד מקור]

כתבתי את הערך אלפונסינה והים. אין ערך מקביל באנגלית, אך יש בספרדית ES:Alfonsina y el mar (zamba). ניסיתי לצרף אליו את הערך העברי לפי ההנחיות שב-ויקיפדיה:ויקינתונים אך בטעות הגעתי לדף הלא נכון (הגעתי לדף ההפניות במקום לערך עצמו), קישרתי אליו, מחקתי את הקישור לאחר שהבנתי שהוא שגוי, הקישור לא נעלם מהערך בעברית, ולא הצלחתי להגיע למקום הנכון.

ב-ק-י-צ-ו-ר: מה עושים? תודה מראש: גרי רשף - שיחה 22:26, 30 במרץ 2013 (IDT)

ניסיתי לתקן, אולם אני מקבל בוויקינתונים את ההודעה "לא ניתן ליצור דף חדש. הוא כבר קיים.". מאידך, איני מצליח להגיע לדף שנוצר. יש צורך לפנות למפעיל מערכת בוויקינתונים. הפניתי את זה לטיפולו של אמיר. בינתיים, יצרתי בערך העברי "קישור בינוויקי זמני" (בצורה בה כבר אין אנו עושים שימוש). שבוע טוב, Ldorfmanשיחה 00:29, 31 במרץ 2013 (IDT)
כן, בעיה מעצבנת מאוד. נתקלתי בזה בעצמי כמה פעמים. זה צירוף של כמה באגים, שנמצאים בטיפול.
דרך אחת לפתור את זה היא לראות מה מספר הערך שכבר קיים, למחוק ממנו את הקישור, להוסיף אותו לערך המבוקש, ולבקש מחיקה של הערך האחר. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 00:44, 31 במרץ 2013 (IDT)
העניין הוא שאיני יכול להגיע לדף הערך שכבר קיים, כך שאיני יכול לדעת מה מספרו. התוכל להפנות את הנושא הנקודתי הזה לטיפול מפעילי המערכת של ויקינתונים? אני מניח שלך יהיה פשוט יותר להסביר מה קרה שם. Ldorfmanשיחה 00:56, 31 במרץ 2013 (IDT)
כשאתה מקבל את הבועה עם הודעת השגיאה, יש שם שורה של "פרטים". לחץ עליה ותראה את מספר הפריט הקיים. כולם יודעים שזה מעפן, ועובדים על לתקן את זה. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 09:54, 31 במרץ 2013 (IDT)
תודה רבה על העזרה- נחה דעתי: זה לא אני - זה "הם"... Face-smile.svg גרי רשף - שיחה 05:25, 31 במרץ 2013 (IDT)
מה עשית כדי לפתור את הבעיה? הוספתי את הפריט Q8992806. -יונה בנדלאק - שיחה 13:10, 31 במרץ 2013 (IDT)

מיזם "איכות ויקיפדיה"[עריכת קוד מקור]

QualityofWikipedia.png
בוויקיפדיה הוקם לאחרונה מיזם חדש בשם מיזם איכות ויקיפדיה. מטרת המיזם היא לשכתב, להרחיב ולשפר את הערכים הלקויים בוויקיפדיה.
אשמח לראות את פעילותך במיזם. כדאי לכתוב את שמך בטבלת המשתתפים במיזם ולהוסיף את תבנית המשתמש אל דף המשתמש שלך.
יחד, נוכל להפוך את ויקיפדיה לאיכותית יותר.

תודה רבה,
The Beatle Man - שיחה 01:22, 31 במרץ 2013 (IDT)

כפי שכבר כתבתי במזנון לפני כיממה, גם אם לא אוכל לפנות מזמני לטובת עזרה במיזם באופן נקודתי, לפי תוכנית העבודה שתקבע לו, אני מאחל לכם בהצלחה. אני לגמרי שותף לרעיון שיש צורך להרחיב, לשפר ולהעמיק את הערכים הקיימים, גם על חשבון האטת קצב היצירה של ערכים חדשים. יש להוסיף אסמכתאות ולעבות ערכים כדי שקוראינו יעריכו את ויקיפדיה העברית לא פחות מההערכה שהם רוחשים למקבילתה האנגלית. Ldorfmanשיחה 01:35, 31 במרץ 2013 (IDT)
אוקיי, לילה טוב Face-smile.svg The Beatle Man - שיחה 01:42, 31 במרץ 2013 (IDT)

עזרה בביצוע שחזורים[עריכת קוד מקור]

נכון שיש השחתות אז שמבטלים אז רשום שוחזר מעריכות של איקס לעריכות של וואי אז אני משחזר ואיני מצליח שהמילה תופיע ויש בקשה שכן בשחזורים המילה תופיע קראתי ויקיפדיה:שחזור עריכה אני מצליח לשחזר אבל את הערה האחרונה איני מצליח להבין ואפיל עשיתי תרגול בדף הטיוטה משתמש:ויקיפד גאה/טיוטה ואיני מצליח אנא עזור לי! ותסביר לי כדי שאלמד. אולי איני יודע מה זה תיבת תקציר השינוי? --ויקיפד גאה - שיחה 01:44, 31 במרץ 2013 (IDT)

לא הבנתי למה כוונתך. אנא השתמש בסימני פיסוק ושכתב את דבריך תחת שורה זו. Ldorfmanשיחה 02:47, 31 במרץ 2013 (IDT)
נכון שיש השחתות, אז שמבטלים רשום "שוחזר מעריכות של איקס לעריכות של וואי"#דוגמה[2], אז כשאני משחזר השחתות איני מצליח שהמילה תופיע תופיע, ויש בקשה שכן כשמבצעים שחזורים המילה תופיע, קראתי בדף ויקיפדיה:שחזור עריכה. אני מצליח לשחזר אבל את הערה האחרונה איני מצליח להבין ואפילו עשיתי תרגול בדף הטיוטה משתמש:ויקיפד גאה/טיוטה ואיני מצליח אנא עזור לי! ותסביר לי כדי שאלמד. אולי איני יודע מה זה תיבת תקציר השינוי? --ויקיפד גאה - שיחה 02:53, 31 במרץ 2013 (IDT)
בתקציר העריכה רשמת שזה מה שנכתב. אז אם הבנתי נכון אני צריך לרשום "שוחזר מעריכות של אנונימי לעריכה האחרונה של ויקיפד גאה?. בתודה, --ויקיפד גאה - שיחה 03:17, 31 במרץ 2013 (IDT)
ניסיתי ובדקתי ולא מצאתי את המילה "תופיע" בתקצירי העריכה.
ההערה האחרונה בדף ההסבר "ויקיפדיה:שחזור עריכה" משמעה שבעת ביצוע פעולת שחזור יש לדאוג לכך שייכתב תקציר עריכה מובן לגבי אותה פעולה - כזה שיהיה ברור ממנו שבוצע שחזור. בדרך כלל התקציר יתווסף אוטומטית, ואכן יהיה בפורמט של "שחזור לגרסה <מספר הגרסה של הערך> מתאריך <מועד שמירת הגרסה> מאת <שם המשתמש של כותב הגרסה אליה משחזרים>". היה ולא מופיע לך תקציר עריכה כזה, מסיבה כלשהי, או שברצונך להוסיף מידע לגבי מהות השחזור, אנא דאג פשוט לציין את המילה "שחזור" בראשית דבריך בתקציר העריכה. זה הכל.
לגבי שאלתך האחרונה, בדרך כלל זה לא יהיה שחזור "לגרסה האחרונה של ויקיפד גאה" - אחרת, הדבר עלול להעיד על תחילתה של מלחמת עריכה. אשמח להסביר אם משהו עדיין לא ברור. Ldorfmanשיחה 03:24, 31 במרץ 2013 (IDT)
הנה משתמש:ויקיפד גאה/טיוטה: היסטוריית גרסאות רשמתי "שחזור" בתקציר ששחזרתי ולא נרשם. --ויקיפד גאה - שיחה 03:32, 31 במרץ 2013 (IDT)
מה שביצעת אינו שחזור ככל הנראה (אחרת היתה אמורה להתווסף אוטומטית שורת תקציר), אבל בכל מקרה, בתקציר העריכה של הפעולה שביצעת מצויין במפורש " "שחזור" ". Ldorfmanשיחה 03:36, 31 במרץ 2013 (IDT)
תודה על עזרתך אומנם לא למדתי איך זה יופיע, וכנראה שגם לעולם לא אדע. אבל בכל מקרה תודה רבה. --ויקיפד גאה - שיחה 03:49, 31 במרץ 2013 (IDT)
לא נורא. אתה עוד תלמד (אולי נוכל להציג לך את זה באחת ההדרכות שאנו מקיימים - בין לבין נוכל להסביר גם לך משהו שדורש הצגה מול המחשב). בכל מקרה, זה באמת לא כזה חשוב. העיקר שתכתוב בתקציר העריכה מה בדיוק ביצעת. בין אם השתמשת בטכניקת השחזור ובין אם ביצעת משהו אחר, כל עוד התוצאה תקינה ואתה גם מסביר ליתר העורכים מה בדיוק עשית באותה פעולה, זה בסדר גמור. בהצלחה ולילה טוב, Ldorfmanשיחה 03:55, 31 במרץ 2013 (IDT)

שיחזור בערך על "מטרנה תעשיות"[עריכת קוד מקור]

ראה שאלה בדף השיחה של הערך בנוגע לשחזור זה, בברכה, Nurick - שיחה 15:19, 3 באפריל 2013 (IDT)

תודה. לא הייתי בוויקיפדיה במשך כיממה וחצי, ולכן טרם הגבתי. אני מניח שהייתי שם לב לזה מתישהו, אבל שוב, תודה על ההפנייה. אגיב שם. Ldorfmanשיחה 14:58, 4 באפריל 2013 (IDT)

הערך "אנרגיה חלופית" בתבנית:קיימות[עריכת קוד מקור]

היי, אני רואה שבחרת להשאיר את הערך אנרגיה חלופית בתבנית קיימות. שים לב שעל-פי הכתוב בערך, הנושא כלל אינו מקיים, וכל קשר בינו לבין קיימות (נאמר, מקורות אנרגיה מתחדשים, אנריה שאינה מזהמת וכו') הינו מקרי. מקור אנרגיה חלופית, מבחינת הכתוב בערך, יכול להיות אף יותר מזהם משריפת פחם או מוצקי נפט, ובתנאי שהוא "חלופי". זו הסיבה שהורדתי אותו מהתבנית, ולדעתי הוא צריך להישאר בחוץ, כאשר הערכים אנרגיה ירוקה ואנרגיה מתחדשת באים במקומו. צור סופר - שיחה 09:25, 15 באפריל 2013 (IDT)

שלום לך,
לטעמי הקשר בין "אנרגיה חלופית" למושג "קיימות" (משמע, היכולת להמשיך לקיים תהליך או מצב לאורך זמן) אינו מקרי. כפי שמצויין בערך, המונח "אנרגיה חלופית" מתייחס בעיקר לסוגים שונים של אנרגיה מתחדשת, כמו אנרגיית מים ואנרגיה סולארית. גם אם ניקח בחשבון שאכן יש בו גם התייחסות לאנרגיה הגורמת לזיהום, עדיין מדובר במונח רלוונטי, אשר ראוי להופיע לצד השניים האחרים שהזכרת. אנשים המתעניינים בקיימות ובהקשרים שלה, יקראו על אנרגיה ירוקה או אנרגיה מתחדשת, ומתוך תבנית הניווט יוכלו להגיע גם לערך על "אנרגיה חלופית". בכך, תקיים התבנית את מטרתה כתבנית ניווט. Ldorfmanשיחה 10:13, 15 באפריל 2013 (IDT)