קבוצות הכדורגל הישראליות במפעלים האירופיים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הפועל תל אביב עולה לשחק מול רד בול זלצבורג במסגרת מוקדמות ליגת האלופות
מכבי חיפה עולה לשחק מול רד בול זלצבורג במסגרת מוקדמות ליגת האלופות
שחקני מכבי תל אביב לפני משחק מול קבוצת דינמו קייב בליגה האירופית

ההתמודדויות במפעלים האירופאים השונים בכדורגל החלו בשנת 1956, והקבוצות הישראליות משתתפות בהן החל מעונת 1992/1993.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

החל מעונת 1992/1993 החלו להשתתף גם קבוצות ישראליות בגביעי אירופה השונים (גביע האלופות, גביע אופ"א וגביע אירופה למחזיקות גביע בזמנו) כאשר הקבוצות הראשונות שזכו להשתתף היו מכבי תל אביב במוקדמות ליגת האלופות והפועל פתח תקווה שהשתתפה בגביע אירופה למחזיקות גביע. בעונת 1994/1995 הייתה הפועל באר שבע לקבוצה הראשונה שהשתתפה בגביע אופ"א.

בעונת 1993/1994 הייתה מכבי חיפה לקבוצה הראשונה שעברה בהצלחה את הסיבוב הראשון בטורניר אירופי כשהעפילה לשמינית גמר הגביע למחזיקות גביע. בעונת 1998/1999 חיפה העפילה לשלב רבע הגמר של הגביע למחזיקות גביע, לאחר שניצחה בין היתר את קבוצת הפאר הצרפתית פריז סן-ז'רמן, והייתה לקבוצה הישראלית הראשונה שהגיע לשלב זה בטורניר אירופי. באותה שנה אוחד גביע המחזיקות עם גביע אופ"א, והקבוצות הפסיקו להשתתף בו.

בעונת 2001/2002 הפועל תל אביב הגיעה להישג הטוב ביותר בגביע אופ"א, שלב רבע הגמר, והשוותה את הישג השיא של חיפה מגביע מחזיקות הגביע. במהלך הטורניר, שכונה בתקשורת הישראלית "המסע המופלא",[1] הדיחה הפועל קבוצות בעלות שם כדוגמת פארמה, צ'לסי, לוקומוטיב מוסקבה, ונעצרה רק לאחר הפסד למילאן, וגם זאת לאחר שניצחה אותה בראשון שבין שני המשחקים שביניהן, אף על פי שנאלצה לוותר על הביתיות באותו משחק.

עד לעונתו האחרונה של גביע אופ"א בעונת 2008/2009 הצליחו קבוצות ישראליות להעפיל אל שלב הבתים שלו ארבע פעמים. מכבי פתח תקווה הייתה הראשונה בעונת 2005/2006 לאחר שהדיחה את באסקימי המקדונית ואת פרטיזן בלגרד הסרבית. הפועל תל אביב הגיעה להישג זה פעמיים, בעונת 2006/2007, בה גם העפילה לשלב 32 האחרונות והודחה על ידי גלאזגו ריינג'רס, ובעונת 2007/2008. מכבי חיפה הגיעה להישג זה פעם אחת, בעונת 2006/2007, בו העפילה לשלב שמינית הגמר לאחר ניצחון על צסק"א מוסקבה, לפני שהודחה על ידי אספניול. הפועל תל אביב הייתה הקבוצה הישראלית האחרונה לשחק במפעל לפני ביטולו, כשהפסידה 2-1 לקבוצת סנט אטיין בסיבוב הראשון של עונת 2008/2009.

לקראת עונת 2009/2010 עבר גביע אופ"א מיתוג מחדש והחל להיקרא הליגה האירופית. הקבוצות הראשונות להשתתף בו היו הפועל תל אביב, מכבי נתניה ובני יהודה, אך רק הפועל תל אביב העפילה לשלב הבתים באותה העונה. בשלב הבתים סיימה הפועל במקום הראשון לאחר ניצחונות על המבורג, סלטיק וראפיד וינה. וכבר בעונה הראשונה של הליגה האירופית עברה את שלב הבתים והפכה לישראלית הראשונה שעושה זאת, אך הודחה בשלב הנוקאאוט על ידי רובין קאזאן. בעונת 2011/2012 העפילו לראשונה 3 קבוצות ישראליות שונות לשלב הבתים של הליגה האירופית בו זמנית. קבוצות הפועל ומכבי תל אביב ומכבי חיפה שנשרה למפעל לאחר שהודחה ממוקדמות ליגת האלופות.[2] בעונת 2012/2013 הפועל תל אביב השלימה העפלה רביעית רצופה לשלב הבתים במפעל אירופאי, ואליה הצטרפה גם עירוני קריית שמונה לאחר שנשרה ממוקדמות ליגת האלופות. בעונת 2013/2014 הצליחה מכבי תל אביב להעפיל משלב הבתים של הליגה האירופית, לאחר ניצחונות על פרנקפורט ובורדו, לשלב 32 האחרונות של המפעל בו הודחה על ידי פ.צ. בזל.

בעונת 2016/2017 עלו שתי קבוצות ישראליות לשלב הבתים של הליגה האירופית: מכבי תל אביב שהוגרלה בבית עם זניט סנט פטרבורג, אלקמאר ודאנדלק והפועל באר שבע שהוגרלה בבית עם אינטר, סאות'המפטון וספרטה פראג.

שלוש קבוצות ישראליות העפילו לשלב הבתים של ליגת האלופות. מכבי חיפה הייתה הקבוצה הראשונה בעונת 2002/2003 וחזרה על הישגה שנית בעונת 2009/2010. מכבי תל אביב הייתה הקבוצה השנייה בעונת 2004/2005 וחזרה על הישגה שנית בעונת 2015/2016, ויריבתה העירונית הפועל תל אביב הייתה הקבוצה הישראלית השלישית בעונת 2010/2011.

סטטיסטיקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

רשימת המשחקים[עריכת קוד מקור | עריכה]

להצגת רשימת משחקי הקבוצות הישראליות באירופה לחצו על "הצגה" משמאל[3][4]
עונה קבוצה מסגרת שלב יריבה בית חוץ
1992/93 מכבי תל אביב ליגת האלופות מוקדמות מלטהמלטה ולטה 0-1 1-2
סיבוב ראשון בלגיהבלגיה קלאב ברוז' 1-0 3-0
הפועל פתח תקווה גביע אירופה למחזיקות גביע מוקדמות נורווגיהנורווגיה סטרומסגודסט 0-2 0-2
סיבוב ראשון הולנדהולנד פיינורד 1-2 1-0
1993/94 בית"ר ירושלים ליגת האלופות מוקדמות מולדובהמולדובה זימברו קישינב 0-2 1-1
סיבוב ראשון פוליןפולין לך פוזנן 4-2 3-0
מכבי חיפה גביע אירופה למחזיקות גביע מוקדמות לוקסמבורגלוקסמבורג F91 דודלאנג' 1-6 0-1
סיבוב ראשון רוסיהרוסיה טורפדו מוסקבה 1-3 1-0
שמינית גמר איטליהאיטליה פארמה 1-0 0-1 (פ 3-1)
1994/95 מכבי חיפה ליגת האלופות מוקדמות אוסטריהאוסטריה קזינו זלצבורג 2-1 3-1
מכבי תל אביב גביע אירופה למחזיקות גביע מוקדמות איסלנדאיסלנד קפלוויק 1-4 1-2
סיבוב ראשון גרמניהגרמניה ורדר ברמן 0-0 2-0
הפועל באר שבע גביע אופ"א מוקדמות יווןיוון אריס סלוניקי 2-1 3-1
1995/96 מכבי תל אביב ליגת האלופות מוקדמות שווייץשווייץ גרסהופרס ציריך 1-0 1-1
מכבי חיפה גביע אירופה למחזיקות גביע מוקדמות איי פארואיי פארו קלאקסוויק 0-4 3-2
סיבוב ראשון פורטוגלפורטוגל ספורטינג ליסבון 0-0 4-0
הפועל באר שבע גביע אופ"א מוקדמות אלבניהאלבניה קיי אף טירנה 0-2 0-1
סיבוב ראשון ספרדספרד ברצלונה 7-0 5-0
הפועל תל אביב גביע אופ"א מוקדמות מולדובהמולדובה זימברו קישינב 0-0 2-0
1996/97 מכבי תל אביב ליגת האלופות מוקדמות טורקיהטורקיה פנרבחצ'ה 1-0 1-1
גביע אופ"א סיבוב ראשון ספרדספרד טנריפה 1-1 3-2
הפועל ראשון לציון גביע אירופה למחזיקות גביע מוקדמות מולדובהמולדובה קונסטרוקטורל קישינב 2-3 1-0
מכבי חיפה גביע אופ"א סיבוב מוקדמות ראשון סרביהסרביה FK פרטיזן בלגרד 1-0 3-1
בית"ר ירושלים גביע אופ"א סיבוב מוקדמות ראשון מלטהמלטה פלוריאנה 1-3 1-5
סיבוב מוקדמות שני נורווגיהנורווגיה בודה/גלימט 5-1 2-1
1997/98 בית"ר ירושלים ליגת האלופות סיבוב מוקדמות ראשון מקדוניהמקדוניה סילקס 0-3 1-0
סיבוב מוקדמות שני פורטוגלפורטוגל ספורטינג ליסבון 0-0 3-0
גביע אופ"א סיבוב ראשון בלגיהבלגיה קלאב ברוז' 1-2 3-0
הפועל באר שבע גביע אירופה למחזיקות גביע מוקדמות ליטאליטא ז'לגיריס וילנה 0-0 1-2
סיבוב ראשון הולנדהולנד רודה 4-1 10-0
הפועל פתח תקווה גביע אופ"א סיבוב מוקדמות ראשון אסטוניהאסטוניה פלורה טאלין 0-1 1-2
סיבוב מוקדמות שני דנמרקדנמרק ויילה 0-1 0-0
סיבוב ראשון אוסטריהאוסטריה ראפיד וינה 1-1 1-0
1998/99 בית"ר ירושלים ליגת האלופות סיבוב מוקדמות ראשון איי פארואיי פארו B36 טורסהאבן 1-4 0-1
סיבוב מוקדמות שני פורטוגלפורטוגל בנפיקה ליסבון 2-4 6-0
גביע אופ"א סיבוב ראשון סקוטלנדסקוטלנד גלאזגו ריינג'רס 1-1 4-2
מכבי חיפה גביע אירופה למחזיקות גביע מוקדמות צפון אירלנדצפון אירלנד גלנטורן 1-2 0-1
סיבוב ראשון צרפתצרפת פריז סן-ז'רמן 2-3 1-1
שמינית גמר אוסטריהאוסטריה ריד 1-4 2-1
רבע גמר רוסיהרוסיה לוקומוטיב מוסקבה 1-0 3-0
הפועל תל אביב גביע אופ"א סיבוב מוקדמות ראשון פינלנדפינלנד פינארין פאלויאט 1-3 1-3
סיבוב מוקדמות שני נורווגיהנורווגיה סטרומסגודסט 0-1 1-0 (פ 4-2)
1999/00 הפועל חיפה ליגת האלופות סיבוב מוקדמות שני טורקיהטורקיה בשיקטש 0-0 1-1
סיבוב מוקדמות שלישי ספרדספרד ולנסיה 2-0 2-0
גביע אופ"א סיבוב ראשון בלגיהבלגיה קלאב ברוז' 1-3 4-2
סיבוב שני הולנדהולנד אייאקס אמסטרדם 3-0 0-1
הפועל תל אביב גביע אופ"א מוקדמות ארמניהארמניה ירוואן 1-2 0-2
סיבוב ראשון סקוטלנדסקוטלנד סלטיק 1-0 2-0
מכבי תל אביב גביע אופ"א מוקדמות ליטאליטא קובנה 1-3 2-1
סיבוב ראשון צרפתצרפת לאנס 2-2 2-1
2000/01 הפועל תל אביב ליגת האלופות סיבוב מוקדמות שני אוסטריהאוסטריה שטורם גראץ 2-1 3-0
בית"ר ירושלים גביע אופ"א מוקדמות גאורגיהגאורגיה ויט ג'ורג'יה טביליסי 1-1 0-3
סיבוב ראשון יווןיוון פאוק סלוניקי 3-3 3-1
מכבי חיפה גביע אופ"א מוקדמות בלארוסבלארוס סלאביה מוזיר 0-0 1-1
סיבוב ראשון הולנדהולנד ויטסה ארנהם 1-2 3-0
2001/02 מכבי חיפה ליגת האלופות סיבוב מוקדמות שני פינלנדפינלנד האקה 3-0 (טכני)[5] 0-1
מכבי תל אביב גביע אופ"א מוקדמות ליטאליטא ז'לגיריס וילנה 0-6 0-1
סיבוב ראשון קרואטיהקרואטיה דינמו זאגרב 1-1 2-2
סיבוב שני הולנדהולנד רודה 1-2 4-1
הפועל תל אביב גביע אופ"א מוקדמות ארמניהארמניה אררט ירוואן 0-3 0-2
סיבוב ראשון טורקיהטורקיה גזיאנטפספור 0-1 1-1
סיבוב שני אנגליהאנגליה צ'לסי 0-2 1-1
סיבוב שלישי רוסיהרוסיה לוקומוטיב מוסקבה 1-2 0-1
שמינית גמר איטליהאיטליה פארמה 0-0 1-2
רבע גמר איטליהאיטליה מילאן 0-1 2-0
2002/03 מכבי חיפה ליגת האלופות סיבוב מוקדמות שני בלארוסבלארוס בלשינה בוברויסק 0-4 0-1
סיבוב מוקדמות שלישי אוסטריהאוסטריה שטורם גראץ 0-2 3-3
שלב הבתים אנגליהאנגליה מנצ'סטר יונייטד 0-3 5-2
יווןיוון אולימפיאקוס 0-3 3-3
גרמניהגרמניה באייר לברקוזן 2-0 2-1
גביע אופ"א סיבוב שלישי יווןיוון א.א.ק. אתונה 4-1 4-0
מכבי תל אביב גביע אופ"א מוקדמות אסטוניהאסטוניה לבדיה טאלין 0-2 0-2
סיבוב ראשון פורטוגלפורטוגל בואבישטה 0-1 4-1
הפועל תל אביב גביע אופ"א מוקדמות אלבניהאלבניה פרטיזן טירנה 0-1 1-4
סיבוב ראשון אוסטריהאוסטריה קרנטן 1-0 0-4
סיבוב שני אנגליהאנגליה לידס יונייטד 4-1 1-0
2003/04 מכבי תל אביב ליגת האלופות סיבוב מוקדמות שני סלובקיהסלובקיה מ.ש.ק. ז'ילינה 1-1 1-0
הפועל רמת-גן גביע אופ"א סיבוב ראשון בולגריהבולגריה לבסקי סופיה 1-0 4-0
מכבי חיפה גביע אופ"א מוקדמות ויילסויילס קמברן טאון 0-3 0-3
סיבוב ראשון סלובניהסלובניה קלז'ה 1-2 2-2
סיבוב שני ספרדספרד ולנסיה 4-0 0-0
הפועל תל אביב גביע אופ"א מוקדמות ארמניהארמניה בננטס 1-1 1-2
סיבוב ראשון טורקיהטורקיה גזיאנטפספור 0-0 1-0
2004/05 מכבי חיפה ליגת האלופות סיבוב מוקדמות שלישי נורווגיהנורווגיה רוזנבורג 3-2 2-1
גביע אופ"א סיבוב מוקדמות שני אוקראינהאוקראינה דנייפר דנייפרופטרובסק 0-1 2-0
מכבי תל אביב ליגת האלופות סיבוב מוקדמות שני פינלנדפינלנד ה.י.ק. הלסינקי 0-1 0-0
סיבוב מוקדמות שלישי יווןיוון פאוק סלוניקי 0-1 0-3 (טכני)
שלב הבתים גרמניהגרמניה באיירן מינכן 1-0 5-1
איטליהאיטליה יובנטוס 1-1 1-0
הולנדהולנד אייאקס אמסטרדם 1-2 3-0
בני סכנין גביע אופ"א סיבוב מוקדמות שני אלבניהאלבניה פרטיזן טירנה 0-3 1-3
סיבוב ראשון אנגליהאנגליה ניוקאסל יונייטד 5-1 2-0
מכבי פתח תקווה גביע אופ"א סיבוב מוקדמות שני קפריסיןקפריסין א.א.ק. לרנקה 0-4 3-0
סיבוב ראשון הולנדהולנד הירנביין בוטל 5-0
2005/06 מכבי חיפה ליגת האלופות סיבוב מוקדמות שני שוודיהשוודיה מאלמה 2-2 3-2
מכבי תל אביב גביע אופ"א סיבוב מוקדמות שני קפריסיןקפריסין אפואל ניקוסיה 2-2 1-0
מכבי פתח תקווה גביע אופ"א סיבוב מוקדמות שני מקדוניהמקדוניה בשקימי 0-6 0-5
סיבוב ראשון סרביהסרביה FK פרטיזן בלגרד 2-0 2-5
שלב הבתים איטליהאיטליה פאלרמו 2-1
דנמרקדנמרק ברונדבי 2-0
רוסיהרוסיה לוקומוטיב מוסקבה 4-0
ספרדספרד אספניול 1-0
מועדון ספורט אשדוד גביע אופ"א סיבוב מוקדמות שני סלובניהסלובניה דומז'אלה 2-2 1-1
2006/07 מכבי חיפה ליגת האלופות סיבוב מוקדמות שלישי אנגליהאנגליה ליברפול 1-1 2-1
גביע אופ"א סיבוב ראשון בולגריהבולגריה ליטקס לובץ' 1-1 1-3
שלב הבתים צרפתצרפת אוסר 1-3
סקוטלנדסקוטלנד גלאזגו ריינג'רס 2-0
סרביהסרביה FK פרטיזן בלגרד 0-1
איטליהאיטליה ליבורנו 1-1
32 האחרונות רוסיהרוסיה צסק"א 0-1 0-0
שמינית גמר ספרדספרד אספניול 0-0 4-0
הפועל תל אביב גביע אופ"א סיבוב מוקדמות שני סלובניהסלובניה דומז'אלה 2-1 0-3
סיבוב ראשון אוקראינהאוקראינה צ'רנומורץ אודסה 1-3 0-1
שלב הבתים יווןיוון פנאתינייקוס 2-0
רומניהרומניה ראפיד בוקרשט 2-2
צרפתצרפת פריז סן-ז'רמן 2-4
צ'כיהצ'כיה מלאדה בולסלאב 1-1
32 האחרונות סקוטלנדסקוטלנד גלאזגו ריינג'רס 1-2 4-0
בית"ר ירושלים גביע אופ"א סיבוב מוקדמות שני רומניהרומניה דינמו בוקרשט 1-1 1-0
בני יהודה תל אביב גביע אופ"א סיבוב מוקדמות שני בולגריהבולגריה לוקומוטיב סופיה 2-0 4-0
2007/08 בית"ר ירושלים ליגת האלופות סיבוב מוקדמות שני דנמרקדנמרק פ.צ. קופנהגן 1-1 1-0
הפועל תל אביב גביע אופ"א סיבוב מוקדמות שני בוסניה והרצגובינהבוסניה והרצגובינה שירוקי ברייג 0-3 0-3
סיבוב ראשון שוודיהשוודיה סולנה 0-0 0-1
שלב הבתים בלגיהבלגיה אנדרלכט 2-0
אנגליהאנגליה טוטנהאם הוטספר 2-0
ספרדספרד חטאפה 1-2
דנמרקדנמרק אולבורג בולדספילקלאב 3-1
מכבי נתניה גביע אופ"א סיבוב מוקדמות שני פורטוגלפורטוגל אוניאו לייריה 1-0 0-0
מכבי תל אביב גביע אופ"א סיבוב מוקדמות ראשון אנדורהאנדורה סנטה קולומה 0-4 1-0
סיבוב מוקדמות שני טורקיהטורקיה ארג'ייספור 1-1 3-1
2008/09 בית"ר ירושלים ליגת האלופות סיבוב מוקדמות שני פוליןפולין ויסלה קרקוב 1-2 5-0
מכבי נתניה גביע אופ"א סיבוב מוקדמות שני בולגריהבולגריה צ'רנו מורה וארנה 1-1 2-0
עירוני קריית שמונה גביע אופ"א סיבוב מוקדמות ראשון מונטנגרומונטנגרו מוגרן בודווה 1-1 0-3
סיבוב מוקדמות שני בולגריהבולגריה ליטקס לובץ' 2-1 0-0
הפועל תל אביב גביע אופ"א סיבוב מוקדמות ראשון סן מרינוסן מרינו יובנס 0-3 0-2
סיבוב מוקדמות שני סרביהסרביה וויבודינה נובי סאד 0-3 0-0
סיבוב ראשון צרפתצרפת סנט אטיין 2-1 2-1
2009/10 מכבי חיפה ליגת האלופות סיבוב מוקדמות שני צפון אירלנדצפון אירלנד גלנטורן 0-6 0-4
סיבוב מוקדמות שלישי קזחסטןקזחסטן אקטובה 3-4 0-0
פלייאוף אוסטריהאוסטריה רד בול זלצבורג 0-3 1-2
שלב הבתים גרמניהגרמניה באיירן מינכן 3-0 1-0
צרפתצרפת ז'ירונדן דה בורדו 1-0 1-0
איטליהאיטליה יובנטוס 1-0 1-0
הפועל תל אביב הליגה האירופית סיבוב מוקדמות שלישי שוודיהשוודיה גטבורג 1-1 1-3
פלייאוף צ'כיהצ'כיה טפליצה 1-1 1-2
שלב הבתים סקוטלנדסקוטלנד סלטיק 1-2 2-0
גרמניהגרמניה המבורג 0-1 4-2
אוסטריהאוסטריה ראפיד וינה 1-5 0-3
32 האחרונות רוסיהרוסיה רובין קאזאן 0-0 3-0
מכבי נתניה הליגה האירופית סיבוב מוקדמות שני מלטהמלטה סלימה וונדררס 0-3 0-0
סיבוב מוקדמות שלישי טורקיהטורקיה גלאטסראיי 4-1 6-0
בני יהודה תל אביב הליגה האירופית סיבוב מוקדמות ראשון אזרבייג'ןאזרבייג'ן סימורק זקטלה 0-3 0-1
סיבוב מוקדמות שני לטביהלטביה דינאבורג 0-4 0-1
סיבוב מוקדמות שלישי פורטוגלפורטוגל פאסוס די פריירה 0-1 0-1
פלייאוף הולנדהולנד פ.ס.וו. איינדהובן 1-0 1-0
2010/11 הפועל תל אביב ליגת האלופות סיבוב מוקדמות שני בוסניה והרצגובינהבוסניה והרצגובינה ז'לייזניצ'אר סראייבו 0-5 0-1
סיבוב מוקדמות שלישי קזחסטןקזחסטן אקטובה 1-3 1-0
פלייאוף אוסטריהאוסטריה רד בול זלצבורג 1-1 2-3
שלב הבתים פורטוגלפורטוגל בנפיקה ליסבון 0-3 2-0
צרפתצרפת אולימפיק ליון 3-1 2-2
גרמניהגרמניה שאלקה 04 0-0 3-1
מכבי חיפה הליגה האירופית סיבוב מוקדמות שלישי בלרוסבלרוס דינמו מינסק 0-1 3-1
מכבי תל אביב הליגה האירופית סיבוב מוקדמות שני מונטנגרומונטנגרו מוגרן בודווה 0-2 2-1
סיבוב מוקדמות שלישי יווןיוון אולימפיאקוס 0-1 2-1
פלייאוף צרפתצרפת פריז סן-ז'רמן 3-4 2-0
בני יהודה תל אביב הליגה האירופית סיבוב מוקדמות ראשון ארמניהארמניה יוליסס ירוואן 0-1 0-0
סיבוב מוקדמות שני אירלנדאירלנד שמרוק רוברס 1-0 1-1
2011/12 מכבי חיפה ליגת האלופות סיבוב מוקדמות שני בוסניה והרצגובינהבוסניה והרצגובינה בוראץ באניה לוקה 1-5 3-2
סיבוב מוקדמות שלישי סלובניהסלובניה מריבור 1-2 1-1
פלייאוף בלגיהבלגיה ראסינג גנק 1-2 2-1 (פ 4-1)
הליגה האירופית שלב הבתים קפריסיןקפריסין א.א.ק. לרנקה 0-1 2-1
גרמניהגרמניה שאלקה 04 3-0 3-1
רומניהרומניה סטיאווה בוקרשט 0-5 4-2
הפועל תל אביב הליגה האירופית סיבוב מוקדמות שלישי ליכטנשטייןליכטנשטיין ואדוץ 0-4 2-1
פלייאוף ליטאליטא אקראנס פוניבז' 0-4 1-0
שלב הבתים רומניהרומניה ראפיד בוקרשט 1-0 1-3
פוליןפולין לגיה ורשה 0-2 3-2
הולנדהולנד פ.ס.וו. איינדהובן 1-0 3-3
מכבי תל אביב הליגה האירופית סיבוב מוקדמות שני אזרבייג'ןאזרבייג'ן חזר לנקראן 1-3 0-0
סיבוב מוקדמות שלישי בוסניה והרצגובינהבוסניה והרצגובינה ז'לייזניצ'אר סראייבו 0-6 0-2
פלייאוף יווןיוון פנאתינייקוס 0-3 2-1
שלב הבתים טורקיהטורקיה בשיקטש 3-2 5-1
אוקראינהאוקראינה דינמו קייב 1-1 3-3
אנגליהאנגליה סטוק סיטי 2-1 3-0
בני יהודה תל אביב הליגה האירופית סיבוב מוקדמות שני אנדורהאנדורה סנטה ג'וליה 0-2 0-2
סיבוב מוקדמות שלישי שוודיהשוודיה הלסינבורג 0-1 3-0
2012/13 עירוני קריית שמונה ליגת האלופות סיבוב מוקדמות שני סלובקיהסלובקיה מ.ש.ק. ז'ילינה 0-2 1-0
סיבוב מוקדמות שלישי אזרבייג'ןאזרבייג'ן נפטצ'י באקו 0-4 2-2
פלייאוף בלארוסבלארוס באטה בוריסוב 1-1 2-0
הליגה האירופית שלב הבתים צרפתצרפת אולימפיק ליון 4-3 2-0
צ'כיהצ'כיה ספרטה פראג 1-1 3-1
ספרדספרד אתלטיק בילבאו 2-0 1-1
הפועל תל אביב הליגה האירופית פלייאוף לוקסמבורגלוקסמבורג F91 דודלאנג' 0-4 1-3
שלב הבתים ספרדספרד אתלטיקו מדריד 3-0 1-0
פורטוגלפורטוגל אקדמיקה דה קוימברה 0-2 1-1
צ'כיהצ'כיה ויקטוריה פילזן 2-1 4-0
בני יהודה תל אביב הליגה האירופית סיבוב מוקדמות שני ארמניהארמניה שיראק 0-2 0-1
סיבוב מוקדמות שלישי יווןיוון פאוק סלוניקי 2-0 4-1
מכבי נתניה הליגה האירופית סיבוב מוקדמות שני פינלנדפינלנד קופס 2-1 0-1
2013/14 מכבי תל אביב ליגת האלופות סיבוב מוקדמות שני הונגריההונגריה גיור 1-2 0-2
סיבוב מוקדמות שלישי שווייץשווייץ פ.צ. בזל 3-3 1-0
הליגה האירופית פלייאוף יווןיוון פאוק סלוניקי מכבי עלתה אוטומטית[6]
שלב הבתים קפריסיןקפריסין אפואל ניקוסיה 0-0 0-0
גרמניהגרמניה איינטרכט פרנקפורט 2-4 2-0
צרפתצרפת בורדו 0-1 1-2
32 האחרונות שווייץשווייץ פ.צ. בזל 0-0 3-0
הפועל רמת גן הליגה האירופית סיבוב מוקדמות שלישי פורטוגלפורטוגל אשטוריל 1-0 0-0
מכבי חיפה הליגה האירופית סיבוב מוקדמות שני אזרבייג'ןאזרבייג'ן חזר לנקראן 0-2 0-8
סיבוב מוקדמות שלישי לטביהלטביה ונטספילס 0-3 0-0
פלייאוף רומניהרומניה אסטרה ג'יורג'יו 0-2 1-1
שלב הבתים יווןיוון פאוק סלוניקי 0-0 3-2
קזחסטןקזחסטן שחטאר קאראגנדי 1-2 2-2
הולנדהולנד א.ז. אלקמאר 1-0 2-0
הפועל תל אביב הליגה האירופית סיבוב מוקדמות שני בולגריהבולגריה ברואה סטארה זאגורה 2-2 1-4
סיבוב מוקדמות שלישי רומניהרומניה פאנדורי 2-1 1-1
2014/15 מכבי תל אביב ליגת האלופות סיבוב מוקדמות שני אנדורהאנדורה סנטה קולומה 0-2 0-1
סיבוב מוקדמות שלישי סלובניהסלובניה מריבור 2-2 1-0
הליגה האירופית פלייאוף יווןיוון אסטרס טריפוליס 1-3 2-0
עירוני קריית שמונה הליגה האירופית סיבוב מוקדמות שלישי רוסיהרוסיה דינמו מוסקבה 2-1 1-1
הפועל באר שבע הליגה האירופית סיבוב מוקדמות שני קרואטיהקרואטיה RNK ספליט 0-0 2-1
הפועל תל אביב הליגה האירופית סיבוב מוקדמות שני קזחסטןקזחסטן אסטנה 0-1 3-0
2015/16 מכבי תל אביב ליגת האלופות סיבוב מוקדמות שני מלטהמלטה פאולה היברניאנס 1-5 2-1
סיבוב מוקדמות שלישי צ'כיהצ'כיה ויקטוריה פילזן 2-1 0-2
פלייאוף שווייץשווייץ פ.צ. בזל 1-1 2-2
שלב הבתים אנגליהאנגליה צ'לסי 4-0 4-0
פורטוגלפורטוגל פורטו 3-1 2-0
אוקראינהאוקראינה דינמו קייב 2-0 1-0
עירוני קריית שמונה הליגה האירופית סיבוב מוקדמות שלישי צ'כיהצ'כיה סלובן ליברץ 3-0 2-1
הפועל באר שבע הליגה האירופית סיבוב מוקדמות שני שווייץשווייץ תון 1-1 2-1
בית"ר ירושלים הליגה האירופית סיבוב מוקדמות ראשון קזחסטןקזחסטן אורדבסי שימקנט 1-2 0-0
סיבוב מוקדמות שני בלגיהבלגיה שרלרואה 4-1 5-1
2016/17 הפועל באר שבע ליגת האלופות סיבוב מוקדמות שני מולדובהמולדובה שריף טירספול 2-3 0-0
סיבוב מוקדמות שלישי יווןיוון אולימפיאקוס 0-1 0-0
פלייאוף סקוטלנדסקוטלנד סלטיק 0-2 5-2
הליגה האירופית שלב הבתים איטליהאיטליה אינטר מילאנו 2-3 0-2
אנגליהאנגליה סאות'המפטון 0-0 1-1
צ'כיהצ'כיה ספרטה פראג 1-0 2-0
32 האחרונות טורקיהטורקיה בשיקטש 3-1 2-1
מכבי חיפה הליגה האירופית סיבוב מוקדמות שני אסטוניהאסטוניה נומה קאליו 1-1 1-1 (פ 5-3)
מכבי תל אביב הליגה האירופית סיבוב מוקדמות ראשון סלובניהסלובניה גוריצה 0-3 0-1
סיבוב מוקדמות שני קזחסטןקזחסטן קאיראט אלמטי 1-2 1-1
סיבוב מוקדמות שלישי רומניהרומניה פאנדורי טרגו ז'יו 1-2 1-3
פלייאוף קרואטיהקרואטיה היידוק ספליט 1-2 2-1 (פ 3-4)
שלב הבתים רוסיהרוסיה זניט סנקט פטרבורג 4-3 2-0
הולנדהולנד א.ז. אלקמאר 0-0 1-2
אירלנדאירלנד דאנדוק 1-2 1-0
בית"ר ירושלים הליגה האירופית סיבוב מוקדמות ראשון בוסניה והרצגובינהבוסניה והרצגובינה סלובודה טוזלה 0-1 0-0
סיבוב מוקדמות שני קפריסיןקפריסין אומוניה ניקוסיה 0-1 3-2
סיבוב מוקדמות שלישי לטביהלטביה ילגבה 0-3 1-1
פלייאוף צרפתצרפת סנט אטיין 2-1 0-0
2017/18 הפועל באר שבע ליגת האלופות סיבוב מוקדמות שני הונגריההונגריה בודפשט הונבד 1-2 2-3
סיבוב מוקדמות שלישי בולגריהבולגריה לודוגורץ ראזגרד 0-2 3-1
פלייאוף סלובניהסלובניה מריבור 1-2 1-0
הליגה האירופית שלב הבתים צ'כיהצ'כיה ויקטוריה פלזן 2-0 3-1
רומניהרומניה סטיאווה בוקרשט 2-1 1-1
שווייץשווייץ פ.צ. לוגאנו 1-2 1-0
בני יהודה תל אביב הליגה האירופית סיבוב מוקדמות שני סלובקיהסלובקיה א.ס. טרנצ'ין 0-2 1-1
סיבוב מוקדמות שלישי רוסיהרוסיה זניט סנקט פטרבורג 2-0 0-1
מכבי תל אביב הליגה האירופית סיבוב מוקדמות ראשון אלבניהאלבניה קיי אף טירנה 0-2 0-3
סיבוב מוקדמות שני איסלנדאיסלנד קיי. אר. רייקיאוויק 1-3 0-2
סיבוב מוקדמות שלישי יווןיוון פאניוניוס 0-1 0-1
פלייאוף אוסטריהאוסטריה ריינדורף אלטאך 2-2 0-1
שלב הבתים ספרדספרד ויאריאל 0-0 0-1
קזחסטןקזחסטן אסטנה 1-0 4-0
צ'כיהצ'כיה סלביה פראג 2-0 1-0
בית"ר ירושלים הליגה האירופית סיבוב מוקדמות ראשון הונגריההונגריה ואשאש 3-4 0-3
סיבוב מוקדמות שני בולגריהבולגריה בוטב פלובדיב 1-1 4-0
2018/19 הפועל באר שבע ליגת האלופות סיבוב מוקדמות ראשון אסטוניהאסטוניה פלורה טאלין 1-3 1-4
סיבוב מוקדמות שני קרואטיהקרואטיה דינמו זאגרב 2-2 5-0
הליגה האירופית סיבוב מוקדמות שלישי קפריסיןקפריסין אפואל ניקוסיה 2-2 3-1
הפועל חיפה הליגה האירופית סיבוב מוקדמות שני איסלנדאיסלנד הפנרפיירדיר 1-1 0-1
סיבוב מוקדמות שלישי איטליהאיטליה אטאלנטה 4-1 2-0
מכבי תל אביב הליגה האירופית סיבוב מוקדמות ראשון הונגריההונגריה פרנצווארוש 0-1 1-1
סיבוב מוקדמות שני סרביהסרביה רדניציקי ניש 0-2 2-2
סיבוב מוקדמות שלישי ארמניהארמניה פיוניק ירוואן 1-2 0-0
פלייאוף נורווגיהנורווגיה FK סרפסבורג 2-1 3-1
בית"ר ירושלים הליגה האירופית סיבוב מוקדמות ראשון גאורגיהגאורגיה צ'יחורה סצ'חרה 2-1 0-0
2019/20 מכבי תל אביב ליגת האלופות סיבוב מוקדמות שני רומניהרומניה קלוז' 30 ביולי 2019 24 ביולי 2019
בני יהודה תל אביב הליגה האירופית סיבוב מוקדמות שלישי
מכבי חיפה הליגה האירופית סיבוב מוקדמות ראשון סלובניהסלובניה מורה 0-2 2-3
סיבוב מוקדמות שני צרפתצרפת שטרסבורג 1 באוגוסט 2019 25 ביולי 2019
הפועל באר שבע הליגה האירופית סיבוב מוקדמות ראשון אלבניהאלבניה לאצ'י 0-1 1-1
סיבוב מוקדמות שני קזחסטןקזחסטן קאיראט אלמטי 25 ביולי 2019 1 באוגוסט 2019

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]