סברי מרנן (סדרת טלוויזיה)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
סברי מרנן
סמליל הסדרה
סוגה קומדיית מצבים
יוצרים רובי דואניאס
יניב פולישוק
כותבים רובי דואניאס
יניב פולישוק
ימית סול
אלי דראי
בימוי רובי דואניאס
שחקנים דביר בנדק
רותם אבוהב
סנדרה שדה
טוביה צפיר
תום אבני
יניב פולישוק
יונה אליאן
יהורם גאון
קובי מרציאנו
תמרה קליינגון
ימית סול
עמי סמולרצ'יק
עדנה בליליוס
ליאת הר לב (עונות 1–2, תפקיד אורח בעונה 3)
ירדן ברכה (עונה 5-3)
גלית גיאת (עונה 4–5)
קובי פרג' (עונה 4–5, תפקיד אורח בעונה 2)
ארץ מקור ישראל
שפות עברית
מספר עונות 5
מספר פרקים 173
הפקה
מפיק נאוה קולטון
עינת זילבר
חברת הפקה טדי יזמות והפקות
אתר צילומים אולפני ברודקאסט, חולון
מוזיקה דורית ראובני - "מי אוהב את השבת"
אורך פרק 23-30 דקות
שידור
רשת שידור קשת 12 עריכת הנתון בוויקינתונים
רשת שידור בישראל קשת, ערוץ 2 (עונות 1–3)
קשת 12 (עונה 4 ואילך)
yes קולנוע ישראלי (ש.ח, 3 בדצמבר 2017-)
קומדי סנטרל (ש.ח)
Netflix
זום (ש.ח, 3 בפברואר 2019-)
ערוץ ההומור (ש.ח)
תקופת שידור מקורית 4 באוגוסט 2011 – רץ
קישורים חיצוניים
אתר הסדרה, בפורטל "mako"
דף התוכנית ב-IMDb
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

סַבְרִי מָרָנָן היא סדרה קומית ישראלית המשודרת בטלוויזיה החל מאוגוסט 2011. הסדרה שודרה בערוץ 2 במסגרת שידורי קשת, ומנובמבר 2017 היא משודרת בקשת 12. היא נוצרה על ידי רובי דואניאס ויניב פולישוק, מופקת על ידי טדי יזמות והפקות, ומצולמת באולפני ברודקאסט חולון.

הסדרה חודשה לעונה רביעית. שידורה התחיל ב-3 בנובמבר 2017 בערוץ קשת 12, בסמוך לעלייתו. בעונה הרביעית הצטרפו אל צוות השחקנים גלית גיאת וקובי פרג'. ב-1 במרץ 2018 פורסם שרובי דואניאס ויניב פולישוק סיימו לכתוב את העונה החמישית, שעלתה לשידור ב-14 בדצמבר 2018. סברי מרנן היא קומדיית המצבים השנייה באורכה בישראל מבחינת מספר הפרקים ששודרו (אחרי הפיג'מות). ב-26 בנובמבר 2018, פרסמו רותם אבוהב, קובי מאור, יניב פולישוק ורובי דואניאס בחשבון האינסטגרם שלהם הקראת טקסט ראשונה לעונה השישית.

ב-2014 החל ביוון שידורה של גרסה מקומית ל"סברי מרנן" - "Το σόι σου". ב-2015 שודרה עונה אחת של גרסתה האמריקאית בשם "Your Family or Mine", ברשת TBS עד לביטול הסדרה[1][2].

ב-2018 הועלו כל העונות של הסדרה לנטפליקס.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

העלילה מתארת את סיפורה של משפחה ישראלית בה מתקיימים נישואים בין-עדתיים, ובאופן קומי את הסטיגמות העדתיות. משפחת חסון היא משפחה מזרחית ממוצא צפון אפריקאי, ומשפחת רוזן היא משפחה אשכנזית, ממוצא מזרח אירופי משווידניצה.

הסדרה עוקבת אחרי שי ושני, צאצאי שתי המשפחות תוך הצגת סיטואציות קומיות שמתרחשות בעת ביקוריהם אצל הוריהם בימי שישי בערב לצורך הקידוש המסורתי והארוחה המשפחתית המסורתית. הביקורים מתקיימים לסירוגין אצל רחל, סילבן ומירב חסון, לשם מגיעים גם אורנה ומשה כץ ושתי בנותיהם, ואלין ומני וילדיהם; ואצל פנחס וריקי רוזן, לשם מגיעים איתמר ובת זוגו, ואדם ובת זוגו.

כיוון שהסדרה עוסקת בשוני שבין שתי המשפחות הופקו לפתיח הסדרה שלוש גרסאות, כאשר בתחילת כל פרק מופיעה אחת הגרסאות הרומזת באיזו משפחה יעסוק הפרק ובגרסת הפתיח השלישית רואים את שי, שני, ובנותיהם מתפצלים לשתיים והולכים לשתי המשפחות. וזה אומר שבפרק יראו את שתי המשפחות. ואכן יש דילמות בין כל משפחה בפני עצמה, ולכל אחד יש מה לומר על השני. ריקי חושבת שהחינוך האירופאי טוב יותר, ואילו רחל חושבת שריקי מכבסת אוכל. בעונה הרביעית, עקב הוספתם של הדמויות לירי, אהרון, ספיר, והבת הקטנה של שי ושני, צולם פתיח חדש.

תבנית הפרקים[עריכת קוד מקור | עריכה]

לפרקים בסדרה יש תבנית קבועה. בראשית כל פרק מוצג מבוא בן כדקה וחצי, שבו שי ושני היושבים בקדמת המכונית המשפחתית. לעיתים שי הוא הנהג, ולעיתים הנהגת היא שני. המצלמה מתמקדת בשיחתם של שי ושני, ובתחושותיהם ביחס למפגש המשפחתי אליו הם נוסעים. הבנות יושבות בספסל האחורי, ומצותתות לשיחה, והערותיהן הבלתי צפויות, משליכות אור קומי נוסף על הסיטואציה, שלעיתים השחקנים רומזים שהיא מבדחת אף אותם.

לאחר המבוא, בא הפתיח שבו יש מעין אירוע צילום משפחתי של כל בני שתי המשפחות המתגודדים לבושי מחלצות. שי ושני ניצבים במרכז במת הצילום. בני משפחת חסון, ובכלל אלו גם שני, הדורים בלבן, עומדים משמאלם של בני הזוג (ועל כן בצידה הימני של התמונה כשהיא מוצגת לצופה מנקודת ראותו של הצלם המשפחתי הבלתי נראה). מן הצד השני, ניצבים בני משפחת רוזן הדורים אף הם אך בשחור. אחת מהבנות של שי ושני לבושה בלבן ועומדת לפני שני, והבת האחרת הלבושה בשחור, עומדת לפני שי. בעונה הרביעית מופיעה בפתיח בתם השלישית של השניים שלבושה בבגד שחציו שחור וחציו לבן.

לאחר הבזקי הצילום, פונים בני משפחת חסון לצידה הימני של התמונה, ובני משפחת רוזן שמאלה. אם הפרק עתיד להתרחש בבית משפחת חסון או להיות קרוב יותר למשפחת חסון מאשר למשפחת רוזן שי, שני, ושתי הבנות מצטרפים לבני משפחת חסון. ובכל זאת, שי מתמהמה מעט ואף מביט רגע לאחור אל משפחת רוזן המתרחקת. תמונת ראי של הכוריאוגרפיה מוצגת כאשר הפרק עתיד להתרחש בבית משפחת רוזן, או להתמקד יותר במשפחת רוזן על פני משפחת חסון.

רוב הפרקים מציגים מפגש משפחתי אשר במרכזו הקידוש על היין ואמירת סברי מרנן על ידי המקדש, וסעודה משפחתית חגיגית. אולם, הפרקים בדרך כלל מתמקדים באירועים לפני הקידוש: הגעתם של בני המשפחה המורחבת לבית המארח, ו"נשנוש" מטעמים במטבח טרם הארוחה. בבית משפחת רוזן עטים הגברים על השניצלים, ובבית משפחת חסון, על מטעמי ה"מז'לוף" - שם אשר נטבע על ידי יוצרי הסדרה והמציין מאכל בלתי ידוע שצבעו צהוב. בבית משפחת רוזן, הארוחה עצמה מורכבת מ"שלופס" ומ"שלייקלעך" - אף הם מונחים שבריאתם במוח היוצרים, ואשר נתפסים כמבחילים על ידי מרבית הסועדים.

בסוף כל פרק, שי ושני ובנותיהם יישובים במכונית, ומסכמים את רשמיהם מהמפגש, תוך שהבנות מצותתות, ומקניטות בהערותיהן. טעויות צילום (פיספוסים) מוצגות בתום צילום הדקה וחצי במכונית (הפספוסים אינם מוצגים בעת השידור בטלוויזיה וניתן לראותם רק בצפייה באינטרנט או בשידורים חוזרים).

בעונה הרביעית בפרק השמיני מוצג לצופים דרך האינטרנט לאחר הפספוסים קטע בונוס הקשור לעלילה ששודרה בפרק[3].

התייחסות הדמויות לשחקנים המגלמים אותן והאירוניה המוצגת בכך[עריכת קוד מקור | עריכה]

פעמים רבות במהלך הסדרה מתייחסות הדמויות לשחקניהם ולאופי הסדרה, לדוגמה במשפטים הבאים מתייחסות הדמיות לסדרה: בפרק "הפורמט", מציע מני חסון לעשות סדרה "שבה מפורסמים משחקים משפחה, ובכל פרק קורה בתוך אותה משפחה משהו אחר". תיאור זה הוא תיאור כמעט אחד לאחד לסדרה עצמה. דוגמה נוספת היא ששי רוזן אמר בשלב מסוים "כל ביקור כזה אצל ההורים זה פרק". ואכן, בסדרה כל ביקור כזה הוא פרק. דוגמה נוספת היא שפנחס אומר לרז ש"על משפחת רוזן צריך לעשות סדרה של חמש עונות, ארבעים פרקים כל עונה". כמו כן, מתייחסות הדמויות אל שחקניהם (לרוב בצורה צינית). כך לדוגמה, אומר סילבן חסון (שמשחק יהורם גאון) שהוא איננו שחקן טוב, וכמו כן מצוין שהוא שר בצורה נוראית למדי (פרט אירוני, לאור העובדה שגאון, המגלם אותו, התפרסם כשחקן וכזמר). דוגמה אחרת היא ששי רוזן אומר שהוא חושב שהוא יכול להיות מנחה טלוויזיה מעולה ונתקל בזלזול מאשתו, שני. במציאות שחקנו של שי רוזן (דביר בנדק) הוא מנחה תוכניות טלוויזיה רבות ונחשב לאחר ממנחי הטלוויזיה המפורסמים ביותר בישראל. באחד הפרקים פנחס נשאל אם הוא היה שר המשפטים (ששמו כשם השר פנחס רוזן). ריקי מכנה את אורנה ואת בעלה משה כץ כ"אורנה ומשה כץ" בהטעמה (פרודיה על אורנה ומשה דץ). המקצוע של סמדר, אשתו הראשונה של איתמר, הוא פסיכולוגית, שזה כנראה רמיזה לדמות שגילמה נינה קוטלר ב"משחק החיים" שגם המקצוע שלה הייתה פסיכולוגית. לנכדו של סילבן ממירב קוראים יהורם, שזה רמיזה לשמו של יהורם גאון עצמו. בפרק בעונה החמישית שי השווה מפגש שלו עם דן כנר למפגש של שני עם ילדת הטלטקסט שזאת רמיזה לאחד הדברים הראשונים שרותם פרסמה בילדותה.

בסדרה מופיעים גם ששי קשת, בעלה של השחקנית יונה אליאן המשחקת את סבתא רחל, אך בסדרה הוא משחק כשכן הנתפס לעיני סילבן כבוגד בו עם רחל. לירז צ'רכי, אשתו של השחקן תום אבני גם נראית כחברתו לשעבר של אדם. גם אשתו של דביר בנדק, עירית נתן בנדק מופיעה. יוסי סגל, המשחק את שטייניץ השכן של משפחת חסון, הוא אביו במציאות של יובל סגל, המשחק את בנו של שטייניץ יואל בסדרה.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

דמויות ראשיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • שי רוזן (דביר בנדק): בנם הבכור של ריקי ופנחס רוזן, נשוי לשני. עד לעונה השנייה התגורר בתל אביב ולאחר מכן עבר להתגורר בפתח תקווה. שי הוא אב ובעל אוהב. בעונה הראשונה והשנייה נהג לפלרטט בעדינות עם הנשים שהתלוו לאחיו אדם, לביקור בבית משפחת רוזן. הוא נהג להציג את עצמו לנשים אלו, על ידי הושטת ידו ללחיצה, העלאת חיוך חם על פניו ובאמירה לבבית, "נעים מאוד, שי." הוא התקשה להסתפק בהצגת עצמו פעם אחת בלבד בפני אותה אישה. מרבה לספר בדיחות מילוליות. שי מצוי לעיתים קרובות בין הפטיש (אמו ריקי) והסדן (הלא היא אשתו, שני). קמצן חסר תקנה אשר בכל הזדמנות מנסה לחסוך כסף ולהימנע מהוצאות באמצעות תירוצים שונים. בעונה השלישית מצוין שהוא ושני עברו לבית פרטי. בסוף העונה השלישית הוא ושני, בעקבות העבודה שלו, עוברים לגור בפיניקס. בעונה הרביעית הוא ושני שבים לארץ אחרי שלושה חודשים בעקבות מכירת מפעלו של שי לסינים. נהיה רזה מאוד בעונה הרביעית. בעונה החמישית נהיה מובטל, עקב פיטוריו מהעבודה, והופך להיות מתמחה בעבודה החדשה שלו. נאלץ בהמשך לוותר על האזרחות השוויניצאית שלו למען אשרת העבודה של שני.
 • שני רוזן (רותם אבוהב): בתם הבכורה של סילבן ורחל חסון. נשואה לשי רוזן. שני היא השפויה והחכמה במשפחות, לוקחת פיקוד על סיטואציות, צינית ולעיתים אף שתלטנית. שרויה בחרדה מתמדת מהביקורת לה היא זוכה מריקי. העונה השנייה מתחילה כששני מצויה בשלב הריון מתקדם, והיא יולדת במהלכה. לשני ולשי שלוש בנות. שני ידועה בהיותה חמת מזג וכועסת על התערבותה של ריקי בגידול הבנות. עם זאת, שני בעצמה "סוחבת" על גבה את כל משפחתה ובעיותיהם, לפעמים אפילו ללא בקשתם. היא נוזפת בשי על יחסו לנשים אחרות כאשר הוא נוטה להציג את עצמו בפניהן מספר פעמים. בסוף העונה השלישית שני ושי עוברים עם בנותיהן לפיניקס ונפרדים מהמשפחה. בעונה הרביעית היא ושי שבים לארץ אחרי שלושה חודשים בעקבות מכירת מפעלו של שי לסינים. בעונה הרביעית חגגה יום הולדת 40. בעונה החמישית מקבלת קידום במקום העבודה שלה.
 • הבנות (גלי שמיר ושיר דויד בעונות 1–2, ניצן צוק ורוני ראובן בעונה 3, ירין פרי וגאיה גריאני החל מעונה 4): בנותיהם של שי ושני אשר אינן מוצגות בשמן בסדרה, וניתן להן תפקיד מינורי. במהלך העונה השנייה, נולדת הבת השלישית. נדמה שהדמויות המופיעות בסדרה מודעות היטב לכך שישנו טאבו על איזכור שמות הילדות. והן אף מתבדחות על כך, במין ארס-טלוויזיה שכזה, לקראת תום העונה השנייה. בעונה הרביעית מופיעה הבת השלישית. בסוף העונה הרביעית מתגלה לראשונה ששמה של הבת הגדולה הוא לילך, וששם הבת השלישית הוא ללי, ושלבת האמצעית יש בן זוג. כמו כן, בפרק "כעבור 10 שנים" מוצגת החתונה של לילך, שנמצאת בהיריון מתקדם, מיורגן מילר, בחור גרמני.

משפחת רוזן[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • רבקה (ריקי) רוזן (סנדרה שדה): אמם של שי, איתמר ואדם ורעייתו של פנחס. ריקי המוצגת בדמות ה"פולניה הקלאסית" הממררת את חייהם של כל בני המשפחה, הן באמצעות הערות פוגעניות, התכחשות אליהן באמירה "מה כבר אמרתי", והן באמצעות התערבות בוטה בחייהם. בין השאר, היא סנובית המתנשאת על הסובבים אותה, תופסת את בני משפחת חסון כנחותים, ומרבה לבקר את שני. ריקי מושלת בביתה ביד רמה, מגלה תאווה כמעט בלתי נשלטת לכסף, מתקשה בנתינה ובשלנית גרועה, המרבה להפשיר מאכלים שאותם בישלה קודם. ריקי דוגלת באופי האירופאי שלה ושל משפחתה ונוהגת בגזענות כלפי העדות האחרות, למשל של שני וספיר, ובעונה הראשונה כאשר אדם מביא הביתה חברה אתיופית. לא אוהבת שספיר לובשת שמלות קצרות.
 • פנחס רוזן (טוביה צפיר): אביהם של שי, איתמר ואדם רוזן ובעלה של ריקי. ניכר בו שהסכים עם שליטתה של ריקי, אם כי הוא מודע לקשיים הגלומים באישיותה, ומנסה כשאר בני המשפחה להתמודד עם אלו. אדם נעים הליכות ושוחר שלום. היפוכונדר במקצת שנוטל תרופות בכמויות שאינן הגיוניות. בעונה הרביעית פתח תחנת רדיו אינטרנטית בחדרו לשעבר של איתמר, ושידר שם מוזיקה קלאסית.
 • אדם רוזן (תום אבני): בנם השלישי והצעיר של ריקי ופנחס. רווק הולל, אשר מחליף בנות זוג חטובות ויפות תואר בקצב מהיר. ריקי שופטת את בנות זוגו על פי מידת הרכוש וההכנסה אשר הן צפויות להביא לקשר. בעונה השלישית הוא נמצא בקשר רציני עם בת זוגו, ספיר והם יוצאים כבר כמעט שנה. הוא וספיר נפרדו בעקבות הטבעת שספיר מצאה, מכיוון שהטבעת הייתה מיועדת למישהי אחרת, והם חזרו לאחר חודשיים. הציע נישואין לספיר והיא הסכימה לו. בפרק "כעבור 10 שנים" בסוף העונה הרביעית מתגלה שעשה "אקזיט" מצליח, ושנולדו לו ולספיר שתי בנות. בתחילת העונה החמישית מתחתן עם ספיר. בהמשך העונה החמישית, הוא וספיר מנסים להביא ילד לעולם.
 • ספיר ג'ורג' כהן רוזן (ירדן ברכה) (עונות 3–5): גדלה בנווה עוז, פתח תקווה. חברה של אדם מהעונה השלישית. היא ואדם יוצאים כבר שנה והם מוכיחים לכולם שהקשר בניהם רציני. בהמשך הם עוברים לגור יחד לאחר שאדם נתן לה את המפתח לדירתו. ריקי מתגרה בה ומתנהגת אליה כנחותה בגלל מוצאה הגיאורגי לעיתים קרובות. מוצאת בסוף העונה השלישית טבעת נישואים שלכאורה נראה שאדם קנה עבורה בתא הכפפות של המכונית, אך בסוף מתברר הטבעת נועדה למישהי אחרת, דבר בעקבותיו גרר פרידה בין השניים בין העונות השלישית והרביעית, כשבסופה (לאחר חודשיים) הם חזרו. אדם הציע לה נישואין והיא הסכימה. הם הכירו במועדון אשר אדם נהג לבלות שם וספיר שימשה בתור אמנית שם. בפרק "כעבור 10 שנים" בסוף העונה הרביעית מתגלה שנולדו לה ולאדם שתי בנות, בתחילת העונה החמישית התחתנה עם אדם. נוטה לסדוק את המכונית שלהם, במקרה שהיא שם לבד. בהמשך העונה החמישית, היא ואדם מנסים להביא ילד לעולם.
 • איתמר רוזן (יניב פולישוק): בנם השני של פנחס וריקי. גרוש פעמיים, בפעם הראשונה התגרש מסמדר רוזן לפני העונה הראשונה והוא אב לשני ילדים מנישואין אלו, בפעם השנייה מיכל התגרשה ממנו לפני העונה השלישית ולהם אין ילדים משותפים, בעקבות גירושין אלו חזר איתמר לגור עם הוריו. בעל אופי ילדותי, העוויות וביטויים אופייניים. הסדרה מאזכרת באורח תדיר את השפשפת ושלפוחית השתן הרגיזה מהן הוא סובל. בעונה הראשונה מתואר כעובד ביזמות, בשנייה הוא מובטל. בעונה השלישית דמותו מתחלפת עם דמותו של אדם מבחינת קשר משפחתי, כאשר איתמר גרוש בשנית ומביא כל שבוע בחורה לעומת אדם שבמערכת יחסים רצינית. עובר לגור עם מירב בסוף העונה השלישית בעקבות המעבר של שי ושני לאריזונה, וכן הוא מקבל גם את מכוניתם. בעונה הרביעית נמצא בזוגיות עם לירי גבריאל אשר הכיר בבית החולים בזמן שטופל שם בעקבות תאונת הדרכים שהוא ומירב עשו עם האוטו של שי ושני. שב לביתם של פנחס וריקי עם לירי בעקבות פרשיית שחיתות שבה לירי הייתה מעורבת. בהמשך, עבר לדירה צנועה יותר אתה. שירת בצבא כאפסנאי.
 • ליאורה (לירי) גבריאל (גלית גיאת) (עונה 4–5): בת הזוג החדשה של איתמר. אישה לא אמפתית, קרה, בעלת קריירה מצליחה כאשת נדל"ן שאכפת לה מאוד מהתדמית שלה. הדמות שעשתה את תאונת הדרכים עם איתמר ומירב. אמא חד-הורית לבן בשם שון. עברה עם איתמר לביתם של פנחס וריקי לאחר פרשיית שחיתות שבה הייתה מעורבת, אשר בה היא מכרה בתים לא קיימים לאנשים, שבסופה היא גם נעצרה. בסוף העונה משתחררת מהכלא לאחר שקבלה חנינה מנשיאת המדינה (עוד 10 שנים) מירי רגב. בתחילת העונה החמישית משתחררת למאסר בית.
 • סמדר רוזן (נינה קוטלר) (עונות 1–4): גרושתו הראשונה של איתמר, ואמם של רז וליאן. ריקי תופסת את סמדר כאישה האידיאלית לאיתמר היא מרבה לקונן על גירושיהם של איתמר וסמדר, ולייחל לחזרתם של השניים. נישאה בשנית לפני העונה השלישית. לא מחבבת כל כך את מיכל (אשתו של איתמר בעונות 1–2 וגרושתו בעונות 3–5) ואת אדם (אחיו של איתמר). משתתפת ב"מפוצצות" (פארודיה על "מעושרות").
 • מיכל רוזן (ליאת הר לב) (עונות 1–2, שחקנית-אורחת בעונה 3): אשתו של איתמר. מוצגת כדמות ילדותית ו"חסרת טקט" אשר מכורה לאלכוהול. נוהגת להגיד "לא, אני מתה". צמחונית, ומרבה לעסוק בטכניקות רוחניות שונות. מיכל נאנקה תחת ביקורתה של ריקי, והעדפתה הברורה של סמדר, עד שהתגרשה מאיתמר לפני העונה השלישית. ישנם אזכורים בעונות 1–2 על הרצון של מיכל להביא ילד עם איתמר וחוסר הצלחתם בכך.
 • רז רוזן (ניב שטיינגרט/איתי פולישוק): בנם הבכור של איתמר וסמדר, המוצג כנער העסוק תדיר במשחקי מחשב, ולראשו אזניות נצחיות. בפרק ה-39 של העונה הראשונה, כשהוא נאלץ להסיר את האזניות ולחדול ממשחקי מחשב, אמירותיו הנאיביות כביכול, קולעות בנקודות רגישות של בני המשפחה, ומעליבות אותן עמוקות. בעונה החמישית מצוין שהוא עומד להתגייס לצבא ושואף לשרת ביחידת התסריטאות של משרד דובר צה"ל. מצלם סרט דוקומנטרי על משפחת רוזן.
 • ליאן רוזן (דריה מוטולה): בתם הקטנה של איתמר וסמדר. מדברת באופן לא ברור ואף אחד לא מבין מה היא אומרת. בעונה החמישית מצוין שהיא התחילה לדבר ברור.

במשפחת רוזן מופיעים באורחים גם:

 • שלמה/שלומית פינקוס (דב גליקמן) (עונה 1): אח של ריקי. הומוסקסואל (החל מהפרק ה-31 בעונה הראשונה) וטרנסג'נדרית, אשר שינתה את מינה החל מהפרק האחרון של העונה הראשונה, התגרשה מאשתו ורה וכעת נשויה לאלכס. בעלת חנות שמלות בשם "שמלמלון" באוסטריה יחד עם בעלה, אלכס.
 • חנה פינקוס (רות גלר) (עונה 1): אמם של ריקי ושלמה, סבתם של שי, איתמר ואדם אשר מתוארת כ"פולנייה האולטימטיבית", אפילו יותר מבתה ריקי. נפטרה לקראת סוף העונה הראשונה (פרק 41).
 • שמואל פינקוס (סימון רוזנפלד) (עונה 1): אחיה של חנה פינקוס. נפטר בפרק ה-17 של העונה הראשונה. מדובר כי היה איש עשיר, הוריש כמעט את כל ירושתו לאלמנות וליתומים, פרט ל-2,500 שקלים שהוריש לשני.
 • טובה רוזן (רבקה גור) (עונה 2): אחותו של פנחס רוזן, שאינה מדברת עמו כבר כמעט שלושים שנה.
 • שון גבריאל (תובל שפיר) (עונה 4): בנה של לירי אשר מתגורר בסן דייגו. לא אוהב את איתמר.

משפחת חסון[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • רחל חסון (יונה אליאן): אם משפחת חסון, ובשלנית מחוננת. מבין תבשיליה מוזכרים רבות ה"מז'לוף" וה"בולטים" (תבשילים אלו הם פרי דמיונם של יוצרי הסדרה). היא נתפסת כאישה חמה ולבבית המסוגלת להתמודד עם דאגת כל אחד מבני המשפחה, לתמוך בו, לעודד אותו, עד שרוחו נרגעת. מאמינה שפעולת מכונה אינה תחליף לפעולת אדם. היא וסילבן נישאו בשבועות, ובעונה החמישית הם חגגו 50 שנות נישואין.
 • סילבן חסון (יהורם גאון): נשוי לרחל, ולהם חמישה ילדים. סילבן הוא טיפוס משפחתי, ביתי וחם, היפוכונדר מעט, ונוטה להדגיש את דבריו בתנועות ידיים ובהטעמות קול. לסילבן ורחל חמישה ילדים: שני רוזן, מירב, התאומות אורנה כץ ואפרת (שם משפחה לא ידוע), ובן הצעיר מכולן (פרט למירב), מנחם (מני). רחל מכנה אותו בשם סאלי. גרוע בשש בש. הוא ורחל נישאו בשבועות, ובעונה החמישית הם חגגו 50 שנות נישואין.
 • מנחם (מני) חסון (קובי מאור): בנם של רחל וסילבן, וקרוי על שם סבו (אבא של סילבן). נשוי לאלין, ולהם 4 ילדים, שלוש בנות בשם: אלה, מאיה ודריה, ובן זקונים בשם סיוון, הנכד היחיד ממין זכר של סילבן ורחל. מרבה לאכול מז'לוף ובהמשך אלין אוסרת עליו להביא אוכל הביתה בטענה שהמקפיא בביתם מלא באוכל שהביא בעבר.
 • אלין חסון (תמרה קלינגון): אשתו של מני. ממוצא רוסי. מעשית, חדה ונמרצת. במהלך הסדרה מפגינה פעמים רבות יכולת טכנית גבוהה.
 • אורנה כץ-חסון (ימית סול): אורנה היא בתם של רחל וסילבן חסון. אחותה התאומה של אפרת, כאשר סימן ההיכר המבחין ביניהם הוא משקפי הראיה המונחים על אפה של אורנה. לאורנה יש נטייה ל"תאונות" קלות, אשר לרוב מסתיימות בהכתמת בגדיה החגיגיים.
 • משה כץ (עמי סמולרצ'יק): בעלה של אורנה ואח של אהרון. משה נחשב ל"טמבל" של המשפחה, וסילבן נוהג להכותו בעיתון מגולגל, ספק בצחוק, ספק ברצינות, כל אימת שהוא נתפס במעשה אווילי. אורנה מצידה נוהגת להגן על כבודו של משה וניכר בה שהיא אוהבת אותו מאוד. סובל מרגישות לוקטוזית לחלב. ריקי מכנה את משה ואורנה "אורנה ומשה כץ" בהטעמה (פרודיה על אורנה ומשה דץ).
 • אפרת חסון (ימית סול) (עונות 1–3, 5): אחותה התאומה של אורנה, אחותה הקטנה של שני ואחותם הגדולה של מני ומירב ובתם של סילבן ורחל. אפרת מתגוררת בלוס אנג'לס ולה בעל בשם מייק ושתי בנות, ג'יזל ורייצ'ל. עשתה ניתוח להגדלת חזה לפני העונה השלישית ושבה בפרק השישי של העונה השלישית לארץ. בעונה החמישית, נאמר שהיא ומייק התגרשו, אך לבסוף מסתבר שהדבר אינו נכון. כמו כן, באותה עונה היא עשתה קעקוע.
 • מירב כץ חסון (עדנה בליליוס): בתם הצעירה של סילבן ורחל. רווקה מובטלת אשר מתגוררת בבית הוריה. מירב מצליחה להוציא בתואנות שונות סכומי כסף נכבדים משלושת אחיה, אך היא חיה בעיקר על חשבונם של הוריה, המייחלים לנישואיה ועזיבתה את הבית. מירב מרבה ב"דייטים", ומנסה לעגוב על כל גבר פנוי הנקלע לסביבתה, וזו הסיבה שאדם רוזן מנסה להתחמק ממנה בכל פעם ששתי המשפחות המורחבות נפגשות. מערכות היחסים שמירב יוצרת הן לעולם קצרות ימים, ואחת דינן, להסתיים במפח נפש כבד של מירב. בסוף העונה השנייה התארסה למשה פרסטר וכנראה התבטלו האירוסין לפני העונה השלישית. בסוף העונה השלישית עוברת לגור עם איתמר, בעקבות המעבר של שי ושני לאריזונה. בעונה הרביעית עשתה עם איתמר תאונת דרכים. מאורסת לאהרון כץ. בעונה הרביעית מירב משגעת את בני משפחתה לקראת ההכנות לחתונה. נישאה לאהרון, ממנו נכנסה להריון.
 • אהרון כץ (קובי פרג') (עונה 4–5, אורח בעונות 1,2): אחיו של משה כץ, נפגש מדי פעם עם המשפחה באירועים משפחתיים ובדרך כלל מעורר ויכוח. בעונה הרביעית מופיע כדמות קבועה, נישא למירב. נימול מלידה.
 • שנטל כץ (אופיר נדבורני): בתם הבכורה של אורנה ומשה כץ. מכורה לטלפון הסלולרי, חגגה בת מצווה בפרק האחרון של העונה השנייה.

החברים של ריקי ופנחס[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • פאני (אביבה מרקס) (עונה 2): חברה של ריקי ופנחס מהקאנטרי מוזכרת בכל העונות אך הופיעה בפרק אחד בעונה השנייה.
 • ורה ומרצ'ל זליג (מיקי קם ופולי רשף) (עונה 4): זוג חברים של ריקי ופנחס מוזכרים בכל העונות, אבל ראו אותם רק בעונה הרביעית. באחד הפרקים של העונה הרביעית מצוין שמרצ'ל מתנדב במשטרה.
 • מלי טננבלט (אפרת רייטן) (עונה 1): הוזכרה רבות לאורך העונות, אך למעשה הופיעה רק בפרק ה-25 של העונה הראשונה. חברה של ריקי מהקאנטרי. אלמנה. נראית צעירה מאוד לגילה בזכות לא מעט ניתוחים פלסטיים שעברה.
 • מריימל'ה (ניצה שאול) (עונה 3): חברה טובה של ריקי מהתיכון. לא סובלת את פנחס.

השכנים של רחל וסילבן[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • יעקב (ששי קשת) (עונות 3–5) שכן של רחל וסילבן. סילבן חושד שיש לרחל רומן עם יעקב. בעונה החמישית מצוין שהוא בעצמו נשוי ושהוא כבר סב בעצמו.
 • מנדל (דור צויגנבום) (עונות 3–4): עורך דין ושכנם של רחל וסילבן.
 • שטייניץ (יוסי סגל) (עונות 3–2): שכן של רחל וסילבן ויו"ר הוועד. אבא של יואל.
 • יואל שטייניץ (יובל סגל) (עונות 3–4): הבן של שטייניץ. שכן של רחל וסילבן. כל פעם שאבא שלו רוצה להשיג משהו מסילבן (מתוך אינטרס) הוא שולח אותו לרמות את מירב ולשחק שהוא אוהב אותה.

דמויות נוספות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • כנרית (לירז צ'רכי) (עונות 1–4): האקסית של אדם.
 • צבי (אלון דהן) (עונה 1): רופא של קבוצות כדורגל. חברו הטוב ביותר של שי. בעלה של יעל.
 • יעל (עירית נתן בנדק) (עונה 1): אשתו של צבי.
 • סלק (רפי רוטשטיין) (עונות 2–4): חבר טוב של משה. קוראים לו סלק כי הוא אלרגי לסלק.
 • מייק (יפתח אופיר בעונה 3 ואדם שפר מעונה 5): בעלה של אפרת ואביהן של ג'יזל ורייצ'ל. דובר אנגלית בלבד. בעונה החמישית, נאמר שהוא ואפרת התגרשו, אך מסתבר שהדבר אינו נכון. כמו לאפרת, גם לו יש אח תאום. נאמר שאמו גרועה יותר מריקי. לפני שהכיר את אפרת, הייתה לו חברה קודמת בשם שרלוט.
 • פרופסור קליין (אלי גורנשטיין) (עונה 3): שכן של פנחס וריקי, אשר פנחס חשד שהוא וריקי ניהלו רומן. מייצר מאכלים בצורת פירות.
 • קלייר (דינה דורון) (עונה 5): חמותה של אפרת ואמא של מייק, סבתן של ג'יזל ורייצ'ל. מתוארת כאישה אכזרית הרבה יותר מריקי. לפני הנישואים של מייק ואפרת, ניסתה לסכסך בינם ולגרום לביטול החתונה.

אילן יוחסין[עריכת קוד מקור | עריכה]


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
רחל חסון
 
סילבן חסון
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
רבקה (ריקי) רוזן
 
פנחס רוזן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מירב כץ-חסון
 
אהרון כץ
 
אלין חסון
 
מנחם (מני) חסון
 
אפרת חסון
 
מייק
 
אורנה כץ-חסון
 
משה כץ
 
שני רוזן-חסון
 
שי רוזן
 
סמדר רוזן
 
מיכל רוזן
 
איתמר רוזן
 
ליאורה "לירי" גבריאל
 
ספיר ג'ורג' כהן רוזן
 
אדם רוזן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
יהורם כץ[4]
 
אלהמאיהדריהסיוון
 
ג'יזלרייצ'ל
 
שנטל
 
 
הבת הבכורה (לילך)הבת האמצעיתהבת הקטנה ("ללוש")
 
 
 
 
 
רז רוזןליאן רוזן
 
 
 
שון גבריאל
 
 

שידור הסדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עד העונה השלישית הסדרה שודרה בערוץ 2 במסגרת "שידורי קשת". פרק הבכורה של הסדרה שודר ב-4 באוגוסט 2011 וזכה ל-27.9% מדרוג. בפרק סיום העונה נרשמו 29.1% רייטינג. ממוצע העונה הראשונה של הסדרה הוא 23.2%. העונה כללה 42 פרקים.

שידור העונה השנייה החל ב-26 במרץ 2013. פרק הבכורה זכה ל-23.9% רייטינג. העונה הופסקה לקראת הפרק האחרון בתחילת "מבצע צוק איתן" ב-11 ביולי 2014, והפרק האחרון שודר ב-19 בספטמבר 2014. העונה כללה 40 פרקים וממוצע של 22.3% אחוזי רייטינג.

העונה השלישית עלתה לשידור ב-11 במרץ 2016. פרק פתיחת העונה זכה ל-20.5% רייטינג. העונה הסתיימה ב־5 באוגוסט 2016, פרק הסיום זכה ל-14.6% רייטינג. העונה כללה 40 פרקים.

צילומי העונה הרביעית החלו ב-20 באפריל 2017[5] והסתיימו ב-13 ביוני 2017[6]. העונה עלתה לשידור בערוץ קשת 12 ב-3 בנובמבר 2017[7].

צילומי העונה החמישית החלו ב-25 במרץ 2018[8] והסתיימו ב-22 במאי 2018. העונה עלתה לשידור ב-14 בדצמבר 2018. פרק הבכורה זכה ל-13.5% רייטינג.

עונה מספר פרקים פרק בכורה פרק סיום ממוצע רייטינג
תאריך צופים תאריך צופים
עונה 1 42 4 באוגוסט 2011 27.9%[9] 24 בינואר 2012 29.1%[10] 23.1%
עונה 2 40 26 במרץ 2013 23.2%[11] 19 בספטמבר 2014 15.8%[12] 22.3%
עונה 3 40 11 במרץ 2016 20.5%[13] 5 באוגוסט 2016 14.6%[14] 27.8%
עונה 4 40 3 בנובמבר 2017 12.5%[15] 13 ביולי 2018 9.5%[16]
עונה 5 40[17] 14 בדצמבר 2018 13.5% 30 באוגוסט

2019

ביקורת[עריכת קוד מקור | עריכה]

אריאנה מלמד, בביקורת באתר ynet, כתבה כי צוות השחקנים של הסדרה כולל שחקנים מוכשרים, אך ביקרה לרעה את התסריט וכתבה כי "הדיאלוגים עבים, לחוצים, בלתי אמינים בעליל ומשמימים נורא". כמו כן, ציינה מלמד כי ההומור בסדרה מבוסס על אלמנטים עדתיים שעבר זמנם ואופייניים לראשית שנות ה-70[18].

זיו יצחקי כתב בביקורת בעכבר העיר כי "במקום ליהנות משפע הדמויות, האפיון השונה של כל אחת מהן וממטען הצד שנקרא ארוחת ערב, מתנהלת "סברי מרנן" כמו הקומדיות הבימתיות המייגעות שבהן בכל רגע נתון שניים מהשחקנים פורשים הצידה על מנת לנהל דיאלוג כה שטוח הן מבחינת הטקסט והן מבחינת הביצוע שלו, עד שגם האחראי על הצחוק המשומר לא יודע מה לעשות"[19].

רשימת הפרקים[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה הראשונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה הראשונה שודרה בין השנים 12–2011.

העונה הראשונה
מס' מס'

בעונה

שם הפרק תאריך שידור ראשון
1 1 "האח הגדול של הבייביסיטר" 4 באוגוסט 2011
2 2 "טעות ענקית" 4 באוגוסט 2011
3 3 "איציק השמח" 9 באוגוסט 2011
4 4 "ערב חג" 11 באוגוסט 2011
5 5 "שבת בבוקר יום קשה" 15 באוגוסט 2011
6 6 "תסמונת סטוקהולם" 28 באוגוסט 2011
7 7 "אין עזרה" 28 באוגוסט 2011
8 8 "אצא לי אל היער" 29 באוגוסט 2011
9 9 "עניין של חמש דקות" 12 בספטמבר 2011
10 10 "חתונה מוקדמת" 12 בספטמבר 2011
11 11 "כינים" 18 בספטמבר 2011
12 12 ראש השנה" 26 בספטמבר 2011
13 13 "ציור" 27 בספטמבר 2011
14 14 "מגדלי חסון" 2 באוקטובר 2011
15 15 "פטיש מסמר" 9 באוקטובר 2011
16 16 "טרוריסטה" 9 באוקטובר 2011
17 17 "הדוד שמואל" 18 באוקטובר 2011
18 18 "ביבר" 18 באוקטובר 2011
19 19 "קשר עקיף" 26 באוקטובר 2011
20 20 "ביסטרו" 27 באוקטובר 2011
21 21 "חס וחלילה ובעזרת השם" 31 באוקטובר 2011
22 22 "על רגל אחת" 2 בנובמבר 2011
23 23 "סבתא חנה" 8 בנובמבר 2011
24 24 "חמשת השלבים" 8 בנובמבר 2011
25 25 "פלסטיקה" 15 בנובמבר 2011
26 26 "כנס מחזור" 15 בנובמבר 2011
27 27 "קלאסיקה מודרנית" 24 בנובמבר 2011
28 28 "הסרוויס" 24 בנובמבר 2011
29 29 "עולש" 30 בנובמבר 2011
30 30 "מינשנגלדבאך נגד קייזרסלאוטרן" 30 בנובמבר 2011
31 31 "הפתעה ליום אחד" 6 בדצמבר 2011
32 32 "אומלל נולד" 6 בדצמבר 2011
33 33 "הצבי" 14 בדצמבר 2011
34 34 "שולחן ערוך" 14 בדצמבר 2011
35 35 "בסרט רע" 22 בדצמבר 2011
36 36 "אמא מעולה" 22 בדצמבר 2011
37 37 "סודות" 28 בדצמבר 2011
38 38 "משפחה כאילו" 28 בדצמבר 2011
39 39 "אחלה" 2 בינואר 2012
40 40 "השרוף" 9 בינואר 2012
41 41 "שלב שטונדה" 17 בינואר 2012
42 42 "שבעה מאוחרת" 24 בינואר 2012

העונה השנייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה השנייה שודרה בין השנים 14–2013. שידור העונה הופסק לקראת הפרק האחרון בתחילת "מבצע צוק איתן" ב-11 ביולי 2014, והפרק האחרון שודר ב-19 בספטמבר 2014.

העונה השנייה
מס' מס'

בעונה

שם הפרק תאריך שידור ראשון
43 1 "לוטו" 2 במרץ 2013
44 2 "פוני" 2 במרץ 2013
45 3 "שישו ושמחו" 9 במרץ 2013
46 4 "חגיגה בסנוקר" 9 במרץ 2013
47 5 "שוגון" 21 במרץ 2013
48 6 "קפה" 21 במרץ 2013
49 7 "סבתא חנה מכה שנית" 3 באפריל 2013
50 8 "שיפוצים" 3 באפריל 2013
51 9 "42.2" 28 באפריל 2013
52 10 "אמא אוי אמא" 30 באפריל 2013
53 11 "תומאס אדיסון כץ" 30 באפריל 2013
54 12 "אפרת" 7 ביוני 2013
55 13 "האוטו שלנו" 7 ביוני 2013
56 14 "מטרופקה" 7 ביוני 2013
57 15 "אמי הגנרלית" 19 ביוני 2013
58 16 "אחד באפריל" 19 ביוני 2013
59 17 "בגידות" 23 ביוני 2013
60 18 "דברים שרציתי לומר" 23 ביוני 2013
61 19 "שבוע לפני הלידה" 4 ביולי 2013
62 20 "סרט לידה" 4 ביולי 2013
63 21 "לבקר עם כוכבים" 12 ביולי 2013
64 22 "לפני שנה" 20 ביולי 2013
65 23 "שלוש ושליש" 23 ביולי 2013
66 24 "די.אן. איי" 23 ביולי 2013
67 25 "חלומות" 21 באוגוסט 2013
68 26 "רחל אמנו" 21 באוגוסט 2013
69 27 "אוכל" 23 באוגוסט 2013
70 28 "הקרב על הוועד" 23 באוגוסט 2013
71 29 "אחות שלו" 11 בנובמבר 2013
72 30 "ארוחה כפולה" 18 בנובמבר 2013
73 31 "חשיפה לדרום" 18 בנובמבר 2013
74 32 "להמר בגדול" 29 בדצמבר 2013
75 33 "משה כן משה לא" 29 בדצמבר 2013
76 34 "רומיאו ויוליה" 16 במאי 2014
77 35 "יום שישי ה-13" 23 במאי 2014
78 36 "עגלה" 30 במאי 2014
79 37 "החבר'ה ואני" 6 ביוני 2014
80 38 "יוצאים לטיול" 20 ביוני 2014
81 39 "שווה בשווה בשווה" 10 ביולי 2014
82 40 "בריתת מצווה" 19 בספטמבר 2014

העונה השלישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה השלישית, ששודרה בערוץ 2 במסגרת הזכיינית קשת, שודרה החל מה-11 במרץ 2016 ועד ה-5 באוגוסט 2016. לעונה זו הצטרפה ירדן ברכה בתפקיד קבוע בתור ספיר, בת הזוג של אדם (תום אבני).

כמו כן, לאחר עונה זו עזבה את הסדרה ליאת הר-לב שגילמה את מיכל, אשתו לשעבר של איתמר (יניב פולישוק).

העונה השלישית
מס' מס'

בעונה

שם הפרק תאריך שידור ראשון
83 1 "פרסונה נון גרטה, חלק א'" 11 במרץ 2016
84 2 "פרסונה נון גרטה, חלק ב'" 18 במרץ 2016
85 3 "אמא'שך" 25 במרץ 2016
86 4 "הפונדק" 25 במרץ 2016
87 5 "קרנית" 1 באפריל 2016
88 6 "בין שני הרים" 1 באפריל 2016
89 7 "הבוררת" 8 באפריל 2016
90 8 "מקסיקני קרח" 8 באפריל 2016
91 9 "ליל הסדר, חלק א'" 15 באפריל 2016
92 10 "ליל הסדר, חלק ב'" 22 באפריל 2016
93 11 "ויצ'ואה" 30 באפריל 2016
94 12 "שלוש ארבע לעבודה" 30 באפריל 2016
95 13 "המשואה" 6 במאי 2016
96 14 "ארוחת ערב" 6 במאי 2016
97 15 "מיהו יהודי" 13 במאי 2016
98 16 "מזל טוב!" 13 במאי 2016
99 17 "נזדרוביה" 14 במאי 2016
100 18 "מבחנים" 14 במאי 2016
101 19 "בת מצווש" 20 במאי 2016
102 20 "שיפוץ" 20 במאי 2016
103 21 "ילד להשכיר" 27 במאי 2016
104 22 "שם המשחק" 27 במאי 2016
105 23 "הפורמט" 3 ביוני 2016
106 24 "ערב התרמה" 3 ביוני 2016
107 25 "נהיגה מונעת" 10 ביוני 2016
108 26 "מריימלה" 10 ביוני 2016
109 27 "מבצע ד'" 17 ביוני 2016
110 28 "שריפה, אחים שריפה" 17 ביוני 2016
111 29 "אינטרפוץ בפרצלציה" 24 ביוני 2016
112 30 "השכן הוולקני" 24 ביוני 2016
113 31 "יום כיפור" 1 ביולי 2016
114 32 "חתונת הפורמייקה" 8 ביולי 2016
115 33 "אינסטושי" 15 ביולי 2016
116 34 "שבדניצה הקטנה" 15 ביולי 2016
117 35 "דיקור" 22 ביולי 2016
118 36 "פילפל מיטר" 22 ביולי 2016
119 37 "התערבות" 29 ביולי 2016
120 38 "הרוגי מלכות" 29 ביולי 2016
121 39 "רילוקיישן" 5 באוגוסט 2016
122 40 "פניקס אריזונה" 5 באוגוסט 2016

העונה הרביעית[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה הרביעית החלה את שידוריה ב-3 בנובמבר 2017 בערוץ קשת 12 של הזכיינית קשת. לעונה זו הצטרפה גלית גיאת[20] בתור לירי - החברה החדשה של איתמר למשפחת רוזן ולמשפחת חסון הצטרף בתפקיד קבוע (לעומת תפקיד אורח בעונה 2) קובי פרג'[21] בתור אהרון, אח של משה והבעל של מירב.

העונה הרביעית
מס' מס'

בעונה

שם הפרק תאריך שידור ראשון
123 1 "חוזרים, חלק א'" 3 בנובמבר 2017
124 2 "חוזרים, חלק ב'" 3 בנובמבר 2017
125 3 "הירושה" 10 בנובמבר 2017
126 4 "על החיים ועל המוות" 10 בנובמבר 2017
127 5 "הבבא סאלי" 17 בנובמבר 2017
128 6 "החריף" 17 בנובמבר 2017
129 7 "טעימות" 24 בנובמבר 2017
130 8 "הזקנה במסדרון" 24 בנובמבר 2017
131 9 "בריידזילה" 1 בדצמבר 2017
132 10 "המשקיע" 1 בדצמבר 2017
133 11 "הפנחסיאדה" 8 בדצמבר 2017
134 12 "ריקוד מושחת" 8 בדצמבר 2017
135 13 "חג המחזמר" 15 בדצמבר 2017
136 14 "סרט חתונה" 22 בדצמבר 2017
137 15 "הבן של" 29 בדצמבר 2017
138 16 "יואל" 5 בינואר 2018
139 17 "לו הייתי פיראט" 12 בינואר 2018
140 18 "החלום ושברו" 19 בינואר 2018
141 19 "חמרמורת" 26 בינואר 2018
142 20 "חתונה מאוחר מדי" 2 בפברואר 2018
143 21 "הכספת" 9 בפברואר 2018
144 22 "רעיון נולד" 16 בפברואר 2018
145 23 "רדיו קלאסיק" 23 בפברואר 2018
146 24 "מסיבת תחפושות" 2 במרץ 2018
147 25 "טיול שנתי" 9 במרץ 2018
148 26 "מתוק מתוק" 16 במרץ 2018
149 27 "עוכרי דין" 23 במרץ 2018
150 28 "סליק" 13 באפריל 2018
151 29 "כסף של שבת" 20 באפריל 2018
152 30 "שי צו" 27 באפריל 2018
153 31 "50 גוונים של רחל" 4 במאי 2018
154 32 "בא לבשל" 11 במאי 2018
155 33 "נקודות למחשבה" 18 במאי 2018
156 34 "בוידעם" 25 במאי 2018
157 35 "טוקטה ופוגה" 1 ביוני 2018
158 36 "יום העצמאות" 8 ביוני 2018
159 37 "ג'אז" 15 ביוני 2018
160 38 "ארבעים" 22 ביוני 2018
161 39 "כעבור 10 שנים" (חלק א') 29 ביוני 2018
162 40 "כעבור 10 שנים" (חלק ב') 13 ביולי 2018

העונה החמישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה החמישית החלה את שידוריה ב-14 בדצמבר 2018 בערוץ קשת 12 של הזכיינית קשת.

העונה החמישית
מס' מס'

בעונה

שם הפרק תאריך שידור ראשון
163 1 "חתונה קטנה, חלק א'" 14 בדצמבר 2018
164 2 "חתונה קטנה, חלק ב'" 14 בדצמבר 2018
165 3 "קידום, חלק א'" 21 בדצמבר 2018
166 4 "קידום, חלק ב'" 21 בדצמבר 2018
167 5 "די לגיבוש" 28 בדצמבר 2018
168 6 "ל"ג בעומר" 4 בינואר 2019
169 7 "ארץ עיר פרבר" 11 בינואר 2019
170 8 "תירוצים" 18 בינואר 2019
171 9 "אף מילה לאפרת" 25 בינואר 2019
172 10 "סטורי" 1 בפברואר 2019
173 11 "יוּ רובוט" 8 בפברואר 2019
174 12 "אוסטריה אסטוריה" 15 בפברואר 2019
175 13 "חמות" 22 בפברואר 2019
176 14 "סרט משפחה" 1 במרץ 2019
177 15 "עברית" 8 במרץ 2019
178 16 "בוגדים" 15 במרץ 2019
179 17 "שבועות" 22 במרץ 2019
180 18 יפורסם בהמשך 29 במרץ 2019

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקימילון ציטוטים בנושא סברי מרנן בוויקיציטוט

מידע וכתבות:

ביקורות:

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ עוד נציגים בארה"ב: "סברי מרנן" נמכרה ל-TBS, באתר ‏mako‏‏, ‏8 במאי 2014‏
 2. ^ IMDB Logo 2016.svg "Your Family or Mine", במסד הנתונים הקולנועיים IMDb (באנגלית)
 3. ^ לצפייה בפרק החל מהדקה 22:53
 4. ^ הופיע בפרק "כעבור 10 שנים"
 5. ^ פוסט שפרסמה רותם אבוהב בחשבון האינסטגרם שלה
 6. ^ יום צילום אחרון ... סברימרנן ... עונה רביעית....הרגשה של בית, של משפחה, של דרך ארוכה ומשותפת... תודה לכולם היה לי לעונג ..., פוסט שפרסמה רותם אבוהב בחשבון האינסטגרם שלה
 7. ^ קשת 12: לוח שידורי הטלוויזיה של ישראל באתר mako,‏ 4 בספטמבר 2017
 8. ^ פוסט שפרסמה רותם אבוהב באינסטגרם
 9. ^ רייטינג: "סברי מרנן" כבש את הפסגה עם 27.9% צפייה
 10. ^ דוד אברהם‏, רייטינג יומי: "האח הגדול" בשירות "סברי מרנן", באתר וואלה! NEWS‏, 25 בינואר 2012
 11. ^ רייטינג: "סברי מרנן" שוברת שיאי פסח, באתר ‏mako‏‏, ‏27 במרץ 2013‏
 12. ^ אלכסנדר כץ, הצילו, הרייטינג יורד: הסלבס המבשלים איבדו 15% - ועדיין מובילים את הטבלה, באתר אייס, 21 בספטמבר 2014
 13. ^ דוד ורטהיים‏, רייטינג סופ"ש: שי בשידור, באתר וואלה! NEWS‏, 13 במרץ 2016
 14. ^ רייטינג*בגלל השידור לפנות בוקר: 4.6% לטקס פתיחת אולימפיאדת ריו
 15. ^ "בזכות הפיצול: אולפ"ש מתחזקת; אילה חסון יציבה - וואלה! ברנז'ה". וואלה! ברנז'ה (בעברית). בדיקה אחרונה ב-4 בנובמבר 2017. 
 16. ^ דוד ורטהיים, רייטינג סופ"ש: מתיחות בפריים, וואלה!news, ‏15 ביולי 2018
 17. ^ רותם אבוהב מדברת על סברי מרנן בתוכנית של גורי אלפי, mako
 18. ^ אריאנה מלמד, "סברי מרנן": כמו בורקס בן 40 שנה, באתר ynet, 5 באוגוסט 2011
 19. ^ זיו יצחקי, סברי מרנן: מצחיקה במקומות הלא נכונים, באתר עכבר העיר, 5 באוגוסט 2011
 20. ^ עמי פרידמן, ועכשיו גם זמרת: שיר ראשון מאלבום הבכורה של גלית גיאת, באתר ynet, 9 באוקטובר 2017
 21. ^ רותי זוארץ, ‏קובי פרג' בתפקיד חדש: "לעולם לא אוכל להבין מה זה לאבד חבר בקרב", באתר מעריב השבוע, 6 במרץ 2017