אומני אקספרס

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
אומני אקספרס
OmniExpress.svg
סוג: תאגיד
מוצרים עיקריים: תחבורה ציבורית
www.omniexp.co.il
אוטובוס של חברת אומני אקספרס בקריית טבעון

חברת אומני אקספרס הייתה חברה שהפעילה קווי תחבורה ציבורית באזור יקנעם עילית, קריית טבעון, דאלית אל כרמל ועוספיה,החברה הייתה גם מפעילת קווי עפולה-חיפה. החברה נוסדה בראשית שנת 2011 והחלה להפעיל את הקווים שבאחריותה ב-28 בינואר באותה שנה.

אומני אקספרס היא חברת בת של חברת ההסעות "נזארין אקספרס", ונמצאת בבעלות מלאה של קבוצת עפיפי, המחזיקה בין היתר בעלות על חברות כמו חברת הנסיעות והתיירות נצרת ונתיב אקספרס.

החברה הפעילה קווי לילה בחלק מהאזורים בהם היא פועלת. קווי הלילה פועלים במשך 3 לילות בשבוע (כולל ליל שבת).

אופן הפעילות[עריכת קוד מקור | עריכה]

החברה הפעילה קווי תחבורה ציבורית באשכול יוקנעם- טבעון, ברחבי האשכול הפעילה החברה כארבעים קווי תחבורה, עירוניים ובין עירוניים, על פי הסטנדרטים הכי גבוהים בענף התחבורה הציבורית.

עם הפעלת אשכול יוקנעם-טבעון הגבירה החברה את תדירות הקווים הקיימים באופן ניכר. ויתרה מזאת החברה שקדה על הקמתם והפעלתם של קווי תחבורה חדשים בקרית טבעון, רמת ישי, יוקנעם ובעמק יזרעאל לרבות מערך קווי לילה המחבר את היישובים באשכול למוקדי הבילוי המרכזיים. עם זאת, החברה לא האריכה את מסלולו של קו 190 עד לרמת טבעון, דבר שלא אפשר לתושבי השכונה לנסוע בקו זה. החברה השיקה מערך קווי תחבורה ציבורית בדלית אל כרמל ועוספיה שלא היה קיים קודם לכן. מערך הכולל קווי תחבורה עירוניים המספקים שירות בין השכונות בתוך הכפרים. ובינעירוניים המחברים את שני היישובים ליוקנעם ולאוניברסיטת חיפה. החברה הפעילה באשכול יוקנעם-טבעון צי אוטובוסים המונה כ-80 אוטובוסים.

בתוך האוטובוסים הפעילה החברה מערכת כריזה מכוונת לוויינית שמודיעה בזמן הנסיעה על התחנות במסלול הקו, בנוסף למערכת שילוט אלקטרונית פנימית שמציגה את התחנות.

החברה הפעילה את שירות "NEXT BUS" העוקב אחרי זמן הגעת האוטובוס לתחנות בקו הנסיעה בזמן אמת. כמו כן הפעילה החברה בחלק מהאוטובוסים אינטרנט אלחוטי המאפשר גלישה ללא תשלום לציבור הנוסעים.

פעילות החברה הסתיימה בחודש דצמבר 2014 וקווי האוטובוס שהפעילה הועברו לחברת סופרבוס, כיום חברת אומני אקספרס אינה פעילה יותר

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא אומני אקספרס בוויקישיתוף