ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

קיצור דרך: וק:תב

דף זה משמש לדיונים מקדימים ליצירת תבניות חדשות מכל סוג, ולדיונים בבקשות לשינויי עיצוב מהותיים בתבניות קיימות, כדי שהקהילה תחווה דעתה בנוגע להצעה, כך שתהיה הסכמה על הצורך בתבנית, העיצוב המוצע לה, והערכים שבהם תוכלל.


לפני שתאושר יצירת תבנית או שינוי כלשהו בתבנית קיימת, יש להעמידם לדיון פה. היעזרו בתיבת הקלט להוספת דיון חדש. לאחר שמתקבלת החלטה, היא תצוין בתחתית הדיון.

 • אורך הדיון אינו קבוע בצורה נוקשה. אחראי הדף יקבע את סיום הדיון ויוסיף את ההחלטה שהתקבלה לסופה.
 • פורום זה חותר להגיע לקונצנזוס לגבי הצורך בתבנית או בביצוע שינוי מסוים תבנית. עם זאת, כאשר דיון נסגר (בין אם הוחלט ליצור או לשנות תבנית, או שהוחלט שלא) מבלי שמצליחים להגיע לתמימות דעים בנושא, יכולים הצדדים לבחור בורר/ת או לפתוח הצבעת מחלוקת, בהתאם לויקיפדיה:מלחמת עריכה.
 • דיונים על תבניות קיימות או שהוחלט ליצור, יאורכבו בדף שיחת התבנית. בקשות לפתיחת תבנית שנדחו, יאורכבו בארכיון.

תבנית:ג'נסיס[עריכת קוד מקור | עריכה]

מציע להחליף את התבנית הקיימת, שאינה עדכנית במיוחד בתבנית חדשה שהכנתי. השינויים העיקריים בתבנית שלי:

 1. הוספת שמותיהם של המוזיקאים שהיו חברים בלהקה לאורך כל השנים (גם אלו שהצטרפו ועזבו לאחר חודשים ספורים)
 2. הוספת שנות ההוצאה של האלבומים השונים
 3. הוספת שני פרקים שכרגע אדומים ברובם: סיבובי הופעות ושונות. פרקים אלו חשובים לציון, שכן יש לערכים שבהם חשיבות אנציקלופדית, וחשוב לחשוף בפני אוהדי הלהקה את העובדה שעדיין אין ערכים בנושאים אלו. (כמו כן, בכוונתי לעבוד על חלק מהערכים הללו בהמשך). גארפילד - שיחה 10:50, 2 באוקטובר 2014 (IDT)
התבנית הישנה היתה מיושרת לימין, שזה יותר אסתטי כשכל הטקסט כתוב באנגלית
הוספת השנים מעמיסה מאוד על התבנית ולא תורמת.
הכותרת "מוזיקאים נוספים" מיותרת. לא כתוב מיהם המוסיקאים שמעל לרשימה, ולכן הקורא אינו יודע באיזה מובן הם "נוספים".
הייתי מציע להעביר את הקישור לדיסקוגרפיה כי הוא מעמיס. אבל הוא ממילא אדום. אולי מיותר בינתיים.
"שונות" זה אף פעם לא רעיון טוב לכותרת. אני לא יודע מי הם הדמויות שכתובות שם אז אני לא יודע להציע כותרת אחרת.
«kotz» «שיחה» 11:51, 2 באוקטובר 2014 (IDT)
הי kotz תשובות לטענותיך:
 1. אסתטיקה זה עניין של טעם. אני אישית מעדיף שהתבניות יהיו מיושרות לשמאל. הרי לא מדובר בטקסט רציף, אלה בכותרת של אלבום. ומאחר שאנחנו נוהגים לקרוא מימין לשמאל, לדעתי גם האלבומים צריכים להיות מסודרים כך. זה מציק לקרוא את הקטע של האלבומים משמאל לימין כשכל המאמר הוא מימין לשמאל.
 2. הוספת השנים, ואני אומר את זה בתור חובב מוזיקה כבד, תורמת מאד להבנה של התקופה בה האלבום נעשה, ממי הוא הושפע, מה היה ההרכב של הלהקה באותה תקופה וכיוב. אני לא מסכים איתך שזה "מעמיס" על התבנית - שוב עניין של טעם.
 3. מוזיקאים נוספים - הכותרת חשובה, כי מדובר במוזיקאים שניגנו עם הלהקה, בעיקר בהופעות חיות - אז מתעורר הצורך לשכור מוזיקאים נוספים כדי לנגן תפקידים נוספים שבהקלטות האלבום נוגנו בכמה טייקים שונים. מוזיקאים אלו לא נמנו על הצד היצירתי של הלהקה, ומעולם לא היו חלק מהלהקה באופן רשמי - או שהיו חלק מהלהקה רק לסיבוב הופעות ולא הקליטו איתה. המוזיקאים מעל לרשימה הם חברי הלהקה עצמה בעבר ובהווה. אני חושב שהדבר מובן מאל עצמו (ובמידה ואינו מובן, זה רשום מפורשות בתחילת הערך על הלהקה).
 4. שוב אתה טוען ל"עומס" לגבי הדיסקוגרפיה. אני לא מסכים עם הטיעון.
 5. שונות - יש פעמים רבות עם להקות כל כך משפיעות שפועלות במשך עשורים שונים, עוד ערכים שקשורים ללהקה אבל לא במישרין. למשל הלהקה מייק והמכונות זו להקה שהקים אחד מחברי הלהקה הבולטים מייק ראת'רפורד. זה לא בדיוק קשור, אבל זה בהחלט מעניין את מי שרוצה להתעמק בלהקה. כל שאר האזכורים הם בסגנון. האמרגן הראשון של הלהקה שנתן להם את השם ג'נסיס, עוד להקה של יוצאי ג'נסיס וכיוב'. גארפילד - שיחה 14:52, 2 באוקטובר 2014 (IDT)
הטיוטא המוצעת מעמיסה יותר מידי מידע פרטים על התבנית. זו תבנית ניווט. היא צריכה לשמש לניווט. לא סביר שמישהו שקורא ערך על ניר צדקיהו צריך לקבל קישור לאמרגן שנתן לג'נסיס את שמה או ללהקה אחרת שהקים מישהו שניגן עם צדקיהו ב-2007.
עשר שורות שכתובות באנגלית - קוראים משמאל לימין, לא מימין לשמאל.
לא אמורים להבין מהתבנית "ממי הושפע" כל תקליט. בשביל יש ערך (או שצריך להיות ערך. יהיה ערך.). תבנית ניווט צריכה לאפשר ניווט, לא להעביר את כל המידע על הלהקה ב-30 ערכים שונים.
במצב הטיוטא הנוכחי, אני Symbol support vote.svg בעד התבנית הקיימת וSymbol oppose vote.svg נגד הטיוטא המוצעת.
«kotz» «שיחה»
אין לי העדפה בנוגע לתבניות, אבל אני לא חושב שצריך להאדים את כל התבנית. אין ממש טעם בערכים על אלבומי אוסף או על "סטים". יואב נכטיילרשיחה 12:38, 1 בנובמבר 2014 (IST)
בעד הוספת שנות ההוצאה של האלבומים (בסיסי!). נגד הסעיף המיותר "שונות". כמובן שמשמאל לימין (ולא ההפך) זה יותר אסתטי כשכל הטקסט כתוב באנגלית - זה הכיוון הנכון והטקסט נמצא בתוך תבנית נפרדת מגוף הערך עצמו. מסכים עם יואב שלא צריך להאדים את כל התבנית ואין טעם בערכים על אלבומי אוסף או על "סטים". Liad Malone - שיחה 13:19, 1 בנובמבר 2014 (IST)
אני בדעה דומה ל Liad Malone, אבל בעיני השנים מעט מעמיסות על התבנית (ומצד שני זה הערך המוסף של תבניות על קטגוריות). כדאי לשקול להקטין את הכתב של השנים. ערן - שיחה 13:25, 1 בנובמבר 2014 (IST)
תודה על ההצטרפות לדיון, מעריך מאד. כמה תגובות:
 1. ערכים האדומים הם ערכים שיש להם חשיבות אנציקלופדית, וייכתב עליהם ערך בעתיד. לרוב קופסאות האוספים האלו יש סיפורים מעניינים מאד מבחינת ההפקה שלהם והחומרים הנדירים שמכניסים לתוכן. כלומר, לא חשובים השירים כמו שחשוב הפרק שמתאר את תהליך ההפקה.
 2. כיוון ימין-שמאל מול שמאל-ימין: מדובר בנושא של טעם אישי. אני רגיל לראות את הדיסקים מסודרים במדף מימין לשמאל. בסדר בו אנו רגילים להשתמש בעברית. מאחר שלא מדובר במשפטים שלמים אלה בכותרי דיסק, לטעמי נוח יותר לשמור על סדר ימין-שמאל לאורך כל התבנית.
 3. הקטנתי את מספרי השנים לפי בקשתו של ערן - שוב, כחובב להקות בעלות נפח פעילות רב, פעמים רבות יש טעם בחיפוש האלבום לפי תקופה מסויימת, אשר לרוב מרמזת על ההרכב הנוכחי שפעל תחת שם הלהקה, וההשפעות של התקופה בה היא פעלה. גארפילד - שיחה 14:15, 1 בנובמבר 2014 (IST)
חשוב לבחור בקפידה את מה אתה מאדים ואת מה לא. אני לא חושב שערכים על אלבומי הופעה, אוספים וסטים תורמים לקורא. כנ"ל לגבי דיסקוגרפיה של ג'נסיס - ערכים רשימה כאלה לא מקובלים ומאוד לא נוחים לקורא. באופן כללי לא נראה לי הגיוני שיהיו יותר מ-50 ערכי משנה שיעסקו בג'נסיס. זה מוגזם וזה מבולגן. יואב נכטיילרשיחה 18:28, 1 בנובמבר 2014 (IST)

כל מה שגארפילד כותב זה טוב וחשוב, אבל מקומו בדיסקוגרפיה של ג'נסיס ולא בתבנית, לטעמי, שצריכה להיות קצרה וזריזה ושימושית ודומה למדי לתבנית הקיימת. «kotz» «שיחה» 16:10, 2 בנובמבר 2014 (IST)

ביקשתי כבר המון פעמים לא להשתמש בכתב מוקטן! אני לא מצליח לקרוא את השנים. די עם חוסר הנגישות הזה. בורה בורה - שיחה 17:10, 2 בנובמבר 2014 (IST)

לא הגענו לסיכום סופי ותבנית:ג'נסיס לא עודכנה וחבל. אני מציע לפחות לעדכן את התבנית לפי האלבומים כפי שמופיעים כאן, מלבד אלבומי אוסף, אלבומי הופעה וסטים, שאותם ייתכן שכדאי להסיר לפחות עד שיכתבו ובהתאם להערות של Liad Malone ויואב, ובמקום שיחסך אפשר להוסיף שנים שחשובות להבנה ההיסטורית (מתייג את kotz וגארפילד). אפשר כדרך ביניים לכתוב את דיסקוגרפיה של ג'נסיס כערך עם הפניות לערכים מורחבים על האלבומים הרגילים, ולרכז בו את המידע על אלבומי האוסף וסטים. ערן - שיחה 10:28, 14 בנובמבר 2014 (IST)

לא הבנתי לגמרי את ההצעה. הבנתי להוסיף שנים - אני עדיין נגד. «kotz» «שיחה» 15:26, 16 בנובמבר 2014 (IST)

טיוטת תבנית [תבנית:ג'נסיס][עריכת קוד מקור | עריכה]

פרמטר "אזרחות" בתבנית:אישיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

הפרמטר כבר קיים היום בלמעלה מ-350 ערכים תחת השם "לאום" השנוי במחלוקת, ובשל כך הוסר ואינו מוצג. מציע להחזיר אותו תחת השם הנייטרלי "אזרחות". בורה בורה - שיחה 07:38, 15 באוקטובר 2014 (IDT)

רעיון טוב. בן נחום - שיחה 14:56, 17 באוקטובר 2014 (IDT)
הרעיון לא כל כך טוב, גם עם האזרחות יש בעיות, יש בעלי אזרחות כפולה ויש מי שמחזיק בכמה אזרחויות ונוסף לכך יש גם חסרי אזרחות. מרבית יהודי רומניה, עד 1923, היו חסרי אזרחות - ב-1923 זכו לאזרחות, אך ב-1938 שליש מהם איבדו את האזרחות ושנתיים מאוחר יותר נלקחה מכל יהודי רומניה. אני מציע לא לנסות אפילו להתעסק עם פרמטר האזרחות. בברכה. ליש - שיחה 15:13, 17 באוקטובר 2014 (IDT)
אם יש אזרחות כפולה, כותבים את שתיהן. ואם אין לא מציינים... חבל לאבד מידע על מקרי קצה. בורה בורה - שיחה 15:16, 17 באוקטובר 2014 (IDT)
לא מדובר במקרי קצה, מדובר בהמונים. פרט לכך, קשה מאוד לברר מה הייתה אזרחותו של פלוני-אלמוני בתקופה מסוימת, הדברים היו נזילים, גבולות השתנו והיו מי ששמרו על האזרחות הקודמת והיו מי שלא. זה סיבוך לא נורמלי. לדוגמה: הברון יעקב נוישוץ, שנולד ברומניה וחי בה היה בעל אזרחות אוסטרו-הונגרית (קנה אותה כמו את תואר האצולה). הוא ביקש את האזרחות הרומנית, אך סירבו לתת לו אותה. זה מקרה מפורסם, אך עבור רוב האישים אין לנו נתונים על מצב האזרחות שלהם. בברכה. ליש - שיחה 15:21, 17 באוקטובר 2014 (IDT)
ולהעביר ל"מדינה" מקובל עליך? במילא אלו רוב הערכים. בורה בורה - שיחה 20:04, 21 באוקטובר 2014 (IDT)
זה נראה לי מאולץ, הפרמטר מיותר. בברכה. ליש - שיחה 00:08, 23 באוקטובר 2014 (IDT)
מאולץ? איך אני רואה מהיכן רולאן בארת? בכל אישיות תחת תבנית:מנהיג1 למשל יש את המדינה ממנה בא. כנ"ל למשל הסופרים בתבנית:סופר ועוד. בורה בורה - שיחה 00:11, 23 באוקטובר 2014 (IDT)
מה עוזר לנו הכיתוב באסימוב המציין שהוא נולד ברוסיה הסובייטית? בגיל 3 משפחתו היגרה משם - הנתון הזה לא רק שאינו מועיל, הוא אפילו מזיק. אז גולדה מאיר נולדה באימפריה הרוסית, אבל זה פרט טפל, כי בגיל 8 היא עברה לארצות הברית, אז הוספת ארץ הלידה תגרום רק נזק ויש לי עוד הרבה דוגמאות כאלה. בברכה. ליש - שיחה 19:58, 24 באוקטובר 2014 (IDT)
ההנחה שלך סותרת כל תבנית אישיות קיימת. ראה למשל את תבנית:מנהיג1 שהיא התבנית המרכזית לערכי האישים כיום. ודאי שיש שם מדינה כמו בתבניות אחרות כמו תבנית:מדען. אני לא מבין את פשר ההתנגדות שלך לשדה שקיים להערכתי ב-10,000 ערכים! בורה בורה - שיחה 20:07, 24 באוקטובר 2014 (IDT)
ידידי היקר, אני נותן לך נימוקים ענייניים ואתה משיב שככה זה בהרבה ערכים - זה לא נימוק ענייני. הרטה מילר נולדה ברומניה ואליאס קנטי נולד בבולגריה, אבל מקומות הלידה שלהם לא חשובים, מה שחשוב אצלם, כסופרים, זו השפה בה הם כותבים, בתבנית סופר דרוש פרמטר של שפת כתיבה ולא מקום לידה. צריכים להיות ענייניים, להתאים את הפרמטרים הראויים ולא להיות מרובעים ולנסות להכניס כל אישיות למיטת סדום. בברכה. ליש - שיחה 21:59, 24 באוקטובר 2014 (IDT)
ועוד משהו, הצצתי כרגע בתבניות של שחמטאים, יש שם פרמטר של ארצות מגורים ולדעתי צריך להחליף אותו בארצות שייצג. מקום מגורים אינו פרמטר חשוב. בברכה. ליש - שיחה 22:11, 24 באוקטובר 2014 (IDT)
מה שאני מנסה לאמר זה שהפכת דיון על שדה ספציפי בתבנית ספציפית לדיון כללי על נחיצות שדה "מדינה" או "ארצות מגורים" בכלל התבניות. זה דורש דיון נפרד אם בכלל, ואתה מוזמן לפתוח אותו. בתבנית:סופר יש את השדה "שפות היצירה" שזה בדיוק מה שאתה רוצה והוא לא סותר את שדה ה"לאום" שקיים שם. אפשר גם וגם. בורה בורה - שיחה 22:29, 24 באוקטובר 2014 (IDT)

תבנית:מנהיג1[עריכת קוד מקור | עריכה]

- הועבר לשיחת תבנית:מנהיג1 בורה בורה - שיחה 17:40, 6 בנובמבר 2014 (IST)

תבנית:במאי[עריכת קוד מקור | עריכה]

- הועבר לשיחת תבנית:במאי בורה בורה - שיחה 20:22, 4 בנובמבר 2014 (IST)

הסבר לתבניות אישים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הבעיה הרמכזית שאני רואה היום עם כל תבניות האישים, זה שהתבנית לא מספקת את המידע הראשי עבור האיש - דהיינו, איזה מין איש זה. אני חושב שצריך שינוי רוחבי, שבדומה לתבנית מנהיג, שם כותבים מתחת לשם את התפקיד ("נשיא בלגיה"), צריך להוסיף שורת הסבר תחת כל שם ושם. תחת אנג'ל ריימונד ואגנשטיין נכתוב "סופר ובמאי קולנוע". תחת השם פלה יהיה כתוב - "כדורגלן ברזילאי" וכד'. זה גם יפתור את הבלאגן סביב אנשים שיש להם גם {{ח"כ}} וגם {{חייל}} למשל, ויהיה יותר קריא. «kotz» «שיחה» 22:37, 21 באוקטובר 2014 (IDT)

אני מסכים. אנו כבר מכירים את הצבע והצורה של התבנית אז יודעים שהוא ח"כ... אבל לקורא מזדמן זו תעלומה. האמת היא שחשבתי גם אני על זה כשבאתי להתעסק עם תבנית לא מוכרת לי לפני כשבוע. בכל מקרה, זה לא סותר את זה שצריך תעוד מתחת לתמונה, ולטעמי כל תעוד טוב. וכל עוד אין הטמעה כזו, יש לפחות להשאיר את העיסוק, שנדע במי מדובר. בורה בורה - שיחה 22:51, 21 באוקטובר 2014 (IDT)
אני יכול להציע משהו מעט שונה, לא יודע אם זה טוב, תשקלו את זה. אני חושב על כך כבר המון זמן. אבל מה דעתכם להוסיף לכל תבנית (נניח, מעל התמונה, בשם של האישיות) את שם התבנית. למשל, ככה: "במאי: אנג'ל ריימונד ואגנשטיין". בכבוד, (IKhitron (שיחה, 132.72.45.122) 11:17, 22 באוקטובר 2014 (IDT))
זה פחות או יותר הכיוון שהצעתי. רק אל תשכח שיש מאות תבניות ואישים זה רק מיעוטן. כך שנראה לי יותר נכון לציין את מהות התבנית ולאו דווקא מהות הערך. בורה בורה - שיחה 11:21, 22 באוקטובר 2014 (IDT)
צודק. אז מה דעתך על כך: נקבע לכל התבניות באופן גורף, בלי לעבור אחת אחת, שאם יש שדה (בקוד של {{תבנית מידע}}, לא בערכים ספציפיים) תבנית=, זה יפורסם, אחרת, בתור ברירת מחדל, שם של התבנית. בהתחלה כולם יהיו עם שם התבנית, ואם נראה משהו לא טוב (למשל, אם יש תבנית כימאים במקום כימאי), אפשר יהיה לתקן זאת פרטנית באמצעות הוספת השדה עם הטקסט הנכון. (IKhitron (שיחה, 132.72.45.122) 11:25, 22 באוקטובר 2014 (IDT))
כן, פחות או יותר. פעם אחת מתקנים את הקוד של התבנית, וזה יופיע בכל הערכים. אולי מי שמבין טוב ממני בקוד של תבניות יתן כאן דוגמה, נניח תבנית:רוכב אופניים. בורה בורה - שיחה 11:54, 22 באוקטובר 2014 (IDT)
צריך למקמם תחת השם, לא לפניו. ראו דוגמאות «kotz» «שיחה» 13:12, 22 באוקטובר 2014 (IDT)
אני Symbol oppose vote.svg נגד ההוספה. "איזה מין איש זה" צריך להיות מובן כבר במשפט הראשון של הערך, על התבנית זה מעמיס ומכוער.. קרלוס ~ שיחה ~ הבה נכחילה 22:11, 22 באוקטובר 2014 (IDT)

קרלוס, ר' את #דוגמא ד' לפי IKhitron. עדיין חושב שזה "מעמיס ומכוער"? «kotz» «שיחה» 17:20, 4 בנובמבר 2014 (IST)

כן kotz.
לא זכור לי עוד תבניות עם התוספת הזו. השינוי שאתם מדברים עליו תקף לכלל התבניות, לא רק לתבניות אישים. שינוי רוחבי כזה צריך לעבור בפורום רחב יותר מהדף המסכן הזה. קרלוס ~ שיחה ~ הבה נכחילה 18:41, 4 בנובמבר 2014 (IST)
אני חושב שהתוספת הזו חשובה עבור ערכי אישים, פחות מכך לשאר הדברים. מבחינתי זה שינוי רלוונטי רק לערכי אישים. «kotz» «שיחה» 21:07, 4 בנובמבר 2014 (IST)

דוגמא א' לפי IKhitron[עריכת קוד מקור | עריכה]

סופר: ארתור קונאן דויל
Conan doyle.jpg
תאריך לידה 22 במאי 1859
תאריך פטירה 7 ביולי 1930 (בגיל 71)
מקום לידה אדינבורו, סקוטלנד
מקום פטירה קרוובורו, אנגליה
לאום בריטי
שפות היצירה אנגלית
סוגה ספרותית ספרות בלשית, רומן היסטורי
יצירות בולטות ספרי שרלוק הולמס
הושפע מ אדגר אלן פו
השפיע על אגאתה כריסטי וכותבי ספרות בלשית אחרים, אדגר רייס בורוז.

היתרון כאן שניתן לעשות פעם אחת ברמת התבנית וזה יופיע בכל הערכים. בורה בורה - שיחה 15:01, 22 באוקטובר 2014 (IDT)

החסרונות הם (א) זה מכוער ו-(ב) לא כל מי שיש לו תבנית "מוזיקאי" למשל הוא בהכרח "מוזיקאי" (או אפילו "מוזיקאית"). אולי הוא: זמר; נגן חצוצרה; (להקה) וכד'. «kotz» «שיחה» 16:37, 22 באוקטובר 2014 (IDT)

דוגמא ב' לפי Kotz[עריכת קוד מקור | עריכה]

ארתור קונאן דויל
מחבר ספרי מתח
Conan doyle.jpg
תאריך לידה 22 במאי 1859
תאריך פטירה 7 ביולי 1930 (בגיל 71)
מקום לידה אדינבורו, סקוטלנד
מקום פטירה קרוובורו, אנגליה
לאום בריטי
שפות היצירה אנגלית
סוגה ספרותית ספרות בלשית, רומן היסטורי
יצירות בולטות ספרי שרלוק הולמס
הושפע מ אדגר אלן פו
השפיע על אגאתה כריסטי וכותבי ספרות בלשית אחרים, אדגר רייס בורוז.
אין לי בעיה אם זה יהיה מתחת. אבל למה שינית את הטקסט, Kotz? (IKhitron (שיחה, 132.72.45.122) 13:29, 22 באוקטובר 2014 (IDT))
קודם כל, בלי כתב מוקטן! אי אפשר לקרוא. שנית, אם אתה נותן טקסט יעודי, כמו כאן, זה כבר ברמת הערך הבודד, ושוב אתה נתון לגחמות של הכותב המזדמן, ולא תהיה אחידות. צריך משהו ברמת התבנית. בורה בורה - שיחה 15:05, 22 באוקטובר 2014 (IDT)
אני אגדיל. ה"אחידות" צריכה להיות ברמת זה שתיאור האיש מופיע מתחת לשמו; ולאו דווקא מילה ספציפית. כל הויקיפדיה בנויה על עריכות של בודדים וגם זה יבוצע כמו שצריך. «kotz» «שיחה» 16:38, 22 באוקטובר 2014 (IDT)
שוב, אני לא אוהב שינוי טקסט. אבל אם אתה מתעקש, צריך להיות סט קטן של ערכים שישויכו ברמת הפונקציה לתבנית הספציפית ואפשר יהיה לבחור רק מהם. (IKhitron (שיחה, 132.72.45.122) 17:38, 22 באוקטובר 2014 (IDT))
"לא אוהב" זה לא נימוק ובכלל לא משכנע. אני לא רואה סיבה שיהיה סט קטן של ערכים. «kotz» «שיחה» 17:57, 22 באוקטובר 2014 (IDT)
אז הנה לך נימוקים רשמיים. תיאור מי זה יש למטה בחלק מהתבניות ואפשר להוסיף לכולם. כאן מדובר על אחידות. כמו שאתה יכול להסתכל על תבנית במאי ולהבדיל אותה מתבנית שחקן באמצעות צבע, מבנה, שמות השדות, מידע בשדות, כך אני רוצה שהמשתמש יידע שמדובר בתבנית במאי רק מלהסתכל עליה. מביחנתי תשים את זה בפונט 0.5 בשורה האחרונה של התבנית, אבל שזה יהיה שם. אפילו עוד יותר טוב: שהשם יהיה מקושר לעמוד "דפים מקושרים לתבנית", כדי שבלחיצה על המילה "במאי" תתקבל רשימת הבמאים. כל עוד אין פונקציה חד חד ערכית בין בעלי תבנית מקצוע וקטגוריה של אותו מקצוע, זה עדיף. (IKhitron (שיחה, 132.72.45.122) 18:18, 22 באוקטובר 2014 (IDT))
בגדול אני מסכים עם IKhitron. היום יודעים כי החיילים זה בתבנית חאקי והשוטרים בתבנית כחולה רק לפי צבע הרקע. מי שלא כאן קבוע לא ידע, כי התבניות כמעט זהות. טוב, לא ממש מדויק, כי זה גם כתוב בתוכן, אבל זו הדוגמה שקפצה לי לראש. אבל בבמאים/תסריטאים/מפיקים זה חשוב, כי זו אותה תבנית. בורה בורה - שיחה 18:35, 22 באוקטובר 2014 (IDT)
 1. אני חולק על דבריו של IKhitron, לפיהם "תיאור מי זה יש למטה בחלק מהתבניות". יש במיעוטם. אם נסתכל על התבנית בראש הערך פלה למשל, אין דרך להבין שהוא כדורגלן אלא אם יודעים ש"באורו אתלטיקו קלובה" ו/או "סנטוס" ו/או "ניו יורק קוסמוס" הם מועדונים של כדורגלנים בלבד. (גם אז זה גבולי, כי הוא יכול להיות מאמן נניח). כנ"ל לגבי טרייסי מקגריידי, שנבחר באקראי. שם לפחות יש תמונה שלו מחזיק בכדורסל.
 2. אני מסכים כי "אפשר להוסיף לכולם". זה בדיוק מה שחסר לי.
 3. אני לא מסכים ש"כאן מדובר על אחידות". או שאנחנו רוצים שמשתמש ידע שהוא צופה ב{{במאי}}. התבניות הם כלי טכני. המשתמש צריך לדעת שבהבטה בפינה השמאלית עליונה של הערך הוא יקבל מושג כללי על האדם.
 4. אני חולק על כך ש"היום יודעים כי החיילים זה בתבנית חאקי והשוטרים בתבנית כחולה רק לפי צבע הרקע". מי שזוכרים את מפתח הצבעים הזה הם מיעוט של אנשים שמבלים במרחב התבניות הרבה זמן.

חן חן «kotz» «שיחה» 21:29, 22 באוקטובר 2014 (IDT)

אתה, אני וIKhitron חושבים אותו דבר! רק מבטאים זאת בצורה שונה. כולם אומרים שהמצב היום לא טוב וקורא מזדמן לא מקבל מושג על נשוא הערך. ההבדל בהשקפה הוא רק איך להציג את המידע. ונתת דוגמאות מצויינות. החיילים והשוטרים שהבאתי כדוגמה הם לתמוך בטענה, לא נגדה. הדיון צריך להתמקד אם לתת פתרון מערכתי על ידי הצגת מילות מפתח מסויימות בראש התבנית, שזה מה שאנו חושבים, לבין לתת שדה שיעודכן בכל ערך פרטנית, שזו דעתך. (אם הבנתי נכון את הדעות) בורה בורה - שיחה 21:56, 22 באוקטובר 2014 (IDT)

תבנית מידע ספציפית (להבדיל מתבנית אישיות הכללית) צריכה להבהיר בלי לכתוב במפורש במה היא עוסקת. בדוגמה של "ארתור קונאן דויל" כתוב בתבנית סופר "סוגה ספרותית", ובמקרה של פלה כתוב בתבנית "עמדה: חלוץ, קשר התקפי". אם יש בעיה, אז היא בעיצוב התבנית, למשל אפשר להעביר את פרטי הלידה והפטירה בדומה לתבנית:מנהיג1 ולקדם את סוגה ספרותית מעל לאום ושפות יצירה. הבעיה עם כיתוב חופשי היא שבמקרים רבים תהיה יתירות עם פרטים אחרים בתבנית וכטקסט חופשי זה יצור חוסר התאמה בין ערכים שונים, אבל האחידות היא התרומה העיקרית של תבנית מידע על הפתיח. ערן - שיחה 22:49, 22 באוקטובר 2014 (IDT)

אני לא מבין מדוע "צריכה להבהיר בלי לכתוב במפורש במה היא עוסקת" ולמעשה אני משוכנע ההפך בדיוק. נדרש ידע רחב ולא רלוונטי כדי להסיק ש"עמדה: חלוץ" זה דווקא כדורגלן. (בהוקי אין חלוצים?). אני חושב שהקורא יצא נשכר אם בתבנית של דויל יהיה כתוב "סופר" כשם שבתבנית של רבין כתוב "ראש ממשלה". חן חן «kotz» «שיחה» 00:22, 23 באוקטובר 2014 (IDT)
תזכורת: ערן, קרלוס, מישהו רוצה להסביר לי מדוע התבנית "צריכה להבהיר בלי לכתוב במפורש במה היא עוסקת"? «kotz» «שיחה» 10:48, 28 באוקטובר 2014 (IST)
כמו שכתבתי, הפרמטרים בתבנית צריכים להבהיר זאת. כך "סוגה ספרותית" מבהיר היטב שמדובר בסופר. גם במקרה של "עמדה: חלוץ" מספיק ברור שמדובר בתחום ספורט וצבע שונה בין תחומי ספורט שונים יכול ליצור הבחנה נוספת בין סוגי ספורט שונים אם יש צורך בכך. חבל לכתוב את "המובן מאליו" או מה שכבר כתוב בפתיח בצורת טקסט חופשי גם בשדה משל עצמו בתבנית שהמטרה שלה היא ריכוז מידע בקצרה. ערן - שיחה 12:28, 28 באוקטובר 2014 (IST)
אם הפרמטרים צריכים להביע את המידע הזה הם חייבים להיות הרבה יותר ברורים. זה שהפרמטר "עמדה" מאפשר לקורא לזהות שזה ספורטאי זה לא מספק וחלקי ביותר. "סוגה ספרותית" יכול להיות סופר או משורר ואולי גם לקטור. מפתחות הצבעים הם חסרי כל ערך מלבד אסטתי (וזה גם לא נגיש) ויש להתעלם מהם בהתאם. התבנית מכילה הרבה מידע שהוא כתוב בפתיח בצורה ברורה, וטוב שכך, כי את המידע החשוב ביותר מציגים גם בפתיח (מעצם חשיבותו) וגם בתבנית (להתמצאות מהירה). התבנית מרכזת מידע בקצרה, ואולי המידע החשוב ביותר אודות האיש לא מופיע בה וצריך למצוא אותו בהסקות פתלתלות וחבל. «kotz» «שיחה» 15:27, 28 באוקטובר 2014 (IST)

דוגמא ג' לפי Kotz[עריכת קוד מקור | עריכה]

מידע אודות סופר
ארתור קונאן דויל
Conan doyle.jpg
ארתור קונאן דויל
תאריך לידה 22 במאי 1859
תאריך פטירה 7 ביולי 1930 (בגיל 71)
מקום לידה אדינבורו, סקוטלנד
מקום פטירה קרוובורו, אנגליה
לאום בריטי
שפות היצירה אנגלית
סוגה ספרותית ספרות בלשית, רומן היסטורי
יצירות בולטות ספרי שרלוק הולמס
הושפע מ אדגר אלן פו
השפיע על אגאתה כריסטי וכותבי ספרות בלשית אחרים, אדגר רייס בורוז.

נראה טוב, kotz. אפשר להציע משהו? לא מתעקש על זה, כי גם ככה זה טוב. א' - להעביר את התוספת אל מתחת לשורה הצבעונית. ב' - במקום המילה מידע להשתמש במילה תקציר. מה דעתך? (IKhitron (שיחה, 132.72.45.122) 15:27, 31 באוקטובר 2014 (IST))

גם בעיני זה נראה טוב ובעד להעביר את השורה מתחת לכותרת הצבעונית ולתת את הא הידיעה. אני חושב שהמילה "מידע" עדיפה ולכן יופיע "מידע אודות הסופר". תן דוגמה מה תעשה בתבנית:במאי שזה לבמאים, תסריטאים ומפיקים. או תבנית:מנהיג1 שזה למנהיגים, מלכים ועוד הרבה דברים... בורה בורה - שיחה 15:33, 31 באוקטובר 2014 (IST)
אפשר לשקול, בורה בורה, ולא יודע עד כמה זה טוב, להוסיף לתבנית שדה "מאפיין". למשל, עם מאפיין=מלכים יופיע שם "... אודות מנהיג1/מלכים". ומה רע בתקציר? זה הרי לא כל המידע. (IKhitron (שיחה, 132.72.45.122) 16:50, 31 באוקטובר 2014 (IST))
כלום לא רע בתקציר... פשוט מידע נשמע לי טוב יותר. בורה בורה - שיחה 17:02, 31 באוקטובר 2014 (IST)


דוגמא ד' לפי IKhitron[עריכת קוד מקור | עריכה]

ארתור קונאן דויל
מידע אודות הסופר
Conan doyle.jpg
ארתור קונאן דויל
תאריך לידה 22 במאי 1859
תאריך פטירה 7 ביולי 1930 (בגיל 71)
מקום לידה אדינבורו, סקוטלנד
מקום פטירה קרוובורו, אנגליה
לאום בריטי
שפות היצירה אנגלית
סוגה ספרותית ספרות בלשית, רומן היסטורי
יצירות בולטות ספרי שרלוק הולמס
הושפע מ אדגר אלן פו
השפיע על אגאתה כריסטי וכותבי ספרות בלשית אחרים, אדגר רייס בורוז.

אני חושב ש"מידע" עדיף על "תקציר", בגלל ש"תקציר" מרמז זהמסגרת מכילה תקציר של הערך, ולא היא. היא מכילה מידע מסויים על האיש - לא כל המידע החשוב. (דוגמא: בתיבה של לאנס ארמסטרונג לא מוזכרת מחלת הסרטן ממנה החלים). «kotz» «שיחה» 10:31, 1 בנובמבר 2014 (IST)

BEST!! בורה בורה - שיחה 06:02, 2 בנובמבר 2014 (IST)
צודר, kotz. אז בוא אני אציע עוד משהו. אם לא, אז זה בסדר, כמו שזה עכשיו. מה בקשר ל"מידע מובחר על סופר"? או משהו בסגנון. אמי לא רוצה שייוצר רושם שמדובר בכל המידע. (IKhitron (שיחה, 132.72.45.122) 13:57, 2 בנובמבר 2014 (IST))
זה לא מידע מובחר. זה סתם מידע שבחרנו להציג בתבנית, בעיקר כי מניחים שניתן למלא אותו לרוב הסופרים. אני לא חושב ש"מידע אודות הסופר" מרמז שזה כל המידע. אגב, את הביטוי "הסופר" נחליף ל"הסופרת" לפי מגדר בוויקינתונים וניתן גם אפשרות לעדכן אותו ידנית. «kotz» «שיחה» 15:04, 2 בנובמבר 2014 (IST)

שבירה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ארתור קונאן דויל
מידע אודות הסופר
Conan doyle.jpg
ארתור קונאן דויל
תאריך לידה 22 במאי 1859
תאריך פטירה 7 ביולי 1930 (בגיל 71)
מקום לידה אדינבורו, סקוטלנד
מקום פטירה קרוובורו, אנגליה
לאום בריטי
שפות היצירה אנגלית
סוגה ספרותית ספרות בלשית, רומן היסטורי
יצירות בולטות ספרי שרלוק הולמס
הושפע מ אדגר אלן פו
השפיע על אגאתה כריסטי וכותבי ספרות בלשית אחרים, אדגר רייס בורוז.

אפשר להסכים שהצורה המועדפת היא דוגמא ד' שלעיל, ולעבור לדיון אם כן או לא להוסיף את השדה לערכי האישים? (כלומר: מצב קיים מול דוגמא ד'). «kotz» «שיחה» 09:55, 9 בנובמבר 2014 (IST)

 • Symbol support vote.svg בעד. בורה בורה - שיחה 17:54, 9 בנובמבר 2014 (IST)
 • אני מתנגד, לדעתי זה מיותר ועדיף לשמור על קומפקטיות. כן צריך שיהיה ברור המקצוע, ולהבליט את הפרמטרים החשובים בתבניות למשל באמצעות עיצוב דומה לתבנית:מנהיג1 שיוצר הפרדה ברורה בין פרטי רקע כמו לידה ופטירה לפרטים החשובים כמו התפקידים (ובמקרה של סופרים זה יהיה סוגה ספרותית ויצירות בולטות). צריך יהיה לאמץ את זה כעקרון, ובדיונים פרטניים על תבניות בעתיד לדאוג לעדכון בכיוון זה. ערן - שיחה 10:44, 14 בנובמבר 2014 (IST)

תבנית:פרס נובל לפיזיולוגיה או לרפואה[עריכת קוד מקור | עריכה]

יצרתי את התבנית הזו:

אני לא רואה מניעה להכניס אותה לכל הערכים הרלוונטיים. רוב הערכים מוכחלים. אם בכל זאת יש למישהו התנגדות, אבקש להודיע לי כאן או בדף שיחתי, ונדון על כך. ביקורת - שיחה 21:37, 30 באוקטובר 2014 (IST)

לך על זה. בורה בורה - שיחה 22:04, 30 באוקטובר 2014 (IST)
ביקורת, אני קצת Symbol oppose vote.svg נגד. זו נראית לי תבנית ענקית שניתן לשרת אותה טוב יותר ע"י קטגוריה + תבנית מסוג "הבא/הקודם" (כמו שיש אצל ונקטרמן רמאקרישנן). חוץ מזה, החלוקה לקבוצות של 25 שנים נראים לי מוזרה. וחוץ מזה נראה לי שלא עבר מספיק זמן לדיון לפי שעדכנת את הערכים. «kotz» «שיחה» 10:25, 1 בנובמבר 2014 (IST)
kotz, שלום. כפי שתוכל לראות מנימת התבטאותי לעיל, הגעתי לכאן כמעט פורמלית, ולכן לא המתנתי "מספיק זמן לדיון". תבניות דומות כבר קיימות זה כמה שנים במרחב הערכים, ראה: תבנית:פרס נובל לכלכלה, תבנית:פרס נובל לפיזיקה, תבנית:פרס נובל לספרות, ובהחלט יש להסתמך על הדיונים בעניינן כדי להסיק שעצם קיומה של התבנית ראוי. לגופם של דבריך, אי אפשר להחליף את התבנית "הענקית" (אגב, היא מתקפלת) בתבנית מסוג הבא הקודם, כי היא לא נותנת תמונה מלאה של כל ה"ענקים" של אותו ענף הממלאים אותה, אלא רק פריזמה צרה מאד של שנתיים, כשבדרך כלל אין כל קשר בין זוכי שנה זו לזוכי השנה שעברה והבאה. לאור ההפניה שנתת, אני חושב שזה בהחלט רעיון טוב, להשלים את המלאכה וליצור תבנית:פרס נובל לכימיה, ותבנית:פרס נובל לשלום. שבוע טוב. ביקורת - שיחה 18:36, 1 בנובמבר 2014 (IST)
תומך שוב בכל הנימוקים שהעלה ביקורת. בורה בורה - שיחה 06:01, 2 בנובמבר 2014 (IST)
kotz יקירי, אשמח מאד לקבל ממך את ברכת הדרך, לשתי התבניות המוצעות (האדומות עדיין) דלעיל. ביקורת - שיחה 15:33, 2 בנובמבר 2014 (IST)
לא תקבל. לפי דבריך התקבלה החלטה של הקהילה שלפיה יש צורך בתבניות אלו, ולפיכך ואינך צריך את ברכת הדרך ממני. «kotz» «שיחה» 16:06, 2 בנובמבר 2014 (IST)
חבל. הצורך הוא ענין אישי, ואני מעריך מאד את דעתך. שיהיה לך יום נפלא. ביקורת - שיחה 16:09, 2 בנובמבר 2014 (IST)
Symbol support vote.svg בעד. תבנית מעולה. אני חושב שבמקרים של זוכי פרס הנובל, יש חשיבות לראות את כולם ברצף רב שנתי רחב, ולהיות מסוגל לנווט בין הערכים השונים. ישנה חשיבות לראות\ גם אם באופן מרופרף, את מלוא היקף קבוצת הזוכים. גארפילד - שיחה 16:57, 6 בנובמבר 2014 (IST)

הסרת פרמטר בתבנית {{מדינה באירוויזיון}}[עריכת קוד מקור | עריכה]

- הועבר לשיחת תבנית:מדינה באירוויזיון

קטגוריה:סרטים לפי שפה[עריכת קוד מקור | עריכה]

- הועבר משיחת משתמש:Kotz

האם אפשר ליצור בוט אשר יוסיף לערכים עם {{תבנית:סרט}} קטגוריה על פי הרשום בפרמטר שפת הסרט? שימנשמע?1.. 2.. צא! 12:18, 8 בנובמבר 2014 (IST)

שי, אם אני מבין את כוונתך, בגלל שבערך 101 כלבים וגנבים מופיע {{סרט}} עם מופע "שפת הסרט=אנגלית", אתה רוצה שהערך יכנס לקטגוריה קטגוריה:סרטים באנגלית, נכון?
אפשר לעשות זאת בשתי דרכים.
א. שינוי לקוד המקור של {{סרט}}, כך שזה יבוצע אוטומטית ברגע שמוסיפים לדף את התבנית סרט. וברגע שמוחקים/משנים את התבנית השינוי נעשה מיידית.
ב. הרצת בוט (חד פעמי, או מפעם לפעם) שבאופן מרוכז יכניס לכל הערכים את הקטגוריה המתאימה. לבוט כזה מובטח שהוא יתקשה בהוצאה מהקטגוריה, אם צריך. היתרון של בוט הוא שהשיוך לקטגוריה יופיע במפורש בערך (כמו שאר הקטגוריות) ולא בצורה נסתרת.
«kotz» «שיחה» 12:40, 8 בנובמבר 2014 (IST)
קוץ. אני מעדיף את הדרך הראשונה, שבה אוטומטית זה מתעדכן ולא רק כשמפעילים את הבוט. האם אתה יכול להסביר לי איך עושים את זה? שימנשמע?1.. 2.. צא! 12:41, 8 בנובמבר 2014 (IST)
כך. ביצעתי בצורה כזו שאת הקטגוריה חייבים לייצר ידנית כדי שהערך יכנס אצלה אוטומטית. אחרת הערכים יופיעו עם קטגוריות אדומות. אני אייצר את הקטגוריות באופן ממוכן בהמשך.
אני מעביר את השיחה לדף הדיונים לידיעת הקהילה.
«kotz» «שיחה» 13:29, 8 בנובמבר 2014 (IST)
- סוף העברה
אפשר להשאיר את הקישורים האדומים, כמובן, כך שכשמישהו יוסיף סרט קוריאני הוא יראה קטגוריה אדומה קטגוריה:סרטים בקוריאנית וישלים אותה. «kotz» «שיחה» 13:32, 8 בנובמבר 2014 (IST)
בעיה קטנה, ראה חגיגה בסנוקר, הערך מקוטלג כסרט באנגלית, אפילו שהוא באנגלית ובעברית. שימנשמע?1.. 2.. צא! 14:24, 8 בנובמבר 2014 (IST)
והארי פוטר וגביע האש (סרט) בצרפתית?? דרוש תיקון זריז. דולבשיחה 15:50, 8 בנובמבר 2014 (IST)

יש הרבה בעיות קטנות בדף שיחת תבנית:סרט/שפת הסרט אספתי את כל הערכים של הפרמטר הזה, מבלי לספור כמה מופעים יש לכל ערך. נראה לי שזה לא מסתדר בקלות. בהצלחה «kotz» «שיחה» 15:50, 8 בנובמבר 2014 (IST)

תבנית {{שמיטה}}[עריכת קוד מקור | עריכה]

משתמשת ענבל יצרה את התבנית, כעת (לאחר שינויים) היא נראת כך:

מי שיש מה להוסיף או להעיר, (הדיון נפתח מאוחר מידי) ציון הלוישיחה • י"ח בחשוון ה'תשע"ה 22:25, 11 בנובמבר 2014 (IST)

מה הקריטריון להפרדה של שתי הקבוצות? Mbkv717שיחה • י"ח בחשוון ה'תשע"ה • 22:27, 11 בנובמבר 2014 (IST)
בנתיים זה לא ממש ברור, ניסתי להפריד בין מושגים קדומים למודרנים. ציון הלוישיחה • י"ח בחשוון ה'תשע"ה 22:29, 11 בנובמבר 2014 (IST)

שימו לב לגרסאות קודמות של התבנית. -- ענבל • י"ט בחשוון ה'תשע"ה • 00:06, 12 בנובמבר 2014 (IST)

רוצה תבנית חדשה[עריכת קוד מקור | עריכה]

Symbol support vote.svg בעד לייצר תבנית ניווט לגרמי שמיים שנחתו עליהם כלי טיס מכדוה"א. «kotz» «שיחה» 16:21, 13 בנובמבר 2014 (IST)

Symbol question.svg מתלבט - אסטרואידים, כוכבי שביט, כוכבי לכת או ירחים? או כולם ביחד? שימנשמע?1.. 2.. צא! 16:37, 13 בנובמבר 2014 (IST)
מקרה קלאסי של קטגוריה ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ 16:44, 13 בנובמבר 2014 (IST)
לא בהכרח "מקרה קלאסי של קטגוריה". הייתי רוצה לראות דוגמה שתמחיש את היתרון על קטגוריה. בורה בורה - שיחה 18:49, 13 בנובמבר 2014 (IST)
בשביל מה? למעט עצם הנחיתה, אין שום קשר בין הגופים הללו - כוכב שביט, מאדים, נוגה, הירח. אני לא רואה מצב בו מישהו קורא על נוגה, ומשם באופן טבעי רוצה לקרוא על שביט P67. עופר קדם - שיחה 04:30, 14 בנובמבר 2014 (IST)
בורה בורה, מקרה קלאסי של קטגוריה כי מדובר בפרט שולי יחסית, אז פרט שולי שיש מקום לקטגוריה, אבל אין סיבה לתבנית. ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ 19:08, 15 בנובמבר 2014 (IST)
טוב, שיהיה קטגוריה. יש ? «kotz» «שיחה» 21:06, 15 בנובמבר 2014 (IST)

הוספת פרמטר "דת" ב{{מדינה}}[עריכת קוד מקור | עריכה]

הגיע הזמן, לא? פרמטר מאוד חשוב ואני לא מבין למה הוא לא קיים. שימנשמע?1.. 2.. צא! 14:21, 14 בנובמבר 2014 (IST)

מה יהיה בפרמטר הזה? דת עיקרית? אחוזים של כל דת באוכלוסיה? יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 15:57, 14 בנובמבר 2014 (IST)

תבנית מקום[עריכת קוד מקור | עריכה]

לא בטוחה איפה המקום שאני צריכה לנהל את הדיון הזה.
האם יש תבנית בויקיפדיה העברית כמו התבנית הזו? זו תבנית שמתאימה לשכונות, ערים וכדומה, והיא מאד שימושית. במידה ואין - איך אפשר לתרגם אותה? • צִבְיָהשיחה • כ"ג בחשוון ה'תשע"ה 15:47, 16 בנובמבר 2014 (IST)

מה רע בתבנית {{עיר}}. השם אולי מטעה אבל התבנית מתאימה גם למחוזות, לערים ולשכונות. ראי למשל את השימוש בהסיטי של לונדון. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 17:02, 16 בנובמבר 2014 (IST)
אוקיי, אשתמש בה. השם בהחלט קצת ספציפי מדי. תודה. • צִבְיָהשיחה • כ"ג בחשוון ה'תשע"ה 17:07, 16 בנובמבר 2014 (IST)

תבנית:מחוז קלינינגרד[עריכת קוד מקור | עריכה]

הצעת תבנית:מחוז קלינינגרד[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום רב,
יצרתי תבנית שהייתה חסרה. נעזרתי במודל הקיים בוויקי האנגלי. מחכה לתשובות מהייעוץ הלשוני על מנת לוודא שהתעתיק תקין. אתם מוזמנים לחוות את דעתכם – תודה רבה. שילבתי את התבנית בקצרמר בלטייסק לשם הדגמה,
בברכה David.r.1929 - שיחה 02:49, 17 בנובמבר 2014 (IST)

אין צורך באנגלית, אפשר להסיר. בורה בורה - שיחה 03:23, 17 בנובמבר 2014 (IST)
אני מסכים שאין צורך בשם האנגלי/גרמני. מה שכן, בתב ניות כאלו נהוג להשתמש רק אם מעל ל-50% מהערכים כבר כתובים, ובתבנית זו זה עדין לא המצב. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:38, 17 בנובמבר 2014 (IST)
שלום. תודה על הערותיכם. אין בתבנית מילים באנגלית – כל הערים הן ערים גרמניות לשעבר שהיו חלק מגרמניה (פרוסיה המזרחית). לעניות דעתי כן חשוב לציין את שמן בגרמנית שכן זה מקל על איתורן באזור שכולו רווי היסטוריה עשירה. הקרדיט לרעיון לציין בסוגריים את שמן הגרמני מגיע לוויקי האנגלי, ראו Template:Kaliningrad Oblast. אז מבקש, אם אפשר, להשאיר את שמן בגרמנית, לפחות כל עוד חסרים הערכים. כמו כן, הוספתי הערות שמתחקות אחר גלגול שמן. בהקשר לערכים האדומים – נכחיל אותם חיוך. תודה David.r.1929 - שיחה 10:36, 17 בנובמבר 2014 (IST)
השם הגרמני חשוב מאד, לא רק במקרה זה, בדרך כלל המקורות העבריים-יידיים בני התקופה עושים שימוש בתעתיקי השמות הגרמנים שנהגו בזמנם. ללטינופובים שבינינו, האם אתם מעדיפים בסוגריים את התעתיק העברי של השם הגרמני? ביקורת - שיחה 11:25, 17 בנובמבר 2014 (IST)
אני לא סבור כך. שם הערך והשם שאמור להיות מוצג בתבנית הוא השם המוכר של אותו מקום ולכן אין בעיה של שמות יידים או הצורך בשם הגרמני. הצורך היחידי הוא ליצור את הערכים בעברית על מנת שקורא יוכל לקבל את המידע על אותו מקום. אני בטוח שהערכים יוכחלו, אך אין להשתמש בתבנית לפני שלפחות 50% יוכחלו (אלה הכללים, אני לא אומר למחוק את התבנית אלא לא להציב אותה בערכים עד שתנאי זה יקרה). דרך אגב, לאחר שהערך ייווצר בשורה הראשונה יופיע שמו הגרמני ולכן חיפוש בויקיפדיה של שמו הגרמני יעלה את הערך בתחילת תוצאות החיפוש (מה שעלול לא לקרוא אם השם יופיע בתבנית שתהיה בערכים רבים). לכן אני סבור שיש להסיר את השמות הגרמניים. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:42, 17 בנובמבר 2014 (IST)
שלום. אני לא סבור כך. אנא ראו שוב את התבנית באנגלית. יותר מכך, אף שכל הערכים מוכחלים בה, עדיין מופיעים בסוגריים השמות הגרמניים. לעניות דעתי כן חשוב להשאיר את ההבהרות בגרמנית וגם את הערות השוליים, גם אם לא כל הערכים יוכחלו. השמות בגרמנית רק עשויים לסייע. הערים הן פחות מוכרות בשמן הרוסי וזוהי הנקודה. ראו למשל את הערך קרב פרידלנד, הכוונה היא לקרב שהתחולל ב"פרידלנד" (Friedland) שהיא כיום "פרבדינסק". ב"פילאו" (Pillau) היה בסיס ימי גרמני חשוב. ודוגמאות הן רבות. מבקש להדגיש שעד 1945 כל האזור היה לשייך לגרמניה, לפרוסיה המזרחית, ולכן לאור מורשתן הגרמנית מן הראוי לציין את שמן בגרמנית בסוגריים. זה לא גורע אלא רק מוסיף. כמו כן, לא מבין למה אסור להשתמש בתבנית כבר עכשיו, אשמח בבקשה לראות את הכלל. ראו למשל תבנית בפורטוגזית כאן – כל הערכים למעט שלושה "אדומים" ועדיין היה מקום להציב את התבנית. בוויקיפדיה הצ'כית רוב הערכים "אדומים" – ראו כאן, אבל התבנית קיימת. בוויקיפדיה הסלובנית כל הערכים "אדומים" למעט זה שדן בעיר קלינינגרד, ראו כאן, אבל התבנית קיימת ומוצבת בערך קלינינגרד. ראו בנוסף גם את התבנית הבאה כאן בוויקיפדיה בספרדית – רוב הערכים לא מוכחלים אך התבנית לגיטימית. לכן לא ברור לי כל העניין של "אלה הכללים" שהעלה יונה. תודה David.r.1929 - שיחה 14:55, 17 בנובמבר 2014 (IST) David.r.1929 - שיחה 15:47, 17 בנובמבר 2014 (IST)
לאור ההיסטוריה הגרמנית של האזור, אני בעד ההוספה של השמות הגרמנים. אך לדעתי יש להוסיף את התעתיקים בלבד, אותיות לטיניות לא אומרות הרבה לקורא העברי.
דוד, ראה בויקיפדיה:רשימת ערכים במחלוקת/תבנית:ויומינג.. קרלוס ~ שיחה ~ הבה נכחילה 16:54, 17 בנובמבר 2014 (IST)
תודה רבה קרלוס הגדול על שהסבת את תשומת ליבי לדיון ולהחלטות שהתקבלו ב-2009. אנהג בהתאם וסליחה יונה. אי לכך משנה את התבנית לגמרי והופך אותה לריאלית. כמו כן, מאמץ את הצעתך להוסיף תעתיקים בלבד. כל טוב David.r.1929 - שיחה 21:56, 17 בנובמבר 2014 (IST)
אני סולח למרות שאני לא ממש יודע על מה. תודה לקרלוס שהביא את הדיון הנ"ל. אני דווקא חושב שריאלי התבנית הנרחבת יותר גם אם היא תכנס לשימוש רק בעוד זמן מה וכרגע להסתפק בתבנית המקוצרת. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 23:28, 17 בנובמבר 2014 (IST)
אוקיי חיוך כל טוב David.r.1929 - שיחה 00:43, 18 בנובמבר 2014 (IST)

תבנית לצבא הרומי[עריכת קוד מקור | עריכה]

לדעתי יש ליצור את תבנית:הצבא הרומי בכדי לרכז את כל הערכים הקשורים לצבא הרומי. כבר היום יש ערך מרכזי על הצבא הרומי, ועל 5 מ-8 התקופות, שניתן לחלק את את התקופות של הצבא הרומי.

טיוטת תבנית [הצבא הרומי][עריכת קוד מקור | עריכה]

התבנית אמורה להראות בערך כך. לגבי התאריכים יש לבדוק יותר טוב.

הצבא הרומי
שנים 750-315 לפנה"ס 315-107 לפנה"ס 107-27 לפנה"ס 27 לפנה"ס - 284 לספירה 284-395 לספירה
תקופה הרפובליקה המוקדמת הרפובליקה התיכונה הרפובליקה המאוחרת הקיסרות המוקדמת הקיסרות המאוחרת

אולי אפשר לשקול להוסיף לתבנית ערכים כמו: כלי נשק בצבא הרומי - המשמר הפרטוריאני - הצי הרומי - חיל עזר בצבא הרומי --אפי ב.התחברו ל♥ • 13:25, 18 בנובמבר 2014 (IST)

התבנית נחוצה מאוד, אבל היא צריכה להיות גדולה בהרבה ולשלב עשרות קישורים. מדובר בצבא מפותח מאוד שלא מבייש אף צבא מודרני במורכבותו. גילגמש שיחה 13:58, 18 בנובמבר 2014 (IST)
היי גילגמש, בעקבות הערתך, שיכללתי קצת את התבנית ואני מציע הצעה ראשונית. צריך להוסיף או להוריד ממנה, ולסדר ולארגן. בכל אופן משהו להתחיל איתו. היתרון של תבנית כזו שהיא גמישה ואפשר להוסיף ערכים נוספים בקלות. --אפי ב.התחברו ל♥ • 15:15, 18 בנובמבר 2014 (IST)
לצערי, טיפול בצבא הרומי לא יכול להיעשות כבדרך אגב. אני לא יכול להתפנות כרגע לדבר כזה. מדובר במיזם גדול מאוד, שאכן אקח על עצמי מתישהו. אחשוב על הטיפול בתבנית. גילגמש שיחה 16:59, 18 בנובמבר 2014 (IST)
Gilgamesh, תסתכל על התבנית רק כדי לראות שאין שם משהו קריטי שחסר או שמיותר, בעתיד לכשתתפנה לכך, תוכל לשפר את התבנית. אני לא מתמצא בתחום אך התבנית נראת לי בסדר גם בעומס התבנית וגם בפירוט ולכן אני בעד השימוש בה. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 07:54, 19 בנובמבר 2014 (IST)
שמות הלגיונות שגויים. כלומר, זה לא שהשם עצמו שגוי, אלא הוא יוצר מצג שווה. ללגיון הרומי יש גם מספר וגם שם (בדומה ליחידות ישראליות כך למשל חטיבה 188 היא "עוצבת ברק"). הרומאים היו פחות מסודרים והיו להם כמה לגיונות עם אותו מספר וההבדל בינהם נקבע על ידי השם. למשל: הלגיון השלישי מקדוניקה והלגיון השלישי גרמניקה (ממוקדון ומגרמניה בהתאמה) מדובר כמובן בשני לגיונות שונים שהוצבו במקומות שונים. אני לא פנוי לחפור עכשיו ברשימות הלגיונות הרומאים אבל נראה לי שיש משהו אצל האנגלים. בנוסף כדאי להפריד בין היחידות השונות לפי תקופות. לתקופת הרפובליקה התיכונה כדאי להשתמש בפרינקיפים, טריאריים, האסטטי, וליטס וכו ואילו קנטוריה וכל החברים האלה לשמור לרפובליקה מאוחרת/פריקיפט. גילגמש שיחה 08:00, 19 בנובמבר 2014 (IST)
הרחבתי את שמות הליגיונות (שקודם צמצמתי בשביל הקומפקטיות של התבנית). התבנית כוללת ליגיונות שקיימים בויקיפדיה. כמובן שיש כאלו שחסרים, שיהיה צריך להוסיפם, כאשר הם התווספו לויקיפדיה. --אפי ב.התחברו ל♥ • 14:55, 19 בנובמבר 2014 (IST)
מסתבר שגם כל הנושא של לגיונות הרבה יותר מורכב, ותלוי בתקופה. רשימת לגיונות בויקי האנגלית --אפי ב.התחברו ל♥ • 15:14, 19 בנובמבר 2014 (IST)
כן, כמובן. מה שאתה ציינת זה לגיונות אימפריאליים. אולי כדאי להוציא מפה את טבלת הלגיונות כי זה רלוונטי לתקופה מאוחרת בהרבה (מהמאה ה-1 לפנה"ס) ונשים את זה בנפרד בערכים של הלגיונות בלבד אולי. גילגמש שיחה 15:19, 19 בנובמבר 2014 (IST)
ומה עם להפריד לשתי תבניות. אחת - "הצבא הרומי הרפובליקני", והשניה - "הצבא הרומי הקיסרי" --אפי ב.התחברו ל♥ • 17:08, 19 בנובמבר 2014 (IST)
העניין הוא שנקודת התפר עוברת בגאיוס מאריוס שפעל בתקופת הרפובליקה המאוחרת. אני צריך לחשוב על הסוגיה הזאת ואתן תשובה. תבנית כזאת היא לא פשוטה ליצירה. יש פה הרבה מאוד פרמטרים שצריך לחשוב עליהם. הצבא הרומי התקיים במשך למעלה מאלף שנים ועברו עליו שינויים רבים מאוד. תבנית טובה צריכה לשקף זאת. בהתחשב בכך שהערך הראשי "הצבא הרומי" נמצא במצב עלוב, אני לא בטוח שנוכל לעשות את זה. בכל אופן, אני אחזיר תשובה בעוד כמה ימים. גילגמש שיחה 17:16, 19 בנובמבר 2014 (IST)

תבנית:תפקיד מנהיג[עריכת קוד מקור | עריכה]

בפרמטרים: סגן, הקודם בתפקיד, הבא בתפקיד, לא ניתן לשנות את ההגדרה למין נקבה במקרה שמדובר על אישה. מי יכול לעזור? Itaygur - שיחה 07:55, 20 בנובמבר 2014 (IST)

לדעתי אפשר לסדר את זה בצורה אלגנטית. משתמש:Kotz? בורה בורה - שיחה 08:02, 20 בנובמבר 2014 (IST)
נניח מדברים עם התבנית שבערך של המלך/מלכה א', שאחריו/ה שלט/ה המלך/מלכה ב'.
מה שאפשר לעשות (ועשינו כך בתבנית:פוליטיקאי מוניציפלי אם אני זוכר נכון זה:
{{לפי מגדר|לפניו בתפקיד|לפניה בתפקיד|לפניו בתפקיד}}
{{לפי מגדר|אחריו בתפקיד|אחריה בתפקיד|אחריו בתפקיד}}
כלומר הביטוי תלוי במין של א' ולא של ב'.
לגבי סגן, אני לא מוצא פתרון חביב כל כך. פתרונות פחות חביבים:
א. לאפשר גישה לויקינתונים עבור ערכים אחרים. ואז בתבנית יכתבו סגן=גולדה מאיר והתבנית תדע לבד שזו סגנית (חייב להיות קישור לגולדה וחייב להיות לה עיול ויקינתונים.
ב. לאפשר פרמטרים "סגן=ברוך ג'מילי" ו"סגנית=ברכה ג'מילי" ולהציג לפי זה.
ג. להוסיף פרמטר "סגנית", באופן הבא: "סגן=ברכה ג'מילי|סגנית=כן".
ד. לחיות עם "סגן".
אני מעדיף את ד' ואחריו א' ואחריו ב'.
בהצלחה.
«kotz» «שיחה» 08:57, 20 בנובמבר 2014 (IST)
הרעיון שהסגן חייב להיות מישהו שיש לו ערך לא נראה לי. אני כותב עכשיו ערכים על ראשי הממשלות של אירלנד, ולא תמיד הסגנים שלהם ראויים לערך, או שהוא טרם נכתב. לא יותר פשוט לעשות פרמטר כפול כמו ב"בן/בת זוג"? Itaygur - שיחה 14:06, 20 בנובמבר 2014 (IST)
אני מסכים עם הקביעה של איתי שלא חייבים לסגן/לפני/אחרי ערך. אם יש ערך על שליט ולאכיה במאה ה-15 לא בהכרח יהיה ערך על זה שאחריו. לכן פתרון אוטומטי לא יעבוד. אני בעד ג' אבל משהו כללי יותר "נקבה=כן" שיתווסף לכל אחד מהשלושה. ברירת המחדל אם אין פרמטר היא זכר. בורה בורה - שיחה 16:07, 20 בנובמבר 2014 (IST)

{{יחסי מדינות}}[עריכת קוד מקור | עריכה]

הוספת פרמטר שגריר. שימנשמע?1.. 2.. צא! 10:02, 21 בנובמבר 2014 (IST)

Symbol support vote.svg בעד. כמובן שגריר 1 וגם שגריר 2. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:44, 21 בנובמבר 2014 (IST)
Symbol support vote.svg בעד, אבל זה יחייב תחזוקה. שגרירים, להזכירככם, מתחלפים מדי פעם. Itaygur - שיחה 16:08, 21 בנובמבר 2014 (IST)
אכן כן. האם יש אתר שבו רשומים שגרירים? שימנשמע?1.. 2.. צא! 16:11, 21 בנובמבר 2014 (IST)
יכול להיות שבאתר משרד החוץ יהיו שגרירי ישראל בעולם. שמזןשיחה • א' בכסלו ה'תשע"ה • 11:27, 23 בנובמבר 2014 (IST)
יש אנונימי קבוע שמתחזק את רשימת השגרירים בערך שגרירי ישראל#שגרירי ישראל בעולם. ראו שם. ביקורת - שיחה 12:09, 23 בנובמבר 2014 (IST)

איחוד תבניות[עריכת קוד מקור | עריכה]

לא הגיע הזמן לאחד את {{cite paper}} ו{{cite journal}} ששתיהן משמשות לאותה מטרה ומהוות תרגום של אותה תבנית בויקיפדיה האנגלית? יגאל (IKhitron ושיחה) 18:10, 21 בנובמבר 2014 (IST)

ולמה צריך גם {{documentation}} וגם {{תיעוד}}? יגאל (IKhitron ושיחה) 18:15, 21 בנובמבר 2014 (IST)
וגם {{reflist}} ו{{הערות שוליים}}? יגאל (IKhitron ושיחה) 18:19, 21 בנובמבר 2014 (IST)
וגם {{str index}} ו{{str index any}} ששתיהן הן תרגום של אותה תבנית באנגלית? יגאל (IKhitron ושיחה) 18:19, 21 בנובמבר 2014 (IST)
וגם {{תמונה בעייתית}} ו{{תמונה חשודה}}, שוב אותו תרגום? יגאל (IKhitron ושיחה) 19:36, 21 בנובמבר 2014 (IST)

סימנתי את תבנית:Str index any למחיקה. אף אחד לא משתמש בה. «kotz» «שיחה» 09:59, 22 בנובמבר 2014 (IST)

תודה, kotz.
מישהו יכול לענות לי בקשר לשאר? תודה , יגאל (IKhitron ושיחה) 11:17, 23 בנובמבר 2014 (IST)
אני לא חושב שמשתמשים ב{{תמונה בעייתית}}, היא נמצאת רק בדפי שיחות ולא בערכים. חנה האם משתמשים בתבנית הזו או שאפשר למחוק אותה?
{{reflist}} שימשה לפני עברות הערות השוליים. כיום לא בשימוש, אך יש לתקנה ב-220 הדפים בהם היא נמצאת לפני כן.
בנוגע לאחרים אני לא יודע. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:36, 23 בנובמבר 2014 (IST)