שיחת משתמש:דוד שי/ארכיון107

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

תוכן עניינים

ויקיפדיה:עמוד ראשי/עיצוב 2012[עריכת קוד מקור]

שלום דוד. אשמח אם תוכל לציין בחלק הזה של הדיון שמתקיים כעת במזנון איזה פרוצדורה עדיפה לפי דעתך. TVJunkie - שיחה 22:14, 12 במרץ 2012 (IST)

ויקיפדיה:עמוד ראשי/עיצוב 2012[עריכת קוד מקור]

שלום דוד.

בדומה למיזם דומה שנערך במהלך 2009, במהלך החודשים האחרונים עורכים שונים העלו הצעות לעיצובים חדשים לעמוד הראשי של ויקיפדיה העברית בדף זה. משום שעבר זמן רב מאז שהמיזם הושק, בתחילת החודש שעבר העלתי במזנון את האפשרות שנערוך הצבעה בפרלמנט שתסייע לקבוע מהו העיצוב המועדף על רוב העורכים (בחירת אחד מהעיצובים החדשים או השארת העיצוב הישן שנבחר במהלך 2009).

לצערי בדיון שהתקיים במזנון לא התקבלה הכרעה ברורה בנושא.

המשתמש בנימין שיצר חלק מההצעות לעיצובים החדשים העלה מחדש את הנושא במזנון לפני שבוע אך עד כה הנושא לא זכה להתייחסות רבה מצד הקהילה.

העמוד הראשי הנו אחד מהדפים הנצפים ביותר בויקיפדיה העברית (בסביבות 30,000 – 50,000 צפיות מדי יום!). אף על פי כן, לפי דעתי עד היום לא השכלנו לנצל עובדה זאת לטובת קידום דפוסי הפעילות (או המיזמים) החיוניים ביותר להצלחתה של ויקיפדיה העברית ובכדי לעודד משתמשים חדשים לכתוב בויקיפדיה העברית. משום כך לפי דעתי כדאי שנאמץ בהקדם עיצוב חדש לעמוד הראשי אשר יכיל הן את רוב האלמנטים מהעיצוב הנוכחי אך גם אלמנטים חדשים שיסייעו להפוך את העמוד הראשי לידידותי יותר למשתמשים החדשים ואלמנטים שיסיעו למקד את דפוסי הפעילות (או המיזמים) החיוניים ביותר להצלחתה של ויקיפדיה העברית, ואלמנטים שיסייעו לגבש קהילה פורה יותר וגדולה יותר - אני סבור שניתן לעשות זאת על ידי הוספת (1) מידע בסיסי ומתומצת אודות ויקיפדיה, אודות ההשתתפות בעריכת ויקיפדיה, ואודות קהילת ויקיפדיה (2) הוספת קישורים לדפי השאלות הנפוצות, לדפי העקרונות והקווים המנחים המרכזיים בויקיפדיה ולדפי הדרכה מפורטים וידידותיים המלווים בתמונות (כמו דפי ההדרכה שאני מנסה ליצור לאחרונה) במקום בולט בעמוד הראשי על מנת שנעודד עורכים חדשים להצטרף ולהוסיף תרומות איכותיות יותר לויקיפדיה, (3) הוספת קישור במקום בולט לחלק הערכים המבוקשים על מנת שנקדם כתיבתם של הערכים החשובים ביותר שהעורכים הפעילים ביותר לא התפנו לכתוב עד כה, (4) איזכור הצ'אט של ויקיפדיה העברית במקום בולט בעמוד הראשי, ועוד (ראה דוגמה לעיצוב שמכיל אלמנטים אלו אותו יצירתי על סמך העיצוב הידידותי של העמוד הראשי בויקיפדיה הצרפתית בתוספת אלמנטים שונים מהעמוד הראשי של הויקיפדיה הקטאלנית).

מה לדעתך ניתן לעשות על מנת להתקדם לקראת הצבעה בפרלמנט לגבי עיצוב חדש לעמוד הראשי? WikiJunkie - שיחה 19:33, 2 באפריל 2012 (IDT)

עיצוב אינו הצד החזק שלי, אבל בקרוב אציץ בהצעות ובדיונים, ואראה מה אני יכול לתרום. דוד שי - שיחה 20:42, 2 באפריל 2012 (IDT)
תודה. WikiJunkie - שיחה 22:13, 2 באפריל 2012 (IDT)


קישורים אדומים[עריכת קוד מקור]

אני נוהג לעיתים להוריד קישורים אדומים שאני חושב שלא יכתבו בחודשים האחרונים מתוך מחשבה שקישורים אדומים זניחים אינם יעילים וסתם יוצרים רושם שלילי. לאחר שהעירו לי על כך (בדף השיחה שלי), רציתי לדעת האם קיים מדיניות מקובלת בנושא זה. בתודה מראש ‏HoboXHobot‏ 20:21, 3 במאי 2012 (IDT)

אני סבור שאין מדיניות חד-משמעית. עמדתי היא שלערכים שללא ספק ראוי שייכתבו, יש לתת קישורים אדומים, והערך, אף על פי שיתמהמה, בוא יבוא. למושגים שיש ספק גדול האם הם ראויים לערך, אין טעם לתת קישור אדום. בכל מקרה, אדום הוא צבע יפה, ואינו יוצר רושם שלילי - מן המפורסמות שכתיבתה של ויקיפדיה טרם הסתיימה. דוד שי - שיחה 20:31, 3 במאי 2012 (IDT)
(נדחף) אני מייצג את הקיצוניות השנייה. לטעמי כל מושג שראוי שיהיה ערך בוויקיפדיה צריך להיות קישור ואני לא מוטרד מכך שהערך יהיה יקבל גוון אדמדם (ראו את ארגייל וביוט כדוגמה). אביהושיחה 21:54, 3 במאי 2012 (IDT)
אני עם אביהו. בעוד שלוש שנים, כשהערך יכתב, אף אחד לא יזכור לעשות את הקישור. גילגמש שיחה 21:58, 3 במאי 2012 (IDT)
"אדום הוא צבע יפה". שיחקת אותה, דוד. חייבים להטיס לכאן את דורית. מיסטר דבֶּליו ~ T ~ בית המשפטים העליון 22:05, 3 במאי 2012 (IDT)
אם כך, בכל ערך רציני בעברית אמורים להופיע מאות קישורים אדומים. אני מאמין בזמן סביר: אם כותב הערך מתכנן לכתוב בקרוב את הערך או שיש סבירות גבוהה שהערך ייכתב בקרוב (לדוגמה, ערך על נשיא ברזיל) יש להשאיר את הקישור. אם לא, לא. ‏HoboXHobot‏ 22:10, 3 במאי 2012 (IDT)
הערכה שלך לגבי "מאות קישורים אדומים" היא לא נכונה. איך שלא יהיה, אני לא רואה טעם בלהוריד קישורים אדומים מערך שאתה לא כתבת, אלא אם כן מדובר בקישור מופקע. כשאתה כותב ערך - זה שיקול דעת שלך אם להוסיף קישורים אדומים או לא (בגרסה הראשונית). אבל כשמישהו כתב ערך וראה לנכון ליצור קישורים אדומים אין שום עניין להוריד אותם רק בגלל שאתה אוחז בגישה מסוימת. פרקטית זה יעיל מאד קישורים אדומים משום שכשכותבים את הערך הוא לא הופך אוטומטית ל"יתום". TZivyAאהמ? • 22:13, 3 במאי 2012 (IDT)
לא פחות חשוב מכך: קישור אדום מעודד את כתיבת הערך. גילגמש שיחה 22:16, 3 במאי 2012 (IDT)
פורמלית אופ"ו כנראה צודק - הלא גם שני קישורים אדומים יכולים להחשב "מאות" - במקרה הזה מדובר ב-0.02 מאות. אופ"ו: לא בכדי נבחר הצבע האדום: קישורים אדומים הם דם החיים של ויקיפדיה, וממש אין שום צורך לנסות למזער את מספרם, פרט כמובן ל"מזעור המספר" שמתבצע על ידי הכחלת חלקם. לדעתי הקריטריון הוא פשוט: אם למיטב שיפוטך ערך כזה היה נמחק ב"מחיקה מהירה" (כלומר אפילו בלי בקשה להבהרת חשיבות), אפשר להסיר את הקישור האדום. בכל מקרה אחר - לא. קיפודנחש - שיחה 22:26, 3 במאי 2012 (IDT)
גילגמש, זה לא מדויק. שניים שלושה ערכים אדומים מעודדים כתיבה של ערך, עשרות אדומים, לא (את זה אני אומר מניסיוני, יכול להיות שיחלקו עלי). ייתכן שהגזמתי במאות אבל בכל מקרה מדובר במספר גדול מאוד. זה לא מדויק שלא יקשרו בעתיד. בערך על ג'קי צ'אן יש הרבה קישורים אדומים, וגם אם הם לא היו שם, כשמישהו רציני יכתוב את הערך על הסרט הוא יכנס גם לדף השחקן ויקשר. ‏HoboXHobot‏ 22:39, 3 במאי 2012 (IDT)
הערך על ג'קי צ'אן הוא דוגמה מצוינת. מישהו חשב שכל סרט שבו השתתף צ'אן ראוי לערך, ולכן הפך את שמות כל הסרטים לקישורים, כמעט כולם אדומים. אין בכך כל רע. אנו כותבים ערכים על סרטים (כפי שמרמזים קישורים כחולים אחדים בערך), ואדום הוא צבע יפה, לא פחות משחור. ייתכן שחלק מהערכים ייכתב, וייתכן שחלק לא ייכתב בעשור הקרוב - הצבע האדום אינו מפריע. דוד שי - שיחה 07:26, 4 במאי 2012 (IDT)
באסה, אבל אני נכנע בפני דעת הרוב. ‏HoboXHobot‏ 23:15, 5 במאי 2012 (IDT)

תאריכים עבריים[עריכת קוד מקור]

האם יש מדיניות בענין תאריכים עבריים בערכים? איתן - שיחה 22:50, 3 במאי 2012 (IDT)

המדיניות דה-פקטו היא ציון תאריך עברי בערכי רבנים ובערכי יהדות. בויקיפדיה:מזנון#בערך אסון רבדים הוספתי תאריך עברי ושוחזרתי בטענה הכנסת טעם אישי לערך יש דיון על הרחבת השימוש בתאריך העברי. דוד שי - שיחה 07:21, 4 במאי 2012 (IDT)
כך חשבתי, והשבתי בדף השיחה שלי לפניה בנוגע למרדכי גולינקין שבו הסרתי את התאריך העברי איתן - שיחה 08:27, 4 במאי 2012 (IDT)

תודה[עריכת קוד מקור]

Toda with flowers.png

שלום דוד :)
תודה על עזרתך בערכי השירים, יעל - שיחה 20:26, 5 במאי 2012 (IDT)

שמחתי להצטרף למיזם ולתרום מעט. דוד שי - שיחה 22:19, 5 במאי 2012 (IDT)

ישראליוצנטריות[עריכת קוד מקור]

דוד שלום. למרבה האירוניה, למרות שחלקתי על דעתך בנוגע לקטגוריות הרוגי צה"ל, הרי שלפני זמן לא רב (אתמול) התרעתי על בעיה דומה או זהה במקום אחר, ואשמח אם תתייחס בשיחה:מבחן נהיגה מעשי. תודה - קיפודנחש - שיחה 22:11, 9 במאי 2012 (IDT)

הקרן החדשה לישראל[עריכת קוד מקור]

מצטער, לא ראיתי את דף השיחה. ‏HoboXHobot‏ 21:31, 10 במאי 2012 (IDT)

עיצוב 2012: לקראת העברה לפרלמנט[עריכת קוד מקור]

שלום דוד. אנא הבע את דעתך בדיון שלעיל המתקיים כעת במזנון (עד כה הניסיונות להעלות את הנושא להצבעה בפרלמנט עלו בתוהו לאחר שהנושא לא זכה להתייחסות רבה מצד הקהילה). WikiJunkie - שיחה 17:35, 11 במאי 2012 (IDT)

בג"ץ בית הספר בעמנואל[עריכת קוד מקור]

שלום דוד, מסיבה טכנית אבקש עזרתך להכניס לערך ולעצב במקום הרלוונטי, את ההמנון שחובר לכבוד עצרת המחאה של מאות האלפים נגד הבג"ץ בפרשה, ואלה מלות השיר: "בית המשפט בישראל, על ציבור יראי השם מתנפל, בערכיו הוא מזלזל, בילדיו הוא מתעלל, ואת זכויותיו הוא שולל, כולם עם תושבי עמנואל, שם שמים לא נחלל, נלך לכלא ונהלל, נקרא לשם ונתפלל, עד שיביא את הגואל" יצויין שהלחן שליווה את השיר היה המנגינה המפורסמת של הפסוק "עוצו עצה ותופר דברו דבר ולא יקום כי עמנו אל". בברכה. טיפוסי - שו"ת 11:38, 14 במאי 2012 (IDT)

מה לכהן בבית הקברות? וכי אין ויקיפדים אחרים שיוכלו לטפל במשימה זו?
בכל זאת הנה תרומתי: אני משער שציטוט יצירה זו הוא בגדר שימוש הוגן, אבל תנאי לכך הוא הבאתה בשם אומרה - יש לציין את שמו של מחבר ההמנון. דוד שי - שיחה 20:48, 14 במאי 2012 (IDT)

"שבירה" לדיון בו השתתפת[עריכת קוד מקור]

שלום לך,

בעבר השתתפת בדיון בשיחה:היישוב היהודי בחברון, על "חוות דעת משפטית אנונימית",
עשיתי "שבירה" לדיון, ואתה מוזמן להגיב שם. בברכה בן נחום - שיחה 19:54, 14 במאי 2012 (IDT)

אלטנוילנד[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב. בערך אלטנוילנד (להקה) היה פירוש נוסף שהפנה אותנו לאלטנוילנד. מגוחך שהערך על הלהקה יהיה העיקרי וההפניה תהיה לאלטנוילנד של הרצל. יש להפוך ביניהם. הבעיה שאינטרנט רימון תוקע אותי בדפים רבים בוויקיפדיה, ובכללם הדף של אלטנוילנד. הדף חסום. אודה לך אם תוכל לבצע זאת. תודה מראש, גרש - שיחה 06:29, 16 במאי 2012 (IDT)

הערך על הלהקה אינו עיקרי, וטוב שהסרת ממנו את תבנית "פירוש נוסף". הערך אלטנוילנד קיים ועוסק בספרו של הרצל, ובו הוספתי כעת "פירוש נוסף" המפנה ללהקה. דוד שי - שיחה 06:36, 16 במאי 2012 (IDT)
לכך בדיוק התכוונתי. תודה, גרש - שיחה 06:37, 16 במאי 2012 (IDT)
למה בעצם להסיר את התבנית מהערך על הלהקה? קוראינו עשויים להגיע לערך על הלהקה לא רק מלינק או חיפוש בוויקיפדיה אלא גם כתוצאה של חיפוש כושל (מאוד) במנוע חיפוש. בברכה, --איש המרק - שיחה 10:46, 16 במאי 2012 (IDT)
הייתה הצבעת מחלוקת והוחלט לא לשים פירוש נוסף/מפנה בערכים שבשם שלהם יש סוגריים. 212.117.152.81 10:49, 16 במאי 2012 (IDT)

בקשר לערך אלטנוילנד (להקה)[עריכת קוד מקור]

הי דוד שי!

שכתבתי את הערך ואני סבור שהוא עומד כעת בקריטריונים של לא להיות בעל סגנון פרסומי, אודה לך אם תבדוק ואם תמצא לנכון, תוריד את ההערה ממנו, יום מעולה!Arielradain - שיחה 16:12, 16 במאי 2012 (IDT)

שלום[עריכת קוד מקור]

בעקבות השתתפותך בדיונים על הערך יחסי אישות (הלכה), אשמח אם תביע את דעתך בנושאים העולים בדף השיחה של הערך (החדש) יחסי אישות. בברכה. יוסי2 - שיחה 14:16, 17 במאי 2012 (IDT)

בית הכנסת עולי הגרדום[עריכת קוד מקור]

שלום דוד. ראה נא העריכות האחרונות שם. היעלה על הדעת שבערך רמת אביב ג' ייכתב שרחובות השכונה קרויים "רק על שם חברי האצ"ל והלח"י ועולי הגרדום, ואין בהם כל אזכור לחברי ההגנה"?! אם היו התגוששויות סביב הנושא, למשל בוועדת השמות העירונית או בקרב יוצאי המחתרות - יש מקום להתייחס לכך. אבל כל עוד אין זה המצב, ודאי אין לנסח ניסוח בעייתי שכזה. ישנם בישראל שיכוני הפועל המזרחי שרחובותיהם נושאים את שמות רבני ועסקני הפועל המזרחי. היעלה על הדעת שייכתב בערכיהם כי רחובות השיכונים קרויים "רק על שם רבני ועסקני הפועל המזרחי ואין בהם כל אזכור לרבני האגודה"?! בשכונה שיושבה על ידי יוצאי האצ"ל והלח"י ובבית כנסת על שם עולי הגרדום - טבעי שיונצחו האישים הקרובים להם. תודה, גרש - שיחה 06:27, 18 במאי 2012 (IDT)

שלחתי לך[עריכת קוד מקור]

מייל איתן - שיחה 19:09, 20 במאי 2012 (IDT)

קראתי, אשיב בהזדמנות אחרת. דוד שי - שיחה 19:46, 20 במאי 2012 (IDT)
בינתים נוצרה מלחמת עריכה איתן - שיחה 23:09, 20 במאי 2012 (IDT)

היי[עריכת קוד מקור]

הגבתי לך על מה שכתבת בדף השיחה של פורטל הלהט"ב לגבי המשפט שהיה לי נגד ידיעות אחרונות. פויה, נו נו נו! לא למחוק לי אותו :) SegevAfriat - שיחה 21:34, 20 במאי 2012 (IDT)

שיחה:משפט סטוקס[עריכת קוד מקור]

שלום דוד. אמנם זה היה מזמן, אבל ראה מה כתבתי לך בדף השיחה שם. תומר - שיחה 22:01, 21 במאי 2012 (IDT)

שאלה[עריכת קוד מקור]

אולי תוכל בבקשה להסביר לי,
איך מיישרים את התבנית הזאת שמאלה?
בתודה --בן נחום - שיחה 04:48, 23 במאי 2012 (IDT)
נסה בדלפק הייעוץ. דוד שי - שיחה 04:52, 23 במאי 2012 (IDT)
נ.ב. אני נהנה מהשכתוב שערכת להיישוב היהודי בחברון.
טוב שאנחנו מסכימים במשהו. דוד שי - שיחה 04:52, 23 במאי 2012 (IDT)

מרטין ון קרפלד[עריכת קוד מקור]

שלום, אנא עיין בקישור השני מהקישורים החיצוניים בערך. זה יפתור את בעית הוכוחים על מספר הציטוטים. --Yoavd - שיחה 17:24, 27 במאי 2012 (IDT)

זה כלי מעניין, שכדאי להשתמש בו בערכים של חוקרים נוספים. האם תוכל להסביר איך משתמשים בו? דוד שי - שיחה 19:15, 27 במאי 2012 (IDT)
הכלי אוסף באופן אוטומטי את כל הציטוטים המופיעים בספרות המדעית של מאמרים שכתב מחבר מסוים. כל מחבר יכול להגדיר לעצמו פרופיל (אי אפשר לעשות זאת עבור מישהו אחר, דהיינו צריך שיתוף פעולה). ניצלתי את ביקורו של ון קרפלד אצלי ובנינו את הפרופיל ביחד (חייבים לשייך אותו למייל האישי שלו) ובהזדמנות זו תיקנו את הפרק של ספריו. --Yoavd - שיחה 23:39, 27 במאי 2012 (IDT)

בעיה חמורה של חוסר נייטרליות[עריכת קוד מקור]

שלום. אני פונה אלייך כאל אחד הכותבים המכובדים והמשפיעים בויקיפדיה העברית. בכוונתי להשית את תשומת לבך, ואולי אף לעורר פעולה כלשהי, לנושא חוסר הנייטרליות העקיף בערך ארגוני שמאל בישראל. הערך חסר תוכן אמיתי, ומהווה רשימה בלבד. זוהי הפרה עקיפה ומשמעותית מאוד של עקרון נקודת המבט הנייטרלית של ויקיפדיה, כאשר משווים אותו לערך המקביל ארגוני ימין בישראל, שמכיל רקע היסטורי ופירוט רב בהרבה. כל זאת כאשר ברור כי גם לשמאל הישראלי לא חסרים שורשים היסטוריים ופעולות רבות ומשמעותיות, רבות מהן אף קודמות (לפחות במובן הציוני שלהן) לאלו של הימין. אשמח מאוד עם תפעל לתיקון מצב מחפיר זה, שנראה כמעט כמו הזנחה מכוונת של ערך אחד על פני רעהו. 46.117.147.82 18:24, 27 במאי 2012 (IDT)

אם יש הזנחה מכוונת, הרי יש להאשים בה את אלה המסוגלים לתאר את השמאל הישראלי ונמנעים מכך. הערך אכן ערך גרוע, אבל ספק אם יש בכוחי לשפרו. דוד שי - שיחה 18:54, 27 במאי 2012 (IDT)
האם תוכל להפנות את העניין לתשומת ליבם של אותם אנשים, משתמשי ויקיפדיה המוכרים לך, המסוגלים לעשות זאת, או לחילופין להפנות אותי אליהם? 46.117.147.82 00:38, 28 במאי 2012 (IDT)
הבה נקווה שמישהו מהם קורא שיחה זו, משום שאינני יודע להמליץ על כותב ספציפי. אולי אתה מתאים לכך? דוד שי - שיחה 07:25, 28 במאי 2012 (IDT)

שלום[עריכת קוד מקור]

הוספתי פיסקה חדשה: יחסי אישות (יהדות)#יחסי אישות במאה ה-20. בעבר היה לך הערות על הניסוח בפיסקה הרפורמית. אשמח אם תעזור לשפר ולנסח. בתודה. יוסי2 - שיחה 14:58, 28 במאי 2012 (IDT)

תאריך בפסקי דין[עריכת קוד מקור]

ראיתי שהורדת את התאריך העברי בקישורים לפסקי דין. אני רואה מחד את השיקול שהתאריך הרווח והמקובל הוא הלועזי, מאידך נראה שיש בכך טעם לפגם שהרי פסקי הדין חתומים בתאריך העברי. אשמח לשמוע עמדה בעניין. - יו"ש :) • שיחה • י"ג בסיוון ה'תשע"ב • 08:22, 3 ביוני 2012 (IDT)

השופטים חייבים לציית לחוק השימוש בתאריך העברי, התשנ"ח-1998, אך חוק זה אינו מחייב אותנו, ולכן אין סיבה שנציית לו. דוד שי - שיחה 20:11, 3 ביוני 2012 (IDT)

שלום דוד[עריכת קוד מקור]

רציתי לדעת למה לדעתך הפיסקה שהוספתי לא רלוונטית. האם זה לא רלוונטי לדילמה שלאדמות אלו ערך דתי הסטורי וכו' בעייני רבים ושאין הגדרתם ככבושים אלא כמשוחררים? תודה. האם אין מקום לדיעה הזאת, ולו גם בשינוי ניסוח אם צריך?Godar8 - שיחה 22:09, 4 ביוני 2012 (IDT)

כתוב בהמשך "לעם היהודי יש זיקה היסטורית ודתית אליהן" - די בכך. דוד שי - שיחה 22:13, 4 ביוני 2012 (IDT)

בלשנים - לשונאים[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב. מעניין מה דעתך. ויקיפדיה, כמו השפה העברית, אינה מבדילה בין לשונאי ובלשן. עם זאת, לדעתי יש מקום להבחין בין השניים, בעיקר לצורך הגדרת אישים ובעיקר לצורך שיוכם לקטגוריה ראויה. הבלשן הוא החוקר ואיש האקדמיה, ולעומתו הלשונאי יכול להיות גם מי שעיסוקו קליל יותר, תוך השתעשעות במילים ובתחדישים. הלל הרשושנים עונה על ההגדרה 'לשונאי', אך לא 'בלשן'. באין קטגוריה:לשונאים ישראלים (ולשונאים בכלל), הכללתי אותו בקטגוריה:בלשנים ישראלים. אולם אני מרגיש שהקטגוריה בהגדרתה איננה הולמת אותו. מה דעתך? גרש - שיחה 07:09, 5 ביוני 2012 (IDT)

גישתך סבירה בעיני. דוד שי - שיחה 07:16, 5 ביוני 2012 (IDT)
הנה קטגוריה:לשונאים ישראלים, ובה הכללתי את שלונסקי, רטוש והרשושנים. אתה מוזמן להוסיף. חן חן, גרש - שיחה 07:58, 5 ביוני 2012 (IDT)

תבנית:שוליים[עריכת קוד מקור]

שלום. האם דבריך בויקיפדיה:משימות פתוחות#תבנית:שוליים עדיין עומדים בתוקפם? התחלתי לבצעם, אך נשמעו טענות שהדברים אינם נכונים לגבי ערכי סיעות ומפלגות. תודה, אהרן - שיחה 18:11, 6 ביוני 2012 (IDT)

אינני יודע מה מיוחד בערכי סיעות. הפניתי שאלה בשיחת משתמש:DGtal#תבנית:שוליים. דוד שי - שיחה 23:09, 6 ביוני 2012 (IDT)

משה הלוי (בלוגר)[עריכת קוד מקור]

היי דוד, אנא ראה את הדברים שכתבתי לעיצובית:

יש איזה משתמש שם שאוהב לשחק אתנו נד נד. אנא חסמי אותו. איזה כיף שאת מפעילה. רועישיחה 23:17, 6 ביוני 2012 (IDT)

לא לשעתיים - הייתי אומר חודשיים. זו כבר פעם עשירית שאני מבטל את אותה ההשחתה. רועישיחה 23:18, 6 ביוני 2012 (IDT)
לצמיתות בבקשה. רועישיחה 23:22, 6 ביוני 2012 (IDT)

אשמח אם תוכל לטפל במשתמש במיידי. תודה מראש, רועישיחה 23:24, 6 ביוני 2012 (IDT)

אני לא מפעיל, אבל הגיע מפעיל וטיפל בכך. דוד שי - שיחה 23:25, 6 ביוני 2012 (IDT)
שכחתי :) תודה בכל זאת. רועישיחה 23:29, 6 ביוני 2012 (IDT)

מיזם מערכות[עריכת קוד מקור]

שלום,

אתה זוכר אולי מה שמו של המיזם שהיה אמור להוסיף קישורים חיצוניים מכתב העת "מערכות", בדומה למה שעשינו עם "קתדרה"? חיפשתי ברשימת המיזמים ולא ראיתי. גילגמש שיחה גם אני משתתף במיזם העשור! 12:46, 9 ביוני 2012 (IDT)

המשימה מוזכרת בויקיפדיה:משימות פתוחות ובויקיפדיה:כיכר העיר/ארכיון 58#עלה האתר המחודש של מערכות, אבל לא זכור לי שהפכה למיזם. דוד שי - שיחה 13:07, 9 ביוני 2012 (IDT)
תודה. פתחתי מיזם. עכשיו צריך למחוק ממשימות פתוחות? גילגמש שיחה גם אני משתתף במיזם העשור! 13:24, 9 ביוני 2012 (IDT)
להיפך, כדאי לתת ב"משימות פתוחות" הפניה למיזם. דוד שי - שיחה 13:28, 9 ביוני 2012 (IDT)
תודה. גילגמש שיחה גם אני משתתף במיזם העשור! 13:42, 9 ביוני 2012 (IDT)

בקשת תבנית[עריכת קוד מקור]

ישנם אזכורים רבים בערכים השונים לאתר Icast. האם אפשר ליצור תבנית? התחלתי ליצור קישורים אך האתר בתהליכי העברה לדומיין חדש כך שאני חושש שהעבודה תהיה לריק. תודה, ג'יס - שיחה 17:50, 9 ביוני 2012 (IDT)

יצרתי את תבנית:iCast. דוד שי - שיחה 18:52, 9 ביוני 2012 (IDT)
תודה! צריך רק לתקן את כיווניות התאריך, ראה למשל את הקישור בערך של ורדי. ג'יס - שיחה 20:49, 9 ביוני 2012 (IDT)
תיקנתי. דוד שי - שיחה 20:56, 9 ביוני 2012 (IDT)


אני מאוד אוהב אותך[עריכת קוד מקור]

צחי לרנר - שיחה 01:22, 10 ביוני 2012 (IDT)

תודה רבה. דוד שי - שיחה 07:08, 10 ביוני 2012 (IDT)

סרטון נתיחת גופת חוצן (תרמית)[עריכת קוד מקור]

שלום דוד. איזה שם לפי דעתך הכי מתאים לערך זה? WikiJunkie - שיחה 10:55, 12 ביוני 2012 (IDT)

דעתך[עריכת קוד מקור]

אשמח אם תחווה את דעתך כאן: שיחה:יחסי אישות (יהדות)#במה הערך עוסק?. בברכה. יוסי2 - שיחה 13:51, 13 ביוני 2012 (IDT)

מחיקת מקורות מהימנים בערך לידת בית[עריכת קוד מקור]

אודה להתערבותך במחיקת הבאת מקורות מהימנים לדעתי בערך לידת בית. תוכל לראות זאת בגרסאות הקודמות ובדף השיחה של הערך. בברכה, Orenshafir - שיחה 11:11, 15 ביוני 2012 (IDT)

מתמטיקאי יהודי חסר[עריכת קוד מקור]

שלום דוד,

מסתבר שמוריץ קנטור חסר בוויקיפדיה העברית. יש לך רעיון איזה ויקיפד מתאים לכתיבת הערך עליו Face-smile.svg? בברכה. ליש - שיחה 09:12, 16 ביוני 2012 (IDT)
אעשה משהו בעניין. דוד שי - שיחה 13:51, 16 ביוני 2012 (IDT)
כל הכבוד! גם ראוי וגם מהיר - אין כמוך! בברכה. ליש - שיחה 20:47, 16 ביוני 2012 (IDT)

דניאל הרשקוביץ[עריכת קוד מקור]

אנא ראה שאלתי בדף השיחה. חמויישֶה - שיחה 14:28, 21 ביוני 2012 (IDT)

קיבלתי במייל[עריכת קוד מקור]

לאיתן שלום כתבתי בזמנו לא מעט ערכים לויקיפדיה, בעיקר של רבנים - יש לי באתר מעל 3200 קורות חיים של רוב רבני א"י - 500 שנה ויותר. נדרשתי לערוך אותם לפי כללי ויקיפדיה ועל כך לא רציתי לבזבז זמן. הצעתי להם שאעביר את קורות החיים והם יערכו. חבל שלא נענו לכך כי הקדשתי שנים לליקוטם מספרים רבים. בברכה יוסי

מה אפשר להציע לו? איתן - שיחה 13:25, 23 ביוני 2012 (IDT)

לי אין מה להציע. אם יש מישהו שמוכן לקחת על עצמו משימה זו, יבורך. דוד שי - שיחה 15:14, 23 ביוני 2012 (IDT)
שלום לדוד ולאיתן, אוכל לעזור לקלוט בוויקי את המידעים, כמובן בכפוף לכללי הוויקיפדיה ובהנחה שוויקיפדיות/ים ישתתפו. אפשר לבקש מיוסי שיפנה אל דף השיחה שלי ונתחיל. בברכה, יעל - שיחה 20:44, 23 ביוני 2012 (IDT)
ביקשתי שיחזור אליך לדף השיחה. לי אין קשר לערכי רבנים, למעט יהודה מרגוזה שבמקרה פתחתי את הערך עליו. איתן - שיחה 18:01, 24 ביוני 2012 (IDT)
יופי! תודה :) (מרגוזה הוא חבר יקר שלי). ערב טוב, יעל - שיחה 18:06, 24 ביוני 2012 (IDT)

אירוס (ישוב)[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב, דוד. מחקתי לבקשתך את ארגז החול של המשתמשת אבל נראה לי שנוצר בלגן של הפניות מעגליות. שנילי - שיחה 07:06, 24 ביוני 2012 (IDT)

יש לשמר רק את אירוס (יישוב) ודף השיחה שלו. דוד שי - שיחה 07:07, 24 ביוני 2012 (IDT)

דפני ליף[עריכת קוד מקור]

בוקר אור עורך נכבד ויקר! אנא מצא זמן לראות מה קורה סביב הערך דפני ליף. גם עריכתך נמחקה, לא רק שלי. יש ויכוח ביני ובין משתמש:החבלן, ויש הסכמה שתשפוט אתה ביני לבינו. אודה לך. בברכה, Rafael Guri שיחה 10:13, 24 ביוני 2012 (IDT)

שיחת קטגוריה:משפחות#סדר[עריכת קוד מקור]

שלום דוד. אני אשמח אם תמצא לנכון להביע שם דעתך ולתרום לדיון, שנראה די תקוע. תודה, Lostam - שיחה 16:40, 25 ביוני 2012 (IDT)

תבנית:הזוהר[עריכת קוד מקור]

דוד שלום.

כיום יש כבר בוויקיטקסט כיסוי חלקי של ספר הזוהר, ובדומה לתבנית:בבלי, תבנית:תנ"ך, תבנית:משנה וכן הלאה, אנשים מניחים תבנית:זוהר בערכים (או לפחות בערך אחד - ראה למשל הערת שוליים ראשונה בינוקא). מי שיצר את רוב התבניות הללו הוא משתמש:אני ואתה, שלפי דף התרומות שלו אינו פעיל כבר מאז ינואר. יש מצב שתמלא את מקומו ביצירת קישור לטקסטים מהזוהר? (אין לי דעה בשאלה מה השם ההולם לתבנית: "זוהר", "הזוהר" או "ספר הזוהר"). בתודה ובברכה - קיפודנחש - שיחה 19:05, 25 ביוני 2012 (IDT)

זוהר, לא ספר הזוהר, בדומה לתבנית:בבלי לא תלמוד בבלי. ‏ישרוןשיחה 19:27, 25 ביוני 2012 (IDT)
יצרתי את תבנית:זוהר. דוד שי - שיחה 04:33, 26 ביוני 2012 (IDT)
תודה. קיפודנחש - שיחה 16:19, 26 ביוני 2012 (IDT)

FYI[עריכת קוד מקור]

שלום,

התבשרתי כי קובץ:Etai Pinkas.JPG שאתה העלית לוויקיפדיה (ואני העברתי לוויקישיתוף לפני חמש שנים) מצוי בסכנת מחיקה בשל היעדר אישור מסודר. אני כבר לא עוסק בענייני תמונות, רק מביא את העניין לידיעתך. עשה מה שאתה מוצא לנכון. ‏Gridge ۩ שיחה 15:34, 26 ביוני 2012 (IDT).

דלק מערכות רכב[עריכת קוד מקור]

פתחתי ערך חדש שלהפתעתי לא היה קיים (בכ"ז יבואנית המכוניות המובילה בישראל ואחת ממחלקות הדיבידנדים דולות אם לא הגדולה שבהן). האם תוכל להקדיש 5 דקות לליטוש איתן - שיחה 23:49, 26 ביוני 2012 (IDT)

הגהתי. ראה גם שאלתי בדף השיחה. דוד שי - שיחה 06:46, 27 ביוני 2012 (IDT)

מערכת הבריאות[עריכת קוד מקור]

סתם דוגמא אקראית (דיברנו בזמנו על קריסת מערכת הבריאות)

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4243889,00.html איתן - שיחה 22:13, 27 ביוני 2012 (IDT)

מאכער[עריכת קוד מקור]

שלום דוד,

ישבתי שעות רבות לכתוב את הערך "מאכער", והצלחתי להגיע לערך די ארוך שכיסה את שורש התופעה, היקפה, הגורמים לה ודרכי הטיפול בה, וכן היבטים לשוניים וחברתיים שונים. בשלב האחרון של הכתיבה המחשב הפסיק לפעול ונאלצתי לעשות "הארד ריסטרט" וכל המידע הלך לאיבוד. ניסיתי לגשת שוב למלאכה אך מפח הנפש היה קשה מדי. קשה למצא ברשת מידע בהיר, מתומצת ומרוכז בנושא, כך שהערך הזה חסר מאוד בויקיפדיה, אשמח אם אתה או מי מבאי הדף הזה יכתוב לפחות קצרמר בנושא, ואולי כך אשלים בהמשך טיפין טיפין. התבססתי על מידע רב שליקטתי מהרשת ושייקח לי זמן רב להגיע אליהם שוב, אך חלק רב מהמידע נלקח מהקישורים הבאים:

http://appliedethicscenter.bravehost.com/Macherim.htm#_ftn58

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:RQzj7Xzm_8EJ:www.knesset.gov.il/protocols/data/rtf/bikoret/2007-12-10.rtf+&cd=1&hl=fr&ct=clnk&gl=fr

תודה, ג'יס - שיחה 03:11, 29 ביוני 2012 (IDT)

אל תתייאש, החשק לכתוב את הערך עוד יחזור, ואל תשכח לעשות save מפעם לפעם. הייתי כותב את הערך בעצמי, אבל יש לי כאן משאית בת 40 שנה שאני צריך להעביר טסט, ואמרו לי ששני פקטים מלבורו וכמה שטרות של מאה דולר יכולים לעזור. דוד שי - שיחה 07:44, 29 ביוני 2012 (IDT)

שאלה[עריכת קוד מקור]

שלום שי.

כתבת שבפרק "הסטוריה" ביישוב היהודי בחברון, יש הערות שוליים פגומות.
אני רוצה לתקן, לכן אבקשך להסביר מה פגום בהם (לחילופין אתה מוזמן לתקן בעצמך). בן נחום - שיחה 09:07, 29 ביוני 2012 (IDT)
תיקנתי הערות אחדות, אתה מוזמן להמשיך בדרך זו. דוד שי - שיחה 12:07, 29 ביוני 2012 (IDT)
תודה בן נחום - שיחה 13:31, 29 ביוני 2012 (IDT)

"הגהה"?![עריכת קוד מקור]

בעריכה הזו אני מוצא רק פסול אחד. מדוע הגדרת אותה בתור "הגהה"? הרי היא אינה עוסקת בתיקוני כתיב ודקדוק. הגדרה כזו מטעה את מי שמעוניין לבדוק את עריכתך. עִדּוֹ - שיחה 19:39, 30 ביוני 2012 (IDT)

כאשר אני אומר "הגהה" אין כוונתי רק תיקון שגיאות כתיב, אלא גם ניקוי הערך מתוכן מיותר או שגוי, כזה שאינו מצריך דיון מיוחד או תקציר עריכה מפורט. נראה לי ש"הגהה" פחות פוגע בכותבים הקודמים מאשר "הגהה וניקיון". דוד שי - שיחה 22:17, 30 ביוני 2012 (IDT)

ועדת פלסנר[עריכת קוד מקור]

תודה רבה מאד. (על הטיפול בעניין ועדת פלסנר ! עזרת לי מאד... מ-ב-צ - שיחה 07:52, 2 ביולי 2012 (IDT)

תודה רבה[עריכת קוד מקור]

ערב טוב דוד,

הנעמת לי את נסיעתי בהסברך הצלול והברור מעל גלי האתר, אודות ההיטל על העסקת עובדים זרים. תודה רבה. ליאור पॣ • י"ג בתמוז ה'תשע"ב • 22:19, 2 ביולי 2012 (IDT)

תודה, מחמאות זה מה שאני הכי אוהב. דוד שי - שיחה 22:58, 2 ביולי 2012 (IDT)

עזרה:ספרים[עריכת קוד מקור]

שלום דוד, ראיתי שערכת דף זה, ומן הסתם גם ניסית להפעיל את האופציה. בחרתי לנסות על ספר קיים (ירושלים) וקיבלתי תוים בלתי דפיסים בעמודים הראשונים (למשל תחתית עמוד ראשון, בעמוד השני לפני תוכן הענינים, בעמוד השלישי אחרי "שמות ירושלים" ועוד דוגמאות. האם ידוע לך אם מישהו מטפל בתיקון הנושא? --Yoavd - שיחה 11:05, 4 ביולי 2012 (IDT)

אינני יודע. משתמש:WikiJunkie היה פעיל מאוד בנושא זה, אולי הוא יודע. דוד שי - שיחה 19:53, 4 ביולי 2012 (IDT)

המצעד[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחה:מצעד האחד במאי במוסקבה (1941). דוד שי - שיחה 12:40, 7 ביולי 2012 (IDT)

ראה הצעה לפתרון בדף השיחה של הערך. אברהם אמיר - שיחה 14:53, 7 ביולי 2012 (IDT)

תבנית:ויקיטקסט[עריכת קוד מקור]

שלום דוד, האם יש תבנית לקישור לטקסטים בויקיטקסט? לא מצאתי. מישהו יצר קישור בערך נגד אפיון כקישור חיצוני רגיל. רציתי להחליף בתבנית. תודה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 10:14, 8 ביולי 2012 (IDT)

אין צורך בתבנית - כמו בקישור לכל ויקיפדיה במשפחת ויקי-מדיה, זה כמו קישור פנימי רגיל. כמו שמקשרים לערך בויקינגליש עם "e", מקשרים לוויקיטקסט עם s. העמוד הראשי יהיה [[:s:עמוד ראשי]] : עמוד ראשי. קיפודנחש - שיחה 20:46, 8 ביולי 2012 (IDT)
פעם היינו משתמשים למטרה הזאת ב{{מיזמים}} תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 20:48, 8 ביולי 2012 (IDT)
יש גם את קטגוריה:תבניות המקשרות לוויקיטקסט שדדשכשיחה • י"ח בתמוז ה'תשע"ב • 20:50, 8 ביולי 2012 (IDT)
תיקנתי. תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 20:51, 8 ביולי 2012 (IDT)
כתבתי לפני התנגשות עריכה - "מיזמים" פורס קישור בצורה מאד מסוימת. אם רוצים "סתם" לקשר, יש לעשות זאת באופן שציינתי. עוד בנושא בויקיפדיה:קישורים למיזמי ויקימדיה. קיפודנחש - שיחה 20:53, 8 ביולי 2012 (IDT)
תודה, הפתרון של תומר יותר מוצלח. ניסיתי את ההצעה של קיפודנחש אבל הוא נבלע. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 20:54, 8 ביולי 2012 (IDT)

צל"ש 9 השנים[עריכת קוד מקור]

HebWikipedia-9.2.png מדליית תשע השנים!
בקשר עם חגיגות תשע שנים לויקיפדיה, ולרגל תשע שנות עשיה שלך דוד, במפעל האדיר הזה, הנני בזאת להגיש לך, בשמי, ובשם חברי, רבבות קוראי, משתמשי ועורכי ויקיפדיה

את אות העיטור: "תשע שנים לויקיפדיה העברית!"

בברכה, אבגד - שיחה 22:34, 9 ביולי 2012 (IDT)
תודה רבה וחג שמח. דוד שי - שיחה 22:39, 9 ביולי 2012 (IDT)

הרוצח של מאיר כהנא[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחה:מאיר כהנא#הרוצח של מאיר כהנא. דוד שי - שיחה 19:46, 11 ביולי 2012 (IDT)

בעיקבות עריכתך בדרור אידר[עריכת קוד מקור]

זה מה שוויקיפדיה חושבת על חינמון. לידיעתך. עידן ד - שיחה 14:10, 14 ביולי 2012 (IDT)

תיקנתי. דוד שי - שיחה 17:01, 14 ביולי 2012 (IDT)

תודה.[עריכת קוד מקור]

תודה על הטיפול הענייני בשינויים שבערך "אהוד אולמרט".

ראה[עריכת קוד מקור]

מה שכתבתי ב"כיכר העיר". אולי יש מקום למחוק את הקישור הקיים בערך איתן - שיחה 18:03, 14 ביולי 2012 (IDT)

נשים במדע[עריכת קוד מקור]

שלום דוד, האם תוכל לעזור לי לנסח את הפתיח לערך הנ"ל? ואם יש לך בנוסף גם הערות/תיקונים נוספים, אתה מוזמן. בתודה מראש, אבנר - שיחה 23:26, 14 ביולי 2012 (IDT)

שיניתי את הפתיח. בהזדמנות אקרא את כל הערך, אולי בסופו יימצא פתרון לחידת מיעוט הנשים בוויקיפדיה. דוד שי - שיחה 06:44, 15 ביולי 2012 (IDT)

דפים בהם יש תבנית "הארץ" תקולה[עריכת קוד מקור]

מצאתי רשימה שמראה על שגיאה בנתונים בתבנית "הארץ". אני מניח שאתה מכיר טוב את התבנית ותוכל לתקן את הקישורים יותר בקלות. ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ מיפוי ויקיפדיה ♠ 02:51, 15 ביולי 2012 (IDT)

תיקנתי. דוד שי - שיחה 06:36, 15 ביולי 2012 (IDT)
תודה. ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ מיפוי ויקיפדיה ♠ 08:37, 15 ביולי 2012 (IDT)

קובץ:Shlomo_Haramati.JPG[עריכת קוד מקור]

Control copyright icon.svg

שלום לך, העלית תמונה לוויקיפדיה העברית או לוויקישיתוף שעל פי הצהרתך בפרטי הרישיון, זכויות היוצרים של התמונה שייכות לאדם אחר. במקרה כזה יש לשלוח את אישורו של בעל הזכויות המתיר להעלות את התמונה ברישיון מתאים לוויקיפדיה, על פי הנוסח המופיע בדף ויקיפדיה:OTRS תחת הכותרת "הצהרת הסכמה לכל הבקשות", לכתובת: permissions-he@wikimedia.org, שכן ללא אישורו התמונה תימחק.
לסיוע נוסף, ניתן לפנות כאן ולהמשיך את השיחה, בדף שיחתי או בדלפק ייעוץ זכויות יוצרים.

תודה, מתניה שיחה 22:23, 16 ביולי 2012 (IDT)

שלחתי. אני לא מאמין, אני משוחח עם בוט. מישהו יכול לכתוב בשבילי בוט שיענה להודעות של בוטים? דוד שי - שיחה 22:27, 16 ביולי 2012 (IDT)
תודה, השבתי. מדוע אתה חושב שאני בוט, במיוחד אחרי כל כך הרבה שנים של תשובות אינטילגנטיות, כבר עברתי את מבחן טיורינג מזמן Face-smile.svg מתניה שיחה 22:30, 16 ביולי 2012 (IDT)
התגובה שלך הייתה כל כך מיידית עם העלאת התמונה (ולא בפעם הראשונה), שהייתי משוכנע שמסתתר בוט מאחוריה. עברת בהצלחה את מבחן טיורינג ההפוך - אדם שבזריזותו מצליח לשכנע שהוא בוט. דוד שי - שיחה 22:33, 16 ביולי 2012 (IDT)
רגע הסטורי. למען האמת, כבר חשבתי כמה פעמים לכתוב בוט שיעשה את זה, אבל זה עדיין לא יצא לפועל. למטרות בוטיות אני מייחד את עבדי הנאמן. מתניה שיחה 22:37, 16 ביולי 2012 (IDT)
עבדך הנאמן עובד שעות נוספות בימים האחרונים. בוט ההחלפות הוא הבוט החביב עלי - הוא מכניס אחידות לשונית וטכנית באנציקלופדיה שכתבו אלפי אנשים. דוד שי - שיחה 22:51, 16 ביולי 2012 (IDT)
אתה צודק, מגיע לו עיטור. אעניק לו אחד :) מתניה שיחה 22:56, 16 ביולי 2012 (IDT)

אקטואליה[עריכת קוד מקור]

זה http://news.walla.co.il/?w=/22/2551243 המקור לשינוי שביצעתי. בנוסף, זה http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/387/813.html?hp=1&cat=666&loc=1 יכול להיות המקור כי הוא כבר מעודכן. :) - שיחה 07:16, 19 ביולי 2012 (IDT)

OK. דוד שי - שיחה 07:21, 19 ביולי 2012 (IDT)

חידושים והמצאות - שחמט[עריכת קוד מקור]

קיפודנחש בנה תבנית יפיפיה להצגת משחקי שחמט. אנא התבונן וחווה דעתך בערך אותו עדכנתי עם התבנית החדשה - עמוס ברן תוכל לראות את משחקיו בתחרות לונדון 1887, ועוד משחקים מתחרות אחרת. אני שולח לך את ההודעה כי ראיתי שערכת את הערך שחמט. --Yoavd - שיחה 11:32, 20 ביולי 2012 (IDT)

תבנית נאה מאוד, אם כי גדולה עלי מבחינת הבנתי בשחמט. דוד שי - שיחה 13:07, 20 ביולי 2012 (IDT)

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור]

היי דוד, ראה בבקשה שיחת משתמש:עוד אחד#קישור לא רלוונטי בערך על פאינה קירשנבאום. תודה, עוד אחד - שיחה 12:41, 20 ביולי 2012 (IDT)

חסרה קישורית לערך רשימת ה-11[עריכת קוד מקור]

מהערך אהוד אולמרט. האם תוכל, בבקשה, לסדר כזו קישורית? בתודה מראש.

בערך יש התייחסות נאותה לפעילותו של אולמרט הצעיר בחשיפת הפשע המאורגן. אינני רואה צורך לתת קישור ל"רשימת ה-11". דוד שי - שיחה 09:37, 21 ביולי 2012 (IDT)

השכלה גבוהה[עריכת קוד מקור]

נתונים בעייתיים מהמועצה להשכלה גבוהה. ראה המשך דיון בדף השיחה שליdMy‏ • שיחה • 19:11‏, 20/07/2012 • ב' באב ה'תשע"ב

הגבתי שם. דוד שי - שיחה 10:06, 21 ביולי 2012 (IDT)

קוסמה דה טורס[עריכת קוד מקור]

תודה רבה, אביהושיחה 21:49, 22 ביולי 2012 (IDT)

העברה[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב, העברתי את בסיס חיפה לבסיס חיל הים בחיפה כפי שנקראים שאר בסיס חיל הים, ראה תבנית:בסיסי חיל הים הישראלי יורם10 - שיחה 08:40, 23 ביולי 2012 (IDT)

זו טעות. הבסיס קרוי "בסיס חיפה", כפי שניתן לראות באתר של חיל הים. דוד שי - שיחה 09:12, 23 ביולי 2012 (IDT)
ומה עם בסיס חיל הים בעתלית? יורם10 - שיחה 09:26, 23 ביולי 2012 (IDT)
גם אותו יש לשנות לבסיס עתלית. צריך לבקש את ההעברה מהמפעילים. דוד שי - שיחה 06:57, 24 ביולי 2012 (IDT)

דוד, אתה אחד האנשים שאני הכי מעריך[עריכת קוד מקור]

צחי לרנר - שיחה 15:34, 28 ביולי 2012 (IDT)

תודה רבה. דוד שי - שיחה 19:45, 28 ביולי 2012 (IDT)

מצבו המשפחתי של ישי רוזן-צבי[עריכת קוד מקור]

שלום דוד, אני מכיר אותו ויודע שהוא אינו נשוי. איני מבין איזה סוג של אסמכתא אתה מחפש, האם אתה רוצה מספר תיק גירושין? או אולי צילום של תעודת הזהות?

Maruvka - שיחה 22:57, 6 בספטמבר 2012 (IDT)

הייתי מעדיף ידיעה בעיתון, אבל כיוון שמדורי הרכילות אינם עוסקים בו, אסתפק בדבריך אלה. לא אפריע לעדכון הערך. דוד שי - שיחה 06:14, 7 בספטמבר 2012 (IDT)

שחזור מחיקה[עריכת קוד מקור]

דוד, האם ניתן לשחזר את הערך פורום ארגוני השלום הפלסטיני ישראלי לארגז החול/דף משתמש שלי? בזמנו התייעצתי איתך אם הערך מוכן, ואז התברר שנמחק. תודה פועלות ברשת - שיחה

ביקשתי בויקיפדיה:בקשות ממפעילים. דוד שי - שיחה 19:21, 29 במאי 2012 (IDT)
שוחזר, ראי משתמשת:פועלות ברשת/פורום ארגוני השלום הפלסטיני ישראלי. דוד שי - שיחה 20:06, 29 במאי 2012 (IDT)

בקשת עזרה[עריכת קוד מקור]

האם תוכל לעבור קצת על הערך רבי יוחנן ולהגיה או לחילופין לעורר את תשומת ליבי על חלקים שאינם ברורים דיים וכדומה? טישיו - שיחה 20:07, 23 בינואר 2012 (IST)

בהזדמנות. דוד שי - שיחה 20:32, 23 בינואר 2012 (IST)

הערך הצוללת דקר[עריכת קוד מקור]

דוד שלום! הערותיך לגבי הערך מייד עם פרסומו גרמו לי לבדיקה מקיפה של נושא התאונות בצוללות ולשיפור הערך. כעת הדיון הינו על מועמדותו כערך מומלץ. אבקשך לקרוא בו שוב ולהתייחס. קודקוד צהוב - שיחה 16:23, 14 בפברואר 2012 (IST)

קודם כל, ברכות ותודות על הערך המקיף והחשוב. בהזדמנות קרובה אקרא אותו ביסודיות. דוד שי - שיחה 19:19, 14 בפברואר 2012 (IST)

עיתונות ילדים של פעם[עריכת קוד מקור]

תתכבד ביצירת התבנית לעיתונים שבאתר? דניאל צבישיחה 08:53, ב' באייר ה'תשע"ב (24.04.12)

איזה יופי. תודה על הכבוד, אך זמני תם הבוקר. דוד שי - שיחה 08:57, 24 באפריל 2012 (IDT)
אין לחץ :-)
באותו הקשר - אני מתלבט היכן לשים את הקישור לדבר - מוסף לילדים. האם זה שייך יותר לדבר (עיתון) או לדבר לילדים (או שניהם)? דניאל צבישיחה 09:03, ב' באייר ה'תשע"ב (24.04.12)
הספריה הלאומית כבר החליטה לשייך לדבר לילדים - דבר לילדים ו"דבר - מוסף לילדים" מסומנים שניהם בקוד YDV. בכל אופן, אנו פטורים מהתלבטות זו - יצרתי תבנית לכל אחד משני עיתוני הילדים. דוד שי - שיחה 07:57, 25 באפריל 2012 (IDT)

יצרתי את תבנית:דבר לילדים ותבנית:הארץ שלנו, ולפיהן אפשר ליצור תבניות ליתר העיתונים. במחשבים שלי (Windows XP ו-Windows 7) האתר (ובעקבותיו התבנית) פועל היטב באינטרנט אקספלורר ובגוגל כרום, אך אינו מתפקד כראוי בפיירפוקס. אני מקווה שהבעיה תיפתר. דוד שי - שיחה 00:09, 25 באפריל 2012 (IDT)

עצתך[עריכת קוד מקור]

שלום דוד, קיבלתי בOTRS מסמך אותנטי, המעיד שהשיר חורשת האקליפטוס נכתב לכבוד המחזמר "כיצד שוברים חמסין". המחזמר נכתב לכבוד סיום המחזור הראשון של ביה"ס היסודי (כיתות א-ח) בקבוצת כנרת, בשנת 1961, שנתיים לפני יובל כנרת. כך שהערך שגוי, אך המסמך מוגן בזכויות יוצרים, כיצד ניתן להעלות את ההוכחה מבלי לפגוע בזכויות היוצרים? מתניה שיחה 11:48, 29 ביולי 2012 (IDT)

אין לי מושג. אולי לדרור יש תשובה. דוד שי - שיחה 22:25, 29 ביולי 2012 (IDT)
למה צריך להעלות את המסמך כולו? המסמך הוא תעודה המעידה על משהו, והוא מוגן. ניתן לציין שהמסמך ברשותך, ומי שיבקש אותו בדואל יוכל לקבל לעיונו (וזה שימוש הוגן), או במידת הצורך, ניתן לשלוח רק את השורה הרלוונטית מתוכו. לצורך הערך - מספיק לצטט את המסמך כמקור ("מכתב מיום X מאת Y אל Z הנושא כותרת W"). דרור - שיחה 14:41, 31 ביולי 2012 (IDT)
תודה, עדכנתי בהתאם. מתניה שיחה 17:42, 1 באוגוסט 2012 (IDT)

תודה[עריכת קוד מקור]

תודה על ההרחבה הראויה ביותר, בערך ישעיהו ליבוביץ, בברכה, Rafael Guri שיחה 05:29, 31 ביולי 2012 (IDT)

פתיחת דף ערך נפרד על ההנהגה הצעירה של האיחוד הלאומי[עריכת קוד מקור]

שלום דוד, לפני כשנתיים שוחחנו על פתיחת דף עבור ההנהגה הצעירה של איחוד הלאומי. בזמנו אמרת לנו שאין סיבה לפתוח דף כזה ואפשר לשים את הערך תחת מפלגת האם, שם הערך נמצא עד היום. בשנתיים האחרונות פעילות ההנהגה הצעירה התרחבה מאוד ואנו חשים שאי אשפר להביא את זה לידי ביטוי בערך המפלגה. כמו כן, ההנהגה הצעירה של האיחוד הלאומי הפכה לגוף הצעירים הפוליטי הגדול בישראל, וזו עובדה מוכחת בשטח, בכמות האנשים, ואף משיחות שאנו מנהלים עם ראשי צעירי שאר המפלגות. בנוסף, גילינו לתדהמתנו שבעוד להנהגה הצעירה לא ניתנה האפשרות לפתוח דף לעצמה, לחברי נוער מרצ (לכל הדעות, ארגון קטן בהרבה)מתנוסס דף ערך משל עצמ כבר כמה שנים. מדוע להם מתאפשר לפתוח דף עצמאי ולהנהגה הצעירה לא? נשמח לשמוע את עמדתך בנושא. תודה. ההנהגה הצעירה - שיחה 23:19, 31 ביולי 2012 (IDT)

כיוון שאינני מכיר את האיחוד הלאומי, ועוד פחות מזה את ההנהגה הצעירה של איחוד הלאומי, אני מציע שתיצור את הערך, טוב ככל שתוכל, ויחליטו אחרים על גורלו. דוד שי - שיחה 07:01, 1 באוגוסט 2012 (IDT)

חיים רמון[עריכת קוד מקור]

שים לב כי הגדרת עבודות לתועלת הציבור שונה מהגדרת עבודות שירות. כאשר הראשונות ניתנות כחלופה וללא הרשעה ואילו עבודות שירות משמעותן המרת עונש מאסר לכל דבר. מהניסוח שלך בקטע הרלוונטי וההפניה - משתמע כאילו פסק הדין היה הרבה פחות חמור מכפי שהיה בפועל. אורח לרגע - שיחה 08:23, 1 באוגוסט 2012 (IDT)

בסוף גזר הדין נאמר: "אנו מורים שהנאשם יבצע 120 שעות של"צ", כלומר העונש אכן הוא כפי שכתוב בערך, והוא קל משאתה חושב. דוד שי - שיחה 08:29, 1 באוגוסט 2012 (IDT)
אוקי. אורח לרגע - שיחה 08:31, 1 באוגוסט 2012 (IDT)

קובץ:Jonatan Miterani.jpg[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחת קובץ:Jonatan Miterani.jpg. דוד שי - שיחה 00:22, 5 באוגוסט 2012 (IDT)

מפלגת יש עתיד[עריכת קוד מקור]

דוד שלום, ראיתי שהורדת את החלק של האידיאולוגיה של מפלגת יש עתיד. לדעתי, מכיוון שאין עוד מצע מפורט למפלגה, יש להשאיר את את האידיאולוגיה, ובמצע לכתוב רק את החלקים שפורסמו, כמו תכנית הדיור של לפיד, שינוי שיטת הממשל והתכנית לשוויון בנטל. כל שאר הדברים הרשומים הם לא חלק מהמצע הרשמי שלו. ככה לפי הידיעות באינטרנט ובאתר שלו. לכן, כאמור, יש להשאיר את האידיאולגיה, ולהוריד חלק מהמצע בערך .דעתך?

בערך אין מקום לכפילות, ולא ראוי לנפחו באופן מלאכותי. אפשר להחליף את הסעיף "מצע" בסעיף "אידיאולוגיה" (שבו יצויין מה מהאידיאולוגיה הפך למצע), אבל אינני רואה מקום לשני הסעיפים. דוד שי - שיחה 17:22, 4 באוגוסט 2012 (IDT)

דוד שלום, מסכים איתך. אין מקום לכפילויות. יש לשנות את כותרת "המצע" ל"אידיאולוגיה", ולהוסיף את שנכתב הבוקר. אם רוצים להוסיף משהו נוסף, ניתן לעשות רק את התכניות בשמם - "תכניות הדיור", "התכנית לשוויון בנטל", התכניות לשינוי שיטת הממשל". באופן רשמי, אלה שלושת החלקים שהמפלגה פרסמה, אך יאיר לפיד הביע את דעתו בנושאים נוספים. לכן לדעתי, יש לשחזר את שנכתב הבוקר באידיאולוגיה, עדיף על פרק המצע. דעתך?

לך בדרך זו, ונראה את התוצאה. דוד שי - שיחה 17:30, 4 באוגוסט 2012 (IDT)

חוב פנימי[עריכת קוד מקור]

שלום דוד. הנחתי עבור הכותב תבנית בעבודה בערך זה, אך נראה כי הלה זנח אותו. התוכל אולי לסייע בשיפוץ הערך? תודה, דורית 17:59, 4 באוגוסט 2012 (IDT)

זה לא תחום שאני בקי בו במיוחד. אתפלל לחזרתו של הכותב המקורי (למרות שגם תפילה היא לא הצד החזק שלי). דוד שי - שיחה 23:08, 4 באוגוסט 2012 (IDT)
:) ‏ישרוןשיחה 00:14, 5 באוגוסט 2012 (IDT)
נקווה שתפילותיך ייפלו על אוזן קשבת. תודה בכל זאת. יום נעים, דורית 10:40, 5 באוגוסט 2012 (IDT)

חיבוק רעיה ירון לסוף עוואד הערך מחסום WATCH [עריכת קוד מקור]

אני פונה אליך בנושא עקרוני בשל חשיבות וקיפדיה לדמוקרטיה ולשיח הישראלי ע"י הבאת מידע חשוב אמין ומדוייק גם בנושאים אקטואלים ללא לחצים פוליטיים או לחצי יחסי ציבור . נושא החיבוק והסולדריות נמחק ללא הרף מהערך ללא הצדקה ויקפדית . זוהי עובדה מוכחת ומתועדת ע"י פעילות הארגון עצמו . ומלמדת הרבה על תפיסת עולמו של הארגון לגבי תמיכה ללא סייג בפלסטינים שנפגעו מפעולות ישראל. אנציקלופדיה מקוונת אינה יכולה לצנזר מידע לא רצוי שיש לו חשיבותנמיוט - שיחה 18:17, 9 באוגוסט 2012 (IDT)

הדיון בדף השיחה מלמד שנדרש מקור אמין לקביעה שהאישה הזוכה לחיבוק היא אמו של הרוצח. אם יובא מקור כזה, אני סבור שהמידע יופיע בערך. התוספת שלך פגומה מסיבות רבות, וטוב שהוסרה. דוד שי - שיחה 19:06, 9 באוגוסט 2012 (IDT)

מלחמת עריכה בערך משה סילמן[עריכת קוד מקור]

אשמח אם תוכל להשיב את הערך למצב לא מוטה. אם אני אבצע עריכה, זה עלול להפוך למלחמת עריכות, ולכן אני מעוניין ששיקול דעת של צד שלישי יחזיר את הערך למצב סביר. ראה כאן. תודה מראש. אלמוני פלוני 19:30, 19:36, 9 באוגוסט 2012 (IDT)

ולגבי הערך המדובר ואף בכללי, הייתי שמח לדעת מתי קישורים פנימיים חורגים מגבול הטעם הטוב . Ori22 - שיחה
במתן קישור פנימי יש לשקול את התועלת שהוא מביא. לא על כל הזדמנות לתת קישור יש לקפוץ כמוצאי שלל רב. דוגמה: ניתן לשער שכל קורא יודע את משמעות המילה "נפטר", ולכן הקישור של המילה "נפטר" לערך מוות מיותר. גם הקישור לערך בית חולים במשפט "אושפז בבית חולים" אינו מועיל, אך הקישורים בהמשך הערך, לשמותיהם של בתי החולים הספציפיים שבהם אושפז, כבר יש בו תועלת. דוד שי - שיחה 10:08, 10 באוגוסט 2012 (IDT)
מקובל והחכמתי, שבת שלום Ori22 - שיחה 10:22, 10 באוגוסט 2012 (IDT)

הנדח[עריכת קוד מקור]

שלום דוד, אנא ראה ויקיפדיה:ערכים מומלצים/דיונים#הנדח. ערן - שיחה 01:11, 14 באוגוסט 2012 (IDT)

ויקינתונים - הצצה ראשונה[עריכת קוד מקור]

שלום דוד,

אני פונה אליך בעיקר כי בעבר הבעת מספר פעמים התעניינות באחסון מרכזי של קישורים בין־לשוניים (בינוויקי). כתבתי טיוטה של דף מידע על מיזם ויקינתונים, שאמור לפתור סוף־סוף את הבעיה הזאת: ויקיפדיה:ויקינתונים.

אני עומד להעלות את זה לדיון רחב במזנון בימים הקרובים ולהציע שהתכנה הזאת תופעל בוויקיפדיה העברית כמה שיותר מוקדם. אני מציע את זה דווקא בגלל שאני צופה שיהיו שם הרבה בעיות של תצוגה מימין למשאל בהתחלה. לבעיות האלו כנראה לא תהיה השפעה ישירה על דברים שיראו הקוראים והעורכים של ויקיפדיה העברית, אבל התצוגה באתר לניהול הקישורים כנראה תהיה די דפוקה. אני רוצה להכות בברזל בעודו חם:

  • להפעיל את ויקינתונים בוויקיפדיה העברית. אולי רק במספר מצומצם של ערכים לצורך ניסוי.
  • לראות איך זה פועל על אמת ולא רק במערכת להדגמה.
  • לדווח את כל הבעיות שתימצאנה מהר ככל האפשר, כדי שהמתכנתים יִתרגלו לעבוד נכון מההתחלה. (כבר התחלתי לדווח, ר' bugzilla:39257.)

לפני שאני מעלה את זה לדיון רחב, אשמח מאוד לקבל כל הערה על מה שכתוב עד עכשיו.

תודה. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 10:57, 14 באוגוסט 2012 (IDT)

בקרוב, כשאוכל להקדיש לכך זמן. דוד שי - שיחה 21:22, 15 באוגוסט 2012 (IDT)
תודה. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 21:36, 15 באוגוסט 2012 (IDT)
מיזם יפה מאוד. אני תומך בהפעלה מהירה ככל האפשר שלו בוויקיפדיה העברית. דוד שי - שיחה 20:14, 16 באוגוסט 2012 (IDT)

סתיו שפיר[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב. אני יודע להעריך את חריצותך לבור מוץ מבר. עם זאת יש לקחת בחשבון שהעריכות סובייקיטיביות ונכתבו על ידי כותב-מטעם, ולכן גם לגבי העובדות היבשות יש להתייחס בזהירות, ודאי בניסוחן. למשל: במסגרת שנת שירות "הקימה גרעין פעילים", האומנם "הקימה"? האם יש מקור לכך, מלבד אותו מקור-מטעם? אולי "הייתה שותפה להקמת גרעין פעילים"? ואולי רק "הייתה חברה בגרעין פעילים"?
הנה דוגמא לזהירות שיש לנקוט כשהמידע הוא 'מטעם': חלק מהמידע בערך איציק שמולי סופק על ידי שמולי עצמו לידידנו גיא (Lostam), והוא העלה אותו על הכתב בנוסח שנמסר לו: "במסגרת תפקידו הוביל מאבקים חברתיים, כגון המאבק למען הגדלת תמלוגי המדינה מרווחי תגליות הגז הטבעי, המאבק כנגד גירוש ילדי העובדים הזרים וכן המאבק למען הסדרת מעמדם וזכויותיהם של העובדים הסוציאליים". האומנם "הוביל"? מוגזם. עלעלתי בארכיוני החדשות ברשת ולא מצאתי ביטוי לכך. לכן מיתנתי את הנוסח ל:"במסגרת תפקידו היה שותף למאבקים חברתיים, ובהם...". גרש - שיחה 08:30, 16 באוגוסט 2012 (IDT)

על פרטים כאלה ניתן לבקש מקור, באמצעות תבנית {{מקור}}. דוד שי - שיחה 08:36, 16 באוגוסט 2012 (IDT)
כמובן, אך לא זו הנקודה. הרי באופן עקרוני אפשר להציב תבנית מקור על כל רכיב מרכיבי המשפט שמאן-דהו הוסיף לערך: "התנדבה לשנת שירות" - "במסגרתה הקימה גרעין פעילים" - "ועברה לגור בטבריה" - "על מנת לעסוק בחינוך בלתי-פורמלי בבתי ספר שונים בעיר" - "ובחברה להגנת הטבע". אך הנקודה שהעליתי היא, שגם אם נצא מתוך הנחה שהנתון בכללו נכון, יש לנקוט משנה זהירות במידעים ובניסוחים הסופרלטיביים. גרש - שיחה 08:45, 16 באוגוסט 2012 (IDT)
לדעתי במצבים מסוג זה יש להשאיר לכותב תבנית:הסבר בדף השיחה ואם הוא לא מתייחס לבטל הכל. ‏ישרוןשיחה 17:46, 16 באוגוסט 2012 (IDT)

ויקיפדיה:מזנון#איזכור ערכים מאנציקלופדיה ולקסיקון[עריכת קוד מקור]

שלום דוד! אשמח אם תביע את דעתך. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 22:27, 16 באוגוסט 2012 (IDT)

אודה לחוות דעתך[עריכת קוד מקור]

בנושא הנדון בדף שיחתי בנוגע לפעולות העריכה שביצעתי בדף הערך יין. אורח לרגע - שיחה 12:38, 19 באוגוסט 2012 (IDT)

בענייני זכויות יוצרים דרור הוא בר סמכא, ולא אחלוק עליו. אני מסכים עם גישתו ביחס לזהירות הנדרשת בענייני זכויות יוצרים, וסבור שבמקר של ספק עדיף לא להסתבך. אני מסכים עם עמדתך שאין זכויות יוצרים על עובדות. למרבה הצער, כלל זה אינו חל על עובדות שגויות, שאותן יש לראות כיצירה מקורית. למיטב הבנתי, המושג "גופרית ברזל" אינו קיים, והכוונה היא כנראה לגופרת הברזל (FeSO4). בנוסף גופרית דו-חמצנית (SO2) איננה חומצה גופרתית (H2SO4). גם החומר "פוליונילפוליפירולידון" הוא תעתיק לא מדויק של en:Polyvinylpolypyrrolidone. אני מציע שתמחק תוספת זו, עד למציאת מקור מדויק יותרדוד שי - שיחה 20:32, 19 באוגוסט 2012 (IDT)
אוקי, תודה, אמחוק בכל מקרה את המונחים הללו. אורח לרגע - שיחה 21:06, 19 באוגוסט 2012 (IDT)

משתמש:Saritshatz[עריכת קוד מקור]

שלום דוד! ראה את תרומותיה של משתמשת חדשה זאת, אשמח לשמוע את דעתך, על הכנסה שיטתית לערכי המשוררים של קישור לאתרה של נילי דגן. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 22:21, 19 באוגוסט 2012 (IDT)

הקישור הטוב ביותר שניתן לתת בערך על משורר הוא קישור לשיריו, ולכן תבוא שרית שץ על הברכה על שנתנה קישורים אלה, ותבוא נילי דגן על הברכה על שהקימה מאגר זה. כך יש לנו הזדמנות לקרוא את שירה הנפלא של אגי משעול, "אווזים". אני תמה האם אפשטיין המוזכר בשיר הוא אותו אפשטיין שהיה גם המורה שלי למתמטיקה (באוניברסיטת תל אביב בשנות ה-70). דוד שי - שיחה 08:18, 20 באוגוסט 2012 (IDT)
תודה. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 08:21, 20 באוגוסט 2012 (IDT)

קטגוריה:מכשירים לפי שנים[עריכת קוד מקור]

שלום דוד. אודה לך אם תוכל לחוות דעה בדיון החשיבות של כל תתי הקטגוריות הללו. תודה. WikiJunkie - שיחה 05:08, 21 באוגוסט 2012 (IDT)

מספר הערכים שכתבת[עריכת קוד מקור]

שלום דוד,

ברכות על הופעתך בתוכנית של לונדון וקירשנבאום. אמרת שאינך יודע מה מספר הערכים שכתבת, אז כאן תוכל לראות שיזמת יותר מ-2700 ערכים, הכמות הגדולה ביותר בוויקיפדיה העברית, חוץ מדרור, אך דרור הוא קטגוריה בפני עצמה... בברכה. ליש - שיחה 09:20, 23 באוגוסט 2012 (IDT)
תודה רבה. דוד שי - שיחה 07:09, 24 באוגוסט 2012 (IDT)

ערביי ארץ ישראל[עריכת קוד מקור]

שלום דוד. אנא הבע את דעתך לגבי חשיבות הערך בדף השיחה של הערך. WikiJunkie - שיחה 17:26, 23 באוגוסט 2012 (IDT)

שאלה[עריכת קוד מקור]

שלום שי. דרור סיפר על תחרות של תמונות, איפה נמצא הדף של התחרות? שבת שלום --בן נחום - שיחה 16:47, 24 באוגוסט 2012 (IDT)

ראה הודעה במזנון. דוד שי - שיחה 16:50, 24 באוגוסט 2012 (IDT)

עזרה עם תבנית הצבי[עריכת קוד מקור]

שלום דוד, בערך קבר רחל אשת רבי עקיבא יצרתי קישור לעיתון הצבי. בקישור השני הערה 5, אני מגיעה לא לדף שאילו כיוונתי, ויש לדפדף פעמיים כדי להגיע לקטע על הקבר. האם תוכל לבדוק האם ניתן למקד את הקישור? המספר של הקישור זהה. תודה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 21:53, 26 באוגוסט 2012 (IDT)

עשיתי תיקון קטן, יותר מזה אינני יודע. דוד שי - שיחה 21:58, 26 באוגוסט 2012 (IDT)
תודה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 21:59, 26 באוגוסט 2012 (IDT)

דיון בנושא תאריכים[עריכת קוד מקור]

שלום, רציתי להזמין אותך לדיון חדש שפתחתי במזנון בו אני מציע להוסיף תאריכים. כל הפרטים במזנון. אשמח שתשתתף. --Elf live - שיחה 01:04, 27 באוגוסט 2012 (IDT)

שלום דוד[עריכת קוד מקור]

אבקש את דעתך על התנהלותו של המשתמש נרו יאיר בערך אמנון יצחק (ידוע לי שהערך לא מעניין כאן רבים). הוספתי פסקה הכוללת אסמכתאות, על מאבקם של ארגונים "חילוניים" בהרצאותיו של יצחק. פסקה זו אינה מכפישה או מאדירה אף אחד מן הצדדים. היא פשוט מידע שאני מאמין שמתאים לערך. המשתמש ביטל אותה ואני לא מתכוון להיכנס איתו למלחמת עריכה שכן כבר בעבר קיבלתי ממנו הודעות מאיימות ולא נעימות ואין בכוונתי לחוות זאת שוב. אני מבקש שתביע דעתך בערך באופן אישי משום שדף השיחה שלו לא מושך ויקיפדים ואלו ממילא לא מתעניינים כמעט בכלל באותו ערך. תודה מראש. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

בעקבות התערבות עורך דינו של אמנון יצחק בתוכן הערך העוסק בו, המלצתי למחוק ערך זה, משום שלדעתי אי אפשר לכתוב ערך אנציקלופדי כאשר איום מרחף על הכותבים. דעתי לא השתנתה מאז. בוויכוח שיש לך עם נרו יאיר בעניין זה תוכל להסתייע בוויקיפדים התומכים בכתיבת הערך. דוד שי - שיחה 06:32, 27 באוגוסט 2012 (IDT)

זמנים (כתב עת)[עריכת קוד מקור]

שלום דוד,
יש טעם לסוגריים בשם הערך לדעתך? אשמח אם תגיב בדף השיחה בהתחשב בזה שכותב הערך לא ערך מאז פסח. תודה, ‏ישרוןשיחה 00:13, 29 באוגוסט 2012 (IDT)

עריכות אגרסיביות[עריכת קוד מקור]

דוד שלום רב! רציתי לספר לך שלא הצלחתי לשנות את דעתו של המשתמש מ. א. לגבי הכדאיות בהתייחסות אוביקטיבית וברוח טובה מחד ועזיבה מוחלטת של ערכים מעצבנים מאידך. כמו כן מ.א. ממשיך לדגול בתאורית הקשר שלך עם זאבו"ש למרות שהבאתי לו מה שנראה לי כהוכחות לגבי חקרנות כמוטיב עיקרי לערכיות העריכות שלך. העדכונים שלך מרגיזים בהתחלה ויוצא יותר טוב בסוף. עוד נשוב ניפגש על המים קודקוד צהוב - שיחה 23:41, 1 בספטמבר 2012 (IDT)

אלה החיים. דוד שי - שיחה 06:50, 2 בספטמבר 2012 (IDT)

הפרת הבטחת נישואים[עריכת קוד מקור]

האם הסיפור הזה צעירה הגישה תביעה, מעריב, 18 במרץ 1958מוסנזון:הגעתי להסכם בסכסוך עם הגב' שפטל, מעריב, 28 באפריל 1958 רלוונטי לערך של יגאל מוסינזון? עדירל - שיחה 10:41, 2 בספטמבר 2012 (IDT)

אם הסיפור עם מרלין מונרו רלוונטי, מדוע לא רלוונטי הסיפור עם הגב' שפטל? ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 10:53, 2 בספטמבר 2012 (IDT)
אנו נוהגים לדווח על כל הרשעה פלילית של אדם, אבל פחות ברור היחס שלנו לתביעות אזרחיות, והרושם שלי הוא שבדרך כלל אנחנו לא מדווחים עליהן. לפיכך קשה לי לגבש דעה בעניין זה. בכל אופן, אם תוסיף, לא אתווכח על כך. דוד שי - שיחה 06:20, 3 בספטמבר 2012 (IDT)

קובץ:פרופ' ברוך ברכה.JPG[עריכת קוד מקור]

האם אתה יודע מיהו פרופ' ברוך ברכה בתמונה? כיכר השבתשיחהשָׁמוֹר וְזָכוֹר 15:30, 7 בספטמבר 2012 (IDT)

משמאל ברוך ברכה ז"ל, מימין יצחק זמיר יבדל"א. דוד שי - שיחה 19:00, 7 בספטמבר 2012 (IDT)
תודה רבה! כיכר השבתשיחהשָׁמוֹר וְזָכוֹר 16:46, 11 בספטמבר 2012 (IDT)

החלטות ממשלה[עריכת קוד מקור]

ממשלת ישראל שדרגה את האתר שלה וחיסלה את השקישורים להחלטות הממשלה. תוכל לראות כאן, תיקון של קישור אחד. מתוך הנחה שיש הגיון במבנה החדש (כל הכתובות כוללות רק שנה ומספר החלטה ומכיון שמידע זה הופיע גם בקישור הישן, נראה שניתן להציל את המידע (שפעמים רבות קושר ללא ציון ברור של מספר החלטה. אודה לך מאוד אם תוכל להכין תבנית עבור החלטות ממשלה. יש צורך בשדה עבור מספר הממשלה, שכן כל ממשלה מתחילה למספר מחדש את החלטותיה. עדירל - שיחה 15:07, 9 בספטמבר 2012 (IDT)

תוכל לראות כאן דוגמא נוספת. ניתן להכניס לתבנית קישור לערך של הממשלה המחליטה. עדירל - שיחה 15:11, 9 בספטמבר 2012 (IDT)
מתברר שכבר הייתה תבנית {{החלטת ממשלה}}, ורק היה צריך לרענן אותה. למרבה הצער לא נעשה בה שימוש רב. דוד שי - שיחה 19:15, 9 בספטמבר 2012 (IDT)
יופי. תודה. עדירל - שיחה 19:47, 9 בספטמבר 2012 (IDT)

שיחת משתמש:ישראל קרמר[עריכת קוד מקור]

מה עושים עכשיו? הסתכלתי על שלמה דוד יהושע וינברג ונראה שהמצב לא הרבה יותר טוב מאשר בשמואל שלמה ליינר. להכין רשימה ולהתחיל לשכתב לבד? לקרוא לעזרה? עדירל - שיחה 20:16, 12 בספטמבר 2012 (IDT)

להכין רשימה, להתחיל לשכתב ולקרוא לעזרה. דוד שי - שיחה 20:17, 12 בספטמבר 2012 (IDT)

שנה טובה[עריכת קוד מקור]

דוד, הוויקיפד העברי בה"א הידיעה, שנה טובה ומאושרת ! שמחה - שיחה 09:07, 18 בספטמבר 2012 (IDT)

תודה רבה, שנה טובה ומאושרת גם לך. דוד שי - שיחה 09:11, 18 בספטמבר 2012 (IDT)

ערך חדש לעיונך - תודה[עריכת קוד מקור]

שלום דוד, העליתי ערך חדש שבעת פרקי רבי אליעזר אשמח אם תעבור עליו ותשפר את הסגנון. אלף תודות. בברכה. אלי לייטנר - שיחה 22:24, 18 בספטמבר 2012 (IDT)

אעשה זאת בקרוב. דוד שי - שיחה 22:28, 18 בספטמבר 2012 (IDT)
תודה רבה. אלי לייטנר - שיחה 22:29, 18 בספטמבר 2012 (IDT)

אתר האינטרנט של הפלמ"ח[עריכת קוד מקור]

שלום דוד, נראה לי שאתר הפלמ"ח שינה את כתובת האינטרנט שלו. נכנסתי לערך על שרה ברוורמן ורציתי להיכנס לקישור לאתר הפלמ"ח שבו מסופר עליה. הקישור היה שבור. בדקתי בערך הפלמ"ח ומצאתי שהקישור שם גם שבור. עדכנתי אותו. אני מעריכה שערכים רבים קשורים לאתר זה. האם תוכל לבדוק את הנושא? זה בתחום מומחיותך. תודה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 11:20, 21 בספטמבר 2012 (IDT)

תמיד ידעתי שפלמ"חניקים גונבים תרנגולות ולא מקפידים על שחיטה כשרה שלהן, אבל למה להם להרוג קישורים? האם אפשר לעשות קומזיץ עם קישורים מתים?
הצרה הפעם גדולה מהרגיל. יש 378 קישורים מתים לאתר הפלמ"ח, אבל כעת אי אפשר לתקן אותם, כי גם בתוך אתר הפלמ"ח הקישורים מתים. נחכה שמישהו באתר הפלמ"ח יגלה את הברדק שהולך שם ויבין שהפעם צ'יזבט לא יעזור. דוד שי - שיחה 11:49, 21 בספטמבר 2012 (IDT)
וואו, ממש חבל, אבל אם נחכה להם שיתעוררו נצטרך אולי לחכות זמן רב, אולי את מוכן לכתוב למנהל מוזיאון הפלמ"ח - זאב לכיש בכתובת palmach_museum-at-mod.gov.il ולהסביר לו מה הם צריכים לעשות כדי לתקן את האתר. ניסיתי באמת לתקן את הקישור לערך שרה ברוורמן אבל לא הצלחתי למצוא אותה באתר ולא הבנתי למה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 11:58, 21 בספטמבר 2012 (IDT)
שלחתי מייל נרגש לכתובת זו ולעוד שתי כתובות שמצאתי באתר הפלמ"ח (נס קרה, ו"צור קשר" שלהם עדיין מתפקד). דוד שי - שיחה 12:11, 21 בספטמבר 2012 (IDT)
Face-smile.svg תודה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 12:13, 21 בספטמבר 2012 (IDT)
אולי גם בזכות התערבותנו, תוקנו התקלות באתר הפלמ"ח, ובפרט הוחזרו לחיים הקישורים מוויקיפדיה (אף שה-URL השתנה). בהזדמנות זו יצרתי שתי תבניות, {{חלל הפלמ"ח}} ו{{חבר הפלמ"ח}} שרצוי להטמיע אותן בערכים בעזרת הרשימה הזו. דוד שי - שיחה 08:08, 24 בספטמבר 2012 (IST)
ראיתי היום את התיקונים. כל הכבוד. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 07:59, 28 בספטמבר 2012 (IST)

הערה במזנון[עריכת קוד מקור]

שלום דוד. קראתי שוב את ההערה הזו שכתבתי אתמול, והיא כנראה הייתה מנוסחת בצורה בוטה מדי. אני מתנצל אם נפגעת ממנה באיזושהי צורה. תומר - שיחה 14:38, 21 בספטמבר 2012 (IDT)

לא נפגעתי. אני חושב שסיכמת היטב את הדיון. דוד שי - שיחה 14:47, 21 בספטמבר 2012 (IDT)

{{מרכז מידע לאמנות ישראלית}}[עריכת קוד מקור]

שלום,

הקישור למרכז המידע בערך קטה אפרים מרכוס שבור. ניסיתי להבין מדוע ללא הצלחה. אשמח לעזרתך, נויקלן 23:04, 24 בספטמבר 2012 (IST)

תיקנתי. דוד שי - שיחה 23:15, 24 בספטמבר 2012 (IST)
תודה, נויקלן 23:33, 24 בספטמבר 2012 (IST)

מיזם ארגנטינה[עריכת קוד מקור]

שלום דוד שי הקמתי מיזם חדש מיזם ארגנטינה הקמתי את המיזם כדי להקים יום אחד את פורטל ארגנטינה וגם כדי לשפר את התחום של ארגנטינה בויקיפדיה העברית. תרצה להצטרף? --הפועל גדולה - שיחה 22:01, 26 בספטמבר 2012 (IST)

ראה את הערך מאיר ניסנסון שכתבתי לאחרונה כתרומתי למיזם. אם אוכל לתרום משהו נוסף, אתרום. דוד שי - שיחה 22:05, 26 בספטמבר 2012 (IST)
תודה רבה על התרומה, אם תמצא תמונה זה יכול לעזור ותוכל לרשום את שמך ברשימת המשתתפים במיזם --הפועל גדולה - שיחה 22:09, 26 בספטמבר 2012 (IST)

דורון שורר[עריכת קוד מקור]

שלום לך. אשמח אם תוכל לעבור על ערך זה, שכתב משתמש חדש על ישראלי חשוב כנראה בתחומי הכלכלה וראיית החשבון, שאני לא מבינה בהם יותר מדי. הסרתי כבר הרבה סופרלטיבים, וכרגע הערך נראה לי סביר, אבל אני לא בטוחה עד כמה הדברים שנשארו משקפים נאמנה את תרומתו בפועל לאירועים והפעולות המצויינים שם שהתרחשו במהלך כהונתו במשרד האוצר ובמשרד התחבורה. תודה וסופשבוע נעים, Ravit - שיחה 15:30, 28 בספטמבר 2012 (IST)

עשיתי כמיטב יכולתי. הערך סביר בעיני, אם כי ייתכן שהוא מגזים במשקלו של שורר באירועים - בראש משרד האוצר ומשרד התחבורה עמדו שרים, וגם להם יש חלק בקידום ענייני משרדם. דוד שי - שיחה 16:24, 28 בספטמבר 2012 (IST)
מסכימה איתך. תודה רבה על הסיוע. Ravit - שיחה 16:31, 28 בספטמבר 2012 (IST)

מפעלי ים המלח[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחה:מפעלי ים המלח#מפעלי ים המלח. דוד שי - שיחה 06:44, 4 באוקטובר 2012 (IST)

סיוע[עריכת קוד מקור]

דוד שלום,

ביטלתי מספר עריכות של משתמש:Ykantor. ראה למשל [1] ו[2]. הסברתי למשתמש החדש בקצרה את העריכה בשיחה:מלחמת ששת הימים#שאלה לgilgamesh : מדוע ביטלת הסעיף של ביקורת על צה"ל?. המשתמש לא הסתפק בהסבר זה ופנה לדף שיחתי. אשמח אם תביע את דעתך בסוגיה זו בדף שיחתי. גילגמש שיחה גם אני משתתף במיזם העשור! 00:26, 5 באוקטובר 2012 (IST)

אגיע לכך בבוקר. דוד שי - שיחה 00:44, 5 באוקטובר 2012 (IST)
היי דוד. אנחנו ממתינים לתשובתך. אם אתה לא רוצה להתעסק בזה, אפנה למישהו אחר. גילגמש שיחה גם אני משתתף במיזם העשור! 07:41, 14 באוקטובר 2012 (IST)
הגבתי בשיחה:מלחמת ששת הימים#שאלה לgilgamesh : מדוע ביטלת הסעיף של ביקורת על צה"ל?, הוספתי כעת את התגובה בדף השיחה שלך. דוד שי - שיחה 07:47, 14 באוקטובר 2012 (IST)

רומן אוטוביוגרפי או בדיוני[עריכת קוד מקור]

שלום עורך נכבד! אנא הבהר עמדתך לגבי מחיקת סעיף סיפורת בכמה ערכים? בברכה, Rafael Guri שיחה 07:03, 7 באוקטובר 2012 (IST)

מוטב שאתה תנמק את הצעד שלך, של הצפת ויקיפדיה, ביותר מעשרה ערכים, בהפניות לרומן בדיוני, שבו משולבים אזכורים לאישים אמיתיים. אין שום הצדקה למעשה שעשית, גם אם אתה מתלהב מאוד מהרומן וממחברו, וגם אם יש ברומן יסודות אוטוביוגרפיים. דוד שי - שיחה 07:08, 7 באוקטובר 2012 (IST)
בוקר טוב דוד שי היקר. אין לי מה להוסיף מעבר לעצם הדבר עצמו. לא באתי להציף. באתי ליידע. אך עדיין אינני מבין מדוע נמחק? בברכה ובכבוד רב, Rafael Guri שיחה 07:12, 7 באוקטובר 2012 (IST)
נמחק מפני שאין שום הצדקה לשלוח את הקורא של הערך גולדה מאיר, למשל, לקרוא רומן בדיוני שבו יש אזכור שלה. לוּ עמדה במרכז הרומן, היה מקום לדון בכך, אך בוודאי אין לכך הצדקה כאשר מדובר באזכור שולי. דוד שי - שיחה 07:15, 7 באוקטובר 2012 (IST)
בוקר טוב לך דוד היקר! לא אציע לך לקרוא את הרומן. קראתיו ואני מוצא כי דמותה של גולדה ברומן איננה אזכור שולי כלל. זוהי דמות מורכבת ועשירה, המתמודדת מול מוריס, אביו של אריאל, ומול רוניה הרופאה של הקיבוץ. אילו היתה דמות שולית לא הייתי מעז להזכיר בעמוד שלה את הספר. בברכה ובכבוד רב, Rafael Guri שיחה 07:22, 7 באוקטובר 2012 (IST)
ובכל זאת, מבחינת הערך העוסק בגולדה מאיר, זהו אזכור שולי, גם אם היה עובדתי לחלוטין, קל וחומר כאשר מדובר ברומן בדיוני. דוד שי - שיחה 14:30, 7 באוקטובר 2012 (IST)

תספורת[עריכת קוד מקור]

המונח האנגלי המתאים הוא ככל הנראה Bondholder haircuts, ואין לו קשר ישיר עם הערך האנגלי איתן - שיחה 17:29, 13 באוקטובר 2012 (IST)

ואם כבר בתספורת עסקינן, 2 פסקאות לעיל מופיעה הפניה לערך דורון שורר שמרומם את פועלו של דורון.
אנא חפש בגוגל את הצירוף (דורון שורר ליטו גרופ הסדר חוב) איתן - שיחה 17:34, 13 באוקטובר 2012 (IST)
http://www.themarker.com/markets/1.1648318
מוזר שפרק מעניין זה בביוגרפיה של שורר לא נכלל בערך המפורט העוסק בו. השלמתי את החסר.
מוזר גם ש-Bondholder haircut לא קיים בוויקי האנגלית. מה, אצלם אין תספורות? דוד שי - שיחה 18:23, 13 באוקטובר 2012 (IST)
עשית עימו חסד. כשהוא עזב את החברה האג"ח שלה כבר שידרו מצוקה ונסחרו במחיר המשקף תספורת עתידית. בעיני זה חמור לאור היותו המפקח על שוק ההון בעבר והיום יו"ר של ועדת השקעות.
אין לי שום דבר אישי נגדו, ואף הייתי תלמידו בעבר הרחוק. ככל שאני מכיר אותו הוא בחור די סימפטי וחבל שהוא לא לוקח אחריות. איתן - שיחה 07:19, 14 באוקטובר 2012 (IST)

אנציקלופדיה יודאיקה[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחה:אנציקלופדיה יודאיקה#פיצול הערך. דוד שי - שיחה 05:20, 16 באוקטובר 2012 (IST)

הזירה הימית במלחמת ששת הימים[עריכת קוד מקור]

דוד שלום רב! אודה לך אם תואיל לעבור על הערך משתמש:קודקוד צהוב/ארגז חול/הזירה הימית במלחמת ששת הימים, לפני פתיחתו לציבור ולהאיר את הנושאים העשויים להיות במחלוקת, כדי שנוכל לטפל בהם בלי לחץ. קודקוד צהוב - שיחה 08:47, 17 באוקטובר 2012 (IST)

התחלתי במעבר יסודי על הערך, יידרש זמן מה עד שאקרא את כולו. דוד שי - שיחה 23:24, 17 באוקטובר 2012 (IST)
העריכה הזו נראית בעייתית. הסעיף כולו נקטם באמצע המילה. כנראה תאונת עבודה, אבל אם לא אז מדובר בהשחתה. כבוד - קיפודנחש 23:50, 17 באוקטובר 2012 (IST)
זו כנראה תקלה. בשלב ראשון החזרתי את הקטע, אם כי ייתכן שאסיר אותו בהמשך, משום שהסטי"לים לא השתתפו במלחמה זו. דוד שי - שיחה 07:17, 18 באוקטובר 2012 (IST)
סיימתי לעבור על הערך. לטעמי הוא בשל להעברה למרחב הערכים (מובן שאפשר יהיה להמשיך ללטשו גם שם). דוד שי - שיחה 00:57, 21 באוקטובר 2012 (IST)

דוד תודה! קודקוד צהוב - שיחה 23:09, 22 באוקטובר 2012 (IST)

מונה עריכות[עריכת קוד מקור]

שלום דוד, יש לי משהו מוזר במונה עריכות שלי, יש לי פס ורוד שאומר משהו על אזהרת העתקה. אני לא מבין מה זה, אתה יכול לעזור?. הפועל אימפריה - שיחה 13:21, 20 באוקטובר 2012 (IST)

אין לי מושג מה זה. נסה בדלפק הייעוץ (וכדאי שתיתן צילום מסך). דוד שי - שיחה 13:26, 20 באוקטובר 2012 (IST)
זה עבר לפני כמה דקות, אני לא יודע לשים תמונות בויקיפדיה. --הפועל אימפריה - שיחה 13:29, 20 באוקטובר 2012 (IST)
ראה עזרה:העלאת תמונה. דוד שי - שיחה 13:31, 20 באוקטובר 2012 (IST)
תודה, אם זה יחזור אשתמש בדף. בברכה הפועל אימפריה - שיחה 13:34, 20 באוקטובר 2012 (IST)

שלום[עריכת קוד מקור]

אשמח אם תעזור, ותביע את עמדתך כאן: שיחה:יחסי אישות (הלכה)#גיל המינימום בהלכה (שוב). בתודה. יוסי2 - שיחה 15:43, 21 באוקטובר 2012 (IST)

שיחת קטגוריה:סגל האוניברסיטה העברית בירושלים[עריכת קוד מקור]

כיוון שהיית שותף לדיון זה בראשיתו, אולי תרצה להשתתף בהמשכו. יואב ר. - שיחה 18:17, 24 באוקטובר 2012 (IST)

שאלה בנוגע להתאמת מאמר ברשת כקישור חיצוני[עריכת קוד מקור]

דוד שלום, אם אפשר אשמח לשמוע גם את חוו"ד לגבי השאלה האם מאמר כמו מאמר זה חלק א' חלק ב' יכול לשמש בויקיפדיה כקישור חיצוני. המאמר אינו כתוב בצורה מדעית אולם בקישורים חיצוניים מביאים כתבות ומאמרים מסוגים ורמות איכות שונות. במקרה הנידון כמובן שהשאלה היא בהקשר לערך עין זיתון. מי-נהר - שיחה 16:37, 25 באוקטובר 2012 (IST)

בעיני זהו קישור ראוי. מדוע יש לך ספק בעניין? דוד שי - שיחה 19:26, 25 באוקטובר 2012 (IST)
אז ככה, אם נגיד יש מאמר אקדמי = מאמר בו יש מקורות ברורים לכל דבר , אין שאלה.
אם מדובר במאמר/כתבה שבאתר חדשותי אז הקורא יודע שמדובר במקור בעייתי ולוקח את המידע בפרופורציה
כאשר יש בלוג אז דומני שההנחיה היא לא לקשר אליו למעט במקרים חריגים
אבל כאן יש מאמר שמצד אחד נכתב ע"י ד"ר להיסטוריה בתחומה, מאידך הוא מתפרסם במעין בלוג. מצד אחד יש בו מקורות כלליים מצד שני המאמר אינו אקדמי-מדעי כי המקורות בו הם חלקיים וכלליים ללא הפניה מדויקת לכל סימוכין.
אם אקבל את הצעתו של דיגיטל בנושא לציין שמדובר בבלוג אז אני יוצר מצב של "כל המוסיף גורע" כלומר שאני מציג את המקור באור שלילי כי בכל קישור אחר אנו משאירים לקורא לשפוט לבד את איכות המקור והתוכן שבו.
האם השאלה שלי מובנת כעת יותר ?
תודה על תגובתך. מי-נהר - שיחה 19:38, 25 באוקטובר 2012 (IST)
אינני רואה צורך לתת אזהרה שזהו בלוג, אך גם אין בעיה בציון עובדה זו. גם רמת המאמר אינה מטרידה אותי. דוד שי - שיחה 19:45, 25 באוקטובר 2012 (IST)
תודה וחורף נעים מי-נהר - שיחה 19:47, 25 באוקטובר 2012 (IST)
כמדומה, שני חלקי המאמר פורסמו גם במגזין הרשת אימגו (יש קישור בתחתית הכתבות) וכדאי לשקול לקשר למאמר במגזין במקום לבלוג. קיפודנחש 21:54, 25 באוקטובר 2012 (IST)

עלייה לארץ ישראל[עריכת קוד מקור]

שלום דוד, נראה לי שעריכה זו אינה לפי מה שהוסכם בשיחת ויקיפדיה:ביבליוגרפיה#מחקרים ב'לקריאה נוספת' וב'קישורים חיצוניים'. שבוע טוב, ד"ר יעל ויילר ישראל 20:13, 27 באוקטובר 2012 (IST)

זהו דף הנחיות ארוך, האם תואילי לצטט את המשפטים המעידים על חריגתי? דוד שי - שיחה 20:16, 27 באוקטובר 2012 (IST)
בשמחה :)
אני מעתיקה את דברי אסף לקראת סוף הדיון שהוסכמו על ידי רוב המתדיינים:
"אני חושב שיהיה רעיון טוב להפריד בין מקורות למחקרים בערכים בויקיפדיה.

להפרדה בין הפניות למקורות לבין קישורים חיצוניים יש סיבה מעשית מצוינת -- הקישורים מאפשרים גישה מיידית, בעוד שהמקורות האחרים אינם נגישים לרוב רובם של הקוראים, שאינם נמנים על סגל או תלמידי מוסד אקדמי, ולכן אין להם גישה לספריה הנדרשת ולמאגרי כתבי עת. לכן שירות חשוב אנו עושים לקורא המתעניין, בכך שאנו מרכזים עבורו את רשימת המשאבים שנגישה לו בוודאות. כאמור, גם אותה כדאי בהחלט להפריד לפי קטגוריות. כל זאת כשמדובר ביותר ממספר מסוים של פריטים. לאו דווקא חייבים לקבוע מספר שרירותי (אבל אם חייבים, הייתי אומר עשרה פריטים ומעלה). Ijon - שיחה 01:29, 24 בספטמבר 2011 (IDT)

"
עד כאן דברי אסף.
שבוע מבורך, ד"ר יעל ויילר ישראל 20:20, 27 באוקטובר 2012 (IST)
החזרתי את הכותרות "מקורות" ו"מחקרים", אף שלפי הקריטריון של אסף, "עשרה פריטים ומעלה", זה מיותר. דוד שי - שיחה 20:23, 27 באוקטובר 2012 (IST)
9 בלקריאה נוספת ועוד בקישורים חיצוניים (כזכור, אנו שוחחחנו שם על כלל המקורות מודפסים ומקוונים). אסף סבר שהקיטלוג ראוי מעשרה ומעלה, אני פחות, אבל גדולה הפשרה וגדול השלום חיוך ירוק ד"ר יעל ויילר ישראל 20:29, 27 באוקטובר 2012 (IST)

"קבלת פנים" לכותב ערכים (אנונימי) חדש[עריכת קוד מקור]

דוד שלום, אודה לך מאד אם תוכל לסור לדף שיחה:דוד בית לחמי בה משום מה ויקיפדים ותיקים, נכבדים ונעימים לענ"ד התייחסו בצורה מאד בעייתית לכותב ערכים (אנונימי) חדש בויקיפדיה. הן בצורת התייחסותם אליו והן בתוכן תגובתיהם המעט נמהר ולא לעניין , אנא אם תוכל להתייחס שם בדף השיחה לאו דווקא לשאלת החשיבות כמו אל צורת ההתייחסות והטיפול בתהליך כתיבתן של ערך חדש ע"י עורך חדש באשר הוא. בברכה מי-נהר - שיחה 14:53, 31 באוקטובר 2012 (IST)

שימוש הוגן[עריכת קוד מקור]

קובץ:Tiranopenstamp.jpg, זה לא בשימוש הוגן. האם אפשר למחוק אותו בבקשה? מתניה שיחה 22:15, 1 בנובמבר 2012 (IST)

מדוע לא שימוש הוגן? הרי הערך עוסק (בקצרה) בסדרת הבולים שבול זה הוא חלק ממנה. דוד שי - שיחה 05:55, 2 בנובמבר 2012 (IST)
איך אומרים, בקושי. נו מילא. מתניה שיחה 20:36, 3 בנובמבר 2012 (IST)

קובץ:Shlomo_Haramati.JPG[עריכת קוד מקור]

Control copyright icon.svg

שלום לך, העלית תמונה לוויקיפדיה העברית או לוויקישיתוף שעל פי הצהרתך בפרטי הרישיון, זכויות היוצרים של התמונה שייכות לאדם אחר. במקרה כזה יש לשלוח את אישורו של בעל הזכויות המתיר להעלות את התמונה ברישיון מתאים לוויקיפדיה, על פי הנוסח המופיע בדף ויקיפדיה:OTRS תחת הכותרת "הצהרת הסכמה לכל הבקשות", לכתובת: permissions-he@wikimedia.org, שכן ללא אישורו התמונה תימחק.
לסיוע נוסף, ניתן לפנות כאן ולהמשיך את השיחה, בדף שיחתי או בדלפק ייעוץ זכויות יוצרים.

תודה, מתניה שיחה 22:16, 1 בנובמבר 2012 (IST)

שלחתי שני אישורים (אחד מהם נשלח בטעות, הוא מתייחס לתמונה שלא העליתי לוויקיפדיה). דוד שי - שיחה 06:03, 2 בנובמבר 2012 (IST)
תודה רבה. מתניה שיחה 22:28, 5 בנובמבר 2012 (IST)

ישראל גלפנד[עריכת קוד מקור]

דוד, מאיפה המידע שהוא היה ישראלי? דוד א. - שיחה 18:59, 3 בנובמבר 2012 (IST)

טעות שלי, תיקנתי. דוד שי - שיחה 19:01, 3 בנובמבר 2012 (IST)

שאלה[עריכת קוד מקור]

לאחר חופשה ארוכה מפעילות ביורוקרטית, ולאור פרישתם של שניים - האם תאות לשוב לתפקידך הקודם?--Yoavd - שיחה 18:27, 4 בנובמבר 2012 (IST)

תודה רבה על השאלה, אני רואה בה מחמאה. כיוון שאני מרוצה מהביורוקרטים הממשיכים בתפקיד, וגם המועמד מתניה ראוי בעיני, אינני רואה צורך בחזרתי מחופשתי זו. דוד שי - שיחה 18:46, 4 בנובמבר 2012 (IST)
לא שמעתי שדוד הולך לאיזה מקום (אם כן, אז באמת ההפסד לוויקיפדיה העברית כבד). אין צורך ואין הכרח שדוד יכלה זמנו על ביורוקרטיה. אצלנו בכפר, היה מקובל שחברים נותנים שנה ב"שירותים", כלומר עוזבים את הענף הקבוע שלהם, ומשרתים שנה בתפקיד באחד מענפי השירותים בהם חסרו חברים שעובדים שם כענף קבוע - אם בחדר האוכל, בסניטריות או בתור ביורוקרטים. דוד כבר נתן את השנה שלו (והרבה יותר מכך), ואין זה הוגן לבקש ממנו למלא את התפקיד פעם נוספת, אם אינו מעוניין בכך. קיפודנחש 22:26, 5 בנובמבר 2012 (IST)

שיחת תבנית:ח"כ#קישור לאתר הכנסת הפתוחה[עריכת קוד מקור]

ראה בבקשה דיון ישן זה. הידרו - שיחה 19:59, 6 בנובמבר 2012 (IST)