ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

קיצור דרך: וק:תב

דף זה משמש לדיונים מקדימים ליצירת תבניות חדשות מכל סוג, ולדיונים בבקשות לשינויי עיצוב מהותיים בתבניות קיימות, כדי שהקהילה תחווה דעתה בנוגע להצעה, כך שתהיה הסכמה על הצורך בתבנית, העיצוב המוצע לה, והערכים שבהם תוכלל.


לפני שתאושר יצירת תבנית או שינוי כלשהו בתבנית קיימת, יש להעמידם לדיון פה. היעזרו בתיבת הקלט להוספת דיון חדש. לאחר שמתקבלת החלטה, היא תצוין בתחתית הדיון.

 • אורך הדיון אינו קבוע בצורה נוקשה. אחראי הדף יקבע את סיום הדיון ויוסיף את ההחלטה שהתקבלה לסופה.
 • פורום זה חותר להגיע לקונצנזוס לגבי הצורך בתבנית או בביצוע שינוי מסוים תבנית. עם זאת, כאשר דיון נסגר (בין אם הוחלט ליצור או לשנות תבנית, או שהוחלט שלא) מבלי שמצליחים להגיע לתמימות דעים בנושא, יכולים הצדדים לבחור בורר/ת או לפתוח הצבעת מחלוקת, בהתאם לויקיפדיה:מלחמת עריכה.
 • דיונים על תבניות קיימות או שהוחלט ליצור, יאורכבו בדף שיחת התבנית. בקשות לפתיחת תבנית שנדחו, יאורכבו בארכיון.

תבנית:בספורט[עריכת קוד מקור | עריכה]

מציע לייצג את העונה השנייה בשתי הספרות האחרונות בלבד ולא בכל הארבע, כך נהוג גם בלא מעט מקומות וזה גם אסתטי יותר לדעתי (1999/00, במקום 1999/2000). מניח שזה אפשרי טכנית, אך אשמח קודם לשמוע דעות נוספות. איתי - שיחה 17:20, 22 באוגוסט 2014 (IDT)

היה על כך לא מזמן דיון במזנון ונראה שהיה רוב לתצוגה במקוצרת. במידה ותתקבל החלטה סופית, יהיה צורך להריץ בוט לתיקון מופעים שנוצרו שלא באמצעות התבנית. עמרישיחה 17:39, 22 באוגוסט 2014 (IDT)
יש לנו בוויקיפדיה מדיניות נגד קיצורים וראשי תיבות (למעט חריגים כמו רמטכ"ל וכד'). אינני רואה כל סיבה להחריג את נושא המספרים, וממילא הדבר הוא שינוי מדיניות מובהק על כל המשתמע מכך. תחי מדינת ישראל!(שיחה)אהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 17:45, 22 באוגוסט 2014 (IDT)
אני חושב שזהו מקרה שונה, בעיקר מפני שזוהי תבנית שמופיעה מספר לא מבוטל של פעמים בערכי ספורט. ככל שתהיה מצומצמת יותר כך נקל על הערכים. חוץ מזה, זה באמת מקובל מאוד ואף נהוג במקומות נוספים רבים, בין היתר בעיתונות, ספציפית בנוגע לספורט (בניגוד לקיצורים אחרים שלא נראה בעיתון כמו ע"י, ע"פ וכו'). איתי - שיחה 17:53, 22 באוגוסט 2014 (IDT)
הוספתי לאחר התנגשות עריכה - אין דבר שהוא לא בר שינוי ותמיד יש יוצאים מן הכלל. היה דיון והרוב הביע העדפה לצורה הזו. עמרישיחה 17:57, 22 באוגוסט 2014 (IDT)
דיון שנמשך יומיים וקצת, ושהשתתפו בו 7 אנשים שהביעו כמה עמדות, לא מספיק כדי לשנות מדיניות שנהוגה כאן מזה שנים רבות מאוד. תחי מדינת ישראל!(שיחה)אהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 18:21, 22 באוגוסט 2014 (IDT)
לא מדובר בשינוי מדיניות, אלא בדיון על שינוי נקודתי כמו שנעשה לעתים. כמות המשתתפים בדיון והאורך שלו מעידים ככל הנראה על חוסר עניין של משתמשים אחרים. לגבי ה"לא מספיק", יש לי הרגשה שאם אתה היית בעד השינוי זה כן היה מספיק, לא? עמרישיחה 18:50, 22 באוגוסט 2014 (IDT)

זה נראה לי רעיון טוב להפעיל בוט שיכניס את התבנית, בלי קשר לעיצוב הסופי שייבחר. ‏[kotz]‏ [שיחה] 13:38, 28 באוגוסט 2014 (IDT)

משתמש:ישרון, משתמש:Kulystab, משתמש:יונה בנדלאק, משתמש:Sebastian27, משתמש:אדם מה, משתמש:ברוקולי - השתתפתם בדיון במזנון שאורכב. דעתכם חשובה בדיון זה, לגבי קיצור העונה השנייה לשתי ספרות אחרונות. איתי - שיחה 14:14, 30 באוגוסט 2014 (IDT)

אני הצעתי לשנות את כיוון השנים, כי הדבר היה נראה לי יותר נכון לאנציקלופדיה עברית, אבל הייתה התנגדות. בכל מקרה, אני מעדיף את הגרסא המקוצרת של השנים מהגרסא המלאה, כי זה עושה פחות בלאגן בערכים, וזו הייתה הכוונה שלי. לא חושב שצריך לתת להיסטוריה של מה שנעשה כאן עד היום להשפיע על ההחלטה שתתקבל, בשביל זה יש אמצעים טכניים. כמו השינויים שנעשו בתבנית גיל. אדם מה - שיחה 19:07, 30 באוגוסט 2014 (IDT)

תמכתי בקיצור לשתי ספרות וזה עדיין נראה לי רעיון טוב. ‏ישרוןשיחה 20:14, 30 באוגוסט 2014 (IDT)

מי שרוצה לשנות מדיניות יודע איך לעשות את זה. אני מתנגד לשימוש בשפת מדורי הספורט בוויקיפדיה (מקומה כידוע במדורי ספורט). יש לנו מדיניות רבת שנים להימנע משלל קיצורים שונים ומשונים, ואין מקום להחריג את ערכי הספורט מהמדיניות הזאת. נוחות היא לא שיקול כאן, כי זה תקף לגבי כל הקיצורים שניתן להעלות על הדעת. תחי מדינת ישראל!(שיחה)אהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 20:21, 30 באוגוסט 2014 (IDT)
גם בקיצורים יש איזון. צה"ל מותר וארה"ב אסור. בסופו של דבר אני חושב שאין הגבלה עקרונית בעניין הזה. אבל נראה שברוקולי צודק ולא ניתן לשנות את הצורה הקיימת כשיש מתנגדים על סמך דיון כאן או במזנון. ‏ישרוןשיחה 21:47, 30 באוגוסט 2014 (IDT)
צה"ל הוא בהחלט חריג, וזה בגלל שהוא התקבע גם כשם (בדומה ל-FBI למשל). אני טרם הבנתי מדוע יש לקצר שני תווים ומה כל כך עדיף בזה לעומת המצב הקיים שבו לא מקצרים שנים. אם מקצרים את זה, אפשר לומר שאת כל השנים מ-1920 ועד 1999 נקצר ל-20' עד 99'. זה דזלבה זאך. תחי מדינת ישראל!(שיחה)אהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 21:57, 30 באוגוסט 2014 (IDT)
זה לא אותו הדבר כי שנה אחת מופיע בגירסה המלאה. הצגת רק שתי ספרות אחרונות של השנה המאוחרת מתבססת על זה שהקורא קרא את שתי הראשונות בשנה המוקדמת. ‏ישרוןשיחה 22:25, 30 באוגוסט 2014 (IDT)
בינתיים יש ארבעה תומכים בהצעה הזו, אני, משתמש:ישרון, איתי ועמרי. חסר עוד אחד בשביל לנסח הצעה, ולפנות לפרלמנט לא? מה עם משתמש:יונה בנדלאק, לא הגבת. אדם מה - שיחה 22:26, 1 בספטמבר 2014 (IDT)
אני מתלבט. אומנם אני חושב שהדרך הטובה יותר היא בקיצור כי מדובר על עונת ספורט שמכונה כך בעיתונות הספורט ולכן היא הצורה המקובלת. אך אני מסכים שבוויקיפדיה ממעיטים בקיצורים. נוסיף לזה שלא ראיתי שיש הסכמה להצעה זו ולכן כרגע אני נוטה שלא לצרף את חתימתי, זה לא אומר שלא הבציע בעד אם הצבעה כזו תערך. (אני נגד שיטת ההצבעות בוויקיפדיה וסבור שיש להגיע להסכמה רחבה ככל האפשר, מה שלא ראיתי בנושא זה.) יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 07:49, 2 בספטמבר 2014 (IDT)
גם ההתנגדות לא רחבה, פשוט נראה שזה לא מאוד מעניין את חברי הקהילה, שאולי ערכי הספורט לא בראש מעייניהם וזה בסדר גמור. גם אני לא בהכרח הייתי מביע דעתי בנוגע למדיניות בערכים על ארכיאולוגיה. בכל אופן, למי שעוד ישתתף בדיון אומר דבר כזה: הערכים בוויקיפדיה עמוסים בשנים המיוצגות בארבע ספרות (מעטות הפעמים שהתאריך כתוב במלואו בערך יותר מכמה פעמים). בערכי הספורט השנים הן מרכז העניינים כמעט, כי כל הקריירה של הספורטאי, אך גם ההיסטוריה של הקבוצות, נמדדת משנה לשנה, מעונה לעונה, מה שאומר שגם יש יותר הופעות של שנים והן גם מופיעות בשמונה ספרות בגלל העונות. לדעתי, להבדיל מכמעט כל קיצור אפשרי, כאן הקיצור מתבקש, מקל מאוד על הקורא, הופך את השנים לקצת פחות בולטות לעין, ועל הדרך גם לא מדובר כקיצור שנתפס כלא מקצועי או לא אנציקלופדי בצורה חריגה. איתי - שיחה 10:42, 2 בספטמבר 2014 (IDT)
גם אם נתעלם לרגע מהנימוק הוויזואלי (שאני תומך בו), מדובר בצורת כתיב שהתקבעה. לא מדובר בסתם עוד קיצור דוגמת ארה"ב או ביה"ח, אלא בצורת כתיב שנהוג להשתמש בה באופן כמעט בלעדי. אין שום סיבה שנשתמש בצורת כתיב לא מקובלת. לדעתי מדובר במקרה חריג בדומה לצה"ל. עמרישיחה 10:44, 3 בספטמבר 2014 (IDT)

עיצוב תבניות סמלי ודגלי יבשות[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום. בשבועות האחרונים שיניתי את עיצובם של מספר תבניות דגלים וסמלים, כדי ליצור אחידות בעיצוב עם תבניות אחרות מאותו הסוג כמו תבנית:דגלי מדינות אפריקה ותבנית:דגלי מדינות אירופה. משתמש:Damzow הציע לי להעלות כאן לדיון את העיצוב, כדי לקבל את הסכמת הקהילה לכך.
דוגמה לעיצוב הישן: 1, דוגמה לעיצוב החדש: 2.
בתודה, Noambarsh - שיחה 12:54, 24 באוגוסט 2014 (IDT)

אני לא רואה הבדל גדול בין השיטות שדורש את השינוי, אבל אני נוטה להעדיף את הסידור החדש. 13:15, 24 באוגוסט 2014 (IDT)

כמו משה (שמשום מה, חתם עם חמש טילדות). שמזןשיחההביכורים שלי • ב' באלול ה'תשע"ד • 07:25, 28 באוגוסט 2014 (IDT)
אוקיי, תודה. Noambarsh - שיחה 11:54, 28 באוגוסט 2014 (IDT)
שכחתי מהדיון הזה. אולי משתמש:בורה בורה יכול לתת אינפוט גם כן? • עודד (Damzow)שיחהלימין שור! • 23:18, 10 בספטמבר 2014 (IDT)

Symbol oppose vote.svg נגד העיצוב החדש. עד שטרחנו והעברנו מאות תבניות לתבנית:ניווט קבוצות עכשיו נעשה מהלך הפוך? אם רוצים להוסיף שורה, ניתן לעשות זאת בנקל עם תבנית:ניווט קבוצות בלי לשנות בחזרה לתבנית:ניווט. בורה בורה - שיחה 05:22, 14 בספטמבר 2014 (IDT)

צריך תבנית לרשות ממשלתית[עריכת קוד מקור | עריכה]

- הועבר מויקיפדיה:מזנון

ממש חסר בערכים כגון אלו:

בברכה, Tshuva - שיחה 12:48, 28 באוגוסט 2014 (IDT)

- סוף העברה
לא ברור לי למה הכוונה. ‏[kotz]‏ [שיחה] 13:35, 28 באוגוסט 2014 (IDT)
לדעתי הכוונה לתבנית שתגדיר את הרשות, שם, תתחום עיסוק, שנת הקמה, מנהל, וכו'. שימנשמע?1.. 2.. צא! 13:37, 28 באוגוסט 2014 (IDT)
איזה פרמטרים אתה רוצה להוסיף בתבנית זו? כמו כן איזו תבנית בדיוק? פרמטרית כמו תבנית מדינה? גילגמש שיחה 20:43, 28 באוגוסט 2014 (IDT)
מסכים עם Gilgamesh, כדי להבין אם התבנית נדרשת, אני מציע לחשוב אם יש הצדקה לפרמטרים המוצעים. תחום העיסוק של הרשות מופיע לרוב בשמה ("רשות העתיקות"), שם מנהל הרשות ושנת ההקמה הם שדות מעניין. אילו עוד שדות תכיל התבנית? Guy.mor - שיחה 20:53, 28 באוגוסט 2014 (IDT)
דבר ראשון, אתייג את Tshuva, שביקשה את התבנית מראש. דבר שני, הנה פרמטרים ראשוניים:
*שם הרשות
*שנת הקמה
*מנהל
שימנשמע?1.. 2.. צא! 09:00, 29 באוגוסט 2014 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────אני לא מבין גדול בפורמליזם הממשלתי. צריך מי שיודע את הפרטים לאשורם שיאיר לנו את הפרטים
מה ההבדל בין רשות ממשלתית לבין משרד ממשלתי (למשרד ממשלתי יש כבר תבנית אבל היא לא מתאימה לרשות, בערך רשות המסים בישראל לדוגמא השתמשו בתבנית של משרד ממשלתי וזה קצת מגוחך.
מי יודע - האם רשות היא תמיד כפופה למשרד ממשלתי אחד בלבד? אם כן ודאי צריך להופיע המשרד בפרמטרים
בברכה, Tshuva - שיחה 09:32, 31 באוגוסט 2014 (IDT)

יש הבדלים רבים בין משרד ממשלתית לרשות. לעניננו יש שני הבדלים מרכזיים, בגללם אני לא בטוח שצריך תבנית. הראשון - יש מעט משרים ממשלה אך קיימות בישראל רשויות ציבוריות רבות (השאלה גם אם מתייחסים רק לגופים שנקראים "רשות" או לכל גוף שעונה על ההגדרה של "רשות מנהלית"). השני - אין פרטים רבים אודות רשויות ציבורית שרלוונטיים לתבנית.
ניתן להציג בתבנית את העומד בראשה, שנת ההקמה ושמות קודמים. אבל מידע מעבר לכך, יכלל בערך (כמו המשרדים האמונים על תחומי פעילות הרשות וכו'). בניגוד לנושאים אחרים, אני לא חושב שלגבי כל הרשויות הציבוריות יש פרמטרים קבועים של מידע חשוב, שרלוונטי לכולן וניתן לתמצת אותו ברמת התבנית. ראו להשוואה את תבנית:פסק דין ישראלי. Guy.mor - שיחה 21:09, 31 באוגוסט 2014 (IDT)

תבנית:מבנה הנדסי[עריכת קוד מקור | עריכה]

- הועבר לשיחת תבנית:מבנה הנדסי

רפורמה בתבניות בתי הכדורגל[עריכת קוד מקור | עריכה]

כיום יש לנו שתי תבניות לבתי נבחרות כדורגל: תבנית:בית נבחרות כדורגל, ותבנית:בית במונדיאל2, כאשר התבניות מופיעות לסירוגין. הריני להציע תבנית שלישית, שתכלול את יתרונות שתי התבניות, ותחליף את חוסר האחידות. יתרונות התבנית "בית במונדיאל2" היא שהיא נהוגה בערכים חדשים יחסית (מונדיאל 2014, יורו 2012, מונדיאל 2010 וכו') - לדעתי משום שהיא ידידותית יותר למשתמש. היא מאפשרת גם כמות משתנה של נבחרות בבית, ואינה מחייבת להוסיף את טבלת המשחקים בצד (שמוצגת בצורה יותר נאה מב "בית נבחרות כדורגל"). לעומת זאת, יתרונותיה של "בית נבחרות כדורגל" שהיא מאפשרת להשתמש בשמן ובדגלן הישן של המדינות. בשתי התבניות לא ניתן להציג נבחרות צעירות (ולא צעירות-נשים).

תבנית:בית נבחרות כדורגל[עריכת קוד מקור | עריכה]

מקום נבחרת נקודות משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערים
זכות חובה הפרש
1 Flag of England.svg אנגליה 5 3 2 1 0 4 0 4
2 Flag of Uruguay.svg אורוגוואי 4 3 1 2 0 2 1 1
3 Flag of Mexico.svg מקסיקו 2 3 0 2 1 1 3 2-
4 Canadian Red Ensign 1957-1965.svg קנדה 1 3 0 1 2 2 5 3-
אנגליה ‏0-0 אורוגוואי
קנדה ‏1-1 מקסיקו
אורוגוואי ‏1-2 קנדה
אנגליה ‏0-2 מקסיקו
אורוגוואי ‏0-0 מקסיקו
אנגליה ‏0-2 קנדה

תבנית:בית במונדיאל2[עריכת קוד מקור | עריכה]

נבחרת נקודות משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערים
זכות חובה הפרש
Flag of England.svg אנגליה 6 3 2 0 1 5 1 4
Flag of Uruguay.svg אורוגוואי 4 3 1 1 1 2 2 0
Flag of Mexico.svg מקסיקו 4 3 1 1 1 3 6 3-
Flag of Canada.svg קנדה 3 3 1 0 2 2 3 1-
Flag of Canada.svg קנדה 0 - 1 אורוגוואי Flag of Uruguay.svg
Flag of England.svg אנגליה 4 - 0 מקסיקו Flag of Mexico.svg
Flag of England.svg אנגליה 0 - 1 קנדה Flag of Canada.svg
Flag of Uruguay.svg אורוגוואי 1 - 1 מקסיקו Flag of Mexico.svg
Flag of Uruguay.svg אורוגוואי 0 - 1 אנגליה Flag of England.svg
Flag of Mexico.svg מקסיקו 2 - 1 קנדה Flag of Canada.svg

התבנית המשולבת[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • בדומה לתבנית:בית במונדיאל 2: שימוש בקוד ויקי דומה, אפשרות להסרת לוח המשחקים/הוספת לוח משחקים בעיצוב הדגלים, כמות משתנה של נבחרות.
 • בדומה לתבנית:בית נבחרות כדורגל: אפשרות שימוש בדגל הישן/השם הישן (...העפילה=לא|דגל=קנדה (1957-1965)|שם=...). באין מילוי התנאים החדשים יהיה שימוש בשם ובדגל החדש. לא ישמר מספור הנבחרות.
 • השארת אפשרות נבחרות הנשים, תוספת אפשרות לנבחרות צעירות, ולשתיהן גם יחד (צעירות=כן|נשים=כן)

סיכום[עריכת קוד מקור | עריכה]

התבנית המשולבת (בעזרתן של תבניות המשנה כגון תבנית:תוצאת משחק) תחליף את שתי התבניות הקודמות (אולי בעזרת בוט?), ואת כל שאר הטבלאות-לא-בעזרת-תבניות (גביע העולם בכדורגל נשים 1995 וכו'). יש צורך לבחור שם לתבנית (בית נבחרות כדורגל נראה שם טוב).
אז מה דעתכם? (מתייג את משתמש:Little Savage, משתמש:ערן, משתמש:ברוקולי)
בתודה, Noambarsh - שיחה 20:22, 29 באוגוסט 2014 (IDT)

מסכים עם הכתוב לעיל. אין כל היגיון בשימוש בשתי תבניות שונות. יש צורך ליצור תבנית אחת שתשלב את הפונקציונליות של שתי התבניות. אין צורך ליצור תבנית חדשה. אפשר לדרוס את תבנית:בית נבחרות כדורגל בתבנית החדשה, ובתבנית השניה לטפל באמצעות בוט. אגב, יהיה נחמד אם ניתן יהיה להשתמש בדגל ישן גם ב{{נבחרת}}. עמרישיחה 14:12, 30 באוגוסט 2014 (IDT)
בעד איחוד התבניות. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 23:19, 30 באוגוסט 2014 (IDT)
נ.ב. עכשיו התחיל גביע העולם בכדורסל 2014 ושם הטבלאות צריכות גם לעבור שינוי. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 05:41, 31 באוגוסט 2014 (IDT)

התאמה לענפי ספורט נוספים[עריכת קוד מקור | עריכה]

לדעתי התבנית יכולה לשמש לא רק בכדורגל אלא לכל ענפי הספורט הקבוצתיים. אומנם כרגע חוץ מאליפויות עולם בכדורגל יש רק ערכים על אליפויות עולם בכדורסל אך אין סיבה להגביל לשני הענפים האלה בלבד. ההתאמה תהיה על ידי הוספת פרמטר ענף זה מה שישמש גם כפרמטר ב{{נבחרת}} כך שההפנייה תהיה לנבחרת בענף, לפי הפורמט {{נבחרת|ישראל|ב=הוקי קרח}}, זה דורש שינוי ב{{נבחרת במונדיאל}} (אם כי ניתן לשנות לשם כללי יותר {{נבחרת בטורניר}} או {{נבחרת בבית}}. ברוב ענפי הספורט סופרים שערים (פוטבול אמריקאי, הוקי, כדורמים, כדוריד וכו') אך בכדורסל מדובר על סלים כך שהפרמטר "ענף" ישמש גם לשינוי הכיתוב "שערים" ל"סלים". יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:01, 31 באוגוסט 2014 (IDT)

רעיון טוב. מתייג את משתמש:ערן בקשר לצד הטכני של התבנית, ולבוט. בברכה, Noambarsh - שיחה 10:54, 31 באוגוסט 2014 (IDT)
אכן רעיון טוב. התבנית יכולה להיות שימושית גם לענפי ספורט נוספים במידה ויהיה צורך. הטבלאות בגביע העולם בכדורסל 2014‎ ובערכים הדומים כבר ממזמן לא בסטנדרט. עמרישיחה 21:09, 31 באוגוסט 2014 (IDT)
Noambarsh, עמרי, יצרתי דוגמה במשתמש:ערן/מבחנה 2 לתבנית שממלאת טבלת סיכום בית באופן אוטומטי לפי תוצאות משחקים. הקוד של התבנית נמצא ביחידה:בית בספורט ומוזמנים לשפר אותו. דברים שעדיין חסרים הם חישוב נקודות, קישורים לנבחרת המתאימה, ויכולת להחליף דגל לדגל היסטורי. ערן - שיחה 23:44, 31 באוגוסט 2014 (IDT)
עם החישוב אוטומטי זה מסובך יותר כי בכדורסל אין תיקו ומקבלים על נצחון 2 נקודות והפסד נקודה אחת. כמו כן, במקרה של שיוויון נקודות, איך הדירוג בין הקבוצות מתבצע? לפי הפרש שערים או לפי תוצאות בין הקבוצות שבשיוויון? למרות שהיום רוב הטורנירים מחושבים לפי השני, נראה לי שיש עדין טורנירים ששם ההפרש הוא הקובע. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:07, 1 בספטמבר 2014 (IDT)
אכן יש בעייה עם החישוב האוטומטי, בייחוד שלעתים אין מופיעה טבלת המשחקים בצד אלא במפורט למטה (מונדיאל 2014). בברכה, Noambarsh - שיחה 21:09, 1 בספטמבר 2014 (IDT)
החישוב האוטומטי חביב, אבל אני חושב שאפשר לוותר עליו כך שהתבנית תתאים לכל ענפי הספורט עם תחרויות בפורמט של בתי נבחרות/קבוצות. אגב, אני מציע להגדיר את הפרמטרים עבור רשימת המשחקים בצד שמאל כאופציונלים. כך ניתן יהיה להשתמש בתבנית גם בערכים דוגמת גמר ליגת האלופות 2007 בהם רשימה מלאה של תוצאות המשחקים לא נחוצה. עמרישיחה 10:54, 3 בספטמבר 2014 (IDT)
ערכתי כמה שינויים (אפשר לראות את התוצאה במשתמש:ערן/מבחנה 2): אפשר להגדיר מבנה קישור כללי לדפים, להזין נקודות (לא יחושב אוטומטית בגלל ההבדלים בין מקצועות ספורט שונים; קובעות את סדר ההצגה) ואפשר להציג עם/ללא טבלה מסכמת.
השאלה היא האם התחביר של התבנית נוח? הרעיון הוא להשתמש במבנה קוד ויקי כמעט זהה לטבלת סיכום ולטבלת משחקים כך שניתן יהיה להעתיק אותן בקלות.
אם זה טוב, אפשר יהיה ליצור תבנית:בית בכדורגל/תבנית:בית בכדורגל נשים/תבנית:בית בכדורסל ולהטמיע בהם את הפרמטר קישור (לציון מבנה הקישור) כך שהשימוש בערכים השונים לא יצריך לציין את המבנה הקבוע של הקישורים. ערן - שיחה 19:30, 5 בספטמבר 2014 (IDT)
תודה ערן, זה מצוין! וגם התחביר נוח בהרבה מהתבניות הישנות. כמה הערות:
 1. איך מוסיפים דגל ישן?
 2. איך מסמנים איזו נבחרת עלתה ואיזו לפלייאוף (בעזרת צבעי השורות, כמו בתבניות הישנות)?
 3. עדיף להוסיף רווח ב"תוצאות" בין שם המדינה השנייה לדגל השני (כך: Flag of Israel.svg ישראל)
 4. מדוע הניקוד לא מופיע לפי הסדר במשתמש:Noambarsh/טיוטה?
ושוב תודה על כל העזרה, Noambarsh - שיחה 20:09, 6 בספטמבר 2014 (IDT)
תיקנתי את כל הנקודות. לגבי הנקודה הראשונה הוספתי אפשרות לציין דגל ישן בצורה "|דגל אנגליה=שם של דגל שנמצא תחת תבנית:דגל", ולגבי עולות הוספתי עולות=מדינה 1, מדינה 2. (יש בדף המשתמש שלי דוגמה לשתי האפשרויות החדשות). ערן - שיחה 23:00, 6 בספטמבר 2014 (IDT)
האם לא ניתן ליצור טבלה לכל סוגי הספורט במקום ליצור תבניות נפרדות? שאר השינויים תומכים בזה, צריך רק פרמטר נוסף של ערף הספורט. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:27, 7 בספטמבר 2014 (IDT)
אפשר או ליצור תבניות נפרדות (שכולן "ירשו" מתבנית משותפת) כדי שלא יהיה צורך להזכיר בכל ערך כדורגל "|קישור=[[נבחרת {{{1}}] בכדורגל|{{{1}}}]]" או בערכי כדורסל "|שערים=סלים" (אין תמיכה בזה כרגע), או להטמיע את כל זה בתבנית עצמה שתדע לקחת את זה על פי "ענף=כדורגל/כדורסל..." ו"נשים=כן/לא". האם יש עוד הבחנות? והאם בכל הענפים הפורמט הוא נבחרת X בY ונבחרת X בY נשים? ערן - שיחה 22:50, 7 בספטמבר 2014 (IDT)
בפורמט נבחרת X בY הוא הכלל בערכי קבוצות לאומיות, אם יש חריגים צריך להתאימם. אשמח לשמוע דעות נוספות אך לדעתי עדיף תבנית אחת לכל ענפי הספורט, אם ברירת מחדל לקבוצות כדורגל שכרגע זה עיקר העניין של כותבי ויקיפדיה. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:06, 8 בספטמבר 2014 (IDT)
שוב תודה ערן. ראה שוב במשתמש:Noambarsh/טיוטה: הראשון הוא "בית במונדיאל2", השני הוא התבנית החדשה. תוכל לראות כי כדאי להוסיף, בדומה לישנה, את הדגל בסמוך לשם וליצור רווח יפה. גם מס' הנקודות והתוצאות בטבלת הצד צריכות להיות מודגשות. בשלישי וברביעי זה בכלל לא עובד, מדוע? (ניחוש לשלישי - הוא לא מקבל שמות-מדינות עם יותר ממילה אחת). בברכה, Noambarsh - שיחה 15:31, 7 בספטמבר 2014 (IDT)
עשיתי תיקונים עיצוביים לפי הערות ותיקנתי את הבעיה. (אגב שים לב שבגלל שוויץ עם י' אחת לעומת עם שני י' זה נספר כשתי נבחרות שונות). ערן - שיחה 22:50, 7 בספטמבר 2014 (IDT)
משתמש:ערן, עוד כמה דברים שנזכרתי בהם (מצטער שלא הכל בבת אחת):
 1. אפשרות לסמן פלייאוף (כמו ב-מוקדמות מונדיאל 2002#בית 1)
 2. החלפת "שערים" ב"סלים" ואפשרות הסרת לתיקו לכדורסל - קודם צריך לקבוע אם עושים תבניות מאוחדות או נפרדות.
ליונה ב. - ישנה בעייה עם התאמה לכל ענפי הספורט (בכדורגל יש שערים, בכדורסל סלים ואין תיקו, ואולי נרצה לעשות עוד שיפורים ותיקונים לפי הענף) וגם תבניות השם אינה זהות - נבחרת ישראל בכדורגל, הנבחרת הצעירה של ישראל בכדורגל, נבחרת ישראל בכדורגל עד גיל 19, נבחרת ישראל בכדורגל נשים, אך אם ימצא דרך לשלב את כל האפשרויות בתבנית בלי לסבך אותה יתר על המידה - אני בעד. Noambarsh - שיחה 15:56, 8 בספטמבר 2014 (IDT)
שמות הנבחרות הוא מהצורה "נבחרת מדינה בספורט" ולאחר מכן תוספת "נשים" אם מדובר על נבחרת נשים ולאחר מכן "עד גיל XX" אם מדובר על קבוצות גילאים. ולכן נבחרת ישראל בכדורסל נשים עד גיל 16 היא הצורה המקובלת. ותבנית {{נבחרת}} תומך בזה כבר היום (לפחות בכל ענפי הספורט ובקבוצות הנשים, לא בנבחרות הצעירות). הנבחרת הצעירה של ישראל בכדורגל היא יוצאת דופן ויעידו על כך שאר הנבחרות בקטגוריה:נבחרות כדורגל אירופיות עד גיל 21 וכן {{נבחרת צעירה}}. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 18:03, 8 בספטמבר 2014 (IDT)
אם אכן הנבחרת הצעירה שלנו היא יוצאת הדופן היחידה, אז אני מניח שלא תהיה בעיה להשתמש ב"נבחרת (מדינה) ב(ספורט) [נשים] [עד גיל X]". אם כך, אני Symbol support vote.svg בעד הצעתו של יונה, כאשר פעם אחת בכל תבנית צריך להגדיר את ה"ספורט", ה"נשים" וה"עד גיל", כאשר כדורגל-גברים-בוגרים ברירת מחדל. Noambarsh - שיחה 18:03, 10 בספטמבר 2014 (IDT)
ערן, האם זה אכן אפשרי לאחד הכל לתבנית יחידה (תוך קביעת המין+גיל+ענף אחת לתבנית עם ברירת מחדל גברים+בוגרים+כדורגל)? בתודה, Noambarsh - שיחה 17:39, 13 בספטמבר 2014 (IDT)
הוספתי ענף (ותמיכה בכדורסל) ואפשרות לציון "נשים". הפרמטר המנצח יההי תמיד "קישור" - כך שאם רוצים בענף מסוים להגדיר קונבנציה אחרת ניתן לעשות זאת. ערן - שיחה 21:44, 14 בספטמבר 2014 (IDT)
אהבתי את ה"קישור". עכשיו נשארה רק בקשתי הישנה לאפשרות פלייאוף (כמו במוקדמות מונדיאל 2002#בית 1). ושאלה - האם הסעיף "נשים" משמש עכשיו רק לכדורסל (בכל ספורט אחר ניתן לרשום ענף=שםהספורט נשים)? מתייג שוב את משתמש:ערן, משתמש:Little Savage, משתמש:יונה בנדלאק, משתמש:ברוקולי. בברכה, Noambarsh - שיחה 15:24, 15 בספטמבר 2014 (IDT)
ראה משתמש:ערן/מבחנה 2#נשים ישנם שני פרמטרים נפרדים, ענף ו-נשים. כך שאם לא מופיע ענף כלל (ברירת המחדל היא כדורגל) והערך בפרמטר נשים יהיה "כן". הקישורים יופנו לקבוצות הנשים בכדורגל. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 18:21, 15 בספטמבר 2014 (IDT)

אישור התבנית[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאחר ההתאמות שנשו שמתאימות לענפים שונים ולקבוצות נשים, לדעתי הגיע הזמן לאשר (או לא) את התבנית ולאודות למשתמש:ערן על ההתאמות לגחמות שלנו (שלי לפחות). כמובן שהרחבה למשחקי בית חוץ או עוד דברים יתכנו בעתיד. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 18:21, 15 בספטמבר 2014 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד, ותודה לערן! Noambarsh - שיחה 20:14, 15 בספטמבר 2014 (IDT)

הצעות נוספות לשיפור[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • התאמת התבנית למשחקי בית-חוץ (הצגת התוצאות במטריצה). יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 18:29, 15 בספטמבר 2014 (IDT)
 • התאמת הקוד כך שבין השערים יכול להופיע גם קו מפריד (תקני) ולא רק מינוס. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 18:29, 15 בספטמבר 2014 (IDT)
 • הוספת אפשרות סימון קבוצה שהולכת לפלייאופ ולא רק עולות. (הצעה של משתמש:Noambarsh)
 1. לפי דעתי לא חייבים לדחוף הכל בתבנית אחת, אפשר גם תבנית נפרדת (במיוחד משום שיש לזה שימוש גם מחוץ לבתי הספורט).
 2. אם אכן זהו לא הסימון התקני, בהחלט כדאי לשנות זאת.
 3. רציתי לציין שהאפשרות כבר מופיעה בשתי התבניות הישנות, ומשמשת בערכים רבים. Noambarsh - שיחה 20:14, 15 בספטמבר 2014 (IDT)

תבנית:תפקיד מנהיג - הוספת משך כהונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

- הועבר לשיחת תבנית:תפקיד מנהיג בורה בורה - שיחה 16:29, 5 בספטמבר 2014 (IDT)

תבנית:עיתונאי[עריכת קוד מקור | עריכה]

צריך מאוד. מישהו מוכן לעזור לי להכין? שימנשמע?1.. 2.. צא! 14:11, 31 באוגוסט 2014 (IDT)

למה הכוונה? שמזןשיחההביכורים שלי • ה' באלול ה'תשע"ד • 17:37, 31 באוגוסט 2014 (IDT)
תבנית לכל הכתבים/עיתונאים וכו' (יונית לוי, אושרת קוטלר, וכו'). שימנשמע?1.. 2.. צא! 18:11, 31 באוגוסט 2014 (IDT)
פובליציסטים גם? ‏[kotz]‏ [שיחה] 19:27, 31 באוגוסט 2014 (IDT)
אני לא יודע. כל מה שאני יודע זה שצריך תבנית לכל הכתבים. אם אתה רוצה להכניס גם פובליציסטים אז תכניס. אני לא יודע ליצור תבנית אז אשמח עם מישהו אחר יעשה את זה. שימנשמע?1.. 2.. צא! 21:19, 31 באוגוסט 2014 (IDT)
מה הפרמטרים הדרושים? ראה את {{סופר}}, אולי אם נוסיף לה מספר פרמטרים היא תתאים. קרלוס ~ שיחה ~ הבה נכחילה 21:20, 1 בספטמבר 2014 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד ההצעה של משתמש:קרלוס הגדול. יש לצמצם בתבניות אם ניתן. יש גם תבנית:מחבר הדומה לה. עכשיו אני רואה שזו אותה תבנית... בורה בורה - שיחה 16:31, 5 בספטמבר 2014 (IDT)

תבנית:ראשי אגף חקירות[עריכת קוד מקור | עריכה]

תבנית:ראשי אגף חקירות מכוערת בעיני. אפשר לעשות אותה דומה לתבנית:ראשי עיריית תל אביב למשל או לוותר לגמרי על השנים, כמו תבנית:ראשי אכ"א. ‏[kotz]‏ [שיחה] 01:25, 1 בספטמבר 2014 (IDT)

אם כבר, הייתי הולך על תבנית כמו תבנית:ראשי עיריית חדרה. זה המבנה התקני של כל ראשי הערים. לא יודע למה תבנית:ראשי עיריית תל אביב שונה. בורה בורה - שיחה 01:44, 1 בספטמבר 2014 (IDT)
נראה לי כמו תבנית:ראשי עיריית חדרה יהיה רחב מידי עבור תבנית:ראשי אגף חקירות. ‏[kotz]‏ [שיחה] 09:34, 1 בספטמבר 2014 (IDT)
כמו בורה בורה. בנוגע לרוחב, אפשר לעשות שתי שורות כמו ב{{ראשי עיריית חיפה}} קרלוס ~ שיחה ~ הבה נכחילה 22:40, 7 בספטמבר 2014 (IDT)

תבנית:אמצעי לחימה מתוצרת רפאל[עריכת קוד מקור | עריכה]

- הועבר לשיחת תבנית:אמצעי לחימה מתוצרת רפאל - מערכות לחימה מתקדמות