שיחת משתמשת:שלומית קדם/ארכיון י"ח

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

תזכורת[עריכת קוד מקור]

צ'ארלס ברני. Israels - שיחה 19:52, 14 באוקטובר 2010 (IST)

התייעצות[עריכת קוד מקור]

בויקיפדיות שונות יש קטגוריות של מתרגמים לפי שפת מוצא ושפת תרגום, אך לא בויקיעברית (למעט "מתרגמים עבריים" שהייתי הופך ל"מתרגמים לעברית"). האם לדעתך יש טעם ביצירת עץ קטגוריות כזה, לרבות "מתרגמים מעברית לאנגלית וכד', אצלנו? ‏DGtal‏ 09:58, 18 באוקטובר 2010 (IST)

כדי לענות על כך, אני צריכה לבדוק, עד כמה יש לנו גישה למידע כזה, וכמה מתרגמים יש בכל קטגוריה כזאת. ידוע לי על כמה מתרגמים מספרדית לעברית, וכן מרוסית ומגרמנית. משפות אזוטריות, כמו אלבנית, למשל, ידוע לי רק על רמי סערי. בקיצור, שווה בדיקה. אחזור אליך כשיהיה לי יותר מידע.שלומית קדם - שיחה 18:28, 18 באוקטובר 2010 (IST)

גמלאן[עריכת קוד מקור]

הכיצד זה אין אפילו בדל-ערך על גמלאן (אנ') ??? תוכלי לכתוב משהו? Ranbar - שיחה 09:07, 19 באוקטובר 2010 (IST)

כבר בדקתי את הנושא, ואנ מסכימה אתך שצריך להיות ערך ולא רק על גמלאן אלא על עוד כלים מן המזרח הרחוק. הצרה היא, שממש אינני מתמצאת בתחום ואני חוששת לכתוב שטויות. קיוויתי שמישהו אחר ייחלץ לאתגר, אבל עיניך הרואות... אולי אנסה בכל זאת לכתוב משהו, לפחות קצרמר.שלומית קדם - שיחה 09:26, 19 באוקטובר 2010 (IST)

מטאו ריצ'י[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית, הצבעת עבור המלצת הערך כאשר הוא היה ברשימת ההמתנה. ההצבעה מתבצעת ברשימת ההצבעה ולא ברשימת ההמתנה. הערך עלה להצבעה רק היום, העתקתי את הצבעתך, כל שעלייך לעשות זה למחוק את החתימה שלך עם התאריך ולחתום מחדש. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 11:33, 20 באוקטובר 2010 (IST)

ניצוח[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית, תודה בעד נכונותך לשפצר את הערך. אני משאיר אותו בדף ההצבעה, כדי שתוכלי לראות את הערותיהם של המצביעים ולהיעזר בהם בעריכות שתבצעי. קיבלת את פרק הזמן שביקשת. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 11:35, 21 באוקטובר 2010 (IST)

תודה.שלומית קדם - שיחה 12:12, 21 באוקטובר 2010 (IST)
בס"ד תבורכי על הערך, ערך נהדר לבורה כמוני שאין לי שמץ של מושג במוסיקה קלאסית. ליאתשיחה • (מישהי שאיכפת לה) 12:21, 21 באוקטובר 2010 (IST)
תודה, ליאת. סיימתי את ההרחבה ואני מקווה שתיהני ותלמדי (מי שמכיר באי-ידיעתו ורוצה ללמוד כבר איננו בגדר בור!שלומית קדם - שיחה 22:38, 24 באוקטובר 2010 (IST)
בס"ד אני מחשיבה את עצמי בורה בכל בתחומים, לא רק בזה. מה קורה עם הסרת ההמלצה? מה המגמה כרגע, להשאיר אותו מומלץ או לא? ליאתשיחה • (מישהי שאיכפת לה) 23:19, 25 באוקטובר 2010 (IST)
המגמה כרגע היא כנראה לחכות ולראות מה יקרה. אני מקווה, שעוד כמה אנשים ייכנסו ויחוו את דעתם. בכל אופן, איש לא הצביע בינתיים בעד ההסרה. נקווה לטוב.שלומית קדם - שיחה 08:04, 26 באוקטובר 2010 (IST)

מייל[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית, שלחתי לך מייל. אביהושיחה 11:00, 23 באוקטובר 2010 (IST)

קולורטורה[עריכת קוד מקור]

זקוק לעזרתך כאןץ אני מתרגם מאנגלית ואני לא מבין את הפיסקה הבאה:

 • diminution: "when an interval is altered through several shorter notes, so that, instead of one long note, a number of shorter ones rush to the next note through all kinds of progressions by step or leap" (Tractatus compositionis, ca. 1657),

אם תוכלי לעזור לי בתרגומה - אודה לך!, דjיxל - שיחה 02:19, 24 באוקטובר 2010 (IST)

"הקטנה: שינוי מרווח באמצעות רצף צלילים קצרים, כך שבמקום צליל אחד ארוך, מספר צלילים קצרים יותר נעים במהירות אל הצליל הבא, אם בצעדים ואם בקפיצות." זה התרגום, אבל לפי מילון מנשה רבינא: "הקטנה - השמעת המלודיה תוך קיצור זמנם של צליליה" ולפי מילון מונחים בסוף הספר "נעימי זמירות ישראל" של יהודה כהן: "דימינוציה - צמצום משכן של יחידות מקצב נתונות." כך גם לפי מילון אוקספורד אנגלי-אנגלי. אני חושבת שעדיף להתעלם מן הניסוח המקורי ולהביא במקומו את הנוסח הבא: "הקטנה - שינוי מלודיה באמצעות הוספת צלילים קצרים במקום צליל אחד ארוך במעבר אל הצליל הבא, אם בצעדים ואם בקפיצות."שלומית קדם - שיחה 09:14, 24 באוקטובר 2010 (IST)
תודה רבה!!, דjיxל - שיחה 11:07, 25 באוקטובר 2010 (IST)
פרסמתי, מומלץ שתעברי ותתקני את הדרוש תיקון.. תודה! דjיxל - שיחה 00:36, 31 באוקטובר 2010 (IST)

קונצ'רטו לפסנתר ותזמורת, פה מינור, אופ. 21[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית, ערך קצרמר, אבל אחרי ששמעתי אתמול קונצרט נפלא עם ינון ברנתן כפסנתרן ועם אשר פיש כמנצח (בסיום הם ניגנו בארבע ידיים קטע מהיצירה) החלטתי לגמול בערך צנוע. אשמח אם תתקני את הדרוש תיקון. הביצועים החופשיים ממש טובים. Yoavd - שיחה 16:30, 24 באוקטובר 2010 (IST)

שלום, יואב. בשמחה, אתקן וגם ארחיב, אבל כדבר ראשון, אעביר את השם לקונצ'רטו לפסנתר מס' 2 של שופן, בהתאם לקונצ'רטי אחרים בקטגוריה. שאר המידע מופיע בכל מקרה בפתיח, אבל שם המלחין חייב להופיע בשם הערך.שלומית קדם - שיחה 16:56, 24 באוקטובר 2010 (IST)
הרחבתי מעט ואמשיך בקרוב. האם יש לך חומר רקע על ינון ברנתן?שלומית קדם - שיחה 17:15, 24 באוקטובר 2010 (IST)

תודה רבה - נראה הרבה יותר טוב ! יש לי רק את החומר שמופיע בתוכניה שקניתי אתמול. אם יש לך פקס אוכל לשלוח לך מחר. Yoavd - שיחה 18:11, 24 באוקטובר 2010 (IST)

לא, אין לי פאקס. אולי תוכל לסרוק ולשלוח באימייל?שלומית קדם - שיחה 19:05, 24 באוקטובר 2010 (IST)
ולי אין סורק... אנסה לצלם כמיטב יכולתי ולשלוח לך כקובץ, או שאת מעדיפה שאשלח בדואר את הצילומים? Yoavd - שיחה 22:31, 24 באוקטובר 2010 (IST)
כן, הטוב ביותר יהיה לשלוח בדואר. יש לך הכתובת שלי? אם לא, אשלח לך במייל.שלומית קדם - שיחה 22:33, 24 באוקטובר 2010 (IST)
אגב, חיפשתי עכשיו חומר על הקונצ'רטו בספר על שופן שיש לי, אבל מסתבר, שזה לא מסוג הספרים שכוללים ניתוחי יצירות. הוא מתמקד הרבה יותר בסיפורים, מעניינים פחות או יותר, על חיי שופן ואהבותיו. מילא...שלומית קדם - שיחה 22:36, 24 באוקטובר 2010 (IST)

שלחי לי בבקשה את הכתובת במייל Yoavd - שיחה 13:09, 25 באוקטובר 2010 (IST)

סונאטה לפסנתר מס' 11 של מוצרט [עריכת קוד מקור]

הוספתי קצת, ומצאתי פסנתרן/מלחין שטרם "טיפלת" בו... Arcadi Volodos

תודה על הכתובת, אשלח לך את החומר היום Yoavd - שיחה 09:16, 26 באוקטובר 2010 (IST)

בלאגן בבטהובן[עריכת קוד מקור]

שלומית היקרה,

ישנו משתמש שעשה שינויים רבים מאוד בקטגוריה של היצירות במוזיקה הקלאסית, ושל בטהובן בפרט. אני שימי לב... מה כדאי לעשות? זה נראה לי מיותר ומקולקל לגמרי. Jab-jab - שיחה 11:39, 27 באוקטובר 2010 (IST)

שלום, עידן.

במבט חטוף הבחנתי רק בשני שינויים - האחד פתיחת קטגוריה מיותרת לגמרי, שבלאו הכי אין בה דבר מלבד יצירות בטהובן, והשני הוספת כל האינטרוויקי, שתמוה בעיני מדוע לא נוספו עד כה, שהרי זו מלאכתם של בוטים. לגבי הקטגוריה החדשה והמיותרת, נראה לי שכדאי לבקש את מחיקתה מן המפםעילים. (אני מייפה את כוחך לעשות זאת Face-smile.svg). לגבי שינויים אחרים, עוד לא הבחנתי בהם, אבל אולי אראה במבט יסודי יותר. תוכל אולי לפרט?שלומית קדם - שיחה 14:22, 27 באוקטובר 2010 (IST)
בינתיים הצצתי ברשימת המעקב שלי וראיתי, שאותה חוכמה נעשתה גם במוצרט. אחר כך אבדוק אם יש עוד וצריך יהיה להחליט כמה קטגוריות מיותרות צריך למחוק.שלומית קדם - שיחה 14:31, 27 באוקטובר 2010 (IST)
הוא גם מעביר יצירות מהקטגוריה "יצירות במוזיקה קלאסית". יש דרך לעצור אותו לפני שתהיה לפנינו עבודה רבה מדיי?? Jab-jab - שיחה 15:01, 27 באוקטובר 2010 (IST)
אפשר לעקוב אחריו ולשחזר כל עריכה שלו בקטגוריה. אני ממש לא סובלת את הטיפוסים החרוצים האלה, שעמלים לשווא ויוצרים עבודה למי שיודע מה הוא עושה, כמונו. טוב, לעבודה!שלומית קדם - שיחה 17:31, 27 באוקטובר 2010 (IST)
שלום לשלומית ולכל הצופים. ראשית אבקש את סליחתך על עבודתי בלי התייעצות איתך. לא עקבתי לבדוק מי ערך מה. עכשיו אסביר את פעולתי:

א. כתבתי לפני שבוע בקשה בנושא הן בשיחת קטגוריה:יצירות במוזיקה קלאסית והן בשיחת קטגוריה:אופרות. משום מה לא התייחסו אלי (מלבד אחת שהסכימה איתי). ב. את יכולה לראות את רשימת הויקיפדיות הזרות שכך זה אצלן. ג. קחי לדוגמא את הקטגוריה מוצרט. האם זו קטגוריה שמתאימה ל'יצירות במוזיקה קלאסית'? זה ההגיון בדבר. ד. כל הנ"ל לא בא אלא לנקודה זו- לדעתי זה יקדם את הערכים במוזיקה הקלאסית. כמה שהערכים יותר מסודרים יש לאנשים יותר אמביציה להשקיע. ה. אני באתי רק לעזור ולקדם. אם אינך רוצה, אפסיק בפעולתי.Akkk - שיחה 20:49, 27 באוקטובר 2010 (IST)

שלום לך. ראשית, אני מצטערת שלא ראיתי את הודעותיך בשיחות הקטגוריה, אחרת ודאי הייתי מתייחסת אליהן. ולעצם העניין - אינני רואה במה קטגוריה "יצירות מאת מוצרט" טובה מן הקטגוריה הקיימת, מה גם שהיא כוללת ערכים כמו לאופולד מוצרט ואנה מריה מוצרט, שוודאי אין מקומם בקטגוריה של יצירות מוצרט. לעומת זאת, את הקטגוריה "יצירות מאת בטהובן" מצאת לנכון להפוך לקטגוריה "לודוויג ואן בטהובן", כשדווקא שם מדובר בקטגוריה שכולה יצירות ולא אישים. הרושם שלי (וכמסתבר, גם של עידן) הוא, שאתה בא פשוט לשנות סדרים קיימים, שינוי לשמו. אם חשבת שבכך אתה עוזר ומקדם, צר לי, אבל טעית. אני מוכנה לקבל שכוונתך הייתה לטובה, אבל אני מבקשת שתפסיק ולהבא, אם תראה מקום לשינוי, בערך או בקטגוריה בפורטל המוזיקה, אנא פנה קודם אלי או אל עידן להתייעצות.שלומית קדם - שיחה 22:21, 27 באוקטובר 2010 (IST)

שוב סליחה אבל את טועה. בקטגוריה יצירות מאת ו. א. מוצרט היו אך ורק יצירות מאת מוצרט. את הקטגוריה יצירות מאת בטהובן אני יצרתי ואכן הקטגוריה ל. ו. בטהובן הייתה ריקה מלבד הערך שלו. כל זה לא רלבנטי וגם לא רלבנטי מה חשבת עלי. נתמקד בעתיד. האם לדעתך לא ראוי יותר לחלק את הקטגוריה ו.א. מוצרט ולהעביר את כל היצירות לקטגוריית משנה? האם לדעתך הקטגוריה יצירות במוזיקה קלאסית כבר לא מדי עמוסה (בזכותך בעיקר. אכן חובה עלי להודות לך על כל הערכים הנפלאים שיצרת וערכת) וצריך לחלקה ליצירות לפי מלחינים? תשווי בבקשה לקטגוריות המקבילות באנגלית ותראי. Akkk - שיחה 23:13, 27 באוקטובר 2010 (IST)

אם יצרת את הקטגוריה:יצירות מאת בטהובן, כל הכבוד ותודה. רק אינני מבינה, לשם מה נוצרה גם הקטגוריה הריקה "לודוויג ואן בטהובן", שאותה יש למחוק. לגבי מוצרט, אינני חושבת שיש צורך בשתי קטגוריות למוצרט, זה עומס מיותר. כל מי שיחפש את יצירות מוצרט יפנה בדרך הטבע לקטגוריה שלו ושם ימצא כל מה שיבקש. לגבי שאר קטגוריות המשנה בקטגוריה:יצירות במוזיקה קלאסית, עניתי כבר. אם אתה רואה שם יצירות שאפשר להעבירן לקטגוריית משנה קיימת של מלחין, אדרבא, אשמח אם תעשה זאת. אבל בבקשה, אל תיצור קטגוריות חדשות בלי להתייעץ.שלומית קדם - שיחה 23:23, 27 באוקטובר 2010 (IST)

דווקא הקטגוריה יצירות מאת בטהובן היא המיותרת. כיוון שבקטגוריה ל.ו. בטהובן יש את הערך ל.ו. בטהובן. (ואם מוחקים את הקטגוריה ל.ו. בטהובן צריך להעביר את הערך:ל.ו. בטהובן לשם).
שאלה אחת, את חושבת שכל הויקיפדים בעולם טועים? בכל הויקיפדיות הזרות זה מחולק כך (ומשם הגיע לי הרעיון). Akkk - שיחה 23:46, 27 באוקטובר 2010 (IST)
קצת קשה לי לרדת לסוף דעתך. יצרת קטגוריה ועכשיו אתה טוען כנגדי שהיא מיותרת? אם כך, למה יצרת אותה? לדעתי, היא דווקא נחוצה וטוב שיצרת אותה. הקטגוריה:לודוויג ואן בטהובן, שמכילה רק את הערך בשם זה, היא המיותרת וצריכה להימחק. הערך לודוויג ואן בטהובן משוייך לקטגוריה:מלחינים גרמנים, שם מקומו. לשאלתך, אינני חושבת שכל הוויקיפדים בעולם טועים, בעיקר משום שאין לי מושג מה חושבים כל הוויקיפדים בעולם, וברור לי שרובם אינם הוגים כלל בסוגיות של יצירות מוזיקליות וקטגוריות מלחינים. באשר לקיום קטגוריות של יצירות מלחינים, אין לי ספק שבוויקיפדיה האנגלית יש הרבה יותר ערכים, ומתוך כך קטגוריות, של מלחינים ויצירותיהם מאשר אצלנו, בעיקר משום שמספר דוברי האנגלית גדול במקצת מזה של דוברי העברית, כידוע. האם מצאת בוויקיפדיות אחרות קטגוריות ליצירה אחת או שתיים של מלחין? אם כן, זה נוהג פסול שלא אאמץ אותו. אני הולכת עכשיו לישון ומסיימת את הדיון. לילה טוב,שלומית קדם - שיחה 00:02, 28 באוקטובר 2010 (IST)

קשה לי לומר שאני מתחרט על מה שעשיתי... (-: תודה על ההשקעה המרובה. --Akkk - שיחה 20:32, 30 באוקטובר 2010 (IST).


עכשיו אני רואה שהקטגוריות: צ'ייקובסקי, היידן, ורדי וגרשווין. מקושרות לוקיפדיה האנגלית לקטגוריה יצירות מאת צ'ייקובסקי וכו'. ושל באך מקושר למשפחת באך. --Akkk - שיחה 10:45, 1 בנובמבר 2010 (IST)

נכון, וזה גם המצב ההגיוני בשלב זה. אם וכאשר נגיע למצב, שכל בני משפחת באך יקבלו ערכים אצלנו, ובמקביל ייכתבו ערכים לעוד מספר נכבד של יצירות מאת באך, יהיה טעם לחלק את הקטגוריה לשתיים -משפחת באך ויצירות של יוהאן סבסטיאן באך, כפי שזה בוויקיפדיה האנגלית. עד אז, המצב הנוכחי משביע רצון. לגבי שאר המלחינים שהזכרת, הקטגוריות האלה נפתחו על ידי אנשים שונים ולא הייתה החלטה מחייבת בשאלה, אם לקרוא להן רק בשם המלחין או "יצירות מאת - " אפשר להביא את הדבר לדיון, אבל זה נראה לי מיותר.שלומית קדם - שיחה 13:10, 1 בנובמבר 2010 (IST)

לילה על הר קירח[עריכת קוד מקור]

האם אפשר להוריד את התבנית בעבודה מהערך? הייתי רוצה להוסיף לו קובץ קול. ס123 - ביידיש יש ופה אין?! - שיחה 22:11, 30 באוקטובר 2010 (IST)

כן, בהחלט.שלומית קדם - שיחה 06:10, 31 באוקטובר 2010 (IST)
תודה ס123 - ביידיש יש ופה אין?! - שיחה 16:27, 31 באוקטובר 2010 (IST)

ביצוע אותנטי[עריכת קוד מקור]

הי שלומית, הערך מועמד להסרת המלצה, אוליי תפעילי גם כאן את קסמייך. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 13:09, 1 בנובמבר 2010 (IST)

היי, אריאל. אם קסמים כוללים הרחבה, הוספת הערות שוליים והפניה לערכים שהתווספו מאז כתיבת הערך, הרי שעשיתי כבקשתך. לדעתי הערך ראוי להישאר מומלץ, גם אם היה זקוק למתיחת פנים מסוימת אחרי חמש שנים. אביעד הוא המומחה לנושא, והלוואי והיה ממשיך כאן ומשדרג את הערךף בעצמו. התחום של ביצוע אותנטי התרחב מאוד מאז. אפנה גם לעידן, בתקווה שיוכל לתרום עוד משלו. אגב, בהזדמנות זו - מה קורה עם דומניקו סקרלטי? שלומית קדם - שיחה 14:07, 1 בנובמבר 2010 (IST)
בקרוב הוא יעלה להצבעה. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 22:17, 1 בנובמבר 2010 (IST)
גם ונדה והצ'מבלו טופלו לבקשתך בערך זה. מתניה שיחה 23:34, 2 בנובמבר 2010 (IST)
תןדה, מתניה.שלומית קדם - שיחה 07:06, 3 בנובמבר 2010 (IST)

פורטל:מוזיקה קלאסית/מדף הספרים[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית, הוספתי לפורטל:מוזיקה קלאסית את המשבצת מדף הספרים, ואני משוכנע שתוכלי להוסיף בה עוד ספרים רבים, שיעשירו את הפורטל. דוד שי - שיחה 07:34, 5 בנובמבר 2010 (IST)

תודה, דוד. רעיון מצוין (איך לא חשבו על זה קודם?). הוספתי כמה ספרים ואמשיך עוד ועוד.שלומית קדם - שיחה 11:08, 5 בנובמבר 2010 (IST)
בס"ד באמת רעיון נהדר, שלומית כל הכבוד על מה שעשית עד עכשיו ובכלל. ליאתשיחה • (מישהי שאיכפת לה) 11:13, 5 בנובמבר 2010 (IST)
תודה, ליאת.שלומית קדם - שיחה 11:27, 5 בנובמבר 2010 (IST)
שלומית, ממש נהדר, כבמטה קסם צמח פרק חדש בפורטל. אף שמדף השספרים נועד בעיקר לספרים בעברית, נדמה לי שאי אפשר בלי "גרוב". דוד שי - שיחה 14:07, 5 בנובמבר 2010 (IST)

/* מזל טוב ליום הולדתך */[עריכת קוד מקור]

מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! בריאות אושר ושלווה מי-נהר - שיחה 12:01, 7 בנובמבר 2010 (IST)

שלומית קדם 64.jpg
זה אומנם מחר, אבל אנחנו לא יכולים להתאפק.
כי זה לא סתם יום הולדת - זה יום הולדת שיש עליו שיר מפורסם.
אז הרבה איחולים והרבה מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! ועד 120, ושנזכה לעוד ערכים רבים ממך! ‏dMy‏ • שיחה • 12:49‏, 07/11/2010 • ל' בחשוון ה'תשע"א
תודה לשניכם, על הברכה ועל העוגה. יופי!שלומית קדם - שיחה 14:24, 7 בנובמבר 2010 (IST)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 17:59, 7 בנובמבר 2010 (IST)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! רחל - שיחה 18:03, 7 בנובמבר 2010 (IST)
מזל טוב! O * שיחה 19:15, 7 בנובמבר 2010 (IST)
תודה לכולם!שלומית קדם - שיחה 19:46, 7 בנובמבר 2010 (IST)
מזל טוב גם ממני :-) ‏Danny-w‏ 20:00, 7 בנובמבר 2010 (IST)
ותודה גם לך.שלומית קדם - שיחה 20:31, 7 בנובמבר 2010 (IST)
בס"ד קולולולולולולולולו שלומית, המון מזל טוב אושר ושמחה. ליאתשיחה • (מישהי שאיכפת לה) 20:33, 7 בנובמבר 2010 (IST)
אני מצטרפת לכל הברכות Hanay שיחה 20:35, 7 בנובמבר 2010 (IST)

מזל טוב, הרבה בריאות ואושר. שנילישיחה 20:53, 7 בנובמבר 2010 (IST)

מזל טוב ליום הולדתך! ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 21:46, 7 בנובמבר 2010 (IST)
מזל טוב ! גילגמש שיחה 22:11, 7 בנובמבר 2010 (IST)
תודה לכולכם! שלומית קדם - שיחה 22:35, 7 בנובמבר 2010 (IST)
מזל טוב! עידושיחה 22:40, 7 בנובמבר 2010 (IST)
מזל טוב! תומר - שיחה 23:04, 7 בנובמבר 2010 (IST)

מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! , יום הולדת שמח Rhone •‏ 03:06, 8 בנובמבר 2010 (IST)

מזל טוב. 'היא גדולה' (עשי את חשבון הגימטריה בעצמך). גרש - שיחה 03:22, 8 בנובמבר 2010 (IST)
מזל טוב, בריאות ואושר.Ewan2 - שיחה 03:49, 8 בנובמבר 2010 (IST)
מזל טוב. עוגה כבר קיבלת אז אני מצרף שיר. אביהושיחה 07:02, 8 בנובמבר 2010 (IST)
תודה לכולכם!שלומית קדם - שיחה 09:21, 8 בנובמבר 2010 (IST)

מזל טוב[עריכת קוד מקור]

מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! איזה כיף! אני הראשון! קלונימוס - שיחה 22:05, 7 בנובמבר 2010 (IST)

תודה, קלונימוס, ואל תתאכזב, אבל הקדימו אותך... אין דבר, ברכתך מתקבלת כאילו היית ראשון.שלומית קדם - שיחה 22:34, 7 בנובמבר 2010 (IST)
כן, ראיתי... איזה באסה להיות אהבל.. אבל טוב לחיות באשליות! קלונימוס - שיחה 22:37, 7 בנובמבר 2010 (IST)
להיות אהבל בימים אלה זה להיות בחברה טובה, אתה יודע.שלומית קדם - שיחה 22:39, 7 בנובמבר 2010 (IST)
מזל טוב והמשך עבודה פורייה Assayas - שיחה 07:02, 8 בנובמבר 2010 (IST)
תודה!שלומית קדם - שיחה 09:22, 8 בנובמבר 2010 (IST)
מזל טוב! עד 120 לפחות! מתוך בריאות, אושר ועושר! ‏עמיחישיחה 10:16, 8 בנובמבר 2010 (IST)
מזל טוב! הרבה ברכות :) אביעדוסשיחה ב' בכסלו ה'תשע"א, 18:14, 8 בנובמבר 2010 (IST)
מזל טוב גם ממני, אמנון שביטשיחה 23:47, 8 בנובמבר 2010 (IST)
תודה!שלומית קדם - שיחה 08:03, 9 בנובמבר 2010 (IST)
מזל טוב, עד 120! דוד שי - שיחה 08:13, 9 בנובמבר 2010 (IST)
תודה, דוד, אשתדלFace-smile.svgשלומית קדם - שיחה 10:56, 9 בנובמבר 2010 (IST)
מזל טוב. מאחל עוד הרבה הרבה שנים של תרגום, בישול נהדר ויצירה. דרור - שיחה 11:56, 9 בנובמבר 2010 (IST)
תודה, דרור.שלומית קדם - שיחה 12:39, 9 בנובמבר 2010 (IST)
(באיחור אלגנטי משהו) מזל טוב מזל טוב!!! (בהגייה אשכנזית) שתזכי לשנים ארוכות, לנחת מהילדים (ומהערכים) ובעיקר הרבה שמחה (אושר זה מסובך יותר להשיג...Face-smile.svg) גל.Galoren.com - שיחה 20:07, 11 בנובמבר 2010 (IST)
תודה רבה, גל. האיחור האלגנטי הביא אותך ליום היסטורי אחר - יום שביתת הנשק שסיימה את המלחמה שאחריה לא תהיינה עוד מלחמות (כידוע). אני מקווה שברכותיך תתקיימנה ביתר הצלחה Face-smile.svg.שלומית קדם - שיחה 20:20, 11 בנובמבר 2010 (IST)

נגנים במוזיקה הקלאסית[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית. למחוק את הדף? O * שיחה 19:15, 7 בנובמבר 2010 (IST)

כן. הוא מיותר והתחרטתי מיד אחרי שיצרתי אותו. חשבתי שהצלחתי לבטל אותו, אבל מסתבר שלא. תודה,שלומית קדם - שיחה 19:44, 7 בנובמבר 2010 (IST)

ביצוע אותנטי[עריכת קוד מקור]

יישר כוח על השיפורים שבזכותם ההמלצה נותרה על כנה. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 16:28, 9 בנובמבר 2010 (IST)

תודה רבה על הבשורה המשמחת.שלומית קדם - שיחה 16:57, 9 בנובמבר 2010 (IST)


פיליפ קינו[עריכת קוד מקור]

שלום, היה סימן קריאה שמחקתי, אנא בדקי שלא טעיתי. Yoavd - שיחה 16:52, 11 בנובמבר 2010 (IST)

שלום, יואב. לא מצאתי סימן קריאה שנמחק, רק כמה תקלדות של ו' ו-ן' מיותרות וכדומה. תודה על כל התיקונים וברור שכולם היו נחוצים. בכל אופן, אינני נוהגת להכניס סימני קריאה בערכים, כך שאם היה כזה ונמחק, כנראה היה צריך להימחק. תודה,שלומית קדם - שיחה 20:26, 11 בנובמבר 2010 (IST)

סמלי המוזיקה[עריכת קוד מקור]

שלומית שלום רב !

רציתי לשאול אם יש באפשרותך לתרגם גם לגרסה עברית ערך זה :

http://en.wikipedia.org/wiki/Modern_musical_symbols

זהו נושא חשוב שמלמד המון וחלק גדול מהנושא, ואני חושב שזה דבר נחוץ בשפה העברית.

תודה רבה לך !

בתחום הזה קיים בלבול די גדול. חלק מן הסמלים מופיעים בהוראות ביצוע מוזיקליות, אחרים בערכים כמו חמשה וכדומה. אבדוק מה קורה בכל אחד מן התחומים וכנראה גם אתרגם את הערך הזה באנגלית. תודה על ההפניה.שלומית קדם - שיחה 17:29, 15 בנובמבר 2010 (IST)

בקטגוריה:תאוריית המוזיקה מופיעים הערכים הבאים (חלקם גדולים ומפורטים): במול, דיאז, חמשה, מפתח (מוזיקה), סימן היתק ופרמטה. אם אתרגם את הערך שציינת מאנגלית, אזכיר את הסמלים האלה בקיצור עם הפניות לערכים המורחבים. אפשרות אחרת היא להכניס את כל הערכים האלה לקטגוריה חדשה, "סמלי המוזיקה", ואז להוסיף לה ערכים חסרים ולהרחיב קצרמרים קיימים, כמו תיבה (מוזיקה). אשקול בדבר, אחליט ואבצע.שלומית קדם - שיחה 17:52, 15 בנובמבר 2010 (IST)

אנטון רייכה[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית, ניסיתי לעשות קצת סדר בשמו של האיש, אך אני לא משוכנעת שהשינוי שביצעתי מיטבי. התוכלי לבדוק? שנית, הסרתי את הראו גם. אם כבר, מוטב בעיני לקשר לרשימת היצירות בויקיפדיות האנגלית והצרפתית כקישורים חיצוניים. מה דעתך? שבת שלום, דורית 18:28, 19 בנובמבר 2010 (IST)

שלום, דורית. שיניתי את הפתיח למה שקיים בערך האנגלי. אומנם גם כך זה מסורבל, אבל בכל זאת נראה לי עדיף, מסודר וברור יותר. לגבי הפניה לרשימות יצירות בערכים באנגלית או צרפתית, הבנתי שזה איננו נוהג מקובל ולכן חדלתי ממנו. בכל אופן, אני חושבת שהערך הזה ראוי להרחבה רצינית, ומהתנגשות העריכה שהייתה לי הרגע, נראה שיש עוד מי שסבור כמוניFace-smile.svg. אחזור אליו בימים הקרובים, כשאגמור לטפל בויקטור הרברט, שחיכה זמן רב בסבלנות בין הקלעים.שלומית קדם - שיחה 18:44, 19 בנובמבר 2010 (IST)
לא יכולתי לקוות ליותר מזה, תודה רבה. ואם כך, אם אראה בפעם הבאה ראו גם בצורה הזו אני מרשה לעצמי להורידו מבלי להטרידך בשיחה :) שבת שלום, דורית 19:23, 19 בנובמבר 2010 (IST)

ויקיפדיה:מפעיל נולד/ארכיון אוקטובר-דצמבר 2010#Havelock[עריכת קוד מקור]

אהלן שלומית. הדיון במפעיל נולד בענייני היא מאיר עיניים ואני שמח על הביקורת שקיבלתי שם - היא חשובה לי. אני משתדל זה זמן מה לקצר בדברי, לא תמיד בהצלחה - אבל משתדל. עם זאת, רציתי לדעת למה כוונתך ב"עיגול פינות"? זהר דרוקמן - לזכר פול 22:57, 19 בנובמבר 2010 (IST)

זהר, בעיגול פינות התכוונתי לשיטה של עקיפת בעיה מצד זה ואחר תוך הטבעתה בים של מילים, עד שהמתדיינים אינם מוצאים עוד ראש ורגליים בדיון ומעדיפים לחדול ממנו. ייתכן שתיאור הנוהל הזה כ"עיגול פינות" איננו נראה לך מתאים, אבל כך אני רואה זאת - במילים אחרות, לעתים יש צורך להחליט על כיוון ברור בוויכוח, פנייה לימין או לשמאל בפרשת דרכים, ובמקרים כאלה אתה גולש קצת לכאן וקצת לשם, מנסה להתפשר עם האחד ולפייס את האחר בלי להגיע לשום פיתרון. לזה התכוונתי.שלומית קדם - שיחה 23:11, 19 בנובמבר 2010 (IST)
אולי אבהיר - לא נפגעתי מהדברים - חשוב לי ללמוד מהביקורת. אולי זו בעיה מושרשת מה"מעמד" שלי כמפשר הבית, אבל אני מקבל את הביקורת כעיקרה. אך בכל זאת סייג - אני לא בטוח שלכל דבר יש פתרון חד וחלק, או פתרון כלשהו. זהר דרוקמן - לזכר פול 23:18, 19 בנובמבר 2010 (IST)
גם אם אין פיתרון חד וחלק, הרי כשמדובר בוויקיפדיה, חייבים להכיר בבעיה, להגדיר אותה באופן ברור ולהגיע לאיזה שהוא פיתרון, דחוק ככל שיהיה, כי הדברים אינם נעלמים - אם יש חילוקי דעות לגבי ערך מסוים, או לגבי התבטאות מסוימת, הדברים כתובים ומונצחים, ואם הם פוגעים במישהו או מטרידים אותו, אין ברירה אלא לטפל בהם עד שתושג פשרה מיודעת ומקובלת, לא כניעה מתוך קבלת הדין ואפיסת כוחות של צד אחד, או אפילו של שני הצדדים, בבחינת "די, נמאס, בואו נעזוב את זה".שלומית קדם - שיחה 09:18, 20 בנובמבר 2010 (IST)
אני חושב שזו גישה אידיאליסטית מדי. אין בידינו הכלים לפתור כל בעיה באשר היא, ולעתים פתרון דחוק, כדבריך, גרוע יותר מהשארת המצב הקיים כיוון שהוא מהווה רק מראית עין של פתרון. לעתים גם הזמן הוא הפתרון הטוב ביותר, או לפחות יכול להביא פתרונות טובים יותר משעלו עד כה. אני מניח שנשאר חלוקים בנושא. אני עדיין מקבל את הביקורת כעקרון, ואשתדל להשתפר. זהר דרוקמן - לזכר פול 15:48, 20 בנובמבר 2010 (IST)

נונה[עריכת קוד מקור]

שלומית, אנונימי העלה קצרמר בערך שמחיל ב: נונה הינה מרווח מוזיקלי. אין לי מושג אם המושג הוא אמיתי או שכל הערך מפוברק. האם תוכלי להתייחס? תודה Hanay שיחה 13:37, 25 בנובמבר 2010 (IST)

שלום, חנה. תוכן הערך מדויק, אבל אין לו קיום עצמאי. איחדתי אותו לערך מרווח (מוזיקה) ועכשיו יש למחוק את הערך נונה, שרוקן מתוכנו.שלומית קדם - שיחה 16:48, 25 בנובמבר 2010 (IST)
ראיתי. תודה. יצרתי הפניה לערך מרווח (מוזיקה) Hanay שיחה 16:50, 25 בנובמבר 2010 (IST)

מרווח (מוזיקה)[עריכת קוד מקור]

היי,

הוספתי תבניות איחוד לערכים שבתבנית:רשימת מרווחים, והפניתי את הדיון לפרימה. אין צורך לכתוב בכל אחד מהדפים. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 17:03, 25 בנובמבר 2010 (IST)

אוקיי, תודה. חסכת לי עבודהFace-smile.svgשלומית קדם - שיחה 17:06, 25 בנובמבר 2010 (IST)

מוזיקה לטינית[עריכת קוד מקור]

היי שלומית, הסרתי מהערך כמה משפטים שנראו לי בעייתיים, אבל אני לא משוכנע שהחלוקה המתוארת בו היא חלוקה מקובלת (אני לא יודע מה זה "מוזיקה מרכז אמריקאית", למשל), ובאופן כללי הוא דורש הרחבה רבה. האם תוכלי לטפל בזה (או להפנות אותי למישהו אחר שאולי יוכל)? עידושיחה 18:47, 8 בדצמבר 2010 (IST)

אין ספק שדרושה כאן עבודה רבה, הרחבה והעמקה בנושא. הבעיה היא, שלי אין ידיעות של ממש בתחום המוזיקה הלטינית, ואינני בטוחה שהערך האנגלי מספק, מן המעט שראיתי במבט חטוף. רצוי מאד, שיעסוק בזה מישהו שמתמצא בנושא. אני יודעת שמשתמש:Uri R חקר את תרבות ברזיל, ויתכן שיש לו ידע גם בנושא המוזיקה, אבל יתכן שכדאי לפנות לקהילה באמצעות לוח המודעות. היריעה רחבה מאד ומסתעפת לכיוונים שונים, שעל חלקם אני יודעת מעט ועל אחרים לא כלום. נקווה שיימצא האדם המתאים.שלומית קדם - שיחה 19:42, 8 בדצמבר 2010 (IST)

דומניקו סקרלטי[עריכת קוד מקור]

היי שלומית

Article.gif בשעה טובה ומוצלחת הערך הומלץ. אנא הכיני תקציר בן כ-100 מילים אותו תעלי לכאן. מכאן אני כבר אדאג להעלותו לדף הראשי ברגע הנכון. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 20:16, 8 בדצמבר 2010 (IST)

תודה, אריאל, שימחת אותי. מיד אכין את התקציר המבוקש.שלומית קדם - שיחה 21:02, 8 בדצמבר 2010 (IST)

אמנות הטון[עריכת קוד מקור]

הי שלומית, נראה לי שאת הביטוי הגרמני הארכאי "אמנות הטון" כדאי להחליף ב"מוזיקה אמנותית". אביעדוסשיחה ז' בטבת ה'תשע"א, 20:07, 13 בדצמבר 2010 (IST)

הי, אביעדוס. לא, הביטוי הגרמני הארכאי נשמר בכוונה בשם התזמורת, כפי שתוכל לקרוא בפסקת ההיסטוריה בערך של התזמורת. השם הוא "תזמורת אמני הצליל" ואם כבר לשנות, הרי צריך להחליפו ל"אמני המוזיקה". אם התזמורת תחליט לשנות את שמה המיושן למשהו חדיש יותר, יהיה ביטוי לכך גם בתרגום שמה לעברית. בכל מקרה, "מוזיקה אמנותית" איננו ביטוי מקובל בעברית, בניגוד ל"שיר אמנותי" כתרגום לליד.שלומית קדם - שיחה 00:15, 14 בדצמבר 2010 (IST)
טוב, my bad - הייתי צריך להיות יותר ספציפי: לא התכוונתי לתזמורת אמני הצליל (שלא ידעתי על קיומה עד לפני רגע), אלא לתרגום כללי של המונח "Tonkunst" כ"אמנות/אמנויות הצליל/הטון" (למשל בערך היינריך גרינפלד: Neue Akademie der Tonkunst - "האקדמיה החדשה לאמנויות הצליל"); זאת ע"פ הערך הגרמני Tonkunst, שמסביר שמדובר פשוט במונח ארכאי ל-Kunstmusik. אגב, איך מתרגמים לעברית את המונח האחרון, אם כך? (ר' פתיח הערך יוסף טל?...) אביעדוסשיחה ח' בטבת ה'תשע"א, 21:31, 14 בדצמבר 2010 (IST)
טוב, עכשיו הבנתי את הבלבול. לגבי שאלתך, אינני יודעת איך האקדמיה הזאת, שנקראה "חדשה" במאה ה-19, נקראת כיום, אם היא בכלל קיימת, וזאת שאלה, כי אם חדלה מהתקיים, אין טעם לתת לה שם מודרני יותר במקום זה הארכאי. אבדוק את הדבר ואז אחליט אם לשנות. בקשר לביטוי בעברית, ברור שהתרגום למונחים המקבילים בגרמנית ובאנגלית הוא "מוזיקה אמנותית". מה שאמרתי הוא, שאין מרבים להשתמש בביטוי זה בארץ, והמקבילה הנדושה לו היא "מוזיקה קלאסית", במובן של מוזיקה רצינית בניגוד למוזיקה קלה.שלומית קדם - שיחה 21:48, 14 בדצמבר 2010 (IST)
בדקתי בוויקיפדיה האנגלית והגרמנית וגם בגרוב - בשום מקום אין ערך למוסד המוזיקלי הזה, שנזכר רק בהקשר לתלמידיו במאה ה-19, גרינפלד וחבריו. גם במינכן נזכרת אקדמיה באותו שם, אבל לא נראה שעודנה קיימת גם כיום. אני חושבת, שהפיתרון הנכון בשלב זה יהיה להשאיר את השם בגרמנית בלבד, כמו שעשו גם בערך האנגלי.שלומית קדם - שיחה 21:56, 14 בדצמבר 2010 (IST)
בסדר גמור. אביעדוסשיחה ח' בטבת ה'תשע"א, 22:42, 14 בדצמבר 2010 (IST)

ויקיפדיה:הידעת?/דיונים[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית, תוכלי בבקשה להביע דעה על הנושא הראשון שם? מתניה שיחה 13:04, 14 בדצמבר 2010 (IST)

הבעתי את דעתי שם. מעניין, במה מתבטאת אמנותו של איב קליין, אם זו יצירתו? כמובן, ייתכן שזה מקרה בודד. אינני מכירה את מכלול תפוקתו, אבל זה מזכיר לי מיצג של פסל שראיתי פעם במוזיאון - שלושה קרשים מהוקצעים וצבועים יפה בתכלת, שעונים זה לצד זה אל הקיר. שכחתי מה היה שם היצירה, אבל אלמלא היה שם שלט עם שם האמן, הייתי חושבת שנגר בא להתקין ארון ובדרך הניח לרגע את הקרשיםFace-smile.svg.שלומית קדם - שיחה 21:16, 14 בדצמבר 2010 (IST)

בכרך[עריכת קוד מקור]

שלום. התחלתי בכתיבת ערך על יוצר חשוב, ברט בכרך, אך באמצע הכתיבה נתקלתי במונחי מוזיקה קשים עבורי ועוד ענינים שקצת התישו אותי, והפסקתי לעבוד עליו. אני כותב לך את זה, למקרה שיש לך עניין או אפשרות לסיים את העבודה. תודה. Jys - שיחה 17:41, 16 בדצמבר 2010 (IST)

שלום לך. תיקנתי, הוספתי והרחבתי בכל מה שנוגע למוזיקה קלאסית, או מוזיקה בכלל, וקצת בתולדות חייו. כל היתר איננו בתחום עיסוקי. אני מקווה שיימצא מי שמתעניין בתחום המוזיקה הקלה וישלים את החסר. אגב, מניין לקחת את הקשר בין פרמאונט לבניין בריל? בערך האנגלי מוזכר הבניין (שיש לו ערך גדול משלו) בחשיבותו ההיסטורית ובקשר שלו לתעשיית המוזיקה הקלה, אבל חברת פרמאונט איננה נזכרת שם.שלומית קדם - שיחה 20:00, 16 בדצמבר 2010 (IST)
בוקר טוב. תודה על ההרחבה והעריכה. לגבי פרמאונט, מדובר כנראה בטעות של העורך הגרמני עליו התבססתי. Jys - שיחה 10:13, 17 בדצמבר 2010 (IST)

היי![עריכת קוד מקור]

נא שימי לב לנאמר בדף השיחה של הערך "קרלו זיגיסמונדו קאפצ'ה".

דברייך בפרלמנט[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית. התפלאתי מאד לראות אתמול בפרלמנט את שאלתך "את מי זה מעניין" (בנוגע לקטגוריות "נולדו בשנת", "נפטרו בשנת"). לבטח אינני צריך להסביר לך שתחומי העניין של המין האנושי הם אינסופיים. זאת ועוד, כל אחד מהם (למעט, נאמר, עיסוק במעשים פליליים) הוא לגיטימי ואיננו נחות מאחר, גם אם הוא נראה לך אזוטרי. משתמשים בויקיפדיה עוסקים בנושאים רבים שאינם מדברים אלי כלל, ובכל זאת כבודם בעיני במקומו מונח לא פחות מאלו שיקרים ללבי. יואב ר. - שיחה 09:46, 24 בדצמבר 2010 (IST)

שלום יואב. אין ספק, שהעולם מלא בתחומי עניין שאינם מדברים אלי ולחילופין, הוא מלא באנשים שאינם מתעניינים במה שחשוב לי. עד כאן אנחנו תמימי דעים. העניין הוא, שכאן אין מדובר בתחום התעניינות מסוים, אלא במשהו טכני ואקראי לחלוטין, שאני מתקשה לראות איך יוכל לעניין מישהו, יהיו אשר יהיו תחומי התעניינותו. אם אקח לדוגמה את תחום העניין והעיסוק שלי, המוזיקה, אני יכולה להבין, שייכנס קורא לקטגוריה:מלחינים מימי הביניים או קטגוריה:מוזיקה של המאה ה-20, ולשם כך קיימות קטגוריות אלה ודומותיהן ואני משתדלת להרחיבן ולהוסיף עליהן להקל על החיפוש והמציאה. אינני יכולה להעלות בדעתי אדם שיחפש קטגוריה של ילידי שנה מסוימת כדי למצוא, למשל, מלחין או מנצח שנולד דווקא בשנת 1775, נאמר, או נגן עוגב שמת בשנת 1814, נניח. חיפוש סביר נעשה באמצעות שם, מדינה, תקופה, מקצוע וכו', אבל שנת לידה או מוות? מצטערת, עדיין אינני רואה את מי זה מעניין, בלי קשר לתחום העניין הספציפי שלו.שלומית קדם - שיחה 19:59, 24 בדצמבר 2010 (IST)
הייתי רוצה להתייחס לדברייך: 1. כשלעצמי, אם פלוני אומר לי שמשהו מעניין אותו, או יש לי ראיה לכך שזה מעניין אותו (ובמקרה הנוכחי 14 איש בפרלמנט אמרו שזה מעניין אותם, כך או אחרת), די לי בכך. אני מכבד את העניין שלו, ואין לי צורך להבין לשם כך מדוע זה מעניין אותו. 2. מדוע זה מעניין אותי? כשאני רואה מי נולד ומי מת בשנה פלונית, זה נותן לי מושג כלשהו על העולם באותו זמן, על ההקשר והאווירה שבהם חיו אנשים. אני מוצא את זה די מרתק. זה לא הדבר הכי מעניין שבעולם, ולא אצא מגדרי אם לא ייפתחו הקטגוריות הללו, אבל זה היה מעשיר את חווית הידע שלי מויקיפדיה. בברכה. יואב ר. - שיחה 22:16, 24 בדצמבר 2010 (IST)
ערב טוב שלומית, אוסיף ואפנה אותך לדברים שכתבתי לפני כמה שבועות בשיחת קטגוריה:מדינות לפי שנים#הצעת פשרה (אי שם באמצע הפיסקה). אני סבור שחלק מהנימוקים שהבאתי שם תקפים גם במקרה זה: ייתכן שאדם מעוניין לדעת על אירועים שהקשר היחיד ביניהם הוא זמן התרחשותם, ולשם כך טובות קטגוריות מעין אלה. בברכה, אמנון שביטשיחה 22:30, 24 בדצמבר 2010 (IST)
מצטערת, אמנון, אבל גם במקרה זה אינני מסכימה אתך - יש הבדל בין אירועים היסטוריים הקורים במדינות שונות באותן שנים לבין אירוע מקרי וחסר משמעות כמו שנת הולדתו של אדם, ותהיה חשיבותו של אותו אדם גדולה ככל שתהיה בהמשך חייו. העובדה שבטהובן נולד ב-1770 ומת ב-1827 חשובה לאור ידיעתנו מי ומה היה בטהובן, ומי שמעוניין לדעת מה היו תאריכי הולדתו ומותו של בטהובן יוכל לברר אותם בכניסה לערך של המלחין, אבל האם באמת חשוב לדעת מי עוד נולד ב-1770 ומי עוד מת ב-1827? דומניקו סקרלטי נולד באותה שנה כמו באך והנדל, אבל לא עובדה מקרית זו היא שעשתה אותו למה שהיה, ולו נולד שנה מאוחר יותר או שנתיים מוקדם יותר, גם אז היה מי שהיה. לעומת זאת, למלחמה או לאסון טבע במדינה מסוימת יכולה להיות השפעה גם על מדינות אחרות, ולכן יש מקום לקטגוריה כזו, בניגוד לקטגוריה של אישים.שלומית קדם - שיחה 23:55, 24 בדצמבר 2010 (IST)
הייתי מוסיף שהחלוקה הקלנדרית היא חלוקה שרירותית ואירוע שהתרחש ב-31 בדצמבר 1801 קרוב יותר לאירוע שהתרחש ב-2 בינואר 1802 מאשר לאירוע שהתרחש ב-2 בינואר 1801, כך שהקבצה יחד של אירועי שנה מסוימת שרירותית באותה מידה כמו החלוקה לשנים לפי לוח נוצרי או יהודי או סיני. בברכה. ליש - שיחה 00:02, 25 בדצמבר 2010 (IST)
כפי שתיארתי לעיל, לי ולאחרים חשוב לדעת מי נולד ומת באותה שנה, גם אם הקשר ביניהם קלוש. והעיקר - שלומית וליש, שניכם מחמיצים את הנקודה: יש מי שמוצאים עניין במידע כזה. אינכם חייבים לחשוב כמוהו או להזדהות אתו. מספיק שתכבדו את העובדה שנקודת מבט כזו קיימת. יואב ר. - שיחה 00:21, 25 בדצמבר 2010 (IST)
אני בטוחה, שאנשים רבים (בעיקר בעשור השני לחייהם) מעוניינים לדעת מה בר רפאלי וליאונרדו דיקפריו אוכלים לארוחת בוקר ומה אמרה ריטה לרמי קליינשטיין לפני/אחרי הפרידה. זה לא אומר, שנכניס את הפרטים המרתקים האלה לערכים שלהם.שלומית קדם - שיחה 00:42, 25 בדצמבר 2010 (IST)
יהיה זה הדבר האחרון שאכתוב בשיחה זו, כדי לא להכביד. יש לי הרבה מה להגיד בתגובה על מה שאמרת, אבל אין טעם. נואשתי מן השיחה אתך. Yoavr763W (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה
תודה לך על דברי ההבהרה בדף שיחתי. יואב ר. - שיחה 22:10, 26 בדצמבר 2010 (IST)

הסינג'ור החודשי[עריכת קוד מקור]

היי שלומית! וואי, יכול להיות שזו פעם ראשונה שאני מבקר כאן. נחמד. ובכן, יש לי בקשה: התואילי לכתוב, אפילו קצרמר, על מוזיקה קלאסית בת זמננו? (אנ') זה רק נשמע מורכב Face-smile.svg ד"ש. אנדר-ויק • 01:08, 27 בדצמבר 2010 (IST)

היי, אנדר. אינני בטוחה שזה רק נשמע מורכב, לדעתי, מדובר בנושא רחב ועמוק, עבודת מחקר של ממש, אבל אראה מה אוכל לעשות. לו קאסטורפ היה עדיין פעיל... הוא האיש הנכון במקום הנכון לכתיבת ערך כזה.שלומית קדם - שיחה 08:28, 27 בדצמבר 2010 (IST)
חשבתי שאני אצליח לעבוד עלייך. נו שוין. בכל אופן, זה בשביל ברבור שחור (סרט), שיש לי תחושה שתהני ממנו. אנדר-ויק • 20:00, 27 בדצמבר 2010 (IST)

מוזיקה קלאסית גרמנית[עריכת קוד מקור]

היי שלומית, אני צריך קצת בשר לדבר הזה. על אילו יצירות קלאסיות תוכלי להמליץ לי עליהן? רב תודות, ובברכת שנה טובה - Rhone •‏ בקרו את פורטל גרמניה • 23:17, 31 בדצמבר 2010 (IST)

היי, רון. כן, אחשוב על כך ואחזור אליך מחר עם רשימה. שנה טובה גם לך, שלומית קדם - שיחה 23:31, 31 בדצמבר 2010 (IST)
היי רון, להלן רשימת יצירות שמייצגות, לדעתי, את המוזיקה הקלאסית הגרמנית (אגב, כללתי כאן גם מוזיקה של מלחינים אוסטרים, בהנחה שמדובר בתרבות ובשפה הגרמנית. קשה לערוך רשימה של מוזיקה גרמנית בלי שוברט, מוצרט או מאהלר, למשל.
 1. גאורג פיליפ טלמן, סוויטה בלה מינור לחליל וכלי קשת
 2. יוהאן סבסטיאן באך, מתאוס פסיון
 3. יוזף היידן, המנון גרמניה למילים מאת אוגוסט היינריך הופמן פון פאלרסלבן
 4. וולפגנג אמדאוס מוצרט, חליל הקסם, אופרה
 5. לודוויג ואן בטהובן, האודה לשמחה, למילים מאת פרידריך שילר, מתוך הסימפונה התשיעית
 6. קארל מריה פון ובר, "הקלע החופשי", אופרה
 7. לואי שפור, "שישה שירים גרמניים"
 8. פרנץ שוברט, שר היער, ליד למילים מאת יוהאן וולפגנג פון גתה
 9. רוברט שומאן, "אהבת משורר", מחזור שירי היינריך היינה
 10. יוהאן שטראוס (הבן), העטלף, אופרטה
 11. גוסטב מאהלר, הסימפוניה השנייה, "התחייה"
 12. גוסטב מאהלר, קרן הפלא של הנער, קובץ שירים
 13. אנגלברט הומפרדינק, "הנזל וגרטל", אופרה
 14. ארנולד שנברג, שירי גורה
 15. אלבן ברג, ווצק, אופרה
 16. קארל אורף, כרמינה בוראנה
 17. פאול הינדמית, "מאתיס הצייר", סימפוניה
 18. קורט וייל וברטולד ברכט, אופרה בגרוש
 19. ריכארד שטראוס, "ארבעה שירים אחרונים"
 20. ריכארד שטראוס, כה אמר זרתוסטרה, אופרה בהשראת פרידריך ניטשה

מקווה שהמבחר מספיק.שלומית קדם - שיחה 19:31, 1 בינואר 2011 (IST)

שלומית, המון המון המון תודה! SMirC-congrats.svg מעריך את זה מאוד. Rhone •‏ בקרו את פורטל גרמניה • 19:36, 1 בינואר 2011 (IST)
איך חמק מהרשימה דג השמך, ולמה הערך עליו כל כך קצר? דוד שי - שיחה 08:34, 2 בינואר 2011 (IST)
עוד הרבה יצירות ביקשו להיכנס והסלקטורית נאלצה לדחותן מחמת העומס במועדון (או ברשימה). בחרתי בשר היער בגלל גתה ובגלל האופי הגרמני-מיסטי-קודר שלו. בכל אופן, אין ספק שהערך דורש הרחבה משמעותית, וגם חמישיית דג השמך דורשת הכחלה דחופה. לטיפולי.שלומית קדם - שיחה 13:39, 2 בינואר 2011 (IST)
כל הכבוד ויישר כוחך שלומית על היבול, וכוחך רון על הפורטל. הערה קטנה: נכון שהתרבות הגרמנית לא נעצרת בגבולות המדיניים של ימינו, והקיפה את רוב מרכז אירופה בתקופות שבהן נכתבו רוב היצירות כאן. אבל זכרו שיש גם פורטל:אוסטריה, כך שבהחלט יש מקום ליצור גם שם ריכוז של קבצי שמע מיצירות מוצרט, שוברט, היידן ומאהלר, ואז יימצא מקום גם ל"דג השמך", ואולי גם ל"היה היה פעם מלך" "ורד בר" ועוד כמה לידר נפלאים. אמנון שביטשיחה 11:52, 3 בינואר 2011 (IST)
השאלה היא, האם פורטל:אוסטריה מתייחס רק לאוסטריה גופא או להאימפריה האוסטרו-הונגרית, שאז יש לכלול בו עוד מלחינים רבים שאינם אוסטרים כמו מוצרט ושוברט.שלומית קדם - שיחה 22:08, 3 בינואר 2011 (IST)

תעתיק שמות נשים[עריכת קוד מקור]

שלום, ראי תגובתי כאן. Rebecca - שיחה 00:08, 1 בינואר 2011 (IST)

אוקטבה[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית, נחוצה חוות דעתך בעניין תבנית "איחוד" שהונחה על הערך אוקטבה. דוד שי - שיחה 14:52, 1 בינואר 2011 (IST)

שלום דוד. עניתי שם.שלומית קדם - שיחה 19:32, 1 בינואר 2011 (IST)
תודה. באותו נושא, ראי שיחה:טרצה. דוד שי - שיחה 08:42, 3 בינואר 2011 (IST)

עליזה זומר[עריכת קוד מקור]

הי שלומית, אולי יעניין אותך. אביעדוסשיחה ב' בשבט ה'תשע"א, 20:00, 6 בינואר 2011 (IST)

אכן עניין. טיפלתי ואף הוספתי קטגוריה חסרה. לדעתי אפשר להסיר את התבנית.שלומית קדם - שיחה 22:02, 6 בינואר 2011 (IST)
אחלה. סוף שבוע נעים, אביעדוסשיחה ג' בשבט ה'תשע"א, 18:51, 7 בינואר 2011 (IST)

דיסק[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית, אני ממליך לך להאזין לשירה הנפלאה בדיסק [1] - את מקישה על הקישור ועושה login תהני! Yoavd - שיחה 11:57, 11 בינואר 2011 (IST:

תודה, יואב! הקשתי, האזנתי ונהניתי ועוד אמשיך ליהנות בימים הבאים. באמת נפלא. מדהים להיווכח, כמה זמרות נפלאות יש - ברברה בוני וקירי טה קאנאווה וקתרין בוט הן הראשונות שעולות בדעתי, אבל יש עוד רבות.שלומית קדם - שיחה 18:08, 12 בינואר 2011 (IST)

@[עריכת קוד מקור]

sir kiss שיחה 12:14, 11 בינואר 2011 (IST)

"דור המייסדים" במוסיקה הישראלית[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית,

מצאתי מאמר זה של פרופ' חנוך רון, על "דור המייסדים" במוזיקה "הרצינית" הישראלית, ועל הדורות הבאים. האם יש לך רצון וזמן לעבד עבור ויקיפדיה? האם יש לך מקורות נוספים בנושא?

אגב, הדף "מוזיקה ישראלית" בוויקיפדיה הוא הפנייה ל"זמר עברי"; דורש תיקון לדעתי, אבל מצריך לכסות את המוזיקה ה"רצינית".

בברכה, ריק-פ - שיחה 22:41, 18 בינואר 2011 (IST)

תודה על ההפניה. מאמר מעניין, חבל רק שהוא משנת 1998 ומכאן שאיננו מעודכן כל צורכו (הצעירים הנלהבים שנזכרים שם כבר אינם צעירים כל כך וודאי יש דור צעיר חדש ונלהב של תלמידיהם). החומר ששימש אותי לכתיבת ערכים על דור המייסדים לקוח ברובו מספר משנת 1991, שוודאי איננו מעודכן. את החומר על שאר המלחינים שלהם כתבתי ערכים לקחתי ממקורות שונים - עיתונות, אינטרנט וכו'. לגבי מוזיקה ישראלית אתה צודק, כמובן, ויש לכתוב ערך מתאים, שלא יוביל לזמר עברי, שכבודו במקומו עומד. אטפל בכך בימים הקרובים.שלומית קדם - שיחה 23:00, 18 בינואר 2011 (IST)
תודה. ריק-פ - שיחה 21:15, 19 בינואר 2011 (IST)
ושוב, תודה על העבודה המקיפה במוזיקה קלאסית ישראלית. הצעתי אותו כמומלץ. ריק-פ - שיחה 08:15, 9 במאי 2011 (IDT)
תודה. נראה מה תהיינה התגובות.שלומית קדם - שיחה 08:41, 9 במאי 2011 (IDT)

ניקוד[עריכת קוד מקור]

שלומית שלום.

במעומעם זכור לי שהצגת עצמך כמומחית (או לפחות מבינה) בניקוד, והצעת עזרה בתחום למתקשים.
אם אני טועה ומבלבל בינך למשתמש אחר, אנא אל תרשמי זאת לחובתי - במקרה כזה אני מתנצל מראש.
אם לא טעיתי, האם תוכלי בבקשה לנקד את שם הערך ברבד (רֶבֶד?), וכן במעוות (הנדסה) (מָעֲּוָות?)

תודה, קיפודנחש - שיחה 19:34, 24 בינואר 2011 (IST)

שלום קיפודנחש,
בהיעדר שלומית, ארשה לעצמי להשיב: המילה המנוקדת היא "רׂבֶד" ובכתיב מלא לא מנוקד צריך לכתוב "רובד". התשובה מבוססת על המילון "רב ערך". בברכה. ליש - שיחה 19:59, 24 בינואר 2011 (IST)
אתה בטוח? אנא התבונן בערך רבד. לא מדובר ברובד אלא במשהו שונה. קיפודנחש - שיחה 20:03, 24 בינואר 2011 (IST)
ההגדרה העיקרית של רובד היא: "שורה של דברים או של חומרים המונחים מעל לשורה אחרת או מתחתיה, שכבה, נדבך." לדעתי זה מתאים, אך ייתכן שקיימת מילה ייחודית, מילה שעדיין לא נקלטה במילון. בברכה. ליש - שיחה 20:11, 24 בינואר 2011 (IST)
מדובר במושג ספציפי לתחום הנדסת רכבות, לא במונח הכללי שפירושו כמו שציינת שכבה או נדבך. אם הצדק אתך אז צריך פשוט לשנות את שם הערך רבד ל-רובד (מסילה) או משהו דומה, ולדעתי לא זה המצב. בכבוד - קיפודנחש - שיחה 20:28, 24 בינואר 2011 (IST)
אינני רואה עצמי מומחית לניקוד (כנראה חשבת על מישהי אחרת), אבל כאן הבעיה איננה בניקוד אלא בעצם הכרת המילה. אם מדובר במונח ייחודי, ייתכן שמבטאים אותו אחרת ובמקרה זה אין לי שום דרך לדעת איך מנקדים אותו.שלומית קדם - שיחה 20:31, 24 בינואר 2011 (IST)
אנא קבלי התנצלותי על שבלבלתי אותך עם ויקיפד אחר. קיפודנחש - שיחה 20:34, 24 בינואר 2011 (IST)

תבנית שכנראה נשכחה[עריכת קוד מקור]

ביוזף רייכה. Maximilian - שיחה 01:22, 27 בינואר 2011 (IST)

אכן נשכחה. בימים הקרובים אסיים את הערך.שלומית קדם - שיחה 12:43, 27 בינואר 2011 (IST)

גמלאן (מוזיקה)[עריכת קוד מקור]

אהלן שלומית. האם את עדיין עובדת על הערך? זהר דרוקמן - לזכר פול 08:09, 27 בינואר 2011 (IST)

הרמז[עריכת קוד מקור]

אנא העיפי מבט בתוספת בהרמז. מלכת אסתר - שיחה 11:16, 27 בינואר 2011 (IST)

מרסל טיברג[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית, נתקלתי אתמול בתוכנית ברשת ב' במלחין שחשבתי שאולי יעניין אותך לכתוב אודותיו. המדובר במרסל טיברג (אנ') שנרצח באושוויץ. לפי הבינוויקי הדל שלו אני מבין שהוא לא ממש מפורסם. המוזיקה שלו ליוותה תוכנית מיוחדת ברשת ב' לכבוד יום השואה הבינלאומי, תוכנית שנקראת "אובססיה קטלנית" בעריכת יצחק נוי. הקישור לדף התוכניות המוקלטות של רשת ב' נמצא כאן. ניתן לשמוע את נוי מספר מעט על סיברג אחרי 6:00 דקות מתחילת ההקלטה. בברכה.אודי - שיחה 09:01, 28 בינואר 2011 (IST)

תודה, אודי. כבר ימים אחדים אני מחפשת את מרסל טיברג, אחרי ששמעתי עליו בשידורי רדיו, אבל כיון שחיפשתי אותו בכתיב הגרמני המקובל (Tieberg) וכיון שחיפשתי אותו בכל האות T במלחינים אוסטרים או גרמנים, לא מצאתי ובאמת התפלאתי שאין שום אזכור שלו... אני שמחה שאיתרת אותו ועכשיו כמובן אכתוב לו ערך.שלומית קדם - שיחה 10:14, 28 בינואר 2011 (IST)

מרד החשמונאים[עריכת קוד מקור]

שלום, הערך עלה היום להצבעה להמלצה בשנית. אנא אשררי את הצבעתך הקודמת, או שמא את רוצה לשנותה. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 11:38, 28 בינואר 2011 (IST)

דניאל יוהנסן[עריכת קוד מקור]

כל הכבוד לחריצות! אני ביליתי את היום בנסיעה לנצרת ובמשחק ליגה (שחמט) ורק עכשיו חזרתי. Yoavd - שיחה 16:27, 29 בינואר 2011 (IST)

האיגוד הישראלי למוסיקולוגיה[עריכת קוד מקור]

היי שלומית,
יש לעדכן את הערך (בעניין הכנס שנערך ב-2010). אלדדשיחה 12:45, 31 בינואר 2011 (IST)

תודה! אלדדשיחה 00:37, 1 בפברואר 2011 (IST)

תבנית בעבודה על איגנץ שופאנציג[עריכת קוד מקור]

אני מניח ששכחת להסיר את התבנית Viyh - שיחה 02:34, 4 בפברואר 2011 (IST)

גאלופ[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית

האם יש לך אפשרות לעשות משהו עם הערך גאלופ שנמצא כבר חודש בעליבות האחד והיחיד - שיחה 08:49, 13 בפברואר 2011 (IST)

אולי אנסה כשאתפנה, אבל למען האמת, גם הערך באנגלית די קצרמרי ומה שיש בעברית נראה לי די מספק, לגבי הנושא הלא-כל-כך מלהיב.שלומית קדם - שיחה 14:01, 14 בפברואר 2011 (IST)

אשר בן יוחנן[עריכת קוד מקור]

שלום רב. כדאי להבהיר בערך היכן נוגנו יצירותיו כדי שתובהר החשיבות. נרו יאירשיחה • ט' באדר א' ה'תשע"א • 12:26, 13 בפברואר 2011 (IST)

שלום לך. הוספתי פירוט לגבי חלק מיצירותיו. נכון שאיננו מן החשובים ביותר במלחיני ישראל, אבל רשימת יצירותיו מקנה לו ללא ספק חשיבות מספקת לערך בוויקיפדיה.שלומית קדם - שיחה 14:10, 13 בפברואר 2011 (IST)

קולנוע פריז[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית, אני אוסף כרגע קצת חומר באינטרנט אודות "קולנוע פריז" כדי לכתוב עליו ערך. האם ידוע לך באיזה שנה נסגר? בברכה. באיזה טוקבק לרשימה בבלוג של בועז כהן שעוסקת בבית הקולנוע מצאתי מישהו/י שכתב שהוא הלך לסרטים שם עד 1994, בברכה.אודי - שיחה 11:22, 14 בפברואר 2011 (IST)

מצטערת, אודי, באמת אינני זוכרת, שנות "פריז" שלי היו בשנות ה-60' וה-70', אחרי זה עברתי לרחובות. אני חושבת, שהוא נסגר בשנות ה-90', אבל אין לי שנה מדויקת.שלומית קדם - שיחה 14:00, 14 בפברואר 2011 (IST)

ג'ייקוב גימפל[עריכת קוד מקור]

זמן רב עם תבנית וולא עריכות מלכת אסתר - שיחה 09:49, 25 בפברואר 2011 (IST)

תודה, הושלם והתבנית הוסרה.שלומית קדם - שיחה 10:28, 25 בפברואר 2011 (IST)

היינריך גרינפלד[עריכת קוד מקור]

שלום, לא מתקבל על הדעת שהתמנה לצ'לן החצר בארמונו של וילהלם מלך פרוסיה בגיל 11.... למרות שגם בויקיפדיה באנגלית כתובה אותה שנה. --Yoavd - שיחה 08:06, 7 במרץ 2011 (IST)

תודה על ההערה. אני מסכימה אתך שזה איננו מתקבל על הדעת. הסתמכתי על הוויקיפדיה האנגלית, משום שהיה מקור של הג'ואיש אנציקלופדי, אבל המקור הזה איננו בידי וייתכן שפשוט נפלה שם תקלדה בשנה - אולי 1886. בגרוב אין לו ערך, הוא רק נזכר שם בערכים של שארוונקה והולנדר. הסרתי את שנת מינויו לצ'לן החצר.שלומית קדם - שיחה 09:20, 7 במרץ 2011 (IST)

בתיה באייר[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית. בחיפוש שמה בגוגל ראיתי שבעבר חיפשת עליה מידע - האם מצאת משהו? אני מחפש נואשות מאמר שהיא כתבה (בו היא מוכיחה שתמונת הנבל עליה מבוסס מטבע חצי השקל היא מזוייפת), ולא מצליח למצוא... דניאל צבישיחה 08:56, ט' באדר ב' ה'תשע"א (15.03.11)

שלום דניאל. לא, לצערי לא הצלחתי, עד כה. ייתכן, שבספריה הלאומית בירושלים, באולם המוזיקה, אפשר למצוא חומר עליה ומאמרים שפרסמה. ייתכן שאגיע לשם בהזדמנות אבל אינני יודעת מתי. האם יש סיכוי שאתה תגיע לשם? אבי נחמיאס ז"ל (Avin) אמר לי בשעתו שיחפש חומר עליה, אך לא הספיק.שלומית קדם - שיחה 12:10, 15 במרץ 2011 (IST)
אני בטוח שאני אגיע לספרייה הלאומית, אבל לא נראה לי שזה יהיה בעתיד הקרוב, סליחה. דניאל צבישיחה 12:33, ט' באדר ב' ה'תשע"א (15.03.11)
האם זה עוזר? [2]

The seal of Ma’adanah, daughter of the king, exhibits characteristics useful to the fledgling epigrapher. Palaeographically, it could almost pass as genuine today. The "heh" is particularly well executed. The other letters are simply convincing, with the exception of one, our old friend, the "lame bet." The leg of the bet does not have the sharpness expected of a genuine letter. Furthermore, the head of the bet is too rounded and somewhat disproportionate. Iconographically, it is impossible. Batya Bayer, a musicologist, said that such a lyre did not exist in the First Temple period. When she succumbed to cancer, Prof. Joachim Braun took up the baton. There are signs of abrasion on the seal which are not natural. I do not recollect seeing such abrasion on the hundreds of hard stone seals, both epigraphic and anepigraphic, that I have examined. I presume it was an attempt of the forger to give age to the seal. Like all the other objects discussed here, the seal of Ma’adana appears as an orphan in the late Prof. Avigad’s card index. There is no mention of the fellow who brought it in.

--Yoavd - שיחה 09:56, 16 במרץ 2011 (IST)

זה עזר מאוד - בזכותך מצאתי את זה. אז אני יצאתי עם כל תאוותי בידי ואני מקווה לכתוב ערך על החותם הזה, וכך גם אם בתיה באייר לא תקבל ערך עכשיו, לפחות היא תקבל עוד אזכור בערך אחר. דניאל צבישיחה 10:11, י' באדר ב' ה'תשע"א (16.03.11)
שלומית, ראי כאן. דניאל צבישיחה 11:58, י' באדר ב' ה'תשע"א (16.03.11)
ומצאתי גם אזכור להספד שלה שנכתבת בכתב עת שאין לי גישה אליו, אבל כדי שתדעי איפה לחפש כשיזדמן לידנו:

Frick, R. (1996). Bathja Bayer (1928-1995). Harpa: Internationales Harfen-Journal, (23), 13 . דניאל צבישיחה 12:33, י' באדר ב' ה'תשע"א (16.03.11)

תודה רבה לשניכם וכל הכבוד. עכשיו אוכל לפתוח לה ערך, אם גם קצרמר, בתקווה להרחיב בהמשך.שלומית קדם - שיחה 13:45, 16 במרץ 2011 (IST)

ויקיעיטור[עריכת קוד מקור]

Classical Barnstar Hires.png ויקיעיטור המוזיקה
אני מתכבד להעניק לך ויקיעיטור זה על תרומתך הראויה לציון לערכי המוזיקה! מתניה שיחה 01:36, 16 במרץ 2011 (IST)

אני מודה על ההכרה ועל הכבוד, שייתנו לי את הכוח להמשיך Face-smile.svg. עיטור יפה!שלומית קדם - שיחה 09:27, 16 במרץ 2011 (IST)

בס"ד מזל"ט שלומית, קולולולולולולולו. ליאתשיחה • (מישהי שאיכפת לה) 13:48, 16 במרץ 2011 (IST)
תודה, ליאת.שלומית קדם - שיחה 15:29, 16 במרץ 2011 (IST)

אנרי טומאזי[עריכת קוד מקור]

שלום, מה פירוש המשפט : "חברו מוריס פרנק תיאר את טומאזי כעובד שקדן: "הוא הופיע עם פוגה מדי שבוע, לא ידע ליאות - מכור לעבודה עד תוך-תוכו." --Yoavd - שיחה 10:52, 24 במרץ 2011 (IST)

שלום, יואב. כן, הניסוח הפריע גם לי, אבל זה ציטוט וזה מה שנאמר באנגלית. אני יכולה לשנות קצת, נאמר "הוא חיבר פוגה חדשה מדי שבוע" או "היה לו יבול של פוגה לשבוע". זה ממצה את מה שנאמר בציטוט, אם כי לא במדויק.שלומית קדם - שיחה 12:45, 24 במרץ 2011 (IST)
אם כך - הייתי מציע את הנוסח - "הוא הופיע עם פוגה חדשה שחיבר מדי שבוע, לא ידע ליאות - מכור לעבודה עד תוך-תוכו." --Yoavd - שיחה 13:42, 24 במרץ 2011 (IST)
תיקנתי.שלומית קדם - שיחה 17:41, 24 במרץ 2011 (IST)

יאן קובליק[עריכת קוד מקור]

למה הכוונה ב-"בתקופת חייו בווינה התידד יאן קובליק עם המלחין מרסל טיברג, שהיה צעיר ממנו ב-13 שנים. הידידות עמדה בעינה עד מותו של טיברג, שנספה באושוויץ בשנת 1944". הרי קובליק נפטר בשנת 1940. --Yoavd - שיחה 11:24, 24 במרץ 2011 (IST)

נכון. אני מניחה שהיה שיבוש בוויקי האנגלית. נראה לי שהכוונה לידידות של טיברג עם משפחת קובליק - הבן רפאל והבנות. שיניתי בהתאם.שלומית קדם - שיחה 12:50, 24 במרץ 2011 (IST)

מרסל טיברג[עריכת קוד מקור]

בשנת 1930 העביר ליפיצנר את שרביט הניצוח על תזמורת אבאציה לטיברג האב.

ב-1927 הלך טיברג הקשיש לעולמו בפיומה, כיום רייקה, עיר נמל בקרואטיה, לא רחוק מאבאציה.

אחת משתי השנים אמורה להיות שגויה, אני מניח שמדובר על אותו אדם. --Yoavd - שיחה 11:33, 24 במרץ 2011 (IST)

כן, ברור שחלה כאן טעות. נראה שליפיצנר העביר את תפקיד המנצח לטיברג הבן. הסיבה לטעות היא באמירה "התזמורת שקיבל בירושה", שגרמה לי לחשוב, שאביו היה המנצח והוריש את התזמורת לבנו, אבל נראה שהמוריש במקרה זה היה ליפיצנר. תודה על ההערות. הכל תוקן.שלומית קדם - שיחה 12:55, 24 במרץ 2011 (IST)

מקס למפל[עריכת קוד מקור]

הי שלומית, מה העניינים? אמרי נא, יש לך אולי מה להוסיף לערך? בינתיים הוספתי כמה פרטים מספר שכתב אחד יהואש הירשברג (לא מיציתי את מה שיש שם, אם כי זה לא הרבה). אביעדוסשיחה כ"ג באדר ב' ה'תשע"א, 19:09, 28 במרץ 2011 (IST)

היי, אביעד. לא, לצערי, בשלב זה אין לי מה להוסיף על הכתוב. אני מתביישת להודות, שספרו של אותו פרופסור יהואש הירשברג, שהוא אחי הגדול, איננו נמצא ברגע זה ברשותי (פעם היה ונעלם, אבל עוד אשיג אותו, בי נשבעתי). בספר שעליו אני מסתמכת ברוב כתיבתי על מלחינים ישראלים, "נעימי זמירות ישראל" של יהודה כהן, אין למפל נזכר, וגם לא בספרים אחרים שבידי עכשיו. אם אמצא עוד חומר, אשמח להרחיב.שלומית קדם - שיחה 21:53, 28 במרץ 2011 (IST)
כן, שלומית, אני מודע לכך שמדובר באחיך הגדול... :) התלוצצתי.
טוב, בכל זאת יש שם בספר של אחיך עוד כמה פיסות מידע - והוא זמין בינתיים, לפחות בחלקו, בגוגל ספרים - אז בינתיים אפשר להוסיף משם. אני תוהה אם ואיך להכניס את תיאור הקונצרטים שהתקיימו על הבמה המאולתרת על החולות (ראי בדף השיחה).
אגב, אני מניח שאת לא יודעת איך למפל נראה, נכון (או האם הוא מופיע בתמונה שהוספתי)? אביעדוסשיחה כ"ג באדר ב' ה'תשע"א, 01:10, 29 במרץ 2011 (IST)
לא, אין לי מושג איך הוא נראה, אבל כמייסד ומנצח, סביר להניח שהוא מופיע בתמונה, אולי הגבר הגבוה משמאל או הגבר מאחור במרכז, אבל זה רק ניחוש.שלומית קדם - שיחה 07:48, 29 במרץ 2011 (IST)
בקשר לקונצרטים על הבמה המאולתרת, נראה לי שאפשר להכניס את האנקדוטה כמות שהיא, עם הערת שוליים לספר של יואש (אם היא מבוססת דיה להופיע אצלו, היא ראויה להופיע גם בוויקיפדיה).שלומית קדם - שיחה 07:50, 29 במרץ 2011 (IST)
הי, אני רואה שהוספת את הציטוט שהבאתי בדף השיחה. רק: לא עדיף לצטט מספרו של המוזיקולוג? (או שעדיף כך לדעתך פשוט בגלל שנוח יותר להביא את המקור הכתוב עברית?) אביעדוסשיחה ז' בניסן ה'תשע"א, 00:32, 11 באפריל 2011 (IDT)
הבאתי את המקור כפי שהוזכר, אבל מובן שאפשר להזכיר גם את הספר של יואש. לא עשיתי את זה משום שהספר איננו בידי ואני מעדיפה לציין תמיד את העמוד המדויק. אם הספר בידך, אתה יכול להזכיר גם אותו, כלומר, להשאיר את ציון המקור כפי שהוא עכשיו ולהוסיף "כפי שהוא מובא בספרו של המוזיקולוג..." וכן הלאה.שלומית קדם - שיחה 09:35, 11 באפריל 2011 (IDT)
הספר של יואש זמין בגוגל ספרים... קישרתי אליו בהערות השוליים. אביעדוסשיחה ז' בניסן ה'תשע"א, 13:58, 11 באפריל 2011 (IDT)

פרננדו סור[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום שלומית קדם,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "פרננדו סור" ולא ערכת אותו מזה זמן מה. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה,Botend - שיחה 20:10, 2 באפריל 2011 (IDT)

אורי טפליץ[עריכת קוד מקור]

בשיטוטיי הקלים אחר מעט חומר להרחבת הערך נתקלתי בקישור הבא. האם יכול להיות שניתן לעשות בתמונה שימוש הוגן? Botend - שיחה 01:00, 9 באפריל 2011 (IDT)

תודה על הקישור. הפניתי את השאלה לאיש זכויות היוצרים שלנו, דרור, ומקווה לתשובה חיובית.שלומית קדם - שיחה 17:55, 9 באפריל 2011 (IDT)
הי שלומית, ראי הערתי שם. אביעדוסשיחה י' בניסן ה'תשע"א, 17:49, 14 באפריל 2011 (IDT)

פיוטר איליץ' צ'ייקובסקי[עריכת קוד מקור]

שלום, בפסקה "התפתחותו המוזיקלית" כתוב: ריכך מעט ניקולאי את תגובתו ואמר, ויים הנדרשים הוא יבצע את היצירה בביצוע בכורה.

האם תוכלי לבדוק למה הכוונה? --Yoavd - שיחה 18:22, 13 באפריל 2011 (IDT)

נבדק ותוקן. איך שהוא, כנראה בזמן העברת טקסט לערך המורחב, נמחק חצי משפט. המילה הקטועה היא "השינויים". תודה, יואב.שלומית קדם - שיחה 19:49, 13 באפריל 2011 (IDT)
עכשיו זה הרבה יותר ברור (יש עוד כמה מילים חשובות שהוספת..--Yoavd - שיחה 22:51, 13 באפריל 2011 (IDT)
כן, כמו שאמרתי, המילים האלה היו במקור, אבל נמחקו מסיבה לא נודעת (שדון הוויקיפדיה?)שלומית קדם - שיחה 07:43, 14 באפריל 2011 (IDT)

תרגום מונח מוזיקלי[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית, האם ידוע לך איך לכתוב בעברית את המונח en:53 equal temperament ? תודה, דוד שי - שיחה 07:56, 15 באפריל 2011 (IDT)

שלום, דוד. לפי המילון, כוונון מושוה, שמתייחס לחלוקה ל-12 צלילים שווים (שיטת שנים-עשר הטונים). אינני מכירה כוונון מושוה ל-53 צלילים שווים, אבל זו הכוונה. אולי "כוונון מושוה ל-53"? אינני יכולה אפילו לדמיין לי דבר כזה במוזיקה... שלומית קדם - שיחה 08:46, 15 באפריל 2011 (IDT)
תודה, התרגום שימש אותי בערך ניקולאוס מרקטור. דוד שי - שיחה 09:17, 15 באפריל 2011 (IDT)

מוזיקה ישראלית[עריכת קוד מקור]

תודה רבה על ההפניה לערך המרשים. תיקנתי כמה תקלדות, אנא בדקי שלא קלקלתי. --Yoavd - שיחה 16:19, 16 באפריל 2011 (IDT)

שוב שלום, הנה הציטוט ממילון אבן שושן לגבי זמרור:

זִמְרוּר (ז') [מן זמרר] זִמְרָה קְלִילָה, רְנָנָה: "נִמְשָׁךְ זִמְרוּר גַּעֲגוּעִים: מָה טוֹב לִרְתֹּחַ" (שניאור, פנדרי ג 23). "הִתְעוֹגֵג בִּתְנוּעוֹת מְחוֹל כּוּשִׁים... אַגַּב זִמְרוּר מַתְאִים" (יזהר, צקלג 943). "זִמְרוּר צִפֳּרֵי בֵּית-רַבָּן, הַמְמַלֵּא... חֲלָלָהּ שֶׁל שַׁחֲרִית" (בסוק, נחושתיים ז). [זִמְרוּר-, זִמְרוּרִים, זִמְרוּרֵי-]

לכן שאלתי את השאלה...--Yoavd - שיחה 10:37, 17 באפריל 2011 (IDT)

הכל נכון, ובכל זאת, אינני מכירה שום מילה אחרת בעברית לנעימה החדגונית שמשמשת את לומדי התלמוד ומכונה באנגלית chanting, sing-song או-. intone . במילה זמרור נתקלתי במשמעות הזאת, ואילו המשמעויות שמצטט אבן-שושן אינן מקובלות בעברית המודרנית. יש לך הצעה טובה יותר, שאיננה מקובלת בשימושים אחרים בימינו, כמו זמרה או שירה? אשמח להחליף, אם תימצא לי. שלומית קדם - שיחה 16:31, 17 באפריל 2011 (IDT)
אולי פיזום? נדמה לי שזה מה שהם עושים. --Yoavd - שיחה 17:07, 17 באפריל 2011 (IDT)
לפי אבן-שושן, פיזום הוא "השמעת פזמון, ניגון, זמרה קלה", שמתקשר עם פזמונים, מוזיקה קלה ובידורית. אולי צריך לשאול את תלמידי הישיבות שלנו איך קוראים למה שהם משמיעים כשהם לומדים תלמוד ומשניות? השאלה היא רק אם הם יודעים...שלומית קדם - שיחה 19:13, 17 באפריל 2011 (IDT)
הכנסתי שאלה לייעוץ לשוני. נראה אם תניב תוצאות.שלומית קדם - שיחה 21:37, 17 באפריל 2011 (IDT)

אפשטיין[עריכת קוד מקור]

היי שלומית, אני שולח לך חומר כתוב (מועט אבל זה מה יש) עם תיקונים. תודה על העבודה! Jab-jab - שיחה 00:21, 18 באפריל 2011 (IDT)

ג'ון קוריליאנו, תקופות במוזיקה[עריכת קוד מקור]

תזכורת Tomtom - שיחה 20:32, 19 באפריל 2011 (IDT)

שלום שלומית, מה שלומך? ראי גם את פייטרו אוטובוני ואת שארל דה בריו. חג שמח לך ואנא מסרי גם חג שמח לאריה. דורית 02:10, 21 באפריל 2011 (IDT)

תרגום סקר עורכים – תודה[עריכת קוד מקור]

תודה רבה על עזרתך בתרגום סקר העורכים לעברית.

הירתמות כזאת כלל אינה מובנת אליה – יש לקהילה שלנו במה להתגאות. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 23:35, 19 באפריל 2011 (IDT)

עדה ברודסקי[עריכת קוד מקור]

הי שלומית, מה שלומך? העליתי קצרמר על ברודסקי, שנפטרה לאחרונה; אך פרט לכתבה ב"די צייט", המספרת על הגעתה ארצה, לא מצאתי חומר רב להסתמך עליו. את חושבת שתוכלי להרחיב את הערך? חג שמח! אביעדוסשיחה י"ז בניסן ה'תשע"א, 02:51, 21 באפריל 2011 (IDT)

מאז יום מותה אני מחפשת ב"הארץ" את "אחרי מות" של אורי דרומי. או שעוד לא הופיע או שהחמצתי. היום אסתכל שוב. בדרך כלל זה המקור הטוב ביותר לערכים שאין להם שום מקור אחר (חיפשתי עוד לפני מותה ולא מצאתי).שלומית קדם - שיחה 07:06, 21 באפריל 2011 (IDT)
כנראה לא הופיע (חיפשתי אתמול היטב). אולי תוכלי לכתוב כמה מילים על פרסומיה שקראת? אביעדוסשיחה י"ז בניסן ה'תשע"א, 17:00, 21 באפריל 2011 (IDT)
אם אצליח למצוא אותם - מדובר בתרגומים ומאמרים שנתקלתי בהם במהלך השנים, אבל אי אפשר לכתוב מהזיכרון. אבדוק מה אוכל למצוא.שלומית קדם - שיחה 17:01, 21 באפריל 2011 (IDT)
"ליד"... טוב, אחלה. אביעדוסשיחה י"ז בניסן ה'תשע"א, 17:05, 21 באפריל 2011 (IDT)

ראיתי את דבריך בדף השיחה של אביעדוס. מעניין, ומתאים לרוח התקופה. לא הייתי קורא לזה "מאוד לא מחמיא" - בשנות ה-50 וה-60 הציבור בכלל (בשונה מכותב המכתב) חשב שזה בסדר גמור. היה נפוץ ומקובל אז לקחת מוסיקה של להיטים ולכתוב לה מילים עבריות בלי שום קשר למילים המקוריות, ובמקרה הזה עשו זאת גם למוצרט. --א 158 - שיחה 10:36, 25 באפריל 2011 (IDT)

כן, אבל עם כל הכבוד, יש הבדל קטן לא רק בין מוצרט לכותבי להיטים למיניהם, אלא גם בין טקסט המיסה למילים של להיטים ומתרגמת ברמה של ברודסקי לא הייתה צריכה להיכנע לדרישה כזאת. יש מה שנקרא מקצועיות ואינטגריטי.שלומית קדם - שיחה 13:12, 25 באפריל 2011 (IDT)
well, she needed the money :)
אבל: ייתכן שכלל לא הייתה דרישה מפורשת, אלא להבנתה, רוח התקופה בישראל של לפני חמישים שנה לא הייתה מקבלת תרגום נאמן יותר למקור, ולכן היא סברה שבמסגרת ההתאמה לשפת היעד עליה "לגייר" את (או למצער, לעדן את החלקים הנוצריים מ)הטקסט? אביעדוסשיחה כ"א בניסן ה'תשע"א, 16:05, 25 באפריל 2011 (IDT)
את זה אינני יודעת, אבל מה שידוע לי הוא, שבשנת 1964 שרתי את הרקויאם של מוצרט ובשנת 1965 את המיסה סולמניס של בטהובן, בשני המקרים בלטינית עם תרגום נאמן למקור בתוכניה. נכון שקשה מאד להתאים תרגום מלטינית לא למעקב בתוכניה אלא לשירה בעברית, אבל זה איננו תירוץ ל"ייהוד" הטקסט. אגב, ב-1954, אם אינני טועה, בוצע הרקוטיאם של ורדי בבית ציוני אמריקה בתל אביב, בניצוח ג'וליני עם המקהלה הקאמרית תל אביב, ואם כי אני לא שמעתי את הקונצרט מפאת גילי הרך, הורי היו שם ואני די בטוחה, שהשירה הייתה במקור הלטיני. אנסה למצוא עוד פרטים.שלומית קדם - שיחה 21:11, 25 באפריל 2011 (IDT)
תיקון לאחר בדיקה בביקורות מעיתוני דבר של התקופה - על הרקוויאם ב-1954 ניצח לא ג'וליני אלא פריצ'אי. היה תרגום של אפרים דרור, אבל כנראה רק בתוכניה, וכמו שאמרתי, נאמן למקור. ב-1959 ניצח ג'וליני על הרקוויאם, גם הפעם בשפת המקור. הסולנים בשני המקרים היו זמרים בינלאומיים מחו"ל.שלומית קדם - שיחה 21:21, 25 באפריל 2011 (IDT)
הממ. אם כך, נראה שזה הופך לסוגיה שמעניין לברר. אביעדוסשיחה כ"ב בניסן ה'תשע"א, 23:34, 25 באפריל 2011 (IDT)

שלחתי מייל.[עריכת קוד מקור]

איתן - שיחה - 08:22, 21 באפריל 2011 (IDT)

כיכר העיר[עריכת קוד מקור]

דיון שאולי יעניין אותך על השפה איתן - שיחה - 22:33, 25 באפריל 2011 (IDT)

התנצלות מעומק הלב[עריכת קוד מקור]

שלום, מדובר בשגגה שיצאה, איני יודע איך, מתחת ידי. התכוונתי לכתוב שתרגם מגרמנית לעברית ולא להיפך וטעיתי בדבר משנה. אני מתנחם בזה שלפחות בערך על אביך הוספתי את הקט' הנכונה (קטגוריה:מתרגמים מגרמנית לעברית). אני מבקש סליחה ממך, מבנך וכמובן גם מאביך ז"ל (עד כמה שהדבר אפשרי). ‏DGtal‏ 12:52, 3 במאי 2011 (IDT)

ההתנצלות התקבלה. קורה, קורה. העיקר שלא הייתה כוונה רעה.שלומית קדם 17:43, 3 במאי 2011 (IDT)

מפגש[עריכת קוד מקור]

היי שלומית, בהמשך לדיון אצל דורית: אז איך מתחילים ליצור דיון על מפגש? ‏ישרוןשיחה!!and 19,327 people are justin bieber fan‏ 14:15, 3 במאי 2011 (IDT)

מציעים במזנון מפגש-פיקניק, באחד מימי שישי שבין 27 במאי ל-10 ביוני, ב-10:30 בבוקר. המקום המתאים ביותר, מנסיון העבר, הוא פארק הירקון - מרכזי, מגרשי חניה גדולים וקרובים, גישה נוחה מן הרכבת, הרבה צל ודשא לישיבה. (ראה תמונות ב-ויקיפדיה:מפגשים/פיקניק פסח תשס"ז).

נראה כמה יגלו עניין ואם תהיה היענות, אפשר יהיה לבקש הצבעה לגבי המועד ולבחור בזה שיקבל את מירב הקולות. אם לא תהיה היענות סבירה, כנראה מוקדם מדי ואז תוכל לנסות שוב בתקופת חגי הסתיו. בהצלחה.שלומית קדם 17:03, 3 במאי 2011 (IDT)

זה רעיון טוב לדעתי, כמו שכתבתי שם. בהערת אגב, בנוגע לעמק הנופלים, האם שמת לב לדרך הקמתו? ("אלפי אסירים פוליטיים משורות הרפובליקנים גויסו לעבודת כפייה זו. העבודה נעשתה בתנאים פרימיטיביים ונמשכה 18 שנים. עשרות נהרגו ונפצעו במהלך העבודה שעיקרה הייתה חציבת הבזיליקה הארוכה בעולם בסלע ההר.") בברכה. ALCשיחה • ל' בניסן ה'תשע"א • 04:08, 4 במאי 2011 (IDT)
אינני ממליצה חלילה על הקמת "עמק נופלים" כזה, לא בדרך הקמתו ולא בתוצאה - מפלצת בומבסטית, מכוערת ומדכאת. התכוןונתי רק לשיתוף החללים משני הצדדים. כמובן, אותה תוצאה עצמה אפשר היה להשיג בבניית מצבה קטנה וצנועה, או פארק ירוק וצומח.שלומית קדם 07:13, 4 במאי 2011 (IDT)
שלומית, למה לא להתחיל לקדם את עניין המפגש במזנון? דורית 12:55, 4 במאי 2011 (IDT)
דורית, כיון שישורון התעניין בנושא, אני מעדיפה שהוא יהיה היוזם. אין לי בעיה להציע מפגש במזנון, אבל אינני רוצה לקחת על עצמי את נושא הארגון, ואינני רוצה למצוא את עצמי עם תפוח האדמה הלוהט ביד, כיון שאני התחלתי בדבר. אשאל את ישורון אם הוא מוכן לטפל בנושא ואם לא הוא, נראה אם יש מישהו אחר.שלומית קדם 14:46, 4 במאי 2011 (IDT)
בסדר גמור. אעקוב. תודה ויום טוב, דורית 14:47, 4 במאי 2011 (IDT)

בלה שטיינבוק[עריכת קוד מקור]

הערך נראה נורא, אבל אם את חושבת שהיא פסנתרנית ראויה את מוזמנת לנסות ולהצילו. --Yoavd 10:51, 4 במאי 2011 (IDT)

אינני יודעת. מעולם לא שמעתי עליה. יש פסנתרנית בשם בתיה שטיינבוק, אשתו של הכנר הראשי של תזמורת ראשון לציון, והיא באמת פסנתרנית מצוינת ששמעתי פעמים רבות, אבל לגבי בלה שטיינבוק אין לי מושג. צורת הערך היא הבעיה הקטנה כאן - את זה אני יכולה לתקן בכמה דקות עבודה. אבל כל עוד אין מקורות מוסמכים לכל הכתוב שם, אין על מה לסמוך. אנסה למצוא משהו עליה בגוגל, מעבר למה שמופיע שם בקישורים חיצוניים, ואז נראה.שלומית קדם 12:08, 4 במאי 2011 (IDT)
מצאתי למשל את האזכור הבא:
On July 5th, a concert of the Israeli Philharmonic musicians Alexander Stark (violin) and Bella Shteinbuk (piano) was held. Their program consisted of plays of E. Gryg, B. Pigovat, R. Mozes, S. Feigin, E. Bloch and F. Kreisler.

באתר : [3] עמוד 6

--Yoavd 12:22, 4 במאי 2011 (IDT)

אני משכתבת את הערך ומציבה דרישות מקור לפי הצורך. נראה שיש צידוק לערך. אסיים אחר כך.שלומית קדם 12:48, 4 במאי 2011 (IDT)

Kind letter of request of translation for the en:Mérida State Symphony Orchestra and possible betterment for en:Mérida, Venezuela[עריכת קוד מקור]

Good morning and Good Weekend

I write you from Calabria and with the Heart from Venezuela, I have seen many your operations as it regards Article concerning symphonic orchestras and on various directors of orchestra, among which Daniel Barenboim. Also I am impassioned of music, and kindly I ask you if you could kindly translate me in Hebrew the Article on the Symphonic orchestra of My City of Adoption, Mérida. here I have found people with a great and generous heart, that they have helped me in some difficult moments, during my hospitalization for anorexia. this thanks to a known and often criticized socialnetwork. Also the Jewish community him taken care of me, and of this I will thank for ever them. Now that I am well, I try to make to know all the cultural beauties of this Magnificent City, understood the known en:Feria del Sol (Mérida), of which the organizers and the various queens, sustained me in that dark moments. This way I have decided to also learn the Hebrew, for homage to the Jews that saved me in that moments. Certainly of one certain answer of yours I thank in advance you for true heart..and to repay the favor, ask me the translation that you want, over that Italian I can help you in some of his dialects, among which the Sicilian, my mother dialect. I thank you for the availability that you will give me. thanks of true heart.--Lodewijk Vadacchino 13:27, 5 במאי 2011 (IDT)

PS. sorry my bad english--Lodewijk Vadacchino 13:27, 5 במאי 2011 ( IDT)
Hello, Lodewijk. Of course I will gladly translate the article you asked for. I am pleased the Jewish community helped you in your time of need and hope you will be healthy and strong in your new country.שלומית קדם 18:51, 5 במאי 2011 (IDT)
Thanks for everything, if you would need some Article, I am to complete disposition. Shalom:)--Lodewijk Vadacchino - שיחה 12:57, 6 במאי 2011 (IDT)

שמיעה רלטיווית[עריכת קוד מקור]

ערך נחמד לעיונך. --Yoavd 18:16, 6 במאי 2011 (IDT)

נחמד ונחוץ, אבל דורש טיפול ותרגום ערכים נוספים. הבעיה העיקרית היא הפניה לוויקי האנגלית כמקור. אני מקוה שאצליח למצוא אסמכתאות חיצוניות.שלומית קדם 18:50, 6 במאי 2011 (IDT)
ערכתי ותיקנתי (ה"תרבות האינדיאנית" שנזכרת שם היא כמובן הודית...). בהמשך אתרגם את "גובה קונצרטי", שבלעדיו אי אפשר להבין במה המדובר.שלומית קדם 23:13, 6 במאי 2011 (IDT)

הסימפוניה השנייה של מאהלר[עריכת קוד מקור]

שלום, שלומית,
ראי נא את העריכה הזאת. תודה רבה, Y.B שיחה 19:00, 7 במאי 2011 (IDT)

לאחר ויקיזציה קלה, העברתי את העריכה באופן זמני לשיחת הערך, כדי למנוע טענת פרסומת. מחר, לאחר הקונצרט האחרון בסדרה, אפשר יהיה להחזיר אותה לערך.שלומית קדם - שיחה 21:09, 7 במאי 2011 (IDT)
תודה רבה. תוכלי לבדוק גם את העריכה הזאת ואת שאר התוספות של האלמוני? Y.B שיחה 12:30, 8 במאי 2011 (IDT)
שמתי תבנית [דרוש מקור]. סביר שהדברים נכונים, אבל אינני מתמצאת בנושא ובגרוב אין אזכור לכך.שלומית קדם - שיחה 15:22, 8 במאי 2011 (IDT)
שלום, הנה קישור המוכיח את צדקת הטענה, לפחות לגבי כמה תזמורות באירופה [4] --Yoavd - שיחה 18:04, 8 במאי 2011 (IDT)
שלום, יואב. תודה על הקישור - הוספתי אותו לערך.שלומית קדם - שיחה 20:01, 8 במאי 2011 (IDT)
גם באורגנום, אם זה בסדר... תודה רבה, Y.B שיחה 21:37, 10 במאי 2011 (IDT)
הערך הזה דורש טיפול מעמיק יותר. מה שכתוב שם נכון, אבל חלקי ביותר ומשום כך עלול להטעות. יהיה צורך לתרגם את כל הערך מאנגלית, וזאת אעשה בימים הקרובים.שלומית קדם - שיחה 22:53, 10 במאי 2011 (IDT)
נו, אז מעז יצא מתוק :) רוב תודות! לילה טוב, Y.B שיחה 22:58, 10 במאי 2011 (IDT)

דף שיחה:סונולוגיה[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב שלומית!

אודה לחוות דעתך בדף השיחה שלעיל ושיהיה המשך יום נפלא! Face-smile.svg ALC • ז' באייר ה'תשע"א • 09:19, 11 במאי 2011 (IDT)
עניתי שם.שלומית קדם - שיחה 10:20, 11 במאי 2011 (IDT)

קטגוריה:משוררים ששיריהם הולחנו[עריכת קוד מקור]

שלום, הקטגוריה קטגוריה:משוררים ששיריהם הולחנו קצת מוזרה בעיניי. למיטב ידיעתי אין כללים מובהקים מתי מלחינים שיר ומתי לא. בנוסף, לא ברור כרגע מה הסף של מספר השירים להכללה או מה ההגדרה של "הולחן" (נכתבו תווים? הוקלט? בוצע בהופעה?). אציין גם שלא מצאתי לה עדיין מקבילה בויקיאנגלית. לסיכום, אני ממליץ לשקול מחדש את הצדקת קיומה של הקטגוריה. בברכה, ‏DGtal‏ 10:36, 12 במאי 2011 (IDT)

הכוונה לשירי משוררים שמלחינים במוזיקה הקלאסית כתבו להם מוזיקה כמו שר היער (יוהאן וולפגנג פון גתה) ומסע החורף (וילהלם מילר)של שוברט, או שירים של שאול טשרניחובסקי, אברהם חלפי, חיים נחמן ביאליק ועוד. מובן שמדובר בשירים שהולחנו, יצאו לאור, בוצעו והוקלטו, כלומר, יצירות מוכרות לא רק בקריאה אלא גם, ובעיקר, בהאזנה.שלומית קדם - שיחה 13:13, 12 במאי 2011 (IDT)
אם כך, צריך לכאורה לכלול את מרבים הפייטנים, שהרי רוב הפיוטים בתפילה זכו ללחן או אפילו עשרות לחנים בדוגמאות כמו לכה דודי, וקל וחובר לפרקי התהילים של דוד המלך. אני משער שאפשר למצוא בנקל דוגמאות דומות גם בליטורגיה של דתות אחרות. תוסיפי את ינקו מטושקה, נפתלי הרץ אימבר, פרנסיס סקוט ושאר מחברי המנונים. כללו של דבר, שתי הסתייגויות נותרו לי לקטגוריה: היקפה הפוטנציאלי אדיר וחשיבותה לא ברורה - מאי נפקא מינה אם שירים שלו (בודדים או רבים) הולחנו או לא? ‏DGtal‏ 14:53, 12 במאי 2011 (IDT)
ההבחנה שאני עושה לגבי הקטגוריה היא, האם מדובר בשיר שחובר למוזיקה או שכתיבתו הוזמנה לצורך מסוים, במקביל להזמנת המוזיקה, שאז אין מקומו בקטגוריה זו, או בשיר קיים, של משורר מוכר ובעל שם, שמלחין/נים מוכרים ובעלי שם מצאו לנכון לחבר לו מוזיקה. נכון שחשיבותם של גתה, היינה, טשרניחובסקי או לאה גולדברג איננה תלויה בשאלה אם חיברו או לא חיברו מוזיקה לשיריהם, אבל אותם שירים שחוברה להם מוזיקה זוכים לפרסום ולאריכות ימים, שאולי לא הייתה מנת חלקם אלמלא כן. החיבור בין משורר דגול למלחין דגול יוצר יצירות מופת, הזוכות לחיי נצח. כמה אנשים היו מכירים את "שר היער" של גתה או את "סליחות" של לאה גולדברג אלמלא המוזיקה שחוברה להם? מחזורי שירים של שוברט, מהלר או הוגו וולף מקבלים חיים משלהם הודות למוזיקה שנכתבה להם. לגבי פיוטים, אדרבא, אם אתה מכיר משוררי פיוטים ידועי-שם ויודע את שמות המלחינים שחיברו מוזיקה לפיוטיהם, אתה מוזמן בשמחה לכתוב ערך למשורר, למלחין ולפיוט ולהכניס אותו לקטגוריה, אם כי למעשה מקומם של אלה, הן יהודיים והן נוצריים או של דתות אחרות, בקטגוריה:מוזיקה כנסייתית, בקטגוריה שאפשר וצריך לפתוח ל"מוזיקה יהודית" וכן הלאה. לגבי מזמורי תהילים, לא הייתי מגדירה אותם שירת משוררים. אם יש די יצירות המבוססות על תהילים, או על פסוקי תנ"ך בכלל, אפשר לפתוח להן קטגוריה נפרדת. להמנונים יש קטגוריה משלהם. הפרדה כזאת תמנע התנפחות-יתר של הקטגוריה. חשיבותה, לדעתי, כחשיבותה של קטגוריה אחרת - אפשרות למעוניינים לקבל מידע בתחום מסוים זה.שלומית קדם - שיחה 15:16, 12 במאי 2011 (IDT)
אני חייב להודות שלא ירדתי לסוף דעתך, אך מהבנה חלקית נראה שיש להערכתך סיוע לקוראים בקטגוריה זו. בשולי הדברים: יש קטגוריה:פייטנים שכוללת מחברי פיוטים שנכנסו ברובם לסידורי התפילה לנוסחיהם. בקשה והמלצה: בקשתי היא שתכתבי הקדמה "קטגוריה זו כוללת משוררים ש..." והמלצתי היא שתסכימי להעברת דיוננו זה לדף שיחת הקטגוריה. ‏DGtal‏ 15:50, 12 במאי 2011 (IDT)
לא ברור לי למה אתה חושב שהקדמה בנוסח שהצעת תעזור, אם אתה מודה שאתה עצמך לא ירדת לסוף דעתי. לי נראה, שתוכן הקטגוריה מעיד על עצמו ואיננו זקוק להארה נוספת, אבל אשקול את הצעתך. לגבי העברה לשיחת הקטגוריה - בבקשה, אינני יכולה למנוע זאת ממך. עשה כרצונך.שלומית קדם - שיחה 22:19, 12 במאי 2011 (IDT)

מזנון חלבי[עריכת קוד מקור]

הי שלומית, רציתי להודות לך על היוזמה הברוכה של המזנון החלבי. למרות שאני אוכלת בשר, אני מוצאת זאת כמתאים לרוח החג. אני נזכרת במפגש הראשון שלנו לפני שנתיים, שבה הבאתי לך את הספר של אסימוב, היה רעיון מוצלח. חשבתי שכדאי גם השנה ליזום את מוסד החלפת הספרים, למרות שאין לי השנה אסימוב למסירה Face-smile.svg Hanay שיחה 08:39, 14 במאי 2011 (IDT)

הי, חנה. כן, גם אני חושבת שזה היה רעיון מצוין, החלפת הספרים. אריה מצא אז סדרת חוברות היסטוריות, שעזרה לו מאד במחקר. כדאי שתציעי את הרעיון, ונקווה שהוא ימשוך עוד נרשמים. לפי המצאי הנוכחי, אינני בטוחה שיהיה בכלל מפגש...שלומית קדם - שיחה 08:49, 14 במאי 2011 (IDT)
בואי נהיה אופטימים, אני אעלה את ההצעה. Hanay שיחה 08:53, 14 במאי 2011 (IDT)

PC Gamer[עריכת קוד מקור]

שלומית שלום,

במפגש בגן הפעמון שאלתי אותך לגבי ה־PC Gamer, אז אם זה עדיין אקטואלי, אשמח אם תביאי למפגש הקרוב :) (אודיע לך מראש אם לא אוכל להגיע). תודה! —Ynhockey - שיחה 17:32, 20 במאי 2011 (IDT)

ודאי, בשמחה. ניסיתי להיזכר מי שאל אותי עליהם ולא הצלחתי.שלומית קדם - שיחה 17:44, 20 במאי 2011 (IDT)
מצוין, ה-PC Gamer שלי יזכה לבית טוב! עופר קדם - שיחה 18:23, 20 במאי 2011 (IDT)

אורגנום[עריכת קוד מקור]

שלום, משתמש 89.139.190.228 שינה בערך שאת עובדת עליו - אנא בדקי. --Yoavd - שיחה 08:22, 23 במאי 2011 (IDT)

שלום, יואב. השינויים הם בקטע שעוד לא הגעתי אליו, אבל נראה לי שהם כשרים. אעבור עליהם ביתר תשומת לב בהמשך.שלומית קדם - שיחה 16:32, 23 במאי 2011 (IDT)

אחה"צ טובים[עריכת קוד מקור]

שלחתי מייל לפני כמה ימים. --ג'יס - שיחה 16:46, 23 במאי 2011 (IDT)

סליחה על האיחרו - היו לי בעיות בימים האחרונים, הן באינטרנט והן בכלל והן באימייל בפרט. עכשיו קראתי ואשתדל לטפל בכך בימים הקרובים.שלומית קדם - שיחה 18:25, 23 במאי 2011 (IDT)

בקשה לבדיקה[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית,
תוכלי בבקשה לבדוק את השינוי הזה? תודה. גוונא שיחה פנים חדשות לערכי הלכה 22:27, 24 במאי 2011 (IDT)

בדקתי ועד כמה שהצלחתי להבין ביער הגרסאות, התיקון הזה מחזיר לגרסה של עידן מלפני כשנתיים, שהיא הנכונה. הקונצ'רטי הם של מוצרט, לא של באך.שלומית קדם - שיחה 00:42, 25 במאי 2011 (IDT)
לפי הערך רפרטואר לחליל יש ליוהאן כריסטיאן קונצ'רטו לחליל. לא פירטתי בערך באיזה סולם הוא. אבל אם כתבתי אותו, אז כנראה שמצאתי את המידע הזה ב"גרוב". Jab-jab - שיחה 09:36, 25 במאי 2011 (IDT)
בגרסה שעליה שאל גוונא הופיעו שני קונצ'רטי של י. כ. באך. אני מבינה, שאתה מכיר אחד. אם כן, זה מה שאוסיף שם ונקוה שבזה יבוא הכל על מקומו בשלום.שלומית קדם - שיחה 12:18, 25 במאי 2011 (IDT)

איזו זריזות ![עריכת קוד מקור]

Face-smile.svg Hanay שיחה 22:52, 26 במאי 2011 (IDT)

קרני חיטין או קרני חטים[עריכת קוד מקור]

אנא ראי את הדיון שהתפתח בדלפק הייעוץ הלשוני - ולענין אחר, אתמול שמעתי בצוע מדהים של מוריס ראוול קונצ'רטו לפסנתר בסול מז'ור (אנ') - המיוחד היה בכך שהפסנתרן גם ניצח על התזמורת, למרות שזה נראה בלתי אפשרי... בנוסף שמעתי את קברו של קופרן כאשר את שני הפרקים האחרונים ביצעה התזמורת לתזמור חדש של גיל שוחט - היה מצוין ומומלץ להקשיב אם תהיה לך הזדמנות. --Yoavd - שיחה 11:44, 27 במאי 2011 (IDT)

כתבתי שם. תודה על ההמלצות - אשמח לשמוע אם יזדמן לי. אני מעדיפה את "קברו של קופרן" במקור לפסנתר, אבל יהיה מעניין לשמוע. בקשר לראוול - באמת מדהים. יש אנשים מוכשרים... מי היה הפסנתרן?שלומית קדם - שיחה 13:36, 27 במאי 2011 (IDT)
הפסנתרן היה גיל שוחט שגם תזמר. בחלקו הראשון של הקונצרט ניגנו שוב שוחט ופטשקה (Leonid Ptashka) - כבר כתבתי לך בעבר ששמעתי את שניהם מנגנים בצוותא בצורה וירטואוזית. --Yoavd - שיחה 15:42, 27 במאי 2011 (IDT)

Key[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית,
אני כותב עכשיו את הערך What Goes Around... Comes Around ובפסקה מבצעים נתקלתי בשני אנשים שהתפקיד שלהם היה Keys Key (music) לא קיים ערך מקביל בעברית ולא הצלחתי להבין מה זה מלבד שזה משהו שהוא לא מפתח (מוזיקה). את יודעת מה השם העברי למושג? תודה רבה, ‏ישרוןשיחה!!and 19,327 people are justin bieber fan‏ 14:49, 29 במאי 2011 (IDT)

שלום, ישרון. Key במוזיקה הוא סולם. מפתח הוא clef. ייתכן שהכוונה לקלידים או כלי מקלדת -Keyboard. מעולם לא נתקלתי בשימוש במילה key ביחס לכלי כולו ולא לקליד או מנענע נפרד, אבל אם לא המציאו שימוש בצרורות מפתחות ככלי הקשה (כמו קסטנייטות)Face-smile.svg, כנראה הכוונה לקלידנים.שלומית קדם - שיחה 15:10, 29 במאי 2011 (IDT)
מהערך באנגלית המילה keys מקשרת לערך Key (music) אז לא נראה לי הגיוני שהכוונה לקלידים, ואלו שזה היה תפקידם בכוח הם גם המפיקים כך שייתכן שהתפקיד הזה הוא משהו יותר כללי ותאורטי ולא בהכרח כלי נגינה כלשהו. אבל עדיין לא לגמרי הבנתי: מה ההבדל בין ה-Key, שאין לא ערך מקביל בעברית, לבין Musical scale המקשר אל הערך סולם (מוזיקה) שציינת? ‏ישרוןשיחה!!and 19,327 people are justin bieber fan‏ 15:29, 29 במאי 2011 (IDT)
ההבדל הוא בין סולם (scale) באופן כללי - רצף צלילים בסדר מסוים של מרווחים (מז'ור או מינור, פנטטוני וכו'- לבין הסולם המסוים שבו נכתבה היצירה (key) - דו מז'ור, לה מינור וכן הלאה (אפשר אולי להשוות, בערך, ל"שפה" באופן כללי, שפת דיבור אנושית, לבין "עברית" או "אנגלית", למשל). קראתי עכשיו ברפרוף את הערך האנגלי ונאמר בו מה שאמרתי לך כאן. באשר לערך שעליו שאלת, כפי שאמרתי, חסר לי ההקשר המסוים. "אנשי מפתח" במובן הכללי הם האנשים הקובעים, המכריעים, אבל לכך אין שום קשר למוזיקה דווקא. אם key מופיע ברשימת הנגנים, הרי שהכוונה היא לאיזה שהוא כלי. אם אתה רוצה תשובה סציפית לגבי הערך, הבא כאן את ההקשר השלם מתוכו ואעשה כמיטב יכולתי.שלומית קדם - שיחה 18:18, 29 במאי 2011 (IDT)
הנה חלק מהרשימה, הדגשתי את ה"keys"
 • Davis Barnett – viola
 • Larry Gold – conductor, strings arrenger
 • Nathaniel Hills – drums, keys, producer, writer
 • Emma Kummrow – violin
 • Timothy Mosley – drums, keys, mixer, producer, recorder, writer
ישרוןשיחה!!and 19,327 people are justin bieber fan‏ 18:23, 29 במאי 2011 (IDT)

כתבתי לפני התנגשות עריכה: :::מתוך דף פירושונים בוויקי האנגלית: Keys can be short for keyboards, a type of musical instrument part of the percussion family.שלומית קדם - שיחה 18:27, 29 במאי 2011 (IDT)

אה, יפה. תודה רבה. ‏ישרוןשיחה!!and 19,327 people are justin bieber fan‏ 13:43, 31 במאי 2011 (IDT)

דוד גריילסאמר[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית, ערך על פסנתרן שלא הכרתי, מועבר לעיונך. --Yoavd - שיחה 13:27, 31 במאי 2011 (IDT)

דרש טיפול וקיבל אותו. נתקלתי כבר בשמו, אם כי עוד לא הזדמן לי לשמוע אותו.שלומית קדם - שיחה 15:16, 31 במאי 2011 (IDT)

יוליסס - מבנה הספר והעלילה[עריכת קוד מקור]

בעקבות המלצת יוליסס שופר מאוד גם הערך המורחב והייתי מעוניין לקבל את חוות דעתך... איתן - שיחה 19:30, 3 ביוני 2011 (IDT)

איתן, קראתי את הערך. מה שאני יכולה להגיד הוא, שברור שהשקעת הרבה מאוד זמן, מחשבה ועבודה. כמי שלא קראה ואיננה מתכוונת לקרוא את הספר, אני נאלצת להגיד, שאינני רואה את הצורך בערך המורחב לצד הערך יוליסס, אבל מאחר שביקשת את חוות דעתי על הערך ולא על נחיצותו, נתתי אותה. כל הכבוד על ההשקעה, בכל אופן, ואני מקווה שהערכים הבאים שתכתוב ידברו אלי יותר.שלומית קדם - שיחה 21:41, 3 ביוני 2011 (IDT)

דווקא לשכמותך מיועד הערך - לדעת מה קורה ביוליסס מבלי לפתוח את הספר. הערך המורחב נחוץ בשל מורכבות "יוליסס", ולא ניתן לשלבו בערך הראשי (והערה: למרות שכרך יוליסס שברשותי הוא כפי הנראה מהמרופטים בארץ, ויש לי מאות שעות יוליסס באמתחתי, לא קראתי את הספר במובן המקובל. עברתי עליו קדימה ואחורה, מימין לשמאל ובחזרה - אין ספק שזה לא ספר לקריאה. אני מגדיר אותו כספר עיון.) איתן - שיחה 21:50, 3 ביוני 2011 (IDT)

טוב, אני מעריכה את הכוונה, אבל מה לעשות, מעולם לא השתוקקתי לדעת בפרוטרוט מה קורה ביוליסס, ואת התמצית אני מכירה זה מכבר. אגב, לפני כ-20 שנה השתתפתי בסדנת תרגום בבית אריאלה, ובאחת השנים הנחתה שם יעל רנן, שהביאה לסדנה את החלק האחרון של עבודת התרגום על יוליסס, וביקשה חוות דעת ונסיונות תרגום מחבר המתרגמים שהיינו שם - רובנו מקצועיים וכמה חובבי ספרות ומתרגמים להנאתם. בוא נגיד, שהנסיון הקצרצר ההוא הניא אותי אחת ולתמיד מלגשת שוב לספר האימתני הזה. אבל מי יודע, ייתכן שיש קוראים שיעדיפו להתעמק ביוליסס מאשר, למשל, בפרטיטורה של מאהלר או בטהובן... איש איש והעדפותיוFace-smile.svg.שלומית קדם - שיחה 22:25, 3 ביוני 2011 (IDT)

אכן, בהקדמת המתרגמת מציינת רנן כי פנלופי תורגם בעזרתם של משתתפי הסדנאות לתרגום בחוג לספרות של אוני' ת"א. אצלי "יוליסס" היה על המדף 10 שנים כמעט ללא מגע יד אדם. פתחתי אותו פעם אחת ולא הבנתי מי נגד מי. עד ל-2008, עת נתקלתי בבלומסדיי. אני לא חובב ספרות, אבל הספר וכל מה שמסביבו ריתק אותי. אני מעריך שנכתבו סביבו מאות ספרים (אני ספרתי עשרות) ובעיני זו יצירה גאונית, כמו גם התשיעית של בטהובן, או להבדיל הצד האפל של הירח של פינק פלויד.

עוד ערך שכתבתי בנושא הוא לאופולד בלום איתן - שיחה 23:10, 3 ביוני 2011 (IDT)

חבל שרנן לא ציינה גם את משתתפי הסדנה בבית אריאלה, שלא היו קשורים לאוניברסיטת ת"א, אבל אין דבר. עשינו הרבה דברים יפים בסדנאות ההן, שזכורות לי לטובה. לגבי יוליסס, כן, אני מניחה שזו יצירה גאונית, אבל אינני יכולה להתנער מן ההרגשה, שזו גאוניות מבוזבזת, מין אוסף חידות ומבוכים מבלבל, שצובר המון מחקרים ומאמרים, אבל כספר שנועד לקריאה, להנות ולהחכים, נראה לי שהחטיא את המטרה. וזאת מחובבת קריאה ותולעת ספרים ותיקה. קראת את הדבלינאים? איזו קדרות, איזה דיכאון חסר תקוה!! גאוני, נכון, אבל נוסך מרה שחורה.שלומית קדם - שיחה 23:56, 3 ביוני 2011 (IDT)
אז ככה: לגבי הסדנאות, אני יכול לקשר אותך לגב' רנן שתליני בפניה קריצה. לגבי דבלינאים - חוץ מאוולין, שהיה חובה בשיעורי אנגלית, לא נתקלתי בסיפורים והם גם לא עניינו אותי במיוחד, אבל בשנתיים האחרונות זו כבר מחויבות (כתבתי הרי גם את ג'יימס ג'ויס ואת דבלינאים). סיפורים מדהימים, נכון, אבל לא מגיעים לקרסוליים שלו ביוליסס. (גם לא המתים).לפחות הם הרבה יותר קריאים... אגב, חלק מהדמויות ביוליסס הגיעו היישר מסיפורי דבלינאים. מהדבלינאים אולי גם יצא בסוף איזשהו מומלץ (תלוי בגל אורן).

מה שמיוחד בג'ויס, כמו גם בצד האפל של הירח, זה שהגאוניות נוגעת בטירוף, במקרה שלו זוהי בתו, ונטענה טענה שגם לו לא היה חסר (אומרים שגאונות וטירוף הולכים יחד ונראה שזה נכון במקרים רבים) איתן - שיחה 01:16, 4 ביוני 2011 (IDT)

לגבי אירלנד בכלל, לאו דווקא ג'ויס, לקח לי זמן להבין, שהבעיה שלי עם ספרות אירית נובעת מהצפיה הלא-מודעת, שאם הם כתובים באנגלית, הם צריכים לתאר תרבות אנגלו-סקסית, סטייל אנגליה, ארצות הברית, קנדה ואוסטרליה, והם פשוט אינם עונים על הציפייה הזו, ובצדק. הצרימה הזאת הפריעה לי במשך שנים לקבל אותם כמות שהם בלי שהייתי מודעת לסיבה, לא רק בכתיבה הסבוכה והמופרעת של ג'ויס אלא גם ברומנים פשוטים הרבה יותר, כמו של מייב ביצ'י, למשל. נהניתי לקרוא אותם, אבל בכל פעם מצאתי את עצמי מתרגזת על התנהגות חסרת-הגיון ובלתי צפויה של הגיבורים - למה הם לא דומים יותר לבריטים, או לאמריקאים, לכל הרוחות? עד שתפסתי את עצמי - למה שיהיו דומים? הם גאלים או קלטים, לא אנגלו-סקסים, ואם הם קוראים ספרות ישראלית מתורגמת, הם ודאי שואלים את עצמם אותה שאלה לגבינו. אבל נחשולי הדיכאון והיאוש של ג'ויס הם מחוץ לתחום, מבחינתי. לא חסר לנו מזה כאן משלנו.שלומית קדם - שיחה 12:33, 4 ביוני 2011 (IDT)

התנצלות[עריכת קוד מקור]

אני מתנצל מקרב לב על ההודעה הנמהרת שלי. יניב שיחה 23:18, 4 ביוני 2011 (IDT)

אני מקבלת את התנצלותך.שלומית קדם - שיחה 23:57, 4 ביוני 2011 (IDT)

בקשה.[עריכת קוד מקור]

ערב טוב שלומית. בעקבות בקשה באחד הדיונים תרגמתי את דיסקוגרפיה (מוזיקה) מהערך באנגלית. אשמח אם יהיה לך מה להוסיף לערך או לתקן באם נדרש. למרות שהנחתי תבנית "בעבודה", תרגישי חופשי לערוך. תודה רבה מראש מוטי --Assayas שיחה 19:26, 5 ביוני 2011 (IDT)

בימים הקרובים אתפנה לבחוןאת הנושא ביתר הרחבה. בשלב זה יש לי הערה אחת - מוזכר שם מיקומה של כל רצועה במצעד הפזמונים. האם הערך אמור לעסוק רק במוזיקה קלה (פופ) או בכל סוגי המוזיקה? כי אם הכוונה היא גם לדיסקוגרפיה של מוזיקה קלאסית, כדאי לחשוב על ניסוח שונה, שאיננו מגביל לסוגה או לסגנון כזה או אחר.שלומית קדם - שיחה 22:12, 5 ביוני 2011 (IDT)
בוקר טוב שלומית. תודה על ההערה, שיניתי את הניסוח. התכוונתי לכל הסוגות המוזיקליות. המשך יום נעים, מוטי --Assayas שיחה 07:34, 6 ביוני 2011 (IDT)

משתמש:Opa301/פנו דרך לכל יכול[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב שלומית. האם תוכלי לסייע לויקיפד חדש בערך העוסק באריה מתוך הספר מסיביליה. תודה Hanay שיחה 09:43, 11 ביוני 2011 (IDT)

שלום חנה. טיפלתי כמיטב יכולתי וגם תרגמתי מחדש את הטקסט לפי התרגום האנגלי, משום שאינני שולטת באיטלקית. אני מקווה שהמשתמש החדש יקבל את השינויים ברוח טובה ומאחלת לו הצלחה בהמשך דרכו עמנו.שלומית קדם - שיחה 01:11, 12 ביוני 2011 (IDT)
שלומית, איני רואה את עריכותיך בארגז החול, ראי בבקשה תגובתי שם. Hanay שיחה 08:51, 12 ביוני 2011 (IDT)
שלומית, העברתי את הערך למרחב הערכים. משתמש:Opa301, כתב על עצמו שהוא בא מתחום המוסיקה, אז את מוזמנת לאמץ אותו לחיקך Face-smile.svg. Hanay שיחה 18:20, 13 ביוני 2011 (IDT)
כתבת לו בדף המשץמש לא בדף השיחה. הצלחתי לבלבל אותך קריצה Hanay שיחה 22:16, 13 ביוני 2011 (IDT)

רסיסי חיים[עריכת קוד מקור]

שלום שלומית, ראי בבקשה דף שיחה:רסיסי חיים בפסקה העוסקת בתרגום שם הסרט. הכותב (החדש) מתייחס לכך בערך באמצע פסקת העלילה. כל הניתוח של הסרט הוא ללא מקורות (אולי מחקר מקורי), אבל אני כרגע מתייחס רק לנושא תרגום השם ולא לשאר הבעיות בערך. תודה.אודי - שיחה 23:00, 17 ביוני 2011 (IDT)

עניתי שם.שלומית קדם - שיחה 09:29, 18 ביוני 2011 (IDT)

מוזיקה קלאסית ישראלית[עריכת קוד מקור]

הי שלומית, עבדתי קצת על הערך. נוסף על הגהה, פיסוק, ניסוחים, תוספות/דיוק בפרטים, קישורים פנימיים נדרשים וניקוד שמות פחות מוכרים, הוספתי בקשות למראי מקום מדויקים: דבריו של דוד רוזוליו; לאחר המשפטים "היצירה הקאמרית השנייה שחיבר בן חיים בארץ ישראל", "הדרך אל המוזיקה המזרחית, שמשכה את כולם"; "המשוררת אלזה לסקר-שילר, בקנטטה "אלזה" משנת 1975"; ו-"לתאר באמצעים אלקטרוניים את ההתנגשות בין הרוחני לחומרי" (עמוד?). אביעדוסשיחה ט"ז בסיוון ה'תשע"א, 02:53, 18 ביוני 2011 (IDT)

הי אביעד, תודה על ההערות. ניסיתי להוסיף הערה עם מס' עמוד לציטוט של רוזוליו, אבל התוצאה איננה בדיוק מה שצריך. את יתר המקומות אשתדל למצוא ולציין בהמשך היום, אבל הבעיה היא, שבמאמר המקוון אין ציוני עמודים. הציטוט מופיע מיד בהתחלה, אבל את המקומות האחרים אינני יודעת איך לציין. אשתדל למצוא פיתרון. בכל אופן, אודה לך אם תארגן את ההערה כראוי - בעניינים טכניים יש לי שתי ידיים שמאליות. תודה ובוקר טוב, שלומית קדם - שיחה 08:51, 18 ביוני 2011 (IDT)

בוקר טוב,

ביצעתי שינוי טכני בערך, העברת כל הקישורים לסוף עם ראשי פרקים לכל פרק. בצורתו הנוכחית גם אני מצביע בעד ונראה לי שההתנגדות תפחת. ( אם כי עדיין יתכן שיש הצדקה לשאיפה לסקירה היסטורית-כרונולוגית במקום רשימה, תוך הכנסת השמות בהתאם ). הצבעתי בעד. איתן - שיחה 08:25, 18 ביוני 2011 (IDT)

בוקר טוב, איתן. תודה על העבודה הרבה. אני העדפתי את המתכונת הקודמת, אבל נקווה שזו תתקבל טוב יותר והקוראים יידעו איפה לחפש את הקישורים.שלומית קדם - שיחה 08:33, 18 ביוני 2011 (IDT)
לי יש נטייה להעביר לערך מורחב כל מה שגולש מעבר לגודל מסוים - זה מקל מאוד על קריאת הערך. מעבר לכך - שאפו על הערך. יפה מאוד. איתן - שיחה 09:04, 18 ביוני 2011 (IDT)

מוזיקה קלאסית ישראלית מומלץ[עריכת קוד מקור]

מזל טוב - הערך מוזיקה קלאסית ישראלית הומלץ! תוכלי לכתוב לו תקציר כאן? הערך יוצג בעמוד הראשי ב-15 עד 16 באוגוסט. תומר - שיחה 19:01, 24 ביוני 2011 (IDT)

ברכותי :) כל הכבוד Face-smile.svgOfekalefשיחההצטרפו למיזם המקורי!‏ 19:02, 24 ביוני 2011 (IDT)
ברכות. לפעמים שינויים קטנים עוזרים איתן - שיחה 19:09, 24 ביוני 2011 (IDT)
תודה, בשורה משמחת לכבוד שבת.Face-smile.svg ותודה לכל המצביעים בעד. מיד אכתוב את התקציר.שלומית קדם - שיחה 20:12, 24 ביוני 2011 (IDT)
ברכות :) אביעדוסשיחה כ"ג בסיוון ה'תשע"א, 20:18, 24 ביוני 2011 (IDT)
תודה, אביעד. לעזרתך היה ודאי חלק בדבר.שלומית קדם - שיחה 20:24, 24 ביוני 2011 (IDT)
כל הכבוד! Hanay שיחה 05:15, 25 ביוני 2011 (IDT)

ערכים מומלצים שכתבת[עריכת קוד מקור]

שכחת את פסטיבל ביירוית :) תומר - שיחה 01:21, 25 ביוני 2011 (IDT)

מה שנכון נכון... תודה על התזכורת.שלומית קדם - שיחה 09:12, 25 ביוני 2011 (IDT)

מיסה בסי מינור[עריכת קוד מקור]

הי שלומית, משתמש חדש ביטל עריכה של אנונימי, שקישרה את הערך בקישור חיצוני , בפרק הערות שוליים. האם תוכלי לבדוק האם הקישור החיצוני הזה מתאים לערך? אם כן, אז כדאי להחזירו בפרק קישורים חיצוניים כמובן. תודה Hanay שיחה 06:22, 25 ביוני 2011 (IDT)

בדקתי והחזרתי לפרק קישורים חיצוניים.שלומית קדם - שיחה 09:07, 25 ביוני 2011 (IDT)