אלרונד

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
אלרונד - בגילומו של הוגו ויבינג, בסרטי "שר הטבעות" של פיטר ג'קסון

אלרונד הוא דמות בדיונית מתוך עולם הפנטזיה של הסופר ג'ון רונלד רעואל טולקין. אלרונד מופיע לראשונה ב"ההוביט", ובעל תפקיד משני ב"שר הטבעות", וב"סילמריליון".

רקע הדמות[עריכת קוד מקור | עריכה]

אלרונד נולד בעידן הראשון של ארדה לחצי האלף איארנדיל ולחצי המיא אלווינג (צאצאית של מליאן ותינגול). אלרונד היה גם אחיו התאום של אלרוס, ואביה של ארוון. בתום העידן הראשון ניתנה לאלרונד ולאלרוס אפשרות בחירה בין חיי אלמוות בתור אלפים או חיי תמותה בתור בני אדם. אלרוס בחר בחיי תמותה, הפך לאדם, והיה לאבי גזע נומנור, ואילו אלרונד בחר בחיי אלמוות.

בשנת 1695 לעידן השני, לאחר יצירת טבעות הכוח, בגד סאורון באלפים, על ידי יצירת הטבעת האחת, וניסה לגנוב את שלוש טבעות האלפים מקלברימבור שיצר אותן לבדו. אלרונד נשלח לארגיון (ממלכתו של קלברימבור), במצוות גיל גאלאד (מלך האלפים בארץ התיכונה), במטרה לסייע לקלברימבור להתגונן נגד צבאו של סאורון, אך נכשל: לאחר שארגיון נכבשה סופית בשנת 1697, וקלברימבור נהרג, נמלט אלרונד עם שארית חיל הנולדור וייסד איתם את ריבנדל, שהייתה לימים לאחר ממשכנות בני הלילית המרכזיים בארץ התיכונה.

במלחמת הברית האחרונה היה אלרונד סגנו של גיל גאלאד ונכח בקרב האחרון. לאחר נפילתו של גיל גאלאד בקרב, ירש ממנו אלרונד את טבעת הכוח "ויליה" ("טבעת האוויר").

בשנת 100 לעידן השלישי אלרונד נישא לקלבריאן, בתם של גלדריאל וקלבורן. היא ילדה לו את אלאדאן, אלרוהיר וארוון. במהלך כל העידן השלישי אלרונד סייע לדונאדין שבצפון, ולאחר מפלתה הסופית של ארתדאין הוא סיפק מקלט לפליטיה.

בתום העידן השלישי אלרונד עזב אל מעבר לים לואלינור, יחד עם הטבעת "ויליה".

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]