לדלג לתוכן

זכרונות ארץ ישראל – הבדלי גרסאות

מ
←‏ייחודו של הספר: טיפול בערכיו של ונטורה: ויקיפדיה לא מחלקת ציונים ליחודיות
מ (תקלדה)
מ (←‏ייחודו של הספר: טיפול בערכיו של ונטורה: ויקיפדיה לא מחלקת ציונים ליחודיות)
==כרך שני==
זכרונות מ[[המאה ה-20]] המתייחסים ליישוב העברי החדש, למושבות הראשונות ולערי [[היישוב הישן]]. לקט זכרונות ראשוני היישוב כמו: [[אליהו זאב לוין אפשטיין]], [[משה סמילנסקי]], [[מאיר דיזנגוף]], [[הלל יפה]], [[מנחם מנדל אוסישקין|מנחם אוסישקין]], [[אהרון דוד גורדון]], [[מנחם יצחק קליונר]] ועוד.
 
==ייחודו של הספר==
בסייפא של המבוא לספר, מוצגת מטרת ההוצאה לאור של קובץ הזכרונות:{{ציטוט|תוכן=שלא כספרי-זכרונות סתם ספרי-זכרונות של בוני ארץ ישראל. העניין שברוב ספרי-הזכרונות מסופר על דברים שעברו ואינם עוד, ואילו בספרי-הזכרונות של ארץ-ישראל אף-על-פי שמסופר בהם על העבר, הרי יש בהם גם משום עדוּ‏ת על ההוֹוה. התנאים החיצוניים נשתנו, אך הרוח הפנימית אחת היא: כאז כן עתה, יוצאים אנשים צעירים ‏כדי להפרות שממה ולהפוך מדבר לעדן. כאז כן עתה, מרובים המכשולים שבידי שמים שבידי אדם. כאז כן עתה, עמוקה ההכרה שכל המעשים אינם, אלא ראשית השתרשות העם בארצו. פעולת הראשונים לא פסקה בארץ ישראל. מעשה אבות הם סימן לבנים. |מקור=כרך ראשון, עמ' 42|מרכאות=כן}}
 
כרכי הזכרונות יצאו בשנת 1947 על ידי המחלקה לענייני הנוער של [[ההסתדרות הציונית]]. משנת 1974 הוצאת מסדה מוציאה את הספר. הספר הודפס פעמים אחדות.
 
==הכרך הראשון==