צווארון ורוד

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

צווארון ורוד הוא כינוי בלתי פורמלי לאנשים אשר עובדים בעבודות הנחשבות באופן מסורתי (בדרך כלל החל מהמחצית הראשונה של המאה ה-20) לעבודות נשיות. המונח נוצר כאנלוגיה ל"צווארון כחול" ו"צווארון לבן". בין מקצועות הצווארון הוורוד נמנים מקצועות ההוראה, מזכירות, סיעוד, שמרטפות, קוסמטיקה ומלצרות.

ברוב התעשיות והמקצועות וברוב התרבויות, הנשים בשוק העבודה קיבלו באופן מסורתי שכר נמוך יותר ואפשרויות קידום מוגבלות. כך היה כאשר נשים הצטרפו לצווארון הכחול והחלו לעבוד במפעלים במהלך המהפכה התעשייתית; בבתי החולים, שם הן הוגבלו מסורתית לתפקידי אחיות; ובמקצוע ההוראה בגני ילדים ובבתי ספר, שסובל מדימוי נמוך והיעדר יוקרה. דפוס זה חזר על עצמו גם כאשר החלו נשים להיכנס לתחום העבודות המשרדיות, בראשית המאה ה-20.

מספר גורמים חברו להם יחדיו וגרמו לצמיחתו של מעמד הצווארון הוורוד. הגורם העיקרי היה, שנשים במדינות המתועשות החלו לחפש הכנסה משלהן, במקום להיות תלויות לחלוטין בגברים שיפרנסו אותן. מאחר שהן הודרו פעמים רבות ממקצועות הצווארון הכחול והצווארון הלבן המסורתיים, בשל דרישות פיזיות ודעות קדומות, נשים רבות מצאו דרכים לקחת את כישוריהן מעבודות הבית ולנצל אותם כדי להיכנס לשוק העבודה. עם זאת, למרות הגידול המשמעותי באחוז הנשים המועסקות, עדיין במרבית המקרים נשים נשואות מרוויחות את המשכורת המשנית, בעוד בעליהן ממשיכים לתרום למשק הבית את המשכורת העיקרית.

משרות צווארון ורוד צמחו והתפשטו במהירות, כאשר עוד ועוד נשים נכנסו למעגל העבודה. העושר הרב יחסית במדינות המתועשות מאפשר להוציא יותר כסף על השירותים שמסופקים על ידי משרות הצווארון הוורוד.

במהלך המאה ה-20, תוך כדי עליות ומורדות וברמות שונות של שינוי במדינות שונות, החל תהליך של הפרדה פחותה יותר בין מקצועות גבריים למקצועות נשיים. אחד מההישגים הגדולים של הגל השני של הפמיניזם היה נפילתן של רבות מהחומות הממסדיות והפורמליות שנותרו עדיין ומנעו את השתלבותן המלאה של הנשים בשוק העבודה. כך, למשל, ב-1972, ה"ניו יורק טיימס" הפסיק לפרסם מודעות דרושים נפרדות לגברים ולנשים. באופן הולך וגובר, נשים זוכות ליותר הזדמנויות במקצועות שנחשבו באופן מסורתי למקצועות צווארון לבן גבריים, וגברים זוכים ליותר הזדמנויות במקצועות שנחשבו באופן מסורתי למקצועות צווארון ורוד נשיים. כמו כן, קיים שיפור הדרגתי בשכר המשולם לעובדי הצווארון הוורוד, וגם בסיכוייהם להתפתחות מקצועית ולקידום. ועדיין, גם כיום, משרות מסוימות נותרו מאוישות בעיקר על ידי נשים, והן עדיין נחשבות באופן כללי למשרות צווארון ורוד.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]