קארין אלהרר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
קארין אלהרר
קארין אלהרר.jpg
תאריך לידה 9 באוקטובר 1977 (בת 37)
חברת הכנסת
כנסות 19 - 20
סיעה יש עתיד
עיסוק קודם עורכת דין

קארין אלהרר הרטשטיין (נולדה ב-9 באוקטובר 1977) היא חברת הכנסת מטעם מפלגת "יש עתיד", עורכת דין, מנהלת מערך הקליניקות המשפטיות באוניברסיטת בר-אילן, ובכללן הקליניקה לזכויות אנשים עם מוגבלות.

קורות חייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

קארין אלהרר בכסא גלגלים

אלהרר נולדה וגדלה בשם קארין אלהרר בחולון. סיימה תואר ראשון במשפטים במסלול האקדמי המכללה למינהל, ותואר שני במשפטים עם התמחות בזכויות אדם בבית הספר למשפטים של אמריקן יוניברסיטי (Washington College of Law, American University), בוושינגטון די. סי. שבארצות הברית, במסגרת תוכנית המשפטנים של הקרן החדשה לישראל[1]. במהלך לימודי התואר השני התמחתה במסגרת ארגונים אמריקאים העוסקים בזכויות אנשים עם מוגבלות: AAPD – ארגון הגג של אנשים עם מוגבלות; ו-MDRI, העוסק בזכויות ובשילוב בקהילה של אנשים עם מוגבלות נפשית בארצות מתפתחות.

לאחר לימודיה בשנת 2005 שבה לישראל, והחלה לעבוד ב"קליניקה המשפטית לזכויות אנשים עם מוגבלות" בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת בר-אילן. ב-2008 מונתה לתפקיד מנהלת מערך הקליניקות המשפטיות של הפקולטה. בתקופת ניהולה הוקמו במסגרת המערך, קליניקה למשפט עברי וקליניקה לזכויות קשישים וניצולי השואה, והמערך גדל לשמונה קליניקות משפטיות.

אלהרר פעילה בתחום החקיקה לקידום זכויות אנשים עם מוגבלויות. היא הגישה מספר עתירות עקרוניות בתחום זה, שתרמו לשינויים בנושא העסקת סייעות אישיות והסעות‏[2] במסגרות החינוך המיוחד ובפעילות מול המוסד לביטוח לאומי באשר לתשלום גמלת ילד נכה לילדים עם לקות בתחום הקשת האוטיסטית.

הייתה פעילה בתחום הסיוע המשפטי למעוטי יכולת כלכלית, במסגרת "הלב - התנועה למלחמה בעוני בישראל" (שהיא הייתה בין מייסדיה, ושזכתה באות הנשיא למתנדב לשנת 2002). היא נמנית עם מקימי התוכנית "שכר מצווה", המאפשרת סיוע משפטי חינם לנזקקים. ניהלה את התוכנית "הלכה למעשה" בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב, שנועדה להגביר את מעורבותם של סטודנטים בקורסים במשפט ציבורי במסגרת הקהילה. חברה בוועדה המייעצת לנציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, ובוועדת הסיוע המשפטי של לשכת עורכי הדין בישראל; חברה בוועד המנהל של ארגון "קשר", המסייע למשפחות של ילדים ובוגרים עם מוגבלות; חברת המועצה הציבורית של ארגון "כל-זכות"; חברת המועצה הציבורית של ארגון "מידות" לבדיקת היעילות של עמותות בישראל.

באוקטובר 2012 הצטרפה למפלגת "יש עתיד", הוצבה במקום העשירי ברשימת מועמדי המפלגה לכנסת ה-19[3][4] ונבחרה לכנסת.

ביוני 2014 החלה לכהן כיו"ר הוועדה המיוחדת לדיון בהצעת חוק השידור הציבורי. הוועדה הכינה לקריאה שנייה ושלישית את חוק השידור הציבורי החדש שקבע כי ב-2015 תיסגר רשות השידור ותחתיה יקום תאגיד שידור ציבורי חדש. פעילות הוועדה עוררה מחאה מצד ועדי העובדים ברשות השידור ומצדם של חברי כנסת מהאופוזיציה‏[5][6]. עובדי הרשות אף הפגינו מול ביתה של אלהרר‏[7].ב-10.7.14 סיימה הוועדה את הדיונים בהצעת החוק. שבועיים לאחר מכן אושר החוק במליאת הכנסת. ביום תחילת החוק פוטרה ההנהלה הבכירה ברשות השידור וסמכויות הניהול עברו לידיו של הכונס הרשמי במשרד המשפטים עד ליום הקמתו של תאגיד השידור החדש.

אלהרר נשואה, גרה בראשון לציון. מתמודדת עם מחלת ניוון שרירים, ומתניידת באמצעות כסא גלגלים. ביוני 2013 ילדה את בנה הבכור.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]