ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

קיצור דרך: וק:תב

דף זה משמש לדיונים מקדימים ליצירת תבניות חדשות מכל סוג, ולדיונים בבקשות לשינויי עיצוב מהותיים בתבניות קיימות, כדי שהקהילה תחווה דעתה בנוגע להצעה, כך שתהיה הסכמה על הצורך בתבנית, העיצוב המוצע לה, והערכים שבהם תוכלל.


לפני שתאושר יצירת תבנית או שינוי כלשהו בתבנית קיימת, יש להעמידם לדיון פה. היעזרו בתיבת הקלט להוספת דיון חדש. לאחר שמתקבלת החלטה, היא תצוין בתחתית הדיון.

 • אורך הדיון אינו קבוע בצורה נוקשה. אחראי הדף יקבע את סיום הדיון ויוסיף את ההחלטה שהתקבלה לסופה.
 • פורום זה חותר להגיע לקונצנזוס לגבי הצורך בתבנית או בביצוע שינוי מסוים תבנית. עם זאת, כאשר דיון נסגר (בין אם הוחלט ליצור או לשנות תבנית, או שהוחלט שלא) מבלי שמצליחים להגיע לתמימות דעים בנושא, יכולים הצדדים לבחור בורר/ת או לפתוח הצבעת מחלוקת, בהתאם לויקיפדיה:מלחמת עריכה.
 • דיונים על תבניות קיימות או שהוחלט ליצור, יאורכבו בדף שיחת התבנית. בקשות לפתיחת תבנית שנדחו, יאורכבו בארכיון.

תבנית:ג'נסיס[עריכת קוד מקור | עריכה]

מציע להחליף את התבנית הקיימת, שאינה עדכנית במיוחד בתבנית חדשה שהכנתי. השינויים העיקריים בתבנית שלי:

 1. הוספת שמותיהם של המוזיקאים שהיו חברים בלהקה לאורך כל השנים (גם אלו שהצטרפו ועזבו לאחר חודשים ספורים)
 2. הוספת שנות ההוצאה של האלבומים השונים
 3. הוספת שני פרקים שכרגע אדומים ברובם: סיבובי הופעות ושונות. פרקים אלו חשובים לציון, שכן יש לערכים שבהם חשיבות אנציקלופדית, וחשוב לחשוף בפני אוהדי הלהקה את העובדה שעדיין אין ערכים בנושאים אלו. (כמו כן, בכוונתי לעבוד על חלק מהערכים הללו בהמשך). גארפילד - שיחה 10:50, 2 באוקטובר 2014 (IDT)
התבנית הישנה היתה מיושרת לימין, שזה יותר אסתטי כשכל הטקסט כתוב באנגלית
הוספת השנים מעמיסה מאוד על התבנית ולא תורמת.
הכותרת "מוזיקאים נוספים" מיותרת. לא כתוב מיהם המוסיקאים שמעל לרשימה, ולכן הקורא אינו יודע באיזה מובן הם "נוספים".
הייתי מציע להעביר את הקישור לדיסקוגרפיה כי הוא מעמיס. אבל הוא ממילא אדום. אולי מיותר בינתיים.
"שונות" זה אף פעם לא רעיון טוב לכותרת. אני לא יודע מי הם הדמויות שכתובות שם אז אני לא יודע להציע כותרת אחרת.
«kotz» «שיחה» 11:51, 2 באוקטובר 2014 (IDT)
הי kotz תשובות לטענותיך:
 1. אסתטיקה זה עניין של טעם. אני אישית מעדיף שהתבניות יהיו מיושרות לשמאל. הרי לא מדובר בטקסט רציף, אלה בכותרת של אלבום. ומאחר שאנחנו נוהגים לקרוא מימין לשמאל, לדעתי גם האלבומים צריכים להיות מסודרים כך. זה מציק לקרוא את הקטע של האלבומים משמאל לימין כשכל המאמר הוא מימין לשמאל.
 2. הוספת השנים, ואני אומר את זה בתור חובב מוזיקה כבד, תורמת מאד להבנה של התקופה בה האלבום נעשה, ממי הוא הושפע, מה היה ההרכב של הלהקה באותה תקופה וכיוב. אני לא מסכים איתך שזה "מעמיס" על התבנית - שוב עניין של טעם.
 3. מוזיקאים נוספים - הכותרת חשובה, כי מדובר במוזיקאים שניגנו עם הלהקה, בעיקר בהופעות חיות - אז מתעורר הצורך לשכור מוזיקאים נוספים כדי לנגן תפקידים נוספים שבהקלטות האלבום נוגנו בכמה טייקים שונים. מוזיקאים אלו לא נמנו על הצד היצירתי של הלהקה, ומעולם לא היו חלק מהלהקה באופן רשמי - או שהיו חלק מהלהקה רק לסיבוב הופעות ולא הקליטו איתה. המוזיקאים מעל לרשימה הם חברי הלהקה עצמה בעבר ובהווה. אני חושב שהדבר מובן מאל עצמו (ובמידה ואינו מובן, זה רשום מפורשות בתחילת הערך על הלהקה).
 4. שוב אתה טוען ל"עומס" לגבי הדיסקוגרפיה. אני לא מסכים עם הטיעון.
 5. שונות - יש פעמים רבות עם להקות כל כך משפיעות שפועלות במשך עשורים שונים, עוד ערכים שקשורים ללהקה אבל לא במישרין. למשל הלהקה מייק והמכונות זו להקה שהקים אחד מחברי הלהקה הבולטים מייק ראת'רפורד. זה לא בדיוק קשור, אבל זה בהחלט מעניין את מי שרוצה להתעמק בלהקה. כל שאר האזכורים הם בסגנון. האמרגן הראשון של הלהקה שנתן להם את השם ג'נסיס, עוד להקה של יוצאי ג'נסיס וכיוב'. גארפילד - שיחה 14:52, 2 באוקטובר 2014 (IDT)
הטיוטא המוצעת מעמיסה יותר מידי מידע פרטים על התבנית. זו תבנית ניווט. היא צריכה לשמש לניווט. לא סביר שמישהו שקורא ערך על ניר צדקיהו צריך לקבל קישור לאמרגן שנתן לג'נסיס את שמה או ללהקה אחרת שהקים מישהו שניגן עם צדקיהו ב-2007.
עשר שורות שכתובות באנגלית - קוראים משמאל לימין, לא מימין לשמאל.
לא אמורים להבין מהתבנית "ממי הושפע" כל תקליט. בשביל יש ערך (או שצריך להיות ערך. יהיה ערך.). תבנית ניווט צריכה לאפשר ניווט, לא להעביר את כל המידע על הלהקה ב-30 ערכים שונים.
במצב הטיוטא הנוכחי, אני Symbol support vote.svg בעד התבנית הקיימת וSymbol oppose vote.svg נגד הטיוטא המוצעת.
«kotz» «שיחה»

טיוטת תבנית [תבנית:ג'נסיס][עריכת קוד מקור | עריכה]

ברוכים הבאים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בהמשך לפניות של משתמשים רשומים חדשים אני מציע כי לאחר שמשתמש חדש טורח לבנות לעצמו דף משתמש, תשלח לו באופן אוטומטי תבנית ברוכים הבאים (במידה ולא נוספה ידנית קודם לכן). אני לא מאמין שזה יעודד משחיתים להירשם ולא חושב שייגרם כל נזק עם שיגור אוטומטי של התבנית למשתמשים.

בנוסף אני עובר על דפי העזרה בצורה מסודרת לקראת הרצאה בתחילת 2015 , ובעקבותיה נסיון לשפר את דפי העזרה ובמיוחד לסייע באיתור דפי עזרה באמצעות כלי החיפוש הקיים או על ידי יצירת דף ויקי שירכז את כל הנושאים החשובים במיוחד לעורכים מתחילים.

--‏Yoavd‏ • שיחה 15:45, 14 באוקטובר 2014 (IDT)

אלמנט חשוב בתבנית הוא החתימה: מישהו - אדם ולא בוט - שם לב שנרשמת ותרמת, וישמח להושיט לך עזרה אם תצטרך. ‏nevuer‏ • שיחה 15:48, 14 באוקטובר 2014 (IDT)

פרמטר "אזרחות" בתבנית:אישיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

הפרמטר כבר קיים היום בלמעלה מ-350 ערכים תחת השם "לאום" השנוי במחלוקת, ובשל כך הוסר ואינו מוצג. מציע להחזיר אותו תחת השם הנייטרלי "אזרחות". בורה בורה - שיחה 07:38, 15 באוקטובר 2014 (IDT)

רעיון טוב. בן נחום - שיחה 14:56, 17 באוקטובר 2014 (IDT)
הרעיון לא כל כך טוב, גם עם האזרחות יש בעיות, יש בעלי אזרחות כפולה ויש מי שמחזיק בכמה אזרחויות ונוסף לכך יש גם חסרי אזרחות. מרבית יהודי רומניה, עד 1923, היו חסרי אזרחות - ב-1923 זכו לאזרחות, אך ב-1938 שליש מהם איבדו את האזרחות ושנתיים מאוחר יותר נלקחה מכל יהודי רומניה. אני מציע לא לנסות אפילו להתעסק עם פרמטר האזרחות. בברכה. ליש - שיחה 15:13, 17 באוקטובר 2014 (IDT)
אם יש אזרחות כפולה, כותבים את שתיהן. ואם אין לא מציינים... חבל לאבד מידע על מקרי קצה. בורה בורה - שיחה 15:16, 17 באוקטובר 2014 (IDT)
לא מדובר במקרי קצה, מדובר בהמונים. פרט לכך, קשה מאוד לברר מה הייתה אזרחותו של פלוני-אלמוני בתקופה מסוימת, הדברים היו נזילים, גבולות השתנו והיו מי ששמרו על האזרחות הקודמת והיו מי שלא. זה סיבוך לא נורמלי. לדוגמה: הברון יעקב נוישוץ, שנולד ברומניה וחי בה היה בעל אזרחות אוסטרו-הונגרית (קנה אותה כמו את תואר האצולה). הוא ביקש את האזרחות הרומנית, אך סירבו לתת לו אותה. זה מקרה מפורסם, אך עבור רוב האישים אין לנו נתונים על מצב האזרחות שלהם. בברכה. ליש - שיחה 15:21, 17 באוקטובר 2014 (IDT)
ולהעביר ל"מדינה" מקובל עליך? במילא אלו רוב הערכים. בורה בורה - שיחה 20:04, 21 באוקטובר 2014 (IDT)
זה נראה לי מאולץ, הפרמטר מיותר. בברכה. ליש - שיחה 00:08, 23 באוקטובר 2014 (IDT)
מאולץ? איך אני רואה מהיכן רולאן בארת? בכל אישיות תחת תבנית:מנהיג1 למשל יש את המדינה ממנה בא. כנ"ל למשל הסופרים בתבנית:סופר ועוד. בורה בורה - שיחה 00:11, 23 באוקטובר 2014 (IDT)
מה עוזר לנו הכיתוב באסימוב המציין שהוא נולד ברוסיה הסובייטית? בגיל 3 משפחתו היגרה משם - הנתון הזה לא רק שאינו מועיל, הוא אפילו מזיק. אז גולדה מאיר נולדה באימפריה הרוסית, אבל זה פרט טפל, כי בגיל 8 היא עברה לארצות הברית, אז הוספת ארץ הלידה תגרום רק נזק ויש לי עוד הרבה דוגמאות כאלה. בברכה. ליש - שיחה 19:58, 24 באוקטובר 2014 (IDT)
ההנחה שלך סותרת כל תבנית אישיות קיימת. ראה למשל את תבנית:מנהיג1 שהיא התבנית המרכזית לערכי האישים כיום. ודאי שיש שם מדינה כמו בתבניות אחרות כמו תבנית:מדען. אני לא מבין את פשר ההתנגדות שלך לשדה שקיים להערכתי ב-10,000 ערכים! בורה בורה - שיחה 20:07, 24 באוקטובר 2014 (IDT)
ידידי היקר, אני נותן לך נימוקים ענייניים ואתה משיב שככה זה בהרבה ערכים - זה לא נימוק ענייני. הרטה מילר נולדה ברומניה ואליאס קנטי נולד בבולגריה, אבל מקומות הלידה שלהם לא חשובים, מה שחשוב אצלם, כסופרים, זו השפה בה הם כותבים, בתבנית סופר דרוש פרמטר של שפת כתיבה ולא מקום לידה. צריכים להיות ענייניים, להתאים את הפרמטרים הראויים ולא להיות מרובעים ולנסות להכניס כל אישיות למיטת סדום. בברכה. ליש - שיחה 21:59, 24 באוקטובר 2014 (IDT)
ועוד משהו, הצצתי כרגע בתבניות של שחמטאים, יש שם פרמטר של ארצות מגורים ולדעתי צריך להחליף אותו בארצות שייצג. מקום מגורים אינו פרמטר חשוב. בברכה. ליש - שיחה 22:11, 24 באוקטובר 2014 (IDT)
מה שאני מנסה לאמר זה שהפכת דיון על שדה ספציפי בתבנית ספציפית לדיון כללי על נחיצות שדה "מדינה" או "ארצות מגורים" בכלל התבניות. זה דורש דיון נפרד אם בכלל, ואתה מוזמן לפתוח אותו. בתבנית:סופר יש את השדה "שפות היצירה" שזה בדיוק מה שאתה רוצה והוא לא סותר את שדה ה"לאום" שקיים שם. אפשר גם וגם. בורה בורה - שיחה 22:29, 24 באוקטובר 2014 (IDT)

צמתים ומחלפים בשומרון[עריכת קוד מקור | עריכה]

מתאים ליצור תבנית עבור הצמתית והמחלפים בשומרון שיש עליהם ערך.
התבנית תכלול גם צמתים ומחלפים "אדומים", בתקווה שזה יעודד כתיבת ערכים גם עליהם. --בן נחום - שיחה 14:54, 17 באוקטובר 2014 (IDT)

צור דוגמה. בורה בורה - שיחה 15:16, 17 באוקטובר 2014 (IDT)


הנה. מה דעתכם? --בן נחום - שיחה 10:42, 19 באוקטובר 2014 (IDT)

הסדר לא צריך להיות הפוך? קודם להכחיל את הרוב ורק אז ליצור להם תבנית? Liad Malone - שיחה 11:31, 19 באוקטובר 2014 (IDT)
כעיקרון אתה צודק, אבל במקרה הזה סבורני שדווקא יצירת התבנית תביא להכחלה מהירה יחסית... --בן נחום - שיחה 11:35, 19 באוקטובר 2014 (IDT)
איני סבור שיש להחריג את התבנית הזו, ראשית יש ליצור לפחות 50% מהערכים ורק אז להשתמש בתבנית. בנוגע לרשימה, רק צמתים שעליהם יכתבו ערכים יש להכניס לשם (למשל, מחלף ברוכין. אני אישית לא מכיר אך האם יש לו חשיבות כך שיכתב עליו ערך?) שם התבנית צריך להיות צמתי השומרון ולא כבישי השומרון (אלא אם אתה מתכוון להוסיף גם רשימת כבישים).
שאלה עקרונית יותר, למה אתה חושב שיש צורך בתבנית כזו? במה מיוחד הצמתים בשומרון מצמתים אחרים ברחבי הארץ? לידיעתך, קיימת תבנית:מחלפים וצמתים בישראל שלא נמצאת בשימוש. בערכים על צמתים נעשה שימוש ב{{סדרה}} ביחס לכביש בו הצומת נמצא ראה למשל מחלץ הראל. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:03, 19 באוקטובר 2014 (IDT)
תודה על הערותיך המחכימות.
1. שיניתי ל"צמתים ומחלפים בשומרון"
2. אכתוב על 50% מהתמתית שמתאים להם ערך, ואז נחזור לכאן.
3. כעקרון, טוב עם לכל אזור גיאוגרפי תהיה תבנית-ספציפית ממוקדת. אני בקיא בשומרון, מישהו אחר יכול למשל ליצור תבנית: "צמתית ומחלפים בנגב" --בן נחום - שיחה 12:28, 19 באוקטובר 2014 (IDT)

תבנית:מנהיג1[עריכת קוד מקור | עריכה]

דמטריוס פוליורקטס
(337 לפנה"ס; פריגיה הגדולה - 283 לפנה"ס; אפמאה, האימפריה הסלאוקית (כיום אתר ארכאולוגי במחוז חמה בשטח סוריה)) (בגיל 54 בערך)
Demetrius I of Macedon.jpg

פסל שיש של דמטריוס פוליורקטס. העתק רומי מהמאה ה -1 לספירה ממקור יווני מהמאה ה -3 לפנה"ס, המוזיאון הארכאולוגי של נאפולי
שם בשפת המקור Δημήτριος Ό Πολιορκητής
מדינה מוקדון
מקום קבורה דמטריאס (כיום ליד וולוס, יוון)
שושלת השושלת האנטיגונידית
תואר מלך מוקדון
אב אנטיגונוס מונופתלמוס
אם סטריוניקה
צאצאים
יורש העצר אנטיגונוס השני גונאטס


לינוס הקדוש
(? - 79; רומא)
Linus2.jpg

לינוס הקדוש
שם בשפת המקור Linus
האפיפיור ה-2
תקופת כהונה 67 - 79 (כ־12 שנים)
הקודם בתפקיד פטרוס הקדוש
הבא בתפקיד אנקלטוס


ג'ון סטיוארט, רוזן ביוט
(25 במאי 1713; אדינבורו, סקוטלנד - 10 במרץ 1792; וסטמינסטר, לונדון) (בגיל 78)
3rd Earl of Bute by Sir Joshua Reynolds.jpg
ג'ון סטיוארט, רוזן ביוט
שם בשפת המקור John Stuart
מדינה בריטניה
מקום קבורה רות'סיי, האי ביוט, סקוטלנד
מפלגה המפלגה הטורית
בת-זוג

מרי מונטגיו

ראש ממשלת בריטניה ה-7
תקופת כהונה 26 במאי 1762 - 8 באפריל 1763 (45 שבועות ו-3 ימים)
מונרך בתקופה ג'ורג' השלישי
הקודם בתפקיד תומאס פלהם-הוליס
הבא בתפקיד ג'ורג' גרנוויל
מזכיר המדינה הצפוני
תקופת כהונה 25 במרץ 1761 - 27 במאי 1762 (שנה ו-9 שבועות)
הקודם בתפקיד תומאס פלהם-הוליס
הבא בתפקיד רוברט דרסי

אני סבור שהצורה הנוכחית של תבנית זו אינה טובה. אני מבקש להציג את המקרה של דמטריוס פוליורקטס כדי להדגים את הבעיה. בערך זה אנחנו רואים המון טקסט בסוגריים - שנת לידה, מקום לידה, מקום פטירה וכו'. הבעיה העיקרית היא הצורך להציג המון מספרים והמון מילים, מה שגורם לכך שהתבנית לא תהיה אסתטית. יש לנו פה שנת לידה וגם "לפנהס" שממקם את התאריך על ציר הזמן וגם שמות מודרניים של הערים שבהם נולד ומת (למעשה לא כתבתי שנולד בשטח האימפריה של אלכסנדר הגדול, מה שהיה מגדיל עוד יותר את הטקסט). אני חושב שזאת הצגה מאוד לא נוחה לקורא. אני מציע להציג את המידע הזה בתוך התבנית מול השדה הרלוונטי, בדיוק כמו שמציגים את מקום הקבורה. למה מקום קבורה יהיה בתוך שדה מסודר ואילו מקום המוות לא? גילגמש שיחה 09:32, 19 באוקטובר 2014 (IDT)

אני תומך בעמדת גילגמש, כפי שכתבתי בדף שיחה:דמטריוס פוליורקטס#תבנית מנהיג. כדאי לתקן את התבנית בהתאם. Liad Malone - שיחה 11:30, 19 באוקטובר 2014 (IDT)
כמו גילגמש. «kotz» «שיחה» 11:49, 19 באוקטובר 2014 (IDT)
צריך להסתכל על מכלול הערכים. אם אין תאריך לידה למשל, ללא הסוגריים זה יצא תלוש מאוד. ראו דוגמה כאן של לינוס הקדוש. וכאלה יש המונים, להבדיל מהמקרים הבודדים של סוגריים כפולים. לכן אני ממליץ להשאיר את המצב הקיים, עם הסוגריים, על כנו. בורה בורה - שיחה 20:16, 21 באוקטובר 2014 (IDT)
אני מסכים עם בורה בורה בעניין זה. כמו כן יש בעיה תוכנית בדוגמה שהביא Gilgamesh: תבנית מיועדת לתת את עיקרי הפרטים בקצרה. אין צורך לציין את האתר הארכיאולוגי בתבנית אלא בגוף הערך. כמו כן הסרתי שבירת שורה מיותרת שנוספה בטעות אחרי תאריך הלידה (כנראה בגלל באג כשלא הופיע תאריך לידה שגם אותו תיקנתי). ללא האתר הארכאולוגי זה צריך להיות 3 שורות. ערן - שיחה 20:51, 21 באוקטובר 2014 (IDT)
כמו כן פרטי הלידה והפטירה צריכים להופיע בכתב מוקטן כפי שהוסכם בשיחת תבנית:מנהיג1/ארכיון 1#נתוני פטירה ולידה. נראה שבטעות הם שונו לכתב רגיל במהלך השינויים האחרונים בתבנית להוספת גיל. ערן - שיחה 21:29, 21 באוקטובר 2014 (IDT)
אבל אם לא נציין את המקום הנוכחי, כיצד ידע הקורא היכן נולדה האישיות? למשל מה לגבי ברנש שנולד בסקיתופוליס? מה, לא נכתוב בסוגריים שזוהי השם היווני של שכם? גילגמש שיחה 21:56, 21 באוקטובר 2014 (IDT)
את זה צריך לכתוב בגוף הערך לא בתבנית (זה בכל מקרה לא יהיה יפה בקופסה מרובעת צרה). במקרה של בסקיתופוליס נכתוב שכם, ובגוף הערך להבהיר זאת. ערן - שיחה 22:09, 21 באוקטובר 2014 (IDT)

לגבי הנאמר לעיל על ידי ערן:

 • כתב מוקטן: אל תשימו כתב מוקטן. זה בלתי אפשרי לקרוא אותו למי שיותר מ-45. קצת התחשבות!
 • שבירת שורה: להלן התכתבות עם משתמש:Itaygur מלפני 7 חודשים:
שלום בורה בורה. התחלתי לבצע. יש כמה מנהיגים שתאריכי הלידה יצאו בצורה לא כל כך טובה (דוגמאות: הנרי פלהאם, ג'ון סטיוארט, הרוזן מביוט, ג'ורג' גרנוויל) איך אפשר להקפיץ את השורה של תאריך ומקום הפטירה למטה? Itaygur - שיחה 19:02, 26 במרץ 2014 (IST)
סדרתי את זה. אתה הכותב הפורה ביותר שנתקלתי בו מאז מכונות הכתיבה דרור ואורי! יישר כח. בורה בורה - שיחה 20:37, 26 במרץ 2014

אני מבקש להשאיר את שבירת השורה. ראו את הדוגמאות שאיתי נתן. זה מסדר את המידע בצורה הרבה יותר קריאה והוא כותב ים ערכים, אז הוא יודע על מה הוא מדבר... בורה בורה - שיחה 22:27, 21 באוקטובר 2014 (IDT)

שבירת שורה למשל ב"לינוס הקדוש" (ראו בצד) תהיה די מוזרה. ניתן אם רוצים להגדיר שתאריך לא יישבר באמצע שורה ({{ללא גלישה}}). ניתן להשתמש בזה לשדה התאריך בלבד, שכן לשדות מקום לידה ופטירה עשויים להיות ארוכים בהתאם לתוכן ולגרום לתבנית להתרחב. ערן - שיחה 00:39, 22 באוקטובר 2014 (IDT)
ראה את ג'ון סטיוארט, הרוזן מביוט. התאריך אומנם לא נשבר, אבל מקום הלידה נשבר. לא יותר נאה שכל קבוצה {לידה / פטירה) בשורה בפני עצמה? הרי זה מה שהוביל את משתמש:Itaygur לבקש את זה? בורה בורה - שיחה 00:44, 22 באוקטובר 2014 (IDT)
יתכן שיש לאמץ את הפשרה שמציע ערן לגבי כתיבת המידע המלא אודות מקומות הלידה והפטירה. גילגמש שיחה 22:31, 21 באוקטובר 2014 (IDT)
אני לא מבין גדול בטכנולוגיה של התבניות, אבל כתבתי לא מעט ערכי אישים והבעיה הזאת בהחלט מרגיזה אותי. אני חושב שהעיצוב צריך להיות:

שורה ראשונה: תאריך לידה
שורה שנייה: מקום לידה
שורה שלישית: תאריך פטירה
שורה רביעית: מקום פטירה.

(ממש כמו בויקי האנגלית, לדעתי זה הכי יפה וברור). אם אפשר לעשות אפילו שדות נפרדים במקומות הלידה והפטירה לארץ ולעיר (אולי גם למחוז/מדינה), עוד יותר טוב. Itaygur - שיחה 22:33, 22 באוקטובר 2014 (IDT)

תודה. משום שכתבת הרבה ערכים, חשוב לשמוע את דעתך. בוויקיאנגלית השבירה ל-4 שורות היא בגוף התבנית. אצלנו זה בכותרת, אז אולי 4 שורות זה מוגזם כי זה ממש בולט. אבל 2 שורות נראה הולם. מה שכן, שבירה כזו ל-4 שורות יכולה לפתור את הבעיה המקורית שהועלתה כאן... בכל אופן כדאי לשמוע עוד דעות. בורה בורה - שיחה 22:54, 22 באוקטובר 2014 (IDT)
בכל הדוגמאות שכאן בצד, מופיעות סוגריים מיורות לדעתי. מתחת לשם האיש אפשר לכתוב תאריכי ומקומות פטירה ואין צורך בסוגריים החיצוניים. 22:49, 22 באוקטובר 2014 (IDT)
זה העיצוב הנוכחי ועליו דנים. קרא את כל הדיון להבין שיש בעיה מסויימת בלי הסוגריים. בורה בורה - שיחה 22:56, 22 באוקטובר 2014 (IDT)
בערכים ללא תמונה כמו אאומנס נראה שתאריך הלידה והפטירה מעט מנותק. אני לא בטוח אם כדאי לותר על הסוגריים או אולי להוסיף מסגרת הפרדה בין התאריכים למה שלמטה. ערן - שיחה 21:41, 24 באוקטובר 2014 (IDT)
קו הפרדה באפור בהיר זה רעיון טוב. תן המחשה. בורה בורה - שיחה 21:45, 24 באוקטובר 2014 (IDT)

המחשה:

אאומנס
(361 לפנה"ס; קרדיה, חצי האי גליפולי - 316 לפנה"ס) (בגיל 45 בערך)
שם בשפת המקור Εὐμένης
שם מלא אאומנס
מדינה מוקדון, האימפריה של אלכסנדר הגדול
מזכיר של אלכסנדר הגדול
אירועים בתקופתו מלחמותיו של אלכסנדר הגדול

ערן - שיחה 21:56, 24 באוקטובר 2014 (IDT)

בעיה נוספת עם התבנית[עריכת קוד מקור | עריכה]

כתבתי לאחרונה מספר ערכים על נשיאי אירלנד. קצת רקע: על פי החוקה כהונת נשיא אירלנד היא בת 7 שנים והנשיא רשאי לכהן מקסימום שתי תקופות. מתוך 9 נשיאי אירלנד אחד מת בעת כהונתו ושניים התפטרו לפני תום תקופת כהונתם. כל השאר כיהנו תקופות מלאות של 7 או 14 שנים. כמו כן על פי החוקה כהונת הנשיא מסתיימת בחצות היום שלפני יום ההשבעה של הנשיא הבא אחריו ובשעות שנותרו עד טקס ההשבעה ממלאת את תפקידי הנשיא מועצה נשיאותית. לגופו של עניין: אצל הנשיאים שכיהנו רק 7 שנים התבנית חישבה 7 שנות כהונה למרות שלפי תאריכי התחלת וסיום הכהונה שציינתי אצלם הם כיהנו 7 שנים פחות יום אחד וזה בסדר. אצל 3 מתוך 4 הנשיאים שכיהנו שתי תקופות, כשציינתי בתבנית את התאריכים הנכונים (14 שנים פחות יום אחד), התבנית חישבה את זמן הכהונה כ-13 שנים! (נכון לעכשיו נאלצתי "לזייף" את התאריכים ולהוסיף לאותם נשיאים עוד יום כהונה שלא היה). להלן הנשיאים עם הבעיה הזאת:
שון או'קלי
פטריק הילרי
מארי מקאליס
רק אצל נשיא אחד שכיהן שתי תקופות, איימון דה ואלירה הבעיה לא קיימת, ציינתי שהוא כיהן 14 שנים פחות יום אחד והתבנית חישבה 14 שנים ולא 13. לטיפולו של מי שמכיר את נבכי התבנית. תודה. Itaygur - שיחה 21:48, 24 באוקטובר 2014 (IDT)

תבנית:במאי[עריכת קוד מקור | עריכה]

- הועבר משיחת משתמש:ערן

זה שינוי מינורי שאינו דורש דיון. בורה בורה - שיחה 19:46, 21 באוקטובר 2014 (IDT)

ביטלתי את השינוי שלי כדי שתוכל להדגים אותו בערך ספציפי ולהעלות את הדיון באולם התבניות. אני בכל אופן חושב שאין צורך בפרמטר. ערן - שיחה 19:50, 21 באוקטובר 2014 (IDT)
אז זהו, שלאחר ההרחבה שתארתי בתקציר העריכה זה כבר לא ברור. ראה עשרות דוגמאות בשיחת תבנית:אישיות/במאים/דוגמאות. בורה בורה - שיחה 19:54, 21 באוקטובר 2014 (IDT)
נא לדון על כך באולם התבניות ולא בדף השיחה הפרטי. בכל אופן הנה ההתייחסות שלי:
לתבנית כללית כמו תבנית:אישיות, פרמטר כללי כמו "עיסוק" מאפשר לציין את תחום הפעילות של האישיות. בתבניות שממוקדות לתחום מסוים, התבנית מגדירה את תחום העיסוק ואין צורך בו ככלל. למשל מ"סוגה מועדפת" או "פרסים" מלמדים על אופי הפעילות שלו יותר ממידע כללי כ"במאי" או "תסריטאי". ערן - שיחה 19:59, 21 באוקטובר 2014 (IDT)


- סוף העברה בורה בורה - שיחה 20:12, 21 באוקטובר 2014 (IDT)

הרחבת ההסבר[עריכת קוד מקור | עריכה]

אנג'ל ריימונד ואגנשטיין
Wagenstein,Angel.jpg
הסופר ובמאי הקולנוע אנג'ל ואגנשטיין
תאריך לידה: 17 באוקטובר 1922 (92)
מקום לידה: פלובדיב, ממלכת בולגריה
עיסוק במאי קולנוע, תסריטאי וסופר

תבנית במאי לא נמצאת בשימוש נרחב ורוב העורכים כתבו את תבניות הבמאים, תסריטאים ומפיקים תחת תבנית אישיות. כדי להעביר אותם תחת תבנית במאי, לא מספיקה התבנית עצמה אלא יש לציין גם את העיסוק, מי במאי מי תסריטאי ומי שניהם. לכן הוספת שדה עיסוק חיונית, ביחוד מפני ששדות כמו סוגה או פרסים לא קיימים בתבנית אישיות וחבל לאבד את המידע שכן קיים שם. ראו בשיחת תבנית:אישיות/במאים/דוגמאות איך יראו הערכים עם שדה העיסוק. בורה בורה - שיחה 20:12, 21 באוקטובר 2014 (IDT)

הבעיה היא ההפיכה האוטומטית במקרים אלו של תבנית אישיות לתבנית במאי. כמעט בכל הדוגמאות ההחלפה האוטומטית פגומה: השימוש בתבנית יעודית של במאי מיועד כדי לציין את הפרטים שייחודיים לבמאי ואין צורך להכניס אליו מידע כללי שמשמש בתבנית אישיות. למשל במקרה של אדם ביזנסקי או אוליבייה אסאיאס ההחלפה לתבנית במאי לא מוסיפה מידע ביחס לאישיות ולכן צריך להוסיף אותו ידנית או להשאיר את תבנית אישיות. במקרה של "אורי ברבש" לא הוכנסו "יצירות בולטות" בצורה נכונה. ערן - שיחה 20:20, 21 באוקטובר 2014 (IDT)
זה ברור, ולפני / אחרי כל הפיכה אוטומטית יש מקצה ידני. לכן גם הכנו את הרשימה הזאת. חלק מהבעיות מטופלות לפני הריצה וחלק אחרי. יש לנו כבר צוות מיומן! ההחלפה נועדה כדי לתת לבמאים את התבנית הייעודית להרחבה על פעילותם בתחום הספציפי, ולא סתם תבנית ג'נרית כללית כמו אישיות. בורה בורה - שיחה 20:27, 21 באוקטובר 2014 (IDT)
לכן ביקשתי שתביא דוגמה טובה לשימוש בפרמטר, ולא ראיתי אחת כזו. בכל הדוגמאות השימוש בפרמטר הוא כדי להעביר פרמטר מתבנית אחת לאחרת. ערן - שיחה 20:37, 21 באוקטובר 2014 (IDT)
לא ברור לי כל כך מה אתה רוצה. ראה דוגמה שנתתי כאן. הוא הוסב אוטומטית ואין צורך לתקן כלום. בעתיד אפשר להוסיף לו פרסים, השפעות ועוד. את המידע שהוא במאי קולנוע, תסריטאי וסופר צריך לשמר. בורה בורה - שיחה 20:48, 21 באוקטובר 2014 (IDT)
 • האם העיסוקים שמופיעים בפרמטר זה צריכים להיות העיסוקים העיקריים או גם עיסוקים משניים? כלומר אם כתב ספר או שניים אך עיקר פעילותו כבמאי אז האם עיסוק ישמש לציון היותו סופר בנוסף?
 • אם עיסוקים עיקריים בלבד, מתי יהיה שימוש בתבנית סופר ומתי שימוש בתבנית במאי במקרה של אדם שעסק בשני התחומים? ערן - שיחה 21:33, 21 באוקטובר 2014 (IDT)
 • אלו העיסוקים שכותב התבנית המקורי החליט שחשובים שיופיעו ואנו סומכים על שיקול דעתו ומשמרים את המידע. לפני הריצה עוברים על כל הערכים כדי לוודא מה העיסוק העיקרי. אפשר לראות בגרסאות קודמות כי משתמש:IKhitron עבר על רשימת הסופרים והשאיר רק מי שלדעתו סופר הוא המקצוע העיקרי, ואני עברתי על רשימת הבמאים והתסריטאים במהלך דומה. בורה בורה - שיחה 22:12, 21 באוקטובר 2014 (IDT)
צריך לכתוב בהסבר לתבנית מה הייעוד של הפרמטר הנ"ל. לא מוסיפים פרמטר לתבנית כדי "לשמר מידע", אלא צריך להבהיר למה הוא מיועד. ערן - שיחה 22:39, 22 באוקטובר 2014 (IDT)
והרי אמרתי זאת כבר כמה פעמים. שדה עיסוק מגדיר האם בעל התבנית הוא במאי או תסריטאי או מפיק. כל השלושה מקבלים תבנית זהה ורק חזות התבנית לא מבהירה זאת. זה גם כתוב בהסבר בפתיח בדף התבנית. שימור המידע מציג את מה שמישהו כבר כתב בעבר לצורך זה. בורה בורה - שיחה 22:45, 22 באוקטובר 2014 (IDT)

הדוגמא כאן שבורה בורה הביא של אנג'ל ואגנשטיין היא לא טובה, בגלל שמופיע כיתוב מיותר מתחת לתמונה "הסופר ובמאי הקולנוע אנג'ל ואגנשטיין". הכיתוב אינו מכיל מידע ועל מנת להיות קונסיסטנטיים עם שאר הערכים צריך להישאר ריק. מה שמביא אותי לבעיה אחרת שמפריע לי מזמן. הנה בהמשך. «kotz» «שיחה» 22:37, 21 באוקטובר 2014 (IDT)

לא מסכים אתך לגבי הכיתוב. כל כיתוב מוסיף, ושדה הכיתוב הוא באמת free spirit שכל אחד יכתוב מה שהכי נראה לו. בורה בורה - שיחה 22:53, 21 באוקטובר 2014 (IDT)
לא, לא. השדה "כיתוב" מתאר את הטקסט שמופיע מתחת לתמונה ומתאר את התמונה. לראיה, כאשר אין תמונה, גם השדה כיתוב אינו מופיע. (וזה אולי רעיון טוב להכליף את "כיתוב=" ב"כיתוב תמונה=" באמת. כך נהוג בעולם שלנו, אותיות קטנות (או לא גדולות במיוחד) מתחת לתמונה מתארות את התמונה ולא כל דבר אחר. זה גם נחוץ כי בהרבה ערכים התמונה אינה בדיוק של נשוא הערך. למשל היא פסל כמו בדוגמא שהביא במעלה הדף גילגמש. «kotz» «שיחה» 10:15, 22 באוקטובר 2014 (IDT)
זה ברור שהכיתוב צריך לתאר את התמונה, לא לזה התכוונתי. התכוונתי לא להגביל את חופש הביטוי בתאור התמונה. לכן הכיתוב כאן "הסופר ובמאי הקולנוע אנג'ל ואגנשטיין" הוא בסדר כמו גם "אנג'ל ואגנשטיין, 2009" או "במאי הקולנוע אנג'ל ואגנשטיין במנוחה בצילום הסרט קינג קונג והשד המשתולל". מדבריך אני מבין שאתה בעד טקסט אחיד, ואני נגד זה. בורה בורה - שיחה 10:23, 22 באוקטובר 2014 (IDT)
אם יש תמונה של אנג'ל ואגנשטיין משנת 2009 זה בסדר לכתוב "אנג'ל ואגנשטיין, 2009" כי זה מתאר את התמונה. היא תאפשר לקורא לדעת שכך ואגנשטיין נראה ב-2009 והיום הוא יראה זקן ב-5 שנים. לכתוב סתם "אנג'ל ואגנשטיין" מתחת לתמונה זה מיותר. וגם לרשום "צילום של אנג'ל ואגנשטיין" או "אנג'ל ואגנשטיין כפי שצולם במצלמה" זה מיותר וגם "אנג'ל ואגנשטיין, סופר ובמאי" זה מיותר כי זה לא מתאר את התמונה. ברור שהאדם הצולם בתמונה הוא נשוא הערך; המידע, שהאדם הזה הוא "אנג'ל ואגנשטיין, סופר ובמאי" צריך להופיע במקום אחיד בתבנית בין אם יש תמונה או אין ולא מתחת לתמונה. חשוב לא להוסיף פרטים מיותרים מתחת לתמונה כמו למשל שם הצלם או היכן נמצאת התמונה היום. כל עוד יש מידע ענייני להוסיף המתאר את הנראה בתמונה, יש להוסיפו. «kotz» «שיחה» 11:39, 22 באוקטובר 2014 (IDT)

הסבר לתבניות אישים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הבעיה הרמכזית שאני רואה היום עם כל תבניות האישים, זה שהתבנית לא מספקת את המידע הראשי עבור האיש - דהיינו, איזה מין איש זה. אני חושב שצריך שינוי רוחבי, שבדומה לתבנית מנהיג, שם כותבים מתחת לשם את התפקיד ("נשיא בלגיה"), צריך להוסיף שורת הסבר תחת כל שם ושם. תחת אנג'ל ריימונד ואגנשטיין נכתוב "סופר ובמאי קולנוע". תחת השם פלה יהיה כתוב - "כדורגלן ברזילאי" וכד'. זה גם יפתור את הבלאגן סביב אנשים שיש להם גם {{ח"כ}} וגם {{חייל}} למשל, ויהיה יותר קריא. «kotz» «שיחה» 22:37, 21 באוקטובר 2014 (IDT)

אני מסכים. אנו כבר מכירים את הצבע והצורה של התבנית אז יודעים שהוא ח"כ... אבל לקורא מזדמן זו תעלומה. האמת היא שחשבתי גם אני על זה כשבאתי להתעסק עם תבנית לא מוכרת לי לפני כשבוע. בכל מקרה, זה לא סותר את זה שצריך תעוד מתחת לתמונה, ולטעמי כל תעוד טוב. וכל עוד אין הטמעה כזו, יש לפחות להשאיר את העיסוק, שנדע במי מדובר. בורה בורה - שיחה 22:51, 21 באוקטובר 2014 (IDT)
אני יכול להציע משהו מעט שונה, לא יודע אם זה טוב, תשקלו את זה. אני חושב על כך כבר המון זמן. אבל מה דעתכם להוסיף לכל תבנית (נניח, מעל התמונה, בשם של האישיות) את שם התבנית. למשל, ככה: "במאי: אנג'ל ריימונד ואגנשטיין". בכבוד, (IKhitron (שיחה, 132.72.45.122) 11:17, 22 באוקטובר 2014 (IDT))
זה פחות או יותר הכיוון שהצעתי. רק אל תשכח שיש מאות תבניות ואישים זה רק מיעוטן. כך שנראה לי יותר נכון לציין את מהות התבנית ולאו דווקא מהות הערך. בורה בורה - שיחה 11:21, 22 באוקטובר 2014 (IDT)
צודק. אז מה דעתך על כך: נקבע לכל התבניות באופן גורף, בלי לעבור אחת אחת, שאם יש שדה (בקוד של {{תבנית מידע}}, לא בערכים ספציפיים) תבנית=, זה יפורסם, אחרת, בתור ברירת מחדל, שם של התבנית. בהתחלה כולם יהיו עם שם התבנית, ואם נראה משהו לא טוב (למשל, אם יש תבנית כימאים במקום כימאי), אפשר יהיה לתקן זאת פרטנית באמצעות הוספת השדה עם הטקסט הנכון. (IKhitron (שיחה, 132.72.45.122) 11:25, 22 באוקטובר 2014 (IDT))
כן, פחות או יותר. פעם אחת מתקנים את הקוד של התבנית, וזה יופיע בכל הערכים. אולי מי שמבין טוב ממני בקוד של תבניות יתן כאן דוגמה, נניח תבנית:רוכב אופניים. בורה בורה - שיחה 11:54, 22 באוקטובר 2014 (IDT)
צריך למקמם תחת השם, לא לפניו. ראו דוגמאות «kotz» «שיחה» 13:12, 22 באוקטובר 2014 (IDT)
אני Symbol oppose vote.svg נגד ההוספה. "איזה מין איש זה" צריך להיות מובן כבר במשפט הראשון של הערך, על התבנית זה מעמיס ומכוער.. קרלוס ~ שיחה ~ הבה נכחילה 22:11, 22 באוקטובר 2014 (IDT)

דוגמא א' לפי IKhitron[עריכת קוד מקור | עריכה]

סופר: ארתור קונאן דויל
Conan doyle.jpg
תאריך לידה 22 במאי 1859
תאריך פטירה 7 ביולי 1930 (בגיל 71)
מקום לידה אדינבורו, סקוטלנד
מקום פטירה קרוובורו, אנגליה
לאום בריטי
שפות היצירה אנגלית
סוגה ספרותית ספרות בלשית, רומן היסטורי
יצירות בולטות ספרי שרלוק הולמס
הושפע מ אדגר אלן פו
השפיע על אגאתה כריסטי וכותבי ספרות בלשית אחרים, אדגר רייס בורוז.

היתרון כאן שניתן לעשות פעם אחת ברמת התבנית וזה יופיע בכל הערכים. בורה בורה - שיחה 15:01, 22 באוקטובר 2014 (IDT)

החסרונות הם (א) זה מכוער ו-(ב) לא כל מי שיש לו תבנית "מוזיקאי" למשל הוא בהכרח "מוזיקאי" (או אפילו "מוזיקאית"). אולי הוא: זמר; נגן חצוצרה; (להקה) וכד'. «kotz» «שיחה» 16:37, 22 באוקטובר 2014 (IDT)

דוגמא ב' לפי Kotz[עריכת קוד מקור | עריכה]

ארתור קונאן דויל
מחבר ספרי מתח
Conan doyle.jpg
תאריך לידה 22 במאי 1859
תאריך פטירה 7 ביולי 1930 (בגיל 71)
מקום לידה אדינבורו, סקוטלנד
מקום פטירה קרוובורו, אנגליה
לאום בריטי
שפות היצירה אנגלית
סוגה ספרותית ספרות בלשית, רומן היסטורי
יצירות בולטות ספרי שרלוק הולמס
הושפע מ אדגר אלן פו
השפיע על אגאתה כריסטי וכותבי ספרות בלשית אחרים, אדגר רייס בורוז.
אין לי בעיה אם זה יהיה מתחת. אבל למה שינית את הטקסט, Kotz? (IKhitron (שיחה, 132.72.45.122) 13:29, 22 באוקטובר 2014 (IDT))
קודם כל, בלי כתב מוקטן! אי אפשר לקרוא. שנית, אם אתה נותן טקסט יעודי, כמו כאן, זה כבר ברמת הערך הבודד, ושוב אתה נתון לגחמות של הכותב המזדמן, ולא תהיה אחידות. צריך משהו ברמת התבנית. בורה בורה - שיחה 15:05, 22 באוקטובר 2014 (IDT)
אני אגדיל. ה"אחידות" צריכה להיות ברמת זה שתיאור האיש מופיע מתחת לשמו; ולאו דווקא מילה ספציפית. כל הויקיפדיה בנויה על עריכות של בודדים וגם זה יבוצע כמו שצריך. «kotz» «שיחה» 16:38, 22 באוקטובר 2014 (IDT)
שוב, אני לא אוהב שינוי טקסט. אבל אם אתה מתעקש, צריך להיות סט קטן של ערכים שישויכו ברמת הפונקציה לתבנית הספציפית ואפשר יהיה לבחור רק מהם. (IKhitron (שיחה, 132.72.45.122) 17:38, 22 באוקטובר 2014 (IDT))
"לא אוהב" זה לא נימוק ובכלל לא משכנע. אני לא רואה סיבה שיהיה סט קטן של ערכים. «kotz» «שיחה» 17:57, 22 באוקטובר 2014 (IDT)
אז הנה לך נימוקים רשמיים. תיאור מי זה יש למטה בחלק מהתבניות ואפשר להוסיף לכולם. כאן מדובר על אחידות. כמו שאתה יכול להסתכל על תבנית במאי ולהבדיל אותה מתבנית שחקן באמצעות צבע, מבנה, שמות השדות, מידע בשדות, כך אני רוצה שהמשתמש יידע שמדובר בתבנית במאי רק מלהסתכל עליה. מביחנתי תשים את זה בפונט 0.5 בשורה האחרונה של התבנית, אבל שזה יהיה שם. אפילו עוד יותר טוב: שהשם יהיה מקושר לעמוד "דפים מקושרים לתבנית", כדי שבלחיצה על המילה "במאי" תתקבל רשימת הבמאים. כל עוד אין פונקציה חד חד ערכית בין בעלי תבנית מקצוע וקטגוריה של אותו מקצוע, זה עדיף. (IKhitron (שיחה, 132.72.45.122) 18:18, 22 באוקטובר 2014 (IDT))
בגדול אני מסכים עם IKhitron. היום יודעים כי החיילים זה בתבנית חאקי והשוטרים בתבנית כחולה רק לפי צבע הרקע. מי שלא כאן קבוע לא ידע, כי התבניות כמעט זהות. טוב, לא ממש מדויק, כי זה גם כתוב בתוכן, אבל זו הדוגמה שקפצה לי לראש. אבל בבמאים/תסריטאים/מפיקים זה חשוב, כי זו אותה תבנית. בורה בורה - שיחה 18:35, 22 באוקטובר 2014 (IDT)
 1. אני חולק על דבריו של IKhitron, לפיהם "תיאור מי זה יש למטה בחלק מהתבניות". יש במיעוטם. אם נסתכל על התבנית בראש הערך פלה למשל, אין דרך להבין שהוא כדורגלן אלא אם יודעים ש"באורו אתלטיקו קלובה" ו/או "סנטוס" ו/או "ניו יורק קוסמוס" הם מועדונים של כדורגלנים בלבד. (גם אז זה גבולי, כי הוא יכול להיות מאמן נניח). כנ"ל לגבי טרייסי מקגריידי, שנבחר באקראי. שם לפחות יש תמונה שלו מחזיק בכדורסל.
 2. אני מסכים כי "אפשר להוסיף לכולם". זה בדיוק מה שחסר לי.
 3. אני לא מסכים ש"כאן מדובר על אחידות". או שאנחנו רוצים שמשתמש ידע שהוא צופה ב{{במאי}}. התבניות הם כלי טכני. המשתמש צריך לדעת שבהבטה בפינה השמאלית עליונה של הערך הוא יקבל מושג כללי על האדם.
 4. אני חולק על כך ש"היום יודעים כי החיילים זה בתבנית חאקי והשוטרים בתבנית כחולה רק לפי צבע הרקע". מי שזוכרים את מפתח הצבעים הזה הם מיעוט של אנשים שמבלים במרחב התבניות הרבה זמן.

חן חן «kotz» «שיחה» 21:29, 22 באוקטובר 2014 (IDT)

אתה, אני וIKhitron חושבים אותו דבר! רק מבטאים זאת בצורה שונה. כולם אומרים שהמצב היום לא טוב וקורא מזדמן לא מקבל מושג על נשוא הערך. ההבדל בהשקפה הוא רק איך להציג את המידע. ונתת דוגמאות מצויינות. החיילים והשוטרים שהבאתי כדוגמה הם לתמוך בטענה, לא נגדה. הדיון צריך להתמקד אם לתת פתרון מערכתי על ידי הצגת מילות מפתח מסויימות בראש התבנית, שזה מה שאנו חושבים, לבין לתת שדה שיעודכן בכל ערך פרטנית, שזו דעתך. (אם הבנתי נכון את הדעות) בורה בורה - שיחה 21:56, 22 באוקטובר 2014 (IDT)

תבנית מידע ספציפית (להבדיל מתבנית אישיות הכללית) צריכה להבהיר בלי לכתוב במפורש במה היא עוסקת. בדוגמה של "ארתור קונאן דויל" כתוב בתבנית סופר "סוגה ספרותית", ובמקרה של פלה כתוב בתבנית "עמדה: חלוץ, קשר התקפי". אם יש בעיה, אז היא בעיצוב התבנית, למשל אפשר להעביר את פרטי הלידה והפטירה בדומה לתבנית:מנהיג1 ולקדם את סוגה ספרותית מעל לאום ושפות יצירה. הבעיה עם כיתוב חופשי היא שבמקרים רבים תהיה יתירות עם פרטים אחרים בתבנית וכטקסט חופשי זה יצור חוסר התאמה בין ערכים שונים, אבל האחידות היא התרומה העיקרית של תבנית מידע על הפתיח. ערן - שיחה 22:49, 22 באוקטובר 2014 (IDT)

אני לא מבין מדוע "צריכה להבהיר בלי לכתוב במפורש במה היא עוסקת" ולמעשה אני משוכנע ההפך בדיוק. נדרש ידע רחב ולא רלוונטי כדי להסיק ש"עמדה: חלוץ" זה דווקא כדורגלן. (בהוקי אין חלוצים?). אני חושב שהקורא יצא נשכר אם בתבנית של דויל יהיה כתוב "סופר" כשם שבתנית של רבין כתוב "ראש ממשלה". חן חן «kotz» «שיחה» 00:22, 23 באוקטובר 2014 (IDT)