לגולס

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
אורלנדו בלום כלגולס בסרט

לגולס הוא דמות בדיונית בסדרת הספרים "שר הטבעות", ספרי ההמשך שכתב ג'ון רונלד רעואל טולקין לספרו "ההוביט". בטרילוגיית הקולנוע המבוססת על הספר, משחק את לגולס השחקן הבריטי אורלנדו בלום.

לגולס הוא אלף (בן לילית) ובן למשפחת אצולה. במהלך הסיפור, לגולס מצטרף לפרודו בגינס, אחיינו של בילבו בגינס - גיבור הספר "ההוביט", ואל נציגים ממספר גזעים דמויי אנוש נוספים, למסע להשמדת הטבעת של סאורון - הטבעת האחת. לאורך הסיפור מוכיח עצמו לגולס כבן לוויה חשוב ומועיל, וכן כלוחם אמיץ ויעיל. עקב היותו בן לילית, ראייתו של לגולס חדה ביותר, וכן הוא אמן בשימוש בחץ וקשת. המחשות למיניהן, אפשר למצוא בסדרת הסרטים של פיטר ג'קסון הנקראת "שר הטבעות" ועוקבת אחרי ספרו של טולקין.

במהלך העלילה חל תהליך של התקרבות והתיידדות בין גימלי הגמד ללגולס האלף. בין הגמדים והאלפים שררה איבה בת אלפי שנים, שנולדה בעקבות סירובו של תינגול לתת סילמריל לגמדים. האלפים ראו בגמדים יצורים גסים, חמדנים וחסרי חן ואילו הגמדים ראו באלפים סנובים מתנשאים שלעולם לא יוכלו להעריך גמדים ומה שגמדים אוהבים. תהליך זה מתבטא בידידות ובשבירת דעות קדומות - כאשר גימלי מראה ללגולס שהוא אינו מה שחשב בנוגע לגמדים.


P literature.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא ספרות. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.