Assassin's Creed IV: Black Flag

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Assassin's Creed IV: Black Flag
ACIV-cover.jpg
העטיפה של המשחק
שם בעברית אמונת המתנקש 4: דגל שחור
תאריך הוצאה

פלייסטיישן 3, XBOX 360

29 באוקטובר 2013

Wii U

29 באוקטובר 2013 בצפון אמריקה

21 בנובמבר 2013 באוסטרליה

22 בנובמבר 2013 באירופה

28 בנובמבר 2013 ביפן

פלייסטיישן 4

15 בנובמבר 2013 בצפון אמריקה

21 בנובמבר 2013 באוסטרליה

22 בנובמבר 2013 באירופה

Xbox One

21 בנובמבר 2013 באוסטרליה

22 בנובמבר 2013 באירופה וצפון אמריקה

Microsoft Windows

19 בנובמבר 2013 בצפון אמריקה

21 בנובמבר 2013 באוסטרליה

22 בנובמבר 2013 באירופה
סוגה משחק הרפתקאות ואקשן מגוף שלישי, עולם פתוח
פיתוח יוביסופט מונטריאול
הפצה יוביסופט
עיצוב Jean-Sebastien Decant
סדרה Assassin's Creed
מנוע משחק Anvil (אנ')
מצבי משחק שחקן יחיד, מרובה משתתפים
פלטפורמות Microsoft Windows, פלייסטיישן 3, פלייסטיישן 4, Xbox One, Xbox 360, Wii U
מדיה דיסק אופטי, הורדה מקוונת
המשחק הקודם בסדרה Assassin's Creed III
המשחק הבא בסדרה Assassin's Creed Unity
Assassin's Creed Rogue
דרישות מערכת
מעבד Intel Core2Quad Q8400 @ 2.6 GHz or AMD Athlon II X4 620 @ 2.6 GHz
זיכרון 2 GB
כרטיס מסך Nvidia Geforce GTX 260 or AMD Radeon HD 4870
מקום פנוי 30 GB

Assassin's Creed IV: Black Flag הוא משחק וידאו מאת חברת יוביסופט, מסדרת Assassin's Creed שהופץ ב-29 באוקטובר 2013 לפלייסטיישן 3 ובהמשך ל-Xbox 360, Wii U, פלייסטיישן 4, Xbox One ומחשב אישי.

זהו המשחק הראשי השישי בסדרת Assassin's Creed והוא פריקוול למשחק הקודם בסדרה, Assassin's Creed III.

משחקיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

הדמות הראשית, היא שודד הים הוולשי אדוארד קנװי (Edward Kenway), אביו של הײת'ם (Haytham) וסבו של קונור (Connor), הדמויות מן המשחק הקודם בסדרה. המשחק מתרחש בעיקרו בתחילת המאה ה-18, בתור הזהב של שודדי הים בשלוש ערים עיקריות: הוואנה (Havana), קינגסטון, ונסאו. מלבדן, ניתן לחקור כ-50 מקומות נוספים - כפרי דייגים, מבצרים וכו'. המשחק הוא משחק עולם פתוח בדומה לשאר משחקי הסדרה, והוא משלב דמויות היסטוריות ובדיוניות כאחד.

תוספת מיוחדת למשחק ביחס לקודמים אליו הוא הים, בו ניתן לשוט בספינתו של אדוארד באופן חופשי, לגלות מקומות חדשים, להילחם, לצוד חיות ימיות, לחקור ספינות טרופות ועוד.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ביוני 1715 נערכה מתקפה של כמה ספינות על ספינה אחת בסמוך לחופי קייפ בונאוויסטה. במהלך המתקפה קופץ לתוך הספינה המותקפת אדם אשר לבוש בחליפה כחולה והורג את אחד מאנשי הספינה. הוא הורג את כל אנשי הספינה פרט לאדוארד קנוויי שלאחר פיצוץ מטען בספינה הוא עף מהדף הפיצוץ לתוך המים, ויחד איתו הרוצח בחליפה הכחולה. שניהם שוחים לעבר החוף ובמהלך השחייה נזכר אדוארד בכך שבת זוגו אמרה לו שלא יהיה פיראט יותר משנתיים בגלל הסכנות בעבודה.

כאשר מגיעים האדם בחליפה ואדוארד לחוף הם שוכבים על החול והאדם בחליפה אומר לאדוארד שאם יעזור לו להגיע להוואנה (קובה) הוא יתן לו 100 מטבעות אסקודו (מטבעות שבעבר היו שמישים בספרד ופורטוגל). אדוארד שקם וחושב שאין לאיש בחליפה את הכסף רוכן מעליו ושולח יד לכיסו כדי לבדוק. האיש בתגובה שולף אקדח ומכוון אותו לעבר אדוארד. אדוארד נבהל ונופל והאיש קם במהירות ומאיים עליו באקדח. כאשר הוא מתכוון לירות הוא מגלה שאין לו כדורים באקדח והוא מתחיל לברוח. אדוארד מתחיל לרדוף אחריו בכל האי אליו הם הגיעו. לאחר שאדוארד מתקרב אליו האיש מוציא אקדח אחר ופוגע באדוארד. האיש מנצל את הזמן ובורח. לבסוף אדוארד תופס את האיש בחליפה, ושולף שתי חרבות שהיו איתו מאז שהיה בספינה.

הוא נלחם עם האיש בחליפה ודוקר אותו למוות.

אדוארד מוציא מכתב מהחליפה של האיש ובו כתוב ששם האיש בחליפה הוא דאנקן וולפול ושאף על פי שהכותב לא מכיר את פני האיש, הוא יזהה אותו לפי החליפה הכחולה שקיבל מהמסדר הסודי בו הוא חבר. בנוסף כתוב שאם דאנקן יתן לאיש בהוואנה את המידע שהוא צריך, הוא יקבל סכום כספי גדול.

אדוארד מטפס על עץ גבוה כדי לתצפת על האי וכדי למצוא דרך להגיע להוואנה. הוא רואה חוף ולידו ספינה קטנה עוגנת במים.

כאשר הוא מתקרב לחוף הוא מבין שהוא לא לבד ורואה חיילים רבים מתהלכים בו ואדם שנכלא על ידי החיילים. אדוארד הורג את כל החיילים ומשחרר את האסיר הכלוא. הוא מגלה ששם האסיר הוא סטיד בונט ושהספינה היא שלו. סטיד בונט מבקש מאדוארד שישוט בספינה מפני שהוא לא יודע איך ומשום שהחיילים רצחו את קפטן הספינה. הוא מגלה שיש עוד מלחים על הספינה שהסתתרו במתקפת החיילים.

לאחר מכן קם השחקן ממכונה עליה הוא שוכב ומגלה שהוא נסיין בתעשיות אבסטרגו. אישה בשם מלני מלווה אותו לחדר העבודה הפרטי שלו, בו נמצא מכשיר בשם אנימוס אומגה שבעזרתו הוא משחזר את זכרונותיהם של אבות אבותיו של דזמונד מיילס, הדמות הראשית מהמשחקים הראשיים הקודמים בסדרה - אחד מהם הוא אדוארד קנוויי.

הוא מתחבר לאנימוס ומקבל מידע על האנימוס.

הוא מגלה שאדוארד נולד בעשירי למרץ 1693, בעיר סוונסי שבמדינת ווילס, ולאחר מכן חוזר לשחזר את זיכרונותיו. כשהוא חוזר לאנימוס רואים את אדוארד וסטיד עם הספינה, מגיעים להוונה (קובה). כשהם יורדים מהספינה אדוארד הולך עם סטיד לחנות לכלי נשק. אדוארד קונה חרבות חדשות, ולאחר מכן מתכנן לעלות גבוה לבניין כלשהו כדי להסתכל על הוונה מלמעלה. כשאדוארד מסתכל מלמעלה ללמטה הוא רואה איש שגונב לאישה כסף, אדוארד רודף אחרי האיש ברחבי העיר ותופס אותו ומחזיר לאישה את כספה. זמן מה לאחר מכן, אדוארד מגיא למן מסבאה ונלחם מכות מול אנשים שמזהים אותו, בשנייה שהם מזהים את שמו האמיתי הוא מרביץ להם כדי שלא יחשפו לסביבה את שמו. אדוארד מנצח אותם ומיד אחר כך רודפים אחר חיילים הלבושים באדום שבמשחק הקודם קראנו להם "טמפלרים". זמן מה לאחר מכן אדוארד פוגש את האנשים שדאנקן וולפול היה אמור לפגוש. האנשים האלה לוקחים את אדוארד למסדר שלהם "מסדר הטמפלרים", ושם מקבל אדוארד אקדח ואת "הסכינים הנחבאות", נשק שלכל מתנקש רצוי שיהיה. אדוארד לומד להשתמש בהם בקלות, ולאחר מכן פוגש את ראש המסדר, "המושל טורס" , שמעניק לו טבעת שמסמלת שהוא חלק מהטמפלרים. לאחר זמן מה, אדוארד פוגש אותם שוב, הוא רואה אותם מחזיקים אסיר באזיקים, שמו רוברטס בזמן שהוא באזיקים אדוארד ושאר החיילים נלחמים במתנקשים. . אדוארד הורג אותם, ולאחר מכן, קופצים מלמעלה עוד מתנקשים שאחד מהם משחרר את רוברטס מהאזיקים ורוברטס בתמורה הורג את המתנקש ששחרר אותו ובורח, אדוארד רודף אחריו ברחבי העיר ותופס אותו ומוסר אותו שוב לידם של הטמפלרים. לאחר מכן אדוארד מחליט לשחרר את רוברטס אך נכשל ומתגלה.

כשאדוארד מתגלה בידי הטמפלרים הוא נעצר ונלכד, הוא נעצר ונלקח כעצור בתוך ספינה שם היה תפוס ביחד עם עבד בשם אדואלה, שניהם בורחים ביחד עם מלחים אחרים ומשתלטים על ספינת בריג ספרדית שמאוחר יותר אדוארד מחליט לקרוא לה ג'קדאו (Jackdaw) על שם ציפור שהייתה רבה בילדותו. אדוארד מגיע לנסאו ופוגש שם דמויות (אמיתיות) מהעבר כגון בנג'מין הורניגולד, צ'ארלס ויין והידוע מכולם שחור הזקן או בשמו האמיתי אדוארד טיץ'. אחרי שפגש את כולם אדוואלה אומר לאדוארד כי הוא מוכרח למצוא עוד אנשי צוות. לאחר שצירף אנשי צוות הוא הולך עם הורניגולד על מנת לשדוד מתכת.

כלים[עריכת קוד מקור | עריכה]

במשחק Assassin's Creed IV נפתחות אפשריות שונות לדוגמה: לירות חצי הרדמה שמרדימים את אויבך (מקל על הרג המטרה בלי להיכנס לקטטה) או לירות חצי פעולה שגורמים לאויבך לתקוף כל דבר חי הנמצא בסביבתו (מקל על פינוי הטמפלרים מהמטרה). ישנו נשק נוסף הנקרא rope dart ויש לו שני שימושים: משיכת האויב לכיוונכם תוך כדי הפלתו לרצפה או תליית אנשים מענפי העצים.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]