ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

קיצור דרך: וק:תב

דף זה משמש לדיונים מקדימים ליצירת תבניות חדשות מכל סוג, ולדיונים בבקשות לשינויי עיצוב מהותיים בתבניות קיימות, כדי שהקהילה תחווה דעתה בנוגע להצעה, כך שתהיה הסכמה על הצורך בתבנית, העיצוב המוצע לה, והערכים שבהם תוכלל.


לפני שתאושר יצירת תבנית או שינוי כלשהו בתבנית קיימת, יש להעמידם לדיון פה. היעזרו בתיבת הקלט להוספת דיון חדש. לאחר שמתקבלת החלטה, היא תצוין בתחתית הדיון.

  • אורך הדיון אינו קבוע בצורה נוקשה. אחראי הדף יקבע את סיום הדיון ויוסיף את ההחלטה שהתקבלה לסופה.
  • פורום זה חותר להגיע לקונצנזוס לגבי הצורך בתבנית או בביצוע שינוי מסוים תבנית. עם זאת, כאשר דיון נסגר (בין אם הוחלט ליצור או לשנות תבנית, או שהוחלט שלא) מבלי שמצליחים להגיע לתמימות דעים בנושא, יכולים הצדדים לבחור בורר/ת או לפתוח הצבעת מחלוקת, בהתאם לויקיפדיה:מלחמת עריכה.
  • דיונים על תבניות קיימות או שהוחלט ליצור, יאורכבו בדף שיחת התבנית. בקשות לפתיחת תבנית שנדחו, יאורכבו בארכיון.

תבנית:קטגוריית שנה במדינה[עריכת קוד מקור | עריכה]

- הועבר לשיחת תבנית:קטגוריית שנה במדינה בורה בורה - שיחה 21:10, 27 בינואר 2015 (IST)

תבנית:עץ משפחת רוקח - אדאדי[עריכת קוד מקור | עריכה]

לדעתי יש ליצור את תבנית:עץ משפחת רוקח - אדאדי כמוצע בטיוטה להלן, משום שלמשפחה זו הרבה רבנים ויש לסדרם בצורת עץ.

טיוטת תבנית [תבנית:עץ משפחת רוקח - אדאדי][עריכת קוד מקור | עריכה]

ר' מסעוד חי רקח, בנו - ר' יצחק רקח, בנו - ר' ברוך רקח, בנו - ר' שלמה רקח, בנו - ר' יעקב רקח. אחיו - רבי ציון חיים רקח אחיו של רבי יעקב רקח

  • חתנו של ר' מסעוד.

ר' נתן אדאדי בנו - ר' מסעוד חי אדאדי בנו - ר' אברהם אדאדי

העורך היהודישיחה • כ"ח בטבת ה'תשע"ה 22:32, 19 בינואר 2015 (IST)

מה הטעם להכליל מי שאין לו ערך? ראה:
 
 
ר' מסעוד חי רקח
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
יעקב רקח
 
נתן אדאדי
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ר' אברהם אדאדי
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
בברכה, ציון הלוישיחה • כ"ח בטבת ה'תשע"ה 22:40, 19 בינואר 2015 (IST)
ממש לא חובה להכליל רק מי שיש לו ערך! ראה תבנית:עץ משפחת פישר ועוד הרבה עצים בקטגוריה:תבניות עצי משפחה. בורה בורה - שיחה 22:56, 19 בינואר 2015 (IST)
נו, כוונתי להכליל רק מפורסמים, בכל מקרה אני בהלם מהתבנית ללא שום קישור פנימי, זה משהו נדיר. ציון הלוישיחה • כ"ח בטבת ה'תשע"ה 23:00, 19 בינואר 2015 (IST)
גם אני. אבל יש כל כך הרבה דברים לפני זה... בורה בורה - שיחה 23:03, 19 בינואר 2015 (IST)
כן אבל ר' יעקב רקח אינו בנו של ר' מסעוד הוא בן נינו צריך לכתוב את כל המשפחה שבאמצע. העורך היהודישיחה • א' בשבט ה'תשע"ה 21:10, 21 בינואר 2015 (IST)
העץ הזה לא שווה כלום. צריך עץ מפותח הכולל את כל החשובים, בלי דילוגים. בורה בורה - שיחה 21:08, 21 בינואר 2015 (IST)
כן אבל איך עושים את זה? העורך היהודישיחה • א' בשבט ה'תשע"ה 21:10, 21 בינואר 2015 (IST)
העורך היהודי, הסבר ראה בתבנית:עץ משפחה. אם תרצה תסביר לי מה צריך ואעשה. בברכה, ציון הלוישיחה • א' בשבט ה'תשע"ה 23:26, 21 בינואר 2015 (IST)
בראש ר' אהרון רקח, בנו ר' מסעוד חי רקח, בנו - ר' יצחק רקח, בנו - ר' ברוך רקח, בנו - ר' שלמה רקח.
בניו של ר' שלמה רקח ר' יעקב רקח ורבי ציון חיים רקח.
בנו של ר' ציון חיים רקח ר' מאיר רקח.
חמיו של ר' יעקב רקח ר' אהרון ואתורי, אשתו של ר' אהרון היא עזיזה.
בנו של ר' יעקב רקח ר' אברהם רקח.
לר' מסעוד יש חתן שנקרא ר' נתן אדאדי בנו של ר' נתן ר' מסעוד חי אדאדי ובנו של ר' מסעוד ר' אברהם אדאדי ובנו של ר' אברהם נקרא ר' שאול אדאדי.
ציון הלוי בבקשה הנה השמות תעלה, ואם תהיה איזו שהיא טעות נתקן. תודה רבה. העורך היהודישיחה • ה' בשבט ה'תשע"ה 21:41, 25 בינואר 2015 (IST)
מה שעשית לא מתייג אותו... ציון הלוי, מתויג מחדש. בורה בורה - שיחה 00:36, 28 בינואר 2015 (IST)
העורך היהודי, אני יוצר כעת את הדף תבנית:עץ משפחת רקח, תכוון אותי.
בורה בורה, מה ההבדל בין התיוגים? ציון הלוישיחה • ח' בשבט ה'תשע"ה 15:35, 28 בינואר 2015 (IST)
ציון הלוי, התיוג מבוצע בעת שהפרסר מפענח את ~~~~. הוא הוסיף את השם שלך מאוחר יותר, אחרי שזה כבר נרשם פעם אחת, ולכן זה לא עבד. בורה בורה - שיחה 17:38, 28 בינואר 2015 (IST)
תודה, לא הכרתי. עכשיו אני מבין למה בהעברת שיחה זה לא מתייג. ציון הלוישיחה • ח' בשבט ה'תשע"ה 20:41, 28 בינואר 2015 (IST)
ציון הלוי, יישר כח גדול.

אולי אתה יודע על שם בנו השני של ר' יעקב רקח, יש לו שני בנים וגם על הבן הראשון ר' אברהם צריך למצוא מידע לגביו אם תוכל.העורך היהודישיחה • ט' בשבט ה'תשע"ה 22:48, 29 בינואר 2015 (IST)

תנסה לבדוק באנציקלופדיה ארזי הלבנון, עמ' 1192–1194. (כמופיע בערך יעקב רקח). ציון הלוישיחה • י' בשבט ה'תשע"ה 00:30, 30 בינואר 2015 (IST)

הצעה מדיניות לגבי ”קישורים שקופים“ לפרויקט ספר החוקים הפתוח בויקיטקסט[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרויקט ספר החוקים הפתוח בויקיטקסט החל ב-2004 במטרה לרכז את חוקי מדינת ישראל באופן נגיש, ברור וקריא באמצעות פרסום נוסחי החוק המעודכנים על שינוייהם ורובדיהם.

בספר החוקים, כל אזכור של סעיף, הוא גם קישור לסעיף המתאים. מכיוון שיש בערך אינסוף קישורים פנימיים וחיצוניים כאלו, סימון הקישורים הללו בכחול גורם לעומס ויזואלי ומפריע לקריאת נוסח החוק. לכן, הקישורים הללו אינם מסומנים בכחול, אלא רק מסומנים (למעשה, מודגשים ע״י שינוי צבע הרק של הטקסט המקושר), רק כשהסמן מועבר מעל הקישור. קישורים אלו נקראים ”קישורים שקופים“, כי הקישור עצמו שקוף, ואינו מוסיף לעמוד כל עומס ויזואלי. ראו לדוגמא פקודת הסמים המסוכנים, לחיצה על החומרים המוזכרים בפקודה יעביר את הקורא למאמר הרלוונטי בוויקיפדיה (כולל נוסחאות כימיות מלאות, למי שרוצה לסנתז במעבדה ביתית את החומרים).

בוויקיפדיה, בערך על חוק פלוני, הקישור לחוק הרלוונטי בוויקיטקסט יופיע בפרק ה”קישורים החיצוניים“. אולם, בערך לפעמים מוזכרים סעיפים ספציפיים בחוק, ויכול להיות שימושי לקשר גם לאותו סעיף בחוק, שכן בוויקיטקסט לכל סעיף או פרק יש עוגן. אבל, אם קישורים האלו יופיעו בכחול, הם יגרמו לעומס ויזואלי לקורא, דבר שנסינו למנוע.

בקשתנו היא להוסיף תבנית של קישורים שקופים לחוקים בוויקיטקסט. כלומר, תבנית שמסיפה קישור עם CSS style של קישורים שקופים בוויקיטקסט. על כך אני מבקש את הסכמתכם. אבנר - שיחה 08:54, 20 בינואר 2015 (IST)

אם הבנתי נכון את הבקשה, הכוונה לתבנית בוויקיפדיה, שתיצור "קישור שקוף" לחוק שמופיע בוויקיטקסט, אני Symbol oppose vote.svg נגד. יש לנו מספר תבניות שמקשרות לוויקיטקסט, כמו {{תנ"ך}}, {{בבלי}}, וכן הלאה. קישורים אלו אינם "שקופים" והם מופיעים כמו כל קישור אחר. לדעתי אין שום סיבה "להסוות" דווקא קישורים לחוקים או סעיפים בחוק. מעולם לא שמעתי שמישהו התלונן על כך שהקישורים לפרקים בתנ"ך או לפרשיות בתלמוד מופיעים בכחול. אבנר, האם תוכל להצביע על ערך בוויקיפדיה שכולל קישורים לחוקים בוויקיטקסט שעדיף היה לו היו "קישורים שקופים"? כמו כן, דומני שמשתמש:דוד שי מבין ועוסק בנושא קישור לחוקים ולסעיפי חוק מוויקיפדיה (לאו דווקא לוויקיטקסט - יש עוד כמה מקורות לספר החוקים). דוד, האם לדעתך רצוי להשתמש בקישורים הללו במנגנון שהוצע? קיפודנחש 18:28, 20 בינואר 2015 (IST)
אני מסכים עם קיפודנחש. אינני רואה סיבה לקישורים שקופים בוויקיפדיה (אף שאני מבין את התועלת בהם בוויקיטקסט).
שאלה: באיזה מהירות מתעדכנים החוקים בוויקיטקסט? העלאת נוסח ראשוני של חוק אינה משימה קלה, אבל הקושי העיקרי הוא בצורך לרדוף אחר המחוקק עם כל תיקוני החוקים; איך ויקיטקסט מתמודד עם משימה זו? דוד שי - שיחה 19:02, 20 בינואר 2015 (IST)
שאלות מצוינות. קיפודנחש, דוגמאות: הערך חוק העונשין – עם קישורים רגילים לפרקים בחוק ויקיטקסט. מוטב היה לדעתנו שהם יהיו שקופים; הערך זכויות יוצרים – אפשר להוסיף קישורים בכל מקום בו מוזכר סעיף בחוק זכות יוצרים, אבל זה יגרום עומס ויזואלי. על כן, הוספו רק קישורים מעטים לויקיטקסט.
דוד שי, די מהר, למען האמת. קודם כל, כל החוקים במאגר יותר מעודכנים מהחוקים המופיעים באתרי הממשלה השונים וגם עם פחות שגיאות נוסח. לרוב, הבסיס לנוסח במאגר הוא נוסח באתר ממשלתי. אפילו s:פקודת מס הכנסה, שהיא חוק מורכב באופן חריג (גם מבחינת השפה הבלתי מובנת וגם מבחינת המבנה), מופיעה בנוסח המעודכן, ולמעשה יותר מעודכנת מהנוסח שניתן למצוא באתרים ממשלתיים. שנית, רוב החוקים "המעניינים" אינם מתעדכנים בתדירות כה גבוהה, ומכיוון שהמאגר כולל חוקים בעלי עניין, רוב החוקים במאגר מעודכנים יחסית. שלישית, המערכת החדשה אוספת את העדכונים ממאגר החקיקה הממשלתי, ומאפשרת "לרדוף אחרי המחוקק" בצורה אוטומטית. עדיין יש עבודת שילוב הדורשת עורך בשר ודם, אנו מתכוונים לבצע אותה בהאקתון מתוכנן בחודש פברואר. דוגמה למערכת עדכון החוקים: s:שיחה:חוק העונשין. בברכה, אבנר - שיחה 10:03, 22 בינואר 2015 (IST)
עיינתי בערכים המקושרים. בחוק העונשין, הקישורים הקיימים טובים, ולא תצמח כל טובה מהפיכתם ל"שקופים" - ההפך הוא הנכון. חשוב שמי שקורא את הערך יידע שאלו קישורים, וכל קורא ויקיפדיה רגיל לקרוא מאמרים בהם הכחול והשחור משמשים בערבוביה. לגבי זכויות יוצרים - אם ניתן להוסיף עוד קישורים לסעיפים ספציפיים בחוק למאמר הזה, זה יהיה מצוין, אבל גם כאן לא נראה שנחוץ שהקישורים שייתווספו (או הקישורים הקיימים" יוסוו. רק להבהרה - אין כוונתי ש"כמה שיותר קישורים יותר טוב" - למעשה ממש לא מזמן כתבתי מאמר במזנון ויקיפדיה בשם "כחלת" (כנראה כבר בארכיון), בו התרעתי נגד ריבוי קישורים טפלים (בליווי דוגמאות מ"הידעת" של אותו היום). אבל כשיש קישור טוב ומוצדק, עדיף לקורא שהעובדה שמדובר בקישור תהיה גלויה, בלי צורך בהצפת עכבר.
כמו כן יש לזכור שיותר ויותר קוראים, ואפילו כותבים, משתמשים ב"תצוגת ניידים", והמגמה הזו מתגברת. למרבה הצער עדיין לא התקבל סטנדרט בתצוגת ניידים שמספק תחליף סביר ל-hover, ולכן עדיף לא לקשור פונקציונליות "ליבה" (ובוויקיפדיה, אין יותר "ליבה" מקישורים פנימיים) ל-hover. קיפודנחש 16:08, 22 בינואר 2015 (IST)
קיפודנחש, סליחה על זמן התגובה הממושך. אני מקבל את עמדתך. נוסיף קישורים רצויים לזכויות יוצרים ונבדוק יחד האם נוצר עומס מוגזם של כחלת. אעדכן. אבנר - שיחה 13:12, 28 בינואר 2015 (IST)

שאלה קשורה (ואולי לא קשורה) - בערך חוק העונשין מופיע הציטוט "המטריד מינית אדם כאמור בסעיף 3(א)(3) עד (6), דינו - מאסר שנתיים". האם היינו רוצים ש"3(א)(3)" ו"(6)" יהיו קישורים? ואם כן, כחולים או "שקופים"? «kotz» «שיחה» 13:14, 26 בינואר 2015 (IST)

Kotz, כן, אנו מעוניינים שהם יהיו קישורים וגם שקופים. אבנר - שיחה 13:12, 28 בינואר 2015 (IST)

הצעת תבנית:התאחדות הלשון ההולנדית[עריכת קוד מקור | עריכה]

- הועבר לשיחת תבנית:התאחדות הלשון ההולנדית בורה בורה - שיחה 21:15, 27 בינואר 2015 (IST)

תבנית אזהרה מליקוט צמחי ופטריות מאכל[עריכת קוד מקור | עריכה]

התבנית תהיה בתחתית ערכים על מינים של צמחים ופטריות למאכל.

הבהרה: ישנם בנמצא צמחי ופטריות מאכל רעילים ביותר. המידע בוויקיפדיה נועד להעשרה בלבד ואין לראות בו מקור מידע לזיהוי צמחי ופטריות מאכל.

לא יודע למה החתימה שלי יוצאת בעיצוב כזה. אשמח אם מישהו יתקן.
 • צור סופרשיחה • 21:48, 22 בינואר 2015 (IST)

כי לא מתחילים שורה עם רווח.
Symbol support vote.svg בעד. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 21:51, 22 בינואר 2015 (IST)
Symbol oppose vote.svg נגד ראו את הדיון בויקיפדיה:מזנון/ארכיון 360#למה צריך תבניות עישון?. קרלוס ~ שיחה ~ הבה נכחילה 22:04, 22 בינואר 2015 (IST)
אני מבין את הרעיון, אך מבחינתי מדובר פה לא בהיבט חוקי אלא בהיבט מוסרי. אם אני כותב ערך על פטריה, ומישהו מסתמך על הערך הזה בזיהוי ואוכל פטריה אחרת ומת - אני לא רוצה את זה על המצפון. אפילו שאותו אדם היה לא אחראי וכו'. יש הבדל בין זה לבין עישון - כי ידוע ומוסכם על כולם שעישון פוגע, אבל אם ויקיפדיה מודיעה על אורגניזם כלשהו שהוא ניתן למאכל - לפחות שתודיע זאת עם הסתייגות מינימלית. אין בזה שום "הוזלה" אלא נקיטת עמדה אחראית. • צור סופרשיחה • 22:44, 22 בינואר 2015 (IST)
Symbol support vote.svg בעד - עסק מסוכן שיש להתייחס אליו בהתאם ולא בקלות דעת.--אפי ב.התחברו ל♥ • 14:03, 23 בינואר 2015 (IST)
Symbol oppose vote.svg נגד האם אנחנו מגדירי צמחים שיש להזהיר. גם תאונות דרכים זה מסוכן אבל לא ראיתי הצעה לשים אזהרה שיש לחגור חגורת בטיחות בכל ערכי הרכבים. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:14, 25 בינואר 2015 (IST)
גם בנהיגה, כמו בעישון, מדובר בנושא שהסיכונים הכרוכים בו ידועים לכל. לעומת זאת - בליקוט, כמו בנטילת תרופות, הסיכוי לטעות הוא סביר בהחלט + יש סיכוי לנזק בלתי הפיך אם מישהו טועה בזיהוי + אנשים רבים לא מודעים לשני הנ"ל. • צור סופרשיחה • 18:04, 25 בינואר 2015 (IST)

הצעת תבנית:מונרכים מכהנים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום. על פי הדוגמה בוויקי באנגלית ובהולנדית. לעיונכם. תודה David.r.1929 - שיחה 13:42, 24 בינואר 2015 (IST)

אני חושב שמקרה הזה הרבה יותר מתאים לפתוח קטגוריה. למה שמישהו ירצה לנווט בין פיליפ, מלך הבלגים לבין סלמאן, מלך ערב הסעודית או בין קרל השישה עשר גוסטב, מלך שבדיה לבין מסוואטי השלישי? עמרישיחה 13:49, 24 בינואר 2015 (IST)
שלום עמרי. תודה, 'קטגוריה:מונרכים מכהנים בעולם' מקובל? David.r.1929 - שיחה 14:44, 24 בינואר 2015 (IST)
לידיעת הקוראים, נוצרה קטגוריה:מונרכים מכהנים. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:17, 25 בינואר 2015 (IST)
נראה לי שכעת התבנית הזו מתייתרת. שמזןשיחהערכיו בראבו • 09:21, 25 בינואר 2015 (IST)
שלום. מעוניין להשאיר את התבנית בנוסף לקטגוריה:מונרכים מכהנים שאותה יצרתי. ואם צריך לוותר על אחד מהשניים, מוותר על הקטגוריה. תודה David.r.1929 - שיחה 10:20, 25 בינואר 2015 (IST)
למה לא מספיקה הקטגוריה? נרו יאירשיחה • ה' בשבט ה'תשע"ה • 10:39, 25 בינואר 2015 (IST)
ויזואלית לטעמי מתאימה יותר התבנית כפי שמופיעה בוויקי באנגלית ובהולנדית. התבנית גם ברורה יותר ומתייחסת למונרכים באירופה, אסיה, אפריקה, אוקיאניה ואמריקה. בנוסף, יש בה מילון מעולה (ערכים מבהירים) למטה. ויתרתי על הקטגוריה, כנראה שבהתחלה לא הבנתי משהו.. David.r.1929 - שיחה 10:48, 25 בינואר 2015 (IST) David.r.1929 David.r.1929 - שיחה 12:49, 25 בינואר 2015 (IST)
Symbol support vote.svg בעד - בתבנית יש חלוקה לאזורים וסימוני דגלים, שאין בקטגוריה. ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 09:50, 26 בינואר 2015 (IST)
השתכנעתי שתבנית עדיפה בשל הערך המוסף שציין עובד. לא להשאיר דגלים בלי שם. אף אחד לא מכיר את הדגל הפצפון של סנט לוצ'יה, ולא בא לי ולאחרים לעבור עם הסמן על הדגלים לדעת מה המדינה, אם מישהו בכלל יודע שצריך לעשות זאת. בורה בורה - שיחה 10:16, 26 בינואר 2015 (IST)
מסכים עם בורה בורה. צריך להוסיף את שם המדינה בסוגריים לאחר השם. ואם זה יותר מידי מידע אפשר לוותר על הדגלים. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:42, 26 בינואר 2015 (IST)
תבנית מיותרת, עמוסה ויזואלית, עם תוכן מקרי וחסר חשיבות. אין שום הצדקה לנווט בין הוד מלכותה אליזבת השנייה למסוואטי השלישי. ובקיצור - מסכים עם עמרי ועם נרו. תחי מדינת ישראל!(שיחה)אהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 20:12, 26 בינואר 2015 (IST)
לאחר שהוסרו הדגלים קשה לראות את שם המונרך בים המלל. כדאי להדגיש אותו. בורה בורה - שיחה 10:48, 27 בינואר 2015 (IST)
תודה על ההערות המועילות בוצע בוצע. לגבי ההערה שהתבנית מיותרת והתוכן בה מקרי וחסר חשיבות – הדוגמה שהובאה היא קיצונית. על אותו המשקל ניתן לשאול מה הקשר בין בורונדי לערב הסעודית בתבנית:המדינות הבלתי-מזדהות. לגופו של עניין, התבנית משקפת 44 מדינות בעולם שבראשן עומד מונרך. כמו כן, בשפות אחרות בוויקי (אנגלית, דנית, רוסית ואחרות) קיימים ערכים המציגים את רשימת המונרכים בעולם. David.r.1929 - שיחה 11:09, 27 בינואר 2015 (IST)
יצאה אחלה תבנית! כל הרעיון בניווט הוא בין נושאים דומים, ומה דומה יותר ממונרכים מסודרים יפה ברחבי העולם. בורה בורה - שיחה 11:31, 27 בינואר 2015 (IST)
רק מה פרנסואה הולנד עושה שם?? בדוק שאין לך עוד שגיאות. בורה בורה - שיחה 11:33, 27 בינואר 2015 (IST)
תודה, תיקנתי. מחכה לתשובה בייעוץ הלשוני לגבי Urgell מקטלאנית. David.r.1929 - שיחה 12:09, 27 בינואר 2015 (IST)
  • Symbol support vote.svg בעד (שימנשמע?) 1.. 2.. צא! 11:42, 28 בינואר 2015 (IST)
  • Symbol oppose vote.svg נגד כמו שעמרי וברוקולי העירו אין צורך ממשי לניווט בין מונרכים שונים, להבדיל למשל מצורך לנווט בין מנהיגי מדינה בתקופות שונות. כמו כן רצוי להימנע מתבניות ומקטגוריות בנות חלוף שמתארות מצב נוכחי/זמני שצריך לעדכן אותן, אם אין חשיבות מיוחדת לכך. ערן - שיחה 21:21, 29 בינואר 2015 (IST)
חושב שהתבנית מועילה ועדיפה על פני קטגוריה. עדכונים – עדכונים לא תכופים ואם יהיה צורך אעדכן חיוך David.r.1929 - שיחה 02:48, 30 בינואר 2015 (IST)
מלכת אנגליה לא התחלפה כבר 63 שנה... זה מה שמטריד בתבנית? בורה בורה - שיחה 02:50, 30 בינואר 2015 (IST)
  • Symbol support vote.svg בעד תבנית נחמדה מאוד. נותנת מבט-על על הנושא. (נראה לי שהיא צריכה להיות כבררת מחדל סגורה, כך שלא תתפוס יותר מדי מקום בערכים עצמם). יהיה כדאי לעשות תבניות דומות למשטרים אחרים כמו תבניות "ראשי/משטרים דמוקרטיים כיום", "ראשי/משטרים צבאיים כיום" וכדומה. --אפי ב.התחברו ל♥ • 14:33, 30 בינואר 2015 (IST)
  • Symbol oppose vote.svg נגד כמו ברוקולי. גילגמש שיחה 14:36, 30 בינואר 2015 (IST)

תבנית בחירות[עריכת קוד מקור | עריכה]

לדעתי צריך להרחיב אותה. במתכונתה הנוכחית היא מאוד מצומצמת ואי אפשר לשים בה תמונות של המנהיגים הנבחרים. 25 בינואר 2015, 14:30

אנא פרט - אילו עוד פרמטרים אתה חושב שיש להוסיף? • צור סופרשיחה • 16:55, 26 בינואר 2015 (IST)

צריך להוסיף אופציה של תמונות, למשל, כמו גם פרמטר של אחוזי תמיכה. בכלל, תבנית הבחירות של ויקיפדיה באנגלית היא מעולה ואילו הייתי יודע איך, הייתי מנסה ליישם אותה בעצמי. Elsterism - שיחה 16:36, 29 בינואר 2015 (IST)

Elsterism, תוכל בבקשה להוסיף קישור לתבנית באנגלית (או לערך שמשתמש בה) ולהביא רשימה של שינויים שנרצה לאמץ משם? אפשר יהיה לנסות לעדכן על התבנית על פי הערות. ערן - שיחה 21:16, 29 בינואר 2015 (IST)

תבנית:שבר פשוט[עריכת קוד מקור | עריכה]

לידיעה - ייבאתי את התבנית שבנדון מויקי האנגלית. אשמח אם מומחי תבניות יוכלו לשפרה או להעביר מבט לראות שהכול סבבה. תודה! טוסברהינדי (שיחה) 17:28, 26 בינואר 2015 (IST)

נראה בסדר. האם יש משהו מיוחד שאתה חושב על מנת לשפרה? יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 17:58, 26 בינואר 2015 (IST)
יפה ושימושי, רק צריך להתרגל להתנהגות של הפרמטרים: אם יש אחד אז זה הופכי, אם יש שניים, זה שבר רגיל ואם יש שלושה, אז הפרמטר הראשון הוא בכלל השלם... חיוך אני מציע להסביר את זה בבירור גם בתבנית, מלבד הדוגמאות. ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 08:55, 27 בינואר 2015 (IST)
נאה! להוסיף מה שעובד ציין. לפרסם לקהל. לחפש מופעים שניתן להחליף (בוט?). בורה בורה - שיחה 09:13, 27 בינואר 2015 (IST)
Ovedc, בכל המחשבונים המדעיים שנתקלתי בהם זה בדיוק אותו דבר, אז לא נראה לי שיהיה קשה להתרגל. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:02, 27 בינואר 2015 (IST)
אני עדיין חושב שיש להוסיף הסבר ברור. זה יחסוך טעויות, וזה לא יגרום לאף אחת (לפחות כך נראה לי). שמזןשיחהערכי בראבו • 19:45, 27 בינואר 2015 (IST)
ברור שהסבר תמיד יעזור, לא אמרתי שזה קיים במקומות אחרים, אז לא מסבירים. אלא שאחרי ההסבר יתרגלו מהר. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:12, 27 בינואר 2015 (IST)
כשיוצרים תבנית חדשה כדי להשתמש ב"ניהול נתוני תבנית" כדי להגדיר את הפרמטרים של התבנית כך שיתמכו בעורך החזותי. ערן - שיחה 21:09, 29 בינואר 2015 (IST)

שדות תעופה בלונדון[עריכת קוד מקור | עריכה]

שדות תעופה בלונדון

אוקספורד BSicon FLUGl.svg אשפורד BSicon FLUGl.svg ביגין היל BSicon FLUGl.svg גטוויק BSicon FLUGl.svg הית'רו BSicon FLUGl.svg המנחת BSicon FLUGl.svg לוטון BSicon FLUGl.svg סאות׳אנד BSicon FLUGl.svg סטנסטד BSicon FLUGl.svg סיטי

הערות? קרלוס ~ שיחה ~ הבה נכחילה 21:44, 27 בינואר 2015 (IST)

היה נחמד אם היה ערך שדות התעופה של לונדון. לא מכיר אף עיר בעולם עם עשרה שדות תעופה, ויש מקום לערך מרכז כזה. בורה בורה - שיחה 22:19, 27 בינואר 2015 (IST)
ואכן יש בארבע שפות (אנ'). ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 23:45, 27 בינואר 2015 (IST)
כן, בדיוק כזה עם המפה של כולם. בורה בורה - שיחה 00:13, 28 בינואר 2015 (IST)
Symbol support vote.svg בעד התבנית וSymbol support vote.svg בעד הערך. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:17, 28 בינואר 2015 (IST)

מבחינה גרפית, הייתי מחליף את כל המטוסים הקטנים ב"בולטים" (bullets) רגילים ושם סמליל של מטוס או משהו מצד ימין. אם לא זאת, אז לפחות להפוך את כיוון הטיסה שיהיה משמאל לימין, כבעברית. «kotz» «שיחה» 13:47, 28 בינואר 2015 (IST)

GA candidate.svg בעד מותנה בקבלת לפחות אחת מהצעותיו של קוץ. שמזןשיחהערכי בראבו • 20:44, 28 בינואר 2015 (IST)
דווקא אהבתי את הרעיון הנחמד של מטוסים לצורך גיוון. בעד להפוך את הכיוון ואולי גם להדגיש, תלוי בתוצאה. אפשר כמובן לשים תמונה בצד כמקובל. בורה בורה - שיחה 20:58, 28 בינואר 2015 (IST)
שיניתי את כיוון המטוסים. עכשיו זה תמונה כך שאפשר להגדיל או להקטין אותם. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 17:53, 29 בינואר 2015 (IST)
Symbol support vote.svg בעד. אגב, באנגלית יש תבנית לשדות תעופה בבריטניה, אבל היא עמוסה מדי לטעמי. ערן - שיחה 21:07, 29 בינואר 2015 (IST)
Symbol support vote.svg בעד. כמה הערות:
  1. הייתי מפריד בין שדות תעופה בינלאומיים לבין אחרים;
  2. כותרת קולעת יותר (אולי 'שדות תעופה המשרתים את לונדון/אזור לונדון'?). 'נמל התעופה לונדון אוקספורד' ממוקם ליד Kidlington (אוקספורדשייר), מרחק של כ-100 ק"מ ממרכז לונדון. 'נמל התעופה ליד' (אשפורד) נמצא בליד שבקנט
(שאלה: 'מנחת לונדון' הכוונה ל-London Heliport?)‏ David.r.1929 - שיחה 15:11, 31 בינואר 2015 (IST)