ויקיפדיה:מזנון/ארכיון 381

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

דף זה הוא ארכיון של דיונים שהתקיימו במזנון. דיונים חדשים יש לקיים במזנון הנוכחי. אין לערוך דף זה.מפה הפוליטית[עריכת קוד מקור]

אני מאמין שהמושגים שמאל, ימין ומרכז הם הגדרות שאין עליהן הסכמה בין אנשים בכללי. אני חושב שבתיבה של כל מפלגוה/תנועה יש להוריד את הסעיפים של אפיון ומיקום במפה הפוליטית מישום שאותם סעיפים הם סובייקטיבים.
בפסקות המסבירות על כל מפלגוה/תנועה אני מציע שבמקום לכתוב שמפלגוה/תנועה היא ימין/מרכז/שמאל, יכתבו במקום שרבים רואים באותה מפלגה/תנועה כמפלגת/תנועת ימין/מרכז/שמאל (WillRock41 - שיחה 11:16, 5 ביולי 2016 (IDT))

מנין לך שרבים רואים את המפלגה כך? אולי זה נראה לך, באופן סובייקטיבי, כאילו הם רבים, ובעצם מעטים המה? מעתה אמור, רבים סבורים שרבים רואים את המפלגה כמפלגת שמאל. עוזי ו. - שיחה 11:36, 5 ביולי 2016 (IDT)
אכן "רבים רואים" זה מיותר. אם זו לא הגדרה עצמית של המפלגה אז זה ציטוט שדורש מקור. אני מסכים עם הצעתך הראשונה להוריד את הסעיפים "אפיון" ו"מיקום במפה הפוליטית". יש להעדיף הגדרות כמו "ליברליזם כלכלי", "נאו-קונסרבטיזם" או "מרקסיזם-לניניזם" על פני הגדרות עמומות כמו שמאל, ימין ומרכז. יואב נכטיילרשיחה 11:45, 5 ביולי 2016 (IDT)
העניין הזה לא קל להכרעה, במיוחד שחלק ניכר מהמפלגות (לפחות בישראל) לא מציגות מצע כלשהו ואם הן מציגות אותו הן מתעלמות ממנו. אני לא יודע מה המצב במדינות אחרות. הרעיון של יואב הוא בכיוון הנכון וכדאי לפתח אותו. גילגמש שיחה 19:40, 5 ביולי 2016 (IDT)
אני מסכים עם ההצעה, הדבקת תוויות מונעת הבנה מעמיקה יותר של המציאות - במפלגות צריך לפרט קווי מצע ואצל אישים להצביע על פעילותם ואמירותיהם. בברכה. ליש - שיחה 09:17, 6 ביולי 2016 (IDT)
ברוב המפלגות אין ספק אם הן ימין או שמאל או מרכז, ולדעתי גם רוב המתדיינים כאן לא יחלקו על זה, כך שאני לא מבין למה להוריד את זה. רוב הקוראים שלנו מבינים היטב מה זה ימין ושמאל, אבל רבים מהם לא באמת יודעים מה זה ליברליזם כלכלי, שגם הוא כידוע מושג יחסי, ובפרט שעמדות כלכליות אינן המכנה המשותף של רוב המפלגות בישראל. נרו יאירשיחה • ל' בסיוון ה'תשע"ו • 21:48, 6 ביולי 2016 (IDT)
מסכים. בנוסף, המדיניות הכלכלית של המפלגות היא בעיקר פופוליסטית, ופעמים רבות במצע של מפלגה אחת ניתן למצוא ערבוב של מאפיינים סוציאליסטים (לעתים על גבול הקומוניזם) ומאפיינים קפיטליסטים. השאלה מה נחשב "חברתי" בדעת הקהל. יזהר ברקשיחה • א' בתמוז ה'תשע"ו • 10:31, 7 ביולי 2016 (IDT)
הדיון הוא לא מפלגות בישראל, אלא על תבנית:מפלגה. בתבנית:מפלגה בישראל אין "מיקום במפה הפוליטית". גם אין קשר להגדרות "כלכליות", הטענה היא שעדיף לכתוב שהמפלגה היא שמרנית, אירוסקפטית ואנטי-הגירה לדוגמה, על פני תווית כמו "ימין-מרכז". יואב נכטיילרשיחה 11:37, 7 ביולי 2016 (IDT)
אני סבור שרוב הקוראים לא יודעים מה זה ימין או שמאל או מרכז. אני עצמי לא יודע מה זה ימין או שמאל או מרכז באופן כללי. אני יודע שיש 3 צירים פוליטים: כלכלי, חוץ/מדיני, חברתי (WillRock41 - שיחה 21:53, 8 ביולי 2016 (IDT))
אני מדבר גם על תבנית:מפלגה וגם תבנית:מפלגה בישראל
מישהו יודע איזה הצעה כדאי להעלות בפרלמנט:
האם רק להוריד את הסעיפים של אפיון ומיקום במפה הפוליטית
האם גם להוריד את הסעיפים של אפיון ומיקום במפה הפוליטית וגם האם לכתוב שרבים רואים באותה מפלגה/תנועה כמפלגת/תנועת ימין/מרכז/שמאל במקום לכתוב שמפלגוה/תנועה היא ימין/מרכז/שמאל (WillRock41 - שיחה 09:23, 10 ביולי 2016 (IDT))

ערכים על ערוצי ומשתמשי יוטיוב[עריכת קוד מקור]

זו תופעה שלדעתי כדאי להעלות לדיון כאן בויקיפדיה:ישנם כמה וכמה ערכים (לדוגמת פיודיפאי או HowToBasic) על ערוצי יוטיוב והעורכים שלהם.אני לא רואה מקום לערכים כאלה בויקיפדיה-שמספר רב של משתמשים עוקבים וצפיות של ערוץ מסוים "תזכה" אותו בערך.לנושאי הערכים בויקיפדיה אמורה להיות חשיבות רבה יותר מאוסף סרטונים פופולריים.חוץ מזה, אין לדעתי חשיבות לכתיבה במימדים כאלה על מה שעלול להיות בסוף תופעה חולפת.שמתי לב שהעניין מעורר מחלוקת בקרב ויקיפדים,התמיכה או ההתנגדות לכך היא אינה גורפת,ולכן החלטתי להביא את נושא זה לדיון במזנון.איש רב פעלים - שיחה 12:00, 5 ביולי 2016 (IDT)

לפיודיפאי יש 45 מיליון משתמשים רשומים, כ-12.5 מיליארד צפיות באופן מצטבר, וערך ב-35 ויקיפדיות. האם הוא פחות חשוב מזמר ישראלי שהוציא אלבום מסחרי אחד? אגסי - שיחה 13:32, 5 ביולי 2016 (IDT)
אם האלבום הזה זכה לאהדה ולפרסום,וייזכר גם עוד הרבה שנים,בהחלט.הרעיון ביוטיוב הוא שאתה לא יודע כמה זמן הערוץ ימשיך לפעול/יהיה פופולארי.במקרה כזה,הוא עלול פשוט להיעלם כלא היה,ואותו יוטיובר לא יהיה מוכר עוד.איש רב פעלים - שיחה 14:07, 5 ביולי 2016 (IDT)
אני Symbol support vote.svg בעד כתיבה של ערכים על יוטיוברים--Mikey641 - שיחה 14:23, 5 ביולי 2016 (IDT)
גם אני בעד כתיבה על יוטיוברים וערוצי יוטיוב (אלה מביניהם שחשובים מספיק כמובן). לא נראה לי הגיוני להתעלם ממישהו רק בגלל הפלטפורמה שבה הוא מפרסם. בכל פלטפורמה פרסום יכול להיעלם/להפסיק לפעול. המוני עיתונים, ערוצי חדשות, חנות רדיו וכו' בעולם נסגרו. זה לא מבטל את חשיבותן של פלטפורמות אלו. ‏ Amitayzl - שיחה 14:30, 5 ביולי 2016 (IDT)
הוספתי לאחר התנגשות עריכה: לסרטון הזה של פיודיפאי יש יותר צפיות מאשר למדינת ישראל יש אזרחים. בפרט, יש לו משמעותית הרבה יותר צפיות מאשר לכל פרסום של ערוץ 2 בטלוויזיה. לחלק מהסרטונים של היוטיוברית הישראלית אשלי וקסמן בקשי יש יותר מ-100000 צפיות (לזה למשל יש יותר מרבע מיליון) ויש לה מספר פרודיות בארץ נהדרת (כמו זו הדמות נקראת שם "אשלי בקשי דקשי"). לא מעניין אותי כרגע לכתוב עליה בעצמי אבל אין לי ספק שיש לה חשיבות אנציקלופדית. לדעתי הרף צריך להיות דומה לרף של בעל טור בעיתון. ‏ Amitayzl - שיחה 14:43, 5 ביולי 2016 (IDT)
מבלי לחוות דעה לגבי הערכים שצוינו, לדעתי צריך לדון לגופו של נושא ולא לפסול באופן גורף נושאים מסוימים על בסיס מאפיינים טיפולוגיים. ראובן מ. - שיחה 14:37, 5 ביולי 2016 (IDT)
מסכים עם אגסי. אין שום ספק שערוץ יוטיוב שהמשתמשים הרשומים אליו גדול פי 5+ מאוכלוסיית ישראל זקאי לערך. ‏Guycn2 · ‏ 15:03, 5 ביולי 2016 (IDT)
לא אוהב את הרטוריקה הזאת. ברור שההשוואה לאוכלוסיית המדינה לא רלבנטית ונועדה רק להעצים את הרושם. ראובן מ. - שיחה 15:10, 5 ביולי 2016 (IDT)
בוודאי שמטרתה להעצים את הרושם; לא היה בכוונתי להסתיר זאת. אבל כנראה שאכן יש צורך בהעצמת הרושם: נראה שוויקיפדים רבים מתייחסים לעובדה "45 מיליון משתמשים רשומים" כאל סתם מספר, ולא באמת מבינים את הכמות העצומה של המעריצים והפופולריות של הערוץ. ‏Guycn2 · ‏ 04:14, 6 ביולי 2016 (IDT)
אבל למה כולכם כמעט משתמשים במספרי הצפיות כסממן המעיד על לחשיבות אנציקלופדית?זה שיש סרטון " עם יותר צפיות מאשר למדינת ישראל יש אזרחים" לא אומר שיש לזה חשיבות אנציקלופדית,ולא אומר שאותו ערוץ לא עלול להיסגר בסופו של דבר.אגב,הם לא בהכרח משתמשים ביוטיוב כפלטפורמת פרסום,אבל זה לא משנה.הרעיון הוא שיוטיוב לדעתי,ורעיון ערוצי היוטיוב, הוא דבר שלא בטוח אם ההשפעה שלו תישאר או שתפוג,וגם עצם הרעיון שמספר צפיות כלשהו ופופולריות הערוץ יקבעו אם מגיע לו ערך.ממתי זה קרטריון לערך בויקיפדיה?! זה פשוט צורם לי בעין.לתחנות רדיו,עיתונים,ערוצי חדשות. יש השפעה של ממש על העולם זה זמן רב,וגם אם נראה שהיא תדעך,אני לא חושב כך,לפחות לא לזמן הקרוב.הם ימצאו לכך פתרונות מקוריים,כמו מעבר לאינטרנט כדי להישאר רלוונטיים.איש רב פעלים - שיחה 15:58, 5 ביולי 2016 (IDT)

אכליל את השאלה: האם יש מקום לערכים על כלי תקשורת עצמאיים של ניו-מדיה, אתרי אינטרנט המפרסמים תוכן וידאו או מאמרים, בלוגים ויוצריהם (פעילי אינטרנט)? לטעמי אין מקום לפסילה גורפת ויש לבחון כל מקרה לגופו על סמך השפעה (ולא רק על סמך פופולריות). עוד אעיר שעל בטוח שלחברת וולט דיסני יש ערוץ יוטיוב עם עשרות מיליוני מנויים לפחות ומאות מיליוני צפיות, אבל אין בו משהו מיוחד או משפיע שמצדיק כתיבת ערך. לעומת זאת, ערוץ היוטיוב של וי הארט העוסק בשעשועי מתמטיקה ומוזיקה כן משפיע וייחודי כך שמוצדק לכתוב עליו ערך, אף שהוא פופולרי פחות מהערוץ של דיסני. ‏ MathKnight (שיחה) 16:17, 5 ביולי 2016 (IDT)

מדוע השאלה היא רק על פעילי יוטיוב ולא גם על אלו שבפייסבוק או בטוויטר (אם בכלל יש אליהם ערכים)‏ .Meni yuzevich בית חב"ד לכולם כ"ט בסיוון ה'תשע"ו 16:35, 5 ביולי 2016 (IDT)
זו בדיוק הנקודה מדוע הכללתי את השאלה לכל הניו-מדיה (פייסבוק, יוטיוב, טוויטר, פליקר ובלוגים). ‏ MathKnight (שיחה) 16:39, 5 ביולי 2016 (IDT)
נכון,בהחלט מתאים יותר לשאול זאת על כלל הניו-מדיה,פשוט ראיתי תופעה כזאת רק לגבי יוטיוב.איש רב פעלים - שיחה 16:53, 5 ביולי 2016 (IDT)
כל פעילי ניו-מדיה עם מספרי צפייה משמעותיים זכאים לערכים. בורה בורה - שיחה 20:16, 8 ביולי 2016 (IDT)
אבל שוב,ממתי הפכו מספרי צפייה לקרטריון לערך? איש רב פעלים - שיחה 20:32, 8 ביולי 2016 (IDT)

ערכי אישים על ידי משתמש חדש[עריכת קוד מקור]

לא אנקוב בשמות הערכים, אך בזמן האחרון יש יותר מדי ערכי אישים חיים חדשים שנפתחו על ידי משתמשים חדשים שנוצרו רק ליצירת הערך. לא קשה לראות שמדובר באותו משתמש, ולכל האישים יש מכנה משותף. בנוסף לערכים דומים שנכתבו על ידי כתובת IP. בעיני זה לא מוצא חן, אבל כיוון שהותקפתי כרודף חוג דתי מסוים (שבמקרה או לא אני שייך אליו) תבניות חשיבות הפסקתי לשים. האם זו תופעה מקובלת? כמדומני שהגינות לא קיימת פה. --שפ2000 - שיחה 16:52, 5 ביולי 2016 (IDT)

אתה לא צריך להפסיק לשים תבניות חשיבות אם בעיניך הערך איננו ראוי. אם אתה חושש שלא תהיה נייטרלי מספיק, אתה יכול להתייעץ עם מישהו. לגבי השאלה העקרונית - אין מניעה שמשתמש מסוים יכתוב ערכים רק כדי ליצור אותם. אני גם לא מבין כל כך את ההגדרה הזאת. כל הערכים נכתבו כדי ליצור אותם. גילגמש שיחה 19:49, 5 ביולי 2016 (IDT)
השאלה אם משתמש יחיד (כך אני מניח) יכול להתשתמש במספר כינויים (ניקים). --שפ2000 - שיחה 20:22, 5 ביולי 2016 (IDT)
מותר להשתמש במספר כינויים (ולעתים אף רצוי), אך אין לעשות בהם שימוש לרעה. למשל כדי להצביע פעמיים, להטות דיון ע"י יצירת רושם של מומנטום לכיוון עמדה מסוימת, לעקוף חסימה או להפר את כללי ההתנהגות בקהילה. אם יש חשש לשימוש לרעה בבובת קש ניתן לבקש בדיקה. ‏ Amitayzl - שיחה 22:41, 5 ביולי 2016 (IDT)
אכן פורמלית זה מותר, וזה פתרון נוח שמצאו גם יחצ"נים וכותבים בתשלום. כך הם כותבים משם משתמש אבל מתחמקים מדיאלוג עם הקהילה, כי מיד לאחר שהעלו את הערך (או זמן קצר לאחר מכן) - הם נעלמים. נרו יאירשיחה • ל' בסיוון ה'תשע"ו • 21:44, 6 ביולי 2016 (IDT)
אני חושב שאין לנו ברירה אלא להשלים עם כך שכל עוד קיום ערך על בן אדם הופך את זה ל"יוקרתי" - יופיעו ערכים כאלו. אם הם לא אנציקלופדיים או לא עוברים את סף החשיבות הם יימחקו, אם כתובים לא טוב - ייתוקנו על ידנו או יימחקו. אבל כל עוד אנו לא יכולים ליצור בזה הרגע ערך עבור כל בן אדם חי שמגיע לו ערך - יהיו כאלו שייכתבו מהסיבות הללו ואין מה לעשות עם זה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 21:48, 6 ביולי 2016 (IDT)
אני לא חושב שעושים את בתור "פתרון נח" כמו שציין נרו. חלק נכיר מהכותבים מגיעים כדי לכתוב ערך אחד (לאו דווקא בתשלום, התופעה קיימת משחר קיומה של ויקי כשאף אחד לא שמע עדיין על תשלום) ונעלמים. גילגמש שיחה 05:59, 7 ביולי 2016 (IDT)
אם כבר עלה נושא העריכה בתשלום, הבנתי שיש מדיניות של חובת גילוי נאות, אבל לא נראה לי שהיא נאכפת. למשל בשיחה:ערן רולס אני חושב שדי ברור שדיברנו עם סוג כלשהו של יחצן, ולמרות זאת אף אחד לא דרש גילוי נאות או הכחשה מפורשת.‏ Amitayzl - שיחה 12:25, 8 ביולי 2016 (IDT)
גילגמש, חלק ניכר משמות המשתמש לצורך ערך אחד (וגם אנונימיים) מגלים ידע ניכר באופן הכתיבה בויקיפדיה. הם לא באו לצורך ערך אחד בלבד (או שלפחות אין סיבה להניח כך). נרו יאירשיחה • ב' בתמוז ה'תשע"ו • 17:27, 8 ביולי 2016 (IDT)
בדקתי את רשימת העורכים בתשלום. יש שם אחד בדיוק שנרשם בשנת 2016, והוא פעיל. בדקתי את העשרה האחרונים מלבדו - לא מצאתי אצל אף אחד מהם עריכות במרחב הערכים בשנה זו. בקרב השאר יש מן הסתם בודדים שכן פעילים. אם אתה חושב שזו כל העריכה בתשלום שנעשית אצלנו? אני מסופק אם זה אחוז. נרו יאירשיחה • ב' בתמוז ה'תשע"ו • 17:39, 8 ביולי 2016 (IDT)
הפתרון לדברים כאלה איננו עיבוי התקנות הבלתי-אכיפות הנוגעות לעריכה בתשלום, אלא פשוט מדיניות מחיקה אגרסיבית. וכל המרבה בתבניות חשיבות הרי זה משובח. AddMore-III - שיחה 19:06, 8 ביולי 2016 (IDT)
הקהילה מתקשה ליישם את זה בהצבעות מחיקה, אבל גם אם בכל המקרים שאתה או אני נתמוך בכך יימחקו הערכים - זה עדיין לא פתרון מלא, כי חלק ניכר מהעריכה בתשלום מתבצע בערכים שאין ספק לגבי חשיבותם. נרו יאירשיחה • ג' בתמוז ה'תשע"ו • 22:54, 9 ביולי 2016 (IDT)

פינת הפרפרוז היומי[עריכת קוד מקור]

שלום.מה דעתכם על הוספת פינה לדף הבית של ויקיפדיה עבור הצגת פרפרזה יומית של ציטוטים? מתייג גם את המשתמש אור,יוזם הרעיון.איש רב פעלים - שיחה 19:22, 5 ביולי 2016 (IDT)

 • Symbol support vote.svg בעד, כמובן. אור/Doror - שיחה 19:25, 5 ביולי 2016 (IDT)
 • Symbol oppose vote.svg נגד. גילוי נאות: אם מישהו יציע להסיר מהדף הראשי את פינת הציטוט היומי, אתמוך בהצעה. קיפודנחש 19:32, 5 ביולי 2016 (IDT)
 • Symbol oppose vote.svg נגד כמו קיפוד וגם החדשות. Shannen - שיחה 20:21, 5 ביולי 2016 (IDT)
 • Symbol oppose vote.svg נגד כמו ShannenEladti - שיחה 21:08, 5 ביולי 2016 (IDT)
 • Symbol oppose vote.svg נגד--Mikey641 - שיחה 01:24, 6 ביולי 2016 (IDT)
אני לא מבין את ההצעה (או שאני מבין, והיא לא נשמעת לי הגיונית). ראובן מ. - שיחה 01:29, 6 ביולי 2016 (IDT)
הכוונה להציג ציטוט ולצדו פרפרזה, כלומר הסבר שלו במילים אחרות? ראובן מ. - שיחה 01:36, 6 ביולי 2016 (IDT)
יש סיכוי שלמישהו משעמם מאד? • צִבְיָהשיחה • ל' בסיוון ה'תשע"ו 01:39, 6 ביולי 2016 (IDT)
נראה כך. ראובן מ. - שיחה 01:41, 6 ביולי 2016 (IDT)
רעיונות מקוריים לא מעידים על שעמום,אלא על רצון של ממש לעזור ולתרום לויקיפדיה.איש רב פעלים - שיחה 06:35, 6 ביולי 2016 (IDT)
פרפרזה של ציטוט אינה הסבר שלו במילים אחרות, אלא משחק מילים המבוסס על הציטוט. דוגמה: לצד "אל תפתח פה לשטן" לתת את "אל תפתח פה לשפן אם אינך רופא שיניים". לא לכך נועדה אנציקלופדיה. דוד שי - שיחה 06:49, 6 ביולי 2016 (IDT)
בויקיפדיה יש גם עוד כמה וכמה מיזמים שלא מתאימים לאנציקלופדיה בהגדרתה הרגילה כמקבץ ערכים,כגון מיזם התמונות המומלצות,ומיזם שירה ויקיפדית.מעין תוספת מעניינת לויקיפדיה,שלדעתי תתרום לה.איש רב פעלים - שיחה 08:09, 6 ביולי 2016 (IDT)
לא נכון. זה השימוש המקובל במילה "פרפרזה", אבל הוא שגוי. אתה יכול לבדוק במילון. ראובן מ. - שיחה 20:18, 6 ביולי 2016 (IDT)
 • Symbol oppose vote.svg נגד אם כבר, כדאי להרחיב מאוד את מאגר הציטוטים שלנו (הוא כרגע מכיל בעיקר ציטוטים תורניים, כדאי להכניס עוד הרבה ציטוטים חשובים שמקורם לאו דווקא יהודי). פרפרזה, כמשחק מילים על ציטוט, היא לא משהו שאמור (לפחות לדעתי) לייצג את האנציקלופדיה העברית הכי גדולה בהיסטוריה בדף הראשי שלה. אם מישהו רוצה לנסח מחדש ביטויים או ציטוטים ידועים, עדיף שיעשה את זה בבלוג הפרטי שלו. ויקיפדיה היא מקום לדברים רציניים יותר. בנימין - שיחה 07:45, 6 ביולי 2016 (IDT)
תומך בהצעתו של קיפודנחש, בגלל הבעיה שהעלה בנימין בשורה מעלי. בריאן - שיחה 11:51, 6 ביולי 2016 (IDT)
 • Symbol oppose vote.svg נגד - אינני מבין מה קרה פתאום, שישנו גל של הצעות לשינוי עיצוב העמוד הראשי. (שימנשמע?) מה, אין? 13:13, 6 ביולי 2016 (IDT)
  זה לא "גל".מדובר בשתי הצעות בלבד,שחשבתי שחסרות בעמוד הראשי,ומצאתי לנכון להציע אותן במזנון.איש רב פעלים - שיחה 14:09, 6 ביולי 2016 (IDT)
  מדובר בלפחות עוד פעמיים שביקשו בשיחה:עמוד ראשי לשנות את עיצוב הדף (1, 2) ונראה גם שהיו עוד במקומות אחרים. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • ל' בסיוון ה'תשע"ו • 14:35, 6 ביולי 2016 (IDT)
אין לי קשר לדברים האלה.לא הייתי מודע אליהם עד עכשיו.איש רב פעלים - שיחה 21:23, 7 ביולי 2016 (IDT)
כמובן שאין קשר. לא חשבתי שיש. פשוט הסברתי לך למה שי מרגיש (אולי בצדק) שיש גל כזה. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • ב' בתמוז ה'תשע"ו • 21:26, 7 ביולי 2016 (IDT)
ברור,אני מבין.איש רב פעלים - שיחה 21:29, 7 ביולי 2016 (IDT)

ערכים על דפים של רשתות חברתיות[עריכת קוד מקור]

שאלה על מדיניות: ראיתי ב"קטגוריה:פייסבוק" שאין שם ערכים על דפים שהם פועלים רק ברשתות החברתיות, אני מדבר על דפים שהפכו להיות עצם העניין ולא דף מטעם משהו חיצוני לרשת החברתית (כמו דפים של אדם מפורסם, או של אתר חדשות). למשל, בעבר היה "סטטוסים מצייצים" שהיה מוסד פייסבוקאי שפייסבוק סגרו. עכשיו יש "כדורגל שפל" למשל ועוד דוגמאות מהארץ ומחו"ל. הדפים הללו הפכו להיות מעין מוסד לכשעצמו ויש גם קבוצות דיון עם המון משתתפים, למשל "עובדות לא חשובות". האם לדעתכם יש לאותם דפים ערך אנציקלופדי? --EldadHe - שיחה 10:55, 7 ביולי 2016 (IDT)

לא. 84.94.56.165 18:14, 7 ביולי 2016 (IDT)
גם לא Shannen - שיחה 06:58, 8 ביולי 2016 (IDT)
ממש לא.איש רב פעלים - שיחה 08:26, 8 ביולי 2016 (IDT)
לדעתי בהחלט יש חשיבות, אבל הדרך לקבוע אותה תעבור דרך הכרה בעיתונות. במידה והדף מוזכר בעיתונות, או מהווה מקור מידע משמעותי, יש מקום בהחלט לשקול ולפתוח ערך. גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 11:11, 10 ביולי 2016 (IDT)

קווים מנחים לחברות בע"מ[עריכת קוד מקור]

לא ראיתי שיש דבר כזה בויקיפדיה:עקרונות וקווים מנחים. אז איזה חברה ראויה לערך? לא צריך להיות מחזור מינימלי, או מספר עובדים מינימלי? או לפחות חברה נסחרת בבורסה? אני שואל בעקבות הערך החדש האחים ביטר. אנחנו עלולים להיות פלטפורמה פירסומית חינמית. --שפ2000 - שיחה 18:17, 7 ביולי 2016 (IDT)

למיטב זכרוני איתן הציע מחזור מינימלי של 150 מיליון ש"ח בשנה, והצעה זו טובה בעיני. הדרישה חברה בורסאית אינה טובה, כי התעשייה הצבאית, למשל, אינה בורסאית. גם לא כל חברה בורסאית ראויה לערך, יש בהן גם קטנות וזניחות, אבל יתרון משמעותי של חברה בורסאית הוא שיש מידע אמין עליה. חברה ישראלית שבה יותר מ-2,000 עובדים ראויה לערך, אבל לעתים גם חברות קטנות מאוד ראויות לערך, בגלל תחום עיסוק ייחודי, מחזור גדול וכדומה (בחברת וואטסאפ יש רק 55 עובדים!). דוד שי - שיחה 20:37, 7 ביולי 2016 (IDT)
העיקרון הבסיסי לטעמי הוא המוכרות של החברה בתקשורת ובציבור הרחב, כך שהערך אכן יספק לציבור מידע שמעניין אותו, ולא ישמש אך כפלטפורמה פרסומית. במצב כזה, למרות שהיה בהחלט קל יותר להסתמך על קווים מנחים, אין מנוס מלהמשיך ולבחון כל מקרה לגופו. ‏Lionster‏ • שיחה 21:53, 7 ביולי 2016 (IDT)
מחזור הוא עניין קצת בעייתי, כיוון שבחברה קמעונאית 150 מיליון הם מחזור של סניף אחד.
צריכים להיות כמה פרמטרים אבל המרכיב החשוב ביותר הוא שכל ישר. מתוך הפרמטרים הבאים על החברה לעמוד לפחות ב-2.
הפרמטרים הם: שווי שוק בבורסה - לפחות מיליארד שקל, או שהחברה נמצאת במדד תל אביב 100. מחזור כספי - לפחות 500 מיליון שקל. קיום מוצר או קו מוצרים בעל שם. מספר עובדים - לפחות 200 עובדים. וכן הלאה. איתן - שיחה 23:21, 7 ביולי 2016 (IDT)

קישורים לאתרים שמכריחים לכבות את חוסם הפרסומות[עריכת קוד מקור]

מדי פעם אני מעדכן חדשות ב"חדשות ואקטואליה". בחודש האחרון נמנעתי לקשר כתבות מ"הארץ" מכיוון שהם עברו לחסום משתמשים שהתקינו חוסם פרסומות בדפדפן, בנוסף על התשלום שהם מנסים לגבות. זו לא הצעה למדיניות, כי אם סתם הסבר. Talmor Yair - שיחה 21:09, 26 ביוני 2016 (IDT)

ג.מ.: "הם לא נחמדים". חזרתישיחה 21:48, 26 ביוני 2016 (IDT)
אם זה סתם הסבר להעדפות האישיות שלך, אני לא בטוח שהמזנון זה המקום. ‏ Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 00:17, 27 ביוני 2016 (IDT)
בשום אופן אין לקשר מוויקיפדיה לאתרים שדורשים לכבות את חוסם הפרסומות, בוודאי שלא מהעמוד הראשי. ‏Guycn2 · ‏ 12:44, 27 ביוני 2016 (IDT)
אפשר להימנע מחלק מהבעייה ולא לקשר בכלל בידיעות שכל העולם מדבר עליהן - לקשר למקור מידע מסויים על ברקסיט זו בדיחה כי בכל אתרי החדשות מתייחסים לזה - את הקישורים הקורא ימצא בערך הרלוונטי. עדיף לדעתי לקשר לאתרים רק במקרה בו המקור הוא אתר נישתי או ידיעה בלעדית וכדומה. ‏DGtal‏ - שיחה 13:06, 27 ביוני 2016 (IDT)
זה אכן מתאים למזנון. לא רק בחדשות, גם בערכים ובכל מקום, מן הראוי לקשר לאתרים שאינם דורשים כיבוי של חוסם פרסומות, ומן הראוי לעדכן את הקהילה בכל מקרה של אתר שמתחיל במדיניות הזאת. בדרך כלל יש מספיק אתרים אחרים. נרו יאירשיחה • כ"א בסיוון ה'תשע"ו • 21:19, 27 ביוני 2016 (IDT)
זה מתאים למזנון רק כי זה הפך מהעדפה אישית של טלמור יאיר לקריאה כללית של נרו יאיר.‏ Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 21:42, 27 ביוני 2016 (IDT)
אני חושב שזה אכן מתאים למזנון. צריך להבהיר אחת ולתמיד האם מותר לקשר מוויקיפדיה לאתרים שדורשים לכבות את חוסם הפרסומות כדי לקרוא אותם. לדעתי – בשום אופן לא לאפשר דבר כזה. בברכה, ‏Guycn2 · ‏ 21:46, 27 ביוני 2016 (IDT)
לדעתך צריך להפעיל בוט שיסיר את כל הקישורים להארץ? ‏ Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 22:13, 27 ביוני 2016 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

בוודאי שלא באמצעות בוט. יש להפעיל שיקול דעת ולחפש קישור חלופי לאתר שלא כופה על הקורא לכבות את חוסם הפרסומות. אולי רק במקרים נדירים שבהם הקישור מהווה חלק חשוב ומהותי בערך ואין לו תחליף – רק אז אפשר בלית ברירה להשאיר את הקישור לאתר למרות שהוא מכריח לכבות את חוסם הפרסומות. אבל: בעמוד הראשי – בשום אופן לא. הידיעות בתבנית "חדשות ואקטואליה" תמיד מפורסמות במספר אתרי חדשות, ואין שום סיבה לצרף קישור דווקא לאתר שמטריד את הקורא בדרישה לבטל את חוסם הפרסומות. ‏Guycn2 · ‏ 00:37, 28 ביוני 2016 (IDT)

מקום הדיון הוא אכן במזנון. גם אני סבור שיש בעיה עם קישור לאתר שיש לו דרישות מיוחדות. כדאי להעדיף קישור לאתר ללא דרישות מיוחדות, אם הדבר אפשרי. עם זאת, אולי אפשר לשנות מעט את התבנית כך שהיא תכלול אזהרה מפורשת לקורא לגבי הדרישה המיוחדת הזאת. גילגמש שיחה 07:19, 29 ביוני 2016 (IDT)
המטרה של ויקיפדיה היא להעניק מידע רלוונטי לקוראים, ולא "להעניש" אתרי חדשות הדורשים מהקוראים לבטל תוסף חיצוני כלשהו שהותקן על מחשבם. כל מקרה צריך להיבחן לגופו, ובמידה והתוכן הינו ייחודי, ולא קיים מקור אחר הניתן לגישה חופשית יותר, בוודאי שאין למנוע מהקורא מלהתוודע אליו. בניגוד לכתבות המוגנות בחסימה מלאה, להן רק בעל מנוי יכול לגשת, ואליהן אכן אין מקום (לעמדתי) לקשר מהערך, פה אכן מדובר בתוכן הנגיש לכל גולש, כאשר כל קורא מוזמן לעשות את החשבון האם ברצונו לבטל את החסימה לצורך קבלת נגישות למאמר, או להימנע מכך. איני רואה סיבה להחלת איסור גורף על קישורים כאלו. ‏Lionster‏ • שיחה 18:34, 29 ביוני 2016 (IDT)
איסור גורף אכן אינו הדבר הנכון לעשות, אבל אם יש מספר אתרים שמציגים פחות או יותר את אותו המידע, בהחלט יש להעדיף לקשר לאתר שאינו מציק לקוראים שיש להם חוסם פרסומות (וסביר שיש לא מעט קוראים כאלה). החדשות ב"חדשות ואקטואליה" בעמוד הראשי תמיד נמצאות במספר אתרי חדשות. במקרה הזה יש ברירה, ואין צורך לקשר מהעמוד הראשי של ויקיפדיה, שהיא אתר בלי פרסומות בכלל, לאתרים שגם מפוצצים בפרסומות וגם דורשים בחוצפתם לכבות את החוסם כדי לצפות בהם. ‏Guycn2 · ‏ 12:19, 30 ביוני 2016 (IDT)
מה הבעיה בכיבוי של חוסם הפרסומות? ככה העיתון מרוויח מקריאה באינטרנט. ככה זה כיום, כמעט הכול עולה כסף.--mikey641 - שיחה 13:30, 30 ביוני 2016 (IDT)
הדרישה לכבות את חוסם הפרסומות מוגזמת. למיטב ידיעתי, למרות שבכל אתרי החדשות יש פרסומות (וזה לגיטימי לחלוטין), יש רק מעטים מאוד שדורשים לכבות את החוסם. יתרה מכך, ייתכן שקוראים מסוימים ייתקלו בהודעה שדורשת מהם לכבות את החוסם, ובכלל לא יבינו למה הכוונה (אולי התקינו את החוסם מזמן ולא יודעים מה האתר רוצה מהם עכשיו). ‏Guycn2 · ‏ 17:18, 1 ביולי 2016 (IDT)
אאל"ט, דרישה כזו לא צצה כשמשתמשים בתבנית:הארץ ליצירת קישור. באופן כללי, כשמקשרים מוויקיפדיה ל"הארץ" צריך להשתמש בתבנית - יש הסכם/הבנה בין הארץ ובין ויקיפדיה בעברית, ואנחנו משתמשים בקישור מיוחד, שעוקף את מחסום התשלום ודרישות נוספות. כשמקשרים מתבנית החדשות, הרבה פעמים לא משתמשים בתבנית. אם לא רוצים להשתמש בתבנית כנראה באמת עדיף לחפש מקור אחר לידיעה. קיפודנחש 23:49, 1 ביולי 2016 (IDT)
הדרישה והחסימה צצות לעתים גם בקישור מהתבנית, דוגמת הקישור שהוסר כאן. בריאן - שיחה 16:53, 13 ביולי 2016 (IDT)

ערכי מדעי המגדר[עריכת קוד מקור]

אני אחד שעוקב מהצד וכבר לא כותב פה. לאחר שנתקלתי בדיון בשיחה:אלימות נגד נשים#אלימות מיילדותית, אני רוצה להסב את תשומת לבכם לערכים בנושאי "מדעי המגדר" שנכתבו במסגרת ויקיפדיה:עבודות ויקידמיות. מדובר לרוב בערכים מוטים ומסולפים שכתובים מתוך אג'נדה קיצונית של השמאל הרדיקלי (שנאת גברים). לפעמים הם כוללים גם סטטיסטיקות מופרכות. חלק גדול מאותם ערכים חסרי חשיבות או שהם מאמרים שלא מתאמים לאנציקלופדיה. ניתן למצוא את הערכים האלו בויקיפדיה:עבודות ויקידמיות/מדעי הרוח - אוניברסיטת חיפה (חפשו בדף את המילה "מגדר") ובויקיפדיה:עבודות ויקידמיות/אוניברסיטת בן גוריון בנגב - קורס אלימות מינית. אתם מוזמנים לעבור על הערכים ולהתרשם, אני חושב שיש למחוק את רובם. עוקב מהצד - שיחה 13:15, 5 ביולי 2016 (IDT)

אני תוהה האם מדובר בעוקב מהצד או בעוקבת מהצד שכבר תקפה את מיזמי כתיבת ערכים כמטלה אקדמית. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 17:28, 5 ביולי 2016 (IDT)
תודה. מידע חשוב. עברתי קצת ואכן המצב בעייתי. בתור התחלה, כדאי לשים כמה וכמה תבניות שכתוב וחשיבות. יזהר ברקשיחה • ל' בסיוון ה'תשע"ו • 18:37, 5 ביולי 2016 (IDT)
יזהר ברק , חבל שאתה נסחף אחר טרול. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 18:56, 5 ביולי 2016 (IDT)
טרול או לא, יש הרבה ערכים בעיתיים ברמה כזו או אחרת. • צִבְיָהשיחה • כ"ט בסיוון ה'תשע"ו 19:05, 5 ביולי 2016 (IDT)
הערכים הבעייתיים הם מיעוט זניח מכלל הערכים שנכתבים במסגרת שיתוף פעולה אקדמי. התוספת השנויה במחלוקת שפתחה את כל הבלגן נכתבה על ידי משתמשת ותיקה (אם כי לא מאד פעילה) כך שאין פה קשר ישיר לשיתוף פעולה עם האקדמיה. גילגמש שיחה 19:46, 5 ביולי 2016 (IDT)
הערכים לא סתם "בעייתיים". הם מאדירים חוקרים חסרי חשיבות ומכתימים את ויקיפדיה כולה בכתם של הטיה רדיקלית. מוטב להניח לרפלקסים המתגוננים ולטפל בטענה עצמה. עוזי ו. - שיחה 14:35, 6 ביולי 2016 (IDT)
האדרה מגמדת (האדרה של אישים זניחים שמגמדת את ויקיפדיה כאנציקלופדיה שמבחינה בין עיקר לטפל) היא בעיה של ערכי אישים בקטגוריות מסוימות. דוד שי - שיחה 21:08, 6 ביולי 2016 (IDT)
נו באמת דוד, אולי נחזור ונאמץ את סיסמתו של עזר וייצמן "הטובים לטיס והטובות לטייסים". אז לרבים זה נראה נורמלי, מצער שיש כאלה שחושבים כך גם כיום. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 21:11, 6 ביולי 2016 (IDT)
מסכים עם עוזי. נרו יאירשיחה • ל' בסיוון ה'תשע"ו • 21:49, 6 ביולי 2016 (IDT)
חנה, איך זה קשור? זה לא ייתכן שכל מי שמביע ביקורת מנומקת על נושא מגדרי יואשם מיד בשוביניזם, כמו שמתרחש ביותר מדי דפי שיחה. בדיון האחרון שתי דקות אחרי תחילת הקרב כבר נשלפו חרבות בדמות המושגים מיזוגניה וכולי. אני ניצלתי בנס רק בגלל שאני אישה. • צִבְיָהשיחה • ל' בסיוון ה'תשע"ו 22:37, 6 ביולי 2016 (IDT)
אני מסכים עם נרו יאיר ועם צביה. העדפת שיטת "התקפה היא ההגנה הטובה ביותר", שגויה כאן, כי הגנה לא דרושה משון שאין התקפה. צריך לדעת לקבל ביקורת ולהשתפר. המיזם מוצלח, אבל רק כל עוד הוא פתוח לביקורת. Mr. W ~‏ T ~ בית המשפטים העליון 22:53, 6 ביולי 2016 (IDT)
הועלתה כאן טענה כללית שתוקפת לא עניינית ערכים בנושאי מגדר, זאת לא ביקורת בונה. מי שכותב כך ביקורת, ראוי לקבל תגובה באותו סגנון. צביה, אל תערבבי את הוויכוחים שיש לך בנושא אלימות מיילדותית, לערכים בנושא מגדר. המילה מגדר אינה מילה מגונה, זה נושא שהוזנח שנים רבות, והגיע הזמן להעלות אותו על המפה. יש כאלה שרואים בכל נושא כזה התקפה עליהם במקום להבין את הבעיה. גם הסופרג'יסטיות נחשבו בהתחלה כמשוגעות, אבל הנשים היום מצביעות בזכותן. בשוויץ ניתנה זכות ההצבעה לנשים ב-1979, אולי אם הנשים שם היו נאבקות כמו בארצות הברית ואנגליה, הייתה להן זכות הצבעה מוקדם יותר. בארצות הברית הגברים השחורים קיבלו זכות הצבעה הרבה לפני הנשים, בעיני הגברים הלבנים, דעתן של הנשים הייתה אפילו חלושה מדעת גברים שחורים. גם עזר וייצמן עם "המיידלך" שלו, הוא לא כל כך רחוק בהיסטוריה. אני מציעה לפשפש בקרביים ולבחון באמת, היכן הבעיה כאן. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 13:36, 7 ביולי 2016 (IDT)
חנה, הסתכלתי על ערך לדוגמה: משתמש:Atawneh eman/גזענות מגדרית. אני די בטוח שיש מקום לערך (אולי בשינוי שמו), אבל לדעתי כרגע מה שיש שם זה מניפסט ולא ערך אנציקלופדי. מבחינתי זה בסדר: מדובר על טיוטת ערך. לפני שהטיוטה תתקבל לוויקיפדיה היא צריכה להפוך ממניפסט לערך. אני רק מקווה שמספיק טיוטות מהקורס האמור (ויקיפדיה:עבודות ויקידמיות/אוניברסיטת בן גוריון בנגב - קורס אלימות מינית) יהפכו לערכים ושכותביהם ילמדו לכתוב ערכים בוויקיפדיה. Tzafrir - שיחה 14:26, 7 ביולי 2016 (IDT)
חנה, את שוב רומזת שמי שיש לו ביקורת על ערכים מגדריים הוא לא מבין את רוח התקופה ומשכך הוא שוביניסט ומשכך הוא כנראה גם סקסיסט. הבאתי את אלימות מיילדותית כדוגמה להלך הרוח בדיונים האלה, ותוכן התגובה שלך די נותן דוגמה טובה למה שאני טוענת. לאף אחד אין בעלות על המושג פמיניזם. הנשים האלה הם לא סופרגיסטיות ולא חלוצות יותר ממני או ממך. הם נשים שדוגלות בפמניזם באחת הדרכים שלו. אין לאף אחד בעלות על השיח. • צִבְיָהשיחה • א' בתמוז ה'תשע"ו 14:54, 7 ביולי 2016 (IDT)
צביה, אני שוב? אני מציעה שתקראי שוב בתשומת לב את מה שכתבתי לגבי ביקורת עניינית, והתקפה כללית על ערכים העוסקים במגדר. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 14:58, 7 ביולי 2016 (IDT).
חנה, הביקורת הייתה עניינית גם אם את חולקת עליה. את מאוד לא תאהבי אם יענו לך באותו סגנון שבו ענית למעלה ולא תחשבי שאת ראויה לתגובה כזו. נרו יאירשיחה • ב' בתמוז ה'תשע"ו • 13:29, 8 ביולי 2016 (IDT)
הביקורת כאן עניינית לגמרי: הערכים מוטים, בדרך כלל ללא תקנה. הרי ללא הדיון המקדים הארוך הזה, ביקורת נקודתית על ערכים שנכתבו במסגרת המיזם היתה מוגלית מכאן לדפי השיחה, שם חוברים להם רק העורכים הנוגעים בדבר, והתוצאה ידועה מראש. התבוננו למשל בערך הפורנוגרפי האונס הקבוצתי בלוד (2003). שימו לב להטיה האגבית-כמעט שבניסוח "בחודש מאי 2004 נגזר דינו של כל אחד מהם ל-16 שנות מאסר בפועל, שהן 4 שנים פחות מהעונש המרבי הקבוע בחוק העונשין על העבירות שנידונו". מה התפלגות הענישה בישראל, ביחס לעונשים המרביים הקבועים בחוק? האם תפקידו של הערך לבקר את בית המשפט, שלא גזר את העונש הראוי לדעתו של הכותב? ומה תורמת הפסקה הארוכה מדבריו של ד"ר גדי אשל (המצטטת, בל תטעו, את הבלוג שלו)? עוזי ו. - שיחה 13:54, 8 ביולי 2016 (IDT)
חנה, את עושה לעצמך שירות דוב. בזמנו במפעיל נולד היו גם כאלו מתומכייך שהביעו תקוה שיכולתך לקבל ביקורת ישתפר. אף לא אחד או אחת כאן רוצה לתקוף. ניתוח הביקורת ותקיפתה, במקום להתייחס אליה וללמוד ממנה, לא עוזרת במיזם שיתופי. הדוגמאות השוביניסטיות מההיסטוריה הלא-רחוקה אינן ממן העניין וממחישות את הבעיה. את רואה ביקורת כממעיטה בערכך או גרוע מכך, כלא עניינית, תוקפנית, סקסיסטית וכו'. היא לא. הביקורת עומדת לצד ההערכה אל פועלך, ולא במקומה. Mr. W ~‏ T ~ בית המשפטים העליון 14:23, 8 ביולי 2016 (IDT)
תודה משתמש:Mr. W, שאתה דואג לי. ראה את הערתו של עוזי ו. לערך האונס הקבוצתי בלוד (2003), זאת ביקורת עניינית שמקומה בערך. להיכנס לכאן ולכתוב כל הערכים שהועלו במסגרת מיזמי ויקיפדיה כמטלה אקדמית על נושאי מגדר הם בעייתיים, זאת לא ביקורת עניינית, כל הדיון הזה לא תורם. מי שיש לו טענה לערך מסוים שייכנס לדף השיחה של הערך ויכתוב את הביקורת שלו או שיתקן. מצער לראות שבחרת להגיב להערותיי בצורה לא עניינית. אני מגיבה כאן לנושא, מבחינתי זה לא אישי (ואין לי כל קשר למיזם של באר שבע), חבל שאתה הפכת זאת לאישי. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 14:59, 8 ביולי 2016 (IDT)
ובהמשך להערתו של עוזי, הסרתי את המשפט הנ"ל מהערך. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 15:03, 8 ביולי 2016 (IDT)
"הערך מוטה באופן חסר תקנה" היא ביקורת עניינית. ההטיה עשויה להשתקף בבחירת הנושאים, בכותרות, במקורות, ובאופן כללי באופי השאלות שהערך מנסה לענות עליהן (במקום "מה, מי, מדוע, מתי, היכן" האובייקטיביים, "את מי זה משרת", "במי זה פוגע" ו"למרות מה", מוכווני האג'נדה). מחיקת העדויות הבולטות ביותר להטיה אינה מתקנת את הערך, אלא מטשטשת את הראיות לכך שהוא פגום מהיסוד. עוזי ו. - שיחה 15:46, 8 ביולי 2016 (IDT)
בתחילת דיון זה הועלתה טענה כללית, התוקפת את הערכים בתחום המגדר בוויקיפדיה. כפי שציין גילגמש, הערכים הבעייתיים הם מיעוט זניח מכלל הערכים שנכתבים במסגרת שיתוף פעולה אקדמי. התוספת השנויה במחלוקת שפתחה את כל הבלגן נכתבה על ידי משתמשת ותיקה, כך שאין פה קשר ישיר לשיתוף פעולה עם האקדמיה. אני מסכים עם חנה שביקורת כללית על התחום כולו אינה נראית לכאורה כביקורת בונה. במידה שישנה הערה נקודתית על הטיה, בהחלט ראוי לתקנה, כפי שחנה תיקנה. בברכה, דני. Danny-wשיחה 21:04, 8 ביולי 2016 (IDT)

הביקורת כאן היא לא עניינית בכלל, והתגובה של חנה היא בעיניי מאופקת להפליא. הרעיון שכל פעם שמישהו שלא אוהב ערכים בנושאים מגדריים יגדיר את זה כאג'נדות רדיקליות, שנאת גברים, פמיניזם מיליטנטי, ושאר איפיונים מאוד לא רלוונטיים כבר עבר את רמת האבסורד מזמן. לא חסרים מקורות שיש השפעה סינרגטית בין גזענות לסקסיזם (אם נמשיך עם הדוגמה שהובאה), ושנשים חוות את השילוב באופן ייחודי, ולסמן דווקא ערך כזה כ"מניפסט" - על אף שהוא מגובה במקורות רבים, מוכיח כמה רחוק אנשים מוכנים ללכת כדי שכל מי שכותב על מגדר יהיה בעמדה מתגוננת. לא יתכן שכל התייחסות למגדר בוויקיפדיה תהיה "אשמה" ותצטרך להוכיח את חפותה, אלא להפך - תחומים חברתיים ואקדמיים ומחקריים ופוליטיים, יש להם כאן מקום אלא אם כן מראים שאין להם. ‏TMagen‏ • שיחהמה חדש במיזם ויקי נשים 12:34, 13 ביולי 2016 (IDT)


לעיונכם; תחת תת הפרק השני, מציעה לשקול בכובד ראש ובפכחון את אפקט הבומרנג, אפקט התקשורת העוינת, מפל הזמינות ולסיים בהטיית הכתם העיוור. ולמי שגלל מעט למטה, אפנה בידידותיות את תשומת לבך לאפקט דאנינג-קרוגר. בברכה, אנונימישהי

ייבוא מידע לא מספרי מוויקינתונים[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחת ויקיפדיה:ויקינתונים#ייבוא מידע לא מספרי מוויקינתונים 00:22, 22 ביולי 2016 (IDT)

טבעות נושא: בואו נאסור את זה[עריכת קוד מקור]

היי. לפני כשבועיים ערן פתח הצבעת מחיקה. הייתי תומך נלהב, אבל הפסדנו, והמחיקה לא התקיימה. לכן אני חושב שהגיע הזמן לשאול את דעת הקהילה בנושא העקרוני: טבעות נושא.

טבעת נושא (de:wikipedia:themenring בוויקיפדיה הגרמנית, ru:википедия:тематическое кольцо בוויקיפדיה הרוסית) היא תבנית ניווט הפוגעת בנקודת המבט הנייטרלית של ויקיפדיה על ידי הצגה לא נייטרלית של קישורים. המקור לשם הוא בכך שמי שסומך על התבנית ועובר על כל הערכים שלה, לא ידע על כל מה שצריך להיות ברשימה ולא מופיע בה. אינני דובר גרמנית, אז אצטט כמה שורות מרוסית:

 1. מותר ליצור תבניות ניווט הכוללות רק רשימה מלאה של קישורים באותו נושא ובאותה חשיבות.
 2. אסורות התבניות הבאות:
  1. רשימה לא אובייקטיבית, למשל: "סרטי האקשן הטובים ביותר". כל מקור שיוצג נסמך על דעה או דעות של אנשים, ולא על אמת טהורה.
  2. רשימה לא מלאה או כזאת שקשה לבדוק האם היא מלאה, למשל "נשיאי מדינות העולם שעברו התקף לב".
  3. רשימות מערבבות נושאים, כמו "מושאי הערצה", תבנית שתכלול בין היתר את לובר, רונאלדו, בר רפאלי ו"הסנדק".
  4. רשימות שכוללות רק ערכים שנכתבו, למרות שבקבוצה יש הרבה יותר. למשל, מושלי מדינות ארה"ב, שלא תכלול המוני מושלים במהלך ההיסטוריה במדינה כלשהי שאין עליהם ערך.

בוויקיפדיה הגרמנית תבניות ניווט כאלו אסורות לגמרי. בוויקיפדיה הרוסית הולכים בכיוון הזה. אשמח לשמוע את דעת הקהילה, האם גם אצלנו יש לאסור תבניות כאלו, או שכאן הן תקינות, כמו למשל בוויקיפדיה האנגלית. אמירה על אחד הסעיפים "אבל זה מובן מאליו" לא תספיק. אם קיימות כבר החלטות בנושאים הללו, הן לא מוזכרות בדף הנהלים, בפרק תבניות הניווט (אשר כולל בדיוק שורה אחת, הגדרה). מה אתם אומרים? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:45, 25 ביוני 2016 (IDT)

הכללים והדוגמאות שהוצגו כאן, נראים ראויים וברורים מאליהם. האם יש בוויקיפדיה תבניות ניווט שיימחקו כתוצאה מההחלטה? בברכה, --איש המרק - שיחה 20:55, 25 ביוני 2016 (IDT)
על איזו הצבעה אתה מדבר? גילגמש שיחה 20:59, 25 ביוני 2016 (IDT)
אני שמח שזה נראה לך מובן מאליו. אבל עדיף שזה יתקבל כהחלטה, אם הקהילה תסכים, כדי למנוע ויכוחים חוזרים ונישנים. לא ראיתי את כל תבניות הניווט, אז אני לא יודע כמה יש כאלו. וגם אם לא הרבה, כדאי גם בשביל העתיד. התבנית שהזכרתי שלא נמחקה היא כזאת, בניגוד לסעיף 2.4. מדובר בתבנית:יחסי החוץ של קטר. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 21:17, 25 ביוני 2016 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד - מסכים לחלוטין עם כל הסעיפים ותתי הסעיפים. (שימנשמע?) מה, אין? 21:58, 25 ביוני 2016 (IDT)
אני מתנגד להצעה. לא ברור מה ההצעה באה לפתור ומדוע נחוצה הגבלה זו. גילגמש שיחה 23:41, 25 ביוני 2016 (IDT)
אז אתה לא מבין או מתנגד? היא באה למנוע קיום תבניות ניווט שיגרמו לקוראים להגיע למסקנות רחוקות מהמציאות עקב תוכן לא "תקני". יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 23:52, 25 ביוני 2016 (IDT)
גם מתנגד וגם לא מבין. לאחר ההסבר הנוסף שנתת כאן ההצעה ברורה יותר, אבל אני עדיין מתנגד. מילא אם היית זוכה בהצבעת המחיקה והיית רוצה להרחיב את העניין. גם הפסדת בהצבעה וגם אתה רוצה למצוא דרך עוקפת לבטל את התבנית. התבנית הושארה ברוב גדול ואני לא חושב שהחשש שלך מוצדק. הקורא מבין שיש מדינות נוספות בעולם ומבין שיש מושלים נוספים ויניח שזה המידע שקיים כרגע. את העקרון המגביל הזה אפשר ליישם על כל הערכים ולטעון שקצרמר הוא פסול כי הקורא עשוי לחשוב שאין מה להוסיף לנושא. גילגמש שיחה 23:55, 25 ביוני 2016 (IDT)
זה מה שמפריע לך? אז אתה טועה. התבנית הושארה בדעת הרוב של הקהילה. אם ההצעה כאן תתקבל זה לא יכול להשפיע כי ההצבעה ההיא כבר נגמרה. אבל אני בהחלט רוצה למזער את הנזק. אם ההצעה תתקבל, אוכל לדרוש להוסיף לתבנית את כל הקישורים האדומים החסרים. רק אם אקבל סירוב (ואני מקווה שזה לא יקרה), תהיה עילה להצבעה מחודשת. אז התבנית תהיה גדולה, אולי מקופלת. ביג דיל. אבל העיקרון יישמר. יש גם גדולות ממנה. אם תקרא את מה שכתבתי שם, תראה שהרבה יותר מפריע לי תבנית לא נכונה מאשר כל השאר. אז אם אכן יתווספו כל הקישורים האדומים, אהיה מרוצה לגמרי. בעניין קצרמרים - זה ממש לא הגיוני. הרי אף אחד לא מבקש למחוק את כל הקטגוריות שיש בהן לא כל מה שיכול להיות, למשל. ואני בטוח שלפחות 90% מהקטגוריות הן כאלה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 00:37, 26 ביוני 2016 (IDT)
עדיף לדרוש את ביטול המגבלה על תבנית אדומה (אתמוך בשינוי זה) מאשר לאסור על תבנית מצומקת. גילגמש שיחה 00:38, 26 ביוני 2016 (IDT)
למה אחד צריך לבוא במקום שני? אם ההצעה הזאת תתקבל, ברור שזה יגרום להגדלת מספר תבניות אדומות, ובגלל זה ברור שאתמוך בביטול המגבלה עליהן. אחרת איך בדיוק התבנית של קטר תשאר? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 00:44, 26 ביוני 2016 (IDT)
ההצעה שלך לא קושרת בין הדברים באופן מפורש. גילגמש שיחה 00:46, 26 ביוני 2016 (IDT)
ברור. כי אני לא רוצה שמי שבעד כל מה שכתבתי ונגד תבניות אדומות יצביע נגד ההצעה המשולבת בגלל זה. אבל אם ההצעה שלי תתקבל, אני נותן לך את המילה שלי שאצביע בעד תבניות אדומות. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 01:06, 26 ביוני 2016 (IDT)
לא התקבלה החלטה שאסור להשתמש בתבניות חצי אדומות. הייתה החלטה מקומית בנוגע לתבניות מדינות ארצות הברית. ‏ Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 01:19, 26 ביוני 2016 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

זה נראה לי כמו תחליף לקטגוריה. גם תבנית:כיכרות בחיפה היא כזאת והיא די מיותרת בעיניי. היה אפילו רוב רגעי למוחקים (כמו למשאירים בתבנית שניתנה כדוגמה) אך לבסוף היא לא נמחקה. Shannen - שיחה 12:11, 26 ביוני 2016 (IDT)

אני Symbol support vote.svg בעד ההצעה. דוגמה לתבנית בעייתית שהיו עליה כמה דיונים: {{ארון הספרים היהודי}}. יזהר ברקשיחה • כ' בסיוון ה'תשע"ו • 13:24, 26 ביוני 2016 (IDT)
Symbol oppose vote.svg נגד חזק,
 1. עד שהתחלתי לערוך בויקיפדיה לא ידעתי אפילו על קטגוריות - תבניות ניווט יותר קלות לשימוש כי הן פשוט שם.
 2. עוד תכונה מעולה בתבניות ניווט הוא צורת הניווט, שהכל "פרוס" מול העיניים, ולא צריך להיכנס לקטגוריות משנה, אלא שהתבנית ממוינת לפי נושאים.
 3. בנוסף תבניות הניווט "פותחות עניין" (קשה לי קצת להסביר), כלומר, לדוגמא נכנסתי מהתעניינות לטאיפיי, בירת טאיוואן, פתאום בתבנית למטה ראיתי את בירת קוריאה הצפונית, פיונגיאנג, אמרתי לעצמי, וואלה, נראלי מעניין ונכנסתי לערך, דבר שלא הייתי נחשף אליו אם לא הייתה תבנית ניווט (אל תתייחסו לזה ש{{בירות מדינות אסיה}} זו תבנית מלאה, כי זה גם יכול לקרות בתבנית חלקית.
 4. לא יודע מה איתכם אבל לדעתי לפחות עדיף שתבנית תהיה חלקית מאשר שכולה אדומה. עכשיו, אין לי בעיה שיותר מחצי תבנית תהיה אדומה אבל במקרה של יחסי חוץ ועוד של מדינה קטנה כמו קטר, זה מאוד קשה ליצור את כל הערכים, בייחוד שלא נוצרו כל הערכים על ישראל. בדיון על {{יחסי החוץ של קטר}} הזכירו את {{יחסי החוץ של ישראל}}, בדיון לא היה לי ממש כוח להתייחס לזה, אבל פה אני כן אתייחס. התבנית של ישראל נוצרה ב2007 וגם היא הייתה חלקית. גם 4 שנים לאחר מכן, 2011 התבנית נשארה חלקית ביותר (בסביבות 40 ערכים כשיש 192 מדינות), גם כיום (2016) התבנית לא מלאה, ומכילה בסביבות 150 ערכים.
--mikey641 - שיחה 22:54, 26 ביוני 2016 (IDT)
mikey641 מה שאתה טוען בעצם זה שצריך לוותר על קטגוריות ולעבוד רק עם תבניות ניווט. זה אבסורד. יש ערכים עם עשרות קטגוריות. Shannen - שיחה 14:51, 27 ביוני 2016 (IDT)
Shannen, ממש אבל ממש לא. מה שאני טוען הוא שיותר נוח לנווט בתבניות ניווט מאשר בקטגוריות, לא סתם קוראים להן תבניות ניווט.--mikey641 - שיחה 18:11, 27 ביוני 2016 (IDT)
אני חושב שכל הנושא מוזנח אצלנו. דאגתו של IKhitron היא כנה ויש בה ממש. כמו כן, צודק mikey641 - הרבה יותר קל לקורא לעבור על תבנית הניווט. אולי כדאי להקים צוות חשיבה שיבדוק את הנושא לעומק ויגיש מסקנות מסודרות יותר לדיון בקהילה. יש לבדוק מתי כדאי להשתמש בתבנית ומתי בקט'. גילגמש שיחה 07:22, 29 ביוני 2016 (IDT)
ובכן, לסיכום: 3 בעד, 2 נגד. לא מספיק לכאן או לכאן. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:46, 3 ביולי 2016 (IDT)
קצת באיחור: תומך בהצעה של IKhitron, עם יוצאי דופן נקודתיים שיתקבלו בהצבעות. תבנית: כיכרות בירושלים לדוגמה, כוללת גם את כיכר ציון החשובה וגם צמתים מונפצים שאף אחד לא שמע עליהם כמו כיכר אביגדור המאירי או מחוות ריקות כמו כיכר רומא. יותר משהכללים מונעים יצירה של תבניות, הם דואגים שהתבניות שייווצרו יהיו טובות ושימושיות. גם אם לא מקבלים את ההצעה הזו ככתבה וכלשונה, בכל אופן כדאי להסדיר את הנושא, כמו שאמר גילגמש. מוכן לעזור בזה וכו. נתנאל - שיחה - הסתכלת היום על השמים? 20:41, 11 ביולי 2016 (IDT)
תודה, אבל דעה אישית (כלומר לא בעד ללא תנאים ולא נגד ללא תנאים) לא עוזרת, כי אחרים לא הצביעו בעד עמדתך. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:50, 11 ביולי 2016 (IDT)
לפרוטוקול: Symbol support vote.svg בעד ההצעה של IKhitron. נתנאל - שיחה - הסתכלת היום על השמים? 21:27, 11 ביולי 2016 (IDT)
תודה, אם כך, יש לנו 4 נגד שניים. שכבר יוטר טוב, אבל עדיין לא מספיק, לדעתי, השביל סוגייה עקרונית כמו לאסור על הרבה תבניות קיימות. לא עניין של אחזים כמו של מיעוט משתתפים. אם מישהו עוד יתמוך, יש על מה לדבר. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 21:30, 11 ביולי 2016 (IDT)
IKhitron, אני מחליף לSymbol support vote.svg בעד. בהתחלה התנגדתי כי אמרו לי שאסור ליצור תבניות ניווט שבהן יותר מ50% אדום, אבל לאחרונה אמרו לי שלא התקבלה החלטה מסודרת בקשר לזה. אז כל עוד יש אפשרות ליצור תבניות שבהן יותר מ50% אדום כמו ב{{יחסי החוץ של קטר}}, אני בעד.--Mikey641 - שיחה 21:41, 11 ביולי 2016 (IDT)

סיכום[עריכת קוד מקור]

תודה, Mikey641, אם כך זה 5 מול 1. זה כבר מספיק אפילו בשביל כמות המשתמשים הנוכחית, כי זה כמעט פה אחד. נשאלת השאלה מה עושים עכשיו כדי לקבע את זה ככלל. כאן אין לי מספיק ניסיון. בוא נשאל את הבן אדם הראשון שחשבתי עליו במקרה הרגע: ביקורת, התוכל להשיא עצה? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 21:45, 11 ביולי 2016 (IDT)

א. כדאי לפתור את הסיפור הזה בהסכמה ולא בהצבעה.
ב. לא שמתי לב עד עכשיו לדיון הזה (הכותרת "טבעות נושא" קשורה אינטואיטיבית ל"לופ"ים של קישורים ולא למה שנידון כאן, תודה על ההפנייה, הוא חשוב מאד.
ג. ברור לגמרי שקבלת החלטה כזו תגביל משמעותית את כמות התבניות שנוכל להשתמש בהן במרחב הערכים, לכן למרות ההגיון הרב שבאיסור על הצגת מידע חלקי והסתמכות על הקורא הנבון, לא כדאי להביא אותה לדיון בנפרד משאלת התבניות האדומות.
ד. אני חושב שיהיה קל יותר לקבל תמיכה מקיר לקיר בנושא האדומות היום, ויקיפדיה העברית כבר יכולה להרשות לעצמה את היתר התבניות האדומות בלי לחשוש שניראה כמו "אנציקלופדיה בבנייה" יותר ממה שזה באמת.
ה. לסיכום: הצעתי היא לנסח הסכמה ברוח זו שתכלול את שני הדברים, עם הסבר מפורט למה אנחנו חושבים שהמצב היום שונה משהיה בעת הדיונים העתיקים בנושא, ולהביא אותה בפסקה נפרדת בתחתית המזנון לאישור קונסנזוסיאלי. ביקורת - שיחה 22:26, 11 ביולי 2016 (IDT)
תודה על תשובתך, ביקורת. אענה לך עוד מעט, בינתיים יש לי שאלת הבהרה: האם אפשר להבין ממה שאמרת שלדעתך (אולי מוצדקת) נכון לעכשין אסורות תבניות אדומות? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 23:02, 11 ביולי 2016 (IDT)
נכון לעכשיו לא הוחלט משהו על תבניות אדומות בכללי, אלא משהו נקודתי על מדינות ארצות הברית:, ראה שיחת ויקיפדיה:תבנית#החלטה על תבניות אדומות--Mikey641 - שיחה 00:24, 12 ביולי 2016 (IDT)
כמו שמיקי ועוזיאל אמרו, אם כי סביר להניח שמצדדי האיסור היו אומרים אותו דבר לגבי כל תבנית אחרת. ביקורת - שיחה 00:27, 12 ביולי 2016 (IDT)
אם כך, ביקורת, אני לא מבין עם מה אתה רוצה לאחד את ההצעה - כלומר, אם אין צורך לבטל את איסור התבניות האדומות. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 00:42, 12 ביולי 2016 (IDT)
כתבתי סביר להניח שמצדדי האיסור היו אומרים..., לכן חשוב לעגן את זה בצורה מסודרת. להציע שמעכשיו ואילך יהיו תבניות מושלמות במרחב הערכים, והמחיר יהיה שחלקן תהיינה אדומות. ביקורת - שיחה 00:45, 12 ביולי 2016 (IDT)
הבנתי, ביקורת. אם כך, עוד שאלת הבהרה ברשותך: מה גורם לך לחשוב שהפעם לא יהיה יותר מתנגדים, וההחלטה שהתקבלה עכשיו לא תבוטל? כי זה נראה כמו הצבעה חוזרת עם הוספת תנאים שיכולה לגרום לפחות אנשים לתמוך. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 12:35, 12 ביולי 2016 (IDT)
לא "התקבלה עכשיו" שום החלטה, ואם יש חשש שהעלאת הנושא שוב בתחתית הדף תביא לביטול הקונצנזוס, זה רק מראה כמה הוא שברירי. חשבתי שהצעה שלמה יותר תמצא חן בעיני כולם ותזכה לתמיכה רחבה, קשה לאנשים לתמוך במשהו חלקי. ביקורת - שיחה 14:23, 12 ביולי 2016 (IDT)
בחייך, ביקורת, למה אתה אומר את זה. התקבלה עכשיו החלטה על נושא מסויים, נקרא לו A (דרך אגב, למה אמרת שלא כשכן?, כמעט פה אחד במזנון זה אפילו יותר טוב מרוב). אתה מציע להעלות מחדש A ועוד B שלא קשור אליו במקשה אחת. אז כל מי שתומך ב-A ולא תומך ב-B יתנגד להצעה המשותפת. אין לזה קשר לשבריריות. אני יכול להעלות הצעה בואו נחגוג 13 שנה לוויקיפדיה וגם נטוס מחר לירח. זה לא יתקבל, וחבל על החגיגה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 23:21, 12 ביולי 2016 (IDT)
אם ברור עכשיו ש-A לבד לא יקבל קונצנזוס אם נעלה אותו במקום בולט (תחתית העמוד) זה אומר שהוא עצמו בעייתי. לא חושב שתהיה התנגדות משמעותית, אבל אולי אני טועה. ביקורת - שיחה 23:37, 12 ביולי 2016 (IDT)

הדיון ממשיך בויקיפדיה:מזנון#תבניות ניווט לא מושלמות כמצע למצגי שווא - נושא עקרוני שעלה כאן לדיון וכדאי שיקבל קונצנזוס. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:30, 18 ביולי 2016 (IDT)

בדוק עריכות אוטומטית: זה אמור להועיל למשתמש או רק להקל על המנטרים?[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחת ויקיפדיה:מערכת בקרת שינויים#בדוק עריכות אוטומטית: זה אמור להועיל למשתמש או רק להקל על המנטרים? 00:36, 22 ביולי 2016 (IDT)

התכונה "רשימת שפות מקוצרת" תופעל בקרוב בוויקיפדיה[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף ויקיפדיה:חדשות#התכונה "רשימת שפות מקוצרת" תופעל בקרוב בוויקיפדיה

שינוי שם: דפים של מיזם עבודות ויקידמיות[עריכת קוד מקור]

מוצע לבצע באופן מרוכז כמה החלפות במיזם "עבודות ויקידמיות" כך שיותאמו לצורות האיות שנבחרו בויקיפדיה. ניתן לבצע את ההסבות בעזרת בוט, בצורה שתתקן גם את כל הקישורים הקיימים.

 1. ויקיפדיה:עבודות ויקידמיות/אוניברסיטת חיפה/הפקולטה ללימודי רווחה ובריאות/כתיבה אקדמית בויקיפדיה
 2. ויקיפדיה:עבודות ויקידמיות/אוניברסיטת בן גוריון בנגב - אנליטיקה ובינה עסקית - תשע"ד
 3. ויקיפדיה:עבודות ויקידמיות/אוניברסיטת בן גוריון בנגב - אנליטיקה ובינה עסקית - תשע"ד/מידע
 4. ויקיפדיה:עבודות ויקידמיות/אוניברסיטת בן גוריון בנגב - אנליטיקה ובינה עסקית - תשע"ד/ראשי
 5. ויקיפדיה:עבודות ויקידמיות/אוניברסיטת בן גוריון בנגב - אנליטיקה ובינה עסקית - תשע"ד/תבניות
 6. ויקיפדיה:עבודות ויקידמיות/אוניברסיטת בן גוריון בנגב - ארכיטקטורת מידע בארגון - תשע"ב
 7. ויקיפדיה:עבודות ויקידמיות/אוניברסיטת בן גוריון בנגב - ארכיטקטורת מידע בארגון - תשע"ב/ראשי
 8. ויקיפדיה:עבודות ויקידמיות/אוניברסיטת בן גוריון בנגב - ארכיטקטורת מידע בארגון - תשע"ב/תבניות
 9. ויקיפדיה:עבודות ויקידמיות/אוניברסיטת בן גוריון בנגב - מבוא לגאומורפולוגיה
 10. ויקיפדיה:עבודות ויקידמיות/אוניברסיטת בן גוריון בנגב - מבוא לגאומורפולוגיה/הנחיות לסטודנטים
 11. ויקיפדיה:עבודות ויקידמיות/אוניברסיטת בן גוריון בנגב - מבוא לגאומורפולוגיה/מידע
 12. ויקיפדיה:עבודות ויקידמיות/אוניברסיטת בן גוריון בנגב - מבוא לגאומורפולוגיה/ראשי
 13. ויקיפדיה:עבודות ויקידמיות/אוניברסיטת בן גוריון בנגב - מבוא לגאומורפולוגיה/תבניות
 14. ויקיפדיה:עבודות ויקידמיות/אוניברסיטת בן גוריון בנגב - מדיניות מערכות מידע - תשע"ב
 15. ויקיפדיה:עבודות ויקידמיות/אוניברסיטת בן גוריון בנגב - מדיניות מערכות מידע - תשע"ב/מידע
 16. ויקיפדיה:עבודות ויקידמיות/אוניברסיטת בן גוריון בנגב - מדיניות מערכות מידע - תשע"ב/ראשי
 17. ויקיפדיה:עבודות ויקידמיות/אוניברסיטת בן גוריון בנגב - מדיניות מערכות מידע - תשע"ב/תבניות
 18. ויקיפדיה:עבודות ויקידמיות/אוניברסיטת בן גוריון בנגב - מדיניות מערכות מידע - תשע"ג
 19. ויקיפדיה:עבודות ויקידמיות/אוניברסיטת בן גוריון בנגב - מדיניות מערכות מידע - תשע"ג/ראשי
 20. ויקיפדיה:עבודות ויקידמיות/אוניברסיטת בן גוריון בנגב - מדיניות מערכות מידע - תשע"ג/תבניות
 21. ויקיפדיה:עבודות ויקידמיות/אוניברסיטת בן גוריון בנגב - מזרח תיכון
 22. ויקיפדיה:עבודות ויקידמיות/אוניברסיטת בן גוריון בנגב - מזרח תיכון/הנחיות לסטודנטים
 23. ויקיפדיה:עבודות ויקידמיות/אוניברסיטת בן גוריון בנגב - מזרח תיכון/מידע
 24. ויקיפדיה:עבודות ויקידמיות/אוניברסיטת בן גוריון בנגב - מזרח תיכון/ראשי
 25. ויקיפדיה:עבודות ויקידמיות/אוניברסיטת בן גוריון בנגב - מזרח תיכון/תבניות
 26. ויקיפדיה:עבודות ויקידמיות/אוניברסיטת בן גוריון בנגב - קורס אלימות מינית
 27. ויקיפדיה:עבודות ויקידמיות/אוניברסיטת בן גוריון בנגב - קורס אלימות מינית/הנחיות לסטודנטים
 28. ויקיפדיה:עבודות ויקידמיות/אוניברסיטת בן גוריון בנגב - קורס אלימות מינית/מידע
 29. ויקיפדיה:עבודות ויקידמיות/אוניברסיטת בן גוריון בנגב - קורס אלימות מינית/ראשי
 30. ויקיפדיה:עבודות ויקידמיות/אוניברסיטת בן גוריון בנגב - קורס אלימות מינית/תבניות
 31. ויקיפדיה:עבודות ויקידמיות/מרכז אפריקה - אוניברסיטת בן גוריון
 32. ויקיפדיה:עבודות ויקידמיות/נושאים מתקדמים בהנדסת איכות תוכנה, אוניברסיטת בן גוריון
 33. ויקיפדיה:עבודות ויקידמיות/פוליטיקה עוני ובריאות, תשע"ב, אוניברסיטת בן גוריון
 34. ויקיפדיה:עבודות ויקידמיות/התכנית הרב תחומית לחינוך והתפתחות בגיל הרך - אוניברסיטת חיפה
 35. ויקיפדיה:עבודות ויקידמיות/התכנית הרב תחומית לחינוך והתפתחות בגיל הרך - אוניברסיטת חיפה/מפגשים
 36. ויקיפדיה:עבודות ויקידמיות/התכנית הרב תחומית לחינוך והתפתחות בגיל הרך - אוניברסיטת חיפה/סטודנטים משתתפים
 37. ויקיפדיה:עבודות ויקידמיות/התכנית הרב תחומית לחינוך והתפתחות בגיל הרך - אוניברסיטת חיפה/ראשי
 38. ויקיפדיה:עבודות ויקידמיות/אוניברסיטת בר אילן - לימודי מוגבלות - בין תאוריה לפרקטיקה

«kotz» «שיחה» 10:25, 9 ביולי 2016 (IDT)

ערן - שיחה 14:23, 9 ביולי 2016 (IDT)
עדכנתי גם לפי ההצעה של ערן. ‏«kotz» «שיחה» 17:37, 9 ביולי 2016 (IDT)
אני Symbol oppose vote.svg נגד השינוי המוצע, זה לא מרחב הערכים, ואף אחד לא מבטיח שלהבא שמות המיזמים ייפתחו לפי הסטנדרטיזציה שקוץ מנסה להכניס כאן. לא מדובר בדף אחד, ויכולים להיות שיבושים, ולשם מה זה נדרש, מה זה מפריע אם יישאר כך? למה להקשות עם מבנה שם יותר מורכב? בקטגוריה:ויקיפדיה - קשר עם האקדמיה כנ"ל בויקיפדיה:עבודות ויקידמיות, יש עוד מיזמים, ומיזמים רבים נוספים נמצאים במודול ההוראה למשל הוראה:מכללת לוינסקי לחינוך/פסיכו-בלשנות תואר שני - ד"ר הדס ולן (ב). תנו את החופש למובילי המיזם לכתוב שם כפי שהוא מתאים להם, לא כל דבר חייב להיות מאורגן לפי כללים שבכלל לא ברור לי על ידי מי נקבעו במקרה זה ולמה צריך אותם. אני מתייגת גם את דרור חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 20:34, 9 ביולי 2016 (IDT)
 1. הסטנדרטיזציה שקוץ מבקש להכניס היא איות ע"פ המקובל בויקיפדיה, וספציפית: "בן-גוריון" ולא "בן גוריון"/ "תוכנית" ולא "תכנית", ו"בוויקיפדיה" במקום "בויקיפדיה". כל הדפים שרשומים מעלה חורגים מהאיות שנבחר כאן. אני חושב שנכון שתהיה אחידות באיות גם מחוץ למרחב הערכים; כך מי שמבצע חיפוש על ביטוי מסויים לא יוטעה לחשוב שהוא (או היא) מצאה את כל הממצאים בשעה שיש אחרים שמתחבאים תחת איות שונה. בנוסף נראה לי שלפחות חלק הערכים הללו מופנים ממרחבים שבהן וק:בה#בוט ההחלפות פועל והוא עשוי לשבור קישורים אליהם.
 2. ערן ביקש להכניס סטנדרטיזציה גם בסידור המידע בשם הדף. בעקרון אני מסכים עם ערן. לגבי מי "מבטיח שלהבא שמות המיזמים ייפתחו לפי הסטנדרטיזציה" - נראה לי שאם יש סטנדרטיזציה ברורה יהיה קל יותר למיזמים חדשים להיכנס עם שמות מתאימים; ויהיה קל יותר למצוא את המידע למי שצריך אותו. יחד עם זאת אני הסרתי את רשימת ההסבות, מפני שהיא חלקית ולפיכך מטעה.
 3. אני מבקש לפיכך להתייחס להצעה המקורית שלי בנפרד מההצעה של ערן. ‏«kotz» «שיחה» 21:04, 9 ביולי 2016 (IDT)
שום דבר לא מבטיח לגבי פתיחת השמות בעתיד כי המגוון מאד רחב. התעלמת לחלוטין בתשובתך ממודול ההוראה. לגבי השם "התכנית הרב תחומית לחינוך והתפתחות בגיל הרך", זה התעתיק שהם נוקטים בו, והלכתי לפי השם של התוכנית באוניברסיטת חיפה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 21:36, 9 ביולי 2016 (IDT)

משום מה הדף הזה [1] ריק כשאני (או משתמש:KotzBot) מנסים לקרוא אותו; לפיכך אני לא יכול להעיר לגבי איות בשמות הערכים במרחב שם זה. ככלל אני לא חושב שיש טעם לדבוק באיות של אחרים אלא אם מדובר ביצירה מוכרת. כך למשל תוכנית קיציס (אבל צלילי המוסיקה המוחרג). ‏«kotz» «שיחה» 22:40, 9 ביולי 2016 (IDT)

אין לי התנגדות להצעה. במיוחד אם משאירים הפניות מהדפים המקוריים לדפים החדשים, כדי למנוע בלבול מסטודנטים ומרצים. גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 11:10, 10 ביולי 2016 (IDT)
אני בעד השינוי. חנה, דפי מיזם עתידיים יתבססו על דפים קיימים ולכן האיות שלהם יהיה נכון ואם לא, גם כך תהיה בקרה כך שניתן יהיה לשנות נקודתית קורס עם "איות לא סטנדרטי". אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:01, 10 ביולי 2016 (IDT)
יונה, ההצעה כאן לא מתייחסת רק לאיות לא נכון אלא גם לשינוי מבנה שם הדף למשל ויקיפדיה:עבודות ויקידמיות/אוניברסיטת בן-גוריון בנגב/מזרח תיכון. מה עוד שנכנסים כאן רק דפי מיזם שנפתחים במרחב ויקיפדיה ולא במרחב הוראה, כי לשם לקוץ קשה להגיע. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 18:38, 10 ביולי 2016 (IDT)

חנה Hanay , אני באופן מפורש מבקש התייחסויות להצעה המקורית, הכוללת תיקוני האיות "בן-גוריון" ולא "בן גוריון", "תוכנית" ולא "תכנית", ו"בוויקיפדיה" במקום "בויקיפדיה". להבנתי זו ההצעה שאליה גארפילד ויונה כתבו "בעד" (או "אין לי התנגדות"). ביקשתי הרשאות למרחב יחידה כדי לבדוק מה קורה שם במישור הזה. ‏«kotz» «שיחה» 22:48, 10 ביולי 2016 (IDT)

 • Symbol oppose vote.svg נגד. כמו חנה, גם אני מתנגד לשינוי המוצע. לא מדובר במרחב הערכים ואין לכך השפעה על ערכים הנכתבים במרחב הערכים. הדבר עלול להוריד לטמיון ערכים דפים שונים ולפגוע, שלא לצורך, בעבודה החשובה עם האקדמיה. אני חוזר: אין לכך כל השפעה על מרחב הערכים. אנא עזבו את זה כמו שזה, ותנו לנו להמשיך בהתנדבותנו עם האקדמיה. תודה. דני. Danny-wשיחה 00:22, 11 ביולי 2016 (IDT)
Hanay לפי מה שהבנתי משני, הרחבת הוראה כנראה תבוטל או תעבור שינוי, אם לא, הייתי מציע להעביר את כל הדפים לשם. אני לא חושב שלקוץ יש בעיה לעבוד במרחב הוראה, הוא לא עושה את זה כי הוא אף פעם לא היה צריך. אני בעד השינוי של שמות הדפים כך שיהיו בצורה אחידה, אפשר לדון מה הצורה המועדפת אבל אני כן חושב שצריך האחדה של זה. בנודע לאיות אני יותר מבעד, ואם אני מבין נכון גם את לא נגד?
Danny-w משתמע שאתה חושב ששינוי כזה יפדע בעבודה עם האקדמיה. אני לא חושב שזה נכון, וגם אם זה נכון על קורסים שמתקיימם עכשיו, מה הבעיה לשנות שמות דפים של קורסים שהסתיימו? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:59, 11 ביולי 2016 (IDT)
יונה ב., אני לא אוהבת את מודול ההוראה, יש בו הרבה בעיות, ואף אחד לא יכול להכריח עורך לפתוח שם את דף המיזם.איני יודעת על איזה שינוי מדברים, אבל זה הובטח כבר זמן רב, וזה לא בדיוק קרה. הסברתי למה פתחתי את השם המיזם עם התעתיק "תכנית" - כי כך הם מתעתיק את שם התוכנית. אני לא אוהבת את המשמעת של החיילים שצריכים לעמוד כאן בשורה שמנסים לכפות עלי במבנה הדפים שנפתח במיזם, לא ראיתי זאת במיזמים אחרים, אז למה להתלבש על עבודות ויקידמיות? לא הבנתי את המשפט "כי הוא אף פעם לא היה צריך". הוא אמר שלא בדק, אז אך אתה יודע אם היה או לא היה צריך? חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 11:08, 11 ביולי 2016 (IDT)

יונה ב., חנה Hanay - כאמור נראה שאין לי ולבוט הרשאות לראות מה קורה בתוך מרחב שם יחידה. ניסיתי. שמתי בקשה בוק:במ. הסיבה ש"התלבשתי" על עבודות ויקידמיות היא כזו: בהמשך לבקשות של Uziel כתבתי בוט שעוברת על כל הדפים ומחפשת דפים שהשם שלהם מנוגד להסבות שבוט ההסבות עושה (וצ'קטי). כל דף כזה הוא "סכנה" כי זה אומר שאם היה אליו קישור (ממרחב ערכים, תבנית, קט', פורטל), הקישור יהפוך לאדום בלי שישימו לב; וכנ"ל גם אם משתמשים בכפתור "בדיקה" (צ'קטי). גיליתי דברים מעניינים, כמו שני פורטלים שהיו בהם קישורים אדומים במשך שנים. פלט של הבוט (אחרי די הרבה תיקונים שבוצעו כבר) נמצא כאן ויקיפדיה:בוט/בוט החלפות/דפים שבוט ההחלפות משנה את שמם. חלק גדול מהרשימה (38 ערכים) היא במיזם הזה. (קודם מצאתי 37; עכשיו אני רואה שיש גם מקרה אחד שכתוב "בר אילן" ולא "בר-אילן" כנהוג אצלנו). נראה לי נכון לעשות את התיקון פעם אחת וחסל; ככל שיפתחו ערכים נוספים עם איות לא תואם, הבוט תודיע סמוך לפתיחת הדף. ‏«kotz» «שיחה» 18:36, 11 ביולי 2016 (IDT)

הסתכלתי בקישור שניתן לפעולות הבוט, מופיע שם הערך אנציקלופדיה לחלוצי הישוב ובוניו להחלפה בשם אנציקלופדיה לחלוצי היישוב ובוניו, הבעיה היא ששם האנציקלופדיה כלל את המילה הישוב, ולא היישוב. אז האם אנחנו הולכים עכשיו לשחזר את ההיסטוריה? חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 21:21, 11 ביולי 2016 (IDT)
זו שאלה טובה אבל לא כ"כ רלוונטית להצעה שבדיון... לי אין דעה לכאן או לכאן. אבל ברור לי שבשמות בני זמננו אין צורך להידבק לכתיב של אחרים. ‏«kotz» «שיחה» 22:05, 11 ביולי 2016 (IDT)

לשם הבהרה, הרשימה בויקיפדיה:בוט/בוט החלפות/דפים שבוט ההחלפות משנה את שמם אינה רשימה של ערכים להחלפה; אלא רשימה של הצעות. שינויי שמות נעשים בהתאם לנהלים הקיימים, דהיינו לקבוצות דפים יש דיון במזנון (כמו דיון זה); לדפים בודדים שמים תבנית בדף שיחה; טעויות ברורות משנים מיד; וכפי שרואים בוק:בה חלק מהרשימה הוא טריגר לעדכון בוט ההחלפות. ‏«kotz» «שיחה» 08:33, 12 ביולי 2016 (IDT)

התגית צק'טי[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחת מדיה ויקי:Gadget-Checkty.js#התגית צק'טי

הוספת דייני בית הדין הרבני הגדול לרשימת הזכאים לערך עפ"י הקווים המנחים לערכים על אנשי משפט[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת ויקיפדיה:עקרונות וקווים מנחים ליצירת ערכי אישים/אנשי משפט

העורך החזותי במרחב ויקיפדיה[עריכת קוד מקור]

היי. אני מבקש את הסכמת הקהילה להוספת העורך החזותי למרחב ויקיפדיה. לא מעט פעמים יש בו צורך שם, בדרך כלל בגלל התכונה (לדעתי) הטובה ביותר שלו - עורך טבלאות מעולה. קיפודנחש ניסה לא פעם לשכנע בפבריקטור להוסיף אפשרות הדלקת העורך החזותי בדף מסויים, אך לשווא - לדעת המפתחים, חשוב שזה יהיה לפי מרחב. לעומת זאת, כפי שסיפר לי היום אחד מאנשי הקרן העולמית, יש סיכוי טוב שהבקשה להוסיפו למרחב ויקיפדיה, ודווקא למרחב הזה, תאושר, כל עוד יש תמיכה בקהילה המקומית. אני עצמי די סובל מכך שאי אפשר לערוך טבלאות בצורה נורמלות במסדר, ראיתי בעיות לאנשים עם זה בדפי מדיניות ובדפי קורסים, ואני מקווה שנוכל להשיג את השינוי. לכן אני מבקש מכם להצביע כאן, כדי שאפשר יהיה להציג את הדיון הזה בבקשה לשינוי. תודה, יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 12:43, 8 ביולי 2016 (IDT)

העורך החזותי הוא הדבר הזה שבגללו הכותרת מופיעה לפני הדף ב"שינויים אחרונים", כך שאינך יכול לסקור את המקומות שבהם מתרחשים דיונים רלוונטיים? עוזי ו. - שיחה 12:55, 8 ביולי 2016 (IDT)
עוזי, אני חושב שמה שאתה מתכוון אליו לא נגרם בגלל העורך החזותי, אלא בגלל ה"זרימה". ‏Guycn2 · ‏ 14:05, 8 ביולי 2016 (IDT)
דרך אגב, יתרון נוסף בהפעלת העורך החזותי במרחב ויקיפדיה הוא שסוף־סוף ניתן יהיה לערוך את ארגז החול באמצעות העורך החזותי. ‏Guycn2 · ‏ 00:02, 10 ביולי 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד חזק - אכן, יעזור מאוד במקומות רבים. (שימנשמע?) מה, אין? 12:56, 8 ביולי 2016 (IDT)
 • Symbol question.svg מתלבט GA candidate.svg בעד חלש – אני בהחלט חושב שזה רעיון טוב שהעורך החזותי יופעל בכל מרחבי השם, אבל לצערי המפתחים כרגע לא מתכננים לעשות את זה עבור כל המיזמים. אני מאוד לא אוהב חוסר אחידות בין מיזמים, ולכן אני לא בטוח אם זה יהיה רעיון טוב שרק בוויקיפדיה העברית העורך החזותי יפעל במרחב ויקיפדיה. אבל שוב, בעיקרון זה רעיון נפלא, אם הוא אחיד בכל המיזמים. ‏Guycn2 · ‏ 14:08, 8 ביולי 2016 (IDT)
  במחשבה שנייה, אני משנה את הצבעתי ל"בעד חלש", כי במידה והעורך החזותי יופעל כאן במרחב ויקיפדיה, אנסה לשכנע גם את המיזמים העבריים האחרים להפעיל אותו במרחב המיזם למען האחידות. בברכה, ‏Guycn2 · ‏ 15:06, 8 ביולי 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד אם זה יכול לסייע למישהו מחד גיסא, ואינו מפריע לאף אחד (בהנחה שעוזי התכוון לזרימה) מאידך גיסא, אז חוסר אחידות אינו סיבה טובה מספיק לדעתי למנוע את זה. ‏ Amitayzl - שיחה 14:47, 8 ביולי 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד לאפשר שימוש בעורך החזותי למי שזה נוח לו. לא ברור לי למה מלכתחילה נעשתה הפרדה בין המרחבים.‏ Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 20:47, 8 ביולי 2016 (IDT)
 • GA candidate.svg בעד חלש אני לא מחבב במיוחד את העורך החזותי,לפעמים הוא ממש יכול להיות למכשול.אבל לפעמים הוא בהחלט עוזר,ואני מתאר לעצמי שיש משתמשים שנעזרים בו יותר,כך שזה ודאי יעזור.איש רב פעלים - שיחה 21:04, 8 ביולי 2016 (IDT)
ניסיתי לערוך דף בעורך החזותי והייתה אפשרות לשנות הזחה של פסקה, אך היא הייתה מבוטלת. האם מספיק נוח להשתמש בעורך החזותי לדפים עם הזחות רבות? Tzafrir - שיחה 14:05, 9 ביולי 2016 (IDT)
לא יודע, אף פעם לא הייתה לי אפשרות לנסות. יש בסביבות חמישה דפים עם הזחה במרחב ויקיפדיה - אם זה לא טוב לך, אל תשתמש בו שם, תמיד יש עורך קוד מקור. ביקשתי בגלל הטבלאות, ואין אותן בדפים הספציפיים הללו. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:45, 9 ביולי 2016 (IDT)
סליחה, טעות שלי. חשבתי משום מה על דפי שיחה. Tzafrir - שיחה 16:33, 9 ביולי 2016 (IDT)
מרחב ויקיפדיה כולל גם את הדף הזה ודפים נוספים עם דיונים כך שהזחה היא בעיה רצינית. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 15:09, 11 ביולי 2016 (IDT)
 • Symbol oppose vote.svg נגד רוב השימוש של רוב הויקיפדים במרחב ויקיפדיה הוא בדיונים ולכן הוספת העורך החזותי למרחב הזה יכול רק לגרום לבעיות בדיונים זאת לעומת שימוש של בודדים במרחב בטבלאות או בכל צורך אחר. אומנם תהיה אפשרות לערוך בעורך הקוד אבל עדין אני חושב שהתועלת שולית (לא לך יגאל, אבל לרוב כן) לעומת הבעיות שעלולות לקרות. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 15:09, 11 ביולי 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד זאב קטן - שיחה 15:45, 11 ביולי 2016 (IDT)
 • Symbol oppose vote.svg נגד כמו יונה. שמזן#שיחהערכי בראבו • 20:13, 11 ביולי 2016 (IDT)
ביקשתי לבדוק מה קורה עם זה באתרי ויקי אחרים שכן הכניסו למרחב הזה את העורך. כשיענו לי, אחזור לכאן. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 21:25, 11 ביולי 2016 (IDT)
ובכן, קיבלתי תשובה, יונה ב., ושמזן. ראו m:User talk:Johan (WMF)#Visual Editor on talk pages. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 23:26, 12 ביולי 2016 (IDT)
אני שמח שקיבלת תשובה לשאלה שלך, אני רק לא מבין איך זה קשור למה שכתבתי. אם הפולנים חושבים שאין עם זה בעיה, זה בסדר מבחינתי, אני עדין חושב שזה בעייתי. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 07:45, 13 ביולי 2016 (IDT)
אם אתה לא רואה איך, אז לא. זה אמור לתת לכם הזדמנות להתחרט אם תרצה שזה כבר בשימוש, אבל ברור שאתה לא רוצה, וזה בסדר גמור. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:04, 13 ביולי 2016 (IDT)

למתנגדים: ניתן לבטל את זה[עריכת קוד מקור]

כנראה שבעקבות התמיכה השינוי הזה יבוצע, אבל לידיעתכם תוכלו לבטל את השינוי הזה עבורכם, כך שהעורך החזותי עדיין יפעל בכל מרחבי השם שפעל בהם, חוץ ממרחב "ויקיפדיה". אפשר לעשות זאת באמצעות הוספת הקוד הבא לקובץ ה־CSS האישי:

.ns-4 #ca-ve-edit,
.ns-4 .mw-editsection-visualeditor,
.ns-4 .mw-editsection-divider {
  display: none;
}

בברכה, ‏Guycn2 · ‏ 20:28, 13 ביולי 2016 (IDT)

בהתחשב בעובדה שממילא כל המתנגדים ימשיכו להשתמש בעורך החזותי ונראה שההתנגדויות נבעו מהשלכות אפשריות של אנשים שלא בקיאים לחלוטין בעריכה יצרו תקלות רציניות בעורך החזותי אני בספק אם מישהו זקוק לזה. Mbkv717שיחה • ז' בתמוז ה'תשע"ו • 20:53, 13 ביולי 2016 (IDT)
Guycn2, האם בדקת את הקוד הזה? כי יונה ושמזן לא מתנגדים שלהם יהיה עורך חזותי במרחב, אלא שלכולם יהיה עורך חזותי בחמישה עמודים מהמרחב. ואם הקוד הזה אכן עובד, אפשר להוסיף אותו עבור כולם בשביל העמודים הספציפיים הללו, וההתנגדות שלהם תהפוך לתמיכה. העניין הוא האם הקוד הזה באמת מבטל את טאב העורך החזותי ואת העיפרון בעורך קוד מקור? אני לא יכול לבדוק מסלולרי. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 23:52, 13 ביולי 2016 (IDT)
יגאל, כן, בדקתי אותו במטא־ויקי שבו העורך החזותי זמין במרחב המיזם. אם לדעתך העורך החזותי נחוץ בחמישה דפים בלבד, ולא בכל מרחב ויקיפדיה, אפשר להכניס את הקוד הבא למדיה ויקי:Common.css:
.ns-4 #ca-ve-edit,
.ns-4 .mw-editsection-visualeditor,
.ns-4 .mw-editsection-divider,
.ns-4 .oo-ui-buttonElement-button {
  display: none !important;
}

.page-הדף_הראשון_שבו_יאופשר_העורך #ca-ve-edit,
.page-הדף_הראשון_שבו_יאופשר_העורך .mw-editsection-visualeditor,
.page-הדף_הראשון_שבו_יאופשר_העורך .mw-editsection-divider,
.page-הדף_הראשון_שבו_יאופשר_העורך .oo-ui-buttonElement-button {
  display: block !important;
}

.page-הדף_השני_שבו_יאופשר_העורך #ca-ve-edit,
.page-הדף_השני_שבו_יאופשר_העורך .mw-editsection-visualeditor,
.page-הדף_השני_שבו_יאופשר_העורך .mw-editsection-divider,
.page-הדף_השני_שבו_יאופשר_העורך .oo-ui-buttonElement-button {
  display: block !important;
}

(וכן הלאה לגבי הדפים הנוספים שבהם צריך לאפשר את העורך החזותי...)
את הקוד של עכשיו לא בדקתי, כי קצת מסובך לבדוק אותו עכשיו... אם הוא לא יעבוד צריך פשוט לשחק עם ה־importantים. דרך אגב, למקרה שזה לא ברור, כמובן שגם בשביל שהקוד הזה יעבוד צריך שהמפתחים יפעילו את העורך החזותי במרחב ויקיפדיה. ‏Guycn2 · ‏ 00:07, 14 ביולי 2016 (IDT)
הפוך, Guycn2, צריך לבטל אותו בחמישה עמודים. לא הייתי מתחיל את הסיפור בשביל להכניס אותו לחמישה עמודים. ולא צריך לבדוק במרחב ויקיפדיה. אפשר להכניס לדף סגנון אישי קוד שמבטל את העורך בדף מסויים במרחב משתמש, ואז לראות אם באמת הטאב נעלם והעפרון נעלם בדף הזה, וממשיך לעבוד בשאר. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 00:11, 14 ביולי 2016 (IDT)
יגאל, אם צריך להפעיל את העורך החזותי בכל הדפים במרחב ויקיפדיה חוץ מחמישה דפים ספציפיים, יספיק הקוד הבא במדיה ויקי:common.css לאחר שהמפתחים יבצעו את השינוי:
.page-הדף_הראשון_שבו_יבוטל_העורך #ca-ve-edit,
.page-הדף_הראשון_שבו_יבוטל_העורך .mw-editsection-visualeditor,
.page-הדף_הראשון_שבו_יבוטל_העורך .mw-editsection-divider,
.page-הדף_הראשון_שבו_יבוטל_העורך .oo-ui-buttonElement-button {
  display: none;
}

.page-הדף_השני_שבו_יבוטל_העורך #ca-ve-edit,
.page-הדף_השני_שבו_יבוטל_העורך .mw-editsection-visualeditor,
.page-הדף_השני_שבו_יבוטל_העורך .mw-editsection-divider,
.page-הדף_השני_שבו_יבוטל_העורך .oo-ui-buttonElement-button {
  display: none;
}

(וכן הלאה לגבי הדפים הנוספים שבהם צריך **לבטל** את העורך החזותי...)
בברכה, ‏Guycn2 · ‏ 00:21, 14 ביולי 2016 (IDT)
לחלופין, אפשר פשוט ליצור id שיבטל את העורך החזותי, ואז להוסיף משהו בסגנון <div id="novisualeditor"> בתחילת כל דף שבו רוצים לבטל את העורך. ‏Guycn2 · ‏ 00:28, 14 ביולי 2016 (IDT)
לדעתי אתה רץ מהר מידי. עם תמיכה של 6 מול 2 לא בטוח שהם יפעילו את זה. שנית, אני לא עורך בעורך החזותי אבל אני לא מתכוון להתחיל לתקן תגובות של כאלו שכן משתמשים. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 07:39, 14 ביולי 2016 (IDT)
מה ז"א "לתקן תגובות"? אילו בעיות עלולות להיווצר לדעתך בתגובות שייכתבו באמצעות העורך החזותי? אולי אפשר להפעיל אותו לתקופת ניסיון ולשקול לבטל אם יהיו הרבה בעיות. ‏Guycn2 · ‏ 11:37, 14 ביולי 2016 (IDT)
בס"ד אני למשל, לא ארצה את העורך החזותי. 11:45, 14 ביולי 2016 (IDT)
אני כן ארצה אותו, אבל רק לעריכת טבלאות. אור/Dororשיחההצטרפו למיזם הויקייטנה! 11:50, 14 ביולי 2016 (IDT)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── אם כך, ליאת, תוכלי לבטל אותו במרחב ויקיפדיה בלבד באמצעות קוד ה־CSS הראשון שכתבתי למעלה. דרך אגב, אם בהעדפות -> עריכה ביטלת לגמרי את העורך החזותי, אז הוא גם לא יעבוד במרחב ויקיפדיה. ‏Guycn2 · ‏ 12:17, 14 ביולי 2016 (IDT)

חשבתי שנאמר שאם יאופשר העורך החזותי במרחב ויקיפדיה הוא יבוטל (באמצעות הקוד שלך) בדפי הדיונים, לא כך? Guycn2 הבעיה בעורך החזותי הוא שהוא יוצר הזחה מוזרה ולזה כנראה התכוון יונה. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • ט' בתמוז ה'תשע"ו • 18:00, 14 ביולי 2016 (IDT)
אפשר להפעיל את העורך החזותי במרחב ויקיפדיה, ואחר כך לבטל אותו בדפים ספציפיים (באמצעות CSS) לפי מה שיוחלט. מבחינה טכנית, אפשר גם הפוך: שהעורך החזותי יפעל רק בדפים ספציפיים במרחב ויקיפדיה ויישאר כבוי בכל שאר הדפים במרחב, אבל גם בשביל זה צריך לבקש מהמפתחים להפעילו במרחב הזה.
באשר להזחה: אפשר לדווח על בעיות הקשורות לזה בפבריקטור, אם כי אני לא בטוח שזה יהיה בראש סדר העדיפויות שלהם (שכן מעטים אתרי הוויקי שמשתמשים בעורך החזותי בדפי שיחה). ‏Guycn2 · ‏ 18:06, 14 ביולי 2016 (IDT)
הם יודעים ולא מתכוונים לתקן עקב המעבר הצפוי לזרימה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 23:05, 14 ביולי 2016 (IDT)
ייקח שנים עד שהזרימה תהפוך לברירת המחדל בדפי שיחה. אני חושב שהעורך החזותי בדפי שיחה יכול להיות סוג של "שלב ביניים": כלומר לא מאוד מיושן ופרימיטיבי כמו דפי השיחה הרגילים, אבל גם לא מערכת שמתאימה ב־100% לניהול שיחות ודיונים. ‏Guycn2 · ‏ 23:18, 14 ביולי 2016 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

ובכן, Guycn2, מתברר שהקוד שלך לא עובד ב-SET, כלומר, לא יהיה רלוונטי בעוד שנה. אפשר לתקן אותו? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:48, 20 ביולי 2016 (IDT)
יגאל, זה אכן לא יעבוד ב־SET, אבל זה לפחות יכול להיות פתרון זמני עד שה־SET יופעל כאן. אחרי שה־SET יופעל, אני לא חושב שניתן יהיה לבטל את העורך החזותי באמצעות CSS, אבל אני די בטוח שאחד ממומחי ה־JavaScript יוכל לעשות זאת. ‏Guycn2 · ‏ 03:26, 21 ביולי 2016 (IDT)
אבל זה אומר, Guycn2, שלא אוכל להגיד ליונה ושמזן - תרגעו זה לא יהווה בעיה, כי אין לנו פתרון עכשיו. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:56, 21 ביולי 2016 (IDT)
אז עדיף קודם לוודא שיש פתרון מוכן שיעבוד בכל המקרים, ואז להצביע שוב. ‏Guycn2 · ‏ 21:14, 21 ביולי 2016 (IDT)

ויקיפדים/בובות קש שנחסמו לנצח[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת ויקיפדיה:מדיניות החסימה

200,000 ערכים - נותרו רק עוד 8,000[עריכת קוד מקור]

תזכורת לכל המעוניינים לחגוג את המספר הזה איכשהו, נותרו רק עוד 8,000 ומשהו ערכים לכתוב, זה לא יקח עוד הרבה זמן וכדאי להיערך. ביקורת - שיחה 14:33, 11 ביולי 2016 (IDT)

לפחות עוד ששה חודשים. יואב ר. - שיחה 14:50, 11 ביולי 2016 (IDT)
אל תאתגר אותי! Face-smile.svg ביקורת - שיחה 14:54, 11 ביולי 2016 (IDT)
כן, אני יודע שאתה מסוגל לכתוב את הכל בעצמך... יואב ר. - שיחה 14:57, 11 ביולי 2016 (IDT)
את הסמל כדאי להתחיל לעצב כבר מעכשיו, שלא יהיה כמו #יום הולדת לויקיפדיה העברית - בחירת לוגו .Meni yuzevich בית חב"ד לכולם ה' בתמוז ה'תשע"ו 15:23, 11 ביולי 2016 (IDT)
לשימושכם ויקיפדיה:סדנה לגרפיקה/100,000 .Meni yuzevich בית חב"ד לכולם ה' בתמוז ה'תשע"ו 15:26, 11 ביולי 2016 (IDT)
אני רק שאלה. (שימנשמע?) מה, אין? 15:29, 11 ביולי 2016 (IDT)
מה מיוחד במספר הזה?
עריכה: אה, 8,000 ערכים עד 200,000 :-) PelicanTwo - שיחה 16:28, 11 ביולי 2016 (IDT)
משתמש:Gilgamesh כבר חשב על זה לפני שנה וחצי! ראו: ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/מיזם 200,000 ערכים והשתתפו בהמוניכם! ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 08:03, 12 ביולי 2016 (IDT)
תיקון - לפני חצי שנה. שנה וחצי היה הצפי שלו (כלומר עוד שנה). בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • ז' בתמוז ה'תשע"ו • 18:22, 12 ביולי 2016 (IDT)
תמיד טוב לארגן חגיגות. אז הכמות כן חשובה? כי מדי פעם שומעים כאן את הפזמון שכמות הערכים לא חשובה. אגסי - שיחה 10:15, 13 ביולי 2016 (IDT)
בגלל שהכמות לא חשובה יותר מאיכות, יש סיבה לחגוג כשמגיעים למספר ערכים גדול, זה מלמד על איכות... ביקורת - שיחה 10:31, 13 ביולי 2016 (IDT)
אז לפי גישה זו, אנחנו אמורים לחגוג רק כאשר יהיו לנו 200,000 ערכים איכותיים, שאינם כוללים קצרמרים וערכים תחת תבניות עריכה וכד' :) אגסי - שיחה 11:14, 13 ביולי 2016 (IDT)
רוצה שאחשב לך כמה יש, אגסי? Face-smile.svg זה יכול לתת מספר עגול אחר, נגיד 100,000. יגאל (בקשת עזרה, ::IKhitron ושיחה) 19:03, 13 ביולי 2016 (IDT)
אתה יכול לחשב בשבילי? או שרק עבור אגסי אתה מוכן? Face-tongue.svg בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • ח' בתמוז ה'תשע"ו • 17:56, 14 ביולי 2016 (IDT)
אני צריך לחשוב על זה. כמה אתה מוכן לשלם? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 23:03, 14 ביולי 2016 (IDT)
20 ק"ג הרואין[1]. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • ט' בתמוז ה'תשע"ו • 09:54, 15 ביולי 2016 (IDT)
אין צורך. 11 מהפעם הקודמת יספיקו לי לכל החיים. הפעם חשבתי דווקא על משהו בכיוון של שש שעות של זמן פנוי יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:17, 15 ביולי 2016 (IDT)
נתתי לך אפילו שבע (ושישית). אני מבין נכון שהמספר הוא 159898? בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • י"א בתמוז ה'תשע"ו • 22:22, 16 ביולי 2016 (IDT)
נראה לי שכחת וכללת תבניות שכתוב. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • י"א בתמוז ה'תשע"ו • 22:24, 16 ביולי 2016 (IDT)
איפה נתת לי אותן? לא שכחתי אותן, זה לא היה חלק מהבעיה שהוצבה בפניי. עודכן. IKhitron (שיחה | תרומות | מונה) לא חתם
אתה ביקשת ב15:17 ואני סיימתי אותן ב22:27 (עפ"י השעון שלי, שעכשיו אני שם לב שהוא כנראה טועה בחמש דקות). אגסי כתב "וכד'", זה הדומה היחיד שעליו הספקתי לחשוב. 157987 זה לא בדיוק מספר עגול. יש לנו כמעט אלפיים ערכים לשכתוב? בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • י"א בתמוז ה'תשע"ו • 23:36, 16 ביולי 2016 (IDT)
ביקשתי זמן פנוי מעבר ל-24 שעות שיש ביממה. זה שעבר זמן, ודרך אגב מאתמול, לא אומר שהוא היה פנוי. לא. יש לנו כמעט אלפיים ערכים לשכתוב שהם לא לעריכה ולא קצרמרים. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 23:54, 16 ביולי 2016 (IDT)
ברור שהבנתי למה אתה מתכוון, וברור שהוא לא באמת היה פנוי. וזה שהיה יותר מיום אל תיתן לעובדות לבלבל אותך. לא חשבתי שזה עד כדי כך הרבה, אבל נו שוין. תודה על החישוב, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • י"א בתמוז ה'תשע"ו • 23:57, 16 ביולי 2016 (IDT)
יפה! האם שוב יחולקו חולצות? האם שוב יהיה דיון בוועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת? ‏עמיחישיחה 22:11, 21 ביולי 2016 (IDT)

בקשת בוט למשתמש:BoraBot[עריכת קוד מקור]

הדיון הזה נלקח מבקשות מפעילים:

 • נא לשחרר את משתמש:BoraBot. המשתמש הזה נחסם על לא עוול בכפו. תוכלו לקרוא את השתלשלות הדיון בשיחת משתמש:BoraBot. לא ניתן היה לקיים דיון רציף עם ערן ועל כן אני מביא את הבקשה לכאן. הנושא דחוף היות ומשתמש:Kotz יוצא לחופשה ונותרנו ללא מנגנון תיקונים. בורה בורה - שיחה 17:27, 10 ביולי 2016 (IDT)
  • כמו שכבר הסברתי בשיחת משתמש:BoraBot, עריכה של בוט אינה דומה לעריכה של משתמש אנושי. בוטים מבצעים פעולה בצורה אוטומטית, ויש לאשר את הפעלתם לפני הרצה בויקיפדיה:בקשות לדגל בוט, וכשהרצת בוט יש לעשות בהתאם לכללים המוגדרים בויקיפדיה:בוט. ערן - שיחה 22:01, 10 ביולי 2016 (IDT)
   • אתה חוזר על אותה מנטרה שגויה. כל מי שיקרא את דף השיחה יבין שאין לה שחר והסברתי זאת בפרוטרוט. אתה לא רוצה, אל תיתן דגל בוט. אבל אין סיבה לחסום, לא נעשה שום דבר שעובר ולו על הכלל הפעוט ביותר. בורה בורה - שיחה 01:50, 11 ביולי 2016 (IDT)
משתמש:יונה בנדלאק, אתה מוזמן לעיין בעריכות הבוט החל מ-04:04, 1 ביולי 2016.
 • 3 יבשים
 • רטוב על ערך אחד
 • 15 יבשים!
 • רטוב על שני ערכים
 • יבש
 • רטוב על 9 ערכים
 • 7 יבשים
 • רטוב על 11 ערכים
 • שני יבשים
 • רטוב על 11 ערכים
 • יבש
 • רטוב על 5 ערכים
 • וכך זה ממשיך כל הזמן במשך כל היום.

בכל 13 שנות ויקיפדיה אין בוט אחד שעבד בצורה כל כך מסודרת ונקיה. וכל זה אחרי שכמה שנים לפניו בוט אחר כבר עשה עבודה זהה. כל דבר נבדק פרטנית ואישית עם יבשים מסודרים ורטובים במנות מוגבלות כדי לודא עריכות תקינות. אין שום מצב לטעות, ובוודאי אין סיבה לחסימה. בורה בורה - שיחה 18:03, 11 ביולי 2016 (IDT)

בוט צריך לעבור אישור לפני שהוא מורץ. האישור הוא לא רק עריכות לדוגמה. המקום לדון בבקשה לדגל בוט הוא בויקיפדיה:בקשות לדגל בוט ואישור לבוט חדש יכול להינתן בויקיפדיה:מזנון. אני מסתייג ממתן אפשרות להריץ בוט שכזה על ידי בורה בורה. פעולות של בוט צריכות להיעשות בקונצנזוס ולא לעורר מחלוקות. ערן - שיחה 00:08, 12 ביולי 2016 (IDT)
למה אתה יוצר מצג שווא כאילו זה בוט שלי? זה הקוד של משתמש:KotzBot אותו אני מריץ. גם אליו אתה מתנגד? איזו מחלוקת בדיוק הבוט הזה עורר? תוכל להפנות לדיון מחלוקת? בורה בורה - שיחה 00:36, 12 ביולי 2016 (IDT)
- סוף העברה בורה בורה - שיחה 01:19, 12 ביולי 2016 (IDT)

על פי ההצעה לעיל "אישור לבוט חדש יכול להינתן בויקיפדיה:מזנון" אני מעלה כאן את הבקשה. בורה בורה - שיחה 01:19, 12 ביולי 2016 (IDT)

אם אנחנו אמורים להצביע, אז Symbol support vote.svg בעד. אור/Dororשיחההצטרפו למיזם הויקייטנה! 10:25, 12 ביולי 2016 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד ‏«kotz» «שיחה» 13:02, 12 ביולי 2016 (IDT)
אם הקוץ נעצר, אז בטח שSymbol support vote.svg בעד ShiRשיחה • 15:51, 12 ביולי 2016 (IDT)
ויקיחופשה, לא מעצר. ‏«kotz» «שיחה» 17:23, 12 ביולי 2016 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד, נחוץ--Mikey641 - שיחה 17:55, 12 ביולי 2016 (IDT)
בורה בורה , האם תוכל להסביר כאן, מה הבוט הזה עושה? תודה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 20:20, 12 ביולי 2016 (IDT)

הפעלה של בוט דורשת אישור מקדים שבו מוסבר מה מטרת הבוט ואיך יופעל. האישור הזה ניתן למשתמש על סמך הוכחת היתכנות טכנית (הרצה של מספר עריכות לדוגמה), הסבר מה הוספה הבוט וכשברור שהפעלה של בוט לא תגרום נזק או תעורר מחלוקות. בעבר עשה בורה בורה שימוש בפעולות בוט לביצוע פעולות מעוררות מחלוקת ובהן:

מסיבה זו איני מתכוון לתת הרשאה להפעלת בוט למשתמש זה. ערן - שיחה 21:07, 12 ביולי 2016 (IDT)

חנה Hanay, הבוט הזה עושה את כל הפעילות החשובה שהבוט של קוץ עושה. למשל בקשות פתוחות ומאושרות שממתינות לבוט:
 1. הכנסת תבנית מידע טקסונומי לערכים
 2. הסרת פרמטר רקע בתבנית תרכובת לאחר דעת מומחה הבית בשיחת תבנית:תרכובת#מפתח הצבעים בתבנית:תרכובת
 3. הסבת תבנית טקס פרסי אוסקר לתבנית טקס פרסי קולנוע לאחר דיון בשיחת תבנית:טקס פרסי קולנוע/ארכיון טקס פרסי גלובוס הזהב
 4. הכנסת תבנית:מפת איתור/נפות גאורגיה לנפות ג'ורגיה, בקשה שעלתה היום
 5. העברת מפת מיקום לונדון לתבנית:מיקום מפורט בלונדון, אם זה מה שיוחלט בדיון שאת מעורבת בו
 6. ועוד הסבות רבות וטובות... בורה בורה - שיחה 21:08, 12 ביולי 2016 (IDT)
כבר עניתי כמה פעמים על הטיעונים הנ"ל. הריצה של קבוצות הספורט נעשתה לאחר דיונים מפליגים ובכלל לא על ידי הבוט הזה... בשביל מה אתה שולח אותי למזנון אם אתה לא מתכוון ליישם. עם כל הכבוד, גם אתה כפוף להחלטות במזנון, אם אלה יתקבלו. בורה בורה - שיחה 21:14, 12 ביולי 2016 (IDT)
נגד. כפי שכבר הוכח כלי לא מתאים לשימוש המשתמש המבקש. לקחים לא מיושמים. ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 22:38, 12 ביולי 2016 (IDT)
גילוי נאות: החבר טוםטום מתנגד גם לKotzBot, כך שאין בעמדתו חידוש. בורה בורה - שיחה 23:08, 12 ביולי 2016 (IDT)
גילוי נאות: בורה בורה ינסה לתקוף אותי בכל מקום ולא לתת לי להשמיע את דעתי. גילוי נאות: אני מעריך את פועלו של בורה בורה ומאמציו בתחומים רבים לשיפור ויקיפדיה. גילוי נאות: בורה בורה מעורב בסכסוכים רבים בוויקיפדיה לאורך השנים והפקדת בוט בידיו אינה ראויה וכבר נעשה בה שימוש פסול כפי שהוכח. ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 23:11, 12 ביולי 2016 (IDT)
Tomtom, בבקשה, תפסיק לטעון דברים כמוכחים מבלי שתוכל להוכיח אותם. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 23:29, 12 ביולי 2016 (IDT)
היכן התקפתי אותך? ציינתי שאתה מתנגד לבוטים באופן כללי. זה לא נכון? זה לא רלבנטי לדיון? בורה בורה - שיחה 23:44, 12 ביולי 2016 (IDT)
זה שקר שאתה חוזר עליו גם בדיון זה. ברור ששקרים אינם רלוונטיים לדיון. אני מתנגד להפעלת בוטים בצורה לא מושכלת, ללא פיקוח נאות, תוך גרימת נזק לערכים, וכן בשימוש בבוטים על ידי משתמשים שעושים בהם שימוש פסול. ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 23:58, 12 ביולי 2016 (IDT)
Tomtom‏, IKhitron ובורה בורה אולי די כבר? שום אתם מסיטים דיון ענייני לריב ביניכם. זה מתחיל להמאס. יגאל חושב שTomtom‏ שקרן, Tomtom‏ מתנגד לכל פעולה שאינה מבוקרת על ידי בני אדם, בעדיפות לדוברי עברית ובורה בורה ממשיך עם גילויים נאותים לא נדרשים. לא נמאס לכם? כי לי כן! אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:02, 13 ביולי 2016 (IDT)
ברור שנמאס לי, יונה ב., בגלל זה כל הזמן ביקשתי לסיים את הדיון. לדעתי, כל מה שהשארתי להגיד להיום כבר אמרת בעצמך, אז אני לא מתכוון להמשיך, כל עוד המצב כמו שהוא. מבחינתי זה נגמר. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:06, 13 ביולי 2016 (IDT)
נסיון לחזור לנושא. הבוט מופעל לפי מפרט שכל אחד יכול לכתוב (לפי פורמט מסוים) וכיום מופעל רק על ידי kotz. ברוב המקרים הבוט משנה שמות תבניות או שמות פרמטרים, החלפות כאלו דורשות אישור או הסכמה מוקדמת בויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים. ברוב המקרים אין בעייה בריצה אולם לפעמים מגלים בעיה רק בריצות אמת, לכן שונה הנוהל לפני מספר שבועות ועכשיו מתקיימת ריצה על 10 ערכים לפני ריצה על הכל, וזה רק אחרי ריצה יבשה. כך שכמות הבעיות בבוט עצמו ירד עוד יותר (לפי מיטב ידיעתי, לא היתה בעיה מאז שהוכנס הנוהל של ריצה על 10 ערכים). השאלה שנשארה היא רק בנוגע למריץ הבוט. ערן האם תשובתך סופית? האם לא ניתן למצוא דרך (תוספת נהלים? בקרה נוספת?) לתת לו להריץ את הבוט, כדי שלא יהיה רק מישהו אחד שיריץ אותו? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:02, 13 ביולי 2016 (IDT)
אני מניח שאפשר למצוא עורכים אחראים ושקולים אחרים שמסוגלים ורוצים להריץ בוט. ערן - שיחה 22:50, 16 ביולי 2016 (IDT)

נגד מנימוקיו של ערן. עמרישיחה 22:52, 13 ביולי 2016 (IDT)

משתמש:יונה בנדלאק, תוכל להיות ספציפי? אתה בעד ההרשאה לבוט זה? בורה בורה - שיחה 18:24, 14 ביולי 2016 (IDT)

יש לתת הרשאות בוט למשתמשים ללא דופי, כאלו שניתן לסמוך עליהם בעיניים עצומות. לפי ההודעה של ערן, ניתן לראות שאיננו עומדים בפני מקרה כזה. משכך, אני מצטרף להתנגדותו למתן הרשאות להפעלת בוט למשתמש זה. YemeniteCamel - שיחה 21:46, 14 ביולי 2016 (IDT)

אני בעד אבל אני מעריך את ערן במיוחד בכל מה שנוגע לפן הטכני ולכן אני חושב שעדיף להגיע להסכמה איתו. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:21, 17 ביולי 2016 (IDT)
האם משתמש:EranBot של משתמש:ערן עומד בקריטרונים של "משתמשים ללא דופי, כאלו שניתן לסמוך עליהם בעיניים עצומות"? אני בספק. למשל בריצת הבוט מיום 10 במרץ 2016 ניזוקו אלפי ערכים מריצה לא מבוקרת של הבוט. ראו למשל את הגרסה הזו של פיל יער אפריקני שהכניסה כותרת הערת שוליים מיותרת, או לא במקום, לאלפי ערכים, ולא תוקנה עד היום, 4 חודשים אחרי! תפסתי את הטעות הזאת מיידית, הערתי לו ובוצע רק תיקון חלקי. האם הבוט נחסם לצמיתות? האם ערן הפיק לקחים מהטעות הזאת? מפריע לי שהוא אינו נוקט דרך שווה והגונה בין "הבוט שלו" ובוט של אחרים. נאה דורש, נאה מקיים. כל מי שעושה יכול לטעות. אני לא חופר בעוד טעויות, ויש כאלה. רק הבאתי את זה כדוגמה שאין להכרזה הנחרצת שלו מקום. בורה בורה - שיחה 17:21, 15 ביולי 2016 (IDT)
ערן בהחלט עומד בקריטריון הזה, גם אם הוא טועה לפעמים. אני עדיין בוטח בו במאת האחוזים על אף הטעויות שהפנית אליהן. אתה, לעומת זאת... הגמל התימני (צרו קשר) (16.07.2016 17:17) 17:17, 16 ביולי 2016 (IDT)
הוא לא "טועה לפעמים" אלא יותר מזה, ובכל זאת "סולחים לו". כיוון שמשתמש:ערן עוסק הרבה בתשתיות, כל טעות שלו היא כלל מערכתית ומשפיעה על אלפי ועשרות אלפי ערכים. הנה למשל הודעה שכתבתי בדלפק ייעוץ לפני כחודש וחצי, לאחר שביטל תיקון מסויים של משתמש:קיפודנחש.

"משתמש:ערן, גם אני מוחה על חוסר הסובלנות כלפי הפיתוח הזה. זו לא הפעם הראשונה בה כל על תקלה קטנה לכאורה אתה מסיר את ניהול הפרמטרים. אף אחד לא שחזר אותך כאשר עשית שינוי רוחבי במערכת שגרם ליותר מ-200 תבניות פרמטריות הקיימות ב-80,000 ערכים לא להיות ממורכזות. שינוי שעד היום יש תבניות רבות הסובלות ממנו. פשוט חיכינו בסבלנות שתעבור ותתקן אותן, ומה שאני יודע אני מתקן בעצמי 2-3 ביום. ואל תטען שזה היה באג במערכת. יכולת קודם לתקן את התבניות ורק אחר כך ליישם את השינוי הרוחבי, כמו שתמיד עושים. במקרה לעיל, יכולת לידע את משתמש:קיפודנחש תחילה שימצא פתרון. בורה בורה - שיחה 02:03, 1 ביוני 2016 (IDT)"

אעיר שוב, מי שלא עושה, לא טועה. לכן ההטפלות לבעיות לכאורה שעשה BoraBot מיותרת ואינה שוויונית. בורה בורה - שיחה 12:15, 17 ביולי 2016 (IDT)

רק שאלה; האם ניתן להבין מהמשפט הזה לעיל:
"למה אתה יוצר מצג שווא כאילו זה בוט שלי? זה הקוד של משתמש:KotzBot אותו אני מריץ. גם אליו אתה מתנגד? איזו מחלוקת בדיוק הבוט הזה עורר? תוכל להפנות לדיון מחלוקת? בורה בורה - שיחה 00:36, 12 ביולי 2016 (IDT)"
ש-בורה בורה ו-KotzBot הוא אותו המשתמש? השאלה מגיעה לאחר שמשתמש בורה בורה סירב להתייחס לדיון שערכנו בויקיפדיה:בירורים לפני מספר שבועות, ואני תוהה האם אוכל להשתמש ב"כלל המעבר", ולהסיק מכך שגם משתמש kotz הוא למעשה משתמש בורה בורה? אם כך, לפחות אדע שהוא כן כתב משהו בדיון ההוא... אנדרסן - שיחה 12:38, 17 ביולי 2016 (IDT)
אתה רציני בשאלה הזו? אתה מכיר את המשתמשים הפעילים בוויקיפדיה? בורה בורה - שיחה 12:41, 17 ביולי 2016 (IDT)
אנדרסן בורה בורה החליט במודע לא להגיב לכל דיון שמתקיים בבירורים. זה לא הדיון הראשון וסביר להניח שלא האחרון שהוא לא מגיב בו. בנוגע לשאלה האם kotz ובורה בורה הם אותו משתמש, איני יודע בוודאות אך להערכתי הם לא אותו משתמש. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:43, 17 ביולי 2016 (IDT)
בורה בורה, אנסה פעם נוספת, אולי אהיה ברור מספיק עכשיו. לא התייחסתי לפעולות כאלה ואחרות, אלא לביטחון שלי באדם. אני בוטח בערן מהסיבות שלי. אני לא בוטח בך מהסיבות שלי. האם אתה מנסה לשכנע אותי שעליי לא לסמוך בערן, שהוא ביורוקרט? אני בטוח שלא. אתה רק מנסה להראות לי עוד ועוד טעויות שעשה, כדי לכאורה להראות שאם אני בוטח במישהו שעושה טעויות, אבטח במישהו אחר שעושה טעויות. זה לא משנה. את ערן אני מכיר כעשור. אני יודע מי הוא במציאות. דיברנו, שוחחנו, אני מכיר את מכלול פעילותו והרושם שלי ממנו חיובי. מכיוון שאינני רוצה לפתוח בהתנצחות או בדיון לא נעים, פשוט אומר, כמו שאמרתי מקודם - אתה לא ערן ובטחוני בך אינו כבטחוני בערן. YemeniteCamel - שיחה 13:13, 17 ביולי 2016 (IDT)

אינני בורה בורה. ‏«kotz» «שיחה» 04:00, 18 ביולי 2016 (IDT)

אבסורד בטווח גדול[עריכת קוד מקור]

בתבנית שנמצאת כעת בעמוד הראשי (וריאציות דיאבלי) הייתה טעות קטנה, הגעתי לתקן את הטעות בתבנית:ערך מומלץ 13 ביולי 2016 שכמובן הוא מוגן באופן שרק בדוקים יכולים לגעת בו, אך מתברר שהמקור של התבנית נמצא בכלל בפורטל:ערכים מומלצים/ערכים/וריאציות דיאבלי שאינו מוגן כלל... אציין בזאת שהשניים האחרונים הם ללא מעקב.‏ .Meni yuzevich בית חב"ד לכולם ז' בתמוז ה'תשע"ו 03:41, 13 ביולי 2016 (IDT) הנ"ל אמור גם על "הידעת" שמוגן למשתמשים רשומים 4 ימים ומעלה‏ .Meni yuzevich בית חב"ד לכולם ז' בתמוז ה'תשע"ו 03:43, 13 ביולי 2016 (IDT)

מה הבעיה עם הגנה של 4 ימים ומעלה? בעבר כשלא הייתה ההגנה המוגברת, התבניות בעמוד הראשי תמיד היו מוגנות בהגנה חלקית ולא היו בהן השחתות. אני אישית חושב שגם אם מישהו אינו בדוק עריכות אוטומטית ורוצה לתקן משהו בתבניות האלה – הוא צריך לקבל את האפשרות הטכנית לעשות זאת.
לגבי המעקב: זה אכן די אבסורדי שתבניות בעמוד הראשי אינן נמצאות במעקב על־ידי אף אחד, אבל אם תהיה באחת התבניות השחתה חמורה כגון הסרת כל התוכן או החלפתו בקללות (אני בספק אם יקרה משהו כזה), סביר להניח שמישהו מהקהילה יבחין בזה תוך זמן קצר בעקבות ביקור אגבי בעמוד הראשי. ‏Guycn2 · ‏ 06:42, 13 ביולי 2016 (IDT)
אכן אבסורד שלא מטפלים בדף הראשי שיש לו כ-27,000 צפיות ביום, ומנגד מתווכחים בלהט על דפים שיש להם 3 צפיות ביום. היה ויקיפד שבמשך חודש טיפל בדף הראשי, אבל הוא גורש על ידי שני נקמנים, כשהאחרים הגיבו באדישות. אגסי - שיחה 10:06, 13 ביולי 2016 (IDT)
Meni, מה הטעות שמצאת? או שהיא תוקנה כבר, או שלא הצלחתי למצוא אותה.שלומית קדם - שיחה 12:10, 13 ביולי 2016 (IDT)
קדם, הבעיה היא לא בטעות, הבעיה היא שהדף עומד ללא הגנה מינימלית וללא מעקב‏ .Meni yuzevich בית חב"ד לכולם ז' בתמוז ה'תשע"ו 15:00, 13 ביולי 2016 (IDT)
בסדר, אבל בכל זאת חשוב לי לדעת מה הייתה הטעות, בהתחשב בכך שזה ערך שלי וערך מומלץ. האם מדובר בתקלדה או בטעות תוכן?שלומית קדם - שיחה 16:00, 13 ביולי 2016 (IDT)
מה מסובך לבדוק לבד?‏ .Meni yuzevich בית חב"ד לכולם ח' בתמוז ה'תשע"ו 00:55, 14 ביולי 2016 (IDT)
כן, עכשיו ראיתי. רק לידיעתך, ה"טעות" הזאת נובעת מכך, שכל שני וחמישי משנים החלטות לגבי השימוש ב-א' בשמות לועזיים - פעם זה תומס ופעם תומאס, פעם יוהן ופעם יוהאן, וכך גם הנס או האנס. בכל מקרה זו איננה טעות אלא כתיב אפשרי.שלומית קדם - שיחה 08:20, 14 ביולי 2016 (IDT)
אגסי, אינך יכול לצאת בהצהרה כזו מבלי לכל הפחות לקשר למשתמשים המדוברים או לשיחות בהן ניתן לראות את הגירוש. YemeniteCamel - שיחה 21:47, 14 ביולי 2016 (IDT)
YemeniteCamel, מי שצריך לדעת יודע, ומי שלא יודע, יכול להציץ בדף השיחה שלי. המזנון הוא לא המקום לדון בכך, לפחות כרגע. אגסי - שיחה 15:31, 15 ביולי 2016 (IDT)
אגסי, זה לא עובד ככה... קודם כול דף השיחה שלך בגודל 600 אלף בתים. זה מוגזם. ממליץ לך לארכב. דבר שני, אולי היה מוטב אם לא היית יוצא בהצהרה מלכתחילה. YemeniteCamel - שיחה 18:21, 15 ביולי 2016 (IDT)

שימוש בראשי תיבות[עריכת קוד מקור]

בערך משה שיק הופיעו ראשי התיבות אב"ד , גאב"ד , רשכבה"ג. את האחרון לא ראיתי מעולם ונאלצתי לחפש ולגלות כי פירושו הוא רבם של כל בני הגולה. במיוחד בערכים על רבנים ישנם ראשי תיבות שלא סביר שכל קורא יכיר. מציע לחשוב על כללים הגיוניים לשימוש בראשי תיבות כך שפרט לכאלה שמוכרים לכל לא יהיה שימוש בראשי תיבות. --‏Yoavd‏ • שיחה 08:14, 13 ביולי 2016 (IDT)

יואב, מצטרף לדעתך. כבר הערתי בכמה מקומות בוויקיפדיה שיש צורך להמעיט בראשי תיבות, ובפרט בכאלה הידועים ליחידי סגולה, או לאנשים המשתייכים למגזר מסוים. ויקיפדיה נכתבת עבור כלל הקוראים, ולא עבור מגזר מסוים, וראוי שכל אחד שנכנס לערך כלשהו יוכל להבין אותו, על פניו. למצער, אפשר לכתוב בפעם הראשונה את התואר המלא ואחריו, בסוגריים, את ראשי התיבות, וכך יקל על הקורא להבין בהמשך במה דברים אמורים. אלדדשיחה 08:18, 13 ביולי 2016 (IDT)
+1. בברכה. ליש - שיחה 08:46, 13 ביולי 2016 (IDT)
מי שכותב את ראשי התיבות המורכבים האלה הם בדרך כלל לא אנשים שמכירים את הכללים שלנו, או לא כאלה שאכפת להם מהם. אני אישית משתדל לפתוח כל ראשי תיבות בעברית שאני רואה בערך. בריאן - שיחה 08:48, 13 ביולי 2016 (IDT)
מסכים עם אלדד, בנוסף אפשר לנצל את העובדה שהערת שוליים מוצגת כשעומדים עליה, ובמקום ביאור בסוגריים אפשר לכתוב הערות שוליים מבארות כלומר מקבוצה ששמה ביאור. אני חושב שזה ידידותי לקורא לא רק לראשי תיבות אלא לכל מושג שסביר להניח שאנשים רבים לא יבינו והוא יפריע להם במהלך הקריאה. במקום לזרוק את הקורא להכחלות אפשר לתת ביאור קצר. -PelicanTwo - שיחה 09:00, 13 ביולי 2016 (IDT)
אני מתנגד לכל שימוש בראשי תיבות במרחב הערכים. לדעתי, יש להימנע גם משימוש בקיצורים מקובלים, כי תמיד יש אנשים שלא מכירים אותם (למשל קוראים שעברית אינה שפת האם שלהם). לדעתי צריך להימנע מלכתוב ס"מ או קמ"ר אלא לכתוב בצורה המלאה סנטימטרים או קילומטרים רבועים. על אחת כמה וכמה יש להימנע משימוש בראשי תיבות שאינם מוכרים, כמו ראשי התיבות שיואב ציין. ‏Guycn2 · ‏ 09:18, 13 ביולי 2016 (IDT)
אני מצטרפת ומוסיפה, נתקלתי בערכים בהם תאריך הלידה והפטירה מצוינים רק לפי הלוח העברי. חלק גדול מהקוראים אינם חשים אינסטיקטיבית את הלוח הזה. יש להוסיף ליד תאריכים אלה, גם תאריכי לידה ופטירה לועזיים. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 09:23, 13 ביולי 2016 (IDT)
אולי שימוש בתבנית:מונחון? Shannen - שיחה 09:37, 13 ביולי 2016 (IDT)
להבנתי, מקובל להחליף ראשי תיבות אפילו מוכרים, כמו למשל, ארה"ב, ויש גם בוט החלפות. אולי צריך לעדכן אותו ולהוסיף עוד ראשי תיבות. אגסי - שיחה 10:13, 13 ביולי 2016 (IDT)
אני מסכימה עם הנאמר לגבי ראשי תיבות מסובכים ולא מוכרים, אבל נראה לי מיותר לכתוב "קילומטר מרובע" במקום "קמ"ר" או "סנטימטר" במקום ס"מ. אלה ראשי תיבות מוכרים לכל, ובהקשר שהם מופיעים אין מקום לטעות. לא צריך להקשות על הקוראים, זה נכון, אבל אין צורך להכביד על הכותבים.שלומית קדם - שיחה 12:14, 13 ביולי 2016 (IDT)
בדלפק ייעוץ הצעתי/ביקשתי ליצור {{ר"ת}} שתציג את ראשי התיבות בתור תבנית מונחון ללא צורך לכתוב {{מונחון|...|......}} ובמקום זה לכתוב {{ר"ת|...}}. תבנית זו תעבוד כמו תבנית מצב הטיפול בדיווח על טעויות וכדדי שהתבנית תעבוד יהיה צורך להכניס לתבנית את המידע עבור כל ר"ת שבהם נצטרך להשתמש. אין לי מושג איך ליצור תבנית, ובוודאי לא תבנית מסובכת כמו זו. אבל אם תהיה הסכמה כאן לגבי היעילות של תבנית כזו אוכל לבקש בדלפק ייעוץ אם מישהו יכול. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • ז' בתמוז ה'תשע"ו • 12:39, 13 ביולי 2016 (IDT)
הרעיון טוב אבל צריך להיזהר: ע"פ יכול להיות על פה, וגם ערעור פלילי. ישנם הרבה ראשי תיבות שניתן לפרשם בכמה אופנים, כמובן שהקורא על פי ההקשר, אבל תבנית עשויה לגרום לאבסורדים אם תפענח אוטומטית. --‏Yoavd‏ • שיחה 15:14, 13 ביולי 2016 (IDT)
א. לא כל ר"ת יש להכניס. ב. ר"ת שלא מתאימים לתבנית יש לפתוח כמו שעושים כיום בלי התבנית. ג. אין צורך להשתמש בתבנית עבור כל ר"ת אבל זה יעיל למקרים כמו אלו שהובילו לדיון זה. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • ז' בתמוז ה'תשע"ו • 17:14, 13 ביולי 2016 (IDT)
מושגים רבים (צה"ל, מע"מ, רמטכ"ל, IBM, MRI) מוכרים בראשי תיבות יותר מאשר בשם המלא, ולכן החלפתם בשם המלא תעיק על הקורא. יש להפעיל שיקול דעת בפעולה זו, ולא לקבוע כלל ברזל. דוד שי - שיחה 19:40, 13 ביולי 2016 (IDT)
אני מסכים שצריך להשתמש בראשי תיבות אך ורק כשראשי התיבות משמשים גם בדיבור, למשל צה"ל או מע"מ. ‏Guycn2 · ‏ 20:12, 13 ביולי 2016 (IDT)
לר"ת כאלו שראויים להישאר כר"ת אני מציע להוסיף את התבנית. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • ח' בתמוז ה'תשע"ו • 20:46, 13 ביולי 2016 (IDT)
אפשר להוסיף בויקיפדיה:בדיקה אוטומטית המלצה לעורכים שכשנתקלים באב"ד , גאב"ד , רשכבה"ג לפתוח את ראשי התיבות? ערן - שיחה 20:34, 19 ביולי 2016 (IDT)
את אב"ד כן. שני האחרים הם לרוב תארים סתמיים שאין להם מקום בוויקיפדיה, אם כי בעדה החרדית אולי גאב"ד הפך לתואר רשמי המקביל לרב ראשי. בברכה, גנדלף - 23:23, 21/07/16

מפגש עריכה משותפת - ויקי נשים[עריכת קוד מקור]

רוצה ליידע את חברות הקהילה (וכן חברים תומכים) על מפגש ויקי נשים למטרת עריכה בחברותא. זהו לא קורס, אלא מפגש לעריכה באווירה חברתית, מה שכמובן עדיין מאפשר תמיכה והתייעצות לעורכות חדשות וותיקות. פרטים בדף האירוע. מקווה לראותכן! ‏TMagen‏ • שיחהמה חדש במיזם ויקי נשים 12:23, 13 ביולי 2016 (IDT)

שינוי פונט ברירת המחדל בכותרת פסקה[עריכת קוד מקור]

מהי הסיבה שזה שונה פתאום? ‏Archway שיחה 00:27, 14 ביולי 2016 (IDT)

באמת מוזר. אבל לדעתי זה יותר יפה ככה. הפונט של ה־serif מציק לדעתי. ‏Guycn2 · ‏ 00:31, 14 ביולי 2016 (IDT)
הנוכחי ממש מציק בעין. אריאָל נותן תחושה מעצבנת בעין, כאילו זה נכתב בחפיף. זהו הרי פונט ברירת המחדל של הוורד. אפשר לפחות שיהיה מודגש? ShiRשיחה • 00:42, 14 ביולי 2016 (IDT)
הכול עניין של הרגל. בעבר הלא מאוד רחוק, הגופנים בכותרות תמיד היו Arial. רק באפריל 2014 גופני הכותרות שונו לגופן אחר, וויקיפדים רבים הביעו תלונות רבות על השינוי.
דרך אגב, מה ז"א "כאילו זה נכתב בחפיף"? כל גוף הערך, ולמעשה כל ויקיפדיה כתובה בגופן אריאל. רק הכותרות כתובות בגופן אחר. האם לדעתך המראה של הערכים מציג אותם כאילו הם נכתבו חפיף? ‏Guycn2 · ‏ 00:51, 14 ביולי 2016 (IDT)
ממתי אנציקלופדיה כתובה בכתב עגול??? ‏ .Meni yuzevich בית חב"ד לכולם ח' בתמוז ה'תשע"ו 00:54, 14 ביולי 2016 (IDT)
אמממ... מתמיד? כאמור, כל הטקסט בערכים מוצג בגופן אריאל. ולמעשה כמעט כל אתר באינטרנט. אני בטוח שאם הגופן הנוכחי היה אריאל, ופתאום היו משנים את זה לגופן serif, היית אומר "ממתי אנציקלופדיה כתובה בכתב מקושט?". זה פחות או יותר התלונות שהיו אי שם באפריל 2014, כשהמפתחים שינו את הכותרות לגופן serif.
אבל הסירו דאגה מלבכם. אני די בטוח שמדובר בבאג שיתוקן. אולי זה קשור למעבר לגרסה 1.28‎-wmf.10 של מדיה־ויקי. ‏Guycn2 · ‏ 00:58, 14 ביולי 2016 (IDT)
כותרות כתובות מאז ומתמיד בכתב עם תגים (serif) להבדיל מגופנים ללא תגיות (sans serif) כמו אריאל שנוחים יותר לקריאה ברזולוציה נמוכה (כמו של מסך) באותיות לא מספיק גדולות. ר' משתמש:Tzafrir/common.css. בפרט נסה להוסיף ל־common.css שלך משהו כמו:
div#content h1, div#content h2, div#content #firstHeading {
  font-family: "David" ,serif;
}
Tzafrir - שיחה 01:05, 14 ביולי 2016 (IDT)
צפריר, לא מדויק שכותרות כתובות "מאז ומתמיד" בגופן serif. ראה את הקישור הקודם ששלחתי: הכותרות תמיד היו כתובות בגופן sans-serif במדיה־ויקי לפני אפריל 2014. ‏Guycn2 · ‏ 01:13, 14 ביולי 2016 (IDT)
מה שהתכוונתי הוא: לא בוויקיפדיה, אלא באופן כללי. זה מה שנכון לעשות. Tzafrir - שיחה 01:14, 14 ביולי 2016 (IDT)
אוקיי... בכל מקרה אני לא בטוח שיש צורך להוסיף את הקוד שרשמת כי כנראה שמדובר בבאג זמני. דרך אגב, שימו לב שמי שמשתמש בעיצובים שאינם "וקטור" (הנפוץ מביניהם הוא "מונובוק") תמיד רואה כותרות בגופן אריאל. ‏Guycn2 · ‏ 01:16, 14 ביולי 2016 (IDT)
למי שמעתיק את הקוד של צפריר שישים לב שהגופן שהיה הוא Times new roman, ולא David. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • ח' בתמוז ה'תשע"ו • 17:54, 14 ביולי 2016 (IDT)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── בוויקיפדיות אחרות זה לא שונה (להבדיל משינויים של קרן ויקימדיה), ואני לא רואה למה דווקא אנחנו צריכים לסבול את הגופן המעיק הזה. ‏Archway שיחה 01:23, 14 ביולי 2016 (IDT)

הבאג דווח בפבריקטור הבאג דווח בפבריקטור

140317
לא יתוקן
בוויקיפדיות אחרות זה לא שוּנה כי הן עדיין לא שודרגו לגרסת התוכנה החדשה. לידיעתכם, דיווחתי על הבאג בפבריקטור.
נ.ב. – זה די משעשע שכולם מתלוננים עכשיו על גופן ה־sans-serif, כי לפני שנתיים כשהגופן שונה ל־serif, כולם אמרו על ה־serif בדיוק מה שאומרים עכשיו על ה־sans-serif. זו הוכחה חותכת לכך שלאנשים אין באמת העדפה מסוימת בממשקים, אלא שהכול אך ורק עניין של הרגל ;) ‏Guycn2 · ‏ 01:29, 14 ביולי 2016 (IDT)
התחלתי להיות פעיל פה בדיוק כשהגופן שונה (2014), אבל בלי קשר אלי; עד שהתרגלנו לזה, אז צריך לשנות שוב? ‏Archway שיחה 01:42, 14 ביולי 2016 (IDT)
זה לא ישונה שוב, זה רק באג. אני אישית חושב שבאנגלית הגופן ה"מקושט" מתאים ונראה טוב בכותרות. כנראה שהמפתחים לא ממש בדקו בזמנו כיצד זה נראה באותיות שאינן לועזיות. בעברית זה נראה זוועתי לטעמי, וכנראה שאם הקהילה בוויקיפדיה העברית הייתה יודעת בזמנו על השינוי מראש, היא הייתה מבקשת מהמפתחים לא לעשות אותו מלכתחילה. אבל משהתרגלנו לזה, אכן אין צורך לשנות. ‏Guycn2 · ‏ 01:49, 14 ביולי 2016 (IDT)

המפתחים טוענים שזה שינוי שנעשה במכוון עבור מספר שפות[עריכת קוד מקור]

ביניהן עברית, יפנית וקוריאנית. ראו phab:T73240,‏ phab:T140317‏, phab:T65843‏, phab:T65844‏, gerrit:217707.

מי שלא מרוצה מהשינוי, יכול/ה להוסיף את הקוד הבא לדף ה־CSS האישי שלו/ה:

#firstHeading, .mw-body h1, .mw-body h2 {
  font-family: serif !important;
}

Symbol comment vote.svg הערה – אם אתם רוצים להחזיר את העיצוב הקודם בכל המיזמים של ויקימדיה, תוכלו להוסיף את הקוד שלמעלה לקובץ ה־CSS הגלובלי שלכם.

בברכה, ‏Guycn2 · ‏ 01:55, 14 ביולי 2016 (IDT)

להוסיף לאן? אני לוחץ על זה וכתוב לי שהדף לא קיים. מנחם.אל - שיחה 12:05, 14 ביולי 2016 (IDT)
מנחם.אל, תיכנס לקישור הזה, תדביק לשם את הקוד שרשמתי, ולאחר מכן לחץ על "שמירת הדף". זה אמור לעבוד. בברכה, ‏Guycn2 · ‏ 12:20, 14 ביולי 2016 (IDT)
תודה רבה! מנחם.אל - שיחה 12:22, 14 ביולי 2016 (IDT)
בכיף. ‏Guycn2 · ‏ 12:31, 14 ביולי 2016 (IDT)

בעיה גדולה בשינוי - על אף שהבעתי את חוסר שביעות רצוני מהעיצוב החדש - ישנו באג, באג רציני! האות "כ" מופיעה כמודגשת! בכל הכותרות הראשיות לערכים ולדפי שיחה! הרבה סימני קריאה! ShiRשיחה • 00:34, 15 ביולי 2016 (IDT)

ShiR, אני לא רואה אותה מודגשת. תוכל לשלוח קישור לדף מסוים שבו יש כותרת עם "כ" מודגשת? גם צילום מסך יועיל מאוד. ‏Guycn2 · ‏ 02:07, 15 ביולי 2016 (IDT)
כף לא טובה.png
... לעומת כל זאת בהגדלת או הקטנת המסך זה נעלם... ShiRשיחה • 12:29, 15 ביולי 2016 (IDT)
אולי זו בעיה בדפדפן שלך. אני מציע לבדוק גם בדפדפן אחר. אבל לפי צילום המסך ששלחת, אני לא הייתי קורא לזה מודגש. לדעתי זה העיצוב הרגיל של האות "כ" בגופן אריאל, ואם תדגיש אותה באמת (כלומר באמצעות התחביר '''כ''') אתה תראה שהיא תהיה עוד יותר מודגשת. ‏Guycn2 · ‏ 16:52, 15 ביולי 2016 (IDT)