שיחת משתמש:Ldorfman/ארכיון שנים-עשר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
ארכיון שנים-עשר:
מהמינוי למפעיל עד לעריכה ה-66,666 שלי בוויקיפדיה העברית (לא כולל ניטור, פעולות מפעילי-מערכת וכו') (2 במרץ 2017, 01:00)

בקשת עזרה[עריכת קוד מקור]

תוכל לבקש בשמי מבקורת, שיכנס לדף שיחתי וישוחח עימי בענין חד קרן ובת ים. פשוט אני לא מצליח לערוך את דף השיחה שלו, כנראה בגלל אינטרנט רימון. ואני לא מכיר דרך אחרת להכנס עמו לשיחה. ינון גלעדי - שיחה 00:44, 8 בפברואר 2016 (IST)

בשמחה. הנה אני עושה זאת, גם מבלי להכנס לדף השיחה שלו: ביקורת, התוכל לעשות זאת?
ינון, ניתן "לקרוא" למשתמש מסויים לסור לדף שיחה כלשהו באמצעות מה שמכונה ברשתות חברתיות "תיוג". בוויקיפדיה ניתן "לתייג" משתמש באמצעות כתיבת שם המשתמש שלו. המשתמש שתוייג יקבל על כך התרעה.
אופן התיוג הוא בצורה הבאה: [[משתמש:שם משתמש]]. לדוגמה, כדי לתייג את שם המשתמש שלי, אנא השתמש ב-[[משתמש:Ldorfman]].
יש "לחתום" בכל פעם שמתייגים, כנהוג בוויקיפדיה: באמצעות הקלדת ארבעה סימני טילדה (~~~~). ללא חתימה התיוג לא יבוצע. בברכה, Ldorfmanשיחה 00:49, 8 בפברואר 2016 (IST)
תודה , למדתי משהו. האם זו אופציה חדשה יחסית?? ינון גלעדי - שיחה 00:51, 8 בפברואר 2016 (IST)
Face-smile.svg אני שמח שעזרתי. לשאלתך, התבנית "{{ס:תיוג}}", להסבר על הנושא, נוצרה במאי 2014 וזכור לי שזה היה כעבור זמן מה מתחילת השימוש בה, אז לשאלתך, לא חדש כל כך, אבל העיקר שלמדת להשתמש בה כעת. לילה טוב. Ldorfmanשיחה 00:55, 8 בפברואר 2016 (IST)

האמנם "ויקיזציה"?[עריכת קוד מקור]

ממתי הוספת הפרמטר "שמאל" לקוד המקור של קובץ תמונה נחשבת "ויקיזציה"? — בערך "קונדום" (הבדל). אפילו העורך החזותי מתערב בזה באופן אוטומטי בזמן עריכה, ומסיר את כל המופעים של "שמאל" (בטוח כבר נתקלת בזה). ‏VirtuOZ‏ • שיחה 07:06, 8 בפברואר 2016 (IST)

בוקר טוב עֹז,
האם יש דרך אחרת לקרוא לפעולה שכזו בתקציר העריכה? "ויקיזציה" היא פעולת עריכה טכנית, שאין בה התערבות ממשית בתוכן. זו בדיוק הפעולה הזאת. לגבי עניין עצם ההסרה של מופעי ה"שמאל" מתיאור מיקום התמונות, דווקא לא נתקלתי בזה. לכן, התפלאתי כאשר תוך כדי ניטור, ראיתי את הפעולה הזו שביצעת. ממה שידוע לי, דווקא הוספת "שמאל" נדרשת לצורך התאימות והצגת התמונות באופן תקין בכל הפלטפורמות בהן קוראים בוויקיפדיה. נושאים טכניים שכאלה נתונים לשינויים דחופים בעקבות פיתוחים טכנולוגיים שמכניסה קרן ויקימדיה (יחד עם מתנדביה כותבי הקוד) במדיה-ויקי, אז יכול להיות שכבר לא צריך. אני לא יודע. לי לא יצא לקרוא שכבר לא צריך את זה (אולי פספסתי משהו), כך שכרגע, למרות שלדעתי "שמאל" היא ברירת המחדל בעיצוב התמונה, יש עוד טעם להכניס זאת. לפיכך, עד שלא נקבל אישור לכך שלא צריך לעשות זאת, אנא אל תסיר את הכיתוב הזה בערכים נוספים. אם אני לא מעודכן במשהו, אשמח אם מישהו יחדש (אולי יהיה ראוי לציין זאת אז גם בעדכוני "הפומפייה" של יגאל). אם יהיה צורך להסיר זאת בכל הערכים, ודאי ערן או הקיפוד יפעילו בוט שיסיר זאת באופן אוטומטי מכל הערכים. יום נעים. Ldorfmanשיחה 09:14, 8 בפברואר 2016 (IST)
אין צורך להוסיף "שמאל" לתמונה שמוגדרת כ"ממוזערת", זה ברירת המחדל והמערכת יודעת זאת לבד. אני חושב שזו ההתנהגות של התוכנה מאז ומתמיד, או לכל הפחות מספר שנים. ערן - שיחה 19:32, 8 בפברואר 2016 (IST)
ערן , מצד שני, אם לא מוסיפים את השמאל, אז אין מקום מסודר בתבנית, ומי שלא מנוסה לא יודע להוסיף אותה אם הוא רוצה להעביר את התמונה לימין. אני לא רואה סיבה ללכת להוריד את השמאל בפעולה יזומה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 19:37, 8 בפברואר 2016 (IST)
רציתי להביא לך דוגמה ממוקדת איך העורך החזותי מבצע (ממש כופה) את הפעולה הזו באופן אוטומטי בעת עריכה, אבל לפתע, בכל ערך שניסיתי לערוך, העורך לא נגע בקוד והשאיר את הטקסט (הפרמטר) לנפשו. אני יכול להישבע לך שבעשרות עריכות עד כה ההתנהגות של המערכת הייתה כפי שציינתי בתחילת השיחה הזו, כולל לפחות עד לפני 2-3 ימים. אני מקבל את עמדתה לעיל של חנה Hanay, שאין צורך לנקוט בעריכה יזומה בעניין – מה שקיים קיים, ומה שלא קיים אין צורך להתאמץ ולהוסיפו. ‏VirtuOZ‏ • שיחה 20:57, 8 בפברואר 2016 (IST)

חיפוש - באילו מרחבי שם? (בעקבות דיון ב"מזנון")[עריכת קוד מקור]

לירון שלום.

אם תכנס ל"חיפוש מתקדם" ותקיש על "מתקדם", תראה בתחתית המסך תיבה עם הכיתוב "שמירת הבחירה עבור חיפושים עתידיים". זה מאפשר למשתמשים שונים להגדיר ברירת מחדל שונה מ"ברירת המחדל": למשל, עורך ממשק אולי רוצה לחפש, כברירת מחדל, גם במרחב מדיה ויקי, או עורך שעוסק הרבה בפורטלים ירצה שברירת המחדל בחיפוש תכלול גם את הפורטלים, וכן הלאה. לא בדקתי, אבל בטוחני ש"איפוס העדפות" יאפס (כלומר יחזיר לברירת המחדל הכללית) גם את זה. אם תיכנס לוויקיפדיה מחוץ לחשבון, תוכל לראות את ברירת המחדל לחיפוש: מרחב הערכים בלבד. אם ברירת המחדל הייתה כוללת גם את הטיוטות, זו הייתה בעיה אמתית, אפילו אם היינו מוחקים כל טיוטה בדיוק 90 יום אחרי העריכה האחרונה בה: חיפוש בוויקיפדיה לא צריך לכלול טיוטות, כמו שחיפוש בוויקיפדיה לא צריך לכלול דפי משתמש. בברכה - קיפודנחש 00:37, 9 בפברואר 2016 (IST)

OK. תודה על ההבהרה. יש טעם מבחינתי בהשארה אצלי של הסימון לחיפוש גם בטיוטות. כעת הבנתי בעצם (משהו שהייתי ודאי צריך להגיע אליו לבד) כיצד רואים את התצורה של הקורא הלא-רשום. תודה. אני כמובן מסכים איתך לגבי זה שאם הקוראים היו מחפשים כברירת מחדל גם במרחבי הטיוטה, היתה זו בעיה. Ldorfmanשיחה 00:47, 9 בפברואר 2016 (IST)

כוכב בשבילך![עריכת קוד מקור]

Original Barnstar Hires.png הכוכב המקורי
תודה רבה על הניטור בערך של קורין גדעון בכבוד רב, ויקיפד גאה (שיחה) 07:58, 9 בפברואר 2016 (IST)


תודה. בשמחה. Smile Lirion.svg   חלק מהעבודה הרגילה פה... Ldorfmanשיחה 16:53, 9 בפברואר 2016 (IST)

הסרת קישור בערך אודות ענת דולב[עריכת קוד מקור]

שלום, אשמח לדעת מדוע הוסרה ההפניה לשידור הרדיו ששודר ברשת ב' לזכרה של ענת דולב. הוספתי קישור ישיר להקלטה של שידור שהגיש נתיב רובינזון ברשת ב'. זה הייתה הערה שהתייחסה לפסקה הרלוונטית "רשת ב' שידרה שתי תוכניות לזכרה, בימים ראשון ושני שלאחר פטירתה, במשבצת השידור הקבועה בה הייתה מגישה את תוכניתה" .[1] --Yossipik - שיחה 00:12, 10 בפברואר 2016 (IST)

שלום,
התשובה פשוטה: איננו מקשרים לתכנים ברשתות חברתיות, למעט במקרים מאוד ספציפיים. זה אינו אחד מהם. לו היית מביא קישור לאתר רשות השידור, ההפניה להקלטה היתה נשארת (אני לא יודע אם יש את ההקלטה באתר. אני מציין זאת כדוגמה למקור קביל). Ldorfmanשיחה 00:29, 10 בפברואר 2016 (IST)
Ldorfman, תודה. חשבתי שזו יכולה להיות הסיבה אבל המקור מהימן והפרסום הוא בדף של נתיב רובינזון שגם שידר את התוכנית ברשת ב'. בדף של רויטל עמית צירפתי קישור ישיר לסרטון שהעלה קובי מנורה שצילם את פרישתה של רויטל עמית ושם לא הסבו את תשומת ליבי לעניין. אשמח לדעת מה כן קביל מבחינת הקישורים לרשתות החברתיות. אגב, אוכל לצרף קישור לאתר רשות השידור אבל הוא זמין לתקופה מסויימת--Yossipik - שיחה 00:38, 10 בפברואר 2016 (IST)
מדבריך האחרונים, ניכר שאתה אכן מבין את העניין. אנו מקשרים למקורות יציבים - כאלה שישארו ברשת, באותה כתובת, לאורך זמן. רשתות חברתיות אינן יציבות - פוסטים מועלים ומוסרים בקצב תדיר. לו היינו מוסיפים את הקישור, היינו צריכים לוודא כל פרק זמן מסויים שהוא אכן מוביל לתוכן הרלוונטי. לפיכך, אנו מעדיפים להמנע מכך. במקרה שלפנינו, זה באמת לא נורא אם הקלטת התוכנית לא תהיה מקושרת מהערך. לגבי תהייתך בקשר למקרים קודמים, קח בחשבון שקורה מדי פעם שהמנטרים (ואני ביניהם) מפספסים משהו. זה הגיוני וסביר בהחלט. במוקדם או במאוחר נעלה על דברים כאלה, או שאחד הקוראים יפנה את תשומת ליבנו לכך, כשהקישור לא יהיה פעיל עוד (או שיסיר אותו בעצמו).
בהצלחה לך בהמשך התרומה לוויקיפדיה. חשוב שתמשיך לעקוב אחר הערכים בהם ביצעת שינויים, כדי ללמוד מתיקונים של דברים שהוספת. זו הדרך המהירה לשיפור העבודה פה ולימוד צורת הפעילות המקובלת אצלנו. לילה טוב. Ldorfmanשיחה 00:51, 10 בפברואר 2016 (IST)
אז אולי תתחיל מכך שתוסיף את הקישור לאתר רשות השידור, מלווה בתבנית דרוש תיקון לתאריך 8 במרץ. אולי עד אז ברשת ב' יכליטו להשאיר את זה קבוע כציון דרך, היו דברים מעולם. אם לא, אולי אפשר יהיה למצוא את זה במקום כביל אחר. ואם גם זה לא, אפשר יהיה למחוק את הקישור לגמרי, כשהתבנית תצפצף. עכשיו יש לזה יותר התעניינות מאשר תהיה בעוד חצי שנה, אז קוראי הערך יוכלו לגשת לשם. כשחנה מיננקו זכתה במדליית אתלטיקה במשחקי אירופה עשיתי בדיוק אותו דבר לתקציר הקפיצות שלה. מה שנקרא, יותר טוב מכלום. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 00:56, 10 בפברואר 2016 (IST)
יגאל, אתה מוזמן לפנות לרשות השידור ולבקש קישורים קבועים (permalink) לקטעים מסויימים. דפי השיחה של ערכים רבים מלאים בהודעות על קישורים שאינם פעילים (הודעות מהבוט של מתניה), ואין לנו די כח אדם לתקן אותם. אין טעם להוסיף קישור שתוך פרק זמן לא רב, יוסר. אני לא יודע אם נבדקת על-ידי מישהו תעבורת אינטרנט מוויקיפדיה לאתרי רשות השידור, אבל אם אתה רוצה, קח את זה כפרויקט, צור עמם קשר ובדוק מה ניתן לעשות. לדעתי, כל המאמץ, במקרה הספציפי הזה, מיותר, שכן כלל לא ברור מה יהיה גורלם של כל הקטעים האלה בעוד מספר חודשים-שנה-שנתיים, לאחר כניסתו לתוקף של השינוי בשידור הציבורי. לצערי, זה לא תוכן שישמר בארכיון האינטרנט... Ldorfmanשיחה 01:04, 10 בפברואר 2016 (IST)
Ldorfman, אני לא בא לסנגר על הרשתות החברתיות אבל נראה לי שפייסבוק היא כאן כדי להישאר ולכן הפניה לדף מהימן של מישהו שהעלה תוכן שלו (ולא שיתף) היא קישור קביל בהחלט שעדיף להעלות ולשתף בויקיפדיה. בדיוק כמו שנגיד שהקישורים ליוטיוב לא קבילים - שהרי גם ביוטיוב קישורים יכולים להיעלם. לגבי הפניות לתכנים באתר רשות השידור - אני חושב שאין בכך צורך. העליתי עניין זה לדיון בדפי הקהילה בעבר ואני חושב שזה בהחלט התקבל והובן על ידי האחרים--Yossipik - שיחה 01:15, 10 בפברואר 2016 (IST)
למזלנו, יש די מקורות יציבים יותר מפייסבוק, בו כל אחד הוא העורך של הדף שלו ולא נכללים בעדכוני הדפים "שיקולים עיתונאיים". בקיצור, אם זה משהו שממש ממש חייבים לקשר אליו מפני שמדובר באסמכתה לנכונותו של פרט מסויים המופיע בערך ולא קיימים תימוכין אחרים, אזי בהחלט ניתן לשקול בחיוב. זה אינו המקרה. Ldorfmanשיחה 01:18, 10 בפברואר 2016 (IST)
Ldorfman, תודה על המענה המפורט. יחד עם זאת במקרה הזה של קישור לתכנים בפייסבוק אני חולק עליך. אין פה עניין של "שיקולים עיתונאיים" שהרי לא מדובר בתוכן טקסטואלי אלא בתוכן ויזואלי שמוגש כפי שהוא לצופה. ולכן בסוג תוכן זה אין יותר מידי מקום לפרשנות או לחילוקי דעות, שנאמר "מה שאתה רואה זה מה שאתה מקבל". אודה אם הנושא יועלה לדיון בפני הקהילה--Yossipik - שיחה 01:47, 10 בפברואר 2016 (IST)
כנראה פספסת את הקטע הזה, לירון. אחרי מה שהצעתי לא יתווסף שום קישור שבור. התבנית מפעילה הזעקה ביום בו רשות השידור הודיעה שתוריד את התוכנית, ואני אראה את ההזעקה הזאת במסגרת מסדר הניקיון. בעניין פרוייקט - אני בן אדם לא מתאים כלל לנושא הזה. גם אם היה לי זמן. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 01:53, 10 בפברואר 2016 (IST)
יוסי, אולי לא הבהרתי את עצמי. כוונתי לא היתה שעלולה להיות בעיה בעריכת התוכן. כשמדובר בקובץ וידאו של אירוע שצולם, על-פי רוב הוא יוגש ללא עריכה מגמתית כלשהי - כפי שאכן קרה. מזה אני לא חושש. אני התכוונתי למשהו אחר: השארת הקטע בפייסבוק או הסרתו/שינוי מקומו, הם אלה שמהם אני חושש. בפייסבוק, להבדיל מאתר חדשות למשל, אין "מערכת", אין עיתונאים. כל אחד מחליט לבדו לגבי שינויים בדף שלו. לכן, מדובר במדיה פחות יציבה מבחינתו. שוב, זה ממש לא נורא אם לא יהיה קישור לסרטון הזה, לאור העובדה שאין בו להוות סימוכין כלשהם. ה"מזנון" גם כך מוצף בדיונים בעת האחרונה. אם אתה מאוד מתעקש, פתח דיון בדף השיחה של הערך.
יגאל, לא הבנתי את מנגנון ה"אזעקה" שסיפרת עליו. אני מכיר את הבוט שמפעיל מתניה ומתריע על קישורים שבורים. אגב, לצערי, ממה שהתרשמתי, הוא לא מתריע, אם לאחר הסרת מאמר מסויים נוצר דף שכתוב בו שהתוכן אינו זמין (מפני שאז, לכאורה עדיין יש דף באותה כתובת אליה יש קישור, גם כשאין זה הדף שאליו ביקשנו לקשר). אני לא מכיר בוט אחר שבודק קישורים שבורים. יש משהו שמתאים יותר למקרה מעין זה? לגבי ה"פרויקט", הייתי לוקח אותו על עצמי, אם לא הייתי חושש שגם אם תהינה בו תוצאות, הן עלולות להיות די חסרות משמעות לאור עתידה הלא-ברור של רשות השידור. Ldorfmanשיחה 13:21, 10 בפברואר 2016 (IST)
אז ככה. גם אני לא מכיר מנגנון יותר טוב לזיהוי קישורים שבורים. אבל כאן אנו יודעים בוודאות שהקישור תקין, ושהוא יהפוך לשבור בתאריך 8/3/16. במקרה כזה מוסיפים את הקישור לערך, ולידו {{דרוש עדכון}} עם התאריך הזה כפרמטר. זה יגרום לכך שבדיוק באותו התאריך הערך יכנס לקטגוריה דפים שתאריך העדכון שלהם עבר. זאת קטגוריה לריקון מיידי, לכן אגלה את זה במסגרת מסדר הניקיון תוך חצי שעה. אגש לשם, אראה אם רשות השידור לא העריכה את תאריך התפוגה של הקישור, ואם הוא לא הוחלף לקבוע. אם לא, אמחק אותו ביחד עם התבנית. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 13:44, 10 בפברואר 2016 (IST)
טוב. לא הכרתי את המנגנון הזה. גם לא הבנתי איך ידוע לך מהו תאריך התפוגה של סרטון מסויים (אשמח לתשובה). עם זאת, כל המאמץ הזה בשביל סרטון לא מאוד נחוץ שבתוך חודש אמור להיות מוסר מהרשת??? זה לא מסוג הדברים שאנו עושים פה. Ldorfmanשיחה 13:58, 10 בפברואר 2016 (IST)
תאריך תפוגה של כל הקלטה באתר רשות השידור מופיע בדף ההקלטה בפינה השמאלית העליונה, ליד האורך. לא הבנתי על איזה מאמץ אתה מדבר, מדובר בעבודה של 5 שניות. ואני מאמין שכל דבר שצריך להטרום לערך כן צריך להיות שם. אם זה היה סרטון על מלחמת ששת הימים, נגיד, זה היה משהו אחר. אבל כשמדובר בנושא אקטואלי, בהחלט כדאי, כי דווקא עכשיו יהיו הרבה קוראים. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:06, 10 בפברואר 2016 (IST)
OK. אין לי גישה לזה מהמקום בו אני כותב כעת, בשל חסימת אתרים מסויימים. אבדוק בהזדמנות. בכל מקרה, אני חושב שזה לא מאוד תורם לערך. Ldorfmanשיחה 14:11, 10 בפברואר 2016 (IST)

קובץ:Peeta Mellark.jpg[עריכת קוד מקור]

היי לירון. הקובץ לא היה בשימוש כי אנונימי רצה כנראה לשדרג את התמונה (1), אתה יכול לשחזר? קרלוס ~ שיחה ~ הבה נכחילה 15:12, 12 בפברואר 2016 (IST)

בוצע בוצע. שחזרתי את התמונה ושיבצתי אותה מחדש במקום המתאים. תודה לך על תשומת הלב לשימוש אפשרי בקובץ. Ldorfmanשיחה 02:38, 13 בפברואר 2016 (IST)

Help[עריכת קוד מקור]

I hope that I have found your talk page. Please place my text which you reverted at the correct place. This is an ugent matter that needs the assistance of an administrator here Apologies for any error on my part. Mjroots - שיחה 00:33, 15 בפברואר 2016 (IST)

Mjroots, please remind me what is it all about. Maybe I can help you myself. Ldorfmanשיחה 00:36, 15 בפברואר 2016 (IST)
It's been dealt with now Mjroots - שיחה 15:26, 15 בפברואר 2016 (IST)
Face-smile.svg Great. I was happy to read that. Ldorfmanשיחה 15:49, 15 בפברואר 2016 (IST)

מדוע מחקת עריכה מוצדקת בערך "אוניברסיטת ביר זית"?[עריכת קוד מקור]

שלום לך. אבקש לדעת מדוע ביטלת כליל את עריכתי בערך אוניברסיטת ביר זית? הטקסט במקור (ללא עריכתי) היה " לרבים מבין בוגרי האוניברסיטה היה תפקיד מכריע בהנהגה הפוליטית בגדה. בין בוגרי האוניברסיטה הבולטים נמצאים מרואן ברגותי, מנהיג פלסטיני אשר שימש נשיא התאחדות הסטודנטים באוניברסיטה, ויחיא עיאש ("המהנדס"), פעיל חמאס". כלומר, מהטקסט המקורי עולה תמונה מטעה (לדעתי, במכוון, אבל לא ניתן להוכיח לכאן או לכאן) כאילו מדובר במנהיג "פוליטי" (גם לגבי ברגותי מדובר בהטעיה, אבל נניח לזה ברגע זה) ולא בטרוריסט שאחראי במישרין למותם של ישראלים רבים ולתיכנונן ולבניתן של חגורות נפץ ומטעני נפץ,שהביאו למותם של ישראלים נוספים (ואף התגאה בכך). האם אתה מבין את הנקודה שלי? כתוב "לרבים מבין בוגרי האוניברסיטה היה תפקיד מכריע בהנהגה הפוליטית בגדה. בין בוגרי האוניברסיטה הבולטים ..., ויחיא עיאש...פעיל חמאס". ישנה פה הטעיה ברורה וחובה לתקנה. בעריכתי, הוספתי הסבר קצר, מתוך הערך בויקיפדיה עצמה. אינני מעוניין למחוק את עריכתך. אנא, השב על מקומה את עריכתי. בברכה 80.246.139.131 12:58, 20 בפברואר 2016 (IST)

שלום לך,
נתקלתי בעריכה הזאת במהלך מלאכת הניטור שאני מבצע באופן שוטף. מבלי לטעון פה שאתה טועה בדרך ראיית הדברים, בוויקיפדיה אנו משתדלים להמנע מקביעות מהסוג שהכנסת. ראה הסבר מפורט יותר בדף "ויקיפדיה:נקודת מבט נייטרלית". יחיא עיאש אכן היה "המהנדס" ופעיל חמאס, כך שאין בעיה בהשארת הנוסח כפי שהיה קודם לכן. Ldorfmanשיחה 14:37, 20 בפברואר 2016 (IST)
שלום לך שוב. וודאי שיש בעיה בנוסח שהשארת, משום שהוא מוטה בצורה ברורה לצד אידיאולוגי ברור, המנסה לטשטש את המציאות שאיננה עולה בקנה אחד עם דעותיו. המונח "פעיל טרור" הוא תוצר של "מכבסת מילים", שנועדה להסתיר עובדות "לא נעימות" או "מביכות" עבור אנשים המחזיקים באידיאולוגיה מסוימת, תחת האצטלה של "תקינות פוליטית" ("Political correctness") ונקודת מבט נייטרלית-כביכול. אני משוכנע שאינך נמנה על קבוצת אנשים זו. יש "פעיל מפלגה", "פעיל חברתי", "פעיל שמאל" ו-"פעיל ימין": כולם מונחים לגיטימיים. "פעיל חמאס" זאת בדיחה עצובה. אנו בוויקיפדיה מנסים להציג אמיתות ואסור לנו כעורכים להניח לפסאדו-תקינות פוליטית להטות את האמת או להסתירה. זהו ערך באנציקלופדיה, לא מאמר פובליציסטי בעיתון. "תקינות פוליטית" (אמתית או מדומה) לצרכי נימוס בשיחה? - נו, למה לא, אבל לא לצרכי הסתרה וטישטוש של האמת בערך אנציקלופדי. אציג זאת שוב, בערך הנדון כתוב כרגע: "לרבים מבין בוגרי האוניברסיטה היה תפקיד מכריע בהנהגה הפוליטית בגדה. בין בוגרי האוניברסיטה הבולטים ..., ויחיא עיאש...פעיל חמאס". עיאש (וגם ברגותי, ביננו) אינו חלק מ"הנהגה פוליטית" ואינו "פעיל" חמאס, אלא טרוריסט בארגון הטרור חמאס שהוא וסביבתו גאים (עד היום, לצערינו) ב"פועלו". הנוסח, כפי שהוא כרגע, איננו מאוזן ונייטרלי, אלא מוטה ומטשטש במובהק. שוב, מאחר ואינני מעוניין למחוק את ערכתך, אנא הצע נוסח אחר או שאמור לי מדוע לדעתך אני טועה. בברכה 62.219.154.220 18:44, 20 בפברואר 2016 (IST)
הנוסח שלך בדבריך פה, "אנו בוויקיפדיה מנסים להציג אמיתות ואסור לנו כעורכים להניח...", נראה לי תמוה כאשר החתום על ההודעה הוא כותב אנונימי. עם כל זה שאני מכבד מאוד את האפשרות לתרום תרומה רבה למיזמי קרן ויקימדיה גם כאנונימיים, יש יתרונות לא מעטים בביצוע "רישום" למיזם. כך תוכל למצוא את כל תרומותיך בקלות, ואף לעקוב אחר ערכים שיצרת או שינית. ההרשמה הינה בחינם וכרוכה בהליך קצר ביותר. מעבר לזה, לאחריה, יהיה ליתר הכותבים קל ונוח יותר להתייחס לתוספות שלך ולהגיב להן.
לגבי עניין הנוסח המדובר פה, מכיוון שאיני מעורב בערך המדובר והגעתי אליו בימים האחרונים רק תוך כדי ניטור שינויים בוויקיפדיה, אמנע בשיחה זאת מקביעת נוסח המועדף עלי. הצעתי היא לפתוח בנושא דיון באחד הדפים המתאימים (אם תרצה, אשמח לייעץ לך בנושא זה) ולקבל את חוות דעתם של מספר כותבים ועורכים, טרם ביצוע שינוי במה שאנו מכנים "הגרסה היציבה של הערך". בהצלחה. Ldorfmanשיחה 16:47, 21 בפברואר 2016 (IST)
לצערי, תשובתך איננה לעניין. ביקשתי שתציע נוסח חלופי - ולא הצעת. ביקשתי שתסביר מדוע לדעתך אני טועה - ולא הסברת. אז מה כן? מה שכן עשית היה לכתוב תגובה מתנשאת, רכושנית ועויינת. כתבת: "הנוסח שלך בדבריך פה, "...", נראה לי תמוה כאשר החתום על ההודעה הוא כותב אנונימי." כן, אני כותב אנונימי, אז מה? מה זה עניינך וכיצד זה נוגע לדיון? מבדיקה קצרה, נראה שכעורך אנונימי ערכתי ויצרתי ערכים בויקיפדיה לא פחות ממך. תתמודד עם זה. ויקיפדיה איננה מיזם שלך, אל תטעה בכך. ויקיפדיה הינה מיזם פתוח, השייך לכל העורכים הנוטלים בו חלק, אנונימיים או רשומים. אז, כן, אני אכתוב "אנו בויקיפדיה..." ואתה תתמודד עם זה. השאלה אם זה "תמוה" בעינך אינה מעלה ואינה מורידה בעיני. דעתך אינה חשובה יותר מדעתו של עורך אנונימי כלשהו, משום שאתה 'עורך רשום'. אנא הפנם זאת ויפה שעה אחת קודם, משום שהגישה הרכושנית, העויינת והתמוהה הזו היא בדיוק מה שמרחיק עורכים כמוני מהימזם שלנו ופוגעת בהתפתחותו, אם זה בכלל מעניין אותך.
לעצם העניין, כתבת "...במה שאנו מכנים "הגרסה היציבה של הערך"" (והנה, שוב אותה גישה רכושנית מוזרה. אה, אז ככה אתם מכנים זאת? מה אתה אומר. מעניין, באמת). אין פה מקום להיתלות בטענת "גרסה יציבה". זה לא שייך כלל אבל לא מפתיע אותי שבחרת מיד בו. הבן, מיזם ויקיפדיה כולו מתבסס על כך שעורכים מזדמנים מכניסים בו שינויים ומתקנים. הטקסט, כמו שהוא מנוסח כרגע, הינו שגוי ומטעה מיסודו וזו כבר הפעם השלישית שאני מצביע על נקודה זו וזו כבר הפעם השלישית שבה אינך מתייחס כלל לנקודה. מעט תמוה, לא? אם מיזם ויקיפדיה אכן היה חשוב לך, הייתי מצפה שהדיון היה נסוב סביב הנקודה הזו ולא סביב השאלה אם אני עורך רשום ומה יתרונותיה של ההרשמה ואם זה בחינם, לא? 185.32.176.50 11:07, 23 בפברואר 2016 (IST)
הי אנונימי. אני מצטער על ההתפרצות לשיחה, אבל נראה לי שהנחות היסוד שלך אינן מעוגנות בקונצנזוס רחב. הטענה שלך שאין דבר כזה כמו "פעיל חמאס" אינה נכונה. אתה יכול לחפש בעצמך בגוגל ולמצוא יותר מ-132,000 מופעים של הביטוי "פעיל חמאס". זה שאתה מעוניין לקרוא ליחיא עיאש "טרוריסט", זה עניין להחלטת מזנון/פרלמנט. יחידים לא יכריעו כיצד יש להתייחס באופן גורף לכל מי שפעיל בחמאס/פתח וכן הלאה ואני אסביר. הבעיה המרכזית בנושא זה, היא שהגוף אשר מייצר טרור, הוא גם דה-פאקטו הגוף השלטוני ברצועת עזה. המציאות המעוותת הזו בפני עצמה, יוצרת מצב שבו ההנהגה הפוליטית היא גם הנהגת הטרור העיקרי המופנה נגד ישראל. בעוד שאתה צודק לגבי ניתוח הסיטואציה האפורה להרגיז, אני חולק על המסקנות שלך. דווקא ניסוח אנציקלופדי אחראי יהיה להתייחס לחמאס כגוף שלטוני (כך הוא מוכר ומקובל בעולם) שכן זוהי הפונקציה המרכזית שמקנה לו חשיבות והתייחסות בעולם. להדביק אליו את הפרשנות של המקרה הישראלי מנקודת המבט הישראלית כפי שאתה מציע - לקרוא לכולם טרוריסטים, זה דבר שיש לו השלכות רבות על ערכים רבים וגם על אופן ניתוח פעולות הארגון.
אני ממליץ לך ברצינות להעלות את הדיון במזנון. אולם לפני שתעשה את זה, דאג להכין את ההצעה שלך בצורה רצינית וברורה, כדי שניתן יהיה להתייחס ולהכריע בסוגיה. אחרת הדיון יגווע ולא תקבל תשובות לשאלותיך. גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 11:27, 23 בפברואר 2016 (IST)
שלום,
אני סבור שגארפילד כתב דברי טעם ולאור טון הדברים שלך, אני בוחר לא להוסיף דברים משלי, מלבד שלושה משפטים בערך: אני לא מקיים תחרות עם אף עורך אחר פה לגבי רמת התרומה למיזם וודאי שלא עם כותב שאיננו מכירים. אנו יכולים לדעת בדיוק מה היתה תרומתו למיזם של משתמש-רשום, בין אם זה אני, עורך אחר או כותב מזדמן, אולם איננו יכולים לדעת מה היו התרומות של משתמש אנונימי. כתובת IP היא נתון שאין בו שיוך לאישיות זו או אחרת - היא מחליפה בעלים מדי פרק זמן מסויים. מעבר לזה, אני שלם עם תגובתי פה ועם דרך הראייה שלי את הדברים ובסופו של דבר, באופן עובדתי, לעורך הרשום יש כלים שאין בידי האנונימיים. קבל את זה או לא - זו החלטתך ובכל מקרה, אני שוב אציין שתמיד אעדיף להיות בקשר עם אישים המזוהים ולו בכינוי, מאשר עם אנונימיים. לעניין ההגדרה שהוסרה מהערך, אם אתה מעוניין לפתוח בדיון בנושא, לדעתי המקום המתאים הוא אכן, כפי שגארפילד ציין, המזנון. לילה טוב. Ldorfmanשיחה 00:04, 24 בפברואר 2016 (IST)

מחיקת ההפניות מ"קרית שמונה" ו"קרית שמואל" לערכים שבשמותיהם שני יודים[עריכת קוד מקור]

שלום, הפניות שימושיות כל עוד מדובר בכתיב שהוא תקין ונמצא בשימוש. מידי פעם מישהו מחפש לפי כתיב שהוא משתמש בו ולא מקובל בויקי או אפילו מוסיף קישור כזה לערך (ורק בהמשך הקישור מתוקן ידנית או על ידי בוט). נא לא למחוק הפניות כאלו. ‏DGtal‏ - שיחה 14:06, 22 בפברואר 2016 (IST)

היי דיגיטל,
בד"כ אני בעד הפניות מצורת כתיב פחות נפוצה לצורת הכתיב המקובלת בוויקיפדיה. במקרה זה, אם נפעל על-פי הרעיון שהבאת, יש להוסיף הפניות כאלה משמות כל הקריות וה"קריות" שאינן באיזור המכונה "הקריות". מכיוון שאין כאלה (וגם לא היו מלבד מ"קרית שמואל" ו"קרית שמונה") והכיתוב ב-י' אחת לא רק שאינו נפוץ, אלא שגוי, איני מוצא טעם בהשארתן של ההפניות הללו. קורא שיחפש "קרית שמונה", עלול להניח שמדובר בכתיב נכון ומקובל וכך בעצם, לא רק שאנו נותרים בחוסר אחידות מול ערכים אחרים להן אין הפניות, הותרת ההפניה גם משדרת מסר שגוי לקוראינו. Ldorfmanשיחה 14:13, 22 בפברואר 2016 (IST)
אני מסכים שקרית הוא שגוי בכתיב חסר ניקוד אבל יש מספיק מקומות בהם כתיב חסר חסר ניקוד עדיין נהוג, כולל בקטלוגים של ספריות אקדמיות ובספרי תורה. ממילא, הסיכוי שמישהו מידי פעם ישתמש בכתיב החסר הארכאי גבוה אז מוטב להשאיר הפניה. את הטיעון של חוסר אחידות מפתיע אותי. כל עוד לא כל הערכים בחזקת מעולים, מה שכנראה לא יקרה לעולם, תמיד יהיה מה לשפר, כולל גם הוספת הפניות חסרות. ‏DGtal‏ - שיחה 14:30, 22 בפברואר 2016 (IST)
בדקתי ואין אף ערך בו מופיע הכיתוב עם י' אחת. אני סבור שכיום הסיכוי שינסו לכתוב זאת כך הוא דווקא נמוך. מי שיחפש מידע אודות הערים והשכונות ששמותיהם מתחילים ב"קריית", אם לא ימצא, יוכל להבין לבד שישנה בעיה מסויימת בצורת הכתיב שהשתמש בה (הרי ברור שלא יתכן כי לא יהיה אצלנו ערך אודות "קריית שמונה"). הייתי נותן את הקרדיט הזה לקוראינו. לעומת זאת, לו יופיעו חלק מהמקומות עם הפניות וחלק אחר ללא ההפניות הללו, יווצר הרושם שאצלנו הבעיה ושאין אצלנו אחידות. זה מצב פחות טוב לדעתי. Ldorfmanשיחה 14:36, 22 בפברואר 2016 (IST)
להבדיל, לשם האחידות, ניתן לנקוט גם בגישה ההפוכה, לשחזר את שלוש ההפניות שמחקתי היום ולדאוג לכך שתהינה הפניות מכל המופעים של "קרית", אולם זו פעולה ארוכה יותר וסיזיפית-משהו. מעבר לזה, כפי שרמזתי קודם, יש בעיני יתרון באי-השארת ההפניות: בעובדה שאין הפניה מהמילה עם י' בודדת, יש גם משום "שיעור" לקוראינו שטעות בידיהם. זוהי עוד תועלת באנציקלופדיה (אם כי, אני די בטוח שיש שיחלקו על המשפט הזה כשמדובר באנציקלופדיה שלנו). Ldorfmanשיחה 14:54, 22 בפברואר 2016 (IST)
לא באתי לחנך אנשים איך לתקן לכתיב מלא ביבליוגרפיה שהם העתיקו מהקטלוג של אחת האוניברסיטאות, אז אני מעדיף להסתפק בידיעה שכל מי שיחלץ על קרית שמונה יגיע למידע הנדרש ויראה ערך שבו כתוב קריית עשרות פעמים. ‏DGtal‏ - שיחה 15:16, 22 בפברואר 2016 (IST)
אם כך, צריך להעלות את זה לדיון בפורום רחב יותר. יש להכריע בין שתי אפשרויות: הוספת עוד הפניות מכל ה"קרית" או מחיקת כולן. כל עוד תהיה אחידות, כל אפשרות תהיה מבורכת מבחינתי, אם כי לדעתי המחיקה היא הדרך העדיפה. אין לי בעיה להעלות את הנושא, אבל מה המקום לכך לדעתך - במזנון, ב"ויקיפדיה:ייעוץ לשוני" או בדף אחר? Ldorfmanשיחה 17:01, 22 בפברואר 2016 (IST)
אני חושב שהמקום הוא המזנון. כתוב בויקיפדיה:דף הפניה "ויקיפדיה העברית, ובפרט שמות הערכים בה, כתובים בכתיב מלא. לפיכך אין צורך לטרוח ולכתוב הפניה מכתיב חסר לכתיב מלא אלא במקרים יוצאי דופן, שבהם סביר כי גולשים רבים יחפשו דווקא בכתיב חסר, גם ביודעם שוויקיפדיה כתובה בכתיב מלא." וזה אומר שלא חייבים לייצר אינסוף הפניות, אבל זה בהחלט לא אומר שכדאי למחוק הפניות קיימות. לדעתי קרית נפוץ מספיק בשביל להצדיק השארה של ההפנייה. ליצור נוספות לא באמת חייבים, בטח שלא באופן גורף. ‏DGtal‏ - שיחה 08:40, 23 בפברואר 2016 (IST)
היום יצא לי להציג את הסוגייה ולבחון את הנושא בשיחה עם מספר אנשים שאינם מקהילת הכותבים/עורכים שלנו - כאלה שהם קוראים שלנו ותו לא. תפיסת הדברים על-ידם הבהירה לי מספר דברים לגבי הדרך בה רואים, או לפחות עשויים/עלולים לראות, את העניין בציבור הרחב. בהתאם למה שלמדתי מדרך הבנת הדברים על-ידם, אני משנה את דעתי - יש טעם בהפניות הללו עם ה-י' הבודדת. צדקת. עם זאת, מכיוון שאני חושב שבכל זאת יש צורך באחידות, אשיב את ההפניות שהוסרו ואדאג לכך שתהינה הפניות לכל הערכים המתחילים ב"קריית" מהצורה "קרית". לצערי, בשל העייפות שלי לאחר היום הארוך שהיה לי, זה לא יהיה מייד עכשיו. אשתדל לעשות זאת מחר. אם תראה ששכחתי, אודה לך מאוד אם תזכיר לי את הנושא (לצערי, בקשתי ממפתחי הקרן ליצור לנו To-Do List פנימי בתוך ויקיפדיה לא זכתה לתמיכתם של די עורכים במשאל שנערך ולפיכך, לא הגיעה לתעדוף. חבל. עד שיהיה לנו משהו כזה, אתה מוזמן לשמוע מיגאל שתזכורות שמושארות לי כשאני שוכח, אכן מועילות...). ביי. Ldorfmanשיחה 00:19, 24 בפברואר 2016 (IST)
תודה. ‏DGtal‏ - שיחה 00:41, 24 בפברואר 2016 (IST)

אוף טופיק - רשימת מטלות/הודעות[עריכת קוד מקור]

קיפודנחש, אתה חושב שתוכל להשתמש בידע שלך במערכת ההודעות המפוצלת החדשה כדי ליצור את זה מקומית? אלפי משתמשים יודו לך. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 01:50, 24 בפברואר 2016 (IST)

IKhitron, "ליצור את זה מקומית" מתייחס להפניות? מהי "מערכת ההודעות המפוצלת החדשה" - זה לא משהו שקשור להודעות? Ldorfmanשיחה 13:15, 24 בפברואר 2016 (IST)
זה מתייחס לרשימת todo. כן. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:17, 24 בפברואר 2016 (IST)
וואו - אם ניתן יהיה ליצור משהו כזה ע"י אחד מאיתנו, או אולי אפילו במסגרת ההאקתון הקרוב בירושלים, זה יהיה מעולה! אגב, לא הבטיחו לנו שבשבועות הקרובים נוכל לסמן לגבי חיווי במערכת ההודעות "לא נקרא"? היה נדמה לי שזה הופיע באחד מעדכוני הטכונולוגיה בחודשיים האחרונים... Ldorfmanשיחה 19:15, 24 בפברואר 2016 (IST)
בנוגע ל"לא נקרא", גם אני זוכר שזה הופיע אבל היה להם הרבה בעיות עם גרסאות התוכנה ולפחות פעמיים הם דחו התקנת גרסה חדשה (מה שקורה כל שבוע ביום רביעי אצלנו) כך שיתכן שזה יופיע בשבועות הקרובים. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 07:45, 25 בפברואר 2016 (IST)
תודה, יונה. אני אמתין לעדכון הגרסה הזה - מתי שיבוא, אברך על תוספת הפיצ'ר הזה. סופ"ש נעים. Ldorfmanשיחה 17:57, 25 בפברואר 2016 (IST)

בדיקת הערך "גוגל ישראל"[עריכת קוד מקור]

היי לירון, תוכל בבקשה לעבור על הערך גוגל ישראל? ולבדוק אם יש שם משהו שצריך תיקון/שיפור/הסרה/מחיקה/הוספה/הגהה/וקיזציה וכו' תוכל לבצע זאת? (זה לא דחוף לי כל כך) אם אין בבקשה תסיר את התבניות (אתה יכול להסיר אני הוספתי אותם) בתודה. יאצקין52 - שיחה 21:04, 22 בפברואר 2016 (IST)

שלום יאצקין52,
אני מקווה שלא תכעס, אבל עבר עלי יום מתיש ואני ממש עייף כעת. אשתדל לזכור לעשות זאת מחר. היה ועד הבוקר של יום חמישי תראה שלא ביצעת אף שינוי בערך, אנא השאר לי פה תזכורת ואטפל בנושא בשמחה. מניסיון, לא פעם אני שוכח דברים, בין כל הדברים שעלי לעשות, ותזכורות פה אכן מועילות. ביי. Ldorfmanשיחה 00:33, 24 בפברואר 2016 (IST)
לא שכחת Face-smile.svg SMirC-thumbsup.svg תודה רבה! יאצקין52 - שיחה 01:15, 25 בפברואר 2016 (IST)
דבר נוסף, אשמח אם תוכל להתנגד או לתמוך במיזוג הערכים גוגל ישראל וחברת גוגל. קיים דיון איחוד בדף השיחה של גוגל ישראל. יאצקין52 - שיחה 17:01, 25 בפברואר 2016 (IST)
יאצקין52, כפי שציינתי כעת בדף השיחה, אני Symbol support vote.svg בעד האיחוד. זה דומה מאוד למקרה "רדיו ללא הפסקה" ו"צפון ללא הפסקה". Ldorfmanשיחה 18:06, 25 בפברואר 2016 (IST)

"עבודות ויקידמיות" ללא תאריך סיום[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף ויקיפדיה:מזנון#"עבודות ויקידמיות" שתאריך הסיום שלהם עבר או ללא תאריך סיום IKhitron (שיחה | תרומות | מונה) לא חתם
איפה? אין את זה שם. דיקן - שיחה 18:13, 2 בפברואר 2017 (IST)
דיקן, מדובר בדיון מלפני שנה כמעט, כך שהוא כבר מזמן אורכב - במקרה זה, בארכיון 376 של "המזנון", ממש פה. Ldorfmanשיחה 18:20, 2 בפברואר 2017 (IST)

הטיוטה לערך "בסיס לדבר האסור"[עריכת קוד מקור]

שלום, ותודה על העריכה שעשית על הערך טיוטה:בסיס לדבר האסור.

ראיתי במיזם הלכה שחסר ערך כזה ולכן כתבתי אותו (הוא לא בדיוק חסר, אלא פשוט הוא כרגע רק חלק מערך 'מוקצה' ולא ערך בפני עצמו) ולכן כתבתי את הערך והוספתי תמונה מתאימה.

תוכל להפנות את הערך 'בסיס לדבר האסור' לערך שכתבתי?

תודה אוגו - שיחה 08:35, 25 בפברואר 2016 (IST)

אשתדל לטפל בכך מאוחר יותר היום, בשעות הערב המאוחרות/הלילה (לפני ההעברה למרחב הערכים עלי לבדוק את תוכנו של הערך-לעתיד). אם תראה מחר בצהרים שלא חל בו כל שינוי, תוכל להניח ששכחתי לטפל בכך. במצב כזה, אנא השאר לי פה תזכורת. תודה. Ldorfmanשיחה 18:01, 25 בפברואר 2016 (IST)
בוצע בוצע. זר פרחים בשבילך ברכות ותודה על פועלך. סופ"ש נעים. Ldorfmanשיחה 01:17, 26 בפברואר 2016 (IST)
שלום Ldorfman,
תודה על ההגהה והעריכה שעשית לערך הראשון שכתבתי, בזכות כך הערך בהיר יותר וזורם.
למדתי מהעריכה שלך רבות. עברתי על הגרסאות שכתבת ולמדתי מהן. זה דברים פשוטים אבל אני לא יודע לעשות אותם (עדיין). תודה רבה.
אשמח אם תוכל לעבור על הערך הנוסף שכתבתי, איסור הלבנת פנים, ולתקן ולתת ריג'קטים היכן שצריך.
תודה. אוגו - שיחה 12:24, 26 בפברואר 2016 (IST)
Done טופל עברתי על הערך וביצעתי מספר תיקונים טכניים והגהות. Ldorfmanשיחה 01:50, 27 בפברואר 2016 (IST)
מצאתי שיש לנו ערך נפרד העוסק בהלבנת פנים. האמת היא שאני לא בטוח שיש צורך בשניים (כלומר בקודם, לצד זה שיצרת, שעוסק באופן ספציפי באיסור). אולי עדיף לאחר את שניהם (כמובן שאם יוחלט להעביר את החומרים כתוספת לערך שהיה קיים כבר, בעת האיחוד, העריכות שביצעת עדיין תשארנה רשומות ככאלה שאתה עשית). מה דעתך, אוגו? Ldorfmanשיחה 02:08, 27 בפברואר 2016 (IST)
שלום וערב טוב. תודה על ההגהה והעריכה. השוויתי בין הגרסאות על מנת לשים לב לשינויים שביצעת וללמוד מהם. תודה. מצאתי אפילו כמה מדריכים שלא הכרתי. בקשר לערך הלבנת פנים- זו שאלה מעניינת. אני אישית, ראיתי במיזם הלכה שחסר ערך על איסור הלבנת פנים, ושלא כתבו עליו, ולכן התחלתי לחפש חומר לכתיבה. לקראת סוף הכתיבה ראיתי שיש ערך כזה אבל הוא לא על המצווה אלא על המעשה ששמו נלקח מהשם ההלכתי (דוגמאות דומות: לשון הרע, ברית מילה ועוד). אני לא מכיר מספיק את מדיניות ויקיפדיה, האם אנחנו רוצים שני ערכים במקרה כזה או שילוב. נראה לי שהקישור "ערך מורחב" שמופיע במקרים כאלה עושה את העבודה. אוגו - שיחה 21:03, 27 בפברואר 2016 (IST)
שכחתי לשאול, מפריע לך שאני פונה אליך בסוף כתיבת ערך? היית מעדיף שלא אפנה אליך באופן אישי? תודה אוגו - שיחה 21:20, 27 בפברואר 2016 (IST)
לגבי שני הערכים, אין בעיה. אני מקבל את ההסבר שלך.
לעניין הפנייה אלי, בגדול, אין לי התנגדות שתסב את תשומת ליבי לדברים שאינם ברורים לך או כשברצונך שאתייחס לנושא מסויים. כפי שתוכל לראות בדף השיחה הזה, כותבים שונים עושים זאת מפעם לפעם ואני שמח לעזור. אני חושב שבקשה שאבדוק כל ערך חדש שתכתוב היא די מיותרת. אתה עושה עבודה טובה ואם יש צורך בשיפורים כלשהם, כל אחד מהעורכים יוכל לעשותם. לצורך הזמנת עורכים אחרים, תוכל להשתמש בתבנית "ביקורת עמיתים". עם זאת, אם בכל זאת ברצונך שאתייחס באופן ספציפי לדברים מסויימים, הינך רשאי ואף מוזמן לפנות אלי בדף שיחה זה באופן בו נהגת עד כה. המשך להצליח ושיהיה לכולנו שבוע טוב! Ldorfmanשיחה 01:37, 28 בפברואר 2016 (IST)

הסמליל החדש של "וואלה"[עריכת קוד מקור]

אודה לך אם תוחל להחליף את שם הקובץ שהעלתה לשם באנגלית בכדי שאוכל לעדכן את הערך על וואלה בויקיפדיה האנגלית--א.פ עריכות-שיחה 12:50, 27 בפברואר 2016 (IST)

מצטער, אבל לא הבנתי את כוונתך. אנא נסה להבהיר. Ldorfmanשיחה 21:51, 27 בפברואר 2016 (IST)
אם תוכל לשנות את השם של קובץ:וואלה NEWS.png שאותו העלתה אני אשמח, אני מעונין לעדכן את הערך על וואלה באנגלית--א.פ עריכות-שיחה 22:24, 27 בפברואר 2016 (IST)
מדובר בקובץ המוצג אצלנו בשימוש הוגן. אם ברצונך להשתמש בו בוויקיפדיה האנגלית, תוכל להעלות אותו לשרתי ויקיפדיה האנגלית בכל שם שתבחר. אין הדבר קשור כלל לקובץ הקיים בוויקיפדיה העברית. Ldorfmanשיחה 01:26, 28 בפברואר 2016 (IST)

עריכות של משתמש:D.ben בנושאי תמ"א 38[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב ! 1. לא הייתה בכוונתי להפנות ללינק פרסומי אלא למאמרים שלדעתי היו חשובים, אך עתה שקצת קראתי אודות ויקי אני מבינה את הרעיון והכללים. אודה לך אם תוכל למחוק את ההארה מדף השיחה שלי מתאריך 9 לפברואר. 2. הוספתי לינק למאמר שפרסמתי בכלכליסט בערך תמ"א 38 אותו קיבלת. אין מן החובה אך לטעמי ראוי להוסיף את שם כותב המאמר (שזו אני) שלדעתי השמטת. 3. שינוי חקיקה בעבור ערך זה עומד להתפרסם בקרוב (תיקון 4 כאמור). אשמח להסתייע על ידך בעדכון הערך בקרוב. בברכה דינה. --דינה - שיחה 23:09, 27 בפברואר 2016 (IST)

שלום לך,
ראשית, ויקיפדיה מאפשרת לך לבחור אם המערכת תתייחס אליך כ"משתמש" או כ"משתמשת". ברירת המחדל של המערכת הוא פנייה בלשון זכר, אך באפשרותך לבחור האם להשאיר ברירת מחדל זו על כנה, או לשנותה. אם ברצונך לשנות את העדפות המגדר, יש להיכנס לדף ההעדפות שלך (קיים קישור נוסף בראש הדף) ולבחור את המגדר הרצוי לך על ידי סימון "היא עורכת דפים בוויקי". אז, יש לשמור את השינוי. שינוי זה ישפיע גם על האופן בו ייקרא הדף האישי שלך, קרי, האם יתחיל ב"משתמש" או "משתמשת", לפי בחירתך.
לגבי נושאי פנייתך:
 1. שמחתי לקרוא שהבנת. כפי שציינתי בתקצירה של העריכה שביצעתי, מטעמי שקיפות, החלטת העורכים בוויקיפדיה העברית היא שאיננו מוחקים הודעות שהושארו בדפי שיחה. את כותבת חדשה אצלנו וברור לכל שיתכן שבשלב הנוכחי ביצעת משהו שאינו מקובל. קורה ואני מניח שלא תחזרי על כך.
 2. כפי שציינתי בתקציר אותה עריכה אליה את מתייחסת בערך "תמ"א 38", עפ"י הכתוב באתר, זהו מאמר מערכת שנכתב בידי "מערכת משפטיפ" תוך קבלת סיוע ממך - לא מאמר שכתבת את. עניין הקרדיט הוא בינך לבין מערכת "כלכליסט", אולם אנו מקפידים גם על דקויות שכאלה.
 3. אני בטוח שניתן יהיה להוסיף כל עדכון רלוונטי לערך כאשר יהיה צורך בכך.
בברכת שבוע טוב ומוצלח, Ldorfmanשיחה 02:00, 28 בפברואר 2016 (IST)

קובץ:בעקבות החרב הקסומה כרזה עברית.jpg[עריכת קוד מקור]

בקר טוב. ראיתי שלאחרונה עשית שינוי בכרזה העברית של הסרט בה הורדת את העיטורים שבשולי הכרזה. מדוע ? לטעמי יש להציג את הכרזה בשלמותה, מה גם שלא יתקבל על הדעת להוציא את שולי התמונה בכרזות של מלחמת הכוכבים ועוד סרטים עבריים כך גם לגבי החרב באבן. אשמח אם תשחזר את התמונה לכרזה המקורית. נוסף על כך, שינית את הכיתוב תחת הכרזה לכיתוב שאינו נכון. אחזור על מה שאמרתי בערך של עליסה בארץ הפלאות, החלו לדבב את סרטי דיסני רק בשנת 1988 עם הסרט ספר הג׳ונגל. החרב באבן דובב רק בשנת 1994. רשימת שנות הדיבוב נמצאת באתר אישים ובערך של שפרירה זכאי. המשך יום טוב, אשמח אם תשחזר את התמונה. ישבוע נפלאGoodman13 - שיחה 10:50, 28 בפברואר 2016 (IST)

שלום לך,
אתה טוען שהכרזה הופיעה עם המסגרת הכפולה? זה נראה לי די מוזר, אבל אם אתה סבור שכך היה, אין לי בעיה להשאיר את הכרזה עם המסגרת הזאת. ראיתי שלמעשה כבר ביצעת בעצמך העלאה-מחדש של הקובץ כרבע שעה לאחר השארת הודעתך פה, כך שכעת הוא מופיע עם המסגרת. OK, אם כי עדיין יש מסגרת חיצונית לבנה בקובץ, שאותה די ברור שניתן להסיר. Ldorfmanשיחה 01:33, 29 בפברואר 2016 (IST)
שלום ותודה על ההסכמה. כל הכרזות שאני מעלה הן כרזות שיש לי. אני סורק אותן והן עוברות הליך דיגטציה מלא והמרה להפרדה גבוהה על מנת שיוכלו ליהנות מהן. יש עוד הרבה כרזות בדרכן לויקיפדיה העברית. אם תרצה אשלח לך תמונה של הכרזה המקורית. המסגרת הלבנה גם קיימת עליה. אני דוגל בשימוש של הפוסטר המלא, כך שלדעתי גם אפ הדבר לא הכרחי, יש צורך להציג את הכרזה במלואה. המשך יום נפלאGoodman13 - שיחה 07:59, 29 בפברואר 2016 (IST)
OK. תודה. Ldorfmanשיחה 22:15, 29 בפברואר 2016 (IST)

תחרות יוצרות ערך - תחרות כתיבת ערכים על נשים/ערכי נשים נוספים/2016[עריכת קוד מקור]

היי! כל הכבוד על העבודה היפה! אנא ראה כאן, תרגמתי את חלק מהשמות שבשאילתה, לעברית. תודה- ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 10:38, 3 במרץ 2016 (IST)

תודה רבה, עובד. לאחר עבודה ארוכה ומאומצת, בדקות אלה ממש סיימנו לגבש את רשימת 150 שמות הנשים שתכללנה ברשימת התחרות לשנה הנוכחית. עברנו על מה שהכנת והעברתי את הרשימה הזאת מדף השיחה, לזה שישמש אותנו ב"ה בעת גיבוש השמות לשנים הבאות (כך בטוח נמצא אותה - את דף השיחה עלולים לפספס...). מניסיוננו, ודאי נמצא בשנה הבאה שחלק מהשמות האדומים הוכחלו בינתיים, גם ללא קשר לתחרות Face-smile.svg. מכל מקום, פרטים על התחרות לשנה זאת יתפרסמו בימים הקרובים, כך שהיא תחל ביום האשה הבינלאומי, שלישי הבא, 8 במרץ. שוב תודה על כל העזרה וצהרים טובים, Ldorfmanשיחה 11:46, 3 במרץ 2016 (IST)

תזכורת מהאחראי על הניקיון[עריכת קוד מקור]

שימוש הוגן. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 04:14, 5 במרץ 2016 (IST)

זוכר ומדי פעם אף נכנס לדף "ויקיפדיה:מסדר ניקיון/שימוש הוגן" ובודק את הקבצים, אז זה מתקדם בעצלתיים-משהו, לפי הזמן הפנוי שיש לי ממטלות נוספות. בכל מקרה, תודה לך ושבוע טוב. Ldorfmanשיחה 19:06, 5 במרץ 2016 (IST)
כבר עברנו את התאריך... שימוש הוגן. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 00:42, 23 במרץ 2016 (IST)
כן. אני בהחלט הייתי מודע לעניין. אין לי בעיה שתריץ את הבוט מחדש והרשימה תתעדכן. זה אף יהיה נוח יותר מכיוון שרבים מהקישורים הקיימים כעת, יוסרו. בכלל, אין בעיה שבכל 20 לחודש זה יורץ אוטומטית או ידנית. מבחינתי, כל עוד יש לי את הדף ובו ריכוז הקישורים לקבצים, זה בסדר. בכל פעם בה יש לי קצת זמן פנוי אני נכנס, בודק קישור ועושה את מה שצריך לעשות. לילה טוב. Ldorfmanשיחה 01:03, 23 במרץ 2016 (IST)
בוא נקבע כלל חדש. כל יום אתה מקדיש לרשימה הזאת 9 שעות. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 01:05, 23 במרץ 2016 (IST)
גיחוך Ldorfmanשיחה 01:10, 23 במרץ 2016 (IST)

תזכורת: בדרך לפיצוץ גרעיני. ויקיפדיה:מסדר ניקיון/שימוש הוגן יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 13:20, 23 במאי 2016 (IDT)

אני רואה שהרצת מחדש. מצויין! התכוונתי לבקש זאת ממך בימים האחרונים, אולם ידעתי שאהיה עסוק, לפחות עד יום חמישי, אז החלטתי לדחות זאת. מחרתיים אני מעביר הרצאה שכותרתה "Wikidata או מדוע כדאי לעבור למפתוח מודרני אחיד (גם של ספרים)?" בכנס המידענים הגדול בארץ, והיא עדיין לא לגמרי כתובה. היום היה לנו אירוע לסיום פיילוט כתיבת ערכים במסגרת ביה"ס (אולי הבחנת ב-17 חדשים שהתווספו Face-smile.svg) ומחר יש לי אירוע מהעבודה ובערב, לא אפספס את "המירוץ למיליון"... בקיצור, אטפל בזה בהזדמנות ובהדרגה. האמת היא ש-32 זה בהחלט לא מספר גדול מאוד של קבצים לבדיקה. מצבנו משתפר. אל חשש. ביי בינתיים. Ldorfmanשיחה 19:31, 23 במאי 2016 (IDT)
אז זהו שלא הרצתי מחדש. זה מה שנשאר מפעם הקודמת לפני הרבה חודשים. נכון לעכשיו יש 92. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:21, 23 במאי 2016 (IDT)

עריכותיך בערך "חדשות 10"[עריכת קוד מקור]

שלום. שמתי לב שערכת את חלק המגישים בעבר בחדשות 10, והוצאת מחלק המגישים בעבר את אליאור גיל. רציתי לדעת למה? אסביר מדוע העברתי אותו לחלק המגישים בעבר: 1. הוא כבר הרבה מאוד זמן לא הגיש מבזק בחדשות 10 ברדיו. 2. תהיתי מדוע הוא נעלם, ועכשיו נתקלתי בכתבה הזו - "הותר לפרסום שם איש התקשורת מתחקיר ניצול הקטינות למין" בynet. לדעתי יש צורך להעביר אותו לסעיף של מגישים בעבר, מאחר והוא לא מגיש, ולפי תגובת 10, נראה גם שהוא לא ממש יחזור לשם... אשמח אם תגיב לי בחזרה כדי שאוכל לדעת מדוע ביטלת את העריכה שלי. אבל לפחות השארת את ניק קוליוחין במקום הנכון... Mooooozika - שיחה 20:52, 8 במרץ 2016 (IST)

שלום לך,
ראשית, אני רואה שאתה כותב חדש אצלנו (לפחות כמשתמש רשום) - כחודש במערכת, אז אנא הרשה לי לברך אותך בהזדמנות זו בברכת ברוך הבא, לאחל לך בהצלחה ולהזמינך לפנות אלי בכל שאלה או מקרה בו הינך נדרש לעזרה או לעצה כלשהי. אשמח לסייע.
לעניין עצמו, אנו פועלים במיזם המתבסס על סימוכין. כל עוד אין סימוכין ברורים לשינוי, איננו מסתפקים בהצהרה כגון "כבר לא מגיש מבזקים ברדיו מזה תקופה ארוכה. כנראה התפטר או עבר לתפקיד אחר, מגיש הוא כבר לא (לצערנו, אחלה קול יש לו) זה בטוח", כפי שציינת בתקציר העריכה שלך (וזה המקום לקרוא לך להמשיך בנוהג של כתיבת תקצירי עריכה תמיד! במוקדם או במאוחר תיווכח בכך שזה עוזר לאחרים להבין את הפעולות שלך, חוסך מהם את הצורך לפנות אליך בשאלות וגם מראה שאתה "רציני". לפי המונה של קרן ויקימדיה, בכמעט שמונה שנים שאני כאן, ל-99.1% מהעריכות שלי נלווה תקציר המסביר אותן - והאמת היא שאני לא יודע מדוע ב-0.9% לא שילבתי...). כעת, בהודעה הזאת שלך כאן, הבאת סימוכין תקינים לכך שעזב את העבודה בערוץ, או "הועזב". לא משנה איך תקרא לזה ומה קרה - אנו יכולים להבין בוודאות שניתן לשנות את מיקום שמו בדף. מייד אבצע את התיקון ואשלב את הסימוכין שהבאת. Ldorfmanשיחה 01:12, 9 במרץ 2016 (IST)
בוצע בוצע. אגב, לא ציינתי קודם, אולם לעניין ניק קוליוחין היו תימוכין ולכן הוא לא הוזז בעריכה ששאלת לגביה. לילה טוב ושוב בהצלחה לך. Ldorfmanשיחה 01:20, 9 במרץ 2016 (IST)
תודה רבה! מתנצל על אי ההבנה שלי. קורה. לילה טוב Mooooozika - שיחה 01:33, 9 במרץ 2016 (IST)
אתה ממש לא צריך להתנצל. כך לומדים. היית בסדר גמור כשהבאת סימוכין לטענתך. אני לא הכרתי את העניין הפלילי הקשור לסיום עבודתו והנה אתה הבאת אותו, כך שהיה לנו על מה להתבסס בשינוי. כך צריך לנהוג. אגב, "על הדרך", הבחנתי בפעם המי-יודע-כמה בכך שהסמליל של חדשות 10 נראה לא טוב, אז הפעם לקחתי יוזמה והחלפתי אותו... זה דרש מאמץ מסויים, מכיוון שלא נמצא אחד באיכות טובה, אבל לאחר מספר שיפורים עיצוביים, אני די מרוצה מהתוצאה כעת. אחלה. Nuvola apps kmoon.png לילה טוב! Ldorfmanשיחה 01:42, 9 במרץ 2016 (IST)
אני חושב שהצלחתי למצוא אחד באיכות טובה, ערכתי אותו והסרתי את הרקע האפור כך שתוכל להעלות אותו אם אתה רוצה Mooooozika - שיחה 10:42, 9 במרץ 2016 (IST)
Face-smile.svg כנראה שלא הייתי ברור. האמת היא שהעליתי אתמול את הסמליל, לאחר ששיפרתי קובץ שמצאתי (יכולת לראותו בעצמך משובץ כבר בערך). עם זאת, מצאתי את הקובץ שלך מוצלח יותר. הרווחנו! הגדלתי אותו מעט, הפכתי את הרקע לשקוף והעליתי לשרתינו במקום הגרסה שלי מהלילה האחרון (כעת הפינה של הספרה 1 לא מפוקסלת). תודה לך. Ldorfmanשיחה 16:45, 9 במרץ 2016 (IST)
בשמחה. שאלה נוספת שיש לי: האם להערכתך כדאי שיהיה ערך על אליאור גיל? אם כבר עוסקים בעניינו - כמות הלינקים לכתבות רק גדלה יותר ויותר. למען האמת להרבה מבזקנים יש ערכים (חן אטיאס, מיה זיו וולף ועוד) אבל לו אין, ובעיקר עם העניין שפורסם בynet, אני חושב שאולי כדאי שמישהו יעשה ערך בעניין ויסדר מאשר שנוסיף "הערות שוליים" לשם שלו בדף חדשות 10... מה אתה אומר? Mooooozika - שיחה 17:18, 9 במרץ 2016 (IST)
אלה לא ערכים שיש "להם", אלא ערכים אודותיהם. במקרה שלפנינו, אין זה ראוי לעת עתה. גיל טרם הגיע לפרסום כזה שניתן להגדירו כבעל חשיבות אנציקלופדית.
לא הבנתי את עניין ה"סדר" שאתה מציין. תפקידה של הערת השוליים הוא רק לשמש אסמכתה לעובדה שאינו מועסק עוד ב"חדשות 10". זה הכל. Ldorfmanשיחה 20:55, 9 במרץ 2016 (IST)
אה אוקיי. תודה בכל אופן על ההסבר ! Mooooozika - שיחה 22:47, 9 במרץ 2016 (IST)

הפניה מ"וויליאם בראטון" לערך "ויליאם בראטון"[עריכת קוד מקור]

שלום לך משתמש:Ldorfman. לדעתי יש מקום לדף הפניה מ"וויליאם בראטון", כפי שקיים בעוד "וויליאמים" רבים אחרים. אתה רואה בזה בעייה? קשישא - שיחה 02:09, 11 במרץ 2016 (IST)

שיהיה. לא יזיק. יצרתי את ההפניה. בוקר טוב. Ldorfmanשיחה 08:38, 11 במרץ 2016 (IST)
בוקר אור, תודה ושבת שלום. קשישא - שיחה 09:46, 11 במרץ 2016 (IST)

תחרות כתיבת הערכים על נשים[עריכת קוד מקור]

בהמשך לעריכתך רציתי לנצל את ההזדמנות ולהתייעץ. האם יש תבנית שצריך לשים בתום העבודה על הערך (לתקופת התחרות)? EvgeniyTalk to me‏ 17:49, 11 במרץ 2016 (IST)

בתקופת העבודה על הערך, יש למקם את התבנית "{{ויקיפדיה:ויקימדיה ישראל/תחרות יוצרות ערך - תחרות כתיבת ערכים על נשים ישראליות/תבנית}}". כבר סיימת את העבודה? מכיוון שמדובר בתחרות ויש עוד זמן רב עד סופה, יכול להיות שתרצה לשפר/להוסיף דברים בהמשך. לפיכך, ניתן, ואף רצוי, להשאיר את התבנית עד לתום התחרות. סופ"ש נעים. Ldorfmanשיחה 19:53, 11 במרץ 2016 (IST)
בהחלט אפשר. אני חושב שסיימתי, כן. מלבד הגהה נוספת לא חסר מידע בערך. מדובר בערך קטן יחסית, בהתאם למידע ולפעילות של המדענית המדוברת. EvgeniyTalk to me‏ 11:39, 12 במרץ 2016 (IST)
OK. ראיתי שכבר בחרת לך נושא לערך נוסף במסגרת התחרות. שיהיה בהצלחה. Ldorfmanשיחה 18:28, 13 במרץ 2016 (IST)

מחיקת הערך "איזיגו"[עריכת קוד מקור]

היי, ראיתי שמחקת את הערך של איזיגו למרות שבעיניי יש לו ערך אינציקלופדי: הוא מספק מידע ענייני על חברת תיירות שקיימת משנות ה-70 ומהווה חלק מקבוצה רחבה יותר של אתרי תיירות. אשמח אם תעזור לי להבין מה ההבדל בין ערכים של חברות כמו אשת טורס או הדקה ה-90 לבין הערך המחוק של איזיגו. מדובר בחברות תיירות בעלי אותו סדר גודל, כך שכל עוד המידע המפורט בערך הוא ענייני ואינפורמטיבי, אני לא רואה כאן בעיה.

אני מפנה אותך לכמה references שמחזקים את האמינות של החברה:

תודה Juanparve - שיחה 17:58, 14 במרץ 2016 (IST)

שלום לך,
הנושא נדון כבר בדף השיחה של הערך ("שיחה:איזיגו") ובנוסף, בדף השיחה שלך, בו גם אני התייחסתי לנושא. איננו נוהגים לפצל דיונים לשני דפים נפרדים. לפיכך, לאחר קריאת הכתוב שם, אם תהינה לך שאלות כלשהן, הינך מוזמן לשאול אותן שם. Ldorfmanשיחה 18:27, 14 במרץ 2016 (IST)

שאלה לגבי "סף המקוריות" של סמליל[עריכת קוד מקור]

היי, תוכל להסביר מה החוק אומר בעניין צורות גאומטריות? File:BillboardLogo2013.svg תודה, יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:30, 16 במרץ 2016 (IST)

בשמחה. כמאמר התבנית שבפרטי הקובץ, התמונה כוללת אך ורק צורות גיאומטריות פשוטות וטקסט. "הם אינם מגיעים לסף המקוריות הנדרש עבור הגנה על זכויות היוצרים, ולפיכך הינם ברשות הציבור. למרות היותם חופשיים ממגבלות זכויות היוצרים, תמונה זו עשויה להיות כפופה להתניות אחרות". במילים אחרות, במיזמי קרן ויקימדיה, הגדרנו שסמלילים שניתן להחשיבם כפשוטים מאוד, כלומר אין בהם תחכום עיצובי שניתן להגדירו כ"יצירה אומנותית של ממש" (מה שבמרכאות הוא הגדרה שלי - לא במקור), יחשבו לקבצים חופשיים. הרעיון הוא שקל מאוד ליצור אותם, וגם אם מעצבים הקדישו מחשבה לדרך בה יראה הסמליל, לא היתה שם ממש משיכת מכחול (או סמן מחשב) לכדי ציור. בד"כ מדובר בטקסט בגופן מסויים, שצבעו חלק ממנו, או אוסף של צורות הנדסיות - פרטים שכל אחד יכול ליצור די בקלות במחשב האישי שלו. דוגמא ישראלית לכך תמצא בסמליל אוניברסיטת אריאל ואף בזה של הספריה המרכזית לעיוורים (אם כי במקרה השני, זה קצת פחות ברור). מקווה שכעת הכל מובן. אם לא, אנא שאל. לילה טוב. Ldorfmanשיחה 01:20, 17 במרץ 2016 (IST)
הבנתי. תודה. ומה אומר החוק הישראלי בעניין? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 01:34, 17 במרץ 2016 (IST)
החוק הישראלי לא כל כך קשור לעניין הזה. מדובר בהגדרה בתוך ויקישיתוף. בכל מקרה, מכיוון שאיני משפטן, אני מניח שראוי לשאול זאת את דרור. Ldorfmanשיחה 01:39, 17 במרץ 2016 (IST)

שאלה טכנית (קובץ:Emmy Trophy.png וקובץ:Sam Berns.jpg)[עריכת קוד מקור]

היי. קורה משהו מוזר במערכת ואשמח אם תוכל לעזור לי להבין את העניין. הלילה העלית שני קבצים. האם היה הבדל בדרך בה העלית אותם בין 3:25 (אמי טרופי) לבין 2:34 (סם ברנס). תודה, יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:49, 18 במרץ 2016 (IST)

לא זכור לי שהיה הבדל. ניסיתי לשחזר במוחי את הפעולות מהלילה האחרון ולצערי, לא מצאתי משהו יוצא דופן. יגאל, באיזו תופעה מוזרה נתקלת? אולי אם תסביר לי בקצרה, אוכל להזכר אם גם לי זה קרה. Ldorfmanשיחה 02:46, 19 במרץ 2016 (IST)
זה כמה ימים שמתי לב, ואין לי מושג אם זה חדש או שלא ידעתי מזה, שחלק מהעלאות הקבצים, למשל אחת מתוך השתיים שהזכרתי, מסומנות ככאלו שנעשו על ידי בוט ולא משתמש אנושי. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 02:54, 19 במרץ 2016 (IST)
Phantom Open Emoji 1f640.svg אלה סימונים שאני פשוט לא מגיע אליהם. OK. תודה. Ldorfmanשיחה 03:11, 19 במרץ 2016 (IST)
חשבתי אולי תגיד שהעלית אחד ישירות ושני עם אשף העלאות, אז יהיה לי ממה להתחיל. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 03:21, 19 במרץ 2016 (IST)
צר לי. שניהם הועלו באופן הסטנדרטי, דרך "ויקיפדיה:העלאת קובץ לשרת" > "קראתי את ההוראות וברצוני להעלות קובץ במסגרת שימוש הוגן". Ldorfmanשיחה 03:31, 19 במרץ 2016 (IST)

העלאת תמונות של יצחק אלחנן חסקין[עריכת קוד מקור]

שלום לירון, קיבלתי לכתובת האימייל שלי שלוש תמונות של יצחק אלחנן חסקין, ששלח לי נכדו, גילי חסקין. התמונות הגיעו אלי כאטצ'מנטס, וכיון שלא הצלחתי להעביר אותן לדף השיחה בוויקיפדיה, העברתי אותן בינתיים לקובצי וורד שלי. שאלתי היא: מה אני עושה בהן עכשיו? ברור לי שצריך להעלות אותן לוויקישיתוף, אבל אין מושג ירוק איך עושים את זה, וגילי חסקין דוחק בי לגמור את הטיפול בקובץ של סבו, כולל התמונות. אודה לך מאד על הדרכה פשוטה להבנה למאותגרי עניינים טכניים, כדי לסיים את העניין. תודה, שלומית קדם - שיחה 23:47, 19 במרץ 2016 (IST)

היי שלומית,
חבל שאנשים שמצפים שנכתוב על יקיריהם עוד מלחיצים אותנו, שעושים את המלאכה עבורם. זה לא בסדר. לעניין עצמו, אין לי בעיה להעלות את התמונות הללו לוויקישיתוף עבורך כדי לחסוך לך זמן, ואז, לאחר שתתפני מה"מטלה הדחופה", ללמדך, טלפונית או בהתכתבות, את עניין העלאת התמונות. להבדיל, אם בכל זאת תרצי להעלות כבר את התמונות הללו בעצמך, נשוחח/נתכתב הערב או מחר. אם תבחרי בהצעתי הראשונה, אנא שלחי לי את המייל שקיבלת, כולל הקבצים המצורפים לכתובתי: Liron@wikimedia.org.il . אם תעדיפי לקבל את ההסברים כבר כעת, עני לי פה ונהיה בקשר. בברכת יום נעים ומוצלח, Ldorfmanשיחה 10:09, 20 במרץ 2016 (IST)
תודה, לירון. שלחתי לך את המייל. לגבי לימוד הנושא, נראה, אולי בעתיד. ברגע זה חשוב לי להעלות את התמונות ולסיים את נושא הערך הזה, שבאמת מלחיץ אותי. תודה,שלומית קדם - שיחה 11:01, 20 במרץ 2016 (IST)
אשתדל להגיע לזה בהקדם - הערב או מחר. Ldorfmanשיחה 17:18, 20 במרץ 2016 (IST)
אוקיי. תודה רבה.פרחשלומית קדם - שיחה 17:54, 20 במרץ 2016 (IST)

היי לירון. מצטערת שההעברה לא הצליחה. בשלב זה יש לי איזו בעיה כללית באימייל, אני מתקשה לפתוח הודעות וגם אחרי שאני מצליחה, יש בעיות בהמשך הפעולה. מחר אנסה שוב בתקווה שאצליח.שלומית קדם - שיחה 20:44, 21 במרץ 2016 (IST)

מתי שיסתדר. אמתין. בהצלחה בפתרון הבעיה. Ldorfmanשיחה 22:54, 21 במרץ 2016 (IST)

שלום לירון, האם יש סיבה לכך שהתמונות של יצחק אלחנן חסקין עדיין אינן מופיעות בערך? גילי חסקין פנה אלי לפני כשבוע וביקש את כתובת האימייל שלך לצורך העברתן ונתתי לו אותה. אינני יודעת מה קרה לאחר מכן. יש איזו בעיה מיוחדת עם העברת התמונות האלה? שלומית קדם - שיחה 20:38, 10 ביוני 2016 (IDT)

לא. אין בעיה מיוחדת. רק קוצר זמן מול מטלות רבות שלקחתי על עצמי. מתנצל על העיכוב. יטופל. זה ברשימת המשימות שלי. Ldorfmanשיחה 01:57, 11 ביוני 2016 (IDT)
אוקיי, תודה.שלומית קדם - שיחה 09:49, 11 ביוני 2016 (IDT)

סמליל "וואלה! NEWS"[עריכת קוד מקור]

היי לירון, אם אתה רוצה יש את הלוגו של אתר וואלה ללא הרקע השחור. ראה את התמונה המופיעה כאן, יש אחד באנגלית, ויש אחד בעברית אך תצטרך לחתוך את התמונה יאצקין52 - שיחה 09:13, 29 במרץ 2016 (IDT)

אהלן. האמת היא שזה מקרה בו התלבטתי. מצד אחד, ב"וואלה" עצמו, הסמליל מופיע על רקע שחור, כך שלא היתה בעיה בסמליל כפי שהופיע אצלנו. מצד שני, לאור זה שהסבת את תשומת ליבי לכך שלעיתים הוא על רקע לבן, בצבעים הפוכים לזה שיש אצלנו, חיפשתי ומצאתי ברשת סמליל גדול יותר. מכיוון שהקובץ שהיה אצלנו היה קטן ובאיכות ירודה, הורדתי את הקובץ ההוא, שיפרתי, הפכתי לשקוף והעליתי לשרתינו. תמיד עדיף שיהיה לנו קובץ באיכות גבוהה והאמת, כעת הסמליל משתלב בתבנית יפה יותר. תודה. Ldorfmanשיחה 23:37, 29 במרץ 2016 (IDT)
ועוד משהו, (לא קשור לוואלה), דף שיחתך מאוד ארוך, וגם קצת איטי. יאצקין52 - שיחה 07:58, 30 במרץ 2016 (IDT)
חבל. חלקו יאורכב בקרוב. התכוונתי לעשות זאת. זה רק עניין של מציאת זמן לכך. Ldorfmanשיחה 10:32, 30 במרץ 2016 (IDT)
קדימה: "ממועד לידתה של בתי השנייה‏ (10 ביוני 2015, 13:46) עד ליום שבו מוניתי כמפעיל מערכת" (שמרתי בשביל הארכיון הבא את הסיומת: ... עד ליום שבו הפסקתי לחפש סיבה למסיבה". ביקורת - שיחה 15:15, 30 במרץ 2016 (IDT)
ביקורת, ברור שזה המועד לארכוב - לא חשבתי אחרת חחח. צריך רק זמן לעשות את זה (לעצב את ה"פאנל" העליון וכו'). צריך קצת זמן, לא הרבה, אבל צריך. בינתיים יש כמה עיסוקים שוטפים דחופים יותר... בקיצור, יבוצע. אני עדיין שומר לעצמי על סגנון הארכוב במועד בו יש סיבה למסיבה. זה סתם נחמד ותודה לאל, תמיד אפשר למצוא משהו. Ldorfmanשיחה 16:18, 30 במרץ 2016 (IDT)
ברור. לא צריך לעצב את הפאנל, רק להיפטר מגשר ברוקלין. מספיק העותק שבבית. ביקורת - שיחה 16:43, 30 במרץ 2016 (IDT)
יבוצע בקרוב. כשאני עושה משהו, זה נעשה עד הסוף. יהיה בסדר. Ldorfmanשיחה 23:09, 30 במרץ 2016 (IDT)
... ביקורת, בוצע בוצע! Face-smile.svg Ldorfmanשיחה 18:40, 20 באפריל 2016 (IDT)
על זה נאמר היכנשהו: עבודה יפה בחורים! ביקורת - שיחה 18:52, 20 באפריל 2016 (IDT)
ביקורת, זאת פעם שניה תוך שבוע שאתה קורא לבן אדם אחד ברבים, אחרי שקראת לי 4. יכול להיות שאתה שיכור והתמונה מול העניים שלך משוכפלת? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:54, 20 באפריל 2016 (IDT)
אתה לא ממהר לשכוח. תכונה טובה, אבל רק אם תדע לשלוט בה, בחורצ'יק (1, אחד בלבד - אין כמוך, סליחה ממש) 19:00, 20 באפריל 2016 (IDT)
אתה לא צריך להתנצל, ביקורת, זה לא שנפגעתי או משהו. פשוט שאלתי למה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:37, 20 באפריל 2016 (IDT)
אתה זוכר את זה בלי להיפגע? ראש חזק! במקרה שלך הסברתי, כאן רק ציטטתי נאמן למקור, ובהקשר הנוכחי הקורא אמור לתרגם ליחיד. ביקורת - שיחה 21:51, 20 באפריל 2016 (IDT)
אני יכול לזכור תשובה מצחיקה שנים, ביקורת, גם אם לא אזכור מה השאלה. אם הייתי נפגע כנראה כבר הייתי שוכח. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 21:55, 20 באפריל 2016 (IDT)
לא זכרתי שהתשובה הייתה מצחיקה. תודה בכל מקרה. אני מת לראות את הפרצוף של דורפמן כשיגלה שמילאנו לו את כל הדף בפטפטת... Face-smile.svg ביקורת - שיחה 22:22, 20 באפריל 2016 (IDT)
התשובה על ארבעתכם הייתה מאוד מצחיקה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 22:25, 20 באפריל 2016 (IDT)
היית צריך לראות את ההפתעה על פני כשגיליתי בחיווי למעלה שיש לי 8 הודעות חדשות... זה בסדר. שישאר פה לדראון עולם. ביי. Ldorfmanשיחה 22:34, 20 באפריל 2016 (IDT)

העברת הערך "רב יוסף בר חמא" לשם "יוסף בר חמא"[עריכת קוד מקור]

ביטלתי את ההעברה. בשונה מהכלל, אצל אמוראים וכדו' כן נהוג להשאיר את התואר בשם הערך. ראה את הקטגוריה וקטגוריות המשנה. Mr. W ~‏ T ~ בית המשפטים העליון 02:28, 3 באפריל 2016 (IDT)

OK. לא היה לי מושג. למדתי משהו. תודה ושבוע טוב לך. Ldorfmanשיחה 02:34, 3 באפריל 2016 (IDT)

תזכורת - סיור "אלף מילים" במכון ויצמן[עריכת קוד מקור]

ביום שישי הקרוב יתקיים הסיור במכון ויצמן.

מסלול הסיור, פירוט בדבר המעבדות בהן נבקר, והסדרי חניה ומפגש פורסמו בדף המפגש.

מי שמעוניין באישור כניסה עם רכב, מתבקש לכתוב לי דואל ובו פירוט שם מלא ומספר רכב. דרור - שיחה 10:14, 11 באפריל 2016 (IDT)

תודה, דרור. נגיע באוטובוס + רכבת (זה מה שקורה כשדווקא ביום זה, מתקיימות עבודות על מסילת הרכבת בין חיפה לת"א). הפעם אגיע בהרכב מורחב: עם הילדה הזאת (איזה כיף שיש סיור בזמן חופשת בי"ס), סבהּ וסבתהּ, אז יש התרגשות מסויימת לקראת ה"טיול המשפחתי" הזה Face-smile.svg. Ldorfmanשיחה 15:54, 11 באפריל 2016 (IDT)

תמונות של יהונתן קלינגר[עריכת קוד מקור]

היי לירון, אין לי מושג איך מוסיפים תמונות לקטגוריות בויקישיתוף, אבל כאן תוכל למצוא תמונות נוספות של קלינגר לקטגוריה שיצרת. חוץ מזה, מי זאת האישה עם הכיסוי ראש שהופיעה במפגש? היא ישראלית? או מחו"ל? יאצקין52 - שיחה 20:06, 15 באפריל 2016 (IDT)

העדפות - גאדג'טים - כלים לקטגוריות - HotCat. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:10, 15 באפריל 2016 (IDT)
תודה, יאצקין52. בוצע בוצע. לשאלתך, הגברת מהתמונה הזאת היא אכן ישראלית, אם אליה התכוונת. אשת חינוך. אם שאלת על מישהי אחרת שפספסתי, אנא הבא קישור לתמונה.
תודה, יגאל על התשובה וההכוונה. יאצקין, אם משהו עדיין אינו ברור, כתוב לי ואנסה לעזור. סופ"ש נעים. Ldorfmanשיחה 00:17, 16 באפריל 2016 (IDT)

שאלה בנושא שימוש הוגן[עריכת קוד מקור]

היי לירון, נגיד קיים ערך בויקיפדיה על אדם היושב בבית סוהר. בערך אודותיו לא מופיעה תמונה, ולא רק שלא מופיעה תמונה, גם לא ניתן לצלם אותו, הוא הרי יושב בכלא. במקרה שכזה מותר להעלות תמונה בשימוש הוגן או שעדיין דרושה תמונה חופשית? יאצקין52 - שיחה 02:06, 18 באפריל 2016 (IDT)

אתה יכול לשלוח אליו רוצח שכיר לתא עם מצלמה. הוא יצלם אותו, יהרוג ואז מותר יהיה לפרסם את זה. הפעולה הזאת נקראת בעברית צחה פוטו רצח. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 02:29, 18 באפריל 2016 (IDT)
Smiley lol.gif שמע, יגאל - זו אחת היציאות המצחיקות ביותר שקראתי אי-פעם בוויקיפדיה. אדיר!!! עשית לי את היום! אשמור את הדברים הללו כדי להציגם מתישהו כשאצטרך להסביר על ענייני שימוש הוגן (וכמובן שאתן לך את הקרדיט). באופן רציני, לטובת חברנו, יאצקין52, התשובה היא שלילית. כפי שיגאל היטיב לנסח, יש עדיין סיכוי שהוא יצולם (אגב, גם בבית האסורים ניתן עדיין לצלמו, הוא אולי יצא לחופשות ואולי גם ישתחרר מתישהו בימיו...). לפיכך, "כלל השימוש ההוגן בוויקיפדיה העברית" עדיין תקף לגביו כאדם חי ומשום כך, נמתין לתמונה חופשית שלו. במקרים כאלה, אדם המאריך ימים "דופק את המערכת" קריצה. אין מה לעשות. יש הגיון מאחורי הדברים. ביי ובהזדמנות זאת, חג שמח. Ldorfmanשיחה 17:05, 18 באפריל 2016 (IDT)

מציאת "תקלדות" כמטלה לתלמידים/סטודנטים[עריכת קוד מקור]

היי. ביקשת שאעבור לכאן. שים לב שבחוברת הזאת כתוב: מצא קודם ערכים עם טעויות. זאת אומרת שהמרצה צריך לדאוג שיהיו טעויות, לא הסטודנטים. עם זה אין לי שום בעיה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:56, 3 במאי 2016 (IDT)

היי יגאל,
בהמשך לדיון במזנון, המטרה אינה לדאוג לכך שתהינה טעויות, אלא לתקנן. אני לא בטוח שהמטלה הזו היוותה חלק מהותי בציון על הקורס, אם בכלל, כך שזה היה יותר אתגר מעבודת-גמר. באופן רשמי, אנו אף פעם לא טוענים, וגם לא טענו בעבר, שאין טעויות בוויקיפדיה, אלא שאצלנו, הן מתוקנות מהר יותר מבמקורות מודפסים או אחרים. חשוב לא רק לטעות כמה שפחות, אלא גם לתקן כמה שיותר מהר. לפיכך, ניתן למצוא בערכים שונים שורות בהן נדרשת הגהה, טעויות כתיב ופה ושם וכנראה שגם טעויות עובדתיות (קוראים מעירים לנו מדי יום). זה מה שהמרצה שאני מכיר ביקשה מהסטודנטים שלה למצוא, ולתקן. אז, הם עברו על השינויים שערכו הסטודנטים ושוחחו על כך בכתה. לא הייתי באירוע, כך שאיני יודע מה בדיוק נאמר בו, אך ידוע לי שרוב התיקונים שהם ביצעו, שוחזרו. לשאלתי את המרצה (כל הסיפור נודע לי רק בדיעבד, ואגב, מבלי שהיא הכירה את החוברת הזאת באותו שלב), הם לא פתחו שמות-משתמש תחילה, כך שקשה לשחזר היום מה הם בדיוק עשו, אולם מבחינתנו כמנטרים, אלה היו עוד עריכות שבוטלו מסיבות שונות, עם או ללא השארת הסבר ברור בתקציר השיחה. לטעמי, אנו יכולים לחיות עם זה כל עוד המסר שהעביר המרצה כמשוב מהפעילות היה תקין. במקרה שאני מכיר, אני יודע שכך אכן היה. Ldorfmanשיחה 21:48, 3 במאי 2016 (IDT)
איך מוצאים תקלדה בערך בלי לקרוא 20 ערכים? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 00:02, 4 במאי 2016 (IDT)
צריך לקרוא ערכים ולזהות בעיות. לא אמרתי שזו משימה קלה. לנו זה קל יותר, כי עקב הנסיון, אנו מזהים דברים כאלה יותר מהר. מהסטודנטים זה יגזול יותר זמן. Ldorfmanשיחה 01:46, 4 במאי 2016 (IDT)
לא. להם זאת משימה קשה מדי. כמו שלא הייתי נותן לסטודנטים שלט קוד של מערכת ההפעלה ווינדוז, שיש בו יותר באגים מאשר בוויקיפדיה, והייתי מבקש מהם תמצאו באג אחד ותתקנו, כך לא הייתי עושה להם את זה בוויקיפדיה. יש מספיק משימות אחרות שאפשר לתת להם. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 01:59, 4 במאי 2016 (IDT)
OK. בחוברת שבקישור תמצא עוד כמה. Ldorfmanשיחה 02:04, 4 במאי 2016 (IDT)
לא הבנתי. עוד כמה באגים או עוד כמה משימות? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 02:11, 4 במאי 2016 (IDT)
עוד מספר אפשרויות לפעילויות בכתה או בקורס. Nuvola apps kmoon.png לילה טוב! Ldorfmanשיחה 02:12, 4 במאי 2016 (IDT)

מקומה של רשימת אישים חשובים בהיסטוריית העיר, בדף "שיחה:ראשון לציון" (?)[עריכת קוד מקור]

הפסקה שם נמחקה, עונה לך כאן: עקרונית אתה צודק שחבל, אבל אם יהיו לנו בדף שיחה תכנים שאינם מתאימים בערך כלשהו – דף השיחה יהפוך למקום מקלט לתכנים כאלה. ואז תהיינה מלחמות עריכה על איזה תכנים (ולא משובים/הערות על הערך עצמו) אפשר לכלול בדף השיחה. יש רק דרך אחת לעשות זאת, וזאת באמצעות דיון: לכתוב בדף השיחה "אני רוצה להוסיף רשימה של X לערך, מה דעתכם?" או יכולת לשאול זאת לפני ההסרה של התוכן ("האם רשימה X שבערך אכן מקומה שם?"), וכל מי שירצה יוכל לראות את התוכן שהוסר בהיסטוריה של הערך סביב התאריך של הדיון (שזה בעצם המצב עכשיו). חזרתישיחה 12:31, 7 במאי 2016 (IDT)

OK, חזרתי. אני מקבל את דבריך, והרי אני עצמי ידוע כרודף סדר ונקיון פה. אני גם מקבל את ההסרה של הדברים, שביצע ידידנו גילגמש. מה שהביא אותי למקם את הרשימה שם הוא חשש שמישהו יגיד שזוהי רשימה חשובה שראוי שנשמר אותה איכשהו (וגם אני חושב שיש בזה משהו, אם כי כולנו מסכימים שהמקום לה הוא לא בערך עצמו). הפתרון שאתה מציע הוא מעין התחכמות מהסוג שהייתי מעדיף לא לנקוט בה. זה לא שווה את זה. בתכל'ס הרי לא רבים יביטו בהיסטוריית העריכות בערך אם לא ידעו שהרשימה הופיעה בו מתישהו. בקיצור, אני מקבל את זה שדף השיחה הוא לא מקום מפלט לדברים שמוסרים מן הערך, ושכרגע אין לנו פתרון טוב לזה. נוכל לחיות גם בלי שימורה של הרשימה הזאת. בברכת יום נעים, Ldorfmanשיחה 11:01, 8 במאי 2016 (IDT)
אם נורא רוצים אפשר להשאיר לינק לגרסה הרלוונטית בדף שיחה. אין צורך להעתיק את הערך לדף שיחה. זה מעמיס מאוד וזה לגמרי לא תפקידו של דף השיחה. גילגמש שיחה 11:20, 8 במאי 2016 (IDT)

בקשה לשינוי שם ערך: "מרחב הדהוד תקשורתי" ל-"תיבת תהודה (תקשורת)"[עריכת קוד מקור]

לירון שלום, היום קראתי מאמר ב"הארץ" שבו השתמשו במונח "תיבת תהודה" בהקשר תקשורתי. התוכל, בבקשה, לשנות את שם הערך הקיים "מרחב הדהוד תקשורתי" ל"תיבת תהודה (תקשורת)"? ולהוסיף פירושונים? תודה רבה!!! "לפני 9 שעות - ...על רקע טענות שממשל אובמה עשה שימוש בעיתונאים כ"תיבת תהודה" במסגרת מאמציו להכשיר את דעת הקהל ..." עמוס הראלהאם צבא העם מאבד את העם, באתר הארץ, 11 במאי 2016 shoshie8שיחה • ג' באייר ה'תשע"ו • 10:05, 11 במאי 2016 (IDT)

היי,
בוצע בוצע! שושי, האם תוכלי לשבץ קישור למאמר הנ"ל כתימוכין לשם (נוסף לקישור, יהיה עלייך להפנות את הקורא לשימוש במונח). זה יחזק את הטיעון שזהו השם המתאים לנושא. רצוי גם לציין כי האקדמיה ללשון קיבלה את המונח בו היה שימוש קודם. נראה לי שזה יתרום לעניין. תוכלי להעביר את המייל שקיבלת ל-OTRS, עם בקשה שהצוות יצרפו כסימוכין לכתוב (או שפשוט תעבירי אותו אלי ואני אטפל בכך). מה דעתך? Ldorfmanשיחה 02:17, 13 במאי 2016 (IDT)
לירון, תודה! פרח מכתבה של האקדמיה ללשון העברית פורסם בדף השיחה. אחפש את המייל shoshie8שיחה • ח' באייר ה'תשע"ו • 13:16, 16 במאי 2016 (IDT)

קרקובסקייה פשדמיישצ'ה[עריכת קוד מקור]

היי לירון,
מי שהעלה את הערך מלכתחילה העלה אותו עם מספר טעויות. תיקנתי, ומחקתי את ההפניה מהערך הקודם, "קרקובסקי פשדניישצה". צריך לתקן גם בערכים אחרים. עדכנתי גם את מעלה הערך. אלדדשיחה 12:01, 15 במאי 2016 (IDT)

OK. הגעתי לערך במקרה, תוך כדי ניטור. תודה על העדכון. צהרים טובים. Ldorfmanשיחה 12:04, 15 במאי 2016 (IDT)
אני מבצע תיקון נוסף, ל"קרקובסקה" - מסתבר שכך הוא מוכר בעברית. אלדדשיחה 12:06, 15 במאי 2016 (IDT)
מצויין. לא כדאי שתהיה הפניה מהצורה "קרקובסקייה פשדניישצה" לשם הערך הנוכחי? Ldorfmanשיחה 12:10, 15 במאי 2016 (IDT)
כן, כדאי. השארתי את ההפניה. :) (רק ליתר ביטחון, "קרקובסקייה פשדמיישצ'ה"). אלדדשיחה 12:11, 15 במאי 2016 (IDT)
Like Thumbup.svgLdorfmanשיחה 12:12, 15 במאי 2016 (IDT)
אתה רוצה גם הפניה מהשם "קרקובסקייה פשדמיישצה"? Face-smile.svg אוקיי, אוסיף גם את ההפניה הזאת. אלדדשיחה 12:13, 15 במאי 2016 (IDT)
טוב, כבר דאגתי לה מקודם, אז גם היא קיימת. בקיצור, הכל טופל. :) אלדדשיחה 12:14, 15 במאי 2016 (IDT)
אין כמוך! ביי. Ldorfmanשיחה 12:15, 15 במאי 2016 (IDT)

הערך "טרם"[עריכת קוד מקור]

שלום רב

אני מעוניין לעשות הגהה ועריכה לדף של מרפאות טרם. הדף לוקה בחסר וחסר בו מידע רב

מדוע הוסרה העריכה שביצעתי? וכיצד יתאפשר לי לבצע עריכה מתאימה? Benz2406 (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/הב-14:41, 15 במאי 2016‏

מה שיש לעשות הוא להכנס לויקיפדיה למגוון ערכים, לקרוא אותם, להבין איך נראה ערך אצלנו ואז לנסות שוב להרחיב את הערך טרם, תוך הבנה שאם ייכלול פרסומת וסופרלטיבים כל העבודה תמחק. עדירל - שיחה 15:11, 15 במאי 2016 (IDT)
תודה, עדירל. אני מסכים עם דבריך. בנוסף, כאשר מוסיפים מידע לערכים, רצוי לעשות זאת בחלקים, עם זמן המתנה מסויים בין התוספות - לא במסה אחת גדולה. כך, יהיה קל יותר לעורכים לשפר את הכתוב. אתה תוכל לבחון את השינויים וללמוד מהם להמשך פעילותך כאן. אשמח לעזור לך ולענות על כל שאלה. Ldorfmanשיחה 15:22, 15 במאי 2016 (IDT)
האם קיימת אפשרות להעביר מידע לעורך כלשהו או לבעל מקצוע על מנת שיעשה זאת עבורי? תודה. מבחינת החומר מאתר טרם אין בעיה כי אני ערכתי והעליתי אותו באתר כעובד הארגון. יש חומר רב שניתן לספק כגון סניפיפ ועוד, שהם לא דווקא שיווקיים או פרסומיים. תודה Benz2406 (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/הב-16:39, 16 במאי 2016‏
שלום לך,
ראשית, תיקנתי לעיל, אולם לתשומת ליבך, כדי שהמשתתפים בדיון יוכלו לתקשר בקלות ולהבין מי כתב כל משפט, נהוג לחתום בדפי שיחה באמצעות הקלדת ~~~~ (ארבעה סימני ~) שהופכים לחתימה עם שמירת הדף. לחלופין, ניתן להשתמש בכפתור חתימה: חתימה.
נוסף על כך, נהוג להזיח תגובה באמצעות נקודתיים (הסימן :) בתחילת התגובה. כך נשמר הסדר בשיחה. אם כבר יש נקודתיים בתגובה הקודמת – נהוג להוסיף זוג אחד נוסף. באופן זה, נשמר הסדר בדיון ויודעים אילו דברים נכתבו כתגובה לדברים שהופיעו קודם.
לגבי העניין עצמו, נכון להיום איננו מציעים שירות של "כתיבת ערכים-על-פי-דרישה". היה ואחד מהכותבים בוויקיפדיה העברית, או עורכיה, יחליט לכתוב בערך זה, הוא ישופר. עד אז, הינך מוזמן לתרום תרומה משלך לערכים בוויקיפדיה בערך הנוכחי או בערכים בכל תחום המעניין אותך - בין אם מדובר בתוספת של מידע, תיקון של פרט לא מדוייק, או אפילו תיקון טעות כתיב (לעיתים יש כאלה). סיוע של עורכים בוויקיפדיה לכותבים חדשים, ניתן באופן שוטף. אם הינך זקוק לעזרה כלשהי, אתה מוזמן גם לפנות אל העורכים בעזרת הדף שכותרתו "ויקיפדיה:דלפק ייעוץ" או באמצעות המידע בדף "ויקיפדיה:חממה". בברכת ערב טוב, לירון Ldorfmanשיחה 16:58, 16 במאי 2016 (IDT)

שלום שוב: אני לא ממש מצליח להבין כיצד סגנון הכתיבה שונה מסגנון כתיבה רגיל שיתאר את רשת טרם - כפי שצוין, הערך הקיים רחוק מלהיות מעודכן, ואני מאוד מעוניין לעדכנו. אין אפשרות שאני אכתוב ואחד מהעורכים פשוט יבצע הגהה והתאמה בהתאם לנדרש? אם הבעיה היא שאתם אינכם רוצים שיופיעו תכנים מסחריים פשוט אציין עובדות קיימות, כגון, סניפים, שירותים ורקע היסטורי של הרשת (שלה כיום מעל 15 סניפים ברחבי הארץ, ומטפלת מדי יום באלפי פונים - בשנה מעל חצי מיליון איש..). אופציה אחרת היא אם תוכלו לקשר אותי עם כותב הערך המקורי שיסייע לי בעדכון הערך - אני מניח שאם היה חשוב לו להעלות את הערך, יהיה לו גם חשוב לעדכנו. תודה Benz2406 - שיחה 19:38, 24 במאי 2016 (IDT)

הינך מוזמן להשוות את הערך לערכים אודות שירותים אחרים, אולי אפילו בתחום הבריאות (נניח אלה של קופות החולים) ולעדכן באופן שיצור ערך דומה. אני חוזר על כך שכאשר מוסיפים מידע לערכים, רצוי לעשות זאת בחלקים, עם זמן המתנה מסויים בין התוספות - לא במסה אחת גדולה. לגבי בקשתך, הכותב המקורי של הערך אינו פעיל עוד בין העורכים. בהצלחה. Ldorfmanשיחה 20:59, 24 במאי 2016 (IDT)
מה הסיבה לכך שאסור להוסיף כמות חומר רבה בבת אחת? Benz2406 - שיחה 09:31, 25 במאי 2016 (IDT)
זה לא ש"אסור", אבל אם אתה מעוניין לקבל עזרה ולמנוע מחיקה מסיבית של קטעים שכתבת, רצוי שתפעל בצורה הזאת. כך, יהיה קל יותר לעורכים לשפר את הכתוב, כל חלק בזמנו, ואתה תוכל לבחון את השינויים וללמוד מהם להמשך פעילותך כאן. Ldorfmanשיחה 01:22, 27 במאי 2016 (IDT)

בקשה לתמיכה בהשארת ערך[עריכת קוד מקור]

שלום רב. אני פונה אליך כי אתה נראה לי ויקיפד ותיק בהחלט, בעל מספיק ידע וניסיון בענייני ויקיפדיה. בימים האחרונים הוספתי ערך לויקיפדיה, שנראה לי כחשוב מספיק כדי להותירו. אולם למרות זאת הדיעות חלוקות בענין זה, ואם עד סוף שבוע זה לא תוכרע המחלוקת כאשר רוב בעלי ההצבעה תומכים בדעתי - הערך ימחק. כויקיפד שתומך בהעשרת התוכן בויקיפדיה הייתי שמח שתחלץ לעזרתי, או תייעץ לי כיצד להשאירו. בתודה מראש. שלומי ורותי ברלב - שיחה 20:04, 16 במאי 2016 (IDT)

שלום לכם,
מהיסטוריית העריכות שלכם, אני מבין שמדובר בערך אודות קהילת ברסלב בצפת, "נחל נבע מקור חכמה (ננמ"ח)". הגם שאיני מתמצא בנושא, קראתי את הכתוב בערך. לפיו, גם אני, כמו עורכים אחרים שהביעו את דעתם בדף השיחה, מתקשה להבין מדוע אין מקום, לפחות בשלב הנוכחי, לשלב את המידע ממנו לתוך הערך העוסק במייסד הקהילה, גדליהו אהרן קניג. רבים הם הערכים המכילים תתי-פרקים ארוכים. היה ובשלב כלשהו האורך של החלק העוסק בקהילה יחרוג מהמקובל, נוכל בהחלט לדון בהפרדה של חלק זה לערך נפרד. כרגע, גם לדעתי, אין צורך בערך נוסף. אשמח לענות על כל שאלה. בברכת הצלחה בהמשך תרומתכם לוויקיפדיה, Ldorfmanשיחה 19:17, 17 במאי 2016 (IDT)

שלום רב. ראשית, מיום ליום אני מתפעל יותר מויקיפדיה ונספחיה, ומשתאה מהיחס ונדיבות הלב של כל חברי הקהילה, שעושים מלאכתם נאמנה בהתנדבות מלאה מתוך פרגון וחוית נתינה. לגבי הערך הנזכר, כל מי שמכיר את הקהילה הצפתית, ולו בהכרה שטחית, יודע ומבין את חשיבותו של הערך הנ"ל. אמנם, אכן בשלב זה הערך חסר עדיין את רוב נספחיו, (כמו חלוקות המזון ותרומתה של הקהילה, פועלה למען העיר וסיועה למוסדות אחרים בעיר שאינם מזדהים עימה. שונותה מהזרמים השונים בחסידות. כוחה הפוליטי, דרכה האידיאלוגית ועוד רבות), וכפי שניתן להתרשם מהתגובות השונות בשיחה של הערך. כיום הקהילה שונה מאוד מזמן הקמתה ומפטירת מיסדה, לפני 40 שנה. פקפוק בחשיבות הערך נובע מחוסר היכרות עם התוכן ושלימותו. אני מקווה להירתם ולהוסיף חומר ותמונות לערך הנזכר במשך הזמן ובסיועם של החברים הנפלאים. אסכם בתודה, וברכה שתמשיך בפעילותך למען הכלל והצלחה בכל. שלומי ורותי ברלב - שיחה 20:29, 17 במאי 2016 (IDT)

שלומי ורותי. הערך לא יימחק אלא אם יועלה להצבעת מחיקה (מה שאני מקווה שלא יקרה) מאחר ומשתמשת בעלת זכות הצבעה (אנוכי) הבאתי נימוק חשיבות. ללא קשר ובגלל שאתם חדשים אינכם יודעים זאת לא מקובל לכתת רגליים ולנסות לגייס תומכים, מי שרוצה להביע את דעתו יש הפניות מדפי הקהילה המיועדים לכך. בהצלחה ! יעלי 1 - שיחה 23:07, 17 במאי 2016 (IDT)
איני יודע מה יעלה בגורלו של הערך. זה תלוי בהחלטתו של העורך שאחראי על כך ואכן, קשור גם לשאלה אם יוחלט להעלות את הנושא להצבעה בפורום רחב יותר של עורכים, היה ויוחלט תחילה להשאירו. מכל מקום, אם יוחלט למוחקו, אציע להעתיק תחילה את תוכנו לגוף הערך אודות מייסד הקהילה. כפי שציינתי, אני איני בקיא בנושא, אולם חשבתי כעת שאולי ידידתי הטובה שושי, שגם מכירה, לפחות מעט, את צפת, תוכל לעזור לכם בהרחבת ערך זה ואחרים הקרובים לליבכם. שושי, מה דעתך - הברסלבים קשורים לתחומי העניין שלך?
דבר אחרון, לתשומת ליבכם, שלומי ורותי, בדפי שיחה נהוג להזיח תגובה באמצעות סימן נקודתיים (:) בתחילת התגובה. אם כבר יש נקודתיים בתגובה הקודמת, נהוג להוסיף זוג אחד נוסף. באופן זה, נשמר הסדר בדיון ויודעים אילו דברים נכתבו כתגובה לדברים שהופיעו קודם. לילה טוב. Ldorfmanשיחה 00:44, 18 במאי 2016 (IDT)
השתתפתי פעם בצפת בשיעור בית מרתק על ליקוטי מוהר"ן. בשיעור לא איפשרו לי לשמוע את דעותיהם של חברי הקהילה ממין זכר. עוד קודם למדתי שר' נחמן ראה את ההתחדשות כחיונית. לדעתי, היה לו מה להגיד על אלה שמציגים את עצמם כממשיכי דרכו shoshie8שיחה • י' באייר ה'תשע"ו • 09:04, 18 במאי 2016 (IDT)
תודה רבה לכולם על התמיכה, לילה טוב שלומי ורותי ברלב - שיחה 00:23, 19 במאי 2016 (IDT)

תחנות עתידיות של רכבת ישראל[עריכת קוד מקור]

היי. חיפשתי מידע על תחנות בקו עפולה בית שאן שהולך להפתח עוד כמה חודשים, וזה מה שמצאתי: [1] עד כמה המפה הזאת אמינה? לא אכפת לי מתאריכים ולא מתחנות בבנייה שלא מופיעות בה. אבל האם אני יכול להיות בטוח שכל תחנה שכן מופיעה כאן אכן הולכת לקרות? כי מצאתי לפחות שתי תחנות קיימות שלא מופיעות כאן בכלל, ואינני בטוח שזה לא התיישן. גם חיבור קו נתב"ג למלחה במקום ממילה נראה לי מפתיע. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:03, 21 במאי 2016 (IDT)

יגאל, ממה שאני יודע, המפה הזו היא בגדר חלום רחוק ובמדינת ישראל, סביר שבתשע שנים יהיו עוד עוד שינויים רבים. עם זאת, נחמד שיש בתרשים הזה הצגה גם של תחנות המשולבות עם הרכבת הקלה בגוש דן, עם הרכבת הקלה בירושלים ואפילו הצגה של תחנה של הכרמלית (אם כי תחנת הרכבת חיפה בית המכס מיותרת מאוד, בשל קרבתה הרבה לתחנת הרכבת חיפה מרכז - השמונה, וסביר להניח שלא תבנה). בכל מקרה, מי שיוכלו לענות על התהיות שלך טוב ממני, שכן נראה לי שהם מעודכנים יותר בפרטים, הם חברי, נתנאל וניר. שבוע טוב לכולנו. Ldorfmanשיחה 22:44, 21 במאי 2016 (IDT)
זה נראה כטיוטה כללית ולא כתוכנית לביצוע, ומסילת רכבת לצפת וקרית שמונה תוכיח, לא נראה כמשהו שאפשר להתבסס עליו. אגב, בויקיפדיה יש ערכים לתחנות עתידיות אחרות, שאינם מוזכרות בטיוטה זו, למשל תחנת הרכבת סביוני ים. נת- ה- - שיחה 23:23, 21 במאי 2016 (IDT)

טיוטה:יהודה ליאופולד ורנר[עריכת קוד מקור]

שלום לך

מחקת גם את טיוטה:יהודה ליאופולד ורנר וגם את יהודה ליאופולד ורנר במרחב הערכים.

הערך הועבר ממרחב הערכים למרחב הטיוטה, וצריך להיות עותק אח שלו היכנשהוא • איקס איקס - שיחה 00:50, 22 במאי 2016 (IDT)

איקס איקס, התוכן זמין במרחב המשתמש של הכותב: משתמש:גיא שיאון/יהודה ורנר‎. השארתי לו הסבר על כך גם בדף השיחה שלו. Ldorfmanשיחה 00:52, 22 במאי 2016 (IDT)
תודה • איקס איקס - שיחה 00:54, 22 במאי 2016 (IDT)
Nuvola apps kmoon.png לילה טוב! Ldorfmanשיחה 00:55, 22 במאי 2016 (IDT)

מחיקת תמונה והעלאתה מחדש בשימוש הוגן לערך "רוז בירד"[עריכת קוד מקור]

הי Ldorfman! מצורפים מטה דברים שפרסמתי ב-16 למאי תחת הלשונית "עזרה - זכויות יוצרים". לצערי, לא זכיתי למענה מכול סוג. לכן אשמח אם תוכל להשיא עצות מניסיונך. כמו כן, מאז חלו התפתחויות: פניתי אל ה- Judicial Council of California דרך ה- Public Access to Judicial Administrative Records בבקשה לקבל תמונות של בירד וחברי ההרכב. הם נענו בשמחה, אולם כאשר שבתי ולחצתי עליהם לאשר לי מפורשות שימוש ברישיון חופשי הם הגיבו כמצופה ממשפטנים וענו לי בנימוס שיחזרו אלי לאחר שיבחנו את הנושא. אני מצפה לקבל את תשובתם בעניין מחר (שכן היום יום ראשון). עד אז, אשמח אם תוכל לייעץ לי כיצד ניתן לשים תמונה זמנית תחת רישיון שימוש הוגן. להלן הדברים שפרסמתי:

"שלום וברכה! לאחרונה אני עסוק בכתיבתו של ערך על הנשיאה ה-25 של בית המשפט העליון של קליפורניה- רוז בירד. במסגרת המחקר הגעתי להקלטה של קמפיין הבחירות שערכה, וממנו יצרתי תמונה לערך. התמונה המדוברת היא למעשה צילום מרקע, אולם הבנתי שייתכן וזו הפרה של זכויות יוצרים. איני מומחה לזכויות יוצרים, אולם אני לא בטוח שזכות היוצרים על פריים בודד (מתוך סרטון תעמולה שיועד להפצה בציבור) עומדת לצלם שנשכר לבצע את הפרסומת לפני 29 שנים או ליורשיה של בירד (אם ישנם כאלו).

שאלותי הן:

1. האם תמונה זו יכולה להחשב לכזו הנמצאת "בתחום האפור" של ויקיפדיה, ולכן אוכל להשאירה ברישיון חופשי?

2. אם התמונה מפרה זכיות יוצרים הרי שיש להורידה מויקישיתוף, אולם לא מצאתי כיצד יש לעשות זאת. אשמח להסבר...

3. האם ניתן להעלות את התמונה בשנית תחת שימוש הוגן?

4. בנוסף, אני עומד בקשר עם ה-California Supreme Court Historical Society כדי לקבל אישור לשימוש בתמונות איכותיות יותר (נקווה שיענו בחיוב...). האם עד לקבלת האישור אוכל להעלות את התמונה מאתר האגודה תחת שימוש הוגן? ראה תמונה כאן.

תודה רבה! דונאתל - שיחה 15:20, 16 במאי 2016 (IDT)"

אני חושש שערכו של הערך ירד בעיני השופטים מאוד כיוון שחסרה בו בשלב זה תמונה, זאת למרות שהושקע בו מאמץ עצום במחקר ובאימות הפרטים. חשוב לי להדגיש כי בירד נפטרה לפני 17 שנה בארה"ב מבלי להותיר אחריה משפחה בקליפורניה. השגה של תמונה חופשית בה היא מופיעה כרוכה במשא ומתן מתיש עם גופים ביורוקרטים שמקדישים את זמנם לשרות התושבים במדינתם (כפי שראוי שיעשו). גופים שונים לא ענו לי, אחרים מגיבים אחת לשבועיים וה-California Supreme Court Historical Society חדלו לענות לי (לדעתי השרת שלהם נפרץ מאחר שיום אחד לאחר הההתכתבות שלי איתם כתובת המייל ששימשה אותי להתכתבות זו בלבד החלה להתמלא בדואר זבל (ספאם) ללא הפסקה...). אני סמוך ובטוח שמאמצי יישאו פרי, אולם עד אז אשמח לקבל את עצתך. תודה רבה. דונאתל - שיחה 18:38, 22 במאי 2016 (IDT)
שלום דונאתל,
ראשית, ברכות על סיום העבודה על הערך. הוא בהחלט נראה ראוי.
לגבי שאלתך, אולי אוכל להציע לך פתרון, לפחות זמני, עד שתתקבל מתישהו תמונה חופשית: מכיוון שנשואת הערך אינה בין החיים, לפי הכללים המקובלים בוויקיפדיה העברית, תוכל לשבץ בערך אודותיה תמונה בודדת שלה בשימוש הוגן. מצא תמונת סטילס "טובה" שלה (לא צילום-מסך מסרט, שכן עליו עדיין יש זכויות יוצרים) ואת התמונה הזאת תוכל להעלות לוויקיפדיה בשימוש הוגן. אז, תוכל לשבצה בערך, תוך שימוש בתבנית "תמונה להחלפה". מה דעתך? זהו פתרון אשר פועל מצויין בערכים בהם אנו נתקלים במצב דומה. אכתוב לך עוד בהמשך היום, אולם כעת עלי לעזוב את המחשב (לעת עתה, היה לי חשוב להשאיר לך מענה לפנייתך). להשתמע ובהצלחה בהמשך. Ldorfmanשיחה 19:17, 22 במאי 2016 (IDT)
העליתי תמונה בשימוש הוגן והוספתי לערך כמקובל, אין טעם בתבנית תמונה להחלפה, לא מדובר ביהודיה או ישראלית, כך שהסיכוי שהתבנית הזאת תסייע שואפת לאפס. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 19:31, 22 במאי 2016 (IDT)
תודה רבה על המענה והסיוע המהירים!
חנה Hanay, תודה רבה על תמונה! עם זאת, התמונה שהעלית איננה מייצגת את רוב כהונתה של בירד, שכן היא מאוד ישנה. מה דעתך על התמונה שצייינתי לעיל מתוך ה-California Supreme Court Historical Society? היא תואמת יותר את המראה של התמונה שהוסרה ואת המראה של התמונות ששלחו נציגי הרשות השופטת של קליפורניה (ה-Judicial Council of California)... דרך אגב, שאקבל את האישור מהם לפרסם את התמונות, כיצד עלי לפרסם אותן כך שמשתמשים עתידיים ידעו שהן "כשרות" ולא יסירו אותן? דונאתל - שיחה 19:47, 22 במאי 2016 (IDT)
דונאתל , אני מקווה שאתה פועל לקבלת אישור על פי הנוסח המופע בדף ויקיפדיה:OTRS, יש בדף קישור לנוסח באנגלית. אם יהיה בידך את האישור אז יש לשלוח אותו למערכת OTRS. במקרה כזה אפשר יהיה להעלות את התמונה ברשיון חופשי לוויקישיתוף, תוך מתן קרדיט לבעלי זכויות היוצרים. והאישור יתווסף בהתאם. במקרה זה אפשר יהיה למחוק את התמונה בשימוש הוגן. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 21:40, 22 במאי 2016 (IDT)
דונאתל, התמונה בערך אכן נאה ומכבדת את האישיות. בהחלט ראויה יותר מזה שמעטרת את הערך המקביל באנגלית. אני מקבל את הטיעון של חנה לפיו במקרה הזה אין צורך לציין את בקשתנו לתמונה חופשית באמצעות התבנית המקובלת. עם זאת, אנא פנה בשנית למי שצריך בניסיון להשיג תמונות חופשיות. לדעתי הכתובת עשויה להיות משרד המשפטים, שכן החוק בארה"ב משחרר מזכויות יוצרים צילומים של עובדי הממשל - לפחות הפדרלי. מכל מקום, בהצלחה בהמשך דרכך בוויקיפדיה. Ldorfmanשיחה 01:15, 23 במאי 2016 (IDT)

צריף הכבאים בתל אביב בערך "רוטשילד 22"[עריכת קוד מקור]

היי לירון, איזה תמונה כדאי לי לשים בערך רוטשילד 22? זאת או הנוכחית? יאצקין52 - שיחה 21:40, 25 במאי 2016 (IDT)

יאצקין, צר לי, אולם לא הצלחתי להגיע לאף תמונה בקישור שהבאת ולא הבנתי מהי "הנוכחית". אנא הסבר והעתק לפה קישור אחר. אשמח לחוות אז את דעתי. Ldorfmanשיחה 01:27, 27 במאי 2016 (IDT)
את התמונה ה"נוכחית" העברתי לערך הרשות הארצית לכבאות והצלה, כי היא מתאימה לשם יותר מאשר לרוטשילד 22. השאלה שלי הייתה האם להשאיר את התמונה הזאת, או להחליפה בזאת: "מכבי האש המתנדבים. גלויה תוצרת צ'כוסלובקיה." יאצקין52 - שיחה 01:39, 27 במאי 2016 (IDT)
אם כבר הייתי לוקח תמונות אחרות המובאות בדף: זאת שתחתיה הביאור מתחיל ב"איכלוסה המהיר של אחוזת בית והאיחוד עם" או זו שמאתר ארכיון המלחמה של אוסטרליה (1918). לילה טוב. Ldorfmanשיחה 02:16, 27 במאי 2016 (IDT)

מזל טוב[עריכת קוד מקור]

מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! לך יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 00:43, 6 ביוני 2016 (IDT)

מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! ויום הולדת שמח! אור/Doror - שיחה 06:35, 6 ביוני 2016 (IDT)
המון מזל טוב ליום הולדתך, ותמשיך בפועלך המבורך! ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 07:24, 6 ביוני 2016 (IDT)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! ואכן המשך בפועלך המבורך! אילי - שיחה 08:27, 6 ביוני 2016 (IDT)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! , לירון! יום הולדת שמח, והמשך הצלחה בפועלך במיזם! אלדדשיחה 08:32, 6 ביוני 2016 (IDT)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! . המון אושר בריאות ואהבה. Face-smile.svg דריה - שיחה 08:33, 6 ביוני 2016 (IDT)
מזל טוב SMirC-congrats.svg בריאן - שיחה 12:46, 6 ביוני 2016 (IDT)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! ופרח חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 13:09, 6 ביוני 2016 (IDT)
יומולדת שמח! המון מזל טוב. ביקורת - שיחה 21:45, 6 ביוני 2016 (IDT)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! בברכה. ליש - שיחה 22:30, 6 ביוני 2016 (IDT)
עד 120 לפחות! ‏עמיחישיחה 22:54, 6 ביוני 2016 (IDT)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! עד 120 ! ‏dMy‏ • שיחה • 01:09‏, 07/06/2016 • א' בסיוון ה'תשע"ו
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! ! Ewan2 - שיחה 02:12, 7 ביוני 2016 (IDT)
תודהמקרב לב לכולכם. שמחתם אותי. נתראה - גם בשמחות (וגם ביום-יום פה קריצה). Ldorfmanשיחה 22:33, 8 ביוני 2016 (IDT)

סיור אלף מילים במערת רשב"י בפקיעין[עריכת קוד מקור]

הי. אני מזכירה לך שביום שישי 10.06.16 יש סיור אלף מילים לבית זינאתי בפקיעין. נפגשים 10:30 במערת הרשב"י פקיעין (אפשר לכתוב Waze). עדיף ליסוע דרך אחיהוד רמי. נתראה Face-smile.svg דריה - שיחה 21:18, 8 ביוני 2016 (IDT)

היי, זוכר, אבל דריה, "אחיהוד רמי"Vraagteken-2.svg את צומת אחיהוד אני מכיר, אבל מי זה, או מה זה, "רמי"? Ldorfmanשיחה 22:25, 8 ביוני 2016 (IDT)
ראמה (יישוב). ‏עמיחישיחה 23:28, 8 ביוני 2016 (IDT)
עמיחי, רצוי לעבור בכפר? במקרה ביקרתי שם לא מזמן, אפילו בענייני ויקיפדיה, אבל בקבר רבי שמעון טרם הייתי. Ldorfmanשיחה 00:50, 9 ביוני 2016 (IDT)
הכביש לפקיעין עובר שם. אפשר גם לנסוע דרך תפן או דרך כברי. ‏עמיחישיחה 00:53, 9 ביוני 2016 (IDT)
אחלה. תודה רבה. Ldorfmanשיחה 01:07, 9 ביוני 2016 (IDT)

אולי אתה מבין בזה?[עריכת קוד מקור]

אני רואה שאתה צופה בתוכנית המירוץ למיליון ותורם רבות לערך אז אני אשאל אותך כי אולי אתה מבין גם בכדורגל. אחרי הפרק ששודר הבנתי לפי הפרק ששודר השבוע שצמד הכדורגלנים ציון ואביב שמם נדמה לי הם ידוענים בתחום הכדורגל אתה יודע האם יש להם ערך כאן אולי? איני יודע אפילו את שם משפחתם אז הייתי בודק אם אכן יש כאן ערך אודותם אז שווה לקשר. תודה, בכבוד רב, ויקיפד גאה (שיחה) 00:03, 10 ביוני 2016 (IDT)

היי,
שמע, העלית חיוך על פני. אני אמנם באמת פריק של "המירוץ למיליון" (זה משפחתי אצלנו), אבל האמת היא שאיני יודע את שמות המשפחה של הכדורגלנים. בכדורגל אני לא מבין, ובד"כ גם לא מתעניין כלל (למעט מקרים יוצאי דופן עליהם יוצא לי לשמוע קצת ככל אדם בר דעת, נניח כמו מקרה "לסטר סיטי" השנה). לפיכך, לא הכרתי את שני המשתתפים הללו טרם התוכנית. הם מציינים מדי פעם את שם הקבוצה בה הם משחקים (הבנתי שהם חברים לקבוצה), ועליה אולי יש ערך (זו מכבי שעריים אם אני לא טועה), אולם עליהם עצמם, נראה שטרם נכתב, וכנראה שיש סיבה לכך. אני מניח שלו היו בעלי חשיבות אנציקלופדית, היה כבר מישהו שהיה מסב את תשומת ליבנו לקישור החסר, או שהיה מוסיף בעצמו, באותו אופן בו עדכנת אותנו אתה לגבי אדריאנו. לילה טוב. Ldorfmanשיחה 00:36, 10 ביוני 2016 (IDT)

כוכב למציל![עריכת קוד מקור]

Rescue Barnstar Hires.png כוכב המצילים
למרות שזה היה ממזמן, תודה על בניין משרדי תנועת חב"ד העולמית Face-smile.svg --‏Meni yuzevich‏ ♦ בית חב"ד לכולם ♦ י"ג בסיוון ה'תשע"ו ♦ 21:54, 18 ביוני 2016 (IDT)

מני, בהצבעה הזאת דעתי לא התקבלה והערך נמחק, כך שלא ממש הצלחתי "להציל" קריצה... אני מקווה שתמשיך לתרום למיזם ושתוצאות המקרה הזה לא ירפו את ידייך. בברכה לשבוע טוב ומוצלח, Ldorfmanשיחה 23:44, 18 ביוני 2016 (IDT)

עריכה תמוהה בערך אודות גלעד רבינוביץ[עריכת קוד מקור]

בעריכה זו הסרת את שמות הוריו של נשוא הערך, בנימוק "איננו מציינים קרובי משפחה שאינם בעלי חשיבות אנציקלופדית משל עצמם". זה נימוק מפתיע, משום שבאלפי ערכים בוויקיפדיה, כאשר ידועים לנו שמות ההורים ועיסוקם, אנו מציינים זאת. תוכל למצוא זאת, למשל, בערכים בני גנץ, משה קצב, לאונרדו דיקפריו, מרים פרץ, עפרה חזה. דוד שי - שיחה 05:58, 19 ביוני 2016 (IDT)

למיטב ידיעתי ומניסיוני, אנו מציינים קרובי משפחה של נשואי ערכים רק אם להם חשיבות אנציקלופדית משל עצמם. אולי באלה שציינת מצויינים השמות, אולם אלה יוצאי הדופן בין ערכי האישים. לכל אדם יש הורים, ככה זה תמיד, ואין זה הגיוני שנציין את שמותיהם בערכים אודות אישים מסויימים, בעוד באחרים, לא נזכיר את השמות. לפיכך, אני מקבל את ההגיון אותו לימדוני פה, לגבי ההבחנה בין מקרים בהם השמות נדרשים לכאלה בהם הם אינם נדרשים. מעבר לזה, משזה הנוהג בערכים רבים, אני מוצא טעם לפגם להתעקש על כך דווקא בערך שכתב צחי תמורת תשלום. עמדתי בנושא ודאי ידועה לך, אבל איני חושב שיש צורך להתנגחות בינינו דווקא בשל כך. Ldorfmanשיחה 13:15, 19 ביוני 2016 (IDT)
הכלל שאתה מציין נכון לגבי ילדים ואחים, אך לא לגבי הורים. הדוגמאות שהבאתי הן דוגמאות אקראיות, שמשקפות את היקף התופעה, כמותן יש בעוד אלפי ערכים.
מעניין שבעריכותיך אלה כלל לא הפריע לך שמצוינים ההורים.
העובדה שהערך נכתב תמורת תשלום אינה מצדיקה מחיקה מהערך של פרטים שאינם נמחקים מערכים אחרים. אינך חייב לטפל בערך שנכתב בתשלום, אבל אם החלטת לטפל בו, עליך לזכור שהערך הוא חלק ממרחב הערכים, ויש להתייחס אליו כאל כל ערך אחר, ללא העדפה לטובה או הפליה לרעה. דוד שי - שיחה 21:56, 19 ביוני 2016 (IDT)
דוד, אני מתפלא עליך. הבאת ערך על אחותו של חברנו עובד ואתה בעצם טוען שבעריכה הזאת, מלפני למעלה מחצי שנה, פעלתי באופן שונה רק מפני שמדובר באחותו של חברי? איך נזכרת בזה רק כעת? האמת היא שאין לי תשובה לעובדת השארת הפרטים באותו ערך. יכול להיות שלא שמתי לב לעניין. מה שאני כן יודע זה שבד"כ, במקרים בהם מוזכרים השמות בלבד, ללא הצדקה, אני מסיר אותם ולא זכור לי שנשמעו טענות כנגד זה עד כה. לגבי המשך דבריך, אציין כי אני משפר ערכים לא מעטים שנכתבו תמורת תשלום (פעמים רבות אני ער לעובדת כתיבתם תמורת תשלום רק לאחר השינויים). צר לי שלא נכתבו בצורה טובה יותר במקור, אולם עם זאת, אני מסכים איתך שמדובר בחלק ממרחב הערכים ולכן, הם זוכים לשיפורים כדי שיראו כיתר הערכים. כך נהגתי גם במקרה הנוכחי. כתוצאה מכיפת ההגנה הזו שנוצרה על צחי בידי חלק מאיתנו, נאלצתי לספוג מחיר מסויים שאני נאלץ להתמודד עמו היום, ולא ארחיב עוד בנושא (יש כאלה שיודעים), אבל בכל מקרה, בעיני מדובר במגננה מיותרת. לו היה כותב את הערכים באופן טוב יותר, כולנו היינו מרוצים. משאין זה כך, אנו אכן נקראים לשפרם. Ldorfmanשיחה 00:44, 20 ביוני 2016 (IDT)
עד לרגע זה לא ידעתי מי אחיה של עידית אברהמי, וממילא לא יכולתי לייחס את יחסך השונה לעובדה זו. במקרה הגעתי היום לערך זה, ובמקרה שמתי לב שבו נהגת אחרת מאשר בערך גלעד רבינוביץ, ולכן הבאתי זאת לידיעתך, כחיזוק לטענתי כלפיך בעניין זה.
אם אתה מסיר מידע על הורים בערכים אחרים, אשמח אם תחדל מכך. עמדתי זו היה ביחס לכל הערכים, ולא העדפה כלשהי של ערכי צחי. דוד שי - שיחה 19:35, 20 ביוני 2016 (IDT)
אני חושב שכל הדיון הזה החל מהטעם הלא נכון ואני סבור שכבר הבהרתי את עמדתי. כאשר ההורים בעלי שם, או כשתחום עיסוקם קשור בצורה ישירה לפעילותו של נשוא הערך, יש מקום לאזכור פרטים אודותיהם. ציון של שמותיהם בלבד של פלוני ואלמונית כהוריו של אדם כלשהו אינו נתון שאנו נוהגים להשאיר ומבחינה זו, דומה הדבר לציון שמותיהם של אחים וילדים בעלי אותה חשיבות (או אי-חשיבות) אנציקלופדית. בוא נסיים את הנושא הזה כאן. גם ככה כל העניין הזה של צחי משבש לגמרי דברים שתכננתי לעשות. לא ארחיב מעבר לזה. לילה טוב. Ldorfmanשיחה 23:29, 20 ביוני 2016 (IDT)

עריכת הערך "לאומי קארד"[עריכת קוד מקור]

שלום לך, אני מנהל התוכן של לאומי קארד, ובמסגרת עדכון העמוד "אודות לאומי קארד" באתר שלנו, גיליתי אי-דיוקים בוויקיפדיה.

כל מה שהכנסתי לערך מגובה בעובדות - כולל מיקומנו במספר 25 ברשימת החברות שהכי טוב לעבוד בהן - סקר שנערך על ידי חברת BDI - צירפתי את המקור (אגב - ירדנו מאוד במיקום, כך שאין פה שום דבר שאמור לעשות לנו טוב).

כמו כן - הוספתי פסקה לגבי המגזר העסקי, כי כל מה שהיה כתוב נגע ללקוחות פרטיים - ואולם יש גם את "לאומי קארד לעסקים" שדורש התייחסות. היסרת לי לגמרי את החלק הזה - על אף שהוא חלק נכבד מפעילות החברה.

עדכנתי היום שוב את הפרטים הנ"ל, והיסרתי כל סופרלטיב או נימה שיווקית.

אשמח אם תסתכל על זה שוב לפני שאתה מוחק.

תודה! -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת ב-12:18, 26 ביוני 2016‏

שלום לך,
ראשית, מומלץ לבצע "רישום" לוויקיפדיה. כך תוכל למצוא את כל תרומותיך בקלות, ואף לעקוב אחר ערכים שיצרת או שינית. ההרשמה הינה בחינם וכרוכה בהליך קצר ביותר. לאחריה, יהיה ליתר הכותבים קל ונוח יותר להתייחס לתוספות שלך ולהגיב להן. אשמח לעזור אם תהינה לך שאלות כלשהן או אם תתקל באי-אלו בעיות.
לגבי התוכן בערך המדובר, כפי שתוכל להיווכח בעצמך, השבת התכנים היום הוסרה בידי עורך אחר, שציין גם הוא כי מדובר בתוכן בעל אופי פרסומי מדי. גם אם העובדות נכונות, יש דרך מקובלת להביא דברים באנציקלופדיה - ללא סופרלטיבים מיותרים ותוך שימוש בהפניות לתימוכין מתאימים, כשלגבי זה, כל המרבה הרי זה משובח. אם תנהג כך, אנוכי ויתר עורכי ויקיפדיה העברית נשמח להשאיר את התוכן, בדיוק כפי שאנו מותירים תוספות מידע שמכניסים אלפי כותבים נוספים מדי חודש. אשמח לענות על כל שאלה. Ldorfmanשיחה 15:02, 26 ביוני 2016 (IDT)

מפת תחנות הרכבת בישראל אינה מעודכנת[עריכת קוד מקור]

IsraelTrainPassenger.svg

היי. מפת הרכבות בישראל ממש לא מעודכנת. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:30, 1 ביולי 2016 (IDT)

לא יצרת בחודשים האחרונים משהו נוסף? אם אני לא טועה יצרת קובץ שניתן להקיש על שמות התחנות שבו. זכור לי ששוחחנו על משהו - בדף השיחה שלך כנראה. לא כך? Ldorfmanשיחה 16:50, 3 ביולי 2016 (IDT)
כן, יצרתי, אבל שם זאת תבנית ניווט. כאן מופיעה מפה שבאה מאתר הרכבת, וכדאי לעדכן אותה אופקים-wise. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:51, 3 ביולי 2016 (IDT)
באיזה ערך משולבת המפה שיצרת? לא ניתן פשוט לוותר על הקובץ לטובת המפה שלך? Ldorfmanשיחה 16:53, 3 ביולי 2016 (IDT)
המפה שיצרתי משולבת בכל הערכים. אבל כאן יש מידע שנראה לי חבל לוותר עליו, וזה קווים מופרדים. למשל, ממפה שלי אי אפשר להבין כי אין רכבת ישירה בין חיפה לב המפרץ להרצליה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:01, 3 ביולי 2016 (IDT)
הבנתי. התרשים שלך הוא זה שבתבנית בערכים אודות התחנות. אם כך, צריך לבקש בסדנה לגרפיקה להוסיף את התוספת הדרושה במפה המדוברת. לא כך? בדקתי כעת בלוח הרכבות וזה אינו התרשים המופיע בעמוד האמצע של הלוח, כך שאני מניח שסריקה לא תועיל פה. Ldorfmanשיחה 17:08, 3 ביולי 2016 (IDT)
לא. מה שצריך זה בן אדם שמבין ברשיונות (לכן פניתי אליך) שידע להעלות גרסה חדשה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:13, 3 ביולי 2016 (IDT)
OK. בוצע בוצע. העליתי את התרשים כ"קובץ:מפת קווים ותחנות.png". הסרתי את סמליל רכבת ישראל, שהופיע בתחתית הקובץ אליו הפנית אותי, והפכתי את הקובץ לכזה שבעל רקע "שקוף". החלפתי את הקישור כך שיציג את הקובץ המעודכן בשני המקומות בהם הופיעה המפה ה"קודמת". עם זאת, יגאל, מכיוון שהקובץ הקודם הוא SVG ואילו הנוכחי הוא PNG, הקובץ הקודם עדיף בעיני. ניתן לראות את ההבדל בשמות התחנות - ב-SVG קל יותר לקרוא ובגדול, מכיוון שהוא "וקטורי יותר", זה עדיף מבחינתנו. לפיכך, אני מאתגר את ידידנו רונאלדיניו לבצע עדכון של הקובץ שיצר (קובץ:IsraelTrainPassenger.svg), כך שיכלול את התוספת של 2016. בקובץ שלו, גם המקרא מפותח יותר, כך שהוא מסביר על הקווים השונים - עוד סיבה טובה לשפר את מה שהיה. בינתיים, יופיע ה-PNG. רונאלדיניו, אם תסכים לבצע את העדכון, עדכן אותי לאחר שתבצעו ואמחק את הקובץ שהעליתי היום, אשר כפי שציינתי, ראוי שיהווה תחליף זמני בלבד. בהצלחה לך ותודה ליגאל שהבחין בצורך בעדכון. Ldorfmanשיחה 18:31, 3 ביולי 2016 (IDT)
תודה. ומכיוון שהוא אמר שמגיע לעתים רחוקות לדף שיחתו, שמתי לו בקשה לבוא לכאן. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:36, 3 ביולי 2016 (IDT)
תייגתי אותו כאן ונראה לי שזה מספיק, אולם עם התוספת שלך, בטוח לא יפספס. תודה. Ldorfmanשיחה 18:45, 3 ביולי 2016 (IDT)
בוצע בוצע. היי, הרבה זמן לא ערכתי כאן. עדכנתי את הקובץ בגרסה וקטורית בשני הערכים. הערכים של רכבת ישראל זקוקים לעדכון כבר הרבה זמן. דיברתי על כך לפני שנה, כשיצרתי את הקובץ הזה, אך מאז לא התפניתי כדי לעסוק בזה. צריך לעדכן את המפה הזאת שמופיעה בפורטל הרכבת ונראית באמת לא מעודכנת. יש אנשים נהדרים בויקיפדיה:סדנה לגרפיקה שישמחו לעזור בעדכון. אגב, מסכים עם לדור שתמיד עדיף להשתמש בגרסה וקטורית שנשמרת באיכות הגבוהה ביותר והקלה ביותר לשינוי בעתיד. אשמח אם אחד מכם יקח על עצמו לעדכן גם את הערכים הרלוונטים שהוזנחו. תודה, טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 20:05, 3 ביולי 2016 (IDT)
תודה רבה לך. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:11, 3 ביולי 2016 (IDT)
תודה רבה, רונאלדיניו. יגאל, אמחק כעת את הקובץ שהעליתי מוקדם יותר היום... שלא יהיה לנו קובץ נוסף המסומן בשימוש הוגן ואינו בשימוש קריצה. לירון Ldorfmanשיחה 00:54, 4 ביולי 2016 (IDT)

בהמשך למחיקה אתמול של הערך אודות דניאל אמבש[עריכת קוד מקור]

שלום לירון. תודה על המחיקה של הערך של אמבש. לאור הנסיבות אני מציע להגן על העמוד. תודה, נרו יאירשיחה • כ"ח בסיוון ה'תשע"ו • 10:36, 4 ביולי 2016 (IDT)

היי נרו,
ראשית, תודה על ערנותך לניסיון הזה. בעת המחיקה בלילה, למעשה, גם אני חשבתי על הצורך להגן על הדף מפני כתיבה-מחדש של ערך שהוחלט שאין לו מקום. החלטתי לא לעשות זאת מכיוון שראיתי שעד כה, דף הערך נמחק רק פעם אחת לפני הפעולה שביצעתי אתמול. אז, במחיקה הקודמת, הפעולה באה בעקבות ההחלטה בהצבעת המחיקה. לאור זה שלא ראיתי ניסיונות נוספים להשיב את הערך, החלטתי שלעת עתה, אין מקום להגן על הדף. אם נראה שהניסיון חוזר על עצמו, יהיה לכך מקום. Ldorfmanשיחה 15:13, 4 ביולי 2016 (IDT)
חשבתי שראוי לעשות זאת בגלל שיש כאן פגיעה בצא"פ, וממילא אין לאף אחד רשות לכתוב ערך שהוחלט בהצבעה למחוק, כך שאיננו פוגעים בזכות של אף אחד. נרו יאירשיחה • כ"ח בסיוון ה'תשע"ו • 15:18, 4 ביולי 2016 (IDT)
אני לא בקיא מספיק בפרטי הפרשה ואודה שכלל לא ידעתי על עניין צו איסור הפרסום. הייתי מציע שתכתוב את בקשתך בדף הבקשות מהמפעילים ומישהו שמבין בנושא ודאי יוכל להתייחס. Ldorfmanשיחה 15:21, 4 ביולי 2016 (IDT)
ככל שאעסוק בזה יותר כך אפגע בצו. נרו יאירשיחה • כ"ח בסיוון ה'תשע"ו • 15:23, 4 ביולי 2016 (IDT)
אני לא חושב כך. מצטער, אבל לו היה לי יותר זמן בשעה הזאת, הייתי מנסה לחקור קצת המקרה. בפועל, עלי לעזוב את המחשב. לגבי העצה שלי, את דף הבקשות ממפעילי המערכת פוקדים בד"כ רק העורכים בוויקיפדיה. הוא לא חשוף כל כך לציבור הקוראים. לפיכך, בקשה מהסוג הזה תהיה "בקשה פנימית", שלא בהכרח תגרור דיון "פומבי" ארוך. Ldorfmanשיחה 15:30, 4 ביולי 2016 (IDT)

שימוש בדגל המנדט הבריטי בערכים אודות סרטים שהופצו בא"י בתקופת המנדט[עריכת קוד מקור]

צהריים טובים, רציתי לשאול האם בתאריכי הפצה בארץ של סרטים בין השנים 37-47 יש צורך לצרף את דגל המנדט הבריטי ? נעשה בכך שימוש בסרטים ישנים כגון ענבי הזעם, ומשום מה רק בערכי דיסני נרשם כך ״(ארץ ישראל)״. אשמח לתשובה באיזו צורה יש והאם זה נכון להשתמש בדגל המנדטה כי זו הייתה צורץ השלטון. תודה רבה והמשך יום טוב Goodman13 - שיחה 13:13, 4 ביולי 2016 (IDT)

שלום,
תשובתי חיובית. זה רעיון טוב. אם כך נהוג בערכים אודות סרטים שהופצו בארץ ישראל בתקופת המנדט, אכן ראוי, כשמציינים בתבנית את מועד עליית הסרט לאקרנים בא"י, להוסיף את דגל המנדט הבריטי. הדוגמה בערך "ענבי זעם (סרט)" היא בהחלט עדות טובה לכך שלמען האחידות בין הערכים, יש לנהוג באופן זה. בהצלחה לך. Ldorfmanשיחה 15:26, 4 ביולי 2016 (IDT)
תודה רבה על כוונתך ועזרתך, התחיל לעבור על ערכים כאלו. אגב, במידה ויש לי מידע על הקרנות טרום בכורה והקרנות בכורה או בכורות בלעדיות (ראה מקרה של מלך האריות) מה לעשות ? תודה על העזרה והמשך יום טב ! :)Goodman13 - שיחה Goodman13 - שיחה 17:30, 4 ביולי 2016 (IDT)
נוותר על מועדי הקרנות טרום-בכורה ושאר סוגי הקרנות ראשוניות. אנו כותבים אנציקלופדיה ולא אתר מעריצים. כמו במקרים דומים אחרים, נשאר עם מה שחשוב וחד-משמעי - המועד הרשמי של היציאה לאקרנים. לילה טוב. Ldorfmanשיחה 23:56, 4 ביולי 2016 (IDT)

הסרת "תפקיד אורח" בערך אודות רותי תמיר[עריכת קוד מקור]

היי. יש איזה כלל רשום כזה, שלא מציינים תפקידי אורח בסדרות טלויזיה? אני רואה תפקידים כאלה כל הזמן בערכים על שחקנים. למה לא לציין? במקרה של רותי תמיר זאת הופעה בסדרת פריים-טיים, כלומר לא פחות חשובה (לדעתי אף יותר) מהופעותיה האחרות בטלויזיה. Liad Malone - שיחה 12:19, 12 ביולי 2016 (IDT)

שלום ליעד,
אני לא יודע אם הנוהג הזה נכתב באיזשהו דף, אבל זה מה שמקובל בערכים אודות שחקנים (ובמקביל, בערכים אודות תוכניות וסדרות טלוויזיה). זה נובע בעיקר מהעובדה שידוענים רבים מרבים להופיע בתוכניות אירוח שונות (נניח כדוגמת "גב האומה") או בתפקידים קטנים בפרק בודד של סדרה (ראה מקרה "רמזור" למשל). הכללה של הפרטים הללו בערכים אודות אותם ידוענים (לאו דווקא שחקנים) תיצור מצב בו לעיתים רשימת הופעות האורח תהיה ארוכה מזו של ההופעות ב"תפקידים-ממש". זה יוצר הטעיה. מעבר לזה, אם נחליט שאנו כן מציגים הופעות אורח, המצב אף לא יהיה מושלם - במילים אחרות, לא נצא מזה... לפיכך, הכלל הוא שאנו מציינים בערכים אודות תוכניות/סדרות את אלה הנוטלים חלק באופן קבוע - אלה שיופיעו גם ברשימות ב-IMDB ודומיו. אמירתך, כי יש ערכים בהם מוזכרים תפקידי אורח, אינה מפתיעה אותי. ויקיפדיה אינה מושלמת ובנוסף, מגיעים אליה עוד ועוד כותבים לפרקי זמן קצרים. אלה, אינם מכירים את כל מה שמקובל, אפילו אם זה כתוב (ואגב, אשמח אם באמת זה יהיה כתוב בדף עזרה מסויים). הצד החיובי הוא שאנו במגמת שיפור ואיני היחיד שדואג להסיר פריטים שאין להם מקום כשאני נתקבל בהם. Ldorfmanשיחה 15:38, 12 ביולי 2016 (IDT)
כתבת ש"הכלל הוא שאנו מציינים בערכים אודות תוכניות/סדרות את אלה הנוטלים חלק באופן קבוע" - הגיוני, אבל לא מדובר כאן בערך על הסדרה, אלא על השחקנית. אם היה מדובר בשחקנית שעשתה עשרות הופעות בטלויזיה, מן הסתם הפרט הזה היה טפל ומטעה, אבל זה לא המצב במקרה הזה. זה נראה לי "טהרני" מדי להסיר דוקא את המידע הזה מהערך, כשברור שיש לו חלק נכבד בעשייה הטלויזיונית הלא-כל כך-רבה שלה עד כה. Liad Malone - שיחה 19:36, 12 ביולי 2016 (IDT)
אם זה לא היה ברור מדברי, התייחסתי גם לערכים אודות התוכניות/סדרות וגם לערכים אודות השחקנים עצמם - איננו מביאים אזכורי הופעות אורח לא פה ולא שם. אם לשחקנית המדוברת אין הופעות רבות ברזומה שלה, אולי היא כלל אינה בעלת חשיבות אנציקלופדית. לא קיבלתי את הרושם שכך הדבר במקרה שלפנינו. Ldorfmanשיחה 01:56, 13 ביולי 2016 (IDT)
הרשימות ב-IMDB דוקא כוללות את כל ההופעות, כולל הופעות של שחקנים בתור עצמם בתכניות אירוח. אני לא כותב כאן לפרק זמן קצר ועובדה שגם אני לא מכיר "את כל מה שמקובל", אולי כי זה לא ממש מקובל, אלא פשוט דעתם של רק חלק מהעורכים כאן. אין בכך שום שיפור להסיר מידע סתם. הייתי מציע להעביר את זה לקישורים החיצוניים, אבל יש לי תחושה שתתנגד גם לזה. Liad Malone - שיחה 03:13, 13 ביולי 2016 (IDT)
לא הבנתי מהו הקשר לפרק הקישורים החיצוניים וממה נובעת הגישה השלילית. אם יש משהו שיש בו לשפר את הערכים, אמשח לשמוע, אולם אזכור של הופעות אורח בחלק מהערכים הינו פתח למדרון חלקלק שלא היינו רוצים להגיע אליו. Ldorfmanשיחה 17:29, 13 ביולי 2016 (IDT)

מיזם אפשרי של "עבודות ויקידמיות" בישיבת ההסדר עכו[עריכת קוד מקור]

היי לירון, אני מנסה לגלגל כרגע אפשרות של מיזם כתיבה לויקיפדיה על ידי קבוצת תלמידים בישיבת ההסדר עכו בשילוב אחד הר"מים, בנושא תורני (כרגע הכיוון הוא שהנושא המרכזי יהיה ציצית). אפשר להעזר בך להכוונה להדרכות על הממשק ודרך הכתיבה? אלו נושאים יש להדגיש מבחינה טכנית, מבחינת סגנון ומבחינת ה'תוכן'? טיפים וכו'? האם ישנם הדרכות מומלצות קיימות? וכמובן אם תסכים להשתתף בעצמך בהדרכות (המקום הוא בעכו), בכלל יהיה נהדר. נקודת התורפה העיקרית שאני רואה בינתיים היא השילוב בין סגנון כתיבה תורני לכתיבה אינציקלופדית, שזה דבר שזר למרבית העולם (הן מהצד התורני והן מהצד האינציקלופדי), אבל מעריך שבזה אני יכול לתרום מעט. בברכה, נת- ה- - שיחה 23:10, 12 ביולי 2016 (IDT)

היי נתנאל,
אני יודע בדיוק איפה נמצאת ישיבת ההסדר. היא סמוכה למכללה האקדמית גליל מערבי, בה אני נוהג לבקר מדי פעם - בעיקר לטובת מפגשי "קבוצת הגליל המערבי". אשמח להעביר הדרכה בישיבה אם אכן יצא לפועל שיתוף פעולה עמה וגם אם לא, לפחות כפעילות העשרה לתלמידים במועד שיתאים להם. אני די מורגל לזה ואשמח לעזור. למיטב ידיעתי, עדיין אין לנו, בוויקימדיה ישראל, ניסיון בעבודה עם ישיבות הסדר ובכלל, עם ישיבות. יכול להיות שמה שאנו מדברים עליו הוא בעל מאפיינים דומים יותר לכתיבתם של תלמידי תיכון מאשר לכתיבה באקדמיה, אבל את זה אני כותב אולי עקב ההיכרות המעטה מאוד שיש לי עם העולם הזה (ובזה, בהחלט אשמח לקבל סיוע ממך). אני מכתב לצורך העניין את שי, המרכזת את תחום ההדרכה והחינוך בעמותה, ותוכל לכוון אותנו מניסיונה הרב ועל-פי הידע שכבר נצבר ממיזמים קודמים דומים של ויקימדיה ישראל. מה דעתך, שי? יש לרעיון היתכנות? כתבי פה את דעתך ואם תרצי, נוכל לעבור להתכתבות של שלושתנו במיילים. Ldorfmanשיחה 02:14, 13 ביולי 2016 (IDT)
לירון, תודה שתייגת אותי. נתנאל, אם לירון מעוניין להוביל את הפרויקט זה כמובן נהדר, משום שהוא בעל ניסיון רב בעריכה בוויקיפדיה ובהובלת מיזמים. אם אין אפשרות לקבל ליווי מלירון, אני מציעה שתפנה אליי דרך דף השיחה שלי או כתובת המייל המופיעה בדף המשתמשת שלי, ונבחן ליווי של הפרויקט על ידי מתנדב/ת אחר/ת של ויקימדיה ישראל. בכל מקרה - העמותה פיתחה מגוון כלים להדרכה, לתכנון ולהובלה של פרויקט חינוכי, ונשמח להעמיד את הכלים לרשותכם. בברכה, Shai-WMIL - שיחה 11:49, 13 ביולי 2016 (IDT)
אשמח להוביל את המיזם. אשלח לשניכם מייל כדי שנוכל להתקדם. Ldorfmanשיחה 17:35, 13 ביולי 2016 (IDT)
תודה לירון. Shai-WMIL - שיחה 11:29, 14 ביולי 2016 (IDT)

רבנים חסרי חשיבות אנציקלופדית-לכאורה[עריכת קוד מקור]

אלי בזק, אהרון דרשביץ, שמעון כהן (רב)

אנא קרא וחווה דעתך לגבי חשיבותו. נראה לי כי כל יום מציפים את ויקיפדיה בערכי רבנים חסרי חשיבות. --‏Yoavd‏ • שיחה 15:45, 19 ביולי 2016 (IDT)

תודה על שהסבת את תשומת לבי לעניינים אלה. בערכים אודות אהרון דרשביץ ושמעון כהן הנחתי תבנית המבקשת הבהרת חשיבות-אנציקלופדית. לגבי דרשביץ, אני די משוכנע שאין לו מקום באנציקלופדיה בשלב זה של חייו. בעניין של שמעון כהן אני מתלבט מעט, לאור העובדה שהרזומה שלו מרשים יותר. עדיין, האם רב ראוי להכלל בוויקיפדיה בשל היותו רב שכונה?!
בערך אודות אלי בזק, התקיים דיון-חשיבות שהסתיים לפני עשור. אני מניח שהסטנדרטים שלנו השתנו מאז. משתמש:מתמטיקאי שאל (בצדק) החודש לגבי עניין החשיבות. אטפל גם בזה. להשתמע, Ldorfmanשיחה 18:26, 19 ביולי 2016 (IDT)
הוספתי עוד:
שבתי אטון, שלמה בן חמו --‏Yoavd‏ • שיחה 13:43, 21 ביולי 2016 (IDT)
יואב, אין לי בעיה לבדוק ולהניח תבנית חשיבות, אולם אנא ראה את ההערות שנכתבו בדפי השיחה של שלושת הערכים הנ"ל בעקבות הבקשות הקודמות שלי להבהרות-חשיבות. קרא את שנכתב שם, הגב בעת הצורך ואם עדיין יש טעם להניח תבנית לגבי השניים הללו, חזור אלי ואשמח לעשות זאת, אם אינך רוצה לעשות זאת בעצמך (יש לך זכות הצבעה, כך שגם אתה יכול לעשות זאת). אני לא מבין מאוד בענייני רבנים והנושא גם לא ממש מעסיק אותי. כעורך בוויקיפדיה, חשוב לי לשמור על הכלל לפיו על מי שאין מקום באנציקלופדיה, לא יכתב ערך. עם זאת, מכיוון שאיני בקיא בתחום, רצוי שיתעסק בזה מישהו שמבין יותר. שוב, אם בכל זאת תרצה שאבדוק ואניח תבנית לגבי השניים הללו אם אראה לנכון, פנה אלי בשנית. להשתמע, Ldorfmanשיחה 14:57, 21 ביולי 2016 (IDT)
חבר מועצת חכמי התורה ורב עיר גדולה כקריית גת יעמדו בכל דיון חשיבות. ביקורת - שיחה 03:52, 24 ביולי 2016 (IDT)
הבעיה היא במשתמש הזה, מרכז הרב1. קודם עסק בהוספה סיטונית של רבנים מהישיבה שלו, אחר כך הוסיף רבנים לא-חשובים אחרים מהצד הליברלי (?) ועכשיו זה. אני שוקל פתיחת דיון בבירורים.AddMore-III - שיחה 08:06, 24 ביולי 2016 (IDT)

סיור אלף מילים במרכז מורשת הרמב"ם בטבריה[עריכת קוד מקור]

הי. אני מזכירה לך שביום שישי 22.07.16 יש סיור אלף מילים למרכז מורשת הרמב"ם בטבריה. נפגשים 10:30 רחוב התנאים 6, טבריה (אפשר לרשום בוויז "קבר הרמב"ם"). נתראה Face-smile.svg דריה - שיחה 18:22, 19 ביולי 2016 (IDT)

היי דריה,
ודאי שאני זוכר (סיורים במקומות שאני יכול להגיע אליהם נכתבים ביומני מייד עם ההרשמה אליהם) - אבוא עם אבי ובתי. תודה על הפרטים לגבי מקום המפגש. להתראות! Ldorfmanשיחה 18:28, 19 ביולי 2016 (IDT)

הסיור נדחה[עריכת קוד מקור]

הי. לצערי סיור אלף מילים למרכז מורשת הרמב"ם שהיה אמור להתקיים מחר (22.07.16) התבטל ברגע האחרון (נמצא לו תאריך אחר). רק תעדכן אותי שקיבלת את ההודעה... דריה - שיחה 10:18, 21 ביולי 2016 (IDT)

איזו באסה! מעבר לזה שזה יכול היה להיות סיור ממש נחמד ובמקום שהייתי יכול להגיע אליו, הוא אמור היה להתקיים בחופש הגדול... בתי ציפתה לו וכבר תכננו לעצור במקום מסויים בדרך חזרה. אין לנו מזל עם סיורים שיוצאים בחופשות בתי ספר - זו כבר הפעם השנייה או השלישית שאלו נדחים או מתבטלים. לא נורא - נחייה. תודה על העדכון. אמתין למועד חדש. Ldorfmanשיחה 14:44, 21 ביולי 2016 (IDT)

דאקיה - דאצ'יה[עריכת קוד מקור]

ליאור, מורג טועה וגם אתה, לא מדובר ברומנית ובאיטלקית, מדובר בלטינית ובלטינית אין צ', לכן המכונית הרומנית צריכה להיות דאצ'יה וכך גם קבוצת הכדורגל, אבל הארץ הקדומה היא דאקיה וכך גם החומות וכל הכרוך בזה. חבל שהלכת לשינוי ערכים רבים ללא דיון, כמקובל. בברכה. ליש - שיחה 02:16, 28 ביולי 2016 (IDT)

יש מספר הגיות מקובלות ללטנית (איטלקית, גרמנית...) לא באמת ברור כיצד נשמעה הלטינית של הרפובליקה והאימפריה....ובכל זאת אני מסכים שמקובל קיקרו על צ'יצרו ודאקיה על דאצ'יה...31.154.81.62 02:42, 28 ביולי 2016 (IDT)
בוקר טוב אריה,
אני מודה שמה שקרה במהלך הלילה היה בתחילה די נחפז מצידי, אולם ההסבר בעריכה של אייל מורג נראה לי הגיוני. אז, חיפשתי דיון שהתקיים בדף השיחה של הערך אודות דאקיה, או בדפי שיחה אחרים, ומשלא מצאתי, והשוואתי לתעתיק בערך אודות המכונית, חשבתי שמן הראוי לשנות. בעקבות זה, נגררתי להחלפות רבות לצרכי תאימות... בקיצור, זה די היה דבר שגרר דבר. תיארתי לעצמי שבבוקר יתנהל דיון כלשהו בנושא ביוזמתך ואמרתי לעצמי שאם לא, אסב את תשומת ליבך לנושא, כדי לוודא שיש הסכמה בינינו ועם יתר העורכים. המחשבה שלי הייתה שמכיוון שהערך אודות המכונית נכתב זמן רב לאחר הערך אודות הארץ ההיסטורית, מתישהו נוצרה אי-תאימות שאולי לא שמו לב אליה. מצאתי גם ערכים מתאימים אחרים, כגון זה אודות מועדון הכדורגל וגם בהם ביצעתי החלפה. בקיצור, נגררתי לזה די בעל כרחי, מתוך מטרה טובה. אני מתנצל על הטעות ועל מלאכת התיקון שנדרשה ממך הבוקר. אנא קבל את סליחתי. עם זאת, כלקח מהמקרה, אודה לך אם תוסיף הסבר קצר לגבי העניין, ולו במשפט אחד, בערכים מתאימים - אפילו בהערת שוליים, אם זה לא מתיישב טוב בגוף הערך. חשוב שניתן יהיה למצוא הסבר ברור לפשר ההבדלים בהגייה, למרות הכתיבה הזהה.
בהמשך היום, אעבור על כל העריכות שביצעתי בלילה ואוודא שכל מה שצריך, שוחזר למצב הקודם. תודה לך ושוב סליחה על הטרחה שגרמתי. יום נעים. Ldorfmanשיחה 08:11, 28 ביולי 2016 (IDT)
עדכון: סיימתי לעבור על העריכות הקודמות שלי מהלילה ולהשיב למצב הקודם את מה שלא היה צורך לתקן. Ldorfmanשיחה 08:41, 28 ביולי 2016 (IDT)
טעיתי בעצמי באותו נושא בתחילת דרכי בוויקיפדיה ועל כך העיר לי בזמנו אביהו. זה היה לפני כעשר שנים ואני לא זוכר היכן התנהל הדיון. בוויקיפדיה תמיד אפשר לתקן, אך כדי להימנע ככל האפשר מהצורך להגיע לתיקונים, רצוי להקפיד על ניהול דיון בדף השיחה בטרם שינוי שם של ערך. בברכה. ליש - שיחה 09:04, 28 ביולי 2016 (IDT)
אני מסכים איתך לגבי הדרך בה צריך לנהוג. איכשהו, בשניות הראשונות לאחר הצפייה בשינויים בערך, אליו הגעתי תוך כדי ניטור רגיל, הכל נראה לי נכון ומתאים ולאחר ששונה האיות בפסקת הפתיחה, "השלמתי את המהלך" ע"י שינוי שם הערך. המשמעות של זה חלחלה אצלי רק לאחר מכן, כשהבחנתי בזה שמדובר בערך שקיים שנים רבות ושיש כל כך הרבה ערכים הקשורים אליו. בקיצור, טעות שלי.
לפי דבריך הוספתי הסבר בנושא, שלטעמי נדרש מאוד בפסקת הפתיחה של הערך. זה נראה כעת כך:

דאקיהלטינית: Dacia[1]) הייתה בעת העתיקה ארצם של בני העם המכונים "דאקים" (Daci) ...

 1. ^ בלטינית לא נהגה הצליל ch. מכאן, שלהבדיל מהדרך בה היתה ההגייה של האותיות ci לו המילה היתה ברומנית או באיטלקית, במקרה זה, התעתיק הוא ב-ק': "דאקיה" ולא "דאצ'יה".
יכול להיות שההסבר שלי לא מאוד ברור או נכון מבחינה לשונית. אולי אלדד ימצא משהו שדורש תיקון. תודה מראש לכולכם. Ldorfmanשיחה 13:43, 28 ביולי 2016 (IDT)
אולי תוסיף שם את המילה "הקלאסית", כלומר: בלטינית הקלאסית לא נהגה וגו' (כי הכוונה כאן ללטינית המוקדמת - שם כל c נהגתה בתור ק', גם אם היו אחריה e או i). אלדדשיחה 14:02, 28 ביולי 2016 (IDT)
בוצע בוצע. תודה. אגב, אין לנו ערך על הקלאסית... ראוי לייחד לזה ערך נפרד? אם לא, אולי כמה מילים בערך על לטינית שכן בו לא מצאתי אזכור כלשהו לגבי השוני בין ה"מוקדמת" ל"מאוחרת". לשיקולך. Ldorfmanשיחה 14:10, 28 ביולי 2016 (IDT)
אם זה חשוב לך, כדאי לפנות לאסף, כי זה תחום מומחיותו, ולבקש שיוסיף מילה או שתיים על הלטינית הקלאסית. אלדדשיחה 14:13, 28 ביולי 2016 (IDT)
כמה טוב שיש לנו כלי לתיוג... קריצה Ldorfmanשיחה 14:14, 28 ביולי 2016 (IDT)
הניסוח הזה לא טוב. משתמע ממנו שאיטלקית ורומנית קדמו ללטינית, שאיבדה את הצליל ch שהיה במקור. בכלל, ההערה הזאת נראית לי מיותרת בערך דאקיה. יש לה מקום בערך דאצ'יה. חוץ מזה, אם אין ערך דאקיה, למה צריך סוגריים בדאקיה (ארץ עתיקה)? Liad Malone - שיחה 16:00, 28 ביולי 2016 (IDT)
ליעד, אני לא חושב שמשתמע מהניסוח משהו שקשור לסדר הכרונולוגי של הדברים-לכאורה, אולם אתה מוזמן להציע הסבר טוב יותר. הסיבה לצורך בהסבר היא פשוטה: כפי שצויין בדיון הנוכחי, שלושה אנשים דוברי רומנית (משמע אריה, אייל מורג ואנוכי) חשבנו כי ci אמור להכתב כ-צ'. את שלושתנו תיקנו. באינטרנט יש אזכורים של השמות "דאקיה", "דאקים" וכו' בצורה המוטעית, עם צ'. ראוי שלפחות בוויקיפדיה יהיה הסבר לסיבה לכך שזה לא אמור להכתב בצורה המצופה. זה אינו משהו טריוויאלי.
לגבי ה"(ארץ עתיקה)", זה התווסף כשחשבתי שיש לשנות את השם ל"דאצ'יה" בדיוק כשם הערך העוסק ברכב. משהשם הוחזר לצורה הקודמת (ע"י חברנו אריה), נותרו הסוגריים. אני חושב שזה לא מזיק ויועיל לקוראים, אבל אין לי ממש התנגדות להסרתם. Ldorfmanשיחה 00:03, 29 ביולי 2016 (IDT)
החזרתי את שמו של הערך לדאקיה. הנוהג הוא להוסיף בסוגריים ארץ עתיקה או תוספת דומה, רק כשיש פירוש נוסף למשל קטנה (עיר מדינה), אבל יש לנו את פריגיה, לידיה, אלשיה ועוד ועוד. הפתיח של הערך מסביר שמדובר בישות עתיקה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 11:07, 29 ביולי 2016 (IDT)
כפי שציינתי, אין לי התנגדות. Ldorfmanשיחה 11:12, 29 ביולי 2016 (IDT)
העברתי את דף השיחה. Ldorfmanשיחה 11:20, 29 ביולי 2016 (IDT)

בנוגע לערך "מהדק"[עריכת קוד מקור]

שלום. אוכל לשאול מדוע ביטלת את עריכתי בערך זה? הרי הסברתי בדף השיחה על הבלבול ואי הסדר שקיים בוויקיפדיה בין מהדק לאטב נייר... Israelly - שיחה 08:41, 29 ביולי 2016 (IDT)

ובלי קשר, ישר כוח על יוזמת הוספת בולי ישראל לוויקיפדיה. אוכל אולי לעזור בתמונות. Israelly - שיחה 08:45, 29 ביולי 2016 (IDT)

שלום לך, עוד קודם לקריאת הודעתך פה, או אולי במקביל, כתבתי בנושא בדף השיחה של הערך.
לגבי עניין הבולים המופיע בדף המשתמש שלי, מדובר בהודעה ישנה, שאולי ראוי כבר להסיר אותה. היא נכתבה בראשית ימי בוויקיפדיה ויש בה מידע שאינו מתיישב לגמרי עם המציאות של חוק זכויות היוצרים. ניתן לשלב בערכים השונים תמונות של בולים אשר פגו זכויות היוצרים עליהם. בולים שהונפקו בישראל לאחר 1965 לא ניתן לשלב בערכים, נכון לעת הזאת, למעט מקרים יוצאי דופן. אשמח להרחיב בנושא אם תרצה. בברכת יום נעים, Ldorfmanשיחה 09:13, 29 ביולי 2016 (IDT)

חשיבות אנציקלופדית[עריכת קוד מקור]

אשמח אם תוכל להפנות אותי לאיזור בו אוכל לבדוק את החשיבות האנציקלופדית של הערך לפני שאני מעלה אותו. תודה רבה על הסיוע, ההסברים והסבלנות. לילה טוב01iproject09 - שיחה 01:33, 10 באוגוסט 2016 (IDT)

לא ברור לי למה כוונתך. העלית ביומיים האחרונים את הערך "עידו זלקוביץ'" הנמצא כרגע בדיון חשיבות. ציינת בדיון בדף השיחה של אותו ערך כי הינך כותב ותיק שבחר לחדול משימוש בשם-המשתמש הקודם שלו... כעת אתה שואל לגבי חשיבות אנציקלופדית? משהו פה תמוה בעיני, הגם שלא ברור למה כוונתך ב"איזור". Ldorfmanשיחה 01:37, 10 באוגוסט 2016 (IDT)
אולי לא ניסחתי את עצמי נכון, אנסח את שאלתי שוב ואתקן- נראה לי שלא ממש הבהרתי את עצמי נכונה בגלל השעה המאוחרת. איני מוצא את הערך של החשיבות האינציקלופדית- אני זוכר שהיה ערך כזה שנותן הנחיות די מדוייקות לכל מה שנוגע לערך האינציקלופדי וחשיבותו (אני טועה?).
פשוט, בעקבות דיון החשיבות על עידו זלקוביץ' ומשום שאני אוסף מידע ומעבד ערכים נוספים כרגע, לא הייתי רוצה לעשות "עבודה לחינם".01iproject09 - שיחה 11:43, 10 באוגוסט 2016 (IDT)
המונח "ערך" לא מתאים פה, אולם יש לנו דף הנחיות בנושא (משמע, הוא במרחב "ויקיפדיה" ולא במרחב הערכים). ההגעה לדף היא דרך ההפניה הזכירה, "ויקיפדיה:חשיבות אנציקלופדית". Ldorfmanשיחה 15:05, 10 באוגוסט 2016 (IDT)
בדיוק מה שהתכוונתי, תודה! חיפשתי ככה, אצלי בחיפוש משום מה זה לא עולה. כנראה תקלה. ערב טוב.01iproject09 - שיחה 17:38, 10 באוגוסט 2016 (IDT)

ייעוץ לגבי חשיבות אנציקלופדית[עריכת קוד מקור]

הי לירון, מה שלומך? אני פונה לגבי הפרויקט היפה ברשת אורט ישראל. השנה אנחנו יוצרים מראש יחד עם כל מורה בנק נושאי כתיבה, שמתוכו התלמדים יוכלו לבחור נושאים עבור הערכים החדשים שהם יכתבו. מורה מקסימה מהצפון מעוניינת להתמקד בכתיבה על אישים, ובהקשר זה הציעה שמות מתחומים שונים. לגבי שניים מן התחומים - משחק ועיצוב אפנה - לא מצאתי עם מי להתייעץ... מכיוון שאתה רחב אופקים וכותב בנושאים כה רבים, חשבתי לפנות אליך. אולי תוכל לעזור לי להעריך את חשיבותם האנציקלופדית של האישים? מדובר באישים הבאים:

שחקנים

 • ענבל ביבי
 • שלומית ארנון
 • דנה מרמור
 • טל נרובאי
 • שחר סורק
 • אורלי שושן
 • עופר סקר

מעצבי אפנה

 • יותם סולומון
 • סיגל דקל

בתודה ובהערכה - כרגיל, Shai-WMIL - שיחה 19:09, 11 בספטמבר 2016 (IDT)

אין לנו ערך על דנה מרמור??? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:12, 11 בספטמבר 2016 (IDT)
היי שי, איני בקיא באף אחד משני התחומים הללו - לא בשחקנים חדשים/ידוענים ולא בעיצוב אופנה. האמת היא שאף אחד מהשמות הללו לא נשמע לי מוכר, אולם מהצד השני, אני לא צופה הרבה במגזינים של גיא פינס ודומיו. בקיצור, אני לא האיש לזה ויהיה לי קשה להתחייב לגבי המקום של התשעה, או חלק מהם, אצלנו. מי הביא את השמות הללו? אולי מי שהציע אותם יוכל לסנגר עליהם באמצעות רשימה של הופעות שלהם או זכיות בפרסים. אני סבור גם שזה עלול להיות קצת בעייתי להגביל את הכותבים לרשימה של שמות שחקנים שאולי התלמידים כלל לא מכירים ולכן, לא ימצאו בהם עניין. אתקשר אלייך היום ונשוחח על פתרון לעניין. בינתיים, יגאל, אולי אתה מבין בזה יותר ממני. תוכל להמליץ על כתיבה על כל הרשימה או לפחות חלק ממנה? Ldorfmanשיחה 01:06, 12 בספטמבר 2016 (IDT)
תודה רבה לירון! יגאל, מה דעתך? תוכל לטכס עצה? לחלופין, לירון ויגאל - האם יש לכם רעיון למי בוויקיפדיה אוכל לפנות לשם התייעצות בנושא? בברכה, Shai-WMIL - שיחה 11:06, 12 בספטמבר 2016 (IDT)
היי לכם. גם אני לא מבין בזה הרבה יותר. גם אני לא ראיתי אף פעם גיא פינס. אבל אני כן קורא כל שבוע כל מילה בפנאי פלוס זה 12 שנים. חוץ ממנה, לא זכור לי ששמעתי מעולם אף שם מהרשימה. וגם עליה אינני יודע אם יש חשיבות אנציקלופדית - פשוט זה שם ששמעתי אלפי פעמים והופתעתי. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 12:48, 12 בספטמבר 2016 (IDT)
לי דווקא יוצא מדי פעם לצפות ב"ערב טוב עם גיא פינס" (למעשה, יותר להאזין מ"לצפות") - בעיקר בשידור החוזר בשעות הלילה, תוך כדי שטיפת כלים Face-smile.svg, אבל הפעם-בשבועיים-שלושה-בערך הזאת (הצפייה - לא שטיפת הכלים), לא תרמה לי הרבה לגבי הרשימה הזאת. בכל מקרה, יגאל, שוחחתי עם שי והעלינו עוד עניין שהופך את הרשימה המוזכרת פה, ודומות לה, למעט בעייתיות עבור המיזם הספציפי הזה. נמצא פתרון. תודה ולהשתמע, Ldorfmanשיחה 15:48, 12 בספטמבר 2016 (IDT)
תודה רבה לירון ויגאל. למען האמת גם אני לא הכרתי את הדמויות המדוברות. אני מניחה שהמורה בחרה דמויות מעולמם של התלמידים כדי לחבב עליהם באמצעות כך את הכתיבה בוויקיפדיה. בכל אופן, לאור דבריכם אייעץ לה לנסות ללכת לכיוונים אחרים. הייעוץ שלכם חשוב ביותר: עדיף שהמורה תקבל תשובה שלילית בשלב זה מאשר שתלמידים יכתבו ערכים בעמל רב רק כדי לראות אותם נמחקים... הרבה תודה שוב והמשך שבוע טוב, Shai-WMIL - שיחה 14:33, 13 בספטמבר 2016 (IDT)
שלומית ארנון היא אשתו של יואב בר-לב ובעצמה מחזאית של הצגות לנוער. Liad Malone - שיחה 01:18, 14 בספטמבר 2016 (IDT)

תודה על עריכות בערך "היפה והחיה (סרט)"[עריכת קוד מקור]

תודה על העזרה ! אגב, שאלה, ראיתי שתיקנת בערך היפה והחיה את המלה סטוריבורד ל״היסטוריבורד״. נראה לי שזו טעות, כיוון שמדובר בשלב טרום הפקתי ידוע ובו מציגים סצנה בכלליות עם דיאלוגים ותמונות סטטיות, וככל הידוע לי, בשימוש ה הידיע זה נכתב סטוריבורד. שוב תודה ובמשך שבוע נפלא !Goodman13 - שיחה Goodman13 - שיחה 12:06, 17 בספטמבר 2016 (IDT)

בשמחה. מה שאתה מציין, זו "תקלדה" בלבד שנוצרה כתוצאה מתיקון אוטומטי שנעשה ע"י המילון הפנימי שלנו. תיקנתי את הטעות באופן מיידי בעריכה הזאת ולפי בדיקה שערכתי, גם כעת, לא נותרו בערך הופעות של המילה הלא מתאימה. שבוע טוב. Ldorfmanשיחה 23:00, 17 בספטמבר 2016 (IDT)

יצירת קשר בדוא"ל[עריכת קוד מקור]

בוקר אור Ldorfman, מה שלומך הבוקר? אני רוצה לשאול אותך שאלה במייל ועל כן אני מבקש את אישורך לפנות באמצעותו. 01iproject09 - שיחה 11:53, 21 בספטמבר 2016 (IDT)

שלום משתמש:01iproject09,
הנוהג הוא שאם כותב בחר להשאיר במערכת את כתובת המייל שלו, אינך צריך לקבל את רשותו כדי להשתמש בה באמצעות מנגנון ה"שליחת דוא"ל למשתמש" של ויקיפדיה. במקרה שלי, כל פרטי הקשר שלי אינם חסויים באופן כללי ומופיעים פה מדי פעם, כך שאתה מוזמן להשתמש בהם מתי שנוח לך, בכל דרך הנוחה לך:050-5453913 / 04-8730596 / Liron@wikimedia.org.il / בהודעה בדף השיחה שלי . להשתמע, לירון דורפמן Ldorfmanשיחה 17:28, 21 בספטמבר 2016 (IDT).
תודה רבה לירון, אעשה זאת בהמשך הערב 01iproject09 - שיחה 18:10, 21 בספטמבר 2016 (IDT)
לירון, שלחתי. אשמח להחתייחסותך Face-smile.svg. 01iproject09 - שיחה 21:23, 21 בספטמבר 2016 (IDT)
קראתי. אני צריך לחשוב על זה. אשלח תשובה מחר. Ldorfmanשיחה 00:41, 22 בספטמבר 2016 (IDT)
שלחתי. Nuvola apps kmoon.png לילה טוב! Ldorfmanשיחה 23:44, 22 בספטמבר 2016 (IDT)

שנה טובה ![עריכת קוד מקור]

תודה רבה ! (: שתהיה שנה טובה ומתוקה. פארוק - שיחה 19:37, 1 באוקטובר 2016 (IDT)

גם לך, שחר. שתהיה לך שנה טובה ומוצלחת, בה תתקדם בכל התחומים שתבחר ותהיה זו שנת בריאות לך, לבני משפחתך ולכל מכריך, ובנוסף, שנה שבה נפגוש אותך יותר קריצה. Ldorfmanשיחה 19:39, 1 באוקטובר 2016 (IDT)

לירון, שתהיה לך שנה טובה ומאושרת. Face-smile.svg. 01iproject09 - שיחה 20:32, 1 באוקטובר 2016 (IDT)

תודה רבה. גם לך ולכל מכריך. Ldorfmanשיחה 21:26, 1 באוקטובר 2016 (IDT)

סמליל ללא מסגרת בערך "מכון פרטנר לחקר האינטרנט של אוניברסיטת תל אביב"[עריכת קוד מקור]

לא יודע באיזה דפדפן אתה משתמש, אבל בכרום שלי התמונה בלי המסגרת נראית רע הנדב הנכון - שיחה 16:21, 3 באוקטובר 2016 (IDT)

נדב, ברבים מהערכים העוסקים בחברות ובגופים נוספים שאנו מביאים את סמלם לא בתוך תבנית, אם לא ברובם, אנו מוותרים על המסגרת ומאפשרים את הצגת הסמל כחלק מהרקע הלבן של הערך. אני משתמש בכרום בגרסה האחרונה לחלונות (53.0.2785.143), אבל בדקתי כעת גם באינטרנט אקספלורר 11 וב-מיקרוסופט אדג' וגם בסלולאר, באפליקציות של כרום וספארי ובאפליקציה של קרן ויקימדיה. באף אחד מהמקרים לא ראיתי בעיה - צבע הרקע של הסמליל משתלב היטב עם צבע הרקע מאחורי הטקסט של הערך. הייתי מציע להפוך את הרקע במקרה הזה ל"שקוף", אבל הרקע הוא כבר כזה (בעצמי שיניתי זאת לפני חצי שנה). לפיכך, לא ברור לי באיזו בעיה אתה נתקל. אשמח לקבל עוד מידע. Ldorfmanשיחה 21:05, 3 באוקטובר 2016 (IDT)
רוב הלוגואים מוצגים בפורמט "ממוזער" בפרט לוגו ויקיפדיה בערך לוגו. המסגרת יוצרת מראה יותר ברור ואסתטי הנדב הנכון - שיחה 22:35, 3 באוקטובר 2016 (IDT)
נראה שאנו חלוקים בדעותינו לגבי שתי הקביעות האחרונות שלך. הסמלילים המוצגים בפורמט "ממוזער" הם אלה שנדרש לכתוב משהו עליהם - שלא ברור שזהו הלוגו הנוכחי של אותו ארגון, או שיש משהו חשוב להוסיף עליהם. אז, הטקסט מופיע כחלק מהמסגרת. במקרה הנוכחי, נדרש רק להציג את סמליל הארגון - אין מה להוסיף. לכן, שילוב בדף ללא המסגרת הוא המצב הרצוי. שנה טובה. Ldorfmanשיחה 02:25, 4 באוקטובר 2016 (IDT)
שנה טובה. אכן, בערכים בהם מוצג הלוגו במסגרת אכן מופיע גם התיאור "סמליל הארגון X" ומבחינתי אפשר להוסיף אותו גם בערך הנ"ל. בהנחה שנותרנו חלוקים, אילו סמכויות ויקיפדיות גרפיות מקובלות עליך? הנדב הנכון - שיחה 09:28, 4 באוקטובר 2016 (IDT)
אם אפשר להתערב, ניסיתי כרגע להקטין את הסמליל ולדעתי זה נראה עכשיו טוב יותר. בכל מקרה, גם אני חושב שעקרונית אין צורך במסגרת לסמליל ובדרך כלל נראה טוב יותר בלעדיה, אבל במקרה הזה זה לא מוצלח, כי יש בעיה: הטקסט של הסמליל נראה צמוד מדי ודומה מדי לטקסט של הערך שמצדו ומתחתיו, וזה לא נראה טוב. הפתרון הוא לגרום לרווח משמעותי בין הסמליל לטקסט שמתחתיו, בעזרת יצירת תוכן ענינים. הערך מחכה להערת שוליים כלשהי. Liad Malone - שיחה 09:38, 4 באוקטובר 2016 (IDT)
ליעד, אין לי בעיה להשאיר את הסמליל מוקטן, בגודל שהשארת אותו, הגם שבאמת לא הבנתי מה היתה הבעיה בתצוגה בגודל הקודם. אין טעם להוסיף תוכן עניינים "באופן יזום" שם, שכן מדובר בערך קצר למדי בשלב הזה, וספק אם גם בעתיד ניתן יהיה להרחיבו מאוד. הערת שוליים, ובה סימוכין לפרט כלשהו, בהחלט תפתור עבור כולנו את הסוגיה קריצה.
נדב, למה כוונתך ב"סמכויות גרפיות"? Ldorfmanשיחה 19:00, 5 באוקטובר 2016 (IDT)
יש לנו מחלוקת אסתטית אז הכוונה היא למצוא "בורר/ים" בעל השכלה בגרפיקה או בעיצוב אתרים ולשמוע את דעתו (שתהיה רלוונטית כנראה לכמה מאות ערכים) הנדב הנכון - שיחה 09:28, 6 באוקטובר 2016 (IDT)
אתה מתכון להחלטה גורפת על אופן הצגת סמלילים? אני חושב שזאת תהיה טעות. כל סמליל נראה אחרת. כפי שכתבתי קודם, לרוב, לדעתי, הסמליל נראה הכי טוב ללא המסגרת המיותרת של הממוזער, אבל במקרה הזה הסמליל בנוי אחרת: הוא מאורך (לרוחב) וכולל טקסט קטן כתוב בשורה די אורכה, מה שגורם לו להיות דומה מדי לטקסט של הערך שלידו. אני לא חושב שבגלל המקרה הזה צריך להוסיף מסגרת מיותרת גם לכל שאר הסמלילים. זה לא יביא לשיפור באסתטיקה, כי זו תלויה הרבה מאד גם בעיצוב הסמליל עצמו. Liad Malone - שיחה 11:49, 6 באוקטובר 2016 (IDT)
אני מסכים עם ליעד. יש לנו סוג של סטטוס קוו שהתגבש בשנים האחרונות ואין צורך לסטות ממנו בשל מקרה בודד. לאור ריבוי הערכים בהם הסמליל מופיע ללא מסגרת, לו היתה בעיה עם הנושא לדעת אחרים, העניין כבר היה עולה לדיון. Ldorfmanשיחה 01:35, 7 באוקטובר 2016 (IDT)
אם יש סטטוס קוו הוא של שימוש במסגרת ובכיתוב של "סמליל/סמל/לוגו החברה" ואני יכול לספק בקלות עשרות דוגמאות, אם אתה רוצה לסטות מהסטטוס קוו ללא דיון אתה צריך לספק נימוק לכך שזה המצב הרצוי הנדב הנכון - שיחה 10:17, 7 באוקטובר 2016 (IDT)
הדיון הזה נעשה ארוך מדי ביחס לגודל העניין, ואת זה אני כותב למרות שענייני עיצוב הערכים חשובים לי מאוד - לא פחות מהדאגה לתוכן עצמו. כפי שתוכל לספק "בקלות" עשרות דוגמאות לקיום מסגרת, אני אוכל לספק דוגמאות רבות לאי-קיומה. מדובר בעניין שקשור לכל סמליל וסמליל. כשהרקע אינו לבן, אין בעיה להוסיף מסגרת. כשיש משהו מיוחד לכתוב אודות הסמליל, ניתן ואף רצוי, להשתמש במסגרת. כשהרקע שלו לבן/"שקוף" (משמע, הצבע זהה לרקע הכללי של הערך), להשאיר מסגרת סביב הסמליל רק כדי לציין שזהו "סמליל <שם הערך>", זה פשוט מיותר. Ldorfmanשיחה 23:33, 7 באוקטובר 2016 (IDT)
הנקודה היא שאין סטטוס קוו ויש מקום לדיון. לא מצאנו מומחים בנושא אז אני אפתח מחר דיון במזנון הנדב הנכון - שיחה 10:12, 8 באוקטובר 2016 (IDT)
בבקשה. לך על זה! אני בטוח שכמוני, גם ליעד ימצא עניין בדיון זה. Ldorfmanשיחה 18:25, 9 באוקטובר 2016 (IDT)

למען הסדר: קישור לדיון במזנון. Ldorfmanשיחה 18:47, 9 באוקטובר 2016 (IDT)

מחיקת הערך "פיור די ויט"[עריכת קוד מקור]

מדוע מחקת את הערך פיור די ויט? כתבת "ערך כפול שאוחד" איזה ערך כפול? אוחד לאן?A_Holy_Bartender - שיחה 09:14, 10 באוקטובר 2016 (IDT)

לתוך הערך "גראפה", אופיר. להבא, אשתדל לזכור לציין את הפרט הזה בעת מחיקת ערך בנסיבות האלה. ערב טוב. Ldorfmanשיחה 20:46, 10 באוקטובר 2016 (IDT)

שינוי רזולוציה של מפה עם ImageMap[עריכת קוד מקור]

הי, שים לב שינית רזולוציה של מפה המשתמשת ב-imagemap וזה גרם כמובן לתקלות רבות. כבר החזרתי את הרזולוציה המקורית, ושיניתי לבקשתך לרקע שקוף. ‏dMy‏ • שיחה • 09:32‏, 12/10/2016 • י' בתשרי ה'תשע"ז

תודה, DMY. כאשר ראיתי את שילובה של תבנית:מפת חלקת גדולי האומה בתבניות שבערכים אודות האישים הקבורים במקום, חשבתי שיהיה זה אסתטי יותר אם הקובץ יהיה בעל רקע "שקוף". ביצעתי את הפעולה באותה דרך בה אני משתמש כשאני הופך סמלילים לבעלי רקע שקוף, כך שישתלבו בצורה יפה יותר בערכים. הייתי מודע לכך שתוך כדי הפעולה, הרזולוציה פוחתת לצערי (איני יודע כיצד למנוע זאת, אולם למדתי כיצד "להשביח" קובץ טרם הפיכתו לשקוף, כך שזה פחות יורגש, אם בכלל). עם זאת, אני מודה שהפעם, לא היה לי מושג שהשינויים ברזולוציה יגרמו לבעיות כלשהן (אני מניח שב"תקלות", כוונתך למיקום בו ניתן להקיש על קישור על-פני התרשים). אני מתנצל. למדתי משהו. תודה רבה על השיפור שביצעת להפיכתו-מחדש של התרשים לשקוף, כשזה לבסוף בדרך המקצועית והרצויה-יותר. Ldorfmanשיחה 01:23, 15 באוקטובר 2016 (IDT)

קישור חיצוני לוויקישיתוף לקבצי pdf סרוקים בשימוש הוגן-לכאורה[עריכת קוד מקור]

היי. מתייג את משתמש:Goodman13. ישנם 5 ערכים על סרטי דיסני שונים. תוך כדי עבודות תחזוקה נתקלתי בהם כי היה שם קישור חיצוני לקבצי ויקישיתוף דרך upload, בשרת, למשל [2] (ראה במצב עריכה). החלפתי אותם כרגיל לקישור פנימי :קובץ:, אבל לדעת Goodman13 צריך לשחזר את זה, כי תצוגת דף בוויקישיתוף (עם אפשרות דפדפוף הרגילה בין עמודי ה-pdf) פחות טובה מקישור לקובץ pdf מלא. ראה לדוגמה מלך האריות, בתחילת הקישורים החיצוניים, שתי הגרסאות האחרונות. יש בזה משהו. אבל אני לא יכול להשאיר את זה ככה בלי שחיפשנו דרך אחרת, ואם לא מצאנו - בלי אישור מפורש שלך. כולם קבצי עיתונות סרוקים בשימוש הוגן. מה אתה אומר? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:07, 28 באוקטובר 2016 (IDT)

שלום יגאל ושלום גודמן.
יש בהודעה הזאת בעצם שני עניינים: א'- נושא אופן הקישור לקובץ PDF שנמצא על שרתי ויקישיתוף/ויקיפדיה העברית. לגבי זה, אני מבין את טענתו של יגאל לגבי הדרך בה ראוי לקשר לקובץ שנמצא בתוך מיזם ויקימדיה אחר. עם זאת, לעיתים, זה יוצא יותר פרקטי לקשר לקובץ כאילו היה מחוץ למיזם. נתקלתי במצבים כאלה. נדרשתי בעבר, בהיותי "ויקיפד הבית" בספריית אוניברסיטת חיפה, לנושא כששחררנו תוכנייה של פסטיבל עכו. ראו בערך "פסטיבל עכו" את הפתרון האסטתי והנוח לשימוש שבחרתי אז, של שילוב ה-PDF כתמונה. לא בטוח שזה הפתרון הראוי בכל מקרה שכזה, אבל כל מקרה ראוי לשקול לגופו. אם הוא על שרתי ויקיפדיה העברית, הסמנטיקה מחייבת לא למקם זאת ב"קישורים החיצוניים" בכל מקרה... כעת, לסיבה שבגללה לא התעסקתי יותר מדי בדרך המומלצת כאן, וזה בעצם הנושא השני שנדון בפנייה הזאת:
ב'- מה שמכונה כאן "תיק עיתונות" לא יכול להופיע על שרתינו בשימוש הוגן ולבטח לא מקומו בוויקישיתוף, כל עוד לא הושג אישור תקין לשחרורו לכל שימוש מהגורם הרלוונטי (זה אגב מאוד דומה לעניין התוכנייה שבמקרה הצגתי קודם - אז, כמובן שהושג אישור). לא מדובר פה בקובץ בו המחשת מידע הנדרשת מאוד להבנת הערך או סימוכין לכתוב ובכל מקרה, כשבערך יש כבר שימוש בלפחות קובץ אחד בשימוש הוגן, לפי נוהלי ויקיפדיה העברית, אין כל מקום לקבצים הללו. לפיכך, צר לי, אולם עלי למחוק אותם מוויקיפדיה העברית. גודמן, אם תחשוב שיש בהם צורך, אנא השג אישור שחרור לפי הנוסח בדף "ויקיפדיה:OTRS". אשמח להשיב על כל שאלה. סופ"ש נעים ומוצלח לכם. Ldorfmanשיחה 00:47, 29 באוקטובר 2016 (IDT)
טוויסט מעניין. תודה רבה לך על העזרה, לירון. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 02:18, 29 באוקטובר 2016 (IDT)
בכיף. כמו תמיד. חבל רק שבאמת לא נוכל לשמר תוכן מעניין זה לעת עתה. Ldorfmanשיחה 02:32, 29 באוקטובר 2016 (IDT)

הסתרת גרסה במהלך דין ודברים בין שני עורכים[עריכת קוד מקור]

היי לירון. בעקבות פניה בבקשות ממפעילים, שמתי לב שהסתרת את תקציר העריכה כאן. אני חושב שבמקרה כזה, אין ממש סיבה להסתרת הגרסה, כאשר הסתרה אמורה להיעשות רק במקרים חריגים המצדיקות זאת, מה שלא המקרה לטעמי. מה דעתך? ‏Lionster‏ • שיחה 17:59, 30 באוקטובר 2016 (IST)

היי Lionster, הייתי מודע לבעייתיות של הסתרת העריכה במקרה הספציפי הזה, ואודה שהתלבטתי אם להיענות לבקשה הזאת שהושארה בדף הבקשות מהמפעילים. כפי שציינתי בתקציר העריכה של "ניקוי" אותה בקשה מהרשימה, הנושא סבוך ומבלי להכנס לכל הדיון עצמו, קיוויתי שבקבלת הבקשה, יהיה כדי לעזור להבאת המחלוקת הזו לסיומה. זו האמת לאמיתה. אני מכבד ומעריך את חיים ומתנצל אם נפגע. כמו כן, צר לי אם נראה כי השיקול שלי לקבל את הבקשה לא היה במקום. כוונתי הייתה לשמר עורך פעיל וחדש יחסית, על אף כל הבעייתיות-לכאורה או שלא לכאורה בהתנהלותו (ושוב, לא חקרתי לעומק את העניין וצר לי, אולם אין לי כוונה להכנס לדיון הספציפי הזה, מסיבות שלא אפרט כאן). אני מודה לך ולחיים על ההערה ואשתדל לא לאכזב אתכם בעתיד. ערב טוב. Ldorfmanשיחה 18:44, 30 באוקטובר 2016 (IST)
שלום Ldorfman ו-Lionster, בפנייתי הסתמכתי על הסתרת גרסה שביקש מנטר ב-1 באוקטובר 2016. גם הסיבה להסתרה שם, לא הייתה בכללים. ניסוח הבקשה האחרונה לא היה נכון, משום שמי שצינזרה אותי היא מי שמחקה לפחות שלוש פעמים את דבריי בדפי שיחה שונים, כפי שכתבתי באימייל ב-12 באוקטובר. אם המייל לא התקבל, אשלח שוב. עורך-בורוכוב - שיחה 20:43, 30 באוקטובר 2016 (IST)
Ldorfman ברור לי שהכול נעשה בכוונה טובה, והשיקול היה בהחלט לגיטימי (ועל בדרך, "אכזבה" בטח שלא הייתה פה, מבחינתי לפחות). יש לא מעט חילוקי דעות בין מפעילי מערכת בנושאים דומים, וזה טוב ובריא לכולנו. עם זאת, אני עדיין חושב שבמקרים כאלו, הסתרה גורמת נזק יותר משהיא עוזרת. על מנת לסגור את העניין בצורה הטובה ביותר, ומבלי לפתוח את הדיון מחדש, כפי שביקשת, מה דעתך שנזמין מפעיל נוסף לחוות דעה, ונקבל את החלטתו? (כל מפעיל מבחינתי). ‏Lionster‏ • שיחה 10:49, 31 באוקטובר 2016 (IST)
לא ברור לי איזה נזק נגרם מהסתרה של תקציר עריכה, אם נגרם, כפי שקרוב לוודאי לא נגרם נזק כתוצאה מבקשת מנטר להסתיר תקציר עריכה שנכתב ב-1 באוקטובר, ואכן הוסתר. היום כתבתי מייל נוסף בעניין הפרה של כללי ויקיפדיה, ונראה לי ששם הנזק גדול יותר, משום שהפעולות שנעשו שם, מבריחות עורכים. עורך-בורוכוב - שיחה 19:17, 31 באוקטובר 2016 (IST)
מעדכן שעמדתו של מפעיל שלישי נמצאת כאן. עורך-בורוכוב - שיחה 21:16, 31 באוקטובר 2016 (IST)
זה קישור ריק. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 23:51, 31 באוקטובר 2016 (IST)
בשל בעייתיות המקרה, כל שיוחלט, מקובל עלי. האמת היא שעבורי, זו הפעם הראשונה שכמפעיל מערכת, אני נדרש להסביר מהלך מסויים שביצעתי, כך שהמבוכה אולי נשמעה בין השורות. עורך- בורוכוב, מטעמי שקיפות, עדיפה הצגה של הדברים פה ולא במיילים, שאינם גלויים לפעילים אחרים במיזם. מאותם טעמים של שקיפות במיזם, גם תקצירי עריכה הם בעלי חשיבות עבורנו - לא רק עבור התיעוד, אלא גם כי מי שבוחר לכתוב אותם, לא עושה זאת סתם - זו באמת עוד דרך להעביר מסר. דבר אחרון: באופן אישי, אני גם מעדיף אזכור של כותבים ועורכים בשמותיהם, או לפחות בכינויים שבחרו לעצמם, להבדיל מהצורה של "המפעיל עשה X והמנטרת בחרה לבטל עריכה Y". בסופו של דבר, כולנו בני אדם. גם אם חלק בחרו להציג עצמם בכינויים, עדיף שנתייחס אליהם כאנשים, ושימוש בשמות או בכינויים יהיה צעד בכיוון הנכון. זה אף יקל על הבנת דבריך. לילה טוב. Ldorfmanשיחה 00:53, 1 בנובמבר 2016 (IST)
לטעמי, ונוכח עמדת המפעיל השלישי שציינתי כאן (הקישור אינו ריק. משום שלמעלה כתב המפעיל השלישי: בקשות מחיקת גרסאות מסוימות: "לא כאן. בדף הבירורים"), מוטב היה לו דיון זה לא היה מתקיים, גם נוכח דבריך Ldorfman שזו פעם ראשונה שאתה נדרש להסביר מהלך שביצעת כמפעיל מערכת. אני חוזר ומזכיר שכאשר מפעיל מחק תקציר עריכה כפי שביקש מנטר, לא דרשתי הסברים מהמפעיל, ובוודאי לא העליתי בקשה לביטול המחיקה בדף המפעילים. מבחינה פמילרית אולי תעדיף שאפנה אליך בשמך. לטעמי זו איננה בחירה נכונה. אם היית רוצה להירשם בשמך, היית עושה זאת. משבחרת להרשם כ-Ldorfman, אני חושב שאני צריך לפעול לפי בחירתך. לגבי דברים שלא כתבתי בדף זה, הם אינם קשורים לדיון זה, ומשום כך לא מצאתי לנכון להעלותם כאן. הדיון כולו נסב על כך שציטטתי קטע מוק:במ בלי לכלול את כל דברי המפעילה שנכתבו שם, אף על פי שכל הדיון נמחק עוד לפני שציטטתי ממנו. העברת הדיון לדף השיחה של הערך הייתה בנושא עורך ששיחזר את הערך לגירסתו היציבה, ומשום כך אינני רואה סיבה להזכיר שמות, בעיקר כי יש מי שמחפשים מה שיעלה בידם, כדי שיהיה להם מה לדווח לתקשורת או לפרסם באינטרנט. כדי להסיר ספק, כוונתי היא למי שלא באו לתרום, כלשון ויקיפדיה. עורך-בורוכוב - שיחה 01:38, 1 בנובמבר 2016 (IST)
מבחינתי, אזכור שם-המשתמש כמוהו כציון השם. זאת להבדיל מהצורה שאתה משתמש בה גם בשורה הראשונה בתגובתך האחרונה: "נוכח עמדת המפעיל השלישי". היה קל לנו ונוח להבין את הדברים לו הייתי מציין את שמו. לגבי הדיון עצמו, אני באמת נמנע מלהכנס אליו, ויש טעמים לכך. סלח לי.
בקשר לשם-המשתמש שלי, הוא לא בא להסתיר את זהותי האמיתית. מדובר בנגזרת של שמי, לירון דורפמן, בה היה שימוש רב עוד קודם להרשמתי לוויקיפדיה וגם כיום נעשה באותו שם-משתמש שימוש במקומות נוספים, כך שהוא מזוהה עמי וטבעי היה עבורי שאבחר בו. כמו כולם, אתה יכול לקרוא לי לירון. Ldorfmanשיחה 01:48, 1 בנובמבר 2016 (IST)
שם המפעיל השלישי נמצא בקישור למעלה. אם Lionster ישחזר את תקציר העריכה, אפנה לוק:בר את מי שהתלונן בוק:במ, כפי שכתב המפעיל השלישי כשמחק את תלונתו. מפעילה א' ביקשה להעביר את הדיון לדף השיחה של הערך, ומפעיל ב' דחה את בקשת המתלונן. שמותיהם אינם נראים לי רלוונטיים, משום שהדיון הוא על מדיניות ויקיפדיה, לא עליהם. לילה טוב ועריכה מוצלחת. עורך-בורוכוב - שיחה 02:12, 1 בנובמבר 2016 (IST)
תודה על התשובה לירון. אני אבקש ממפעיל שלישי כלשהו שיקפוץ לפה ויכריע בנושא, כפי שמקובל במקרים כאלו. עורך בורוכוב. המפעיל השלישי (דרור) לא הביע עמדה, אלא הפנה לדיון בבירורים. זאת לא הבעת דעה בנושא. ובהערת אגב - לא ברור לי על איזה דיון מדובר, כך שאני כלל לא מתייחס אליו. העניין הנידון פה הוא בסך הכל הסתרת תקציר העריכה המדובר, וזאת השאלה בשלב זה. אתה רשאי כמובן לפתוח כל דיון בנושאים אחרים במקום המתאים לכך. ‏Lionster‏ • שיחה 10:39, 1 בנובמבר 2016 (IST)
לדעתי אין צורך להסתיר את התקציר, למרות שכמובן נעשה ע"י לירון בכוונה טובה. בריאן - שיחה 13:10, 1 בנובמבר 2016 (IST)
תודה לכל המשתתפים, נראה לי שהעניין מוצה בשלב זה. ‏Lionster‏ • שיחה 13:36, 1 בנובמבר 2016 (IST)
העניין לא מוצה, אלא יועבר לוק:בר, ושם אבקש להסיר את הרשאת המפעיל של Lionster, משום שלא קיבל את דברי המפעיל דרור, שכדברי Lionster עצמו, הפנה לדיון בבירורים. וק:במ לא היה המקום לבקש ביטול הסתרה, ומשום כך מחק דרור את בקשת המתלונן בלי שביטל את ההסתרה. הפנייה בוק:בר תהיה בעניין המתלונן ובעניין המפעיל שפתח בדיון כאן. עורך-בורוכוב - שיחה 14:46, 1 בנובמבר 2016 (IST)

עורך-בורוכוב, גם אני סבור שכל העניין הזה מיצה את עצמו. הוא גם כבר לא עוסק ממש במשהו שקשור אלי ישירות ועניינים עקרוניים לא צריכים להיות נדונים בדף השיחה הזה. אציין גם שהדיון הזה הפך להיות עוד פחות מובן כשעבר לסגנון של "א' אמר על ב' משהו ש-ג' לא הבין". ניסיתי להסביר לך שראוי לציין שמות, כדי שכל הפרשה תהיה מובנת יותר. זכותך לא להסכים, אבל אנא המשך הלאה. רבים מדי הקדישו לנושא די זמן לטעמי. Ldorfmanשיחה 00:04, 2 בנובמבר 2016 (IST)

ההודעה שכתבתי כאן הייתה לחיים 7 ול-Lionster לפי הכללים של וק:בר. עורך-בורוכוב - שיחה 00:18, 2 בנובמבר 2016 (IST)

{{צחוק}}[עריכת קוד מקור]

היי Face-smile.svg אני יכול לשנות את מה שיש היום ל😂? אורשיחה • 20:03, 31 באוקטובר 2016 (IST)

לא! אם אין כזה, צור עוד תבנית. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:15, 31 באוקטובר 2016 (IST)
איך לקרוא לה יגאל? אורשיחה • 20:16, 31 באוקטובר 2016 (IST)
לא יודע... יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:17, 31 באוקטובר 2016 (IST)
תודה על התבנית "אמוג'י צוחק". שילבתי אותה בדף המציג את קטגוריה:תבניות רגשונים. Ldorfmanשיחה 00:41, 1 בנובמבר 2016 (IST)
מהיכן נלקח האימוג'י הצוחק החדש? האם אין חשש להפרת זכויות יוצרים? Botend - שיחה 14:45, 2 בנובמבר 2016 (IST)
הקובץ קובץ:Emojione 1F602.svg הועלה לוויקישיתוף לפני שנתיים. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:47, 2 בנובמבר 2016 (IST)

{{תודה רבה}}[עריכת קוד מקור]

לירון יקירי, רב תודות על אדיבותך, סבלנותך ונכונותך לתרום מנסיונך וידיעותיך על מנת להציג את האמת העומדת מאחורי הפרסום השלילי על ויקיפדיה. תודה רבה על שאתה תמיד נכון לייעץ, לשתף ולהעשיר את ידיעותיי במידע רלוונטי וחשוב. אין כמוך! Danalif - שיחה 08:51, 6 בנובמבר 2016 (IST)

בכיף. לא היית צריכה... אני שמח שהצטרפת אלינו במלוא המרץ ועל כך שאת מביאה את הפנים היפות של ויקיפדיה למחוזות חדשים. אחרי כל זה, אוכל לקבל קישור להקלטת הראיון שלך ברדיו? נראה עד כמה העצות וה"קואוצ'ינג" שלי עזרו לך קריצה... Ldorfmanשיחה 00:33, 7 בנובמבר 2016 (IST)
לשלוח אותך לעיין בפסקה קצרה בכיכר העיר? היו השגות לגבי אחת התשובות, שהובנה באופן שונה מכוונת המשורר(ת?).Danalif - שיחה 11:12, 7 בנובמבר 2016 (IST)
תודה על הקישור. אני מקווה להגיע להאזנה לזה בקרוב. Ldorfmanשיחה 16:16, 7 בנובמבר 2016 (IST)

הערך "אדריכל העיר"[עריכת קוד מקור]

הערך לא היה באוויר..

לא הבנתי למה מחקת את הערך "אדריכל העיר"? אם כך גם תמחוק את "קרן הגשמה" ועוד מלא חברות פרטיות שאוכל למצוא לך.. או שלא הבנתי את הרעיון שעומד מאחורי ויקפדיה.. אני מנסה להשתמש בחממה שלכם כדי לתקן את הערך אבל כנראה שאין לכם תקשורת בינכם וכן זה קרה. אשמח באמת ובתמים להבין איך אפשר כן ליצור את הערך. תודה ואחלה יום Nirshveka - שיחה 08:46, 8 בנובמבר 2016 (IST)

שלום ניר,
הערך-לעתיד הופיע כאחד הערכים החדשים באנציקלופדיה, כאשר אחד הכותבים הסב את תשומת ליבנו לקיומו. כפי שצויין בדף השיחה שלך, התוכן שכתבת לא נמחק, אלא הועבר למה שאנו קוראים "דף-משנה" שלך, בו תוכל להמשיך לפתח אותו ולשפרו, עד שיהיה ברמה מספקת להעברתו למרחב הערכים. אציין שכל ערך חדש נבחן על-ידי ועל-ידי יתר העורכים. ערכים שנמצא שאינם מתאימים להכלל בוויקיפדיה העברית, לפי הקריטריונים שלה, לא יכללו בה. הם נמחקים או מועברים להמשך העבודה עליהם. בנושא זה יש תיאום מוחלט בין העורכים ואנו מקבלים באופן שוטף פניות לגבי זה גם מכותבים אחרים, ובכלל, מהציבור. אנו מתייחסים לכל פנייה. דברים ברוח זו הושארו לך גם על-ידי "רוליג". אגב, גם הערכים שציינת נבדקו.
באופן כללי, מאוד לא מומלץ להתחיל את התרומה לוויקיפדיה בכתיבת ערך חדש. לפני שמתנסים בכתיבה של ערך, רצוי ללמוד את דרך העבודה במערכת על-ידי שיפור של ערכים קיימים, תיקוני שגיאות, הוספת מידע וכו'. לאחר שתצבור ניסיון, תדע מהי הדרך הנכונה לכתוב ערך חדש. זאת, לא לפני שתשקול אם אכן יש לו מקום באנציקלופדיה, שכן לא כל נושא מוגדר כבעל חשיבות אנציקלופדית. עליך להיות ער לכך שערכים שהוחלט שאינם בעלי חשיבות אנציקלופדית, נמחקים מדפי המיזם.
בהנחה שתבחר לכתוב את הערך, בצע את התהליך בדף הטיוטה שלך ורק לאחר שיהיה תקין ומתאים להעברה למרחב הערכים, ניתן יהיה להעבירו. בברכת הצלחה, Ldorfmanשיחה 16:57, 8 בנובמבר 2016 (IST)

מיזוג "נחלת שבט ראובן" לתוך הערך "שבט ראובן"[עריכת קוד מקור]

שלום לך, ראיתי שמחקת את הערך נחלת שבט ראובן בטענה שהוא מוזג לערך שבט ראובן. היכן התקיים דיון על איחוד ערכים ? האם מחקתם ערכים נוספים דומים? זה לא הערך הראשון והיחיד שיש גם ערך לשבט וגם ערך לנחלת השבט ובלי דיון מסודר לא סביר לבצע איחוד. מי שעשו זאת בעבר הפעילו כנראה שיקול דעת. אם בוצע דיון כזה היה עליכם לציין זאת. אני לא רואה כעת היכן. אודה לתגובתך ובאם לא בוצע דיון כלל אבקשכם לשחזר את המצב הקודם ולדון על כך בצורה מסודרת. 05:05, 19 בנובמבר 2016 (IST) מי-נהר (שיחה | תרומות | מונה) לא חתם

שלום מי נהר.
הבקשה למחיקת הערך נעשתה באמצעות תבנית "למחוק", אותה מיקם ברעזרא, אשר בדק מספר מקרים של בקשות לאיחודי ערכים לגביהן לא התבצע דיון כלשהו. אני מבין את הנקודה שאתה מעלה פה, אם כי במקרה שלפנינו, קיבלתי את טענתו. כל התוכן (הלא רב) שהופיע בערך "נחלת שבט ראובן" הועבר, עוד קודם לפעולה שלי, לתוך הערך "שבט ראובן". אני בחרתי לבצע "מיזוג גרסאות" טרם המחיקה, כדי לשמר את כל הגרסאות הקודמות בערך שנמחק. תוכל לראות שכל גרסאות הערך אודות הנחלה אכן נטמעו בהיסטוריית הגרסאות של הערך אודות השבט, ולפיכך, דבר לא אבד. כשיש מעט פרטים, אין טעם בכפילות. תוכל תמיד ליצור-מחדש ערך נפרד העוסק בנחלה (כפי שאכן יש לנו לגבי שבטים אחרים), ובתנאי שיהיה בו תוכן יחודי משמעותי שאינו משולב בערך אודות השבט. בברכה, Ldorfmanשיחה 17:17, 20 בנובמבר 2016 (IST)
שלום Ldorfman.
אני מודה לך על תגובתך.
מה הכוונה בדבריך: "אשר בדק מספר מקרים של בקשות לאיחודי ערכים לגביהן לא התבצע דיון כלשהו."? היכן בדק ? איפה זה כתוב איפה שוחחו על זה ? את מה בדק ?
כתבת שמחקת ערך ישן כי התוכן שבו הועבר לפני זה לערך השני. אבל מציב תבנית המחיקה המהירה הוא זה שביצע את העברת התוכן. לא מדובר באותו עורך שעבד על שני דברים וניחם בדעתו בסמיכות זמנים. איני מבין את שיקול הדעת.
כתבת שמדובר באותו תוכן. איני יודע האם אתה או מישהו אחר אכן בדק זאת. שלא בוצעו שינויים.
בנוסף ישנם ערכים שיש רציונאל לקיומם בפני עצמם ללא קשר לכמה גדולים הם. כלומר לא כל דבר הוא רק ערך מורחב יכולים להיות גם שיקולי שוני בין תפקידי ערכים. גם אם זה נראה למי שלא נתן דעתו לכך כדבר דומה. יכולה להיות תשתית מובנית. דברים כאלה צריכים להתבצע בדיון מה אתם רצים ? שבוע לא היה משנה דבר. רק מאפשר ליותר מויקפד יהיר אחד לתת דעתו האם הדבר נכון או לא.
מי המפעיל שאחראי למחיקת הערך ?
הנימוקים שכתבת אינם שיקולי מפעיל למחיקת ערכים במחיקה מהירה אלא שיקולי עורכים בעריכה שיתופית אותם מבצעים בדיון בוודאי לא בפעולת יחיד.
תודה על התייחסותך, בברכה , מי-נהר - שיחה 17:48, 20 בנובמבר 2016 (IST)
הבקשה לאיחוד הופיעה במשך למעלה משבוע, אולם לא נכתב דבר על כך בדף השיחה, כך שלא התבצע ממש דיון. וידאתי זאת. גם השוויתי בין התכנים - הכל הועבר. לא הייתה פה שום "ריצה", כי אם בחינה של בקשות פתוחות במערכת שלא התקבלה התנגדות להן. משלא הובעה התנגדות בידי כותב כלשהו, לא היה מקום לפסול את האיחוד. Ldorfmanשיחה 17:56, 20 בנובמבר 2016 (IST)
אם אני מבין נכון את דבריך, הרי שבערך הוצבה ועמדה לפחות שבוע תבנית איחוד ? איני יודע כי הערך נמחק. האם הבנתי נכון ? והאם ידוע מי הציב את תבנית האיחוד ? בכל מקרה היה וכך הדבר אני לוקח את דברי בחזרה. תודה. מי-נהר - שיחה 18:04, 20 בנובמבר 2016 (IST)
אכן כך היה. הבנת נכון. לצערי לא זכור לי מי הציב את תבנית האיחוד. עם זאת, בדקתי שוב כעת ואת עניין אי-העניין בנושא האיחוד אכן זכרתי טוב. לו היה נכתב משהו בנושא בדף השיחה של הערך, הוא לא היה נמחק. ערב טוב. Ldorfmanשיחה 18:13, 20 בנובמבר 2016 (IST)
תודה לך , אני מציע להבא לציין בתקציר העריכה שהפעולה מתבצעת לאחר בקשת איחוד כי לא היה רמז לכך. תודה וערב טוב. מי-נהר - שיחה 18:19, 20 בנובמבר 2016 (IST)
OK. קיבלתי. אשתדל לזכור לעשות זאת במצבים כאלה. לתומי חשבתי שהתקציר "מיזוג של "נחלת שבט ראובן" ל"שבט ראובן"" אומר הכל... Ldorfmanשיחה 18:36, 20 בנובמבר 2016 (IST)
מי-נהר אבקש שתיזהר בלשונך לפעם הבאה. מאחר שהוצבה תבנית איחוד ולא היו מתנגדים, ביקשתי לאחד. שים לב שבדומה נחלת שבט בנימין, נחלת שבט זבולון, נחלת שבט אשר וכו' מפנים לערך של השבט עצמו. ברעזרא - שיחה 21:34, 20 בנובמבר 2016 (IST)
תגובתך זו כמו אחרות היא הסיבה שלא כיתבתי אותך לדיון זה. איני דן איתך כאן. היכן שיפתחו דיון לגופו של איחוד אוכל להתייחס אם אבחר בכך. ממילא תגובתי זו אינה מתייחסת לדברים שציינת על הערכים הנ"ל. השיחה שלי עם Ldorfman מאד ברורה. מדוע נכתבה אליו ומה הובהר בה. ועיקרה הוא שחשבתי שלא הונחה תבנית איחוד לערך שמוזג וזאת מפני שלא יכולתי לראות את הערך שנמחק ולא צוין כך לא בתקציר העריכה ולא בערך שאליו מוזג התוכן. זהו כשל של הסברת פעולות נדרשות. מי-נהר - שיחה 12:46, 21 בנובמבר 2016 (IST)

הרשאות מיותרות[עריכת קוד מקור]

שלום. נראה שאתה מחזיק בהרשאת "מנטר"/"בדוק עריכות אוטומטית"/"יוצר חשבונות" וגם בהרשאת "מפעיל מערכת". לידיעתך, מפעילי מערכת מקבלים באופן אוטומטי את ההרשאות הללו, כך שאין לך צורך בהם. בברכה, אורשיחה • 11:38, 26 בנובמבר 2016 (IST)

OK. מעבר לעניין הטכני של "אחד שמכיל את השני", האם נוצרת בעיה כלשהי עם סימון "ההרשאות העודפות" לגבי שם-המשתמש שלי? זו, מן הסתם, תולדה של כרונולוגיית הפעילות שלי. את "יוצר חשבונות" קיבלתי כשנוצר צורך בכך בהדרכות שהעברתי. אם אין הדבר מביא לבעיה מערכתית כלשהי, הייתי מעדיף להותיר את המצב כפי שהוא כעת, למקרה שביום מן הימים אחליט לוותר על תפקידי כמפעיל מערכת. מתי שזה לא יקרה בעתיד, אם יקרה, ארצה להמנע מטרטור מיותר של מפעיל אחר. אם אכן יש בעיה מהותית במצב הקיים, כמובן שאין לי התנגדות לביטול הסימונים המיותרים בפרופיל ההרשאות שלי. בברכת אחר-צהרים נעימים, Ldorfmanשיחה 16:12, 27 בנובמבר 2016 (IST)

חיתוך תמונה[עריכת קוד מקור]

שלום לירון דורפמן, אודה לך לחיתוך תמונה זו, של הגברת מימין. https://commons.wikimedia.org/w/index.php?title=Special:UploadWizard&uselang=he Nirvadel - שיחה 12:54, 15 בדצמבר 2016 (IST)

אעשה זאת בשמחה, אבל אנא ציין את שם הקובץ המדובר. ההפניה שמיקמת פה הינה לדף העלאת הקובץ. Ldorfmanשיחה 16:33, 15 בדצמבר 2016 (IST)
ניר, פשפשתי קצת ומצאתי את התמונה הזאת שהעלית בימים האחרונים. ביצעתי בה חיתוך. אני מניח שלזה התכוונת. אנא תקן אותי אם לאו. שבוע טוב. Ldorfmanשיחה 01:11, 18 בדצמבר 2016 (IST)

מדוע הוסר הערך "פרוטוקול (מגזין עסקים)"?[עריכת קוד מקור]

זה לא עונה לערך פרסומת. אבקש להחזיר את הערך לאוויר, וברצונני להוסיף כמה קישורים רלוונטיים כגון מקורות אמינים.

תודה! Protocolil (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה ב-17:58, 17 בדצמבר 2016

שלום לך,
לא מדובר במחיקה מהימים האחרונים, כך שקשה לי להתייחס לשיקולים באותה פעולה. לפי בדיקה שערכתי כעת, הערך, שמדבריך משתמע שאני מחקתי (יכול להיות), לא נקרא אז "פרוטוקול (מגזין עסקים)", ומכאן שלא הצלחתי לשחזר אותו לצפייה חוזרת בו בתור מפעיל מערכת. אם לדעתך מדובר בכלי תקשורת שיש לו חשיבות אנציקלופדית, עצתי לך זהה לעצה שאני נותן בכל מקרה כזה המופנה אלי: כתוב בדף טיוטה ערך הבנוי מתוכן מקורי (כלומר, לא מועתק מדף אינטרנט כלשהו או ממקור אחר). משתסתיים את המלאכה, בקש להעבירו למרחב הערכים בנוהל המקובל. אם בטיוטה תהיה הצדקה לקיומו של ערך בנושא זה, הוא יופיע במרחב הערכים של ויקיפדיה העברית.
בברכת שבוע טוב, Ldorfmanשיחה 01:00, 18 בדצמבר 2016 (IST)

ייעוץ בנושא חשיבות אנציקלופדית כחלק משיתוף הפעולה עם מערכת החינוך בישראל[עריכת קוד מקור]

לירון היקר, מה שלומך?

הפעם אני פונה אליך בתור אלוף העריכות בערך קיבוץ Face-smile.svg.

במסגרת השתלמות מורים המובלת על ידי משרד החינוך, המרכז לטכנולוגיה חינוכית וויקימדיה ישראל, מורים כותבים ערכים בתחומי מומחיותם. אחת המורות המשתתפות הציעה את שני הנושאים הבאים:

 1. קיבוץ מתחדש
 2. הפרטה בקיבוצים

יש סיכוי שתוכל להביע דעה לגבי התאמת הנושאים לצורך כתיבת ערכים חדשים בוויקיפדיה העברית?

הערה לגבי נושא מס' 2: מצד אחד הערך מופיע תחת "ערכים מבוקשים", ומצד שני, בערך "הפרטה בישראל" כתוב: "רבים נוהגים לכנות את השינוי המבני ברבים מהקיבוצים בישראל הפרטת הקיבוצים, אך לפעולה זו אין למעשה קשר להפרטה. הקיבוץ הוא התאגדות וולונטרית פרטית ולא ציבורית, והשינויים בו אינם נחשבים להפרטה." כך שאנו תועים באפלה... התוכל להאיר את עינינו?

תודה גדולה והערכה גדולה, Shai-WMIL - שיחה 20:44, 18 בדצמבר 2016 (IST)

היי שי,
אני מוצא שיש מקום לשני הערכים המוצעים. כמובן שלאחר שיכתבו, יהיה צורך להוסיף פסקת תמצית שלהם ב"ערכי האב" ("קיבוץ" ו"הפרטה בישראל") עם הפניה לערך המורחב (מלאכת התמצות יכולה להיות עוד משימה של הכתה...).
לגבי ההערה, היא כתובה בערך "הפרטה בישראל" אולם ללא תימוכין כלשהם. ניתן לקיים דיון בדף השיחה לגבי נכונותם של שני המשפטים הללו ובכלל, הצורך בהם בערך. זו יכולה להיות פעולה מעניינת של הכתה, שתחל בהצבת תבנית "{{דרוש מקור}}" ע"י המורה והמתנה של כשבוע-שבועיים לתגובות (לכן, נמנעתי מהוספה שלה בעצמי ממש כעת קריצה). ראוי להסביר למורה שכדאי למקם את התבנית מוקדם ככל הניתן, כדי שתוכל להראות לכתה התפתחות מסויימת במהלך פרק זמן סביר בשנת הלימודים, שכן התבנית לא בהכרח גוררת פעולה מיידית של אחד הכותבים. בקיצור, הקטע הזה לא צריך להרתיע את התלמידים-הכותבים או את מורתם.
בהצלחה וכמו שאת ודאי יודעת, פני אלי שוב בכל עת בה אוכל להיות לעזר. להת'. Ldorfmanשיחה 15:38, 19 בדצמבר 2016 (IST)
תודה רבה לירון! מעריכה את התשובה המהירה והמפורטת. במקרה הנוכחי, הערך לא ייכתב על ידי תלמידים אלא על ידי מורה המשתתפת בהשתלמות בנושא ויקיפדיה. לצערי אין לי אפשרות להבטיח שהמורה תוכל לקחת על עצמה משימות נוספות מלבד מה שהיא נדרשת כדי לקבל גמול על ההשתלמות - כלומר, לכתוב, או להרחיב באופן משמעותי, ערך אחד. עם זאת, אציע בשמחה את האפשרויות להוספת פסקות לערכים נוספים וכן לפתיחת דיונים בדפי שיחה. הדבר יהיה תלוי ברצון הטוב של המורה, בסקרנותה ומעורבותה בנוגע לוויקיפדיה, ובמידת פניותה לביצוע של משימות נוספות. בכל אופן, בעקבות דבריך, אמליץ לה בשמחה לכתוב ערך באחד משני הנושאים שהציעה. שוב המון תודה על המענה המועיל והנעים! Shai-WMIL - שיחה 16:10, 19 בדצמבר 2016 (IST)
שמחתי לסייע. שיהיה לה בהצלחה ובכל שאלה, אם תהיה לה, את יכולה להפנות גם אותה אלי. יש לך את פרטי הקשר שלי ואת מוזמנת למסור לה אותם. ביי. Ldorfmanשיחה 00:47, 20 בדצמבר 2016 (IST)
אין כמוך לירון! שוב - מעריכה ביותר את הנכונות לסייע. תודה, Shai-WMIL - שיחה 15:21, 21 בדצמבר 2016 (IST)
נו, אז זו כבר הגזמה. יש עוד כמה עשרות כמוני פה... Face-smile.svg Ldorfmanשיחה 16:28, 21 בדצמבר 2016 (IST)
אכן יש הרבה ויקיפדים מיוחדים ויקרים, וכל אחד מהם יחיד ומיוחד ואין כמוהו. ובפרט, אין כמוך. Face-smile.svg Shai-WMIL - שיחה 17:46, 21 בדצמבר 2016 (IST)
הסמקה Ldorfmanשיחה 17:57, 21 בדצמבר 2016 (IST)

הזמנה לבעל ידע[עריכת קוד מקור]

Wikipedia Library owl.svg

שלום Ldorfman!

לפי ההתרשמות הכללית מעריכותיך, נראה שיש לך ידע מקיף במגוון תחומים. היענותך לתרומה מהידע שלך בענף, עשויה להעלות את הרמה בתחומים אלו.

אופן נאות לתרומת הידע יכול להתבצע בהצטרפות לפרויקט בעלי ידע. ההצטרפות מתבצעת על ידי שיבוץ שמך בתחומי הידע שלך ובכך לקבל התראה בכל פעם שמישהו מתייג את בעלי הידע שבאותו התחום. תוכל לראות כאן את רשימת התחומים המלאה, או - לפי חלוקת נושאים ובצירוף שמות בעלי הידע הקיימים כבר - כאן.

אודות המיזם בקצרה: שאלות רבות בדפי השיחה של מרחב הערכים או בהכה את המומחה וכדומה נותרות לעיתים ללא מענה מצד הידע היסודי יותר שהן דורשות. כמו כן הרבה דיונים מתנהלים בלא שמעורבים בהם אלו מבין המשתמשים שמבינים יותר בעניין. בעת העלאת השאלה והתנהלות הדיון, ואף בכלל, לא תמיד יודעים וזוכרים מי יכול לעזור בזה. לפעמים בכלל אין דיון. יש איזו עריכה שחשודה בהשחתה ואין מי שיכול לאשר או לפסול אותה. צריך שיתמזל כדי שבדיוק יעבור במקום מישהו שמבין בזה באמת כדי לספק מענה הולם. פרויקט זה קורא לכל מי שיש לו ידע ועניין בתחום מסוים מעבר לידע הכללי והממוצע שיש לשאר המשתתפים כאן, שיבוא ויתייג את שמו, ואז יוכל לסייע במקרים הנ"ל ועוד. התיוג מאפשר מענה גם לאחר זמן ללא שהמתייג והמתויג מכירים ויודעים זה על זה.
פרטים נוספים ניתן למצוא בדף המיזם.

נשמח מאוד בהצטרפותך. איך שלא יהיה, אם אתה רואה תועלת מיוחדת במיזם, אנא חווה זאת בהצדעה כאן. זה עשוי להועיל בקידום המיזם.

בברכה, קובץ על ידשיחההצטרפו לבעלי הידע - עשרות כבר משובצים! 03:23, 23 בדצמבר 2016 (IST)

תודה על עריכתך במיזם. עכשיו שהוספת את האפשרות לעריכה מתוך הדף הזה: א. דווקא עדיף שיהיה ב-4 או אפילו 3 טורים, כדי שאפשרות העריכה תהיה בהמשך השורה. עכשיו זה נראה בלגן. ב. איך אפשר שתהיה אפשרות עריכה גם בתת-נושאים? תודה רבה. קובץ על ידשיחההצטרפו לבעלי הידע - עשרות כבר משובצים! 01:43, 25 בדצמבר 2016 (IST)
בצורה בה זה מסודר כעת, העימוד לעמודות משתנה בהתאם לרוחב המסך ולרזולוציית הצפייה של כל קורא. זה אומר שמה שאצלך נראה בצורה מסויימת, אצל אחרים נראה אחרת, וזה מבטיח את הסידור - כל עוד המידע בדף מסודר באופן תקין. עצתי היא לעבור ממצב של "--- מלל ---" לסימון של נקודות (באמצעות " * " ותת נושאים, ב-" ** "). אז, זה יראה מסודר יותר.
אגב, מחר אתפנה להוסיף את עצמי לרשימה... Ldorfmanשיחה 01:48, 25 בדצמבר 2016 (IST)
אתה בטוח שהעיצוב שאתה מציע נראה טוב? ניסיתי אני ומשום מה זה לא היה כל כך נראה מסודר. אשמח אם תטפל גם בעיצוב לטעמך. נראה איך הוא נראה ולמה בדיוק כוונתך (אל תערוך הרבה. תתחיל ונבדוק איך זה נראה). בהזדמנות זו, אשמח בהצדעתך כאן. תודה רבה! קובץ על ידשיחההצטרפו לבעלי הידע - עשרות כבר משובצים! 01:55, 25 בדצמבר 2016 (IST)
קובץ, בשעה טובה, עמדתי בהבטחתי והוספתי את עצמי לקטגוריות בתחומי העיסוק והעניין שלי. שאלה: האם נדרשת לדעתך קטגוריה של איזורים גיאוגרפיים בישראל. אני למשל תושב הקריות, כך ששאלות בנושאי חיפה, הקריות והגליל המערבי ניתן להפנות אלי, וסביר להניח שאכיר את הנושא מקרוב, תרתי משמע. מה דעתך? Ldorfmanשיחה 17:25, 23 בפברואר 2017 (IST)
והנה הוספתי לעצמי גם את תיבת המשתמש המתאימה, לתפארת דף-המשתמש לי Face-smile.svg. Ldorfmanשיחה 17:31, 23 בפברואר 2017 (IST)
SMirC-thumbsup.svg תודה רבה! לגבי גאוגרפיה של ישראל, אני אומר: לא יועיל, לא יזיק. אין פה שום התחייבות. זה סך הכל נועד לקרוא למי שעשוי לתרום בתחום בעת תיוג. אם יש לך מה לתרום בתחום, ולוּ בחלקו, תבורך! מקסימום, בשביל ההרגשה הכנה, אתה יכול לציין זאת בסוגריים "(חיפה, הקריות והגליל המערבי)". זה לא אמור להפריע לתבנית. אם תראה יום אחד שזה מדי הרבה חיוויים, תוכל להסיר. לתשומת לבך, השלמת את מספר בעלי הידע ל-99. ואם היית מחכה מעט, היית המאה. לא נורא, 99 זה גם מספר ייחודי. קריצה קובץ על ידשיחה הצטרפו לבעלי הידע בתחומכם - סוגרים את המאה 17:35, 23 בפברואר 2017 (IST)
אישית, 66 מתקשר יותר למספר המזל שלי Smile Lirion.svg... אני שמח שהרעיון המבורך שלך זכה להצלחה ותפס תאוצה. שאלתי בעצם האם להגדיר תת-קטגוריות ל"גאוגרפיה של ישראל" בשם "חיפה והקריות" ו"הגליל". לזה הייתה כוונתי. נוכל ליצור כזו גם לענייני ירושלים למשל. Ldorfmanשיחה 17:44, 23 בפברואר 2017 (IST)
תודה על הקומפלימנט. כדאי להודות גם ל1Or, המציע והיוזם הראשון של הרעיון. לגבי שאלתך, נראה לי שבשלב זה, שאין עדיין מספיק בעלי ידע בתחום פרטני זה, עדיף להמתין עם פתיחת תת קטגוריה נפרדת. כשיהיו ב"גאוגרפיה של ישראל" יותר מ-15 בעלי ידע, נוכל לדון על פירוט. אם בכל אופן אתה סבור אחרת, תרגיש חופשי. קובץ על ידשיחה הצטרפו לבעלי הידע בתחומכם - סוגרים את המאה 18:09, 23 בפברואר 2017 (IST)
OK. הוספתי את עצמי בינתיים באופן סטנדרטי גם לקטגוריה זאת. ערב טוב. Ldorfmanשיחה 18:12, 23 בפברואר 2017 (IST)
תודה וערב טוב גם לך, איש יקר. אשמח אם תצטרף גם למצדיעים. קובץ על ידשיחה הצטרפו לבעלי הידע בתחומכם - סוגרים את המאה 18:23, 23 בפברואר 2017 (IST)
בוצע בוצע בשמחה. Ldorfmanשיחה 18:27, 23 בפברואר 2017 (IST)
לסיום, כדי שתוכל לעמוד מאחורי המילה שלך, הא לך דבר תורה. קריצה קובץ על ידשיחה הצטרפו לבעלי הידע בתחומכם - סוגרים את המאה 19:33, 23 בפברואר 2017 (IST)

"גילגמש" כבדוק עריכות[עריכת קוד מקור]

היי. העריכה של גילגמש לא הייתה מסומנת כבדוקה[3] לא בגלל שהוא לא בדוק עריכות, אלא בגלל שהוא חסום. בברכה, אורשיחה • 16:10, 29 בדצמבר 2016 (IST)

אור, התברר שכשהוא נחסם (לפי מה שהבנתי, לבקשתו, כדי שיוכל בהכרח לייחד זמן למשהו אחר), אז באופן אוטומטי (ממה שראיתי, לא באופן ידני) הוסר הסימון מ"בדוק עריכות" בהרשאות-המשתמש שלו. השבתי את הסימון. אני מניח שניתן להגדיר זאת כבר מעתה ולא להמתין לשובו של גילגמש לכתיבה פה (אני גם מקווה שהיציאה שלו לחופשה/חסימה מרצון, לא כוללת את האירוע ב-20 בינואר... קריצה). להשתמע. Ldorfmanשיחה 17:37, 29 בדצמבר 2016 (IST)
הרשאת ה"מנטר" כוללת סימון עריכות עצמיות כבדוקות, כך שהוא היה סוג של "בדוק עריכות". Face-smile.svg בברכה, אורשיחה • 17:40, 29 בדצמבר 2016 (IST)
אה. אוקי. הבנתי. תודה. Ldorfmanשיחה 17:41, 29 בדצמבר 2016 (IST)

הערך-לעתיד "הוּגָה"[עריכת קוד מקור]

היי Ldorfman, ראיתי שמחקת את ""טיוטה:הוגה". עם זאת אני רואה שכאשר מחפשים את הערך בגוגל, עדיין עולה דף הטיוטה. כיצד ניתן לפתור את הבעיה? תודה רבה גיטרה (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה ב-04:24, 7 בינואר 2017

שלום משתמש:גיטרה,
לא אני העברתי את הערך לדף טיוטה (על כך מעידה היסטוריית הגרסאות שלו), אולם בכל מקרה, אני רואה שבינתיים העברת בעצמך את הערך למרחב הערכים לאחר שהעבודה עליו הסתיימה. לפיכך, נראה לי שהעניין סודר. אם אוכל לעזור בדבר-מה נוסף, אנא פנה אלי בשנית. עד אז, בהצלחה בהמשך תרומתך הוויקיפדית.
דבר אחרון, בסוף קטע שנכתב בדפי שיחה, נהוג "לחתום" באמצעות הקלדת ~~~~ (ארבעה סימני טילדה), שהופכים ל"חתימה" עם שמירת הדף. לחלופין, ניתן להשתמש בכפתור חתימה: חתימה. הוספת החתימה נדרשת כדי שנבין בקלות מיהו הכותב של כל קטע בדף ולכן, חשוב להקפיד עליה. Ldorfmanשיחה 18:30, 8 בינואר 2017 (IST)

מחיקת קובץ:View to Nachal Tirza from Har kabir2.jpg[עריכת קוד מקור]

שלום לירון, ראיתי שמחקת את הקובץ הזה בטענה שהקובץ נמצא בוויקישיתוף. אני מניחה שעשית זאת לאחר שקראת את פנייתי אל גיאה בדף שיחת משתמש:Geagea#התמונות בערך נחל תרצה. בפנייה שלי שם, כתבתי על בעיה הקיימת בתמונה בוויקשיתוף, ששם מופיע דניאל ונטורה כצלם, ואילו אצלנו הופיעה תמרה הירדני כצלמת. הנושא היה בתהליך בדיקה אצלנו, לכן לא ברור לי למה מחקת את התמונה, לפני שכל העובדות התבררו. שחזרתי את התמונה. ואני מבקשת שתתאזר בסבלנות עד להשלמת הבירור בנושא. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 10:51, 10 בינואר 2017 (IST)

חנה, הגרסה הנוכחית של הקובץ (השנייה, זו שהועלתה על-ידי תמרה ב-22:35, 1 באפריל 2010) זהה לקובץ אשר בוויקישיתוף. לפיכך, אין טעם בשמירת העותק על שרתי ויקיפדיה העברית. מקובל להסיר כפילות שכזו ואין צורך להמתין בפעולה שכזאת. יש לכך אפילו תקציר-עריכה מובנה בעת ביצוע פעולת המחיקה.
לגבי העניין המצויין בדף השיחה של גיאה, כפי שניטען על-ידי דניאל, מדובר בשני קבצים שונים. תוכלו לראות בהיסטוריית הגרסאות של הקובץ שמה שקרה זה שתמר העלתה (ככל הנראה בטעות, או אולי לפי נוהג שהיה קיים בזמנו) גרסה נוספת לקובץ הקיים (בשם הנ"ל), שהעלה דניאל שנה וחצי קודם לכן (ב-14:20, 22 באוקטובר 2008). אלה שתי תמונות של אותו מקום, אולם ככל הנראה, צולמו ע"י שני הצלמים במועדים שונים. כל הדיון שם היה יכול להסתיים מהר יותר. Ldorfmanשיחה 14:54, 10 בינואר 2017 (IST)
בקובץ בוויקישיתוף כתוב שהיוצר הוא דניאל וונטורה, ובקובץ בוויקיפדיה העברית תמרה. איך זה נראה לך תקין? ומה עם זכויות יוצרים ליוצר של התמונה? הנושא צריך להתברר עד סופו, כשמחקת את הקובץ לא ראו את הקובץ המקורי שהעלה ונטורה רק את הקובץ שהעלתה תמרה.. לא מזיק לחכות בסבלנות עד ברור הנושא עד סופו. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 15:01, 10 בינואר 2017 (IST)
מזיק. אנו לא פועלים כך. אם תמרה טעתה, או עשתה פעולה שאינה מקובלת ב-2016-2017, לא צריך להנציח את הטעות שלה (או הפעולה לפי נוהל קודם). מה שאת רואה תקין לחלוטין מפני שמופיעים פרטי מעלה הקובץ. אם בוויקישיתוף יש קובץ זהה, בו אין בעיה של גרסה-על-גרסה, אז על אחת כמה וכמה עדיף לשמור את הקובץ משם ולהשתמש בו, במקום ב"בעייתי". דברייך רק מחזקים את עמדתי. Ldorfmanשיחה 15:10, 10 בינואר 2017 (IST)
תמרה העלתה ב-2010 קובץ שלה על קובץ קודם של דניאל וונטורה. שוחחתי איתה והיא הבהירה זאת. בוויקיישתוף הקובץ של תמרה מופיע כאילו הוא צולם על ידי דניאל ונטורה. היא עשתה טעות לפני 6 שנים, מה זה רללונטי להסדרת הנושא היום כשהטעות התגלתה? גם דניאל וונטורה עשה טעות ב-2014 כשהעלה את הקובץ של תמרה לוויקיישתוף כאילו הוא צילם אותו וזה הקובץ הבעייתי. טעויות יש לתקן ולא להשאירם לנצח. לא באנו להעניש עורכים אלא לתקן טעויות. הקובץ שנמצא כרגע בוויקיפדיה העברית הוא הקובץ שמראה את הצלם הנכון. הנושא יטופל כמו שצריך, חבל שאתה מתבצר בעמדתך. להבא אודה לך אם אתה רואה שבעיה מסוימת בתמונה מטופלת על ידי עורכים אחרים, שתיתן להם להשלים את הטיפול. אתה מוזמן להצטרף לדיון, אבל למה לקבוע עובדות ולא לחכות בסבלנות? חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 15:22, 10 בינואר 2017 (IST)
חנה, אני פועל לפי הדרך המקובלת במיזם, בו יש עדיפות לקבצים הנמצאים בוויקישיתוף. כך מצופה מכולנו לפעול ואודה לך אם לא תמשיכי לטעון שאת הצודקת, כאשר ברור שאת מנסה להכתיב שינוי בנוהל. לא היה שום "עונש" בפעולה שביצעתי וחבל שכך את רואה את הדברים. אחר-צהרים טובים. Ldorfmanשיחה 15:27, 10 בינואר 2017 (IST)
איך העדפה של קובץ בוויקישיתוף שאתה יודע שיש בו בעיה של זכויות יוצרים, היא המדיניות של המיזם? אני נדהמת לקרוא את מה שכתבת. אני מתייגת את ערן את בריאן ואת Matanya אולי הם יצליחו להסביר טוב יותר, את מה שאני כנראה לא מצליחה להסביר. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 15:37, 10 בינואר 2017 (IST)
בקובץ בוויקישתוף לא מצאתי בעיה של זכויות יוצרים (כשביצעתי את המחיקה, לפני הקובץ שגיאה העלה לוויקישיתוף בחצי השעה האחרונה, ב-15:36, בשם מעט שונה). את יוצרת דרמה ממשהו פשוט, אז מספיק עם ה"תדהמה". באמת שאין לי כח לוויכוחים עמך. שבעתי מהם. Ldorfmanשיחה 15:51, 10 בינואר 2017 (IST)

איזה יופי! מתוך יומן המחיקות: 16:19, 10 בינואר 2017 Hanay (שיחה | תרומות | חסימה) מחקה את הדף קובץ:View to Nachal Tirza from Har kabir2.jpg (הקובץ נמצא בוויקישיתוף: הועבר לשם מהוויקיפדיה העברית) (הצגה/שחזור) ... אני מניח שהמחלוקות, לפחות בנושא זה, הגיעו לסיומן. Ldorfmanשיחה 16:24, 10 בינואר 2017 (IST)

אני שמחה שאתה שמח, לאחר שהנושא סודר כמו שצריך, על ידי העברת 2 הגרסאות השונות של הקובץ לווקיישיתוף כשבעלי זכויות היוצרים מופיעים כמו שצריך, אז בוודאי שהיה צריך למחוק את הקבצים האלה. אבל אין למחוק לפני שהנושא סודר כמו שצריך. אם היית קורא בתשומת לב את מה שכתבתי בדף השיחה של גיאה היית רואה שציינתי ששם היוצרשל אותה תמונה בוויקישיתוף שונה משם היוצר בוויקיפדיה העברית. אני מצאתי זאת וציינתי את הבעיה, אתה ראית ומחקת. עכשיו בוודאי אקבל שוב תגובה לא נעימה מסוג "באמת שאין לי כח לוויכוחים עמך. שבעתי מהם.". במקום להודות פשוט שטעית. קורה שטועים, אבל חבל שאתה מוצא לנכון להתעקש שפעלת נכון. לא אגיב כאן יותר בנושא זה כי איני מוצאת טעם לכך. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 16:34, 10 בינואר 2017 (IST)
את זו שטועה - בפרשנות שלך לדברים ובגישה הכללית שלך. יש שהתרגלו לזה מזמן, יש שהתרגלו לזה באיחור ואחרים, אולי בעתיד. אני, כפי שציינתי, טעמתי מכך די. Ldorfmanשיחה 16:37, 10 בינואר 2017 (IST)
חנה, בדיוק לזה התכוונתי כשדיברנו היום - תראי כמה פטפטת וכמה חוסר נעימות וגם וכחנות סביב סוגיה פשוטה של תמונה, טעות, זכויות יוצרים, תיקון, יאללה. פשוט לא כיף בוויקיפדיה ולכן אני בקושי פה. תמרה שיחה 20:16, 10 בינואר 2017 (IST)
 • אני מודה לGeagea שסידר בצורה נכונה את העניין בוויקישיתוף - כך ששני הקבצים שחלקו את אותו השם מופיעים כקבצים נפרדים עם זכויות היוצרים הנכונות בוויקישיתוף: קובץ:View to Nachal Tirza from Har kabir2.jpg וקובץ:View to Nachal Tirza from Har kabir2B.jpg.
 • צריך לשים לב כשמוחקים תמונה בוויקיפדיה בשל כפילות עם תמונה בוויקישיתוף שהקרדיט נכון. אם הקרדיט לא נכון צריך לחכות עם מחיקת התמונה וקודם לתקן אותו בוויקישיתוף: באמצעות העלאה מחדש לוויקישיתוף באמצעות commons helper שמעתיק את הקרדיט מהדף בוויקיפדיה ובקשה למחיקת התמונה עם הקרדיט השגוי, או באמצעות תיקון בדף תיאור התמונה בוויקישיתוף בציון מקור בתקציר העריכה. חשוב להקפיד על מתן קרדיט נכון כי אחרת פוגעים בזכויות היוצרים של תמרה (התמונה הועלתה ברישיון המחייב מתן קרדיט לצלמת, וכאשר תיאור הקובץ בוויקיפדיה נמחק [והייחוס בוויקישיתוף לא נכון] אין תיעוד לכך).
אני מסכים עם תמרה שהיה אפשר לתקן את הטעות או לדון בה בצורה קצת יותר נעימה, אבל העיקר שהבעיה סודרה בסופו של דבר Face-smile.svg בברכה, ערן - שיחה 21:34, 10 בינואר 2017 (IST)
ערן, כאשר מחקתי את התמונה ההיא, לא היה לי מושג כי הקרדיט אינו נכון, בשל העובדה שמדובר היה בשתי תמונות שונות לגמרי, גם אם של אותו אתר מצולם. לגבי אופיו של הדיון שהתנהל כאן, לצערי הגררות לסוג כזה של דברים אינו דפוס שאופייני לי, אולם כן חוזר על עצמו מהצד השני. כפי שכבר נוכחתי לדעת, זה משהו שכנראה קשה יהיה לשנות. חבל.
בהזדמנות זאת, אני קורא לתמרה לשוב לפעילות סדירה אצלנו, במרץ שאפיין אותה בעבר. להערכתי, רוב הדיונים אצלנו אינם כאלה (לפחות לפי אלה שאני נחשף אליהם). אם מאמינים במיזם, לא צריך לחשוש ממקרים דומים לאלה, וגם אם לא ראוי להשלים עם המצב, חבל להפסיק את התרומה לפעילות החשובה הזאת. Ldorfmanשיחה 00:43, 11 בינואר 2017 (IST)

היי, (ענייני חסימת כותבים אנונימיים)[עריכת קוד מקור]

במקרה כזה, של משפט הגובל בגסויות ובדברים הבוטים ביותר, אני חושב שעדיף מיד לחסום ללא אזהרה. אזהרה אני מוסיף כאשר יש סיכוי שהעורך האנונימי "יחזור בתשובה" ובעריכה הבאה יתרום לערך כלשהו. בכל אופן, חסמתי לטווח קצר יחסית, וגם הזהרתי שאם ההשחתה תימשך, החסימה תהיה לזמן ממושך. אלדדשיחה 21:57, 23 בינואר 2017 (IST)

אני מציין את זה כי ראיתי שהסתרת את העריכה, מה שמלמד שגם אתה עמדת על האופי הבוטה של ההשחתה. במקרים שאתה טורח להסתיר את ההשחתה, פירוש הדבר שעדיף לחסום מיד. אם אתה מעדיף להימנות עם בית הלל, אז די בשעתיים. אני במקרה הזה נמנה עם בית שמאי, אז אני חוסם לפחות ליום אחד. אלדדשיחה 21:58, 23 בינואר 2017 (IST)
הוספתי לאחר התנגשות עריכה: OK. אני סבור שבכל זאת ראוי לתת סיכוי. לדעתי, אנשים (בעיקר צעירים, לפי תוכן הדברים) מעזים לבצע פעולות כאלה רק לצורך הריגוש - לראות אם זה באמת יוצג בדף. ביטלתי את הגרסה בדקה בה נוצרה ולאחר מכן, מייד הסתרתי את תוכנה. נראה היה לי שזה מספיק, אבל אם בחרת לחסום אותו, שיהיה. ערב טוב. Ldorfmanשיחה 22:01, 23 בינואר 2017 (IST)
למען הסר ספק, אני כן נוהג לחסום מייד לאחר ביצוע השחתה אשר מגיעה לאחר שהושארה האזהרה. Ldorfmanשיחה 22:03, 23 בינואר 2017 (IST)
טוב, יש לנו גישות שונות בעניין. אבל כפי שכבר כתבתי במקום אחר, איש באמונתו יחיה. ההשחתה שראיתי הייתה גסה ובוטה מאוד. מאדם כזה אני לא מצפה שבעריכה הבאה שלו הוא יתרום לוויקיפדיה. אלדדשיחה 22:05, 23 בינואר 2017 (IST)
לי נדמה שהחסימה היא צעד כוחני מדי, או שלפחות עלול להתפרש ככוחני מדי מצידנו. אני לא חושב שאנו צריכים להצטייר ככאלה בעיני הציבור, גם אם אותו אדם מן הציבור ביצע עבירה. זו עמדתי, אבל אני מקבל דעות אחרות. ערב טוב. Ldorfmanשיחה 22:08, 23 בינואר 2017 (IST)

תודה! (על עזרה בעבודות ויקידמיות של סטודנטים של פרופ' יעל רונן)[עריכת קוד מקור]

שלום Ldorfman,

אני רואה שאתה עסוק בעת האחרונה בתיקון בלגאנים טכניים שהסטודנטים שלי עושים במהלך עבודה על טיוטות ערכים. תודה על העזרה והרוח הטובה בה היא ניתנת. YR on wiki - שיחה 11:41, 5 בפברואר 2017 (IST)

בשמחה. אודה שלא ידעתי שאלה סטודנטים שלך והפעילות, במקרה הזה, לא הייתה מוכוונת עזרה לסטודנטים, אלא פעילות ניטור כללית של המערכת, בה אותם ערכים עלו כדורשים-טיפול באותה עת. אשמח לענות על שאלות של הסטודנטים או לסייע בכל דרך אחרת, בעת הצורך (גם כשאני לא "במשמרת"). תוכלי למסור להם שיוכלו לפנות אלי. בברכת הצלחה בפועלך, לירון Ldorfmanשיחה 14:45, 5 בפברואר 2017 (IST)
היה ברור שזהו ניטור שגרתי (בשתיים בבוקר אבל מי שם לב), רק מהצד שלי זה נראה "מצטבר". תודה על האיחולים והברכות, אני זקוקה להם :). מסתבר ששלבי הרישום-הצגה בדף משתמש-הרשמה בדף מיזם הרבה יותר קשרים מאשר העבודה עצמה. אני עדיין לא שולטת בהעברת ערכים וטיוטות באופן מרשים במיוחד, אז "צפה פגיעות". ושוב תודה! יעל YR on wiki - שיחה 15:21, 5 בפברואר 2017 (IST)
אני בטוח שתשתפרי. זה עניין של ניסיון. עד אז, וגם לאחר מכן, אני (ואחרים) כאן ונשמח לעזור. Ldorfmanשיחה 15:24, 5 בפברואר 2017 (IST)

מה לעשות אם אדם פרטי רוצה שהערך עליו ימחק?[עריכת קוד מקור]

מה עושה אדם פרטי שרוצה שהערך עליו ימחק, ושגם ה"שיחה" לגביו תמחק? Brbr108 - שיחה 16:53, 7 בפברואר 2017 (IST)

בדרך כלל לאדם פרטי לגמרי אין ערך בוויקיפדיה. הערכים בוויקיפדיה נכתבים על אנשים שיש בהם עניין ציבורי, ולכן בדרך כלל לא נמחקים ערכים לבקשת נשוא הערך. ואולם, אם אתה סבור שאין חשיבות לערך, תוכל להצביע על הערך וניתן יהיה למחוק אותו אם לא תובהר החשיבות על ידי אחד המשתמשים. מקווה שעזרתי. ביקורת - שיחה 17:19, 7 בפברואר 2017 (IST)
במידה והערך הועלה מלכתחילה על ידי אותו אדם, התקיים על זה דיון בעבר. מתוך מדיניות המחיקה: ערך המועלה לוויקיפדיה על ידי נשוא הערך, ומונחת עליו תבנית חשיבות, ומעלה הערך מבקש את מחיקתו. ניתן למחוק את הערך בהתאם לבקשתו ואת הדיון בדף השיחה אפשר לארכב תוך הנחת תבנית על דף השיחה. המחיקה תעשה לאחר מינימום יומיים לאחר הנחת תבנית החשיבות על הערך. ‏Lionster‏ • שיחה 17:23, 7 בפברואר 2017 (IST)
אני מתנצל, אני ממש חדש כאן ואני לא מבין.
הערך עצמו כבר נמחק מחוסר חשיבות, אך השיחה עדיין מכילה פרטים לא נכונים על הנשוא, מה צריך לעשות? Brbr108 - שיחה 17:27, 7 בפברואר 2017 (IST)
אמנם לא נהוג למחוק דיונים מדפי שיחה, אבל אפשר לדאוג שדף השיחה לא יופיע במנועי חיפוש שונים, באמצעות תבנית:לא לחיפוש. על איזה ערך מדובר? ‏Lionster‏ • שיחה 17:30, 7 בפברואר 2017 (IST)
לפי היסטוריית הפעילות של הכותב ועצם פנייתו אלי, מדובר בשיחה:ג'קי אלטל. כפי שכתבתי בתקציר העריכה שלי, מטעמי שקיפות, אנו מותירים דפי שיחה - גם של ערכים שנמחקו. Ldorfmanשיחה 18:01, 7 בפברואר 2017 (IST)
אבל מה אם זה פוגע בנשוא? אין הגבלות על מה אני יכול לכתוב בשיחה על מישהו? וזה ישאר לנצח בוויקיפדיה? Brbr108 - שיחה 21:26, 7 בפברואר 2017 (IST)
לצערי, זה מסוג המחירים שעל איש-ציבור, או מי שטען שהוא איש-ציבור, לשאת. ניסיון להכניס ערך לאנציקלופדיה לא תמיד עולה יפה וגם אם אנשים לא מודעים לזה טרם המהלך, אלה עלולות להיות תוצאותיו. ככה זה כשאנו דנים בנושא. השקיפות היא נר לרגלינו - זה אחד מעקרונות היסוד של המיזם, גם אם לעיתים התוצאות אינן מוצאות חן בעיני חלק מהציבור. קראתי את שכתוב בדף ואיני סבור שמדובר בדברים פוגעניים, מה גם שמדובר היה בדיון קצר מאוד (לפחות ביחס לדיונים מקבילים אצלנו).
נותר לי רק לאחל לך שביום מן הימים נמצא שראוי לכתוב ערך אודותיך ואז, הדיון ההיסטורי יהיה נחלת העבר בלבד. ערב טוב. Ldorfmanשיחה 21:31, 7 בפברואר 2017 (IST)

1) זה לא אני! אני הייתי סטודנט שלו לפני כשנה וחצי ונשארנו בקשר טוב. רציתי לעזור לו במשהו שנראה לי ברור מאילו והסתבר כמשהו מסובך. אני מוכן באם ידרש לאמת את הזהות שלי מולך ולהוכיח שאני לא הוא. אנא חזור בך מהטענה הזו. 2) הערך לא הוכנס על ידיו, הוא כנראה הוכנס על ידי סטודנט של שרצה לפרגן לו לפני מספר שנים, הוא כלל לא היה מודע לכך. Brbr108 - שיחה 21:44, 7 בפברואר 2017 (IST)

OK. אז לא נשוא-הערך כתב אותו. מתנצל על הטעות. זה לא משנה לעצם עניין השארת המידע בהתאם לנוהלי ויקיפדיה העברית. איני רואה בדברים הוצאת דיבה ובכל מקרה, לא הייתי אחר מהעורכים שדנו בנושא בזמנו. Ldorfmanשיחה 21:57, 7 בפברואר 2017 (IST)
אפשר לצאת ידי חובת שקיפות בכך שדף השיחה נגיש למפעילים. בהעדר הערך עצמו, דף השיחה הוא קוץ מיותר בבשרו של נשוא הערך. עוזי ו. - שיחה 01:31, 8 בפברואר 2017 (IST)
ואם דף השיחה יאורכב? האם זה ימנע מהופעת הדף במנועי חיפוש? יוניון ג'ק - שיחה 01:47, 8 בפברואר 2017 (IST)
לא. אפילו מחיקה לא עוזרת, כי נשאר עותק מטמון. תבנית לא לחיפוש כהוזכר למטה - וזה יעלם מגוגל תוך שבוע. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 08:14, 8 בפברואר 2017 (IST)
אני מתנגד למחיקת הדף והצגתו למפעילים בלבד. השקיפות חייבת להשמר. אין לסטות מהנהלים שלנו ולא חשוב מה מבקש מושא הערך. גילגמש שיחה 08:21, 8 בפברואר 2017 (IST)
לפני מספר חודשים, בהתייחסו לדיון שעשוי להגחיך אדם בדף שיחה של ערך, אמר דוד שי בתכנית לונדון את קירשנבאום כי אם מושא הערך יבקש זאת - דף השיחה בהחלט יוסתר (כאן - דקה 29:15). דוג'רית - שיחה 08:49, 8 בפברואר 2017 (IST)
גילגמש, ובגלל "הנהלים שלנו" אתה מקדש מספר מצומצם של תגובות הבליות בדף השיחה, שמצערות אדם לחינם? אין בשיחה הזאת שום תגובה ראויה לשימור מלבד עצם הדעה על החשיבות האנציקלופדית. הנהלים האלה לא מקודשים. ניתן לכופף אותם במקרה הזה. Liad Malone - שיחה 10:22, 8 בפברואר 2017 (IST)
מחזקת את דבריו של ליעד - גם אני לא מצאתי איזו חשיבות גדולה בדף השיחה. אני לא טוענת שצריך להיות נוהל גורף, אלא חושבת שיש לבחון כל מקרה לגופו. כאן לדעתי בהחלט אפשר ללכת לקראת מושא הערך. דוג'רית - שיחה 10:26, 8 בפברואר 2017 (IST)
גם לדעתי, במקרה הספציפי הזה, ניתן למחוק את דף השיחה. מדובר בערך שנמחק ב-31 במרץ 2009 - כמעט 8 שנים. אין בו שום תובנות מיוחדות המועילות לויקיפדיה בשום צורה שהיא, ולא יגרם שום נזק לויקיפדיה אם ימחק. יחד אם זאת, אם הערך עצמו ישוחזר בעתיד - יש לשחזר את דף השיחה גם כן. יוניון ג'ק - שיחה 10:45, 8 בפברואר 2017 (IST)
בכלל, איפה ב"נהלים שלנו" מוזכר ספציפי המקרה הזה (הסתרת תוכן דף שיחה של ערך שנמחק, והצגתו רק עבור מפעילים, אחר בקשת מושא הערך או בא כוחו)? קובץ על ידשיחה הצטרפו לבעלי הידע - עשרות כבר משובצים! 10:47, 8 בפברואר 2017 (IST)
קראתי את תגובתו המלומדת של ליעד ולצערי הרב לא השתכנעתי. אחזיק בדעתי ההבלית. אין למחוק את דף השיחה. גילגמש שיחה 11:11, 8 בפברואר 2017 (IST)
זמן רב חלף מאז הפעם האחרונה בה שיחה בדף זה עוררה הדים רבים כל כך. תודה לכל המבקרים. מדובר בעניין עקרוני ולפיכך, אם מישהו חושב שיש לשנות את נוהל השקיפות שלנו ולהסתיר דיונים שקיימנו, יתכבד ויפתח דיון רשמי על זה בפרלמנט שלנו. עד אז, לפי מה שלימדוני מיום הגעתי למיזם ב-2008, כל הדיונים אצלנו שקופים לכל, כולל אלה שיש בהם כדי להביך קצת אישיות כלשהי. כבר נתקלתי בדיונים שהיו מביכים יותר. במקרה הזה, עקרון השקיפות גובר. אם נתחיל להסתיר דיונים כלשהם, עוד יבואו אלינו בטענות על כך שבחרנו להסתיר דיונים מסויימים, בעוד אחרים, גלויים לכל. חמור בעיני מצב בו בציבור תופענה כנגדנו טענות על משוא פנים, ממצב בו פלוני מתלונן על השארת דיון על חשיבות אנציקלופדית. צהרים טובים. Ldorfmanשיחה 12:16, 8 בפברואר 2017 (IST)
אני מכחיש (כרגיל) את קיומו של "נוהל" בעניין הזה. זו סתם התעקשות על תוכן דל שאין שום סיבה לשמר אותו. אבל אפשר לארכב שם את דף השיחה. עוזי ו. - שיחה 13:09, 8 בפברואר 2017 (IST)
אפשר לארכב ולהוסיף קוד שימנע הופעה בגוגל. גילגמש שיחה 13:16, 8 בפברואר 2017 (IST)
תודה רבה לכולם - בוצע בוצעOvedcשיחהאמצו ערך יתום! 13:45, 8 בפברואר 2017 (IST)

עוזי, גילגמש ו‏עובד, לא שיש לי התנגדות לפתרון שהוצע, אולם האין ראוי לעשות כן בכל אחד מהמקרים בהם בחרנו למחוק ערך בשל אי-הגעה לחשיבות אנציקלופדית? אני מדבר על נוהל קבוע שאימוץ שלו ימנע דיון כדוגמת זה שאנו נמצאים בו ואם נשתמש בו מעתה (ואולי גם נעדכן רטרואקטיבית), תהיה אחידות ביחס שלנו לכל אלה שנקבע שלא יכתב ערך אודותיהם. במקרה כזה, יהיה "צדק" כלפי כולם ולא רק כלפי מי שידע איך ולמי לפנות (והרי כבר היינו בסיטואציות כאלה שכללו צעדים מחוץ לדפי ויקיפדיה, שיכול להיות שנבעו פשוט מכך שאנשים לא ידעו מה לעשות). Ldorfmanשיחה 15:22, 8 בפברואר 2017 (IST)

לא, זה מיותר. אלה בקשות ספורות מתוך אלפי מקרים. גילגמש שיחה 15:25, 8 בפברואר 2017 (IST)

קבל את התנצלותי Lostam, על זה ששכחתי לתייג אותך ולהזמינך לדיון זה, שוודאי יש לך קשר ישיר אליו, מתוקף תפקידך אצלנו (הזמנתי לשיחה, באמצעות "תיוג", רק את אלה שהגיבו לעיל...). Ldorfmanשיחה 16:16, 8 בפברואר 2017 (IST)

למען הסר ספק, כי תגובתו הנעלבת של גילגמש עלולה להטעות, התגובות ההבליות הן אלה שבדף השיחה הספציפי שדובר עליו ולא בשיחה הזו. אם כבר תויג Lostam, מענין אותי לדעת מה האחראי על עניני חשיבות בויקיפדיה חושב על חשיבות הדברים באותו דף שיחה לדורות הבאים. Liad Malone - שיחה 16:34, 8 בפברואר 2017 (IST)
תודה על הפניית תשומת לבי לדיון. עמדתי העקרונית היא שאין לפעול על פי בקשות של אנשים למחוק ערכים עליהם או למחוק דפי שיחה. כשם שאין אנו מתחשבים בדעתם האם לכתוב ערך עליהם, כך לא רלוונטי רצונם שהערך יימחק. מה שאמור לעמוד לנגד עינינו זו השאלה האם קיימת חשיבות אנציקלופדית וטובת קוראי ויקיפדיה העברית לקבל על אותו אדם מידע אנציקלופדי אמין בעברית. לגבי דפי השיחה, אותו כנ"ל. העיקרון הוא שהם אינם נמחקים, מקסימום מאורכבים. אני לא חושב שיש לשנות את המצב הקיים, ובוודאי שאין מקום לארכב ולהסתיר מחיפוש כל דף שיחה של ערך שנמחק. הכלל צריך להיות שדפי השיחה נשארים. אבל כמו בכל נושא אחר, אנחנו לא פועלים כרובוטים, ויש מקום להפעיל שיקול דעת. במקרים יוצאי דופן בהם מגיעה בקשה מנומקת למחיקת השיחה, ובמיוחד כשבדף השיחה לא התקיים דיון מהותי, אז אני לא רואה מניעה להיענות לבקשה. חשוב לציין שמעבר לשאלת השקיפות, שמירת הדיון בדף השיחה חשובה למקרה שבו מישהו יבקש לכתוב מחדש את הערך. חשוב שיידע שהערך נמחק בעבר לאחר דיון שהתקיים לגביו ולא יטרח לחינם, או לחילופין יידע שעליו לנמק מה השתנה מאז הדיון הקודם. Lostam - שיחה 16:43, 8 בפברואר 2017 (IST)
Lostam‏, אין כמוך!. Ldorfmanשיחה 18:11, 8 בפברואר 2017 (IST)

האם נדון כעת כמה ימים גם על העברת הדיון מכאן לדף השיחה/ארכיון הרלבנטי? Face-smile.svgOvedcשיחהאמצו ערך יתום! 11:15, 9 בפברואר 2017 (IST)

עובד, יש לך רעיון לדף מתאים? למען הסר ספק, אני רציני. אם יש דף "ציבורי" כזה, ראוי יותר שזה ישמר בו ויהיה נגיש לכולם מעתה והלאה. לא נראה לי שמישהו מאיתנו יזכור בעוד חודש שדנו בנושא דווקא בדף השיחה שלי. Ldorfmanשיחה 16:14, 9 בפברואר 2017 (IST)

אמיר ברמלי - התייחסות לחסימה ובקשה[עריכת קוד מקור]

הפנייה בהודעה זאת אינה נוגעת אלי אישית ומשכך, הועברה לדף השיחה של הערך. Ldorfmanשיחה 12:24, 8 בפברואר 2017 (IST)

ייעוץ לגבי חשיבות אנציקלופדית של בית הספר "עמל עמק חרוד"[עריכת קוד מקור]

לירון היקר, אני פונה אליך שוב לצורך ייעוץ בנושא חשיבות אנציקלופדית עבור פרויקט חינוכי. הפעם מדובר בפרויקט המתקיים בביה"ס הרב תחומי "עמל עמק חרוד".

תלמידי ביה"ס יכתבו על ערכים הקשורים לאזורם. אחד הנושאים שהוצעו הוא בית הספר עצמו, שלו ייחודיות רבה: הוא נוסד לפני תשעים שנה (ב-1927, ראה כאן) והעמיד מאז אלפי בוגרים. באופן טבעי, ההיסטוריה שלו שזורה בהיסטוריה המיוחדת של אזור עמק חרוד, שבו הוא שוכן. למשל, בית הספר זכה לביקור מאת יאנוש קורצאק (במסגרת ביקורו של קורצ'אק בארץ , הנזכר כאן); והוא הושפע ביותר מהפילוג בתנועה הקיבוצית בשנת 1952.

אני פונה אליך כדי לשאול אם תוכל לחוות דעה על חשיבותו האנציקלופדית של בית הספר, וזאת בזכות ההיכרות הנרחבת שלך עם ויקיפדיה העברית, וכן בזכות המעורבות שלך בערך שנכתב על מוסד חינוכי שכן, שהוקם אף הוא ב-1927: כפר הנוער ויצו ניר העמק.

מה דעתך? יש לך עצה?

הרבה תודה מראש, Shai-WMIL - שיחה 12:54, 9 בפברואר 2017 (IST)

לאור כל מה שהבאת פה, נראה לי שי, שבהחלט יש מקום לערך אודות ביה"ס. שיהיה להם בהצלחה ואם הם זקוקים לעזרה, יוכלו לפנות אלי. Ldorfmanשיחה 16:17, 9 בפברואר 2017 (IST)
תודה רבה לירון! כרגיל, מעריכה מאוד את הייעוץ ואת הנכונות לסייע. שבת שלום ולהשתמע, Shai-WMIL - שיחה 12:20, 11 בפברואר 2017 (IST)
בשמחה. שבוע טוב ומוצלח לכולנו. Ldorfmanשיחה 00:40, 12 בפברואר 2017 (IST)

הוספת אימרי זיו לתבנית "The Voice ישראל"[עריכת קוד מקור]

אני מתלבט כמה ימים אם להוסיף את אימרי זיו ל{{The Voice ישראל}} או שלא. היות ולדעתי הוא יותר מהכוכב ופחות מדה וויס. מה דעתך להוסיף או לוותר? בכבוד רב, ויקיפד גאה (שיחה) 01:24, 20 בפברואר 2017 (IST)

היי ויקיפד,
אני מודה שבשנים האחרונות, למעט שלבי הגמר של "הכוכב הבא", איני צופה באף אחת משתי התוכניות הללו. עם זאת, לפי מה שידוע לי, הוא התמודד ב-The Voice ולמרות שהודח בשלב מוקדם יחסית, ההופעה שם "הקנתה לו" את תפקיד זמר הליווי בשני אירוויזיונים, כך שלמעשה, הייתה לה חשיבות. מכיוון שבסופו של דבר הוא התפרסם מאוד, איני מוצא סיבה לא להוסיף את שמו לתבנית ההיא, גם אם אני מבין את ההתלבטות. Ldorfmanשיחה 01:30, 20 בפברואר 2017 (IST)
תודה, עזרת מאוד.אני מוסיף למרות ההסתיגות הקלה מכך. בכבוד רב, ויקיפד גאה (שיחה) 01:33, 20 בפברואר 2017 (IST)
... הוספתי כבר לשורת ה"ערכים הקשורים". טוב שיש לנו אותה, שכן הוא לא ממש מתאים לשורת ה"מתמודדים בולטים נוספים". Ldorfmanשיחה 01:35, 20 בפברואר 2017 (IST)
תודה. להניח בערך שלו? --בכבוד רב, ויקיפד גאה (שיחה) 01:39, 20 בפברואר 2017 (IST)
... בערך אודותיו(!) - הוא לא "שלו". לעצם העניין, שיהיה... Ldorfmanשיחה 01:41, 20 בפברואר 2017 (IST)
חח זו טעות נפוצה להגיד הערך של ולא עלIm-yahoo.svg (אשתדל להבא לדייק) הנחתי בערך אודותיו. תודה על הסיוע. המשך לילה טובFace-smile.svg --בכבוד רב, ויקיפד גאה (שיחה) 01:45, 20 בפברואר 2017 (IST)
זו טעות שצריך לְבַעֵר. מילא ב"ציבור הרחב", אבל לפחות אתה כעורך צריך להקפיד על כך. סומך עליך! Nuvola apps kmoon.png לילה טוב! Ldorfmanשיחה 01:48, 20 בפברואר 2017 (IST)

סימון עריכה בדוקה לגבי "כת השטן"[עריכת קוד מקור]

היי לירון, יש סיבה מיוחדת לכך שסימנת את העריכה כבדוקה לפני השחזור? שחזור מהיר מסמן את העריכה כבדוקה בצורה אוטומטית. אורשיחה • 18:19, 21 בפברואר 2017 (IST)

היי אור, אני נוהג לעשות זאת כדי שלאחר הביטול לא תשאר ברשימת השינויים האחרונים שורה שמסומנת כלא בדוקה. לא הבחנתי עד כה בעניין הסימון האוטומטי, בעת שחזור. תודה. Ldorfmanשיחה 18:23, 21 בפברואר 2017 (IST)
כתבתי לפני התנגשות עריכה: לפי דעתי לפני שמוחקים צריך לסמן כבדוק, אני לא בטוח כי מעולם לא מחקתי. כשמשתמשים בשחזור מהיר, אין צורך לסמן קודם, זה מסמן אוטומטית. פניתי אלייך כי ראיתי את העריכה בשינויים האחרונים, והבחנתי שהיא בדוקה, אבל שאף אחד לא שחזר. עד שהבנתי מה קרה, כבר שחזרת Face-smile.svg אורשיחה • 18:26, 21 בפברואר 2017 (IST)
זה עניין של הרגל שלי. לפני שאני משחזר או מבטל עריכה, ולפני שאני מוחק דף כלשהו (כשמדובר בדברי הבל למשל), אני תמיד מסמן, כדי לא להותיר סימון של עריכה לא בדוקה כשאין אפשרות לראות אותה. יכול להיות שלא תמיד זה באמת נחוץ. לא נתתי את דעתי על ההבדלים בין המקרים. Ldorfmanשיחה 18:33, 21 בפברואר 2017 (IST)

Your feedback matters: Final reminder to take the global Wikimedia survey[עריכת קוד מקור]

(Sorry for writing in English)

OK Edward, filled the survey, with pleasure. Thank you and good luck. Ldorfmanשיחה 01:48, 28 בפברואר 2017 (IST)

"קרונוס צילומי אוויר" כ"צלמים" בתוכניות מציאות[עריכת קוד מקור]

... אם כך, כיצד ניתן להגדיר אותם? הוספתי זאת בהתאם לשינויים של האנונימי. כנ"ל כאן וכאן. בר הראלשיחה 02:27, 22 בפברואר 2017 (IST)

שלום בר,
החברה המדוברת מספקת שירותי צילום מהאוויר. הם אינם הצלמים של התוכניות, אלא מספקים מה שמוגדר בכתוביות בסוף כ"צילומים נוספים". משתמשים בצילומים שלהם, אולם הם אינם הצלמים ה"רגילים" המשמשים במהלך תהליך הפקת התוכניות. האחרונים נשכרים מטעם ההפקה/האולפן בו מתקיימים צילומי התוכנית. ב"מירוץ למיליון" למשל, לכל זוג שמתחרה נלווים איש הפקה וצלם לאורך כל הדרך. צילומי האוויר מטעם החברה המדוברת פה משמשים בחלקים מאוד מסויימים של התוכנית, המתקיימים בישראל - בתוכניות ה"הזנקה" והגמר. זה הכל. לפיכך, אין טעם בכלל להזכיר זאת בערכים אודות התוכניות. אני מקווה שהנקודה הובהרה. אם לא, שאל. צהרים טובים, Ldorfmanשיחה 11:36, 22 בפברואר 2017 (IST)
טוב, כנראה שהאנונימי פשוט ניסה לפרסם מעט את החברה אני מניח. תודה! Face-smile.svg בר הראלשיחה 14:13, 22 בפברואר 2017 (IST)
אני מצטרף להשערה הזאת. להשתמע, לירון Ldorfmanשיחה 15:31, 22 בפברואר 2017 (IST)

טעות בוויקישיתוף לגבי תמונתו של אימרי זיו לכאורה. אשמח לסיועך.[עריכת קוד מקור]

ראה בכלל לא אימרי חתכו זמר אחר מפה וגם על החיתוך הונחה דיון מחיקה לדעתי אפשר למנוע. מחיקה היות ונהוג לחתוך. לא בקיא בויקישוף רק חשוב לי לתרום בערך אודות אימרי וכן ולא אני חתכתי את התמונה אני רק מחפש כל הזמן עם הועלתה תמונה. --בכבוד רב, ויקיפד גאה (שיחה) 23:45, 22 בפברואר 2017 (IST)

שלום לך. אתה בהחלט צודק, אולם הייתי ער לכך עוד קודם להודעה שלך פה. אני זה שפתחתי את הבקשה למחיקת הקובץ השגוי. ראה את שציינתי שם - בדיוק מה שכתבת כעת, שאין זה האדם הנכון. בקיצור, שנינו מבינים את הטעות אולם אף אחד מאיתנו אינו מפעיל מערכת בוויקישיתוף (גם אין לי כוונה להציע עצמי לתפקיד הזה שם), כך שאיננו יכולים למחוק את התמונה מייד. על פי נוהלי המיזם, נמתין עד שאחד מהמפעילים שם יגיע לבקשה הזאת ויטפל בה. אבדוק אם ניתן לזרז זאת. בברכה, Ldorfmanשיחה 12:31, 23 בפברואר 2017 (IST)
ויקיפד, לא יודע אם יצא לך להבחין בכך, אבל הגיע יומו של הקובץ השגוי להמחק. הידד. Ldorfmanשיחה 23:32, 3 במרץ 2017 (IST)
Like Thumbup.svgכן, הבחנתי בכך. תודהFace-smile.svg בכבוד רב, ויקיפד גאה (שיחה) 03:30, 4 במרץ 2017 (IST)

מחיקת תבנית "בעבודה" בערך "משרד החינוך"[עריכת קוד מקור]

שלום, זו למיטב זכרוני הפעם הראשונה שאני נתקל בכך, וההערה שלך "תבנית "בעבודה" אינה פתרון להכנסת מידע לא מתאים) " ממש לא לעניין. אני מתכוון ל-[4]. האם יש משהו אישי לגבי אלה פלג? --‏Yoavd‏ • שיחה 12:37, 26 בפברואר 2017 (IST)

שלום יואב,
אני מסכים עמך שזה אינו צעד שגרתי, ודומני שלא נקטתי בו מעולם בעבר, אולם אם תבדוק את רצף העריכות של הכותבת מאותו יום, תראה שהצעד שלה היה זה שעוד פחות מקובל. לאחר שהערתי לה, היא בחרה להניח את התבנית כאילו יהיה זה פתרון לכל העניין. הדבר התפרש בעייני כהצהרה "אם אניח את התבנית, אוכל לעשות ככל העולה על רוחי". הסברתי שיש דרך לכתוב ערכים באנציקלופדיה ולא כל דבר שיש לו מקום באתר האינטרנט של המשרד הממשלתי יוכל להכנס לערך אודותיו. הוספת התבנית מייד לאחר מכן, כשברור היה לי מה היו כוונותיה לשלב שלאחר מכן, הייתה צעד לא אתי.
לשאלתך, אין לי דבר כנגדה באופן אישי, אולם אודה שכאשר אלה הופיעה פתאום לעזרתה של כותבת אחרת, בעלת זיקה ישירה למשרד החינוך (שהצהירה שהיא העוזרת למנכ"לית), זמן קצר לאחר ההסבר לאחרונה, הנחתי שאין הדבר מקרי. הצעד הזה, של "גיוס חברים", לא נראה לי נאה. לאור הודעתה של המנכ"לית על עזיבת תפקידה, אני מרשה לעצמי להניח שהעוזרת שלה לא תהיה להוטה להכניס את התוכן הבעייתי וכך, בא כל הסיפור לקיצו. Ldorfmanשיחה 18:02, 26 בפברואר 2017 (IST)
שוב שלום, נראה לי שנפלה טעות לכל אורך הדרך. העורכת שהכניסה תוספות ושינויים היתה מיכל צדוקי (שאינני מכיר אותה). אלה בסך הכל מחקה פסקה מיותרת ותיקנה טעות. קל לבדוק את זה. מיד לאחר מכן כתבת את שכתבת. פרט לכך כל רצף העריכות היו של מישהי אחרת. העריכה האחרונה של אלה בערך היתה בתאריך 21.7.2014. --‏Yoavd‏ • שיחה 08:24, 27 בפברואר 2017 (IST)
אם תביט על שלוש העריכות האלה של אלה, מ-09:38-09:43 ב-16 בפברואר, אותו יום עליו מדובר, תראה שאלה המשיכה את המהלך שהחלה מיכל צדוקי (אותה אחת שציינתי בדברי קודם, העוזרת למנכ"לית המשרד) ב-16 עריכות רצופות שביצעה. משביטלתי את התוספת לערך שעסקה במבנה המשרד (09:45), אלה הניחה בעריכה הבאה שנעשתה בערך, שתי דקות אחר כך, את התבנית "בעבודה". מהמהלך הזה, הבנתי שהיא מתכוונת להשיב את החלק שהוסר. האם טעיתי בכך? אם לא זו הייתה כוונתה, אין לי בעיה להתנצל. Ldorfmanשיחה 14:57, 27 בפברואר 2017 (IST)
הסרת תבנית העבודה מנוגדת לכללים [בהם צריכים לעמוד לא רק עורכים זוטרים אלא גם עורכים בעלי מעמד ואפילו (ואולי בעיקר) מפעילי מערכת כמוך]. דוג'רית - שיחה 15:58, 27 בפברואר 2017 (IST)
אני מודה לך על חוות הדעת. כותבים חדשים ופחות-חדשים לא תמיד צודקים ולא ניתן תמיד לרפד את דרכם. במקרה הזה, אפילו לא מדובר בכותבת חדשה. לא אני השתמשתי פה במונח "זוטרים", שאין לו מקום. Ldorfmanשיחה 16:23, 27 בפברואר 2017 (IST)
לא התייחסתי אליה כעורכת חדשה (כפי שהוסבר לך - היא נמצאת כאן מספר שנים ולכן קיבלה הרשאת בדוקת מערכת). למונח 'זוטרים' יש בהחלט מקום אם דה פקטו - קיימת מדיניות אחת לעורכים בעלי מעמד (מעמד שעשוי להינתן להם מתוקף ותק, פעילות, היכרות, סמכות פורמלית וכו') ולעורכים חסרי מעמד (זוטרים). אני חושבת שמפעילי מערכת צריכים להקפיד שבעתיים על הנהלים והכללים, ולא לעשות לעצמם חוק נפרד. כשיהיה דין אחד לכולם, וכולם יעמדו בו (או לפחות יישאו במידה שווה בתוצאות מעשיהם) - אפשר יהיה לוותר על הטרמינולוגיה הלא נעימה של מעמדנות. דוג'רית - שיחה 16:59, 27 בפברואר 2017 (IST)
אני לא סבור שיש להתייחס לכותבים חדשים כ"זוטרים" שכן גם בהיותם "חדשים", הם יכולים לצבור לעצמם מעמד של "עורכים", אם רק יבצעו די פעולות לקבלת זכות הצבעה. כל טענה כאילו יש פה מעמדות רק מרפה את ידיהם ומביאה לתפיסה מוטעית בציבור הרחב של המתרחש כאן. Ldorfmanשיחה 17:03, 27 בפברואר 2017 (IST)
אני בכלל לא התייחסתי לעורכים חדשים בהכרח (המקרה הספציפי הזה למשל - הוא לא כזה). הטענה שלי היא שלכל העורכים צריך להיות אותו הדין (אלא אם מוסכם אחרת, לאחר דיון כמקובל). זה מאוד לא נעים, בלשון המעטה, לראות איך עורכים בעלי סמכות מרשים לעצמם לחרוג מהכללים. אם אתה כמפעיל מרשה לעצמך לזלזל בכללים - זו בעיה לא רק של אותה עורכת שהפעם מחקת את תבנית העבודה שהיא הציבה, אלא זו גם בעיה שלי ושל שאר העורכים שנותנים (או נאלצים לתת) בך אמון. דוג'רית - שיחה 17:19, 27 בפברואר 2017 (IST)
גברת יקרה, בואי נשים דברים על השולחן. אנחנו לא חברים. מעולם לא נפגשנו, כך שוודאי לא נפגעת מדברים שאמרתי לך, וגם לא כתבתי מעולם דברים שכוונו כנגדך באופן אישי. עם זאת, למרות שאני לא איש של חשבונות, זכור לי שלא רק שלא רצית שאהיה מפעיל מערכת, אלא ממש פעלת כנגד קידום הרעיון (לרגע לא הייתי בטוח אם אני זוכר טוב, אז בדקתי ומסתבר שלפחות בזה, זכרוני לא הטעה אותי). בשנה ומשהו שאני משמש מפעיל מערכת, לא התעמתי עם איש בהיותי בתפקיד זה. כשאלה פני הדברים מצידך, אני מציע כעת שנפרד כעמיתים. ערב טוב. Ldorfmanשיחה 18:44, 27 בפברואר 2017 (IST)
'גברת יקרה'? 'אנחנו לא חברים'? 'מעולם לא נפגשנו'? זו התגובה שלך לדברי ביקורת לגיטימיים? אתה מעיד על עצמך שאתה לא איש של חשבונות אבל שולף את העובדה (המזעזעת - אין ספק) שהתנגדתי למינוייך למפעיל מערכת וממש פעלתי לדבריך כנגד קידום הרעיון (שזה בעצם: השתתפות בדיון בו עורכי ויקיפדיה אמורים להביע התנגדות או תמיכה ברעיון של מינוייך). באמת נורא ואיום שהעזתי להטיל ספק (במקום המיועד לכך) במינוייך. במקום להתמודד עם טענה עניינית על כך שאתה מרשה לעצמך לחרוג מהכללים - אתה מנסה (במרומז) להטיל דופי בביקורת שלי באמצעות הטענה כי לפני שנה התנגדתי למינוי שלך (כאילו שמי שהתנגד למינוי שלך כמפעיל מערכת - לא יכול לבקר את פועלך לנצח נצחים, וכל ביקורת שלו כלפיך: מקורה במניעים לא עניינים). עברה מעל שנה מאז המינוי שלך, ולמיטב זיכרוני לא החלפנו מאז מילה ולא הייתה לנו שום אינטראקציה, אבל אם אתה מבצע עריכות שמנוגדות לכללי העריכה בוויקיפדיה - אני ארשה לעצמי לבקר זאת. כמפעיל מערכת: זה משהו שאתה צריך לדעת להתמודד איתו. דוג'רית - שיחה 23:27, 27 בפברואר 2017 (IST)
הפעולה המדוברת כלל לא נעשתה כמפעיל מערכת והייתה יכולה להתבצע על ידי כל כותב/ת. מעבר לזה, התכוונתי לכל מילה בדברי והכל אמת. אנו באמת לא חברים, לא נפגשנו ואני משתדל להיות מנומס. Ldorfmanשיחה 00:12, 28 בפברואר 2017 (IST)
חבר'ה, בבקשה תורידו את הטונים. דוג'רית, אין חוק שאומר שאסור להוריד תבנית ויהיה מה, אחרת כל משחית היה שם אותה, ודואג לתקן מילה פעם בשישה ימים כדי שתשאר לנצח. לירון, זה שהיו נגדך בהצבעה, זה לא אומר שזאת הסיבה שטוענים נגדך. בתור השוואה, הצבעתי נגד שני, היא נבחרה, ההחלטה התקבלה, שכחתי מזה, מבחינתי היא מפעילה טובה ככל מפעיל, ואנו ביחסים מצויינים, בפרוייקט הזה ומחוצה לו. ומהכיוון ההפוך, מתוך פעמיים שהייתי במפעיל נולד יונה פעם התנגד ופעם לא ממש תמך, ואני בטוח שהיחסים בין שנינו מצויינים. וזה ממש לא הפריע לי לתמוך בו בבחירות למפעיל ויקינתונים לפני כמה חודשים. אפשר להחליט בנושא ברמה העניינית, בבקשה, מבלי להתחיל לזרוק אבנים אחד על השני? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 00:42, 28 בפברואר 2017 (IST)
קיבלתי. כפי שציינתי, אני בד"כ לא עושה חשבונות (אתה ודאי יודע גם שזכרוני קצר בנושאים כאלה), אבל במקרה הזה, הרגשתי שזה משהו מעבר להערה פשוטה בין עמיתים. יתכן שפירשתי דברים לחומרה. מכל מקום, אחזיק אצבעות לשיפור יחסי עם דוג'רית. Ldorfmanשיחה 01:23, 28 בפברואר 2017 (IST)
IKhitron, אין חוק חקוק בסלע של ייהרג ואל יעבור, אבל בוודאי שיש נוהג וכלל ברור לכל שאין להסיר תבניות עבודה (אלא אם עבר שבוע מאז העריכה האחרונה של מי שהציב אותה). כמובן שלכל נוהג וכלל - יש יוצא מן הכלל (כמו בדוגמה שציינת של משחיתים למשל). כאן ממש לא מדובר במקרה חריג כזה. כל עוד הקהילה מצפה ממני ומשאר העורכים לא להסיר תבניות עבודה זמן קצר מאוד לאחר שהוצבו בערך, כך יש לצפות ולדרוש זאת גם ממפעילי מערכת שבוודאי יודעים שאין הדבר מקובל ואמורים להסביר לעורכים אחרים לא לנהוג כך, אם הם נוהגים כך. עכשיו גם קראתי את הדיון במפעיל נולד וראיתי שהשתתפתי שם בדיון רק לאחר שלירון תייג אותי בדיון שניהל שם בכלל עם עורכים אחרים. להעז להגיב לו בדיון בו הוא תייג אותי והתייחס אלי כאל מישהי שלא מבינה איך לפעול במקום להתנצל על ההתנהגות שלו זה לתפיסתו פעולה ממשית נגד קידום הרעיון של מינויו. בכל מקרה, להעמיד את העובדה שהצבעתי לפני למעלה משנה נגד מינויו במפעיל נולד - זה ממש לא הוגן. לירון, אני בכלל לא תופסת את הדיון הזה כבעיה בינינו, ואני בהחלט מצדדת ואמשיך לצדד בפעולות ראויות שלך, אבל אם יש ביקורת - אז יש ביקורת. זה הכל. דוג'רית - שיחה 09:11, 28 בפברואר 2017 (IST)
הייתה סיבה לפעולה, שגם אני הגדרתי אותה כחריגה. הדברים זכו לפירוט שלב-אחר-שלב בראשית דיון זה. זה בהחלט היה מקרה יוצא דופן. בכל מקרה, זכותך להעביר ביקורת. יום נעים. Ldorfmanשיחה 09:22, 28 בפברואר 2017 (IST)