ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/גלאם/מוזיאון ישראל

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
מיזם זה אינו פעיל

מוזיאון ישראל הוא המוזיאון הגדול והחשוב בישראל. המוזיאון שוכן בגבעת רם בירושלים והוא אחד מבין עשרת המוזיאונים הגדולים ביותר בעולם. הוא נפתח בשנת 1965, אולם אוסף האמנות הישראלית שלו מתבסס על אוסף "בית הנכות בצלאל", שראשיתו בשנת 1906.

"מרכז המידע לאמנות ישראלית" במוזיאון ישראל מחזיק קטלוג של "תיקי אמן" על אמנים ישראלים מאז שנת 1975. כל תיק מכיל מידע וחומרים הקשורים לאמן אחד: יצירות אמנות, פרטים ביוגרפיים, פרטי השכלה, רשימת תערוכות, ביקורות, קטעי עיתונות וכדומה. מאגר המידע של המרכז מקיף כ-12,000 אמנים והוא כולל כ-4,500 יצירות אמנות, אלפי קטעי עיתונות, כ-13,000 הזמנות לתערוכות, כ-700 קטעי וידאו ואלפי רשימות והפניות קטלוגיות.

החל מאפריל 2010 עובר המידע תהליך של דיגיטציה, המלווה ביצירת מאגר מידע דו-לשוני (עברי-אנגלי), הנגיש לציבור מתוך מחשבי המוזיאון. דרך אתר האינטרנט של המוזיאון מתאפשרת גישה לחלקים מן המידע שבמאגר אודות כל אמן ואמן.

ראו: אתר מרכז המידע לאמנות ישראלית באתר מוזיאון ישראל


פעילות GLAM[עריכת קוד מקור]

בספטמבר 2011 השיקו מוזיאון ישראל ועמותת ויקימדיה ישראל, את פרוייקט "גלאם". "גלאם" (ראשי תיבות באנגלית של גלריות, ספריות, ארכיונים ומוזיאונים) הוא שם קוד לשדה פעילות רחב של שיתופי פעולה מגוונים בין מוסדות תרבות, קטנים וגדולים פרטיים וציבוריים, ובין תנועת ויקימדיה וקהילת ויקיפדיה. הפרויקט עם מוזיאון ישראל מתבסס על שיתוף פעולה עם "מרכז המידע לאמנות ישראלית" בראשותה של ד"ר אליסון קופיאצקי, האחראית על מיחשוב אוסף המוזיאון ועל קידום הפרויקט מטעמו.

פיילוט - אמנים מתצוגת הקבע של המוזיאון[עריכת קוד מקור]

פרויקט הפיילוט כלל כתיבת מאמרים על כ-50 אמנים ישראליים מתצוגת הקבע של המוזיאון בעברית ובאנגלית. בנוסף, נעשתה פנייה אל האמנים כדי שיתרמו תצלומי יצירות לויקיפדיה. במסגרת הפרויקט נבחר יאיר טלמור להיות "ויקיפד הבית" (Wikipedian in Residence) במוזיאון ושני אבנשטיין שימשה מתאמת הפרויקט מול המוזיאון מטעם ויקימדיה.

כתיבת ערכים בויקיפדיה[עריכת קוד מקור]

כחלק מפעילות המחקר השותפת של מרכז המידע לאמנות ישראלית, תורם המרכז ערכים על אמנים ישראלים לויקיפדיה בעברית ובאנגלית. את רשימת הערכים תוכלו למצוא בלשונית "לקסיקון מרכז המידע לאמנות ישראלית" שבטבלה למטה.

אמנות במרחב הציבורי[עריכת קוד מקור]

רשימה של יצירות אמנות הנמצאות במרחב הציבורי בישראל. מטרת הרשימה היא תיעוד ושימור של יצירות אלו. הרשימה הראשונית הוכנה על בסיס מאגר הנתונים של מרכז המידע לאמנות ישראלית והציבור הוזמן לתעד ולעדכן את פרטי היצירות במסגרת תחרות "ויקיפדיה אוהבת אתרי מורשת" בשנת 2012, ותחרות "ויקיפדיה אוהבת אמנות חוצות" בשנת 2013.

הרשימה הנוכחית מכילה יצירות של אמנים הנמצאים באוסף מוזיאון ישראל. נוספו לרשימה כמה אתרים של גני פסלים ברחבי ישראל. במקביל, ממשיך מרכז המידע להרחיב ולעדכן את מאגר הנתונים שלו בנושא זה.

דלפק מידע[עריכת קוד מקור]

ויקיפדים המעונינים בעזרה בכתיבת ערכים אודות אמנים ישראלים מוזמנים ליצור קשר עם מרכז המידע לאמנות ישראלית. פניות ניתן להשאיר גם בדלפק המידע שלנו.
יוסף-ז'וזף דדון
עוף החול, 2010
וידאו, 3:27 דק'
אוסף מוזיאון ישראל, ירושלים


לקסיקון מרכז המידע לאמנות ישראלית


במסגרת פעילות המחקר של מרכז המידע, נכתבות במרכז המידע לאמנות ישראלית ביוגרפיות קצרות על אמנים ישראלים. במסגרת הפרוייקט אנו מפרסמים מדי פעם בויקיפדיה מביוגרפיות אלו ערכים על אמנים ישראלים שטרם נכתב עליהם ערך עד כה. אתם מוזמנים לערוך, להוסיף מידע ולעדכן ערכים אלו.

רשימת הערכים[עריכת קוד מקור]


שגיאות פרמטריות בתבנית:טורים

פרמטרים [ מספר ] לא מופיעים בהגדרת התבניתהערך נמצא בשלבי עבודה: נא לא לערוך ערך זה עד להסרת התבנית.
ערך זה נערך או נכתב במסגרת פרויקט משותף בין מוזיאון ישראל לעמותת ויקימדיה ישראל. הערות לערך נא להוסיף בדף השיחה.
הערך נמצא בשלבי עבודה: נא לא לערוך ערך זה עד להסרת התבנית.
ערך זה נערך או נכתב במסגרת פרויקט משותף בין מוזיאון ישראל לעמותת ויקימדיה ישראל. הערות לערך נא להוסיף בדף השיחה. שיחה


מיכאל גרוס
תפילה לרכסים, 1974
גן סימון בוליבר, רחוב ברזיל פינת רחוב שמריהו לוין, קריית היובל, ירושלים

אמנות במרחב הציבורי


אחד מן ההיבטים של פרוייקט הגלאם הוא פיתוח רשימת יצירות הנמצאות במרחב הציבורי. רשימה כזו תוכל להוות בסיס למחקר ושימור של אמנות במרחב הציבורי בישראל. הרשימה הראשונית הוכנה על בסיס מאגר הנתונים של מרכז המידע לאמנות ישראלית. רשימה זו היא חלקית וחסרה והמיזם מהווה ניסיון לעדכן אותה בעזרת הציבור.

חלקים מן המאגר הוצגו פורסמו במסגרת תחרות "ויקיפדיה אוהבת אתרי מורשת" (2013-2012) ובתחרות "ויקיפדיה אוהבת אמנות חוצות" (2013). אתם מוזמנים לצלם ולהעלות תצלומים של יצירות אלו לויקישיתוף.

ניתן לראות את הרשימה המתעדכנת בויקיפדיה, המבוססת על רשימת האמנים המצויים באוספי מוזיאון ישראל. לרשימה זו נוספו כמה גני פסלים ברחבי ישראל.


רשימת היצירות במרחב הציבורי

רפרודוקציות של אמנים הקשורים לפרויקט[עריכת קוד מקור]

היסטוריה של האמנות צריכה תיעוד חזותי. בפעילותו מחזיק מרכז המידע לאמנות ישראלית תמונות של אישים, אירועים ויצירות אמנות הקשורים להיסטוריה של האמנות הישראלית. במסגרת הפרויקט הועלו לויקישיתוף או לוויקיפדיה יותר מ-750 תצלומים ברישיונות Creative Commons‏ (cc by 3). חלק מהם תוכלו לראות בגלריה פה. לגלריית התצלומים המלאה עיינו בתיקיית התצלומים שלנו בויקישיתוף.

גם אתם מוזמנים גם להעלות לויקישיתוף ולוויקיפדיה תצלומים נוספים ברישיון חופשי ולעזור בתיעוד ההיסטוריה של האמנות הישראלית. למידע נוסף לגבי העלאת תמונות, מומלץ לעיין במדריכים הבאים:

עזרה:העלאת תמונהעזרה:העלאת תמונה לויקישיתוףעזרה:איך להוסיף רישיון לתמונה שכבר העליתירשימת רישיונותעזרה:הוספת תמונה לערך

ארכיון גבריאל טלפיר[עריכת קוד מקור]

אמנות ישראלית: עיבוד תמונה[עריכת קוד מקור]

חייקין, נעמה, בין גבולות המרחב לגבולות המקום : שיח צילומי על נוף הארץ. ‬תל-חי : מוזיאון הפתוח לצילום, 2006.[עריכת קוד מקור]

נסרקו כ-30 דפים המכילים תצלומי נוף של צלמים ישראלים, מרביתם בשנות ה-50 ופגו עליהם זכויות היוצרים. דרוש מתנדב/ת לעיבוד וקטלוג התצלומים. חלק מן התצלומים הוא של יעקב רוזנר שבפרויקט. ניתן לקבל את הדיסק גם בסיור שיערך מחר, ה-25 במוזיאון. Talmor Yair - שיחה 11:56, 24 באוקטובר 2011 (IST)תגובה[תגובה]

"הגרפיקה הישראלית" (פועלים, 1960)[עריכת קוד מקור]

גלריות של אמנות ציבורית בויקישיתוף[עריכת קוד מקור]

דלפק מידע לאמנות ישראלית
[עריכת קוד מקור]


מרכז המידע לאמנות ישראלית במוזיאון ישראל מציע לויקיפדים מידע ועזרה בכתיבת ערכים אודות אמנים ישראלים ואמנות ישראלית בכלל. במרכז מצויים תיקים על יותר מ-12,000 אמנים ישראלים המכילים כתבות עיתונות, הזמנות לתערוכות ופריטים אחרים. ויקיפדים מוזמנים להשאיר הודעה בדף זה עם פירוט הבקשה.

כאן ניתן להשאיר בקשות.
ויקיפדים מתחילים - ליחצו על הקישור ל"עריכת קוד מקור" שבשורת הכותרת "בקשות" מעל. נא לא לשכוח לחתום בעזרת ארבעה סימני טילדה (~).

האם עלי גרוס עיצבה את סמל קרית אונו?[עריכת קוד מקור]

ר' שיחה:עלי גרוס Ranbarשיחהבואו לתיאטרון - תהנו מהמזגן 10:29, 16 בינואר 2017 (IST)תגובה[תגובה]

חשיבות ערך על סגנון ציור[עריכת קוד מקור]

שלום, האם ערך על סגנון ציור אמנותי מוכר וידוע בתחום האמנות בישראל, שפותח בידי אמן, זכאי לערך בויקיפדיה? תודה מראש. Ralph747 - שיחה 20:13, 1 ביולי 2018 (IDT)תגובה[תגובה]

בדר"כ סגנון ציור של צייר ספציפי שייך לערך אודותיו. כאשר הסגנון הופך להיות רווח ומשפיע על אמנים רבים, אז, אולי, יש מקום לשקול ערך עצמאי. Talmor Yair - שיחה 20:37, 1 ביולי 2018 (IDT)תגובה[תגובה]


פיילוט - אמני תצוגת הקבע של מוזיאון ישראל

מטרות הפרויקט[עריכת קוד מקור]

  • ליצור ערכים חדשים ולבדוק ערכים קיימים לכ-50 אמנים ישראלים בויקיפדיה העברית והאנגלית. המידע לערכים אלו יילקח מן החומרים הדיגיטאליים של המרכז לאמנות ישראלית. עד עתה (11.9.2011) קיימים 147 ערכים על ציירים ופסלים ישראלים בויקיפדיה האנגלית.
  • ליצור שיתוף פעולה מתמשך בין "מרכז מידע לאמנות ישראלית" וויקיפדיה במטרה לעדכן פרטי מידע על אמנים ישראלים.
  • להשתמש במידע שייאסף אודות אמנים ישראלים בויקיפדיה על מנת לעדכן תיקי אמן ב"מרכז המידע לאמנות ישראלית".
  • ליצור ולהשתמש בכלים טכנולוגיים ובאירועים הפונים לקהילת ויקיפדיה במטרה לקדם את מטרות הפרויקט.

כלים[עריכת קוד מקור]

משתמש זה משתתף במיזם ה-GLAM המשותף לעמותת ויקימדיה ישראל ולמוזיאון ישראל בירושלים

הגדלת קהילת עורכים שעניינה אומנות ישראלית. מחד, עורכים חדשים בוויקיפדיה מקרב צוות "מרכז מידע לאמנות ישראלית", מאידך, ותוך הפרייה הדדית, עורכים ותיקים וחדשים מהקהילה הוויקיפדית שיפנו מרצם וכשרונם לכתיבה על אומנות ישראלית על בסיס מאגר המידע של מוזיאון ישראל.

יעדים[עריכת קוד מקור]

פגישה של צוות מרכז המידע לאמנות ישראלית עם אנשי ויקימדיה ישראל (מוזיאון ישראל, 11.8.2011)

שיתוף הפעולה בין ויקיפדיה למוזיאון ישראל עתיד להניב פרי עבור שני הגופים. עבור "מרכז מידע לאמנות ישראלית", החשיפה בוויקיפדיה, עתידה להנגיש את המידע שברשותו לקוראי האנציקלופדיה ולעזור בצבירת מידע נוסף. ואילו הוויקיפדיה מצידה, יכולה להנות משיקופם והפצתם של כ-5,800 ערכי "מרכז מידע לאמנות ישראלית", בעברית ובאנגלית.

הארכיון הדיגיטאלי של "מרכז מידע לאמנות ישראלית" נוצר כמאגר מרכזי למחקר תרבותי. שיתוף פעולה בינלאומי של מרכז המידע עם מכוני מחקר ומוזיאונים בקנדה ובארה"ב מתבסס על תבנית משותפת עבור יצירה ותיעוד תיקי אמן. הערכים בוויקיפדיה יישמו את העקרונות הנהוגים במרכז המידע.

בעתיד, מרכזי מידע נוספים, המחזיקים במידע אודות אמנים ישראלים, יוכלו להפיק תועלת מן הידע שייווצר באמצעות שיתוף הפעולה הנוכחי וליישם שיתוף פעולה דומה בעצמם.

רשימת האמנים המוצגים בתערוכות הקבע של המוזיאון[עריכת קוד מקור]

איך אפשר להצטרף לפרויקט?[עריכת קוד מקור]

שיתוף מידע וכתיבת ערכים[עריכת קוד מקור]

אם ברשותכם מידע וחומר תיעודי הקשור לאמנים שבפרויקט, וכן מידע על אמנים נוספים תוכלו להשתתף בכתיבת הטקסטים, על ידי עריכה או בתרגום ערכי הפרויקט מעברית ואנגלית לשפות נוספות. רשימת המעקב של הפרויקט ומשימות כתיבה הקשורות בו תוכלו למצוא בלשונית "משימות כתיבה", הממוקמת בראש הדף. מומלץ לפתוח חשבון בויקיפדיה בשל היתרונות שבפתיחת חשבון.

בנוסף, אתם מוזמנים לערוך, לשכתב ולהרחיב ערכים נוספים הקיימים בויקיפדיה בנושא אמנות ישראלית, כמו ה"קצרמרים" בנושא אמנות. רשימה של ערכים נוספים בנושא אמנות ישראלית המוצעים לכתיבה תוכלו למצוא כאן. בקשות לגבי ערכים נוספים או חומרים הקשורים למוזיאון ניתן להשאיר בדף השיחה של המיזם.

שיתוף תמונות[עריכת קוד מקור]

חלק מרכזי בפרויקט הוא העשרתם של אתרי ויקיפדיה השונים בדימויים חזותיים הקשורים לאמנות הישראלית. אם ברשותכם תצלומים היסטוריים ותיעוד פעילות אמנותית של אמנים ישראלים, תוכלו לתרום אותם על ידי העלאתם לויקישיתוף. תוכלו גם להעלותם לרשת האינטרנט דרך פיקיוויקי.

מומלץ להעלות את התמונות ברשיונות חופשיים יחסית, כאלו שיתירו שימוש בתמונות בכמה שיותר ערכים בויקיפדיה ובויקיפדיות הזרות מבלי ליצור בעיות, בעיקר ברשיונות מסוג "Creative Commons". אין זה אומר שיש להעלות את כל התמונות לשימוש חופשי לגמרי, וכמובן שניתן להעלותן תחת רשיונות אחרים, כמו ייחוס וכד'.

למידע נוסף לגבי העלאת תמונות, מומלץ לעיין במדריכים הבאים:

עזרה:העלאת תמונהעזרה:העלאת תמונה לויקישיתוףעזרה:איך להוסיף רשיון לתמונה שכבר העליתירשימת רשיונותעזרה:הוספת תמונה לערך

איפה נרשמים לפרויקט?[עריכת קוד מקור]

ויקיפדים המעוניינים להשתתף בפרויקט באופן פעיל יכולים להרשם לפעילות כחברים בקהילת שוחרי האמנות החזותית בוויקיפדיה העברית:


אם ברשותכם מידע וחומר תיעודי הקשור לאמנים שבפרויקט, או מידע על אמנים ישראלים נוספים, תוכלו להשתתף בכתיבת הטקסטים על ידי עריכה או לעזור בתרגום ובהרחבת ערכי הפרויקט מעברית לאנגלית ואף לשפות נוספות. אם אתם משתמשים חדשים בויקיפדיה, מומלץ לפתוח חשבון בויקיפדיה בשל היתרונות שבפתיחת חשבון.

רשימת האמנים המוצגים בתערוכות הקבע השונות במוזיאון ישראל[עריכת קוד מקור]

שם האמן מצב הערך ערך באנגלית מצב הערך ערכים נלווים לאמן
לארי אברמסון תמונת פרופיל-כן • רפרודוקציות-כן • ציונים ביוגרפים מעודכנים-כן • ביוגרפיה-כן (אנ')
מיכה אולמן תמונת פרופיל-כן • רפרודוקציות-כן • ציונים ביוגרפים מעודכנים-כן • ביוגרפיה-כן (אנ') אנדרטת נצר אחרון, כיכר בבל, פרויקט מסר-מצר
אברהם אופק תמונת פרופיל-כן • רפרודוקציות-כן • ציונים ביוגרפים מעודכנים-לא • ביוגרפיה-כן (אנ')
אביבה אורי תמונת פרופיל-כן • רפרודוקציות-לא • ציונים ביוגרפים מעודכנים-לא • ביוגרפיה-חלקית (אנ')
בני אפרת תמונת פרופיל-לא • רפרודוקציות-כן • ציונים ביוגרפים מעודכנים-לא • ביוגרפיה-לא (אנ')
מרדכי ארדון תמונת פרופיל-כן • רפרודוקציות-1 • ציונים ביוגרפים מעודכנים-לא • ביוגרפיה-חלקית (אנ') חלונות ארדון, בשערי ירושלים (1967)
אריה ארוך תמונת פרופיל-כן • רפרודוקציות-לא • ציונים ביוגרפים מעודכנים-לא • ביוגרפיה-כן (אנ') אוטובוס בהרים, בית אדום (מה נשמע בבית), הנציב העליון (ציור), מבעד לחלון, מוטיב יהודי, צקפר, רחוב אגריפס (ציור)
יעל ברתנא תמונת פרופיל-לא • רפרודוקציות-לא • ציונים ביוגרפים מעודכנים-לא • ביוגרפיה-חלקית (אנ')
יהושע בורקובסקי תמונת פרופיל-לא • רפרודוקציות-לא • ציונים ביוגרפים מעודכנים-לא • ביוגרפיה-לא (אנ')
יעקב בן דב תמונת פרופיל-לא • רפרודוקציות-לא • ציונים ביוגרפים מעודכנים-לא • ביוגרפיה-חלקית (אנ')
גיא בן-נר תמונת פרופיל-כן • רפרודוקציות-לא רלוונטי • ציונים ביוגרפים מעודכנים-לא • ביוגרפיה-יש (אנ') מובי דיק (וידאו) (2000)
נחום גוטמן תמונת פרופיל-כן • רפרודוקציות-כן • ציונים ביוגרפים מעודכנים-לא • ביוגרפיה-חלקית (אנ') מנוחת צהריים (ציור), נושאת האלומות, לפני הסער (רועה העיזים) (1926), הפסיפס לזכר הגימנסיה הרצליה
ליזלוטה גז'בינה תמונת פרופיל-לא • רפרודוקציות-לא • ציונים ביוגרפים מעודכנים-לא • ביוגרפיה-לא (אנ')
תמר גטר תמונת פרופיל-לא • רפרודוקציות-לא • ציונים ביוגרפים מעודכנים-לא • ביוגרפיה-לא (אנ') חצר תל חי (1978)
מיכאל גיטלין תמונת פרופיל-לא • רפרודוקציות-לא • ציונים ביוגרפים מעודכנים-לא • ביוגרפיה-לא (אנ')
גדעון גכטמן תמונת פרופיל-לא • רפרודוקציות-כן • ציונים ביוגרפים מעודכנים-חלקית • ביוגרפיה-כן (אנ') חשיפה (1976), יותם (1999)
מיכאל גרוס (אמן) תמונת פרופיל-לא • רפרודוקציות-כן • ציונים ביוגרפים מעודכנים-לא • ביוגרפיה-חלקית (אנ')
משה גרשוני תמונת פרופיל-כן • רפרודוקציות-כן • ציונים ביוגרפים מעודכנים-כן • ביוגרפיה-כן (אנ') במראה ובחידות, ח"י רקפות, חייל! חייל!, תשיר, חייל:, אטימה אדומה: תיאטרון, בדם ליבי, יד ענוגה, מי ציוני ומי לא, פרויקט מסר-מצר
אורי גרשט תמונת פרופיל-לא • רפרודוקציות-לא • ציונים ביוגרפים מעודכנים-לא • ביוגרפיה-לא (אנ')
יצחק דנציגר תמונת פרופיל-כן • רפרודוקציות-כן • ציונים ביוגרפים מעודכנים-לא • ביוגרפיה-כן (אנ') הסנה הבוער (פסל), חושן (פסל), כבשי הנגב, מלך הרועים, נמרוד (פסל), עקלתון (פסל), שבזיה
ישראל הירשברג תמונת פרופיל-לא • רפרודוקציות-לא • ציונים ביוגרפים מעודכנים-לא • ביוגרפיה-חלקית (אנ') לשון פרה מס' 74
שאריף ואכד תמונת פרופיל-לא • רפרודוקציות-לא • ציונים ביוגרפים מעודכנים-לא • ביוגרפיה-חלקית (אנ')
ולטר צדק תמונת פרופיל-לא • רפרודוקציות-לא • ציונים ביוגרפים מעודכנים-לא • ביוגרפיה-לא (אנ')
גל וינשטיין תמונת פרופיל-לא • רפרודוקציות-כן • ציונים ביוגרפים מעודכנים-לא • ביוגרפיה-לא (אנ')
אוטה וליש תמונת פרופיל-כן • רפרודוקציות-לא • ציונים ביוגרפים מעודכנים-לא • ביוגרפיה-לא (אנ')
יוסף זריצקי תמונת פרופיל-כן • רפרודוקציות-תמונות ארכיון • ציונים ביוגרפים מעודכנים-לא • ביוגרפיה-כן (אנ') דיוקן אשת האמן (זריצקי), חיפה, הטכניון, יחיעם (הווי בקיבוץ), ירושלים, שער החבשים, נען, הצייר עם מודל, ציור (זריצקי 1964)
נחום טבת תמונת פרופיל-לא • רפרודוקציות-לא • ציונים ביוגרפים מעודכנים-לא • ביוגרפיה-חלקית (אנ')
מרסל ינקו תמונת פרופיל-כן • רפרודוקציות-1 • ציונים ביוגרפים מעודכנים-לא • ביוגרפיה-חלקית (אנ') נוקטורן (מות החייל) (1949)
פנחס כהן גן תמונת פרופיל-לא • רפרודוקציות-כן • ציונים ביוגרפים מעודכנים-לא • ביוגרפיה-חלקית (אנ')
רפי לביא תמונת פרופיל-לא • רפרודוקציות-לא • ציונים ביוגרפים מעודכנים-לא • ביוגרפיה-חלקית (אנ')
אריה לובין תמונת פרופיל-לא • רפרודוקציות-כן • ציונים ביוגרפים מעודכנים-לא • ביוגרפיה-חלקית (אנ') טבע דומם (לובין) (1927)
אפרים משה ליליאן תמונת פרופיל-לא • רפרודוקציות-לא • ציונים ביוגרפים מעודכנים-לא • ביוגרפיה-חלקית (אנ') חתונה אלגורית
הילה לולו לין תמונת פרופיל-לא • רפרודוקציות-2 • ציונים ביוגרפים מעודכנים-לא • ביוגרפיה-לא (אנ') הקצ לדמעות (1994)
סיגלית לנדאו תמונת פרופיל-לא • רפרודוקציות-יש • ציונים ביוגרפים מעודכנים-לא • ביוגרפיה-חלקית (אנ') הרבית, DeadSee, ‏The Country‏‏ (2002)
הלמר לרסקי תמונת פרופיל-כן • רפרודוקציות-כן • ציונים ביוגרפים מעודכנים-לא • ביוגרפיה-כן (אנ') התאחדות הצלמים המקצועיים בארץ-ישראל, אדמה (סרט)
משה מורו תמונת פרופיל-לא • רפרודוקציות-לא • ציונים ביוגרפים מעודכנים-לא • ביוגרפיה-חלא (אנ')
מוטי מזרחי תמונת פרופיל-לא • רפרודוקציות-לא • ציונים ביוגרפים מעודכנים-לא • ביוגרפיה-חלקית (אנ')
שחר מרקוס תמונת פרופיל-לא • רפרודוקציות-לא • ציונים ביוגרפים מעודכנים-לא • ביוגרפיה-לא (אנ')
אוהד מרומי תמונת פרופיל-לא • רפרודוקציות- • ציונים ביוגרפים מעודכנים-לא • ביוגרפיה-כן (אנ') הנער מדרום תל אביב
מיכל נאמן תמונת פרופיל-לא • רפרודוקציות-לא • ציונים ביוגרפים מעודכנים-לא • ביוגרפיה-חלקית (אנ') העיניים של המדינה (מיצב), גדי בחלב אמו
יהושע נוישטיין תמונת פרופיל-לא • רפרודוקציות-לא • ציונים ביוגרפים מעודכנים-לא • ביוגרפיה-חלקית (אנ') פרויקט נהר ירושלים (1970), שטח חיוני (1976)
עדי נס תמונת פרופיל-כן • רפרודוקציות-לא • ציונים ביוגרפים מעודכנים-כן • ביוגרפיה-חלקית (אנ') ללא כותרת (הסעודה האחרונה)
אפרת נתן תמונת פרופיל-לא • רפרודוקציות-1 • ציונים ביוגרפים מעודכנים-לא • ביוגרפיה-לא (אנ') גשרי הירדן, חלב (מיצג לחדרי מדרגות), פסל הנפת החרמש
אביגדור סטימצקי תמונת פרופיל-לא • רפרודוקציות-לא • ציונים ביוגרפים מעודכנים-לא • ביוגרפיה-חלקית (אנ')
יוחנן סימון תמונת פרופיל-כן • רפרודוקציות-לא • ציונים ביוגרפים מעודכנים-לא • ביוגרפיה-חלקית (אנ') שבת בקיבוץ (1947)
ישראל פלדי תמונת פרופיל-לא • רפרודוקציות-לא • ציונים ביוגרפים מעודכנים-לא • ביוגרפיה-חלקית (אנ') ספנים ערבים (1928)
מנשה קדישמן תמונת פרופיל-כן • רפרודוקציות-כן • ציונים ביוגרפים מעודכנים-לא • ביוגרפיה-חלקית (אנ') התרוממות (פסל), מתח (פסל), פרויקט הכבשים (1978), עקדה (1982-5)
משה קופפרמן תמונת פרופיל-לא • רפרודוקציות-לא • ציונים ביוגרפים מעודכנים-לא • ביוגרפיה-חלקית (אנ') השבר והזמן
משה רביב תמונת פרופיל-לא • רפרודוקציות-לא • ציונים ביוגרפים מעודכנים-לא • ביוגרפיה-חלקית (אנ')
זאב רבן תמונת פרופיל-כן • רפרודוקציות-ארכיון • ציונים ביוגרפים מעודכנים-לא • ביוגרפיה-חלקית (אנ')
ראובן רובין תמונת פרופיל-כן • רפרודוקציות-כן • ציונים ביוגרפים מעודכנים-לא • ביוגרפיה-חלקית (אנ') דיוקן עצמי עם פרח (1923), הרוקדים ממירון, מבקשי אלוהים, פירות ראשונים בית ראובן
יעקב רוזנר תמונת פרופיל-לא • רפרודוקציות-לא • ציונים ביוגרפים מעודכנים-לא • ביוגרפיה-לא (אנ')
אורי רייזמן תמונת פרופיל-לא • רפרודוקציות-לא • ציונים ביוגרפים מעודכנים-לא • ביוגרפיה-לא (אנ')
שמואל יוסף שוויג תמונת פרופיל-לא • רפרודוקציות-לא • ציונים ביוגרפים מעודכנים-חלקית • ביוגרפיה-חלקית (אנ')
בוקי שוורץ תמונת פרופיל-לא • רפרודוקציות-כן • ציונים ביוגרפים מעודכנים-לא • ביוגרפיה-חלקית (אנ')
יחזקאל שטרייכמן תמונת פרופיל-כן • רפרודוקציות-לא • ציונים ביוגרפים מעודכנים-לא • ביוגרפיה-חלקית (אנ') עין הוד (ציור) (1956) ציפור דואה
יגאל תומרקין תמונת פרופיל-כן • רפרודוקציות-כן • ציונים ביוגרפים מעודכנים-לא • ביוגרפיה-יש (להרחבה ושכתוב) (אנ') אנדרטה לשואה ולתקומה, הוא הלך בשדות (פסל), פאניקה אודות מכנסיים

ערכים לתרגום[עריכת קוד מקור]

אתם מוזמנים לתרגם ערכים מומלצים מוכנים מעברית לאנגלית ולשפות נוספות. אם אתם מעוניינים לתרגם ערך אנא רשמו את שמכם לצד שם הערך על מנת למנוע כפילויות:

ערכים נוספים הקשורים למוזיאון ישראל[עריכת קוד מקור]

יצירות אמנות ישראליות ידועות[עריכת קוד מקור]