שיחת משתמשת:תלם

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
العربية | English | español | italiano | עברית | русский
Movicon-regards.gif
שלום, תלם, וברוך בואך לוויקיפדיה!
כדי לסייע לך להצטרף לעורכים ולעורכות באפשרותך:

If you can't read Hebrew, click here.בברכה,
יזהר ברקשיחה • י' בשבט ה'תשע"ז • 13:35, 6 בפברואר 2017 (IST)

קהילת יהודי...[עריכת קוד מקור]

שלום תהלה הרץ.
ראשית, תודה על הצטרפותך ותרומותייך המיוחדות! לכבוד הוא לנו הימצאותך בשורותינו.
ראיתי שהעלית מספר ערכים (כערכים או כטיוטות) אודות קהילות יהודיות בערים שונות בעולם. כדאי ורצוי לאמץ את השמות המקובלים כאן לערכים כאלו: במקום קהילת יהודי ברסלאו - יהדות ברסלאו. אפשר ועדיף להשאיר את השם הישן כהפניה (באמצעות: "עוד" (בסרגל למעלה בצד שמאל) => "העברה", עם בחירת השם החדש במקום הישן). אל תהססי לבקשת עזרה בכל אשר תצטרכי. תודה לך. Face-smile.svg קובץ על ידשיחה הצטרפו לבעלי הידע - עשרות כבר משובצים! 20:16, 13 בפברואר 2017 (IST)

שלום לך 'קובץ על יד'.
תודה על ברכתך ועל התייחסותך.
העלאת הערכים הינה במסגרת קורס השתלמות למורות, שבו הויקיפדיה משולבת כמטלת הקורס. ראית את דף הקורס?
קהילת יהודי ברסלאו זהו הערך שנכתב על ידי, והשאר כעזרה ותמיכה לסטודנטיות.
חלק ניכר מהמטרה של המיזם הוא להכיר למורות המשתלמות את הויקיפדיה ככלי נהדר וכמקום נפלא לשתף במידע, ובאופן כללי לתרום למגמת שינוי היחס לויקיפדיה במשרד החינוך ובאקדמיה בכלל.
אשמח לציין שעד כה אני רואה יחס סבלני כלפי המשתלמות, גם אם הן מעלות ניסיונות 'מעניינים'. אני מבינה שאתה מוביל מבין הויקיפדים הידידותיים ומקבלי הפנים, כך שאתה יכול לזקוף מגמות חיוביות כאלה במידה רבה גם לזכותך.
הגדרתי בקורס את שם הערך כ"קהילת יהודי..." מכיוון שהתרשמתי שאין נוסח אחיד לחלוטין בעניין זה בויקיפדיה (יש גם קצת בלאגן בקטגוריות בנושא, נראה לי), והגעתי למסקנה לאחר חשיבה רבה שזהו המונח המתאים ביותר.
'יהדות' נשמע אחיד, כביכול מדובר בקהילה אחת בעלת פנים יחידות; כינוי כזה גם פחות כולל גורמים שלא ראו עצמם כחלק מהיהדות, כמומרים ומתבוללים; הכינוי הזה פחות מתאים לקהילה קטנה של 50 משפחות.
מכיוון שמטרת המיזם הינה להעלות גם קהילות קטנות, ולהעניק להן שם ופנים, חשוב היה לי להגדיר זאת בשם זה.
האם הדבר מקובל עליך?
שוב תודה וברכה, תהלה - שיחה 10:21, 14 בפברואר 2017 (IST)
שלום לך תהילה.
תודה על ההערכה, ההבנה, ובכלל - התרומות המיוחדות. אני אכן מנסה לתת תחושה טובה כמה שיותר למצטרפים החדשים לוויקיפדיה, ואני מאוד שמח כאשר אני שומע שאני עומד בזה. במקרה זה, אני שמח במיוחד שאני יכול לסייע לקורס שלך. זה אחד הדברים החשובים ביותר במיזם: ידע מקצועי וחופשי.
אם תרצי להשוות את הנוסח המקובל יותר בוויקיפדיה אודות שמות הערכים בנושא: ראי כאן מול כאן. אף בזו האחרונה, משתיכנסי לדפים עצמם, תיראי שבין אלו שהועלו במסגרת הקורס שלך ובין אלו שהיו קיימים מלפני כן, כמעט כולם הוסבו לשם המקובל (יהדות ____). גילוי נאות: שניים מתוכם - עלי ידי. לפני שראיתי את תגובתך כמובן.
אם בכל אופן את סבורה כי ראוי לשנות את שמות הקהילות הקטנות, צריך לדון על כך בוק:יל ואולי אף בוק:מזנון, ולהחיל זאת אף בערכים שהיו קיימים מלפני כן. כדי לשמור על אחידות. אם את רוצה, אני מוכן לפתוח בעצמי את הדיון שם.
טיפ לסיום: בדפי שיחה נהוג להזיח תגובה באמצעות סימן נקודתיים (:) בתחילת התגובה. אם כבר יש נקודתיים בתגובה הקודמת, נהוג להוסיף זוג אחד נוסף. באופן זה, נשמר הסדר בדיון ויודעים אילו דברים נכתבו כתגובה לדברים שהופיעו קודם.
המשך עריכה מהנה, ושוב תודה על כל התרומות. קובץ על ידשיחה הצטרפו לבעלי הידע - עשרות כבר משובצים! 11:13, 14 בפברואר 2017 (IST)
קודם כל תודה רבה לך על הטיפ, כמו שאתה רואה אני די חדשה כאן ועוד לא יצא לי 'לשוחח'.
הייתי רוצה לדון בשינוי באופן כללי של המושג, לערים ועיירות (בשונה ממדינות ויבשות). שים לב למשל לתחילית הזו: כאן. האם לא נראה לך שהמונח קהילה מתאים יותר?
הייתי שמחה להעלות זאת, אלא שלא יודעת אם אצליח. אשמח שתעלה.
תודה, תהלה - שיחה 11:26, 14 בפברואר 2017 (IST)
הרשימה המופיעה בקישור שציינת היא מציינת קהילות בתוך ערים ועיירות, אך לא ערך הנסוב על כל חיי הקהילות היהודיות בעיר. אלו קיבלו את שם הערך "יהדות ____". מכל מקום אפתח על כך כעת דיון בוק:יל. נראה לאן יתקדמו הדברים. קובץ על ידשיחה הצטרפו לבעלי הידע - עשרות כבר משובצים! 14:38, 14 בפברואר 2017 (IST)
הגשתי את השאילתה בדלפק ייעוץ לשוני, אם יש לך הערות או הוספות את מוזמנת להרחיב שם. קובץ על ידשיחה הצטרפו לבעלי הידע - עשרות כבר משובצים! 14:51, 14 בפברואר 2017 (IST)
תודה. אולי זו שאלה יסודית בשביל הדלפק הלשוני? אולי עדיף להעלות במזנון? תהלה - שיחה 15:30, 14 בפברואר 2017 (IST)
זו בעיקר שאלת ניסוח, ובייעוץ לשוני מבקרים בעיקר משתמשים בעלי זיקה לתחום. המזנון לעומת זאת, משרת מקום לדיונים כלליים, ומטבע הדברים מבקרים ומשתתפים בדיוניו גם כאלו שאין להם ידע מהותי בעניינים בהם הם מגיבים. לכן אני מעדיף להתחיל שם, אם לא ילך - נעביר למזנון. כך דעתי, את כמובן מוזמנת לחלוק. Face-smile.svg קובץ על ידשיחה הצטרפו לבעלי הידע - עשרות כבר משובצים! 15:50, 14 בפברואר 2017 (IST)

הזמנה לבעל ידע[עריכת קוד מקור]

אתכבד...:

Wikipedia Library owl.svg

שלום תלם!

לפי ההתרשמות הכללית מעריכותייך, נראה שיש לך ידע מקיף במגוון תחומים. היענותך לתרומה מהידע שלך בענף, עשויה להעלות את הרמה בתחומים אלו.

אופן נאות לתרומת הידע יכול להתבצע בהצטרפות לפרויקט בעלי ידע. ההצטרפות מתבצעת על ידי שיבוץ שמך בתחומי הידע שלך ובכך לקבל התראה בכל פעם שמישהו מתייג את בעלי הידע שבאותו התחום. תוכלי לראות כאן את רשימת התחומים המלאה, או - לפי חלוקת נושאים ובצירוף שמות בעלי הידע הקיימים כבר - כאן.

אודות המיזם בקצרה: שאלות רבות בדפי השיחה של מרחב הערכים או בהכה את המומחה וכדומה נותרות לעיתים ללא מענה מצד הידע היסודי יותר שהן דורשות. כמו כן הרבה דיונים מתנהלים בלא שמעורבים בהם אלו מבין המשתמשים שמבינים יותר בעניין. בעת העלאת השאלה והתנהלות הדיון, ואף בכלל, לא תמיד יודעים וזוכרים מי יכול לעזור בזה. לפעמים בכלל אין דיון. יש איזו עריכה שחשודה בהשחתה ואין מי שיכול לאשר או לפסול אותה. צריך שיתמזל כדי שבדיוק יעבור במקום מישהו שמבין בזה באמת כדי לספק מענה הולם. פרויקט זה קורא לכל מי שיש לו ידע ועניין בתחום מסוים מעבר לידע הכללי והממוצע שיש לשאר המשתתפים כאן, שיבוא ויתייג את שמו, ואז יוכל לסייע במקרים הנ"ל ועוד. התיוג מאפשר מענה גם לאחר זמן ללא שהמתייג והמתויג מכירים ויודעים זה על זה.
פרטים נוספים ניתן למצוא בדף המיזם.

נשמח מאוד בהצטרפותך. איך שלא יהיה, אם את רואה תועלת מיוחדת במיזם, אנא חווי זאת בהצדעה כאן. זה עשוי להועיל בקידום המיזם.

בברכה, Face-smile.svg קובץ על ידשיחה הצטרפו לבעלי הידע - עשרות כבר משובצים! 20:23, 13 בפברואר 2017 (IST)

תודה על הזמנתך, לכבוד הוא לי Face-smile.svg אכנס בהמשך ואנסה להחליט באילו תחומים אוכל לתרום. בינתיים, הצדעתי לכם... תהלה - שיחה 10:30, 14 בפברואר 2017 (IST)

בדוקת עריכות[עריכת קוד מקור]

למרות העובדה שאת עדיין חדשה יחסית, נראה שניתן לסמוך עלייך ולכן (תופים תופים תופים)...

Nuvola apps korganizer.svg שלום תלם,

כפי שניתן לראות ביומן ההרשאות, סומנת כ"בדוקת עריכות אוטומטית". על משמעות ההגדרה החדשה שלך ניתן לקרוא בדף "ויקיפדיה:מערכת בקרת שינויים".

בתמצית, אין לסימון זה השפעה מהותית על פעילותך בוויקיפדיה – כל מה שיכולת לעשות עד היום עדיין אפשרי, ומלבד היכולת לערוך דפים שברמת "הגנה מוגברת", לא התווספו לך הרשאות או כלים חדשים. עיקר ייעודו של הסימון הוא להקל על מלאכתם של המנטרים.

בברכה, בר הראלשיחה 12:29, 16 בפברואר 2017 (IST)

תודה לך בר הראל! לכבוד הוא לי :) תהלה - שיחה 12:46, 16 בפברואר 2017 (IST)

שמחתי לשוחח אתך ולסייע בנושא התמונות[עריכת קוד מקור]

הי תהלה, שמחתי לשוחח אתך, ולתת לך הדרכה בנושא העלאת תמונות להלן הקישור לדף ויקיפדיה:OTRS.. חשוב שיישלחו אישורים לתמונות שהועלו לוויקיישתוף, כדי שהן לא תימחקנה. אבל גם אם הן תימחקנה, אפשר יהיה לשחזר אותן לאחר קבלת האישור. את מוזמנת לפנות אלי בטלפון או בדף שיחתי, בכל בעיה בנושא התמונות. בהצלחה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 17:39, 16 בפברואר 2017 (IST)

תודה חנה Hanay על נכונותך לתמוך ולעזור בצורה כה נעימה. תבורכי :) תהלה - שיחה 21:41, 16 בפברואר 2017 (IST)

הנצחת קהילות[עריכת קוד מקור]

עברתי בימים האחרונים על כמה ערכים שנכתבו במסגרת המיזם החשוב להנצחת הקהילות היהודיות, וכעת עולה בדעתי רעיון, וכדלהלן.
אני משער שיש הרבה תוכן שהסטודנטיות מוצאות על עיירות מסוימות אך מנועות מלהעלות את תוכן זה לוויקיפדיה, מחמת תוכן פרטני אי אנציקלופדי. יתרה מזאת, יש תוכן שהן כן סבורות כי ראוי להעלות, אך לכאורה אחר ביקורת עמיתים - יימחק (לא אציג כאן דוגמאות, מסיבות מובנות...). זו בעיה, משום שסטודנטית שאוספת בעמל חומר על ערך כלשהו, מצרה על איבודו ואי הצגתו.
לשם כך, חשבתי שאולי כדאי כי תפתחו באתר המכללה אגף עבור כל ערכים אלו, בהם ירחיבו הסטודנטיות על כל מה שמצאו (כמובן אפשר ורצוי בהחלט אף מחקר ראשוני), ורק מה שאנציקלופדי לגמרי יעלו לוויקיפדיה. היתר יוגש לקוראי ויקיפדיה באמצעות "קישורים חיצוניים", שם תהיה הפניה לדף המוגדר עבור כל ערך. מה דעתך? קובץ על ידשיחה הצטרפו לבעלי הידע בתחומכם - מכפילים את המאה 18:47, 27 בפברואר 2017 (IST)

תודה קובץ על יד, רעיון בהחלט מעניין. צריך לחשוב עליו. כרגע הן בקושי מתמודדות עם הויקיפדיה, אז לא בטוח שכדאי להעמיס עליהן עוד מרחב כתיבה :)
הן לאט לאט מבינות למה הכוונה בכתיבה אינציקלופדית, ומשתפרות - זו הייתה הכוונה. יש כאן את הנושא החשוב של בידוד העיקר מהטפל, משהו שלא רע שהן תלמדנה.
כדי לנסות להתמודד עם המחסור בהיבט האישי והרגשי, כפי הנראה הן תוכלנה לשלב זאת בתערוכה ובהצגת הערכים בקורס, סביב יום השואה. אבל נראה. תודה לך. תהלה - שיחה 22:49, 27 בפברואר 2017 (IST)

ברכת ברוך הבא/ברוכה הבאה[עריכת קוד מקור]

שלום תהלה, שימי לב שנהוג כאן לברך משתמשים חדשים באמצעות {{בה}}, מטרת העניין היא להפנות אותם גם לדפי העזרה ומדריכי העריכה השונים. להבא כשאת מברכת סטודנטים מהקורס שלך השתמשי גם בתבנית זו. אם תרצי להוסיף משהו לאחר התבנית תוכלי לכתוב {{בה|ללא}} ואז להוסיף מה שתרצי. כמובן לא לשכוח לחתום בסוף. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • ט' באדר ה'תשע"ז • 16:13, 7 במרץ 2017 (IST)

קהילות וכאלה[עריכת קוד מקור]

הי, שמתי לב עכשיו למיזם שלך. תבורכי. שימי לב שבערים שאין עליהן הרבה חומר, עדיף לרכז מתחילה את החומר על יהודי העיר בתוך הערך על העיר. רק כשהערך נהיה ארוך מדי או שהפרק על היהודים ממש לא-פרופורציונלי להיקף המשוער של הערך על העיר, עוברים לערך מורחב. עוד הערונת, בקשר לערך יהדות ברסלאו, הערך מתייחס לקהילה במבט שמכוון לתקופת זמן מאד מסויימת למרות שהוא בעצם מקיף את כל ההיסטוריה שלה. תוכלי לשים לב לזה למשל בפרק "אישים בולטים בקהילה", מדובר על אישים בולטים באותה תקופה ולא בכל תולדות הקהילה. גם הדגש ההיסטורי מושם על התקופה הזו עד השואה. ברסלאו הייתה עיר של השכלה יהודית עוד הרבה לפני הרפורמה כמובן, והייתה עיר יהודית עוד הרבה לפני תנועת ההשכלה. החלק הזה חסר מאד בערך ובכך מעוות את הפרופורציה שלו. ביקורת - שיחה 22:45, 16 במרץ 2017 (IST)

תודה ביקורת על תמיכתך, התייחסותך וביקורתך. לא תמיד אפשר לדעת בתחילת העבודה מה יהיה ההיקף של הערך. וקצת מורכב להתחיל לעבוד בתוך הערך על העיר - הרי הן עובדות במרחב הטיוטה במשך מספר שבועות. בנוגע לערך על יהדות ברסלאו, אתה צודק בהחלט. כתבתי אותו בחיפזון-מה, במשך בוקר אחד, רק כפיילוט - כדי לראות אם אני יכולה לחייב את הסטודנטיות שלי בעריכה בויקיפדיה (עד אז לא היה לי ניסיון בזה). כנראה שחסרונותיו עולים על יתרונותיו. אוריד את הכיתוב לסטודנטיות בדף הקורס, שהציג אותו כמעין דוגמה ראשונית בשבילן. אך לערוך אותו אין לי מספיק פנאי ופניות כעת. תודה לך על שהארת את עיניי, תהלה - שיחה 23:29, 16 במרץ 2017 (IST)
Face-smile.svg יום אחד כולנו נצא לפנסיה ואז ויקיפדיה תראה כמו שצריך... ביקורת - שיחה 23:43, 16 במרץ 2017 (IST)
כמחווה למיזם, יצרתי את הקהילה היהודית בווילנה, זה ערך בבנייה, אבל אולי דווקא משום כך יהיה ניתן להשתמש בו כדי לתת דוגמה למי שצריך על תהליך בנייה של ערך כזה. ביקורת - שיחה 15:57, 2 באפריל 2017 (IDT)
תודה ביקורת! שמחה מאוד לתמיכתך במיזם, בכל דרך שהיא. מקווה שלקראת שנה הבאה אצליח לקדם זאת יותר. מעבירה לכאן את התכתובת שלנו מהדף שיצרת, קהילות שחרבו, כדי להזכיר בעיקר לעצמי את הכיוון הכללי, וכדי שאתפדח יותר אם לא אשקיע בזה - בכל זאת, זה דף המשתמש שלי כאן והמחויבות גדולה יותר קריצה:
ביקורת, שמחה מאוד על התעניינותך במיזם. הכיוון של יצירת רשימת קהילות שחרבו נשמע לי חשוב ומשמעותי מאוד. מציעה, אם נראה לך, שנרכז הכל בדף אחד - כך יהיה יעיל יותר. אתה מוזמן לעשות כרצונך בדף המיזם, אפשר להוסיף שם לשונית של רשימת ערכים לכתיבה.
כאן המקום להוסיף, שאני מעוניינת להרחיב את המיזם מעבר למסגרת המצומצמת של הקורס. הכיוון כרגע הוא לנסות להוביל לתיעוד מקיף ורציני בויקיפדיה של קהילות יהודיות שחרבו בשואה, וגם של תפוצות יהודיות נוספות שאינם קיימות כיום בצורתן המקורית; כאשר נראה לי שהדרך הטובה ביותר תהיה לשלב זאת בעיקר בתחום עבודות השורשים שעושים תלמידי בית ספר - כאשר ניתן להציע למורים אפשרות הצגת הכתיבה בויקיפדיה כחלופה לתלמידים המצטיינים יותר. הייתי רוצה שהכתיבה תתנהל בצורה שיתופית על בסיס הממשק של ויקיפדיה, כאשר תלמידים מכל רחבי הארץ - ואולי גם מכל העולם - יוכלו לעבוד בשיתוף פעולה על הערך של קהילת המוצא של משפחתם. נראה לי שזה עשוי להעשיר מאוד את חווית עבודת השורשים בבית הספר, שגם כך מושכת במקרים רבים את התלמידים להשקיע בה, וכך הם יוכלו ליצור משהו שיש לו משמעות גם לזיכרון הציבורי. כמובן שצריך לבנות מבנה עבודה ברור, ותמיד כדאי לשלב כאן תחרות נושאת פרסים לתלמידים המשתתפים. מה דעתך? תודה, שבוע טוב, תהלה - שיחה 10:47, 26 במרץ 2017 (IDT)
רעיון נהדר. מקום טוב להתחיל בו הוא רשימת ספרי ה'יזכור' באתר ספריית העיר ניו יורק. ביקורת - שיחה 11:06, 26 במרץ 2017 (IDT)

לתשומת ליבך[עריכת קוד מקור]

הכתיב המקובל בויקיפדיה הוא "הוא", "היא", "הם". ולכן יש להעדיף זאת על פני "הינו", "הינה" וכו'. תודה על כל תרומותייך הרבות. eli - שיחה 21:25, 29 במרץ 2017 (IDT)

תודה לך eli ! זו אכן כתיבה מובנת יותר. אפילו לא שמתי לב לנטייה שלי לכתוב כך, לפני שהערת כאן את תשומת לבי. אקח זאת לתשומת לב, גם באופן כללי נראה לי שיש משהו חיובי בכתיבה פשוטה וקריאה יותר. תודה. תהלה - שיחה 21:30, 29 במרץ 2017 (IDT)
זו לא פשוטה יותר אלא טעות, וכמאמר האקדמיה ללשון "שימוש זה הוא הגבהה מלאכותית של הסגנון שלא לצורך ושלא כהלכה". ביקורת - שיחה 21:59, 29 במרץ 2017 (IDT)
הערותיכם כאן הן דוגמה מצוינת ליתרונות הלמידה והכתיבה השיתופיים במרחב הוויקיפדי. תודה לכם! תהלה - שיחה 22:07, 29 במרץ 2017 (IDT)
תודה גם לךFace-smile.svg והמון הצלחות בהמשך תרומותייך הרבות! בברכה: eli - שיחה 22:46, 29 במרץ 2017 (IDT)
טיפ המלצה: וק:ל, ובמקרה זה - וק:ל#שימוש באוגד – הוא, הנו, והקישור למאמר באקדמיה (מתוך הדף הנ"ל): [1]. מצטרף לתודות ולאיחולי ההצלחה. קובץ על ידשיחה הצטרפו לבעלי הידע בתחומכם - מכפילים את המאה 14:33, 30 במרץ 2017 (IDT)
דף מצוין, תודה על הקישור. תהלה - שיחה 16:18, 2 באפריל 2017 (IDT)

שרה שנירר[עריכת קוד מקור]

אני מקווה שזה בסדר מבחינתך. כאן היה ראוי לציין מספר עמוד לספר. תודה. קובץ על ידשיחה הצטרפו לבעלי הידע בתחומכם - מכפילים את המאה 15:49, 2 באפריל 2017 (IDT)

קובץ על יד, בספר שציינתי כמקור כתוב שבית יעקב הראשון הוקם על ידה בשנת 1918. ייתכן שבמקור כלשהו תורגם לשנה העברית באופן אוטומטי, וכך נוצרה הטעות; או שהספר לא דייק, זה אפשרי מכיוון שלא מדובר במקור ראשוני. האשה היהודיה בסבך הקדמה, עמ' 54. תהלה - שיחה 15:55, 2 באפריל 2017 (IDT)
איך כל כך מהר הוספת גם את ההפניה המדויקת לתוספת השנייה שהוספתי לערך? Face-smile.svg תהלה - שיחה 16:19, 2 באפריל 2017 (IDT)
פשוט מאוד. בעקבות ציונך, פתחתי את הספר וראיתי כי אכן, נכתב שם "בשנת 1918 היא פתחה את בית הספר "בית יעקב" הראשון". המשכתי הלאה כמה שורות, וציינתי גם את המקור השני. להקל על הקורא את מציאת הדברים. Face-smile.svg קובץ על ידשיחה הצטרפו לבעלי הידע בתחומכם - מכפילים את המאה 16:26, 2 באפריל 2017 (IDT)
אז אכפת לכם שאעלה את הדוקטורט שלי לוויקיפדיה, ונתקן אותו כולנו ביחד? נגמור זאת תוך חמש דקות, להערכתי... במקום זאת אני עובדת על זה לבד, ומקורות שנתקלת בהם בדרך - הופ לוויקיפדיה. ולדוקטורט - שום כלום. איך אפשר להתקדם ככה? Face-smile.svg תהלה - שיחה 16:32, 2 באפריל 2017 (IDT)
דווקא זה רעיון בכלל לא רע. זה אמנם ייקח זמן עד שהערך יקבל מספיק ביקורת עמיתים, אבל לך זה יכול רק להועיל, ולוויקיפדיה כולו רווח. הבעיה היא שכאשר תגישי את הדוקטורט יפסלו אותו משום שהוא נלקח כולו מוויקיפדיה... חחח קובץ על ידשיחה הצטרפו לבעלי הידע בתחומכם - מכפילים את המאה 16:39, 2 באפריל 2017 (IDT)

קובץ:ויקישטעטל לוגו.jpg[עריכת קוד מקור]

שלום תהלה, ראיתי שהעלית גירסה חדשה של הקובץ, באיזה גופן הלוגו משתמש עכשיו? כדאי לציין זאת בתיאור. אם הגופן עכשיו הוא חופשי, אז אני צריכה לשנות את מצב האישור ממצב השהיה למצב סופי. חנה Hanayשיחהעבירות שבין אדם לחברו - אין יום הכיפורים מכפר 17:43, 2 באפריל 2017 (IDT)

קודם כל נכנסתי לסיומת של החתימה שלך - יפה וחשוב מאוד להדגיש את המצוות של בין אדם לחברו Face-smile.svg
הגופן הוא "שופר", שהבנתי מגיאה שהוא בסדר. לא ידעתי היכן לכתוב זאת, כתבתי רק בהסבר לעדכון הגרסה. תודה, תהלה - שיחה 17:55, 2 באפריל 2017 (IDT)
או קי, אני אוסיף בתיאור. חנה Hanayשיחהעבירות שבין אדם לחברו - אין יום הכיפורים מכפר 17:57, 2 באפריל 2017 (IDT)
תודה רבה חנה. תהלה - שיחה 18:18, 2 באפריל 2017 (IDT)

ביכורים[עריכת קוד מקור]

שלום תלם, ותודה על תרומתך לוויקיפדיה. אין ספק, שמים לב לפעילות האינטנסיבית שלך כאן בזמן האחרון.

רציתי להזמין אותך להשתתף במיזם "ויקיפדיה:ביכורים", המארח פעם בחודש ויקיפדים בשנה הראשונה לפעילותם, ונותן להם במה להציג את עצמם. נשמח מאוד אם תרצי להשתתף ולכתוב כמה מילים, למשל על תחומים בהם את תורמת בוויקיפדיה, על צעדייך הראשונים וחוויית ההתאקלמות כאן ואולי הערות על כך, תכנונייך להמשך, אולי נושא שהיית רוצה לקדם ולשתף את הקהילה לגביו - הבמה שלך, כל מה שנראה לך מתאים. אפשר להסתכל בדף המיזם ולקבל השראה מוויקיפדים קודמים שהשתתפו.

אם מתאים לך, תוכלי לכתוב טיוטה בדף משתמש:תלם/ביכורים. אשמח לסייע בכל שאלה והערה.

אז מה דעתך?... Face-smile.svg

בברכה, אופק כחול - ביבר הזכוכית 01:47, 13 באפריל 2017 (IDT)

תודה על הצעתך אופק כחול! מניחה שיהיה לי במה לשתף, על אף שמבחינות מסוימות מרגישה ש'הרגע נכנסתי'. השאלה היא, עד מתי תרצי שאכתוב? אני בתקופה מעט עמוסה, ובעוד כשבועיים אסיים חלק גדול מפרויקט שקשור גם לוויקיפדיה כאן, ומאמינה שמאוד יתאים לי לשבת להרהורים של סיכום ותובנות לעתיד... יתאים? תהלה - שיחה 10:38, 13 באפריל 2017 (IDT)
תודה על ההיענות! מדי חודש מתפרסם גיליון חדש של ביכורים, כך שאפשר לקבוע שתכתבי במאי כשיתפנה לך זמן והקטע יתפרסם ב-1 ביוני. מתאים לך? אופק כחול - ביבר הזכוכית 12:13, 13 באפריל 2017 (IDT)
נשמע בסדר גמור, אשמח לתזכורת. תודה וחג שמח, תהלה - שיחה 12:28, 13 באפריל 2017 (IDT)
אין בעיה, חג שמח אופק כחול - ביבר הזכוכית 13:49, 13 באפריל 2017 (IDT)
מקווה שהפרויקט עבר בכיף. יתאים לך לכתוב החודש? אופק כחול - ביבר הזכוכית 21:44, 6 במאי 2017 (IDT)
עבר נפלא! בשמחה אופק. וכל הכבוד על העיסוק במיזם. נהדר להעניק במה לעורכים חדשים. ראיתי שהחודש כתב אם אינני טועה גם תלמיד תיכון - זה מקסים! תודה לך, תהלה - שיחה 10:37, 8 במאי 2017 (IDT)
היי תהלה, יש עוד כשבוע עד לסוף החודש, תהיה לך אפשרות להעלות טיוטה בקרוב? תודה רבהFace-smile.svg אופק כחול - ביבר הזכוכית 11:40, 23 במאי 2017 (IDT)
הי אופק, אל דאגה: אם אמרתי, אכתוב החודש. אומנם עוד לא הגעתי לזה, אבל לא שכחתי. בכל מקרה, לא נראה לי שאכתוב בדף הטיוטה, אלא רק אעתיק לשם. המשך יום מצוין, תהלה - שיחה 11:57, 23 במאי 2017 (IDT)
ראית אופק? זה בסדר? חג שמח :) תהלה - שיחה 09:31, 30 במאי 2017 (IDT)
תודה על כתיבתך, ההשקעה בהחלט ניכרת! זה מצוין, רק הצעה טכנית: מאחר והקטע מיועד להתפרסם בויקיפדיה:ביכורים, הוא יכנס לשטח מצומצם יותר וכמות התמונות שנראית כעת מתאימה, עלולה להאריך מאוד. אשמח אם תשקלי צמצום של התמונות. שוב תודה על ההשקעה בקטע וחג שבועות שמח Face-smile.svg אופק כחול - ביבר הזכוכית 14:23, 31 במאי 2017 (IDT)
הי אופק, יום חופש לילדים היום אז לא כ"כ מצליחה להגיע למשהו, תורידי אם לא ייכנס מה שנראה לך. תודה ויום נעים :) תהלה - שיחה 10:27, 1 ביוני 2017 (IDT)
הורדתי אחת... אחרי שתסדרי את הדף אם יהיה צפוף מדי, אפשר להוריד עוד. לא חישבתי לעימוד הצר של ביכורים. תהלה - שיחה 13:50, 1 ביוני 2017 (IDT)
בוקר טוב אופק, ראיתי שהעלית את הדף לביכורים. רציתי לשאול, יש לי אפשרות לערוך ולהוסיף תיוגים כעת בדף? לא רציתי לתייג כשהיה בטיוטה, אבל עכשיו כדאי... מלבד זאת, אם זה לא קריטי אשמח שתחזירי את התמונה של הסטודנטיות, זה סוג של פרגון להן. אם מאוד צפוף אוריד תמונה אחרת. יום מצוין, תהלה - שיחה 10:57, 4 ביוני 2017 (IDT)
כן, אין בעיה, ראיתי שטיפלת בזה בינתיים. אשמח אם תוכלי להוריד תמונה אחרת במקום. תודה והמשך ערב טוב, אופק כחול - ביבר הזכוכית 23:03, 4 ביוני 2017 (IDT)

קובץ:Ayagordonoy.jpg[עריכת קוד מקור]

Control copyright icon.svg
שלום,

העלית לוויקיפדיה תמונה שרישיונה הוא, על-פי הגדרתך, "שימוש הוגן", למרות שעל פי כללי ויקיפדיה העברית, התמונה לא יכולה להיות מוצגת בסטטוס זה. ניתן לעשות בה שימוש במיזם רק אם היא תמונה חופשית. לפיכך, אם התמונה אכן מתאימה להגדרה "חופשית", יש לתקן את הרישיון שנלווה לתמונה ולהחליפו ברישיון חופשי.
אם אינך בעל זכויות היוצרים, יש לשלוח את אישורו של בעל הזכויות המתיר להעלות את התמונה ברישיון מתאים לוויקיפדיה, על פי הנוסח המופיע בדף ויקיפדיה:OTRS תחת הכותרת "הצהרת הסכמה לכל הבקשות", לכתובת: permissions-he@wikimedia.org, שכן ללא אישורו התמונה תימחק.
לסיוע נוסף, ניתן להמשיך את השיחה כאן, בדף שיחתי או בדלפק ייעוץ זכויות יוצרים.

תודה, חנה Hanayשיחהחג פסח שמח ואביבי 08:31, 15 באפריל 2017 (IDT)

שלום חנה Hanay, לא הבנתי מדוע התמונה לא יכולה להיות בשימוש הוגן. מקובל להעלות תמונה אחת של הדמות, גם אם איננה בשימוש חופשי. בכל מקרה, המצולמת אישרה לי להשתמש, וכרגע עוד לא הצלחתי ליצור קשר גם עם הצלמת. חג שמח, תהלה
תהלה, צר לי אבל לא ניתן להעלות תמונה אישית של נשוא ערך בשימוש הוגן, אלא אם הוא נפטר. "המקובל" שלך אינו מקובל. עושים זאת לגבי אמנים שנפטרו, מעלים צילום של יצירה אחת בשימוש הוגן, אבל כאן קבלת את אישורה ליצירות שלה, אז מה הבעיה לקבל אישור גם לתמונתה? אם היא אישרה לך להשתמש בתמונה ברישיון חופשי, אז תשני את הרישיון ותדאגי לשלוח אישור OTRS. בהצלחה. חנה Hanayשיחהחג פסח שמח ואביבי 09:49, 16 באפריל 2017 (IDT)
אישור כזה כבר שלחתי. הבנתי שצריך אישור גם מאת הצלמת. האישור ששלחתי היה מאת המצולמת. חג שמח, תהלה - שיחה 11:06, 16 באפריל 2017 (IDT)

הערכה[עריכת קוד מקור]

שלום לך, התגלגלתי לדף ויקיפדיה:ויקישטעטל (אל תשאלי איך). מאוד מרשים, תודה רבה לך על תרומותיך. שמח שאת כותבת כאן. מתניה שיחה 21:37, 6 במאי 2017 (IDT)

תודה לך מתניה. גם לשים לב, וגם לפרגן - זה לא מובן מאליו, וזה גם אחד הדברים החשובים ביותר. ייתכן שאבקש ממך עזרה ותמיכה בהמשך הדרך, אני מבינה שכל ענייני התקשוב נחשבים לתחום הידע שלך, בין שאר הדברים. מזהירה מראש קריצה יום טוב, תהלה - שיחה 17:46, 10 במאי 2017 (IDT)
מוזמנת תמיד. מתניה שיחה 22:25, 10 במאי 2017 (IDT)

העלאה של שפע קבצים מהמצגת ברישיון בשימוש הוגן לשימוש בויקיפדיה:ויקישטעטל[עריכת קוד מקור]

שלום תהילנ, טני מאד מצטערת אבל הקבצים שהעלית כדוגמת קובץ:שואה, שורשים וזיכרון, מצגת סיכום, שקופית5.JPG וקבצים נוספים, אינם מתאימים להגדרה של שימוש הוגן. אם את רוצה לתרום את המצגת שיצרת ברישיון חופשי לוויקיפדיה אז זה אפשרי, אבל אין כאן כל שימוש הוגן. את יכולה להעביר את המצגת לסטודנטים לא דרך הוויקיפדיה.

בנוסף במצגת מופיעה תמונה שבה לא צוין בכלל מה מקורה מי היוצר שלה ומהם זכויות היוצרים עליה, וזה גם בעיה. אני מאד ממליצה שתתייעצי בנושאי רישיונות וזכויות יוצרים תמונות וקבצים לא סטנדרטים לפני שאת מעלה אותם. אני אסמן קובץ אחד למעקב, אבל אם לא יתוקן הרישיון של הקבצים, ולא תטופל בעיית התמונה (שזיהיתי, אולי יש נוספות), הקבצים יימחקו. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 09:32, 9 במאי 2017 (IDT)

הי חנה Hanay, מה שלומך? תהיתי מתי שוב ניפגש Face-smile.svg
רציתי להעלות את המצגת, גם לשימוש הסטודנטיות וגם לשימוש מורים שעשויים להתעניין בנושא. אין לי בעיה להעלותה בשימוש חופשי, רק חששתי מעניין זכויות היוצרים. אם הקובץ נוצר בשנת 1923 בישראל ולא ידוע מי היוצר, זה תקין לשימוש חופשי?
אם לא, אשמח לדעת מה הבעיה להעלות זאת כשימוש הוגן לדף הקורס. כנראה לא הבנתי משהו. אשמח שתסבירי לי, שאדע להבא.
תודה רבה, תהלה - שיחה 17:35, 10 במאי 2017 (IDT)
שלום תהלה, הנה התהייה שלך קיבלה תשובה Face-smile.svg. הוויקיפדיה הוא מיזם של תוכן חופשי וככזה הוא שואף שכל תוכן המועלה בו, יהיה ברישיון חופשי. יש מקרים מאד ברורים בהם ניתן להעלות קבצים ברישיון בשימוש הוגן בוויקיפדיה העברית, ומצגת הדרכה לסטודנטים אינה אחת מהן. לידיעתך בוויקיפדיה הגרמנית, המדיניות היא מחמירה יותר בנושא שימוש הוגן, ושם לא מועלה אפילו לא קובץ אחד ברישיון זה.
להלן דוגמאות למצגות בנושא הדרכת סטודנטים שהועלו ברישיון החופשי של ויקיפדיה לוויקישיתוף וקובץ פלייר.
  1. קובץ:Wikipedia – Everything that you want to know and did not dare to ask.pdf
  2. קובץ:הדרכה טכנית בכתיבה בויקיפדיה - מיזם אוניברסיטת חיפה.pdf
  3. קובץ:פלייר תחביר ויקי - איך לערוך בויקיפדיה-.pdf
לגבי הקובץ של התמונה, כל תמונה שצולמה בישראל עד ה-31 בדצמבר 1966 אפשר להעלותה ברישיון {{PD-Israel}}, ותאריך זה משתנה אחת לשנה ביום נחלת הכלל שבו מתווספת שנה. ב-1 בינואר 2018, כל הקבצים שצולמו בשנת 1967 (מלחמת ששת הימים, שחרור ירושלים ועוד) אפשר יהיה להעלות ברישיון זה, כי זכויות היוצרים בישראל יפוגו. תני לי קישור לקובץ הספציפי (אם הוא נמצא בוויקיפדיה) או במקום בו הוא נמצא, ואני אנחה אותך מה לתקן במצגת ולציין תחתיו. זה צריך להיעשות ללא כל קשר אם המצגת מועלית לוויקיפדיה או לא.
אני מקווה שההסבר הארוך שלי הבהיר את הנושא. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 03:07, 11 במאי 2017 (IDT)
תודה על ההסבר המפורט חנה Hanay. אם הבנתי נכון, הרי שאין בעיה להעביר את הקבצים לשימוש חופשי. הם נוצרו לפני השנה שציינת. אבל אינני יודעת אם אצליח לתקן את הקבצים. קצת הסתבכתי בענייני שינוי הגדרת זכויות יוצרים לאחר העלתם. אשמח מאוד לעזרתך, אם אפשרי מבחינתך. מדובר ב-11 קבצים, שמוצגים כמצגת בדף הקורס: ויקיפדיה:ויקישטעטל. תודה לך על כל הסבלנות והתמיכה באווירה טובה, שבת שלום, תהלה - שיחה 11:14, 11 במאי 2017 (IDT)
לא עברתי על כל המצגת, אם מופיעות בה תמונות נוספות, אז צייני אותן כאן, ואתן לך מידע כיצד לתקן בתוך המצגת. חובה לתת קרדיט נכון בתוך הטקסט במצגת, לא רק לשנות את הרישיון של המצגת. כי התמונות הן חופשיות ואת המצגת מעלים ברישיון מסוג {{Cc-by-sa-4.0}}. כך שבכל מקרה תצטרכי לתקן את המצגת ולהעלות מחדש. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 11:21, 11 במאי 2017 (IDT)
תהלה, לא ענית לי, אני מצטערת אבל אצטרך למחוק את הקבצים האלה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 14:37, 12 במאי 2017 (IDT)
הי חנה Hanay, סליחה לא שמתי לב שכתבת לי. כל התמונות והקבצים הם עד השנה שכתבתי לך, 1923. בשתים מופיעות תמונות, ובאחרות צילומים של יומן. למה הכוונה לתקן בתוך המצגת? לא מעדכנים זאת בהגדרות של הקובץ? תהלה - שיחה 14:59, 12 במאי 2017 (IDT)
תהלה אני מסבירה שוב: אני מבקשת קישור לכתובת האינטרנט של כל תמונה ותמונה שנמצאת במצגת כדי שאבדוק את התמונות. אם התמונות בוויקיפדיה אז תני לי קישור לכתובת בוויקיפדיה. אם מחוץ לוויקיפדיה, תני קישור לכתובת זאת הרי לקחת את התמונות ממקום כל שהוא. אני מבקשת את המקור. לאחר שתתני לי את המידע נמשיך משם.
אבל תזכרי שהפניה המקורית שלי אליך נעשתה ב-9 במאי, והכללים שבהם אני פועלת הוא שלאחר שבוע אם אין פתרון, הקבצים נמחקים. היום כבר ה-12, אני לא מעוניינת לגרור את הנושא מעבר לשבוע ואין גם סיבה לכך. כל שאת צריכה לעשות, הוא לתת לי תשובה מסודרת כפי שביקשתי ממך. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 15:37, 12 במאי 2017 (IDT)
הי חנה Hanay, התמונות לא מהרשת, זוהי סריקה מארכיון החינוך. כאמור, ידוע לי שהן צולמו ב-1923 בישראל. תודה, תהלה - שיחה 12:51, 14 במאי 2017 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

תהלה, התמונות צריכות להיות מועלות כמו כל תמונה שמועלית, עם מקור של התמונה עם כל הפרטים, לאחר מכן אפשר להוסיפן למצגת. איני יודעת היכן התמונות צולמו, ולכן לא אתייחס לנושא האם זכויות היוצרים פגו. במצגת עצמה יש לציין בתוכה את מקור התמונות עם קרדיט וציון שזכויות היוצרים פגו (בהנחה שזה נכון), לך אין זכויות יוצרים על התמונות האלה בתוך המצגת, ונושא זה צריך להיות ברור בתוכה.

לצערי איני מצליחה להתקדם אתך בברור הזה, אני לא מקבלת תשובות מלאות, ועלי לשאול שוב ושוב. כל קבצי המצגת יימחקו. תסדירי את נושא התמונות האלה קודם, ואת המצגת תוכלי להעלות לאחר מכן רק ברישיון מסוג CC-BY-SA.

צר לי שלאחר כל העזרה שהגשתי יחד עם גיאה לך ולפרויקט, תוך גילוי גמישות מיוחדת, אני מקבלת ממך תגובות כאלה וחוסר שיתוף פעולה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 13:42, 14 במאי 2017 (IDT)

תו כדי מחיקת הקבצים ראיתי שהמצגת והשקופיות כללו צילומים של היומן של דוד אידלסון שנפטר ב- 10 בנובמבר 1954. זכויות היוצרים על הטקסטים שלו יפוגו רק ב-1 בינואר 2025. ואין הצדקה להעלות את הטקסטים האלה בשימוש הוגן גם לא לערך, בוודאי לא לדף המיזם חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 14:47, 14 במאי 2017 (IDT)
חנה, נראה לי את מגזימה, אני לא רואה כאן חוסר שיתוף פעולה של תהלה. נראה לי, אנחנו, האנשים שלא מתמצאים בוויקישיתוף ובכללי זכויות יוצרים, לא מבינים מה בדיוק את מבקשת כיוון שאת כותבת בצורה לקונית המובנת ליודעי ח"ן כמוך. אולי נסי להסביר ביתר פירוט כמו לסטודנט חדש לחלוטין? בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • י"ט באייר ה'תשע"ז • 19:16, 14 במאי 2017 (IDT)
מלא כל הארץ כבודי , אינך יודע את כל הסיפור, איני מגזימה, היו לי שיחות טלפון אישיות רבות עם תהלה והנושא הוסבר לה שוב ושוב. אני לא חושבת שהיה עורך בוויקיפדיה שקיבל כל כך הרבה הסברים אישיים בנושא בשיחות טלפון רבות, בהסברים דרך OTRS ועוד. תהלה מתמצאת מצוין, אבל בחרה לא לענות לי באופן מלא ולגרור את הנושא. גם את זמני יש לכבד. יכולתי למחוק את הקבצים מידית ולחסוך לי את כל התכתובת הארוכה הזאת, בחרתי לאפשר לתהלה מתוך רצון טוב לסייע, לתקן את שנדרש, תהלה בחרה לפעול בדרך שבה פעלה. כדאי להתמצא בנושא לפני שנוזפים במישהו. בטוח שתגובות מהסוג שהגבת כאן, והדרך בה תהילה בחרה לפעול, יגרמו לי בפעם הבאה לפעול כמו בוויקישיתוף. שם נותנים תבנית אזהרה ולאחר זמן מוחקים. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 19:23, 14 במאי 2017 (IDT)
מתנצל על תגובתי הקודמת, לא ידעתי על הפניות הנוספות, מכיוון שכאמור הם נעשו מחוץ לאתר. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • י"ט באייר ה'תשע"ז • 20:53, 14 במאי 2017 (IDT)
הי חנה Hanay. ראיתי שמחקת את הקבצים - אין בעיה, אני מבינה שלא הייתה דרך להשאירם. בנוגע להסברים והזמן שהקדשת - תמיד אודה לך ולגיאה על סבלנותכם ותמיכתם בסטודנטיות ובי. זה היה חשוב ביותר, ותרומתכם לפרויקט הייתה רבה. כך גם ההסברים שנתת לי באופן אישי לגבי העלאת תמונות, וסייעו לי רבות להבין את המערכת.
בנוגע לחוסר ההבנה שלי כאן - על אף הסברייך, לא הבנתי הכל. לצערי יש לי כנראה לקות תפישתית קטנה בנוגע לזכויות יוצרים, להעלאת תמונות, לוויקישיתוף וכל השאר. צר לי על העובדה שהקדשת מזמנך יותר משתכננת או רצית. בעניין שכאן, לא כל כך הבנתי מלכתחילה מה הייתה הבעיה - חשבתי שאפשרי להעלות קבצים מסוג זה בשימוש הוגן, וכאשר הבנתי שזה בלתי אפשרי, ניסיתי לבדוק האם ישנה אפשרות להשאירם לפי כללי זכויות היוצרים. נתתי את המידע שהיה ברשותי במלואו. שוב, צר לי על תסכולך מחוסר ההבנה שלי.
עוד טיפ, שיעזור אולי להבין משתמשים חדשים נוספים: את מצפה לתגובות מהירות, וזה טבעי. אך קחי בחשבון שלא כל המשתמשים נגישים למערכת במשך שעות רבות ביום. אימהות לילדים צעירים, וכן כל אלה שאין להם חיבור לרשת מהנייד, יכולים שלא לראות הודעה בדף השיחה במשך יממה ויותר, בלי כל כוונה להתעלם ממנה. שוב תודה רבה, ויישר כוח על כל עבודתך המסורה! תהלה - שיחה 21:36, 14 במאי 2017 (IDT)
ומלא כל הארץ כבודי, בין אם ראית את 'כל התמונה' ובין אם לא, אני רואה בעין יפה את שאיפתך להוביל להבנה בין ה'צדדים'. תמיכה כזו חשובה מאוד לוויקיפדים בתחילת דרכם. יישר כוח, תהלה - שיחה 21:36, 14 במאי 2017 (IDT)
תהלה, אם כדבריך למרות כל ההסברים הרבים שניתנו לך את עדיין לא מבינה את הנושא כמו שצריך, אז מה יותר פשוט מאשר לענות בצורה מדויקת לשאלות המכוונות שלי שכל מטרתן הייתה להבין ולעזור לך. איני יכולה לעזור כשאין לי מידע מדויק.
אין לי כל ציפייה שתעני לי מידית, אני כן מצפה שכשאני שואלת שאלה מאד ספציפית, אקבל את התשובה עליה במלואה, ולא אצטרך לחזור שוב ושוב על אותה שאלה. דווקא כמי שלדבריך עדיין אינך מבינה את הנושא, אז עדיף שתבטחי בי ובידיעותיי וברצוני לעזור, בכך שתעני לי במדויק, לא באתי להציק או לטרטר באתי לעזור. אני מציעה שלהבא לפני שאת משקיעה כל כך הרבה מאמץ, אם את רוצה לעלות משהו מסוג חדש שלא נתקלת בו בעבר, שתשאלי ותבררי. רבים עושים זאת באמצעות הדף ויקיפדיה:זכויות יוצרים/שאלות ותשובות. אני מדגישה שוב, זכויות יוצרים על טקסט בישראל אינם כמו זכויות יוצרים על תמונה. בטקסט זכויות היוצרים פגות 70 שנה ממות היוצר ולא 50 שנה מיום צילום התמונה (ממאי 2008, החוק שונה בנושא זה והוא זהה לטקסט) חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 04:43, 15 במאי 2017 (IDT)
זה בסדר גמור חנה Hanay. העיקר שכולם מתכוונים לטוב :) תהלה - שיחה 19:01, 15 במאי 2017 (IDT)

אווה היימן[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום לך,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "אווה היימן" ולא ערכת אותו מזה זמן מה. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, בריאן - שיחה 11:23, 16 במאי 2017 (IDT)

היי בריאן. לתומי חשבתי שאצליח לסיים את הערך, ואני רואה שקשה לי בימים אלה למצוא זמן לכך. אוכל להשאיר את התבנית עד לסוף השבוע, בתקווה שאצליח להגיע לזה? תודה, שבוע טוב, תהלה - שיחה 09:30, 21 במאי 2017 (IDT)
ודאי. אם נניח אני רואה בשבוע הבא שלא טיפלת, אוכל להסיר את התבנית? אל תשכחי שגם ללא התבנית, את יכולה לערוך מתי שאת רוצה. בריאן - שיחה 09:33, 21 במאי 2017 (IDT)
סגרנו :) תודה לך ויום מצוין, תהלה - שיחה 09:38, 21 במאי 2017 (IDT)

קרדיט למיזם ויקישטעטל[עריכת קוד מקור]

שלום תהלה, התבניות שהוצבו בראש הערכים הוסרו/יוסרו מחמת שעבר כבר הזמן הנקוב לסיום העריכה. אפשר ואף רצוי להציב בדף השיחה של הערכים תבניות המודיעות כי הערך נעשה במסגרת המיזם. שבת שלום. קובץ על ידשיחה הצטרפו לבעלי הידע בתחומכם - מכפילים את המאה 12:16, 9 ביוני 2017 (IDT)

תודה על הרעיון קובץ על יד. עוד לא יצרתי תבנית. איך עושים זאת? תודה לך על המחשבה, ושבת שלום, תהלה - שיחה 12:42, 9 ביוני 2017 (IDT)
ראי דוגמאות, ששחקי איתם כרצונך עד שתיצרי תבנית לשביעות רצונך. תוכלי גם לפנות לסדנה לגרפיקה. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • ט"ו בסיוון ה'תשע"ז • 13:27, 9 ביוני 2017 (IDT)
מלא כל הארץ כבודי, תודה רבה לך על ההכוונה. אנסה. לוקח לי קצת זמן לקלוט את מגוון האפשרויות הטמונות בניסיונות עיבוד של הקיים. בנוגע לסדנה לגרפיקה, עוד לא הצלחתי להבין איך זה עובד שם: רק מבקשים בקשות, ומומחי גרפיקה מבצעים כפי יכולתם, או שיש שם גם הכוונה מקצועית לרכישת כלים לשיפור הגרפיקה (כפי שמשתמע מהמונח סדנה). תודה, תהלה - שיחה 15:43, 11 ביוני 2017 (IDT)
מבקשים שם בקשות והמומחים מנסים. ייתכן שהמומחים שם מוכנים גם לנסות להכווין מקצועית, אך זאת רק אם תבקשי זאת. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • י"ז בסיוון ה'תשע"ז • 16:43, 11 ביוני 2017 (IDT)

תודה[עריכת קוד מקור]

שלום תהלה. שמחתי להכיר בחמישי האחרון. שמחתי לשמוע על הזכיה שלך בתחרות ולקרוא את הערך היפהפה והמושקע שכתבת. התרגשתי גם מהדברים שכתבת במזנון לאור הסערה. אבנר - שיחה 15:08, 11 ביוני 2017 (IDT)

הי תהלה, מצטרף לדבריו של אבנר. חשוב לי להבהיר , בתור אחד מסיעת המתנגדים, שהבעיה היא לא עם הערך שכתבת - אלא עם תהליך השיפוט. הצעתך הג'נטלמנית במזנון, מלמדת רבות על אופיך והבנתך את המיזם כפרויקט שיתופי. אשריך, ואשרינו. הלוואי ותמשיכי בתרומתך למיזם בלי קשר לתוצאות הדיון, ותודה לך על תרומתך ותגובתך. גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 15:25, 11 ביוני 2017 (IDT)
תודה לכם אבנר וגארפילד. בשל אופיו של הדיון, אשמח אם הוא לא יגלוש לדף השיחה שלי, אלא יישאר במזנון - מקום פחות אישי :) תודה לכם, תהלה - שיחה 15:28, 11 ביוני 2017 (IDT)

"והיה ביום ההוא..."[עריכת קוד מקור]

שינויים חברתיים הם פונקציה של זמן, השינוי הלשוני שאת מדברת עליו יקרה אבל זה לא יהיה כאן ועכשיו. אני חושב שיהיה הרבה יותר חכם להמשיך לדחוף לכיוון, בעדינות, ומאחורי הקלעים, להתאזר בסבלנות ובסוף זה יקרה. בנוסף לזה יש במידה מסוימת חשיבות לכך שהשינויים יתרחשו לאט, גם מצד זה שעל ידי כך השינויים לא יגרמו לאנדרלמוסיה תרבותית, וגם בכך שהשינויים יצליחו להיקבע כחלק אינטגרלי מחיינו, שינויים דרסטים נוטים לא להחזיק מעמד (ע"ע המהפכה הצרפתית). הָאֶלְקֹשִׁישיחה • א' בטבת ה'תשע"ח 18:18, 19 בדצמבר 2017 (IST)

מסכימה בהחלט הָאֶלְקֹשִׁי. זו הסיבה שפתחתי את הדיון. איני כה תמימה כדי שאחשוב שייווצר שינוי מיידי כתוצאה מדיון כזה. המטרה הייתה יותר להעלות זאת למודעות, ונראה לי שזה נעשה (אגב זו הסיבה גם שנמנעתי מלהמשיך להגיב, לא מתוך עוינות או חוסר עניין, אלא כדי לאפשר שיח זורם בנושא ולא 'ויכוח עם מישהו'). מתישהו זה יקרה, כמו דברים רבים אחרים; וכפי שהגדרת כאן בכותרת, יש לגבי זה אפילו נבואה, כך שאנחנו סבלניים... תהלה - שיחה 19:32, 20 בדצמבר 2017 (IST)
מעניין לעניין שלא באותו עניין, אפרופו "יום ההוא". ביקורת - שיחה 20:02, 20 בדצמבר 2017 (IST)
Face-smile.svg תהלה - שיחה 20:05, 20 בדצמבר 2017 (IST)

יד ושם[עריכת קוד מקור]

לצורך כתיבת הערך על יהודי קז'מארוק, אני זקוק לפנקס יהודי סלובקיה של יד ושם, ידוע לך איך אני יכול להשיג אותו? הָאֶלְקֹשִׁישיחה • ג' בניסן ה'תשע"ח 18:44, 19 במרץ 2018 (IST)

אם יש לך נגישות לספרייה זו לא אמורה להיות בעיה. אם אתה ירושלמי הטוב ביותר הוא ספריית יד ושם או הספרייה הלאומית. בספרייה הלאומית הכי נוח - אם אתה לא מכיר, יש שם שעות עבודה מעולות ותמיכה מצוינת. בהצלחה ויישר כוח, תהלה - שיחה 19:11, 19 במרץ 2018 (IST)

חנה קובלסקה[עריכת קוד מקור]

היי... בערך הצרפתי שנת הלידה היא 1899 עם ציון הספר הזה כמקור. אם בא לך לחקור... הנדב הנכון - שיחה 09:29, 5 באוגוסט 2018 (IDT)

תודה הנדב הנכון. הידע שלי בצרפתית לא ממש מאפשר לי לחקור זאת... אני רואה שבערך בגרמנית יש אותה שנת הלידה - 1907, אך גם שם יש ספקות. תהלה - שיחה 18:58, 5 באוגוסט 2018 (IDT)

אטאקי[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב תהלה,

באיחור אופנתי נתקלתי במיזם ויקישטעטל ונפעמתי. יישר כוחך!

בשעתו ניסיתי לחבר ערך על העיירה אטאקי (אנ'), על בסיס ספר זיכרון המצוי ברשותי ומקורות שאיתר דוד גוגל. בעוונותיי חלפו שש שנים מאז ערכתי את טיוטת הערך לאחרונה. התוכלי להציע את הערך לאחת מתלמידותייך?

כמו כן קיימים יישובים יהודיים נוספים באתיופיה אודותיהם חסר ערך, ונשמח אם יזכו לטיפול דומה לזה שהעניקו בת אל והודיה לקהילת יהודי כפר אטגה.

בתודה ובהערכה רבה, ליאור पॣ • י"ט בחשוון ה'תשע"ט • 00:29, 28 באוקטובר 2018 (IDT)

הי ליאור, סליחה שלא הגבתי!

תודה על הפידבק, וכן על ההצעה. כללית אני משתדלת שההצעות תבאנה מהן, ומההיכרות שלהן עם הקהילות - אם דרך המשפחה, ואם בדרך אחרת. אך אם יהיה צורך אבדוק זאת.

תודה רבה לך, ויישר כוחך על יוזמותיך-שלך :) תהלה - שיחה 12:57, 25 בדצמבר 2018 (IST)

מרכז מפנה[עריכת קוד מקור]

Red copyright.svg
שלום,

על פי מדיניות האתר ובהתאם לחוק, אין להעתיק תוכן שמופיע במקורות אחרים ולהעלותו לכאן, אלא אם קיבלת רשות מפורשת בכתב לעשות זאת, או שיצרת את התוכן בעצמך, ולך זכויות היוצרים. הערך מרכז מפנה שערכת חשוד כמפר זכויות יוצרים (ראה/י ויקיפדיה:זכויות יוצרים), שוויקיפדיה מקפידה מאוד על שמירתן. אם התוכן המועתק שייך לך, או אם ברשותך אישור מתאים מבעלי התוכן, יש לפעול על פי ההנחיות בדף ויקיפדיה:OTRS.

המשך תרומה לוויקיפדיה על ידי העלאת חומר שאינו מועתק יתקבל בברכה.

יוניון ג'ק - שיחה 13:47, 29 בינואר 2019 (IST)

הי יוניון ג'ק, זה לא מועתק אלא לחלוטין ערוך. שאבתי משם את המידע הרלוונטי. בברכה, תלם - שיחה 13:54, 29 בינואר 2019 (IST)
יוניון צודק, יש עוד מקום לערוך את התוכן. תוכלי להחזיר לעריכתך ולהמשיך לעבוד. בהצלחה. eli - שיחה 17:26, 29 בינואר 2019 (IST)
הי eli . דווקא הטקסט ערוך למדי - לא יודעת אם ראית את הטקסט שבאתר המקורי, הוא מנוסח גרוע כך שהיה צריך לעבד מחדש את המשפטים, גם אלה שהשארתי. מהאתר עצמו לקחתי מעט מאוד מידע, והוספתי עליו עוד מעט מידע נוסף. יש להוסיף עוד מידע רב, אבל זה המופיע - בהחלט רלוונטי וערוך. אשמח שיוחזר - ערך חשוב מאוד שאני כותבת מתוך היכרות אישית עם פעילותם ומתוך תחושת שליחות. אשמח להמשיך לעבוד עליו בנחת, וכמובן לתרומתם של עורכים נוספים. אם יש משפט או שניים בעייתיים, אשמח להסבת תשומת לבי אליהם. תודה. תלם - שיחה 22:34, 29 בינואר 2019 (IST)
מאשר לך לבטל את עריכתו. ממליץ לך להציב בראש הערך תבנית {{בעבודה}}. eli - שיחה 22:37, 29 בינואר 2019 (IST)
אוקיי תודה. תלם - שיחה 22:44, 29 בינואר 2019 (IST)

חנה אלונים‎[עריכת קוד מקור]

Red copyright.svg
שלום,

על פי מדיניות האתר ובהתאם לחוק, אין להעתיק תוכן שמופיע במקורות אחרים ולהעלותו לכאן, אלא אם קיבלת רשות מפורשת בכתב לעשות זאת, או שיצרת את התוכן בעצמך, ולך זכויות היוצרים. הערך חנה אלונים שערכת חשוד כמפר זכויות יוצרים (ראה/י ויקיפדיה:זכויות יוצרים), שוויקיפדיה מקפידה מאוד על שמירתן. אם התוכן המועתק שייך לך, או אם ברשותך אישור מתאים מבעלי התוכן, יש לפעול על פי ההנחיות בדף ויקיפדיה:OTRS.

המשך תרומה לוויקיפדיה על ידי העלאת חומר שאינו מועתק יתקבל בברכה.

יוניון ג'ק - שיחה 13:48, 29 בינואר 2019 (IST)

נו באמת יוניון ג'ק, אני רואה שהסרת את שני הערכים הללו. מה גורם לך לחשוב שמדובר בפגיעה בזכויות יוצרים? קרא את הערך בתשומת לב ותראה שיש כאן עריכה משמעותית. התוכן דומה, מכיוון שמדובר באותו האדם ולקחתי את הנתונים הנדרשים משם - אך הנוסח לא מועתק. אני מבקשת ממך להחזיר את הערכים, ואם יש צורך לדעתך בשינויים כלשהם אתה מוזמן להציעם בדף השיחה של הערכים. תודה. תלם - שיחה 13:58, 29 בינואר 2019 (IST)
לא מדובר בתוכן דומה, אלא בתוכן זהה. ברור לכל שעשית Copy&paste. יוניון ג'ק - שיחה 14:00, 29 בינואר 2019 (IST)
אנא ערוך השוואת טקסטים אינטליגנטית, לפני שאתה כותב שזה ברור לכל. לקחתי משם את התוכן הרלוונטי, אותו ערכתי והוספתי עליו. התנהלותך לא כל כך הולמת. אשמח שתחזיר בהקדם את הערכים החשובים הללו, ולא תפריע באמצע עבודה. אתה מוזמן כמובן לסייע ולערוך כרצונך. תלם - שיחה 14:04, 29 בינואר 2019 (IST)
לטעמי, יוניון ג'ק, אין כאן בעיית העתקה. היא ערכה את התוכן מחדש עם שינויים מתבקשים. eli - שיחה 17:25, 29 בינואר 2019 (IST)

קישור למאמר בערך דברי הימים[עריכת קוד מקור]

שלום תלם, ראשית - תודה על תרומותייך.
שנית, העברתי את הקישור למאמר (שלך?) בסיני מהערך דברי הימים לערך שבטי ישראל העוסק בנושא. באופן כללי (הגם שהמצב איננו אופטימלי בשלב זה) אנו משתדלים לקשר בערכי ספרי המקרא למאמרים או ספרים העוסקים בספרים עצמם. עניינים הנוגעים לחלקים מסוימים מתוך הספר, ובוודאי כאשר יש לנושא הזה ערך בפני עצמו. בכל אופן, הצעתי הידידותית היא להכניס תוכן לגוף הערך בהקשר הזה ולא להסתפק בקישור למאמר. כה לחי. יםשיחה • י"ח בטבת ה'תש"ף • 11:57, 15 בינואר 2020 (IST)

תודה על העדכון, ים. אתה צודק, כדאי להטמיע את המידע בערך עצמו. כשתהיה פניוּת אני מניחה שכולנו נעשה עוד הרבה דברים פה :) תלם - בואו להצטרף לוויקישטעטל! 21:53, 15 בינואר 2020 (IST)