נתיב אקספרס

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
נתיב אקספרס
Nateevexpress 2009.png
סוג: תאגיד
מוצרים עיקריים: תחבורה ציבורית
www.nateevexpress.com
אוטובוס של החברה בחצור הגלילית

חברת נתיב אקספרס – תחבורה ציבורית בע"מ היא חברה המפעילה קווי תחבורה ציבורית באזורי צפת-נהריה ונתניה-חדרה. החברה מפעילה קווים גם בזכרון יעקב, ומפעילת קווי "נתניה-תל אביב". החברה בבעלות מלאה של חברת הנסיעות והתיירות נצרת. החברה נוסדה בראשית שנת 2001, לקראת פתיחת שוק התחבורה הציבורית בארץ לתחרות. היא הייתה חברת התחבורה הציבורית הראשונה לפעול במסגרת הרפורמה, כאשר השירות באזור נתניה-חדרה נחנך ב-31 בדצמבר 2001. השירות של החברה באזור צפת-נהריה נחנך ב-28 בינואר 2002. לחברה אישור להפעלת גם של נסיעות מיוחדות ושל נסיעות סיור.

בהנחיית משרד התחבורה מפעילה החברה יחד עם חברת "אגד" שירות "חופשי חודשי" במסגרתו נמכרות כרטיסיות המכובדות על ידי שתי החברות.

בשנת 2005 הייתה החברה מעורבת בסכסוך העבודה של חברת "מטרודן" בבאר שבע, כאשר ב-14 במרץ החליט בג"ץ בהרכב בן שלושה שופטים, בראשות הנשיא אהרון ברק, לקבל את עתירת עיריית באר שבע ולאפשר לחברת האוטובוסים "נתיב-אקספרס" להפעיל חלק מהקווים אותם השביתו נהגי "מטרודן" במשך יותר ממאה ימים.

בשנת 2009 נתיב אקספרס החלה להפעיל את הקווים המקשרים בין נתניה, הרצליה ותל אביב, לאחר שמשרד התחבורה החליט להפריט קווים אלה. בנוסף, החברה הציבה מכונות כירטוס לכרטיס החכם "רב-קו", הפועל גם בשאר חברות התחבורה הציבורית בארץ.

ב-2014 איבדה החברה את קווי אשכול נתניה-חדרה שהועברו לחברת קווים ובמקום זה החלה להפעיל את כל קווי צפת וחלק מקווי עפולה (מעפולה לצפת, מעפולה לבני ברק ומעפולה לגבעת המורה).

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא נתיב אקספרס בוויקישיתוף