פורטל:הומור

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא הומור בוויקישיתוף
P humour.png

הומור הוא תכונה או יכולת של בני אדם, עצמים או מצבים להיות או לעורר תחושות של הנאה, צחוק ובדיחות הדעת אצל אנשים אחרים. הומור יכול להתבטא בכל צורה של תקשורת — מילולית, חזותית ושמיעתית — הגורמת לתגובות כאלו אצל בני אדם. מקור המילה בלטינית, שם שימשה לציון ליחות (מזגי) האדם, ומשם התגלגלה ל-humere הצרפתית וממנה לשאר שפות העולם.


קורט וונגוט הבן

קורט וונגוט הבן (19222007) הוא סופר אמריקאי שיצירותיו, ובהן "בית מטבחיים חמש", "עריסת חתול", ו"ארוחת בוקר של אלופים", משלבות סאטירה, קומדיה שחורה ומדע בדיוני.

וונגוט, שאחת החוויות המשפיעות בחייו הייתה שירותו בצבא ארצות הברית במלחמת העולם השנייה, נפילתו בשבי, וחוויית הפצצת דרזדן בידי בעלות הברית, הצליח לשלב בכתיבתו ראייה הומניסטית עמוקה, וביקורת חברתית המוגשת בסגנונו הייחודי. כתיבתו עוסקת במגוון נושאים, לעיתים אוטוביוגרפיים, לעיתים אפוקליפטיים, ולעיתים אף שילוב של השניים, תוך פריצת גבולות רעיוניים וצורניים.


Chaplin caricature.JPG

החיים הם קומדיה בצילום מרחוק וטרגדיה בצילום מקרוב.איור מתוך הספר בו נראה אדם שוקד על כתיבת ספר.

שלושה בסירה אחת (מלבד הכלב)אנגלית: (Three Men in a Boat (to Say Nothing of the Dog‏] הוא ספר קומדי, שכתב ג'רום ק. ג'רום בשנת 1889 באנגלית. הספר זכה להצלחה, ותורגם לעשרות שפות. לעברית, הוא תורגם לפחות בשישה תרגומים שונים, שהאחרון בהם בשנת 2017 – 128 שנה אחרי שראה אור לראשונה. הספר גם עובד לסרטי קולנוע, סדרות טלוויזיה ותסכיתי רדיו, למרות שכשראה אור לראשונה, אמצעי תקשורת אלו עוד לא היו בשימוש המוני. באופן לא ברור מאליו, החוויות והמחשבות אותן מתאר ג'רום בספרו זה, נותנות לקוראים במאה ה-20 והמאה ה-21, הרגשה, כאילו נכתבו לאחרונה, למרות שנכתבו בתקופה הויקטוריאנית.קטגוריות ורשימות: הומוריסטנים - קומיקאים - קומיקאים יהודים - קומיקאים בריטים - קומיקאים אמריקאים - קומדי סנטרל 100
ויקיפדיה היא אנציקלופדיה המכילה מגוון רחב מאוד של ערכים. בין ערכים אלו ישנם ערכים אנציקלופדיים הקשורים להיסטוריה, אמנות, פוליטיקה ועוד אשר שמם או תוכנם מעלים חיוך על פני הקורא אותם. להלן רשימה של חלקם:


Felix-laff.jpg

רוצים לעזור? הנה כמה משימות שבהן אתם יכולים לתרום:
Nimus-Joy.svg