משפחת סימפסון - דמויות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

להלן פירוט של מרבית הדמויות בסדרה "משפחת סימפסון". בנוסף לחמש הדמויות הראשיות בסדרה של משפחת סימפסון, הסדרה כוללת כמות גדולה יחסית של דמויות משנה בהם צוות עובדים, מורים, בני משפחה, חברים, סלבריטאים מקומיים וכו'. במקרים רבים יוצרי הסדרה ייעדו דמויות משנה רבות לצורך מופע חד פעמי בסדרה. אף על פי כן, חלק גדול מדמויות המשנה קיבלו במשך תפקידים נרחבים יותר לאורך הסדרה ולעתים אף פרקים אשר התמקדו בהם. לדברי היוצר מאט גריינינג, הסדרה שאבה את הרעיון למגוון הרחב של הדמויות מתוכנית המערכונים הקנדית "Second City Television".

חלק משמות הדמויות בסדרה נלקחו משמותיהם של אנשים ומקומות הקרובים אל יוצר הסדרה מאט גריינינג. הומר ומארג' הם שמות הוריו, וליסה ומגי הם שמות אחיותיו הקטנות. מאט מספר כי לא רצה לקרוא לילד במשפחה על שמו, ולכן קרא לו "בארט" ("Bart"), אנגרמה באנגלית של המילה "brat", שמשמעותה פרחח. לגריינינג יש גם אח ואחות גדולים, מארק ופטי. לא ברור אם שמה של אחותה של מארג' בסדרה, פטי, מבוסס על שמה של אחותו. בראיון משנת 1995 ציין גריינינג, כי "מארק הוא מקור ההשראה האמיתי לבארט". שם משפחתו של מפקח המשטרה ויגם הוא שם נעוריה של אימו של גריינינג. בנוסף, כמה מהדמויות בסדרה קרויות על שם רחובות בעיר מולדתו של גריינינג, פורטלנד שבמדינת אורגון: פלנדרס, לאבג'וי, פאוול, קירני וטרויליגר.

מגוון הדמויות שבסדרה

משפחת סימפסון[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • הומר ג'יי סימפסון (דן קסטלנטה) - אב המשפחה, עובד בתחנת הכוח הגרעינית של ספרינגפילד. לרוב נראה עצלן או חסר בינה. גס רוח, גרגרן, בעל משקל עודף, חסר סבלנות וסובלנות. מפורסם בצעקה "ד'או!" (במקור: "Doh!") שאותו הוא צועק כדי לבטא תסכול וכעס. הומר הוא איש זללן ושתיין, וידוע בעיקר בשל התמכרותו הרבה לדונאטס. הוא נולד בספרינגפילד ועבר ילדות קשה בה אביו התעלם ממנו והזניח אותו ואימו ברחה בעודו היה ילד. בתיכון הוא פגש את מארג' ובשלב כלשהו הם התחתנו. הומר ידוע גם בהיותו טיפש מוחלט, ולאורך הסדרה משפחתו וסביבתו סובלת בגלל זה. אחת מהתאוריות לטיפשותו של הומר היא בשל הפעמים הרבות שבו הוא נפצע בראש. תאוריה אחרת היא כי זה קרה מהתאונה כשהוא היה בתיכון, כאשר דחף עפרונות לאפיו שחלק ממשחק, ולאחר שהוציא את כולם, אחד עדיין נשאר תקובע במוח שלו. הומר נוהג לעתים קרובות להתחמק ממשפחתו בכך שהולך להשתכר בבר האהוב עליו, מו"ס. בנוסף, להומר יש שנאה גדולה כלפי אחיותיה של מארג', סלמה ופטי, וגם כך לאמא שלה. בנוסף, להומר יש שנאה עבה וטהורה כלפי השכן שלו, נד פלנדרז. הוא אוהב להציק ולהזיק לו בכול דרך אפשרית, ונוהג לשאול ממנו פריטים רבים כמו רהיטים ולא להחזיר אותם.
 • מארג'ורי מארג' סימפסון (ג'ולי קאוונר) - אם המשפחה ועקרת הבית. סבלנית ואכפתית במיוחד כלפי בני משפחתה. הייתה חכמה מאוד ותלמידה מצטיינת עד שהכירה את הומר. שיערה הכחול מתנשא לגובה רב. מארג' היא אחת מהדמויות היחידות בסדרה אשר חושבת תמיד בהיגיון ומנסה להיות כמה שיותר מוסרית. למרות שהיא סובלת קשות ממעלליו של הומר, מהשתייה המופרזת שלו, מעודף המשקל שלו ומטיפשותו היא עדיין נשארת איתו, אפילו שהיא שקלה לבגוד בו לפחות פעמיים בסדרה. מארג' הינה מתגאה מאוד בבתה המצטיינת ליסה, שלא כמו בארט, שבו היא מתביישת בגלוי.
 • בארתולומיו ג'ו-ג'ו "בארט" סימפסון (ננסי קארטרייט) - הבן הבכור במשפחה. מוכר כתלמיד פרוע וחצוף למדי שנוטה להסתבך בצרות. נוהג לגלוש על הסקייטבורד שלו ולשחק ברוגטקה שלו. בארט ידוע כילד מאוד מאוד פרוע, אשר נוהג לבצע מתיחות ותעלולים כול הזמן. ישנם פעמים בהם הוא מבצע תעלולים ממש גדולים, כמו נסיעה ל טרקטור במסדרונות בית הספר, הצפת אולם הספורט, פיצוץ מכוניתו של המנהל ועוד הרבה מתיחות אחרות. בארט הוא גם ילד מאוד גרוע בלימודים, הוא מקבל נכשלים רצוף, ואינו בדיוק חביב המורים. חברו הטוב ביותר של בארט הוא מילהאוס, אותו הוא נוהג לנצל ולהתעלל. בארט הוא מעריץ מושבע של "קראסטי הליצן", ובמהלך הסדרה האובססיה שלו כלפיו גדלה וגדלה.
 • מרי אליזבת "ליסה" סימפסון (ירדלי סמית') - הבת המחוננת של המשפחה. מגלה פעמים רבות טוב לב. עונדת תמיד מחרוזת פנינים לצווארה ומנגנת בסקסופון. ליסה היא תלמידה מצטיינת וחכמה אשר מצליחה בלימודים ומקבלת ציונים גבוהים. למעשה, ליסה היא מקור ההכנסה העיקרי של בית הספר, ובשל ככה היא נוהגת לקבל טיפוח וקיפוח ממשוך מצד המורים. לעומת זאת, חיי החברה שלה הם אסון מוחלט. אין לה חברים והיא אינה מקובלת בבית הספר בכלל. כמו מארג', ליסה היא גם אחת מהדמויות היחידות בסדרה אשר תמיד מוסרית וצודקת. ליסה היא צמחונית הדוקה, ופעילה גדולה מאוד בתנועות דמוקרטיות ובתנועות צדקה.
 • מרגרט "מגי" סימפסון - תינוקת, וגם הבת הצעירה במשפחה. למעט מקרים חריגים היא איננה מדברת. מסתובבת תמיד עם מוצץ אדום בפיה. פעמים רבות בסדרה היא מפגינה התנהגות של בנאדם מבוגר. בעונה ה-6 של הסדרה היא ירתה עם אקדח במר ברנז, כאשר ניסה לקחת ממנה ממתק. בנוסף, ישנם פעמים שבהם היא נמצאת במצבים שדומים לאלה של מבוגרים, כגון נהיגה בשכרות, לקיחת שוחד, שימוש בסמים ועוד. בדרך כלל רואים אותה בסדרה כשהיא בידיה של מארג'. למגי יש אויב מושבע בשם ג'רלד שמשון, אשר נולד באותו יום אשר היא נולדה, אך בבית החולים היה חיתוול אחד, אשר ניתן למגי. כתוצאה מכך הוא קילב שקית קניות כחיתול, אשר גרמה לו לפריחה נוראית אשר נמשכת עד היום. הוא ממאשים את מגי בכך וניסה פעמים רבות להתנקם בה.

חיות המחמד של המשפחה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • "העוזר הקטן של סנטה" (פרנק ולקר, דן קסטלנטה) - כלבם של המשפחה, שאומץ אחרי שהפסיד במרוץ כלבים עליו הימר הומר, בפרק הראשון של הסדרה. ידוע ככלב פרוע וחסר בינה. מאוהב בסנואובול 2.
 • סנובול 2 - חתולתם של הסימפסונים שמחליפה את סנובול הראשון לאחר שמת לפני תחילת הסדרה (סנובול באנגלית- כדור שלג). באחת מהעונות היותר מאוחרות סנואובול 2 נדרסה על ידי מכונית והוחלפה בסנואובול 3, אשר מתה גם, וכך גם המחליפה שלה סנואובול 4. לאחר שליסה קנתה את סנואובול 5, החליטה לקרוא לו סנואובול 2, ולהעמיד פנים שהוא מעולם לא מת.

המשפחה המורחבת[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אברהם ג'יי סימפסון (דן קסטלנטה) - אביו של הומר. מכונה "אייב" או "סבא". קשיש סנילי, רגזן ונוסטלגי המתגורר בבית האבות העירוני. לעתים קרובות המשפחה הקרובה אליו נוטה להתעלם ממנו. לאייב יש עבר מאוד קשה, אשר כולל השתתפות במלחמות רבות. בילדותו של הומר הוא הזניח אותו ואינו טיפל בו כמו שצריך, אפילו אחרי שאשתו מונה עזבה אותו, לאייב יש 2 בנים - הומר סימפסון, והרברט פאול. יש לו מספר רומנים חוץ מנישואיו למונה סימפסון.
 • מונה ג'יי סימפסון (גלן קלוז) - אמו של הומר. רק בעונה השביעית גילו בני המשפחה שהיא עדיין בחיים ובמנוסה מהחוק, ולא מתה כפי שטען אייב. מתה לקראת סוף העונה התשע-עשרה. כאשר הומר היה ילד, מונה נטשה אותו עם אביו לטובת החזון שלה להפוך את העולם למקום טוב יותר.
 • הרברט פאוול (דני דה-ויטו) - בנו של אברהם ואחיו של הומר סימפסון. נולד כתוצאה מסטוץ של אברהם ואישת קרנבל. בעונה 2 הומר גילה עליו לראשונה.
 • אבי סימפסון (דן קסטלנטה) - הבת של אברהם סימפסון ואחותו של הרברט והומר, מתגוררת באנגליה. גם היא נולדה מסטוץ שאברהם קיים עם אישה בריטית.
 • אינגריד ג'קלין "ג'קי" לי בובייה (ג'ולי קאוונר) - אימה של מארג'.
 • קלאנסי בובייה (הארי שירר) - אביה המנוח של מארג'.
 • גלאדיס גארני - דודתה של מארג'. אחותה של ג'קי בובייה.
 • סלמה בובייה טרייויילגר האץ מקלו'ר דיסקוטק סימפסון ד'אמיקו (ג'ולי קאוונר) - אחותה של מארג' ואחות תאומה של פאטי. כל כמה עונות מנסה להתחתן. בעליה לשעבר הם סיידשואו בוב (עונה שלישית), ליונל האץ, דיסקו סטו (בעונה ה-13) טרוי מקלור (עונה 7), וטוני השמן (עונה 22). יצאה גם עם אברהם ג'י סימפסון למהלך פרק אחד בעונה ה-18, ובסוף הפרק נפרדה ממנו.
 • פטרישיה "פאטי" בובייה (ג'ולי קאוונר) - אחותה של מארג' ואחות תאומה של סלמה. יצאה מהארון בעונה ה-16. מעשנת כבדה כמו אחותה, תמיד עם סיגריה ביד. שתי אחיותיה של מארג' סימפסון מדובבות על ידי ג'ולי קאבנר, שטוענת כי קולן הצרוד אמור להיות כזה ש"שואב מכל דבר את החיים". הן עובדות ביחד במשרד הרישוי של ספרינגפילד וידועות בשל היותן אנטיפטיות ומרירות.
 • לינג בובייה - הבת המאומצת של סלמה בובייה. ילידת סין.

אילן היוחסין של משפחת סימפסון[עריכת קוד מקור | עריכה]

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אברהם ג'יי סימפסון
 
מונה ג'יי סימפסון
 
 
 
 
 
אינגריד ג'קלין "ג'קי" לי בובייה
 
קלאנסי בובייה
 
גלאדיס בובייה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הרברט פאוול
 
אבי סימפסון
 
הומר סימפסון
 
מארג'ורי "מארג'" בובייה
 
סלמה בובייה טרייויילגר סקינר האץ סטו מק'לור ג'י סימפסון
 
פטרישיה "פאטי" בובייה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
בארתולומיו ג'ו-ג'ו "בארט" סימפסון
 
מרי אליזבת "ליסה" סימפסון
 
מרגרט "מגי" סימפסון
 
לינג בובייה


משפחות נוספות[עריכת קוד מקור | עריכה]

משפחת פלנדרס[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • נד פלנדרז (הארי שירר) - נולד בניו יורק בשנת 1941 (למרות שלפי פרקים מאוחרים יותר, הוא נולד ב-1934) בשם נדווארד פלנדרז. בהיותו צעיר עבר לספרינגפילד יחד עם אביו, שם נודע כילד מופרע ובעייתי. לאחר טיפול של ענישה גופנית שארך כשנה, הפך נד הצעיר לילד מחונך ומנומס. בבגרותו התחתן עם מוד ונולדו ילדיהם רוד וטוד. מוד נהרגה לאחר כמה עונות. פלנדרז פגש את הסימפסונים בחג המולד בו עבר לבית בסמוך. מאז הוא שנוא על הומר. עד העונה השלישית נד עבד במשרדים שונים, אך שאף לעסק עצמאי. עקב כך, הוא פתח בקניון שבעיר חנות בה נמכרים מוצרים לאיטרים. העסק לא זכה להצלחה מיידית, אולם בעקבות פרסום, ובשל העובדה שרבים התושבים השמאליים בעיר, לאורך השנים צבר המקום קהל קונים. במהלך עונה 20, נד מנסה לגרש את הסימפסונים מהבית שלהם.
 • מוד פלנדרז (מגי רוזוול) - אשתו המנוחה של נד פלנדרז. בעונה 11 הומר בטעות גורם למותה, אך חוזרת לפרקים אחדים לאחר מותה (פרקים בעונה ה-22-ליל כל הקדושים-נשואה לשטן ובפרק המראה את העתיד, שקורה כעבור שלושים שנה נשואה שוב לנד, בתור רוח המנסה להפציר בנד שאלוהים לא קיים, ללא כל הצלחה).
 • רוד פלנדרז (ננסי קארטרייט) - הבן הבכור של נד פלנדרז. בעל אופי ילדותי ובכייני. מכור למשחקי מחשב דתיים.
 • טוד פלנדרז (פמלה היידן) - הבן הצעיר של נד פלנדרז. גם הוא בעל אופי ואישיות כמו רוד.

משפחת ואן האוטן[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • מילהאוס ואן האוטן (פמלה היידן) - חברו הטוב ביותר של בארט. חנון, בעל רגשי נחיתות ודימוי עצמי נמוך. מאוהב בליסה. בפרק המראה מה קורה בעוד 30 שנה, הוא משיג את מבוקשו והתחתן עם ליסה.
 • קירק ואן האוטן (האנק עזריה) - אביו של מילהאוס, גרושהּ של לואן. לאחר שהתגרש ממנה חייו התדרדרו.
 • לואן ואן האוטן (מגי רוזוול), אימו של מילהאוס. גרושתו של קירק. ילידת שלביוויל.
 • נהנה ואן האוטן - סבתו של מילהאוס אשר מתגוררת באיטליה. היא איטלקיה ולימדה בעבר את מילהאוס איטלקית.

משפחת נהספימפטלון[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אפו נהספימפטלון (האנק עזריה) - (באנגלית: Apu Nahasapeemapetilon) הוא דמות בסדרת טלוויזיה המצוירת האמריקנית "משפחת סימפסון". הוא מדובב על ידי השחקן האנק עזריה. אפו הנו מהגר הודי בעל חנות המכולת הפופולרית Kwik-E-Mart והוא חבר קרוב של הומר סימפסון. אפו הוא מהגר מהודו שהפך לאזרח אמריקני. בעל תואר שלישי (Ph.D) במדעי המחשב. הוא למד במכון הטכני של קולקטה ובהמשך קיבל את הדוקטורט שלו במכון הטכנולוגי של ספרינגפילד. אפו החל לעבוד בחנות המכולת Kwik-E-Mart בשנותיו בקולג' על מנת שיוכל לשלם את ההלוואות שלקח לצורך לימודיו, אף על פי כן הוא החליט להמשיך לעבוד בחנות המכולת. אפו הוא טבעוני הדוק ומעריץ גדול של ספורט הקריקט.
 • מאנג'ולה נהספימפטלון (מקניל צמה) - אשתו של אפו.
 • אנופ, אומה, נאבנדו, פונאם, פרייה, סאנדיפ, סאשי וגית - שמונה הילדים של אפו.
 • סאנג'י נהספימפטלון - אחיו של אפו. השותף של אפו בחנות המכולת.

משפחת לאבג'וי[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • האב טימותי לאבג'וי (הארי שירר) - הכומר בכנסייה של הסימפסונים, למרות שהוא כומר אפשר לראות בסדרה כי נד פלנדרז הינו יותר רציני לדת ממנו.
 • הלן לאבג'וי (מארסיה מיצמן גאבן) - אשתו של טימותי. ידועה בתכונתה לרכל על כולם. בינה ולבין מארג' ישנם סכסוכים רבים.
 • ג'סיקה לאבג'וי (ננסי קארטרייט) - בתו של טימותי. חברה לשעבר של בארט. באחד הפרקים התגלה כי היא אינה "הילדה הטובה" שכולם חושבים שהיא אלה שובבה ומרושעת.
 • סבא לאבג'וי - אביו של טימותי.

משפחת מאנץ[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • נלסון מאנץ (ננסי קארטרייט) - הבריון של הכיתה של בארט, עני. ידוע בקריאה "הא-הא!" כאשר הוא צוחק על אחרים.
 • מר מאנץ - אביו של נלסון. מאמן כדורגל לשעבר בבית הספר. כאשר נלסון היה קטן הוא יצא מהבית לקנות סיגריות ואף פעם לא חזר.
 • גברת מאנץ (טרס מק'ניל) - אימו של נלסון. מלצרית לשעבר ב-Hooters. חולמת להיות שחקנית הוליוודית (ע"פ עונה 17). נוהגת ללבוש לבוש חושפני. כיום עובדת במועדון חשפניות.

משפחת ספאקלר[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • קליטוס דלרוי ספאקלר (האנק עזריה) - דרומי חסר בינה. "רד-נק" טיפוסי. נשוי לאחותו ברנדין ואבא ל-42 ילדים. ידוע בהתמכרותו ל"מונשיין", אלכוהול לא חוקי.
 • ברנדין דלרוי ספאקלר (האנק עזריה) - אחותו ואשתו של קליטוס. מעשנת כבד. לרוב נראת בסדרה כאשר היא בהיריון.
 • גאמי סו, טיפאני, אנדי, גורדון, ליזי, ג'קסון, הת'ר, קודי, דילן, דרמוט, ג'ורדן, טיילור, בריטני, ווסלי, רומר, סקוט, קאסידי, זואי, קלואי, מקס, האנטר, רובלה סקאביס, קנדאל, קייתלין, נוח, סאשה, מורגן, קיירה, איאן, לורן, קיו-ברט, קונדוליסה מארי, פיל, בירת'דיי, קריסטל מת', דוביה, אינססט, אינטרנשיונל הרבסטר, ג'יטני, ויטני, מרי, סטאבד אין ג'ייל - ילדיהם של קליטוס וברנדין.

משפחת פאוורס[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • רות פאוורס (פמלה היידן) - אישה גרושה שגרה בשכנות למשפחת סימפסון. ידידה טובה של מארג'.
 • לורה פאוורס (שרה גילברט) - בתה המתבגרת של רות. הייתה הבייביסיטר של בארט וליסה כמה פעמים. אהבתו הראשונה של בארט.

העובדים בתחנת הכח הגרעינית של ספרינגפילד[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • צ'ארלס מונטגומרי ברנז - (באנגלית: Charles Montgomery Burns; מכונה מר ברנז או "מונטי") הוא דמות בדיונית בסדרת הטלוויזיה האמריקנית המצוירת משפחת סימפסון. דמותו מבוססת על פרד אולסון ודמותו מדובבת על ידי השחקן הארי שירר. מר ברנז הוא האדם העשיר ביותר בעיר ספרינגפילד, והוא בעליה של תחנת הכוח הגרעינית בעיר, בה עובד בין השאר גם הומר סימפסון. מר ברנז הינו נבל מרושע, שטני וקמצן אשר מעביד את הפועלים שלו בתנאים לא טובים. מר ברנז הינו איש מאוד זקן, ומבלי הטיפולים הרפואיים והיקרים שהוא עובר יום יום, הוא כבר היה מת. כמה פעמים בסדרה מר ברנז טען כי גילו הוא מספר בעל ארבע ספרות.
 • ויילון ג'יי סמית'רס הבן (הארי שירר) - סגנו של מר ברנז. הומוסקסואל בארון שכנראה מאוהב בברנז.
 • לני לאונרד (הארי שירר) - (אנגלית: Lenford "Lenny" Leonard) הוא דמות בסדרת הטלוויזיה המצוירת משפחת סימפסון. את קולו המצונן-קמעא מדבב הארי שירר. לני עובד ביחד עם הומר סימפסון במפעל הכוח הגרעיני של ספרינגפילד והוא מתאונן רבות על נטייתם של חפצים להיכנס לתוך עיניו. לני הוא בעל תואר שני בפיזיקה גרעינית, אולם הוא מוצג כאיש פשוט ונאיבי. חברו הטוב הוא קארל קארלסון. לני הוא גיבור מלחמה ובודהיסט, אם כי הוא נראה בכנסייה השכונתית פעמים רבות (בין השאר בפרק "חדוות הכת", שבו עזבו כמעט כל תושבי ספרינגפילד את הכנסייה כדי להצטרף לכת מסתורית), מה שמעיד שייתכן שהוא נוצרי.
 • קארל קארלסון (האנק עזריה) - חבר לעבודה ולפאב של הומר. ידידו של לני.
 • מינדי סימונס (מישל פייפר) - אחת מהעובדות בתחנה. בעלת תחביבים משותפים עם הומר.
 • פרמק גריימס - איש עצבני וכועס אשר עובד בתחנה הגרעינית. אויב גדול של הומר. באחת העונות הוא איבד את שפיותו בגלל הומר ואחז בכבלי חשמל ראשיים, מה שגרם למותו.

בית הספר היסודי של ספרינגפילד[עריכת קוד מקור | עריכה]

ההנהלה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • המפקח צ'אלמרס (האנק עזריה) - מפקח בית הספר היסודי בספרינגפילד. פעם אחת אמר לסימור שהוא "מפקח על 17 בתי ספר, אבל אני תמיד איכשהו מוצא את עצמי מדבר איתך על אחד מילדי סימפסון".
 • ליאופולד (האנק עזריה), סגנו של צ'אלמרס.
 • מיירה - מזכירתו של המנהל סקינר.

משפחת סקינר[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • סימור סקינר (הארי שירר) - מנהל בית הספר היסודי בספרינגפילד. זוכה ליחס מזלזל מצד תלמידי וסגל בית הספר על אף ניסיונו להציג את עצמו כדמות סמכותית וכמודל לחיקוי ועל אף ניסיונותיו הנואשים להשיג מימון נוסף לבית הספר חסר ההישגים אותו הוא מנהל. חי עם אימו השתלטנית, שנוטה להתייחס אליו כאל ילד קטן. בוגר מלחמת וייטנאם וסובל מטראומה מתקופה זו.
 • אגנס סקינר (טרס מק'ניל) - אימו של סימור. אישה עצבנית וחסרת סבלנות אשר נותת להעביד את בנה. היא וסימור עדיין גרים באותו בית ואפילו ישנים באותה מיטה.
 • שלדון סקינר - אביו המנוח של סימור.

מורים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • עדנה קרבאפלאנגלית: Edna Krabappel) הנה דמות בדיונית מתוך תוכנית האנימציה משפחת סימפסון, שדובבה על ידי מרשה וואלאס. היא מורת כיתה ד' בבית הספר היסודי בספרינגפילד. קראבאפל היא הדמות היחידה שוואלאס דבבה באופן קבוע. קרבאפל למדה לתואר מוסמך באוניברסיטת ברין מאוור קולג', אך לצערה עברה ללמד במערכת החינוך הציבורי בספרינגפילד. בפרק "The Seemingly Never-Ending Story", התגלה שהיא הייתה בעברה אשה אופטימית מאוד, שרצתה בכל ליבה לעזור לאנשים במצוקה. נדמה שלאחר שנות תסכול בבית הודות ללימוד בבית הספר היסודי, ובארט סימפסון במיוחד, השתנתה אישיותה. ישנו חוסר עקביות בנוגע למקורותיה של עדנה. בפרקים מסוימים נאמר שהיא הגיעה לספרינגפילד על מנת ללמד בה, אך בפרק אחר ניתן לראות אותה בשנות נעוריה בתיכון של ספרינגפילד. קרבאפל מעשנת כבדה, במיוחד בשעות הלימודים. בפרק "Bart Gets a 'Z'", היא מפוטרת מבית הספר על שכרות (אותה גרם בארט לאחר שהוסיף אלכוהול לכוס הקפה שלה), והחליטה לפתוח חנות למאפינס. היא מאוחר יותר הוחזרה לעבודה לאחר שגם המורה המחליף הפך לשיכור. ב-25 באוקטובר 2013 נפטרה מדבבת הדמות, מרשה וואלאס, ולאור זאת, נאלצו המפיקים להוציא את דמותה של קרבאפל מהסדרה. בפרק השלישי בעונה ה-25 כתב בארט בפתיח כעונש על הלוח "אנחנו מתגעגעים אלייך גברת ק." בפנים עצובות ואף הפרק עצמו הוקדש לזכרה. בפרק האחרון באותה עונה, חולם עליה נד פלנדרס ובתום החלום, אומר שהוא מתגעגע אליה. נלסון מאנץ, אשר נקלע למקום במקרה, מודה שגם הוא מתגעגע אליה‏[1].
 • אליזבת' הובר (מגי רוזוול, מרשה מיצמן גייבן) - מורתה של ליסה. ידועה בשל שתיינית גדולה.
 • דיואי לונג - המורה למוזיקה. הומוסקסואל עצבני וחסר סבלנות.

אנשי צוות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • "אב הבית" וילי (דן קסטלנטה) - השרת של הבית ספר. סקוטי ג'ינג'י חם-מזג בעל מבטא סקוטי כבד. בפרק אחד מתגלה שהיה פעם מאמן שחייה בבית הספר, אך הפך לשרת לאחר שמתחו את סימור בגלל בריכת השחייה. גר במחסן של הבית ספר. בעבר ווילי היה דוקטור, אך כאשר היגר לארצות הברית הממשלה שינתה את עבודתו לשרת.
 • אוטו מאן (הארי שירר) - (נולד ב-18 בינואר 1963) הוא דמות בדיונית בסדרת הטלוויזיה המצוירת האמריקנית משפחת סימפסון. אוטו מאן הוא נהג האוטובוס של בית הספר היסודי המחזיק בשיא של 15 תאונות, כולן ללא נפגעים. מלבד נהיגה באוטובוס הוא משמש כנהג של מכונית תרומות הדם, נהג הטיולים של הקשישים ומפעיל הבריכה הניידת של ספרינגפילד. מאן נוטה להסתבך עם החוק, אך עם הילדים הוא מוצא שפה משותפת ומסתדר איתם היטב. בעונות הראשונות מאן נהג ללא רישיון, עד שהתאומות בובייה (שעובדות במשרד התחבורה) דאגו לו לרישיון. הוא נוהג להסתובב כל היום עם הווקמן שלו ולשמוע שירים, הוא אוהב שירי רוק ורוק כבד והוא מעריץ את מטאליקה. אוטו הוא נרקומן.
 • דוריס - אחות בית הספר והטבחית במזנון של בית הספר.

התלמידים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • ג'ימבו ג'ונס (פמלה היידן) - אחד מהבריונים בבית הספר היסודי של ספרינגפילד. נער פרחח, אלים, מרושע ועצבני. נשאר כיתה פעמים רבות וכיום הוא בן 19 אך עדיין בכיתה ה'. אימו עוסקת בזנות.
 • דולף (טרס מקניל) - אחד מהבריונים בבית הספר היסודי, יהודי, נוהג להסתובב עם ג'ימבו וקרני וכמעט שלא נראה בסדרה בלעדיהם. בן 14.
 • קירני (ננסי קארטרייט) - אחד מהבריונים של בית הספר היסודי, נשאר כיתה הרבה פעמים. לא ידוע מה הגיל שלו, אך ידוע כי יש לו כבר ילד.
 • שרי וטרי (ראסי טיילור) - אחיות תאומות הלומדות בכיתתו של בארט. אביהן הוא עובד בכיר בתחנת הכוח הגרעינית (נראה בסדרה רק פעם אחת, בפרק השני).
 • מרטין פרינס - חנון בכיתה של בארט, חכם ואינטליגנטי בעל ציונים גבוהים. הקורבן העיקרי לבריונות של ג'ימבו, קרני ודולף.
 • ראלף וויגאם - ילד מאותגר שכלית אשר לומד בכיתה של ליסה. בנו של מפקד המשטרה, קלנסי וויגאם.
 • ג'ייני פאוול - החברה הטובה ביותר של ליסה.
 • אליסון טיילור - חברתה של ליסה.
 • לואיס - חברו של בארט.
 • ריצ'רד - חברו של בארט.
 • אוטר - ילד גרמני אשר הגיע במסגרת חילופי תלמידים. אכלן גדול ואחד מהקורבנות העיקריים של בריוני בית הספר.
 • וונדל - ילד חיוור אשר נוהג להקיא לעתים קרובות.
 • אטבייס - חנון בבית הספר היסודי.
 • שונה - נערה בן 19. פקאצה מעשנת וחברה לשעבר של ג'ימבו ג'ונס. נערה מינית ואירוטית אשר נוהגת לגנוב מחנויות. באחת העונות יצאה בעבר עם בארט.

משטרת ספרינגפילד[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • לו (האנק עזריה) - קצין משטרה.
 • אדי (הארי שירר) - שוטר. מדבר לעתים רחוקות בסדרה.
 • צ'יף קלאנסי וויגאם (האנק עזריה) - מפקד המשטרה. חסר בינה, בעל עודף משקל ועצלן. בעלה של שרה. בדרך כלל מלווים אותו השוטרים לו (האנק עזריה) ואדי (הארי שירר). וויגאם הינו שוטר מפוקפק אשר נוהג לקחת שחדים ולהתעלם מפשעים כדי שלא יצתרך להתאמץ.

הבר של מו[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • מו סיזלאק (האנק עזריה) - (באנגלית: Moe Szyslak) הוא דמות בדיונית מסדרת הטלוויזיה "משפחת סימפסון". מו הוא הברמן והבעלים של "הטברנה של מו", בר המשקאות של ספרינגפילד. מו הוא אדם אלים בעל אישיות מעורפלת, עבר פלילי ונטיות אובדניות (כולל ניסיונות התאבדות רבים). מו הוא יתום, ואת זעמו על היתמות הוציא בעבר בכנופיית "הפרחחים הקטנים", אליה השתייך עד שגורש בעקבות הרג אחד מחברי הכנופיה. היתמות שלו כמעט ולא מוזכרת בסדרה. אופיו של מו אובדני והוא אף ניסה להתאבד מספר פעמים. מוצגות התפרצויות זעם רבות שלו, אלימות מצידו, התנהגות כפייתית, מרמור וחמדנות. הוא חוטא אף בהתנהגויות פליליות: הטרדה מינית של נשים, מסחר בפנדות וחיות בסכנת הכחדה, הימור בתחרויות איגרוף ועוד. בנוסף, בבר שלו הוא מארח אירועי רולטות רוסיות ומסתיר מהגר הולנדי לא-חוקי. תחת המעטפת האלימה מסתיר מו לב זהב, שנגלה מעט בעקבות העצות שהוא נותן ללקוחותיו הנאמנים בבר. יש לו חתול בשם מר פיק, אליו הוא קרוב מאוד. מו הציל מספר פעמים את מגי סימפסון. הוא עוסק גם בפעולות צדקה בדרום אמריקה ובאפריקה, כאשר הוא מספק ציוד רפואי לנפגעי שיטפונות ושריפות. למו ידע רב במכונאות רכב ובמחול. מו מאוהב במארג' וניסה להתחיל איתה כמה פעמים בסדרה, אך ללא הצלחה.
 • ברני גאמבל (דן קסטלנטה) - אלכוהוליסט. נחשב לאחד מחברי הילדות הטובים ביותר של הומר. חסר בינה ולרוב נראה בבר של מו.
 • סאם
 • לארי

חברי ממשל[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • ראש העיר ג'ו דיאמונד קווימבי (דן קסטלנטה) - ראש עיריית ספרינגפילד המושחת והנהנתן. בוגד באשתו עם מיס ספרינגפילד. קולו מבוסס על קולו של ג'ון קנדי. קווימבי הינו ראש עיר מפוקפק אשר לוקח שחדים, עושה עסקאות עם אנשי מאפיה ומעלים כספים.
 • מרתה קווימבי - אשתו של קווימבי.
 • השופט רוי סניידר - שופט ותיק.
 • השופט קונסטנץ הארם - שופט חסר רחמים.
 • ליונל האץ (פיל הארטמן) - עורך הדין הכושל של הסימפסונים. ידוע כנוכל. אחד משמותיו הרבים הוא מיגל סנצ'ז. הדמות חדלה מלהופיע לאחר שהמדובב, הארטמן, נרצח על ידי גרושתו.

עבריינים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • סנייק ג'יילבירד (האנק עזריה) - העבריין השכונתי. אסיר. תרגום שמו לעברית הוא- נחש ציפור-כלא. נוהג לעתים קרובות לשדוד את המכולת "קוויקי מארט".
 • "סייד שואו בוב", רוברט טרוויליגר (קלסי גרמר) - שולייתו לשעבר של קראסטי הליצן, שהפך לפושע ולאויבו הגדול ביותר של בארט משום שהוא האשים אותו שהוא הפליל את קראסטי על שוד מזוין. נכלא מספר פעמים בשל ניסיונות חוזרים ונשנים לרצוח את בארט סימפסון. התמנה לראשות העיר בעבר. הופיע יותר מ-10 פעמים בהם ניסה לרצוח את בארט, אך ב-ארבע פעמים ב-5 העונות הראשונות היו לו מטרות אחרות- הפללת קראסטי, רציחת סלמה, זיוף בחירות והפלת הטלוויזיה.

המאפיה של ספרינגפילד[עריכת קוד מקור | עריכה]

דון ויטוריו ד'אמיקו (האנק עזריה) - הסנדק של המאפיה של ספרינגפילד.

 • מריון אנת'וני "טוני השמן" ד'אמיקו (ג'ו מנטנה) - סנדק המאפיה האיטלקית בספרינגפילד. חולם על אשתו שמתה, מת בעונה ה-25 ונקבר לצד אשתו. בפרק שהומר הצטרף למאפיה, אך הוחלף על ידי בן דודו "פיט טוני", אשר שינה את שמו ל"טוני השמן", פיתח בעיות אכילה והפך לגרסה מדויקת של טוני השמן.
 • מייקל - בנו של "טוני השמן". חולם להיות טבח.
 • לגס, לואי, ג'ואי - הבריונים של "טוני השמן".
 • ג'וני טייט ליפס - אחד הבריונים של "טוני השמן". תמיד שותק.

כוכבי קולנוע וטלוויזיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • טרוי מקלור (פיל הארטמן) - מנחה כל תוכניות ההסברה בסדרה, בהם "המדריך של פאזי הארנב לאתם-יודעים-מה".
 • רייניר וולפקאסל (הארי שירר) - שחקן קולנוע דמוי שוורצנגר, אשר משחק בסדרת סרטי אקשן בה הוא מגלם שוטר בשם מק'ביין, כפרודיה על מקליין.
 • קנט ברוקמן (הארי שירר) - מגיש הטלוויזיה היחיד בספרינגפילד. מגיש את התוכנית "עין על ספרינגפילד", ואת חדשות הערב המקומיות. קנט הוא איש מאוד זקן, אך עם כול הניתוחים הפלסטיים שהוא עובר, הוא נראה הרבה יותר צעיר.
 • סטפאני ברוקמן (פמלה היידן) - אשתו של קנט. מגישת תחזית מזג האוויר.
 • ארני פי - כתב תנועה ממורמר אשר שונא את קנט ברוקמן.
 • "איש הדבורה" (האנק עזריה) - שחקן דרום-אמריקאי המופיע במגוון תוכניות דוברות ספרדית.
 • בוברלה (טרס מקניל) - מגישת סדרת אימה. גותית בעלת חזה גדול.
 • לורלין לאמפקין (דוריס גרו) - זמרת קאנטרי. אביה נטש אותה בילדותה. ניסתה כמה פעמים להתחיל עם הומר ללא הצלחה.

תוכנית הטלוויזיה של קראסטי הליצן[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • הרשל שמויקל פנחס ירוחם קראסטופסקיאנגלית: Herschel Shmoikel Pinchas Yerucham Krustofski) המוכר כקראסטי הליצן (Krusty the Clown) הוא דמות בסדרת הטלוויזיה המצוירת האמריקנית "משפחת סימפסון". הוא מדובב על ידי השחקן דן קסטלנטה. קראסטי מנחה תוכנית ילדים אשר אהובה על בארט וליסה, שם הוא מציג בדיחות ומתיחות וסדרת אנימציה קצרה ומצחיקה בשם "המופע של איצ'י וסקראצ'י". קראסטי לפעמים נתפס כציני, מותש ומעשן כבד אשר מביך את עצמו בעסקי השעשועים. הוא הפך לדמות הכי מפורסמת ב"משפחת סימפסון" שלא שייכת למשפחה עצמה. קראסטי נוצר על ידי היוצר מאט גריינינג. קראסטי מבוסס על ראסטי ניילס, ליצן טלוויזיוני מעיירת הולדתו של גריינינג.‏[2] קראסטי הליצן נולד בתור "הרשל שמויקל פנחס ירוחם קראסטופסקי" בצד המזרחי והנמוך של ספרינגפילד והוא הבן של היימן קראסטופסקי. היימן לא רצה שקראסטי יגשים את חלומו להיות ליצן והדחיק בקראסטי שילמד יהדות אולם קראסטי ביצע בדיחות סלאפסטיק מאחורי גבו של אביו. יום אחד כאשר הופיע בתור ליצן שישיבה של רבים, נחשף קראסטי על ידי אביו ועזב את העיירה שלו שנים רבות לאחר מכן קראסטי ואביו התפייסו תודות לבארט וליסה.
 • "סייד שואו מל" (דן קסטלנטה) - החליף את "סייד שואו בוב" כשוליה של קראסטי הליצן. בעל עצם בשיערו ומדבר במבטא בריטי מובהק. נוהג לנגן בשרוקית שלו בתוכנית של קראסטי. ידוע במי שצועק את דעת הקהל בהמון זועם ובכלל.
 • איצ'י וסקראצ'י - או גירוד ועקצוץאנגלית: Itchy & Scratchy) הם דמויות בסדרת הטלוויזיה המצוירת האמריקנית "משפחת סימפסון". איצ'י וסקראצ'י הנם חתול ועכבר אנתרופומורפיים שמככבים בסרטוני אנימציה קצרים, אשר מכונים "The Itchy & Scratchy Show", משודרים במהלך תוכניתו של קראסטי הליצן והנם פופולריים במיוחד בקרב ילדי העיירה הבדיונית ספרינגפילד ובמיוחד בקרב בארט וליסה סימפסון. הסרטונים של איצ'י וסקראצ'י מהווים פרודיה על תוכנית הטלוויזיה טום וג'רי של רשת הטלוויזיה MGM ועל האלימות הרבה אליה נחשפים הילדים בטלוויזיה במסווה של תוכניות לילדים (על מנת להדגיש זאת הסרטונים של איצ'י וסקראצ'י מכילים כמות מוגזמת בהרבה של הומור שחור, אלימות ודם). הצמד הופיע לראשונה עוד בסרטונים הקצרים של משפחת סימפסון ששודרו לפני שהסדרה עלתה לשידור, במהלך תוכניתה של טרייסי אולמן, בפרק בשם "The Bart Simpson Show" אשר שודר לראשונה ב-20 בנובמבר 1988. ההופעה הראשונה שלהם בסדרה עצמה הייתה בפרק הרביעי של העונה הראשונה בשם "There's No Disgrace Like Home" אשר שודר לראשונה ב-28 בינואר 1990. איצ'י מדובב על ידי דן קסטלנטה וסקראצ'י מדובב על ידי הארי שירר.
 • פוצ'י (דן קסטלנטה) - כלב מצויר אותו מדבב הומר לאורך הסדרה. בשלב כלשהו דמותו הופסקה להיות משודרת בסדרה.
 • הנסיכה פנלופה (אן האת'וויי) - שחקנית המשחקת דמות של נסיכה בעונה 10. נוהגת לגנוב לקראסטי את ההצגה ולהפוך את התוכנית לתוכנית שחביבה רק על בנות. בפרק הראשון שבו הופיעה היא וקראסטי עמדו להתחתן, נודע לה על עברו המפוקפק והנשים הרבות שזרק. לאחר מכן קראסטי נטש אותה בחופה בטענה שהוא לא ראוי לה.

רופאים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • ד"ר ניק ריביירה (האנק עזריה) - מנתח רשלן ולא חוקי. למד בקולג' לרפואה בהוליווד אך עשה זאת רק כדי שיוכל להשיג מרשמים לסמים. ידוע בקריאה שלו "הי כולם" (אנגלית: Hey everybody!)
 • ד"ר מרווין מונרו (הארי שירר) - פסיכיאטר. מת במהלך הסדרה, אך הופיע 10 שנים לאחר מכן בטענה שהוא היה "מאוד חולה".

משפחת היברט[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • ד"ר ג'וליוס היברט (הארי שירר) - הרופא המשפחתי של הסימפסונים. נוטה לצחוק אחרי כול משפט שהוא אומר, כתוצאה מהתמכרות למורפין.
 • ברניס היברט - אשתו של ד"ר היברט, מנהלת חנות תכשיטים.
 • לזוג יש חמישה ילדים (שלושה בנים ושתי בנות) אשר שמם לא ידוע.

עסקים מקומיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעלי עסקים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • "קומיק בוק גאי" (בחור ספרי הקומיקס) (האנק עזריה) - המנהל השמן, החנון והסנוב של חנות קומיקס בספרינגפילד אשר ידוע בעיקר בשל העקיצות הסרקסטיות שלו. סטריאוטיפ של חנון מזדקן. שמו האמיתי הוא ג'ף אלברטסון, כפי שנחשף באחד מפרקי העונה ה-16. זללן ואכלן אפילו יותר מהומר.
 • הרמן - חייל לשעבר בעל יד אחת (שבילדותו הוא הוציא את ידו מחלון האוטובוס ונתלש על ידי משאית). בעל חנות לציוד צבאי ישן.
 • הטקסני העשיר - איש עסקים עשיר טיפוסי מטקסס. בעל נכסים רבים. ידעו בקריאה "אי-הה!" תוך כדי שהוא יורה באקדחים באוויר.
 • לואיג'י - שף איטלקי. לעתים קרובות הוא מגיש אוכל לא איכותי או משומר במסעדה שלו.
 • קפטן מקאליסטר (האנק עזריה) - רב חובל בעל עין זכוכית. לספינתו קוראים "מלכת הסרדינים". בעל מסעדת דגים. איש בודד בלי שום חברים.

עובדים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • גיל (דן קסטלנטה) - מוכר לא יוצלח. ניסה פעמים רבות להתאבד.
 • ג'רמי פיטרסון - נער מתבגר. מופיע בתור עובד זמני בעבודות גרועות רבות, אבל כמעט קבוע כמלצר ב"בורגר קראסטי". למרות כי הוא בערך בן 18, קולו עדיין אינו השתנה.
 • פרופסור ג'ון פרינק (האנק עזריה) - הפרופסור המקומי (פארודיה על הדמות הראשית ב"הפרופסור המפוזר" בגרסתו המקורית).
 • האנס "איש החפרפרת" מולמן (דן קסטלנטה) - אדם כנוע בן 31, מכוער וקצר-רואי, המופיע לרוב כאתנחתא קומית לאורך הסדרה, לרוב במצבים איומים העוברים עליו. הזדקן כתוצאה משתיית יתר.
 • בארי דאפמן (האנק עזריה) - המפרסם של הבירה המקומית. יהודי הומוסקסואל המסתובב עם גלימה בצבע הבירה, וחגורה מלאה בפחיות. למעשה יש מספר "אנשי דאף" וכולם נראים אותו הדבר. הומר גרם בטעות למוות של שניים מהם.

דמויות נוספות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • דיסקו סטו (האנק עזריה) - גבר מזדקן המכור לריקודי דיסקו. היה בן הזוג של סלמה לזמן קצר. תמיד מדבר על עצמו בגוף שלישי.
 • ג'אספר בירדלי (הארי שירר) - קשיש בעל זקן ארוך אשר מתגורר בבית האבות של ספרינגפילד. החבר הטוב ביותר של אברהם סימפסון. תמהוני סנילי אשר לא מודע לסביבה שלו.
 • קאנג (הארי שירר) וקודוס (דן קסטלנטה) - החייזרים המופיעים בפרקי הספיישל של ליל כל הקדושים. קודוס הינו יהודי.
 • אסא - קשיש יהודי מטורף אשר מתגורר בבית האבות של ספרינגפילד. חבר של אברהם סימפסון וג'אספר בירדלי. ידוע גם כ old jewish man (איש יהודי זקן)
 • אלינור אברנתי או אשת החתולים המטורפת (טרס מקניל) - אישה מטורפת שמגדלת חתולים בגדלים וצבעים שונים וגם נוהגת להשליכם על אנשים, ומדברת במלמולים לא מובנים. בעבר הייתה עורכת דין מצליחה. אך לאחר שבן זוגה עזב אותה, היא התחילה לפתח התמכרות לאלכוהול ואובססיה לחתולים אשר גרמו לה לאיבוד שפיות.
 • ארטי זיף - חבר לשעבר של מארג' סימפסון. מנהל מוצלח של חברת מחשבים ואינטרנט.
 • דרדריק טייטום - מתאגרף מקצועי ועבריין מורשע. פרודיה על המתאגרף מייק טייסון.
 • ג'בדיה ספרינגפילד (הארי שירר) - מייסד העיר ספרינגפילד.
 • מיס ספרינגפילד (פמלה היידן) - מלכת היופי של ספרינגפילד ומאהבת של ראש העיר. בעלת פיגור פיגור שכלי קליל.
 • ג'יי שרמן (ג'ון לוביץ') - מבקר טלוויזיה, מהסדרת האנימציה "המבקר" הופיע כמה פרקים בסדרה.
 • ג'ק (אלברט ברוקס) - איש שמכור למשחקי באולינג. התאהב במארג'.
 • לינדסי נייג'ל (טרס מק'ניל) - אשת החברה הגבוהה. אישה עשירה ששונאת בני נוער. בכל פרק היא משנה עבודה.
 • קוקי קוואן (טרס מק'ניל) - מנהלת חברת נדל"ן ממוצא אסייתי.
 • אקירה - בעל מסעדת סושי מקומית. בנוסף למסעדתו הוא גם מורה לקראטה.
 • האנק סקורפיו - רשע על בסגנון "ג'יימס בונד". נוטה לתכנן תוכניות מרושעות ולנסות להשתלט על העולם. הוא הופיע פעמים אחדות בסדרה.
 • הנסיכה קשמיר - חשפנית מזרחית.
 • שרי בובינס - מטפלת נחמדה וחביבה, אשר מתייחסת לאנשים בנחמדות ועוזרת לאנשים עם בעיות משפחה. נוהגת לשיר שירים משמחים וולעוף על מטריה. עבדה פעם בשביל משפחת סימפסון, אך לבסוף התפטרה. בפרק "סימפסוןקאליפרג'ליסטיקאקספיאלידושס" היא נהרגה כאשר נקעת במנוע סילון של מטוס ונקרעת לחתיכות, בעוד היא עפה בשמיים עם המטריה שלה. שרי בובניס היא פרודיה על "מרי פופינס".
 • האב שון - כומר קתולי ומנהל בית הספר הקתולי של ספרינגפילד. באחד הפרקים הוא ניסה להפוך את בארט והומר לקתולים.
 • לוגש - מאמן כושר גרמני בעל מבטא רומני עבה. בעל שיטת אימון נוקשה בה הוא מחרים את חית המחמד של הילד שהוא מאמן, ואינו מחזיר אותה עד שהוא משלים משימה פיזית.
 • איש הכן - איש משוגע מצליח אשר נוהג לומר לעתים קרובות "ככככןןןןןןןןן" בצורה מוזרה.
 • קומיקו - בחורה יפנית אשר הגיעה לאמריקה כדי לחקור את הערים העצובות ביותר, אשר אחת מהן היה ספרינגפילד. בפרק "נשואה לבלוב" היא התחתנה עם איש הקומיקס.
 • מספר 1 - מנהל את הכת הסודית "חוצבי האבן" (באנגלית: Stonecutters), כת מיוחדת אשר נותנת הטבות רבות למי שנמצא בה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ סרטונים הסימפסונים נפרדים מהמורה של בארט, באתר nana10‏, 11 במרץ 2014 - כולל קטע הסיום של העונה
 2. ^ ראיון עם טרי גרוס. "אוויר צח", הרדיו הציבורי הלאומי, פילדלפיה